גירסת הדפסה          
קבוצות דיון גילוי מסמכים נושא #6636 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 6636   
שכל ישר
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות
   23:25   13.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ארה''ב החלה להשית סנקציות על ישראל שמכרה מזלטים לסין  

 
  
מחריף המשבר הביטחוני עם ארה"ב: דורשת מישראל להגביר פיקוח על יצוא נשק ומחמירה את הסנקציות

מאת זאב שיף

ואשינגטון

מחריף המשבר בין ישראל לארה"ב סביב מכירת מטוסים ללא טייס לסין. בחודשים האחרונים מטילה ארה"ב סנקציות קשות על ישראל, הכוללות פגיעה בעסקות ביטחוניות, בפרויקטים משותפים ובחילופי מידע בין שתי המדינות לגבי מערכות נשק מתקדמות. הממשל האמריקאי הציב לאחרונה לישראל שלוש דרישות מרכזיות כדי להביא לפתרון המשבר, שנועדו להגביר את הפיקוח והתיאום בין המדינות בכל הנוגע ליצוא הביטחוני של ישראל.

המחלוקת הנוכחית פרצה סביב עסקה של מכירת מל"טים מסוג "הארפי" מישראל לסין שנחתמה ב-1999, ולטענת ארה"ב, נעשתה מאחורי גבה ובניגוד לעמדתה. זאת לאחר שב-2000 כבר ביטלה ישראל עסקת מכירה של מטוסי ביון מסוג "פלקון" לסין בעקבות לחץ אמריקאי. בעקבות המחלוקת האחרונה פרץ תחילה משבר אמון אישי בין סגן שר ההגנה הפורש, דאג פיית, למנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, אך לאחרונה העמיק הסכסוך בין המדינות והתרחב לכמה תחומים ביטחוניים, שבהם עשוי להיגרם לישראל נזק רב.

הדרישה הראשונה שהציבה ארה"ב לישראל היא העברתם של כל הפרטים לגבי יותר מ-60 עסקות שישראל ביצעה עם סין בשנים האחרונות, כדי שוואשינגטון תוכל לסכם את הנזקים שנגרמו לביטחונה, אם היו כאלה. שר הביטחון, שאול מופז, מינה לצורך בירור זה את מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל') הרצל בודינגר. בודינגר קיים פגישות בירור רבות בעניין בוואשינגטון, ובארה"ב מרוצים משיתוף הפעולה עמו. תהליך הבירור נמצא כעת על סף סיום.

הדרישה השנייה היא בחינה מדוקדקת של מערכת הפיקוח הישראלית על מכירת ציוד ביטחוני. האמריקאים מעוניינים לדעת כיצד נוצרים "חורים" במערכת הפיקוח, מהם צעדי הענישה למי שמפר את התקנות בעניין, ומדוע הדרג המדיני בישראל אינו מעורב ישירות בביצוע הפיקוח.

הדרישה השלישית היא ניסוח של מזכר הבנה בין ארה"ב לישראל בקשר למכירות נשק שיגביר את התיאום בין המדינות. בישראל ציפו לקבל זה מכבר את הטיוטה האמריקאית למזכר, אך זו לא הוגשה גם השבוע בביקורה של משלחת ישראלית בראשותה של היועצת המשפטית במשרד הביטחון, צביה גרוס. בממשל אומרים כי ניסוח המזכר יתאפשר כשתיושב המחלוקת בעניין פיקוח ישראל על עסקות נשק. הסדרים כאלה, לדברי הממשל, קיימים גם עם מדינות אירופיות שונות, כולל בריטניה.

הצעדים נגד ישראל אושרו בדרגים הגבוהים ביותר בממשל האמריקאי. שר ההגנה, דונלד רמספלד, ושרת החוץ קונדוליזה רייס אישרו את הסנקציות לפני כשבעה חודשים, והן נעשו בידיעתו של יועץ הנשיא בוש לביטחון לאומי, סטיב האדלי. זאת בניגוד להערכות בישראל, לפיהן המשבר יחלוף עם סיום תפקידם של פקידים במשרד ההגנה בוואשינגטון שעמם התעורר הוויכוח. בין אלה תת שר ההגנה פול וולפוביץ, שכבר עזב לניהול הבנק העולמי, תת שר ההגנה למדיניות פיית והאחראית למדיניות ליסה ברונזון. שני האחרונים יסיימו בקרוב תפקידם במשרד.

צעדי הענישה הם נגד כל התעשייה הביטחונית הישראלית, ולא רק נגד מפעלים שעשו עסקות שונות עם סין. אחת החברות שעלולות להיפגע, אף שלא עשתה עסקות נשק עם סין, היא "אלביט", שמתחרה בארה"ב על מכירת ציוד למטוס הקרב המתקדם אף-22. אלביט התחרתה עד כה בהצלחה מול חברה מבריטניה, וקיים חשש שאם המשבר יימשך האמריקאים יעדיפו לפנות לחברה הבריטית.

האמריקאים גם השהו את שיתוף הפעולה עם חיל האוויר הישראלי על היבטים טכנולוגיים במטוס התקיפה העתידי JSF. מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, ביקר לאחרונה בארה"ב והציג את חששותיו לגבי ההשפעה המבצעית השלילית של ההחלטה. כמו כן הופסק שיתוף פעולה בקשר למערכת סימולציה מתקדמת גדולה לכוחות היבשה של צה"ל, העוסקת בשדה הקרב העתידי. גם חילופי מידע בקשר ל"הנטר 2", מל"ט התקיפה הישראלי המפותח יחד עם חברה אמריקנית, הוקפאו.

כתוצאה מהמשבר הקשרים שובשו הקשרים של בכירים במשרד הביטחון עם מקביליהם במשרד ההגנה בוושינגטון, ופניות טלפוניות ישראליות אינן נענות. כמו כן נדחה מפגש של קבוצת העבודה האסטרטגית JSPG המתכנסת אחת לחצי שנה. לאחרונה כתב מנכ"ל משרד הביטחון לסגן שר ההגנה האמריקאי שבא במקומו של וולפוביץ, גורדון אינגלנד, הידוע בקשריו הטובים עם ישראל. המכתב דן בהצעה ליישב את המשבר, אך אינגלנד השיב מכתב שנשלח רק לשר הביטחון מופז.

לסנקציות נוסף גם עיכוב משלוח של ציוד צבאי הדרוש לישראל בשביל מכשירים לראיית לילה. ואשינגטון הודיעה כי היא מקפיאה בינתיים את כל המשלוחים הללו לישראל, ולא רק מהחברה שישראל רכשה ממנה, דבר שעלול לגרום נזק לפעולתו המבצעית של צה"ל. גם בדרגים הנמוכים והבינוניים בתעשיות הביטחוניות האמריקאיות מורגשת סלידה מישראל בעקבות המשבר, ויותר ויותר אומרים שלא כדאי לעשות עסקים עם ישראל.

עם זאת, נשמעים מוואשינגטון גם קולות הרגעה מסוימים, לפיהם אין כוונה לכפות על ישראל הפסקה של כל קשריה המסחריים עם סין. גם ארה"ב מנהלת עיסקות שונות עם בייג'ין. גורמים בממשל אמרו כי המשבר יסתיים מהר יותר אם ישראל תשתף פעולה עם וואשינגטון. אך אפילו אם המחלוקת תיושב, ותקוצר תקופת ההקפאה של הפרויקטים והעסקות עם ארה"ב, מדובר במשבר שלא היה כמותו בין שתי המדינות מאז שנות ה-70, אם בכלל. גם כשיפתרו הדברים, יישאר משקע קשה שיקרין על התעשיות הביטחוניות האמריקאיות ועל הפקידות הנמוכה בפנטגון.              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אפשר לפתור את הבעיה בקלות Yac 14.06.05 07:32 1
     שכחת את החשוב מכולם: להפסיק העברת מידע מודיעיני BB 14.06.05 08:30 2
         קול ישראל: Yac 14.06.05 08:53 3
  הכניעה שלנו לארה''ב סאסי 14.06.05 09:08 4
     מורשת הקסטנריזם !! פילוביץ שחף 14.06.05 15:21 8
  עוד קונספציה של שרון קורסת Mifune 14.06.05 09:09 5
     מעולם בכל תולדותינו לא היו יחסי ישראל-ארה''ב טובים יותר BB 14.06.05 17:52 10
  יש כאן שלושה מוטיבים. שכל ישר 14.06.05 09:48 6
  !! שמיר - פרס = שרון - פרס !! פילוביץ שחף 14.06.05 09:50 7
  מצוין, המלאך מיכאל 14.06.05 16:51 9
     יש מי שתמיד דואג לגמד את ישראל בעולם !!! פילוביץ שחף 14.06.05 19:15 11
         שחף ידידי. שכל ישר 15.06.05 10:57 14
  חבל שלא הטלנו סנקציות כלכליות יחד עם מיקרונזיה באו''ם. i_lan 15.06.05 03:05 12
  רק חבר דפוקים יכולים להביא לסכסוך בינינו לבין כולם! אוהב ישראל 15.06.05 03:52 13
     אבל תודה שישראל חכמה מכל אומות העולם Yac 18.06.05 07:39 17
  בריונות אמריקאית כחול 15.06.05 11:13 15
  יחיאל חורב הביתה = סודות המלמ''ב פילוביץ שחף 17.06.05 23:46 16
  ארה''ב זועמת על ישראל בעקבות מכירת ציוד צבאי לסין פילוביץ שחף 22.12.13 08:58 18

     
Yac
גולש אורח
   07:32   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אפשר לפתור את הבעיה בקלות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 14.06.05 בשעה 07:35 בברכה, Yac
 
א. נרחיב את פעולות הריגול של ישראל נגד ארה"ב
ב. נגדיל את קצב העברת הטכנולוגיה האמריקאית לסין
ג. נוסיף עוד הגבלות על מעבר כלי שיט אמריקאים במים שלנו ומטוסים באויר.
ד. נדרוש עוד 7 מיליארד דולר למימון ההתנתקויות
ה. נחתום על עוד הסכמי שיתוף פעולה עם מדינות לא ידידותיות לארה"ב
ו. נתאם עם הלובי היהודי בושינגטון, הגברת הלחץ על הממשל
ז. נעודד את יהודי ארה"ב לתמוך בדמוקראטים ובמיוחד בהילארי קלינטון.
ח. נצטרף לקולות הקוראים להפלת הרפובליקנים.
ט. נסרב להחליף עובדי ציבור שהיו מעורבים בהפרת יחסי האמון עם ארה"ב.
י. נפסיק את הסיוע הטכנולוגי הישראלי לארה"ב ונפסיק לתמוך בה באו"ם.

YANKEE GO HOME            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BB
חבר מתאריך 6.5.02
1947 הודעות
   08:30   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. שכחת את החשוב מכולם: להפסיק העברת מידע מודיעיני  
בתגובה להודעה מספר 1
 


שעון עומד עדיין מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום (בדיוק מדהים), והרי לך מובנה של האמת לשעתה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yac
גולש אורח
   08:53   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. קול ישראל:  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.06.05 בשעה 07:01 בברכה, Yac
 
מקור מדיני בכיר: ניתן יהיה לפתור את המשבר הביטחוני עם ואשינגטון בתוך חודש.

יו``ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח``כ יובל שטייניץ: דרישת ארה``ב מישראל לפטר בכירים במערכת הביטחון אינה לגיטימיטת ואף ``משפילה``.

אבל המצב האמיתי מסובך.
ישראל עושה לארה"ב קומבינות וטיוח, כמו שהיא עושה לאזרחיה.

אנחנו סניף עלוב של סדום, לא רק ביחסינו לאזרחי ישראל.
עובדי ציבור אקרובטים ורמאים, מרמים גם מדינה שמסיעת לנו, לא רק בסכומי עתק.

בציוד המסופק לסין, מצוייה טכנולוגיה אמריקאית ומרכיבי מיקרו-אלקטרוניקה שמיוצרים בארה"ב.

כל פריט ציוד שמוסרת ישראל לסין, נחקר ונלמד, והתעשיה הסינית
מוציאה לפועל יצור המוני ממנו, להצטידות הצבא הסיני ובנות בריתה של סין.
(צפון קוריאה ? אירן ? סוריה ?)

חשוב לקרוא את שכתב זאב שיף:


US Orders Israel To
Increase Control Of
Security Exports
By Ze'ev Schiff,
Haaretz Correspondent and Haaretz Service
6-14-5

WASHINGTON - The crisis between Israel and the United States over the sale of assault unmanned aerial vehicles (UAV) to China is deepening: The U.S. has been imposing harsh sanctions on Israel for a few months now, following the dispute between the two states over the sale of the drones.

The moves, which are damaging to Israel, involve undermining security deals and information exchanges on advanced weapons systems, and freezing shipments of military equipment required for operative activity.

The U.S. has made three demands of Israel in order to settle the crisis, involving supervision of defense industry exports and coordination with the United States.

The controversy erupted over a deal Israel made to sell its Harpy Killer UAVs to China. The U.S. claims that the deal was made behind its back and against its express wishes.

In 2000 Israel canceled the sale of Falcon airplanes to China following U.S. pressure.

The U.S.'s first demand is that Israel provide it with details of more than 60 deals it made with China in recent years, so that Washington could assess the damage caused to its security, if any.

Mofaz has appointed former Air Force commander Major General Herzl Bodinger to settle this issue with Washington.

The second demand is a close examination of the Israeli security equipment supervision system. Washington wants to know how "holes" are created in the system, how those who break regulations are punished and why the government is not directly involved in the supervision.

The third demand is the formulation of a memorandum of understanding (MOU) about arms sales. Sources in the U.S. administration say it will be possible to draft the MOU once the differences over the Israeli supervision are ironed out.

The controversy triggered a personal trust crisis between outgoing U.S. Undersecretary of Defense for Policy Douglas J. Feith and Defense Ministry Director General Amos Yaron. Recently, however, the dispute deepened and expanded into several security areas that could gravely damage Israel.

On Sunday, Israel Radio quoted Defense Ministry officials denying that Israel is awaiting personnel changes in the Pentagon in order to settle its dispute with the United States surrounding the sale of unmanned aerial drones to China.

Defense Ministry officials say Israel is holding a productive dialogue with the U.S. administration on the matter, adding that both sides have expressed a desire to come to an understanding on steps to improve supervision of Jerusalem's defense exports, Israel Radio reported.

The sanctions against Israel were approved by the highest ranking American officials. Secretary of Defense Donald H. Rumsfeld and Secretary of State Condoleezza Rice approved them about seven months ago, and they were imposed with the knowledge of Steve Hadley, national security adviser to President George W. Bush.

This is contrary to the Israeli assumption that the crisis would blow over with the departure of the officials with whom the argument had erupted. These include Deputy Secretary of Defense Paul Wolfowitz, who already left for the World Bank, Feith and Undersecretary of Defense for Technology, Security Policy and Counterproliferation Lisa Bronson. Feith and Bronson are soon to end their tenures in the defense department.

Israel has agreed to the Americans' demand that it change its supervision regulations on security exports. However, an Israeli delegation to Washington failed to settle differences on this in recent days.

The sanctions have been imposed on Israel's entire security industry, not merely on plants that made deals with China. One company that could be damaged, although it did not make arms deals with China, is Elbit. Elbit is contending with other companies in the U.S. to sell equipment for the advanced F-22 Raptor aircraft. So far it has competed successfully against a British company, but it is feared that if the crisis continues the Americans may prefer the latter.

The Americans have also suspended technological cooperation with the Israel Air Force on the future Joint Strike Fighter (JSF) aircraft. Air Force Commander Major General Eliezer Shakedi recently visited the U.S. and voiced his fears regarding the operative effects of the sanctions.

The U.S. has halted cooperation on a large advanced simulation system for the IDF's ground forces, dealing with the future battlefield, and stopped the information exchange on Hunter 2, the assault UAV Israel is developing with an American company.

The crisis has disrupted the contacts of senior Defense Ministry officials with their counterparts in the American Defense Ministry, who are not responding to telephone calls from Israel. A meeting of a strategic work team that convenes every six months was put off.

Yaron has recently written to Deputy Minister of Defense Gordon England, who replaced Wolfowitz, suggesting settling the crisis. But England replied only to Defense Minister Shaul Mofaz.

The U.S. is also holding up a shipment of night vision equipment. Some of the equipment disappeared from one of the shipments, and an Israeli probe indicates it was stolen before the goods left the U.S. Meanwhile, Washington has declared a freeze on all such equipment shipments to Israel, which could harm the IDF's operative activity.

Following the crisis, one can sense the repulsion toward Israel among lower- and middle-ranking officials in Washington. More and more of them are saying that it is not worth doing business with Israel.


http://www.haaretzdaily.com/hasen/spages/587093.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סאסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.16
1432 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
   09:08   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הכניעה שלנו לארה''ב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הולכת והופכת אותנו למדינה מצורעת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   15:21   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מורשת הקסטנריזם !!  
בתגובה להודעה מספר 4
 


http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mifune לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
17923 הודעות, 126 מדרגים, 237 נקודות.  ראה משוב
   09:09   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עוד קונספציה של שרון קורסת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שרון פיתח תלות מבהילה וחסרת תקדים בדוד סם.

עכשיו הדוד מפשיל מכנסים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BB לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.02
1947 הודעות, 18 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
   17:52   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מעולם בכל תולדותינו לא היו יחסי ישראל-ארה''ב טובים יותר  
בתגובה להודעה מספר 5
 

נאמר ע"י אריאל שרון
במעמד חתימה על תוכנית 'מפת הדרכים' האמורה להשיב את ישראל לגבולות 1967.
על פי חוות דעת של הפנטגון אין למדינת ישראל סיכוי לשרוד בגבולות אלה (לא יודע אם זה עוד רלוונטי כי עושה הרושם שהמדינה שהכרנו אז כבר לא קיימת וכעת מתרכזים המאמצים בנסיון להקים מדינה פלשטינית תוך כדי שימור מרכזי הכוח בידי האליטות שהיו בימי מדינת ישראל הזכורה לטוב או לרע, תלוי את מי שואלים).


שעון עומד עדיין מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום (בדיוק מדהים), והרי לך מובנה של האמת לשעתה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שכל ישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות, 57 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
   09:48   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש כאן שלושה מוטיבים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
1. המוטיב הפשוט, והחשוף לעין, ישראל אכן לא משתפת פעולה עם ארה"ב ומוכרת לסין נשק ללא תיאום. לא לגמרי בסדר אבל גם לא לגמרי נורא.

2. מאבק ציני של תעשיות הנשק האמריקאיות על שוק של 20 מליארד דולר. הורדת ידים של האמריקאים תוך שימוש בכל האמצעים. לצורך מלחמה שערה ישראל צריכה להיות לגמרי נקייה.

3. הצגה מוגזמת בישראל של ויכוח לגיטימי עם האמריקאים שרוצים לכפות שלא כדין פיקוח על הנשק הישראלי. זאת כדי למשוך תשומת לב בינלאומית לתעשית הנשק הישראלי ותוצרתה ובכך להגדיל את הענין ואת מחירו לקראת תערוכת הנשק הגדולה בצרפת בזמן הקרוב. וגם כדי להביך את קונדוליסה רייס בביקורה הקרוב בישראל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   09:50   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. !! שמיר - פרס = שרון - פרס !!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

האם רה"מ שרון יפול בפח שטמן לו המשנה לרה"מ שמעון פרס כמו שרה"מ יצחק שמיר נפל בפח בזמנו על ידי מ"מ ראש הממשלה שמעון פרס/ממשלת אחדות??

סחר בנשק בעולם בכלל ובישראל בפרט היו תמיד אבל תמיד בבת עינו של שמעון פרס (מתוקף תפקידיו מקום המדינה) וכל מי שעוקב מקרוב אחר הנושא הרגיש הזה, יודע היטב על מה מדובר, מי נגד מי, מי בעד מי, מה, למה ואיך....??

גם התשקורת בכלל ועיתון הארץ בפרט גנזו לא אחת כתבות תחקיר בנושא:

8. שמעון פרס, סוחרי הנשק - ושוקן....
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5227&omm=8&viewmode=threaded

מצ"ב מספר קישורים לפרשיות שונות בסדר כרונולוגי מימי ממשלת האחדות - שמיר/פרס, כל קישור מוביל לתת-אשכול:

239. פרשת איראנגייט = פרשת פולארד = שמעון פרס !!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5315&omm=239&viewmode=threaded

פרשת יונתן פולרד: מי עומד מאחורי המחדל...!!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5130&forum=gil&omm=0

221. רבין = שבס = מנבר = שמעון פרס !!
https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#221
225. מבצע ''טרמיט'':ישראלי בחצר המוות האיראני.......
https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#225
227. שני סוכני מוסדנהרגו/חוסלו תוך כדי מעקב.......

https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#227

228. ח''כ לשעבר יוסי כץ דרש ועדת חקירה ממלכתית....
https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#228

236. טננבאום נדבק בחיידק ההימורים בקזינו ביריחו !!
https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#236

265. ישראלי/אשק קרני חשוד במכירת ''ציוד רגיש'' לפקיסטן !!
https://rotter.net/forum/gil/5219.shtml#265

חשיפה: האחים גילון מפרקים לנו את שרותי הביטחון !!
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=6046&forum=gil&omm=0

18. פרוייקט הלביא = מתווכים/קומסיונירצ'ים = 12.5%
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5342&omm=18&viewmode=threaded
21. המטוס האיראני/הצעיקה= המטוס הסיני= המטוס הישראלי/הלביא
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5342&omm=21&viewmode=threaded


ארה''ב שוב מתנגדת שנספק מערכת ''פלקון''.........
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=5342&forum=gil
1. שיחות קמפ דויד=קלינטון=ברק=עראפת=פלקון=סין...
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5342&omm=1&viewmode=threaded


http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המלאך מיכאל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.04
1737 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
   16:51   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מצוין,  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אולי סוף סוף נתעורר?
ונפסיק להיות המדינה ה-52 !            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   19:15   14.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. יש מי שתמיד דואג לגמד את ישראל בעולם !!!  
בתגובה להודעה מספר 9
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.06.05 בשעה 03:13 בברכה, פילוביץ שחף
 

2. ישראל כאבן רחיים על צווארנו: הנשיא אייזנהאור
https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&forum=gil&om=5114&omm=2&viewmode=threaded


http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שכל ישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.04
14559 הודעות, 57 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
   10:57   15.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. שחף ידידי.  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 15.06.05 בשעה 10:58 בברכה, שכל ישר
 
קודם כל יישר כח על ההפניה לספר של עזרא זוהר. זהו ספר מרתק ואני מקווה להשיג אותו.

היחס של הממשל בארה"ב אל ישראל הוא יחס ציני ומשפיל אבל הוא נובע ממצבנו הבינלאומי. צריך לזכור שסין שמשלמת לנו כסף טוב עבור נשק שאף אחד לא יכול למכור לה עדיין לא הרימה את אצבעה באו"ם לטובתינו באף הכרעה חשובה אחת. להיפך היא תמיד הצביעה עם אויבנו.

ולכן נצטרך לנגב את הרוק מהפנים ולהשמע (במכירות נשק לסין) לאמריקאים.

באשר לפשפש ש"הגיע למעלה", שימון פרס, זה מדהים שהאיש שהמפלגה שלו הכתירה אותו כ"לוזר" מוביל בסקרים בפריימריס. זה בגלל ש 30% מחברי העבודה הם ערבים.

אם חפשת סוס טרויאני, הסתכל על שימון.

בברכה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
i_lan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.03
38938 הודעות, 180 מדרגים, 350 נקודות.  ראה משוב
   03:05   15.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חבל שלא הטלנו סנקציות כלכליות יחד עם מיקרונזיה באו''ם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כנגד ארה"ב בעוון מכירת מטוסי קרב מן המתקדמים למדינות שוחרות שלום כגון מצרים וסעודיה, שלא להזכיר את שאר כלי המשחית שצוידו בהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8293 הודעות, 112 מדרגים, 218 נקודות.  ראה משוב
   03:52   15.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. רק חבר דפוקים יכולים להביא לסכסוך בינינו לבין כולם!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yac
גולש אורח
   07:39   18.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אבל תודה שישראל חכמה מכל אומות העולם  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.06.05 בשעה 07:48 בברכה, Yac
 
במחלקת המדינה חוששים, שישראל תנצל את מהומות ההתנתקות כדי לבנות התנחלויות
חדשות, מהן ניתן יהיה להתנתק בהתנתקות הבאה, ולקבל מארה"ב מימון בהתאם.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/947/398.html?pFile=1            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
15159 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
   11:13   15.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בריונות אמריקאית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ישראל מכרה טכנולוגיה כחול לבן לסין. זה פוגע באמריקאים לא יותר
מאשר מכירת טכנולוגיה אמריקאית לסעודיה פוגעת בישראל.

חובת הדיווח לאמריקאים נובעת אך ורק מהעובדה שאנו תלויים בהם במידה רבה.

אין ספק שהאמריקאים ינצלו את המומנטום וינסו לכפות פיקוח גם על מכירות נשק למדינות אחרות כגון הודו למשל. הסיבה למהלך הזה הוא הלחץ שמפעילות יצרניות הנשק על גורמים שונים בממשל.

ישראל צריכה למתוח קו אדום, ואם כל הכבוד לומר לאמריקאים עד כאן!.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
   23:46   17.06.05   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יחיאל חורב הביתה = סודות המלמ''ב  
בתגובה להודעה מספר 0
 

יחיאל חורב הביתה

סודות המלמ"ב


קב"ט צר אופקים. חורב צילום: סבסטיאן שיינר

כתבות נוספות:

הכוח של יחיאל חורב
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2958748,00.html

ה-CIA העריך: ב-1966 תהיה ישראל גרעינית
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3094093,00.html

סוף הסדר הגרעיני?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3091672,00.html


הפנטגון, פורסם כאן , http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3098041,00.html דורש לא פחות מהדחה של הצמרת המקצועית במשרד הביטחון הישראלי, כדי שיוכל לשוב ולכונן יחסי עבודה תקינים עמו. פקידי המשרד הבכירים, טוענים בוושינגטון, נהגו בחוסר יושר בכל הקשור לשיתוף הפעולה הצבאי-תעשייתי עם סין, ולא ניתן עוד לקיים עמם שיח ושיג. לפני שנים אחדות סיכלה ארצות-הברית את מינויו של אביעם סלע כמפקד בסיס תל-נוף, בטענה שעבר עבירות ביטחון נגדה על אדמה אמריקנית. איומה "להחרים" את תל-נוף אילץ את חיל-האוויר לשלוח את אל"מ סלע - שנחשב מועמד מבטיח לפיקוד על החיל כולו - הביתה.

ברור שדרישה אמריקנית להדחת בכירים, גם אם אינה פורמלית, היא בעייתית מאוד בעיניים ישראליות. זוהי בעליל סטירת לחי לריבונות, שהופכת אותנו לרפובליקת בננות. כי כפי שאמר ח"כ אפרים סנה, מינויים והדחות במערכת הביטחון הישראלית נעשים בתל-אביב, לא בוושינגטון ולא על סמך תכתיבים מאמריקה. ואולם, לגבי אחד ה"מסומנים" בפרשה, ניתן למצוא גם בתל-אביב די והותר סיבות לשלחו הביתה.

יחיאל חורב, הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (מלמ"ב - עוסק בעיקר באבטחת מידע), הוא דמות הראי הישראלית של אדגר הובר, מייסד הבולשת הפדרלית. חורב הוא כיום אחד הפקידים החזקים במדינת ישראל, אם לא החזק שבהם. ב-1987 הוא ירש מחיים כרמון גוף קטן יחסית, שהיה כפוף מקצועית לשב"כ, והפך אותו לסוכנות ביון רביעית, שייעודה הוא אולי הרגיש מכל, אך היא הפחות מבוקרת ביחס לאחרים (אמ"ן, שב"כ, מוסד). שר ביטחון נכנס, שר ביטחון יוצא (מאז היו כבר שבעה כאלה), ראשי השירותים מתחלפים מכוח חוק או נוהג - אך חורב תמיד שם, דבק לכיסאו ולכוחו.

וכאן בדיוק נכנסת התסמונת האדגר הוברית. כמו הובר בארצות-הברית, כך חורב אצלנו - שולט באחד התפקידים הרגישים ביותר שממשל יכול לייצר. אין צומת ביורוקרטית רגישה יותר מזו המופקדת על מודיעין נגדי ואבטחת מידע. זה אולי מסביר את העובדה, ששום שר ביטחון לא העז לטפל ביחיאל חורב. ידוע שבכל דמוקרטיה בעולם הדרגים הפוליטיים אינם מעוניינים, ואפילו חוששים לטפל באלה המופקדים על הנושאים הרגישים הללו. לכן, נוטות דמוקרטיות להגביל את משך הזמן בו מחזיקים בעלי התפקידים בתיקים הרגישים. זו לכשעצמה סיבה עקרונית אדירת משקל לשלוח את חורב הביתה.

אבל ישנן סיבות נוספות. לחורב יש מוניטין של קב"ט יעיל ואפקטיבי, אך מכאן ועד לכישורים לשמש נציבה הראשי של מדיניות העמימות הגרעינית - המרחק רב, רב מאוד. זהו תפקיד שדורש מעל לכל הבנה של המערכת הגרעינית הבינלאומית, הנורמות הדיפלומטיות שעליהן היא מושתתת ותהליכים גלובליים. ליחיאל חורב אין את הכישורים הללו, מה שיש לו במקום זהו מלוא החופן של פרנויה ביטחוניסטית. התוצאה היא שורה של כשלונות, שרק פגעו במדינת ישראל. במקרה ואנונו, היה זה חורב שעשה ממנו צלוּב על צלב תוך גרימת נזק תדמיתי מיותר לישראל, שלא לדבר על הפרות בוטות של זכויות אדם. במקרה של תת-אלוף יצחק יעקב, אילץ חורב את כל המערכת המשפטית של מדינת ישראל לרדוף קשיש, קצין בדימוס עתיר זכויות, ובסופו של דבר, ההר הוליד עכבר.

למען הגילוי הנאות, גם לכותב שורות אלה יש "פרשיה" עם יחיאל חורב. לאורך כמעט עשור הוא עשה כל שביכולתו למנוע את הוצאת ספרי "ישראל והפצצה", תוך הפצת תחזיות אימה על הנזק האדיר שהספר יגרום לביטחון המדינה. משיצא הספר, הוא לא חסך במאמצים להעניש אותי. אני מוכן להאמין שהכל היה ממניעים עניינים, ולא מטיעמי נקמה אישית. אבל במבט לאחור, לא דובים ולא יער - שוב חורב טעה והטעה את המערכת בגדול. הוא פשוט לא הבין את הנושא. בשלושת המקרים שהזכרתי הוכיח חורב, שאפילו בתחום המומחיות הייחודי שלו - מדיניות העמימות הגרעינית - הוא אינו יודע מה הוא שח. הוא פשוט לא מבין את עומק ההיבט המדיני של הסוגייה הגרעינית, ומטפל בה מתוך פרספקטיבה של קב"ט צר אופקים.

פרופ' אבנר כהן, חוקר בכיר באוניברסיטה של מרילנד ומרצה אורח באוניברסיטת חיפה. ספרו "הטאבו האחרון" יצא השבוע לאור

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3099420,00.html
http://tinyurl.com/5a2yl לחץ כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילוביץ שחף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.2.02
98335 הודעות, 311 מדרגים, 581 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בטבת תשע''ד    08:58   22.12.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ארה''ב זועמת על ישראל בעקבות מכירת ציוד צבאי לסין  
בתגובה להודעה מספר 0
 

דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
94923 הודעות, 257 מדרגים, 445 נקודות. ראה משוב יום ראשון י''ט בטבת תשע''ד 08:08 22.12.13


ארה''ב זועמת על ישראל בעקבות מכירת ציוד צבאי לסין

המפקח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון נסע השבוע לוושינגטון כדי להתנצל על מכירת מערכת קירור מתקדמת לטילים לסין והודיע על התפטרותו. בעבר שילמו בכירים ישראלים במשרתם על עסקאות דומות. חשש שהציוד הגיע לידי איראן
עמיר רפפורט | 22/12/2013 7:19

ראש האגף לפיקוח על הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון, מאיר שליט, הודיע בשבוע שעבר על סיום תפקידו. הסיבה: בארה"ב טוענים כי בניגוד להתחייבות מפורשת, ישראל העבירה ציוד ביטחוני לסין. ישראל אמנם הסבירה כי הרכיב הרגיש נמכר לחברה אירופאית, כחלק מציוד אחר, אבל העובדה שהוא הגיע בסופו של דבר לסין מהווה בעיני האמריקאים הפרה של התחייבות זו. בארה"ב יש חשש סביר שהטכנולוגיה המתקדמת הזו זלגה מסין לאיראן.

האמריקאים פנו לישראל לפני כחודש כדי לברר איך הגיע הרכיב לסין. שליט לקח אחריות והתפטר מיוזמתו. בסוף השבוע הוא מביקור בארה"ב, שם התנצל בפני האמריקאים על כך שאישר את הייצוא הזה. מדובר במערכת קירור מיניאטורית מתוצרת חברת "ריקור", המשמשת לציוד אלקטרואופטי זעיר וגם למנגנוני טילים.

הפרשה החדשה, שנחשפת כאן לראשונה, אינה קשורה לגילויים מסוף השבוע לפיהם ארה"ב צותתה לבכירים ישראליים. זאת לפי מסמכים שהדליף איש סוכנות ההאזנות האמריקאית לשעבר (NSA).
אין זו הפעם הראשונה שישראל מסתבכת עם ארה"ב בגלל העברת טכנולוגיות מתקדמות לסין. לפני כ-15 שנה זעמו האמריקאים על ישראל בגלל עסקה שאושרה על ידי מנכ"ל משרד הביטחון באותה עת, אלוף במיל' אילן בירן, למכירת מטוס ביון מסוג פאלקון לסינים. ישראל נאלצה לבטל את העסקה ואף לשלם לסינים בשל כך פיצוי בסך כ-300 מיליון דולר.

זה לא מנע מקרה נוסף באמצע העשור הקודם: ישראל העבירה אז לסינים ציוד מתקדם למטוסים ללא טייס (מל"טים), שמכרה כבר שנים קודם לכן. בעקבות כך זעמו האמריקאים ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף מיל' עמוס ירון, נאלץ לסיים את תפקידו. האמריקאים תבעו גם להנהיג מנגנון פיקוח על הייצוא הביטחוני הישראלי, מחשש שטכנולוגיה ישראלית ואמריקאית תועבר על ידי ישראל לגורמים שמבחינתה של ארה"ב נחשבים לעוינים.

בעקבות הדרישה האמריקאית נחקק בכנסת חוק חדש, שעל בסיסו הוקם במשרד הביטחון אגף חדש לפיקוח על הייצוא הביטחוני (אפ"י) וגובשו כללים שרק על פיהם ניתנים אישורי יצוא לאמצעים טכנולוגיים מתקדמים המפותחים בישראל. גם לאחר הקמת האגף נותר מתח בין ישראל לארה"ב, שחשדו כי ישראל מוכרת טכנולוגיה מעבר למה שמתירים האמריקאים. המנהל הראשון שעמד בראש האגף, אלי פינקו, סיים את תפקידו לפני כשלוש שנים. במקומו מונה מאיר שליט.

יש לציין כי במאי 2012 פרסם מבקר המדינה דו"ח חמור שעסק במנגנוני הפיקוח על הייצוא הביטחוני הקיימים במשרד הביטחון, ולפיו בכמה מקרים אושר יצוא למדינות כמו סין, בניגוד לעמדת משרד החוץ.
הנושא הסיני נחשב לרגיש במיוחד, משום שעל אף המגבלות החמורות על יצוא ביטחוני לסין, לישראל, ככלל, יש עניין עצום בחיזוק הקשרים המדיניים והמסחריים עמה, זאת משום שכלכלת סין צומחת בקצב מסחרר.

בוועידת "מעורבים" של מעריב אף אמר בסוף השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל יוזמת נתיב להעברת סחורות סיניות דרך ים סוף ומפרץ אילת, ומשם במסילת רכבת חדשה עד לאשדוד, ובהמשך לאירופה דרך הים התיכון. הנתיב אמור להיות תחליף למעבר בתעלת סואץ, אם תיסגר מסיבות פוליטיות. נתניהו אמר כי דן בנושא זה עם הסינים.

אלא שחזון לחוד ומציאות לחוד: האמריקאים תובעים מישראל לא להעביר כל טכנולוגיה מתקדמת לסין, גם אם מדובר בטכנולוגיה ישראלית לחלוטין. זו הסיבה שהם זעמו לאחר שגילו כי האגף לפיקוח על הייצוא הביטחוני אישר למכור את אותה מערכת קירור מתקדמת שבסופו של דבר הגיעה לידיה של סין. ישראל מחויבת להיענות לתכתיבים אמריקאיים בנושא זה, הן בגלל היחסים האסטרטגיים בינה לבין ארה"ב והן משום שהאמריקאים מספקים לה טכנולוגיה מתקדמת ביותר מתוצרתם וסיוע ביטחוני שנתי בסך כשלושה מיליארד דולר.

בעקבות הפרשה החדשה, הנדונה בדרגים הגבוהים ביותר במערכות הביטחון של שתי המדינות, נאלץ משרד הביטחון לשלוח את מאיר שליט להתנצל בפני האמריקאים, וכאמור, לאחר שובו לישראל בסוף השבוע, הוא צפוי לסיים את תפקידו.

ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה עד לשעת סגירת הגיליון.

מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/533/052.html
.
.
.


https://tinyurl.com/5a2yl כאן » פרס הוא המפתח לפרשת אלטלנה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות