גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22025 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22025   
y o n i לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.8.08
21100 הודעות, 143 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:29   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אלי ישי: ''בבחירות הבאות - אוריד את הכפפות'' רואה בדומא את ההזדמנות שלו לחזור לזירת האגרוף  

 
  
הועבר בתאריך 30.12.15 בשעה 17:49 מפורום חדשות על-ידי Xeneize, (מפקח)
 

אלי ישי: "בבחירות הבאות - אוריד את הכפפות"

יו"ר 'יחד' רואה בפרשת דומא את ההזדמנות שלו לחזור לזירת האגרוף ממנה נזרק • טורו של אבי בלום - חובת קריאה

אבי בלום יום רביעי י"ח טבת תשע"ו 13:40 30/12/2015


אשא עיני אל הגבעות


http://cache.bhol.co.il/imagebank/480x357/article_d9864e70ca3d4fa791d807125a5d8dc1.jpg

אלי ישי, פלאש90

"כשיאיר ואבנר יתחתנו, נבקש מדרעי שישיג לנו קיזוזים במליאה", הושמעה השבוע הלצה בלשכת ראש הממשלה. נתניהו שהשתתף בשמחת השבע-ברכות לבתו של דרעי, הביט בהשתאות מהולה בקנאה. לא בכמות הילדים והנכדים של השר הצעיר ממנו בכמה שנים טובות, אלא במסת הקיזוזים והתיזוזים שהליכוד לא ישיג לעולם בממשלת 61.

איש ציבור שלא הוזמן לאירועי השבע-ברכות (מיעוט רבים שניים. ליום!), יכול להסיק את המסקנות ולהחזיר את המפתחות. קווי הנייעס לא הפסיקו לפלוט רשימה אינסופית של משתתפים, בראשם, הזוג המלכותי, ראש הממשלה ורעייתו המוזהרת. מכל הפרשיות המשפטיות של השבוע, רק חקירת הרעייה באזהרה עשויה להשפיע פוליטית, לטווח הרחוק. אולמרט ושאר חברי הגוורדיה שהורשעו-זוכו הם בבחינת 'גברא קטילא'. מדובר באישים פוליטיים רמים שמותם הפוליטי הוכרז רשמית כבר לפני שנים והשבוע זוהה מקום כליאתם/שירותם.

את דרעי עניינה יותר מכל נוכחות חברי מועצות גדולי וחכמי התורה באירועי החתונה. המופעים תוזמנו מראש והמסע בבתי גדולי האומה החל שבועות לפני החתונה. כשמרן הגר"ח קנייבסקי הסביר בחביבות שאינו יוצא מגבולות בני ברק לצורך השתתפות באירועים, השיב דרעי שאם זו הבעיה, הרי ששבע-ברכות מיוחד יתקיים בבני ברק. אם הגר"ח לא מגיע לשבע ברכות, השבע-ברכות יגיע אליו.

הפרגון מקיר לקיר הזכיר את ימי התהילה של דרעי בשנות השמונים. רק נתי גרוסמן, משבית שמחות סדרתי, מצא לנכון לפרסם בהפלס, בעיצומה של החינגה, מאמר לוחמני נגד הציטוט שהובא כאן בשם דרעי, ולפיו הבחירה בחוק הגיוס, היתה בין דרך החזון איש לדרך סאטמאר. במציאות החרדית של ימינו, מתקפת נגד בהפלס היא תו תקן של מיינסטרים חרדי.

שמחות השבע ברכות, סימנו את חגיגת חזרתו הרשמית של דרעי לראשות ש"ס. מאז קיבל לידיו את המושכות אחרי תקופת השלישייה הזכורה לרע, לא היו לו ימים טובים כשבוע החתונה. היריבות הפנים-ספרדית, והקלטת מבית מרן שהודלפה לערוצים, רדפו אחריו בערב הבחירות. במוצאיהן, לא נתנו לו מנוח אכזבתו מקבלת תיק לא רצוי וחששו מהעתירה שהוגשה נגד מינויו. משרד הכלכלה בו לא רצה מלכתחילה הפך עבורו למלכודת גז, עם תמהיל של לחצים בלתי פוסקים וכותרות שליליות שדלקו אחריו גם כשהחליט להתפטר.

השבועות האחרונים, כשר פריפריה, נגב וגליל, נראו כשעותיו היפות, נטולות דאגות, עמוסות ביקורים בערים ואירועים משפחתיים. בלי לו"ז מעיק, עמוס פגישות עם כלכלנים ונציגי מדינות זרות מתוקף תפקידו כשר הכלכלה. בלי עומס ניירת משמימה עם טבלאות המסכמות גרפים מתחום היצוא-יבוא. עם כיס גדוש מטבעות שוקולד, לפריפריה ולשכונות.

לא רק צרות, אלא גם בשורות טובות, באות בצרורות. התפטרותו בטרם עת ובנסיבות מצערות של סילבן שלום, פינתה לדרעי את המשבצת הנכספת של משרד הפנים. גולת הכותרת היא ללא ספק הצלחתו של דרעי לכפות על כחלון הפחתה דרמטית, בעיקר במחירי התחבורה הציבורית.

במקרה הזה אין צורך בעודף יח"צ. את מימוש ההבטחה של דרעי יראו כל משתמשי התח"צ בקופות, כשירכשו את כרטיסי הרב-קו והחופשי-חודשי בחודש הקרוב. בניגוד לרשימת ההישגים הזהה שרשומה בהסכמים הקואליציוניים של יהדות התורה וש"ס, הרי שכאן לא מדובר בנכס משותף, אלא בהישג הרשום בלעדית על שמו של דרעי בטאבו. לזכותה של יהדות התורה, לא רשומה אפילו הערת אזהרה.
הנעילה הרשמית של שבוע החגיגות בצמרת ש"ס, התקיימה בחתונת בתו של יהודה אבידן בשני בערב. דרעי הגיע לחופת אבידן אחרי שגמלה בלבו ההחלטה לקחת את תיק הפנים. במקום נכח גם השר לשעבר אטיאס במראה צעיר, מדוגם ורענן מתמיד. למתבונן מהצד נראה ששערותיו הולכות ומשחירות, בשעה ששערות חבריו שנותרו במשחק הפוליטי, מלבינות. "להיכנס כיום למשרד הפנים זהו הדבר הנכון עבור דרעי", פרגן אטיאס וגם הסביר מדוע.

אטיאס לא התמקד בפן המשפטי (אודותיו הורחב כאן בשבוע שעבר) אלא בצד הפרקטי-מעשי. "המשאב המשמעותי ביותר שנותר במשרד הפנים אחרי העברת אגף התכנון למשרד האוצר, זהו תחום מענקי האיזון שמאפשר לשר לתעדף רשויות חלשות. השילוב של סמכות למתן מענקי איזון, עם תקציבי תיקי הפריפריה, הנגב והגליל, מהווה מכפיל כוח משמעותי. מדובר למעשה במשאבים שמופנים לאותם יעדים ויאפשרו לדרעי לבנות מפת סדרי עדיפויות חדשה". אטיאס כידוע, הוא מומחה בהצבת יעדים ישימים. תשאלו את החברים בוועדת שקד.

ישי לימינך

ברחוב קצנלבוגן שבשכונת הר נוף בירושלים ישב השבוע יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי עם עין צופיה לחתונה. על שמחת החתונה של משפחת דרעי, ישי למד מכלי ראשון. הרעייה המסורה ציפי ישי נכחה באירוע מכורח היכרותה עם אם החתן. בשובה להר נוף היא תיארה מן הסתם את המראות הכל כך מוכרים משנים קודמות, של המוני עולים לרגל, לחלות פנים ולהרגיש בעניינים.

אבל לא לחתונת בני הזוג פרץ-דרעי נדרש אלי ישי השבוע, אלא לחתונת הזוג המאושר אשבל-גולדברג. סרטון ה'רוקדים ודוקרים' מחתונתם, קטף את פרס הצילומים של 'חתונת השבוע'. בסרטון תועדו נערי הגבעות שמניפים סכינים ורובים, ודוקרים את תמונת התינוק של משפחת דוואבשה שנשרף למוות בהצתה בדומא.

בסופ"ש שעבר, עלתה שרת המשפטים איילת שקד לתוכנית האקטואליה בהגשת ירון דקל ועמית סגל והבהירה כי חוגגי חתונת הדמים הם בכלל לא הבעיה שלה. לשאלת המראיינים הבהירה שקד שמדובר במצביעי יחד ולא במצביעי הבית היהודי.

עד לרגע הטחת האשמה במצביעיו ובעקיפין גם בו, אלי ישי צפה במחזות האימה על תקן אזרח מודאג ומאזין מוטרד, כשהוא מקפיד לשמור על זכות השתיקה. "בבחירות הבאות אני מתכוון להוריד את הכפפות", אמר לי אלי ישי במפגש שנערך לאחרונה. זה לא שאת הבחירות הקודמות הוא סיים כשידיו עטויות כסיות, אך לבחירות הבאות שנראות רחוקות ישי מתכונן כבר מעכשיו כשהוא נושא עיניו אל הגבעות. כמו שנאמר: הזורעים בדמעה ברינה יקצורו. או יציתו.

הפניית האצבע המאשימה פומבית, אילצה את אלי ישי לשבור שתיקה. בקולו הוא אומנם לא גינה, למרות הפניות התקשורתיות, אך ברשת החברתית הוא פרסם מיד בתום הראיון של שקד הבהרה: "אני בטוח שאין יהודי בר דעת שצפה בסרטון הזוועתי שפורסם ולא התבייש ונכלם. מקומם לראות צעירים הזויים, רוקדים ומניפים תמונת נרצח, אוחזים בסכין, רובים ובקבוקי תבערה – ככה לא מתנהגים שפויים!".

צריך מידה לא מעטה של אומץ כדי לגנות פומבית קהל יעד שמוגדר כאסופת מצביעים פוטנציאליים. רק שהתעוזה הזאת החזיקה מעמד קצת פחות משעה. תגובות נזעמות של גולשים הובילו לפרסום טקסט ארוך של אלי ישי על פיגועי הטרור המזעזעים, הטרור הערבי שלא פוסק, הממשלה שחייבת להיאבק, וכו' וכו'.

אפשר להבין לנפשו של אלי ישי, הואיל ומבחינתו, הסיכוי היחיד לקאמבק עתידי זו חבירה לתקומה של אריאל וסמוטריץ' וריצה בראש אחד על הגבעות. כוונתו של בנט להתנתק מהצמד שנכנס לכנסת על חשבונו ושלח את מצביעיו לשלשל פתק של יחד בקלפי, פורסמה כאן לראשונה לפני שלושה חודשים. הראשון ששמע זאת היה דרעי, שהבין מיד מהי המשמעות.

עד לבחירות הבאות הכל יכול לקרות, אך אירועי השבוע האחרון מעידים על קריאת כיוון.

ההתנערות הפומבית של בנט מאירועי דומא וחתונת הרובים, ובעיקר יציאתו להגנת השב"כ וקריאת התיגר נגד האמירות של סמוטריץ' וחבריו, הן לא רק פעולות טקטיות של הגנה מקדימה בטרם תפורסם זהות העצורים - מטובי בניה של הציונות הדתית.

הפאסיב-אגרסיב של אלי ישי ברור ומובן לנוכח העובדה שמצביעי תקומה מתייחסים לדברי בנט כסכין בגב המגזר, ומחפשים כתובת אלטרנטיבית עם זהות ברורה.

ישי הוא מתאגרף פוליטי שהופל מהמזרן ומחפש את דרכו חזרה לזירה כמעט בכל מחיר. לשונו של ישי לא נאלמה סתם. כשסירב להצטרף למקהלת הגיבוי לשב"כ והגינוי לעצורי דומא ועורכי דינם, הוא הסתכל קדימה לבחירות הבאות. זה לגיטימי מבחינתו אך מחייב גם את תומכיו החרדים בעבר לחשב מסלול מחדש.

את השיר 'זכרני נא' כדאי לשמור בנגן ולהשמיע בסבב הבא, כשמצביעים חרדים ישוכנעו בשנית לנהור לקלפי ולבחור במפלגה שמצביעיה ומנהיגיה מזוהים כקיצוניים יותר מסמוטריץ', סהרוריים יותר מיוגב. מי שחש בנוח עם הזיהוי - שיקום, ובלבד שלא ירקוד.

העדפה מקלקלת

מסקנה אחת ויחידה יושמה בעקבות מחאת הקיץ ב-2011 והקמת ועדת טרכטנברג. מדובר ב'חינוך חינם לגיל הרך'. מיליארדים הוקצו, גני ילדים הוקמו. עבודת מטה של משרד החינוך הסיקה שמרבית התקציבים הועברו למגזר הערבי, על רקע מצוקת תשתיות ומבנים. החרדים, יחכו למחאה הבאה.

לערבים הזרימו כספים במסגרת מדיניות של העדפה מתקנת. עבור החרדים, היתה זו העדפה מקלקלת. הכסף שהוזרם למחוז שנפתח עבורם, לא הוקצה לשיפור תנאי הלימוד, אלא בוזבז על גיוס מפקחים ופקידי אכיפה.

ערב חתונת בתו פגש יו"ר ש"ס את שר החינוך לשעבר שי פירון שהסביר לו כי הדחת מנהל המחוז החרדי נובעת ממלחמתו באפליה. דרעי שחשד כבר מזמן שמאחורי המהלך יש מניע נסתר, התייחס לדברי פירון בערבון מוגבל, לנוכח העובדה שהמכרז הראשון להחלפתו של מאיר שמעוני פורסם בקדנציה הקודמת. אבל המסר של בכיר פורשי יש עתיד נשמע במליאה שוב ושוב בחודש החולף, לא מגרונם של החרדים אלא בקולם של ח"כי יש עתיד.

לקח אחד ברור, ניתן להפיק בוודאות מפרשת המחוז החרדי שיצאה השבוע להפוגת חתונה קלה. כשמדובר בצרכי הילד החרדי, עדיף שהצינור התקציבי לא יעבור דרך משרד החינוך, ובוודאי שלא דרך המחוז החרדי. במשרדים האחרים, האפליה אינה חלק מה'די.אן.איי' המערכתי.

הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא מעונות היום במשרד הכלכלה. דרעי לא האריך ימים במשרד אבל הספיק לו שבוע אחד בתפקיד כדי לעשות את הצעד החשוב מכל בתקופת כהונתו הקצרה. בהצעת מחליטים שהוא הביא לממשלה בשבוע הראשון לכהונתה, בוטלו הקריטריונים של מיצוי כושר השתכרות במעונות, שהפלו לרעה נשים עובדות הנשואות לאברכים.

בלשכת היועץ המשפטי לממשלה ביקשו לקיים דיון, תהליך, בירור ושאר כל המילים המכובסות שמשמעותן היחידה היא מסמוס. דרעי התעקש במליאת הממשלה, גפני גיבה ושיגר איום מרומז מכיוון ועדת הכספים. השינוי אושר והקריטריונים המפלים בוטלו. ייתכן מאוד שבעתיד עוד נתגעגע לקריטריונים המפלים של מיצוי כושר השתכרות. הנימוקים, הרי הם לפניכם.

משרד הכלכלה ננטש מחוסר עניין לשר המכהן, בצעד שיושלם עם הרבה מזל כשדרעי יושבע לשר פנים (כנראה בשבוע הבא). משרד הכלכלה שונמך בקדנציה זו לבלי הכר. מתיק בינוני בגודלו בקדנציות קודמות, התדרדר מעמד המשרד לתחתית המדרג. שטח ללא בעלים מוגדר, הוא בגדר פרצה קוראת לגנב. בתקופת הדמדומים, כמה משרי הממשלה לטשו עיניים למספר אגפים במשרד. בראש המתעניינים, עמד שר החינוך נפתלי בנט ששם עין על אגף המעונות.

ועדת טרכטנברג שהוקמה כדי להרגיע את המחאה החברתית, אי שם לפני שתי קדנציות, העלתה על ראש שמחתה את החינוך בגיל הרך. היא המליצה לממשלה כצעד ראשון לסבסד חינוך חינם לגיל הרך וכצעד שני, להעביר את אגף המעונות ממשרד הכלכלה למשרד החינוך.

הרציונל שמאחורי ההמלצה היה יצירת רצף חינוכי. המעונות במשרד הכלכלה נבנו במודל של תמיכה בהורים עובדים ולכן גם הוכללו תחת קורת הגג של משרד העבודה, שהפך לתמ"ת, שהפך לכלכלה. בא טרכטנברג והסביר כי המיקום הראוי יותר הוא במשרד החינוך. גם את הפעוטות יש לחנך ולא סתם להעניק להורים שירותי בייביסיטר בשעות היום.

כל עוד היה שר מכהן במשרד הכלכלה, ראש מפלגה בעל עוצמה, ההמלצה לא יושמה. מי שיכול להעיד על כך הוא שר החינוך המכהן, שבקדנציה הקודמת שלו כשר כלכלה, סירב לשמוט מידיו את האחריות על אחד האגפים הפחות משמימים במשרד – כזה שמאפשר לו קשר ישיר עם הבוחר והבוחרת. דרעי בתורו כשר מכהן, לא מיהר גם כן לוותר על האגף והותיר את המעונות באחריותו.

הפיכת משרד הכלכלה לשטח הפקר בתקופת ביניים לא קצרה, אפשרה לשר החינוך בנט לקדם את מה שהוא לא הסכים לתת בשעתו כשר כלכלה. בשלטון המקומי קפצו על ההצעה. מול משרד החינוך הם יודעים איך להסתדר, והדרך לאגף הבינוי במשרד מוכרת היטב לראשי הערים.

למען המעונות

טובת ילדי ישראל היא ערך עליון חוצה מגזרים, אבל מה שטוב לפעוט החילוני לא ישרת בהכרח את הזאטוט החרדי. באגפי החינוך בערים החרדיות חוששים כי האפליה לרעה של תקצוב הילד החרדי במשרד החינוך – המובנית בחוק, בתקנות ובחוזרי המנכ"ל, תגיע גם לפעוטות.

הרציונל גם כאן, ברור למדי. כל עוד המעונות מוגדרים בפועל כשירותי בייביסיטר לאימהות עובדות, אין כל מקום להפלות לרעה את הפעוט של האם החרדית. הצעת המחליטים שאושרה בראשית הקדנציה וביטלה את הקריטריון המפלה לרעה של מיצוי כושר השתכרות, התקבלה בהבנה אחרי שהוסבר כי הקריטריון פגע ביציאה לעבודה של נשים חרדיות.

עם שינוי המקום והעברת המעונות ממשרד הכלכלה למשרד החינוך, גם המזל ישתנה – ולרעה. ברגע בו המעונות יוגדרו כמוסד חינוכי יושמעו אוטומטית הרינונים על חובת המדינה לתקצב חלקית בלבד מוסדות לא ממלכתיים, ועובדים המועסקים שלא במישרין על-ידי המדינה. הטיעון הזה בוא יבוא. אם לא היום (כדי שלא לעכב את המהלך), אז מחר, ואם לא מחר, אז מחרתיים.

הטענה כי מדובר בפעוטות שתוכנית הליב"ה אינה רלוונטית עבורם, לא תעזור לנו ביום פקודה כשיקום הרפרנט או היועץ המשפטי ויסביר שאי אפשר לתקצב בשווה חינוך ממלכתי וחינוך בלתי רשמי. אותו טיעון של חוסר רלוונטיות ללימודי הליב"ה, לא הועיל לילדי הגנים החרדים. הרי גם בהם מונחלים לימודי הליב"ה בצורה מלאה, ולמרות זאת, מתקצבת המדינה את הגננות בחסר, לפי פרופיל ממוצע ולא לפי שנות ותק בפועל. המשמעות השנתית היא פערי עתק לרעת גני הילדים החרדיים שמגיעים לסכומים של עשרות מיליוני שקלים לשנה.

מאין יבוא עזרנו? אם לא מחברי הכנסת החרדים, אולי מאנשי אגף התקציבים באוצר, שלשם שינוי נמצאים באותו צד שלנו, בגלל נימוקים כלכליים טהורים. פקידי אגף התקציבים באוצר עדיין לא התאוששו מעלויות תקצוב חינוך חינם בגיל הרך ובניית מאות גני ילדים בעלות של מיליארדים.
באוצר חישבו ומצאו שהעברת מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך תעלה למדינה למעלה ממיליארד שקלים. על פי נתונים חלקיים של מיפוי שטחי שנערך לאחרונה, למעונות היום של משרד הכלכלה, מגיעים מדי בוקר 90,000 ילדים, מתוך 450,000 ילדים פוטנציאליים בגיל הרלוונטי.

להערכת האוצר, לקיחת חסות של משרד החינוך ושיווק המעונות כחלק בלתי נפרד ממערכת החינוך, יזניקו את מספר הפעוטות במעונות. המשמעות המיידית תחייב הקצאת קרקעות ובניית מבנים למעונות ותקצוב מאות מיליונים לסבסוד המיזם.

טרם לכתו של סילבן שלום, הבהיר דרעי לראש הממשלה כי במסגרת דרישתו לקבל סמכויות מתחום העבודה והרווחה, הוא מתעקש שיועברו לידיו הסמכויות על המעונות. "אסור להפקיר את התחום הזה", הבהיר דרעי לפני קצת יותר משבוע, "הוא קריטי לאימהות חרדיות עובדות ולכן דרשתי את העברת הסמכות על המעונות ממשרד הכלכלה למשרד בראשותי". שבוע חלף, ועם קבלת תיק הפנים, חלף עם הרוח הסיכוי לצרף למשרד החדש-ישן גם את תחום המעונות.

בסיטואציה שנוצרה, מתכוון בנט לקדש מאבק על צירוף המעונות למשרדו. אפרופו קריצתו למיינסטרים הישראלי, צעד מעין זה יאפשר לשר החינוך להצטייר כמגן הילד הישראלי מגיל לידה ועד גיל צבא.

מה שטוב לישראלים, לא בהכרח משרת את החרדים. אם הצעד ימומש, רבבות נשים חרדיות עובדות תיפגענה במישרין. המילה האחרונה עדיין לא נאמרה. יו"ר ועדת הכספים המיליטנטי יכול להוביל את ההתנגדות למהלך ולהציג גם טיעון תקציבי משכנע המגובה בחוות דעת של פקידי האוצר. למען האיזון התקציבי ושמירת היציבות הפיננסית כדאי לעצור ולעשות חושבים. התקציב כבר עבר, מעתה ואילך יש לשמור על כל שקל מכספי הקופה הציבורית. למען נערי האוצר. למען-מעונות לתינוקות של בית רבן.

http://www.bhol.co.il/94405/בבחירות-הבאות-אוריד-את-הכפפות.html


מה יקרה אם גדולי הדור החרדים יחליטו כולם במשותף להוציא מליון איש החוצה להפגנה במשך כשבועיים?


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גובר הסיכוי שנשלשל את שמו בקלפי mek2 30.12.15 16:31 1
     הקולות לפח, וחסל! ffgm 30.12.15 17:04 25
  לא כדאי לו לנסות, חבל על המאמץ, סיכוי קלוש שיצליח אבי_85 30.12.15 16:31 2
  מאמין שפעם הבאה הוא בפנים. מלך_החומוס 30.12.15 16:32 3
     על משפט כזה הכניסו אנשים לכלא. יאיר צרפתי 30.12.15 16:34 4
     רק אם ירוץ עם מרזל ושטבון adidas yeezy 30.12.15 16:35 5
         גם בלעדיהם. מלך_החומוס 30.12.15 16:47 18
  וואי וואי וואי איזה פחד...אלי ישי יוריד את הכפפות. אלוהים, עזור לנו... איזי 30.12.15 16:35 6
     יש אלוהים? יאיר צרפתי 30.12.15 16:35 7
         ברור mek2 30.12.15 16:37 8
             הוכחות? יאיר צרפתי 30.12.15 16:38 9
                 מבריאת העולם ועד יצירת האדם - כל אלו הוכחות mek2 30.12.15 16:39 11
                     13.7 מיליארד שנים שבורא עולם שולט ביקום והוא עוד צריך הוכחות adidas yeezy 30.12.15 16:41 12
                         אני חייב לראות בשביל להאמין יאיר צרפתי 30.12.15 16:41 13
                             עצם הקיום שלנו היא ההוכחה הטובה ביותר. לא צריך תוספים על כך mek2 30.12.15 16:46 16
                                 או קיי. אבל מכאן עד להאמין שאלוהים לא רוצה שאשתמש בנייד בשבת הדרך ארוכה איזי 30.12.15 17:34 33
                                     איך זה מתקשר לדו שיח הזה? mek2 30.12.15 17:37 34
  תשלום לספקים במערכת הבחירות - במזומן ומראש? ירושלמי ציוני 30.12.15 16:39 10
     הפעם הוא משלם בביטקוין יאיר צרפתי 30.12.15 16:46 17
  סמוטריץ אינו קיצוני אלא דובר אמת, ומוטי יוגב אינו סהרורי אלא חכם שיודע מה צריך לעשות להצלת ליה 30.12.15 16:45 14
     אבי בלום הוא חתיכת קשקשן מקלדת, מחבל תקשורתי ''חרדי'' מקשר 30.12.15 17:39 35
     נכון בשוליים 30.12.15 17:44 38
  כתבה מתחנפת מאוד לדרעי, אך כתובה היטב. סמי הכבאי 30.12.15 16:46 15
  אין לי ציפיות מאבי בלום שייפרגן לישי דוד1 30.12.15 16:49 19
     לא סקופים אך חדשות, בדיוק כמו כל אחד אחר, אגב יש בכתבה הזו עוד כמה חדשות בקשר y o n i 30.12.15 16:52 21
  מאמרי דעה להעביר לפוליטיקה נאמן למקור 30.12.15 16:52 20
     21 y o n i 30.12.15 16:53 22
         מעניין שהכותרת לא מתייחסת לתקציבים ולדברים החשובים דוד1 30.12.15 17:00 23
         והכותרת לא מתאימה לתוכן דוד1 30.12.15 17:03 24
  למרוכז תודה רבה 30.12.15 17:07 26
  אני כבר החלטתי פלפל שחור 30.12.15 17:08 27
     כמזרחי, הוא (אלי ישי) היחיד שמייצג אותי mek2 30.12.15 17:08 28
         אין מקום לעוד מפלגה חרדית פלפל שחור 30.12.15 17:24 29
  מה הקשר בין הכותרת לבין התוכן? הכל הגי-ג-יו של בלום שידוע בשנאת החינם שלו צדק 30.12.15 17:25 30
     ++ דוד1 30.12.15 17:26 31
  .המפלגה החדשה היחידה שנכנסה זה כחלון - כי הוא רכב על העלית הדיור.. מבזקון 30.12.15 17:27 32
  וואיי איזה פחד צ'רצ'יל 30.12.15 17:40 36
  אם אתה תוניסאי אזי יש סיכוי שתצביע לאלי ישי, בלי שכל וקשר והבנה. yossi 1972 30.12.15 17:43 37
  הלואי בן חיים 30.12.15 17:48 39
  נחיה ונראה צדוק ויינר 30.12.15 18:31 40

     
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות, 187 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:31   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גובר הסיכוי שנשלשל את שמו בקלפי  
בתגובה להודעה מספר 0
 


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ffgm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.08
2452 הודעות, 38 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:04   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הקולות לפח, וחסל!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
הציבור האמוני והדתי, לא לומד לקח!

משיחיות? נאיביות?
נושא רציני למחקר...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
32631 הודעות, 126 מדרגים, 215 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:31   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא כדאי לו לנסות, חבל על המאמץ, סיכוי קלוש שיצליח  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלך_החומוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.15
4880 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:32   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מאמין שפעם הבאה הוא בפנים.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
49152 הודעות, 181 מדרגים, 360 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:34   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. על משפט כזה הכניסו אנשים לכלא.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
adidas yeezy
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:35   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. רק אם ירוץ עם מרזל ושטבון  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלך_החומוס
חבר מתאריך 6.4.15
4880 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:47   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. גם בלעדיהם.  
בתגובה להודעה מספר 5
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:35   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. וואי וואי וואי איזה פחד...אלי ישי יוריד את הכפפות. אלוהים, עזור לנו...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי
חבר מתאריך 2.4.12
49152 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:35   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. יש אלוהים?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:37   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ברור  
בתגובה להודעה מספר 7
 

5700 שנה של הוכחות ואתה עדין שואל בתמימות?


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי
חבר מתאריך 2.4.12
49152 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:38   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הוכחות?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:39   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מבריאת העולם ועד יצירת האדם - כל אלו הוכחות  
בתגובה להודעה מספר 9
 


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
adidas yeezy
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:41   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. 13.7 מיליארד שנים שבורא עולם שולט ביקום והוא עוד צריך הוכחות  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי
חבר מתאריך 2.4.12
49152 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:41   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני חייב לראות בשביל להאמין  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:46   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עצם הקיום שלנו היא ההוכחה הטובה ביותר. לא צריך תוספים על כך  
בתגובה להודעה מספר 13
 


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:34   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. או קיי. אבל מכאן עד להאמין שאלוהים לא רוצה שאשתמש בנייד בשבת הדרך ארוכה  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:37   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. איך זה מתקשר לדו שיח הזה?  
בתגובה להודעה מספר 33
 


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40688 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:39   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תשלום לספקים במערכת הבחירות - במזומן ומראש?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי
חבר מתאריך 2.4.12
49152 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:46   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הפעם הוא משלם בביטקוין  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:45   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. סמוטריץ אינו קיצוני אלא דובר אמת, ומוטי יוגב אינו סהרורי אלא חכם שיודע מה צריך לעשות להצלת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
העם והמדינה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקשר
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:39   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אבי בלום הוא חתיכת קשקשן מקלדת, מחבל תקשורתי ''חרדי''  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
לא מגיע לסולייה של הנעל של אל"מ מוטי יוגב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בשוליים
חבר מתאריך 15.11.07
7993 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:44   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. נכון  
בתגובה להודעה מספר 14
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמי הכבאי
חבר מתאריך 27.1.15
11012 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:46   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כתבה מתחנפת מאוד לדרעי, אך כתובה היטב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה על הבאת הדברים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוד1
חבר מתאריך 19.2.14
3359 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:49   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אין לי ציפיות מאבי בלום שייפרגן לישי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 30.12.15 בשעה 17:14 בברכה, דוד1
 
אני חושב שמאמרים שלו הם ממש לא סקופים דעתו על ישי ידועה הוא ויעקב ריבלין קטלו את ישי בכל הזדמנות

שהיתה להם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
y o n i
חבר מתאריך 28.8.08
21100 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:52   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לא סקופים אך חדשות, בדיוק כמו כל אחד אחר, אגב יש בכתבה הזו עוד כמה חדשות בקשר  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
למעונות ולתקציבים ולאפלייה שנקווה שלא תהיה לילדים חרדים.


מה יקרה אם גדולי הדור החרדים יחליטו כולם במשותף להוציא מליון איש החוצה להפגנה במשך כשבועיים?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
7242 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:52   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מאמרי דעה להעביר לפוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
y o n i
חבר מתאריך 28.8.08
21100 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    16:53   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. 21  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


מה יקרה אם גדולי הדור החרדים יחליטו כולם במשותף להוציא מליון איש החוצה להפגנה במשך כשבועיים?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוד1
חבר מתאריך 19.2.14
3359 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:00   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מעניין שהכותרת לא מתייחסת לתקציבים ולדברים החשובים  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  

0. אלי ישי: ''בבחירות הבאות - אוריד את הכפפות'' רואה בדומא את ההזדמנות שלו לחזור לזירת האגרוף            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוד1
חבר מתאריך 19.2.14
3359 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:03   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. והכותרת לא מתאימה לתוכן  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
"אני בטוח שאין יהודי בר דעת שצפה בסרטון הזוועתי שפורסם ולא התבייש ונכלם. מקומם לראות צעירים הזויים, רוקדים ומניפים תמונת נרצח, אוחזים בסכין, רובים ובקבוקי תבערה – ככה לא מתנהגים שפויים!".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
47191 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:07   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. למרוכז  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עצמאות... בואו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלפל שחור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.15
1437 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:08   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אני כבר החלטתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא בוחר באף אחד בחירות הבאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
70673 הודעות, 187 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:08   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כמזרחי, הוא (אלי ישי) היחיד שמייצג אותי  
בתגובה להודעה מספר 27
 


|מי עונה על משאלות כוכב נופל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלפל שחור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.15
1437 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:24   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אין מקום לעוד מפלגה חרדית  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדק
גולש אורח
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:25   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מה הקשר בין הכותרת לבין התוכן? הכל הגי-ג-יו של בלום שידוע בשנאת החינם שלו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוד1 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.2.14
3359 הודעות, 69 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:26   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. ++  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבזקון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.08
58642 הודעות, 241 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:27   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. .המפלגה החדשה היחידה שנכנסה זה כחלון - כי הוא רכב על העלית הדיור..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


טיפ לעיתונאים: תחשוב טוב יהיה טוב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צ'רצ'יל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.10
3727 הודעות, 38 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:40   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. וואיי איזה פחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אלישי יוריד ככפות


"הגורל אוהב את האמיצים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yossi 1972 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.15
684 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:43   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אם אתה תוניסאי אזי יש סיכוי שתצביע לאלי ישי, בלי שכל וקשר והבנה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ככה זה עבד אצל התוניסאים בבחירות הקודמות. ושלא יספרו סיפורים ... אני הייתי בשטח חודשיים. אולי גם חחחחדד הוריות וגרושות כמו שהוא תמיד אוהב להגיד חחחד הוריות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן חיים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
1580 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    17:48   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. הלואי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני מחכה שזה יהיה, אני מתגעגע לרוגע ולשקט של ר' אליהו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדוק ויינר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.15
14039 הודעות, 99 מדרגים, 197 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תשע''ו    18:31   30.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. נחיה ונראה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות