גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15777 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15777   
ראפא
גולש אורח
יום רביעי י' באייר תשע''ח    11:52   25.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בוקר אור חברים יקרים שאלה ברשותכם לעניין מסירת יתרת תשלום אחרון לרכישת דירה  

מדובר בעסקת מכר מקרקעין שלל דירת מגורים , הקונה מעוניינת להעביר לנו עלפי החוזה הראשוני את היתרה שנותרה לה להשלמת העסקה כאמור , אך בבקשתנו לבצע העברה של היתרה או בהמחאה ואו בהעברה בנקאית נקלעה לקושי והבנק סירב להפקיד לה את הסכום הנ״ל כאמור שעובר את רף חוק הלבנת הון !

בהנספח לחוזה משני שנחתם בשל איחור במסירה של הדירה הוסכם כי היתרה תועבר בעת מועד המסירה שלמהדירה בתאריך דאהו ללא הבהרת אופן ביצוע התשלום וכי סוכם כי יהיה לבצע זאת בסמוך לאישור קבלת התש כאמור ומסירת מפתח

כעת בתור המוכרשל הנכס אנני מעוניין לקבל סכום זה ולהפקידו כך ללא כול הוכחת מקור להמצאו לרבות החוזה כמובן אך מסתבר שהחוק מחייב

מה עושים ?

הבנקאי האישי שלי טוען כי זה ייהווה בעיה גדולה מאוד להפקיד כך ללא המחאה ואו העברה ממקור כלשהו ...

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  על פניו, אין לך מה לעשות. הדרישה של הבנק לגיטימית, והקונה עמד במחוייבותו. זבוב על הקיר 25.04.18 21:23 1
     אני מודה לך על תגובתך , עם זאת אני הוא המוכר הקונה היא המשלמת שלא יכולה להפקיד ראפא 25.04.18 23:08 2
     היא טוענת שעו״ד הדין שלה טענה כי חוזה המכר שלנו ראפא 25.04.18 23:12 3
     תודה רבה אשמח לתגובתך לעניין העדכון ראפא 25.04.18 23:13 4
         לא הבנתי, כי אתה סותר את עצמך. זבוב על הקיר 26.04.18 05:23 5
             בוודאי שאני מעוניין להציג את החוזה ! ראפא 26.04.18 06:01 6
             בוודאי שאני מעוניין להציג את החוזה ! ראפא 26.04.18 06:01 7
                 הייתי שמח לעזור, אבל ההודעות שלך כה לא ברורות שאני לא מצליח להבין מה הבעיה. זבוב על הקיר 27.04.18 00:02 8
                     הסתדר תודה רבה , שבת שלום ראפא 27.04.18 06:49 9

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ח    21:23   25.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. על פניו, אין לך מה לעשות. הדרישה של הבנק לגיטימית, והקונה עמד במחוייבותו.  
בתגובה להודעה מספר 0

היות והסיבה לאי-העברת התשלום נעוצה בסירובך להציג בפני הבנק את מקור הכספים, אין לך עילה לטענות כלפי הקונה. ובטח שלא כלפי הבנק, שבסה"כ נוהג על פי החוק.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראפא
גולש אורח
יום רביעי י' באייר תשע''ח    23:08   25.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני מודה לך על תגובתך , עם זאת אני הוא המוכר הקונה היא המשלמת שלא יכולה להפקיד  
בתגובה להודעה מספר 1

לטענתה בכול סניפי הבנקים ?! ודרש מלכתחילה שהתשלום האחרון יהיהבמזומן

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראפא
גולש אורח
יום רביעי י' באייר תשע''ח    23:12   25.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. היא טוענת שעו״ד הדין שלה טענה כי חוזה המכר שלנו  
בתגובה להודעה מספר 1

מספיק בכדי להציג ראיה להפקדת הסכום הזה במזומן

ראפא
גולש אורח
יום רביעי י' באייר תשע''ח    23:13   25.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה רבה אשמח לתגובתך לעניין העדכון  
בתגובה להודעה מספר 1

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום חמישי י''א באייר תשע''ח    05:23   26.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא הבנתי, כי אתה סותר את עצמך.  
בתגובה להודעה מספר 4

קודם כתבת שאתה ביררת בבנק שלך, ונאמר לך שאם תקבל תשלום במזומן, לא תוכל להפקיד סכום כה גדול מבלי להציג הסבר למקור הכסף, ואתה לא מעוניין להציג את חוזה המכירה מסיבה כלשהי. עכשיו אתה כותב שהקונה לא מצליח להפקיד את הכסף בבנק שלו, גם עם החוזה, ולכן מתעקש להעביר לך את התשלום במזומן. תחליט בבקשה.

בכל מקרה, למיטב ידיעתי, אם צורת התשלום הנדרשת לא מפורטת בחוזה, או אם מוזכר שם שמותר לקונה לשלם במזומן, הרי שאתה מחוייב לקבל את צורת התשלום הזו - גם אם זה מקשה עליך. לא תוכל לטעון להפרת חוזה רק כי צורת התשלום לא נוחה לך.

ראפא
גולש אורח
יום חמישי י''א באייר תשע''ח    06:01   26.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בוודאי שאני מעוניין להציג את החוזה !  
בתגובה להודעה מספר 5

חובה עליי השאלה אםנאפשרי

ראפא
גולש אורח
יום חמישי י''א באייר תשע''ח    06:01   26.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בוודאי שאני מעוניין להציג את החוזה !  
בתגובה להודעה מספר 5

ערכתי לאחרונה בתאריך 26.04.18 בשעה 06:42 בברכה, ראפא

חובה עליי השאלה אם אפשרי לגשת כשיש את הסעיף הזה בחוזה הראשון ולבקש להפקיד מכוח הסעיף הנקוב עס אותו הסכום כפי שנחתם !

שנית להבדיל בנספח להסכם שסוכם ונחתם על מועד מסירה חדש , נאמר מס פעמים גם לב״כ הצדדים שהתשלום יבוצע כאמור או בצק ואו במזומן וכעת הקונה מלינה שאנו מעכבים אותה

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום ששי י''ב באייר תשע''ח    00:02   27.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הייתי שמח לעזור, אבל ההודעות שלך כה לא ברורות שאני לא מצליח להבין מה הבעיה.  
בתגובה להודעה מספר 7

ראפא
גולש אורח
יום ששי י''ב באייר תשע''ח    06:49   27.04.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הסתדר תודה רבה , שבת שלום  
בתגובה להודעה מספר 8

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות