אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #27097 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 27097   
סוס-עץ
חבר מתאריך 2.4.12
35125 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:35   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נחשף מדליף תוכנית המעקב הסודית של ארה''ב  

ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.13 בשעה 23:16 בברכה, סוס-עץ

אדוארד סנואודן, צעיר בן 29 שעבד עבור ה-CIA בעבר, הוא האחראי לאחת ההדלפות הגדולות בארה"ב שחשפה כי הממשל מרגל אחר טלפונים של מיליוני אזרחים וכורה מידע בגוגל ובפייסבוק. "אני מבין שיגרמו לי לסבל בגין פעולותיי"

מי שעומד מאחורי מה שתואר כאחת ההדלפות החשובות והגדולות בהיסטוריה האמריקנית הוא אדוארד סנואודן, בן 29, עובד לשעבר ב-CIA. ה"גרדיאן", שחשף את פרשת הריגול באינטרנט של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקנית, חשף הערב (יום א') את זהותו של סנואודן, לבקשתו. בראיון מהונג קונג הוא

אומר לעיתון: "אין לי כוונה להסתיר את מי שאני כי אני יודע שלא עשיתי דבר שלא כשורה".

סנואודן עבד עם הסוכנות בארבע השנים האחרונות כעובד של קבלנים חיצוניים שסיפקו לה שירותים, בהם החברות "דל" ו"בוז אלן", שם הוא מועסק עכשיו.

כשהעביר את התיק הראשון של מסמכים מסווגים הוא צירף לכך הערה: "אני מבין שיגרמו לי לסבל בגין פעולותיי" אבל "אני אבוא על סיפוקי אם הפדרציה של חוק סודי וכוחות שלא ניתן לעמוד בפניהם ששולטים בעולם שאני אוהב ייחשפו ולו להרף עין".

הוא אמר שאינו מפחד מפני ההשלכות של חשיפתו האישית אך חושש כי היא תסיח את תשומת הלב הציבורית מהנושאים שעולים מחשיפת המסמכים עצמה. "אני יודע שהתקשורת אוהבת לעשות פרסונליזציה לדיונים פוליטיים ואני יודע שהממשלה תעשה לי דמוניזציה. אני לא רוצה תשומת לב תקשורתית כי אני לא רוצה שהסיפור יהיה אני. אני רוצה שהסיפור יהיה על מה שהממשלה האמריקנית עושה".

בשבוע האחרון נחשפה תוכנית ריגול רחבת היקף שמאחוריה עומדת הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) האמריקנית. העיתונים "גרדיאן" הבריטי וה"וושינגטון פוסט" האמריקני חשפו בין היתר שממשלו של ברק אובמה ריגל אחר טלפונים של מיליוני אזרחים וגם דרך שירותי האינטרנט והרשתות החברתיות.

בממשל ובמודיעין האמריקני הביעו דאגה חמורה מנזקים לביטחון המדינה כתוצאה מהדלפת תוכניות הציתות הסודיות.

הנשיא אובמה החליט לא להתקפל מול הביקורת הציבורית הקשה על פיקוח נוסח "האח הגדול" על רישום ואגירת כל מספרי הטלפונים בארה"ב, אימיילים, צ'אטים ברשתות חברתיות ושיחות בסקייפ. אתמול אמר הנשיא האמריקני כי אי אפשר לבקש 100% ביטחון ולשמור ב-100% על זכויות הפרט. והלילה הגישה סוכנות ה-NSA בקשה רשמית לפתוח בחקירה פלילית לאיתור מדליפי המידע על תוכנית המעקב הסודית שלה.

חדשות היום ברוטר הם חדשות המחר אצל כולם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אנרכיסט מהזן הגרוע ביותר 669 09.06.13 22:42 1
     טוב שיש גם כאלה גרגרן 10.06.13 00:15 9
  הבעיה היא לא עם אזרחי ארה''ב, אלא עם אזרחי שאר העולם... Q 09.06.13 22:44 2
  זה לא חדש,‏ גם בארץ ובעוד ארצות יש את זה הצלה בית שמש 09.06.13 22:57 3
  ממש האח הגדול yossi225 09.06.13 22:58 4
  מדליף פרשת הריגול ברשת בארה''ב נחשף: ''לא עשיתי שום דבר פסול'' סוס-עץ 09.06.13 22:59 5
  ולמה אתם חושבים שיש ''מרוץ לירח'' לפתח מחשבי על הולכים ומתחזקים? se7en 09.06.13 23:03 6
  זו הסיבה שאני לא כותב את שמם של מנהיגים בתגובותיי jo08 09.06.13 23:08 7
  זה רק חצי מהסיפור... SerahKastel 09.06.13 23:58 8
     כמו שכתבתי בתגובה הראשונה. אנרכיסט מהזן הגרוע ביותר 669 10.06.13 00:19 10
     אני לא מכיר מקרה אחד של אדם מהסוג הזה גרגרן 10.06.13 00:26 11
         אבל כאן המקרה הפוך SerahKastel 10.06.13 01:01 13
             הייתי לוקח דווקא דוגמא מהתקשורת בארה''ב גרגרן 10.06.13 02:15 14
  וידאו פה : אייל מגן 74 10.06.13 00:40 12

669
חבר מתאריך 2.4.12
18851 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:42   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אנרכיסט מהזן הגרוע ביותר  
בתגובה להודעה מספר 0

"אם כולם חושבים אותו דבר, סימן שמישהו לא חושב כלל".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גרגרן
חבר מתאריך 30.4.12
1189 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    00:15   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. טוב שיש גם כאלה  
בתגובה להודעה מספר 1

שישמרו על האיזון בין העם לרשויות החוק. אני אישית מאחל לו שיסתתר בהצלחה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Q
חבר מתאריך 8.10.01
25178 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:44   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הבעיה היא לא עם אזרחי ארה''ב, אלא עם אזרחי שאר העולם...  
בתגובה להודעה מספר 0

אשר אינם מוגנים ע"י החוק האמריקאי, כאשר תעבורת הנתונים והמידע שלהם
נותרו חשופים וללא הגנה חוקתית כלשהיא.

הצלה בית שמש
חבר מתאריך 5.10.07
626 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:57   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה לא חדש,‏ גם בארץ ובעוד ארצות יש את זה  
בתגובה להודעה מספר 0

בסד

אני ‏
מעוד ‏
מופתע ‏'שהדבר הזה רק עולה עכשיו,‏ זה פיתוח ישן,שכבר שנים הדב ר נמצא בהרבה מדינות.‏ במיוחד במדינות המפותחות.

yossi225
חבר מתאריך 30.10.11
1785 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:58   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ממש האח הגדול  
בתגובה להודעה מספר 0

עולם מחורבן שבו רק הכסף שולט.

רק שתדעו שזה עוד כלום.

יש לי חבר שעובד בחברה שעוסקת בביטחון המולדת והוא אמר לי שמנסים לפתח מערכת שתזהה אנשים לפי חתימת קול בתעבורת רשת או בטלפון. החברה שתפתח את זה תזכה לחוזים במיליארדים

סוס-עץ
חבר מתאריך 2.4.12
35125 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    22:59   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מדליף פרשת הריגול ברשת בארה''ב נחשף: ''לא עשיתי שום דבר פסול''  
בתגובה להודעה מספר 0

אדוארד סנודן בן ה-29 עבד כעוזר טכני ב-CIA ובמשך ארבע השנים האחרונות עבד בסוכנות לביטחון לאומי. "אני מבין שאני עלול לסבול ממעשיי", כתב סונדן במכתב שצורף למסמכים

"אני מבין שאני עלול לסבול ממעשיי", סיפר סנודן (צילום מסך מתוך הגארדיאן)
האיש שאחראי לאחת ההדלפות הרגישות ביותר בממשל אובמה הוא אדוארד סנודן – כך חושף היום (ראשון) הגרדיאן הבריטי. סנודן בן ה-29 עבד כעוזר טכני ב-CIA ובמשך ארבע שנים האחרונות עבד בסוכנות לביטחון לאומי (NSA). על פי הדיווח בגארדיאן, הוא ביקש מהם להיחשף בשמו: "לא הייתה לי שום כוונה להסתיר את זהותי מאחר ולא עשיתי שום דבר פסול", הסביר.

סנודן אחראי על הדלפת חומר רגיש מאחד הארגונים החשאיים ביותר בעולם. בפתק שצירף לסט הראשון של המסמכים, הוא כתב: "אני מבין שאני עלול לסבול ממעשיי", אך "אני אהיה מרוצה אם הפדרציה של חוקים סודיים, חנינה לא שוויונית וסמכויות ביצועיות שלא ניתן לעמוד בפניהן השולטות בעולם שאני אוהב יחשפו – אפילו לרגע". למרות נחישותו להיחשף, הוא התעקש שוב ושוב שהוא רצה להימנע מאור הזרקורים התקשורתי. "אני לא רוצה את תשומת לב ציבור, כי אני לא רוצה שאני אהפוך לסיפור. אני רוצה שזה יהיה על מה שהממשל האמריקני עושה".

בחמישי האחרון הודה ממשל אובמה כי הוא אוסף כמות גדולה של הקלטות טלפוניות של לפחות רשת טלפונית אחת כ"כלי קריטי להגנת האומה מפני איומי טרור על ארצות הברית". ההודאה הגיעה לאחר שהגרדיאן חשף בעמוד הבית שלו הוראה סודית של בית משפט הקשורה להקלטות של מיליוני לקוחות חברת "ווריזון תקשורת". גורם בכיר בממשל אמר כי הוראת בית המשפט נוגעת רק לפרטים כמו מספר הטלפון או אורך השיחה, ולא זהותם של המנויים או תוכן השיחות. בדיווח עוד באותו היום של הוושינגטון פוסט נודע גם כי הסוכנות לביטחון לאומי והבולשת הפדרלית בארה"ב (ה-FBI) חודרות ישירות לשרתיהן של תשע חברות אינטרנט אמריקאיות, מצותתות לצ'טים קוליים ומשודרים, ומחלצות תמונות, דואר אלקטרוני ומסמכים. המידע שנאסף נועד לעקוב אחרי גופים זרים ולא אחרי אזרחי המדינה, כך עולה ממסמך סודי ביותר שהגיע לידי העיתון.

"חברות האינטרנט סיפקו לממשל ארה"ב גישה לשרתים"

חדשות היום ברוטר הם חדשות המחר אצל כולם

se7en
חבר מתאריך 8.5.13
5584 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    23:03   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ולמה אתם חושבים שיש ''מרוץ לירח'' לפתח מחשבי על הולכים ומתחזקים?  
בתגובה להודעה מספר 0

צריך לעבד את כל המידע הזה.

שום סימולציות של פיצוץ גרעיני ושום בטיח.

jo08
חבר מתאריך 15.4.10
3937 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    23:08   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זו הסיבה שאני לא כותב את שמם של מנהיגים בתגובותיי  
בתגובה להודעה מספר 0

אלא בכינויים מובנים.
ורק השבוע "הערתי" לאחד הכותבים שימתן את תגובתו בנושא מסוים.

SerahKastel
חבר מתאריך 2.4.12
1736 הודעות
אור ליום שני ב' בתמוז תשע''ג    23:58   09.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. זה רק חצי מהסיפור...  
בתגובה להודעה מספר 0

כלי התקשורת בעולם מיהרו לאמץ את גרסתו וגרסת הגארדייאן כאילו מדובר בגיבור לוחם חירות וקדוש מעונה ש"מבין שיאלץ לסבול בשל מעשיו" שמוכן "להקריב את חייו הנוחים בהוואי" כי הוא "אינו יכול להרשות במצפון נקי לממשלת ארה"ב להשמיד את הפרטיות והחירויות הבסיסיות של אנשים ברחבי העולם..." (כך בריאיון המדובר בגארדיאן).

כשבמציאות לא רק שלא היה מוכן באמת לשלם על מעשיו, אלא שלאחר שסיים להוריד את המסמכים הסודיים לקח טיסה ל-הונג קונג, סין - אותה סין הידועה בחירויות הבסיסיות והרבות שהיא מעניקה לאזרחיה... שהרי חופש הדיבור, חופש פוליטי והפרטיות הן אבני יסוד באותה מדינה דיקטטורית קומוניסטית שבאחד ממלונותיה הוא מסתתר כעת.

העובדה היא שמדובר בבור ועם הארץ רודף פרסום שבגד בתפקידו ומדינתו באיצטלה של מאבק אבירי לחירות, וכעת והוא מסתתר באחת המדינות שעושה הכל כדי להגביל את חופש הביטוי, חופש המידע והאינטרנט, מדינה שעוקבת אחר תושביה דרך קבע כבר שנים, וכעת הוא נמכר לכל העולם ואשתו כגיבור מעונה שבא להציל את העולם.

669
חבר מתאריך 2.4.12
18851 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    00:19   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כמו שכתבתי בתגובה הראשונה. אנרכיסט מהזן הגרוע ביותר  
בתגובה להודעה מספר 8

"אם כולם חושבים אותו דבר, סימן שמישהו לא חושב כלל".

גרגרן
חבר מתאריך 30.4.12
1189 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    00:26   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני לא מכיר מקרה אחד של אדם מהסוג הזה  
בתגובה להודעה מספר 8

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.06.13 בשעה 00:30 בברכה, גרגרן

שלא עשו לו דמוניזציה בצורה כזו או אחרת. תמיד אפשר יהיה לחפש למה הוא חלאת אדם\בוגד ושאר כינויים. צריך להשתדל לבחון את הדברים בלי דעות קדומות. מבחינתי הוא רצה לחשוף פעולות של הממשל המנוגדות לערכיו ועקרונותיו וברח למקום שהוא מאמין שיהיה קשה לcia לתפוס אותו שם. דפוס חשיבה נורמלי, כמו שלך ושלי. האם אני מסכים איתו? לא גיבשתי דעה מוצקה. אבל אני מרגיש הזדהות עם כל אדם שלא הולך עם הזרם ומנסה לחשוף עוולות בגוף אותו הוא משרת, כל שכן רשויות החוק במדינות המערב שצוברות לעצמן יותר מדי כוח בעשורים האחרונים..כולל ישראל(ואני מקווה שכולם מודעים לפיילוט המאגר הביומטרי שמתקיים בימים אלו ומבינים שחשוב לסרב לכל הצעה של משרד הפנים מהסוג הזה בתוקף).

SerahKastel
חבר מתאריך 2.4.12
1736 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    01:01   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אבל כאן המקרה הפוך  
בתגובה להודעה מספר 11

עושים לו בעיקר הירואיזציה. (הדמוניזציה כאן היא דווקא לארה"ב, לנשיא, לממשל.)

זה התחיל באאוטינג בגארדיאן שכל כולו שבח והלל למעשיו וממשיך בעיתונים חשובים אחרים בעולם. נסה לעשות סיבוב בעיתוני העולם ותיווכח שזה לא מקרי שהידיעה ברוב גופי התקשורת החשובים מופיעה בנוסח שסוס עץ הביא כאן, נוסח שמטשטש את הסתירה במעשיו, נוסח שלא תוהה על הבעייתיות שבמעשיו ובדרכו.

שים לב איך הוא מנמק בגארדיאן את בריחתו להונג קונג:
“he chose the city because ‘they have a spirited commitment to free speech and the right of political dissent,’ and because he believed that it was one of the few places in the world that both could and would resist the dictates of the US government.”

התמצא מאבק לחירות יותר הזוי ובור מזה?

ובעניין הבגידה,
לא מדובר בכינוי, יש פה מימד משמעותי של בגידה, של הפרת אמונים. הן מבחינת ארה"ב בכלל, והן מבחינת מקום עבודתו החשוב בפרט - הCIA וה NSA. לא לחינם הפקידו בידיו מידע כ"כ חשוב.
מימד הבגידה מתעצם כשמנסים לדמיין את ההשלכות האפשריות של מעשה כזה והדרך שבה הוא מתנהל - במדינה כמו סין זו לא בעיה לממשל לשים ידו על כל החומר שברשותו של סנואדן. תאר לעצמך מה מדינה כמו סין יכולה לעשות עם חומר כזה.

גרגרן
חבר מתאריך 30.4.12
1189 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    02:15   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הייתי לוקח דווקא דוגמא מהתקשורת בארה''ב  
בתגובה להודעה מספר 13

ולא מהעיתונים בעולם, בפרט באירופה. אלה האחרונים לא מגלים יותר מדי אמפתיה לצרכי הבטחון\בטחון פנים האמריקאיים, ומטבע הדברים הם יביעו תמיכה במאבקו נגד הפגיעה בפרטיות כחלק מתפיסתם הליברלית(בצורה דומה מאוד לתקשורת השמאל בישראל). הגארדיאן במיוחד לא ידוע כסמל לאובייקטיביות. לעומת זאת, משיטוט מהיר שעשיתי בעצתך בעיתוני ארה"ב לא שמתי לב להעדפה לכאן או לכאן. היו כתבות שעסקו בפרסום בגארדיאן ומאידך כתבות שעסקו בנזק שנגרם לטענת רשויות המודיעין האמריקניות(wahsington post, ny times fox news).
מכל מקום, אני לא מתווכח על הנזק הפוטנציאלי שיכול להיגרם ע"י מקרים כאלה. אבל הייתי מתייחס בספקנות לכל ההפחדות שבאות כמה צפוי, ממי שהובך בעצמו מההדלפה. לא קשה לראות איך הממשל האמריקני(ובצדק מבחינתו) רודף אחרי כל מי שמנסה להדליף משורותיו ומנסה לעצור אותו בכל דרך עקלקלה אפשרית.
לדעתי גם אין ממש מה לפחד מהשלכות אפשריות. בהסתייגות כמובן אולם אני בספק אם הוא לא נמצא במעקב צמוד כבר עכשיו למנוע כל נזק אפשרי.

אייל מגן 74
חבר מתאריך 2.4.12
1684 הודעות
יום שני ב' בתמוז תשע''ג    00:40   10.06.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. וידאו פה :  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

גם אני בעד ארץ ישראל השלמה.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות