אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #261186 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 261186   
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:00   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תמונת מצב לקראת בחירות 2016 לנשיאות ארצות הברית  

 
   אשכול קודם - https://rotter.net/forum/scoops1/250598.shtml


מסע הבחירות

המפלגה הדמוקרטית

החודש בו קלינטון ניצחה

באשכול הקודם צוין שחודש אוקטובר יהיה המכריע עבור הילרי קלינטון. אכן כך: ההכרעה הייתה לטובתה.

סגן הנשיא המכהן ג'ו ביידן הודיע על כוונתו שלא להתמודד על הנשיאות ופינה לה את הדרך, שני מתמודדים דמוקרטים נוספים הודיעו על פרישה מהמירוץ ובכך חיזקו אותה, קלינטון גם הצליחה להרשים בהופעה טובה בעימות הפריימריז הדמוקרטי הראשון ואף שרדה בהצלחה וברוגע 11 שעות של חקירה מתמשכת בשימוע שנערך לה בפני הקונגרס בפרשיות בנגאזי והמייל האישי.

כל אותם אירועים שהיו יכולים יחדיו לחסל את התמודדותה וכל אחד לחוד היה יכול לפגוע בה בצורה ניכרת הסתיימו על הצד הטוב ביותר מבחינתה ואת החודש הזה מחנה קלינטון בהחלט עבר בשלום - מהפך של ממש מלפני חודשיים אז הייתה קלינטון שקועה בצרות כה רבות עד שהיו כאלה שהטילו ספק ביכולתה לזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות.

למעשה, ייתכן ונוכל בעתיד להצביע בדיעבד על החודש החולף הזה כעל הנקודה בה הילרי קלינטון הבטיחה את מועמדותה לנשיאות. כבר לא נותר סיכוי לאף מתמודד אחר בתוך המפלגה לאיים עליה במירוץ, גם לא לברני סנדרס שאולי יקושש כמה צירים לקראת ועידת המפלגה בקיץ, ונראה כעת שמערכת הבחירות המקדימות תסתיים בצד הדמוקרטי במהירות רבה.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ידיעות נוספות

* רשימת המתמודדים הדמוקרטים הצטמצמה בחצי בחודש החולף אחרי הודעתם של ג'ים ווב ולינקולן צ'ייפי על כוונתם לפרוש מהמירוץ ולאחר הודעתו של סגן הנשיא ג'ו ביידן על כוונתו שלא להתמודד על הנשיאות מטעם המפלגה. כעת נותרו בזירה המצומצמת רק הילרי קלינטון, ברני סנדרס, מרטין אומאלי והאאוטסיידר פרופ' לורנס לסיג שאינו עושה רושם על הסקרים.

* לאחר ההודעה על כוונתו שלא לרוץ לנשיאות נפגש סגן הנשיא ג'ו ביידן עם הסנטור ברני סנדרס במעונו הרשמי בוושינגטון הבירה. אותו אדם שטען שאין בכוונתו לשתוק בנושאים הפוליטיים, ביידן, שוחח עם סנדרס בנושאים פוליטיים שונים באופן שעורר את עניינה של התקשורת. ממשרדו של ביידן נמסר כי הוא מוכן להיפגש עם כל המתמודדים הדמוקרטים.

המפלגה הרפובליקנית

המהומה סביב העימות

המפסידים הגדולים בעימות הפריימריז השלישי של המפלגה הרפובליקנית היו המארחים - רשת CNBC. שלושת המנחים מטעם רשת הכבלים הכלכלית ניהלו את העימות המהיר במעין פינג-פונג מביך ומזורז, 30 שניות לתשובה, במה שנתפס כלא רציני וכלא מקצועי. השאלות גם הן ספגו ביקורת על היותן מה שמכונה "שאלות gotcha" ("שאלות 'תפסתי אותך'") וחלק ניכר מהמתמודדים תקף את מנחי העימות על שאלותיהם בזמן אמת ואף הקהל היסה מספר פעמים את המנחים בקריאות "בוז".

המפלגה הרפובליקנית, שמראש נמנעה מהקצאת עימות לרשת החדשות הליברלית MSNBC, הביעה בימים האחרונים חרטה על כך שלכתחילה הותר לרשת האחות הכלכלית, CNBC, לנהל עימות משלה בנושאים כלכליים. למעשה, יו"ר המפלגה ריינס פריבוס כבר הספיק להודיע לרשת האם NBC על כך שהוא לוקח מהם את העימות שהוקצה עבורם לקראת התנעת המירוץ בחודש פברואר ועל כך שהמפלגה לא תשתף יותר פעולה עם הרשת ועם רשתות הבת שלה בעקבות התנהלותיהן.

ליל העימות גם כלל מנצחים. המוביל והבולט שבהם היה מרקו רוביו, שמתחיל ליהנות מתמיכה הולכת וגדלה (כפי שדווח כאן באשכול הקודם), ונוספים מהם היו טד קרוז וכריס כריסטי. השלושה הציגו הופעה אנרגטית וממוקדת והם גם זכו לזמן מסך ארוך מהיתר. מנגד, דונלד טראמפ לשם שינוי לא היה כוכב הערב ובן קרסון העולה בסקרים לא הצליח להרשים יתר על המידה.

על מפסיד נוסף, ג'ב בוש, ניתן לקרוא בפסקה הבאה.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

סימן הקריאה הופך לשאלה?

כאשר בחר ג'ב בוש בתחילת המירוץ בסמליל המרכזי המלווה את הקמפיין שלו - סמליל שאמר בפשטות "ג'ב!" עם סימן קריאה - חשבו הכל שזהו ניסיון להסתיר את שם משפחתו הבעייתי ולהתמקד בשמו הפרטי. למעשה, לא רבים בכלל ידעו שג'ב, Jeb, זהו ראשי התיבות של שמו המלא - ג'ון אליס בוש - וששם משפחתו מראש טבוע בסמליל. בשלב הזה במירוץ, כך נראה, ירצה בוש בכל זאת להדגיש אף יותר את שם משפחתו המפורסם במעין ניסיון אחרון להיחלץ מהמצב הפוליטי הקשה בו הוא שרוי.

ההופעה הנוראית של בוש בעימות האחרון, ובכלל זה ההתנצחות האיומה עם מרקו רוביו, הייתה אחרונה בשרשרת של הופעות לא מרשימות בעימותים הפנים-מפלגתיים ובהופעות ציבוריות אחרות. גם המצב בסקרים של בוש לא משהו ובכלי התקשורת האמריקנים כבר ממהרים לפרש שמסע הקמפיין שלו צפוי להגיע בקרוב לקץ. אפילו אם פרשנות זו מוגזמת, ברור שכאשר התמיהה הזו ממשיכה לרחף, כאשר סימן הקריאה מתהפך לסימן שאלה, הדבר מרחיק תורמים פוטנציאליים ומוציא את הרוח מהמפרשים של מחנהו.

כך מיד לאחר העימות הודיע המליארדר היהודי והמשפיע פול סינגר על תמיכתו ברוביו. מכה כואבת לבוש. סינגר הוא בין התומכים הגדולים של המפלגה הרפובליקנית ובניגוד לשלדון אדלסון הוא לא נוהג להכניס את ידו לכיסו העמוקה כדי להוציא כסף מממונו אלא לרוב אוסף ומארגן תרומות מגורמים רבים אליהם הוא מקושר. לא רק קשריו, אלא גם חיבוריו עם הלובי הישראלי יחסרו לג'ב בוש משום שמדובר בלובי חשוב במיוחד ככל שהדבר נוגע למדינת פלורידה בה חיים יהודים רבים ועליה מתחרים בוש ורוביו כאחד.

במצב קשה כמו זה לפתע שם המשפחה "בוש" הוא נכס גדול עבור ג'ב ואפילו אחיו הגדול ג'ורג' נחלץ לעזרו בהופעה ציבורית משותפת ראשונה בפני תורמים בעיר יוסטון שבמדינת טקסס. "בוש" גם יכול להיות סמל לניסיון מוכח שג'ב ירצה להזכיר לציבור מול יריביו, ואחיו ג'ורג' דאג להזכיר זאת בפני התורמים כאשר טען שג'ב יוכל להתמודד כמוהו עם אתגרים בלתי צפויים כמו ה-11 בספטמבר.

יקחו מספר שבועות עד שנראה מה תהא גורלה של האסטרטגיה החדשה שלו ומה יהא גורלו. מה שברור הוא שאם זו לא תצלח ומצבו יישאר ירוד כפי שהוא כעת כנראה שבאמת יגיע הקץ למסע התמודדותו של ג'ב בוש על הנשיאות.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ידיעות נוספות

* השבוע בחר בית הנבחרים האמריקני בפול ראיין לתפקיד יו"ר הבית, התפקיד השלישי בחשיבותו בפוליטיקה האמריקנית. ראיין יחליף את היו"ר היוצא ג'ון ביינר לאחר שהלה הודיע על פרישה מהתפקיד ולאחר שהאישיות הבאה בתור, קווין מקארתי, בחרה שלא לנסות לזכות במשרה. ראיין היה מועמד המפלגה הרפובליקנית לתפקיד סגן הנשיא בבחירות 2012.

* במעשהו האחרון בתפקיד יו"ר בית הנבחרים הצליח ג'ון ביינר להביא להסכם דו-מפלגתי אודות תקציב ארה"ב לשנתיים הבאות ולהעלאת תקרת החוב. ההסכם אושר תחילה בבית הנבחרים ובסנאט ולאחר מכן עבר לחתימת הנשיא ונכנס לתוקף. הסכמים מסוג אלה עם הבית הלבן היוו את הבסיס להתקוממות נגד ביינר שנתפס כאופוזיציונר לא חריף מדי.


קמפיין הבחירות

גיוס כספים

את המירוץ לכסף ניצחה ברבעון השלישי של השנה (חודשים יולי-ספטמבר) המתמודדת הדמוקרטית הילרי קלינטון עם גיוס קרוב ל-30 מיליון דולר מתורמים שונים לקראת מערכת הבחירות המקדימות. בצמוד אליה, במקום השני, הצליח ברני סנדרס להפתיע עם התמיכה העממית לה הוא זוכה והוא גרף כ-26 מיליון דולר - רובם מתורמים של סכומים קטנים ולא מגורמים חיצוניים.

בדומה לסקרים בן קרסון הוא המתמודד המוביל בגיוס כספים בתוככי המפלגה הרפובליקנית עם כ-20 מיליון דולר ורק לאחריו ג'ב בוש עם מעט למעלה מ-13 מיליון. בהמשך ניצבים טד קרוז, קרלי פיורינה ומרקו רוביו - ובהקשר הזה ראוי להזכיר שדונלד טראמפ נהנה מממון רב גם בלא תרומות הודות להונו העצמי ולפיכך הוא אינו מופיע ברשימה שלהלן (טראמפ גייס כ-4 מיליון דולר).

לגיוס כספים משמעות מכרעת עבור כל מתמודד לנשיאות ועד כה כל רביעיית הפורשים מהמירוץ, השניים מהצד הדמוקרטי והשניים מהצד הרפובליקני, עשו זאת במידה כזו או אחרת כתוצאה ממצבם הכלכלי. לכן גם הידיעות מהימים האחרונים על כך שמרקו רוביו נהנה מגידול דרמטי בתרומות הוא כה משמעותי (והן גם מזכירות שהנתונים שלהלן אינם עדכניים אלא רק לסוף ספטמבר).

לוח זמנים

שורה של אירועים שונים שיתרחשו בקמפיין וראויים לציין החודש:

בחירות 2015 - בעוד יומיים ייגשו חלק מתושבי ארצות הברית להצביע בבחירות. זוהי לא מערכת בחירות רגילה ולא מערכת בחירות לאמצע הקנדציה, אך עדיין יועמדו לבחירה מספר משרות חשובות: ב-3 מחוזות ייערכו בחירות מיוחדות למילוי מושבים פנויים בקונגרס האמריקני, ב-3 מדינות ייערכו בחירות לתפקיד מושל המדינה, ב-4 מדינות ייערכו בחירות לפרלמנט המדינתי ובעשרות ערים ייערכו בחירות מוניציפליות. גם משאלי עם יופיעו לעיניהם של הבוחרים, שבדרך כלל מעטים למדי מהם באמת יוצאים להצביע.

עימותי הפריימריז - ב-10 בנובמבר ייערך העימות הרביעי בין המתמודדים הרפובליקנים לנשיאות במדינת ויסקונסין וב-14 בנובמבר ייערך גם העימות השני בין המתמודדים הדמוקרטים במדינת איווה. את העימות הרפובליקני תשדר רשת הכבלים הכלכלית Fox Business ואילו את העימות הדמוקרטי תשדר לראשונה רשת טלוויזיה ארצית - CBS. בדצמבר ייערכו עימותים נוספים לכל צד.

הופעות וביקורים - המופע המרכזי ביותר שכדאי להזכיר יתרחש במוצ"ש הקרוב, אז ינחה דונלד טראמפ את תוכנית המערכונים "סאטרדיי נייט לייב". מעבר לזה הפוליטיקאים אוהבים להופיע בתוכניות הבידור השונות ולא מוותרים על הזדמנויות, אך זה לא מונע מהם להמשיך לחרוש את ארצות הברית ואת המדינות הראשונות שיצביעו במסגרת הבחירות המקדימות החל מחודש פברואר הקרוב.


סקרי הבחירות

הפריימריז הרפובליקנים

בחלק מהסקרים האחרונים מצליח בן קרסון להתעלות על דונלד טרמאפ ולהגיע למקום הראשון בסקרים המתבצעים במדינת איווה ובסקרים הכלליים - בעיקר סמל להיחלשותו של טראמפ מאשר להתחזקותו של קרסון. נראה שטראמפ הגיע כבר אל הפסגה שלו ומכאן הוא עלול להתחיל להידרדר ולהיעלם כפי שכבר בא לידי ביטוי בעימות הרפובליקני האחרון.

אל המקום השלישי מגיח כעת מרקו רוביו והוא עתה המועמד הממסדי החזק ביותר במירוץ. עם זאת, רוביו עדיין לא מצליח לשבור את רף ה-10% ואלמלא אחוזי התמיכה בו יעלו הוא לא יוכל למצב את עצמו כמתמודד המוביל לזכות במועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. להלן ממוצעי הסקרים של השלושה על פני החודשים האחרונים מאתר Pollster:

הפריימריז הדמוקרטים

כהמשך ישיר לדברים שבראש האשכול, הילרי קלינטון מתחזקת בצורה משמעותית במהלך החודש האחרון והיא מזנקת ב-10% תמיכה בקרב ממוצעי הסקרים הכלליים וככל הנראה אף תגדיל את כוחה אחרי ששמו של ביידן יוסר סופית ממשאלי הסוקרים.

אולם ברני סנדרס מתחזק גם הוא, בעיקר כתוצאה מפרישתם של המתמודדים האחרים, אבל מלבד היתרון הקבוע בו הוא אוחז בסקרים הנערכים במדינת ניו-המפשייר לא מצליח סנדרס להגיע להישגים משמעותיים במדינות חשובות נוספות. אחוזי התמיכה הכלליים, כידוע לנו, אינם שווים הרבה. גם כאן ניתן לראות בממוצעי הסקרים של החודשים האחרונים מאתר Pollster:


כמו תמיד, אפשר לשאול שאלות ולפתוח את האשכול לדיון


- - -


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה רבה על ההשקעה avivi25 01.11.15 21:06 1
  תודה רבה! פרה אדומה 01.11.15 21:07 2
  המון תודה על ההסברים והסדר! Biscay 01.11.15 21:13 3
  עדכונים מאתמול שקרוז כעת שלישי עם 17% וטראמפ יורד ל26% כמו לקרסון רק משיח 01.11.15 21:14 4
     תתקן - קרוז עם 10% משה בן אברהם 01.11.15 22:53 25
         בקרב מי שצפה בעימות הוא עם 17 רק משיח 01.11.15 23:04 27
             נכון...אבל בכולל המצב כמו שרשמתי. משה בן אברהם 01.11.15 23:08 30
             ויש עניין שתומך ישראל נלהב ופרגמטי כמוהו ייבחר רק משיח 01.11.15 23:20 33
  תודה! Flyby 01.11.15 21:15 5
  רוביו לצערי לא ינצח את הילארי לעולם כי יש לו פרצוף צעיר מדי, Cabrio 01.11.15 21:15 6
     כל הדברים האלה לא רלוונטים במפה האלקטורלית ובמפת הצירים NirOz 01.11.15 21:16 7
         מדוע אתה מעריך שלרוביו יש סיכוי בבחירות הכלליות, בניגוד לשאר המועמדים? Prodigy 01.11.15 21:54 11
             מצטרף לשאלה! משה ישראלי 01.11.15 21:59 12
             כי המפה שלו טובה למדי NirOz 01.11.15 22:18 19
                 אתה צודק לגבי הבחירות הכלליות חושב 01.11.15 22:36 22
                     ברור שכל עוד הזירה עמוסה יהיה קשה למישהו אחד להתבלט NirOz 01.11.15 22:47 24
                         הלוואי. נחזיק לו אצבעות מיכל 02.11.15 09:13 36
                 התפרסם שרוביו לוקח את קלינטון בכל מדינות ה SWING (האפורות) משה בן אברהם 01.11.15 23:00 26
         אשמח להסבר - מדוע לשלושה הנ''ל אין סיכוי לנצח את הפריימריז? Cabrio 01.11.15 22:05 16
             מתמטית יהיה להם קשה להגיע למספר הצירים הדרוש NirOz 01.11.15 22:29 20
                 תודה על המידע המעניין. האם קיימים סקרים הלוקחים את הצירים בחשבון Prodigy 01.11.15 22:36 21
                     בכל מדינה ומדינה מתקיימים סקרים NirOz 01.11.15 22:41 23
     זה יכול לשחק כיתרון מול פניה המזדקנות של הילרי השרף 01.11.15 22:03 15
     אף פעם לא הפריע לאמריקאים לבחור צעירים משה בן אברהם 01.11.15 23:10 31
  כפי שאמרתי עוד מזמן, מרקו רוביו הוא התקווה היחידה להעיף את הילארי בבחירות הכלליות. מלול הגדול 01.11.15 21:21 8
  יישר כוח! מבזקון 01.11.15 21:23 9
  נראה שהבחירה בצד הרפובליקני מאוד קשה, לכל אחד המעלות שלו מקשר 01.11.15 21:44 10
  תודה ניר ,על העידכונים המפורטים צופה מהצד 01.11.15 22:00 13
  תודה רבה רבה Electrolite 01.11.15 22:00 14
     אמן GoodSky 01.11.15 22:06 17
  מוכן לפתוח התערבות שאובמה ישאר(גם אם חא חוקי) או יחזור בדרך כלשהיא בר-כוכבא 01.11.15 22:11 18
     הדרך היחידה לעשות את זה זה לגרום למלחמה משה בן אברהם 01.11.15 23:06 29
  קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה הנהדרת Stimpy 01.11.15 23:06 28
     הערכה שלך לא תואמת את הנתונים שיש משה בן אברהם 01.11.15 23:17 32
         מעניין אותי מאיפה השגת נתונים כל כך חד משמעיים Stimpy 02.11.15 10:55 37
  לגבי מרקו רוביו - צריך לוודא שההופעה המרשימה שלו בעימות האחרון לא היתה הבלחה חד פעמית אמירי 01.11.15 23:31 34
  תודה y o n i 02.11.15 01:02 35
  עדכון מהדקות האחרונות: לורנס לסיג פורש מהמירוץ הדמוקרטי NirOz 02.11.15 19:57 38

     
avivi25
חבר מתאריך 15.4.10
850 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:06   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה רבה על ההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חבל שהילרי מתחזקת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה
חבר מתאריך 30.4.12
15947 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:07   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

בורא עולם חנן אותך באינטלגנציה רגשית? אל תהסס להשתמש בה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Biscay
חבר מתאריך 3.6.14
4909 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:13   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. המון תודה על ההסברים והסדר!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רק משיח
חבר מתאריך 15.5.15
2736 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:14   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. עדכונים מאתמול שקרוז כעת שלישי עם 17% וטראמפ יורד ל26% כמו לקרסון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.11.15 בשעה 21:20 בברכה, רק משיח
 
http://www.breitbart.com/big-government/2015/10/31/post-debate-poll-trump-carson-lead-cruz-third/

http://www.breitbart.com/big-government/2015/10/30/survey-republican-debate-watchers-want-jeb-bush-drop/

כשמכריזים ''יחי המלך'' נעשית קבלת המלכות שמתבטאת בענין הדיבור דוקא שעיקרו - ענין הביטול.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:53   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. תתקן - קרוז עם 10%  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   Trump and Carson tied at 26, Cruz 10, Rubio 9, Bush 5, Fiorina 4, everyone else at 2 percent or less
טראמפ וקארסון עם 26% קרוז 10% רוביו 9% בוש 5% פיורינה 4% השאר 2% או פחות.

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רק משיח
חבר מתאריך 15.5.15
2736 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:04   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. בקרב מי שצפה בעימות הוא עם 17  
בתגובה להודעה מספר 25
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.11.15 בשעה 23:11 בברכה, רק משיח
 

כשמכריזים ''יחי המלך'' נעשית קבלת המלכות שמתבטאת בענין הדיבור דוקא שעיקרו - ענין הביטול.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:08   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. נכון...אבל בכולל המצב כמו שרשמתי.  
בתגובה להודעה מספר 27
 
   המצב יתבאר רק שבוש ואחרים יתחילו לפרוש.

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רק משיח
חבר מתאריך 15.5.15
2736 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:20   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. ויש עניין שתומך ישראל נלהב ופרגמטי כמוהו ייבחר  
בתגובה להודעה מספר 27
 
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%93_%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%96

כשמכריזים ''יחי המלך'' נעשית קבלת המלכות שמתבטאת בענין הדיבור דוקא שעיקרו - ענין הביטול.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Flyby
חבר מתאריך 30.4.12
2705 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:15   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cabrio
חבר מתאריך 24.4.13
2321 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:15   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. רוביו לצערי לא ינצח את הילארי לעולם כי יש לו פרצוף צעיר מדי,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וקרסון לא ינצח את הילארי לעולם כי היכולת הרטורית שלו על הפנים. טד קרוז יכול לנצח אותה בראש בראש, אבל הוא רחוק מההתמודדות במפלגה הרפובליקנית... מה שמשאיר אותנו עם ידידנו הטוב : דונלד טראמפ.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:16   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כל הדברים האלה לא רלוונטים במפה האלקטורלית ובמפת הצירים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   לדולנד טראמפ אין סיכוי לנצח בפריימריז, לבן קרסון אין סיכוי כזה וגם לטד קרוז אין.

למרקו רוביו יש סיכוי לנצח בבחירות הכלליות.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
6408 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:54   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מדוע אתה מעריך שלרוביו יש סיכוי בבחירות הכלליות, בניגוד לשאר המועמדים?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  

ה"ימין" בישראל הוא משענת קנה רצוץ. בבחירות הבאות מצביעים לפייגלין.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה ישראלי
חבר מתאריך 20.1.08
4515 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:59   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מצטרף לשאלה!  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   להערכתי קרסון יקח את הבחירות של הרפובליקנים ולאחר מאבק צמוד הוא גם יקח את הנשיאות

ה' הוא המלך!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:18   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. כי המפה שלו טובה למדי  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   רוביו הוא שמרן שנבחר לסנאט מטעם "מסיבת התה" ומצליח לדבר אל הבוחרים במדינות הדרום השמרני כמו קרוליינה הדרומית והצפונית; הוא גם מצליח בממלכתיות לדבר אל קהל רחב יותר במדינות כמו איווה, וירג'יניה ואוהיו; הוא מגיע ממדינת פלורידה שבמידה רבה תישאר בכיס שלו; והוא היספני שיכול לזכות בקולות במדינות כמו נבדה, ניו-מקסיקו וקולורדו.

לבד מג'ב בוש למרקו רוביו יש את המפה הטובה ביותר כפי שניתן להעריך כעת.


- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חושב
חבר מתאריך 15.2.12
1987 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:36   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אתה צודק לגבי הבחירות הכלליות  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   לעומת זאת בפריימריז, קשה לי לראות אותו מנצח במידה לא יפרשו כמה מועמדים (בוש, פיורינה, קריסטי וקרוז.) מהמירוץ בשלב מוקדם.

ושאלה לי אליך ניר, להערכתך במידה ורוביו זוכה במועמדות, מי מבין המתמודדים האחרים יעזרו לו להיבחר הכי הרבה, בתור מועמד לסגן נשיא, קרסון? פיורינה? או מישהו אחר?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:47   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ברור שכל עוד הזירה עמוסה יהיה קשה למישהו אחד להתבלט  
בתגובה להודעה מספר 22
 
   כפי שקורה ממש בימים אלה עם ג'ב בוש שמדשדש בסקרים. אבל עד מהרה יגיע השלב שבו מתמודדים רבים יפרשו מהמירוץ - אני חושב שפה בפורום יופתעו מכמות הפרישות שתגיע בבת אחת בחורף - ואז נראה התחדדות של הקרב. אילו מצבו של רוביו יישאר כהיום הרי שהוא יוכל להיות בין אותם אלה שיצליחו להגיע עד הקצה.

באשר לשאלת הסגן, אם יזכה במועמדות, אני משער שרוביו יבחר במישהו עם ניסיון ביחסי חוץ. אובמה, בן גילו של רוביו בעת היבחרו וחסר ניסיון כמוהו ביחסי חוץ, בחר בג'ו ביידן ב-2008 כדי להשלים אותו בכך (ביידן כיהן כיו"ר ועדת החוץ בסנאט).

הרבה קווים משיקים בין אובמה לרוביו - במחנהו של ג'ב בוש אפילו קראו לרוביו "האובמה של הרפובליקנים" ככינוי גנאי.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיכל
חבר מתאריך 31.12.08
655 הודעות
יום שני כ' בחשון תשע''ו    09:13   02.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. הלוואי. נחזיק לו אצבעות  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:00   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. התפרסם שרוביו לוקח את קלינטון בכל מדינות ה SWING (האפורות)  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   כך שהתוצאות של רוביו צפויות להיות יותר טובות ממה שרואים במפה.

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cabrio
חבר מתאריך 24.4.13
2321 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:05   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אשמח להסבר - מדוע לשלושה הנ''ל אין סיכוי לנצח את הפריימריז?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   ברורה לי הנקודה עם רוביו בבחירות הכלליות - בגלל הקול ההיספני.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:29   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מתמטית יהיה להם קשה להגיע למספר הצירים הדרוש  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   פעם אחר פעם אחזור ואומר שהבחירות המקדימות מוכרעות במפת הצירים והבחירות הכלליות מוכרעות במפת האלקטורים. נקודה.

כדי לזכות במועמדות המפלגה צריך לזכות בלמעלה ממחצית הצירים המצביעים בועידת המפלגה - הווה אומר קרוב ל-1,500 צירים. הצירים הללו מצביעים בועידה על פי תוצאות הבחירות המקדימות שנערכות בכל מדינה ומדינה בנפרד, כאשר שיטת הבחירות היא לא בסגנון "המנצח לוקח הכל" אלא בשיטה יותר יחסית. כדי לזכות בכל כך הרבה צירים יש צורך באדם כה ממורכז ועם תמיכה כלכלית וממסדית כה רבה עד שלטרמאפ ולקרסון ולקרוז ברור לחלוטין שאין כל סיכוי. גם 40% בסקרים לא ישנו זאת.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
6408 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:36   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. תודה על המידע המעניין. האם קיימים סקרים הלוקחים את הצירים בחשבון  
בתגובה להודעה מספר 20
 
   ויכולים לתת תמונה ברורה על המועמד בעל הסיכויים הטובים ביותר?

ה"ימין" בישראל הוא משענת קנה רצוץ. בבחירות הבאות מצביעים לפייגלין.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:41   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. בכל מדינה ומדינה מתקיימים סקרים  
בתגובה להודעה מספר 21
 
   ולמען האמת בכל האשכולות הקודמים הבאתי את הסקרים הפנימיים במדינות איווה וניו-המפשייר (שתי הראשונות להצביע ובין המשפיעות) כדי להמחיש זאת, אבל אפילו הסקרים הללו לא נוגעים בהליך חלוקת הצירים המורכב.

ואם זה לא מספיק, אסור לשכוח שבתוך אותם אלפי צירים יש כמה עשרות או מאות שאינם עומדים בכלל לבחירה (כמו למשל חברי קונגרס שמקבלים זכות הצבעה בועידה או כל מיני אנשי שלטון וחברי מפלגה בכירים - "חברי מרכז" בעגה הישראלית).

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
השרף
חבר מתאריך 24.10.14
1765 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:03   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. זה יכול לשחק כיתרון מול פניה המזדקנות של הילרי  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   האיפור לא ממש עוזר לה, והמיאוס האמריקאי בפוליטיקאי המקצועי יכול לבוא לידי ביטוי בפוליטיקאי מקצועי אבל צעיר מאוד.(מבוגר מקנדי)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:10   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אף פעם לא הפריע לאמריקאים לבחור צעירים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   אולי אפילו הפוך.

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלול הגדול
חבר מתאריך 9.7.14
765 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:21   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כפי שאמרתי עוד מזמן, מרקו רוביו הוא התקווה היחידה להעיף את הילארי בבחירות הכלליות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ינשוף חכם בטבע - מורה דרך לצפונות הארץ ומורשתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבזקון
חבר מתאריך 27.5.08
55978 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:23   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יישר כוח!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

טיפ לעיתונאים: תחשוב טוב יהיה טוב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקשר
חבר מתאריך 13.1.11
12702 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    21:44   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נראה שהבחירה בצד הרפובליקני מאוד קשה, לכל אחד המעלות שלו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
הם מציגים עמדות די קרובות ורובם שם טובים וראויים.
לו הייתה לי זכות בחירה, הייתי מתקשה להחליט.

חובה מוטלת על ממשלת ישראל, לקדם את רעיון הטרנספר. כעת מובן לכל - שזה או הם או אנחנו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צופה מהצד
חבר מתאריך 15.3.08
87799 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:00   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תודה ניר ,על העידכונים המפורטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

"קבל את האמת ממי שאמרה"-הרמב"ם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Electrolite
חבר מתאריך 13.2.08
9497 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:00   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה רבה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני חוזר על ההימור שלי מהדיבייט הקודם - רוביו יהיה נשיא ארצות הברית הבא.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GoodSky
חבר מתאריך 17.7.08
55497 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:06   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אמן  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא
חבר מתאריך 29.11.14
5331 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    22:11   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מוכן לפתוח התערבות שאובמה ישאר(גם אם חא חוקי) או יחזור בדרך כלשהיא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

עם ישראל חי וקיים לעד!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:06   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הדרך היחידה לעשות את זה זה לגרום למלחמה  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   אני חושב שהנשיא היחידי שהמשיך לקדנציה שלישית היה פרנקלין רוזוולט וזה היה בגלל מלחמת העולם השניה.
הדרך היחידה שאובמה ימשיך לכהן זה דרך מלחמת עולם שלישית.
יש כאלו שיגידו שהוא כבר מארגן אותה...

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Stimpy
חבר מתאריך 7.5.15
3461 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:06   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה הנהדרת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ושנית, אין לאף מתמודד רפובליקני סיכוי נגד הילרי קלינטון, אני חושב שלרוביו יש אפשרות להשיג קולות היספנים, אבל גם לא באופן דרמטי, כי הוא נחשב "לבן" בעיניהם. מנותק מהשורשים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:17   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הערכה שלך לא תואמת את הנתונים שיש  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   מסקרים שעשו רוביו מנצח את הילרי בחשבון האלקטורים והוא לא הרפובליקני היחידי שמצליח.
הבחירות בארה"ב בשנים האחרונות מוכרעות באחוזים בודדים או בשברי אחוזים כאשר המדינות המתנדנדות הם הקובעות.
לפי הסקרים רוביו מנצח בכל המדינות המתנדנדות
קלינטון תצטרך חצי נס בשביל לנצח את הבחירות האלו.

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Stimpy
חבר מתאריך 7.5.15
3461 הודעות
יום שני כ' בחשון תשע''ו    10:55   02.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. מעניין אותי מאיפה השגת נתונים כל כך חד משמעיים  
בתגובה להודעה מספר 32
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אמירי
חבר מתאריך 20.5.04
1585 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תשע''ו    23:31   01.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לגבי מרקו רוביו - צריך לוודא שההופעה המרשימה שלו בעימות האחרון לא היתה הבלחה חד פעמית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נראה מה יילד יום בעימות הבא.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
y o n i
חבר מתאריך 28.8.08
20045 הודעות
יום שני כ' בחשון תשע''ו    01:02   02.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

מה יקרה אם גדולי הדור החרדים יחליטו כולם במשותף להוציא מליון איש החוצה להפגנה במשך כשבועיים?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שני כ' בחשון תשע''ו    19:57   02.11.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. עדכון מהדקות האחרונות: לורנס לסיג פורש מהמירוץ הדמוקרטי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כעת הזירה הדמוקרטית נותרה עם 3 מתמודדים בלבד - קלינטון, סנדרס ואומאלי.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות