אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #5775 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 5775   
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:50   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הקרב על החווה הסינית: הסיפור שלא סופר !!  

 
בקרב על החווה הסינית: הסיפור שלא סופר

אחרי הצהרים המאוחרים הגיע עוזי יאירי למסקנה, שלחזי דחבש ופקודיו בחווה הסינית אין סיכוי להינצל. הוא הורה להם להרים דגל לבן. דחבש לא נכנע, ובכך איפשר לאיציק מרדכי, אמנון ליפקין שחק ואהוד ברק להזניק את הקריירה הצבאית שלהם. סירטו של ניר טויב, שהקרנתו בוטלה ערב יום הזיכרון, בא מאוחר מדי
מאת: אורי מילשטיין
30 באפריל 2004, ט' באייר תשס"דדחבש ביום הזיכרון בבית העלמין.
צ:יעל צור, ישראל סאן


סגן חזי דחבש מפקד מחלקה א' בגדוד 890 של חטיבה 35/צנחנים

עד יום רביעי, 17 באוקטובר 1973, לפני הצהריים, נחלצו מפקדת חטיבה 35 ורוב לוחמי גדוד 890 מן החווה הסינית, חלקם ברגל וחלקם על גבי נגמ"שים. מחלקת צנחנים אחת מפלוגה ב', בפיקוד סגן משנה חזי דחבש בן 20, נותרה מאחור, כשלושים מטר מן הקו הקדמי של המצרים. היו אלה עשרים צנחנים ושריונאים (מגדוד אהוד ברק, שנחלצו מן הטנקים הבוערים שלהם), רבים מהם פצועים.

מוקדם בבוקר הבחין דחבש ביחידות האחרות של הגדוד כשהן מתפנות לאחור מהאזור מוכה האש. איש לא נתן לו פקודת נסיגה. הדבר היה מוזר בעיניו. הוא העריך שתפקידו לחפות על נסיגת הגדוד, והיה מלא גאווה. לאחר ששאר הצנחנים נעלמו מעבר לדיונות ועדיין לא קיבל פקודת נסיגה, החל לדאוג. לדבריו הוא ניסה לתפוס בקשר את המג"ד איציק מרדכי, אך הקַשר של המג"ד אמר לו שוב ושוב "המתן" מבלי ליצור קֶשר בין השניים. מרדכי, לעומת זאת, בעת שהיה אלוף בשירות פעיל, טען בראיון למשה זונדר במעריב כי נתן לדחבש פקודת נסיגה. אחד מהם, דחבש או מרדכי, אינו דובר אמת.

מסתבר שהמדובר במרדכי. לפי כל העדויות, היה מרדכי בבוקר ההוא אדם שבור, ולמעשה לא תפקד. ראו אותו יושב לבדו בתוך בור וראשו בתוך ידיו. הוא השיב תשובות שלא ממין העניין לפניות אליו. מצב זה שונה ב-180 מעלות מן התדמית שהוא יצר לעצמו במשך 30 שנה, ושבעזרתה הוא עשה קריירה מזהירה בצה"ל ובמערכת הפוליטית עד שהוא עצמו חיסל אותה. עם זאת יש לזכור שמרדכי התאושש במהירות מופלאה, חזר לפקד על הגדוד והוביל אותו כבר באותו לילה פעם נוספת לחווה הסינית.

בערך בשעה 9, אחרי שכל הכוחות האחרים, לרבות המג"ד מרדכי, המח"ט עוזי יאירי והסמח"ט אמנון ליפקין-שחק, ניתקו מגע מהאזור מוכה האש, הגיע נגמ"ש מלא כמעט עד אפס מקום לכוח של דחבש. זימן אותו סגן מפקד הפלוגה לשעבר סגן בנצי עציון, כדי לפנות בדחיפות לוחם שהיה פצוע קשה, אייל רז. פונו גם פצוע נוסף ושבעה לוחמים. אחדים מהם נסעו כשהם נתלים על דפנות הנגמ"ש. דחבש, שהיה כבר על הנגמ"ש, הבחין שאחדים מפקודיו לא הצליחו לעלות. הוא ירד כדי לא להשאירם ללא מפקד. כשהתבונן בנגמ"ש המתרחק הוא הבחין בבנצי. בנצי צעק אליו שהוא ישוב עם נגמ"ש פינוי ריק בהקדם האפשרי. בנצי לא שב, משום שניתנה פקודה לא להכניס רכב לחווה הסינית עקב פגיעת טילי סאגר מצריים בכל כלי הרכב שפעלו אז בחווה. המח"ט יאירי שלח את בנצי ואת ראובן איילנד עם עוד שישה חיילים לדיונה סמוכה לציר עכביש הפתוח, מרחק של כ-600 מטר בערך מחזי, לדווח האם נותרו עוד לוחמים בשטח האש. הכוח המתצפת הזה נותר בעמדותיו עד שחזי ופקודיו פונו עם ערב.
וכך, מ-9 בבוקר נותרו 11 צנחנים בודדים מול האגף הדרומי של דיוויזיה 16 המצרית. הם לא יכלו להתפנות ברגל כי השטח היה גלוי למצרים ומוכה אש, וכל מי שיצא מן הבורות ששופצו לעמדות נפגע, זה היה שטח הריגה בטוח. במבט מפוכח, לא היה להם סיכוי סביר להינצל. מפקד הפלוגה יקי לוי נהרג בתחילת הקרב. לחזי לא היה זה שעות קשר עם מפקד הגדוד מרדכי ועם אנשי מטהו. לעומת זאת היה לו קשר אלחוטי רצוף עם מפקד החטיבה עוזי יאירי, שעליו סופר אחר כך שלא תפקד. מסתבר כי גם הסיפור הזה מורכב יותר.

אחרי הצהריים המאוחרים הגיע עוזי יאירי למסקנה שלחזי דחבש ולפקודיו שהופקרו בחווה הסינית אין סיכוי להינצל. בלב כבד הוא נטל את מכשיר הקשר והורה לחזי להרים דגל לבן ולהיכנע. חזי סירב פקודה – שהרי "צנחן אמיתי אינו נכנע" כפי שהסביר לי לימים – והמשיך לשרוד בעזרת פגזים שטיווח על עמדות המצרים הסמוכות מסוללה רחוקה מאחור בעזרת מחוגי שעון, כי המצפן שלו נפגע מכדור. "הפגז השביעי", סיפר פקודו אלי קרן, "חדר ישירות לתוך העמדה המצרית הסמוכה אלינו ביותר והרג את כל חיילי האויב. ניצלנו לזמן מה". אין ספק כי אם חזי ופקודיו היו ממלאים פקודה ונכנעים היה נשבר מיתוס החווה הסינית בעודו באבו, וכמוהו גם הקריירה המזהירה של "גיבור" הקרב איציק מרדכי. אחרי 18 שעות של לחימה רצופה ותושייה מופלאה הגיע משום מקום נגמ"ש ופינה את ה-11.

הקרב על האמת
מבין ארבעת המתנדבים שהיו בנגמ"ש – המפקד גדעון דבורצקי, הנהג אופיר בית-אריה, יהודה חדד וגיורא שוהם – רק יהודה חדד נותר בחיים. שלושת האחרים נהרגו לאחר ימים אחדים מפגיעה ישירה של טיל מצרי ממערב לתעלת סואץ. פרופ' יהודה חדד, מומחה להנדסת חומרים, משנה לנשיא וראש אקדמי של המכללה הטכנולוגית באר-שבע, סיפר לי: "סיימתי אז קורס מ"כים בגדוד חרמ"ש בחטיבת שריון. בפרוץ המלחמה נותרתי בבסיס מפאת מחלה. כשראינו בבסיס שהמלחמה מתארכת נטלנו, כמה לוחמים, נגמ"ש מהמחסנים, זיוודנו אותו מאלף ועד תיו והחלטנו להתחבר לחטיבה בחזית תעלת סואץ. הסתבר שהמבצע אינו אפשרי. הופנינו לג'וליס ושם צוותנו לפלוגת נגמ"שים בגדוד 100 שהוקם וצוות בעיקר מקצינים שחזרו למלחמה מחו"ל, בפיקודו של אהוד ברק שחזר גם הוא. הגענו לחזית התעלה בדיוק כשהצנחנים נשלחו לחווה הסינית. הנגמ"ש שלנו שימש את מפקד הפלוגה. אני מוניתי לפקד על תא לחימה.

"עם שחר ה-17 באוקטובר היינו עסוקים בחילוץ הצנחנים. בשעה חמש לפנות ערב נקרא המ"פ למג"ד. מפקד הפלוגה גדעון דבורצקי ז"ל (בנו של אחד המדענים המהוללים של ישראל) שוחח עם אהוד ברק. אחרי זמן מה הוא חזר ואמר: 'הוטלה עלינו פעולה מסוכנת מאוד – להיכנס לשטח מוכה אש ולחלץ צנחנים נצורים'. יצאו למשימה רק מתנדבים. התנדבנו שלושה. בערך בשש לפנות ערב יצאנו לחווה הסינית בחיפוי אש טנקים ותותחים ובמיסוך עשן כבד. הגענו במהירות למקום וחילצנו את הנצורים". גדעון דבורצקי קיבל אחרי מותו את איתור העוז, שהיה למעשה צל"ש לכל הצוות. "למרות שאני היחיד שנותרתי בחיים מצוות הנגמ"ש, איש ממחלקת היסטוריה של צה"ל או מן הצנחנים לא טרח לתחקר אותי על הפעולה. זה היה מאוד מוזר בעיני", סיפר לי השבוע פרופ' חדד.

תם קרב החווה הסינית, התחיל הקרב על חשיפת האמת. הקרב הזה נמשך כבר למעלה משלושים שנה והגיע לשיאו כשיו"ר רשות השנייה של הטלוויזיה והרדיו מוטי שקלאר קיבל רגלים קרות בהקרנת בכורה פרטית של הסרט 'החווה הסינית – רשומון' שיצר ניר טויב, שאמור היה להיות מוקרן בערוץ השני של הטלוויזיה בערב יום הזיכרון, והחליט לבטל את ההקרנה. ביטול הקרנת סרט בעל חשיבות לאומית ועניין לאומי ביום ההקרנה הוא תקדים מסוכן. הוא מוכיח בפעם המאה עד כמה אנשי הטלוויזיה בישראל נכנעים ללחצים ואינם יוצרים טלוויזיה אמיצה.

בערב יום הזיכרון, שעה שאמור היה להיות מוקרן בערוץ השני סרטו של ניר טויב, טלפן אלי חזי דחבש. "הם עדיין מתאמצים להסתיר את האמת", התלונן. הוא סיפר לי שאחרי קרב החווה הסינית החל איציק מרדכי לרדוף אותו ולהרחיקו מהגדוד. דחבש לא תוחקר מעולם בידי צה"ל על הקרב. הופצו שמועות שהוא חולה בנפשו והוא השתחרר מצה"ל. איציק מרדכי קיבל את עיטור העוז על חלקו בקרב. אחרי זמן מה פנה צה"ל לקצינים במילואים להתגייס לצבא הקבע. דחבש התנדב וביקש לשרת בצנחנים. הוא הגיע לראיון עם הסמח"ט יצחק מרדכי ברמת הגולן, והלה דחה את בקשתו. דחבש התנדב לסיירת שקד ושירת בה שנה.
בשנות השמונים התקיים דיון בטלוויזיה הממלכתית על קרב החווה הסינית.

המפיקים הזמינו אותו להשתתף בדיון, ואז הודיע מרדכי כי לא ישתתף אם ישתתף דחבש. ההזמנה בוטלה. הטלוויזיה הממלכתית העדיפה את מרדכי על דחבש על פי המסורת האנטי-מקצועית שלה. באותו עשור רואיין מרדכי על ידי משה זונדר ל'מעריב'. מדבריו השתמע כי דחבש התחבא מאחורי שיח ולכן לא פונה בזמן. איציק אמר שלא ישלח פלוגה כדי לחלץ אותו כי זה מסוכן מדי. דחבש: "יושבים מג"ד לשעבר וכנופיה שלו וממציאים עלי סיפור. אין דבר המעליב יותר קצין צנחנים אידיאליסט כמוני מאשר לשמוע: אתה לא יודע לנהוג, אתה לא יודע לנווט ואתה מתחבא".
במקום לקבל את אות הגבורה הפך דחבש לדמות שנויה במחלוקת בצנחנים.Welcome to the club .

תעשיית הצלה
למלחמת יום הכיפורים הגעתי כהיסטוריון של הצנחנים. בקרבות, יחד עם מילוי תפקידי כהיסטוריון צבאי, שימשתי גם חובש. קרב החווה הסינית שלי התחיל ביום ג', 16 באוקטובר, כשרופא חטיבה 35 החליט להוציא אותי מן החוליה הרפואית של ד"ר אפרים סנה, שיצאה לחווה הסינית, והטיל עלי, למרות כל מחאותי, לארגן ציוד רפואי כבד ולהתקדם איתו ברכב אחרי הכוח היוצא לקרב. ההחלטה היתה שגויה שכן הציוד הזה היה חסר בחווה הסינית לאחר שנפגעו צנחנים רבים. שלושתנו ועוד צנחנים שנשארו מאחור יכולנו לשאת אותו על גבנו במסע לחווה הסינית.

ב-17 באוקטובר עם שחר הגענו עם הציוד לבית חולים שדה ב"עכביש 52" על מפת הקוד "סיריוס", שהיה מוכה בהפגזה ארטילרית ובקטיושות. ביומני כתבתי: "כאן עתה מלחמה. אנחנו שני קילומטרים מן הקווים המצריים. כל הזמן מגיעים לפה הרבה הרוגים ועשרות פצועים. מפנים אותם מסוקי ענק, אמבולנסים צבאיים וכלי רכב אזרחיים שהוכשרו לכך. רופאים וחובשים עסוקים בתעשיית הצלה. רעש עצום של טנקים, נגמ"שים וג'יפים הזורמים מערבה. בין הפצועים פגשתי את ד"ר משה ברנט שמסר לי פרטים ראשונים על הקרב".
יומיים אחרי הפסקת האש שוחחתי לראשונה עם חזי דחבש, במוצב הצפוני ביותר של אוגדת שרון, בארץ גושן, סמוך לאיסמעיליה. רוב החומר שאספתי אז לא בא לידי שימוש עד היום, מטעמים שאסביר להלן, וזה שימושו הראשון. הסתבר לי שדחבש קרא את ספרי 'מלחמות הצנחנים' שיצא לאור אחרי מלחמת ששת הימים ובהשפעתו הוא התנדב לצנחנים, ולא רק הוא. הוא שמח לפגוש אותי, והסביר לי בפתיחות שאינה אופיינית לקציני צנחנים את ליקויי הקרב. לדעתו טעה מרדכי בכך שהתקדם עם גדוד 890 בפרישה אופקית. היה עליו לשלוח קדימה את מחלקת החוד של דחבש שהיתה נתקלת ראשונה במצרים. היתקלות זאת היתה מאפשרת לגדוד להתארגן הרבה יותר טוב ולחסוך אבדות. הוא תיאר באוזני את 18 שעות הלחימה של מחלקתו, וגם מהן השתמעה ביקורת על המג"ד. גביתי עדויות באותה הזדמנות לא רק ממנו אלא גם מפקודיו שלחמו 18 שעות רצופות בחווה הסינית.

חודש אחרי תום המלחמה התחלתי לפרסם ב'דבר השבוע', לבקשתו של העורך אהד זמורה ז"ל, סדרה בת חמש כתבות ששמה "רשימות משדה הקרב". שם הכתבה האחרונה היה "מהחווה הסינית לצליחת התעלה", ובה תיארתי את מהלך האירועים בקרב החווה הסינית וביקרתי את הליקויים, בכל הדרגים, שהביאו למותם של 38 לוחמים מגדוד 890 ולפציעתם של למעלה מ-100, שעליהם נוספו הרוגים ופצועים מגדודו של אהוד ברק ומיחידות אחרות שפעלו בגזרה באותו יום. אחרי פרסום הסדרה, ובייחוד סיפור קרב החווה הסינית, הטילה עלי חטיבת הצנחנים חרם. לא זומנתי למילואים ולא נקראתי כהיסטוריון של החטיבה למבצעים ולתחקירים כפי שהיה במשך 14 שנים עד אז.

פניתי למפקד החטיבה החדש אריה צידון (צימל) וביקשתי הסבר. הוא סיפר לי שסגן מפקד החטיבה החדש, איציק מרדכי, החליט לסלקני מן הצנחנים בגלל מה שכתבתי. "ואת איציק אתה מכיר", אמר לי צימל בחיוך מתנצל, "כשהוא כועס אי אפשר להתנגד לו". "אבל אתה המח"ט, והצנחנים אינם רכושו הפרטי של איציק מרדכי", השבתי. "אורי, לא אלחם עם איציק בשאלה זאת". הדיון תם ואני פרשתי מן הצנחנים לאחר 14 שנות שירות. החל עידן איציק מרדכי במערכת הביטחון של ישראל. אבנר שלו, שהיה אז קצין בכיר מפקדת קצין חינוך ראשי, פנה אלי בבקשה שאפרוש "מן הפרימיטיבים אלה" ואשרת במילואים במערכת החינוך בצה"ל. נעניתי לבקשתו, ואחרי שנים אחדות גיליתי שהפרימיטיביות היא גם מנת חלקה של מערכת החינוך של צה"ל ונוטרלתי גם בה, אבל זה סיפור אחר.

בשר תותחים
קרב החווה הסינית של גדוד 890 הוא לא רק הקרב המפורסם ביותר במלחמת יום הכיפורים, ואולי במלחמות ישראל בכלל, אלא גם הקרב המסמל יותר מכל קרב אחר את אותה מלחמה ואת תהליך קריסתו של צה"ל עד היום: מחדלים מודיעיניים, מחדלים מבצעיים, מחדלים תורתיים, מחדלים בבניין הכוח, הסתרת ליקויים, אי הפקת לקחים. מיתוס החווה הסינית היה המסלול שעליו דהרה הקריירה של אמנון ליפקין-שחק ויצחק מרדכי. אי חשיפת ליקויי הקרב סייעה מאוד להם, כמו גם לאהוד ברק.

הצנחנים נשלחו לחווה הסינית כדי לפתוח את "ציר טרטור" להעברת גשר הגלילים שנועד לצליחת תעלת סואץ – הגשר הסודי שהיה אמור להיות הקלף המנצח של צה"ל במלחמת יום הכיפורים. בניגוד לתוכניות המוקדמות, הגשר לא אוחסן שלושה ק"מ מן התעלה אלא 17 ק"מ ממנה; פלוגת אלי גבע, שהתאמנה במשך שנה לגרור את הגשר, לחמה באותה עת ברמת הגולן, ולא הוכן שום ציר אמין לגרור את הגשר שמשקלו היה 700 טון. כשיצאו אריאל שרון ואוגדתו לצלוח את התעלה נגרר הגשר על ידי חיילי מילואים שמחוסר אימון קרעו אותו מדי פעם. הם גררו אותו בשלב האחרון על "ציר טרטור" שעבר בתוך החווה הסינית. כשהגיעו הגוררים למגע עם הכוחות המצריים הם נטשו את הגשר. בליל הצליחה שרון שלח כוחות לפתוח את ציר טרטור, ובפעולה הזאת נקטלו רבים מלוחמי גדוד סיור מילואים של הצנחנים בפיקודו של נתן שונארי.

למחרת הצליחה נמצאו ממערב לתעלת סואץ כוחות לא גדולים של צנחנים ושריון. שרון ביקש להעביר כוחות גדולים על גבי סירות גישור שהונחו בתעלה, לנצל את ההפתעה ולתקוף את המצרים בכל הכוח. מפקד החזית חיים בר-לב פקד עליו לא להתקדם ואפילו שקל להחזיר את שרון לגדה המזרחית של התעלה משום שלא היה עורק לוגיסטי לגדה המערבית. זה הנושא העיקרי שעליו נסובה "מלחמת הגנרלים" בין שרון לחיים בר-לב, דוד אלעזר ואברהם אדן אחרי המלחמה. למלחמה זאת היו גם היבטים פוליטיים, והיא הגבירה את המשטמה נגד שרון מצד אלו שלא ידעו את העובדות ומה שידעו לא הבינו.
כדי לפנות דרך לגשר הגלילים ולהציל את המבצע המקורי לצליחת התעלה, "אבירי לב", הוחלט להטיס לאזור את חטיבת הצנחנים 35, שהיתה מורכבת ממפקדת החטיבה ומגדוד 890. ב-16 באוקטובר לפני הצהריים הוטסו הצנחנים במטוסים ובמסוקים לגזרת התעלה. המפקדים תודרכו על ידי מפקד אוגדה 162 האלוף אברהם אדן וסגנו תת-אלוף דב תמרי ואנשי המטה שלהם. בתדרוך נאמר שעל הצנחנים להתקדם לאורך ציר טרטור, לחסל חוליות של ציידי טנקים ולפנות את הדרך לגשר הגלילים.

אלא שציידי טנקים אלה היו דיוויזיה 16 המצרית, שבלילה הקודם פגעו קשה בכוחות שרון באותו מקום. לפי קצין האג"ם של חטיבה 35 גיל דוד, הוא נפגש באותו יום עם חברו לקיבוץ בית-השיטה נתן שונארי שסיפר לו כי רבים מחייליו נקטלו בלילה הקודם ואחרים לא פונו משדה הקרב ואולי אף נותרו בחיים. גיל דוד מספר שהוא סיפר על כך בתדרוך אצל אברהם אדן. תמרי ביקש ממנו לעזוב את המקום כדי לא להפריע. בהקרנה הפרטית של הסרט 'החווה הסינית – רשומון' לפני שבוע הראה לי גיל דוד מסמכים סודיים מאותם ימים המבססים את דבריו. קצין המודיעין של חטיבת הצנחנים דרור צורף הכחיש באוזני בטלפון מארה"ב את סיפורו של גיל דוד, אך הודה שאחרי המלחמה הוא ראה צילומי אוויר שנעשו יום לפני הקרב, המצביעים על כוחות מצריים גדולים בגזרה. "מכאן שהיה מודיעין, אך הוא לא הגיע לכוחות" אמר צורף. כך או כך, הצנחנים נשלחו לחסל כמה חוליות ציידי טנקים במקום שהיה מתחם דיוויזיוני של האויב.

הצנחנים יצאו לחווה הסינית בהיערכות לא קרבית, בפריסה של חיפש ילד שאבד, ללא קצין טיווח ארטילרי ומתוך אמונה ששום דבר לא יעצור אותם עד שיגיעו בטיול לתעלת סואץ. אחד החיילים הפעיל בדרך טרנזיסטור ושמע מוסיקה (כפי שנהגו אנשי הפלמ"ח כשנסעו מירושלים להר-טוב לחלץ את הל"ה). משהגיעו הצנחנים למגע עם המצרים נחתה עליהם אש כבדה, רבים מהם נפגעו, הפיקוד חדל לתפקד והיחידות לחמו על שרידותן. מצד שני סירב פיקוד החזית לאפשר לצנחנים לסגת. הטעם לכך היה שתוך כדי הקרב קודמה על "ציר עכביש" הפתוח שיירת גשר הדוברות בפיקוד דב תמרי לתעלת סואץ. אף כי הצנחנים לא נשלחו במשימה לשמש חיץ אנושי בין המצרים לשיירת הגשר, בפועל החליט בר-לב לנצלם כבשר תותחים.

עם שחר, בעוד קטילת הצנחנים מתנהלת, נשלח למקום גדוד שריון בפיקודו של אהוד ברק כדי לפנות את ציר טרטור. לגדוד נפגעו טנקים אחדים מטילים מצריים וברק החליט לסגת לאחור. אבל נגמ"שים מגדודו חילצו במשך היום את פצועי הצנחנים ולא מעט חיילים בריאים. זה היה הפינוי שפסח על מחלקתו של דרור דחבש.

לאחר הקרב נשכחה המשימה המקורית שלשמה נשלחו הצנחנים, ונקבע במורשת הקרב של צה"ל ובזיכרון הלאומי של ישראל שבמלחמת הגבורה שלהם הבטיחו הצנחנים את קידום גשר הדוברות לתעלת סואץ ובכך הם אפשרו להעביר כוחות ואספקה לתעלת סואץ. רק ב-19 באוקטובר הגיע גשר הגלילים לתעלת סואץ. ביומני כתבתי אז "המצרים מצליחים להקים גשרים בתוך 45 דקות ואנחנו איננו מצליחים בתוך יומיים. אכן השתנה יחס האיכות בינינו לבין אויבינו".
http://www.makorrishon.net/article.php?id=1885http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אורי מילשטיין תותח על! biker 30.04.04 22:15 1
     הקצין הצעיר דחבש סירב למלא פקודה = להכנע לאוייב !! פילוביץ שחף 01.05.04 00:42 9
  מגיע לקצין במיל' דחבש את אות הגבורה !! פילוביץ שחף 30.04.04 22:46 2
     גם לך מגיע צל''ש צברית 30.04.04 22:58 3
     מגיע לדחבש צל''ש. ולאיציק, ליפקין ,ברק טר''ש WB 30.04.04 23:15 4
         נלחם נגד המערכת שעושה הכל לבודד אותו ולסתום את פיו !! פילוביץ שחף 30.04.04 23:19 5
             הם לא מתאימים לנהל חנות מכולת! WB 30.04.04 23:23 6
                 השיטה מנהלת אותם = סוחטים ונסחטים !! פילוביץ שחף 01.05.04 00:06 7
     חייבים לתקן עוול הסטורי לדחבש ולהעניק לו את אות הגבורה! פילוביץ שחף 01.05.04 00:14 8
         תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה הצבאישקבלתי hezyc 01.05.04 15:18 35
  הסוד ''הכמוס'' למה אל''מ עוזי היאירי רצה ''להתאבד'' כל כך... פילוביץ שחף 01.05.04 05:13 10
     אני מבקש ממך לקרוא בהמשך ולהצדיע לעוזי יאירי hezyc 01.05.04 15:22 37
  פרופ' חדד היחיד שנשאר בחיים, קיבל צל''ש ולא תוחקר בכלל!! פילוביץ שחף 01.05.04 06:23 11
     אל תתפלא, גם אני ופלוגתי לא תוחקרנו בכלל hezyc 01.05.04 15:25 40
         חובה על מדינת ישראל לתחקר אותך ואת פלוגתך=מורשת קרב פילוביץ שחף 01.05.04 15:34 44
  קשה להאמין Yac 01.05.04 09:39 12
  בסך הכל מילאתי את תפקידי - לא יכולתי לנטוש את החברים בק hezyc 01.05.04 12:48 13
     ישר כוח חזי! biker 01.05.04 13:40 14
         ואני חשבתי שאין כבר לוחמים החדורים לעניין אי-הפקרת hezyc 01.05.04 13:50 15
             חזי, יצאנו כל מוצ''ש להפגין בת''א על הפקרת מאדחת יוסף !!! hamta 22.05.04 10:23 181
         מישהוא שם לב כמה מפקדים לשעבר של סיירת מטכ''ל מוזכרים? קאוואזורי 01.05.04 14:05 19
             שבירתו של מיתוס ? Yac 01.05.04 14:15 21
             קאוואזורי: האם אתה יכול לפרט......... פילוביץ שחף 01.05.04 14:45 26
                 אני זיהיתי 3 אצלך, אבל שמעתי שהיו שם יותר. קאוואזורי 01.05.04 14:57 30
                     רק פרוטקציונרים היו זכאים להתקבל. אנשי שלומנו מהשמאל. hamta 22.05.04 10:29 182
     מר חזי דחבש גיבור ישראל שלום רב: ''אני מצדיע לך!!'' פילוביץ שחף 01.05.04 13:51 16
         תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה שקבלתי hezyc 01.05.04 14:15 20
             כל הכבוד לך חזי , אתה מאחרוני דור הנפילים. גבר 01.05.04 14:22 23
             מר חזי דחבש היקר היריעה ארוכה מאוד ...ספר למען הדורות זרטוסטרא 01.05.04 14:23 24
     חזי,,בשבילי אתה גיבור ישראל האמיתי... זרטוסטרא 01.05.04 14:19 22
     דחבש ופועלו בקרב timberli 09.06.07 20:30 430
  יאללה פילוביץ' תארגן עצומה!אני רוצה כמה דפים לקחת ליחידה. biker 01.05.04 13:54 17
     biker ידידי: אכן התחילה מחשבה בכיוון ברגע שתתקבל... פילוביץ שחף 01.05.04 14:01 18
  ועוד הערה חשובה על עוזי יאירי מפקדי הנערץ hezyc 01.05.04 14:39 25
     מר דחבש גיבור ישראל, נא האר עיניינו בבקשה........ פילוביץ שחף 01.05.04 14:48 28
         האירוע היה לאחר שנסיון היחלצות עצמית בדילוגים - רגלי hezyc 01.05.04 15:06 32
             תודה לך על כנותך ויושרך, גיבור ישראל !! פילוביץ שחף 01.05.04 15:20 36
  לכבוד הוא לנו לשמוע את האמת העצובה הזו מהגיבור עצמו-יישר כח באפי 01.05.04 14:47 27
     חזי איזה כבוד שאתה כותב כאן!!! monarch 01.05.04 15:05 31
  אי אפשר לספר 18 שעות מלחמה, כאן. האימייל וסוללרר שלי מתפוצצים hezyc 01.05.04 14:54 29
     מה הפלא? אתה מצטייר כגיבור שדבק באמת mozes5 01.05.04 15:13 33
         גיבור? לא,!!!! עשיתי רק את חובתי ותפקידי כפי שהאמנתי hezyc 01.05.04 15:29 41
             עמדו בפניך מספר אפשרויות mozes5 01.05.04 15:45 46
                 ועל זה מגיע לו גיבור ישראל ואת הסיבות לדרישה זו מפורט פילוביץ שחף 01.05.04 15:49 47
     מר חזי דחבש היקר, שים לב היטב להחלטת הרמטכ''ל !! פילוביץ שחף 01.05.04 18:47 54
  תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה שקבלתי hezyc 01.05.04 15:16 34
  טלפן אלי חזי דחבש: ''הם עדיין מתאמצים להסתיר את האמת'', פילוביץ שחף 01.05.04 15:24 38
     ''מי שחושד בכשרים לוקה בגופו'' mozes5 01.05.04 15:33 43
         mozes5 ידידי: התשובה למסר שלך....טופל !! פילוביץ שחף 02.05.04 00:15 55
  זה אפשרי רק בגלל מהפיכת האינטרנט- שאם היה קיים ב-74 המדינה הייתה אחרת hezyc 01.05.04 15:24 39
  ואז הודיע מרדכי כי לא ישתתף אם ישתתף דחבש. ההזמנה בוטלה פילוביץ שחף 01.05.04 15:32 42
  לדעתו טעה מרדכי בכך שהתקדם עם גדוד 890 בפרישה אופקית. פילוביץ שחף 01.05.04 15:37 45
  הוא סיפר לי שסגן מפקד החטיבה, איציק מרדכי, החליט לסלקני פילוביץ שחף 01.05.04 16:00 48
  ''מיתוס החווה הסינית היה המסלול שעליו דהרה הקריירה של... פילוביץ שחף 01.05.04 16:41 49
     במידה מסויימת הצדק נעשה באפי 01.05.04 16:45 50
         אכן, הגלגל עגול !! פילוביץ שחף 02.05.04 00:26 56
     רשומון החווה הסינית !! פילוביץ שחף 09.05.04 23:34 83
         קבלו ביטול !! פילוביץ שחף 12.05.04 17:57 97
  בשביל לקבל צל''ש במדינתנו צריך להיות מיוחצן עקרב שחור 01.05.04 17:42 51
  חזי היה המפקד שלי בחווה הסינית ראיתי אותו איך בקור רוח שתקן 01.05.04 17:59 52
     שתקן שלום לך איש יקר, ראשית תודה על עדותך ממקור ראשון פילוביץ שחף 01.05.04 18:12 53
         אתה שם עליי תפקיד גדול ממני שתקן 02.05.04 11:18 57
             שתקן יהודי יקר: אכן היא פעולה גדולה מאוד וחשובה מאוד פילוביץ שחף 02.05.04 13:49 58
  חייבים לעשות צדק הסטורי קאטי 04.05.04 10:56 59
     פילוביץ ,חייבים לעשות צדק הסטורי ללוחמים - בחווה הסינית קאטי 04.05.04 11:08 61
  למה אתה לא עונה לי קאטי 05.05.04 14:12 62
     בקרוב תקבלי תשובה !! פילוביץ שחף 05.05.04 15:55 63
  הייתכן גיבורים ורע להם ?? ועדת חקירה דחוף !!!!! Gaid 05.05.04 22:49 64
     בישראל זה נורמה, אלו עם יחצ''ן צמוד --- מתקדמים קאטי 05.05.04 22:57 65
  מענין מה אמרו לועדת העיטורים או את מי שיחדו בגבג 06.05.04 19:22 66
     בגבג ידידי: ערב טוב לך !! פילוביץ שחף 06.05.04 20:50 67
  הרשות השניה/ערוץ 2 נכנעה ללחצי אלוף (במיל') יצחק מרדכי פילוביץ שחף 06.05.04 22:40 68
     תא''ל מיל' דב תמרי טוען שהם מפחדים מיצחק מרדכי !! פילוביץ שחף 06.05.04 22:44 69
         דוביק תמרי בא אלינו לאחר המלחמה ואמר ''פישלנו!'' hamta 22.05.04 10:34 183
     שר הבטחון יצחק מרדכי !! פילוביץ שחף 06.05.04 22:54 70
     הסרט רשומון הוקרן למוזמנים בכלל ולדיון בפרט............ פילוביץ שחף 25.05.04 04:24 201
  קשר השתיקה = יוקרת מערכת !! פילוביץ שחף 07.05.04 01:30 71
     עיטור הגבורה, העוז והמופת = גיבור ישראל...מה זה בכלל ?? פילוביץ שחף 08.05.04 06:28 79
     ''המ''פ יקי, נהרג כמה דקות לאחר ששלח אותי לאגף ולהסתער'' פילוביץ שחף 10.05.04 06:41 87
  הוכחה - שהיו עוד פצועים בשטח - גורי ששון כדוגמא hezyc 07.05.04 09:27 72
     ''אחי גיבורי התעלה'' מאת: אילן כפיר, 30 שנה למלחמת יוה''כ פילוביץ שחף 07.05.04 12:51 74
     מבוא: ימי- ''דבורה הנביאה'' פילוביץ שחף 07.05.04 12:58 75
     שיחזור פציעתו/הקרב של גור-אריה ששון בסיפרו של כפיר.... פילוביץ שחף 19.05.04 00:16 143
  קראתי את הכתבה 4 פעמים (ל''ת) בגבג 07.05.04 23:38 76
     בכל הדיונים יש נעלם אחד שלא מדברים עליו,הפקרת 40 לוחמים פילוביץ שחף 10.05.04 00:17 84
  מה יהיה עם המדינה הזו מיקי 08.05.04 00:35 77
     מסקנה כל מפקד כתה שיקח לו יחצן מיקי 08.05.04 00:38 78
     הסדנה תוקדש למנהיגות בקרב החווה הסינית במלחמת יוה''כ.... פילוביץ שחף 08.05.04 13:51 80
         הזמנה לסדנת מנהיגות בהנחייתי, על הנושא:קרב החווה הסינית פילוביץ שחף 12.05.04 19:39 98
             החווה הסינית - עצומה וסדנה פילוביץ שחף 16.05.04 14:35 124
             הערב היתקיים ארוע בנוכחות דחבש, בנצי, מעוזיה סגל ...... פילוביץ שחף 18.05.04 08:46 131
                 הקמת פורום לתחקור קרבות ולהפקת לקחים........... פילוביץ שחף 18.05.04 22:22 141
                     מצורף קישור לשיחת רדיו אינטרנט ברדיו קול הלב, 27.5.2004 פילוביץ שחף 27.05.04 10:24 213
     ד''ר אורי מילשטיין: '' היש הנהגה בישראל ??'' פילוביץ שחף 22.05.04 07:10 180
     הזמנה לפורום תחקור: פרשת מוחמד אדורה והקרב בחווה הסינית פילוביץ שחף 27.05.04 11:25 215
  הייתי שם הכתבה מתארת את מה שהיה שם (ל''ת) אלי קרן 09.05.04 00:13 81
     אלי קרן שלום לך וברוכים הבאים. פילוביץ שחף 09.05.04 08:38 82
         לשחף אלי קרן 11.05.04 20:03 94
  מה מספר לנו עיתון מעריב על הקרב בחווה הסינית........... פילוביץ שחף 10.05.04 06:08 85
     ד''ר זאב דרורי, סגנו של אלוף במיל' יצחק מרדכי במלחמת.... פילוביץ שחף 10.05.04 06:14 86
         רזי יהל משדה בוקר:ד''ר זאב דרורי, טול קורה מבין עיניך''!! פילוביץ שחף 10.05.04 07:28 88
             התצפית המפורסמת שלא ראתה כלום = עלה תאנה של המג''ד!! פילוביץ שחף 15.05.04 09:59 113
             לידיעתכם/ן האיילנד שמופיע בעדות שלעיל הוא........ פילוביץ שחף 15.05.04 10:01 114
             בנצי עציון היה גם מהקצינים שהתיישרו עם חבורת כלבלבי.... פילוביץ שחף 15.05.04 10:03 115
                 השתלחות מיותרת - hezyc 27.05.04 21:36 219
                     מר חזי דחבש היקר והגיבור: למה כוונתך כשאתה אומר... פילוביץ שחף 27.05.04 23:00 220
     צנחנים ותיקים קוראים לא לשדר סרט על ''החווה הסינית'' פילוביץ שחף 10.05.04 19:55 90
     ''טלעד'' כועסת: הרשות השנייה דחתה שידור הסרט......... פילוביץ שחף 10.05.04 20:10 91
     המשפחות דרשו והסרט נפסל''- הקרב על החווה הסינית !! פילוביץ שחף 10.05.04 20:45 92
     יצחק מרדכי סוגר מעגל:''יוצא לבקר במצרים 23 שנה אחרי..... פילוביץ שחף 11.05.04 01:14 93
     יורם (יוריק) ורטה, שנפצע בקרב: ''לא היה עם מי לדבר'' פילוביץ שחף 17.05.04 07:54 127
         ''המלחמה בעבורי זה המוות'' מאת: אילנה באון פילוביץ שחף 02.06.04 05:40 275
     והקרב ממשיך להתנהל:''שלושים ואחת שנה אחרי והאש של.... פילוביץ שחף 17.05.04 08:28 128
     החווה הסינית:''האזהרה שאיחרה 30 שנה....!!'' פילוביץ שחף 17.05.04 10:22 129
     רס''ן שמואל אסקרוב:''המלחמה שלי, חמש דקות על הרכס....'' פילוביץ שחף 18.05.04 10:01 133
     תופת לאור הירח:''איציק מרדכי לא ישכח לעולם אף דיונה ואף פילוביץ שחף 18.05.04 11:46 134
     ''איציק כאן אהוד, אני מגיע לעזרה'' פילוביץ שחף 18.05.04 13:09 135
     ''יצחק מרדכי: ''אסור לקבל מהמדינה, צריך רק לתת'' פילוביץ שחף 18.05.04 13:49 136
     יצחק מרדכי: ''מהחווה הסינית יצאתי אדם אחר'' פילוביץ שחף 18.05.04 15:30 137
     גיבור בזכות עצמו:''יפתח יעקב קיבל את עיטור המופת על חלקו פילוביץ שחף 18.05.04 21:35 138
     בכל שנה בסתיו:''התחוללה שם מלחמה, לא סתם טעות-ניווט.... פילוביץ שחף 18.05.04 21:42 139
     ''לאט לאט הם מספרים על הלילה שבו נשלחו להיטבח בחווה...'' פילוביץ שחף 18.05.04 21:56 140
     האיש והאגדה: 30 שנה נמנע אל''מ (מיל') רמי מתן ממתיחת.... פילוביץ שחף 18.05.04 22:53 142
  איך סיפור של 30 שנה מתהפך בגבג 10.05.04 17:19 89
  שחף שלום מאלי קרן שלחתי לך תגובה אלי קרן 11.05.04 20:08 95
  קרב החווה הסינית השני כ''אירוע שער'' אבולוציוני !! פילוביץ שחף 12.05.04 00:26 96
  מאיפה השגת את סדרת המכתבים? אתה מעולה !!! שתקן 12.05.04 22:12 99
  סדרת המכתבים מסבירה את הכתבה , חבל עירני 13.05.04 12:32 100
     נכון, אבל הגיעה השעה שעכשיו יתיחסו אליהם לגבי העתיד!! פילוביץ שחף 13.05.04 13:00 102
  אבולציוני - אירוע שער אבולציוני - צריך לקרוא את אבולצי) שמעון 13.05.04 12:38 101
     שמעון ידידי, ברוך הבא, צודק צריך להתחיל לתת תשובות!! פילוביץ שחף 13.05.04 13:02 103
  איפה מילשטיין , למה הוא לא מפרסם עוד עירני 13.05.04 18:03 104
  שאלה, האם עמנואל ולד כתב על החווה הסינית ומלחמת יו''כ עירני 13.05.04 18:04 105
     תשובה לעירני hamta 22.05.04 10:57 184
  פילוביץ, אנחנו רוצים לראות פרוטוקולים (ל''ת) עירני 13.05.04 18:20 106
     אשליות כמו השיר אשליות אשליות, מזמן השמידו את הפרוטקלים שמעון 13.05.04 18:30 107
         שמעון ידידי, גם אם השמידו זאת תהיה הוכחה חותכת נגדם פילוביץ שחף 13.05.04 18:38 109
     עירני שלום לך ידידי: ידוע בטיפול....וגם אם הם הושמדו... פילוביץ שחף 13.05.04 18:33 108
  ברור שפיקוד הגדוד הלך מהקרב לכן גם חלק זה one-p 14.05.04 18:16 110
  או אולי יותר טוב לכתוב ''ברחו'' ולא הלכו , כי אחרת אינני מבין למה הסתירו (ל''ת) one-p 14.05.04 19:23 112
  מפחיד לחשוב על האיש הזה מרדכי... M_istral 15.05.04 13:58 116
     המפחיד ביותר שיצחק מרדכי מפחיד אותם עד להיום...... פילוביץ שחף 15.05.04 15:30 117
     תודה, אני מוותר על ההצדעה שלו - הפקת הלקחים חשובה hezyc 15.05.04 16:23 118
  חזרתי לראות איך משתיקים את החשיפה מילשטיין בגבג 15.05.04 22:34 119
     ראיון ההודאה של הבריחה משדה הקרב-יצחק מרדכי וזונדר פילוביץ שחף 15.05.04 23:28 120
         10 שאלות מצוינות פילוביץ אתה קליבר רציני עירני 16.05.04 11:28 122
         אני בהלם ! מראיון ההודאה - ''לא יסכן פלוגה'' הפקרת לוחמים שמעון 16.05.04 11:46 123
  10 שאלות מצוינות - פילוביץ אתה מקליבר רציני עירני 16.05.04 11:25 121
  הכותרת הקרב על החווה הסינית: הסיפור שלא סופר !! one-p 16.05.04 17:41 125
  בשר התותחים המתחולל היום בישראל !! פילוביץ שחף 17.05.04 07:11 126
  פילוביץ, לאף אחד אין אומץ לענות על 10 השאלות שלך בגבג 18.05.04 01:56 130
     להעביר את 10 השאלות לראש הממשלה ולשר הבטחון שמעון 18.05.04 09:40 132
  קראו את תגובה 142 - לא להאמין עירני 19.05.04 14:05 144
  תגובה 142 - כאן תקראו עירני 19.05.04 14:08 145
     קראתי אתמול. באיזה מדינה בדיוק אנחנו חיים שמעון 19.05.04 14:23 146
  תגובה 142 . בישרל גם גונבים עיטורים marina 19.05.04 17:32 147
  מי שבאמת נלחם בחווה הסינית - ולא ברח .... . קאטי 19.05.04 17:38 150
  בכתבה של מילשטיין כתוב מתי המפקדים הלכו, בבוקר ומי נשאר ? marina 19.05.04 17:41 151
  מרינה, אני קוראת עברית, אבל 142 והסיפור של מילשטיין משג קאטי 19.05.04 17:44 152
     אני הייטי קצינה בצבא האדום marina 19.05.04 17:46 153
         well come to the club קאטי 19.05.04 17:48 154
  חזרתי לראות מה קורה וראיתי ... בושה וחרפה שתקן 19.05.04 19:05 155
  מרינה, קאטי שמעון ועירני אתם ....................כנסו בגבג 19.05.04 21:20 156
  ב11 בבוקר המג''ד היה אחרי מקלחת וגורי היה במקלחת דם בשטח פילוביץ שחף 19.05.04 23:39 157
     המג''ד איציק: בשעה 11 עדיין לחמתי עם טנקים בחווה הסינית פילוביץ שחף 20.05.04 01:25 158
     תגובה שקיבלתי במסר הפרטי מאחד הקוראים............... פילוביץ שחף 20.05.04 08:15 159
         תודה ! ..... אני יודע שספרתי אמת לאמיתה ........ כנס hezyc 20.05.04 14:55 160
             חזי היקר, s_sela 20.05.04 15:49 161
                 תקרא סיפור - בשבילך בלבד מהחווה הסינית... hezyc 20.05.04 16:49 163
                     לא אני אינני בטראומה וגם איני רופא. s_sela 20.05.04 17:18 164
  סא''ל (מיל) עמיקם: מסכם טעויות ולקחים מקרב החווה הסינית פילוביץ שחף 20.05.04 19:52 165
     אוי אויה אוי אוי על החברים שנהרגו שם בגלל הליקויים עירני 20.05.04 22:37 166
         הניתוח של עמיקם , חד ברור marina 20.05.04 22:48 167
             דא, או נאס, קסז'לניו zamikam 20.05.04 23:36 168
                 אני לא רוצה להאמין !!!! הגנרלים היום עושים אותו דבר! שמעון 21.05.04 08:37 170
                     סוף סוף הגיעה הדרישה - קצינים גרועים למשפט והדחה עירני 21.05.04 08:52 171
         צודק. עכשיו צריך לפעול eviathar 21.05.04 02:47 169
             אות הקלון לליפקין , מרדכי וברק ולא עיטור למופת קאטי 21.05.04 09:57 172
                 על פי החוק - קצין שהורשע יישללו ממנו דרגותיו ועיטוריו ! בגבג 21.05.04 16:33 173
     תגובות נוספות שהתקבלו למכתב הסיכום שעמיקם צור.......... פילוביץ שחף 21.05.04 18:53 174
         על ניצולי הגדוד להתאחד ולדרוש וועדת חקירה. פילוביץ שחף 21.05.04 19:30 175
         תגובה אישית שקיבלתי באימייל לקרוא ולהפנים......... פילוביץ שחף 21.05.04 19:48 177
     עדויות (חדשות) לוחמי גד' 890 על קרב החווה הסינית,וידאו פילוביץ שחף 21.05.04 19:38 176
         שלום לכולם, אני חזי ולהלן מספר הערות לסדנה hezyc 22.05.04 23:03 185
             תפיץ את מה שכתבת zamikam 23.05.04 05:44 186
                 מר חזי דחבש גיבור ישראל, אני מצטרף לבקשתו של עמיקם צור פילוביץ שחף 23.05.04 08:49 187
  אביתר בן צדף מפרט רשמיו מסדנת החווה הסינית: המעז - מנצח פילוביץ שחף 21.05.04 22:44 178
  תגובה ל- 177 ...........ידידי אתה אמיץ !!! hezyc 21.05.04 23:12 179
  עמיקם והאחרים, לא לדאוג, אני אפרסם תגובתי hezyc 23.05.04 12:08 189
  תגובות 157 158 סותרות אחת את השניה , מה האמת לדעתכם? עירני 23.05.04 12:17 190
     אחד מהם משקר במצח נחושה. אני יודעת מי, אם תקראו תדעו קאטי 23.05.04 12:22 191
         ב-157 ו 158 אותו אדם מדבר , אין באייה לדעת מי שיקר marina 23.05.04 17:19 193
             157 158 בזיון לתשקורת אשר לא חוקרת שעה 11 בבוקר שמעון 23.05.04 19:10 194
  תזכורת: מחר כנס יסוד של פורום תחקור קרבות והפקת לקחים!! פילוביץ שחף 23.05.04 13:08 192
     תגובות לפירסום הקמת פורום תחקור + תכתובת מאת מילשטיין!! פילוביץ שחף 24.05.04 14:58 195
     עוזי יאירי היכה על חטא:לא הייתי רוצה שהצבא עושה תחקירים פילוביץ שחף 25.05.04 02:28 199
     מה המכנה המשותף בין יצחק מרדכי לבין יהודה דובדבני...... פילוביץ שחף 25.05.04 03:54 200
     דיווח מאת ד''ר מילשטיין על הכנס אתמול/פורום תחקור.... פילוביץ שחף 25.05.04 10:51 202
  פילוביץ. תארגן בבקשה הודעה אשר יהיו בה כל הקישורים hezyc 26.05.04 09:15 204
     פילוביץ'?? נא ארגן כפי בקשת חזי. הוא צודק! hamta 26.05.04 18:07 208
     מר חזי דחבש היקר, לבקשתך מצ''ב כל הקישורים לאשכולות פילוביץ שחף 26.05.04 18:35 209
  ואילו חטיבה 35 לא עשתה דבר? והרי היה שם מטה שלם? עירני 26.05.04 12:27 205
     מפקד האוגדה אלוף אברהם אדן = מח''ט 35 אל''מ עוזי יאירי !! פילוביץ שחף 26.05.04 15:53 207
         עוזי יאירי ואברהם אדן לא שווים. אבל יש דמיון בהתנהגות. s_sela 26.05.04 23:33 210
  כך מספר לנו אל''מ בדימוס/ד''ר מאיר פעיל על: מלחמת יוה''כ פילוביץ שחף 26.05.04 14:29 206
     אל''מ מאיר בשרות פעיל : האשכולות ''ברוטר'' מעניינים. פילוביץ שחף 29.05.04 19:03 240
  אשכול מדהים!-אחי גיבורי התהילה,כפליים תהילה בגלל אי תפקוד המפקדים אלת ציד 27.05.04 00:26 211
     פרופ' ישראל הרשקוביץ, דמם של המ''פ יקי ולוחמיו ז''ל זועק פילוביץ שחף 27.05.04 10:52 214
     זה מה שכותב פרופ' יואל גלבר אחד מקציניו של יצחק מרדכי.. פילוביץ שחף 29.05.04 19:44 242
         האקדמיים:פרופ' יואל גלבר, פרופ' הרשקוביץ וד''ר זאב דרורי פילוביץ שחף 29.05.04 19:49 243
             פרופ' יואל גלבר, החווה הסינית והשקרים.............. פילוביץ שחף 30.05.04 17:03 259
                 פילוביץ אתה חייב להפסיק. עד כה הוכחת שהמנהיגות שקרנית שמעון 30.05.04 17:19 260
  מי משקר: אלוף מרדכי ותת-אלוף דובדבני או סא''ל גורי ששון פילוביץ שחף 27.05.04 02:17 212
  השאלה שלך, ללא הצגת התשובות הנמצאות באתר, תמוהה hezyc 27.05.04 15:56 216
     מר חזי היקר וגיבור ישראל, השאלה ששאלתי היא במקומה והיא פילוביץ שחף 27.05.04 17:41 218
  לי אין ספק קאטי 27.05.04 17:30 217
  משה דיין: איזה ערכים נתן 890 לצבא? שמעון 27.05.04 23:11 221
  המג''ד יצחק מרדכי כתב ללוחמי פלוגה ב' מסיימי קורס מכי''ם פילוביץ שחף 28.05.04 01:00 222
     מ''פ/סגן ישראל הרשקוביץ כתב ללוחמי פלוגה ב' מסיימי קורס פילוביץ שחף 28.05.04 01:41 223
     מ''מ מחלקה 1 סגן חזי דחבש כתב ללוחמי פלוגה ב' מסיימי.... פילוביץ שחף 28.05.04 02:08 224
     המ''כ יאיר כתב ללוחמי פלוגה ב' מסיימי קורס מכי''ם..... פילוביץ שחף 28.05.04 12:02 227
     מקום ראשון בבוחן פלוגה בגדוד 890 לקחה פלוגה א' ותעודות פילוביץ שחף 28.05.04 12:17 228
     המ''מ/סגן חזי דחבש כותב/מספיד את סגן ג'קי חכים ז''ל הי''ד פילוביץ שחף 30.05.04 03:00 256
     סרן מעוזיה סגל כותב על סגן איתן פיכטנבאום ז''ל..... פילוביץ שחף 31.05.04 15:03 268
  הדיון : מי משקר על הקרב בחווה הסינית - ננעל הנה הכתובת בגבג 28.05.04 09:02 225
     א.טפר = מ.הר-ציון = א.קהלני = א.קדמוני = מ.בצר = ח.דחבש פילוביץ שחף 28.05.04 10:54 226
         מסכים עם ההשוואה , חזי הוא באמת טוב, הוא גם חכם ובעיקר עירני 28.05.04 16:30 229
     חזי דחבש: חוזר אני מראיון שנתן לי דני בן לולו, חובש.... פילוביץ שחף 01.10.04 19:04 408
         עוזי בן-צבי:חוזר אני מראיון שנתן לי ניצב משנה אבי וייס פילוביץ שחף 01.10.04 19:05 409
  יש לך מסמכים רשמיים של הצבא על הקרב ? שמעון 28.05.04 21:39 230
  .... ושהמפקדים לא יגידו את האמת ...: דברי עוזי בתחקיר שמעון 28.05.04 21:46 231
  ... ואלו שדברו לפניו בתחקיר ...לא מדברים.. למרות רעידת שמעון 28.05.04 21:54 232
  לא צריך להיות אפילו חכם, להבין מה קרה שם? להעביר למבקר המדינה שמעון 28.05.04 21:58 233
     למה לא סופר ? יש אנשים שלא נוח להם שיסופר one-p 29.05.04 01:56 234
         one-p: תכל''ס למה כוונתך, תסביר בבקשה ?? פילוביץ שחף 29.05.04 07:41 235
  יש המון חומר, אך התקשורת לא עוסקת בעניין one-p 29.05.04 09:48 236
     כתבתי כבר מסיבת עיתונאים ומבקר המדינה קאטי 29.05.04 10:55 237
         רק עולים חדשים - שיקראו מה כתוב כאן ילחמו על אמת marina 29.05.04 11:59 238
  בשנת 86' זימנו את יוריק ורטה, קשר פשוט במלחמת יום כיפור פילוביץ שחף 29.05.04 18:30 239
  זה מה שכותב ההיסטוריון יואב גלבר על החווה הסינית! hamta 29.05.04 19:15 241
     רמתו הנמוכה של פרופ' גלבר כהיסטוריון אורי מילשטיין 13.06.04 17:11 329
  שלושת הגיבורים הביאו לצבא, תסכול, כאוס וחוסר אונים.... פילוביץ שחף 29.05.04 21:44 244
     תגובה לציטוט ב'............ פילוביץ שחף 29.05.04 21:46 245
         תגובה לציטוט ג'...... פילוביץ שחף 29.05.04 21:48 246
             תגובה לציטוט ד'...... פילוביץ שחף 29.05.04 21:51 247
                 תגובה לציטוט ה'..... פילוביץ שחף 29.05.04 21:53 248
                     תגובה לציטוט ו'....... פילוביץ שחף 29.05.04 21:56 249
                         תגובה לציטוט ז'....... פילוביץ שחף 29.05.04 21:58 250
                             תגובה לציטוט ח'... פילוביץ שחף 29.05.04 22:01 251
                                 תגובה ציטוט ט'... פילוביץ שחף 29.05.04 22:04 252
                                     תגובה לציטוט י'........ פילוביץ שחף 29.05.04 22:07 253
                                         תגובה ציטוט י''א...... פילוביץ שחף 29.05.04 22:10 254
                                         אמריקה לומדת מדם שלנו marina 31.05.04 07:48 264
                             אני לא הבנתי למה marina 31.05.04 11:16 267
                 גם פולקובניק עוזי היה צריך כמו שרון marina 31.05.04 11:14 266
             ביילין מיותר פה, גם הוא גיבור מיותר marina 31.05.04 11:11 265
         ממש עצוב בגבג 29.05.04 23:03 255
     שלושת הגיבורים...... חותרים לניתוק מגע '' והם עירני 30.05.04 11:18 258
         שלושת הגיבורים מהחווה הסינית שמעון 30.05.04 22:55 263
  נראה שהפרש 12 השעות נובע מניצול בילבול החיילים. אלת ציד 30.05.04 03:53 257
     הפעם, את טועה עירני 30.05.04 22:23 261
         תקראי 239, אני יודע מה אתה חושב ומה אתה רוצה להגיד. עירני 30.05.04 22:28 262
  אין מחלוקת על העובדה הפשוטה -מי באמת היה 18 שעות תחת אש פילוביץ שחף 01.06.04 09:51 269
  השאלה אינה עיטור או לא - אלא מתי יתוחקר הקרב !! פילוביץ שחף 01.06.04 11:21 270
  מה מספר לנו עיתון ידיעות אחרונות על הקרב בחווה הסינית פילוביץ שחף 01.06.04 21:52 271
     סגן חזי דחבש: ''היה זה קרב אבוד מראש'' פילוביץ שחף 01.06.04 22:15 272
     ''קציר הדמים של החווה הסינית'' מאת: אילן כפיר פילוביץ שחף 02.06.04 05:03 274
  חוברת במהדורה מתוקנת על מלחמת יוה''כ 1994 שהוציא צה''ל פילוביץ שחף 01.06.04 22:52 273
     מלחמת יום הכיפורים - סקירה !! פילוביץ שחף 02.06.04 06:18 276
     חוברת במהדורה מתוקנת על מלחמת יוה''כ 1994 - המשך..... פילוביץ שחף 04.05.05 04:09 427
     רשימת ספרים בנושא מלחמת יום הכיפורים כפי שפורסמו... פילוביץ שחף 04.05.05 04:22 428
  מסמך/מורשת הקרב של צה''ל: קרבות ''החווה הסינית'' !! פילוביץ שחף 02.06.04 16:11 277
     המשך המסמך/קרבות ''החווה הסינית'' במלחמת יום הכיפורים!! פילוביץ שחף 02.06.04 16:29 278
         דבורים כמו חול- ואין מה לאכול. s_sela 02.06.04 19:54 283
     כל הכבוד מר פילוביץ תרומתך להסטוריה לא תסולא בפז!!! יוני 1 02.06.04 17:23 279
         הייתי מסכים לתגובה שלך , אבל למה שמאל או ימין hezyc 02.06.04 17:46 280
     השאלה מה עם האנשים החזקים שישתיקו את הסיפור? עקרב שחור 02.06.04 18:27 281
         הם לא יעיזו לצייץ בפומבי. שמעון 02.06.04 19:22 282
  חוברת לזכרו של זאב סלמן ז''ל הי''ד שנהרג בחווה הסינית.... פילוביץ שחף 02.06.04 23:04 284
     יוריק ורטה הקשר של מ''מ מחלקה 1 סגן חזי דחבש סיכם בסוף פילוביץ שחף 04.06.04 20:21 290
     יוריק ורטה: ''חבורת נערים, הנקראת במונחים הצבאיים צנחנים פילוביץ שחף 04.06.04 20:25 291
     אריה סלמן, אחיו של זאב סלמן ז''ל הי''ד: אחרי..... פילוביץ שחף 04.06.04 20:27 292
     דברי לוחמים שהשתתפו בקרב החווה הסינית: הרצל תור/תורכיה פילוביץ שחף 04.06.04 20:31 293
     המלחמה בכלל והקרב בחווה הסינית בפרט, ימים אחדים לפני פילוביץ שחף 04.06.04 20:35 294
     מכתבים מהמלחמה אשר זאביק ז''ל שלח למשפחתו וחבריו.... פילוביץ שחף 04.06.04 20:47 295
     הרצל תור/תורכיה, חבר לפלוגה, מספר על זאביק ז''ל..... פילוביץ שחף 04.06.04 20:53 296
     קרב הצנחנים בחווה הסינית = החווה הסינית/תרשים !!! פילוביץ שחף 04.06.04 20:55 297
     הצליחה !! פילוביץ שחף 04.06.04 20:57 298
     ''קרב הצנחנים בכלל ובחווה הסינית בפרט'' !! פילוביץ שחף 04.06.04 20:59 299
     ''ההחלצות משטח ההשמדה בחווה הסינית'' !! פילוביץ שחף 04.06.04 21:02 300
     אלי, מ''מ מפלוגה ב', מספר: פילוביץ שחף 04.06.04 21:06 301
         הנסיך הקטן = זאב (זאביק) סלמן ז''ל מאת: יהונתן גפן פילוביץ שחף 04.06.04 21:31 302
  אל''מ במיל' מגיב במכתב תשובה ליוסי בלום הלוי............ פילוביץ שחף 03.06.04 08:21 285
     יוסי בלום הלוי: קרב החווה הסינית - עובדות מוצקות !! פילוביץ שחף 03.06.04 08:33 286
         גזר דין בעכביש 55 החווה הסינית מאמר של אל''מ רזי יהל!! פילוביץ שחף 03.06.04 08:38 287
             גיל דוד מגיב ליוסי בלום הלוי בהקשר למאמרו של רזי יהל !! פילוביץ שחף 03.06.04 08:42 288
  יש עוד הרבה סיפורים שלא סופרו.... תל אביב 03.06.04 19:34 289
     ד''ר אורי מילשטיין הנכבד !! פילוביץ שחף 05.06.04 11:33 303
         על שקרים, טשטוש וטיוח בצה''ל אורי מילשטיין 06.06.04 07:00 310
     כדאי להתרכז בקרב ''החווה הסינית'' אורי מילשטיין 06.06.04 06:50 309
  חוברת לזיכרו של סגן איתן פיכטנבאום, יצא לאור ע''י ההורים פילוביץ שחף 06.06.04 06:19 304
     תמצית מחוברת גדוד 890 במלחמה חתומה ע''י ר/אלוף רפול פילוביץ שחף 06.06.04 06:34 305
     המג''ד יצחק מרדכי: ''איתן לחם בצורה נפלאה !!'' פילוביץ שחף 06.06.04 06:42 306
     ד''ר אפרים סנה: ''איתן ניחון בתעוזה ובדמיון !!'' פילוביץ שחף 06.06.04 06:46 307
     מן העזבון של איתן...יומן מלחמה אישי !! פילוביץ שחף 06.06.04 06:50 308
     איתן פיכטנבאום....''התגלמות הבטחון!!'' פילוביץ שחף 06.06.04 07:26 311
     דושי: ''רגעים אחרונים בקרב.....!!'' פילוביץ שחף 06.06.04 07:52 312
  ''התקדשות''-זיכרונות ממלחמת יום הכיפורים/יוסף בלום הלוי פילוביץ שחף 09.06.04 11:46 313
     890 בחווה הסינית-ציר לקסיקון טרטור, אור ל- 17.10.1973 פילוביץ שחף 09.06.04 12:02 314
         הכתבה של אורי מילשטיין במקור ראשון , יותר אמינה !!! בגבג 09.06.04 22:03 316
  מפגשי לוחמים - ניצולים ומנצילים לאחר 31 שנה...... פילוביץ שחף 09.06.04 12:09 315
     מסמך אנושי לא אנושי !! מגיע להם עיטור גבורה one-p 09.06.04 23:43 317
     יצחק מרדכי ופרופ' יואב גלבר כסמל לקריסת החברה הישראלית אורי מילשטיין 12.06.04 07:23 323
         האפשרות שהם היו מעוניינים שהצנחנים שננטשו בחווה הסינית עירני 13.06.04 12:24 326
  תוצאות הנטישה בחווה הסינית מחלחלות לצנחנים ב-6/6/04 בגבג 10.06.04 06:01 318
     מילשטיין, יוסי בלום, עמיקם, עוזי בן צבי אתם רואים בגבג 10.06.04 06:09 319
         . אוי ואבוי לצבא אם זה אמת בגבג 10.06.04 06:14 320
             תחשבו איך מרגיש חייל שננטש לבדו בקו האש ? עירני 10.06.04 16:29 322
         ברית הנכשלים אורי מילשטיין 12.06.04 07:49 324
             אמת ויציב. s_sela 18.06.04 19:40 331
         הסיפור מזעזע zamikam 12.06.04 20:45 325
  לזכר חברי הצנחנים שנפלו בקרב יומן המלחמה שלי !! פילוביץ שחף 10.06.04 10:25 321
  פילוביץ, האם שלחת מייל למרדכי ושחק שיש כאן דיון על הקרב one-p 13.06.04 14:17 327
     one-p אל דאגה ידידי, יש מי שמעדכן אותם במיוחד את....... פילוביץ שחף 13.06.04 15:03 328
  ONE תשיג כתובות נשלח להם hezyc 18.06.04 18:49 330
  המכתב שהכי רגש אותי הוא של עוזי בן צבי כ''חייל פשוט''. hezyc 19.06.04 15:31 332
  בקשת סא''ל מיל. עמיקם, רבותי המכובדים, hezyc 19.06.04 16:31 333
     תשובת אורי מילשטיין מתיעוד שיחה עם בנצי עציון hezyc 19.06.04 16:35 334
         תגובתו של בנצי hezyc 19.06.04 16:37 335
             מילשטיין עונה פעם נוספת hezyc 19.06.04 16:40 336
                 בנצי עונה למילשטיין hezyc 19.06.04 16:44 337
                     עוזי בן צבי מגיב מטוקיו, יפן את מכתב החייל הפשוט - מרגש hezyc 19.06.04 16:53 338
                         החתירה אל האמת - hezyc 19.06.04 16:59 339
                             עוזי בן צבי, מגיב משנחאי hezyc 19.06.04 17:02 340
                                 סא''ל מיל. עמיקם עונה מחיפה לעוזי hezyc 19.06.04 17:04 341
                                     מילשטיין, מסביר את תוצאות החווה הסינית hezyc 19.06.04 17:07 342
                                         עוזי - מאי שם במזרח הרחוק hezyc 19.06.04 17:09 343
                                             מילשטיין - על עבר ועל עתיד - תשובה לפורום ולעוזי hezyc 19.06.04 17:13 344
                                                 אלי : המכתב שהכי ריגש אותי, עוזי בן צבי חפ''ש hezyc 19.06.04 17:17 345
                                                     מילשטיין: מסביר את השלבים צעד אחד צעד למתקשים בהבנה hezyc 19.06.04 17:25 346
                                                         לעמיקם, למילשטיין ולעוזי -- בזכותם ......... שורדים כאן hezyc 19.06.04 17:31 347
                                                         טעיתי: רפול קיבל צל''ש על הסתערותו בפשיטת כונתילה ב-1955 אורי מילשטיין 19.06.04 20:21 348
                                                         הערה של עמיקם ''הצנחנים'' ''טרטור'' גשר הגלילים ''בחווה hezyc 19.06.04 23:08 349
                                                             יכולת אסטרטגית, אופרטיבית וטקטית פגומה אורי מילשטיין 20.06.04 00:23 350
  מילשטיין: מבהיר איך מתחקרים! ומבהיר בעזרת יקי וגורי hezyc 20.06.04 12:08 351
  ריכוז הקישורים הידועים לנושא הדיון .....מכשיר התמצאות.. שמעון 20.06.04 23:16 352
  פילוביץ, לא קבלתי עיטור, ואני רק עשיתי את תפקידי hezyc 21.06.04 16:00 353
  מדהים ! עד שבא לבכות ! שערוריה hezyc 25.06.04 14:37 354
  לכל המכחישים והמשמיצים אלי קרן 25.06.04 16:26 355
     אלי קרן המכתב מרגש בגבג 26.06.04 00:09 356
  גדוד 890 לא מופיע במרשם הקרב בספר ''אבירי לב'' - גדוד 184 פילוביץ שחף 27.06.04 12:07 357
     הקדמה/תת-אלוף אברהם אלמוג ופתח דבר/אלוף אמנון רשף פילוביץ שחף 27.06.04 12:14 358
     אבירי לב : ''הלילה בחווה הסינית'' פילוביץ שחף 27.06.04 15:23 359
  מכתב גלוי לרמ''ח הסטוריה - צ.ה.ל שמעון 06.07.04 11:57 360
     למה אתם לא מספרים שראש מחלקת הסטוריה..... בגבג 10.07.04 12:02 366
  כנגד מי נשלחו הצנחנים - אם ציר עכביש היה פתוח?? שמעון 09.07.04 21:24 361
     ראה תשובה באשכול אחר zamikam 11.07.04 23:03 369
  מה סיפר אורי ירום על עוזי יאירי שמעון 09.07.04 22:06 362
  דרורי מסכים לחקירת הקרב שמעון 09.07.04 22:18 363
     קראתי את גירסת דרורי - מלאה ורצופה באי דיוקים hezyc 11.07.04 23:54 370
  כואב בשבילכם - השאלה למי ? שמעון 09.07.04 22:23 364
  אין יותר כבוד שמעון 09.07.04 22:29 365
  יוסי בלום: ליפקין , באשמתך העקיפה נרצחו ישראלים! - עירני 10.07.04 14:40 367
     יוסי בלום : מה אוגדה 162 הצליחה ? כלום. עירני 10.07.04 14:43 368
  מענין מה אמרו לועדת העיטורים ובעיקר מי אמר ?? שמעון 15.07.04 22:22 371
  מענין מה אמרו לועדת העיטורים ובעיקר מי אמר ?? שמעון 15.07.04 22:23 372
     הישג ענק לרוטר.נט ולפילוביץ שחף! קרב החווה הסינית ייחקר עירני 19.07.04 21:46 374
         צה''ל החליט לפתוח בחקירת ''הקרב על החווה הסינית'' עירני 19.07.04 21:48 375
             ''החווה הסינית: ''הסיפור השקרי שימש עילה לקידום'' עירני 19.07.04 21:50 376
  דעתי שכולכם צריכים לשלוח פקסים לרמ''ח שמעון 21.07.04 00:04 377
  סרפיאום יום רביעי, 17 באוקטובר בחווה עדיין נלחמו צנחנים שמעון 23.07.04 18:51 378
     למיטב ידיעתי ציר טרטור נפתח רק למחרת zamikam 24.07.04 00:21 379
         מדוע נסוגו המצרים מהחווה הסינית? אורי מילשטיין 24.07.04 07:26 380
             ב- 18 לאוקטובר עדיין נלחמו לפתיחת ציר טרטור zamikam 24.07.04 11:03 381
                 פינוי ציר טרטור מכוחות מצריים אורי מילשטיין 24.07.04 11:30 382
                     בתנועה רגלית הגענו עד לתעלה וחצינו ב-18/10/73 hezyc 25.07.04 14:17 383
  בכל המערך חסר גמ''כ 332 של הצנחנים שהושאר ברס סודר hezyc 29.07.04 16:11 384
  ביום הכיפורים הקרוב מאמר בידיעות אחרונות והקרנת הסרט שמעון 12.09.04 12:15 385
     אולי כדאי לשים לב שהסרט שולי. הדיון מסביב הוא החשוב בני_כ 17.09.04 14:27 386
         אתה צודק !!! התוצאות של אותו קרב חשובות עירני 17.09.04 16:01 387
             פילוביץ ב- 6/5/04 כתבתי כבר כך: בגבג 17.09.04 22:22 388
             שבירת תרבות המיתוס אורי מילשטיין 18.09.04 07:29 390
         גם מיתוסים קורסים אורי מילשטיין 18.09.04 07:25 389
  תגובתי לכתבה של דליה יאירי בידיעות hezyc 24.09.04 16:13 391
  לא בכלל לא ! hezyc 25.09.04 21:43 392
     חילוץ הצנחנים Moshe111 26.09.04 01:22 393
         אתה כנראה לא צנחן ולא מבין את המשמעות hezyc 26.09.04 03:45 394
             נכון אני לא צנחן Moshe111 26.09.04 10:59 395
                 אתה לא בקי בפרטים hezyc 26.09.04 21:58 396
                     להקשיב Moshe111 27.09.04 00:08 398
                 Moshe111 = משה כספי !! פילוביץ שחף 26.09.04 22:03 397
                 משה כספי, שאלות באשר למניעים האמיתיים שלך אורי מילשטיין 17.10.04 08:10 419
                     למה הזמנת אתה וחזי לסתור את דעותיכם? Moshe111 17.10.04 14:04 420
                         משה, הסתייגת במקצת לפחות מן הטיעון שמרדכי לא חילץ אורי מילשטיין 17.10.04 14:30 421
                             אורי אני לא יודע על מה אתה מדבר Moshe111 17.10.04 16:28 424
                             חילוץ פצועים Moshe111 18.10.04 01:43 425
                         אין בעניין זה ולא כלום hezyc 17.10.04 14:42 422
                             הבנתי זאת לאורך כל הדרך Moshe111 17.10.04 15:12 423
             גם אני לא צנחן ואני תוהה ppl4peace 27.09.04 08:48 399
                 גם אנחנו פיננו פצועים ללא סיוע ! hezyc 27.09.04 10:47 400
                     אתה כמובן מניח הנחות חסרות בסיס ppl4peace 27.09.04 13:11 401
                         קריסה פיקודית באוגדה 162 ! hezyc 27.09.04 13:52 402
                             קריסת צה''ל אורי מילשטיין 27.09.04 23:33 406
                         המשימה היתה אחרת בני_כ 27.09.04 22:38 403
                             בני , ידידי , למקרא הכותרת כמעט ....... hezyc 27.09.04 23:00 404
                             ככה לא עושים הסחה zamikam 27.09.04 23:19 405
                                 ציר עכביש וציר טרטור אורי מילשטיין 27.09.04 23:45 407
                 אבל עד שיבוא השלום צריך לנטרל איומים ביעילות אורי מילשטיין 13.10.05 16:43 429
  החווה הסינית = מדאחת יוסף ז''ל הי''ד = אסון המסוקים !! פילוביץ שחף 04.10.04 13:49 410
     סיפורו של מסוק (יסעור) 903 - האנדרטה לשקר !!! פילוביץ שחף 04.10.04 15:17 411
     הפחד הגדול - עדותו של הפצ''ר תת-אלוף אורי שוהם.... פילוביץ שחף 04.10.04 18:01 412
         הפחד הגדול - תקציר שהוכן על ידי המשפחות השכולות.... פילוביץ שחף 04.10.04 18:28 413
         הפחד הגדול - עדותו של תת-אלוף דן חלוץ רמ''ט חיל האויר פילוביץ שחף 04.10.04 23:23 414
         קורות חיים - תת-אלוף אורי שוהם/פצ''ר והיום........ פילוביץ שחף 05.10.04 02:45 415
             כתבות = תת-אלוף (מיל') אורי שוהם = נשיא ביהמ''ש המחוזי פילוביץ שחף 05.10.04 03:23 416

     
biker
גולש אורח
   22:15   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אורי מילשטיין תותח על!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני זוכר שבלבנון,84, לא הרשו לו מהאוגדה להרצות אצלנו, ובכ"ז, הוא הגיע עם תעודת עיתונאי "לסקר את איזור הקרבות" ונתן לנו הרצאה מאלפת, שמאז השתנה אצלי האמון בברזלים. הוא מקיים כלשונו את הסיסמה של אורי אבנרי "ללא מורא ללא משוא פנים", כל הכבוד לו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:42   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הקצין הצעיר דחבש סירב למלא פקודה = להכנע לאוייב !!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
"אחרי הצהריים המאוחרים הגיע עוזי יאירי למסקנה שלחזי דחבש ולפקודיו שהופקרו בחווה הסינית אין סיכוי להינצל. בלב כבד הוא נטל את מכשיר הקשר והורה לחזי להרים דגל לבן ולהיכנע. חזי סירב פקודה – שהרי "צנחן אמיתי אינו נכנע" כפי שהסביר לי לימים – והמשיך לשרוד בעזרת פגזים שטיווח על עמדות המצרים הסמוכות מסוללה רחוקה מאחור בעזרת מחוגי שעון, כי המצפן שלו נפגע מכדור. "הפגז השביעי", סיפר פקודו אלי קרן, "חדר ישירות לתוך העמדה המצרית הסמוכה אלינו ביותר והרג את כל חיילי האויב. ניצלנו לזמן מה". אין ספק כי אם חזי ופקודיו היו ממלאים פקודה ונכנעים היה נשבר מיתוס החווה הסינית בעודו באבו, וכמוהו גם הקריירה המזהירה של "גיבור" הקרב איציק מרדכי. אחרי 18 שעות של לחימה רצופה ותושייה מופלאה הגיע משום מקום נגמ"ש ופינה את ה-11.http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:46   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מגיע לקצין במיל' דחבש את אות הגבורה !!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
עוזי יאירי:
"הוא הורה להם להרים דגל לבן. דחבש לא נכנע, ובכך איפשר לאיציק מרדכי, אמנון ליפקין שחק ואהוד ברק להזניק את הקריירה הצבאית שלהם."http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צברית
גולש אורח
   22:58   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. גם לך מגיע צל''ש  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   ישר כח פילוביץ, על העבודה שאתה עושה פה.

שבת שלום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB
חבר מתאריך 8.7.02
15210 הודעות
   23:15   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מגיע לדחבש צל''ש. ולאיציק, ליפקין ,ברק טר''ש  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   מה עושה היום דחבש זה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   23:19   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. נלחם נגד המערכת שעושה הכל לבודד אותו ולסתום את פיו !!  
בתגובה להודעה מספר 4
 

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB
חבר מתאריך 8.7.02
15210 הודעות
   23:23   30.04.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הם לא מתאימים לנהל חנות מכולת!  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   הם פשוט סוציומטרים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:06   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. השיטה מנהלת אותם = סוחטים ונסחטים !!  
בתגובה להודעה מספר 6
 

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:14   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חייבים לתקן עוול הסטורי לדחבש ולהעניק לו את אות הגבורה!  
בתגובה להודעה מספר 2
 
"איש לא נתן לו פקודת נסיגה. הדבר היה מוזר בעיניו. הוא העריך שתפקידו לחפות על נסיגת הגדוד, והיה מלא גאווה. לאחר ששאר הצנחנים נעלמו מעבר לדיונות ועדיין לא קיבל פקודת נסיגה, החל לדאוג. לדבריו הוא ניסה לתפוס בקשר את המג"ד איציק מרדכי, אך הקַשר של המג"ד אמר לו שוב ושוב "המתן" מבלי ליצור קֶשר בין השניים. מרדכי, לעומת זאת, בעת שהיה אלוף בשירות פעיל, טען בראיון למשה זונדר במעריב כי נתן לדחבש פקודת נסיגה. אחד מהם, דחבש או מרדכי, אינו דובר אמת."

"מסתבר שהמדובר במרדכי. לפי כל העדויות, היה מרדכי בבוקר ההוא אדם שבור, ולמעשה לא תפקד. ראו אותו יושב לבדו בתוך בור וראשו בתוך ידיו. הוא השיב תשובות שלא ממין העניין לפניות אליו.


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:18   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה הצבאישקבלתי  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   05:13   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הסוד ''הכמוס'' למה אל''מ עוזי היאירי רצה ''להתאבד'' כל כך...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.05.04 בשעה 05:25 בברכה, פילוביץ שחף
 
נחשףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף !!!
"מורשת הקסטנריזם = הכניעה"......הכניעה אותו !!

"אחרי הצהריים המאוחרים הגיע עוזי יאירי למסקנה שלחזי דחבש ולפקודיו שהופקרו בחווה הסינית אין סיכוי להינצל. בלב כבד הוא נטל את מכשיר
הקשר
והורה לחזי דחבש להרים דגל לבן ולהיכנע."
"חזי דחבש סירב פקודה – שהרי "צנחן אמיתי אינו נכנע"!!

לקצין הצעיר בן ה-20 מגיע את אות הגבורה מינימום, אני הייתי ממליץ על אותה גיבור ישראל בכלל והענקת פרס ישראל למורשת חינוך וערכים!!

@ אל"מ עוזי יאירי הוא בעלה של דליה היאירי מרשת ב' הידועה לשמצה כמעט בכל בית שפוי ויהודי במדינת ישראל.


@ האם אל"מ עוזי יאירי ז"ל גזר על עצמו פעולת התאבדות במלון 'סבוי' בת"א ??
http://www.kolhalev.com/


@ סיפור המעשה:
שמונה מחבלים, שנחתו מהים ב- 5.3, השתלטו על מלון 'סבוי' בתל אביב
ותפסו עשרות בני ערובה שהיו במלון. במהלך מבצע השחרור נהרגו שלושה
חיילים, ושמונה מבני הערובה נפצעו.

בין ההרוגים גם אל"מ עוזי יאירי, מפקד חטיבת הצנחנים שלחמה בחווה הסינית במלחמת יום כיפור.

שבעה מחבלים נהרגו, אחד נלכד. הספינה שירדו ממנה המחבלים לחוף, נלכדה על ידי ספינות קרב של חיל הים.

המחבלים נחתו בשתי סירות גומי בחוף הים, באזור הרחובות גאולה ויונה
הנביא, ולאחר ירי ברחוב גאולה נכנסו למלון 'סבוי', לקחו בני ערובה
והתבצרו בקומה העליונה. במשא ומתן שניהלו באמצעות אחת מאורחת המלון,
דרשו המחבלים לשחרר את הארכיבישוף המחבל הילאריון קאפוצ'י ועוד עשרה
פלסטינים.

כוחות צה''ל שהוזעקו למקום, כיתרו את המלון. בארבע לפנות בוקר חדרו לתוכו חיילי סיירת מטכ''ל בפיקודו של אל''מ יאירי, והצליחו לנטרל מטענים שהניחו המחבלים. בחמש לפנות בוקר גילו המחבלים שהחיילים מתקדמים לכיוון המלון, והחליטו לפוצץ את הקומה העליונה. תוך מספר דקות הצליחו חיילי סיירת מטכ''ל לשחרר את בני הערובה. בקרב נהרגו שלושה חיילים. המחבלים התבצרו באחד החדרים, וכאשר פרצו לתוכו החיילים, הם פוצצו את עצמם.

אש''ף הודיע שהוא אחראי לפעולה, ואמר שהיתה זו פעולת גמול על פשיטת צה''ל לביירות ב- 73', שבה נהרגו בכירים בארגון ונפצעו רבים. מלון 'סבוי' לא שופץ אחרי הקרב. הוא נהרס, ובמקומו נבנו בתי מגורים
http://www.zinman.org.il/html/medina/32.doc.


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:22   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אני מבקש ממך לקרוא בהמשך ולהצדיע לעוזי יאירי  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   רק הוא, היחיד שהיה איתי בקשר במשך כל אותו יום
וכל משמיציו נמנים על אלו שלקחו את העיטורים ולא עשו כלון מעבר לחובתם ודרגותיהם. הם עשו רק את מה שהיה עליהם לעשות , אם בכלל?


חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   06:23   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פרופ' חדד היחיד שנשאר בחיים, קיבל צל''ש ולא תוחקר בכלל!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
על ידי מחלקת ההסטוריה של צה"ל...למה?!

"עם שחר ה-17 באוקטובר היינו עסוקים בחילוץ הצנחנים. בשעה חמש לפנות ערב נקרא המ"פ למג"ד. מפקד הפלוגה גדעון דבורצקי ז"ל (בנו של אחד המדענים המהוללים של ישראל) שוחח עם אהוד ברק. אחרי זמן מה הוא חזר ואמר: 'הוטלה עלינו פעולה מסוכנת מאוד – להיכנס לשטח מוכה אש ולחלץ צנחנים נצורים'. יצאו למשימה רק מתנדבים. התנדבנו שלושה. בערך בשש לפנות ערב יצאנו לחווה הסינית בחיפוי אש טנקים ותותחים ובמיסוך עשן כבד. הגענו במהירות למקום וחילצנו את הנצורים". גדעון דבורצקי קיבל אחרי מותו את איתור העוז, שהיה למעשה צל"ש לכל הצוות. "למרות שאני היחיד שנותרתי בחיים מצוות הנגמ"ש, איש ממחלקת היסטוריה של צה"ל או מן הצנחנים לא טרח לתחקר אותי על הפעולה. זה היה מאוד מוזר בעיני", סיפר לי השבוע פרופ' חדד.


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:25   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אל תתפלא, גם אני ופלוגתי לא תוחקרנו בכלל  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:34   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. חובה על מדינת ישראל לתחקר אותך ואת פלוגתך=מורשת קרב  
בתגובה להודעה מספר 40
 

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yac
גולש אורח
   09:39   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. קשה להאמין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   טיח, ועוד טיח.
רק מערכת המשפט לא מטייחת על פאשלות, על שופטים לא ראויים,
על מתנות לקלדניות ברמת גן מעורך דין שהתעשר.

במערכת המשפט אין, טיח.
יש ביקורת בונה.
יש בראש המערכת אנשים שהצדק והמשפט חשובים להם,
והם קנאים לטוהר המידות ולאי עשיית עושק ועוול.

בישראל בה אחז הרקב, רק מערכת המשפט שומרת על צדק ויושר
ולא מטייחת דבר.

כל זה קרה לפני כ-3000 שנים.

לָכֵן
הִנְנִי יוֹסִף לְהַפְלִיא אֶת הָעָם הַזֶּה הַפְלֵא וָפֶלֶא
וְאָבְדָה חָכְמַת חֲכָמָיו וּבִינַת נְבֹנָיו תִּסְתַּתָּר:
הוֹי הַמַּעֲמִיקִים מֵאלֹהי לַסְתִּר עֵצָה
וְהָיָה בְמַחְשָׁךְ מַעֲשֵׂיהֶם
וַיֹּאמְרוּ מִי רֹאֵנוּ ? וּמִי יֹדְעֵנוּ ?

הַפְכְּכֶם אִם כְּחֹמֶר הַיֹּצֵר יֵחָשֵׁב
כִּי יֹאמַר מַעֲשֶׂה לְעֹשֵׂהוּ: לֹא עָשָׂנִי
וְיֵצֶר אָמַר לְיֹצְרוֹ לֹא הֵבִין ?:            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   12:48   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בסך הכל מילאתי את תפקידי - לא יכולתי לנטוש את החברים בק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לכל המשתתפים בדיון שלום


היו בקרב הזה מספר אירועי-שיא, שהיו שיא השיאים, מבחינתי והם

א.הרגע שקבלתי פקודה מהמ"פ הנערץ שלי יקי לוי ז"ל, ממש בתחילת הקרב לקום , לאגף מימין ל"קפל" את עמדות האויב , אינכם יכולים לתאר, אזה אש תופת הייתה, את הכוח הנפשי שצריך על מנת לתת פקודה למחלקה, ואם לא היה לידי סמל המחלקה נעים ז"ל, שממש צעק וצרח על החיילים ספק רב אם בכלל היה מישהו מצטרף אלי ועל כך מגיע צל"ש לנעים ז"ל, שנהרג שם באיגוף - על משטח הדיונה. להזכירכם השטח היה פלטה ענקית , ברור שלא היה שם איזה ואדי לאגף בו כמו שעושים בתרגילים בשטחי האימונים של כולה וברפיליה בשומרון.

ב.לאחר האיגוף וההתקדמות לעבר האוייב - הרגע בו זרקתי את הרימונים לעבר עמדות המצרים

ג.כאשר נתתי הוראה לחיילים להתקפל - ובדילוגינו לאחור - מצאתי את אייל רז בשטח - פצוע קשה - פצוע בטן, שאי אפשר להוזיזו בכלל וחרף הרצון האישי לצאת ומהר מהתופת, לא נטשתי אותו שם עד לחילוצו בשלום - היום הוא רופא בלוס אנגלס

ד.הרגע שראיתי שנשארו חיילים בבור, ההחלטה לקפוץ מהנגמ"ש ולחזור לחיילים שלי אשר ידעתי שללא קצין - דינם נגזר למוות

ה.הוויכוח הגדול, עם המסו"ל של התותחים אשר סירב לירות פגז זרחן לטיווח, לא היה לי מצפן-המצפן נפגע מכדור. פחדו של המסו"ל שהפגז ייפול עלינו, פשוט צרחתי עליו. ההצלחה לטווח את הארטיליריה עם שעון המחוגים ככה בערך, ולרשום את המטרות גילה רחל וכו' וכו' , זה הציל אותנו בהמשך

ו. הרגע בו הטנקים שלנו, תוך ירי מהמקלעים המקבילים שלהם ועוד, ירו עלינו אש תופת וצידדו את התותחים שלהם עלינו, היינו כל כך קרובים למצרים שהטנקים חשבו שאנחנו המצרים, זה היה רגע מקפיא דם . בכלל היכולת לתפקד ולהעביר את מכשיר הקשר לרשת חירום חי"ר-חש"ן ולחדול את האש , היה מקפיא

ז. בשעה 18 כאשר צעקתי לדבורצקי, לא לצאת מהשטח עד שניקח את חזי שוהם ז"ל שעדיין חשבתי שהוא פצוע, לצערי הוא היה מת

ובכל זאת, ואלו רק מספר אירועים מאותן שעות רבות

אני חושב שסך הכל עשיתי את תפקידי אשר הייתי מחוייב לעשות כקצין צנחנים
ממש ממש כפי שקראתי ולמדתי בהיותי נער את סיפורי הצנחנים "האמיתיים" באמת גם בספריו של מילשטיין

ומנגד, המג"ד עשה את תפקידו בלבד ועל כך לא מגיע שום צל"ש, מילא צל"ש אבל עיוות האמת - פוייה

ראו וקראו את התיאור שלו, כאשר חטף רסיס, הוא לקח חול וסתם את הפצע - נו טוב - בולשיט

חזי


חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
biker
גולש אורח
   13:40   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ישר כוח חזי!  
בתגובה להודעה מספר 13
 
   אל תחשוב שאם הממסד המושחת מסוג איציק מורדכי ואמנון ליפקין סוגרים עליך ומשתיקים אותך אנחנו לא יודעים עליך. אנחנו יודעים ומוקירים. ותדע לך שהרקב הזה לא הפך לנחלת הצנחנים, כאיש מילואים בפלס"ר חטיבת מרכז, בימיך חט' 55, אני אומר לך שרוח הלחימה והערכים של הצנחנים קיימת גם כיום, אתה צריך לבוא לבקר אותנו בתעסוקה הבאה ולהרצות לנו על קורותיך באותו יום!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   13:50   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ואני חשבתי שאין כבר לוחמים החדורים לעניין אי-הפקרת  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   פצועים בשטח.

רק לפני יומיים נודע לי, ששני חברים טובים שלי, מילס ז"ל ואוחיון ז"ל, לא חולצו מהחווה הסינית ודיממו למוות על הדיונות כאשר לידם שוכב עוד פצוע גורי ששון שראה הכל ולידו דיממו שני חבריי למוות

תבין שמילס היה בן זוגי לאוהל, במשך 14 חודשי המסלול והכאב עכשיו לאחר 30 שנה היה עצום עד שבכיתי בכי מר - במרחק של 30 שנה

אני מודיע לכם כאן, שאם הייתי יודע כאשר חולצתי לאחר 18 שעות כי ישנם עוד פצועים בשטח, לא הייתי מרשה לנגמ"ש לצאת עד שיאסוף את כל הלוחמים והפצועים

העובדה היא, שלא אפשרתי לגדעון דבורצקי ז"ל וליהודה חדד לצאת מהשטח, אז לאחר 18 שעות עד שמצאנו את חזי שוהם שנשלח על ידי לאחר פקודתו של עוזי יאירי ונשלח אל מותו. אני עדיין התפללתי שהוא רק פצוע

אני מצדיע לכם אם עדיין נשארו לוחמים שיודעים מה זה לא-להפקיר חיילים בשטח או לוחמים אחרים ובשמחה אבוא לספר לכם את סיפור 18 השעות הארורות

אגב, במסגרת קצין חינוך ראשי ספרתי על הקרב לפני המון יחידות של צה"ל ולא במעט מהם החיילים יצאו בבכי מהסיפור, גם החיילות

חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hamta
חבר מתאריך 2.4.12
872 הודעות
   10:23   22.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  181. חזי, יצאנו כל מוצ''ש להפגין בת''א על הפקרת מאדחת יוסף !!!  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   כל מוצאי שבת הכנסתי כמה בני משפחה לרכב ונסענו להפגין בת"א מול הקריה נגד שאול מופז והפקרתו את החייל הדרוזי מאדח'את יוסף.

כבר אז, זיהיתי שהסרטן הזה עומד להתפשט בצה"ל ויש לעוצרו מיד. ההפגנות שלנו במסגרת העמותה "איכפת" עשו בצה"ל רעש גדול. מופז רצה להשתיק את המפגינים וניסה לשחד במילים יפות ובצ'ופרים את המנהיגים.

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע. האתר שלי לזכר רבין: www.readme.biz            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאוואזורי
גולש אורח
   14:05   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מישהוא שם לב כמה מפקדים לשעבר של סיירת מטכ''ל מוזכרים?  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   ממש "כנס יחידה".
האם זה גם אמור ללמד על שבירתו של מיתוס?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yac
גולש אורח
   14:15   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שבירתו של מיתוס ?  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 01.05.04 בשעה 14:41 בברכה, Yac
 
מיתוס ?

בתקופת בית ראשון, הגזימו בישראל ויהודה.
כדאי שנזכר בתקופה ההיא, ובתוצאות המעשים.
חשוב ללמוד מנסיון העבר.

בימי בית ראשון חרגה הפגיעה במיתוס לפגיעה באושיות הקיום.
הרקב אכל את ישראל ויהודה.
מבקרים חוסלו. טייח נשפך כמים.

אז, בימי בית ראשון, מזמן עברה ישראל את השלב הזה.
מדובר בהרס של מדינה,
בשחיתות הפושטת בעם סכל,
במערכות מטייחות, ובמערכות שמחסלות
את מי שמנסה למתוח עליהן בקורת.

מדובר במדינה שפשט בה הרקב.

מדינה שאפילו במערכת המשפט הטובה בעולם כולו,
פעלו כמה אנשים רחוקים מטוהר מידות,
מערכת שסייעה לסתום פיות ולהרוס אזרחים תמימים.
בשופטים שחשבו שהאזרח הוא שוטה מצורע,
בשופטים שהרשו לעצמם להרוס אנשים תמימים
למען קשרי עבר עם עורכי דין.
בשי לחג לכתבניות ועובדי המנהלה
בשופטים אוטומטים לחוצים, שחוקים ומנותקים.
בנשיאים מנותקים, פחדנים, מתעלמים מהאסון המתרחש.

דובר אז, לפני 3000 שנה, במדינה מתפוררת
שאיבדה את הדרך, את הערכים,
את הכבוד לאדם,
והניחה למתחזים, בינוניים ונוכלים,
לשלוט ברחוב הישראלי, לטייח ולהרוס את הרוב
של האזרחים הפשוטים, אלה שלחמו למען העם והארץ.

עצוב.
מזל שזה קרה לפני 3000 שנה, ולא בימינו.
חמור שהצמרת החוגגת לא ראתה או התעלמה,
שהעשירון העליון לא הבין, או אולי נצל את ההרס,
בנבחרים דאז, שהם פחות מעסקנים.

מעייף לתרגם.
אביא חלק מהכתוב במקור

הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע
שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ
שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר:
הוֹי חֲכָמִים בְּעֵינֵיהֶם וְנֶגֶד פְּנֵיהֶם נְבֹנִים:
הוֹי גִּבּוֹרִים לִשְׁתּוֹת יָיִן וְאַנְשֵׁי חַיִל לִמְסֹךְ שֵׁכָר:
מַצְדִּיקֵי רָשָׁע עֵקֶב שֹׁחַד
וְצִדְקַת צַדִּיקִים יָסִירוּ מִמֶּנּוּ:
לָכֵן
כֶּאֱכֹל קַשׁ לְשׁוֹן אֵשׁ וַחֲשַׁשׁ לֶהָבָה יִרְפֶּה
שָׁרְשָׁם כַּמָּק יִהְיֶה וּפִרְחָם כָּאָבָק יַּעֲלֶה.


כולנו למדנו, שאז, ישראל שילמה מחיר כבד,
על טיוח, סתימת פיות ותמיכת מערכת המשפט בנוכלים
שהשתלטו על הרחוב הישראלי ועל שופטים מסוימים באותה תקופה.

אז, החריב סנחריב את ישראל.
עם ישראל נעלם מעל במת ההסטוריה.

יהודה ניסתה לשרוד.
אבל כשלה וחרבה, והעם היהודי גלה,
גלה לתקופה עקובה מדמו.

האם נצליח להתעלות על עצמנו
ולא לחזור על השגיאות מהעבר הרחוק ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:45   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. קאוואזורי: האם אתה יכול לפרט.........  
בתגובה להודעה מספר 19
 
1. כמה מפקדים לשעבר של סיירת מטכ"ל מוזכרים לטענתך??
2. מה דעתך, האם זה אמור ללמד אותנו שנשבר מיתוס...??http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאוואזורי
גולש אורח
   14:57   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אני זיהיתי 3 אצלך, אבל שמעתי שהיו שם יותר.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
   לגבי המיתוס, לא יודע,לדעתי רק בוגרי יחידה יכולים להגיב על זה, בטח שיש בפורום מי שיכול.
מה שבטוח הוא שחוק פרקינסון תקף גם במיקרה זה.
ודרך אגב ללא כוונה מיוחדת אבל רק תיסתכל על השמות ביכלל,
מפקד חיל:1
רמטכלים: 1
ראשי ממשלה:2
שרי ביטחון:2
(ללא הכפלות- מי שהיה רמטכ"ל ונהיה ראש ממשלה יופיע רק כראש ממשלה)
ממש שמנא וסלתא...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hamta
חבר מתאריך 2.4.12
872 הודעות
   10:29   22.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  182. רק פרוטקציונרים היו זכאים להתקבל. אנשי שלומנו מהשמאל.  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   הסיבה האמיתי לכך שאתה רואה את הרשימה הזאת היא שלצורך התקבלות ל"יחידה" היה אז צורך בהמלצה של מי ששירת כבר ביחידה.
באופן טבעי, ההגבלה הזאת הגבילה את היכולים להצטרף רק לאנשי קיבוצים בדרך כלל.

זה היה טריק נוסף של המערכת השמאלנית בולשביקית לדאוג לכך שרק אנשי שמאל ימלאו את העתודה הצבאית הבכירה של צה"ל. בפועל הם היו פחות מוכשרים מאחרים. עובדה היא שרוב אנשי הסיירות היום הם דתיים.

כך עשו בזמנו גם במבדקים לגלי צה"ל. את המועמדים שאלו במבחן הקבלה שאלות שרק נחנחים צפוניים, בלייני דיסקוטקים ואוהבי סקס, סמים ורוקנ'רול יכלו לענות עליהם.

זו הסיבה שרוב התקשורת היום היא שמאלנית!


שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע. האתר שלי לזכר רבין: www.readme.biz            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   13:51   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מר חזי דחבש גיבור ישראל שלום רב: ''אני מצדיע לך!!''  
בתגובה להודעה מספר 13
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.05.04 בשעה 13:59 בברכה, פילוביץ שחף
 
כולי נרגש, צובט את עצמי ובודק אם אני חולם שאתה נשוא
הכתבה שלעיל מגיב כאן בכבודו ובעצמו

אני אישית מעריך את מה שכתבת מאוד ואני קורא לך כאן ועכשיו
להביא לנו את האמת על "המיתוס" - הקרב על החווה הסינית, ממקור
ראשון בכתב ידך מעבר למה שכבר כתבו בשימך בכלל ומה שכתבת לעיל בפרט.

דע לך גיבור ישראל שנעשה הכל, על מנת שמדינת ישראל
תתקן את העוול ההסטורי שנעשה לך בעקבות קרב זה,
ואני לא מדבר
פיצויים כספיים, אני מדבר על...:-
1. מגיע לך מינימום את אות הגבורה אם לא גיבור ישראל.
2. מורשתך, מורשת גבורות ישראל חייבת להלמד במערכת החינוך.
3. קבלת פרס ישראל....!!

ימים יגידו...

אני מצדיע לך המפקד !!http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   14:15   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה שקבלתי  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   שחף שלום

אינני מכיר אותך ואני מודה לך על העידוד לאחר 30 שנה

דע לך שני דברים:
א. מהפיכת המידע וזרימת המידע באינטרנט, מאפשרת לאינפורמציה לזרום במהירות האור. זו גם הסיבה שהקשר ביננו מתקיים עכשיו. שים לב למשפט הבא: אם זרימת המידע ב-1974 , מיד לאחר המלחמה, היה כמו היום, צמרת המדינה היום וב-30 השנה האחרונות הייתה אחרת. הם פשוט לא היו שם יצחק מרדכי , ליפקין ודומיו. אותם קצינים שליקקו אז ליצחק מרדכי קודמו על ידו לראש הפרירמידה ולהיפך......

ב.כמו שכבר כתבתי, אני רק עשיתי את תפקידי על פי ההכשרה הצבאית שקבלתי ועל פי גיבורי הילדות שלי כפי ששאבתי אותם מסיפורי הצנחנים לדורותיהם, מאיר הר ציון, גיבלי, פעולות התגמול, הצניחה במיתלה, שחרור ירושלים וברוח זו עשיתי מה שעשיתי

ג.סקופ נוסף. מספר חודשים לאחר המלחמה, נסע כל הגדוד שוב לחווה הסינית, האם אתה מאמין שחרף כך שהייתי עוד בשירות פעיל, לא הוזמנתי כלל לשיחזור האף שאני היחיד שכקצין שהה שם באמת 18 שעות והיה הכי קרוב למצרים ואף זרק רימונים על עמדות המצרים. דמיין לעצמך מי נתן את ההוראה להעלים ממני עובדת הנסיעה לשחזור, לאור הביקורת על הקרב שהשמעתי כבר מעבר לתעלה בחורשות המנגו ובתעלת המים המתוקים בתפקידי כמפקד המוצב הכי צפוני של צה"ל באפריקה, נוכח העיר איסמעילייה.

ד.ראה, ידידי היקר, אורך סיפור של 18 שעות בהרצאות שעשיתי ביחידות צה"ל , אגב רק במסגרת קצין חינוך ראשי, פלא אבל מעולם לא הזמינו אותי לספר ביחידת צנחנים , והמבין יבין, ההרצאה לוקחת לפחות 4 שעות מלאות וזאת כאשר אני מקצץ וחותך אירועים, אז, כיצד אספר זאת במסגרת פורום זה

יכולתי עוד לכתוב לך, אך היריעה קצרה

חזי דחבש

ד.

חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גבר
גולש אורח
   14:22   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כל הכבוד לך חזי , אתה מאחרוני דור הנפילים.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זרטוסטרא
חבר מתאריך 14.9.02
2676 הודעות
   14:23   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מר חזי דחבש היקר היריעה ארוכה מאוד ...ספר למען הדורות  
בתגובה להודעה מספר 20
 
הבאים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זרטוסטרא
חבר מתאריך 14.9.02
2676 הודעות
   14:19   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. חזי,,בשבילי אתה גיבור ישראל האמיתי...  
בתגובה להודעה מספר 13
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
timberli
גולש אורח
אור ליום ראשון כ''ד בסיון תשס''ז    20:30   09.06.07   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  430. דחבש ופועלו בקרב  
בתגובה להודעה מספר 13
 
   גם אני היתי שם!
קומץ חיילים בפיקודו של הצנחן ללא "" המפקד דחבש.
היחידים שניסו לבצע פעולה אקטיבית כפי שלמדנו באימונים.
קדימה צאו לאיגוף ימני.אני זוכר . שוכב בחול וארגז פעולה שסחבתי מונח לפני ראשי.אולי הכדור הבא אחרי זה ששפשף לי את הקסדה יכנס בארגז.
ואז הפקודה ! קמים ורצים אחרי המפקד.נעים אליהו נפגע. סוחבים אותו חצי דרך ,עד להכרה שאין מה לעשות.צריך להמשיך במשימה.
המפקד קר רוח משרה אוירה שהוא יודע מה לעשות.אך ההכרה שאנחנו מנותקים מחלחלת.צריך להעביר מכשיר קשר. קומץ חיילים קופא על מקומו.ראשון חזי שוהם מתעושש .לוקח המכשיר על גבו ויוצא לדרך ממנה אין חזור!
הבקר עולה .צמד מטוסים .כנפי דלטה צהובות .אופוריה של שתי דקות .המטוסים נפגעים ונופלים.הזמן חולף .אני ואלי קרן שוכבים בבור שנוצר מפצצה או פגז.
שומעים קול שרשראות טנקים. מרימים את הראש ושוב אופוריה .טנק שלנו ממש לידינו.מפקד הטנק מפנה את המקלע ופולט צרור לשוחה שלנו.מה לעשות?
מרימים את העוזי גבוהה מעל הראש.מפקד הטנק מבין ומפנה את המקלע קדימה.
שוב עובר זמן.מגיעה טנק נוסף. אלי ואני מחליטים לחבור למפקד חזי בתלוליתלידנו.חזי מורה לי לעלות על הטנק לצורך פינוי לאחור.ליבי מתרונן.
הטנק מפנה אותי לאחור לנקודת עסוף פצועים.
תלולית עלובה מפרידה בינינו לבין כדורי המצרים.אני שוכב בין חברים חיים מתים ופצועים.טנק נפגע.פקודה !לסגת לתעלת השקייה.פצמ"ר אני נפצע.
לידי, חבר מפלוגה קודמת (מאי 2) תעזור לי אני פצוע.הבחור בהלם קם ובורח.
אני לבד הרגל שורפת אני מביט,דם משפריץ לסרוגין מהרגל.
אני מחליט לזחול לאחור . חיילים מצרים צופים עלי.אני זוחל 10 מטרים וצרור נורה לעברי ,אני עושה עצמי מת ואחרי 2 דקות ממשיך לזחול .כך זה נמשך עד שאני מתרחק מטווח הנשק המצרי. פתאום לידי קצין ישראלי .חייל מה קורה בוא אני עוזר לך . הוא גורר אותי לתלולית נותן לי רימון יד ומבטיח לשלוח חילוץ.שוב אני לבד.כל השדה פרוש לפני הרוגים פצועים ורכבים בוערים.
מופיעה זלדה 300-200 מטר ממני.מעמיסה נפגעים וחוזרת.אני מכניס שתי אצבעות לפי ושורק בכל הכח ומנפנף בידי. הזלדה פונה לאחור ונסוגה.אני מיואש !
פתאום מופיעה זלדה שנית ופונה אלי, אני מנופף בידיי והם פונים אלי.
תופסים אותי וזורקים אותי פנימה.חבורת מזוקנים מילואימניקים עיינים מתרוצצות בחרדה.אך בפיאם מילה טובה .תירגע בחור מייד נוציא אותך מכאן.
נסיעה מטורפת לאחור ואני בחוץ. תודה לאחיי הגיבורים שחילצו אותי תחת אש ותודה למפקדי, היחיד שלדעתי עשה מלאכתו כמפקד. חזי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
biker
גולש אורח
   13:54   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יאללה פילוביץ' תארגן עצומה!אני רוצה כמה דפים לקחת ליחידה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:01   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. biker ידידי: אכן התחילה מחשבה בכיוון ברגע שתתקבל...  
בתגובה להודעה מספר 17
 
תכנית הפעולה נדווח עליה כאן ואני תקווה שכל אזרח יהודי ישראלי,
משמאל וימין יהיה שותף למהלך בדרכו שלו....http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   14:39   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ועוד הערה חשובה על עוזי יאירי מפקדי הנערץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני דוחה בשאט נפש את השמועות על עוזי יאירי ז"ל שכביכול התאבד במלון סבוי לאור וכתוצאה של הקרב בחווה הסינית

עוזי יאירי , היה היחיד מחטיבת הצנחנים שהיה בקשר מתמיד איתי ברשת האלחוטית. העמיד לרשותי ארטיליריה אשר רק בעזרתה, כל פעם שהמצרים היו יוצאים מעמודותיהם בכיוון המחפורת שלנו , הייתי מסלקם חזרה לעמדותיהם בעזרת הארטיליריה.

עוזי יאירי ז"ל, היה היחיד שהיה איתי בקשר, שמע אותי, נלחץ יחד איתי, חווה את החוויות הנוראיות יחד איתי, אומנם מרחוק עד לרגע שחולצנו כ- 12 שעות לאחר שקולם של מי ממפקדי גדוד 890 לא נשמע.

על מנת להמחיש בפניכם, את עוצמת האש שהייתה עלינו ברגע החילוץ, כל החילוץ היה בקשר מתמיד עם עוזי וברגע שרצנו לנגמ"ש, דיווחתי בקשר לעוזי שאנו כבר על הנגמ"ש, אבל הוא לא ענה !!!! רק בנגמ"ש ראיתי שכדור חתך את החוט בין מערכת הדיבור לבין מכשיר הקשר שהיה על גבו של אחד החיילים

לכן אני מבקש מכולם - לדחות בשאט נפש את כל ההשמצות על עוזי יאירי, השמצות שמקורן ממש באותן אנשים

אני מצדיע לך עוזי יאירי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:48   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מר דחבש גיבור ישראל, נא האר עיניינו בבקשה........  
בתגובה להודעה מספר 25
 
את הציטוט הבא מגוף הכתבה שלעיל:
"אחרי הצהריים המאוחרים הגיע עוזי יאירי למסקנה שלחזי דחבש ולפקודיו שהופקרו בחווה הסינית אין סיכוי להינצל. בלב כבד הוא נטל את מכשיר הקשר והורה לחזי להרים דגל לבן ולהיכנע.
חזי סירב פקודה – שהרי "צנחן אמיתי אינו נכנע"!!


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:06   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. האירוע היה לאחר שנסיון היחלצות עצמית בדילוגים - רגלי  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   לא צלח. נתתי את התידרון לחזי שוהם ז"ל כיצד איך ובאיזה נתיב לנסות להיחלץ. חזי שוהם ז"ל אמר שהוא יעשה זאת , הוא הצליח לדלג תחת אש תופת של המצרים מכל הרכס מעלי והגיע כמעט לתעלת ההשקייה ואז הוא נהרג ! אני חושב שזה שבר את רוחו של עוזי, שתוכניתו לא צלחה, וכך מיד לאחר מכן, נתן לי את הסמכות להיכנע למצרים. האמת הייתי קרוב לכך, ורק המחשבה שהמצרים יהרגו אותנו בכניעה, מנעה זאת ממני. (הצלב האדום לא היה בחווה הסינית) המחשבה שלא אראה את חברתי באחת השבתות הקרובות, נתנה לי כוח לדחות את דעתו של עוזי.
אני 30 שנה מצטער על חזי שוהם ז"ל - לא הייתי צריך כלל לנסות דרך זו

חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:20   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תודה לך על כנותך ויושרך, גיבור ישראל !!  
בתגובה להודעה מספר 32
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.05.04 בשעה 15:21 בברכה, פילוביץ שחף
 

http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
באפי
חבר מתאריך 30.8.03
1183 הודעות
   14:47   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לכבוד הוא לנו לשמוע את האמת העצובה הזו מהגיבור עצמו-יישר כח  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
monarch
גולש אורח
   15:05   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. חזי איזה כבוד שאתה כותב כאן!!!  
בתגובה להודעה מספר 27
 
   אתה מהאנשים שנותנים לנו כח ומראים לנו שבאמת יש תקווה!!!
לא למען התהילה, לא למען הצל"ש אלא מתוך אמונה עמוקה במה שאתה עושה, ברעות אמיתית ובדאגה לאנשיך!!!
עם אנשים כמוך עם ישראל תמיד יינצח.
כל הדברנים והקשקשנים הגדולים בסוף נופלים בצידי הדרך.

יישר כח!!! שתמשיך בדרכך זו הדרך הנכונה!!!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   14:54   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אי אפשר לספר 18 שעות מלחמה, כאן. האימייל וסוללרר שלי מתפוצצים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mozes5
גולש אורח
   15:13   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה הפלא? אתה מצטייר כגיבור שדבק באמת  
בתגובה להודעה מספר 29
 
   יישר כוח!שמעתי אותך בריאיונות לרדיו
וסופה של האמת לנצח!
ברוך בואך ,לכבוד הוא לנו לשמוע דברים ממקור ראשון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:29   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. גיבור? לא,!!!! עשיתי רק את חובתי ותפקידי כפי שהאמנתי  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   לא רצתי לתקשורת ולא הענקתי ראיונות צבעוניים ומלוקקים על החווה הסינית

חזי דחבש 050/5518159 [email protected]            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mozes5
גולש אורח
   15:45   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. עמדו בפניך מספר אפשרויות  
בתגובה להודעה מספר 41
 
   א.להתאבד ברגע האחרון לפני נפילה בשבי
ב.ליפול בשבי
ג.להאבק בעקשנות ולמצות כל סיכוי
בחרת באפשרות השלישית
זה בפירוש: "אומץ לב..קור רוח ודבקות במטרה"
העיקר שחזרת הביתה בשלום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:49   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. ועל זה מגיע לו גיבור ישראל ואת הסיבות לדרישה זו מפורט  
בתגובה להודעה מספר 46
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 14.05.04 בשעה 23:09 בברכה, פילוביץ שחף
 
לעיל !!!!


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:47   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מר חזי דחבש היקר, שים לב היטב להחלטת הרמטכ''ל !!  
בתגובה להודעה מספר 29
 
34. הרמטכ''ל: להשלים חקירת מלחמת יום כיפור !!!
יום חמישי, 21 באוגוסט 2003, 21:56 מאת: מערכת וואלה!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5368&omm=34&viewmode=אריאל שרון וחיים ברלב במלחמת יום כיפור
(צילום: אוסף התצלומים הלאומי)

בתום התהליך, תיבחן סוגיית הפצתו של המחקר בתוך צה"ל ומחוצה לו;
לאחרונה פורסם בעיתונים תוכנן של קלטות החושפות מידע חדש על
התנהלות הצבא במלחמה.

הקלטות גורודיש: שאלות המפתח נותרו פתוחות »

הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, הורה להשלים ולעדכן את המחקר הצה"לי המוסמך על מלחמת יום הכיפורים. יעלון הנחה את מחלקת ההיסטוריה הצבאית לעשות כן.

בתום התהליך, תיבחן סוגיית הפצתו של המחקר בתוך צה"ל ומחוצה לו.

הרמטכ"ל הדגיש את החשיבות ההיסטורית והלאומית שהוא מייחס להשלמת המחקר הצה"לי "שתכליתו תיעוד ולמידה".

שני העיתונים הגדולים - "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" - פירסמו בשבועות האחרונים את תוכנן של קלטות שביצע צה"ל בתקופת המלחמה, בהן נחשף מידע חדש בנוגע להתנהלות הצבא בגזרה הדרומית. שני העיתונים דיווחו על שני קשרים ששירתו עם אלוף פיקוד הדרום במלחמה, שמואל גונן (גורודיש), והחביאו במשך השנים את ההקלטות ובחרו להעבירן לתקשורת.


הקלטות גורודיש: שאלות המפתח נותרו פתוחות

כתב "הארץ" זאב שיף מוסיף:

קיימות כמה שאלות מפתח, שהקלטות של אלוף פיקוד הדרום בעת המלחמה יכלו אולי לאשר או לסתור - למשל להטיל ספק במסקנות ועדת אגרנט, שהוציאה על האלוף גונן משפט קשה. אלה השאלות העיקריות:

מה סוכם בין האלוף גונן לרמטכ"ל דוד (דדו) אלעזר בשתי פגישותיהם ביום הכיפורים, לפני שנפתחה האש, בקשר לפרישת הכוחות לפי תכנית המגננה
"שובך יונים"?

האם התיר לו אלעזר לבצע את הפרישה של "שובך יונים" רק אחר הצהריים?

בעניין זה קיימת מחלוקת חריפה, וזו אחת הסיבות למסקנותיה של ועדת אגרנט על האלוף גונן.

ההקלטות, כפי שפורסמו בינתיים על ידי שני הקשרים, אינן מחדשות בעניין
זה דבר.

מתי בדיוק הוחלט לפנות את מעוזי קו בר-לב, ומתי ניתנה הסכמתו של האלוף גונן להתיר נסיגה של הלוחמים הבריאים ולא רק של חיילים פצועים?

ההקלטות, כפי שפורסמו, אינן חושפות עובדות חדשות בקשר לשאלה רגישה זו.

כיצד קרה שגונן הורה לאלוף אברהם אדן (ברן), מפקד אוגדת מילואים
שהשתתפה בקרבות, לתפוס גשר על תעלת סואץ ליד מעוז "חיזיון", סמוך לפירדאן, ולאלוף שרון לתפוס גשר בגזרה הדרומית של התעלה?

כיצד ניתנה הוראה להעביר כוחות למערב התעלה, אף שהדבר עמד בניגוד
לתכנית מתקפת הנגד הראשונה של צה"ל במלחמה, כפי שאושרה ערב קודם לכן על ידי הרמטכ"ל אלעזר?

על שאלה זו יש בקטעי היומן של גונן ובהקלטות תשובה חלקית בלבד, אך אין בהם חומר חדש שיכול להעלות כיום סימני שאלה לגבי מסקנות ועדת אגרנט.


פה ושם שזורים בהקלטות כמה פרטים חדשים. למשל, הודעה שמעביר האלוף גונן כי התקבלה ידיעה על תקיפת אחד המעוזים בנשק כימי.

במקרה אחר מועברת הודעה על התקפה בנשק כימי על מפקדת אוגדה 252
(של האלוף אלברט מנדלר);
ידיעות אלה התגלו במהרה כבלתי מדויקות.

פרט חדש נוסף הוא ציטוט שלפיו גונן היה מוכן ברגע מסוים לנסיגת צה"ל למצרי המתלה והגידי, וכך גם הבין אותו הרמטכ"ל אלעזר.

כשמשה דיין הציע הצעה כזו קודם לכן, התנגד לכך גונן בתוקף. מהחומר שפורסם עולה כי גונן חזר בו מהר מאפשרות הנסיגה.
http://news.walla.co.il/?w=/1/430239

דו''ח ועדת אגרנט ''כתם'' על מדינת ישראל !!!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5368&forum=gil&omm=0http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:16   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. תודה, אבל רק עשיתי את תפקידי - על פי ההכשרה שקבלתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:24   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. טלפן אלי חזי דחבש: ''הם עדיין מתאמצים להסתיר את האמת'',  
בתגובה להודעה מספר 0
 
בערב יום הזיכרון, שעה שאמור היה להיות מוקרן בערוץ השני סרטו של ניר טויב, טלפן אלי חזי דחבש. "הם עדיין מתאמצים להסתיר את האמת", התלונן. הוא סיפר לי שאחרי קרב החווה הסינית החל איציק מרדכי לרדוף אותו ולהרחיקו מהגדוד. דחבש לא תוחקר מעולם בידי צה"ל על הקרב. הופצו שמועות שהוא חולה בנפשו והוא השתחרר מצה"ל. איציק מרדכי קיבל את עיטור העוז על חלקו בקרב. אחרי זמן מה פנה צה"ל לקצינים במילואים להתגייס לצבא הקבע. דחבש התנדב וביקש לשרת בצנחנים. הוא הגיע לראיון עם הסמח"ט יצחק מרדכי ברמת הגולן, והלה דחה את בקשתו. דחבש התנדב לסיירת שקד ושירת בה שנה.


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mozes5
גולש אורח
   15:33   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ''מי שחושד בכשרים לוקה בגופו''  
בתגובה להודעה מספר 38
 
   לחזי נגרם עוול
בבוא היום שילם י.מרדכי בפרשת ההטרדות המיניות
וה"חוכא ואיטלולא"=מפלגת המרכז            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:15   02.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. mozes5 ידידי: התשובה למסר שלך....טופל !!  
בתגובה להודעה מספר 43
 


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   15:24   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. זה אפשרי רק בגלל מהפיכת האינטרנט- שאם היה קיים ב-74 המדינה הייתה אחרת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:32   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. ואז הודיע מרדכי כי לא ישתתף אם ישתתף דחבש. ההזמנה בוטלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
המפיקים הזמינו אותו להשתתף בדיון, ואז הודיע מרדכי כי לא ישתתף אם ישתתף דחבש. ההזמנה בוטלה. הטלוויזיה הממלכתית העדיפה את מרדכי על דחבש על פי המסורת האנטי-מקצועית שלה. באותו עשור רואיין מרדכי על ידי משה זונדר ל'מעריב'. מדבריו השתמע כי דחבש התחבא מאחורי שיח ולכן לא פונה בזמן. איציק אמר שלא ישלח פלוגה כדי לחלץ אותו כי זה מסוכן מדי. דחבש: "יושבים מג"ד לשעבר וכנופיה שלו וממציאים עלי סיפור. אין דבר המעליב יותר קצין צנחנים אידיאליסט כמוני מאשר לשמוע: אתה לא יודע לנהוג, אתה לא יודע לנווט ואתה מתחבא".
במקום לקבל את אות הגבורה הפך דחבש לדמות שנויה במחלוקת בצנחנים.Welcome to the club .


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:37   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לדעתו טעה מרדכי בכך שהתקדם עם גדוד 890 בפרישה אופקית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
לדעתו טעה מרדכי בכך שהתקדם עם גדוד 890 בפרישה אופקית. היה עליו לשלוח קדימה את מחלקת החוד של דחבש שהיתה נתקלת ראשונה במצרים. היתקלות זאת היתה מאפשרת לגדוד להתארגן הרבה יותר טוב ולחסוך אבדות. הוא תיאר באוזני את 18 שעות הלחימה של מחלקתו, וגם מהן השתמעה ביקורת על המג"ד. גביתי עדויות באותה הזדמנות לא רק ממנו אלא גם מפקודיו שלחמו 18 שעות רצופות בחווה הסינית.


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   16:00   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הוא סיפר לי שסגן מפקד החטיבה, איציק מרדכי, החליט לסלקני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
"פניתי למפקד החטיבה החדש אריה צידון (צימל) וביקשתי הסבר. הוא סיפר לי שסגן מפקד החטיבה החדש, איציק מרדכי, החליט לסלקני מן הצנחנים בגלל מה שכתבתי. "ואת איציק אתה מכיר", אמר לי צימל בחיוך מתנצל, "כשהוא כועס אי אפשר להתנגד לו". "אבל אתה המח"ט, והצנחנים אינם רכושו הפרטי של איציק מרדכי", השבתי. "אורי, לא אלחם עם איציק בשאלה זאת". הדיון תם ואני פרשתי מן הצנחנים לאחר 14 שנות שירות. החל עידן איציק מרדכי במערכת הביטחון של ישראל. אבנר שלו, שהיה אז קצין בכיר מפקדת קצין חינוך ראשי, פנה אלי בבקשה שאפרוש "מן הפרימיטיבים אלה" ואשרת במילואים במערכת החינוך בצה"ל. נעניתי לבקשתו, ואחרי שנים אחדות גיליתי שהפרימיטיביות היא גם מנת חלקה של מערכת החינוך של צה"ל ונוטרלתי גם בה, אבל זה סיפור אחר."


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   16:41   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. ''מיתוס החווה הסינית היה המסלול שעליו דהרה הקריירה של...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
בשר תותחים
קרב החווה הסינית של גדוד 890 הוא לא רק הקרב המפורסם ביותר במלחמת יום הכיפורים, ואולי במלחמות ישראל בכלל, אלא גם הקרב המסמל יותר מכל קרב אחר את אותה מלחמה ואת תהליך קריסתו של צה"ל עד היום: מחדלים מודיעיניים, מחדלים מבצעיים, מחדלים תורתיים, מחדלים בבניין הכוח, הסתרת ליקויים, אי הפקת לקחים. מיתוס החווה הסינית היה המסלול שעליו דהרה הקריירה של אמנון ליפקין-שחק ויצחק מרדכי. אי חשיפת ליקויי הקרב סייעה מאוד להם, כמו גם לאהוד ברק.http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
באפי
חבר מתאריך 30.8.03
1183 הודעות
   16:45   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. במידה מסויימת הצדק נעשה  
בתגובה להודעה מספר 49
 
מכיוון שאם תסתכל על שלושתם - השורה התחתונה שלהם בחיים דיי עלובה. כל אחד מהם טיפס מהר מדי וגבוה מדי ונפל על הפנים.על שלושתם הימרו שיצליחו בגדול ושלושתם התגלו כבלון נפוח.. אז אולי בכל זאת יש באיזשהו מקום טחנת צדק שטוחנת בכיוון הנכון?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:26   02.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אכן, הגלגל עגול !!  
בתגובה להודעה מספר 50
 


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   23:34   09.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. רשומון החווה הסינית !!  
בתגובה להודעה מספר 49
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.04 בשעה 08:51 בברכה, פילוביץ שחף
 
רשומון החווה הסינית
הבעיה אינה גניזת הסרט של ניר טויב, אלא אי-חקירת קרבות ואי-הפקת לקחים ממלחמותינו
08/05/2004 | אביתר בן-צדף

ערוץ 2 גנז - לעת עתה (?) - את הקרנת הסרט הדוקומנטרי "החווה הסינית - רשומון" של ניר טויב. כביכול, זה היה כדי לכבד את זכר הנופלים. למעשה, זה נועד להגן על החיים - הגנרלים, מקבלי ההחלטות - שערוותם עמדה לבצבץ מנבכי ההיסטוריה. פגשתי בערב ההחלטה את חני זיו, שהשתתפה בסימפוזיון על הסרט, והזדעזעה לנוכח שלוות נפשי אל מול הגניזה. זיו איבדה בקרב את חברה ובמלחמת יום הכיפורים גם את אחיה.

לצערי, איני מאמין בכוחה של התקשורת לשנות את הנעשה בצה"ל. לכן, אי/הקרנת סרט אחד, או אפילו כמה סרטים, לא תעלה ולא תוריד. צה"ל זקוק נואשות למהפכה, והיא מתעכבת - כיוון שתפגע באשיות הצבא; כלומר, בחונטה של הברזלנים.

חכמינו סברו, כי אין האסיר מתיר את עצמו מבית-האסורים ואין הבור מתמלא מחולייתו. כלומר, בלשוננו: ממסד אינו מסוגל לתקן את עצמו. למרות זאת, זה קרה כמה פעמים בהיסטוריה לממסדים צבאיים. פעם אחת זה אירע ל"צבא האדום" הסובייטי אחרי מלחמת העולם הראשונה. תבוסותיו הכריחו את מפקדיו לערוך מהפכה ב"צבא האדום". ואכן, זו הגיעה בצורת המלצות של צוותי החשיבה של גנרל מיכאיל ניקולאיביץ' טוכאצ'ווסקי, שיישומם בסוף שנות העשרים של המאה העשרים הפך את תורת הלחימה הסובייטית למודרנית, וחלקן אינו ישים עד היום, כיוון שהטכנולוגיה טרם התפתחה דיה.

סופו של דבר, רוצח ההמונים סטאלין חיסל את גנרל טוכאצ'ווסקי בשנת 1938, ו"הצבא האדום" נותר ללא הנהגה ראויה, לפחות, בשלבים הראשונים של המתקפה הנאצית כשלוש שנים אחר כך.

אחרי תבוסת ארצות-הברית בוויאטנם עבר הצבא האמריקני תהליך כואב דומה: דורות שלמים של קצונה לא ראויה סולקו ממנו בתהליך מהיר, ותורת הלחימה עודכנה כלקח ממלחמת יום הכיפורים וממלחמת ויאטנם. התוצאה: תורת הלחימה AirLand Battle, שהופעלה בחלקה במלחמה נגד עירק בשנת 1991.

הבדיחה הצינית אומרת, שהאמריקנים למדו את לקחי מלחמת יום הכיפורים עמוק יותר, טוב יותר וביסודיות רבה יותר מאשר צה"ל. ככלל, צה"ל אינו ארגון לומד, וכנראה, הייתה בו רק מהפכה אחת מאז הקמתו בסוף מאי 1948: זו שעשו אריק שרון ואנשיו בתחילת שנות החמישים. שוחחתי פעם עם גנרל אמריקני, שהיה במלחמת יום הכיפורים קצין הקישור של השריון האמריקני למפקדת גיסות השריון. במהלך מלחמת יום הכיפורים הוא היה אורח קבוע במחלקה לתורת חיל השריון (תח"שׂ) במחנה קסטינה. סיפוריו על חוסר היחס המחפיר לחומר, שנאסף משדות הקרב (שאימתי בשיחות עם קצינים ישראליים ממכריי), מזעזעים. אותה מידה של זעזוע חש מי שרואה את חוברת "לקחי המלחמה", שהופקו מהקרבות. חרדה ותדהמה מקבל מי שקורא את הפרסום, ומשווה לנאמר במסמכים המקבילים של צבא ארצות-הברית.

לא אחדש דבר באומרי, כי אנו מזלזלים בצד העיוני של המלחמה. קצין/חייל ישראלי יודע להסתער על גבעה, אך מעולם לא ניסה לחשוב מדוע עושים זאת. לכן, אנו חוזרים על טעויות בדבקות, ומשלמים שוב ושוב בדם על אי-הפקת לקחי מלחמות. לכן, קורס הקצינים נראה כמו שכפול של מה שלמדו בג'וערה בשנות הארבעים של המאה הקודמת והארכתה משך הלימוד לחצי שנה. אלא שבג'וערה הכשירו מפקדים לארגון מיליציוני, ולא לצבא; ומיליציה זו כשלה, כידוע, בשלבי הפתיחה של מלחמת הקוממיות.

יתר על כן, יש בצה"ל רעה חולה, ו"מורשת קרב" שמה. במקום ללמוד היסטוריה צבאית, לומדים בצה"ל "ערכי לחימה" וסיפורי מעשיות על גדולת יחידה זו או אחרת. בשיטה זו הפכו קרבות תקלה - כמו תל פחר, גבעת התחמושת, "החווה הסינית", החרמון (של "גולני") - למקורות לחינוך לוחמים ומפקדים בעוד שקרבות מופת - כמו שיח' עבד-אל-עזיז, אום כתף, תל עזזיאת, החרמון (של מילואי הצנחנים) - אינם ידועים כלל.

הבעיה, כמו תמיד, נעוצה במיתוסים של החברה הישראלית. בתרבות הישראלית אין מוכנים להכיר בעובדה, שקרב היה מיותר, צבאית; שמפקד טעה, וטבח את חייליו; שמפקד זרק בחוסר אחריות את פקודיו לקרב ללא סיכוי; שמפקדה מעלה בתפקידה, ולא תמכה במבצע, שניהלו כוחותיה. לכן, "ניצחנו" בכל מלחמותינו; וכידוע, אין בודקים ניצחון, אין מחליפים הרכב מנצח, ואין מפשפשים במופלאות ההצלחה. דרך אגב, גם ב"צבא האדום" וגם בצבא האמריקני הכל התחיל בהבנה, שהם נכשלו במלחמה.

לכן, עד היום לא תוחקר - בפקודה - המחדל המודיעיני ביום הכיפורים, אך גם לא תוחקרו קרבות ששת הימים. עד היום טרם פורסמה ההיסטוריה הרשמית (של צה"ל על מלחמת ששת הימים) והגישה לארכיון צה"ל אינה פתוחה - גם לגבי מלחמת הקוממיות. לפי מבקר המדינה, ארכיון צה"ל מצנזר את הגישה למסמכים ישנים (ממלחמת הקוממיות, ממלחמת סיני, ממלחמת ששת הימים, ממלחמת ההתשה וגם ממלחמת יום הכיפורים - שהחוק מתיר לפרסמם) - גם מסיבות פוליטיות וגם מסיבות אישיות - ואין הארכיון עושה את חובתו הציבורית והחוקית לשחרר מידע לציבור.

הצנזורה הצבאית נועדה - יחד עם דובר צה"ל - להגן על עכוז המערכת (כסת"ח), ולמנוע ביקורת על הצבא ועל מפקדיו. אך הצנזורה העיקרית אינה נעשית בידי הצנזורים של המדינה, אלא באמצעות הצנזורה העצמית של העיתונאים ושל עורכיהם. נדמה להם, שהם יודעים מה טוב לנו לקרוא, מה חשוב שנקרא, ומה רצוי שלא נקרא. לכאורה, הם יודעים מה צריך לעניין אותנו (כדי לקדם את מכירות עיתוניהם), ומה אינו צריך לעניין אותנו כלל.

התרבות הישראלית אינה תרבות של ביקורת. לכן, גם בצה"ל שורר כלל האנקור: "מי שמצפצף - עף!" ויש מספיק דוגמאות לכך (יעקב חסדאי, עמנואל ולד, שלמה באום, יפתח ספקטור ועוד). הכתתיות והמפלגתיות של הקצונה הבכירה יוצרת מיד מחסומים, שמצמיתים ביקורת. כל כת ברזלנים דואגת אך ורק לחבריה, ומוכנה להילחם בחירוף-נפש נגד יריבותיה, ואבוי לך אם תפגע בכת. מייד יתקפדו (מלשון קיפוד) חבריה, וכולם יחד יבצעו בך רצח אופי עם וידוא הריגה. חלק מהתקשורת עלה כטרמפיסט על העגלה, וחוגג עם אנשי הכת.

צה"ל ידוע כצבא, שאינו מכיר את תורת הלחימה שלו, ואינו לומד את מלחמותיו. לכן, קציניו ממציאים מדי פעם תיאוריות מופרכות, הסותרות את חוקי הפיסיקה, וקורסות במחיר אדיר של קרבנות. אז מה?! דווקא ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל היה חשוב להזכיר זאת לכולנו, אלא שהממסד אינו רוצה להיזכר. לכן, לא הוקרן הסרט של טויב. אלא שבאי-הקרנת הסרט לא נמנע הקרב על החווה הסינית, ולא נסתם הוויכוח. אי-הקרנת הסרט הוכיחה, יותר מכל, כי לחונטת הגנרלים שלנו - עטורת ברזלים ואותות ככל שתהיה - חסר האומץ להתמודד עם המציאות.

מי שלא למדו את אירועי מלחמת ששת הימים קיבלו את המסר במלחמת ההתשה. ומי שלא הבינו את המסר הזה קיבלוהו מחדש במלחמת יום הכיפורים, במבצע "ליטני", במלחמת "שלום הגליל" וכיו"ב.

בקיצור, בהתאם לאמרה המפורסמת של סנטיאנה - "מי שאינו לומד מן ההיסטוריה נועד לחזור עליה". לכן, אחרי מלחמת יום הכיפורים החליט הרמטכ"ל מוטה גור (אביר הכישלון בגבעת התחמושת), כי מה שחסר לצה"ל הוא עוד כוח, והגדיל ללא מחשבה את סדר כוחותיו. הוא לא הקדיש רגע של מחשבה לבניין הכוח (הרכבו), שהכשיל את צה"ל במלחמה. הוא גם לא בדק מדוע כשלו דווקא המתקפות של אוגדת הפלדה של אברהם אדן ודוביק תמרי (שמונה באוקטובר והמתקפה על העיר סואץ ב-24 באוקטובר)... האם היה משהו מורעל במפקדת האוגדה? גם ועדת אגרנט הסתפקה בשיפודם של אלוף פיקוד הדרום ושל הרמטכ"ל דווקא. הם היו אשמים, אין ספק - אך לא רק הם.

הוועדה לא נגעה במפקדי האוגדות ולא בסגן הרמטכ"ל - עוד אחד ממחדליה. כמו כולם, היא העצימה את המחדל המודיעיני, והמעיטה ברעה החולה: צה"ל אינו מפיק לקחים ממלחמותיו, והנו כמו סרט הקלטה במעגל סגור, המוחק את עצמו כל תקופת זמן.

כידוע, הקב"ה יצר קיר ויצר ראש, וציווה עלינו להתגבר עם הראש על הקיר. אלא שהקב"ה ברחמיו לא תכנן את הראש כאיל ניגוח... וכל אימת שנשכח זאת, נשלם שוב ושוב את מחיר הדמים. חבל שאיננו לומדים מן ההיסטוריה, ולכן אנו משלמים שוב ושוב את שכר הלימוד על אותו שיעור. שורות-שורות, טורים-טורים וחלקות-חלקות מספרים בתי-העלמין הצבאיים את הסיפור העגום של צה"ל, שאינו לומד לקחי מלחמה. העובדה, שלכל צבא היו ויהיו תקלות אינה מנחמת. צרת רבים - נחמת שוטים. לנו - שלא כמו לארצות-הברית - אין מיליוני תושבים ומיליארדי דולרים מיותרים, ואיננו יכולים להחזיק צבא שאינו יעיל. גם כיוון שיש לנו גבול יבשתי עם כל אויבינו, ומנהיגינו באיוולתם הכניסו את האויב החמוש אל תוך בתינו ואל תוך רחובותינו.

יאמרו, "זה יפגע בזכר הנופלים"...

אין כזב גדול מזה. הבעיה אינה גבורה. מי שהסתבך בקרב צריך גבורה. גנרל ג'ורג' ס' פטון האמריקני אמר פעם, שתפקידו של חייל טוב לדאוג, שהחייל מולו ימות בגבורה למען המולדת. לשם כך זקוק צבא למפקדים, שיודעים את מקצועם. ל"גולני" בתל פחר ובחרמון ולצנחנים בחווה הסינית היו גיבורים. לו עשו מפקדיהם את חובתם, היה אפשר להימנע מהגבורה ומהשכול.

לכן, לדעתי, אין חשיבות לאומית להקרנת הסרט של ניר טויב. אני נגד צנזורה - נגד כל צנזורה - וחבל לי, שצנזרו את הסרט. אם יש בו אמת - הוא חייב להיראות, וכך יהיה לבסוף. עכוזי המפקדים חשופים לכל, ומי שמתעניין יודע, כי ב"חווה הסינית" הגיע הטמטום הצבאי להישגים מדהימים.

הבעיה הנה מקצועיות הצבא, שנובעת מתרבות מוסדית, הנובעת מתרבות המדינה. בסך הכל אם תרדו - כמו בחפירה ארכיאולוגית - אל יסודות המבנה, תיווכחו, כי כבר ראשוני המפקדים ב"הגנה" דאגו לחברה' ולא למקצועיות... והם הורישו זאת לממשיכיהם. גם להם יש חברים, שצריכים קידום ופרסום...

זה לגבי הגזר. ומה לגבי המקל? מה קורה למפקדים בצה"ל, שטועים ללא הרף. קצין בכיר מאוד (מיל') במודיעין ידע לספר על קצין זוטר, שטיפס עד לדרגת תא"ל בחיל על סולם של עשרות טעויות שעשה. והוא, כנראה, לא היחיד, וזו לא רק בעיית המודיעין.

מפקדים, שהרגו את חייליהם בגלל חוסר מקצועיותם, קיבלו צל"שים, וקודמו - וסיפוריהם הפכו למורשת קרב, שמנחה את הדורות הבאים ביחידותיהם. נכון, מי שעושה - נגזר עליו לטעות, והטעות היא מטבע בני-אנוש.

אך מה קורה כשהטעות הופכת לטבע שני?
אז צריכים חברים...

אזי מה החשיבות של סרט אחד - והיה אפילו סרט טוב - כאשר תרבות שלמה נוהגת להכחיד את האמת? דרך אגב, עד היום לא מצאו מי זייף את יומני המבצעים של אוגדת הפלדה, שהוגשו לוועדת אגרנט. נדמה לי, שגם לא השתדלו לחפש יותר מדי...

אני מבין קצת - לא הרבה - במחקר היסטורי. לדעתי, יש בעיה בהצגת קרב, שנחקר אחרי שלושים שנה. ובוודאי בתחקור קרב אחרי 31/56 שנה... הבעיה אינה המדיום (סרט דוקומנטרי), שיש לו מגבלות משלו, אלא האפשרות לגעת באמת.

צה"ל עדיין מפחד מחקר מלחמת הקוממיות, ולא חקר את מלחמותיו מאותה סיבה. כיוון שהמחקר ההיסטורי אינו מופרט (ובעיקר, כאשר למשרד הביטחון שליטה על הארכיונים, והוא אינו מתיר גישה חופשית אליהם - למרות החוק), אין לנו כל אפשרות לצפות לשינוי - בתקווה, שלא יהיו עוד מלחמות; וזו, כידוע, תקוות השוטים וההוזים, כיוון שאין לה שותפים בצד השני של הגבעה.

הסרט של ניר טויב הסיר רעלה אחת מני רבות. מחד גיסא הוא גילה, שהפיקוד (של פיקוד הדרום ושל אוגדת הפלדה) שלח את גדוד 890 אל האש מבלי לצייד את חטיבת הצנחנים ואת המג"ד במידע כל שהוא על יעדם. גם בחטיבת הצנחנים לא יצאו מעורם, כדי להשיג מידע. אחר כך עוד נספר לבנינו ולבני-בנינו את האגדה, שאנחנו דואגים לחיי אדם... מאידך גיסא, טויב גילה היבט אחר של הקרב: מסיבות שונות לא התבצע תחקיר של הקרב (וגם לא תוחקר הקרב של מילואי הצנחנים בחווה הסינית יום לפני כן). אי-התחקירים לא הציקו לאף אחד - כי זו הנורמה בצה"ל. כך נקברה היכולת לבדוק באמת מה אירע שם בלב המאפליה בחווה הסינית, וכיצד אבדו כל כך הרבה לוחמים.

הסרט של ניר טויב שירת את הציבור כיוון שעורר ויכוח, אך לא את כל הדיונים סביב הקרב על החווה הסינית. כעת אנחנו יודעים, כי איננו יודעים מה אירע שם בשני הימים הנוראים של הצנחנים. יבוא יום - ואם לא הושמדו המסמכים, ופוברקו מסמכים חדשים, שייתנו תמונה שקרית של הקרב - יוכלו היסטוריונים לבדוק מה אירע שם לגדוד צנחני המילואים של נתן שונרי? מדוע לא נמסר המידע לגדוד הסדיר של יצחק מרדכי? כיצד תפקדה החטיבה? מה עשתה האוגדה? ומה עולל הפיקוד?

כיום - גם בגלל שחלק מהשחקנים לא פינה את הזירה, ומפריע לחקר האמת - אנחנו יכולים להסתפק בכך, שאיננו יודעים. נבירה בחומר תעלה גל של התנגדויות, אך צריך להתגבר עליהן. המידע שייך לעם ישראל, ולא לברזלנים מסוימים...

יש עוד הרבה דיונים, שצריכים להיערך סביב הקרב הזה. חלקם - דרך אגב - מתנהלים בערוצים אחרים בעזרת האינטרנט. המורסה, שצמחה בלבבות הלוחמים, לא טופלה כדבעי, והפכה לגנגרנה נוראית, המאיימת על כולם. זה דינה של האמת - אי אפשר להסתירה לעד.

הקרנת הסרט לא תביא לעשיית הבלתי-אפשרי: היא לא תגרום לתחקיר בזמן אמת של לקחי הקרב ב"חווה הסינית". זה היה צריך להיערך מיד לאחר הקרב, וללא משוא-פנים - כמו בחיל האוויר, שיש בו תרבות פיקודית אחרת, שהביאה אותו להתאושש במהירות ממכת מלחמת יום הכיפורים, ולנצלה להצלחה.

ההקרנה תעצור את קידום האשמים בהשלכת הצנחנים מגדוד 890 אל התופת ללא כל הכנה מתאימה. חלקם קודמו - כמו שאר המחדלטורים של מלחמת יום הכיפורים - עד הרבה מעבר לנקודה הפיטרית שלהם.

מהסרט של טויב ניתן להפיק רק לקח אחד רלוונטי: זכרם של הנופלים מחייב אותנו ללמוד את ההיסטוריה הצבאית, כדי שצה"ל יהיה צבא טוב יותר, יעיל יותר, וכדי למנוע קרבנות-שווא בקרבות הבאים.

_

כותב המאמר שימש בתפקיד עורך כתב-העת "מערכות" בצה"ל.
http://www.nfc.co.il/archive/003-D-5859-00.html?tag=19-49-44


@ תגובות לכתבה:

לשם שינוי בן-צדף כותב משהו הגיוני. אם כי התמונה כמובן חלקית.

כפי שהניתוח הפשטני ינתח את הקרב בבופור, ואילו ניתוח קצת יותר מעמיק ישאל למה בכלל כבשו אותו, כך יש לשאול את ההנהגה למה בכלל יצאו למלחמה ומה מטרתה. דווקא צה"ל הפיק את הלקח והעיף את האוגדונר (קהלני). המערכת המדינית לעומת זאת קידמה את שר הביטחון למקום בו יוכל לגרום יותר נזק.

צה"ל הוא ארגון בעייתי, יקר, סגור, אינו מתמודד עם האתגרים והשינויים וזקוק לניעור רציני. אלא שניתן להגיד אותו דבר גם על המשטרה ומערכת החינוך. בעיות היסוד של המדינה נקבעות על ידי ההנהגה שלא מגדירה מטרות, גבולות ויעדים למדינה. בתנאים אלה, גם צבא יותר טוב לא יוכל להושיע.
אביתר בן-צדף
בניגוד לעמדתך - מלחמת שלום הגליל הייתה היחידה (פרט למלחמת סיני), שנקבעו לה מטרות מדיניות.
אתה מתנגד להן, ולכן אינך מקבל את עצם קביעתן; וזו בעייתך.

גם לגבי קהלני - הדחתו אינה עניין של שיקול, אלא של חשבונאות אישית
ושל לובי, שלא תמך בו די. אחרים, שטעו בגדול במלחמה זו (והיא אינה
שונה משאר מלחמות ישראל) קודמו כדבעי (אחד מהם הפך גם לרמטכ"ל ...). כידוע, אף כישלון קרבי בשל"ג לא עצר קידום מתוכנן ... ואפשר להראות
זאת ממלחמת הקוממיות ואילך - אתה רוצה קידום, אתה צריך חיפוי לוביסטי. קראתי לזה "כת".

הבעיה היא שמנהיגנו הם גנרלינו

העלית הצבאית מחליפה כתובת, ומופיעה כעבור זמן קצר בצורתה הנכונה - כמתיימרים להיות עלית פוליטית.

אי אפשר לצפות ממי שהיו חלק מהמחדל לתקן את מחדלם. אין הבור מתמלא מחולייתו ...

מודיעין בחווה הסינית
מפקד הפלוגה בגזרה לימים אל"מ שלמה לוין
העביר מידע מודיעני למח"ט 14 אמנון רשף ודיווח לו שבמתחם החוה הסינית יש כח טנקים מצרי גדול וביקש סיוע אוירי מהמח"ט, ואכן סיוע זה התקבל בצמד מטוסי סקיהוק שתקף את הכח המצרי בחווה הסינית מטוס אחד מבין השניים הופל, כל זה קרה בתחילת המלחמה, המודיעין היה ודאי ולצערנו
אף לא אחד עשה בזאת שימוש, והתוצאות הרי הן ידועות, מדוע לא נעשה
שימוש במודיעין זה? אגב המפקדים הנ"ל חיים וידועים היום אפשר לשאול אותם על כך!

מיתוסים
מאוד נהניתי לקרוא את המאמר הרציני והמעניין. ברצוני לתקן טעות אחת.
כמו המיתוסים שהכותב מזכיר לגבי ישראל, השמאל האמריקאי יצר מיתוס של תבוסת ארה"ב בוויטנאם, לא כך הדבר.
למעשה ארה"ב ניצחה במלחמה, אבל כמו ישראל בלבנון הפסידה לשמאל בחזית הפנימית. מי שעוקב אחרי מערכת הבחירות הנוכחית לנשיאות בארה"ב יכול ללמוד רבות על הנזק שגרם השמאל לאינטרסים האמריקאיים, ג'ון קארי היה אחד המובילים בפעילות הרסנית זו.


Proof

הדברים שנכתבו הם איומים. אבל איך אני יכול לדעת אם הם נכונים.
כמה טוב היה אילו הובאו אסמכתאות ממאמרים או מחקרים שכן התפרסמו
כך שהקורא יוכל לבדוק את המקורות בעצמו. לא יתכן לכתוב דברים כאלה ולהסתמך רק על התרשמות אישית או להסתתר מאחורי ציטוט של גנרל אמריקאי עלום שם. אני, ואני מוכן להאמין, אחרים, מוכן להקשיב ואולי ליותר,
אם ההצהרות במאמר זה יגובו במסמכים אשר היוו את הבסיס להם. :תוכןאורי מילשטיין
צבא הוא ארגון שאינו מפיק לקחים!

כל צבא הוא ארגון אנטי-אינטלקטואלי. מכאן נגזר מאפיין יסודי: צבא אינו מסוגל להפיק לקחים. צבאות בהיסטוריה הפיקו לקחים באקט של מרד וגם אז יישום הלקחים היה חלקי ובעייתי. זה הסיפור של הפקת הלקחים בצבא ארה"ב אחרי מלחמת ויטנם ומלחמת יום הכיפורים שאיזכר אביתר, וזה הסיפור של אריק שרון בתקופת המאה ואחד בשנות החמישים.

רק כאשר המצביאים היו אינטלקטואלים ברמה גבוהה הם כפו את ההפקת לקחים על הארגון. זה מה שהיה אצל פרידריך הגדול, אצל נפוליון ואצל שרנהורסט.

כדי שצבא יפיק לקחים ויתפקד כהלכה יש לשנות מן היסוד את מבנה הארגון הצבאי. לשם כך דרושים שלושה תנאים:
א. הבנת הווית הצבא והמלחמה.
ב. מנהיגות לאומית חזקה מאוד.
ג. תשתית של תרבות ביטחון לאומית.

שלושה תנאים אלה לא קימים בישראל והם אינם צפויים להתקיים בעתיד הנראה לעין.


לקחי יוה"כ
אורי, שלום,

א. מעניין אותי איך מתואר/ מנותח הקרב על החווה הסינית בעיתונות המצרית. האם ידוע לך משהו על כך?

ב. הפוליטיקאים והתקשורת הישראלים תמיד מציינים שגם בחזית המצרית
מלחמת יוה"כ הסתיימה בניצחון ישראלי. האם כך זה משתקף גם אצל מנתחי קרבות רציניים מחוץ לישראל או שמא זהו עוד מיתוס לטיוח ולאי הפקת לקחים?

ג. אביבי
על מחדלי ח"א ביום כפור

נכון כותב בעל המאמר שחיל האויר הפיק לקחים לאחר יוה"כ: הצטייד בציוד חיוני והפגין כושר השרדות ב'של"ג'. אולם זוהי רק מחצית האמת.

את מפלת ח"א ביוה"כ, שתרמה באופן מכריע לכשלון כוחות היבשה, ניתן היה למנוע או להפחית משמעותית אילו העומדים בראש החיל היו מפיקים לקחים ממלחמת ההתשה.

לקראת סוף מלחמת ההתשה המצרים הצטיידו בסוללות טילי נ"מ מונחות מכ"ם וגרמו אבדות כבדות למטוסי ח"א. הנחיתות הטכנולוגית מול הנ"מ המצרי חיבת היתה להביא לרכישת ציוד ל"א (לחימה אלקטרונית) מתקדם שארה"ב כבר פיתחה באותן שנים.

בנוסף היה אפשר להגדיל, בין ההתשה ליוה"כ (3 שנים), משמעותית את הכוח הארטילרי של צה"ל ובכך לחפות במידה לא קטנה על העדר מטוסים בשדה הקרב.

ב'של"ג' ח"א אמנם נחל הצלחות מרשימות מול סוללות הנ"מ אבל חלקו בסיוע לכוחות היבשה היה קטן ולא יעיל במידה שערוריתית.
החיל דאג היטב לשלום טייסיו אך לא לנצחון כוחותינו.

אביתר בן-צדף
לא חיל האוויר את כוחות היבשה

אני חולק עליך - את צבא היבשה שלנו הכשילה במלחמת יום הכיפורים התכוננותו למלחמה מיולי 1967, ולא שום דבר אחר. תרמה לזה אווירת
שאננות וזלזול (בלתי-מוצדק!!!) באויב.
בניין הכוח, תורת הלחימה, אמצעי הלחימה, הכשרת המפקדים וקידומם -
כל אלה ואחרים כשלו בשנות השישים ובשנות השבעים, והביאו את צה"ך
לרמתו הירודה במלחמת יום הכיפורים (ואולי עד עתה ...).
רק חיל האוויר וחיל הים הצליחו, כנראה, לחמוק מהפח.

לידיעתך, מפקד חיל האוויר ביקש בשיחה (באפריל 1973) מהרמטכ"ל, שיינתנו לו 48 שעות למשימות עליונות אווירית. פלד הבהיר לדדו, שלפיכך לא יעמוד לרשותו חיל אוויר בתקופה זו. דדו לא הבין מה נאמר לו, או שכח זאת מיד לאחר שסיימו את ארוחתם...

קאטי
[email protected]
חווה הסינית

חובה להוציא את הסרט בכל מחיר האמת חייבים לדעת בעצם זכותנו לקבל אינפורמציה.
אביתר בן-צדף
תגישי בג"ץ

עקרונית, אני נגד כל צנזורה. יחד עם זאת, ההחלטה של ערוץ 2 תצליח לעמוד, להערכתי, במבחן הסבירות. מה לעשות - מותר לערוץ 2 לחשוב על ההורים השכולים.

אני סבור, כי ההורים יודעים (אף כי כמה מהם מכחישים זאת), שזה קרב בעייתי. כפי שכתכתי, היסטורית, אין בסרט של טויב שום גילוי מאורות ...

ראוי לזכור, כי בג"ץ לא הכיר בפגיעה ברגשות (משפחת חנה סנש, ארגון אלמנות צה"ל, ג'נין ג'נין ועוד) כשוות ערך לעניינים אחרים, אך במקרה הזה ערוץ 2 הוא בעליו של הסרט ומפיקו. אכן, מקרה מעניין!אקס-מילואימניק
מאמר של בן-צדף

סוף סוף מגיע גם זמנו של צה"ל המהולל לתת דין וחשבון על אי לימוד מחדלי העבר. טוב עשה אביתר בן צדף שהעלה בקצרה ולענין את הבעיתיות בנושא. טוב נעשה אם נחשוב מחדש כיצד משנים את צה"ל כדי שיתאים לאתגרי היום והמחר. המבנה של צבא העם אינו ממלא כיום בצורה נאותה את הדרישות לביטחון בשטח למרות שהמצב שופר בהרבה מאז השתתפתי בעצמי באינטפדה הראשונה. מכיוון שרק כ-40% מגילאי הגיוס בישראל מתגייסים לשירות ארוך, אולי צבא מיקצועי יהווה פתרון נאות ומוסרי יותר. עדיין מוזר למשל השימוש במילואימניקים 'יקרים' למשק המדינה בשמירה ובט"ש בשטחים.
צה"ל אינו ערוך עדיין היטב למניעת פגיעה בכלכלת המדינה ע"י גיוס מילואימניקים בלי חשבון כלכלי ומשקי. הביזבוז בצה"ל הפך גם הוא למכה רצינית וצריך לשחוט שם הרבה פרות קדושות. למשל , מאות ואולי אלפי פקידים ופקידות בכל יחידה ויחידה מטפלים במיון המתגייסים הצעירים
לצה"ל בחוסר מיומנות מדהימה.http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   17:57   12.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. קבלו ביטול !!  
בתגובה להודעה מספר 83
 
קבלו ביטול

האם הרשות השנייה נפלה בפח שטלעד טמנה לה, או שהזכיינית היא קורבן להתנהלות כושלת של הרשות?
אביבה קרול 15:00 7/5/04

http://www.globes.co.il/serve/

הסרט "החווה הסינית - רשומון", בבימויו של ניר טויב, ממשיך לעורר גלים עוד בטרם שודר בטלוויזיה אפילו פעם אחת. לאחר ששידורו המתוכנן בערב יום הזיכרון, אצל זכיינית ערוץ 2 טלעד, בוטל שעות ספורות לפני ששודר, שידור שני של הסרט שהיה מתוכנן ליום רביעי הקרוב בוטל גם הוא - זמן קצר לאחר שנשלחה לעיתונים הודעה על קיומו.
בשבוע שעבר הופעלה על הרשות השנייה, אשר הפיקה את הסרט בעלות של כ-400 אלף שקל, מסכת לחצים מצד גורמים פוליטיים ומשפחות שכולות. ברגע האחרון החליטה הרשות כי לבטל את ההקרנה. בעקבות הביקורת על צעד זה, החליטה הרשות לשבץ במהירות את הסרט במועד שידור אחר. היא פנתה אל טלעד והציעה לה לשדר את הסרט במועד שתבחר. מכאן והלאה, השתלשלות האירועים זוכה לשתי גירסאות.

לפי הגירסה הראשונה, טלעד בחרה את יום רביעי הקרוב, כיוון שלאחר שידור משחק הכדורגל והחדשות נותרה לה משבצת פנויה. הרשות השנייה קיבלה את המועד, ואף שלחה את לוח השידורים לפרסום בעיתונים.

אלא שבעקבות פנייה של כתב Ynet לרשות, התברר כי באותן שעות ישדר ערוץ 1 את חצי גמר תחרות האירוויזיון, אשר צפוי לזכות לרייטינג גבוה. ברשות שוב ביטלו את שידור הסרט, ובטלעד זעמו מאוד על ההחלטה, וטענו כי מדובר בהתנהלות כושלת.

על-פי הגירסה השנייה, טלעד קיבלה מהרשות אישור לשדר את הסרט ללא פרסומות, כאשר במקביל תפוצה הזכיינית בהרחבת זמן הפרסום במועד אחר. הזכיינית, כך טוענת הגירסה, בחרה במודע במועד שבו הצפייה בערוץ 2 תהיה נמוכה - על-מנת לנצל היטב את הפיצוי שיקבלו לזמן הפרסום.

ברשות השנייה טוענים כי בשלב זה הם ביקשו מטלעד מועד אחר לשידור. "השקענו בסרט כסף רב", אומרים שם, "ואנחנו רוצים שאחוזי הצפייה יהיו גבוהים. יום שיש בו חצי גמר אירוויזיון אינו יום מתאים לנהל דיון מעמיק בסרט".

בכירים בענף טוענים כי הרשות גילתה נאיביות ולהיטות, ולמעשה נפלה בפח שטלעד טמנה לה. הרשות, מסבירים בענף, מעוניינת מאוד להקרין את הסרט, למרות שהוא אינו מתאים כלל לשידור בערוץ 2 ביום חול, והוא, כפי שהתבטא אחד הבכירים, "נזם זהב באף חזיר". מטלעד נמסר כי "לא מכבודנו להגיב לטענות מסוג זה".
http://www.globes.co.il/serve/http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עקרב שחור
חבר מתאריך 24.6.02
27214 הודעות
   17:42   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. בשביל לקבל צל''ש במדינתנו צריך להיות מיוחצן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
וגם קשרים ופוליטיקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שתקן
גולש אורח
   17:59   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. חזי היה המפקד שלי בחווה הסינית ראיתי אותו איך בקור רוח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חזי היה המפקד שלי בחווה הסינית ראיתי אותו שם בתופת, שקט, אמיץ לב, איך פיקד על המחלקה בקור רוח ובמקצועונות קרבית מרגע ההסתערות ועד שהוציא אותנו בשלום, הוא מקצוען אמיתי.!!!!
תמונה שאני לא יכול לשכוח , שם בגיהנום , במצב כריעה יורה בעוזי שלו על המצרים וזורק רימונים

אני לא זוכר רגע אחד שהיה היסטרי, הוא נתן פקודות, העביר רשתות במכשיר הקשר ודיווח על מצבנו לכל מי שרק היה מוכן לשמוע.

אני זוכר את הקריאות שלו בקשר למפקדת הגדוד שלא נענו, ואת ההוראה שלו לעבור לרשת החטיבתית , שם היה בקשר עם המח"ט, בכלל הם דיברו כל היום , הוא והמח"ט בשמות פרטיים, בכלל לא בקודים

עוצמת האש הייתה כל כך חזקה שאפילו לעשות פיפי לא יכולנו, חזי כל הזמן היה בתצפית לעבר המצרים וטיווח את הארטיליריה שעוזי נתן לו

במשך כל השעות לא אכלנו, כי לא היה אוכל, חזי נתן פקודה ששותים רק על פי פקודה, לכל חייל נשארו אולי 20 עד 30 כדורים

בלילה, בעת ההסתערות, הוא ירה זיקוקין כדי לסמן ליתר הפלוגות את המקום שלנו אבל כל הגדוד לא מצא אותנו כי היינו כל רחוק מהגדוד, אבל אז המצרים ירו למקום שלנו גם בארטיליריה, זה היה נורא

היה איתנו עוד קצין, בכיר מחזי, לשעה עד שעתיים אבל בהזדמנות הראשונה - כשהגיע נגמ"ש בשעה 8 בבוקר, הוא עלה על הנגמ"ש, הלך ולא חזר, הבטיח לחזור ולא חזר לעומתו למרות שהנגמ"ש כבר היה בנסיעה החוצה, כשראה שאנחנו נשארנו שם קפץ מהנגמ"ש וחזר אלינו. אני זוכר שאמר לנו אני חייב להיות אתכם

רק בזכותו יצאנו חיים מהתופת ולכן כל חג כבר 30 שנה אנו חייליו מצלצלים אליו לאחל לו חג שמח            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   18:12   01.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. שתקן שלום לך איש יקר, ראשית תודה על עדותך ממקור ראשון  
בתגובה להודעה מספר 52
 
@ שנית - אבקשך להכין עדות/תצהיר נוטריוני של עדותך.

@ שלישית- אני מניח שחזי דחבש בקשר איתך, אנא העבר לו את התצהיר.

@ רביעית- אבקשך לעמוד בקשר עם כל שאר חבריך לפלוגה, שנשארו בחיים
והיו עדים חיים לקרב הנ"ל, לבקש מהם להכין תצהירים נוטריונים אישיים ולהעבירם לחזי דחבש.

@ חמישית - אבקשך לדאוג למכתב החתום על ידי כל חיילי הפלוגה שהשתתפו
בקרב הנ"ל בו הם מבקשים פגישת אד-הוק עם הרמטכ"ל !!


@ לידיעתך הרמטכ"ל הורה על השלמת...:-
הרמטכ''ל: להשלים חקירת מלחמת יום כיפור !!!
יום חמישי, 21 באוגוסט 2003, 21:56 מאת: מערכת וואלה!
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5368&omm=34&viewmode=


תודה לך ובהצלחה יהודי יקר


http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שתקן
גולש אורח
   11:18   02.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. אתה שם עליי תפקיד גדול ממני  
בתגובה להודעה מספר 53
 
   הצבא לא תיחקר את המלחמה ותפקיד הצבא היום לחקור את כל הקרב בחווה הסינית , לצבא יש עוצמה כלכלית ונוטוריונים ותאנשי מחלקת הסטוריה
הלחץ לעשות את זה יכול לבוא מהפעולות שלך ועוד אזרחים שאיכפת להם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   13:49   02.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. שתקן יהודי יקר: אכן היא פעולה גדולה מאוד וחשובה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 57
 
כל מה שביקשתי ממך ידידי זה:
1. להכין תצהיר שלך אישית.
2. לבקש מחברי הפלוגה להכין תצהירים אישיים.
3. להכין מכתב פלוגתי בדרישה מהרמטכ"ל לפגישת אד-הוק
בכדי להעלות את הנושא, להזכירך הרמטכ"ל הורה על השלמת החקירה...
4. להכין מפגש פלוגתי בביתו של חזי דחבש ושם לצאת בודעה רשמית
על דרישה לחקור את הקרב בחווה הסינית בכלל ולתת את אות גיבור
ישראל לחזי דחבש!!

כל מה שנדרשת לעשות ידידי, זה לא גדול עליך כי רק אתה וחבריך יכולים לעשות זאת, כי ברגע שאתם תעשו את ההתחלה הזאת, אני וחברי בכלל ועם ישראל בפרט נפעיל את הלחץ הרצוי....http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5667&omm=13&v            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאטי
גולש אורח
   10:56   04.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. חייבים לעשות צדק הסטורי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאטי
גולש אורח
   11:08   04.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. פילוביץ ,חייבים לעשות צדק הסטורי ללוחמים - בחווה הסינית  
בתגובה להודעה מספר 60
 
   יותר ויותר אני קוראת על החווה הסינית ואני נדהמת כל פעם מחדש.
שלושים שנה סיפרו לנו סיפורים לא נכונים על החווה הסינית בעיקר יצחק מרדכי ובכל זאת הגיע עד לדרגת אלוף בצהל וגם שר הבטחון

אני קוראת שלא שאלו שאלות את הלוחמים ולכן אני שואלת, את אותה ועדה שהחליטה על העיטורים את מי חקרה הוועדה אז לפני 30 שנה.

ברור שהוועדה ההיא לא חקרה את הלוחמים, האם ייתכן שאלו שאחראים על הפשלה הנוראית , הם שארגנו גם איזה לוחמים יגיעו לוועדה

אני לא יודעת, אבל אני שואלת את השאלות ופילוביץ צריך לענות עליהם כי הוא מכיר את המערכת

פילוביץ אתה חייב לחשוף כאן את דיוני הוועדת הצלשי"ם בטח שם מסתתרת התרמית

אומנם אני אשה בוגרת אבל אינני רחוקה מענייני צבא

קטי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאטי
גולש אורח
   14:12   05.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. למה אתה לא עונה לי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כי כל הציבור רוצה לדעת את האמת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:55   05.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. בקרוב תקבלי תשובה !!  
בתגובה להודעה מספר 62
 

http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gaid
גולש אורח
   22:49   05.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. הייתכן גיבורים ורע להם ?? ועדת חקירה דחוף !!!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הייתכן גיבורים ורע להם ??האפשר שאמיצים יראו את דגלם מתנופף נגדם בידיים שפעם לא היו כמו עכשיו
כמעט ונוכריות.
הכיצד ואין ועדת חקירה ופושעי הסיפור הם מלכי ההחלטה .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קאטי
גולש אורח
   22:57   05.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. בישראל זה נורמה, אלו עם יחצ''ן צמוד --- מתקדמים  
בתגובה להודעה מספר 64
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בגבג
גולש אורח
   19:22   06.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. מענין מה אמרו לועדת העיטורים או את מי שיחדו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וזה לא קרה היום זה היה בשנת 75 אותי מענין מי היה בהרכב

צריך להקים ועדת חקירה אני אישית מאמין שעשו שם קומבינה מסריחה
אחד סיפר על השני מעשיות והאכילו את הועדה בסיפורי פוגי

מענין אם הועדה היתה יודעת שכול אילו שקבלו צלשים עזבו את הלוחמים הגיבורים

צריכים לתת במקום צלש תרש לכל האיציק ליפקין והחונטה שלהם


שחף פלופביץ אני איתך מה אתה עושה בענין צריך לתקן את הסטורית המילחמה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   20:50   06.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. בגבג ידידי: ערב טוב לך !!  
בתגובה להודעה מספר 66
 
1. אני שמח על מעורבותך בכלל ועל התגובה שלך בפרט, זה חשוב !!

2. תמשיך לעקוב אחר האשכול הנ"ל כאן בפורום גילוי מסמכים, כל מידע חדש
יעלה כאן כמו כן דיווחים ומסמכים יחשפו כאן בעיתוי הנכון.

3. אם יש לך מידע כל שהוא, פרטים, שמות, שאתה לא רוצה לחשוף כאן בגלוי,
אנא שלח לי לאימייל שלי [email protected]

4. בשבוע הבא יערך דיון בנושא הנדון, הודעה תבוא בניפרד ובמועד ואם
יהיה לי את האימייל שלך אשלח לך זאת ישירות.

יישר כח.http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:40   06.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. הרשות השניה/ערוץ 2 נכנעה ללחצי אלוף (במיל') יצחק מרדכי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערוץ 2: ביטול הסרט על "החווה הסינית" - שערורייה
מאת ענת באלינט וחגי חיטרון
25/04/04

ביקורת חריפה על הרשות השנייה שביטלה הקרנת הסרט היום.
תא"ל במיל' דב תמרי: הרשות נכנעה ללחצי יצחק מרדכימתוך הסרט: האלוף (מיל') מרדכי (משמאל) וסגנו לשעבר, תא"ל (מיל') יהודה דובדבני (במרכז)
(תצלום מהסרט)


הרשות השנייה החליטה לדחות את שידור הסרט "החווה הסינית - רשומון", שיועד להיות משודר אתמול (ראשון) בערב, לנוכח מחלוקת שעורר בהקרנה המוקדמת ביום שישי, ופניית משפחות שכולות לרשות השנייה.

מאות צנחנים ותיקים שהשתתפו במלחמת יום הכיפורים נכחו שלשום בהקרנה מוקדמת של הסרט, שבוים על ידי ניר טויב. הסרט דן בנסיבות הקרב על "החווה הסינית" ליד תעלת סואץ, ב-16 באוקטובר 1973, בו נהרגו עשרות לוחמים מגדוד הצנחנים של יצחק מרדכי. אחדים ממשתתפי הדיון קראו למנהלי הרשות השנייה לדחות את השידור בטלוויזיה כדי לא לפגוע במשפחות השכולות.

מוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אמר על החלטתו לבטל את השידור כי חשב שהסרט מתאים בצפיה ראשונה, אולם אחרי ההקרנה בפני קהל ודיון שנערך, הוא הבין "שהציבור קולט את הסרט כסרט שמעלה שאלות שפוצעות ומכאיבות. זה עלה מהתגובות הסוערות בדיון וגם ניגשו אלי אחרי ההקרנה אנשים, כמו אותו רופא שאמר לי 'כאזרח, אני מבקש ממך - תקרין את זה, אבל לא ביום הזיכרון'. זה סרט נהדר, אבל לא מתאים ליום הזיכרון. הסרט ישודר במועד אחר. אני חושב, למשל, שמוצאי יום כיפור הוא מועד קלאסי לסרט כזה".

לביטול הסרט ישנם גם מתנגדים. תא"ל במיל' דב תמרי, מי שהיה סגן מפקד אוגדה במהלך קרב החווה הסינית ומשתתף בסרט, טען כי אמר כי הרשות השנייה "מפחדת מיצחק מרדכי", והוא זה שלחץ לבטל את השידור משום שהסרט הציגו באופן לא מחמיא. "הרי הסרט כבר נעשה והוצג בפומבי, אז מה הבעיה עם השידור? כל צופה יוכל להחליט אם מה שמוצג בו הוא טוב או רע". שקלאר טען שלא הופעל עליו לחץ לדחיית שידור הסרט, ובקשתו היחידה של מרדכי היתה שהרשות תאפשר לו להופיע ולהציג את גרסתו לפני השידור (על הגרסאות השונות בסרט, ראה בהמשך).

ניר טויב, במאי הסרט (שהוא חלק שני בטרילוגיה שעליה עובד טויב) אמר כי הופתע מההחלטה לדחות את שידור הסרט ואומר כי הוא חושב הוא ראוי יותר ליום הזיכרון מאשר יום חול. "אני לא חושב שהסרט פוגע בלוחמים או במשפחות השכולות. הוא סרט בהחלט מזכך ואני חושב שגם הרשות השניה האמינה בכך עד לפני כמה שעות. כרגע העניין פשוט כבר יצא משליטתי". החלק הראשון של הטרילוגיה שודר ביום הזיכרון ב-1998.

גם בערוץ 2 התעוררה תרעומת על ביטול הסרט, שמותיר את הערוץ עם "חור" בשידורי הערב. בכירים בערוץ 2 הגדירו את התנהלות הרשות השנייה בעניין ביטול הסרט "שערורייתית". מהזכיינית טלעד נמסר כי הוחלט לא לשבץ הערב סרט חלופי של הרשות השנייה אלא שידור חוזר של תוכנית בהנחיית קובי מידן.

גרסת ליפקין-שחק מול גרסת ברן

במרכז הסרט עומדות שתי גירסאות סותרות על נסיבות ההסתבכות של הצנחנים בחווה הסינית: אמנון ליפקין-שחק טוען שהלוחמים שנשלחו לשם על ידי מפקד האוגדה אברהם אדן (ברן) וסגנו דב תמרי, קיבלו מידע מוטעה על היקף הכוח המצרי בשטח. לפי גירסה זו, לחיילים נאמר שמצפות להן חוליות מבודדות של "ציידי טנקים" מצרים, שאפשר לחסלן בקלות. ואולם חיילי הרגלים מצאו עצמם עד מהרה ללא מגן, מול אש תופת כבדה ומרוכזת. אחד מהם, יוריק ורטה, שהיה אז קשר פלוגתי וכיום עוסק בעריכת ספרים, סבור שהוא וחבריו הוכנסו לשטח כ"בשר תותחים". אדן, שנכח בהקרנה, שולל גרסה זו ורומז שהכוחות המצרים באזור החווה היו אכן מצומצמים. סגנו, תת אלוף בדימוס דב תמרי תומך בו, מתייחס לגירסת שחק בזלזול ואף מכנה את המחזיקים בה "יללנים".

בהמשך הסרט, תת אלוף יהודה דובדבני, שהיה סגנו של מרדכי וכיום מנהל את עמותת "לב לנוער" של איש העסקים לב לבייב, מותח ביקורת חריפה על מפקד חטיבת הצנחנים אז עוזי יאירי (אשר נהרג שנה וחצי לאחר המלחמה בפעולה לחילוץ לכודים בידי מחבלים במלון "סבוי" בתל אביב, ח"ח).

אחדים ממשתתפי הדיון שנערך לאחר ההקרנה קראו למנהלי הרשות השנייה לדחות את השידור בטלוויזיה ולא לקיימו הערב, כדי לא לפגוע במשפחות השכולות. בראש תובעי הדחייה עמד אלוף משנה בדימוס זאב דרורי. לדעת דרורי ותומכיו, המשפחות השכולות עלולות להיפגע מכך שיתברר לכאורה שמותם של יקיריהם נגרם בגלל טעות של דרג הפיקוד. ואולם, במאי הסרט, ניר טויב, אמר אתמול כי ככל הידוע לו אין לערוץ 2 שום כוונה לדחות את מועד שידור הסרט.

בדיון לאחר ההקרנה השלים האלוף בדימוס אדן את גירסתו וכינה את טענת המחדל שיוחסה לו "עיוות גדול מאוד". האלוף אדן, זקן המשתתפים - שהשתתף גם במלחמת השחרור והניף את דגל הדיו באילת - דיבר באיפוק, אך השתמע מדבריו כי אירועי החווה הסינית היו כישלון מבצעי של המפקדים ברמה הטקטית.

ההיסטוריון הצבאי מאיר פעיל אמר בדיון כי הסרט הוא ניתוח מעניין מאוד של מפלה צבאית - המלה "מפלה" עוררה מיד תגובות נרגזות מצד רבים מהנוכחים. יצחק מרדכי אמר שללא הפעולה בחווה הסינית לא היה צה"ל מצליח להשלים את צליחת התעלה ולא היה משיג ניצחון על המצרים במלחמת יום הכיפורים.
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=419907&contrassID=1&subContrassID=1&sbSubContrassID=0http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:44   06.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. תא''ל מיל' דב תמרי טוען שהם מפחדים מיצחק מרדכי !!  
בתגובה להודעה מספר 68
 
"החווה הסינית" לא ישודר בערב יום הזיכרון
יום ראשון, 25 באפריל 2004, 12:25 מאת: חגי חיטרון וענת באלינט, הארץ


מתוך "החווה הסינית - רשומון

"הרשות השנייה מנמקת את דחיית השידור בחשש לפגיעה במשפחות.
תא"ל מיל' דב תמרי טוען שהם מפחדים מיצחק מרדכי

הרשות השנייה החליטה לדחות את שידור הסרט "החווה הסינית", שיועד להערב, זאת לאור מחלוקת שעורר בהקרנה המוקדמת ביום שישי ופניית משפחות שכולות לרשות השנייה. לדברי תת אלוף במיל' דב תמרי, ממשתתפי הסרט, "הרשות השנייה מפחדת מיצחק מרדכי".

מאות צנחנים ותיקים שהשתתפו במלחמת יום הכיפורים נכחו שלשום בהקרנה מוקדמת של סרטו של ניר טויב, "החווה הסינית - רשומון". הסרט דן בנסיבות הקרב על "החווה הסינית" ליד תעלת סואץ, ב-16 באוקטובר 1973, בו נהרגו עשרות לוחמים מגדוד הצנחנים של יצחק מרדכי.

במרכז הסרט עומדות שתי גירסאות סותרות על נסיבות ההסתבכות של הצנחנים בחווה הסינית: אמנון ליפקין-שחק טוען שהלוחמים שנשלחו לשם על ידי מפקד האוגדה אברהם אדן (ברן) וסגנו דב תמרי, קיבלו מידע מוטעה על היקף הכוח המצרי בשטח. לפי גירסה זו, לחיילים נאמר שמצפות להן חוליות מבודדות של "ציידי טנקים" מצרים, שאפשר לחסלן בקלות. ואולם חיילי הרגלים מצאו עצמם עד מהרה ללא מגן, מול אש תופת כבדה ומרוכזת. אחד מהם, יוריק ורטה, שהיה אז קשר פלוגתי וכיום עוסק בעריכת ספרים, סבור שהוא וחבריו הוכנסו לשטח כ"בשר תותחים". אדן, שנכח בהקרנה, שולל גרסה זו ורומז שהכוחות המצרים באזור החווה היו אכן מצומצמים. סגנו, תת אלוף בדימוס דב תמרי תומך בו, מתייחס לגירסת שחק בזלזול ואף מכנה את המחזיקים בה "יללנים".

בהמשך הסרט, תת אלוף יהודה דובדבני, שהיה סגנו של מרדכי וכיום מנהל את עמותת "לב לנוער" של איש העסקים לב לבייב, מותח ביקורת חריפה על מפקד חטיבת הצנחנים אז עוזי יאירי (אשר נהרג שנה וחצי לאחר המלחמה בפעולה לחילוץ לכודים בידי מחבלים במלון "סבוי" בתל אביב, ח"ח).

אחדים ממשתתפי הדיון שנערך לאחר ההקרנה קראו למנהלי הרשות השנייה לדחות את השידור בטלוויזיה ולא לקיימו הערב, כדי לא לפגוע במשפחות השכולות. בראש תובעי הדחייה עמד אלוף משנה בדימוס זאב דרורי. לדעת דרורי ותומכיו, המשפחות השכולות עלולות להיפגע מכך שיתברר לכאורה שמותם של יקיריהם נגרם בגלל טעות של דרג הפיקוד. ואולם, במאי הסרט, ניר טויב, אמר אתמול כי ככל הידוע לו אין לערוץ 2 שום כוונה לדחות את מועד שידור הסרט.

בדיון לאחר ההקרנה השלים האלוף בדימוס אדן את גירסתו וכינה את טענת המחדל שיוחסה לו "עיוות גדול מאוד". האלוף אדן, זקן המשתתפים - שהשתתף גם במלחמת השחרור והניף את דגל הדיו באילת - דיבר באיפוק, אך השתמע מדבריו כי אירועי החווה הסינית היו כישלון מבצעי של המפקדים ברמה הטקטית.

ההיסטוריון הצבאי מאיר פעיל אמר בדיון כי הסרט הוא ניתוח מעניין מאוד של מפלה צבאית - המלה "מפלה" עוררה מיד תגובות נרגזות מצד רבים מהנוכחים. יצחק מרדכי אמר שללא הפעולה בחווה הסינית לא היה צה"ל מצליח להשלים את צליחת התעלה ולא היה משיג ניצחון על המצרים במלחמת יום הכיפורים.
http://e.walla.co.il/?w=/6/535286http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hamta
חבר מתאריך 2.4.12
872 הודעות
   10:34   22.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  183. דוביק תמרי בא אלינו לאחר המלחמה ואמר ''פישלנו!''  
בתגובה להודעה מספר 69
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 22.05.04 בשעה 10:36 בברכה, hamta
 
מישהו כאן מכיר את הפלס"ר שהקוד שלו בקשר היה "ארנב"???


מדובר על פלס"ר חטיבה 500 באוגדה 162.

מישהו מכיר?

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע. האתר שלי לזכר רבין: www.readme.biz            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:54   06.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. שר הבטחון יצחק מרדכי !!  
בתגובה להודעה מספר 68
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 06.05.04 בשעה 22:57 בברכה, פילוביץ שחף
 
30 יוני 2002

יועץ שר הביטחון לתקשורת מוסר:


שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, מינה את תא"ל יוסי ביינהורן לתפקיד מבקר מערכת הביטחון (צה"ל, משרד הביטחון ויח' הסמך). המינוי אושר ע"י הועדה למינויים בכירים בראשות נציב שירות המדינה, ואושר היום, 30.6.02, ע"י הממשלה.


עם מינויו לתפקיד מבקר מערכת הביטחון, יפרוש תא"ל יוסי ביינהורן מצה"ל לאחר 30 שנות שירות. תא"ל ביינהורן שימש בעבר כראש מחלקת ארגון באגף התכנון, עוזרם של הרמטכלי"ם אמנון ליפקין-שחק ושאול מופז, עוזרם של שרי הביטחון, יצחק מרדכי ומשה ארנס, סגן מבקר מערכת הביטחון, ובשנה וחצי האחרונות משמש כראש המטה של שר הביטחון, מר בנימין בן-אליעזר.


תא"ל ביינהורן נשוי ואב לארבעה ילדים, ובוגר תואר שני במנהל ציבורי באוניברסיטת בר-אילן, ובית-הספר לפיקוד ומטה של צה"ל.


המינוי יכנס לתוקפו בתקופה הקרובה.


תא"ל יוסי ביינהורן יחליף בתפקידו את האלוף (במיל') משה גדרון, שביקש לסיים את תפקידו לאחר כ - 15 שנים בתפקידו כמבקר מערכת הביטחון, בהם שירת בכפיפות לשרי הביטחון – יצחק רבין (ז"ל), שמעון פרס, משה ארנס, יצחק מרדכי, אהוד ברק ובנימין בן-אליעזר.


בתפקידו האחרון בצה"ל שימש אלוף (מיל') גדרון כראש אגף כח אדם במטכ"ל.


שר הביטחון מודה לאלוף (במיל') משה גדרון על חמישים וארבע שנים בשירות המדינה, מזה ארבעים ושבע שנים בצה"ל ובמערכת הביטחון.


שר הביטחון הביע הערכה עמוקה לתרומתו הרבה והמועילה של האלוף (במיל') משה גדרון בתפקידו כמבקר מערכת הביטחון ואיחל לו עוד שנים רבות של בריאות ועשייה
http://www.mod.gov.il/WordFiles/n11805.doc


בנם הבכור של אסתי בת מושב כפר קיש :
אדוני שר הביטחון מר יצחק מרדכי, כבוד הרמ"טכל
רב אלוף אמנון ליפקין שחק מפקדים , חיילים ...

בקטע זה מתוך השיר הספדנו את
בכורנו סגן דביר לניר זכרו לברכה ביום ה-
30 למותו. דביר נפל בהיותו בן 22,
ושאיפתו הגדולה מכל היתה להגיע ללבנון
ולצבור ניסיון פיקודי כדי שיוכל להנחיל
לחניכיו טוב יותר את תורת הלחימה בחיל השריון,
בדרכו לביצוע המשימה מצא את מותו.

אדוני שר הביטחון מר יצחק מרדכי,
כבוד הרמ"טכל רב אלוף אמנון ליפקין שחק
מפקדים, חיילים, יקירי-אחי לשכול. לפני ארבע שנים
התקיימה במקום זה צעדת לטרון ובסיומה
טקס השבעת טירונים מחזור גיוס נובמבר
אלף תשע מאות תשעים ושלוש, היינו כאן עם
דביר ותחושת גאווה והתרוממות רוח מילאו את
ליבנו בשמענו את הקול אני נשבע.... אני נשבע....
http://www.gal-ed.org.il/dvir-lanir/info_korot_haim.html


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   04:24   25.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  201. הסרט רשומון הוקרן למוזמנים בכלל ולדיון בפרט............  
בתגובה להודעה מספר 68
 
ביום שישי 24.04.04 תתקיים הקרנת הסרט "החווה הסינית-רשומון" בשעה 14:00במרכז עינב לתרבות בתל- אביב ולאחריה פאנל....

יום ג' 20.04.2004

סרטו של ניר טויב, באורך 80 דקות, אשר הופק ע"י הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו , ישודר בערוץ 2 בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל.תקציר הסרט:


אפוס תיעודי רחב יריעה המעמת את גיבוריו של קרב החווה הסינית ממלחמת יום כיפור עם המיתוס שנוצר, עד כמה ממשיך האתוס להשפיע שלושים שנה מאוחר יותר על החברה הישראלית בכלל והמעורבים בקרבות ההם בפרט.

מי יצא משם עם משא האשמה ומי זכה בתהילה.לכאורה, אומרים שמדינת ישראל שהתעוררה למחרת המלחמה הזו, היא אינה אותה מדינה שהכרנו קודם לכן- מדינה שהייתה מוכה בשיכרון הניצחון הגדול של ששת הימים, נסמכת על קונספציות צבאיות ומדיניות שגויות והנה הפתיעה אותה מלחמת יום כיפור ויצרה בחברה הישראלית שבר סורי-אפריקאי עם סכנה תמידית לרעידת אדמה. הדור של חטיבה 80 החווה הסינית ("הסיפור שלא סופר") הם כבר בני 65-70 - דור הסבים, מה הם הנחילו במורשתם לדורות הבאים? דור חטיבה 35 עוד מעט בני 50, האם המלחמה הזו שינתה כליל את מסלול חייהם?הסרט מנסה גם להבין מדוע אין תרבות תחקיר בצה"ל, מדוע מעולם לא הוסקו המסקנות הצבאיות, האם למעשה חוסר היכולת שלנו לגעת במיתוסים שלנו יוצרים אתוס שמוביל בהכרח לכך שלכל דור ודור יהיה את "החווה הסינית" שלו.הדמויות בסרט:
איציק מרדכי, אמנון ליפקין-שחק, , אברהם אדן(ברן), דוביק תמרי, חזי דחבש, שמשון פאר, רזי יהל, יוריק ורטה, איתי מיכאלי, גיל דוד, נתן שונרי, יהודה דובדבני, חני זיו, דורון רובין.

יוצרי הסרט:
מפיק ובמאי: ניר טויב , צלם :דווה מלמן, עורך: מייקל טראוב, מקליט: עידן שמש
מפיקה בפועל: רונית צפריר, תחקיר: אלי ויברט, אורית דה- שיין דבוש


אחראים מטעם הרשות השנייה:
מפיק ראשי: יוסי מולה, מתאמת הפקה: יפעת בן שושן, ע’ מח’ הפקות: ענבל שלוםלאחר הסרט יתקיים פאנל בהנחיית: ד"ר ראובן פדהצור – עיתון הארץ, אוניברסיטת ת"א

ובהשתתפות:
מוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות השנייה (עיצוב התודעה הטלוויזיונית של יום הזיכרון


יעל גבירץ, ידיעות אחרונות (מורשת הפצע)


אל"מ במיל’ ד"ר יעקב חיסדאי, (משבר המנהיגות)


אמיר קרן, מורשת הצנחנים (תפיסת השכול)


אל"מ במיל’ ד"ר מאיר פעיל,היסטוריון ומפקד בה"ד 1 לשעבר(’ביצים גדולות מוח קטן’)


רינו צרור, עיתונאי דין וחשבון "ערוץ 10" (התפוררות החברה הישראלית)


הכניסה עם הזמנות בלבד, ובפאנל יוכלו להשתתף צופים מהקהל.
http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   01:30   07.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. קשר השתיקה = יוקרת מערכת !!  
בתגובה להודעה מספר 0
 


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   06:28   08.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. עיטור הגבורה, העוז והמופת = גיבור ישראל...מה זה בכלל ??  
בתגובה להודעה מספר 71
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.05.04 בשעה 06:51 בברכה, פילוביץ שחף
 
מצ"ב מידע מי, מה, למה , מתי ואיך....

"תעודת כל איש טוב במדינה - יהא להרבות אור, לעשות קצת יותר משהמדינה מחייבת אותו, האור מגרש מאליו החושך"

דוד בן גוריון

מתוך הספר "הזקן והעם",
הוצאת משרד הבטחון, עמ' 247

רשימת מקבלי העיטורים
http://aka.idf.il/iturim/asp/list.asp?pageNum=1&ListOrder=it_MEDALS.MEDALID


מכתב: גיבור ישראל - אביגדור קהלני
תא"ל (מיל.) אריה קרן פנה בכתב ובבקשה אל היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין: לבדוק אישית ומיידית הערעור שהגישה פרקליטת המדינה כנגד זיכויו של אביגדור קהלני. מסמך.
21/06/01 | אריה קרן, תא"ל (מיל.)


אביגדור קהלני, עיטור הגבורה - מצ"ב.
אביגדור קהלני, עיטור המופת - מצ"ב.


גיבורנו לתמיד

כללי

אני פונה אליך כראש המערכת שחלק מתפקידו למנוע ולקבוע תקדימים, ולעצב נורמות, וכמי שאמור לראות את כל רוחב היריעה לשקול ולהכריע.

כללי הטקס מלמדים שכאשר בעל צלב ויקטוריה בבריטניה, אות הקונגרס בארה"ב, גיבור ברית המועצות "נוכחים", המלכה, הנשיא, קמים לכבודם - התייחסות מקבילה לסמלים לאומיים כדגל והימנון, ולא בכדי.

במשך 53 שנות קיום המדינה קיבלו את האות בישראל כ-40 גיבורים, חלקם לאחר המוות ורבים לא איתנו היום.

במורשת ישראל התייחסות מיוחדת לגבורה ולגיבורים המהווים מופת לעם - מאברהם אבינו, יהושע בן-נון, נחשון בן-עמינדב, שמשון הגיבור, יפתח הגלעדי, דוד המלך, בר-כוכבא (כוזיבא) ועוד.

כמדינה צעירה שלא השלימה לעצמה חוקה סדורה ונורמות מחייבות, חברה המעוצבת לעם מעשרות גלויות ותרבויות, גם עניין גיבור ישראל לא קיבל מקומו הראוי.

להעמיד לדין / לא להעמיד לדין גיבור ישראל - זו החלטה ערכית יותר, ומהותית יותר, מאשר להחליט לגבי ח"כים, שרים, ראשי שרים ורשויות, רבנים ועוד.

החלטה זו צריכה להתקבל על-ידי כבודו, ובשום אופן לא בדרג נמוך מיועץ משפטי לממשלה. וכאשר מדובר בערעור על זיכוי משפטי, על אחת כמה וכמה.

המדינה והחברה בישראל על כל זרועותיה ורבדיה, צריכים להיות גאים ושמחים שבית-דין שופט ומזכה גיבור ישראל, ומשאיר לכולנו את אחד מאבני היסוד של החברה ללא דופי, כסמל ומודל להערצה וחיקוי.

איני חושב שגיבור ישראל עומד מעל או מחוץ לחוק, אולם ההחלטות לגביו צריכות להיקבע תוך שיקול דעת מיוחד ואחריות לאומית.

איני מכיר את פסק הדין ואת שיקולי פרקליטת המדינה, ואני רוצה להאמין שהינם ללא דופי ונטולי שיקולים לא מקצועיים וזרים.

ומתוך הנחה זו אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה, שמתוקף תפקידו נדרש לעניין 'קו 300', יוסי גינוסר ואהוד יתום, שקבע בהסכמה ובלי הסכמה של המשטרה וגורמים אחרים בסוגייתה נשיא, ראש ממשלה, שרים, ח"כים, רבנים ועוד, לבדוק אישית ומיידית סוגיה זו ולנקוט עמדה שגם תיראה.

חברי כנסת, ראשי ערים, שרים ואחרים באים והולכים וכבודם במקומם מונח - גיבורי ישראל הם גיבורנו לתמיד.


נ.ב.

אין בכוונתי להסתיר שאני מכיר את קהלני מזה 35 שנה. לא דנתי באיש, באופיו ובתפקידיו השונים. מעניין אותי רק ההיבט העקרוני - העמדה לדין של גיבור ישראל שזוכה.

אני קורא ליו"ר הכנסת ולרמטכ"ל, לייזום נהלים, נורמות וחוקים התואמים מעמד של גיבור ישראל.


מצ"ב

תיאור עיטור אות הגבורה של אביגדור
תיאור עיטור המופת של אביגדור


בכבוד רב

אריה קרן, תא"ל (מיל.)
הצנחנים 13 אשקלון

העתקים:

נשיא המדינה
יו"ר הכנסת
נשיא בית המשפט העליון
הרמטכ"ל


@ אביגדור קהלני - עיטור הגבורה
לפי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל;
לאות ולעדות כי סא"ל קהלני אביגדור מ.א. 478446
גילה גבורה עילאית בעת לחימה מול פני האויב תוך
חירוף נפש במלחמת יום הכיפורים

31/05/75 | שמעון פרס, שר הביטחון

תיאור העיטור

גילה גבורה עילאית בעת לחימה מול פני האויב תוך חירוף נפש.

תיאור המעשה:

סא"ל אביגדור קהלני פיקד על גדוד טנקים בקרבות מלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן. במשך 4 ימי הבלימה עד 9 באוקטובר 1973, פעל בגיזרת "קוניטרה" והר "חרמונית". ב-9 באוקטובר 1973 גדל מספר המפקדים והטנקים שנפגעו ברמת הגולן, וחלק מהעמדות נכבשו על-ידי האויב הסורי, שהגיע למרחק של עשרות מטרים בלבד מכוחותינו. סא"ל אביגדור קהלני נשלח מאיזור אחר של הגיזרה עם קומץ טנקים, להחליף יחידה אשר נלחמה כל הלילה ונאלצה למלא תחמושת ולהתארגן מחדש. הוא מונה למפקד הגיזרה והוטל עליו לפקד על שארית הטנקים שנותרו באיזור. סא"ל קהלני נע בראש הכוח, כשהוא נתקל ב-4 טנקים סוריים ממרחק של כמה עשרות מטרים, והשמידם. אז אירגן את כל הטנקים שנשארו בגיזרה ואשר היו שייכים ליחידות שונות, וזאת תוך לחץ רצוף והתקדמות כוח סורי בעדיפות מכרעת. סא"ל קהלני, בכושר מנהיגותו ואישיותו, נתן דוגמה אישית לחייליו, שהיו על סף שבירה. הוא הסתער ראשון, עם עוד אחד מהמפקדים הכפופים לו, על האויב הסורי. הכוח כולו נע אחריו והצליח לכבוד מחדש את העמדות הסוריות השולטות, שהיוו עמדות מפתח לגיזרה כולה.

על מעשה זה הוענק לו: עיטור הגבורה
לפי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל
שמעון פרס, שר הביטחון
אייר תשל"ה (מאי 1975)
"ה' עמך גבור החיל" (שופטים ז', י"ב)

@ אביגדור קהלני - עיטור המופת
לפי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל
31/04/73 | א"ל דוד אלעזר, ראש המטה הכללי

תיאור העיטור

ביום ה-5 ביוני 1967 פיקד סגן אביגדור קהלני על פלוגת טנקים במהלך הלחימה על מערכי חאן-יונס, רפיח, שייח זוויד ואל ג'רדי, הסתער בראש פלוגתו כאשר נפגע הטנק שלו בפגיעה ישירה, החליף טנק והמשיך בלחימה. בהמשך הקרב על מערך אל ג'רדי נפגע ונפצע אנושות.

על מעשה זה הוענק לו: עיטור המופת
לפי חוק העיטורים בצבא ההגנה לישראל
רא"ל דוד אלעזר, ראש המטה הכללי
ניסן, תשל"ג (אפריל 1973)
"מופת נתתיך לבית ישראל" (יחזקאל י"ב, ו'

אביגדור קהלני, תא"ל במילואים, הנו אחד ממנהיגי וגיבורי ישראל. היה בתפקיד השר לביטחון פנים בכנסת ה – 15.

בהשכלתו האקדמית אביגדור קהלני בעל תואר ראשון בהיסטוריה, ובעל תואר שני בחקר הפוליטיקה.בהרצאותיו של קהלני ניתן למצוא תכנים רבים הקשורים לתפקיד "המנהיג". מי יכול להיות מנהיג? כיצד מנהיגים ועוד.
כמו כן, ניתן להזמין הרצאות הסוקרות את קורות חייו של אביגדור קהלני, ע"פ ספריו.

על ספרו של אביגדור קהלני: עוז 77
אביגדור קהלני, מפקד גדוד טנקים, מספר על קורותיו במסגרת חטיבה 7 שבלמה את הסורים וכבשה את רמת הגולן במלחמת יום-הכיפורים. קהלני משתף את הקורא בלבטיו ובפחדיו של מפקד ולוחם, הנמצא בטנק מול עשרות טנקים סוריים. זהו מסמך אנושי מרתק המוכיח, שגם בארגון צבאי גדול, נחישותו והתמדתו של אדם בודד בקרב שנראה אבוד יכולה לשנות את פני המלחמה ממפלה לנצחון. אביגדור קהלני, בעל עיטור המופת במלחמת ששת-הימים ובעל אות הגבורה במלחמת יום-הכיפורים; היה מח"ט בחטיבה 7; מפקד אוגדה במלחמת לבנון; מפקד פו"ם וסגן מפקד מפקדת חילות השדה.

כך כתב שמעון פרס לאביגדור קהלני על ספרו:
"אביגדור היקר, אני עדיין כולי נתון תחת הרושם של הספר שכתבת. זוהי אחת התעודות הנעלות, המרתקות והאמיתיות ביותר שקראתי אי-פעם על מלחמה כלשהי. זהו ספר של הקו הראשון – ומהשורה הראשונה. אף על פי שעלילותיך – והן בלתי-רגילות כשלעצמן, נוצקו הפעם למלים, הרי שלמלים – הסרבניות בדרך כלל – נכנעו לחלוטין לכובדה של אמת אנושית שעמדה במבחן העליון של חיים ומוות, אמת שרק דקות הבחנה מפתעת משמשת לה נופך מלווה. אין המלים מפריעות בסיפורך למאורעות לזרום, לחוויות לצרוב, לגבורה להתהלך חשופה בצריחיה. בספרך לא האמת נכנעה לספרות, אלא הספרות נכנעה לאמת; והיא יוצאת נשכרת, והאחרת בלתי פגומה. הספר מעורר אמון בכל ממדיו ובכל דקדוקיו. כאשר הוא מלא אהבה לרעיך בקרב, למפקדיך בחפ"ק, למשפחתך בבית. כאשר אתה גאה או חרד, עייף או מאושר, כאשר אתה על רעפי גג ביתך או על כסא מפקד הטנק – כל אלה זורמים באפיקי כנות נוגעת ללב. המלחמה מופיעה בספרך באורה האנושי, אור הגבורה, ולא רק בתביעותיה השטניות, ספוגות השנאה. היא אכזרית בקורבנותיה, אבל היא נשגבת בלוחמיה. זוהי תעודת-מופת לעם לוחם. זהו סיפור נדיר ל אדם שבצדק נקרא "גיבור-ישראל"; זוהי אגדת אמת לבני הנעורים, זוהי קרן-אור לעם כולו. סבורני שהשגת בספר זה את אשר רצית להשיג: כל קורא לאחר שסיים את קריאתו – יאהב את עמו יותר. וגם יידע יותר מדוע לאהוב אותו. רק עמידתך במלחמה עולה על מבחנך בתיאוריה, וזה כזה – הם בלתי רגילים. שלך, שמעון פרס. 24.8.75"
http://www.onp.co.il/pages/kahalani.htm


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   06:41   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. ''המ''פ יקי, נהרג כמה דקות לאחר ששלח אותי לאגף ולהסתער''  
בתגובה להודעה מספר 71
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.04 בשעה 14:32 בברכה, פילוביץ שחף
 
(ציטוט מפי חזי דחבש, קצין צנחנים שנשאר בחיים ויבדה לחיים ארוכים)

את סיפור גבורתו של המ"פ יקי לא שמענו ולא ידענו, רק לאחר
31 שנה, התחיל מידע לטפטף החוצה וגם אז המערכת עושה הכל להשתיק
את החיים שניצלו מהתופת מלדבר.....

מצ"ב תמונתו של המ"פ/סגן צנחנים יקי כפי שצולם לפני מותו בקרב על החווה הסינית....
(עם ישראל החליט להעניק למ"פ יקי את אות הגבורה על גילוי גבורה עילאית בעת לחימה מול האוייב המצרי תוך חרוף נפש....)> > > >
> > > > > ידידי היקר, שים לב לתגובות האלה:
> > > > >
> > > > > נושא : יקי היה מ"מ שלי.
> > > > > תאריך : 10/05/04 07:59
> > > > > מחבר/ת : אלף1
> > > > >
> > > > >
> > > > >
> > > > > נושא : השם הוא יעקב לוי. מורעל צבא. אם אני זוכר
נכון הגיע מיפו
> > > > > תאריך : 10/05/04 08:28
> > > > > מחבר/ת : אלף1
> > > > >
> > > > >
> > > > > בתגובה ל: ספר לנו עליו בבקשה - pilovich
> > > > > ============
> > > > > חיילות למופת כקצין האמין בשיטות של המארינס ודחף את
המחלקה לקשיים הכי גדולים שאפשר.
> > > > > היו לו כמה הסתבכויות ולכן עזב את הצבא וחזר כמה
פעמים כי לא יכול היה מחוץ לצבא.
> > > >http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   09:27   07.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. הוכחה - שהיו עוד פצועים בשטח - גורי ששון כדוגמא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=142138
תראו בכתבה / בספר של כפיר, את גורי ששון שחולץ משם, לאחר שכל הגדוד כבר לא היה. הבחור חולץ ע"י גדוד 198 מהשריון - בכלל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   12:51   07.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. ''אחי גיבורי התעלה'' מאת: אילן כפיר, 30 שנה למלחמת יוה''כ  
בתגובה להודעה מספר 72
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 07.05.04 בשעה 18:42 בברכה, פילוביץ שחף
 
שלמי תודה
http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   12:58   07.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. מבוא: ימי- ''דבורה הנביאה''  
בתגובה להודעה מספר 72
 http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:16   19.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  143. שיחזור פציעתו/הקרב של גור-אריה ששון בסיפרו של כפיר....  
בתגובה להודעה מספר 72
 
אחי גיבולי התעלה

http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בגבג
גולש אורח
   23:38   07.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. קראתי את הכתבה 4 פעמים (ל''ת)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 07.05.04 בשעה 23:47 בברכה, בגבג
 
אני מזועזע משיבוש היסטורי חשוב למדינת ישראל יש לחקור על מנת להפיץ את האמת המרה ,גם אם היא כואבת . חיבים להפסיק את העוול ההסטורי


שחף אני שמעתי שאתה תותח
תודיע לי אם אוכל לעזור במשהוא

נ"ב
איציק, ליפקין מענין למה לא שומעים אותכם 30 שנה דיברתם בלי הפסקה וצברתם ניסיון בלשקר את העם אז אולי נישמע מה יש לכם להגיב .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   00:17   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. בכל הדיונים יש נעלם אחד שלא מדברים עליו,הפקרת 40 לוחמים  
בתגובה להודעה מספר 76
 
הנה תגובה מאתר האינטרנט
http://e.walla.co.il/?w=/6/535344&tb=/i/2518543
ככה
תגובה מאת: אסף דרורי
חווה הסינית
בכל הדיונים יש נעלם אחד שלא מדברים עליו, והוא הפקרת כ- 40 פצועים והרוגים בשטח. חללים ופצועים אלו חולצו רק אחרי יומיים ע"י חטיבה 600 של אוגדת שרון משטח הקרב. הפקרה זו היא אבי אבות הפשלה, שנמשכה עד הפקרתו של הפצוע בקבר יוסף ובעוד מקרים. ברק, מג"ד הטנקים שהיה אמור לחלץ את הפצועים וההרוגים לאחר הכישלון, לא עשה זאת. מעניין שדוקא יחידה של אוגדת שרון עשתה זאת, אבל אז רוב הפצועים כבר היו מתים.

אורי, האם לדעתך המספרים האלו נכונים?

אם הכוונה לכל היחידות שהיו בשטח, שונרי, שריון, צנחנים, אז ייתכן שהמספרים נכונים או אולי לא!http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיקי
גולש אורח
   00:35   08.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. מה יהיה עם המדינה הזו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיקי
גולש אורח
   00:38   08.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. מסקנה כל מפקד כתה שיקח לו יחצן  
בתגובה להודעה מספר 77
 
   שידאג שיספרו עליו.

הסיפור מדהים יש לו בסיס באמת או שזה כל האמת

אבל למה מספרי הסיפורים ב-30 שנה האחרונות , לא מגיבים

מיקי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   13:51   08.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. הסדנה תוקדש למנהיגות בקרב החווה הסינית במלחמת יוה''כ....  
בתגובה להודעה מספר 77
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.05.04 בשעה 14:11 בברכה, פילוביץ שחף
 
חברים,

א. אתמול פרסמתי ב"מקור ראשון" כתבה על אל"מ דני וולף ז"ל. כללתי בכתבה ניתוח שלו על תהליך הקריסה וההשחתה של צה"ל מתוך ראיון שנעשה איתו ב-1991. להלן הקישור.

http://www.makorrishon.net/article.php?id=1917

ב. ביום ב', 17 במאי אחרי הצהריים יתקיים מפגש אחרון של סדנת המנהיגות בעריכתי. הסדנה תוקדש למנהיגות בקרב החווה הסינית במלחמת יום הכיפורים בהשתתפות לוחמים שהשתתפו בקרב. הזמנה מפורטת תשלח בעוד ימים אחדים.

ב. תזכורת לסדנה מחרתיים:

הזמנה לסדנת מנהיגות בהנחייתי, על הנושא:

המשאל בליכוד - היבטים מנהיגותיים –

גדולאריק שרון מול משה פייגלין

בהשתתפות המנצח הגדול של המשאל

משה פייגלין

הסדנה תתקיים ביום שני 10 במאי 2004 במסגרת קורס שאני נותן על מנהיגות ישראלית במשבר.

המפגשים מתקיימים מדי יום שני, בשעה 17.30 בבית ספר "ניצן", רחוב בן יוסף 11 בני ברק סמוך לרחוב מנחם בגין ולשוק פרדס כ"ץ, כקילומטר ממזרח למכון מור

המחיר לפגישה – 30 ₪. המחיר לנרשמים לארבע עשרה הפגישות – 56 שעות מוכרות כגמול לעובדי הוראה ועובדי מדינה – 350 ₪.

הקורס מתקיים במסגרת המדרשה הלאומית. להרשמה ולפרטים:
שולמית לבנת 054-299901
המדרשה - טלפון ומענה קולי – 5288574
נעמה וולקני 512705 056
במפגש הקרוב ניתן יהיה לרכוש את ספרי בהנחה ניכרת.
(מצורף פרוספקט של הספרים.)

להלן מפת האיזור בו תעירך הסדנה והדרכים להגיע אליה:http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:39   12.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. הזמנה לסדנת מנהיגות בהנחייתי, על הנושא:קרב החווה הסינית  
בתגובה להודעה מספר 80
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 16.05.04 בשעה 01:17 בברכה, פילוביץ שחף
 
הזמנה לסדנת מנהיגות בהנחייתי, על הנושא: קרב החווה הסינית

1. בהשתתפות סגן מפקד פלוגה בחווה הסינית, סא"ל מיל בנצ'י עציון

2. מפקד מחלקת החוד בחווה הסינית סרן מיל' חזי דחבש

רס"ן מיל' מעוזיה סגל הכותב ספר על פלוגה ב' של יקי לוי ז"ל בחווה הסינית

הסדנה תתקיים ביום שני 17 במאי 2004 במסגרת קורס שאני נותן על מנהיגות ישראלית במשבר.


ד"ר אורי מילשטיין, ת"ד 9003, רמת אפעל 52190

(/ טל. 03-6351062, פקס \ 057-945075, סלולרי. 050-597907 E-mail: [email protected]

המפגשים מתקיימים מדי יום שני, בשעה 17.30 בבית ספר "ניצן", רחוב בן יוסף 11 בני ברק סמוך לרחוב מנחם בגין ולשוק פרדס כ"ץ, כקילומטר ממזרח למכון מור


המחיר לפגישה – 30 ₪. המחיר לנרשמים לארבע עשרה הפגישות – 56 שעות מוכרות כגמול לעובדי הוראה ועובדי מדינה – 350 ₪.

הקורס מתקיים במסגרת המדרשה הלאומית. להרשמה ולפרטים:

שולמית לבנת 054-299901

המדרשה - טלפון ומענה קולי – 5288574

נעמה וולקני 512705 056

במפגש הקרוב ניתן יהיה לרכוש את ספרי בהנחה ניכרת לרבות ספרי על הצנחנים . מצורף קובץ עם מפה להנחיה להגיע למקום. נא העבירו את ההזמנה לחבריכם.


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   14:35   16.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  124. החווה הסינית - עצומה וסדנה  
בתגובה להודעה מספר 98
 
החווה הסינית - עצומה וסדנה
16.5.2004

שבוע טוב,

מצורפים:

1. עצומה להקנת הסרט על החווה הסינית בערוץ השני.

*****************

שלום

אני רואה בצעד שננקט ע"י גורמים שונים ניסיון ל פגיעה בחופש הביטוי בישראל.

באם אתה מזדהה עם הקריאה:

אבקשך להחתים על הקריאה מקסימום חברים בני משפחה קרובים אוהדים
וידידים .

הזיכרון שלנו קצר ביותר. כבר היום אלו חדשות של אתמול ועוברים לסדר היום.

נא להחזיר את העצומה חתומה בהקדם האפשרי .

פקס למלי: 9822534 - 04 או במייל לבלהה [email protected]


בברכה ובהצלחה

טויב מלי

****************
קריאה לרשות השנייה לטלוויזיה ולקולנוע
(החל מ תאריך אפריל 2004–04–26)

אנו החתומים מטה מבקשים להקרין בהקדם האפשרי את סרטו של טויב ניר

"החווה הסינית- רשומון". אנו מבקשים שההקרנה תהיה של הסרט במלואו, ללא

שינויים בשעת צפיית שיא , כמו שהיה מיועד להיות מוקרן בערב יום הזיכרון.

אנו ממליצים להקרין שנית את חלקו הראשון של הסרט "הסיפור שלא סופר"

מקצוע
מס שם משפחה פרטי ת.ז ישוב הגדרהאישית חתימה

1

2

3


תזכורת על קיום סדנה על החווה הסינית שתתקיים מחר אחרי הצהריים.


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:46   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  131. הערב היתקיים ארוע בנוכחות דחבש, בנצי, מעוזיה סגל ......  
בתגובה להודעה מספר 98
 
דקטרין
חבר מתאריך 15.4.02
7564 הודעות 23:56 17.05.04

5. הערב היתקיים ארוע בנוכחות דחבש, בנצי, מעוזיה סגל וצור שאורגן עלי ידי אורי מילשטיין.

היה מרגש, חשוב ומעניין, היה מדהים.

הייתי שם, צילמתי סרט וידאו ואני מיתכוון להביא אותו לפורום.

כל עם ישראל היה צריך להיחשף לערב הזה, מרתק.

לא אעיז לתמצת כלאחר יד (הייתי מרוכז בצילום
ולא רשמתי תקציר
), אני מעדיף להמתין להפיכת
הקלטת למדיה דיגיטלית ואז אעלה אותה לרשת.

באירוע היו עורך מערכות לשעבר (אביצדף), החוקר
נחום שח"ף
וכמובן אורי מילשטיין ואחרים.

לא רשמתי תקציר, אני חושש להטעות או להשמיט דבר מה.
ממש בראשי תיבות ולא מחויב לדיוק,
צורת התנועה
המוזרה (קו ברוחב 3 קילומטר), האין פיקוד (מהמגד
ומעלה) מבחינת מודיעין, ארטילריה, הפקרת פצועים,
טיוח האמת.

אני ממש לא מיתחייב על הדיוק, מדובר הרי בנושא
חשוב ובדיני נפשות.

רצח רבין - עובדות: http://rotter.net/forum/gil/5614.shtml


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:22   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  141. הקמת פורום לתחקור קרבות ולהפקת לקחים...........  
בתגובה להודעה מספר 131
 
הזמנה

לכנס יסוד של פורום לתחקור קרבות והפקת לקחים

ביום שני 24 במאי 2004 אחרי הצהריים

הנושאים שיידונו:

א. לקחי קרב החווה הסינית

ב. לקחי הסדנה על מנהיגות

ג. הקמת פורום אזרחי לתחקור קרבות ולהפקת לקחים

הכנס יתקיים , בשעה 17.30 בבית ספר "ניצן", רחוב בן יוסף 11 בני ברק סמוך לרחוב מנחם בגין ולשוק פרדס כ"ץ, כקילומטר ממזרח למכון מור

ד"ר אורי מילשטיין, ת"ד 9003, רמת אפעל 52190

(/ טל. 03-6351062, פקס \ 057-945075, סלולרי. 050-597907 E-mail: [email protected]


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:24   27.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  213. מצורף קישור לשיחת רדיו אינטרנט ברדיו קול הלב, 27.5.2004  
בתגובה להודעה מספר 141
 
מצורף קישור לשיחת רדיו אינטרנט ברדיו קול הלב על ההכרח לאזרח את
תחקור הקרבות ואת הפקת הלקחים ועל עדותו של עוזי בן צבי לגבי חילוצו של
ששון גור אריה הפצוע מן החווה הסינית.....

Shalom,
Please listen to a New Dr. Uri Milstein radio Show on the world wide
Jewish Israeli radio at http://www.kolhalev.com and please spred the
word around & pass it on, Thank youhttp://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:10   22.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  180. ד''ר אורי מילשטיין: '' היש הנהגה בישראל ??''  
בתגובה להודעה מספר 77
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 22.05.04 בשעה 07:23 בברכה, פילוביץ שחף
 
ד"ר מלשטיין במאמרו האדיר והחזק, שפורסם ב-19.1.2001,
כחודש לפני שאריאל שרון נבחר להיות ראש ממשלה
ב-6.2.2002....!!

פורסם ברוטר בתאריך 15:57 08.11.02
http://rotter.net/forum/gil/5081.shtmlקובץ ראשון...:-
***
תפקיד המנהיג האמיתי: למגנט..."לכל אדם יש מדיניות שרידות משלו,
הבאה לביטוי גם במסגרת "החבורה", אשר לה מדיניות שרידות משלה".


למה שהפלשתינים יכבדו אותנו כשאנו מבזים...
"את קודשי אומתנו ואת נכסי צאן הברזל שלה, ורואים
עצמנו כאורחים בני מאה שנים באזור??"

"בישראל כיום אנו ממשיכים לשלם את מחיר הבולשביזים של בן-גוריון.
במקום אליטות טיבעיות צמחו כאן קליקות "ממונות" שקידומן אינו
קשור בהישגיהן אלא בנאמנותן לפוליטיקאים. כך צמח יצחק רבין
ז"ל הי"ד וכך צמח אהוד ברק מסיירת מטכ"ל".

את תהילתם כאנשי מלחמה וכגיבורים סיפקו להם, באופן וירטואלי
האינטלקטואלים שהצטרפו, כאמור, לזרוע האידיאולוגית והיו לאנשי
יחסי ציבור בלבוש אינלקטואלים".

"הבולט שבהם הינו אל"מ בדימוס מאיר פעיל, שמאז היה ל"היסטוריון"
אינו מפסיק להלל ולשבח, את אירגון הפלמ"ח ואת מפקדיו הבכירים
כגיבורים בעלי תבונה צבאית ועילאית....:-
"מאיר פעיל צריך לעמוד למשפט ציבורי..!!!"
http://rotter.net/forum/gil/5036.shtml

''לבד מדוד אלעזר,שהודח מצה''ל אחרי ועדת אגרנ''ט לבד כל האחרים
היו לחברי ממשלה, ואחד מהם היה לראש ממשלה".

***
למה משה דיין חיסל את היחידה שאריאל "אריק" שרון הקים,
ביחד עם מאיר הר-ציון ואחרים, כן את ה- 101
...למה??

"יחידה שהוקמה באוגוסט 1953 ופורקה בדצמבר 1953- דהיינו
סך הכל ארבעה חודשים
...למה???

אהוד ברק נכשל בכל משימותיו כמפקד בכיר !!!
"כמפקד גדוד שיריון במלחמת יוה"כ, הוא לא השכיל לחלץ את
אנשי גדוד 890 מן החווה הסינית: כסגן מפקד הגיס במלחמת
של"ג הוא אחראי לקרב הנפל בסולטן-יעקב: כראש אמ"ן הוא
נכשל בחיזוי פרוץ האינטיפאדה:
כרמטכ"ל הוא ברח מאחריות
בפרשת צאלים ב'...."!!

@ למה מבקרת המדינה לשעבר השופטת/הגב' מרים ב-פורת, לא סיימה
את הדו"ח בפרשת צאלים ב'??
ובמקומה הושם השופט אליעזר גולדברג
כמבקר המדינה לסיים את הדו"ח!!

שימו לב לסיפא שבסוף הכתבה/קובץ זה, בכל מה שקשור לאריאל שרון!!
http://rotter.net/forum/gil/5775.shtml#170            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   11:25   27.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  215. הזמנה לפורום תחקור: פרשת מוחמד אדורה והקרב בחווה הסינית  
בתגובה להודעה מספר 77
 
-Original Message-
From: Uri Milstein
Sent: Tuesday, May 25, 2004 7:34 PM
To: [email protected]
Subject: פורום הפקת לקחים: פרשת מוחמד אדורה וקרב החווה הסינית


ד"ר אורי מילשטיין, ת"ד 9003, רמת אפעל 52190

(/ טל. 03-6351062, פקס \ 057-945075, סלולרי. 050-597907 E-mail: [email protected]הזמנה לפורום תחקור קרבות והפקת לקחים על הנושאים:


1. פרשת מוחמד אדורה

2. קרב החווה הסינית


את פרשת אדורה יציג וינתח הפיסיקאי נחום שחף

הסדנה תתקיים ביום שני 31 במאי 2004 בשעה 17.30. בגלל הצורך בעזרים טכניים להרצאתו של נחום שחף, יתקיים המפגש באופן חד פעמי באולם ההרצאות של מכון ז'בוטינסקי במצודת זאב, רח' המלך ג'ורג' 38, קומה 1, במעלית

המחיר לפגישה – 30 ₪. הפורום מתקיים במסגרת המדרשה הלאומית. להרשמה ולפרטים:

שולמית לבנת 054-299901

המדרשה - טלפון ומענה קולי – 5288574

נעמה וולקני 512705 056

להלן קישור באתר רוטר לפרטי דיון בפורום , שהתקיים ב-24 במאי.
דיווח מאת ד''ר מילשטיין על הכנס אתמול/פורום תחקור....
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5825&forum=gil&omm=0


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי קרן
גולש אורח
   00:13   09.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. הייתי שם הכתבה מתארת את מה שהיה שם (ל''ת)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 09.05.04 בשעה 00:14 בברכה, אלי קרן
 
היא כמובן לא יכולה לתאר מספיק חזק את התופת, את האש ואת ההרגשה שלנו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:38   09.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. אלי קרן שלום לך וברוכים הבאים.  
בתגובה להודעה מספר 81
 
אתה מוזמן לכתוב כאן ללא מורא, בשפתך שלך את מה שכתבת בסיפא שלך:
"היא (הכתבה) כמובן לא יכולה לתאר מספיק חזק את התופת, את האש ואת ההרגשה שלנו"

מקווה שתענה לבקשתי.
תודה.http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי קרן
גולש אורח
   20:03   11.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. לשחף  
בתגובה להודעה מספר 82
 
   צריך יותר מפרום כדי לתאר את מה שעברתי יחד עם חזי במשך 18 שעות אבל דבר אחד אומר בודאות והוא שחזי הוכיח את עצמו באותו הקרב כקצין אמיץ ובעל תושיה שמוכן לקיים עד מוות את הערכים שאותם הטיף לנו מהטירונות ועד המלחמה. הייתי איתו במשך כל הקרב ואינני זוכר אפילו רגע אחד בו הפגין יאוש או פחד הייתי איתו לחמתי איתו ואני יכול לקבוע בודאות שכל מי שמטיל ספק בקשר לאומץ ליבו ותושיתו מסתיר דבר מה או כלל לא היה איתנו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   06:08   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. מה מספר לנו עיתון מעריב על הקרב בחווה הסינית...........  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.04 בשעה 06:11 בברכה, פילוביץ שחף
 
הכתבות, התגובות שיובאו כאן בתת אשכול זה הן ככתבן וכלשונן
כפי שפורסמו בעיתון מעריב, הקורא/ת יישפטו לבד את מהימנות
הדיווח, התוכן והפרטים......


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   06:14   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. ד''ר זאב דרורי, סגנו של אלוף במיל' יצחק מרדכי במלחמת....  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.04 בשעה 15:59 בברכה, פילוביץ שחף
 
במלחמת יום הכיפורים מספר לנו בכלל ובאופן אישי בפרט והכל ברור משם.....http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:28   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. רזי יהל משדה בוקר:ד''ר זאב דרורי, טול קורה מבין עיניך''!!  
בתגובה להודעה מספר 86
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.04 בשעה 15:43 בברכה, פילוביץ שחף
 
כמה תיקוני עובדות בתגובה לכתבה:
"הסטוריה, זיכרון ורייטינג" מאת:ד"ר זאב דרורי
(שפורסמה ב-30.4.2004, המופיעה לעיל)


גזר דין ב'עכביש 55'

41 מלוחמי גדוד 890 מחטיבת הצנחנים הסדירה נהרגו ולמעלה מ-100 נפצעו בקרב "החווה הסינית" במלחמת יום הכיפורים. לאל"מ במיל' רזי יהל (שדה בוקר), שלחם שם כמילואימניק', זיכרונות הקרב אינם נותנים מנוח. לדידו השאלות הקשות באמת נותרו עדיין פתוחות וללא מענה מוסמך
רזי יהל
[email protected]

למעלה מ-30 שנים עברו והדי-הקרב של גדוד 890 ב'חווה-הסינית', בחזית הדרום, סמוך לתעלת סואץ בלילה וביום ה-17 באוקטובר - עדיין לא נדמו. גם כאן, כמו בפרשיות סתומות אחרות בתולדות מערכות ישראל, נתונים עדיין 'שחקני-משנה' רבים מאותו מחזה מייסר בתחושות כאב וצער עמוק, זיכרונות מחרידים ותחושות חידלון. לעומת זאת אחרים מבין בעלי התפקידים הראשיים באותה מפלה, נתונים עדיין במסע בלתי פוסק של דאגה לשכתוב ההיסטוריה, לשדרוג ולמירוק בלתי פוסק של תדמיתם.

מתבקש לערוך מחקר מעמיק על שהתרחש שם ולו רק לאור השאלות הנוקבות ששבות וחוזרות על עצמן מאז, כחלום בלהות, אצל רבים מאלו שנחלצו בעור-שיניהם מאותן שעות חידלון אינסופי בתופת של 'מיסורי' (שם קוד למרחב שנועד להיות חווה-חקלאית שנהוג היה לכנותה 'החווה-הסינית'). אך מסתבר שהפתרונים אינם נתונים ביד אותם 'שחקנים משניים' שמרביתם ממלאים פיהם מים ומתקשים לנדב מידע.

על מי שיחשוף את האמת מעל אותו סיוט שהתרחש במתחם 'מיסורי' יהיה לברר לא רק על שהתרחש במהלך אותן 17 שעות לחימה אלא בעיקר על מה שנאמר, ולא פחות על מה שלא נאמר, במהלך ההכנות ליציאה לאותה משימה.
במלאת 30 שנים לקרבות מלחמת יום-הכיפורים, בדברים שפורסמו בתקשורת, העלה קצין האג"מ של חטיבת הצנחנים דאז, אל"מ (מיל') גיל דוד, טענות קשות מאד כלפי מפקדי אוגדה 162 - אברהם אדן (ברן) וסגנו דוביק' תמרי - על המשימה חסרת-סיכוי שהוטלה על חטיבתו ועל גדוד 890, לפתוח את הצירים 'עכביש' ו'טרטור' לתנועת אמצעי הצליחה מכיוון 'טסה' מערבה, אל תעלת-סואץ.

בדבריו טען גיל דוד שלא רק שמפקדת אוגדה 162 מנעה מהגדוד מידע חיוני אלא שגם עיוותה את תמונת המצב בפני פקודיה הצנחנים ויצרה אשליה שהמעיטה בקושי ובבעייתיות משימתם במרחב 'מיסורי'.

המשימה
ב-16 באוקטובר, עם סיום משימותיה בחלקו הצפוני של מפרץ סואץ, נקראה מפקדת חטיבת הצנחנים להגיע בבהילות ממרחב אבו-רודס לתדריך למשימה חדשה בחפ"ק מפקדת האוגדה ליד מחנה 'טסה'. הכוח היחיד שהיה תחת-פיקודה הישיר של מפקדת החטיבה (המח"ט אל"מ עוזי יאירי, סגנו סא"ל אמנון ליפקין-שחק וקציני האג"מ והמודיעין של החטיבה) כלל רק את גדוד 890 בהרכב של 3 פלוגות לוחמות, פלוגה מסייעת (ללא מחלקת המרגמות) ופלוגת מפקדה שכללה גם את מחלקת הרפואה וכן את הפלוגה הכירורגית החטיבתית (בפיקוד ד"ר אפרים סנה).

על התדריך לקראת הקרב, אותו צריך לראות כאחד ה"קלקולים" הבולטים במלחמת יוה"כ, סיפר המח"ט עוזי יאירי לאחר המלחמה: "טסתי לכאן בהליקופטר... פגשתי את ברן ואת גורודיש. מה שהסבירו לי... אריק מעבר לתעלה, העסק סגור על-ידי ציידי טנקים... קח כל מי שיש לך ביד...תתפרס... תנוע ותהרוג אותם, ותהרוג אותם... אני אז לא הבנתי בדיוק את המשמעות של החווה הסינית ו'מיסורי' ... לא היו שום פקודות ושום תדריכים; לא היה שום מודיעין (אין לי טענה לאף אחד). סרוק את 2 הצירים פרוס וגם כבוש את 'עמיר' (מבנה החווה הסינית). אמרתי:...קו דם כל נגיע ליד עמיר, נראה מה זה ואח"כ נראה מה הלאה". במקום אחר מפתיע עוזי יאירי בצטטו את ברן מתאר את משימת הגדוד: "...לפרוס פריסה רחבה, לשמור עתודה מאחור, לסרוק, להיתקל ולהתגבר".

גירסת אברהם אדן (ברן) להגדרת המשימה לא היתה שונה מהותית: לנקות את כל השטח ובסופו של דבר לכבוש גם את החווה הסינית". "...המשימה בפירוש היתה טיהור שני הצירים 'עכביש' ו'טרטור'. ונאמר שאם זה ילך קשה להסתפק בציר אחד, על מנת להעביר בכל מחיר שציר אחד - ולאו דווקא בטרטור אלא (אפשרי גם) בעכביש - להעביר את הגשרים".

מאוחר יותר הצטרף אל קציני החטיבה לתדריך אצל מפקדי האוגדה גם מפקד גדוד 890 איציק מרדכי (אותו הגדיר העיתונאי אמיר אורן: "לוחם מעולה בדרג השדה, סוחף במנהיגותו הקרבית מול אש"). בחוברת שהוציא הגדוד עם סיום המלחמה מתאר המג"ד:
".. אמרו לי: אין זמן. צריך להתחיל מהר לנוע... דני מ. (נמצא) עם כוח קטן מעבר לתעלה... ואין ראש גשר ולא גשר. גדוד סיור שניסה לפתוח את ציר 'טרטור' הושמד בחלקו הגדול. חיילים שלנו, צנחנים וטנקיסטים שנפגעו, מפוזרים בשטח, לא יודעים את מקומם המדויק. יודעים שמצומת 'טרטור' - 'עכביש' ומערבה נפגע כל טנק שניסה לנוע ביום לעבר התעלה ושום דבר לא הצליח להתחבר במשך היום עם הכוח הנמצא בצידה השני של התעלה. המשימה היא לטהר את אזור הצירים 'טרטור' ו'עכביש' (במרחב החווה-הסינית) ולפזר כוחות בשטח מצפון לציר 'טרטור' כדי להוות מעין חיץ ולמנוע מהמצרים אפשרות להסתנן בחוליות ולפגוע בכוחותינו הנעים על הצירים... הגדוד צריך להתפרס עד למרחק של 2.5 ק"מ מציר טרטור, טווח טילי הסאגר, כדי להוות חיץ".
בדיעבד, ניתן כיום להבין כי הגדוד יעמוד במשימתו כל עוד יאפשר לאוגדה - ולא חשוב כיצד - להניע את כוחות הגישור על אחד משני הצירים להשקה בתעלה כדי לאפשר את צליחתה.

הקרב
בסופו של דבר, בשעה 24:00 נותן איציק המג"ד ליקי לוי, מפקד פלוגה ב', אישור לתחילת תנועה. כעבור כשעה שבמהלכה נע רגלית בפריסה מאד רחבה עם 'חוד' (כוח קדמי) יחסית צמוד - מוצא עצמו הגדוד נתקל במארב המצרי. עצמת האש היתה כה חזקה עד שהיא מאלצת את מפקדי החטיבה והגדוד לקבל החלטה לחלץ את הגדוד לאחור מחמת עדיפותו הבולטת של האויב המחופר והחמוש במגוון מרשים של כלי נשק שטוח ותלול מסלול, נ.ט וטנקים.

במקביל הם מנסים להכפיף לעצמם סיוע (מרדכי: "ביקשתי תגבור, לא חילוץ") שגם כשהגיע - חיל- אוויר, ארטילריה ושריון - קצרה ידו מלהושיע.
כך, במהלך דקות ספורות נוסף גדוד הצנחנים לרשימה מכובדת של גדודים שנפלו למלכודת שטמן להם בפשטות בלתי-נסבלת כוח מתוך חטיבה ממוכנת מהארמייה המצרית השנייה, בתחום הצירים 'עכביש'-'טרטור'. אלא שבשונה מהפעמים הקודמות המתין הפעם המארב המצרי פרוס בקו חזית אחד, רצוף, מהאופק הצפון-מזרחי ועד לאופק הדרום מערבי, מחופר היטב, על-גבי שלוחה מאורכת ומוגבהת במטרים ספורים מעל הבקעה שאל תוכה נכנסו פלוגות הגדוד.

כל מי שהיה צריך, הסתער כבר מהתחקיר הראשון שנערך בהקשר למה שהתרחש בקרב, אפשר היה להתרשם מתחושת האשמה הכבדה של המח"ט עוזי יאירי, שלא הרפתה ממנו עד יומו האחרון (עוזי נהרג מאש מחבלים בפעולה לחילוץ בני ערובה מידי מחבלים שחדרו למלון סבוי בת"א, ב-5 במרס 1975) "...(היתה לנו) מקסימום שעה אחת מירידה וקבלת פקודה: 'נוע, זוז מיד ומהר'. ואם אמרתי לאיציק: 'מה אתה מזדחל' (כבר בתנועה הרגלית) זה כמובן בניגוד לאופי שלי שאני כן אוהב את ההליכה האיטית, ואת המשקפת ואת התצפית ואת הבדיקה" "...לפחות שאיציק ידע שאם הוא מקבל את הפקודה לזוז מהר וקדימה, זה כי אני קיבלתי פקודה, כי מישהו מעליו קיבל פקודה: תעשה מהר ותזוז". ומוסיף המח"ט "רק מילים טובות" (על לוחמי גדוד 890 ) "... כל מי שהיה צריך להסתער הסתער עם מה שיש לו. וכשהיה צריך להיכנס לתוך התעלות לא היה לו יותר תחמושת" .

מהתחקירים גם עולה העדר הסיוע הארטילרי לגדוד במלוא חומרתו. אומר מפקד האוגדה : "... סוכם... שהוא יסתייע דרך רשת האגד ואולי דרך רשת הפיקוד... לא הייתה עבורנו בעיה, אנחנו ישבנו על רשת הפיקוד שלו בלילה... ואז לא הייתה שום בעיה לתת לו ס יוע... אינני זוכר את הנקודה מדוע הוא לא קיבל קס"א (קצין סיוע אוויר). אני שאלתי את איציק באחד הימים שהסתובבנו אחרי זה והוא אמר לי... בגלל שהם היו צמודים לאויב הם לא רצו להפעיל ארטילריה".

רק חודשים ספורים בלבד מסיום המלחמה, וגירסת מפקד האוגדה בתחקיר היתה שונה מזו של קמב"ץ החטיבה דוד, שהעיד כי בתדריך ב'עכביש 55' ביקש קש"א (קצין קישור שנמצא ביחידה המסתייעת ותפקידו לטווח באלחוט את סוללות התותחים אל המטרות המתוכננות או המזדמנות) אך לא נענה: "... אמרתי שבלי זה אי אפשר לזוז והם אמרו: אין. זה ייקח זמן עד שיגיע וצריך מהר לנוע ולתקוף את העסק" . "... ביקשנו מהאוגדה לקבל קש"א. כמונו גם המג"ד עשה זאת במהלך קבוצת הפקודות ואף אחריה אולם האוגדה השיבה שייקח להם הרבה מאוד זמן לאתר מישהו. בסופו של דבר קבעה האוגדה שנפעיל סיוע ארט' שייכלול 2 סוללות 155 מ"מ עפ"י נוהל "קצין חי"ר מטווח" (טכניקת טיווח ארטילריה פשוטה יחסית אותה לומד כל קצין חי"ר). חוסר נכונות האוגדה לדאוג לנו לקש"א התברר כקריטי ביותר משום שאמנם לבקשתנו הוכפפו מיד בתחילת הקרב יחידות האש אך, כשנוצר עמן הקשר ניסינו המח"ט, הסמח"ט ואנוכי לטווח את התותחים למטרות שזיהינו אך כאן נחשפה חוסר מקצועיותנו מכיוון שלא הצלחנו להבחין לפי 'הנפילות', (התפוצצות הפגזים) בין ארטילריה שלנו לבין הארטילריה המצרית, מה שהיה עושה ביתר קלות קצין הקישור. מהר מאד הסתבר שקיימות גם בעיות בקשר האלחוטי אל התותחים וכל ניסיון נוסף להפעלת הסיוע לא עלה בידינו, כמו ברגע שבו הסתבר כי גדוד הטנקים של אהוד ברק נקלע למצוקה".

חגיגת האבסורד
תקוע, ללא שום יכולת לשפר את מצבו באופן מסודר ומאובטח, נטול סיוע, עתודה וכוחות חילוץ, מרוקן מיכולת תקיפה, או לפחות לשיפור עמדות, נותר הגדוד בודד במערכה כשכוחותיו ההולכים וכלים, כל-כולם מוכוונים לצמצם את הקטל, לחלץ את לוחמיו באופן מסודר ככל שניתן ובניסיונות עקרים להכווין מטוסים, שריון וארטילריה כדי לנסות ולהושיעו.

כושר ומנהיגות מפקדים, דבקות הלוחמים במשימת החילוץ ואומץ ליבם של כוחות החילוץ האחרים מנעו כשלון קטסטרופלי, גדול שבעתיים, שהיה אולי נעוץ בפחד האויב שישב בטווחים של עשרות מטרים מלוחמי הגדוד אך נמנע מלצאת להתקפת-נגד על שרידיו המוכים של הגדוד, שחלק מהם מוטלים גוססים גוועים תחת קני מקלעיו, באין כל יכולת לחלצם.

שחר ה-17 באוקטובר מפציע ועמו שני ניסיונות עקרים לסייע לגדוד במילוי משימתו: האחד תקיפה של רביעיית מטוסי סופר-מיסטרים שבעקבותיה, לאחר פגיעה, נוטש הטייס חגי תמיר ולמזלו צונח לידי כוחותינו, וניסיון עוד פחות מוצלח של מספר טנקים מהגדוד של אהוד ברק שבפיקודו מנסים להשתלט על קו העמדות ונאלץ לחלץ את שרידיו מהמערכה כמעט ללא טנקים תקינים.
הבוקר של היום החדש אינו מ ותיר מקום לספקות באשר לשיעור הפורענות - הקטל והתבוסה - אותה סופגים אנשי החי"ר, התנסות אותה לפחות איש מהם כלל לא העלה על-דעתו.

לקראת הצהריים נמצאים עדיין מוקדים ספורים של לוחמים כשרים, שמנסים להשיב אש ולחפות על פינוי הפצועים או על כאלו שבאופן עצמאי הצליחו למלט עצמם לאחור. מביניהם כאלו שנעים הלומים וסהרורים, חשופים במישור החולי לצליפות מכל סוג של תחמושת, חלקם אדישים כלאחר ייאוש, חלקם נסים מבוהלים כאחוזי תזזית, מנסים לחמוק מצרורות הכדורים והארטילריה, חלקם מצליחים צולעים, מיוסרים לגרור עצמם בכבדות. ערמות של תחמושת וכלי-נשק אישיים נותרים מוטלים מיותמים סמוך לציבורי מדים חרוכים, חמוצים מדם, גופות קרועות וכרותות-אברים, חלקן עדיין מפרכסות בעוויתות מוות, גוססים משוועים לעזרה שמתמהמהת מלבוא. נגמ"ש נועז מנסה לתמרן ולחמוק ממטחי הטילים, בדרכו לאסוף את אחרוני הפצועים. נגמ"ש אחר שמגיח מבעד ענן עשן המתאבך מירכתיו בהם נפער חור מפגיעה שספגו טיל סאגר, פגיעה שכבר לא שינתה הרבה את מצב הפצועים שאסף צוותו במסע חסר הסיכוי בתוך המסך הצפוף של הטילים. אודים עשנים מטנק שכאילו יד ענקים תלשה ממנו צר
יח ותותח והניחה אותם מפוייחים וקרועים לצד מה שנותר מהגופות הכוויות של צוותו.

הקרב נמשך רק למראית עין. בעיקר כדי לחפות על חילוץ חבריהם, ממשיכים אחרוני לוחמי גדוד הצנחנים שנותרים בשטח להשיב אש בעזרת שארית התחמושת שנותרה בחגורי חבריהם המוטלים סביבם הרוגים, כנגד החיילים המצרים המחופרים היטב, המזנבים וצולפים בהם מכל הבא לידם אך קפואים במקומם. אולי היה זה בהשפעת ההרתעה שחולל הגדוד בכל המהומה סביבו. אותה שעה, בה חרב עולמם של רבים כל-כך היתה גם שעת החסד שאפשרה לאוגדת אברהם אדן (ברן) לעמוד במשימתה ולהשפיע אולי באופן המכריע ביותר על גורל חזית הדרום, אם לא על המלחמה כולה.

בעוד ששרידי הגדוד עדיין שקועים עד צוואר ב'בוץ-החווה', במאמץ נואש לחלץ את חבריהם, נשמעת בערפם נהמה מחרישת אזניים של הטנקים הגוררים את שיירת הדוברות שתחולל את השינוי ותאפשר את חציית התעלה על-ידי אוגדות צה"ל.

המג"ד איציק מרדכי: "...דבר מדהים: על ציר טרטור ועכביש המשיך צה"ל בינתיים לנסוע עם הדוברות, ממש כמו במצעד יום העצמאות, מבלי לחטוף אפילו כדור אחד. זו היתה חגיגת אבסורד, כי בתוך כל התופת הבנתי שבשורה התחתונה, המשימה לפתוח את הצירים בעצם מתבצעת, וברשת הקשר ממשיכים לומר לך לא לזוז מילימטר".

מישהו באוגדה הבין ככל הנראה ששדה-הקטל של הצנחנים אין בו כדי למנוע מהאוגדה לעמוד במטרתה.

***

בליל ה-18 באוקטובר נכבשה החווה הסינית על-ידי גד' 184 מחטיבה 14 בפיקוד אברהם אלמוג.

אין זה כי למרות אוזלת-יד האוגדה בריכוז מודיעין, סיוע, קישורים ועזרה לצנחנים במהלך ההכנות וניהול הקרב גופו, הרי ניכרה גם השלמת מפקדי החטיבה והגדוד עם המשימה והסכמה - אמנם מאונס - על תנאיה. באותו רגע גם נחרץ גורל הגדוד.

גם לאחר 30 שנה, לאחר שחלק משחקניה הראשיים של אותה דראמה טרגית כבר אינם בחיים, נותרו שאלות רבות פתוחות שכאמור נדרש שמישהו ישיב עליהן. בחרתי לברר שתיים ולהשאיר את השלישית פתוחה.

האם יש תשובות??
כיצד זה שאיש באוגדה לא הבחין בכתובת שזעקה מהקיר? האם היתה זו התעלמות מכוונת מהכוח החזק והממוסד שתקף והשמיד כמעט כל כוח צהל"י שנע בימים הקודמים בציר 'עכביש', מיחידות שכנות כמו גדודי יואב ברום ז"ל ועמי גלעדי ז"ל, עמי מורג, ספקטור, נתן שונרי ואחרים.

מכאן גם עולות תמיהות בנוגע ל'הערכת-המצב' שעשתה מפקדת האוגדה, אם בכלל התקיימה באופן מסודר, העובדה היא שכמעט בכל הכלים שבעזרתם מקובל לנתח, להעריך, להפיק משמעויות ולהסיק מסקנות, מוצאים את גדוד הצנחנים לא מוכן למשימתו: הערכת אויב ודרכי פעולתו (פריסה, כיוון, מאמץ עיקרי, עצמה וכד'), הערכת קרקע (שטחי השמדה, טופוגרפיה, שטחים שולטים וכד'), כוחותינו (חימוש, ציוד, אמצעים, פקלי"ם וכ"ד) וסיוע (העדר דאגה לגדוד ליכולות קישור לכוחות מסייעים, אוויר וארטילריה, העדר הקצאת סיוע ישיר או עקיף של ארטילריה, העדר כוח טנקים ת"פ). לא רק שמטה האוגדה לא יצא מגדרו להשיג מודיעין (צילומי אוויר עדכניים שכנראה היו איפה-שהוא בין מוצב הפיקוד למפקדת האוגדה) אלא שגם התעלם מהמידע שנצבר מהאזנה לרשתות-קשר של כוחות שכנים, על-פיהן ניתן היה לאמוד בקלות על מצעד הא יוולת של הכוחות השכנים, קילומטרים ספורים מערבה, בצירי עכביש, טרטור ולכסיקון, שעות ספורות קודם.

בהתעלמה מכל אלה שלחה האוגדה את הגדוד לקרב שתוצאותיו המחרידות - 41 הרוגים ויותר מ-100 פצועים - הביאו לצירוף 890 לרשימה נכבדת של סמלים בתולדות מלחמות ישראל שנטבעו בתמהיל אבסורדי של אטימות, שלומיאליות, זילות חיי-אדם, צייתנות עיוורת ביחד עם דביקות במשימה, רעות וגבורת לוחמים.

לאור שברי המידע על גורלם המר של הניסיונות האחרים שהתרחשו בימים הקודמים ונוכח התנאים הנחותים לביצוע הפעולה, עולה השאלה השנייה:
האם נכון עשו מפקדי הצנחנים שנענו להוראה לצאת למשימה? האם על המג"ד ועל המח"ט היה להתעקש לפחות על דחייה של מספר שעות?

דומה כי היתה זו תביעת הרמה הפוקדת (האוגדה) וגם זו שמעליה (פיקוד וחזית הדרום) לצאת מייד וללא היסוס, שגברה מעל לכל שיקול של שניהם.
בקשת המג"ד לדחיית מועד תחילת תנועה כדי לצבור את כל כוח הגדוד במצב סטאטי ולא בתנועה - נענתה בשלילה. תחת זאת הוא קיבל הוראה "התחל לנוע מייד". גם על בקשתו מהאוגדה שתצרף לו קצין קישור לסיוע הארטילרי נענה המג"ד בשלילה:
איציק מרדכי : "... עשו חשבון שלהביא את הקש"א זה עניין של שעה שהזמן לוחץ וקיימת סכנה שהמבצע כולו יכנס לאור יום וייתקע, ואמרו לי אי אפשר לעמוד בזה, תלכו בלי קש"א, ואם תצטרכו ארטילריה נפעיל אותה באמצעות רשת הפיקוד" ..

מסתבר שגם את שאירע לגדוד של נתן שונרי יום קודם, אותה מסר נתן שונרי אישית לגיל דוד ומה שהיה צריך לשמש עדות מספקת כדי שלא לחזור בדיוק על אותה שגיאה - איש לא לקח בחשבון, וודאי שלא ברצינות הראויה והנדרשת בין יוצאי אותה יחידה ש'שפתם' אחידה. לימים, היו שהכחישו את קבלת הידיעה עוד בזמן שאפשר היה לעבד אותה למידע רלבנטי וכשיקול בקבלת החלטות ליציאה לקרב, אך עדויות חלק מהמפקדים סותרות זאת מכל-וכל...
"... שישנם חיילים שלנו בשטח ש לילה קודם נמצאים כאן וצריך להיזהר ולא להרוג אותם", העיד עוזי יאירי בתחקיר לאחר המלחמה על ששמע בתדריך, מה שאישר את דברי קצין האג"מ של חטיבת הצנחנים שאכן הקרב של גדוד שונרי הוזכר גם בקבוצת הפקודות במפקדת האוגדה אך ניתן להבין כי זו ניסתה להקטין מערך ההיתקלות. לדבריו המעיטה האוגדה ביכולת חיילי אותו גדוד שלטענתה הובסו לא בגלל יכולת מיוחדת של האויב אלא בהעדר
כשרות קרבית. מידע זה עליו מדבר המח"ט הועבר גם על-ידי המג"ד איציק מרדכי אל מפקדי הגדוד כדי שייזהרו מלפגוע בפצועי אותו גדוד שעדיין מוטלים סביב הצירים: "... פקודה נוספת שנתנו לי והדגישו אותה 5 פעמים: היה כוח מחטיבה 55 שנתקע, הצוותות כנראה מפוזרים בכל השטח, לא פותחים באש גם כשרואים מישהו". ובהזדמנות אחרת אמר המג"ד:
" ... אמרו לי כל מיני חבר'ה שהסתובבו בחוץ ציירו תמונה שלא הכי נעימה, שהתעללו בחבר'ה של שונרי, וכו', וזה במידה מסויימת העלה לכולם את הדם לראש. כל מי שישנו שם או שהוא הרוג או טנקיסטים התעללו בצורה רצינית מאד גם בגופות וגם במי שישנו".

עדויות אלה אינן עולות בקנה אחד עם אויב זניח כמו חוליות בודדות של ציידי-טנקים שעל הגדוד היה להשמיד במרחב הצירים עכביש וטרטור. ומאמצי האוגדה להמעיט מערך ההיתקלות שהייתה לגדוד הסיור של נתן שונרי והעלמת המידע על יתר הקרבות שהתרחשו על הצירים תרמו לא מעט לסילוף תמונת אמיתית של מיקום, פריסה ועצמת האויב.

ואם לא די היה באלה הרי שבאה אל עוזי יאירי קריאתו של רא"ל במיל' חיים בר לב, מפקד-העל של חזית הדרום (עוזי היה ראש לשכתו של בר-לב בהיותו רמ
טכ"ל), כפי שגיל דוד ציטט מהאזנה לשיחה באלחוט בין שניהם: "גורל עם ישראל בידיים שלך, על הכתפיים שלכם. אתם חייבים לבצע את המשימה עוד הלילה. אם לא פותחים את ציר 'עכביש' עוד הלילה, אין לנו ברירה אלא להסיג אחורה את כל האוגדה של שרון ולבטל את הצליחה. פירוש הדבר שאנחנו נכשלנו בכל המלחמה הזאת". גם עוזי יאירי מזכיר שיחה זו: "...לפני היציאה מטסה קיבלתי טלפון מבר-לב, אישית. הוא אמר לי: עוזי, יש כוחות שלנו מעבר לתעלה, הציר אליהם 'מזוהם', צריך לנקות את זה, זה הדבר הכי חיוני לעשותו, טוס מהר לברן. "... ומוסיף אותם מילים. זה מה שידוע מהר לזוז וללכת".

לתביעה וללחץ שהפעיל הדרג הפוקד על הצנחנים לצאת למשימה ללא דיחוי מיוחס משקל כבד אולי יותר מכל אחד אחר בהשפעה על שיקול דעת מפקדיהם. "...האם יכולתי להגיד: 'עצור, אני מתחיל רק בעוד שעה עד שאני משוכנע שיהיה לי...' וכדומה. אני לא בטוח. נדמה לי שלא", הרהר רטורית עוזי יאירי במהלך התחקיר החטיבתי שנערך מייד אחר המלחמה. עוזי יאירי היה חדור בהכרה אותה הפיחו בו מפקדי החזית שהתנאי להצלחת המשימה תלוי במועד המוגבל לקיומה, המוכתב והבלתי ניתן לדחייה.

ובהקשר לכך, בסוגייה של: 'מה גובר על מה', צורך החזית או דרישת הגדוד לתנאים חיוניים ליציאה לקרב, מסתבר שהתעוררו אצל עוזי יאירי ספקות: "אשמתי לאחר מעשה שלא חקרתי מספיק מה יש כאן. יכול להיות שהיה ידוע יותר ממה שנאמר לי... הייתי צריך אולי יותר לחקור את העניין אבל כך עשינו". אני מקבל פקודה בשעה כזאת וכזאת בלילה, לפנות בוקר עליך לפתוח את המקום הזה כאן, מהר צא והציר בידיך, ואני עושה מה שאומרים לי. עכשיו אני חושב האם התעקשתי מספיק לקבל עוד יותר אינפורמציה, זה מציק לי".

דומה כי דחיית יציאת הגדוד למשימתו בשעות ספורות לא הייתה מקטינה את סיכויי הצלחתו לעמוד בה אלא להפך; מהלך כזה היה מעניק לגדוד את 'פסק-הזמן' המתאים כדי לערוך את עצמו ליציאה ל'תנועה לקראת מגע' בצורה מתקבלת על הדעת, כמקובל בתורת הלחימה, אם לא לאור ניסיונם הרב של כל מי שהיה מעורב שם בקבלת ההחלטות.

השאלה השלישית, עד כמה דחוף היה לצאת למשימה, היא סוגיית מפתח בכל הדיון. שכן עובדה היא שכוח הצנחנים של דני מט צלח את התעלה ונותר מאוים מעברה המערבי ללא יכולת סיוע צמוד, המתין בלאו הכי בכורח הנסיבות עד
להשקת אמצעי הצליחה. אלו מן הסתם המתינו עד שתתאפשר התנועה על ציר 'עכביש' הודות לחיץ בשר-ודם, תרתי-משמע, שהקים למענם גדוד 890 רק עם בוקר. כמובן שאת אותה שאלה אפשר היה גם לשאול אחרת: האם מפקדת החזית היתה עדיין מתעקשת על אופן ועיתוי המשימה אם היתה משערת ש'המחיר' שישלם גדוד 890 עלול להיות כה כבד?

במהלך הקרב מן הסתם משכו אליהם לוחמי הגדוד את תשומת-לב ואש האויב ובכך אפשרו כמעט ללא הפרעות את תנועת הגשרים וכוחות הצליחה בעורפם, על הצירים מערבה, אל עבר נקודת הצליחה על גדות התעלה. ובכך, בכורח האילוצים, במעבר המהיר ממשימת טיהור למאמץ הסחה, בהופכו ל"בשר תותחים", בדבקותו ללא-ברירה אחרת במשימה, איפשר הגדוד לצה"ל לחולל את אחד המהלכים בעלי ההשפעה המכרעת ביותר על גורל המלחמה בחזית הדרום.
גדוד 890 לא עמד במשימת טיהור המרחב שחולש באש לפחות על ציר עכביש. מחיר הדמים שגבה הקרב - היה כבד מנשוא, גם כאשר חשבו אדריכלי המשימה שהמטרה מקדשת את כל האמצעים.

"מבחינת הגדרת המשימה - למעשה לא ביצענו אותה. מבחינת צה"ל הגדוד בסופו של דבר השיג את המטרה, כי הציר נפתח", סיכם עוזי יאירי בתחקיר החטיבתי. בהתייחסו לתוצאת הקרב, כאילו סח מתוך רחשי ליבו, הוסיף המח"ט: "דבר אחד מנחם אותי, בדיעבד כל ההתכתשות הנוראית הזאת שנעשתה כאן - בזמן הזה הדברים זרמו אל הגשר". בלשון מעט שונה, קר ומנוכר, העיר מפקד האוגדה אודות משימת 890: "...מבחינה אופרטיבית המשימה הושגה. זה לא שייך לניהול הקרב עצמו. אבל בראייה הכוללת - הושגה".

אני מטיל דופי בהחלטות הפיקוד הבכיר על הפקרת הגדוד ועוד יותר על אדישות ועל חוסר רצונו לחלצו מאותה פעולת הסחה 'מבריקה' שאת מחירה סביר להניח איש מהם לא צפה מראש.

מרבית הגנרלים רוחצים בניקיון כפיהם ממחדל החווה הסינית. הם עושים כל אשר לאל ידם כדי להסיר מעליהם כל שמץ של מחוייבות למה שהתרחש שם, כיאות לתרבות ולנורמה של הסתלקות מאחריות שלצערנו מצאה לה אחיזה בביטוי האופנתי 'תסמונת הש"ג'.

כולם, למעט אחד, עוזי יאירי, ש'ניכס' לעצמו חלק מהאשמה למה שארע לגדוד 890 בחווה הסינית, על שלדבריו "...לא חקר מספיק" ולא התעקש מספיק לקבל "...עוד יותר אינפורמציה".

עוזי יאירי ז"ל הרחיק לכת עם האשמה שלקח על עצמו, שרק מעטים - אם בכלל - יכולים לאמוד את היקפה ואת עצמתה. ציני ומכאיב שמלבדו איש מבין מפקדי האוגדה, הפיקוד והחזית, בעלי האחריות והסמכות - לא הביעו 'אי-נוחות' כלשהי ממילוי תפקידם והותירו את המח"ט הנערץ - בודד עם האחריות ויותר מכך - בכור המחוייבות.


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   09:59   15.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. התצפית המפורסמת שלא ראתה כלום = עלה תאנה של המג''ד!!  
בתגובה להודעה מספר 88
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 17.06.04 בשעה 00:40 בברכה, פילוביץ שחף
 
התצפית המפורסמת של בנצי ואיילנד

איציק מרדכי משתמש בעניין השארת התצפית של איילנד ובנצי כעלה תאנה לסיפור הסתלקותו מהשטח, בנימוק המפורסם שלו כי הוא רץ לארגן את הגדוד , אבל היו לו שלושה סמגדי"ם וזה בדיוק תפקידו של הסמגד בגדוד, של הסמ"פ בפלוגה. הוא משתמש בסיפור התצפית כעלה תאנה להסתלקות שלו שעה שחייליו עוד היו בשטח וחלקם מתו מאפיסת דם, כמו במקרה של גורי ששון או מקרה חזי דחבש ועוד .... ואנו יודעים כמה??.

לעולם לא נדע כמה פצועים נוספים דיממו שם למוות כפי שאפשר להבין מעדות גורי ששון - לעולם לא נדע !! גורי מעיד על מילס ואוחיון שדיממו לידו עד מוות שעות ארוכות....@ מכתב רשמי לאלוף גיורא איילנד:

התצפית המפורסמת שלא ראתה כלום = עלה תאנה של המג"ד!!

התצפית המפורסמת של בנצי וגיורא איילנד (יו"ר המועצה לבטחון לאומי)

איציק מרדכי משתמש בעניין השארת התצפית של איילנד ובנצי כעלה תאנה לסיפור הסתלקותו מהשטח, בנימוק המפורסם שלו כי הוא רץ לארגן את הגדוד. לידיעתכם למרדכי היו שלושה סמגדי"ם. ארגון הגדוד הינו תפקידו של הסמג"ד ברמת הגדוד, של הסמ"פ ברמת הפלוגה.

מרדכי משתמש בסיפור התצפית, כעלה תאנה להסתלקות שלו משטח הלחימה,
שעה שחייליו עוד היו נצורים בשטח הפצועים שהוא נטש מתו מאפיסת דם !!!
גורי ששון שחזר "להפתעת מרדכי" מן השאול מעיד בעדות מוקלטת בוידיאו כיצד בכו הפצועיים לידו עד שנדם קולם.

לעולם לא נדע כמה פצועים נוספים דיממו שם למוות כפי שאפשר להבין מעדות גורי ששון - לעולם לא נדע !!

התצפית של בנצי וגיורא – עובדתית הושארה ע"י מח"ט החטיבה עוזי יאירי ומרדכי "ניכס" לעצמו את השארת התצפית רק לאחר שעוזי יאירי נהרג במלון סבוי.

בנצי עציון, שהיה השותף של גיורא איילנד לתצפית, הודה, במחצית יוני 2004 , כי כאשר חולץ מאיר לוי, חייל ממחלקה 1 של חזי דחבש מפלוגה ב', הודיע לו מאיר לוי, כי בשטח יש עוד פצוע אחד לפחות (גורי ששון). מידע זה נמסר לבנצי וגיורא איילנד.

מאז החשיפה של בנצי, בנצי עצמו מסרב בעקשנות, למסור מידע, מה הפעולות של התצפית להוצאת הפצועים מגיא ההריגה ועל מנת ל"חמוק" מחובתו כלפי המשפחות השכולות, השתמש בלשון גסה ופוגעת, שכבוד האתר הזה, לא מאפשר לצטט מתגובתו. אך אני שחף פילוביץ, מבטיח, כי אעביר עותק מתשובתו לכל דורש!

אגב, בנצי עציון, עצמו, לאחר הקרנת הבכורה של הסרט "ראשומון" החווה הסינית, ביקש את רשות הדיבור והתנגד בחריפות להקרנת הסרט, כאשר הוא מסתתר מאחורי הנימוק "המשפחות השכולות".

בעניין זה, אני מכריז כאן ועכשיו על בנצי עציון, שהמשפחות השכולות של אותם פצועים שדיממו למוות, ליד גורי ששון רוצות לשמוע מה אתה וגיורא איילנד עשיתם, לאחר שנודע לכם ממאיר לוי שיש עוד פצועים בשטח ???

תיקון עובדתי: מסתבר שחרף כל הפרסומים שהיו ב-30 השנים האחרונות, התצפית לא נשארה בשטח, עד לחילוץ מחלקתו של חזי וקצין מהשריון מגדודו של אהוד ברק. דבר זה נלמד מעדות מוקלטת של יקי חיימוביץ, עוזי בן צבי ששללו שהיה מפגש שלהם עם בנצי וגיורא איילנד ועוזי בן צבי, באחד ממכתביו בפורום גדוד 890 , מביע פליאתו הרבה שהכוח של חזי לא נהרג בארטיליריה הכבדה שיקי חיימוביץ "הוריד " על מיתחמי דיביזייה 16 המצרית.

כידוע, בנצי מסרב לענות על השאלות הנוגעות לפעולותיו לאחר שקיבל את המידע ממאיר לוי. אך אתה- האלוף במילואים ויו"ר המועצה לבטחון לאומי, עם ישראל רוצה לשמוע ממך ואתה כאיש ציבור ונושא בתפקיד כה רם חייב לענות. אי-מענה יחייב אותי ואת הקבוצה שאני מייצג לפנות לבג"ץ בעניין זה.

שאלות שנשאלו ועדיין ממתינות למענה:

שאלות שמתבקשות וחייבות להשאל....האלוף איילנד אתה יודע את התשובות.:-

1. בראיון אומר איציק שעזב אחרון ובהמשך אותו משפט שנסע משם לארגן את הגדוד , שיחליט....??
2. אם היה בשטח למה הוא היה צריך להשאיר תצפית...??
3. אם השאיר תצפית, אז איפה הוא היה ?
4. תחקיר גדודי: הוא אומר שדיבר במקוטע, מה זה, האם לא היה תחקיר גדודי?
5. מה עשתה התצפית שלך? מה הייתה תועלת התצפית,שלך בשטח היה גורי
ששון שבנס חולץ אבל מילס ואחיון דיממו למוות לידו....
6. איזה כוח פיקודי היה לתצפית שלך ? שני קצינים בדרגת סגן....
7. שאלה מוסרית, כיצד המג"ד שלך עוזב שטח מלא נטושים הרוגים ופצועים??
8. למה מגד הטנקים אהוד ברק נשאר בשטח עד שחילץ את מנשה
הסמ"פ של הטנקים שהיה עם חזי, ואילו מגד הצנחנים הלך משדה הקרב...??
9. למה איציק אומר שלא יסכן פלוגה בשביל חזי, האם אנשי החרמ"ש
היו צריכים להתאבד....על פי מילשטיין, אנשי החרמ"ש של אהוד ברק ,
הם שחילצו את מחלקתו של חזי - למה הם היו צריכים להסתכן ולא
הצנחנים של איציק???
10. איפה מסורת/מורשת של אי-נטישת חברים ופצועים של הצנחנים?
11. איך יקי חיימוביץ , שולל שהתקיימה פגישה איתך....
12. מתי עזבתם את השטח, כל העדויות מצביעות שזה היה בערך ב- 1430

להתיחסותך אודה.

ללא מורא

בברכה
פילוביץ שחף

מבחן התוצאה.
פ"ש.


כ"ז סיון תשס"ד
16 יוני 2004

לכבוד
אלוף (מיל.) גיורא איילנד
יו"ר המועצה לבטחוו לאומי
משרד ראש הממשלה
ירושלים

א.נ.

הנדון: פרשת החווה הסינית

כידוע לך, הרשות השנייה הפיקה סרט בשם "ראשאמון – החווה הסינית" שהיה צריך להיות מוקרו בערב יום הזכרון לחללי צ.ה.ל השנה. הסרט הוקרן בהקרנת בכורה לכמה עשרות מוזמנים , בגן העיר בתל אביב , ביום השישי שקדם לערב יום הזכרון.

במהלך מתוכנן, מהיר וציני, הצליחו גורמים ממפקדת גדוד 890 למנוע את הקרנת הסרט על החווה הסינית. התוצאה של ביטול ההקרנה גרמה ליצירת כמה אתרי אינטרנט הדנים בנושא הקרב לרבות דיונים בסדנאות, איתור הליקויים בקרב זה, פרסומם ברשת האינטרנט ודיון ער, חד, לרוב כואב ב"פורום דואר אלקטרוני של קציני הגדוד ולוחמי פלוגה ב' , של יקי לוי ז"ל".

אדוני, מאז האדמה רועדת. פורסמו מאמרים בעיתונות הכתובה ומאות מכתבים בדואר אלקטרוני הופצו ברשת פורום קציני גדוד 890 ולוחמיו. אדוני, הר געש עומד לפרוץ ואתה חייב לטפל בעניין היום, כי ההתפרצות תחשוף גם דברים לא-נעימים למספר קציני צנחנים , גדוד 890 שנת 1973.

במערך התקשורת הכתובה והאלקטרונית ובמערך האי-מיילים הסוער סביב הפרשה התגלו כמה עובדות, שלא היו ידועות כלל אשר בחלקן שורבב שמך, כקצין בגדוד וכקמב"ץ גדוד 890 במלחמה.

שמך שורבב בעיקר סביב התצפית שהושארה בשטח, כנראה בתעלת ההשקייה, חלק טוענים שמיקומה היה סמוך לציר טרטור וחלק טוענים שמיקומה היה סמוך לציר עכביש.

בדיון האינטרנטי, הסתבר כי בראיון של איציק מרדכי עם משה זונדר במעריב, מסביר המג"ד שהוא השאיר את התצפית בשטח. לפי עדויות אחרות המח"ט עוזי השאיר את התצפית.

שאלה ראשונה:
מי נתן לך את הפקודה להישאר בשטח? מי צורף אליך ? איזה אמצעים היו ברשותך לבצע תצפית ? מי קבע את מיקום התצפית ואיזה אמצעי לחימה היו לך למקרה ויתגלה פצוע בשטח, כמו שבאמת קרה ? האם נכון שהמג"ד מרדכי, "ניכס" לעצמו את השארת התצפית לאחר מותו , ללא עת, של עוזי במלון סבוי?

רקע לשאלה שנייה:
בדיונים, הסכימו רוב המשתתפים, כי המג"ד יצחק מרדכי השתמש בתצפית שלך ושל בנצי עציון, כ"עלה תאנה" להסתלקותו מהשטח שהיה עדיין עם לוחמי הגדוד, עם פצועים מדממים, עם גופות ותירץ זאת בדיעבד, בנימוק "כי הוא רץ לארגן את הגדוד". ידוע לך, כקמב"ץ הגדוד, כי למרדכי היו שלושה סמגדי"ם. ארגון המסגרת הצבאית הינו באחריות הסגן והיו לו שלושה.

עוד התגלה כי מג"ד 890 מרדכי, היה נוכח במסדר גדודי שנערך בשעה 11 בשטח ההתכנסות הגדודי ואף דיבר עם לוחמי הגדוד והודיע שם , "כי אין יותר טנקים של צ.ה.ל עד לתל אביב והצהיר , כי מי שלא מוכן להילחם, יכול לעזוב את הגדוד לאלתר.

גירסה אחרת: מרדכי מצהיר כי בשעה 11 , הוא ניהל קרב טנקים במיתחמי החווה הסינית".


שאלה שנייה:
באיזו שעה עזבו רוב לוחמי הגדוד את השטח? באיזו שעה הייתה התקפת הטנקים של אהוד ברק? באיזו שעה עזב מג"ד 890 את השטח? ידוע, כי קרב הטנקים היחיד , היה של אהוד ברק בבוקר עם הזריחה, שעה 0600 , על איזה קרב טנקים מדובר והאם השתתפת באותו קרב טנקים , כקמב"ץ גדודי ? מה ההכשרה הצבאית שלך ושל מרדכי אז בתורת חיל השריון.

רקע לשאלה שלישית:
כבר נאמר, כי לדעת משתתפי הדיון, מרדכי השתמש בתצפית שלך, כעלה תאנה להסתלקות שלו משטח הלחימה, שעה שחייליו עוד היו נצורים בשטח, פצועים נטושים דממו ומתו מאפיסת דם, !!! אחד מהפצועים, גורי ששון חזר מן השאול. סא"ל (מיל.) גורי ששון מעיד בעדות מוקלטת בוידיאו, לפני הפורום לתחקור קרבות, איך ננטש פצוע בשטח? איך הפצועים הנטושים שהיו לידו, בכו ושאלו אותו כל הזמן, "למה לא באים לחלץ אותנו" עד שנדם קולם. סא"ל (מיל) גורי ששון מפרט שמות כמו מילס, כחלון , מפרט לוח זמנים ומפרט מה ראו עיניו בשטח? עד שבא נגמ"ש החילוץ של יקי חיימוביץ שלוש פעמים לתוך שטח ההשמדה וחילץ אותו מן השאול אל החיים?

לעולם לא נדע כמה פצועים נוספים דיממו שם למוות כפי שאפשר להבין מעדות גורי ששון - לעולם לא נדע !!

שאלה שלישית
יקי ולוחמיו, העידו על התצפיות שהם עשו על השטח. כיצד התצפית שלו הבחינה בגופות זזות והתצפית שלך לא הבחינה בכלום?


רקע לשאלה רביעית
בנצי עציון, שהיה שותפך לתצפית, הודה , במחצית יוני 2004 , כי מאיר לוי, חייל ממחלקה 1 של חזי דחבש מפלוגה ב', הודיע לכם כי בשטח יש עוד פצוע אחד לפחות ( גורי ששון).
מאז ההודאה של בנצי, בנצי מסרב בעקשנות, למסור מידע, מה הפעולות שהתצפית שלך ביצעה על מנת להוציא את הפצועים, מגיא ההריגה, ועל מנת ל"חמוק" מחובתו כלפי המשפחות השכולות, השתמש בלשון גסה ופוגעת, שאינה ראוייה להיות כתובה כאן ובשום מקום אחר, וכבודך מונע ממני לצטט מתגובתו. אך אני שחף פילוביץ, מצהיר, כי אם תבקש, אעביר עותק מתשובתו לכבודו!
אגב, בנצי עציון, עצמו, לאחר הקרנת הבכורה של הסרט "ראשומון החווה הסינית, ביקש את רשות הדיבור והתנגד בחריפות להקרנת הסרט, כאשר הוא מסתתר מאחורי הנימוק "המשפחות השכולות". בעניין המשפחות השכולות אזכיר, כי היה זה בנצי שתקף בחריפות את ההחלטה לשדר את הסרט והשתמש בנימוק "המשפחות השכולות" , אני מכריז כאן ועכשיו שהמשפחות השכולות של אותם פצועים שדיממו למוות, ליד גורי ששון, רוצות לשמוע.
שאלה רביעית
מה אתה ובנצי עשיתם, לאחר שנודע לכם ממאיר לוי שיש עוד פצועים בשטח ???
רקע לשאלה חמישית
מסתבר שחרף כל הפרסומים שהיו ב-30 השנים האחרונות, התצפית שלך לא נשארה בשטח, עד לחילוץ מחלקתו של חזי, וקצין השריון מנשה מגדודו של אהוד ברק. דבר זה נלמד מעדות מוקלטת של יקי חיימוביץ, עוזי בן צבי, ששללו, שהיה מפגש כל שהוא אתך או עם בנצי.
עוזי בן צבי עצמו, באחד ממכתביו בפורום גדוד 890 , מביע פליאתו הרבה שהכוח של חזי לא נהרג בארטיליריה הכבדה שיקי חיימוביץ "הוריד " על מיתחמי דיביזייה 16 המצרית.
שאלה חמישית
האם בכלל ראיתם את שלוש הכניסות של הנמ"ש שחילץ את גורי ששון? כיצד לא קבעתם גבולות גזרה לארטיליריה? חזי ולוחמיו היו תחת אש ארטילירית כבדה במשך שעה ויותר?


מבוא לשאלה שישית
כאמור, בנצי מסרב לענות על השאלות הנוגעות לפעולותיו לאחר שקיבל את המידע ממאיר לוי, כאזרח וכאדם פרטי ייתכן וזו זכותו, אך אדוני האלוף במילואים, יו"ר המועצה לבטחון לאומי, עם ישראל רוצה לשמוע ממך. אתה כאיש ציבור הנושא בתפקיד כה רם חייב לענות. אי-מענה יחייב אותי ואת הקבוצה שאני מייצג לפנות לבג"ץ בעניין זה.
שאלות נוספות הממתינות לתשובות שלך כקמב"ץ גדוד 890 במלחמה:
1. בראיון עם משה זונדר, אומר איציק שעזב אחרון את השטח, עוד מספר איציק כי לאחר כמה מאות מטרים, קרא לו חזי ברשת והודיע שהם מנותקים ובשטח. בהמשך אותו משפט בראיון אומר מרדכי, שנסע משם לארגן את הגדוד. האם מרדכי עזב אחרון ?
2 . אם היה בשטח למה הוא היה צריך להשאיר תצפית...??
3. אם השאיר תצפית, אז איפה הוא היה ?
4. הוא אומר שדיבר במקוטע, על תחקיר חזי ולוחמיו . האם כקמב"ץ לא בצעת תחקיר גדודי?
.5מה עשתה התצפית שלך? מה הייתה תועלת התצפית,שלך, לאור העובדה שנחשפה שבשטח היה גורי ששון . (בנס חולץ (ומילס וכחלון דיממו למוות לידו....
6. איזה כוח פיקודי היה לתצפית שלך ? שני קצינים בדרגת סגן..האם נכון לטעון שלשניכם לא היה מספיק "כוח פיקודי" על מנת להניע ענייני החילוץ ובשל כך עזבתם את השטח.
7. שאלה נוספת ומוסרית, כיצד הרגשת כאשר המג"ד שלך עזב את השטח מלא נטושים הרוגים ופצועים??והשאיר אותך ללא "כוח פיקודי" מול הדיביזיה 16 המצרית
8. האם היה לך קשר עם מגד הטנקים אהוד ברק שנשאר בשטח עד שחילץ את מנשה
(סמ"פ טנקים שהיה עם חזי), ואיך ההשוואה למג"ד הצנחנים מרדכי שהלך משדה הקרב...??
9. האם אנשי החרמ"ש היו צריכים להתאבד....על פי מילשטיין, אנשי החרמ"ש של אהוד ברק הם שחילצו את מחלקתו של חזי - למה הם היו צריכים להסתכן ולא הצנחנים של איציק???

10. הכיצד יקי חיימוביץ , שולל שנפגש איתך ביום ההוא, איך לא ראית את כניסותיו על נגמ"ש בשטח.
11. מתי עזבתם את השטח, כל העדויות מצביעות שזה היה בערך ב- 1430

לאור השאלות הרבות, אני מציע שתספר את עדותך בפני הפורום לתחקור קרבות , שחקר את הקרב הזה, בעדות מוקלטת ומצולמת ותשיב לשאלות של חברי הפורום שרובם קצינים בכירים במילואים. עדות זו תהיה תשובה לשאלות והתהיות במכתב זה ותפורסם במלואה באתרי האינטרנט העוסקים בפרשה.
אודה לך על הסכמתך בכתב להרצאה בנושא

ללא מורא

בכבוד רב
פילוביץ שחף


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:01   15.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. לידיעתכם/ן האיילנד שמופיע בעדות שלעיל הוא........  
בתגובה להודעה מספר 88
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.04 בשעה 10:10 בברכה, פילוביץ שחף
 
ראש המועצה לבטחון לאומי, האלוף גיורא איילנד

"איציק מרדכי משתמש בעניין השארת התצפית של איילנד ובנצי כעלה תאנה לסיפור הסתלקותו מהשטח, בנימוק המפורסם שלו כי הוא רץ לארגן את הגדוד , אבל היו לו שלושה סמגדי"ם וזה בדיוק תפקידו של הסמגד בגדוד, של הסמ"פ בפלוגה. הוא משתמש בסיפור התצפית כעלה תאנה להסתלקות שלו שעה שחייליו עוד היו בשטח וחלקם מתו מאפיסת דם, ראה מקרה גורי ששון או מקרה חזי דחבש ועוד .... ואיננו יודעים כמה??.

@ שימו לב מה אומר גיורא איילנד ומה אומרים החמאס היום:

איילנד: לא ברור מה יעלה בגורל ההתנתקות
יום שישי, 7 במאי 2004, 23:10 מאת: נתן גוטמן, הארץאיילנד התצפיתן/עלה התאנה של הקרב בחווה הסינית....

היועץ לביטחון לאומי, גיורא איילנד, אמר בהרצאה בארה"ב שישראל מצויה בתקופה של "בלבול" ולא ברור מה יעלה בגורל תוכנית ההתנתקות.
http://news.walla.co.il/?w=//540310

החמאס והג'יהאד: אנו מקבלים השראה מהחיזבאללההחמאס: "מצב הרוח בישראל דומה למצב הרוח ערב הנסיגה הישראלית מלבנון"; הג'יהאד האיסלמי: "אנו משיגים מאזן אימה בינינו לישראל"
עודכן: 08:36 15/05/2004
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-45938-00.html?tag=7-48-44


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:03   15.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. בנצי עציון היה גם מהקצינים שהתיישרו עם חבורת כלבלבי....  
בתגובה להודעה מספר 88
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.04 בשעה 15:19 בברכה, פילוביץ שחף
 
יצחק מרדכי המג"ד....
"ואיציק לא שכח וקידם אותו עד סא"ל , בנצי עציון לא ידע לנווט עם מפה, בחיים לא ניהל תרגיל אש רק הקפיד על הטבחים והרספי"ם בפלוגה.

מעוזיה סגל בכלל לא היה בחווה הסינית??
שאיציק העניק לו , סתם, לפני 4 שנים דרגת רס"ן, הוא נפצע כאשר היה בשרות בפלוגה כסמל ברמת הגולן. איציק החליט שיהיה קצין בגיל 44 או 45 גם לכן הוא חייב לאיציק...

בלי קורס קצינים בלי כלום, יום אחד קרא לו ללשכה וחתם על צו.
כן מעוזיה המפורסם, עכשיו אתם מקשרים את עניין התצפית, עלה התאנה ובריחתו משדה הקרב של המג"ד מרדכי בתואנה שרץ לארגן את הגדוד כאשר גורי ששון דימם בשטח, מילס דימם עד מותו, אוחיון דימם עד מותו, הכל על פי עדות גורי ששון ששרד במקרה בזכות צנחני מילואים שעברו במקרה.

עכשיו אתם מבינים מדברי המג"ד עצמו-יצחק מרדכי, שהוא לא יחלץ את נפגעים, כי עניין מדחת יוסף נטישת פצועים החל עוד בחווה הסינית, כמו שאומר מילשטיין "החל עידן מרדכי במשרד הבטחון"

@ אתם הבנתם את זה: הם ברחו וקיבלו עיטור הגבורהhttp://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hezyc
גולש אורח
   21:36   27.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  219. השתלחות מיותרת -  
בתגובה להודעה מספר 115
 
   היום, 27/5/2004 - אדם שאני מעריך אותו מאוד, יידע אותי באימייל, על תגובה זו (115) .
בדרך כלל, אני מגיב רק על הודעה אחרונה בפורום, באם אני רואה שיש לי מה לחדש, מבחינת עובדות, נקודת השקפה, פרט שגוי וכיוצ"ב.
כמות המידע הקיים כאן, כל כך גדול, שנחוצים לפחות שלושה חוקרים מקצועיים על מנת לקרוא את החומר.

אינני מסכים לסגנון משתלח זה, ולא אטעה אם אקבע, כי המשך סגנון שכזה, יגרום לכשלון המשימה.

ראוי גם, שפילוביץ הנוראי, ישלח במייל לנוגעים בדבר, את הנאמר עליהם ועל כך הבעתי דעתי ביום בתגובה מספר 216. כך לכל אחד תהיה האפשרות לדעת שכתבו עליו דבר מה באחד ממליארדי דפי האינטרנט.

האכסניה חייבת להיות נקיה ועם אימיילים לנוגעים בדבר לאלתר.

חזי דחבש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   23:00   27.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  220. מר חזי דחבש היקר והגיבור: למה כוונתך כשאתה אומר...  
בתגובה להודעה מספר 219
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 27.05.04 בשעה 23:30 בברכה, פילוביץ שחף
 
השתלחות מיותרת ??

1. הסבר נא את הציטוט הזה שלך בכלל והבא לי דוגמאות לאאש האשמתך בפרט:
"אינני מסכים לסגנון משתלח זה, ולא אטעה אם אקבע, כי המשך סגנון שכזה, יגרום לכשלון המשימה."

2. האם אני מבין ממך שאתה עכשיו עושה ממני נוראי, אם כן למה, הסבר האשמתך זו בבקשה, להלן הציטוט מתגובתך:
"ראוי גם, שפילוביץ הנוראי,"

3. תגיד לי מר חזי דחבש היקר האם אתה שם לב שאתה מסיט את הנושא בכלל
ולא מבין מה זה רשת וירטואלית בפרט ולידיעתך אם כבר אתה מדבר האם קראת את תגובתי אליך לתגובה 216 שציינת בכלל ולציטוט המצ"ב בפרט...??
ישלח במייל לנוגעים בדבר, את הנאמר עליהם ועל כך הבעתי דעתי ביום "בתגובה מספר 216. כך לכל אחד תהיה האפשרות לדעת שכתבו עליו דבר מה באחד ממליארדי דפי האינטרנט."

4. האכסניה היא פתוחה לכולם, היא במה לכל מידע ולכל מסמך ועומדת בכל
קריטריון של חופש הביטוי, המידע וזכות הציבור לדעת, מתי קראת לאחרונה את חוק חופש המידע...??
אף אחד לא חייב לשלוח אימייל לאף אחד או אחת שכותבים עליו או עליה
אלא אם הכותב מוצא לנכון שחשוב ליידע אותו או אותה ולא כפי שציינת זאת בסיפא של תגובתך שלעיל:
"האכסניה חייבת להיות נקיה ועם אימיילים לנוגעים בדבר לאלתר."
כמו שאני עשיתי זאת בתגובתי אליך המצ"ב:
218. מר חזי היקר וגיבור ישראל, השאלה ששאלתי היא במקומה והיא
http://rotter.net/forum/gil/5775.shtml#218


מר חזי היקר וגיבור ישראל, השאלה ששאלתי היא במקומה והיא
נשאלת מעל במה זו בפרט וברשת הוירטואלית בכלל כשאלה שציבור הקוראים
אמור להשיב עליה לאחר שיקראו את:

1. תוכן עיטור המופת של תת-אלוף יהודה דובדבני, כמו כן את תוכן הקישור
לאשכול בפרט על כל מה שנגזר ממנו....
2. את העדויות האוטנטיות של סא"ל גור אריה (גורי) ששון ושלך - סרן חזי דחבש, כפי שמסרת זאת קבל עם ועדה בכנס/פורום תחקור בהנחייתו של ד"ר מילשטיין.
לאחר שהקוראים יקראו את כל החומר הם ורק הם ישפטו את כל מה שהם הפנימו מהתוכן העולה מהכתוב בכלל ומהמסמכים בפרט.

אתה צודק בהחלט לגבי עדותו של גורי ששון, של עוזי בן צבי וגם שלך ....!!

לידיעתך ואף מצ"ב העתק האימייל ששלחתי לפרופ' ישראל הרשקוביץ משהיה המ"פ שלך לאחר הקרב בחווה הסינית = קרב אבוד מראש !!

באשר לסיפא שלך לגבי נעילת אשכולות, זנהו הנוהל בפורום סקופים שם חושפים את הסקופים, החדשות ולאחר שהאשכול צובר למעלה מ-22 תגובות הוא ממצה את עצמו בפורום זה ואז אם רוצים הוא עובר לפורום אחר כמו לדוגמא פורום גילוי מסמכים להמשך דיון !!

@ להלן פרטיו הציבוריים של פרופ' ישראל הרשקוביץ בכלל והעתק האימייל ששלחתי אליו בפרט.


The Sackler Faculty of Medicine

http://www.tau.ac.il/medicine/USR/hershkovitzi.htm


העתק אימייל ששלחתי לפרופ' ישראל הרשקוביץ = מ"פ פלוגה ב' גדוד 890 !!

פרופ' ישראל הרשקוביץ הנכבד
חג שמח ומועדים לשמחה.

לאור ההתפתחויות בפרשת הקרב בחווה הסינית שאותה אני מלווה ברשת הוירטואלית בכלל ובופן רשמי בפרט, התגלגלו אלי מסמכים שונים ותיעוד של פלוגתך פלוגה ב' שאתם הביאה לי אחת המשפחות השכולות שזועמת על שביטלו את הקרנת הסרט ביום השידור ביום הזיכרון לחללי צה"ל ביום העצמאות, ומרתיח אותם עוד יותר שהסיבה שהמג"ד יצחק מרדכי ואחרים משתמשים בה, שזה בגלל שהמשפחות השכולות ביקשו, ובכן נכבדי לאחר שתיחקרתי מספר משפחות שכולות לא כך הדברים וזאת בלשון מעטה, הם דורשים מעל כלך במה להקרין את הסרט ויהי מה !!

החלטתי לפנות אליך בריש גלי בכלל ולאימייל שלך בפרט כמו כן אני שולח העתק לד"ר אורי מילשטיין מנחה פורום התחקור האזרחי בכלל והקרב בחווה הסינית בפרט.

מצ"ב מכתבי אליך שפירסמתי ברשת הוירטואלית בדיון באשכול בנושא :
מי משקר: אלוף מרדכי ותת-אלוף דובדבני או סא''ל גורי ששון
סרן חזי דחבש ואחרים....מי משקר ??
http://rotter.net/forum/scoop/5602.shtml

להלן הקישור למכתבי אליך ואשמח מאוד אם תתיחס למכתבי זה.
על מנת להסיר כל ספק, אין אני מאשים אותך כהוא זה
ברציחתם" של לוחמי פלוגה ב' שנשלחו לקרב האבוד מראש,
אבל אני כן דורש ממך כישראלי, יהודי, כמ"פ הפלוגה שאותה קיבלת ושיקמת לאחר הקרב הטרגדי מנשוא, אנא עזור ללוחמיך החיים שחזרו מן התופת ומהלכים בינינו כמתים חיים.

כמו כן מצ"ב קובץ תמונות הלוחמים שנפלו בקרב האבוד בחווה הסינית שאתה עצמך -תמונתך מתנוססת מעל ראשם.

אנא עזור לחיילך ויפה שעה אחת קודם לחשוף את האמת האמיתית,

11. פרופ' ישראל הרשקוביץ, דמם של המ''פ יקי ולוחמיו ז''ל....
זועק מן האדמההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה !!!
http://rotter.net/forum/scoop/5602.shtml#11

אתה קיבלת את הפלוגה כמ"פ מילואים לאחר שהמ"פ יקי נהרג בקרב בחווה הסינית ומאז התקדמת בסולם הדרגות בכלל ובאקדמיה בפרט, אתה היום מכהן כפרופ' באוניברסיטה בתל-אביב, אתה לא חושב שהגיע הזמן לאחר 31 שנה מהקרב בו נשלח המ"פ ולוחמיו לקרב אבוד מראש, לחשוף את האמת...??

לנוחיותך תזכורת של המ"פ והלוחמים שנהרגו בקרב כפי שמוסגרו בתמונה
פלוגתית לאחר שסיימה מסלול בן 14 חודש שהתחיל במחזור נובמבר 1972 !!

כמו כן מצ"ב הקישור לאשכול האם בפורום גילוי מסמכים:
הקרב על החווה הסינית: הסיפור שלא סופר !!
http://rotter.net/forum/gil/5775.shtml


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   19:55   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. צנחנים ותיקים קוראים לא לשדר סרט על ''החווה הסינית''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
לפי אחת הגרסאות בסרט, קיבלו מודיעין מוטעה על היקף הכוחות
ונשלחו כ
"בשר תותחים"


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   20:10   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. ''טלעד'' כועסת: הרשות השנייה דחתה שידור הסרט.........  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.04 בשעה 20:28 בברכה, פילוביץ שחף
 
"החווה הסינית" - שומון

טענות וטענת-נגד של מפקדים בקרבhttp://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   20:45   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. המשפחות דרשו והסרט נפסל''- הקרב על החווה הסינית !!  
בתגובה להודעה מספר 85
 


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   01:14   11.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. יצחק מרדכי סוגר מעגל:''יוצא לבקר במצרים 23 שנה אחרי.....  
בתגובה להודעה מספר 85
 
הקרב בחווה הסינית.
יצחק מרדכי יציע חמובארק לחדש ה"קו החם" שיבר בין צבאות שתי המדינות


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   07:54   17.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  127. יורם (יוריק) ורטה, שנפצע בקרב: ''לא היה עם מי לדבר''  
בתגובה להודעה מספר 85
 http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   05:40   02.06.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  275. ''המלחמה בעבורי זה המוות'' מאת: אילנה באון  
בתגובה להודעה מספר 127
 
הקשר של מ"מ מחלקה אחת סגן חזי דחבש, יוריק ורטה מדבר:
"המלחמה בעבורי מאוד מגמדת. זה לא היה אפוס של גבורה"
הכתבה המצ"ב פורסמה בעיתון מעריב

@ מצ"ב קישור לעדות מזוויעה נוספת של יוריק ורטה....
239. בשנת 86' זימנו את יוריק ורטה, קשר פשוט במלחמת יום כיפור
http://rotter.net/forum/gil/5775.shtml#239http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   08:28   17.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  128. והקרב ממשיך להתנהל:''שלושים ואחת שנה אחרי והאש של....  
בתגובה להודעה מספר 85
 
החווה הסינית ממשיכה לבעור = יוקרת מערכת....

http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:22   17.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  129. החווה הסינית:''האזהרה שאיחרה 30 שנה....!!''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   10:01   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  133. רס''ן שמואל אסקרוב:''המלחמה שלי, חמש דקות על הרכס....''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.05.04 בשעה 10:12 בברכה, פילוביץ שחף
 


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   11:46   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  134. תופת לאור הירח:''איציק מרדכי לא ישכח לעולם אף דיונה ואף  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.05.04 בשעה 11:47 בברכה, פילוביץ שחף
 
"....תעלה בחווה הסינית @ הוא גם לא ישכח איך נשלח ברגל עם חייליו, בלי מודיעין מוקדם ובלי נשק מתאים, היישר אל תוך מארב ענק של הצבא המצרי @ וחמור מכל: הוא לא ישכח איך גילה בסיום המלחמה שכל המידע היה שם, בפיקוד דרום, אך פשוט לא הועבר אליו..."

http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   13:09   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  135. ''איציק כאן אהוד, אני מגיע לעזרה''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.05.04 בשעה 15:02 בברכה, פילוביץ שחף
 http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   13:49   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  136. ''יצחק מרדכי: ''אסור לקבל מהמדינה, צריך רק לתת''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.05.04 בשעה 14:35 בברכה, פילוביץ שחף
 

http://www.4law.co.il/tap1.pdf
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   15:30   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  137. יצחק מרדכי: ''מהחווה הסינית יצאתי אדם אחר''  
בתגובה להודעה מספר 85
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.04 בשעה 11:47 בברכה, פילוביץ שחף
 @ מצ"ב מסמכים/ציטוט מסיפרו של יוסף בלום הלוי - התקדשות
מתת-פרק 890 בחווה הסינית בעמוד 377 - הראיון המדובר/הכתבה שלעיל....

313. ''התקדשות''-זיכרונות ממלחמת יום הכיפורים/יוסף בלום הלוי
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5775&forum=gil&omm=313&viewmode=threadedhttp://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   21:35   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  138. גיבור בזכות עצמו:''יפתח יעקב קיבל את עיטור המופת על חלקו  
בתגובה להודעה מספר 85
 
http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   21:42   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  139. בכל שנה בסתיו:''התחוללה שם מלחמה, לא סתם טעות-ניווט....  
בתגובה להודעה מספר 85
 


http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   21:56   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  140. ''לאט לאט הם מספרים על הלילה שבו נשלחו להיטבח בחווה...''  
בתגובה להודעה מספר 85
 http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות
   22:53   18.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  142. האיש והאגדה: 30 שנה נמנע אל''מ (מיל') רמי מתן ממתיחת....  
בתגובה להודעה מספר 85
 
http://www.4law.co.il/tap1.pdf            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בגבג
גולש אורח
   17:19   10.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. איך סיפור של 30 שנה מתהפך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   איך סיפור של 17 שעות נעלם . שמעתי את איציק אומר עשרות פעמים הגדוד נלחם 17 שעות, אך אף פעם הוא לא פירט מי נלחם. ידוע שהוא המג"ד עזב בבוקר, אז מי נלחם 17 שעות. עד הבוקר זה היה כ- 4 עד 5 שעות, מאיפה הוא לקח 17 שעות?

אין ספק שהסיפור שמספר מילשטיין זה תיאור של אותן 17 שעות. אבל למה זה היה סוד-צבאי עד עכשיו

כל הכבוד לפליבוץ ולמילשטיין

בגבג            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי קרן
גולש אורח
   20:08   11.05.04   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. שחף שלום מאלי קרן שלחתי לך תגובה  
בתגובה להודעה מספר 0