אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #136816 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 136816   
Adamdoma
חבר מתאריך 20.7.14
10721 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:35   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חאלד משעל לאבו מאזן בדוחא: מסכימים למדינה בגבולות 67  

היום (ו') פורסם בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" חלקו השני של הפרוטוקול מפגישות משעל-אבו מאזן- אל ת'אני. בתוך הפרוטוקול מביע משעל הסכמה להקמה מדינה פלסטינית בגבולות 67. על פי הציטוטים המובאים בעיתון הלבבוני אמר משעל לאבו מאזן: "אנחנו רוצים שותפות מלאה ברשות הפלסטינית, ובנוסף נסכים על הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 1967".

הפגישה נערכה ב-22 באוגוסט בנוכחות אמיר קטאר תמים אל-ת'אני שניסה להגיע למוצא של כבוד להפסקת האש. אבו מאזן נסע עימו חבילת הצעות שמתחילה בכלים להפסקת האש, הסידורים ברצועת עזה לאחר מכן וחזון שסוכם לדבריו עם ארה"ב בהסכם כולל שמביא לסיום הסוגיה הפלסטינית: מדינה בגבולות 1967 שמזרח ירושלים היא בירתה, עם לוחות זמנים ליישום הדבר כאשר במקביל תפורק הרשות הפלסטינית בזמן הקמת המדינה. משעל לא הביע הסתייגות, לפי העיתון אל אחבאר, להקמת מדינה בגבולות 67.

עוד אמר משעל בפרוטוקול: "אנשי רצועת עזה לא רוצים להגיע רק להפסקת אש אלא לעסקה שלמה שכוללת הפסקת אש, הסרת המצור, פתיחת המעברים ושיקום הרצועה" הוא הדגיש שהדברים האלה נמצאים כיום בידיים של אבו מאזן שיכול להזיז את העניניים מול האיחוד האירופי ומצרים.

משעל. הסכים למדינה בגבולות 67. צילום: רויטרס

כזכור, לפני ארבעה ימים פורסם חלקו הראשון של הפרוטוקול מהפגישות. מפרוטוקול הפגישה בין אבו מאזן לאמיר קטאר, שייח' תמים אל-ת'אני, שהתקיימה לפני כשבועיים בדוחא, במהלך מבצע "צוק איתן", עולה כי אבו מאזן לא עסק כלל במגעים להפסקת אש ברצועת עזה, ואף כינה את ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, "שקרן" והוסיף: "חמאס רוצה לשגע אותי".

אבו מאזן פתח ואמר "אני מודה להוד מעלתך על הפגישה... המצב ברצועת עזה רע מאוד, הוא בלתי נסבל ועלול לדרדר את המצב בגדה המערבית. אמיר קטאר: "אנחנו תמיד מתעקשים ושואלים את חמאס מה לגבי הפסקת אש, כדי לשמור על הנשים והילדים ולכן אנחנו תומכים במשא ומתן להפסקת האש בקהיר.

"השיח המצרי קצת לא נוח לאמריקאים, שבתקופה האחרונה מתקשרים איתנו בכל יום, ובכל יום קרי מתקשר אלף פעמים".

אבו מאזן: המצב הפלסטיני הוא קשה, עשרים שנה אנחנו מנהלים משא ומתן על גבולות 67 ולא התקדמנו צעד אחד. הסכמנו לבסוף עם קרי לחדש את המשא ומתן לתשעה חודשים והסכמנו לבקשת ארה"ב לא ללכת לאו"ם בתמורה לשחרור האסירים.

אבל הישראלים סירבו לשחרר את הפעימה הרביעית כדי להפסיק את פעילות ההתנחלות ולכן החלטנו להתפייס עם החמאס בחסות הוד מעלתך, והקמתה של ממשלה מרצון לאומי. יו"ר הרשות הפלסטינית הדגיש בפגישה, כי הוא מאמין לגירסה הישראלית שבחמאס זממו הפיכה נגד הרשות בגדה המערבית.

אבו מאזן התייחס גם לסוגיית חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים הישראלים: "יש לנו מידע על כך שחמאס חטפו אותם כדי לפגוע באחדות וברשות. מה האינטרס שלהם מחטיפת שלושה ילדים קטנים? למה ההפיכה?".

אבו מאזן ואחלד משעל. צילום: רויטרס

ואז החל אבו מאזן להטיח האשמות קשות בחאלד משעל: "ראש המדיעין הישראלי הגיע אליי לפני שבועיים לרמאללה, בביקור פרטי והודיע לי שאתה מאיים על קיומי ועל הרשות בגדה המערבית. אחד מהם אמר לי שהם עצרו 93 אנשי חמאס שהיו מוכנים להפיכה בגדה המערבית.

"למה הם רוצים הפיכה?... כל הנשק וחומרי הנפץ לא היו נגד ישראל - אלא נגדנו. למה הפיכה? איפה השותפות בינינו? לאן אנחנו הולכים ביחד?". עוד הוסיף אבו מאזן: "חפרו לי מנהרה מתחת לבית. אני יודע שסאלח ערורי, שיושב בטורקיה, הוא חלק מההפיכה. שיקרת לי (משעל)".

לשיחה הצטרפו מוסא אבו מרזוק וחליל אל-חיה, ואז האשים אבו מאזן את חמאס כי קשר קשר עם יריבו, מוחמד דחלאן, לעשות הפיכה ולהשתלט על הגדה המערבית. משעל הכחיש בתוקף את הדברים, וציין "אנחנו לא שמים את ידינו בידו של איש כמו דחלאן".

אבו מאזן המשיך ואמר: "אנחנו רצינו הפסקת אש לפני הכל... למרות שהמצב בעזה הוא קשה, הוא (משעל) לא מודאג, כי האנשים הרגילים הם ששילמו את המחיר. הם (משעל ואנשיו) לא חיים ברצועת עזה, וכל זה הוביל לכישלון של משא ומתן רגוע".

"הסכמנו להשלים את הפיוס, עברו כבר יותר משנתיים, והם גוררים את רגליהם ולא רוצים בחירות. בשביל מה להם לעשות בחירות חדשות?

"אחרי שנחטפו ונרצחו שלושת הנערים המתנחלים, שאלנו את משעל והוא ענה: "אני לא יודע", ולאחר מכן הוא אמר: "אני לא מכחיש ולא מאשר! שקרן וחמקמק, כל זאת למרות העובדה שאמרתי לאמריקנים שזה לא נכון...."

"התוצאה של פעולה זו היא שנהרגו 20 פלסטינים ושרפו את מוחמד אבו חדיר. המטרה שלהם (של חמאס) - השמדת הגדה המערבית ויצירת מצב של תוהו ובוהו".בהמשך לפגישה בארבע עיניים,

http://www.maariv.co.il/news/new.aspx?pn6Vq=E&0r9VQ=GELJL

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ממש נחמד מצידם NZT 05.09.14 14:40 1
  הרבה יותר נוח לחפור מנהרות מקווי 67 qm 05.09.14 14:40 2
  חאלד, אחשלו ,באמת תודה. עשית לי את היום. Hesitant 05.09.14 14:42 3
  חלומות נעימים!! ואוי ליהודי שימסור שטחי ארץ ישראל, אור דוד 05.09.14 14:47 4
  סרטון גיאוני של ישראל שלי על ויתורים TheEcho 05.09.14 14:48 5
  היאח, הידד, יש לנו פרטנר. חאלד משעל שותף לשלום. מיסטר בין 05.09.14 14:49 6
  WOW. חמאס יכיר בישראל?? yevi 05.09.14 14:51 7
     חאלד זה אח Adamdoma 05.09.14 14:56 8
         מנהיג yevi 05.09.14 15:06 10
             גם כן מנהיג..... אנשיו נטחנים ונהרגים באלפים והחלאה נמצא במלונות מפוארים פלוני אלמוני 05.09.14 18:01 20
                 זה הרוח החמאסית Adamdoma 05.09.14 19:22 21
     עבודה עקבית... יהודי ישראלי 05.09.14 16:42 18
  בשלב הראשון כמובן bigbig 05.09.14 15:01 9
  קדימה לגאולה The-dragon 05.09.14 15:09 11
  תכין לך סוכת אבלים,ואל תחסוך,הפעם תפגש עם החברה הישנים,,, guss 05.09.14 15:14 12
  איזה יופי... סוף הסכסוך מתקרב בצעדי ענק... אניאנונימיאני 05.09.14 15:28 13
  חח הם מסכימים למדינה בגבולות 67... כנסו לי לאסלה כדי שאוריד עליכם את המים משה ישראלי 05.09.14 15:42 14
  נראה שיש להם מחשבה שאנחנו אחוות אחים 05.09.14 15:57 15
  סיפורי מעשיות מחפש בנרות 05.09.14 16:36 16
  זה אחרי או לפני שהוא יחסל אותו? מלכוש המופלא 05.09.14 16:39 17
  על פי מה שזכור לי- בגבולות 67 לא היתה מדינה פלשתינית באיזור אלישיב 05.09.14 16:46 19

NZT
חבר מתאריך 7.5.14
6266 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:40   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ממש נחמד מצידם  
בתגובה להודעה מספר 0

אם מישהו חושב שחמאס, ארגון שמחויב להשמדת ישראל והיהודים שבה, יוותר על ת"א וכפר סבא - אז הוא כנראה שמאלני מטומטם.

לכל מחבל מוסלמי יש ילד כמגן אנושי ושמאלני כאדיוט שימושי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
qm
חבר מתאריך 9.8.02
48402 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:40   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הרבה יותר נוח לחפור מנהרות מקווי 67  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Hesitant
חבר מתאריך 5.2.06
6421 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:42   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. חאלד, אחשלו ,באמת תודה. עשית לי את היום.  
בתגובה להודעה מספר 0

אור דוד
חבר מתאריך 20.11.13
3372 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:47   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. חלומות נעימים!! ואוי ליהודי שימסור שטחי ארץ ישראל,  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל נגד זה, במסירה מוחלטת של קרקע ארץ ישראל לגויים, שהיא באה להוציא מגופה של קרקע זו כל אחיזת חנייתו של ישראל וכל דריסת רגלו בה, ושהיא באה ונעשית לרעתם של ישראל, שאין לו רעה גדולה מזו של מיעוט חנייתו ותלישות אחיזתו באדמת-קדשו, ועוד בשעה זו אשר פרצופם האלילי של הגויים חזר ונתגלה במילואו, - הרי איסור תורה זה קיים בכל תקפו.
מלבד זה עוד מבואר ומשולש הוא איסור תורה זה בביאורו והוראתו של הרמב"ן "אביהם של ישראל" על פי התלמוד הירושלמי: "לא תימכר לצמיתות", "למי שיחזיק בה ולא ינהג בה דין יובל עמנו, הם הנכרים", "אבל נשמור שתהיה מכירתנו בה שתחזור אלינו על כל פנים ולא נניח אותה בידם לעולם". "ולפי שהארץ שלו יתעלה, ואנחנו כולנו גרים ותושבים עמו, ולא יחפוץ להושיב בה אחרים זולתנו, רק בידינו תשאר ואלינו תחזור".

בהמשך המאמר הנ"ל שולל הרב צבי יהודה כל החלטה על נסיגה בארץ ישראל, וקובע שגם אם הוסכם על כך על ידי מישהו מישראל - ההחלטה היא בלתי חוקית, ואינה תופסת מבחינה הלכתית :
"מדבריהם של רבותינו הראשונים, (הרמב"ם והרמב"ן וס' החינוך שלט') מבואר שם עוד, (ועי' משפט כהן עמוד קכה ורפה), שאם נעשתה על ידי מישהו מישראל עבירה זו, של מסירת איזה חלק מקרקעה של ארץ-ישראל לרשות נכרי, לא הועיל מעשהו זה כלום, אלא "דעבר על מימרא דרחמנא" אבל אין לו למעשה בלתי חוקי זה כל ערך ממשי והוא לא שריר ולא קיים, בטל ומבוטל, כדינו של כל תנאי משפטי שאם הוא שלא כחק-התורה הרי הוא בטל ואינו מחייב כלום. ודבר ה' ומשפט תורתו, של בורא עולם ונותן חירותו, לעולם יעמוד ויתקיים..."

http://www.yeshiva.org.il/midrash/3026

TheEcho
חבר מתאריך 18.12.13
3774 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:48   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. סרטון גיאוני של ישראל שלי על ויתורים  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.09.14 בשעה 14:52 בברכה, TheEcho

http://www.youtube.com/watch?v=nhzxAQhw0_0

תזכורת :

מיסטר בין
חבר מתאריך 17.10.07
34742 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:49   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. היאח, הידד, יש לנו פרטנר. חאלד משעל שותף לשלום.  
בתגובה להודעה מספר 0

yevi
חבר מתאריך 13.11.08
51603 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:51   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. WOW. חמאס יכיר בישראל??  
בתגובה להודעה מספר 0

אני מעורר אנטגוניזם? יופי | אנחנו האלופים, הם אלו שצריכים לפחד!

Adamdoma
חבר מתאריך 20.7.14
10721 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    14:56   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חאלד זה אח  
בתגובה להודעה מספר 7

yevi
חבר מתאריך 13.11.08
51603 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:06   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מנהיג  
בתגובה להודעה מספר 8

אני מעורר אנטגוניזם? יופי | אנחנו האלופים, הם אלו שצריכים לפחד!

פלוני אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
1955 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    18:01   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. גם כן מנהיג..... אנשיו נטחנים ונהרגים באלפים והחלאה נמצא במלונות מפוארים  
בתגובה להודעה מספר 10

ומנהל חיי פאר.

Adamdoma
חבר מתאריך 20.7.14
10721 הודעות
אור ליום שבת י''א באלול תשע''ד    19:22   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה הרוח החמאסית  
בתגובה להודעה מספר 20

יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
4296 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    16:42   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. עבודה עקבית...  
בתגובה להודעה מספר 7

שבסופה חיסולה של מדינת ישראל.מקווי 67 הרבה יותר קל לירות אפילו פצמרי״ם על נתב״ג.

bigbig
חבר מתאריך 26.9.07
8541 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:01   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בשלב הראשון כמובן  
בתגובה להודעה מספר 0

The-dragon
חבר מתאריך 28.12.08
5618 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:09   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. קדימה לגאולה  
בתגובה להודעה מספר 0

http://www.rabenu.co.il/he/תהילים

guss
חבר מתאריך 29.7.14
3572 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:14   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תכין לך סוכת אבלים,ואל תחסוך,הפעם תפגש עם החברה הישנים,,,  
בתגובה להודעה מספר 0

היום זה האתמול של מחר.

אניאנונימיאני
חבר מתאריך 2.4.12
15381 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:28   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. איזה יופי... סוף הסכסוך מתקרב בצעדי ענק...  
בתגובה להודעה מספר 0

משה ישראלי
חבר מתאריך 20.1.08
4515 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:42   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. חח הם מסכימים למדינה בגבולות 67... כנסו לי לאסלה כדי שאוריד עליכם את המים  
בתגובה להודעה מספר 0

וגם תגידו יפה תודה
יא זבלים מקומכם בגהנום

ה' הוא המלך!

אחוות אחים
חבר מתאריך 12.8.14
2025 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    15:57   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נראה שיש להם מחשבה שאנחנו  
בתגובה להודעה מספר 0

הולכים ונחלשים ובעצם הציבור זולג ימינה וימינה עד שיקבל שכל ולהתחיל לדבר עם סונים בסונית עם שיעים בשיעית כך יהיה סיכוי שהם יבינו את המסר

כבר שנים זה ברור אירופה בדרך למטה https://www.youtube.com/watch?v=2gm9q8uabTs

מחפש בנרות
חבר מתאריך 3.5.04
5091 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    16:36   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. סיפורי מעשיות  
בתגובה להודעה מספר 0

מלכוש המופלא
חבר מתאריך 14.1.14
7192 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    16:39   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. זה אחרי או לפני שהוא יחסל אותו?  
בתגובה להודעה מספר 0

http://youtu.be/sYyggFs_NKU

אלישיב
חבר מתאריך 22.7.07
5707 הודעות
יום ששי י' באלול תשע''ד    16:46   05.09.14   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. על פי מה שזכור לי- בגבולות 67 לא היתה מדינה פלשתינית באיזור  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות