אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #22118 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22118   
naradin
חבר מתאריך 10.10.07
2987 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:03   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

היי-טיקסטים נגד מנהיגי המחאה: ''השתן עלה להם לראש''  

דורון אופק, מעמודי התווך של יוזמת ההי-יטיקסטים שהתגייסו למען המחאה: "הם לא רוצים לדבר עם הממשלה אלא להפגין לשם הפגנה"; דובר המטה: "זאת לא המציאות"
סוף השבוע התכנסו בתל אביב עשרות אנשי היי-טק כדי לעבוד על יוזמות טכנולוגיות שונות שנועדו לתמוך במחאה החברתית. המפתחים הגיעו למתחם ה"האב" כדי לעבוד על שורה של פרויקטים טכנולוגיים במסגרת קבוצה שנקראת Hacking for the People. בין הפרויקטים עליהם עמלו אפשר לציין את אתר הבית J14, אתרי ויקי, מיזם חכמת המונים (iDemos), שרת SMS, פרויקט אריג - לפריסת רשת אינטרנט אלחוטית לשימוש פנים מאהלי ולקישור בין מאהלים בארץ ועוד. אבל אז גם נתגלעה מחלוקת קשה בין חלק ממפתחי התוכנה והקוד הפתוח שמאחורי היוזמה של היי-טקיסטים התומכים במחאה החברתית לבין מטה ההנהגה.

הטענה העיקרית של חלק ממפתחי הקוד: הנהגת המחאה לא שקופה ולא מוכנה להידבר כלל עם הממשלה. אז גם החלה לבצבץ אי הנוחות של חלק מהמתכנתים מהתנהלות ההנהגה. דורון אופק, מנהל חברת הקוד הפתוח ofek.biz ואחד מעמודי התווך של יוזמת ההיי-טקיסטים, פירסם הלילה פוסט חריף בבלוג שלו שמתאר את הלך הדברים. בינתיים ירד הפוסט מהרשת, אך בין השאר כותב אופק:

"אני לא יכול ולא מוכן לעשות שקר בנפשי, או לא לכתוב כאשר משהו צורם לי. אני שמח שיש אנשים שמסכימים עם דעותיי ואני שמח להסכים עם דעות של אחרים, אבל אני גם יודע לומר לחברים שלי שהם טועים. הם כל כך טועים שהם הורסים את מה שניסו לבנות".

"מה קורה בקרב הנהגת המחאה? הם עושים דברים כי הם מאמינים בהם, וכמו נתניהו הם מנסים לבוא לדיון מתוך נקודה של גבהות לב, של 'אני ואפסי עוד', כאילו רק הם יודעים על מה צריך לדבר... הנהגת המחאה בחרה באותה דרך שהיא עצמה מבקרת. היא החליטה מה היא עושה, ומתעסקת יותר בפנייה לעיתונות מאשר במהות הדברים. המחאה לא מוכנה לדבר עם ועדת טרכטנברג. מה עשו? הקימו ועדת צללים. ואני שואל - מה ההבדל? הרי אם אין לי דבר (ואין לי דבר) נגד הוועדה הממשלתית, למה להקים ועדת צללים? אם אין לוועדה הממשלתית מנדט כלשהו, האם לוועדה של המחאה יש מנדט? האם יש היגיון או מידע בקרב אותה ועדת מחאה שאין לוועדה הממשלתית?".

"השתן פשוט עלה להם לראש. קצת צניעות, קצת ענווה וקצת יכולת לכבד את האחר (גם אם קוראים לו ביבי וגם אם הוא חושב שונה ממך) היו תורמים רבות למאבק הזה", סיכם אופק.

היום (שני) אמר אופק ל-TheMarker כי "לתחושה שותפים אנשים נוספים, לא רק אני. אנחנו לא נגד המחאה. המחאה טובה, אבל מטה ההנהגה יוצר את הרושם שהם לא רוצים לדבר עם הממשלה, אלא להפגין לשם הפגנה".

ל-TheMarker נודע כי הממשלה הציעה להיי-טקיסטים להקים אתר שיאפשר ליצור שיחה בין הצדדים, ושיכלול מערכת הצבעות לפי תעודות זהות. מדובר באתר נוסף, לא זה שכבר הממשלה מפעילה - אתר שיתוף הציבור.

ביום שבת עוד עבדת עם שאר ההיי-טקיסטים על מיזמים שונים ועכשיו אתה יוצא נגדם?
"אני לא נגד המחאה, אבל הבעיה שלי, וגם של אחרים שהיו באירוע היא שאין שקיפות מצד מטה ההנהגה. המאהלים ברוטשילד היו הראשונים לומר את זה. בעיני, העובדה שמטה ההנהגה לא מוכן לדבר עם הממשלה היא פספוס אדיר".

רועי נוימן, דובר מארגני המחאה, אמר כי "קשה להגיב על זה. מרגש שקם צוות כזה שרוצה לתרום ולעזור, אבל המוצג כאן הוא לא המציאות".

http://www.themarker.com/hitech/1.739406

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הם סתם טוקבקיסטים של ביבי חח ronen 15.08.11 17:07 1
     זה הייטקיסטים שעובדים אצל ביבי naradin 15.08.11 17:08 3
  נראה שהקמפיין של מוזסון מתחיל ללכת לאיבוד naradin 15.08.11 17:07 2
  איזה שקופים הם חחח elihaip 15.08.11 17:10 4
  דורון אופק איש טוב. harel 15.08.11 17:11 5
  מעניין שהמרד הוא לא רק בתוכם אלא מכל מי שאינו קשור lurker 15.08.11 17:18 6
  דורון אופק איש טוב harel 15.08.11 17:26 7

ronen
חבר מתאריך 26.7.11
3797 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:07   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הם סתם טוקבקיסטים של ביבי חח  
בתגובה להודעה מספר 0

בטח זה מה שיגידו עליהם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
naradin
חבר מתאריך 10.10.07
2987 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:08   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה הייטקיסטים שעובדים אצל ביבי  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
naradin
חבר מתאריך 10.10.07
2987 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:07   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נראה שהקמפיין של מוזסון מתחיל ללכת לאיבוד  
בתגובה להודעה מספר 0

elihaip
חבר מתאריך 21.7.09
6947 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:10   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. איזה שקופים הם חחח  
בתגובה להודעה מספר 0

תמיד בשמחה הכל לטובה

harel
חבר מתאריך 4.11.02
888 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:11   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. דורון אופק איש טוב.  
בתגובה להודעה מספר 0

lurker
חבר מתאריך 18.9.05
15764 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:18   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מעניין שהמרד הוא לא רק בתוכם אלא מכל מי שאינו קשור  
בתגובה להודעה מספר 0

לרשת של הקרן לישראל חדשה.

כל התומכים ה"מאורגנים" של האנרכיסטים, קרי: הסטודנטים
של איציק שמולי, תנועות הנוער של יואל מרשק, הרפורמים,
אנשי האקדמיה "המומחים" - כולם קשורים לשמאל הקיצוני.

harel
חבר מתאריך 4.11.02
888 הודעות
יום שני ט''ו באב תשע''א    17:26   15.08.11   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. דורון אופק איש טוב  
בתגובה להודעה מספר 0

דורון הוא מראשוני ה"לינוקס" בארץ. אדם בעל ידע עצום בכל נושאי המחשבים. מוכר בכל העולם.
דורון הוא משמאלנים האמיתיים, אלו של פעם... חייל קרבי שמשרת גם במילואים בכל מלחמות ישראל. ואינו חושש להביע את דעותיו.
איני מסכים עם דעותיו הפוליטיות של דורון אופק, אבל אני מעריך אותו כאדם ישר ואמיץ. איש ממש טוב, כזה שיעזור לכל אחד, ולמרות שהוא מתפרנס מיעוץ, תמיכה ובנית מערכות מחשבים, יקדיש זמן ובשמחה יעזור לחברים גם ללא תמורה.
מזה זמן רב פועל דורון לאסוף קבוצה של מומחי מחשבים כדי לעזור לתנועת המחאה.
ויכוחים על הנושא, למרות היותו פוליטי, סערו בפורומי-לינוקס שונים, בהם פרסם דורון את קריאתו. יש להבין שבפורומים טכניים כאלו נזהרים החברים מלהביע דעות פוליטיות, יש חברויות חוצות קוים ואין רצון לקלקל אותם בויכוחים שאינם שייכים לנושא הפורום.
גם אני הבעתי את דעתי נגד עזרה כזאת לתנועת המחאה, לא בגלל המחאה עצמה, אלא בגלל שחשבתי שראשי המחאה מובילים לכיוונים שרוב העם אינו רוצה בהם.

צר לי על דורון שהתפכח בצורה כזאת.
צר לי על אדם שבאמת מאמין בדרכו ומכן לתרום.

ואם "שמאלני" וותיק כמו דורון, אמר מה שאמר, אין צורך שאף "ימני" יוסיף על דבריו.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות