גירסת הדפסה          
קבוצות דיון משפטים נושא #15931 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 15931   
ירושלמי_ג
חבר מתאריך 13.10.15
440 הודעות
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''א    10:49   08.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תביעת שיבוב  

אפרט בקצרה ,
רכב פגע ברכב של אשתי מאחורה , יש סרטון ממצלמת הרכב שלי אשתי עצרה עצירה מלאה ברמזור אדום בזמן הפגיעה.
הנהג הפוגע ואני סיכמנו שנסגור את זה ביננו , לאחר שהבאתי לו הצעת מחיר לתיקון הנהג החליט שאשתי עקפה אותו והוא לא הספיק לעצור ופגע בנו.
מיד הודעתי לחברת הביטוח שהחלה בתהליך מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע , מיותר לציין שחברת הביטוח עושה מה שהמבוטח שלה אומר , התביעה נדחתה פעמיים.
חברת הביטוח שלי הציעה שנתבע את הביטוח שלי והם יחלו בתהליך תביעה בבית משפט שנקרא תביעת שיבוב.
מישהו עבר תהליך כזה ?
מה עשיתם עם נהג שלא מוכן להודות באשמה ?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לאישתי קר מקרה דומה olaf 08.11.20 23:15 1
  טיפ,להקליט אותו לפני שהוא מחליט לכפור באשמה... LAVI 09.11.20 10:28 2
     הכל מוקלט ומתועד בוואטסאפ , מהבחינה הזאת אני לא דואג ירושלמי_ג 12.11.20 05:37 5
  אחדד את התשובות שכבר קיבלת, כי זה חשוב: במקרה כזה, התאונה תיזקף לחובתך עד להשלמת ההליך. זבוב על הקיר 10.11.20 15:23 3
     לא צריך לפנות קודם לביטוח שלך שיעשו את זה? The cake 11.11.20 01:06 4
         אינך חייב, ואם אין לך מקיף ברוב המקרים חברת הביטוח לא תטפל בתביעה עבורך. זבוב על הקיר 12.11.20 09:33 7
     האמת שפניתי לחברת הביטוח של הפוגע , נתקלתי באטימות ירושלמי_ג 12.11.20 05:42 6
  עברתי תהליך דומה עם נהג שפגע בי מאחור, הודה שפגע בי ונתן לי את פרטי ביטוח הרכב שלו ישראל לעולם 15.11.20 06:31 8

olaf
גולש אורח
יום ראשון כ''א בחשון תשפ''א    23:15   08.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לאישתי קר מקרה דומה  
בתגובה להודעה מספר 0

בצומת 2 נתיבים שמאלה שאישתי עמדה בנתיב הכי שמאלי מישהו החליט לבצע פרסה (הכול תועד). הבחור סירב לקחת אשמה והפעלתי ביטוח , תבענו אותו ובסוף ניצחנו.

אבל.... עד שלא זכיתי במשפט הפרמיה הייתה עם תאונה ורק אחרי שנה קיבלתי החזרים.

בכל מקרה גם הכסף שאתה משלם אתה תקבל כולל הוצאות משפט. מה שכן תפנה לחברת הביטוח שלו ותגיד שיש לך סרטון וחבל ללכת למשפט, לפעמים יש עו"ד דין חכמים שיבינו שאין להם סיכוי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
LAVI
גולש אורח
יום שני כ''ב בחשון תשפ''א    10:28   09.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. טיפ,להקליט אותו לפני שהוא מחליט לכפור באשמה...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ירושלמי_ג
חבר מתאריך 13.10.15
440 הודעות
יום חמישי כ''ה בחשון תשפ''א    05:37   12.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הכל מוקלט ומתועד בוואטסאפ , מהבחינה הזאת אני לא דואג  
בתגובה להודעה מספר 2

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום שלישי כ''ג בחשון תשפ''א    15:23   10.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אחדד את התשובות שכבר קיבלת, כי זה חשוב: במקרה כזה, התאונה תיזקף לחובתך עד להשלמת ההליך.  
בתגובה להודעה מספר 0

במילים אחרות: אתה תובע את הביטוח *שלך*, כאילו זו היתה תאונה עצמית, הביטוח שלך משלם לך את הפיצוי על הנזק, והביטוח שלך מנהל הליך משפטי מול הביטוח של הנהג הפוגע. היתרון הוא שבד"כ כך תראה את כספי הפיצוי מהר יותר, אבל החסרון הוא ש*לפחות* עד שמתבררת התביעה בין חברות הביטוח התאונה נספרת לך כתביעת ביטוח (שכן אתה תובע את הביטוח שלך בדרך זו).

השאלה המתבקשת היא מדוע, מיד לאחר שעדכנת את הביטוח שלך על התאונה ועל האפשרות שהנהג הפוגע יגיש תביעה שקרית נגדך, לא פנית לחברה שמבטחת את הנהג הפוגע בשביל להגיש את התביעה ישירות מולה?

The cake
חבר מתאריך 4.1.15
12949 הודעות
יום רביעי כ''ד בחשון תשפ''א    01:06   11.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא צריך לפנות קודם לביטוח שלך שיעשו את זה?  
בתגובה להודעה מספר 3

השאלה המתבקשת היא מדוע, מיד לאחר שעדכנת את הביטוח שלך על התאונה ועל האפשרות שהנהג הפוגע יגיש תביעה שקרית נגדך, לא פנית לחברה שמבטחת את הנהג הפוגע בשביל להגיש את התביעה ישירות מולה?

(למען ההבהרה אני מתעניין ושואל בלבד לשם הבהרה בלבד כי עד עכשיו חשבתי שכך זה עובד)

זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
9400 הודעות
יום חמישי כ''ה בחשון תשפ''א    09:33   12.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אינך חייב, ואם אין לך מקיף ברוב המקרים חברת הביטוח לא תטפל בתביעה עבורך.  
בתגובה להודעה מספר 4

לפני שנתיים הייתי מעורב בתאונה קלה (שפשוף צבע, לא יותר) באשמתי. הנהג שנפגע הגיש תביעה (לא בבית משפט!) ישר לחברה שביטחה אותי צד ג', החברה פנתה אלי, הודתי שהתאונה באשמתי (היה ויכוח על חומרת הנזק, אבל זה סיפור אחר), הנהג ההוא קיבל החזר והלך לדרכו בשלום.

כמובן, ישנה בעיה כשהנהג שאשם בתאונה אינו מודה באשמתו, אבל אאל"ט אם אינו מודה בנזק ומסרב לאשר לחברת הביטוח שלו לשלם לנפגע, הוא חושף עצמו לתביעה ישירה בגין הנזק.

ירושלמי_ג
חבר מתאריך 13.10.15
440 הודעות
יום חמישי כ''ה בחשון תשפ''א    05:42   12.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. האמת שפניתי לחברת הביטוח של הפוגע , נתקלתי באטימות  
בתגובה להודעה מספר 3

ומכן הבנתי שהם פשוט עושים מה שהלקוח שלהם אומר ושהם יעשו הכל כדי לא לשלם , אחרי התייעצות עם עורך דין ההמלצה היא להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות על נזקים עקיפים כמו הפסד ימי עבודה וכו.. ואחר כך להעביר את פסק הדין לחברת הביטוח וככה התביעה של חברת הביטוח שלי מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע תהיה הרבה יותר זריזה. חוץ מזה להתמודד מול חברת ביטוח לבד ניראלי קצת יותר מדי בשבילי, פעם ראשונה בחיי שאני נגש לבית משפט.

ישראל לעולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.18
1615 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ח בחשון תשפ''א    06:31   15.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עברתי תהליך דומה עם נהג שפגע בי מאחור, הודה שפגע בי ונתן לי את פרטי ביטוח הרכב שלו  
בתגובה להודעה מספר 0

הגשתי תביעה לביטוח שלו ואז התברר שהנהג הוא שכיר בחברה והוא לא בעל הרכב. הוא החליט שהוא בכלל לא פגע בי והנזק לרכב שלי הוא נזק ישן.
חברת הביטוח שלי הציעה לי לתבוע עי עורך דין חיצוני ישירות את הביטוח של הפוגע ובכך להמנע מלתבוע את הביטוח שלי.
זה לקח כחצי שנה אבל קיבלתי כל אגורה חזרה כולל ירידת הערך והוצאות עו״ד מהביטוח של הפוגע

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות