גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #22617 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 22617   
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
57530 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    08:30   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ברוך מרזל חושף: למה הקצינים הבכירים בצה''ל הופכים לשמאלנים?  

 
  
יש כאן מערכת משומנת היטב, הדואגת לכך שכל מי שרוצה להעפיל לדרגה גבוהה בצבא חייב ללכת בתלם. יש לערוך טיפול שורש מיידי ולעקור את השפעת גורמי השמאל הקיצוני מסגל הפיקוד

הליכתו הביתה של בוגי יעלון סוקרה בהרחבה מכל היבט אפשרי כמעט. ובכל זאת ישנה נקודה חשובה, אשר יש לתת עליה את הדעת, ולפי מיטב ידיעתי טרם ניתן לה היחס הראוי.

בוגי יעלון נהנה כל העת מתמיכת התקשורת ונחשב ל"מר ביטחון", כאשר דעותיו השמאלניות מקבלות כל העת גושפנקא ממה שנקרא "הדרגים המקצועיים-הפיקודיים של צה"ל". מתנגדיו, הדורשים יד קשה כלפי המחבלים, נחשבו לעומת זאת, לבעלי עמדות פוליטיות שאין להן גיבוי מקצועי, או בלשונו של בוגי "ראשי כנופיות". כך נבנתה לה תדמית "המבוגר האחראי", בעוד שמתנגדיו מימין נחשבו למתלהמים חסרי אחריות ותוכן.

כל הבניין הרעוע הזה נוצר על ידי תקשורת שמאלנית, אך לא רק על ידה. ישנה תופעה מדאיגה מאד במערכת הביטחון, וברצוני להציף אותה על פני המים, כדי שהציבור התמים לא יילכד באותה מלכודת, ויחשוב בטעות שאכן ה"מבינים" בביטחון תמיד נוטים שמאלה. אני כותב בעיקר על הנעשה בצבא, אך הדברים נכונים באותה מידה גם ביחס לשב"כ, למשטרה, למוסד ולשאר זרועות הביטחון.

http://www.nrg.co.il/images/archive/465x349/1/698/567.jpg


במשך השנים ראיתי הבדל מובהק בתוך צה"ל בין החיילים עד דרגת סרן לאלו שמעל דרגה זו. איזנקוט ובני גנץ היו ימניים כשנכנסו לצה"ל. אינני בא לומר שאין מג"דים, מח"טים ואלופים טובים. כמו כן, מובן מאליו כי רובם עוסקים ימים ולילות במסירות בתפקידי הביטחון השונים. אולם משהו לאורך המסלול נשבר אצלם, והם עוברים שינוי רדיקלי, ואין זאת בגלל הקלישאה השחוקה שדברים שרואים מכאן לא רואים משם.

ההבדל מתחיל כבר בתחילת השרות, הבדל בין אלו שבאים לתת מספר שנים לבטחון ישראל, לבין אלו שבאים לעשות קריירה צבאית. כבר בדרגות הנמוכות ניתן להבחין בין מפקד זוטר שבא לתקופה קצובה לבין מפקד זוטר שבונה על קריירה צבאית.

במשך 32 שנים בחברון ראיתי מקרוב עשרות מג"דים, מח"טים אוגדונרים ואלופי פיקוד, ולמדתי שלמרבה הצער - בצה"ל לא הטובים מתקדמים, אלא הבינוניים שהולכים בתלם, שלא מעיזים להיות מקוריים ויצירתיים, שלא יוזמים אלא קונים שקט מדומה בכל מחיר. ה"ג'ובניקים" האמיתיים בצבא הם הקצינים שעל-מנת להתקדם בסולם הפיקוד אינם נלחמים על עמדותיהם הביטחוניות, אלא מיישרים קו גם עם דברים המסכנים את בטחון ישראל ואת חיי היהודים היושבים בתוכה.

לכולנו זכורות התמונות המזוויעות מימי אוסלו, כשקציני צה"ל הבכירים השתכשכו במי הבריכה עם מחבלים נאלחים מראשי אש"ף. אין לך שבירה של רוח הקרב אצל החיילים גדולה מזו. רק לאחרונה נודע על אלוף בצה"ל שרצה להעיד למען הבנקים הפלסטינים כדי "להציל" אותם ואת ארגוני המחבלים המנהלים שם את חשבונותיהם.

אולם כל זה אינו אלא תחילת התהליך. על-מנת להתקדם משמעותית בסולם הדרגות, צריך הקצין לרכוש לעצמו תואר אקדמי, ובדרגות היותר גבוהות הם יוצאים למכללות יוקרה ברחבי העולם. שם, בעולם האקדמי, הם נתקלים במערכת שמאלנית משומנת הממומנת על-ידי קרנות אנטי-ישראליות. הם עוברים תהליך של אידוקרונציה ועמדותיהם מקבלות תפנית.

במקביל, כבמעין תנועת מלקחיים, נלחמות המערכות הקשורות ל'קרן החדשה לישראל' ברבנות הצבאית ובכל גורם העשוי לחזק את היהדות ורוח ישראל, וכן הם נלחמים בהתקדמותם של קצינים דתיים. מצד אחד הם דורשים לגייס חרדים, ובאותו הזמן הם פועלים להקשות עליהם את החיים הדתיים בצבא דוגמת הלחימה בגידול זקן והחיוב לשמוע שירת נשים.

http://www.nrg.co.il/images/archive/465x349/1/684/399.jpg

וכאילו אין די בכך, מכון הרטמן, מכון בינה, מכון ון ליר וגורמים דומים הם הזכיינים לחינוך קצונת צה"ל הבכירה. החליפו את הרבנות הצבאית בחיל החינוך מחדש, שתפקידו להכניס את הנרטיב השמאלני-רפורמי לחיילינו.

עד לא מזמן, "שוברים שתיקה", "בצלם" וגורמים אנרכיסטים נוספים קיבלו כניסה חופשית ורשות לבטא את עמדותיהם בצבא, בעוד רבנים ואנשי ימין הנאמנים לארץ ולעם, הודרו מכל אפשרות לדבר בפני חיילים. מי שניסה להכניס ולו מעט רוח קרב ולחימה, רוח של אמונה בצדקת דרכנו ובזכותנו על הארץ – נסתם פיו על-ידי שר הביטחון. אחר-כך הוא עוד ביקש מקציני צה"ל ש"ירגישו חופשי להביע את עמדותיהם".

יש כאן מערכת משומנת היטב, הדואגת לכך שכל מי שרוצה להעפיל לדרגה גבוהה בצבא חייב ללכת בתלם. לחייל הישראלי הממוצע, אף אם הוא בא מרקע דתי, אין כל סיכוי להתמודד. אף אם נראה קצין בכיר חובש כיפה, רוב הסיכויים שהוא יראה כמו אלעזר שטרן או יאיר נוה.

יאיר גולן אינו קול בודד ואף אינו הקיצוני שבמפקדים. ישנם אלופים שאומרים בגלוי שאסור לצה"ל לנצח וטוענים שעד היום אנו סובלים מהניצחונות שהיו לצה"ל בששת הימים ובמלחמת לבנון הראשונה. זו הרוח וזה הכיוון: אסור לנצח.

המצב בקצונה הבכירה של צה"ל חמור. יש לערוך טיפול שורש מיידי: לעקור את השפעת גורמי השמאל הקיצוני מסגל הפיקוד. במקום זאת יש להכניס תכנית חינוכית יהודית, שתתן לקצינינו תחושת גאווה יהודית, שידעו את ההיסטוריה של אבותינו, שיכירו את ההיסטוריה של עצמם, שידעו למען איזו מטרה נעלה הם נלחמים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/785/174.html?hp=1&cat=479&loc=10              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אמר מי שאמר פעם שמדרגה מסויימת ומעלה המינויים בצבא הם פוליטיים. אוהבחדשות 08.06.16 08:36 1
  מאמר דיעה. נראה לי שהסיבה היא שהם צריכים להתמודד עם המציאות darwin 08.06.16 10:20 2
  הם מהווים סכנה קיומית. כאשר כל עוד הם שולטים אף פעם לא נוכל לגמור את המלחמות עד הסוף Hermon 08.06.16 10:58 3
  מה שמרזל אומר שווה בדיקה מעמיקה בעובדות. איזי 08.06.16 13:44 4
  קשקושים בלתי מבוססים. מאמר תעמולה שטחי וקלישאתי. Big Joe 08.06.16 20:13 5

     
אוהבחדשות
חבר מתאריך 2.4.12
44504 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    08:36   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אמר מי שאמר פעם שמדרגה מסויימת ומעלה המינויים בצבא הם פוליטיים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
darwin
חבר מתאריך 7.5.08
15028 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    10:20   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מאמר דיעה. נראה לי שהסיבה היא שהם צריכים להתמודד עם המציאות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולא להפריח סיסמאות ולכתוב מאמרי דיעה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Hermon
חבר מתאריך 15.8.02
31525 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    10:58   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הם מהווים סכנה קיומית. כאשר כל עוד הם שולטים אף פעם לא נוכל לגמור את המלחמות עד הסוף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.16 בשעה 11:04 בברכה, Hermon
 
כל עוד השמאל שולט על מערכות הצבא, הצבא לעולם ישאף לחצי ניצחון (ולא טיפה יותר) ולכן נגזר גורלנו למלחמות ולעוד מלחמות ולעוד מלחמות עד שנתיאש ונברח מהמדינה, (ראה רוני דניאל: לא אמליץ לילדי להשאר במדינה...).
אני מתאר לעצמי שאפילו יעלה ראש ממשלה מהימין, למשל ברוך מרזל, הצבא יעשה דין לעצמו ופשוט לא יתייחס להנחיות הדרג המדיני, כפי שקרה בעבר על מקרים שפורסמו ועל מקרים שלא פורסמו.
אמרנו דמוקרטיה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי
גולש אורח
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    13:44   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מה שמרזל אומר שווה בדיקה מעמיקה בעובדות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מהנסיון שלי אומר שקיים איפיון מחשבתי מסויים. אולי אפילו תרבותי.
גל הירש, חביב הפורום כי הוא נתפס משום מה כימני, הוא דוגמה קיצונית לחשיבה והשיח הפוסט מודרני שדבק בצמרת.
מרזל כמעט צודק.
קיים איפיון קוגניטיבי תרבותי בצמרת, אבל הוא לאו דווקא עובד על הרצף של סמולנים ימניים אלא על רצף קצת יותר תרבותי ויותר סגנוני מחשבתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161902 הודעות
יום רביעי ב' בסיון תשע''ו    20:13   08.06.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. קשקושים בלתי מבוססים. מאמר תעמולה שטחי וקלישאתי.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות