גירסת הדפסה          
קבוצות דיון פוליטיקה ואקטואליה נושא #25723 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 25723   
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59852 הודעות
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:42   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

המומר:אניגמת מפצח הצפנים שהמציא את המחשב  

 
  
65 שנים למותו של אלן טיורינג, המתמטיקאי הבריטי שהניח את היסודות למחשוב ולבינה מלאכותית ופענח את הצפנים הגרמניים במלחמת העולם השנייה


ב-7 ביוני 1954 התגלגל תפוח עץ נגוס על רצפת חדר השינה בבית מגורים בווילמסלו שבאנגליה, לא הרחק ממנצ'סטר. על המיטה שמעל התפוח נשם את נשימתו האחרונה אלן טיורינג, שמת מהרעלת ציאניד כמה ימים לפני יום הולדתו ה-42. על אף גילו הצעיר, הספיק טיורינג לרשום על שמו פריצות דרך רבות במתמטיקה, במדעי המחשב ובתחומי מדע נוספים, והוא נחשב כיום לאחד המדענים הגדולים ביותר במאה ה-20.

אלן מת'יסון טיורינג (Turing) נולד בלונדון ב-23 ביוני 1912. אביו היה פקיד רם דרג בשלטון הבריטי בהודו, והמשפחה שבה לאנגליה לקראת לידתו. ההורים המשיכו לנהל את חייהם בבריטניה ובהודו לסירוגין, והשאירו את אלן ואת אחיו אצל משפחת מכרים במשך חודשים ארוכים בכל פעם. כבר בגיל צעיר בלט אלן בכישוריו בלימודים, בייחוד במתמטיקה. בגיל 13 נשלח לפנימייה, ואף שהיה נער מתבודד ומנוכר, קשר שם ידידות עמוקה עם חבר ללימודים, כריסטופר מורקום, ונראה שגם התאהב בו.

טיורינג הלך בעקבות מורקום והתקבל ללימודי מתמטיקה באוניברסיטת קיימברידג'. אך זמן קצר לפני תחילת לימודיהם מת מורקום משחפת, וטיורינג היה נחוש עוד יותר להצטיין בלימודים, גם לזכר חברו. כבר בתואר הראשון נחשב טיורינג לגאון, ובסיומו קיבל בגיל 23 מעמד של עמית מחקר בקיימברידג'.

כעמית מחקר עשה טיורינג את אחת מפריצות הדרך הראשונות שלו. במאמר מהפכני, הגדיר את הרעיון שכל מספר הוא למעשה מכונה, היכולה לבצע פעולות שונות על מספרים אחרים. מכונה אוניברסלית, המורכבת מאוסף של כל המכונות, תוכל לפיכך לבצע כל אלגוריתם וכל חישוב בני פתרון. הרעיון של מכונה כזאת הניח למעשה את הבסיס לפיתוח המחשב המודרני, אבל הייתה לו גם משמעות מתמטית עמוקה של הבנת תכונותיהם של מספרים.

ב-1936 יצא טיורינג לאוניברסיטת פרינסטון בארצות הברית, שם עשה דוקטורט במתמטיקה בהנחיית אלונזו צ'רץ' (Church). בתוך שנתיים השלים טיורינג את הדוקטורט, כשהוא מתקדם ברעיון התיאורטי של פיתוח מחשב, לצד ניסוח תובנות פורצות דרך במתמטיקה. בגיל 26, כשהוא דוקטור למתמטיקה בעל שם עולמי, דחה טיורינג את ההצעה להישאר בפרינסטון ולבנות את המחשב שלו, והעדיף לשוב לבריטניה, נוכח רוחות המלחמה שהחלו מנשבות בכיוונה.


צופן האניגמה

עם תחילתה של מלחמת העולם השנייה, בספטמבר 1939, הצטרף טיורינג למערך פענוח הצפנים הצבאי והופקד על פענוח צפנים גרמניים. משימתו העיקרית הייתה למצוא דרך לפענח את ההצפנות של "אניגמה" – מכונת ההצפנה ששימשה את הצבא הגרמני. אניגמה הייתה מכשיר שערבל טקסטים כמה וכמה פעמים, כך שיהפכו לרצף אקראי של אותיות. מקבלי המסרים השתמשו במכונה דומה, והיו צריכים לכייל את כל מרכיביה על פי סידור שנקבע מראש לכל יום. לכל טקסט היו מיליארדי צירופי הצפנה אפשריים.

טיורינג הוביל את בנייתה של מכונה שכונתה "בומב" – פצצה – על שם תקתוקיה הנמרצים. זה היה למעשה חיבור של כ-30 מכונות דמויות אניגמה. כל אחת מהן כוילה באופן שונה, וצירופן אִפשר לסרוק במהירות הודעות רבות. הבומב הבריטי היה שכלול של מכונה שבנה הביון הפולני בניסיון לפענח את הגרסאות המוקדמות והפשוטות יותר של האניגמה. המכונה של טיורינג הייתה חזקה ומשוכללת יותר, וכללה עקרונות פענוח חדשים, על בסיס ניצול הסתברויות.

טיורינג ועמיתיו גם הצליחו לקצר מאוד את תהליך הפענוח, באמצעות זיהוי דפוסים שונים שחזרו על עצמם בכל הודעה, טעויות אופייניות של המצפינים ועוד. הגרמנים נהגו לשנות מדי יום את כיול מכונות ההצפנה, והפיתוחים של טיורינג אפשרו לבריטים לפצח את הקוד היומי ולהמשיך לקרוא את ההודעות המוצפנות.

טיורינג גם הניח את היסודות המתמטיים לדור הבא של מכונות הפענוח. ה"קולוסוס" (Colossus) היה למעשה המחשב הדיגיטלי האלקטרוני הראשון, והוא נבנה כדי לפענח צפנים גרמניים מוקדמים יותר, ואף שטיורינג לא היה מעורב בפיתוחו, המחשב נשען רבות על פיתוחיו במתמטיקה ובשיטות פענוח צפנים.

בהמשך המלחמה, בעקבות ביקור במעבדות Bell בארצות הברית, החל טיורינג לעסוק בפיתוח מכשיר להצפנה של תקשורת קולית, במסגרת עבודתו עם מערך הקשר של השירות החשאי. הוא הקדים בהרבה את עמיתיו מעבר לים, וב-1945 פיתח את המכשיר "דלילה", לתקשורת רדיו מוצפנת. המכשיר עבר היטב, אבל פיתוחו הגיע בסוף המלחמה, ובריטניה החליטה שלא להשקיע בו.

לטיורינג ולעמיתיו מפענחי הצפנים הייתה השפעה מכרעת על מהלך המלחמה. היסטוריונים מעריכים כי בלי המודיעין המשובח שהם סיפקו לבעלות הברית, הייתה המלחמה מתארכת עוד בשנתיים וגובה את חייהם של מיליונים נוספים. פיצוח האניגמה נשמר בסודיות גמורה במשך המלחמה וגם תקופה ארוכה אחריה, וחלקו החשוב של טיורינג בניצחון התגלה לציבור הרחב רק שנים אחרי מותו.

המכונות שהצילו חיים של מיליונים. דגם ה"בומב" שפענח את תשדורות האנגימה של הנאצים | מקור: Messybeast, ויקיפדיההמכונות שהצילו חיים של מיליונים. דגם ה"בומב" שפענח את תשדורות האנגימה של הנאצים | מקור: Messybeast, ויקיפדיה

בינה מלאכותית

לאחר המלחמה הצטרף טיורינג למעבדה הפיזיקלית הלאומית הבריטית, שעסקה בבניית מחשב על סמך רעיונותיו. ה-ACE (קיצור של Automatic Computing Engine, מנוע חישוב אוטומטי) היה אמור להיות משוכלל, חזק ומתוחכם יותר מהמחשבים שנבנו בתקופה, בראשם ה-ENIAC (קיצור של Electronic Numerical Integrator And Computer) ומיורשו המתקדם יותר, ה- EDVAC (קיצור של Electronic Discrete Variable Automatic Computer) שני המחשבים האמריקאים המובילים.

למרבה הצער, פיתוח ה-ACE התמהמה והתעכב, מחוסר תקציב ומחוסר אמונה של כמה מנהלים במיזם השאפתני. עבודותיו של טיורינג מתקופת המלחמה עדיין נשמרו בחשאיות מרבית. בגלל המידור הקפדני, מנהלי המעבדה לא היו מודעים לכך שחלק גדול מהעבודה כבר נעשה בפועל, ואין צורך לעשותו מחדש כדי לבנות את המחשב. טיורינג גם נקלע למחלוקת רבות עם מנהליו משום שביקש לבנות את המחשב במו ידיו, אך הם ציפו ממנו לעסוק רק במתמטיקה התיאורטית.

לאחר שהבין שפרויקט ה-ACE אינו מתקדם, נענה ב-1948 להצעה להצטרף לאוניברסיטת מנצ'סטר, שם הובטח לו שיוכל לעסוק בכל ההיבטים של פיתוח מחשב, וגם להמשיך במחקרים משלו.

במנצ'סטר החל טיורינג לעסוק בבניית המחשב לצד מחקרים תיאורטיים בכמה תחומים, והניח את היסודות לתחום חדש – בינה מלאכותית. במאמר מ-1950 הציג שאלה: האם מכונות יוכלו בעתיד לחשוב? בהמשך פיתח את "מבחן טיורינג" – אדם מראיין אדם אחר ומכונה הנמצאים בחדרים נפרדים, כך שאינו רואה מי משיב לו. אם לאחר פרק זמן מסוים אינו יכול לקבוע בהצלחה מיהו האדם ומיהי המכונה, אזי המחשב עבר את המבחן בהצלחה.

לצד עבודתו בתחומי המתמטיקה והמחשבים, עסק טיורינג גם במחקר ביולוגי, בעיקר מן ההיבט המתמטי. בין השאר הוא בחן דפוסים מתמטיים בצמחים ובעלי חיים, וניסה לפענח את הצדדים המתמטיים של התפתחות העובר כדי להבין כיצד תאים זהים יודעים במהלך ההתפתחות להפוך לרקמות ואיברים נפרדים. הוא גם סוקרן מאוד מהביולוגיה של מערכת העצבים והמוח, וניסה להבין את עקרונות פעולתם בניסיון להחילם על פיתוח מחשב, ולמעשה להפוך את המחשב, לפחות תיאורטית למעין "מוח מלאכותי". מחקריו פורצי הדרך הניחו את היסוד לתחום הנקרא כיום "ביולוגיה חישובית".

תפוח מורעל?

במהלך עבודתו ביחידת פענוח הצפנים, הציע טיורינג נישואים לחברתו הטובה ועמיתתו, המתמטיקאית ג'ואן קלארק (Clarke). היא נענתה, אך מצפונו של טיורינג לא הניח לו לרמותה; הוא התוודה בפניה על משיכתו לגברים, והם ביטלו את החתונה המתוכננת. בתקופות שונות של חייו קיים טיורינג קשרים מזדמנים עם גברים שונים, אך לא יצר זוגיות של ממש.

ב-1952 פגש טיורינג באקראי במנצ'סטר בחור מפוקפק למדי, ארנולד מארי, שהיה בן 19 בלבד, בעל עבר פלילי ובלי מקום לישון בו. טיורינג הכניס אותו לביתו וסייע לו, גם לאחר שחשדותיו התעוררו כשמדי פעם נעלמו מביתו סכומי כסף. כעבור כמה שבועות נפרץ הבית ונבזז. מארי אמר כי הפורצים הם חבריו, וטיורינג הגיש תלונה במשטרה. במהלך החקירה הודה שקיים קשר מיני עם הצעיר, והפך ממתלונן לחשוד – משום שהומוסקסואליות הייתה אז אסורה על פי החוק הבריטי.

טיורינג הועמד לדין, הורשע, ונאלץ לבחור בין שתי אפשרויות גרועות: מאסר או טיפול הורמונלי לדיכוי היצר המיני. הוא בחר בטיפול וקיבל זריקות של ההורמון הנשי אסטרוגן במשך שנה. בעקבות הטיפול התחיל להשמין ולגדל שדיים, דבר שפגע קשות באיש הרזה והמוצק, שתחביביו היו ריצה למרחקים ארוכים ורכיבה על אופניים. גם חדות מחשבתו נפגעה בשל הטיפול, וצירוף הדברים גרם לו לשקוע בדיכאון. אם אין די בכך, גם חייו המקצועיים נפגעו. אמנם הוא המשיך לעבוד באוניברסיטה, אך בשל הרשעתו נשלל ממנו הסיווג הביטחוני, ועמו תפקיד היועץ למודיעין הבריטי בתחומי התמחותו. אפילו אשרת הכניסה שלו לארצות הברית נשללה ממנו בשל העבר הפלילי.

ב-1953 סיים טיורינג את הטיפול ההורמונלי, ונראה היה כי חייו שבים למסלולם. עם זאת, הוא התנתק מהעבודה על המחשב באוניברסיטה, ותכופות העדיף להישאר בביתו ולעסוק במחקריו התאורטיים בביולוגיה ובחקר המוח. אבל ההתנהגות הזו לא הייתה חריגה אצל טיורינג, שפעמים רבות העדיף לעבוד לבדו. הוא השתתף מפעם לפעם בכנסים מקצועיים, ואיש ממכריו – כולל פסיכיאטר שטיפל בו והפך לידידו – לא חש בהתנהגות חריגה או הבחין בסימנים מקדימים לסוף המפתיע.

עוזרת הבית שהעסיק טיורינג מצאה את גופתו למחרת מותו, והפתולוג קבע כי מת מהרעלת ציאניד וכי מדובר בהתאבדות. ליד המיטה נמצא תפוח נגוס, אך המשטרה לא בדקה אם התפוח אכן היה ספוג ציאניד. ההנחה הרווחת הייתה שטיורינג אכן התאבד, תוצאת לוואי של הדיכאון בעקבות הטיפול ההורמונלי, והיו אף שטענו שהדרך שהחליט לעשות זאת הייתה מחווה לאחת האגדות האהובות עליו, שלגייה ושבעת הגמדים.

עם זאת, יש הסבורים כי מותו של טיורינג היה תאונה. נוסף על שאר תחומי עיסוקו הוא היה כימאי חובב, ובמעבדה המאולתרת בביתו היה ניסוי שעשה שימוש באשלגן ציאנידי לפירוק ציפוי זהב. יתכן – תיאורטית – שהוא מת משאיפת אדי ציאניד שנפלטו מהניסוי הזה. המצדדים בתיאוריית התאונה גם מציינים כי טיורינג נהג לאכול תפוח כל ערב לפני השינה, ופעמים רבות השליך אותו אכול למחצה.

צדק מאוחר

רק 13 שנים לאחר מותו של טיורינג, ב-1967, בוטל בבריטניה החוק האוסר על יחסים הומוסקסואליים. סמוך לתקופה זו זכה לפרסום חלקו בהישגי המלחמה. עם התפתחותם של המחשבים וכניסתם לכל תחומי החיים, התבררו בהדרגה לעולם כולו מידת גאוניותו של טיורינג וחשיבותה העצומה של תרומתו המדעית. האגודה האמריקאית למדעי המחשב מעניקה החל משנת 1966 את פרס טיורינג, הפרס החשוב ביותר בתחום, הנחשב מקביל לפרס נובל.

עם חלחול ההכרה בחשיבותם של טיורינג ועבודתו, התגברה בבריטניה הדרישה הציבורית לטהר את שמו. בשנת 2009 התנצל ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, על העוול שנעשה לטיורינג. "אני גאה לבקש סליחה מאלן ומרבים אחרים שסבלו גורל דומה בשל חוקים לא הוגנים," אמר. אך לא היה די בהתנצלות. רבבות בריטים חתמו על עצומה הקוראת לחון את טיורינג, ובסוף 2013 חתמה המלכה אליזבת השנייה על מסמך המזכה את טיורינג מהרשעתו. "חנינה מהמלכה היא מחווה הולמת לאדם כה ייחודי," אמר שר המשפטים כריס גריילינג. "מגיע לד"ר טיורינג לזכות בהכרה בשל תרומתו האדירה למאמץ המלחמתי ותרומתו המדעית".

https://davidson.weizmann.ac.il/online/היום-לפני-במדע/היום-לפני-מפענח-הצפנים-שהמציא-את-המחשב?fbclid=IwAR2BjJJsGI6HJdTLvswynBJb3RUbsbLEi6-CGw75XwKfuBUkJTgfAxqJEKY


ועוד על טיורינג:
https://he.m.wikipedia.org/wiki/אלן_טיורינג?fbclid=IwAR0yKaxyiUScmunTd46_FgUbP3RbdH8JEYf_rSbOA9__etM9E_4sc9kujK8              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  סתם עובדה מעניינת , הארכיטקטורה החדשה של אנבידיה (כרטיסי מסך) קיבלה את השם טיורינג על שמו. יאיר צרפתי 14.07.19 15:46 1
     לא יודעת אם זו אמת, אבל יש טענה שהתפוח הנגוס של אפל, על צבעיו , הוא הומאז’ לטיורינג שלומצי 14.07.19 15:56 4
         זה מעניין ועל פניו נראה אמיתי. ביריון 14.07.19 16:00 7
         נשמע סביר מאוד- ומחוגי אפל לא נשמעה הכחשה 495 14.07.19 16:00 8
         גם אני הכרתי את הסיפור הזה... אבל לפחות לפי ויקיפדיה - מסתבר שגם APPLE וגם מעצב הלוגו שלה (Rob Janoff) מתנערים ilanka 14.07.19 16:06 10
         הייתה שמועה שהסיבה שצבעי הקשת והתפוח הנגוס אכן בא להיות סמלי לזכר טיורינג הקוריאני 14.07.19 16:07 11
         זה במידה רבה הופרך מתן_ 14.07.19 17:46 21
         מדהים, זה מתאים כחוט השני לסיפור מגע אש 14.07.19 20:11 25
  אני בדיוק קורא את הביוגרפיה שלו נגד הזרם 14.07.19 15:53 2
     תן בבקשה פרטים על הספר. שלומצי 14.07.19 15:54 3
         הספר נקרא אלן טיורינג - האניגמה נגד הזרם 15.07.19 09:03 29
  אלן טיורינג מגדולי המתמטיקאים - מעניין אם לא היה הומוסקסואל שהתנכלו לו לאן היה מגיע 495 14.07.19 15:58 5
     לע''ד מתי מעטים הגיעו רחוק ממנו. מתן_ 14.07.19 17:47 22
  לא לא, אין מצב שהומו היה כזה גאון. ביריון 14.07.19 15:59 6
  כל האמור לעייל איננו סותר את העובדה שזוהי נכות פסיכולוגית נירכשת, וכמו כל נכות יש רק לרחם עליהם, ואם אפשר... AVNER 14.07.19 16:04 9
     נראה שאתה פגום פסיכולוגית... ולא אנשים שנמשכים לבני מינם. הקוריאני 14.07.19 16:09 12
         רפלקס העדר הפרויידני שלך וכל המידייה המגוייסת, איננו, באמת מייצג. אם תשאל בשקט בסביבתך, תגלה להפתעתך, AVNER 14.07.19 16:20 14
             אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל נראה שהסביבה ההומופובית שאתה מסתובב בה כנראה בזה לאחר. הקוריאני 14.07.19 16:33 15
                 אבורות שלך קצת מזכירה את אכיבוש - טרנד שמאלני שמנסה להשתחל לתודעה על ידי פימפום. להלן עובדות: AVNER 14.07.19 17:00 16
                     אני לא יודע מה איתך, אבל אני יונק ולא בעל כנף. הקוריאני 14.07.19 17:11 17
                     אתה סותר את עצמך. בסעיף 2- תביא קודם את הסטטיסטיקה ( נתונים)עליה אתה מדבר ואחר כך תסביר את הסתירה בין טענתך שלומצי 14.07.19 17:15 18
                         אנימת ביריון 14.07.19 19:27 23
                             לאלה שמעיזים לומר שהומו זה ליקוי הנתון לתיקון, היזהרו מהטרור ההומואי האוסר עליכם לחשוב עוזי 14.07.19 21:38 26
                             הקוראני כותב בהודעה-15 ''אבורות'' ואני מביא בהקשר זה את ''אכיבוש'' - שבו ה הידיעה נבלעת והופכת ל-א במנטרה AVNER 14.07.19 21:53 27
                                 שוב, למד עברית! אבורות זה בעל כנף, מילה שאתה כתבת, לא אני. הקוריאני 15.07.19 05:55 28
                                     הדיוט! לא אידיוט, הבט במסך: הודעה מס 15 שלך, מתחילה במילה ''אבורות'', במקום ''הבורות''. וזו אכן בורות שלך... AVNER 16.07.19 00:18 34
  תודה. עוד מראי מקום עליו כאן- ירושלמי ציוני 14.07.19 16:10 13
  גאון. מת בצורה משפילה בגלל האנגלים קהי החושים. ש-עצמון 14.07.19 17:22 19
  משחק החיקוי כחול 14.07.19 17:44 20
     ... ביריון 14.07.19 19:32 24
  בריטניה הכריזה שאלן טורינג יופיע על השטר החדש של 50£ סנפר 15.07.19 14:39 30
     יפה מאוד. תודה על המידע. ירושלמי ציוני 15.07.19 15:02 31
     הקדמת אותי... הבוקר שמעתי על כך ברדיו ונזכרתי באשכול :) ilanka 15.07.19 21:12 32
         לא בסדר שלא שיתפת את כולנו סנפר 15.07.19 21:17 33
             בעבודה עובדים, בבית יש זמן לעדכן :) ilanka 17.07.19 20:32 36
  התרשמתי יותר מאחד אחר Seagulls 16.07.19 07:48 35

     
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
49583 הודעות, 182 מדרגים, 362 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:46   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. סתם עובדה מעניינת , הארכיטקטורה החדשה של אנבידיה (כרטיסי מסך) קיבלה את השם טיורינג על שמו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59852 הודעות
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:56   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא יודעת אם זו אמת, אבל יש טענה שהתפוח הנגוס של אפל, על צבעיו , הוא הומאז’ לטיורינג  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
41585 הודעות, 249 מדרגים, 411 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:00   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זה מעניין ועל פניו נראה אמיתי.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
64416 הודעות, 197 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:00   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. נשמע סביר מאוד- ומחוגי אפל לא נשמעה הכחשה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
93338 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:06   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. גם אני הכרתי את הסיפור הזה... אבל לפחות לפי ויקיפדיה - מסתבר שגם APPLE וגם מעצב הלוגו שלה (Rob Janoff) מתנערים  
בתגובה להודעה מספר 4
 

מכך:

Both Janoff and Apple deny any homage to Turing in the design of the logo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Inc.#Logo            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6636 הודעות, 68 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:07   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הייתה שמועה שהסיבה שצבעי הקשת והתפוח הנגוס אכן בא להיות סמלי לזכר טיורינג  
בתגובה להודעה מספר 4
 

טיורינג היה הומוסקסואל בתקופה שזה לא היה חוקי להיות כזה באנגליה ושם קץ לחיו, כנראה כעזרת תפוח מורעל. אגב, מה שנמצא ליד גופתו היה תפוח ולא אגב.

גם אפל וגם המעצב עצמו של הלוגו הכחישו זאת כל השנים ובמציאות כנראה שזה יותר בגלל שסטיב ג׳ובס עבד במטע תפוחים בצעירותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתן_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.17
2738 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:46   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה במידה רבה הופרך  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגע אש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.15
2014 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    20:11   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מדהים, זה מתאים כחוט השני לסיפור  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
1623 הודעות, 22 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:53   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני בדיוק קורא את הביוגרפיה שלו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מרתק ועשיר בפרטים. מומלץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59852 הודעות
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:54   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תן בבקשה פרטים על הספר.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
1623 הודעות, 22 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    09:03   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הספר נקרא אלן טיורינג - האניגמה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ביוגרפיה מדהימה עשירה בפרטים והכותב טורח להכניס את הקורא אל תוך הסוגיות המתמטיות שהעסיקו את טיורינג במהלך לימודיו ובמהלך חייו.
מסתמך על מאות ואלפי תיעודים רשמיים, מכתבים וספרים ועוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
64416 הודעות, 197 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:58   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אלן טיורינג מגדולי המתמטיקאים - מעניין אם לא היה הומוסקסואל שהתנכלו לו לאן היה מגיע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כל עוד דולק הנר אפשר לתקן - רבי ישראל מסלנט


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתן_ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.17
2738 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:47   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. לע''ד מתי מעטים הגיעו רחוק ממנו.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
41585 הודעות, 249 מדרגים, 411 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    15:59   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא לא, אין מצב שהומו היה כזה גאון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
2016 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:04   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כל האמור לעייל איננו סותר את העובדה שזוהי נכות פסיכולוגית נירכשת, וכמו כל נכות יש רק לרחם עליהם, ואם אפשר...  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.07.19 בשעה 16:10 בברכה, AVNER
 
כל האמור לעייל איננו סותר את העובדה שזוהי נכות פסיכולוגית נירכשת - לפי דברי זיגמונד פרוייד,
וכמו כל נכות יש רק לרחם עליהם, ואם אפשר - לנסות לרפא ברמה פסיכולוגית, כמובן, כל עוד לא התגבשה הנכות, לשלב האל חזור...

נער בן 14 שהגיע לבר נוער - כי זה מגניב, והמדריכים שם עודדו אותו להיות להם לפרטנר,
יהיה נתון להשפעה הרסנית, בגיל הכי קריטי של בניין האישיות וגיבוש המיניות...

בגיל זה ההנגשה החד מינית המיידית - שאין בה את מרכיבי הרגש האופיינים לקשר שבין נער ונערה,
וכל כולה נועדה לספק את היצרים הגועשים בתקופה שבה מכונת יצור ההורמונים משתוללת,
ממלאים המדריכים בבר נוער תפקיד ניתעב של הפיכת הנער הבריא לנכה,
לתועלתם...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6636 הודעות, 68 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:09   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נראה שאתה פגום פסיכולוגית... ולא אנשים שנמשכים לבני מינם.  
בתגובה להודעה מספר 9
 

מדהים איך במין האנושי ישנם גאונים מצד אחד של הקשת ובצד השני... אתה.

משיכה לאותו המין הוא דבר הקיים בטבע, לא רק אצל בני אדם. לא מדובר בעניין פסיכולוגי נרכש, זה לא דת, אלא בעניין מולד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
2016 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:20   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. רפלקס העדר הפרויידני שלך וכל המידייה המגוייסת, איננו, באמת מייצג. אם תשאל בשקט בסביבתך, תגלה להפתעתך,  
בתגובה להודעה מספר 12
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.07.19 בשעה 16:27 בברכה, AVNER
 
רפלקס העדר הפרויידני שלך וכל המידייה המגוייסת, איננו, באמת מייצג.
אם תשאל בשקט בסביבתך, תגלה להפתעתך, שחכמת ההמונים בזה לטרנד.

ממש מזכיר את התקופה שלאחר רצח רבין, כשהטרנד שהונע בידי המיעוט השמאלני,
הצליח להשליט טרור מחשבתי, עד ששופט העליון - חשין, הכניס נערה לכלא על לא עוול בכפה,
כנגד העדויות המוסמכות של שני ראשי השב"כ - גילון ואיילון.

הטרנדים הללו מאמללים והופכים לנכים אלפי בני נוער תמימים, וחבל.

לא יתכן שזו תכונה פיזיולוגית מובהקת, כי אז היא הייתה גנטית, וזו סתירה מיניה וביה,
כי הפגועים אינם יכולים להתרבות - לאמור: הטענה שנטיה חד מינית - מולדת, מופרכת במילכוד עצמי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6636 הודעות, 68 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:33   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל נראה שהסביבה ההומופובית שאתה מסתובב בה כנראה בזה לאחר.  
בתגובה להודעה מספר 14
 

אבורות שלך קצת מביכה, כי אתה בטח מכנה את עצמך ברבים כ-״יהודי״, ואז נשאלת השאלה, איך יהודי יכול להיות כל כך בור ורדוד - אני מניח שאתה מגלה זאת כל בוקר מחדש מול המראה.

נטיה מינית היא עניין מולד, בין אם אתה מקבל את זה ובין אם לא. המציאות, מה לעשות, לא נקבעת לפי הטמטום שלך או של אנשים אחרים. נטייה מינית לאותו המין תמיד הייתה, משחר ההיסטוריה, וקיימת בקרב הרבה מאוד בעלי חיים אחרים, טורפים, אוכלי עשב ואוכלי כל.

אתה זורק כל מיני מילים ומושגים שאין לך כל מושג בהם, חבל, אולי כדאי שתשאיר את השיח ברמת מושגים שאתה כן מבין את משמעותם, אחרת זה הופך ומרדד את השיח אפילו יותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
2016 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:00   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אבורות שלך קצת מזכירה את אכיבוש - טרנד שמאלני שמנסה להשתחל לתודעה על ידי פימפום. להלן עובדות:  
בתגובה להודעה מספר 15
 

אבורות שלך קצת מזכירה את אכיבוש - טרנד שמאלני שמנסה להשתחל לתודעה על ידי פימפום.
להלן עובדות:
1. פרויד - אבי הפסיכואנליזה המודרנית הגדיר זאת כנכות נירכשת.
2. סטטיסטית - התופעה נפוצה בציבור החילוני/המתירני בכ-10%,
בעוד שבציבור הדתי/לא מתירני, רק בכ-1%.
3. בצבאות היוונים והרומים, בגלל התנאים, היתה התופעה נפוצה בלמעלה מ-50%.
4. המיניות כולה מתחוללת במוח, ועל אף כל הניסיונות לא נמצא מרכיב ב-DNA שיכול להשפיע
בנטיה זו על המוח.
5. ועוד ועוד ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6636 הודעות, 68 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:11   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אני לא יודע מה איתך, אבל אני יונק ולא בעל כנף.  
בתגובה להודעה מספר 16
 

שמע, אתה ממשיך לזרוק מילים שאין בינם לבין המציאות כל קשר, אני מתחיל לחשוב שאתה מנסה להטריל וסתם זורק מילים. מה הקשר שמאל? מה הקשר הכיבוש?

1. פרויד מת ב 1939.. החברה האנושית עברה הרבה מאז והתקדמה הלאה. ככל שהיא מתפתחת, בורוים ואנשים דת מפחדים לאבד את השליטה - הגיוני בסך הכל.
זה שפרויד טען לדבר מסויים לא הופך את זה לנכון. אני לא יודע מאיפה אתה ממציא את ההגיגים הללו או למה זה רלוונטי בכלל לנושא.

2. סטטיסטית אתה טועה. החברה הדתית, תבחר כל דת שתרצה, לא נפרדת מהמין האנושי ולכן, סטטיסטית יהיו בדיוק אותה כמות של הומואים ולסביות בקרב אנשים דתיים כמו אצל חילונים.
זה שמישהו פוחד להביע את נטיותו בשל נסיבות חבריות עצובות לא הופך את זה ללא קיים.

3. תוכיח שמדובר בלמעלה מ 50%. נראה שגם כאן הדמיון הפרוע שלך מקשה עליך לקבל את המציאות. יש הבדל בין תופעה שהייתה מקובלת ולא נתפסה כפסולה, לבין מה שאתה מציג ומתאר.

4. אין שום קשר ל DNA

5. תלמד עברית, תלמד ביולוגיה, תלמד על מיניות או פשוט.. תלמד.

אם צריך הוכחה למה חייבים לימודי ליב״ה בפרט, ולהעלות את רמת החינוך בישראל בכלל - אתה ההוכחה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
59852 הודעות
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:15   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אתה סותר את עצמך. בסעיף 2- תביא קודם את הסטטיסטיקה ( נתונים)עליה אתה מדבר ואחר כך תסביר את הסתירה בין טענתך  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
על התופעה של החברה הגברית המעודדת הומוסקסואליות מול השקר על נפוצות התופעה בבתי המדרש ובחברה הגברית של החברה החרדית.

אהבתי את סעיף 5            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
41585 הודעות, 249 מדרגים, 411 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    19:27   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אנימת  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
אהבתי את סעיף 5            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוזי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.2.19
842 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    21:38   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לאלה שמעיזים לומר שהומו זה ליקוי הנתון לתיקון, היזהרו מהטרור ההומואי האוסר עליכם לחשוב  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
2016 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    21:53   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הקוראני כותב בהודעה-15 ''אבורות'' ואני מביא בהקשר זה את ''אכיבוש'' - שבו ה הידיעה נבלעת והופכת ל-א במנטרה  
בתגובה להודעה מספר 23
 

הקוראני כותב בהודעה-15 "אבורות" ואני מביא בהקשר זה את "אכיבוש" -
שבו ה הידיעה נבלעת והופכת ל-א במונח המומצא.

חוזר למענכם קוראני שלומצי וביריון כל הסעיף 5 שלכם מעיד על יובש:
"אכיבוש" אפרופו "אבורות" של הקוראני בהודעה-15 נובע משגיאה של הקוראני,
אני רק קישרתי אסוציאטיבית את הטעות באיות לשטות במהות...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6636 הודעות, 68 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    05:55   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. שוב, למד עברית! אבורות זה בעל כנף, מילה שאתה כתבת, לא אני.  
בתגובה להודעה מספר 27
 

במקום להתייחס למה שענינו לך, אתה מגכיח את עצמך אף יותר. אתה כותב שטויות ומגלה בורות עם כל תגובה.

אני מתחיל לחשוב שאתה מנסה לשכנע את עצמך שזה לא משהו מולד. זה בסדר, אתה יכול לקבל את עצמך כמו שאתה.. לנו אין בעיה עם זה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AVNER לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.02
2016 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ג בתמוז תשע''ט    00:18   16.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הדיוט! לא אידיוט, הבט במסך: הודעה מס 15 שלך, מתחילה במילה ''אבורות'', במקום ''הבורות''. וזו אכן בורות שלך...  
בתגובה להודעה מספר 28
 

הדיוט! לא אידיוט, הבט במסך:
הודעה מס 15 שלך, מתחילה במילה "אבורות", במקום "הבורות".

וזו אכן בורות שלך.
זו היתה יכולה להיות "פליטת קולמוס",
אבל בגלל שאת מתעקש ושב אל קיאך,
אז זו היא בעצם בעיית "קליטת פולמוס" - אתה מתקשה לקלוט בלהט הפולמוס...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
40902 הודעות, 331 מדרגים, 654 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    16:10   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תודה. עוד מראי מקום עליו כאן-  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://rotter.net/forum/ihaveasay/18742.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
33733 הודעות, 167 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:22   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. גאון. מת בצורה משפילה בגלל האנגלים קהי החושים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.03
15266 הודעות, 82 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    17:44   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. משחק החיקוי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
סרט נפלא על פיצוח מכונת האניגמה הגרמנית.
התרומה של טורינג לניצחון בעלות הברית היתה מאוד מאוד משמעותית.
גאון ענק, שהצעיד את האנושות קדימה בתחום הטכנולוגי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
41585 הודעות, 249 מדרגים, 411 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''א בתמוז תשע''ט    19:32   14.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ...  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
2989 הודעות, 36 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    14:39   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. בריטניה הכריזה שאלן טורינג יופיע על השטר החדש של 50£  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://edition.cnn.com/2019/07/15/business/alan-turing-50-pound-note/index.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
40902 הודעות, 331 מדרגים, 654 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    15:02   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. יפה מאוד. תודה על המידע.  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
93338 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    21:12   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הקדמת אותי... הבוקר שמעתי על כך ברדיו ונזכרתי באשכול :)  
בתגובה להודעה מספר 30
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
2989 הודעות, 36 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ב בתמוז תשע''ט    21:17   15.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. לא בסדר שלא שיתפת את כולנו  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
93338 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ד בתמוז תשע''ט    20:32   17.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. בעבודה עובדים, בבית יש זמן לעדכן :)  
בתגובה להודעה מספר 33
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Seagulls לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.2.19
2278 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ג בתמוז תשע''ט    07:48   16.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. התרשמתי יותר מאחד אחר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ניקולה טסלה

לאין שיעור            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות