אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #19296 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 19296   
דוידזון
חבר מתאריך 3.3.08
127877 הודעות
יום ראשון ג' בסיון תשע''ג    17:05   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שדד שליח פיצה ושוחרר כדי שיוכל להתגייס  

נער הואשם בתקיפת שליח פיצה בחולון ובגניבת הטלפון שלו. בעוד אחד משותפיו לאירוע נשלח למאסר, בית המשפט התרשם מרצונו להשתקם ולא הרשיעו כדי שיוכל להתגייס לצה"ל

גיל סימה פורסם: 12.05.13, 07:53

בית משפט השלום בתל אביב החליט לאחרונה שלא להרשיע נער שהיה שותף בתקיפת שליח פיצה בחולון, והורה לרשויות לנסות ולשקמו לקראת גיוסו לצבא. פרקליטתו: "הוא נגרר אחרי חבריו".

בקיץ 2011 החליטו שלושה בני נוער שנסעו במונית לחולון, להזמין משלוח פיצה לכתובתו של אחד מהם. על פי האישום השליח הגיע לכתובת המבוקשת, אולם לאחר שלא איתר את המזמין עזב את המקום. מספר דקות מאוחר יותר התקשרו הנערים לפיצרייה בשנית וביקשו מהשליח שיחזור. השלושה, כך עולה מחקירתו של השליח, ארבו לו ולאחר שסירב למסור להם את תיק הכסף שהיה ברשותו הם קפצו עליו, היכו אותו וגנבו את הטלפון הנייד שלו.

"התמקחתי איתם", אמר השליח בעימות עם הנער שהואשם כי היה זה שגנב את הטלפון, "ואז הוא נתן לי אגרופים לפנים, משך לי בחולצה וגנב לי את הטלפון. היה משא ומתן להחזיר לי את האייפון והם לא רצו".

עם תחילת ההליך המשפטי ביקשה התביעה להחמיר עם הנער, אשר בעת האירוע עוד לא מלאו לו 18 ומועד גיוסו נדחה מפעם לפעם, עד לבירור עניינו. בתביעה סברו שהאירוע משקף חשיבה עבריינית הכוללת תכנון מראש ותעוזה, ולכן מחייב עונש מאסר.

הנער מבחינתו הביע נכונות להשתקם, להתגייס לצה"ל והביע חרטה על המעשה. "אני לא יודע מה הביא אותי לזה, לא חסר לי כלום, זו הייתה טעות של שנייה, אני לא יודע איך הגעתי לשם", אמר הנער.

בית המשפט החליט בצעד חריג שיש להתחשב בנסיבות המקרה, והשופטת מיכל קפלן-רוקמן נמנעה מלהרשיעו: "שוכנעתי שמדובר במקרה חד פעמי, שאינו מאפיין את דרכו של הנער ומהווה חריג בנוף התנהגותו. אין הוא מקבל כיום פרס על התנהגותו אלא הזדמנות גדולה".

פרקליטתו של הנער, עו"ד מעין חיימוביץ' מסרה כי "לא מדובר בטיפוס עברייני אלא בנער שנגרר אחרי חבריו שאיתם הוא כבר לא בקשר היום. הוא התנצל ובקרוב יתגייס לצה"ל".

שני שותפיו של הנער לתקיפה הורשעו לאחרונה בהליך הפלילי שנפתח נגדם ואחד מהם אף נשלח לרצות עונש של מספר חודשים בכלא.

מקור: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4377295,00.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בושה, בן אדם כזה לא רצוי בצה''ל, בטח לא החזירו לו את האייפון אפילו למסכן Ron 12.05.13 17:16 1
  אין כאן שום זכות לקורבן רק לעבריין . בושה למדינה שאלה חוקיה . ציני 12.05.13 17:48 2
  כמו הסיפור עם הקצינה ששרפה מצלמת מהירות Sarek 12.05.13 18:25 3
  פעם היה בסיס כזה לעבריינים איש י-ם 12.05.13 19:38 4
  יש עדיין מחזור מאו-מאו ? kitzz 12.05.13 19:41 5

Ron
חבר מתאריך 29.4.13
1077 הודעות
יום ראשון ג' בסיון תשע''ג    17:16   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בושה, בן אדם כזה לא רצוי בצה''ל, בטח לא החזירו לו את האייפון אפילו למסכן  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ציני
חבר מתאריך 26.7.08
4599 הודעות
יום ראשון ג' בסיון תשע''ג    17:48   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אין כאן שום זכות לקורבן רק לעבריין . בושה למדינה שאלה חוקיה .  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Sarek
חבר מתאריך 2.4.12
2963 הודעות
יום ראשון ג' בסיון תשע''ג    18:25   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כמו הסיפור עם הקצינה ששרפה מצלמת מהירות  
בתגובה להודעה מספר 0

סביר שאותם חיילים ימצאו את דרכם לחדרי החקירות של מצ״ח במוקדם או במאוחר.

איש י-ם
חבר מתאריך 6.4.11
13090 הודעות
אור ליום שני ד' בסיון תשע''ג    19:38   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. פעם היה בסיס כזה לעבריינים  
בתגובה להודעה מספר 0

הקים את זה הרמטכ"ל רפאל איתן וקראו להם נערי רפול והרבה השתקמו

kitzz
חבר מתאריך 7.5.07
79708 הודעות
אור ליום שני ד' בסיון תשע''ג    19:41   12.05.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש עדיין מחזור מאו-מאו ?  
בתגובה להודעה מספר 0

למי שלא זוכר, מחזור גיוס לבחורים "שובבים" היה במאי, אם אני לא טועה - יוזמה של רפול .

https://www.facebook.com/lohetzi/?fref=ts

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות