אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #283112 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 283112   
qm
חבר מתאריך 9.8.02
48402 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תשע''ו    23:15   24.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ממשלת שוודיה מסתירה מידע על תקיפות מיניות מצד פליטים  

 
   qm: הקפצתי אל ראש הפורום בשעה 23:20
עשרות אלפי הפליטים שחוצים את גשר ארסונד, המחבר בין שוודיה לדנמרק, מצליחים לערער את היחסים בין המדינות. בממשלת שוודיה בוחרים להסתיר מידע על סדרה של תקיפות מיניות שבהן היו מעורבים המהגרים


הגשר היווה סמל ועדות לחום ולאחווה ששוררים בין שתי השכנות הסקנדינביות. דנמרק ושוודיה, שניהלו יותר מ־20 מלחמות ביניהן בין המאה ה־16 למאה ה־19, הפכו בעשורים האחרונים לקרובות יותר מאי פעם. בין השאר זה קרה באמצעות האיחוד האירופי הנורדי, שהקימו מדינות סקנדינביה בשנות ה־50 של המאה ה־20, ובמסגרתו גם ביטלו את הצורך בדרכונים. גשר ארסונד אף הפך לזירה המרכזית של סדרת המתח הטלוויזיונית "הגשר", הפקה דנית־שוודית שזכתה להצלחה בינלאומית.

אולם בשבועות האחרונים שוב נושבות רוחות קרות בין שוודיה לבין דנמרק, ולא רק בגלל מזג האוויר החורפי. משבר הפליטים שפוקד את מדינות האיחוד האירופי השפיע עמוקות גם על יחסי שתי המדינות, בייחוד אחרי ש־150 אלף פליטים ומהגרים הסתננו לתוך שוודיה כשהם מנצלים את התנועה החופשית על הגשר.

החל מתחילת החודש, לראשונה זה יותר מחצי מאה, דורשים פקחי הגבולות השוודיים כי כל מי שמגיע ברכבת מדנמרק יציג בפניהם תעודת זהות עם תמונה, על מנת שניתן יהיה לאתר את הפליטים והמהגרים הבלתי חוקיים. זאת אחרי שבנובמבר האחרון כבר החלה המשטרה השוודית לבדוק רכבות ומעבורות שמגיעות מהיבשת ולעצור כל מי שאינו נושא תעודות מסע תקפות.

גם דנמרק הקשיחה את הפיקוח על הגבולות, בעיקר על הגבול המשותף עם גרמניה, שלתחומיה נכנסו בשנה האחרונה מאות אלפי פליטים. בשבוע הבא ידונו המחוקקים בהצעה שנויה במחלוקת שהגישה הממשלה, אשר נתמכת בקולותיהם של חברי מפלגת העם הדנית שמתנגדת להגירה, ולפיה יוחרמו מפליטים פריטים יקרי ערך בשווי של יותר מעשרת אלפים קרונות על מנת לממן את הוצאות הדיור שלהם.

בכירי האיחוד האירופי הבהירו כי הם אינם רואים בעין יפה את הצעדים הסקנדינביים, בטענה שהם פוגעים ברצון לקדם אחדות בין המדינות החברות, ואף ציינו כי יבדקו את חוקיותם. אולם ראש ממשלת דנמרק, לארס לוקה רסמוסן, אמר בתגובה כי "אם האיחוד האירופי לא יכול להגן על הגבול החיצוני שלו, אתם תראו עוד ועוד מדינות הנאלצות להפעיל אמצעי פיקוח זמניים בגבולות".

רבים מבין אלפי הנוסעים שעושים מדי יום את הדרך ברכבת בין שתי המדינות לא קיבלו בעין יפה את הצעדים החדשים. "זה מרגיש כאילו מדובר בגרסה דיאטטית של חומת ברלין, וזה אפילו מטריד יותר מכפי שאתם חושבים כאשר צריך להראות את תעודת הזהות לשומר ואתה יודע שהם שומרים את זה איפשהו בענן", אמר איש העסקים פר טריידין, שמשמש סגן ראש לשכת הסחר של דרום שוודיה. "שלוש מתוך ארבע רכבות בוטלו כתוצאה מהבדיקות. מערכת התחבורה היא מערכת הדם של הכלכלה המטרופוליטנית. זה יעצור את זרימת הדם".

בינתיים נראה כי הפליטים, שחולמים על חיים חדשים גם בקור הסקנדינבי, לא מתרשמים מצעדי הביקורת הקפדניים החדשים. בשבוע שעבר עצרו כוחות משטרה דניים חמישה מבקשי מקלט שניסו לחצות את המנהרה של גשר אורסונד ברגל, בעוד משמר החופים עצר מבקש מקלט חסר תעודות ומבריח בעת שניסו לעבור את הגבול הימי בין המדינות, באמצעות סירה מתנפחת גנובה. "ייתכן שמדובר בתחילתה של מגמה חדשה", הודתה דוברת משטרת מחוז סקניה שבדרום שוודיה, אווה־גאן ווסטפורד.
מסתירים מידע

מתקפת "הטרור המיני" שהתרחשה בעיר קלן שבגרמניה בערב השנה האזרחית החדשה, כאשר קבוצות של גברים, מרביתם פליטים ומבקשי מקלט מהמזרח התיכון ומצפון אפריקה, תקפו מינית מאות נשים ואף אנסו ושדדו חלק מהן, עוררה זעזוע ברחבי היבשת והלהיטה את הדיון הציבורי בנוגע להגבלת ההגירה ולגירושם של מבקשי מקלט עבריינים.

אולם לפני כשבועיים התברר כי גם שוודיה חוותה סדרת תקיפות משלה, שעד כה נשמרה בסוד. היומון "דאגנס נייהטר" ציטט השבוע גורמים שהאשימו כי משטרת שטוקהולם הסתירה את התרחשותן של תקיפות מיניות נגד נערות במהלך פסטיבל המוזיקה השנתי "אנחנו שטוקהולם", שנערך בעיר מדי קיץ ומושך אליו מאות אלפי צעירים בני 12 עד 17 מרחבי היבשת.

במזכר משטרתי שנחשף בעיתון נאמר כי במהלך הפסטיבל בשנת 2014 היו מקרים של צעירים, ככל הנראה בעיקר פליטים אפגנים שהגיעו למדינה בלי הוריהם, אשר "התפשטו מול נערות צעירות". למרות זאת, המשטרה לא מסרה את המידע לציבור, ובמהלך הפסטיבל בקיץ האחרון שוב התרחשו תקיפות מיניות. "ברגע שיצאת מהקהל, הם החלו לגנוח", סיפרה נערה בת 15 שנכחה בפסטיבל.
לפי הנתונים שנחשפו, באירוע של 2014 היו טענות על 17 תקיפות ועל מקרה אונס, ובשנה שעברה כבר נרשמו 19 תקיפות ומקרה אונס, אולם במשטרה הודו כי ייתכן שהנתונים גבוהים יותר בשל מספר המשתתפים הגבוה. בעקבות הפרסום נעצר נער בן 15 שהואשם בתקיפה מינית נגד בנות 14 באירוע.

במשטרת שטוקהולם הכחישו כי הם הסתירו את המידע במכוון, אך טענו כי אינם יודעים מדוע הציבור לא שותף בפרטים. על אף שראש הממשלה לפבן הבטיח לחקור את הפרשה, קבעה התביעה השוודית כי "אין סיבה להאמין שנציבים של המשטרה ביצעו פשעים שמצריכים תביעה ציבורית".

עם זאת, פיטר אגרן, מפקד המשטרה במרכז שטוקהולם, רמז כי ייתכן שהסתרת המידע הייתה מכוונת כאשר הודה כי יש הנחיה שלא לחשוף את המוצא האתני ואת הלאומיות של חשודים על מנת שלא לעורר טענות על גזענות. "לפעמים אנחנו לא מעזים לומר את הדברים כמות שהם כי אנחנו מאמינים שזה ישחק לידיהם של השוודים הדמוקרטים", אמר.

דיוויד ברקס, חוקר של פשעי שנאה מאוניברסיטת גטבורג, העריך בשיחה עם ה"ניו יורק טיימס" כי הטענות יחזקו את פעילי הימין באירופה, שבהם גם השוודים הצעירים שקוראים להקשחת הצעדים נגד המהגרים. "זה יהווה ברכה עבור חברי הימין הקיצוני הפופוליסטי, שכעת חוגגים את זה שיש הוכחה שהתקשורת והמשטרה מסתירים פשעים שבוצעו על ידי מהגרים", אמר.

למרות זאת, ראש הממשלה לפבן סיפק ביום רביעי אמירה שנויה במחלוקת כאשר טען כי המהגרים אינם אחראים להתקפות המיניות בארצו וברחבי היבשת. "הטרדה מינית אינה קשורה אוטומטית להגירה. היו לנו הטרדות מיניות בשוודיה במשך שנים רבות מאוד, למרבה הצער", אמר בראיון לרשת CNBC. "מה שצריך כעת זה להיות ברור מאוד שזה לא ראוי ושזה חוצה את הגבול. אנחנו צריכים לשלוח מסר ברור כדי להראות לנערות ולנשים האלה שהן זכאיות כמובן ללכת בעיר בלי הטרדות מיניות".

בינתיים, בתחילת השבוע הציעו פעילי הארגון הגדול ביותר לחינוך מיני בשוודיה להפעיל תוכנית הכשרה של שיעורי חינוך מיני לפליטים צעירים שמגיעים למדינה, על מנת שיבינו את המשמעויות של תקיפות מיניות, אך גם יכירו סוגיות של זכויות הקהילה הגאה ושוויון בין המינים. "יש צורך בסיסי לידע לגבי הכל, ממחלות שמועברות ביחסי מין וקונדומים ועד הזכות להפלות, שוויון מיני וזכויות הלהט"בים", כתבו ראשי הארגון במאמר שפרסמו ביומון "סוונסקה דגבלדט".

גם מעבר לגשר, בדנמרק, הופיעו דיווחים על תקיפות מיניות לכאורה שביצעו מהגרים ופליטים נגד נשים בשלוש ערים לפחות, בעיקר בפאבים ובמועדונים. במשטרה הודו כי הם מודעים לבעיה, אולם טענו כי לא קיבלו תלונות שיאפשרו לפתוח בחקירה.

למרות זאת, בעלי מועדוני לילה החליטו להילחם בתופעה. כך למשל, נקבעה תקנה כי מי שאינם דוברים דנית, אנגלית או גרמנית באופן רהוט לא יוכלו להיכנס פנימה. "אם יש קבוצה של אורחים שמגיעים ומפגינים התנהגות מאיימת, אז זה מציב אתגרים שקשורים לביטחון", אמר מנהל ארגון המסעדות ובתי הקפה בדנמרק, טורבן הופמן רוזנסטוק, "בייחוד אם אתה לא יכול להיכנס איתם לדיאלוג"

http://www.maariv.co.il/HttpHandlers/ShowImage.ashx?id=359977


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  Sweden's Afghan ''Rapefugees'' qm 24.01.16 23:27 1
  איך נאמר? שוודיה. יודה דייקא 25.01.16 01:28 2
  הפוליטיקאים מכרו את שוודיה.. אסור לעשות את הטעות של לקבל אותם כפליטים כאן בעוד שנה-שנתיים 27סוט 25.01.16 02:20 3
     העם השבדי מכר את עצמו ממוקה 25.01.16 07:50 5
  אם הם ייתעשתו אני ממליץ שמי שיימצא אשם באונס והוא לא אזרח Baznoded 25.01.16 03:48 4
  הסדרה אללה איסלאם כבר הראתה את המצב בשבדיה בפרט ובאירופה בכלל goproei 25.01.16 07:58 6
  בתיאבון לאורובה המתועבת Atlas 25.01.16 09:15 7

     
qm
חבר מתאריך 9.8.02
48402 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תשע''ו    23:27   24.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. Sweden's Afghan ''Rapefugees''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כתבה נרחבת בנושא

Some 90 young men -- "mostly Afghan refugee kids," according to police -- were apprehended in connection with the mass sexual assaults at the concert.

A recurring theme in recent articles by prominent feminists is the assertion that ethnic Swedish men act exactly the same as migrant gang-rapists.

One can draw only one conclusion: Feminists would rather protect Muslim men from criticism than protect Swedish women from sexual assaults.

None of the women's shelters would admit that the mass sexual abuse of Swedish women might have anything to do with the perpetrators' ethnicity or religion. They did not wish to "generalize," they said -- then hung up.

What Swedish politicians intend to do about the "Rapefugees" that are now in the country is anyone's guess.

http://www.gatestoneinstitute.org/7260/sweden-rape-afghan-migrants


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יודה דייקא
חבר מתאריך 26.3.15
671 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    01:28   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. איך נאמר? שוודיה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט
חבר מתאריך 29.11.14
4305 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    02:20   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הפוליטיקאים מכרו את שוודיה.. אסור לעשות את הטעות של לקבל אותם כפליטים כאן בעוד שנה-שנתיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממוקה
חבר מתאריך 16.12.15
2604 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    07:50   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. העם השבדי מכר את עצמו  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   זה מה שהם בחרו בבחירות דמוקרטיות. שיאכלו את מה שבישלו.
השבדים האמינו ורובם עדיין מאמינים ברב תרבותיות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Baznoded
חבר מתאריך 2.4.12
4680 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    03:48   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אם הם ייתעשתו אני ממליץ שמי שיימצא אשם באונס והוא לא אזרח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
שיישלח למאסר ארוך בגרינלנד (פרוטקטוראט דני עד כמה שאני מבין)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
goproei
חבר מתאריך 4.1.15
7187 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    07:58   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הסדרה אללה איסלאם כבר הראתה את המצב בשבדיה בפרט ובאירופה בכלל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
שכונת רוזן גארד במאלמו שהפכה לשכונה ששייכת רק למהגרים ואפילו למשטרה אסור להיכנס הפכה לדוגמא לכל אירובה. תמשיכו לעצום עיניים ולהחרים מוצרים של יהודים.
בתאבון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Atlas
חבר מתאריך 8.9.09
29967 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תשע''ו    09:15   25.01.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בתיאבון לאורובה המתועבת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | תייק בארכיון | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
     


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות