אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #250598 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 250598   
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:00   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תמונת מצב לקראת בחירות 2016 לנשיאות ארצות הברית  

 
   אשכול קודם - https://rotter.net/forum/scoops1/243266.shtml


מסע הבחירות


המפלגה הרפובליקנית

האאוטסיידרים שולטים

מעולם לא היה מירוץ כמו זה בפוליטיקה האמריקנית שבו מצליחים שלושה מתמודדים חיצוניים לזכות ברוב אהדת הקהל, במיטב הסיקור התקשורתי, בהובלה משמעותית בסקרים ובעניין ציבורי נרחב. דולנד טראמפ, בן קרסון וקרלי פיורינה הם כעת השלישייה המובילה בקרב מתמודדי המפלגה הרפובליקנית עם למעלה מ-50% תמיכה יחדיו. הציבור פשוט מאס בפוליטיקאים.

סיבות רבות לתופעה הזו. אמנם כל אחד מהמתמודדים זוכה להובלה מסיבותיו הוא - טראמפ עם הישירות והבוטות, קרסון עם הרכות והכנות ופיורינה עם הניסיון וחדות הלשון - אך עובדת היותם חיצוניים היא הסיבה המשותפת והמרכזית והיא סיבה מספיק טובה. הם לא-פוליטיקאים בתקופה בה כולם אוהבים לשנוא פוליטיקאים. הפוליטיקאים, כך חושב הבסיס השמרני, אינם אמינים ואף צבועים, הם בורחים מהבטחותיהם, מתמכרים למנעמי וושינגטון הבירה ושוכחים את עקרונותיהם. הנה, המפלגה הרפובליקנית ניצחה בבחירות לקונגרס כבר 3 פעמים והיא עדיין לא מצליחה להציג אופוזיציה לוחמנית ובעלת הישגים לממשל אובמה. האכזבה כה רבה עד שיו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר הודיע בחודש החולף על כוונתו לפרוש מתפקידו אחרי לחץ גדול מהפלג השמרני בסיעתו.

הממסד הרפובליקני, שבהתחלה עוד נדמה כאדם המגרד את פדחתו בביישנות למול "הוריקן טראמפ", נמצא כעת בבעיה של ממש ונותר לו להתחיל למצוא פתרונות. ג'ב בוש שהיה ועודנו המועדף מפגר באחור, סקוט ווקר החליט לפרוש מהמירוץ מקושי להתבלט, כריס כריסטי כבר תקופה ארוכה לא נחשב למועמד רציני, ואף מועמד "ממלכתי" אחר לא נראה באופק. אף אחד מלבד מרקו רוביו.

כשכל יתר הפוליטיקאים סופגים מים קרירים מהציבור, רוביו חוזר לזירה ונהנה מאחוזי תמיכה הולכים ועולים. ומדוע לא? רוביו הוא שמרן אמיתי בכל המובנים - אחזקת נשק, הורדת מיסים, הפלות, תקיפוּת דיפלומטית - והוא עדיין נחשב לדמות מפוקסת עם ראיית עולם מציאותית וממלכתית. בעת הסערה סביב הגדרת הנשיא ברק אובמה כמוסלמי הופיע רוביו ברשת ABC והבהיר את מה שצריך להיות ברור לכולם: הנשיא אובמה הוא נוצרי - לא מוסלמי. הוא נולד בארה"ב - לא מחוצה לה. כל טענה אחרת היא הסחת דעת מטופשת מהבעיות האמיתיות. שמרנות לטובת הציבור וממלכתיות עבור הממסד בתוספת מוצא היספני ועמדות מתונות בנושא הגירה, יכולות רטוריות וניסיון פוליטי בגיל צעיר יחד עם רקורד מוכח - כל אלה מובילים למועמד טוב עבור הקהל והממסד כאחד.

ככלות הכל ההימור של כל הפרשנים, הסוקרים והפוליטיקאים הוא על מישהו מבפנים.

כולם רבים עם כולם

זה לא שאין אידאולוגיה במערכת הבחירות הזו. בשבוע שעבר הציג דונלד טראמפ תוכנית לרפורמה גדולה במיסים, אמש הציג ג'ב בוש תוכנית בתחום האנרגיה, מרקו רוביו תומך בהסדרת ההגירה לאמריקה, ראנד פול נלחם למען ליברטריאניות ולכולם ישנן תוכניות כיצד לשנות את העתיד של אמריקה מההווה המאוד גרוע בו היא שרויה כעת לשיטתם.

אבל עדיין הכותרות הראשיות מסתכמות תמיד במריבות האישיות ביניהם. החודש הזה הספיק טראמפ להעליב ולהתנצל בפניה של קרלי פיורינה על המראה החיצוני שלה; טראמפ קרא למרקו רוביו "ילד" ו"נשלט בידי תורמים" (רוביו הגיב "לא אשתתף במופע שלו") ואפילו בוש הופיע באחת מרשתות הטלוויזיה והכריז שרוביו אינו כשיר לדעתו לכהן כנשיא.

בשנת 2012 חיכך הנשיא המכהן ידיים בהנאה בעוד המפלגה הרפובליקנית נגררה לקרקס פוליטי ממושך וביום הסופר טיוזדיי הוא אף בירך בסרקזם את מיט רומני "בהצלחה". נראה שלמרות כוונת המפלגה לעשות הכל כדי להימנע מקרקרס פוליטי, הדבר לא צלח.

קטנות

● ביום חמישי הבא, ה-8 באוקטובר, יערוך בית הנבחרים מערכת בחירות מיוחדת לבחירת יו"ר הבית שיחליף את היו"ר הנוכחי ג'ון ביינר. ביינר הודיע באמצע החודש החולף על כוונתו לפרוש וזאת לאחר מאבקים חוזרים ונשנים עם האגף השמרני במפלגה הרפובליקנית והניסיונות להדיחו. בעל הסיכויים המרבים להחליפו הוא מנהיג הרוב של הרפובליקנים קווין מקארתי.

● במהלך החודש החולף, וכבר בשלב מוקדם במירוץ, הודיעו שניים מבין המתמודדים הרפובליקנים לנשיאות על כוונתם לפרוש. בתחילת ספטמבר הודיע מושל טקסס לשעבר ריק פרי על פרישתו מהמירוץ וכשבוע לאחר מכן הודיע במפתיע גם סקוט ווקר, מושל ויסקונסין, על הקפאת הקמפיין שלו. נותרו כעת 15 מתמודדים שמתוכם צפויים לפרוש נוספים במהלך החודשים הקרובים שלפני הפריימריז.

המפלגה הדמוקרטית

החודש המכריע של קלינטון

חודש לא פשוט ממתין למתמודדת המובילה במירוץ הילרי קלינטון, חודש שהתחיל אמש כאשר נחשפו התכתבויות דואר אלקטרוני נוספות מחשבון הדוא"ל האישי שלה בו היא השתמשה במהלך כהונתה כמזכירת המדינה ויסתיים בהתכתבויות נוספות שיפורסמו ב-31 באוקטובר ובסוף כל חודש עד לסוף ינואר. עוד לפני כן, בעוד כשבועיים, תתייצב קלינטון לעימות הדמוקרטי הראשון שבו היא תיאלץ לחלוק את הבמה עם כל יתר המתמודדים הדמוקרטים מולה, וב-22 באוקטובר היא תוכרח לבוא לקונגרס להעיד בפומבי בנושא פרשת בנגאזי ובנושא הספיחים של הפרשה הקשורים לחשבון המייל האישי שלה בעת המתקפה.

בנוסף תיאלץ קלינטון לחשוף את נתוניה הכספיים החודש הזה בפני וועדת הבחירות המרכזית וכנראה שבמהלך השבועות אף הסקרים ימשיכו להכות בה לטובת כל היתר. גם ג'ו ביידן, שמתעכב עם קבלת ההחלטה בנושא התמודדותו לנשיאות, צפוי להכריע בקרוב בנושא ואולי לשנות את המפה הפנים-מפלגתית. את החודש הזה מקווה מחנה קלינטון לעבור בשלום.

המציאות הבעייתית הזו מעמידה את קלינטון במצב חדש שמצריך מיתוג מחודש. בעוד ב-2008 היא שוּוקה למצביעים כאשת ברזל, כבעלת ניסיון רב, כמבוגרת אחראית, במערכת הבחירות הזו היא משוּוקת אחרת לגמרי. היא אינה מופיעה מול קהל גדול ומעדיפה לבנות תדמית של חמימות ונגישות אישית. לפתע היא כבר לא יודעת או לא מודעת למספר דברים שהתרחשו סביבה בעת כהונתה בממשל ודמותה הופכת להיות יותר תמימה ותמה. אפילו ביל קלינטון בעלה מתחיל להופיע לצדה כדי להפגין זוגיות נאה שלא כמו ב-2008.

העימות הדמוקרטי הראשון

הרפובליקנים כבר הספיקו לקיים שני עימותים פנימיים (הראשון, השני) ורק עתה יצטרפו לחגיגה גם הדמוקרטים. העימות הראשון בין מתמודדי המפלגה הדמוקרטית לנשיאות יתקיים ביום שלישי ה-13 באוקטובר בשעה 18:00 בערב (01:00 שעון ישראל).

חמישה מתמודדים כבר קיבלו הזמנות רשמיות לעימות - הילרי קלינטון, ברני סנדרס, ג'ים ווב, מרטין אומאלי ולינקולן צ'ייפי - וברשת CNN גם טרחו להותיר את הדלת פתוחה עד הרגע האחרון עבור סגן הנשיא ג'ו ביידן, אך לפי שעה ההערכה היא שביידן יעדיף דווקא לדלג על העימות הזה ואולי להצטרף למירוץ רק כאשר ייערך העימות הבא בחודש נובמבר.

את העימות הדמוקרטי הראשון ינחה העיתונאי אנדרסון קופר מ-CNN וכלליו לא צפויים להיות שונים מהעימות הרפובליקני האחרון ששודר באותה הרשת. כשבועיים לאחר מכן יופיעו המתמודדים הרפובליקנים לעימות שלישי בנושאי כלכלה ברשת CNBC.


קמפיין הבחירות

גיוס כספים

כמו לפני שלושה חודשים, ובסוף כל רבעון, הגיע העת שבה המתמודדים לנשיאות ייאלצו לחשוף בפני ועדת הבחירות המרכזית את מצבם הכספי ואת מקורות המימון שלהם וכך גם יצטרכו לעשות אותן "ועדות פעולה פוליטיות", המגייסות כסף באופן בלתי רשמי עבור המתמודדים. התאריך האחרון להגשת הדו"חות הללו לועדה, ובהמשך לציבור, הוא ה-15 באוקטובר.

בינתיים קיימים הנתונים הבלתי רשמיים מהם עולה כי הילרי קלינטון גייסה בחודשים האחרונים 28 מיליון דולר לעומת 26 מיליון דולר למתמודד המתחרה ברני סנדרס שעושה זאת בעיקר מתרומות קטנות. ברבעון הקודם גייסה קלינטון 47 מיליון דולר לעומת 15 מיליון דולר לברני סנדרס. נתונים אלה לא מתייחסים לגיוס כספים מטעם ועדות פעולה פוליטיות, בכאלה לא מחזיק סנדרס.

בצד הרפובליקני ג'ב בוש גייס כ-11 מיליון דולר, הוא בעיקר מסתמך על ועדות פעולה פוליטיות, ובן קרסון גייס 20 מיליון דולר. דונלד טראמפ וקרלי פיורינה אינם זקוקים להרבה תרומות ובכל מקרה הם עדיין לא חשפו את כמות המזומנים שהם גייסו ברבעון זה.

ביקורים רשמיים

בחודש שעבר פורסמו כאן הנתונים אודות כמות הביקורים של המתמודדים השונים במדינות הראשונות שמצביעות בבחירות המקדימות. המתמודדים ממשיכים לבקר במדינות הללו כל הזמן, אם כי מזג האוויר לעיתים משנה את התוכניות ומבטל אירועים, כפי שזכור לכולנו מהוריקן סנדי שהתחולל מספר ימים לפני הבחירות הכלליות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2012. הנה דוגמה:

ביום ראשון צפויה להגיע לחוף המזרחי סופת ההוריקן "רוֹקין" שתוסיף לאזור עוד כמויות גשם נכבדות להצפות שכבר כך מתקיימות בחלק מהאזורים שם בימים האחרונים. הסופה, שבשיאה הגיעה להוריקן בדרגה 3 באוקיינוס האטלנטי, עלולה להגיע אל חופי וירג'יניה בדרגה 2 ולהיחלש אט לסופה טרופית בדרכה צפונה לעבר המטרופולינים הגדולים של וושינגטון, פילדלפיה ואולי גם ניו-יורק. המודלים חלוקים מאוד באשר לדרכה, אך כבר עתה ניתן לשער שאפילו אם הסופה תעבור רק בסמוך לחוף הדבר יפגום בחיי התושבים ולבטח גם ימנע אפשרות לערוך עצרות בחירות וערבי התרמה בנתיב הסופה ובמדינות כמו צפון קרוליינה ואף ניו המפשייר.

דונלד טראמפ כבר הודיע על ביטול הופעה בוירג'יניה ביץ' ומושל ניו-ג'רזי כריס כריסטי הכריז במדינתו על מצב חירום.


סקרי הבחירות

הפריימריז הרפובליקנים

למעשה, ככל שהסיקור התקשרותי סביב דונלד טראמפ פוחת כך פוחתים שיעורי התמיכה בו. בתקופה האחרונה נראה להאמין שטראמפ הגיע אל הקצה שלו וכעת הסקרים מציבים אותו על 23% תמיכה בסקרים הכלליים בהשוואה ל-30% ואף 35% שהוא הגיע אליהם במחצית החודש. על חשבונו מתחזקים האאוטסיידרים הנוספים במירוץ, בן קרסון וקרלי פיורינה.

הפריימריז הדמוקרטים

בצד הדמוקרטי נמשכת הצניחה של הילרי קלינטון, שעד לפני חודשיים עמדה בתרשימים על 60% ואף יותר מכך. כעת היא ניצבת בפער הולך וקטן מהיריב המרכזי שלה בשלב הנוכחי, הסנטור ברני סנדרס, שנהנה מכ-27% תמיכה לעומת ה-41% שלה. במקביל, סגן הנשיא ג'ו ביידן מתחיל להתחזק ועומד כעת על 20% תמיכה. בניו-המפשייר סנדרס מוביל וגם באיווה הוא מתקרב לכך.


לוח הזמנים

בשבוע שעבר פרסמה "הוועדה לעימותים נשיאותיים" את תאריכיהם של שלושת העימותים הכלליים שייערכו בין המועמדים לנשיאות מטעם המפלגות הגדולות ואת תאריכו של העימות היחידי שייערך בין המועמדים לסגנות.

העימות הראשון ייערך ב-26 בספטמבר 2016 באוניברסיטת רייט שבעיר דייטון במדינת אוהיו בין שני המועמדים לנשיאות מהמפלגה הדמוקרטית ומהמפלגה הרפובליקנית. העימות השני ביניהם ייערך ב-9 באוקטובר באוניברסיטת וושינגטון בעיר סנט-לואיס במדינת מיזורי והעימות השלישי ייערך ב-19 באוקטובר באוניברסיטת נבדה שבעיר לאס-וגאס במדינת נבדה. עימות נוסף ייערך בין המועמדים לסגנות הנשיאות ב-4 באוקטובר באוניברסיטת לונגווד שבעיר פארמוויל במדינת וירג'יניה (העימות יחול בראש השנה).

"הוועדה לעימותים נשיאותיים" הוא גוף בלתי פוליטי הנתמך על ידי שתי המפלגות הגדולות במטרה לקבוע את סדרי העימותים ואת מיקומם. בהמשך השנה תפרסם הוועדה את פורמט כל העימותים (עימות רגיל או אסיפת בחירות) ואת הנושאים שיעמדו במוקד הדיון (נושאי פנים או נושאי חוץ). בשנה הבאה תפרסם הוועדה גם את שמות העיתונאים שינחו את העימותים הללו.

עימותים כלליים
26.09.2016 - עימות ראשון לנשיאות בדייטון שבאוהיו
04.10.2016 - עימות ראשון לסגנות בפראמויל שבוירג'יניה
09.10.2016 - עימות שני לנשיאות בסנט לואיס שבמיזורי
19.10.2016 - עימות שלישי לנשיאות בלאס וגאס שבנבדה


כמו תמיד, אפשר לשאול שאלות ולפתוח את האשכול לדיון

- - -


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כותרות בקצרה: NirOz 01.10.15 21:01 1
     תודה על הסקירה ! מה המשמעות תכלס של יו''ר בית הנבחרים ? דם-ו-קר-טיה 01.10.15 21:37 14
         כמו יו''ר הכנסת אצלנו, רק הרבה יותר פוליטי NirOz 02.10.15 10:28 23
  תודה רבה! פרה אדומה 01.10.15 21:03 2
  יפה מאד! תודה! College Boy 01.10.15 21:09 3
  ושוב תודה רבה על אשכול מושקע נוסף שלומצי 01.10.15 21:10 4
  תודה רבה. לא חושב שעיתונים ממוסדים בישראל מגיעים לרמה כזו של סיקור מערכת הבחירות darwin 01.10.15 21:14 5
     עיתונים ממוסדים הם ערפדים מוצצי דם (ציטוט מפיו של פרופ' אסא כשר) MadMax 01.10.15 21:22 8
  וואוו איזה סיכום תמציתי ונהדר. סמי הכבאי 01.10.15 21:16 6
  מה התאריך של הבחירות? avitano 01.10.15 21:17 7
     הבחירות הכלליות ב-8 בנובמבר 2016, הבחירות המקדימות החל מפברואר 2016 NirOz 01.10.15 21:29 10
  אם ביידן מתמודד, הוא צפוי לקחת יותר קולות מקלינטון או מסאנדרס? Prodigy 01.10.15 21:28 9
     מקלינטון. אם הוא לא יתמודד, קולותיו צפויים ברובם לנדוד אליה. NirOz 01.10.15 21:29 12
  תודה רבה לך! מורה דרך במבוך הבחירות בארה''ב. The_Wiz 01.10.15 21:29 11
  מחכה למוצא פיך, שותה בצמא את דבריך. איפכא 01.10.15 21:30 13
  אגב, הטבח ההמוני כעת באורגון יעלה באופן ודאי את שאלת חוקי הנשק NirOz 01.10.15 21:56 15
  תודה רבה! סקירה מבורכת אורי 01.10.15 22:44 16
  תודה רבה! uz7 01.10.15 22:46 17
  עדכון לגבי רוֹקין - הסופה מדורגת כעת כהוריקן בדרגה 4 NirOz 01.10.15 23:03 18
     אתה בסדר אתה, אבל למה אתה קורא להוריקן רוקין? hutznik 01.10.15 23:29 19
         אפשר להתפשר על וואקין NirOz 01.10.15 23:33 20
             וכמובן תודה על הסקירה, אתה עושה ממש עבודת קודש בהתנדבות hutznik 01.10.15 23:48 22
  מציק לי מאד שרוביו לא מצליח להתרומם בסקרים CarpeDiem 01.10.15 23:35 21

     
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:01   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כותרות בקצרה:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   * בכל הסקרים האחרונים מסתמנת שלישיית מובילים - דונלד טראמפ, בן קרסון וקרלי פיורינה החיצוניים.

* מרקו רוביו צובר פופולריות בזכות שמרנות וממלכתיות שיכולות להפכו לנציג הממסד הרפובליקני.

* בצד כל המריבות הפנים-מפלגתיות, מתמודדים רפובליקנים חושפים את מצע הבחירות שלהם.

* ב-8 באוקטובר יבחר בית הנבחרים את יו"ר הבית הבא במקום ג'ון ביינר. קווין מקראתי צפוי לנצח.

* ב-22 באוקטובר תעיד הילרי קלינטון מול הקונגרס בפרשת בנגאזי ובפרשת המייל האישי שלה.

* בסוף אוקטובר ובסוף כל חודש מעתה ייחשפו טיפין טיפין התכתבויות מהמייל האישי של הילרי קלינטון.

* החודש הזה יחוייבו כל המתמודדים לנשיאות לחשוף את מצבם הפיננסי בפני וועדת הבחירות המרכזית.

* העימות הדמוקרטי הראשון ייערך ב-13 באוקטובר ללא ג'ו ביידן. העימות הרפובליקני השלישי ייערך ב-28.

* הוריקן "רוקין" עלול לפגוע בחוף המזרחי בתחילת השבוע הבא ולשבש מסעות קמפיין של מתמודדים שם.

* פורסמו תאריכי העימותים הנשיאותיים ומיקומם. 3 עימותים ייערכו החל מה-26 בספטמבר לקראת הבחירות.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דם-ו-קר-טיה
חבר מתאריך 27.6.14
10027 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:37   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה על הסקירה ! מה המשמעות תכלס של יו''ר בית הנבחרים ?  
בתגובה להודעה מספר 1
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ששי י''ט בתשרי תשע''ו    10:28   02.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כמו יו''ר הכנסת אצלנו, רק הרבה יותר פוליטי  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   הוא האדם השלישי בחשיבותו בממשל האמריקני אחרי הנשיא וסגנו, הוא האחראי המרכזי לניהול בית הנבחרים (ולמעשה הדמות החשובה ביותר בקונגרס כולו בהתחשב בעובדה שהסנאט פועל תאורטית תחת סגן הנשיא שלא מתערב בחקיקה), במקרים מסוימים הוא גם מתפקד כראש האופוזיציה הראשית לנשיא (כפי שקורה בימים אלה כאשר הקונגרס הוא לעומתי לנשיא).

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה
חבר מתאריך 30.4.12
15947 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:03   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

בורא עולם חנן אותך באינטלגנציה רגשית? אל תהסס להשתמש בה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
College Boy
חבר מתאריך 30.1.13
6274 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:09   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. יפה מאד! תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
49883 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:10   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ושוב תודה רבה על אשכול מושקע נוסף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
darwin
חבר מתאריך 7.5.08
11012 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:14   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה רבה. לא חושב שעיתונים ממוסדים בישראל מגיעים לרמה כזו של סיקור מערכת הבחירות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בארצות הברית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MadMax
חבר מתאריך 16.8.05
12003 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:22   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עיתונים ממוסדים הם ערפדים מוצצי דם (ציטוט מפיו של פרופ' אסא כשר)  
בתגובה להודעה מספר 5
 
ותודה לNiroz

מהרסיך ומחריביך מגל"צ יצאו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמי הכבאי
חבר מתאריך 27.1.15
8558 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:16   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. וואוו איזה סיכום תמציתי ונהדר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   תודה רבה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano
חבר מתאריך 27.5.13
5332 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:17   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מה התאריך של הבחירות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

אשמח אם תדרגו אותי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:29   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הבחירות הכלליות ב-8 בנובמבר 2016, הבחירות המקדימות החל מפברואר 2016  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   בבחירות המקדימות נבחרים שני המתמודדים שיועמדו לבחירה בבחירות הכלליות מטעם שתי המפלגות.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
6408 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:28   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אם ביידן מתמודד, הוא צפוי לקחת יותר קולות מקלינטון או מסאנדרס?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ה"ימין" בישראל הוא משענת קנה רצוץ. בבחירות הבאות מצביעים לפייגלין.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:29   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מקלינטון. אם הוא לא יתמודד, קולותיו צפויים ברובם לנדוד אליה.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The_Wiz
חבר מתאריך 14.5.04
2158 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:29   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תודה רבה לך! מורה דרך במבוך הבחירות בארה''ב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

שנאת עשירים בארץ היא ספורט לאומי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איפכא
חבר מתאריך 6.10.07
4970 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:30   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מחכה למוצא פיך, שותה בצמא את דבריך.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    21:56   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אגב, הטבח ההמוני כעת באורגון יעלה באופן ודאי את שאלת חוקי הנשק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   https://rotter.net/forum/scoops1/250600.shtml

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורי
חבר מתאריך 18.6.12
23331 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    22:44   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. תודה רבה! סקירה מבורכת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7
חבר מתאריך 13.12.09
45915 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    22:46   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    23:03   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. עדכון לגבי רוֹקין - הסופה מדורגת כעת כהוריקן בדרגה 4  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עלתה מקטגוריה 3, אך הסבירות שלה להגיע לחוף דווקא ירדה לפי המודלים.


- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hutznik
חבר מתאריך 2.4.12
1687 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    23:29   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אתה בסדר אתה, אבל למה אתה קורא להוריקן רוקין?  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   אם כבר אז חואקין כמו השחקן חואקין פיניקס Joaquin Phoenix
שבאנגלית מבטאים כמו WUAKIN
או משהו כמו השם התנכי יואכים או יהויכין או יהויקים

https://en.wikipedia.org/wiki/Joaqu%C3%ADn


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    23:33   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אפשר להתפשר על וואקין  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   בהיגוי האמריקני אלה אותיות מתחלפות עוד מילדות.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hutznik
חבר מתאריך 2.4.12
1687 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    23:48   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. וכמובן תודה על הסקירה, אתה עושה ממש עבודת קודש בהתנדבות  
בתגובה להודעה מספר 20
 
   יאלה אני הולך לאגור אוכל ומים ובטריות ולבצר את הבונקר
להתראות בשש אחרי המלחמה

hurricane sandy here we come

Hurricane Joaquin vs. Superstorm Sandy: Key Differences, A Few Similarities

http://www.weather.com/storms/hurricane/news/joaquin-sandy-contrast-east-coast


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
CarpeDiem
חבר מתאריך 7.7.02
159172 הודעות
יום חמישי י''ח בתשרי תשע''ו    23:35   01.10.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מציק לי מאד שרוביו לא מצליח להתרומם בסקרים  
בתגובה להודעה מספר 0
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות