אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #269812 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 269812   
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:00   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תמונת מצב לקראת בחירות 2016 לנשיאות ארצות הברית  

 
   אשכול קודם - https://rotter.net/forum/scoops1/261186.shtml


מסע הבחירות

אירועים כלליים

המאבק נגד דעאש

מתקפת הטרור הנוראית שהונחתה על צרפת באמצע החודש החולף על ידי דעאש הצליחה להעלות לראשונה את נושא יחסי החוץ של ארצות הברית אל הכותרות של מערכת הבחירות לנשיאות. בזה אחר זה הופיעו המתמודדים משתי המפלגות הגדולות עם רעיונות כיצד להביס את הארגון ומה נדרשת ארה"ב לעשות כדי לחסלו. להלן סקירה קצרה של עמדות המתמודדים המובילים:

בין השניים היותר בקיאים בתחום, הילרי קלינטון וג'ב בוש, ניתן למצוא הבדלים משמעותיים. קלינטון מתנגדת לשליחת כוחות קרקעיים נגד דעאש ותומכת במסע התקיפות האווירי נגד הארגון, בעוד בוש מבקש לשלוח לאזור כוחות מיוחדים, בעיקר יועצי צבא ומומחים, כדי לסייע במאבק נגד דעאש ונגד משטר אסד. בוש מאשים את קלינטון ואת הנשיא אובמה בכך שבתקופתם נסוגו הכוחות האמריקנים מעיראק והשטח נלכד בידי איסלאמיסטים קיצוניים. קלינטון בתגובה מאשימה את ממשל בוש שלכתחילה גרר את ארה"ב לאזור.

לשניים, עם זאת, גם עמדות משותפות. שניהם קוראים להקמת קואליציה של מדינות שתוביל את המאבק נגד הארגון - בוש מבקש שהקואליציה תתבסס על מדינות ערביות ומאמין שביכולתו לאחד אותם לתמוך בגורם אחד בשטח וקלינטון מקווה לשיתוף פעולה של גורמים סונים מתונים מבין המורדים בסוריה תחת הקואליציה שהיא הייתה רוצה להרכיב. לעמדה הזאת, הקמת הקואליציה, שותפים גם טד קרוז ומרקו רוביו ששוללים כל שליחה של כוחות אמריקניים אל השטח ועוד רבים מבין חברי המפלגה הרפובליקנית.

דונלד טראמפ, בצד הפחות בקיא ביחסי חוץ, לא הטריח עצמו להגות תוכנית נגד דעאש ואמר בפשטות "אני אפציץ אותם. אפציץ כל סנטימטר ולא יישאר שם כלום". רעיונות נוספים מצדו כוללים סגירת מסגדים וסימון מוסלמים, דברים שמחוללים שערורייה תקשורתית. בן קרסון אף הוא לא דואג לציין בפומבי תוכנית למלחמה במדינה האסלאמית וסופג שערורייה משלו עם התייחסות לפליטים הסורים כאל כלבים. ברני סנדרס הדמוקרטי מבקש להקים קואליציה בשיתוף מדינות מערביות, רוסיה וארצות ערב.

למזלם של כל אלה, הם לא יצטרכו לבחון את הצעותיהם בשטח בזמן הקרוב.

המפלגה הרפובליקנית

מארבע יוצא אחד

המצב הפוליטי בתוככי המפלגה הרפובליקנית הולך ומתחדד בשבועות האחרונים ובפעם הראשונה מאז התחלת המירוץ יש באפשרותנו לראות צמרת ברורה המובילה בפער משמעותי מעל פני כל היתר. מדובר במתמודדים דולנד טראמפ, בן קרסון, מרקו רוביו וטד קרוז שאוחזים נכון להיום בכ-70% מתמיכת הקהל הרפובליקני. יחד עם ג'ב בוש המספר יאמיר ל-75%. הערכה בריאה תאמר לנו שאחד מהם יהיה בסבירות גבוהה המועמד הנבחר בועידת המפלגה שתתכנס בקיץ הקרוב.

זה לא המצב לו ציפו פרשנים רבים טרם הבחירות. רק לפני שנה השמות החמים היו ג'ב בוש וכריס כריסטי, רק לפני שנה דונלד טרמאפ ובן קרסון כלל לא עלו על דעתם של בכירי המפלגה, רק לפני שנה אף אחד לא האמין שמערכת הבחירות תתמלא באאוטסיידרים שישתלטו על ראשות טבלאות הסקרים ושהפוליטיקאים המנוסים ידרדרו כלפי מטה. אך זהו המצב כעת, ודווקא בשל כך מתחדדת התחושה שיש למצוא מתמודד ראוי שינסה להוות תשובה הולמת למועמדת החזויה בצד השני, הילרי קלינטון.

בהנחה הגיונית שדונלד טרמאפ ובן קרסון לא יצליחו לנצח את השיטה ולזכות בתמיכת הממסד ולהיבחר למועמדות המפלגה, יישארו שני מתמודדים צעירים וכריזמטים בראשות הטבלה הרפובליקנית - מרקו רוביו וטד קרוז. האחד, רוביו, חולם לשחזר את מה שביצע הסנטור הצעיר ברק אובמה בשנת 2008 ולהכות את כל ההערכות אודותיו ולזכות בתמיכת הממסד. השני, קרוז, מקווה להיות שידור חוזר יותר מוצלח של ריק סנטורום בשנת 2012 ולאחד מאחוריו את כל הכוחות השמרנים של המפלגה ולזכות בקהל העממי.

ושניהם אכן מתחזקים בעת האחרונה. קרוז עם זינוק של ממש, הכפלה, בשיעורי התמיכה בו בסקרים, ורוביו עם התחזקות ניכרת אך מתונה. הייתכן שאחד מהשניים הללו יהיה בסופו של דבר מועמד המפלגה לנשיאות? נחכה ונראה.

השאלה היהודית

ביום חמישי הקרוב תערוך "קואליציית היהודים הרפובליקנים" פורום ציבורי שבו יופיעו כל מתמודדי המפלגה הרפובליקנית כדי לשכנע את הפלג היהודי במפלגה מדוע הם אלה שיהוו את הבחירה הטובה ביותר עבורם. הקרב הבולט ביותר על הקהל הזה מתנהל בין ג'ב בוש, שמנסה לרומם את מסע הבחירות שלו, לבין מרקו רוביו וטד קרוז שמקווים לזכות בתמיכת הקהילה.

הקהילה היהודית הרפובליקנית נתפשת כפרגמטית. היא אינה דומה בעליל לשמרנים האוונגליסטים או אלה שנולדו מחדש והיא קהילה הרבה יותר מתונה מבחינה דתית. תמיכתה במפלגה נובעת בעיקר בזכות הרעיונות הכלכליים הרפובליקנים (אצל הקהל היהודי החילוני) או בזכות התמיכה העקבית של המתמודדים הרפובליקנים בישראל (אצל הקהל היהודי האורתודוקסי).

ג'ב בוש היה למשך זמן רב המתמודד המועדף על הקהילה עד שגם בה החלו לראות בו כבר כסוס מת. מאז החל להתנהל מאבק על ירושת קולות הקהילה, ובעיקר על ממונה, בין רוביו וקרוז. השניים טורחים לפנות לקהל היהודי מפעם לפעם ותמיכה בלתי מסויגת בישראל היא דבר שבשגרה אצלם. ביום חמישי הקרוב גם מקווים השניים להתחיל לראות מכך רווחים.

ראוי לציין שבשנים האחרונות עולה בקביעות שיעור תמיכת היהודים במפלגה הרפובליקנית עד לכדי שיא שנקבע בבחירות האמצע ב-2014, אז תמכו 34% מהיהודים במפלגה. גם בבחירות לנשיאות ב-2012 נקבע שיא של תומכים יהודים במועמד הרפובליקני מאז רונלד רייגן ו-30% מהיהודים הצביעו עבור מיט רומני. לעומת זאת, בג'ון מקיין תמכו 21% ובג'ורג' בוש תמכו 22%. למעשה, מבין כל המיעוטים בארה"ב (שחורים, היספנים, אסייתים) המיעוט היהודי מעניק לרפובליקנים את התמיכה הגדולה ביותר.

ידיעות נוספות

* העיתון הגדול ביותר במדינת ניו-המפשייר פרסם בשבוע שעבר הודעת תמיכה במושל כריס כריסטי ותייג אותו כבעל הניסיון הטוב ביותר למשרת הנשיאות מבין כלל המתמודדים הרפובליקנים. לעיתון השפעה מסוימת על הלך הרוח במדינה שהיא גם השנייה שניגשת אל הקלפי במסגרת הבחירות המקדימות (שבוע לאחר מדינת איווה) ב-9 בפברואר 2016.

* אירוע הירי במרפאת ההפלות במרכז קולורדו ביום שישי האחרון הציב את הפוליטיקאים הרפובליקנים בבעיה. מצד אחד לא הייתה להם כל בעיה לגנות את האירוע שכוון מראש למקום ההוא, אך מצד שני טרחו כולם להדגיש שהם אינם מזדהים בכך עם הארגון ועם נושא ההפלות. גם נושא אחזקת רובי סער שנוי במחלוקת והמתמודדים השתדלו להתייחס אל היורה כאל משוגע בודד.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

המפלגה הדמוקרטית

מה מצב האומה?

אמש (שני) הודיע יו"ר בית הנבחרים האמריקני הנכנס פול ראיין כי נאום "מצב האומה" השנתי של הנשיא ברק אובמה ייערך בפני שני בתי הקונגרס ב-12 בינואר 2016 בשעה 21:00 (שעון וושינגטון), התאריך המוקדם ביותר בארבעים השנים האחרונות. יהיה זה נאומו האחרון של הנשיא אובמה בשנת כהונתו האחרונה שתסתיים ב-20 בינואר 2017 עם השבעת הנשיא החדש.

בניגוד גמור למערכת הבחירות של 2008, אז התרחקו המתמודדים הרפובליקנים לנשיאות מהנשיא המכהן ג'ורג' בוש, הפעם המתמודדים הדמוקרטים לנשיאות אינם מתרחקים מהנשיא ברק אובמה. אולי אף להיפך, חלקם מתגאים בפעולות שהוא ביצע תחת ממשלו ומבטיחים לקהל הדמוקרטי להמשיך מאותה הנקודה הלאה, אולי רק עם שינויים קלים.

אמנם, נכון, מצב האומה לא משהו. אך זה לא מפריע לקהל הדמוקרטי משום שבתוך המפלגה נוטים להטיל את האשמה של שיתוק וושינגטון על הרפובליקנים ולא על הנשיא. הנשיא רוצה לפעול - אך אינו יכול. כך אובמה זוכה לתמיכה גבוהה יחסית בתוך מפלגתו וכך אין בעיה למתמודדים לומר לציבור שבכוונתם להמשיך את דרכו ברגע שהם יזכו להיכנס לנעליו.

ידיעות נוספות

* הסנטור ברני סנדרס עבר אתמול (שני) ניתוח לתיקון בקע (הרניה) בוושינגטון הבירה. הניתוח האלקטיבי נקבע מראש בבית החולים האוניברסיטאי על שם ג'ורג' וושינגטון והוא לא השפיע על סדר יומו של הסנטור למעט בעת השהיה במרכז הרפואי. גילו המתקדם של סנדרס, 74, ונושא בריאותו זכו להתייחסות בתחילת דרכו כמתמודד על הנשיאות אך הוא הקפיד לטעון שמצבו טוב.

* כהמשך ישיר לידיעה הקודמת, היום (שלישי) דווח בכלי התקשורת האמריקנים על פוליטיקאי מקומי מאלסקה שנמצא מת מדירתו. שמו של הפוליטיקאי הוא גרג פיסק אשר רק בחודש שעבר נבחר לכהן כראש עיריית ג'ונו, עיר הבירה של מדינת אלסקה. פיסק היה בן 70 במותו וגופתו נשלחה לניתוח שלאחר המוות על מנת לקבוע את נסיבות המוות ולשלול סיבות פליליות.


קמפיין הבחירות

קרב התמיכות

עם כל הכבוד לאחוזי התמיכה בסקרים ועם כל הכבוד אף לפריימריז עצמם, בחירת המועמדים לנשיאות בשתי המפלגות הגדולות נעשית על ידי ועידת המפלגה. אמנם אל הועידה ההיא מגיע כל מתמודד עם הצירים שהוא הספיק לאסוף בפריימריז, אך אליהם מצטרפים עוד צירים רבים שאינם מחוייבים לאיש ויכולים להצביע בועידה כראות עיניהם - אלה הם חברי המפלגה הבכירים, מעין "חברי מרכז", הכוללים את כל המושלים מטעם המפלגה, את כל הסנטורים מטעמה, את כל חברי בית הנבחרים, את כל הנשיאים לשעבר, חברי קבינט, שגרירים מכהנים ועוד. תמיכתם של אלה גם עשויה להיות מתורגמת להשפעה ציבורית.

אז כאשר הודיעה חברת בית הנבחרים הצעירה מיה לאב על תמיכתה במרקו רוביו הופנתה מעט תשומת הלב לנושא הזה. מיה לאב היא כוכב עולה במפלגה הרפובליקנית - היא צעירה, היא אישה, היא שחורה. השחורה הראשונה אי פעם שנבחרה מטעם המפלגה הרפובליקנית לקונגרס. אל כל כך הרבה קהלי יעד יכולה לאב להגיע (היא גם מורמונית ומגיעה ממדינת יוטה) ולא לחינם היא נבחרה לשאת את אחד הנאומים המרכזיים בועידה הרפובליקנית של 2012. תמיכתה ברוביו מהווה חיזוק עבורו ואולי גם תשתלם לה.

רוביו מחזק את אחיזתו בקרב הקהלים הצעירים, אבל עדיין המתמודד המוביל עם התמיכה הרחבה ביותר מצד אנשי ממשל במפלגה הרפובליקנית הוא ג'ב בוש. בוש זוכה לתמיכתם של 29 חברי קונגרס שונים, 3 מהם סנטורים והיתר חברי בית נבחרים, ובנוסף לכך הוא נהנה מתמיכה של פוליטיקאים לשעבר בהם שני נשיאים (אביו ואחיו), סגן נשיא (דן קויל) ועוד 9 מושלים לשעבר. רק לאחריו ניצב מרקו רוביו עם 16 תומכים - 3 מהם סנטורים (בתוכם מנהיג הרוב מיטש מקונל) ו-13 מהם חברי בית נבחרים.

להילרי קלינטון, אגב, יש 191 תומכים. 13 מושלים, 38 סנטורים ו-140 חברי בית נבחרים.


סקרי הבחירות

הפריימריז הרפובליקנים

הכותרת של החודש האחרון מהסקרים המתבצעים בקרב קהל המצביעים הרפובליקני היא התחזקותם של מרקו רוביו וטד קרוז מחד, וירידת כוחם של דונלד טראמפ ובן קרסון מאידך. טראמפ אמנם עדיין מוביל בפער ניכר על פני כל היתר אך במספרים הולכים ופוחתים. קרוז נהנה מזינוק של ממש ואילו רוביו מתחזק במידה מתונה ממנו. קרסון הוא הנפגע המרכזי החודש.

הפריימריז הדמוקרטים

בחודש הראשון לאחר הודעתו של סגן הנשיא ג'ו ביידן על כוונתו שלא לרוץ לנשיאות מתחזקת כל השלישייה הקיימת בצד הדמוקרטי - הילרי קלינטון, ברני סנדרס ומרטין אומאלי. עם זאת, הפער בין קלינטון לסנדרס מתחיל לגבוה וכפי שכבר נחזה כאן בחודש שעבר, לא צפויה לה בעיה להיבחר למועמדות המפלגה בועידה הדמוקרטית שתתכנס בקיץ הקרוב.


הערת פרוגרמינג

עם תחילת שנת 2016 ויציאתה של שנת הבחירות אל הדרך יעברו האשכולות החודשיים הללו מעט שינוי ויופיעו באופן קבוע כל צאת שבת שנייה בשעה 21:00. האשכול הראשון במתכונת הזו יופיע ב-2 בינואר ולאחריו ב-16 בינואר וכך הלאה.

אל האשכולות הללו יצורפו מעתה פרקים-פרקים של הסברים אודות מערכת הבחירות ושיטת הבחירות הפנימית והכללית בארה"ב, וכל זאת לצד הסיכומים והדיווחים של המתחולל בקמפיין הבחירות כפי שהיה עד עתה. לצד אשכולות הסיכום יסוקרו בעת הצורך גם יתר האירועים הפוליטיים בזמן אמת (כך בלילות הפריימריז ואסיפות הבחירות ובשאר האירועים).

לנוחיותכם, ארכיון:
סיכום נובמבר -
סיכום אוקטובר - https://rotter.net/forum/scoops1/261186.shtml
סיכום ספטמבר - https://rotter.net/forum/scoops1/250598.shtml
סיכום אוגוסט - https://rotter.net/forum/scoops1/243266.shtml
סיכום יולי - https://rotter.net/forum/scoops1/234604.shtml
סיכום יוני - https://rotter.net/forum/scoops1/225268.shtml
סיכום מאי - https://rotter.net/forum/scoops1/214455.shtml
סיכום אפריל - https://rotter.net/forum/scoops1/201428.shtml
סיכום מארס - https://rotter.net/forum/scoops1/194607.shtml


כמו תמיד, אפשר לשאול שאלות ולפתוח את האשכול לדיון


- - -


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה רבה רד-בול 01.12.15 21:07 1
  וואו! תודה רבה!!! אתאיסט 01.12.15 21:09 2
  רוב תודות על ההשקעה(כרגיל) galt 01.12.15 21:09 3
  בסיכום של משפט אחד Bostonterrier 01.12.15 21:10 4
     טד קרוז ספציפית - הודיע רשמית שמדינה אחת תהיה עמדת הממשל הרשמית שלו Cabrio 01.12.15 22:35 30
  תותח אתה... ה 1 לחודש, שעה 21.00 במדוייק. פרסום האשכול. יוסףהמספר 01.12.15 21:10 5
  יפה מאוד השכלנו יוניגר 01.12.15 21:11 6
  פנטסטי בולגקוב 01.12.15 21:13 7
  אתה גדול! השרף 01.12.15 21:14 8
  מרשים ביותר, תודה על ההשקעה מחפש בנרות 01.12.15 21:15 9
     +1 NirOz 01.12.15 23:00 39
  איזה כיף לקרוא את העדכונים שלך. פרה אדומה 01.12.15 21:16 10
  ניר עוז אתה ענק! כל פוסט שלך כתוב בבהירות ובצורה מרשימה סמי הכבאי 01.12.15 21:16 11
  חן חן ראש_באדמה 01.12.15 21:17 12
  תודה על פוסט בחירות איכותי ביותר (כמו תמיד) Biscay 01.12.15 21:18 13
  אדוני! אתה נכס לפורום! פוסט נהדר GoodSky 01.12.15 21:20 14
  משקלול הנתונים Scotland 01.12.15 21:25 15
  כתוב בצורה חובבנית ביותר, לא נעים לקריאה ומתומצת מדי LionInZion 01.12.15 21:26 16
  תודה רבה kidi 01.12.15 21:28 17
  סקרי פופולריות עדכניים משה בן אברהם 01.12.15 21:30 18
     וצריך לומר שההובלה הגדולה ביותר של קלינטון היא על טראמפ NirOz 01.12.15 22:50 37
  תודה ניר! להערכתי קרסון הוא הנשיא הבא של האומה המטופשת הזו משה ישראלי 01.12.15 21:37 19
  יפה מאוד empresario 01.12.15 21:39 20
  ניר-תודה רבה. jo08 01.12.15 21:47 21
  נושא נוסף מהיום - דולנד טראמפ מאיים להחרים את העימות הרפובליקני הבא NirOz 01.12.15 21:54 22
  מרתק כתמיד - תודה רבה ram 01.12.15 21:55 23
     לסנדרס אין הרבה סיכוי NirOz 01.12.15 22:34 29
         מעניין - תודה ram 01.12.15 22:41 32
             יש פעמים שקיים מתמודד שלישי שסוחף המונים NirOz 01.12.15 23:12 41
  תודה האינג'יניר 01.12.15 21:56 24
  תודה ניר Scotland 01.12.15 22:01 25
     לגבי ההימור: NirOz 01.12.15 22:40 31
         גם אם רוביו יהיה מול קלינטון היא תזכה? avi5 02.12.15 00:56 44
             זו שאלה קשה NirOz 02.12.15 11:36 45
  מעולה!!! Cosmo Kramer 01.12.15 22:23 26
  ואוו איזה השקעה, מבחינתי כבר יש לך צל״ש. Whereismymind 01.12.15 22:24 27
     לניר יש דרגת עיתונאי, שהיא גבוהה יתר מאשר צלש צופה מהצד 01.12.15 22:48 35
         תודה, רוב הזמן אני גולש מהאפליקציה ואני לא רואה את זה. Whereismymind 01.12.15 23:04 40
  תודה לך! jumbo777 01.12.15 22:29 28
  תודה רבה על ההשקעה, אין להם שם אף אחד שנראה כמו מושיע מבטיח... Idan 01.12.15 22:41 33
  מי מהרפובליקנים יעז להבטיח שהוא ישחרר את פולארד לישראל? אף אחד שלמיק3 01.12.15 22:44 34
  תודה לך ניר,על ההשקעה בהבאת נתונים עדכניים על מערכת הבחירות המרתקת צופה מהצד 01.12.15 22:49 36
  נכס לפורום! תודה. Ron 01.12.15 22:58 38
  אין מילים! מלאכת מחשבת המכבדת את הקורא האינטליגנטי ואת הכותב! אכפת מעמי 01.12.15 23:45 42
  תודה! uz7 01.12.15 23:50 43
  הנה פרסום סקר חדש מהבוקר בארה''ב: NirOz 02.12.15 15:06 46
  המומחים מסרבים להתיישר עם המציאות שטראמפ לא הולך לשום מקום אקטואלי 02.12.15 19:13 47

     
רד-בול
חבר מתאריך 23.6.15
1717 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:07   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אתאיסט
חבר מתאריך 6.7.14
12279 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:09   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. וואו! תודה רבה!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt
חבר מתאריך 2.4.12
15786 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:09   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. רוב תודות על ההשקעה(כרגיל)  
בתגובה להודעה מספר 0
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bostonterrier
חבר מתאריך 11.7.15
250 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:10   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בסיכום של משפט אחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   יש מישהו שאמור להיות מועדף עלינו ?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cabrio
חבר מתאריך 24.4.13
2321 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:35   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. טד קרוז ספציפית - הודיע רשמית שמדינה אחת תהיה עמדת הממשל הרשמית שלו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   קשה לי לראות גם את רוביו, טראפ או קרסון תומכים במדינה "פלסטינית"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסףהמספר
חבר מתאריך 2.11.15
15 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:10   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תותח אתה... ה 1 לחודש, שעה 21.00 במדוייק. פרסום האשכול.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אין על הסדר והדייקנות שלך... גם במבנה הכתבה והסיקור.

תמשיך לעשות חיל.
נהנים ממה שאתה כותב.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוניגר
חבר מתאריך 15.12.14
6476 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:11   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יפה מאוד השכלנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
6169 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:13   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. פנטסטי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נירעוז אתה נכס אמיתי לפורום. יש אולי שני כלי תקשורת בישראל שיכולים להתהדר בניתוח ברמה הזו.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
השרף
חבר מתאריך 24.10.14
1765 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:14   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אתה גדול!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחפש בנרות
חבר מתאריך 3.5.04
5091 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:15   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מרשים ביותר, תודה על ההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אם יורשה לי, נראה שאנחנו בעיצומם של חילופי דורות בארה"ב. דור הבייבי-בום (קלינטון, בוש, ועכשיו טראמפ וקארסון והילארי קלינטון) עומד לפנות את מקומו לדור ה-X, ילידי 1963-1980 (ויש המאריכים עד 1984). רוביו, קרוז ואומאלי. אובאמה היה ממש על התפר בין שני הדורות. אני מאמין שנציגי הדור הזה ינהיגו את ארה"ב כבר בינואר 2017.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    23:00   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. +1  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   ככל שחולפות השנים ברור שהדור הותיק יפנה את מקומו - השאלה היא באמת עד כמה מהר זה יקרה.

הפנייה של הקהל האמריקני לפוליטיקאים צעירים מוכרת וידועה: ברק אובמה ב-2008 היה בן 44 כשנבחר, ביל קלינטון ב-1992 היה בן 46 כשנבחר, אפילו ג'ון קנדי ב-1960 היה בן 43 כשנבחר (הצעיר אי פעם). בכל אותם מקרים דובר רבות על כך.

ככלל התחום הסוציולוגי בהקשר הפוליטי הוא תמיד מרתק.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה
חבר מתאריך 30.4.12
15947 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:16   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איזה כיף לקרוא את העדכונים שלך.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

בורא עולם חנן אותך באינטלגנציה רגשית? אל תהסס להשתמש בה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמי הכבאי
חבר מתאריך 27.1.15
8558 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:16   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ניר עוז אתה ענק! כל פוסט שלך כתוב בבהירות ובצורה מרשימה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   תודה רבה!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש_באדמה
חבר מתאריך 7.10.07
848 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:17   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חן חן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כיף לקרוא

ערבי - סוג של חיה, המוגנת ע"י השמאל הישראלי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Biscay
חבר מתאריך 3.6.14
4909 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:18   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תודה על פוסט בחירות איכותי ביותר (כמו תמיד)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GoodSky
חבר מתאריך 17.7.08
55497 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:20   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אדוני! אתה נכס לפורום! פוסט נהדר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Scotland
חבר מתאריך 19.1.14
548 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:25   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. משקלול הנתונים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אחוזי תמיכת קהל
תמיכת פוליטיקאים
בן למהגרים
תמיכת שחורה צעירה כמו מיה לאב
סיכויים בהתמודדות מול קלינטון

יש למרקו רוביו סיכוי טוב להמריא לראש הצמרת וגם לקחת את הנשיאות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LionInZion
חבר מתאריך 18.12.13
8596 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:26   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כתוב בצורה חובבנית ביותר, לא נעים לקריאה ומתומצת מדי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין כמוך. תודה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kidi
חבר מתאריך 7.5.07
3845 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:28   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
תותח מקצוען
תענוג צרוף

מוסלמי = דאע״ש.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם
חבר מתאריך 10.2.15
573 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:30   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. סקרי פופולריות עדכניים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כרגע רק קארסון ורוביו מובילים על קלינטון

רוביו-קילנטון
http://www.realclearpolitics.com/epolls/2016/president/us/general_election_rubio_vs_clinton-3767.html

קארסון-קלינטון
http://www.realclearpolitics.com/epolls/2016/president/us/general_election_carson_vs_clinton-5119.html

כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:50   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. וצריך לומר שההובלה הגדולה ביותר של קלינטון היא על טראמפ  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   בהתמודדויות ראש-בראש בין קלינטון כמועמדת המפלגה הדמוקרטית לבין כל המתמודדים הרפובליקנים המובילים כיום:

47.6% - קלינטון (+4.4)
43.2% - טראמפ

47.4% - קרסון (+2.4)
45.0% - קלינטון

46.0% - רוביו (+1.4)
44.6% - קלינטון

45.8% - קלינטון (+1.3)
44.5% - קרוז

45.3% - קלינטון (+2.0)
43.3% - בוש

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה ישראלי
חבר מתאריך 20.1.08
4515 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:37   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. תודה ניר! להערכתי קרסון הוא הנשיא הבא של האומה המטופשת הזו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ה' הוא המלך!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
empresario
גולש אורח
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:39   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. יפה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   תודה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jo08
חבר מתאריך 15.4.10
3937 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:47   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ניר-תודה רבה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:54   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. נושא נוסף מהיום - דולנד טראמפ מאיים להחרים את העימות הרפובליקני הבא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא הוזכר לעיל שב-15 בדצמבר תערוך רשת CNN עימות נוסף למתמודדי המפלגה הרפובליקנית לנשיאות (עימות שיפוצל לשני חלקים - אלה המובילים ואלה שבתחתית) וב-19 בדצמבר תערוך רשת ABC עימות כזה גם למתמודדי המפלגה הדמוקרטית.

כעת מאיים המתמודד הרפובליקני המוביל דונלד טראמפ להחרים את העימות של רשת CNN אם זו לא תעביר אליו 5 מיליון דולר כדי שהוא יוכל לתרום אותם לארגון צדקה לפי בחירתו. כבר באחד העימותים הקודמים ביקש טראמפ מהרשת, שהצליחה לקבוע שיאי רייטינג בעימות הרפובליקני הראשון בזכותו, לקבוע כי כל הכנסותיה מפרסום בליל העימות יועברו לתרומה לארגוני צדקה. הרשת לא התייחסה לבקשה וטרמאפ הופיע על הבימה עם כל יתר המתמודדים ללא בעיות.

לפני העימות הקודם שנערך בחודש שעבר איים טרמאפ גם על רשת אחרת, Fox Business, וביקש ממנה לקצר את משדר העימות מ-3 שעות לשעתיים - ולא, הוא לא ישתתף בעימות. הרשת לבסוף נכנעה לבקשתו והוא אף ציין את זה במהלך המשדר.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ram
חבר מתאריך 8.3.08
11678 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:55   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מרתק כתמיד - תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

שאלה - מה דעתך על סיכוייו של ברני?
לאחרונה קראתי יותר ויותר כתבות שכל הצעירים מאוד נוטים לטובתו.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:34   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. לסנדרס אין הרבה סיכוי  
בתגובה להודעה מספר 23
 
   אמנם הוא אכן נהנה מתמיכה רבה של קהל צעיר ואפילו עשרות אלפים פוקדים את אסיפות הבחירות שמטהו עורך, אבל אין לו סיכוי לנצח את המירוץ ולזכות במספיק צירים כדי להתמנות למועמדות המפלגה. מיותר לציין שגם אם הוא יצליח לזכות במינוי, ההערכה היא שאין לו הרבה סיכוי לנצח את המועמד הרפובליקני שיעמוד מולו במקרה שכזה.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ram
חבר מתאריך 8.3.08
11678 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:41   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. מעניין - תודה  
בתגובה להודעה מספר 29
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 01.12.15 בשעה 22:49 בברכה, ram
 
זה מעלה שאלה. מנסיונך הרב בסיקור מערכת הבחירות בארה"ב, האם שם לא קיימת תופעת 'המפלגה התורנית' שמככבת (בהקבלה למועמדים בודדים)? סטייל מפלגת הגמלאים או יאיר לפיד בריצה הראשונה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    23:12   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. יש פעמים שקיים מתמודד שלישי שסוחף המונים  
בתגובה להודעה מספר 32
 
   לכתחילה קשה מאוד ל"מתמודד תורן" (המקביל ל"מפלגה תורנית") לזכות במועמדות של אחת משתי המפלגות הגדולות עקב הפרוצדורה המפלגתית ולכן במקרים רבים אדם כזה ינסה את מזלו רק כמתמודד עצמאי.

היו מקרים כאלה - ראלף ניידר בשנת 2000 (שזכה בכ-3% מהקולות) ורוס פרו ב-1992 (שזכה בכ-19% מהקולות).
המקרה האחרון של מתמודד שלישי מצליח שגם נהנה מכמה קולות אלקטורים היה ג'ורג' וולאס בשנת 1968.

אבל בארה"ב, עקב השיטה, קשה למדי לסחוף את ההמונים שלא באמצעות שתי המפלגות הגדולות. למתמודדים השלישים יכולה להיות השפעה דרמטית על מי מהשניים הראשונים ינצח אבל לא השפעה מספיק גדולה כדי להיבחר בעצמו.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר
חבר מתאריך 16.7.14
15246 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    21:56   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   המוות של ראש העיר ג'ונו מיד מעלה אצלי אסוציאציה ל"נמלטים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Scotland
חבר מתאריך 19.1.14
548 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:01   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. תודה ניר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שוחה טוב בחומר
ובקיא בפרטים

נכון להיום
האם אתה מוכן להמר מי יקח את ראשות המפלגה הרפובליקנית?
ומי יזכה בנשיאות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:40   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לגבי ההימור:  
בתגובה להודעה מספר 25
 
   אצל הרפובליקנים - לדעתי יזכה במינוי אחד מהחמישייה שהוזכרו לעיל (טראמפ, קרסון, רוביו, קרוז, בוש).
לגבי הנשיאות - כבר לפני מספר חודשים הימרתי על קלינטון ולפי שעה ההימור עומד בעינו.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avi5
חבר מתאריך 18.10.12
411 הודעות
יום רביעי כ' בכסלו תשע''ו    00:56   02.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. גם אם רוביו יהיה מול קלינטון היא תזכה?  
בתגובה להודעה מספר 31
 
   אמרת לפני חודש שיש לו סיכוי יותר טוב ממנה במדינות המתנדנדות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום רביעי כ' בכסלו תשע''ו    11:36   02.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. זו שאלה קשה  
בתגובה להודעה מספר 44
 
   ראשית, לא טענתי שיש לו סיכוי יותר טוב מקלינטון במדינות המתנדנדות. טענתי שיש לו סיכוי יותר טוב במדינות המתנדנדות מאשר יתר הרפובליקנים. באופן יחסי. קלינטון, כמו כל מועמד דמוקרטי, עדיין נהנית ממפה יותר נוחה עבורה.

שנית, רוביו מול קלינטון - זו שאלה קשה. רוביו אמנם יכול להיות ה"ברק אובמה של הרפובליקנים" (כפי שמכנים אותו מעת לעת) אבל עדיין קלינטון היא המועמדת המובילה. אנו כה רחוקים מתאריך הבחירות כך שבשלב הזה קשה להעריך.

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cosmo Kramer
חבר מתאריך 4.7.14
7726 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:23   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מעולה!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Whereismymind
חבר מתאריך 28.5.15
3873 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:24   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. ואוו איזה השקעה, מבחינתי כבר יש לך צל״ש.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   תודה רבה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צופה מהצד
חבר מתאריך 15.3.08
87799 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:48   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לניר יש דרגת עיתונאי, שהיא גבוהה יתר מאשר צלש  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  

"קבל את האמת ממי שאמרה"-הרמב"ם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Whereismymind
חבר מתאריך 28.5.15
3873 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    23:04   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. תודה, רוב הזמן אני גולש מהאפליקציה ואני לא רואה את זה.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jumbo777
חבר מתאריך 2.4.12
4038 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:29   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. תודה לך!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

יש לנו אמונה והיא תנצח!!! עם ישראל חי!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Idan
חבר מתאריך 27.5.13
1294 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:41   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. תודה רבה על ההשקעה, אין להם שם אף אחד שנראה כמו מושיע מבטיח...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלמיק3
חבר מתאריך 24.12.02
1742 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:44   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מי מהרפובליקנים יעז להבטיח שהוא ישחרר את פולארד לישראל? אף אחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וזה צריך להיות המדד היחיד לכמה הם ״אוהבים״ את ישראל
הם אוהבים להבטיח שרק הם ידאגו לנו, שהם יעבירו את השגרירות לירושלים, אבל גם הם רוצים להשאיר את פולארד תחת הגבלות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צופה מהצד
חבר מתאריך 15.3.08
87799 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:49   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תודה לך ניר,על ההשקעה בהבאת נתונים עדכניים על מערכת הבחירות המרתקת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

"קבל את האמת ממי שאמרה"-הרמב"ם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ron
חבר מתאריך 29.4.13
1077 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    22:58   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. נכס לפורום! תודה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אכפת מעמי
חבר מתאריך 16.11.14
153 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    23:45   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אין מילים! מלאכת מחשבת המכבדת את הקורא האינטליגנטי ואת הכותב!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מבחינתי אתה מהווה דוגמא ומופת לדרך שבה כל העתונאים שבקרבנו אמורים לעבוד.
מסודר ,שיטתי ולא מתלהם.

בלי ריבוי כותרות מפוצצות או הבלטות פונטים וכתיבה מעגלית, אלא נקי ישר ומנתח.

חזק והמשך בדרכך זו!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7
חבר מתאריך 13.12.09
45915 הודעות
יום שלישי י''ט בכסלו תשע''ו    23:50   01.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NirOz
חבר מתאריך 1.4.12
11061 הודעות
יום רביעי כ' בכסלו תשע''ו    15:06   02.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. הנה פרסום סקר חדש מהבוקר בארה''ב:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   http://thehill.com/blogs/ballot-box/presidential-races/261735-trump-leads-carson-fades-in-new-national-poll

הפריימריז הרפובליקנים
27% - דולנד טרמאפ
17% - מרקו רוביו
16% - בן קרסון
16% - טד קרוז
5% - ג'ב בוש

הפריימריז הדמוקרטים
60% - הילרי קלינטון
30% - ברני סנדרס
2% - מרטין אומאלי

- - -


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
2270 הודעות
יום רביעי כ' בכסלו תשע''ו    19:13   02.12.15   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. המומחים מסרבים להתיישר עם המציאות שטראמפ לא הולך לשום מקום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אף אחד מהמומחים לא העריך שטראמפ יוביל בסקרים כל כך הרבה חודשים, אז צריך לקחת בערבון מוגבל את התחזיות שלהם, שמשום מה לא משתנות למרות הסקרים העקביים. טראמפ יכול להפסיד, אבל פחות מחודשיים לפני הבחירות באיווה, יש לו סיכוי לא רע לזכות במינוי להערכתי.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות