גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #23490 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 23490   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
145943 הודעות
יום רביעי כ''ז בטבת תשע''ז    08:01   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מ''מ יו''ר ועדת חו''ב, ח''כ מוטי יוגב: 'מחפשים להפיל את נתניהו בכל מחיר' - וידיאו בלינק  

מ"מ יו"ר ועדת חו"ב, ח"כ יוגב: חושש שמנסים לנצל את דו"ח 'צוק איתן' להדחת נתניהו שתפקד היטב במבצע. "גם אני הייתי בעד מבצע מוגבל".
בני טוקר , כ"ז בטבת תשע"ז 25/01/17 07:33

מ"מ יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב אומר לקראת פרסום דו"ח המבקר בעניין מבצע 'צוק איתן' כי יש לו תחושה לא טובה שגורמים פוליטיים מנסים לנצל את הדו"ח נגד ראש הממשלה.

"אני עצמי לא קראתי את הדו"ח החסוי, שהיה לעיניהם של שניים בלבד מהכנסת שמותר להם לקרוא אותו, ואני לא יכול להתייחס לציטוטים מהעיתונים אבל על פי מה שהיה בוועדת המשנה של החוץ ובטחון בכל אותה תקופה של החורף לפני צוק איתן, אני יכול לומר שלמרות הביקורת שהייתה לי מאז ההתנתקות על כך שלא פותחו אמצעים להתמודד עם איום המנהרות הרי שמינואר 2014 ראש הממשלה התמודד עם האיום הזה באופן רציני ביותר. גם במהלך המבצע נפגשנו עם ראש הממשלה בתדירות גבוהה ומתוך ההתרשמות שלי מבצע צוק איתן נוהל בשיקול דעת נכון. יש לי תחושה שיש כאן תזמורת רחבה מאוד של אנשים חלקם על הבמה וחלקם מאחורי הקלעים שמנסים לחפש את ראש הממשלה ולהפיל אותו".

יוגב סבור שמבצע צוק איתן נועד להיות מבצע מוגבל בלבד, "נכון שהמבצע לקח יותר זמן כי איום המנהרות נחשף כאיום יותר קשה ממה שציפינו והיו גם הרוגים ונעדרים וזה טבעה של מלחמה, אבל מתחושתי שלי המלחמה נוהלה באחריות".

לדבריו, הביקורת של השר בנט וחילוקי הדעות בקבינט הם עניין לגיטימי, "לפי הציטוטים השר נפתלי בנט דחף לכך שחייבים להיכנס לעזה למבצע מוגבל שיחסל את המנהרות בטווח של 2 קילומטר, היו גם כאלה שתבעו לחסל את כל החמאס. אני בשלב ההוא הייתי נגד הרעיון הזה מנימוקים שלא אפרט אותם כאן. הייתי בעד מבצע מוגבל כשהמטרות הן המנהרות והרתעת החמאס וכתישתו. הבנתי כבר אז מנפתלי ואני חושב שהוא צדק בטענתו, שאי אפשר לסיים את המערכה הזאת בלי להתעמת ולהתמודד עם איום המנהרות וכך אכן היה. זה לגיטימי שיש חילוקי דעות בקבינט עד שבסוף מתקבלות ההחלטות ויכול להיות שנפתלי צדק בתביעתו, אינני יודע כי לא הייתי שם ולא שמעתי את חילופי הדברים בין נפתלי לשר הביטחון ולראש הממשלה. אבל כפי שהדברים נוהלו ושוקפו לנו בזמן אמת בוועדת המשנה של החוץ והביטחון הדברים היו סדורים מאוד עם מטרות ועם כל ההתלבטויות".

ח"כ יוגב מוסיף שהוא חשב שהיה מוטב להמתין מספר ימים עד ליציאה למבצע, "גם לאחר קבלת ההחלטה אני סברתי שצריכים לתת 4 ימים לכוחות. היום מותר לומר שבשנים 2013 ו-2014 היו שנים של אנורקסיה באימונים בצה"ל בגלל יש עתיד ויאיר לפיד כשר אוצר ועופר שלח שתבעו לקצץ את תקציב הביטחון לא היו אז אימונים והתחמשות, והיום המצב טוב יותר. ולכן הייתי נגד כניסה למלחמה כוללת בין היתר כדי להחזיר את הצבא למוד של אימון למוד של מלחמה ולא להכניס אותו כמו במלחמת לבנון השנייה מיידית ללחימה זה לקח חשוב. לכן רציתי שתהיה השעיה כדי שהכוחות יגיעו מוכנים יותר ומנצחים יותר".

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/338518

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ובצדק רב מחפשים. רק שימצאו וכמה שיותר מהר כן יטב. אוי בעתיד יהיה כאן ראש ממשלה ימני. ביריון 25.01.17 08:04 1
  ''מחפשים להפיל את נתניהו בכל מחיר'' Manga31 25.01.17 08:56 2
     נתניהו: אם יש בעיה ״תהפכו הכל לפוליטי״... madog 25.01.17 08:58 3
     מן הסתם לאובאמה ולנציגיו כאן יש יד במתקפה המשולבת המתבצעת נגדו בתקופה האחרונה נשארים 25.01.17 08:58 4
         ברור.., אין לקיחת אחריות, תמיד האחרים אשמים. madog 25.01.17 09:01 5
             יש מרחק בין חקירת משטרה חשובה וחיונית שנועדה לברר את האמת נשארים 25.01.17 09:06 9
         שטויות mic 25.01.17 09:05 7
             כמו השטויות שמחלקת המדינה (קרי ואובאמה) העבירו מיליונים לארגוני שמאל לפני הבחירות ? נשארים 25.01.17 09:07 10
     הויכוח לא פוליטי כי אם איך מתנהל הקבינט ופה יש תקלה חמורה יואב 25.01.17 09:02 6
     שירים את הראש יסתובב ימינה ויגיד ישירות לנפתלי :) רק אני 25.01.17 09:05 8

ביריון
חבר מתאריך 2.9.07
40961 הודעות
יום רביעי כ''ז בטבת תשע''ז    08:04   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ובצדק רב מחפשים. רק שימצאו וכמה שיותר מהר כן יטב. אוי בעתיד יהיה כאן ראש ממשלה ימני.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Manga31
חבר מתאריך 8.11.16
2946 הודעות
   08:56   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ''מחפשים להפיל את נתניהו בכל מחיר''  
בתגובה להודעה מספר 0

מ"מ יו"ר ועדת חו"ב, ח"כ יוגב: חושש שמנסים לנצל את דו"ח 'צוק איתן' להדחת נתניהו שתפקד היטב במבצע. "גם אני הייתי בעד מבצע מוגבל".

מ"מ יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב אומר לקראת פרסום דו"ח המבקר בעניין מבצע 'צוק איתן' כי יש לו תחושה לא טובה שגורמים פוליטיים מנסים לנצל את הדו"ח נגד ראש הממשלה.

"אני עצמי לא קראתי את הדו"ח החסוי, שהיה לעיניהם של שניים בלבד מהכנסת שמותר להם לקרוא אותו, ואני לא יכול להתייחס לציטוטים מהעיתונים אבל על פי מה שהיה בוועדת המשנה של החוץ ובטחון בכל אותה תקופה של החורף לפני צוק איתן, אני יכול לומר שלמרות הביקורת שהייתה לי מאז ההתנתקות על כך שלא פותחו אמצעים להתמודד עם איום המנהרות הרי שמינואר 2014 ראש הממשלה התמודד עם האיום הזה באופן רציני ביותר. גם במהלך המבצע נפגשנו עם ראש הממשלה בתדירות גבוהה ומתוך ההתרשמות שלי מבצע צוק איתן נוהל בשיקול דעת נכון. יש לי תחושה שיש כאן תזמורת רחבה מאוד של אנשים חלקם על הבמה וחלקם מאחורי הקלעים שמנסים לחפש את ראש הממשלה ולהפיל אותו".

יוגב סבור שמבצע צוק איתן נועד להיות מבצע מוגבל בלבד, "נכון שהמבצע לקח יותר זמן כי איום המנהרות נחשף כאיום יותר קשה ממה שציפינו והיו גם הרוגים ונעדרים וזה טבעה של מלחמה, אבל מתחושתי שלי המלחמה נוהלה באחריות".

לדבריו, הביקורת של השר בנט וחילוקי הדעות בקבינט הם עניין לגיטימי, "לפי הציטוטים השר נפתלי בנט דחף לכך שחייבים להיכנס לעזה למבצע מוגבל שיחסל את המנהרות בטווח של 2 קילומטר, היו גם כאלה שתבעו לחסל את כל החמאס. אני בשלב ההוא הייתי נגד הרעיון הזה מנימוקים שלא אפרט אותם כאן. הייתי בעד מבצע מוגבל כשהמטרות הן המנהרות והרתעת החמאס וכתישתו. הבנתי כבר אז מנפתלי ואני חושב שהוא צדק בטענתו, שאי אפשר לסיים את המערכה הזאת בלי להתעמת ולהתמודד עם איום המנהרות וכך אכן היה. זה לגיטימי שיש חילוקי דעות בקבינט עד שבסוף מתקבלות ההחלטות ויכול להיות שנפתלי צדק בתביעתו, אינני יודע כי לא הייתי שם ולא שמעתי את חילופי הדברים בין נפתלי לשר הביטחון ולראש הממשלה. אבל כפי שהדברים נוהלו ושוקפו לנו בזמן אמת בוועדת המשנה של החוץ והביטחון הדברים היו סדורים מאוד עם מטרות ועם כל ההתלבטויות".

ח"כ יוגב מוסיף שהוא חשב שהיה מוטב להמתין מספר ימים עד ליציאה למבצע, "גם לאחר קבלת ההחלטה אני סברתי שצריכים לתת 4 ימים לכוחות. היום מותר לומר שבשנים 2013 ו-2014 היו שנים של אנורקסיה באימונים בצה"ל בגלל יש עתיד ויאיר לפיד כשר אוצר ועופר שלח שתבעו לקצץ את תקציב הביטחון לא היו אז אימונים והתחמשות, והיום המצב טוב יותר. ולכן הייתי נגד כניסה למלחמה כוללת בין היתר כדי להחזיר את הצבא למוד של אימון למוד של מלחמה ולא להכניס אותו כמו במלחמת לבנון השנייה מיידית ללחימה זה לקח חשוב. לכן רציתי שתהיה השעיה כדי שהכוחות יגיעו מוכנים יותר ומנצחים יותר".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/338518

גדי הכושל לא הרמטכ"ל שלי. היקום יבוא בחשבון עם המושחתים שסרחו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
madog
חבר מתאריך 17.9.15
5391 הודעות
   08:58   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. נתניהו: אם יש בעיה ״תהפכו הכל לפוליטי״...  
בתגובה להודעה מספר 2

נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
28212 הודעות
   08:58   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מן הסתם לאובאמה ולנציגיו כאן יש יד במתקפה המשולבת המתבצעת נגדו בתקופה האחרונה  
בתגובה להודעה מספר 2

התיאום המדהים בין תקשורת, גורמי חקירה ותוצאות הבחירות בארה"ב לא קורה סתם

טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל

madog
חבר מתאריך 17.9.15
5391 הודעות
   09:01   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ברור.., אין לקיחת אחריות, תמיד האחרים אשמים.  
בתגובה להודעה מספר 4

נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
28212 הודעות
   09:06   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יש מרחק בין חקירת משטרה חשובה וחיונית שנועדה לברר את האמת  
בתגובה להודעה מספר 5

לבין מתקפה משולבת המתוזמנת למועד אחד ושמגיעה מכמה חזיתות במקביל

mic
חבר מתאריך 8.8.14
4252 הודעות
   09:05   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שטויות  
בתגובה להודעה מספר 4

נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
28212 הודעות
   09:07   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כמו השטויות שמחלקת המדינה (קרי ואובאמה) העבירו מיליונים לארגוני שמאל לפני הבחירות ?  
בתגובה להודעה מספר 7

על ההפסד של אובאמה לנתניהו בבחירות הוא לא סולח.

יואב
חבר מתאריך 27.9.05
9761 הודעות
   09:02   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הויכוח לא פוליטי כי אם איך מתנהל הקבינט ופה יש תקלה חמורה  
בתגובה להודעה מספר 2

רק אני
חבר מתאריך 30.9.15
10897 הודעות
   09:05   25.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שירים את הראש יסתובב ימינה ויגיד ישירות לנפתלי :)  
בתגובה להודעה מספר 2

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות