גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #25163 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 25163   
נמיר
חבר מתאריך 1.4.12
199 הודעות
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:24   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קלמן ליבסקינד - מושחז כרגיל-''אל על'' ניצלה השבוע עובדה אחת מצערת: אנחנו שונאים חרדים  

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.11.18 בשעה 21:11 בברכה, נמיר

עריכה - נוסף הטקסט המלא של הכתבה.

הטור השבועי של קלמן ליבסקינד במעריב:

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-672203

"אל על" ניצלה השבוע עובדה אחת מצערת: אנחנו שונאים חרדים
כך הפך דיון שהיה אמור להסתיים בבקשת סליחה של חברת התעופה, לקרב גרסאות שבו מנהליה מקבלים אפשרות להציג את עצמם כקרבנות הפרשה.

סיפור "טיסת השבת" של אל־על מניו יורק לישראל היה אמור - בהתאם לאופן טיפולה של התקשורת בסיפורים כאלה בדרך כלל - להיות קל ופשוט להכרעה. שהרי, כשבצד אחד נמצא הלקוח הקטן, שקנה כרטיס במיטב כספו תמורת התחייבות שיגיע הביתה לפני כניסת השבת, ומנגד נמצאת חברה גדולה ועשירה, שלא עמדה בהתחייבותה, הבחירה בצד לא צריכה להיות מסובכת.
בקרבות הללו - בין האזרח החלש לבין החברה הגדולה - האינסטינקט העיתונאי הבסיסי רגיל להציב את הראשון בעמדת הקורבן ואת האחרונה בעמדת הבריונית הרעה. אלא שלכל כלל יש יוצא מן הכלל. כי יש קבוצה אחת שאנחנו שונאים יותר מאותם עשירים וחזקים - את החרדים. וכך, דיון ציבורי שהיה אמור להסתיים כשאל־על שוכבת מדממת על הרצפה, התנהל כמו מלחמת גרסאות שבה מנהלי החברה מקבלים אפשרות לתקוף ולבקר ולהתלונן ולהציג את עצמם כקורבנות הפרשה. וזה מדהים. כי מילא אילו היה כאן ויכוח על איזו עובדה מהותית. אבל אין. אין ויכוח על כך שמאות נוסעים הגיעו בזמן לטיסה, בעוד היחידות שאיחרו בכמה שעות ועיכבו את ההמראה, היו הדיילות של אל־על. אין ויכוח גם, לאור הגעת הנוסעים במועד - שהתירוץ של החברה על מזג אוויר סוער, על שלג כבד, על פקקי תנועה ועל תנועה סואנת בדרך לשדה התעופה היה יותר ממביך. כמו כן אין ויכוח על כך שהטייס לא אמר אמת לנוסעים. אין ויכוח על כך שהוא - ששמע את בקשתם לרדת מהמטוס ולהישאר בניו יורק על חשבונם ובלבד שלא ייאלצו לחלל שבת - הבטיח להם שהטיסה תגיע לארץ בזמן, ורק באוויר סיפר להם את האמת. ועוד, קשה מאוד להתווכח עם העובדה שגם כשכבר הובן שאין ברירה אלא לנחות באתונה, לא סודר די אוכל לכל הנוסעים, לחלקם לא היה איפה לישון, ואחדים מהם מצאו את עצמם מארחים בחדרם נוסעים שאינם מכירים, רק כדי לסייע להם. תודו שביום רגיל, על 20% מזה היינו שוחטים את אל־על ודורשים לערוף ראשים ולספק הסברים שישברו את האוזן, אבל כאן קיבלה החברה חבל הצלה נפלא. כי כשהתברר שכנגדה עומדים נוסעים חרדים, על כל הסטיגמות שיש לנו עליהם ועל השנאה הבסיסית שאנחנו רוחשים לקבוצה זו - הטיפול במשבר התקשורתי הפך לפשוט יותר. "לא ראיתי אף אחד שמרים יד", סיפר לי חבר חרדי שהיה על הטיסה, "ואם היה מישהו כזה, שיגישו נגדו תלונה למשטרה. אבל איך הוא קשור אליי? איך זה הפך לסיפור על 'חרדים שמשתוללים'? בגלל שהוא חרדי ואני חרדי? מה, כולנו גוף אחד? כל אחד שמרים קול על דיילת פועל לפי החלטה של מועצת גדולי התורה? ואיך מסיפור על חברה ששילמתי לה אלפי שקלים כדי להגיע בזמן לבני ברק, ושלחה אותי לבלות לבד שבת באתונה והשאירה אותי שלושה ימים בלי מזוודה ובלי בגדים, זה הפך לסיפור על חרדים משתוללים?". # # # ב־99 מתוך 100 מקרים אחרים מהסוג הזה הנהלת אל־על או משרד יחסי הציבור שלה היו מכנסים מסיבת עיתונאים ומודיעים שלפני הכל, אם יש נוסעים שנפגעו, וכאן יש הרבה מאוד כאלה, החברה מתנצלת בפניהם, מבטיחה לפצותם ומתחייבת לעשות הכל כדי שאירוע כזה לא יקרה שוב. במקרה הזה, לפחות בימים הראשונים, אל־על הרגישה בטוחה עד שאפילו לא ניסתה להתנצל. סמנכ"ל החברה חרק שיניים כששאלתי אותו ישירות אם הוא מבקש סליחה. כי כשמולך יש יריב שכולם אוהבים כל כך לשנוא, אתה יודע שאתה יוצא למערכה התקשורתית עם נתוני פתיחה טובים. אפשר לנהל דיונים ארוכים בסוגיה מניין הגיעה השנאה הזאת לחרדים, אבל עם המציאות קשה להתווכח. יש דברים שאפשר להגיד או לעשות רק לציבור הזה. רק על החרדים אפשר לייצר קמפיינים אנטישמיים כמו אלה שהוצגו לרגל הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות, להציג בהם סדינים עם חור או חרדי שבא אליך הביתה להשגיח שלא תשפוך זרע לבטלה, ולדעת שלא תשלם על הכפשות כאלה מחיר. רק על חרדים יכול להגיד ראש עיר בשידור רדיו ממלכתי ש"כיום הם 22% בעיר, ואסור שיגיעו ל־30%", ולקבל מחיאות כפיים מהמראיין. נסו להחליף "חרדים" ב"ערבים" ודמיינו איזו מהומה הייתה מתפתחת פה. רק חרדים, כשהם עושים מעשים רעים, הופכים לקבוצה הומוגנית שכולם בה זהים ואין בה חלוקה לפרטים. הרב אלימלך פירר, שעושה צדקה וחסד, הוא עצמאי. ההם שאינם עומדים בצפירה, מייצגים את המגזר. כי ככה הם, החרדים. כולם נראים אותו דבר, כולם חושבים אותו דבר, כולם ערבים זה לזה, וזה להתנהגותו של זה, ובעיקר להתנהגותו השלילית. כך אנחנו מסתכלים בהם, ובהקשר הזה אל־על איננה חריגה. אם במשטרת ישראל ייבנו פעם רשימת הפגנות ויבקשו להזהיר את השוטרים היכן הם ישלמו מחיר כבד אם ינהגו באלימות, ההפגנות של החרדים יהיו בתחתית. איש אינו הופך כאן שולחנות כשחרדים מקבלים מכות, וזה יושב על מצע רך של תיעוב ציבורי. הם הרי ממילא אינם מתגייסים ואינם תורמים והם אוכלים לנו את כל התקציבים - חושבים בלבם ישראלים רבים, אז הם קיבלו איזה פליק. אז מה? לפני חמש שנים טפלתי כאן בדוגמה הכי קיצונית שראיתי בסוגיה זו, והיא מוכיחה - לפחות לדידי - שגם מערכת המשפט נגועה בסטיגמות הנוראיות הללו. זה קרה אחרי שבית המשפט המחוזי ביטל את הבחירות בבית שמש, שבהן זכה ראש עיר חרדי, והכריז על קיום בחירות חוזרות (שגם בהן הוא ניצח, אבל זה לא העניין). פסק הדין הזה היה אחד הטקסטים המשפטיים האיומים שנתקלתי בהם. שלושה שופטים קבעו בו שהחרדים בבית שמש זייפו את תוצאות הבחירות בהמוניהם, ואת מקומן של ההוכחות והראיות החליפו סטיגמות מכוערות שאפשר להדביק רק לציבור הזה. כדי לבטל את הבחירות ההן השופטים היו צריכים לקבוע שהיו לפחות 1,400 זיופים. אלא מה? שהממצאים שבידי המשטרה לימדו על משהו כמו 3% מזה. בחיפוש שביצעה המשטרה היא מצאה 161 תעודות זהות שנמסרו, לטענתה, על ידי חרדים קנאים שאינם מצביעים - לחרדים פחות קנאים כדי שהאחרונים יצביעו באמצעותן. בדיקה שערכה המשטרה גילתה שרק 36 מהן שימשו להצבעה. במילים אחרות, 36 קולות מזויפים, זה מה שהיה למשטרה ביד. איך מזה הגיע בית המשפט למסקנה שהיו אלפי חרדים שזייפו? שימו לב: במקרה אחד נשענו השופטים על שתי עדויות של אנשי חסידות דושינסקי, שסיפרו שיש בקהילה שלהם לחץ גדול שלא להצביע, ושהם עצמם נתנו את תעודת הזהות שלהם למישהו אחר שיצביע במקומם. שני אנשי! בית המשפט שמע עדות שהעריכה כי בבית שמש יש 500 חסידים בחסידות דושינסקי, העריך שאם השניים האלה נתנו את התעודה שלהם למישהו אחר כדי שיצביע במקומם, בוודאי כל ה־500 נהגו כמותם, והנה לנו ראיה ל־500 קולות מזויפים. אחר כך עברו השופטים לחסידות ויז'ניץ מונסי, שם נגבו עדויות מעוד שני חסידים שסיפרו ש"אחרי התפילה היו ויכוחים בין אנשי הקהילה אם ללכת או לא ללכת להצביע...", ו"היה חשש שמי שיצביע יפגעו בו בדרך כזו או אחרת". זהו. לקח בית המשפט את שני העדים האלה והעריך שאם הם חששו, כנראה כולם חששו. ואם הם נתנו את התעודה שלהם למישהו אחר שיצביע במקומם, בטח כל החסידות נהגה כמותם. וכיוון שלבית המשפט נמסרה הערכה שיש בעיר 250 איש מבני החסידות הזאת, הניח בית המשפט שכולם לא הצביעו, ושכולם נתנו את התעודות לאחרים שיצביעו עבורם. הגיוני, נכון? והנה עוד דוגמא אחת. בית המשפט שמע הערכה שבבית שמש יש 500 איש שמוגדרים "קנאים". שני חסידי סאטמר העידו במשטרה ש"בעיקרון אסור לנו ללכת לבחירות, כי ככה האדמו"ר שלנו אמר". השופטים הוציאו את המחשבון שלהם והוסיפו על סמך שני אלה עוד 500 איש לרשימה של מי שלא הלכו להצביע ונתנו את התעודות שלהם למישהו אחר שהצביע במקומם. כך, בדיוק כך, "הוכיח" בית המשפט שבקרב אלפי חרדים, חסידות אחר חסידות, קהילה אחר קהילה, לא היה צדיק שלא חטא. חרדי אחד מייצג את כולם, ואם החרדי שנתפס על ידי המשטרה מודה שהוא זייף, יש להניח שכל הקהילה שלו זייפה איתו. "הובאו לפנינו ראיות מספיקות ומשכנעות לכך שמספר ההצבעות הפסולות עמד לפחות על סדר גודל של 1,400 קולות", פסקו השופטים בפסק דין איום ונורא, בעוד שבידם הוכחות ל־36 קולות מזויפים בלבד. תגידו לי אם יש עוד קבוצת אוכלוסין שבית המשפט היה מרשה לעצמו לנהוג בה ולהתבטא כלפיה בסטריאוטיפיות כזאת; אוכלוסייה שלפי פסד הדין הזה כולם בה שקרנים, וכולם בה זייפנים, כל איש ואישה, זקן ונער. # # # חזרה לאל־על: ביום ראשון בבוקר התראיין סמנכ"ל המבצעים של החברה אצל רזי ברקאי בגלי צה"ל. הסמנכ"ל סיפר שכשהמטוס עמד בתור להמראה בניו יורק, ולנוסעים סופר שהם יגיעו בזמן הביתה, חישוב הזמנים הראה שהמטוס ינחת 13 דקות לפני כניסת השבת בנתב"ג. "כלומר, בשלב הזה ברור לגמרי שהנוסעים יחללו שבת, כי אף אחד מהם לא יספיק להגיע הביתה בזמן", העיר לו רזי, בצדק. "נכון", השיב איש אל־על, "אבל עדיין יש פתרונות כמו כפר חב"ד או שיש פתרונות להלין אותם בשדה". חשבתי לעצמי מאין נולד בראשו של הסמנכ"ל העניין הזה של כפר חב"ד. עזבו את זה שאין שום דרך שלא לחלל שבת כשהמטוס נוחת 13 דקות לפני כניסתה. בואו נזרום. נניח שהטייס עושה הוקוס פוקוס וברגע הנחיתה כולם עפים החוצה כמו סופרמן ובתוך שנייה מוצאים את עצמם מחוץ לנמל התעופה. בואו נניח בצד גם את השאלה איך בדיוק הם אמורים בשלב הזה, כשהשבת נכנסה, להגיע לכפר חב"ד. ברגל? אבל מהו בכלל הסיפור הזה של כפר חב"ד? מה חושב לעצמו הסמנכ"ל שיעשו שם הנוסעים? ידפקו על דלתות התושבים ויבקשו מיטה וארוחת שבת? זו בדיוק הנקודה. הסמנכ"ל מסתכל בחרדים שבטיסה, מסתכל בחרדים שבכפר חב"ד ורואה אותו דבר. אלה חרדים ואלה חרדים. ואם הם אינם קרובי משפחה זה של זה, הם בטח מכירים זה את זה. אם הם מצביעים לאותה מפלגה, ולומדים את אותה גמרא, ומגדלים אותו זקן, ומפגינים נגד אותו גיוס, הם בוודאי ישמחו גם לבלות שבת ביחד. # # # אחת הכתבות המביכות בהקשר הזה שודרה בחברת החדשות ביום ראשון בערב והיא מתועדת באתר האינטרנט תחת הכותרת "ההתפרעות בטיסת אל־על". לא "הפשלות של אל־על", לא "החברה שאינה עומדת בהתחייבויות", לא "הבלגן בהמראות ובנחיתות", לא "הסיכון לחיי הנוסעים". כל מה שנשאר זה "ההתפרעות", של החרדים. קודם הביאו עדת ראייה שסיפרה על החרדים התוקפניים. אחר כך שולבו ציטוטים על התחושות הקשות של הדיילות מקבוצת פייסבוק פנימית סגורה שלהן. בהמשך הושמע סיפורה של נוסעת אנונימית, שהעידה שכתבה פוסט בפייסבוק נגד החרדים וספגה תגובות אלימות ברשת. ואז, לטובת מי שלא הבין שהסיפור פה הוא על החרדים ולא על החברה שגרמה להם עוול, הובא סמנכ"ל הלקוחות והשירות של אל־על, אמיר רוגובסקי, והבטיח לנהוג "בנחישות וללא פשרות כנגד אותם נוסעים אלימים". רק אז, אחרי שכולנו הבנו מי פה הטובים ומי הרעים, נאותה הכתבת להציג את מה שנראה כגרסת ההגנה והתירוצים של החרדים. "הנוסעים החרדים, מצידם, מבקשים להציג תמונה אחרת", הואילה לספר. לה עצמה, כעיתונאית, לא היו טענות או שאלות לאל־על. זה הם, "החרדים", ש"מבקשים להציג תמונה אחרת". "הם מספרים שרצו לרדת מהטיסה ולא ניתנה להם האפשרות, ומכחישים טענות לאלימות", דיווחה. כשהובאה עדותו של עיתונאי "ישראל היום" יהודה שלזינגר, שהיה על הטיסה, וכהגדרת הכתבת "יצא להגנתם" של החרדים, זה כבר היה אחרי שכולנו הבנו מה טיבו של הסיפור ומה הגרסה הנכונה. השורה המסכמת נשמרה לסמנכ"ל אל־על, שהוצג בכתבה כמישהו שבין פרשן לבין המבוגר האחראי, ולא כמו איש שהחברה שלו כשלה ונדרשת לספק הסברים. "בסופו של דבר הצוות התמודד שם בצורה נחושה ורגישה", חילק לעצמו ולאנשיו ציון מעולה. # # # אודה ולא אבוש, יש לי חולשה ל"אל־על". מיטב חברי תוהים כבר שנים למה אני מתעקש לטוס במחיר יקר יותר, חרף איחורים גדולים יותר, אף שלא מפצים אותי על המזוודות שמתקלקלות אחת לכמה טיסות, וכשיש סבירות שדווקא המסך במושב שלי יתגלה כמקולקל, בואכה 11 שעות של שעמום בדרך לניו יורק. אבל אני שותק וסופג. אני טס אל־על קודם כל כי אני מפחד פחד מוות מטיסות; וכשהקרקע נעלמת מתחת לרגליים והמטוס מקפץ, העובדה שלטייס שלי לא קוראים ג'יימס, אלא שחק או רן או יותם, ושאני מניח שאת הקורס שלו הוא עשה בחיל האוויר ולא בחוג של אחרי הצהריים, מסייעת להרגיע אותי. ממש כמו הדיילת שמחייכת אליי בעברית, וממש כמו הידיעה שאם נתרסק וניפול לאוקיינוס ואמצא את עצמי מוקף ב־400 איש תקועים בתוך גלגלי הים שלפי הסיפורים נמצאים מתחת למושב, יהיה עם מי לדבר. אה, ועוד משהו. אני טס באל־על גם כי היא חברה ישראלית שומרת כשרות ושומרת שבת. וזה חשוב לי. וכשאני ממריא ביום חמישי בערב מניו יורק, והטיסה אמורה לנחות כמה שעות לפני כניסת השבת, אני יודע - כלומר מניח, כלומר הנחתי עד השבוע שעבר - שהחברה תתאבד כדי שזה יקרה, כי היא יודעת כמה זה חשוב לי ולעוד הרבה אנשים שבוחרים בה בעיקר בגלל זה. לפני שנתיים, וגם על כך אני מרגיש צורך לספר כאן, פניתי בפעם היחידה בחיי לרני רהב, יחצ"ן החברה. זה קרה אחרי שחייל בודד שאנחנו מלווים הזמין את הוריו מניו ג'רזי לטקס ההשבעה שלו, ושבוע לפני הטקס החליטו בחיל השריון לשנות את המועד. בתוך שעה קיבלו ההורים טלפון שבישר להם כי אל־על תשמח לשנות להם את מועד הטיסה בהתאם בלי להוסיף סנט, ואת זה אני מספר כי אינני בטוח שסיום הטירונות או ההשבעה הם עניין שגם בלופטהנזה או בבריטיש איירווייז יעשה משהו לטובתו. ההתנהלות של אל־על בשבוע האחרון ערערה הרבה מכל זה. וכשהחברה פרסמה הודעה כי "לא תיקח חלק בניסיון להצית מחדש שיח מפלג", זו נראתה לי הציניות בהתגלמותה. ממש כמו הודעתו של המנכ"ל כי "נקלענו, שלא בטובתנו, לשיח מקטב ולחילופי ההאשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור, וזהו דבר הנוגד את עקרונותינו וערכינו". מעבר למה שנכתב כאן על הטיפול התקשורתי, אל־על צריכה לעשות חשבון נפש גדול אחרי השבוע הזה ולבקש סליחה גדולה מלקוחותיה. לא רק על הטיסה ועל מה שקרה בה, אלא גם, ואולי קודם כל, על ההנאה ששאבה מהבוץ שהוטח, דווקא לטובתה, בחרדים.

לקריאת הכתבה במקור:
הכתבה במעריב

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פרשנות. אגב החרדים צריכים לשאול את עצמם למה שונאים אותם, לא קשה לעלות על זה נשרי הפרא 24.11.18 20:30 1
     תניא ראש_באדמה 24.11.18 20:32 2
         ככה אתם... ראש באדמה. אף פעם לא תסתכלו במראה.... Cosmo Kramer 24.11.18 20:41 11
             התגובה שלך ממש עוזרת להבין את שלי ראש_באדמה 24.11.18 20:43 15
                 גם התגובה שלך... Cosmo Kramer 24.11.18 20:44 18
         אין מה להתייחס לזה שמעליך. עדיטק 24.11.18 20:42 14
     גם אם אתה צודק (ואתה לא!) הדיון פה היה מזוהם ומגעיל. שנאת החרדים גדולה מהצדק. מסיניו 24.11.18 20:35 3
         אם אל על הייתה מוציאה הודעה שערבים התפרעו במטוס כוספלסטיק 24.11.18 20:38 5
             למה? אהרון5 24.11.18 20:42 13
             אל על לא היתה מוציאה הודעה שקרית שערבים התפרעו במטוס-הטיעון שלך לא רלוונטי. אליצור 24.11.18 20:58 41
     רק להזכיר לך מה נשרים אוכלים ! תגובה דוחה. מזל דלי 24.11.18 20:37 4
         ממש דוחה Draven 24.11.18 20:39 8
             נחמד לשמוע שיש לך עומק נשמתי מזל דלי 24.11.18 20:41 9
                 תודה Draven 24.11.18 20:56 37
     אני בטוח שאתה לא רק יודע למה שונאים חרדים בישראל.. אתה גם יודע למה שנאו יהודים בגרמניה. Cheshire Cat 24.11.18 20:41 12
         +++100 מזל דלי 24.11.18 20:47 25
     גם היהודים באירופה בזמן השואה שאלו את עצמם... איש השלג 24.11.18 20:43 16
         אתה טוען שאני אנטישמי?! לא ברור לה שונאים אנשים שחיים על חשבון המדינה ולא עושים צבא? נשרי הפרא 24.11.18 20:44 19
             גם הנאצים אמרו שהיהודים חיים על חשבון גרמניה. Cheshire Cat 24.11.18 20:47 24
                 איך שחרדים אוהבים את הגינוי נאצי,לשוטרים בהפגנות על כך שמישהו העז לגייס בחור אחד או שמישהו נשרי הפרא 24.11.18 20:48 26
                     תמשיך תמשיך.. גם על היהודים בגרמניה אמרו שהם פרזיטים. Cheshire Cat 24.11.18 20:52 29
                         מה לעשות שהם באמת פרזיטים? נשקר לעצמנו? חשבתי שהפורום נגד pc נשרי הפרא 24.11.18 20:53 31
                             גם נאצי בשואה היה יכול להצדיק ככה את מה שהוא היה אומר על יהודים. Cheshire Cat 24.11.18 20:55 35
                                 אויש תנוח. לשנוא שמאלנים זה רצוי וחרדים זה נאציזם. צבוע נשרי הפרא 24.11.18 20:56 38
                                     התגובות שלך היו אנטישמיות לחלוטין.. אפשר ''להבין'' רק אם מישהו פחות מ-16 אומר אותן. Cheshire Cat 24.11.18 20:57 40
                                         +1000 moshemas 24.11.18 20:59 42
                                     אין שום צורך לשנא. rocsteady 24.11.18 22:22 62
                             הPC לא תקף לגבי חרדים, כאילו שלא ידעת. rocsteady 24.11.18 22:38 67
                 פה אני לא מסכים איתך. הנאצים היו בראש ובראשונה היטלריסטים rocsteady 24.11.18 22:30 65
             ערבים ? SerahKastel 24.11.18 20:51 28
             אז אתה שונא גם את אביב גפן ובר רפאלי ? מזל דלי 24.11.18 20:55 36
                 הם חיים על חשבוני? נשרי הפרא 24.11.18 21:00 43
                     הם עשו צבא ? כמעט ונהרגת למענם . מזל דלי 24.11.18 21:01 45
                         מי אמר לך שהוא עשה צבא ? עדיטק 24.11.18 22:24 63
             אני מקווה שמשפחתך תהנה מעבודת הפרזיטים איש השלג 24.11.18 21:00 44
                 ואני האנטישמי? בבקשה יצא הפרצוף האמיתי שלך נשרי הפרא 24.11.18 21:01 46
                 לא יפה.. בבקשה תמחוק. לא כדאי לרדת לרמת השנאה כמו שלו. Cheshire Cat 24.11.18 21:02 51
     יש קמפיין נגד הדת של הקרן לישראל חדשה. אין אפשרות ל״ישראל חדשה״ עם דת יהודית משמעותית פוסטמודרני 24.11.18 20:44 17
         מציע לך לשנות את הניק לתראו_איך_אני_דוחף_את_השמאל_לכל_אשכול. כולל איזה 6 תגובות באשכול נשרי הפרא 24.11.18 20:54 34
         איפה כתוב במצע של מרץ שציונות היא גזענות? היום אתה מתעלה על עצמך בכמות השקרים שלומצי 24.11.18 21:19 57
     טרם הסתיימה הבדיקה למה הנאצים-ואנטישמים רבים אחרים- שונאים יהודים בכלל,וחרדים בפרט. אליצור 24.11.18 20:53 33
     אני מניח שבגרמנית זה נשמע ''טוב'' יותר moshemas 24.11.18 20:57 39
         הוא ממשיך לינוק רעל, לפזר את הגיגיו בהתאם.. ולהאשים את הימין בפילוג החברה בישראל. אליצור 24.11.18 21:02 50
     נשמט לך ''היודן ראוס'' בהקלדה עלי גפן 24.11.18 21:06 53
     היית רושם גם על נשים, להטב, ערבים, מוסלמים, שחורים, rocsteady 24.11.18 21:17 56
     ניסיון עלוב להטות את הדיון משנאת החרדים ותוצאותיה ל״הקרבן אשם״ Traveller 29.11.18 17:56 69
  יותר מסכים עם קלמן פה מבדרך כלל כוספלסטיק 24.11.18 20:38 6
  הקישור הזה עובד לי יותר טוב אהרון5 24.11.18 20:38 7
     המשך הכתבה בזכות הקישור שהבאת: ידידיה 24.11.18 20:46 22
     הוא לא כתב מילה על עלילת הדם לכאורה של ערוץ 10 אהרון5 24.11.18 20:51 27
  קלמן עושה קציצות... אלי הסיני 24.11.18 20:41 10
  בזכות אל על בע''ה יבנה מקווה טהרה באתונה… itai 24.11.18 20:46 20
  חרדים נמצאים בתחתית של פרמידת המזון של השמאל.. הערבים נמצאים בראש והדיילות באמצע. Cheshire Cat 24.11.18 20:46 21
     ++ rocsteady 24.11.18 22:11 59
  והנה עוד ''כרגיל'': טור דעה (מצוין) של ליבסקינג - זוכה לאשכול, כסקופ/חדשות ilanka 24.11.18 20:47 23
     כבר מזמן היה צריך להיות בוט שמעלה כל כתבה שלו פה לנעוץ נמיר 24.11.18 20:52 30
     כמו מגוון דעות שמאל שעולות כאן איש השלג 24.11.18 21:02 47
     ++ rocsteady 24.11.18 22:19 61
  מעולה!! צדיק בסדום -ירושלמי- 24.11.18 20:53 32
     עוד צדיק כזה ואבדנו אלעד 24.11.18 21:02 48
         אל על לא הודתה עד לרגע זה כי העיכוב נוצר עקב איחור הדיילות, ובמקום זה האשימה את החרדים ב.. אליצור 24.11.18 21:09 54
             טרחנות אלעד 24.11.18 21:12 55
                 אתה מטעם אלעל ? או מטעם רני רהב ? עדיטק 24.11.18 22:31 66
         איזה אש? ולמה צריך לפחד להביא ידיעות מפחד ''ליבוי אש''?! rocsteady 24.11.18 22:16 60
  כי המדיה מחנכת לשנות חרדים,ואני הייתי תלמיד שלהם,עד שזזתי הצידה וקראתי עוד מקורות ו,,, raceway 24.11.18 21:02 49
     אשריך מזל דלי 24.11.18 22:30 64
  ניכרים דברי אמת gandalf 24.11.18 21:03 52
  מה? השמאל לא מסמפט חרדים? קלמן ליבסקינד, NO KIDDING?! rocsteady 24.11.18 21:35 58
  גם ידידיה מאיר כתב על האלימות בטיסה עפרנח 25.11.18 13:08 68

נשרי הפרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.18
1946 הודעות, 13 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:30   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פרשנות. אגב החרדים צריכים לשאול את עצמם למה שונאים אותם, לא קשה לעלות על זה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ראש_באדמה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.07
1814 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:32   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תניא  
בתגובה להודעה מספר 1

אמר רבי עקיבא כשהייתי עם הארץ אמרתי מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור אמרו לו תלמידיו רבי אמור ככלב אמר להן זה נושך ושובר עצם וזה נושך ואינו שובר עצם

השאר זה תירוצים...

אין לי ארץ אחרת, לערבים יש הרבה, לכו לשם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Cosmo Kramer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.14
12264 הודעות, 164 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:41   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ככה אתם... ראש באדמה. אף פעם לא תסתכלו במראה....  
בתגובה להודעה מספר 2

ראש_באדמה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.07
1814 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:43   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. התגובה שלך ממש עוזרת להבין את שלי  
בתגובה להודעה מספר 11

שבוע טוב

אין לי ארץ אחרת, לערבים יש הרבה, לכו לשם

Cosmo Kramer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.14
12264 הודעות, 164 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:44   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. גם התגובה שלך...  
בתגובה להודעה מספר 15

עדיטק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.12
3038 הודעות, 61 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:42   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אין מה להתייחס לזה שמעליך.  
בתגובה להודעה מספר 2

כמו שאמרו חז"ל,
שנה ופירש קשה מכולם.

שבוע טוב.

.

מסיניו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.15
5915 הודעות, 85 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:35   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. גם אם אתה צודק (ואתה לא!) הדיון פה היה מזוהם ומגעיל. שנאת החרדים גדולה מהצדק.  
בתגובה להודעה מספר 1

רק תחליף את השם בערבים ותמצא סיבה שהם לא יכולים לטוס ואמות הסיפים כאן היו רועדות...

אבל הצביעות חוגגת

כוספלסטיק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
9828 הודעות, 58 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:38   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אם אל על הייתה מוציאה הודעה שערבים התפרעו במטוס  
בתגובה להודעה מספר 3

מבטיח לך שגם סרטון שסותר את זה לחלוטין לא היה מספיק כדי לשנות את דעת הציבור

לא ברור לי למה חרדים תמיד מתעקשים להשוות את עצמם לערבים, ועוד יותר לא ברור למה הם חושבים שהם המגזר היותר מופלא לרעה מבין השניים

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
49541 הודעות, 216 מדרגים, 376 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:42   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. למה?  
בתגובה להודעה מספר 5

אפשר לנהל דיונים ארוכים בסוגיה מניין הגיעה השנאה הזאת לחרדים, אבל עם המציאות קשה להתווכח. יש דברים שאפשר להגיד או לעשות רק לציבור הזה. רק על החרדים אפשר לייצר קמפיינים אנטישמיים כמו אלה שהוצגו לרגל הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות, להציג בהם סדינים עם חור או חרדי שבא אליך הביתה להשגיח שלא תשפוך זרע לבטלה, ולדעת שלא תשלם על הכפשות כאלה מחיר. רק על חרדים יכול להגיד ראש עיר בשידור רדיו ממלכתי ש"כיום הם 22% בעיר, ואסור שיגיעו ל־30%", ולקבל מחיאות כפיים מהמראיין.

נסו להחליף "חרדים" ב"ערבים" ודמיינו איזו מהומה הייתה מתפתחת פה. רק חרדים, כשהם עושים מעשים רעים, הופכים לקבוצה הומוגנית שכולם בה זהים ואין בה חלוקה לפרטים. הרב אלימלך פירר, שעושה צדקה וחסד, הוא עצמאי. ההם שאינם עומדים בצפירה, מייצגים את המגזר. כי ככה הם, החרדים. כולם נראים אותו דבר, כולם חושבים אותו דבר, כולם ערבים זה לזה, וזה להתנהגותו של זה, ובעיקר להתנהגותו השלילית. כך אנחנו מסתכלים בהם, ובהקשר הזה אל־על איננה חריגה.

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5

אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
19344 הודעות, 67 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:58   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אל על לא היתה מוציאה הודעה שקרית שערבים התפרעו במטוס-הטיעון שלך לא רלוונטי.  
בתגובה להודעה מספר 5

מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
5891 הודעות, 38 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:37   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רק להזכיר לך מה נשרים אוכלים ! תגובה דוחה.  
בתגובה להודעה מספר 1

Draven לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.16
1632 הודעות, 21 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:39   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ממש דוחה  
בתגובה להודעה מספר 4

נגעלתי עד עמקי נשמתי

חבר מתאריך 6.3.18
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. נחמד לשמוע שיש לך עומק נשמתי  
בתגובה להודעה מספר 8

Draven לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.16
1632 הודעות, 21 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:56   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. תודה  
בתגובה להודעה מספר 9

זה קורה כשאתה הופך לאינדיוודואל שאינו חלק מעדר

Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
5397 הודעות, 61 מדרגים, 109 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אני בטוח שאתה לא רק יודע למה שונאים חרדים בישראל.. אתה גם יודע למה שנאו יהודים בגרמניה.  
בתגובה להודעה מספר 1

התגובה שלך עלובה ביותר... אבל היא בקו "הנכון" של המחנה שלך.

ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...

חבר מתאריך 6.3.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:47   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. +++100  
בתגובה להודעה מספר 12

איש השלג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.17
6869 הודעות, 93 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:43   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. גם היהודים באירופה בזמן השואה שאלו את עצמם...  
בתגובה להודעה מספר 1

חבר מתאריך 22.4.18
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אתה טוען שאני אנטישמי?! לא ברור לה שונאים אנשים שחיים על חשבון המדינה ולא עושים צבא?  
בתגובה להודעה מספר 16

חבר מתאריך 3.9.18
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. גם הנאצים אמרו שהיהודים חיים על חשבון גרמניה.  
בתגובה להודעה מספר 19

נאצים הם נציונל סוציאליסטים (שמאל לאומני)...

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:48   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. איך שחרדים אוהבים את הגינוי נאצי,לשוטרים בהפגנות על כך שמישהו העז לגייס בחור אחד או שמישהו  
בתגובה להודעה מספר 24

מעז להגיד שהוא שונא אותם כי הם פרזיטים

חבר מתאריך 3.9.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:52   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. תמשיך תמשיך.. גם על היהודים בגרמניה אמרו שהם פרזיטים.  
בתגובה להודעה מספר 26

ואני לא חרדי ולא דתי.. אני יהודי חילוני נורמלי (בניגוד להרבה
חילונים).

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:53   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מה לעשות שהם באמת פרזיטים? נשקר לעצמנו? חשבתי שהפורום נגד pc  
בתגובה להודעה מספר 29

חבר מתאריך 3.9.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:55   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. גם נאצי בשואה היה יכול להצדיק ככה את מה שהוא היה אומר על יהודים.  
בתגובה להודעה מספר 31

הוא באמת גם היה חושב שהם באמת..

נאצי זה נציונליסט סוציאליסטי (סוציאליזם זה שמאל).

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:56   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אויש תנוח. לשנוא שמאלנים זה רצוי וחרדים זה נאציזם. צבוע  
בתגובה להודעה מספר 35

חבר מתאריך 3.9.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:57   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. התגובות שלך היו אנטישמיות לחלוטין.. אפשר ''להבין'' רק אם מישהו פחות מ-16 אומר אותן.  
בתגובה להודעה מספר 38

moshemas לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.9.07
34891 הודעות, 169 מדרגים, 316 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:59   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. +1000  
בתגובה להודעה מספר 40

rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
3694 הודעות, 17 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:22   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אין שום צורך לשנא.  
בתגובה להודעה מספר 38

גם אין צורך להיות חרדי או שמאלני. אבל זו רק דעתי.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:38   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. הPC לא תקף לגבי חרדים, כאילו שלא ידעת.  
בתגובה להודעה מספר 31

שבלוני באופן טיפוסי מצדך לבחור לתקוף את אלו שהPC לא מגן עליהם. אמיץ מצדך.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:30   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. פה אני לא מסכים איתך. הנאצים היו בראש ובראשונה היטלריסטים  
בתגובה להודעה מספר 24

היטלר לפני המלחמה יכל לשנות את שם המפלגה למפלגת העורבים הלאומית, ועדיין היה נשאר עם אותה פופולריות של אל עלי אדמות.
האלמנטים הסוציאליסטיים החשובים של המפלגה הושמדו בליל הסכינים הארוכות.
הרטוריקה תמיד היתה נגד הקפיטליזם, נגד הקומוניזם נגד הסוציאליזם כאילו להיטלר היתה מן שיטה ייחודית משלו (שבסוף התבררה כרמאות. סתם לקח עוד ועוד הלוואות עד שאומרים שנאלץ לצאת למלחמה).
הנאצים אמנם היו בראש ובראשונה רוצחים. אבל הם היו רמאים מקצועיים וזה דבר ידוע.
מבחינה חברתית ובכלל זה מבחינה כלכלית, לנאצים לא היתה שום תרומה לאנושות, וזה צריך לדעת.

SerahKastel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4278 הודעות, 41 מדרגים, 81 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:51   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. ערבים ?  
בתגובה להודעה מספר 19

האם אתה שונא את הערבים החיים בישראל אם כך ?

חבר מתאריך 6.3.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:55   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אז אתה שונא גם את אביב גפן ובר רפאלי ?  
בתגובה להודעה מספר 19

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:00   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. הם חיים על חשבוני?  
בתגובה להודעה מספר 36

חבר מתאריך 6.3.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:01   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. הם עשו צבא ? כמעט ונהרגת למענם .  
בתגובה להודעה מספר 43

חבר מתאריך 13.11.12
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:24   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. מי אמר לך שהוא עשה צבא ?  
בתגובה להודעה מספר 45

הוא גדל במערכת החרדית, אולי הוא לא עשה צבא ?

רוב החרדים עובדים, אצל הנשים האחוז גבוה קצת מאשר אצל החילונים,
ואצל הגברים נמוך קצת מהחילונים.
ובכל מקרה, לא רחוק מאחוז העובדים אצל החילונים.

אבל זה לא מפריע לו לקרוא לחרדים פרזיטים שחיים על חשבונו,
בהנחה שהוא עצמו עובד ומשלם איזה שהוא מס משמעותי, ולא,
500 שח זה לא מס משמעותי.

בקיצור,
היו פה גולשים שקראו לאמירות שלו אנטישמיות.
אפשר לגמרי להבין למה.

.

חבר מתאריך 27.7.17
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:00   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אני מקווה שמשפחתך תהנה מעבודת הפרזיטים  
בתגובה להודעה מספר 19

בזק״א

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:01   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. ואני האנטישמי? בבקשה יצא הפרצוף האמיתי שלך  
בתגובה להודעה מספר 44

חבר מתאריך 3.9.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:02   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. לא יפה.. בבקשה תמחוק. לא כדאי לרדת לרמת השנאה כמו שלו.  
בתגובה להודעה מספר 44

פוסטמודרני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
4902 הודעות, 58 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יש קמפיין נגד הדת של הקרן לישראל חדשה. אין אפשרות ל״ישראל חדשה״ עם דת יהודית משמעותית  
בתגובה להודעה מספר 1

לכן קמפיין ה״הדתה״
לכן מימון מיליונים לגופים כמו ״מולד״ ואחרים
רפורמים, דתלשי״ם...
זוכר את הפרופסורית מהקרן מתעמרת במניח תפילין תמים ?
זוכר את אברהם פורת ״מגלח הזקנים מהפגנות אלדד יניב?

ישראל החדשה אינה יהודית
ישראל החדשה אינה בית לאומי לעם היהודי. הרי ציונות היא גזענות ( ראו מצע מרצ) ולאום זה פשיזם.

עכשיו תשאלו את עצמכם , אתם רוצים ״ישראל חדשה״ כזו ?
אם לא, ואם אתם שמאל - מרכז ציוני ( אני מגדיר עצמי כך) - בואו נדרוש מכל המפלגות התנכרות מלאה מהקרן וגרורותיה ( כל מי שמקבל ממנה כסף)
מי שמטיף ל bds ( הקרן ) יקבל זאת בהבנה.

רק כך נחזיר את השמאל הציוני למקומו ונצילו מחיבור הדוב של הקרן לישראל חדשה.
גוף משיחי והזוי שממומן מכסף זר ומטרתו חיסול הבית היהודי לא יכול להמשיך להתקיים בצללים.
שיקימו מפלגה - או שיעופו מכאן
״חברה אזרחית זה לא
ראו את כנס הפוסטציונים שתוכנן ב...כנסת .
זה גוף פוליטי עוקף דמוקרטיה .
קישטא

על מה הבחירות בעצם ?

חבר מתאריך 22.4.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:54   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מציע לך לשנות את הניק לתראו_איך_אני_דוחף_את_השמאל_לכל_אשכול. כולל איזה 6 תגובות באשכול  
בתגובה להודעה מספר 17

על מכירה של נערה בפייסבוק

שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59703 הודעות
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:19   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. איפה כתוב במצע של מרץ שציונות היא גזענות? היום אתה מתעלה על עצמך בכמות השקרים  
בתגובה להודעה מספר 17

שאתה משחרר לאוויר.

חבר מתאריך 2.4.12
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. טרם הסתיימה הבדיקה למה הנאצים-ואנטישמים רבים אחרים- שונאים יהודים בכלל,וחרדים בפרט.  
בתגובה להודעה מספר 1

moshemas לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.9.07
34891 הודעות, 169 מדרגים, 316 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:57   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אני מניח שבגרמנית זה נשמע ''טוב'' יותר  
בתגובה להודעה מספר 1

ינקת רעל בילדות?

חבר מתאריך 2.4.12
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. הוא ממשיך לינוק רעל, לפזר את הגיגיו בהתאם.. ולהאשים את הימין בפילוג החברה בישראל.  
בתגובה להודעה מספר 39

עלי גפן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
8157 הודעות, 83 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:06   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נשמט לך ''היודן ראוס'' בהקלדה  
בתגובה להודעה מספר 1

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:17   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. היית רושם גם על נשים, להטב, ערבים, מוסלמים, שחורים,  
בתגובה להודעה מספר 1

זרים, פלסטינים, שמאלנים, סוציאליסטים או פציפיסטים שהם מביאים על עצמם את מצבם?
ומקלמן ליבסינד יש הרבה יותר מה ללמוד, מאשר רוב המדיה המוסדית העוסקת בחדשות ואקטואליה.

Traveller לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.11.16
1234 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''א בכסלו תשע''ט    17:56   29.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. ניסיון עלוב להטות את הדיון משנאת החרדים ותוצאותיה ל״הקרבן אשם״  
בתגובה להודעה מספר 1

כוספלסטיק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
9828 הודעות, 58 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יותר מסכים עם קלמן פה מבדרך כלל  
בתגובה להודעה מספר 0

שזה המון

חבר מתאריך 19.10.15
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. הקישור הזה עובד לי יותר טוב  
בתגובה להודעה מספר 0

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-672203

ידידיה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.13
17015 הודעות, 187 מדרגים, 328 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:46   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. המשך הכתבה בזכות הקישור שהבאת:  
בתגובה להודעה מספר 7

"לא ראיתי אף אחד שמרים יד", סיפר לי חבר חרדי שהיה על הטיסה, "ואם היה מישהו כזה, שיגישו נגדו תלונה למשטרה. אבל איך הוא קשור אליי? איך זה הפך לסיפור על 'חרדים שמשתוללים'? בגלל שהוא חרדי ואני חרדי? מה, כולנו גוף אחד? כל אחד שמרים קול על דיילת פועל לפי החלטה של מועצת גדולי התורה? ואיך מסיפור על חברה ששילמתי לה אלפי שקלים כדי להגיע בזמן לבני ברק, ושלחה אותי לבלות לבד שבת באתונה והשאירה אותי שלושה ימים בלי מזוודה ובלי בגדים, זה הפך לסיפור על חרדים משתוללים?". # # # ב־99 מתוך 100 מקרים אחרים מהסוג הזה הנהלת אל־על או משרד יחסי הציבור שלה היו מכנסים מסיבת עיתונאים ומודיעים שלפני הכל, אם יש נוסעים שנפגעו, וכאן יש הרבה מאוד כאלה, החברה מתנצלת בפניהם, מבטיחה לפצותם ומתחייבת לעשות הכל כדי שאירוע כזה לא יקרה שוב. במקרה הזה, לפחות בימים הראשונים, אל־על הרגישה בטוחה עד שאפילו לא ניסתה להתנצל. סמנכ"ל החברה חרק שיניים כששאלתי אותו ישירות אם הוא מבקש סליחה. כי כשמולך יש יריב שכולם אוהבים כל כך לשנוא, אתה יודע שאתה יוצא למערכה התקשורתית עם נתוני פתיחה טובים. אפשר לנהל דיונים ארוכים בסוגיה מניין הגיעה השנאה הזאת לחרדים, אבל עם המציאות קשה להתווכח. יש דברים שאפשר להגיד או לעשות רק לציבור הזה. רק על החרדים אפשר לייצר קמפיינים אנטישמיים כמו אלה שהוצגו לרגל הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות, להציג בהם סדינים עם חור או חרדי שבא אליך הביתה להשגיח שלא תשפוך זרע לבטלה, ולדעת שלא תשלם על הכפשות כאלה מחיר. רק על חרדים יכול להגיד ראש עיר בשידור רדיו ממלכתי ש"כיום הם 22% בעיר, ואסור שיגיעו ל־30%", ולקבל מחיאות כפיים מהמראיין. נסו להחליף "חרדים" ב"ערבים" ודמיינו איזו מהומה הייתה מתפתחת פה. רק חרדים, כשהם עושים מעשים רעים, הופכים לקבוצה הומוגנית שכולם בה זהים ואין בה חלוקה לפרטים. הרב אלימלך פירר, שעושה צדקה וחסד, הוא עצמאי. ההם שאינם עומדים בצפירה, מייצגים את המגזר. כי ככה הם, החרדים. כולם נראים אותו דבר, כולם חושבים אותו דבר, כולם ערבים זה לזה, וזה להתנהגותו של זה, ובעיקר להתנהגותו השלילית. כך אנחנו מסתכלים בהם, ובהקשר הזה אל־על איננה חריגה. אם במשטרת ישראל ייבנו פעם רשימת הפגנות ויבקשו להזהיר את השוטרים היכן הם ישלמו מחיר כבד אם ינהגו באלימות, ההפגנות של החרדים יהיו בתחתית. איש אינו הופך כאן שולחנות כשחרדים מקבלים מכות, וזה יושב על מצע רך של תיעוב ציבורי. הם הרי ממילא אינם מתגייסים ואינם תורמים והם אוכלים לנו את כל התקציבים - חושבים בלבם ישראלים רבים, אז הם קיבלו איזה פליק. אז מה? לפני חמש שנים טפלתי כאן בדוגמה הכי קיצונית שראיתי בסוגיה זו, והיא מוכיחה - לפחות לדידי - שגם מערכת המשפט נגועה בסטיגמות הנוראיות הללו. זה קרה אחרי שבית המשפט המחוזי ביטל את הבחירות בבית שמש, שבהן זכה ראש עיר חרדי, והכריז על קיום בחירות חוזרות (שגם בהן הוא ניצח, אבל זה לא העניין). פסק הדין הזה היה אחד הטקסטים המשפטיים האיומים שנתקלתי בהם. שלושה שופטים קבעו בו שהחרדים בבית שמש זייפו את תוצאות הבחירות בהמוניהם, ואת מקומן של ההוכחות והראיות החליפו סטיגמות מכוערות שאפשר להדביק רק לציבור הזה. כדי לבטל את הבחירות ההן השופטים היו צריכים לקבוע שהיו לפחות 1,400 זיופים. אלא מה? שהממצאים שבידי המשטרה לימדו על משהו כמו 3% מזה. בחיפוש שביצעה המשטרה היא מצאה 161 תעודות זהות שנמסרו, לטענתה, על ידי חרדים קנאים שאינם מצביעים - לחרדים פחות קנאים כדי שהאחרונים יצביעו באמצעותן. בדיקה שערכה המשטרה גילתה שרק 36 מהן שימשו להצבעה. במילים אחרות, 36 קולות מזויפים, זה מה שהיה למשטרה ביד. איך מזה הגיע בית המשפט למסקנה שהיו אלפי חרדים שזייפו? שימו לב: במקרה אחד נשענו השופטים על שתי עדויות של אנשי חסידות דושינסקי, שסיפרו שיש בקהילה שלהם לחץ גדול שלא להצביע, ושהם עצמם נתנו את תעודת הזהות שלהם למישהו אחר שיצביע במקומם. שני אנשי! בית המשפט שמע עדות שהעריכה כי בבית שמש יש 500 חסידים בחסידות דושינסקי, העריך שאם השניים האלה נתנו את התעודה שלהם למישהו אחר כדי שיצביע במקומם, בוודאי כל ה־500 נהגו כמותם, והנה לנו ראיה ל־500 קולות מזויפים. אחר כך עברו השופטים לחסידות ויז'ניץ מונסי, שם נגבו עדויות מעוד שני חסידים שסיפרו ש"אחרי התפילה היו ויכוחים בין אנשי הקהילה אם ללכת או לא ללכת להצביע...", ו"היה חשש שמי שיצביע יפגעו בו בדרך כזו או אחרת". זהו. לקח בית המשפט את שני העדים האלה והעריך שאם הם חששו, כנראה כולם חששו. ואם הם נתנו את התעודה שלהם למישהו אחר שיצביע במקומם, בטח כל החסידות נהגה כמותם. וכיוון שלבית המשפט נמסרה הערכה שיש בעיר 250 איש מבני החסידות הזאת, הניח בית המשפט שכולם לא הצביעו, ושכולם נתנו את התעודות לאחרים שיצביעו עבורם. הגיוני, נכון? והנה עוד דוגמא אחת. בית המשפט שמע הערכה שבבית שמש יש 500 איש שמוגדרים "קנאים". שני חסידי סאטמר העידו במשטרה ש"בעיקרון אסור לנו ללכת לבחירות, כי ככה האדמו"ר שלנו אמר". השופטים הוציאו את המחשבון שלהם והוסיפו על סמך שני אלה עוד 500 איש לרשימה של מי שלא הלכו להצביע ונתנו את התעודות שלהם למישהו אחר שהצביע במקומם. כך, בדיוק כך, "הוכיח" בית המשפט שבקרב אלפי חרדים, חסידות אחר חסידות, קהילה אחר קהילה, לא היה צדיק שלא חטא. חרדי אחד מייצג את כולם, ואם החרדי שנתפס על ידי המשטרה מודה שהוא זייף, יש להניח שכל הקהילה שלו זייפה איתו. "הובאו לפנינו ראיות מספיקות ומשכנעות לכך שמספר ההצבעות הפסולות עמד לפחות על סדר גודל של 1,400 קולות", פסקו השופטים בפסק דין איום ונורא, בעוד שבידם הוכחות ל־36 קולות מזויפים בלבד. תגידו לי אם יש עוד קבוצת אוכלוסין שבית המשפט היה מרשה לעצמו לנהוג בה ולהתבטא כלפיה בסטריאוטיפיות כזאת; אוכלוסייה שלפי פסד הדין הזה כולם בה שקרנים, וכולם בה זייפנים, כל איש ואישה, זקן ונער. # # # חזרה לאל־על: ביום ראשון בבוקר התראיין סמנכ"ל המבצעים של החברה אצל רזי ברקאי בגלי צה"ל. הסמנכ"ל סיפר שכשהמטוס עמד בתור להמראה בניו יורק, ולנוסעים סופר שהם יגיעו בזמן הביתה, חישוב הזמנים הראה שהמטוס ינחת 13 דקות לפני כניסת השבת בנתב"ג. "כלומר, בשלב הזה ברור לגמרי שהנוסעים יחללו שבת, כי אף אחד מהם לא יספיק להגיע הביתה בזמן", העיר לו רזי, בצדק. "נכון", השיב איש אל־על, "אבל עדיין יש פתרונות כמו כפר חב"ד או שיש פתרונות להלין אותם בשדה". חשבתי לעצמי מאין נולד בראשו של הסמנכ"ל העניין הזה של כפר חב"ד. עזבו את זה שאין שום דרך שלא לחלל שבת כשהמטוס נוחת 13 דקות לפני כניסתה. בואו נזרום. נניח שהטייס עושה הוקוס פוקוס וברגע הנחיתה כולם עפים החוצה כמו סופרמן ובתוך שנייה מוצאים את עצמם מחוץ לנמל התעופה. בואו נניח בצד גם את השאלה איך בדיוק הם אמורים בשלב הזה, כשהשבת נכנסה, להגיע לכפר חב"ד. ברגל? אבל מהו בכלל הסיפור הזה של כפר חב"ד? מה חושב לעצמו הסמנכ"ל שיעשו שם הנוסעים? ידפקו על דלתות התושבים ויבקשו מיטה וארוחת שבת? זו בדיוק הנקודה. הסמנכ"ל מסתכל בחרדים שבטיסה, מסתכל בחרדים שבכפר חב"ד ורואה אותו דבר. אלה חרדים ואלה חרדים. ואם הם אינם קרובי משפחה זה של זה, הם בטח מכירים זה את זה. אם הם מצביעים לאותה מפלגה, ולומדים את אותה גמרא, ומגדלים אותו זקן, ומפגינים נגד אותו גיוס, הם בוודאי ישמחו גם לבלות שבת ביחד. # # # אחת הכתבות המביכות בהקשר הזה שודרה בחברת החדשות ביום ראשון בערב והיא מתועדת באתר האינטרנט תחת הכותרת "ההתפרעות בטיסת אל־על". לא "הפשלות של אל־על", לא "החברה שאינה עומדת בהתחייבויות", לא "הבלגן בהמראות ובנחיתות", לא "הסיכון לחיי הנוסעים". כל מה שנשאר זה "ההתפרעות", של החרדים. קודם הביאו עדת ראייה שסיפרה על החרדים התוקפניים. אחר כך שולבו ציטוטים על התחושות הקשות של הדיילות מקבוצת פייסבוק פנימית סגורה שלהן. בהמשך הושמע סיפורה של נוסעת אנונימית, שהעידה שכתבה פוסט בפייסבוק נגד החרדים וספגה תגובות אלימות ברשת. ואז, לטובת מי שלא הבין שהסיפור פה הוא על החרדים ולא על החברה שגרמה להם עוול, הובא סמנכ"ל הלקוחות והשירות של אל־על, אמיר רוגובסקי, והבטיח לנהוג "בנחישות וללא פשרות כנגד אותם נוסעים אלימים". רק אז, אחרי שכולנו הבנו מי פה הטובים ומי הרעים, נאותה הכתבת להציג את מה שנראה כגרסת ההגנה והתירוצים של החרדים. "הנוסעים החרדים, מצידם, מבקשים להציג תמונה אחרת", הואילה לספר. לה עצמה, כעיתונאית, לא היו טענות או שאלות לאל־על. זה הם, "החרדים", ש"מבקשים להציג תמונה אחרת". "הם מספרים שרצו לרדת מהטיסה ולא ניתנה להם האפשרות, ומכחישים טענות לאלימות", דיווחה. כשהובאה עדותו של עיתונאי "ישראל היום" יהודה שלזינגר, שהיה על הטיסה, וכהגדרת הכתבת "יצא להגנתם" של החרדים, זה כבר היה אחרי שכולנו הבנו מה טיבו של הסיפור ומה הגרסה הנכונה. השורה המסכמת נשמרה לסמנכ"ל אל־על, שהוצג בכתבה כמישהו שבין פרשן לבין המבוגר האחראי, ולא כמו איש שהחברה שלו כשלה ונדרשת לספק הסברים. "בסופו של דבר הצוות התמודד שם בצורה נחושה ורגישה", חילק לעצמו ולאנשיו ציון מעולה. # # # אודה ולא אבוש, יש לי חולשה ל"אל־על". מיטב חברי תוהים כבר שנים למה אני מתעקש לטוס במחיר יקר יותר, חרף איחורים גדולים יותר, אף שלא מפצים אותי על המזוודות שמתקלקלות אחת לכמה טיסות, וכשיש סבירות שדווקא המסך במושב שלי יתגלה כמקולקל, בואכה 11 שעות של שעמום בדרך לניו יורק. אבל אני שותק וסופג. אני טס אל־על קודם כל כי אני מפחד פחד מוות מטיסות; וכשהקרקע נעלמת מתחת לרגליים והמטוס מקפץ, העובדה שלטייס שלי לא קוראים ג'יימס, אלא שחק או רן או יותם, ושאני מניח שאת הקורס שלו הוא עשה בחיל האוויר ולא בחוג של אחרי הצהריים, מסייעת להרגיע אותי. ממש כמו הדיילת שמחייכת אליי בעברית, וממש כמו הידיעה שאם נתרסק וניפול לאוקיינוס ואמצא את עצמי מוקף ב־400 איש תקועים בתוך גלגלי הים שלפי הסיפורים נמצאים מתחת למושב, יהיה עם מי לדבר. אה, ועוד משהו. אני טס באל־על גם כי היא חברה ישראלית שומרת כשרות ושומרת שבת. וזה חשוב לי. וכשאני ממריא ביום חמישי בערב מניו יורק, והטיסה אמורה לנחות כמה שעות לפני כניסת השבת, אני יודע - כלומר מניח, כלומר הנחתי עד השבוע שעבר - שהחברה תתאבד כדי שזה יקרה, כי היא יודעת כמה זה חשוב לי ולעוד הרבה אנשים שבוחרים בה בעיקר בגלל זה. לפני שנתיים, וגם על כך אני מרגיש צורך לספר כאן, פניתי בפעם היחידה בחיי לרני רהב, יחצ"ן החברה. זה קרה אחרי שחייל בודד שאנחנו מלווים הזמין את הוריו מניו ג'רזי לטקס ההשבעה שלו, ושבוע לפני הטקס החליטו בחיל השריון לשנות את המועד. בתוך שעה קיבלו ההורים טלפון שבישר להם כי אל־על תשמח לשנות להם את מועד הטיסה בהתאם בלי להוסיף סנט, ואת זה אני מספר כי אינני בטוח שסיום הטירונות או ההשבעה הם עניין שגם בלופטהנזה או בבריטיש איירווייז יעשה משהו לטובתו. ההתנהלות של אל־על בשבוע האחרון ערערה הרבה מכל זה. וכשהחברה פרסמה הודעה כי "לא תיקח חלק בניסיון להצית מחדש שיח מפלג", זו נראתה לי הציניות בהתגלמותה. ממש כמו הודעתו של המנכ"ל כי "נקלענו, שלא בטובתנו, לשיח מקטב ולחילופי ההאשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור, וזהו דבר הנוגד את עקרונותינו וערכינו". מעבר למה שנכתב כאן על הטיפול התקשורתי, אל־על צריכה לעשות חשבון נפש גדול אחרי השבוע הזה ולבקש סליחה גדולה מלקוחותיה. לא רק על הטיסה ועל מה שקרה בה, אלא גם, ואולי קודם כל, על ההנאה ששאבה מהבוץ שהוטח, דווקא לטובתה, בחרדים

הכל מדוייק.

חבר מתאריך 19.10.15
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:51   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הוא לא כתב מילה על עלילת הדם לכאורה של ערוץ 10  
בתגובה להודעה מספר 7

שבישל כביכול קלטת עם אודיו של המולה על וידאו של ריקודי שמחה.

אלי הסיני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.11.16
980 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. קלמן עושה קציצות...  
בתגובה להודעה מספר 0

itai
חבר מתאריך 16.5.13
14076 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בזכות אל על בע''ה יבנה מקווה טהרה באתונה…  
בתגובה להודעה מספר 0

איך אומרים אצלנו, הכל בהשגחה פרטית

חבר מתאריך 3.9.18
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. חרדים נמצאים בתחתית של פרמידת המזון של השמאל.. הערבים נמצאים בראש והדיילות באמצע.  
בתגובה להודעה מספר 0

כשיודעים איך הפירמידה שלהם מסודרת אז לא קשה לנחש מראש מה תהיה
התגובה של התקשורת השמאלנית לכל סיפור, או מה הסיבה שהם הגיבו
בצורה מסויימת למצב כלשהו.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:11   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ++  
בתגובה להודעה מספר 21

בא נשלים את התמונה, עם מינוח מגוון יותר.
אני מסכים לגבי פירמידת המזון, מה שניצב בראש זה רשימת הזהויות החשובות ביותר של השמאל הקלאסי, ככל שהמזדהים הם צדקנים אגרסיבים יותר, כך הזהות חשובה יותר. לכן, בעיני השמאל העולמי, הפלסטיני זו זהות חשובה מכולן, לאחריה המוסלמי, האישה, הלהטב וכו'. בתחתית הפירמידה ניצבים כל אותן זהויות הניצבות אל מול הזהויות החשובות לשמאל. כאשר בתחתית ממש, יש את הזהות הכי פחות צודקת בעיני צדקני השמאל.
השמאל, על האידיאולוגיה המרקסיסטית שלו, שענדה זמנית כסות קיינסיאנית מתונה, והפרקטיקה הרמייתית הידועה שלו, הוא לא יותר מאשר עידון מסתבר של ערס ששומר על הכבוד העדין של חברתו השבירה, באופן טיפוסי.

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
92992 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. והנה עוד ''כרגיל'': טור דעה (מצוין) של ליבסקינג - זוכה לאשכול, כסקופ/חדשות  
בתגובה להודעה מספר 0

נמיר
חבר מתאריך 1.4.12
199 הודעות
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    20:52   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כבר מזמן היה צריך להיות בוט שמעלה כל כתבה שלו פה לנעוץ  
בתגובה להודעה מספר 23

אני מסכים עם הכתבה שלו לחלוטין.
ולא ידעתי אם מותר להעלות את כל התוכן.
;)

חבר מתאריך 27.7.17
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. כמו מגוון דעות שמאל שעולות כאן  
בתגובה להודעה מספר 23

בכסות של סקופ.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:19   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. ++  
בתגובה להודעה מספר 23

ובצדק. אמנם הוא לא רואה את כל התמונה, ובכללה את הקשר האידיאולוגי המלא בין שנאת חרדים לבין שמאלנות.

-ירושלמי- לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.10
8808 הודעות, 47 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. מעולה!! צדיק בסדום  
בתגובה להודעה מספר 0

לִבְכּוֹת עֱנוּתֵךְ אֲנִי תַנִּים, וְעֵת אֶחֱלֹם שִׁיבַת שְׁבוּתֵך – אֲנִי כִנּוֹר לְשִׁירָיִךְ.

אלעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.07
3222 הודעות, 49 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. עוד צדיק כזה ואבדנו  
בתגובה להודעה מספר 32

כולם צודקים בסיפור הזה: הדתיים, הטייסים, הדיילות.
אפילו אלה היו אחראים על פינוי השלג בניו יורק.

אבל באותה מידה, כולם גם טועים.

וכולם גם מבינים שהשיח הלא טוב שהתפתח פה השבוע, כדאי שיעצר ויגמר כי שום דבר טוב לא יצמח ממנו.

אל על לא התכוונו לשקר ולטוס בשבת, הדתיים לא התכוונו לדבר בצורה לא יפה לדיילות, אבל וואלה החיים זה לא תמיד יוצא מה שבדיוק התכוונת.
אז במקום להקטין ולכבות, רבי קלמן בוחר עוד פעם ללבות את האש.

אמנם כותב יפה, אבל בחייאת - שחרר כבר מהסיפור הזה ותתקדם.

חבר מתאריך 2.4.12
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:09   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. אל על לא הודתה עד לרגע זה כי העיכוב נוצר עקב איחור הדיילות, ובמקום זה האשימה את החרדים ב..  
בתגובה להודעה מספר 48

ב'התפרעות אלימה' נגד הדיילות.

מסיפור כזה אפשר להתקדם רק כאשר תביעת הפיצויים תתברר

בפני בית המשפט, שיעמיד את חברת הנסיעות במקומה..

אלעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.07
3222 הודעות, 49 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:12   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. טרחנות  
בתגובה להודעה מספר 54

כולם כנראה אשמים, אבל אף אחד לא הודה בכלום עד עכשיו.
אתה ממשיך וחופר ומלבה שנאה מיותרת.

חבר מתאריך 13.11.12
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:31   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. אתה מטעם אלעל ? או מטעם רני רהב ?  
בתגובה להודעה מספר 55

ולעניין,
החרדים לא דיברו לא יפה לדיילות, שקר ראשון.
אל על כן שקרה, בכוונה וביודעין כשאמרה שיגיעו לפני שבת, שקר שני.
אל על שיקרה כשהקפטן אמר שנוסעים לשער העליה להוריד את החרדים מהמטוס,
ובמקום זה המריא, שקר שלישי.

והכי גרוע,
אל על שיקרה בכוונה וביודעין, כאשר פירסמה שחרדים תקפו דיילות והרימו ידיים,
על מנת להסית את האש מהמחדלים שלהם, שקר רביעי, שהוא גם עלילת דם, והגרוע מהכל.

אז אם כל כך חשוב לך השלום, תדאג שקודם כל יהיה צדק,
כי בלי צדק, אין שלום, לא עושים שלום ואחדות על גב של מישהו,
עושים שלום ואחדות בשוויון ואחווחה בן כולם, ולא על ידי שקרים רמאות ועלילות
דם כלפי זה שאתה רוצה אחדות איתו. לא עובד.

דש לרני רהב, אם כבר מדברים.

שבוע טוב.

.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:16   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. איזה אש? ולמה צריך לפחד להביא ידיעות מפחד ''ליבוי אש''?!  
בתגובה להודעה מספר 48

שום אתר\פורום\עיתון\גוף חדשותי לא עובד ככה.

raceway לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.14
27528 הודעות, 251 מדרגים, 500 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. כי המדיה מחנכת לשנות חרדים,ואני הייתי תלמיד שלהם,עד שזזתי הצידה וקראתי עוד מקורות ו,,,  
בתגובה להודעה מספר 0

מה שהמדיה עושה לחרדים נעשה רק בישראל!

חבר מתאריך 6.3.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    22:30   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. אשריך  
בתגובה להודעה מספר 49

gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
33382 הודעות, 160 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:03   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. ניכרים דברי אמת  
בתגובה להודעה מספר 0

רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.

חבר מתאריך 21.10.18
יום שבת ט''ז בכסלו תשע''ט    21:35   24.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. מה? השמאל לא מסמפט חרדים? קלמן ליבסקינד, NO KIDDING?!  
בתגובה להודעה מספר 0

החרדים, כנושאיו הקפדנים ביותר של לפיד היהדות, עומדים בניגוד לקדושת הלהטב, לקדושת הקוסמופליט, לקדושת האישה (החפשיה מכל אחריות, לגרסת השמאל. לא זו הנושאת בתפקידים מוגדרים, כמו גם הגבר, לגרסת היהדות).

לכן השמאל שנא, שונא, וישנא את החרדים.

לא חדש הוא עניין שנאת החרדים, ואני מתפלא שליבסינד לא ראה את התמונה הכוללת הזו, אלא רק חלקים ממנה. אמנם כל הכבוד על הניתוח המחכים.

עפרנח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.09
10057 הודעות, 80 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז בכסלו תשע''ט    13:08   25.11.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. גם ידידיה מאיר כתב על האלימות בטיסה  
בתגובה להודעה מספר 0

ועכשיו לסיפור השני של השבוע. כמה דיברו על הפייק-ניוז שבדיווחים על "התפרעויות החרדים בטיסת השבת". האמת? לא מספיק. כמה דיברו על אל-על שבמקום להודות שהיה כאן מחדל, הודיעה במוצאי שבת שהיא תתלונן במשטרה על הנוסעים האלימים. האמת? לא מספיק. הסיפור הזה אמנם נקודתי, אבל הוא מלמד אותנו כמה קל לשקר, כמה קל להסית נגד מגזר שלם, באיזו קלות הציבור קונה את זה, וכמה קשה אחר כך לשנות את הנרטיב. אז נכון, אחרי מספר ימים של התפתלויות, מנכ"ל אל-על הודה בפירוש שלא הייתה אלימות על המטוס, אבל השאלה היא מה יהיה ב"תקריות" הבאות עם חרדים, באוויר ביבשה או בים? הרי יהודה שלזינגר, כתב 'ישראל היום', לא יוכל להיות תמיד בכל מקום ולהילחם על האמת.

ויש דבר אחד שעליו ממש לא דיברו מספיק: השבת שעברה על נוסעי הטיסה באתונה. לא בכל יום נתקעים עשרות יהודים, מכל הגוונים, באיזה חור על הגלובוס לשבת משותפת בהפתעה. בעודי חושב איך להגיע אל מי מהנוסעים שהיו שם כדי לשמוע חוויות, צלצל הטלפון ועל הצג היה כתוב "אוריאל טלית סנטר רקמה תיק תפילין". מה נשמע ידידיה, הוא אומר לי, אני הייתי על המטוס ובשבת באתונה. ניסיתי להיזכר עם מי אני מדבר. אה כן, זה הבחור הנחמד מחנות היודאיקה הענקית בגאולה בירושלים. שמרתי את המספר שלו לפני כשנה וחצי כשהייתי צריך לאשר את הרקמה שעל תיק התפילין של הבן שלי. הוא סיפר לי הרבה פרטים חדשים שלא ידעתי על הטיסה ועל המחדלים שהיו בה, אבל אני קופץ ישר לשבת.

נתחיל בהרכב האוכלוסייה. אוריאל טלית סנטר רקמה תיק תפילין הפתיע אותי. הרוב המוחלט של הנוסעים שנתקעו ביחד בשבת בכלל לא היו חרדים אלא דתיים לאומיים. כן כן, יותר ממחצית הנוסעים שנשארו בשבת באתונה היו חובשי כיפה סרוגה. היתר היו יהודים אמריקאים, עוד כמה נוסעים שומרי שבת שאינם חובשי כיפות, ורק כעשרים איש היו חרדים ממש. זה לא הפריע לאף אחד לכנות את הנוסעים "חרדים אלימים". טוב, אולי אפשר לראות בזה גם משהו חיובי, כי התקשורת הייתה יכולה באותה מידה לדווח גם על "אלימות המתנחלים" בשחקים.

ואם כבר מדברים על מגזרים: במטוס היו לא מעט יהודים שומרי מסורת. כאלה שבדרך כלל מקפידים מאוד על שמירת שבת, אבל את השבת האחרונה הם חיללו, למרבה הצער. אוריאל הכיר בטיסה זוג צעיר שהתחתן לא מזמן. הבעל שומר שבת למהדרין, אשתו התחילה רק עכשיו לשמור, מאז החתונה, אבל היא הודיעה לבעלה שהם ממשיכים הלאה ולא יורדים באתונה, כי המשפחה שלה מחכה לה בארץ וזה "פיקוח נפש". והיה גם מקרה הפוך: בחור מבית חרדי שכרגע לא מקפיד על שמירת תורה ומצוות, אבל ירד עם כל הדתיים. הוא אמר שהוא עושה זאת לא בגלל שמירת השבת אלא בגלל שלא נעים לו מהוריו החרדים שגרים בארץ. נו, אם לא שמירת שבת לפחות מצוות כיבוד אב ואם.

והיו עוד מקרים מיוחדים, כמו למשל איש עסקים ישראלי שעובד בארצות הברית וקנה כרטיס טיסה לארץ רק כדי להגיע לשבת עם משפחתו, וביום ראשון כבר היה אמור לטוס חזרה לעבודה. הוא ירד באתונה כדי לא לחלל שבת, ובמוצאי השבת עלה לטיסה חזרה לארצות הברית, בלי שיפגוש את משפחתו. והייתה סבתא מסורה ממונסי שקיבלה טלפון מבתה שגרה בארץ שבישרה לה שהיא עם צירים. היא מיהרה לטוס ארצה כדי להיות עם בתה בלידה, וכל השבת באתונה הייתה במתח (אגב, נכון לשעת כתיבת השורות, הבת טרם ילדה. שיהיה בשעה טובה).

4.

אוריאל עצמו היה עם אשתו ועם בנם בן החמישה חודשים, תקועים שבת שלמה בלי העגלה שנשארה על המטוס. "זה לא היה פשוט בכלל, אבל עזרו לנו. מדהים כמה כל אחד ניסה לסייע לחברו. כלומר, לא לחברו אלא לאדם זר שרק עכשיו הכיר... אנשים כל הזמן שאלו אחד את השני: 'הסתדרת בחדר? מה חסר לך?'. הייתה תחושה נפלאה של אחדות. בקבלת שבת לא הפסקנו לשיר ולרקוד. היה לנו שיעור בפרשה, ושיעור דף יומי, אבל הכי מרגש היה השיעור הספונטני בבוקר. הרי כולנו היינו תחת ג'ט לג. אנשים התעוררו בשבת בשלוש-ארבע לפנות בוקר וירדו ללובי ללמוד ביחד את הפרשה. כולם, אגב, דיברו על הסמליות הזאת שהתגלגלנו לשמור שבת יהודית באמצע יוון, בחודש כסלו".

כשאוריאל סיפר לי על קבוצת הווטסאפ המשותפת של כל מי שנתקע בשבת באתונה - "יוונים" שמה - שבה הם מעלים זיכרונות מהשבת, כמעט התחלתי להצטער שלא זכיתי להיות חלק מהחוויה המיוחדת. אולי סוכני נסיעות יתחילו לשווק (ביחד עם אל-על כמובן) חבילות נופש שכוללות נחיתה בהפתעה ובלי תכנון באיזו נקודה בעולם עם יהודים טובים, כמו למשל הרב דוד דרלי מטבריה. הוא היה אמור לעשות את השבת בארץ ביחד עם אחיו ואחיותיו לרגל יום הזיכרון הראשון של אימם, שנפטרה לפני שנה, אבל נתקע בטיסה. "היהודי המתוק הזה ממש לקח אחריות על השמחה וההרגשה הטובה של כולם", מספר אוריאל, "הוא אמר שכל מי שחסר לו משהו, קולה, קפה, מה שלא יהיה, שיזמין על חשבון חדר 103. זה היה מספר החדר שלו. והשיא היה בתפילות. דרלי גילה שיש עוד מישהו שיש לו יארצייט השבוע, בחור צעיר בשם דוד גליק שחזר ממסע גיוס כספים לארגון תמיכה ביתומים שהקים. הצענו שמכיוון שלשניהם יש 'חיוב', נתפצל לשני מניינים כדי שכל אחד יוכל לעבור לפני התיבה. אבל דרלי התנגד בתוקף. אמר שהוא מוותר על ה'חיוב' ורק שלא נתפרק לכמה מניינים כי כל העניין של השבת הזאת זה האחדות המיוחדת, של יהודים שונים מכל העולם, דתיים לאומיים וחסידי סאטמר, חב"דניקים, ליטאים ומסורתיים. אגב, היו שם גם ילדים שנתקעו עם הוריהם בטיסה, וכאמור המזוודות של כולם היו בבטן המטוס, אבל אותו גליק שבמקרה לקח איתו למטוס את השקית עם המתנות לילדים שלו בארץ, פתח את הפליימוביל החדש כדי שיהיה לילדים שנתקעו במלון עם מה לשחק. אני מקווה שהילדים שלו יסלחו לו...".

5.

והנתינה הגדולה ביותר הייתה כמובן של הרב מנחם והרבנית נחמה הנדל, שליחי חב"ד המקומיים. "זה מדהים. הם דאגו תוך כשלוש שעות לכל פרט", מספר אוריאל, "וכשאני אומר כל פרט, זה לא רק אוכל לעשרות אנשים. אלא גם נרות שבת ויין ובשמים להבדלה ואפילו עוגות לקידוש בשבת בבוקר. הכול הוגש בכלים חד פעמיים מהודרים שהם הביאו. והם כל הזמן נתנו תחושה שהם בכלל מודים לנו על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם לארח אותנו".

בסופו של דבר משפחת הנדל אכן הייתה צריכה להודות לאורחים. תוך כדי השבת נודע לרב דרלי שהם בונים מקווה באתונה, אבל תקועים הרבה זמן עם התקציב. מדובר בכסף גדול, עשרות אלפי דולרים (אחרת הוא מן הסתם היה אומר שירשמו את כל הוצאות המקווה על חדר 103). מה עושים? פשוט מאוד. דרלי הכריז שכל המכירות של העליות הן קודש לבניית המקווה. הוא אישית קנה את המפטיר בסכום עתק. וכך, בתוך דקות ספורות, נאספו עשרות אלפי דולרים ובקרוב תושלם סוף סוף בניית המקווה באתונה. אולי ראוי להזמין את מנכ"ל אל-על לקביעת המזוזה. הרי בלי כל המחדלים של אותה טיסה, מי יודע אם המקווה היה נבנה.

"ואחרי שבת כזאת של אחדות נפלאה", מסיים אוריאל, "תחשוב מה זה לפתוח את הסלולרי במוצאי שבת מיד אחרי הבדלה ולקרוא בכל אתרי החדשות בארץ על 'חרדים שהשתוללו במטוס'".

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/387279

ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות