אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #312323 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 312323      
המשכנתאות
חבר מתאריך 2.4.13
278 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:06   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קציני צה''ל נאלצים לעבור סדרות חינוך בארגוני הקרן החדשה לישראל  

 
   לפני מספר שנים אישרו הרמטכ"ל ופורום מטכ"ל את המסמך הנקרא 'יעוד ויחוד', במסמך פורטו מספר עקרונות כמו גיבוש הזהות הלאומית, חיזוק הקשר לארץ ולערכי הציונות ועוד. המסמך הזה מוגדר על ידי צהל כתשתית לתפיסת החינוך ומדיניות צה"ל בתחומים שונים.

צה"ל הוציא מכרז ומי שזכה בו ומעביר את ההשתלמויות על מסמך יעוד ויחוד הם שני ארגונים -מכון הרטמן וארגון בינה- הקורסים מועברים לקצונה הבכירה של צה"ל, דרגות סרן ורב סרן עוברים את הקורסים בארגון בינה, ודרגות סגן אלוף ואלוף משנה עוברים את הקורסים במכון הרטמן.

הממצאים שיוצגו להלן מעלים ספק רב באשר להתאמתם של מכון הרטמן וארגון בינה להיות מעבירי הסמינרים לקציני צה"ל, ובפרט שארגונים אלו הינם ספקי התוכן היחידים לסמינרים של יעוד ויחוד.

קשה להתעלם מהתיעוב שרוחשים במכונים האלו לראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו, וככה בחר להתבטא כנגדו -דניאל הרטמן- ראש מכון הרטמן

"הלוואי שהבעיה שלנו הייתה רק נתניהו. אז כן, ביבי חי בגרמניה של 1938, אבל האתגר שלנו הוא חינוכי, לטפל בשורשים החולים בחברה".


חיים צח, לע"מ

מסמך יעוד ויחוד אושר ב-2004 על ידי פורום מטכ"ל והרמטכ"ל דאז , ולאחר מכן נוספו ב-2009 ערכים נוספים שאושרו על ידי הרמטכ"ל דאז , ובסופו של דבר מונה כיום המסמך חמש עשרה עקרונות

הנחלת העקרונות של מסמך יעוד ויחוד לקציני צה"ל חשובה מאוד לצבא, וההשתלמות ביעוד ויחוד מהווה תנאי לקבלת דרגת רב סרן ומועברת עד דרגת אל"מ, כפי שנכתב בדו"ח מבקר המדינה בשנת 2012

בהתחלה קציני צה"ל עברו את השתלמויות להטמעת ערכי יעוד ויחוד במכון הרטמן ולאחר שההשתלמויות עברו הרחבה משמעותית החליט צה"ל שהקורסים יועברו על ידי מספר ארגונים, במכרז שפרסם צה"ל זכה ארגון בינ"ה

מכון שלום הרטמן מדווח שהמכון מעביר סמינרים ל-1,000 קצינים מידי שנה, וגם בארגון בינה המספרים דומים, בבינה מעבירים כעשרה קורסים בשנה, כשכל קורס מונה כ-75 משתתפים, דהיינו כ750 קצינים בשנה.

למרות היותו של מסמך יעוד ויחוד כולל ערכים רבים נראה כי בהשתלמויות של מכון הרטמן בוחרים להדגיש נושאים מסויימים, וכך מתוארת באתר מכון הרטמן התוכנית המיועדת לקצונה הבכירה של צה"ל:

"זהות יהודית, מוסר, כבוד האדם, טוהר הנשק ואחריות – הם הערכים שעומדים במרכז הסמינר וצפים ועולים לדיון מתוך דיאלוג. מפתיע באיזו קלות נרקם החיבור בין המשתתפים לתכנים האלה – מפקדים קשוחים שממלאים את תפקידם באינטנסיביות ובעוצמה מקבלים הזדמנות לחשוף את רגשותיהם ולבחון בעין בוגרת ומנוסה, לעתים לראשונה זה זמן רב את הערכים שבהם הם מאמינים."

גם בארגון בינה הבינו את תכנית יעוד ויחוד כתכנית בעלת גישה פלורליסטית, כפי שנכתב באתר בינה:

"מחלקת צה"ל פועלת בשיתוף עם חיל החינוך והנוער, בהתאם ל"רוח צה"ל" ולתפיסת "יעוד ויחוד". העשייה בצה"ל מכוונת למפקדים ולבכירים ומטרתה עיסוק בשאלות של זהות ישראלית-יהודית מתוך גישה פלורליסטית, בדגש על המעשה הציוני כביטוי ליהדות פתוחה ומתחדשת"


קצת על האישים והשיטות במכון הרטמן

מרכז התכנית במכון הרטמן הוא יעקב קסטל שמשמש בעת ובעונה אחת גם יועצו האישי של קצין חינוך ראשי בצה"ל, וכפי שנכתב באתר מכון הרטמן, עובדה זאת מעלה חשש לניגוד עניינים מובנה, שכן מכון הרטמן מעביר את הסמינרים במסגרת מכרז שבו זכה מכון הרטמן, והזכיה בסמינרים האלו מזכה את מכון הרטמן בהכנסה משמעותית ממשרד הביטחון.

כך לדוגמא מדווח מכון הרטמן לרשות התאגידים כי בשנת 2013 הכניס משרד הביטחון למכון הרטמן כ-2,373,520₪, ובשנת 2014 הכניס משרד הביטחון למכון כ-1,175,689₪, נתון נוסף שצד את העין הוא שכרם של הבכירים במכון הרטמן, וכך לדוגמא נשיא המכון ששכרו עומד על כ-771,733 ₪ ועוד הוצאות רכב בסך 159,134 ₪, ועוד הוצאות נייד 7,071 ₪, המנכ"ל מרויח קצת פחות, ושכרו של המנכ"ל עומד על 514,593 ₪ ועוד הוצאות רכב וכו'.

מכון הרטמן נתמך על ידי הקרן החדשה לישראל, תחת הקטגוריה של פלורליזם וסובלנות דתית כפי שניתן לראות ברשימת המוסדות הנתמכים באתר הקרן החדשה לישראל נכון לשנת 2012

אי אפשר לדבר על נשיא מכון הרטמן בלי להתוודע לאמירותיו המדהימות, כפי שהזכרנו בתחילת הדברים, לדעתו של נשיא מכון הרטמן -דניאל הרטמן- ראש הממשלה בנימין נתניהו חי בגרמניה של 1938, לא פחות ולא יותר, את הדברים הוא בחר לומר במסגרת ראיון משותף עם מוחמד דראושה ממייסדי ארגון קול אחד וואן וויס, בידיעות אחרונות מתאריך 3/2/16 הנה הדברים ככתבתם"

"דראושה: "אבל זה כן הגיע מלמעלה, מסיסמת הבחירות של נתניהו ב־1996 – 'ביבי או טיבי', ומ'הערבים נוהרים לקלפיות' בבחירות האחרונות".

הרטמן: "זה לא בהכרח מגיע מלמעלה. זה פחד פנים יהודי ופחד שמושרש בחברה הישראלית. הלוואי שהבעיה שלנו הייתה רק נתניהו. אז כן, ביבי חי בגרמניה של 1938, אבל האתגר שלנו הוא חינוכי, לטפל בשורשים החולים בחברה".

בראיון הזה לא נתקררה דעתו של הרטמן עד שקרא ליהודים לחגוג את החגים המוסלמים, והוסיף שהגיע הזמן להכריז מלחמת תרבות, כן כן הרטמן מכריז על מלחמה.. ולא רק בראיון הזה קרא הרטמן למלחמת תרבות, גם לאחר הבחירות האחרונות שבהם זכה נתניהו צחצח הרטמן את חרבות מלחמת התרבות שלו וקרא במאמר דעה בוואלה לקרב חינוכי על הרעיונות והאידיאלים המגדירים את זהותנו היהודית.

אם בדעותיהם של הבכירים בהרטמן עסקינן, קשה לדלג על דעותיו המעניינות של מרכז התכנית לקצונה הבכירה בהרטמן -יעקב קסטל- שנראה כי לפי דעתו אמירת מזמורי תהלים לפני היציאה לקרב עלולה להיות סגולה לביצוע פשעי מלחמה, ואלו דבריו של יעקב קסטל בראיון שנערך עמו:

"תראה, אני רואה משהו פסול בזה שערב קרב מנצלים את החרדה המאוד-מאוד טבעית ואנושית שיש לכל לוחם ומייצרים מטעם הצבא תפילה לפני יציאה לקרב, כפי שנעשה ערב הכניסה למבצע "עופרת יצוקה" בעזה. מייצרים אפשרות מעין מאגית לאנשים להגיע לאיזה סוג של מזור ועוגן שנוסך בהם ביטחון. אני חושב שיש כאן מניפולציה לא נכונה והיא פסולה מבחינה אתית וחינוכית.

אם אתה נושא תפילה או קורא מזמור שמתאר את המלחמה כמלחמה טוטלית איזו ציפייה יש לך שהחייל יפעל אחר-כך על-פי ערך טוהר הנשק? יש פה סתירה פנימית מאוד עמוקה, אי-אפשר להתעלם ממנה. זה לא ההיגיון המנחה את טוהר הנשק ואת מוסר הלחימה של צה"ל מאז ומתמיד, ומי שנותן יד לקולות כאלה בעצם מאפשר לשמוט את השטיח מתחת למסורת ארוכת השנים של עיסוק בהיבטים מוסריים שנלווים לצורך שלנו להילחם על חיינו."

מעניינת גם שיטתו של עמית מחקר נוסף בקבוצת המחקר לאתיקה צבאית במכון הרטמן -פרו' אבי שגיא- שכתב את הדברים הבאים באתר הארץ לאחר מבצע עופרת יצוקה:

"ליקוי המאורות של צה"ל ושל המערכת האזרחית מאיים על יכולתנו לקיים כאן חברה צודקת ומוסרית. מי שמפחד מביקורת מוסרית, יש לו מה להסתיר. באחרונה נזקק הצבא יותר ויותר להתדיינות משפטית סביב שאלת אמינותם של קצינים. הפער בין הידרשות נחרצת זו לבין הקלות שבה צה"ל דוחה את הדרישה לחקירת מבצע "עופרת יצוקה" זועק לשמים. ארגוני הטרור מעוניינים, בין היתר, לשבש את ערכינו המוסריים, והעדר בחינה מוסרית של התנהלות צה"ל הוא סוג של שיבוש כזה וניצחון לטרור.

אם צה"ל והרשויות נמנעים מחקירה, עלינו, האזרחים, לתבוע זאת מהם. אם יתמידו בסירובם – יש למצוא דרך שבה יחברו אנשים נקיי דעת, שיבדקו את הטעון בדיקה.

העדר חקירה הופך את כולנו, לא רק את צה"ל, לנאשמים ולאחראים להתרת רסן ולפעילות שהיא לא מוסרית ביסודה, ולו רק משום הסירוב לבחון את מה שהתרחש. אין דרך להתמודד עם אחריות זו אלא על ידי הקמת ועדת בדיקה חיצונית חסרת אינטרסים."

הדים נוספים לתפיסותיהם הדומות של עמיתי המחקר בקבוצה לאתיקה צבאית במכון הרטמן, ניתן לראות במאמר שפרסם עמית מחקר נוסף מקבוצה זאת -דני סטטמן- ובו כתב את הדברים הבאים:

"בריאיון עמו, שפורסם באתר nrg אמר קרמונזי: חמאס ירד למחתרת וצה"ל ניהל מלחמה מלוכלכת נגד האזרחים. זו הייתה פעולת ענישה קולקטיבית בקנה מידה עצום. שלא יהיה ספק, לא היו לכם שם גיבורים. אם אתם קוראים גיבורים למי שבעיקר הרסו בניינים, פגעו באזרחים והרגו בעלי חיים, אז באמת יש לכם בעיה.
רשמיו של קרמונזי זוכים לחיזוק מדו"ח שפרסם הארגון 'שוברים שתיקה' ביוני 2009, תחת הכותרת עופרת יצוקה. מדובר בעשרות עדויות של חיילים שלחמו בעזה – חיילים שאי-אפשר לחשוד בהם בהשתמטות משירות צבאי או בגינוי אוטומטי של כל פעולה צבאית. אלה חיילים המזדהים בדרך כלל עם המדינה ועם הצבא ואף מוכנים לחרף את נפשם בשדה הקרב. בהערת אגב יש לציין כי האופן שבו תקפו דובר צה"ל וגורמים אחרים את הדו"ח של 'שוברים שתיקה' הוא תעודת עניות לדמוקרטיה הישראלית. ראוי היה שהצבא ייאות להאזין לחיילים קרביים שלחמו במבצע – חיילים המבקשים להשמיע ביקורת מבפנים, מנקודת מוצא אוהדת ומעורבת, ולא ביקורת מנוכרת ועוינת מבחוץ. הניסיון להסות אפילו קולות כאלה נראה כניסיון להשתיק לחלוטין כל ביקורת על פעולות הצבא במבצע "עופרת יצוקה"."


ארגון בינ"ה – בית מדרש יוצר לנשמת האומה

ארגון בינה איננו תאגיד רשום בישראל, לא עמותה וגם לא חל"צ, ולמעשה ארגון בינה פועל בהפעלת מרחבים, אגב, ראוי להעיר כי סעיף 345ד לחוק החברות מחייב חברות לתועלת הציבור לציין את עובדת היותן חל"צ בכל פרסום היוצא מטעמן, אבל למי אכפת

על כל פנים, מרחבים הוא תאגיד רשום, ושמו המלא הוא 'מרחבים חברה לחנוך ותרבות (חל"צ 510506504)', חל"צ מרחבים נרשם ב-7.11.68 וארגון בינה המופעל על ידו הוקם ב-1996. מהדו"ח המילולי ל-2014 שהגיש חל"צ מרחבים לרשות התאגידים, עולה כי ההיקף הכספי של פעילות בינה מהווה כ-95% מהפעילות הכספית של חל"צ מרחבים.

ארגון בינה מציג באתר האינטרנט שלו את רשימת התומכים בארגון בינה, אולם למרבה הפלא הושמטה מרשימת התומכים הקרן החדשה לישראל. חל"צ מרחבים נתמך על ידי הקרן החדשה לישראל בסכומי כסף משמעותיים, כך בשנת 2013 תמכה הקרן החדשה לישראל במרחבים בסכום של 523,000 ₪, ובשנת 2014 תמכה הקרן החדשה לישראל במרחבים בסכום של 505,000 ₪.

בהקשר זה של הצהרות חל"צ מרחבים לרשות התאגידים מתעוררת השאלה מדוע בהכנסות המופיעות בדו"ח הכספי של מרחבים-בינה אין הכנסה כלשהיא ממשרד הביטחון, הדבר תמוה משום שעל פי הפרסומים בינה 'זכתה' במכרז להפעלת הסמינרים ואם כן מדוע משרד הביטחון לא משלם עליהם ? הדבר עלול להעלות תהיה שאולי יש צינור אחר שדרכו עוברים הכספים הללו ?

ועוד דבר מעניין, בדו"ח הכספי מופיע לשנת 2014 כתוב שארגון בינה מקבל סכומים גדולים מאוד מידי שנה מ'תרבות תורנית' במשרד החינוך, מה שאומר שגם ל'תרבות תורנית' יכולה להיות פרשנות פלורליסטית..

ואכן, התפיסות של מכון בינה הן פלורליסטיות למהדרין, ולהלן רשימה חלקית של המלמדים בבינה, ומרשימה זאת מתקבל הרושם כי אנשי בינה שייכים –כמה מפתיע- לצד מאוד מסויים של המפה הפוליטית.

ליאור טל מלמד בבינה מאז הקמתה טל הוא חבר לשעבר בוועידת מרץ וניהל את נוער מר"צ בשנים 2003-2005 טל עמד בראש צוות מטעם מר"צ לגיבוש מסמך ביחסי דת ומדינה וכן מפרסם טל מאמרים הקוראים ליישום מדיניות השמאל

לטל חשוב גם להפיק לקחים מהשואה, ובמאמר שפורסם ב-NRG כתב טל את הדברים הבאים:

"המסקנה החשובה ביותר מהאסון שקרה לעם היהודי באירופה: שנאה מביאה עוד שנאה"

"מרחפת סכנה לבצע פשעים בשם קידוש האומה וציות לפקודות"

"האמת צריכה להיאמר- ביצענו ואנו מבצעים מעשים קשים בשם לאומיותנו ובצילו של הכיבוש"

מאמר מכונן זה הופיע גם באתר בינה, לטל חשוב מאוד להזהיר מהכפפת האדם לסמכות רבנים ופוסקים, ובמאמר המדהים שפרסם בווינט על השיעור שעלינו ללמוד מהשואה כתב כך:

"עלינו לזכור כי גם הכפפת האדם לסמכות של רבנים ופוסקים היא מסוכנת ופסולה. הנה התשובה המוחצת והקשה לעיכול לשאלה שהציקה לי מנעורי: אנשים רגילים הופכים לרוצחים כשהם מוותרים על חירותם והופכים לממלאי פקודות. השיעור שלימדו אותי הזוועות – לעולם אין לו לאדם להכפיף עצמו לחלוטין לסמכות כלשהי, בין אם זה אל, אדם או מדינה. אין סמכות קדושה"

הוגי דעות נוספים בארגון בינה משתפים את הציבור הרחב במסקנותיהם האקטואליות מאירועים היסטוריים, כך לדוגמא שמעון נבו וקנין המשמש כראש הישיבה החילונית של ארגון בינה בבאר שבע כותב את הדברים הבאים מידי דברו על פרשת זכור את אשר עשה לך עמלק:

"המנהיגים צריכים להפנים – הסטנדרטים שלנו השתנו"

"ראשי השלטון צריכים להפנים את הצורך שלנו בהקפדה על סטנדרטים אחרים. האיום באויב חיצוני לא יכול להיות תירוץ לכשלונות פנימה, ועתה ההקפדה על הפרטים היא שם המשחק. היחס לכל קהילה וקהילה כשווה וחשובה. הצורך באיזון הפערים הכלכליים וחוסר הפשרות שלנו כלפי מנהיגים שסורחים כל אלה צריכים לשמש נר לרגלינו. אזלו תירוצי ההקמה וההגנה על הגבולות, והגיעה העת להתחיל ולכונן את חברתנו פנימה."

למקרה שחלילה לא הובן מי הם המנהיגים שסרחו, טרחו באתר בינה לשים את התמונה של נתניהו פעמיים במאמר זה

כמלמדים אחרים בבינה גם וקנין טורח להאשים הציבור הדתי לאומי בתוספת ההילה של אחד שהגיע מהציבור הזה, וקנין מקביל בין ארגון אי"ל ובין הנאצים בלי שהוא טורח לספר לקהל קוראיו שמדובר בארגון שכל כולו פיקציה.

ניר ברוידא הינו ראש הישיבה החילונית והסמנכ"ל של ארגון בינה כחבריו עוסק גם ברוידא בהסקת מסקנות פוליטיות מתוך הספרות היהודית ובלקחים חשובים עבור בנימין נתניהו, וכך לדוגמא פרסם ברוידא מאמר שכותרתו: "פרשת בשלח: את הלקח שלמד משה ילמד נתניהו בדרך הקשה"

העיסוק בחטאיו של הציבור הדתי לאומי לא פסח על ברוידא ובמאמר שפרסם ברוידא תחת הכותרת: "גם ידיהם של הרבנים שפכו את הדם הזה" כתב ברוידא את הדברים הבאים:

"רצח רבין (שמגיע בפתחו של חורבן מסוג אחר), לא בוצע על ידי יגאל עמיר בלבד. רבין נרצח על ידי ציבור שלם של רבנים, מנהיגי ציבור, מורים ומחנכים שהוציאו עצמם מהמשחק הדמוקרטי, והכשירו את הקרקע לתפיסה ששמה את ההלכה ואת הדת (באופן המוטעה שבו הם תופסים אותה) מעל לדמוקרטיה הישראלית ולערכיה, כפי שעוצבו על ידי אבותינו הציוניים וממשיכי דרכם בדמותו של רבין."

"על המדרגות המובילות לאחד המקדשים של ישראל הריבונית נרצח אדם, גיבור חיל, מנהיג. מאות-אלפים געו בבכי ברחבי כיכר מלכי ישראל, אך לא קם "רבי צדוק" אחד בציבור הדתי-לאומי, שיעמוד על מדרגות הכיכר ויגיד: "רבותיי, זו אחריותנו". אנחנו עדיין מחכים שיעמוד הציבור הזה על מנהיגיו, וירחץ את ידיו בדם העגלה הערופה אשר על מדרגות הכיכר. עד אז, לא נשכח ולא נסלח!"

לארגון בינה יש מועצה מייעצת, ומשיטוט קל עולה כי גם חברי המועצה המייעצת אינם בוחלים בעיסוקים פוליטיים, וכמו שזה נראה, ככל שזה תלוי בהם מרצ הייתה מרכיבה את הקואליציה

כך לדוגמא ד"ר צביה (ציקי) ולדן שהינה חברת המועצה המייעצת של בינה ובנוסף חברה גם במועצה המייעצת של יוזמת זנבה, ולדן מציגה עצמה כתומכת ותיקה של מר"צ, ולפי פרסומים ב-YNET אף הוצבה במקום 99 מטעם רשימת מרץ לכנסת, מידי פעם ולדן חותמת על עצומות, וכך לדוגמא ולדן חתומה על עצומה כנגד ראש עריית באר שבע שמנע תערוכה של מחסום ווטש, וכן חתמה על עצומה של כמה עשרות אנשי רוח ה'מכירים' במדינת פלסטין

חבר מועצה נוסף של ארגון בינה -יגאל צחור- משמש אף הוא על פי פרסומים שונים כחבר בוועדה המייעצת של יוזמת ז'נבה בנוסף, יגאל צחור מייעץ למפלגת העבודה לא להצטרף לקואליציה עם נתניהו תוך כדי שהוא משחק במשחק המילים האסוציאטיבי הגאוני "לא גרורה של נתניהו", אם הבנתם מזה שנתניהו הוא סרטן זה על אחריותכם כי צחור בטח לא התכוון

חבר נוסף במועצה המייעצת של ארגון בינה הוא ניר מאיר שנבחר כיו"ר מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה, שטרח ומצא כי הפרעונים היגרו ממצרים לירושלים, ואלו דבריו:

"הקטע הזה, מן ההגדה הקיבוצית, מסמל את תחושותיי בתקופה האחרונה. גזרות "פרעה" מירושלים אינן חדלות לרגע. רשות המסים רשות המים משרד החקלאות משרד האוצר משרד הכלכלה משרד החינוך ובראש כולם רשות מקרקעי ישראל… וכאשר יענו אותו… כן ירבה וכן יפרוץ. התנועה הקיבוצית מקבלת את פני החג הזה כשהיא גדולה וחזקה מאשר היתה אי-פעם. נעשה כמיטב יכולתנו שכך זה גם יימשך"

מורה נוסף בארגון בינה הוא תומר פרסיקו, כחלק מחבריו לארגון בינה משמש פרסיקו גם כעמית מחקר במכון הרטמן גם פרסיקו עוסק ברקיחת לקחים אקטואליים פוליטיים עם הגיגים רוחניים, והנה לדוגמא חלקים ממאמר שפרסם פרסיקו בהארץ:

"במצב הנוכחי, שבו ראש הממשלה מבטיח לאזרחי ישראל עתיד של סכסוך נצחי, של דיכוי תמידי של מיליוני פלסטינים, לנסיגה אל האתנוצנטריזם הלאומי כסיפר־על יש יתרון ברור: היא שמה קץ ליומרה לכינון חברה צודקת, דמוקרטית ושוויונית, ונותנת לגיטימציה (מיתית ומוסרית) לחיים על החרב ולאפליה… קריסתה של הישראליות אל יסודותיה הקמאיים, וראיית הסכסוך עם הפלסטינים דרך משקפיים מיתיים, אינן על כן דרכם של הגזענים והבורים. חשוב להבין, שבמצב הנוכחי הראייה הזאת תהפוך להיות בחירתם של אנשים חכמים ובעלי מצפון. באמצעותה יוכלו להצדיק את חייהם במצב של מלחמה תמידית ומעשי עוול ללא תאריך תפוגה."

פרסיקו ממשיך ותוקף את נתניהו גם במאמרים נוספים, ומאמר נוסף קבע פרסיקו כי חלק עצום בעם סולד ומואס בנתניהו, באותו מאמר מייעץ פרסיקו למפלגת העבודה ולמפלגת מר"צ כמה עצות מועילות לדעתו, ומגלה למי שזה מפתיע אותו כי הוא עצמו מצביע מרצ.

מורה נוספת בבינה היא לאה שקדיאל שקדיאל פעילה בנוסף גם בארגון הקונצנזוסיאלי מחסום ווטש ובארגון רבנים לזכויות אדם.

דמות ססגונית נוספת הנמנית על מורי ההוראה בארגון בינה הוא ארי אלון, במקומות אחרים לא השכילו להכיל את אלון ולפי פרסומים שונים אלון פוטר ממיזם 929 בשל התנהלות פרובוקטיבית וגם אלון מלמד במקביל במכון הרטמן

מורה נוסף בבינה ליאון וינר דאו משמש אף הוא במקביל כעמית מחקר במכון הרטמן, והדבר מחדד את התובנה כי הרטמן ובינה הם אותה הגברת פחות או יותר בשינוי אדרת, כדאי לזכור שאלו הן שני המוסדות היחידים שזכו במכרז להעברת ההשתלמויות לקציני צה"ל, השתלמויות חובה כאמור המהוות תנאי לקבלת דרגת רב סרן, אכן פלורליזם במיטבו

http://www.lavi.org.il/2016/05/09/%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%A0%D7%90%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A-%D7%91%D7%90%D7%A8/


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הנה הסבר לווירוס הפוסט-ציוני שתוקף את צה״ל אבי_85 10.05.16 10:08 1
     גם למה שנלמד בפו''מ ובמב''ל יש קשר הדוק לוירוס האנטי ציוני. המרצים שם מגיעים מהאקדמיה lurker 10.05.16 17:07 65
     +1 שלמה_המלך 11.05.16 21:22 82
  מדהים. לא שונה מזה שארגון להב''ה היה מעביר צללפון 10.05.16 10:10 2
     הם זה הם, להם יש לובי תקשורתי שמגן עליהם פלומה 10.05.16 17:13 68
  קציני צה''ל נאלצים לעבור סדרות חינוך בארגוני הקרן החדשה לישראל The_Wiz 10.05.16 10:07 3
     הימין נרדם בשמירה סמפו 10.05.16 10:09 4
         לא נרדם בשמירה עמוס 10.05.16 16:38 57
  כיצד ניתן לנצח במלחמות אם אנחנו לא יודעים עבור מה אנחנו נלחמים? חיפושית 10.05.16 10:12 5
  נו באמת... Gustav 10.05.16 10:15 6
     כלומר לדעתך סרטי תעמולה לא משפיעים על מבוגרים? הספקן 10.05.16 10:29 12
         לא מדובר רק בשטיפת מוח. השמאלנים האלה הקימו רסן משפטי שמסוכן לכל חיילינו. התביעה של החייל ליה 10.05.16 13:57 38
             צודק בהחלט. פלומה 10.05.16 16:39 59
         זה מה שכתבתי? Gustav 10.05.16 14:17 45
             ועדיין הספיק בשביל שמפלגה לא ציונית בראשות מטומטמים שמתקראת 'המחנה הציוני' תקבל 24 מנדטים. Vclan 10.05.16 15:22 51
                 זה לא בגלל ששטפו מוח לימניים... Gustav 10.05.16 16:40 60
     כופים על הקצינים להשתלם רקאמת 10.05.16 17:05 64
  דניאל הרטמן איש מעורר הסתייגות חמורה, אבל המכון עצמו לא כל כך נורא, פרה אדומה 10.05.16 10:16 7
  כתבה חשובה מאוד כדי שנוכל להבין איך צומחים יאיר גולנים בצבא המתפרה 10.05.16 10:21 8
     הלואי וכל צה''ל יאיר גולנים, אדם משכמו ומעלה, קצין מעולה תושב הארץ 10.05.16 10:28 11
         פישל בגדול , מה זה משנה אם הוא ימני או שמאלן פשוט לא מחובר למקום בו הוא מתקיים אגנוסטיקן 10.05.16 10:30 14
         טועה פעמיים זה לא את זה אתה, וכולי תקווה שתופעת היאיר גולנים בצה''ל הינה שולית המתפרה 10.05.16 11:11 22
         יאיר גולן איש שמאל קיצוני. תקרא את ההבלים שהוא נאם ותבין איך הקרן החדשה מדברת מלועו ליה 10.05.16 13:59 39
         אלוף בצה''ל שמשווה בין ישראל 2016 לגרמניה בשנים 1936-1946, הוא או אידיוט שימושי או בראבאס 10.05.16 14:27 46
             או שהוא קצין שעבר לאורך הדרך שטיפת מוח רקאמת 10.05.16 17:07 66
  בכדי שהשמאל לא יאשים אותם בנאציזים? אלמוני 10.05.16 10:26 9
  עדות אישית: סדרת חינוך לקצונה זוטרה בה הביאו מרצים מהשמאל שמאלה תושב הארץ 10.05.16 10:26 10
     ולכם החיילים היתה תחושה שמותר להביע מחאה? או שפחדתם כשהסתייגתם? ליה 10.05.16 14:00 40
         מממ רקאמת 10.05.16 17:08 67
  בזמן שממשל ביבי מדכא כל יוזמה וארגון פרו ישראלי באירופה, הקרן החדשה פורחת תחתיו פה בארץ Spook 10.05.16 10:30 13
     האם יש מצב שהוא מקבל תגמול מהקטרים? WB 10.05.16 19:05 76
  לא רחוק אותו יום- שבשעת מלחמה קצינים יניחו את נשקם מטעמי מצפון מיכל בת שאול 10.05.16 10:31 15
     בצוק איתן התפרסם שטייס שהתבקש להפציץ סיפר בדאגה בקשר שהוא רואה ילדים במבנה מקשר 10.05.16 12:34 29
  על זה דיברתי כשכתבתי שקציניו הבכירים של צה''ל עוברים שטיפה הקרובה לאנטישמית איש חברון 10.05.16 10:31 16
  חבל ,עדיף להב''ה ZioNLight 10.05.16 10:33 17
     שמח לראות עד כמה אצלך בהזיה, הכל הולך שחור/לבן בצורה כ''כ קיצונית - חושף את פרצופך איש חברון 10.05.16 10:34 18
         זה בכלל אמיתי ומהימן או מאתר קונספירציות? ZioNLight 10.05.16 10:41 19
             לא מכיר את האתר, אבל מכיר מידיעה את תוכן הדברים... איש חברון 10.05.16 10:42 20
             כמובן שאת תגובה 10 למשל לא תקרא או שתתעלם ממנה.. 27סוט 10.05.16 10:57 21
             תגובה של טרול אורגינל, פיזיקאי 10.05.16 11:15 23
                 איזה נזק ניגרם מהפעילות? ZioNLight 10.05.16 11:18 24
                     יש לך ילדים? אני רוצה להעביר להם סדנה בנושא איסלאם 1984 10.05.16 12:19 25
                         שאלתי שאלה לגיטימית. במה זה הזיק, מה זה גרם ומה עם כל הקצינים הימנים שעברו ZioNLight 10.05.16 15:19 50
                             לפי המתחולל בצמרת צה''ל, שטיפת המוח דווקא מאוד מצליחה. Vclan 10.05.16 16:29 55
                                 20% מהבתים בעזה לכל הפחות, הושמדו, 2,203 הרוגים מתוכם כ-1,068-1,408 פעילי טרור‏ ZioNLight 10.05.16 19:01 75
                 זה לא אותו אחד שקרא לעצמו BIG JOE? גם הוא השתמש באנגלית לצורך הזדהות בכינוי ליה 10.05.16 16:39 58
             הניסיון הזה להתמם, ולומר נו עזבו שטויות, קונספירציות. פלומה 10.05.16 12:37 31
                 לא קונספירציות. פארנויה פשוטה. שלומצי 10.05.16 19:44 77
     עוד עצוב אחד שחושב שהאור נובע לו מהירח. תרים תמכנסיים ילד! לילך 10.05.16 12:30 28
     האיש וההטרלה. גם חסה הגדיש את הסאה בסוף. צדק 10.05.16 13:54 35
  לאחר הצהרת סגן-הרמטכ''ל, מצידי, שיעברו השתלמויות גם בעזה ובחברון. hmarcel 10.05.16 12:25 26
  צהלפ וממשלת ישראל הפכו להיות אהרון5 10.05.16 12:29 27
  האויב הפוסט ציוני פוסט-מודרני מושרש בכל מקום בארץ Beatman 10.05.16 12:34 30
     תיאור מדוייק של המצב המפלצתי בו אנו שקועים עד צוואר בגלל מעשי השמאל ליה 10.05.16 16:37 56
  דברי ההבל שמנפיקים בכירים בצה''ל, מדהימים אפילו שמאלנים תמימים מקשר 10.05.16 12:38 32
  אמרנו כבר בשנת 2010 שמשהו מזעזע מתרחש בצה״ל. הצמרת של צהל היא רקבון וסרחון אחד גדול ליה 10.05.16 13:43 33
     לא יעזור לך גברת ליה , אנחנו נמשיך לשלוט דרך כל הערוצים שאנחנו לופתים - בית המשפט ,התקשורת Derner 10.05.16 13:50 34
         כיף לך, אבל אתה יודע, כל כיף קצר הוא! ואין כאן כל ''פאניקה'' אלא התעוררות שהגיעה זמנה. לילך 10.05.16 14:07 41
         שכחת לחתום למטה, בברכה האיחוד האירופי, אלה שאחראים למוות של, למשל, 2 מיליון עיראקים אלימלך זורקין 10.05.16 14:12 42
         נראה לי שלך לא יעזור העם לא קונה את התעמולה השמאלנית וכן, פלומה 10.05.16 15:07 48
     שר הבטחון גם הוא כזה עמוס 10.05.16 13:57 37
  נראה שעל צה''ל שורה רוח המפקד השמאלני עמוס 10.05.16 13:56 36
  בחסות ביבינוקיו הצבא הפך לזרוע של הקרן PASTE 10.05.16 14:14 43
     לא קשור בכלל ובשום דבר לביבי. אלה שמאלנים נבלות שהחדירו את החרא מזה עשורים לצמרת שם ליה 10.05.16 14:52 47
         ''חוק שיבטל לחלוטין את יכולתו של בג''צ להתערב בדברים פוליטיים''..... בטח , למה לא..... Derner 10.05.16 15:17 49
             דמגוג. הדברים שתארת הם דברים לא חוקיים גם ללא פירוש הזוי לחוקי היסוד, לא 'פוליטיים' גרידא. Vclan 10.05.16 15:57 53
  ההסבר למה בשמאל רוצים משטר צבאי. אלימלך זורקין 10.05.16 14:17 44
  מדהים אורן אדרי 10.05.16 15:39 52
  מה עושים עם זה ת'כלס? מה עם סגן שר הבטחון של בנט, או שהוא רק עציץ במשרד???? מאן דאמר 10.05.16 16:28 54
  ולכן הם נדבקו בחיידק הממאיר השמאלני צוק איתן 10.05.16 16:43 61
  תיבת התהודה האמריקנית בצמרת צה''ל / אמנון לורד / מידה / (חדש!) ליה 10.05.16 16:48 62
  חיל החינוך חפצים להנחיל דת חדשה בצה''ל - כתבה מאתר ''כיפה'' lurker 10.05.16 17:04 63
     זה יעלון האפס אשם לגמרי. הוא בעצמו מסייע לסרס את צה''ל. hamta 10.05.16 18:54 72
     וזאת בדיוק הסיבה- מדוע אני חילוני ger1 10.05.16 22:19 79
  מכון הרטמן מהאתר הנוצרי קתוליק ger1 10.05.16 17:45 69
     או כמו הקרן לידידות ger1 10.05.16 20:22 78
         עובדה שיש צורך. כל עוד המדינה לא עושה - טוב מאד שמישהו כן עושה שלומי-בר-נתן 11.05.16 09:39 80
  לאן נעלם השכל הישר בצבא ש-עצמון 10.05.16 18:45 70
     כל צמרת צה''ל ומשרד הביטחון רוצה להסתיר מכם את המגה-כשלונות בהגנה על תושבי ישראל hamta 10.05.16 18:58 73
  מסביר המון! eli19 10.05.16 18:48 71
  נגמרה לנו המדינה. Starback 10.05.16 18:59 74
  מי שהכניס את יעוד ויחוד לצהל היה רקאמת 11.05.16 15:43 81

   
   
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
7706 הודעות, 46 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:08   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הנה הסבר לווירוס הפוסט-ציוני שתוקף את צה״ל  
בתגובה להודעה מספר 0
 

"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
lurker לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.05
12506 הודעות, 233 מדרגים, 465 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:07   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. גם למה שנלמד בפו''מ ובמב''ל יש קשר הדוק לוירוס האנטי ציוני. המרצים שם מגיעים מהאקדמיה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   מב"ל - מדעי המדינה בחיפה. פו"מ - האוניברסיטה העברית.

כלומר קציני צה"ל סופגים את מירע התיאוריות הפוסט מודרניות
והאנטי ציוניות, ישירות מהמקור.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלמה_המלך
חבר מתאריך 22.4.16
31 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ו    21:22   11.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. +1  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צללפון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.13
526 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:10   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מדהים. לא שונה מזה שארגון להב''ה היה מעביר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   סמינרים. חוץ מזה שאני בטוח שגופשטיין לא מקבל כמעט 800,000 שקל בשנה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
13683 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:13   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. הם זה הם, להם יש לובי תקשורתי שמגן עליהם  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   ומציג את כל מי שחושב שונה מהם קיצוני, מביישים אותו ועושים לו דמוניזציה שלא יעמוד בדרכם.
הימין קיצוני, גזען , פאשיטס חשוך, מיתוג שלילי את כל המילים המבישות הדביקו לימין איזה מילים נשארו לשמאל, נאורים שפויים אנשי שלום ותרבות והימין ברברים .

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The_Wiz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.04
2190 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
   10:07   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. קציני צה''ל נאלצים לעבור סדרות חינוך בארגוני הקרן החדשה לישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   http://www.lavi.org.il/2016/05/09/%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%A0%D7%90%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A-%D7%91%D7%90%D7%A8/

לפני מספר שנים אישרו הרמטכ"ל ופורום מטכ"ל את המסמך הנקרא 'יעוד ויחוד', במסמך פורטו מספר עקרונות כמו גיבוש הזהות הלאומית, חיזוק הקשר לארץ ולערכי הציונות ועוד. המסמך הזה מוגדר על ידי צהל כתשתית לתפיסת החינוך ומדיניות צה"ל בתחומים שונים.

טוב, אם יש לנו מסמך אז צריך להעביר עליו השתלמויות, ובכן צה"ל הוציא מכרז ומי שזכה בו ומעביר את ההשתלמויות על מסמך יעוד ויחוד הם שני ארגונים -מכון הרטמן וארגון בינה- הקורסים מועברים לקצונה הבכירה של צה"ל, דרגות סרן ורב סרן עוברים את הקורסים בארגון בינה, ודרגות סגן אלוף ואלוף משנה עוברים את הקורסים במכון הרטמן.

הממצאים שיוצגו להלן מעלים ספק רב באשר להתאמתם של מכון הרטמן וארגון בינה להיות מעבירי הסמינרים לקציני צה"ל, ובפרט שארגונים אלו הינם ספקי התוכן היחידים לסמינרים של יעוד ויחוד.

קשה להתעלם מהתיעוב שרוחשים במכונים האלו לראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו, וככה בחר להתבטא כנגדו -דניאל הרטמן- ראש מכון הרטמן

"הלוואי שהבעיה שלנו הייתה רק נתניהו. אז כן, ביבי חי בגרמניה של 1938, אבל האתגר שלנו הוא חינוכי, לטפל בשורשים החולים בחברה".


קצת על מסמך יעוד ויחוד

מסמך יעוד ויחוד אושר ב-2004 על ידי פורום מטכ"ל והרמטכ"ל דאז , ולאחר מכן נוספו ב-2009 ערכים נוספים שאושרו על ידי הרמטכ"ל דאז , ובסופו של דבר מונה כיום המסמך חמש עשרה עקרונות

הנחלת העקרונות של מסמך יעוד ויחוד לקציני צה"ל חשובה מאוד לצבא, וההשתלמות ביעוד ויחוד מהווה תנאי לקבלת דרגת רב סרן ומועברת כאמור עד דרגת אל"מ, כפי שנכתב בדו"ח מבקר המדינה

בהתחלה קציני צה"ל עברו את השתלמויות להטמעת ערכי יעוד ויחוד במכון הרטמן ולאחר שההשתלמויות עברו הרחבה משמעותית החליט צה"ל שהקורסים יועברו על ידי מספר ארגונים, במכרז שפרסם צה"ל זכה ארגון בינ"ה , כפי שנכתב באתר עמותת חידו"ש

מכון שלום הרטמן מדווח שהמכון מעביר סמינרים ל-1,000 קצינים מידי שנה, ועל פי באתר עמותת חידו"ש גם בארגון בינה המספרים דומים, ולדבריהם מדובר על עשרה קורסים בשנה, כשכל קורס מונה כ-75 משתתפים, דהיינו כ750 קצינים בשנה.

למרות היותו של מסמך יעוד ויחוד כולל ערכים רבים נראה כי בהשתלמויות של מכון הרטמן בוחרים להדגיש נושאים מסויימים, וכך מתוארת באתר מכון הרטמן התוכנית המיועדת לקצונה הבכירה של צה"ל:

"זהות יהודית, מוסר, כבוד האדם, טוהר הנשק ואחריות – הם הערכים שעומדים במרכז הסמינר וצפים ועולים לדיון מתוך דיאלוג. מפתיע באיזו קלות נרקם החיבור בין המשתתפים לתכנים האלה – מפקדים קשוחים שממלאים את תפקידם באינטנסיביות ובעוצמה מקבלים הזדמנות לחשוף את רגשותיהם ולבחון בעין בוגרת ומנוסה, לעתים לראשונה זה זמן רב את הערכים שבהם הם מאמינים."
גם בארגון בינה הבינו את תכנית יעוד ויחוד כתכנית בעלת גישה פלורליסטית, כפי שנכתב באתר בינה

מחלקת צה"ל פועלת בשיתוף עם חיל החינוך והנוער, בהתאם ל"רוח צה"ל" ולתפיסת "יעוד ויחוד". העשייה בצה"ל מכוונת למפקדים ולבכירים ומטרתה עיסוק בשאלות של זהות ישראלית-יהודית מתוך גישה פלורליסטית, בדגש על המעשה הציוני כביטוי ליהדות פתוחה ומתחדשת.
קצת על האישים והשיטות במכון הרטמן

מרכז התכנית במכון הרטמן הוא יעקב קסטל שמשמש בעת ובעונה אחת גם יועצו האישי של קצין חינוך ראשי בצה"ל, וכפי שנכתב באתר מכון הרטמן, עובדה זאת מעלה חשש לניגוד עניינים מובנה, שכן מכון הרטמן מעביר את הסמינרים במסגרת מכרז שבו זכה מכון הרטמן, והזכיה בסמינרים האלו מזכה את מכון הרטמן בהכנסה משמעותית ממשרד הביטחון.

כך לדוגמא מדווח מכון הרטמן לרשות התאגידים כי בשנת 2013 הכניס משרד הביטחון למכון הרטמן כ-2,373,520₪, ובשנת 2014 הכניס משרד הביטחון למכון כ-1,175,689₪, נתון נוסף שצד את העין הוא שכרם של הבכירים במכון הרטמן, וכך לדוגמא נשיא המכון ששכרו עומד על כ-771,733 ₪ ועוד הוצאות רכב בסך 159,134 ₪, ועוד הוצאות נייד 7,071 ₪, המנכ"ל מרויח קצת פחות, ושכרו של המנכ"ל עומד על 514,593 ₪ ועוד הוצאות רכב וכו'.

מכון הרטמן נתמך על ידי הקרן החדשה לישראל, תחת הקטגוריה של פלורליזם וסובלנות דתית כפי שניתן לראות ברשימת המוסדות הנתמכים באתר הקרן החדשה לישראל נכון לשנת 2012

אי אפשר לדבר על נשיא מכון הרטמן בלי להתוודע לאמירותיו המדהימות, כפי שהזכרנו בתחילת הדברים, לדעתו של נשיא מכון הרטמן -דניאל הרטמן- ראש הממשלה בנימין נתניהו חי בגרמניה של 1938, לא פחות ולא יותר, את הדברים הוא בחר לומר במסגרת ראיון משותף עם מוחמד דראושה ממייסדי ארגון קול אחד וואן וויס, בידיעות אחרונות מתאריך 3/2/16 הנה הדברים ככתבתם

דראושה: "אבל זה כן הגיע מלמעלה, מסיסמת הבחירות של נתניהו ב־1996 – 'ביבי או טיבי', ומ'הערבים נוהרים לקלפיות' בבחירות האחרונות".

הרטמן: "זה לא בהכרח מגיע מלמעלה. זה פחד פנים יהודי ופחד שמושרש בחברה הישראלית. הלוואי שהבעיה שלנו הייתה רק נתניהו. אז כן, ביבי חי בגרמניה של 1938, אבל האתגר שלנו הוא חינוכי, לטפל בשורשים החולים בחברה".
אגב, בראיון הזה לא נתקררה דעתו של הרטמן עד שקרא ליהודים לחגוג את החגים המוסלמים, והוסיף שהגיע הזמן להכריז מלחמת תרבות, כן כן הרטמן מכריז על מלחמה.. ולא רק בראיון הזה קרא הרטמן למלחמת תרבות, גם לאחר הבחירות האחרונות שבהם זכה נתניהו צחצח הרטמן את חרבות מלחמת התרבות שלו וקרא במאמר דעה בוואלה לקרב חינוכי על הרעיונות והאידיאלים המגדירים את זהותנו היהודית.

אם בדעותיהם של הבכירים בהרטמן עסקינן, קשה לדלג על דעותיו המעניינות של מרכז התכנית לקצונה הבכירה בהרטמן -יעקב קסטל- שנראה כי לפי דעתו אמירת מזמורי תהלים לפני היציאה לקרב עלולה להיות סגולה לביצוע פשעי מלחמה, ואלו דבריו של יעקב קסטל בראיון שנערך עמו

תראה, אני רואה משהו פסול בזה שערב קרב מנצלים את החרדה המאוד-מאוד טבעית ואנושית שיש לכל לוחם ומייצרים מטעם הצבא תפילה לפני יציאה לקרב, כפי שנעשה ערב הכניסה למבצע "עופרת יצוקה" בעזה. מייצרים אפשרות מעין מאגית לאנשים להגיע לאיזה סוג של מזור ועוגן שנוסך בהם ביטחון. אני חושב שיש כאן מניפולציה לא נכונה והיא פסולה מבחינה אתית וחינוכית.

אם אתה נושא תפילה או קורא מזמור שמתאר את המלחמה כמלחמה טוטלית איזו ציפייה יש לך שהחייל יפעל אחר-כך על-פי ערך טוהר הנשק? יש פה סתירה פנימית מאוד עמוקה, אי-אפשר להתעלם ממנה. זה לא ההיגיון המנחה את טוהר הנשק ואת מוסר הלחימה של צה"ל מאז ומתמיד, ומי שנותן יד לקולות כאלה בעצם מאפשר לשמוט את השטיח מתחת למסורת ארוכת השנים של עיסוק בהיבטים מוסריים שנלווים לצורך שלנו להילחם על חיינו.
מעניינת גם שיטתו של עמית מחקר נוסף בקבוצת המחקר לאתיקה צבאית במכון הרטמן -פרו' אבי שגיא- שכתב את הדברים הבאים באתר הארץ לאחר מבצע עופרת יצוקה

ליקוי המאורות של צה"ל ושל המערכת האזרחית מאיים על יכולתנו לקיים כאן חברה צודקת ומוסרית. מי שמפחד מביקורת מוסרית, יש לו מה להסתיר. באחרונה נזקק הצבא יותר ויותר להתדיינות משפטית סביב שאלת אמינותם של קצינים. הפער בין הידרשות נחרצת זו לבין הקלות שבה צה"ל דוחה את הדרישה לחקירת מבצע "עופרת יצוקה" זועק לשמים. ארגוני הטרור מעוניינים, בין היתר, לשבש את ערכינו המוסריים, והעדר בחינה מוסרית של התנהלות צה"ל הוא סוג של שיבוש כזה וניצחון לטרור.

אם צה"ל והרשויות נמנעים מחקירה, עלינו, האזרחים, לתבוע זאת מהם. אם יתמידו בסירובם – יש למצוא דרך שבה יחברו אנשים נקיי דעת, שיבדקו את הטעון בדיקה.

העדר חקירה הופך את כולנו, לא רק את צה"ל, לנאשמים ולאחראים להתרת רסן ולפעילות שהיא לא מוסרית ביסודה, ולו רק משום הסירוב לבחון את מה שהתרחש. אין דרך להתמודד עם אחריות זו אלא על ידי הקמת ועדת בדיקה חיצונית חסרת אינטרסים.
הדים נוספים לתפיסותיהם הדומות של עמיתי המחקר בקבוצה לאתיקה צבאית במכון הרטמן, ניתן לראות במאמר שפרסם עמית מחקר נוסף מקבוצה זאת -דני סטטמן- ובו כתב את הדברים הבאים

בריאיון עמו, שפורסם באתר nrgמעריב, אמר קרמונזי: חמאס ירד למחתרת וצה"ל ניהל מלחמה מלוכלכת נגד האזרחים. זו הייתה פעולת ענישה קולקטיבית בקנה מידה עצום. שלא יהיה ספק, לא היו לכם שם גיבורים. אם אתם קוראים גיבורים למי שבעיקר הרסו בניינים, פגעו באזרחים והרגו בעלי חיים, אז באמת יש לכם בעיה.
רשמיו של קרמונזי זוכים לחיזוק מדו"ח שפרסם הארגון 'שוברים שתיקה' ביוני 2009, תחת הכותרת עופרת יצוקה. מדובר בעשרות עדויות של חיילים שלחמו בעזה – חיילים שאי-אפשר לחשוד בהם בהשתמטות משירות צבאי או בגינוי אוטומטי של כל פעולה צבאית. אלה חיילים המזדהים בדרך כלל עם המדינה ועם הצבא ואף מוכנים לחרף את נפשם בשדה הקרב. בהערת אגב יש לציין כי האופן שבו תקפו דובר צה"ל וגורמים אחרים את הדו"ח של 'שוברים שתיקה' הוא תעודת עניות לדמוקרטיה הישראלית. ראוי היה שהצבא ייאות להאזין לחיילים קרביים שלחמו במבצע – חיילים המבקשים להשמיע ביקורת מבפנים, מנקודת מוצא אוהדת ומעורבת, ולא ביקורת מנוכרת ועוינת מבחוץ. הניסיון להסות אפילו קולות כאלה נראה כניסיון להשתיק לחלוטין כל ביקורת על פעולות הצבא במבצע "עופרת יצוקה".
ארגון בינ"ה – בית מדרש יוצר לנשמת האומה

ארגון בינה איננו תאגיד רשום בישראל, לא עמותה וגם לא חל"צ, ולמעשה ארגון בינה פועל בהפעלת מרחבים, וכך נכתב באותיות קטנות באתר הבית של ארגון בינה

בינה מרחבים

אגב, ראוי להעיר כי סעיף 345ד לחוק החברות מחייב חברות לתועלת הציבור לציין את עובדת היותן חל"צ בכל פרסום היוצא מטעמן, אולם באתר בינה לא נכתב כי פעילות בינה הינה במסגרת חל"צ.

על כל פנים, מרחבים הוא תאגיד רשום, ושמו המלא הוא 'מרחבים חברה לחנוך ותרבות (חל"צ 510506504)', חל"צ מרחבים נרשם ב-7.11.68 וארגון בינה המופעל על ידו הוקם ב-1996. מהדו"ח המילולי ל-2014 שהגיש חל"צ מרחבים לרשות התאגידים, עולה כי ההיקף הכספי של פעילות בינה מהווה כ-95% מהפעילות הכספית של חל"צ מרחבים.

ארגון בינה מציג באתר האינטרנט שלו את רשימת התומכים בארגון בינה, אולם למרבה הפלא הושמטה מרשימת התומכים הקרן החדשה לישראל. חל"צ מרחבים נתמך על ידי הקרן החדשה לישראל בסכומי כסף משמעותיים, כך בשנת 2013 תמכה הקרן החדשה לישראל במרחבים בסכום של 523,000 ₪, ובשנת 2014 תמכה הקרן החדשה לישראל במרחבים בסכום של 505,000 ₪. אגב בשביל הספורט מעניין להשוות בין הדו"ח כספי של חל"צ מרחבים לשנת 2014 ובין עם הצהרת הקרן החדשה לישראל על שני מענקיה לארגון בינה בשנת 2013

בהקשר זה של הצהרות חל"צ מרחבים לרשות התאגידים מתעוררת השאלה מדוע בהכנסות המופיעות בדו"ח הכספי אין הכנסה כלשהיא ממשרד הביטחון, הדבר תמוה משום שעל פי הפרסומים בינה 'זכתה' במכרז להפעלת הסמינרים ואם כן מדוע משרד הביטחון לא משלם עליהם ? הדבר עלול להעלות תהיה שאולי יש צינור אחר שדרכו עוברים הכספים הללו ?

ועוד דבר מעניין, בדו"ח הכספי מופיע לשנת 2014 כתוב שארגון בינה מקבל סכומים גדולים מאוד מידי שנה מ'תרבות תורנית' במשרד החינוך, מה שאומר שגם ל'תרבות תורנית' יכולה להיות פרשנות פלורליסטית..

ואכן, התפיסות של מכון בינה הן פלורליסטיות למהדרין, ולהלן רשימה חלקית של המלמדים בבינה, ומרשימה זאת מתקבל הרושם כי אנשי בינה שייכים –כמה מפתיע- לצד מאוד מסויים של המפה הפוליטית.

ליאור טל מלמד בבינה מאז הקמתה טל הוא חבר לשעבר בוועידת מרץ וניהל את נוער מר"צ בשנים 2003-2005 טל עמד בראש צוות מטעם מר"צ לגיבוש מסמך ביחסי דת ומדינה וכן מפרסם טל מאמרים הקוראים ליישום מדיניות השמאל

לטל חשוב גם להפיק לקחים מהשואה, ובמאמר שפורסם ב-NRG כתב טל את הדברים הבאים:

"המסקנה החשובה ביותר מהאסון שקרה לעם היהודי באירופה: שנאה מביאה עוד שנאה"

"מרחפת סכנה לבצע פשעים בשם קידוש האומה וציות לפקודות"

"האמת צריכה להיאמר- ביצענו ואנו מבצעים מעשים קשים בשם לאומיותנו ובצילו של הכיבוש",
מאמר מכונן זה הופיע גם באתר בינה, לטל חשוב מאוד להזהיר מהכפפת האדם לסמכות רבנים ופוסקים, ובמאמר המדהים שפרסם בווינט על השיעור שעלינו ללמוד מהשואה כתב כך:

"עלינו לזכור כי גם הכפפת האדם לסמכות של רבנים ופוסקים היא מסוכנת ופסולה. הנה התשובה המוחצת והקשה לעיכול לשאלה שהציקה לי מנעורי: אנשים רגילים הופכים לרוצחים כשהם מוותרים על חירותם והופכים לממלאי פקודות. השיעור שלימדו אותי הזוועות – לעולם אין לו לאדם להכפיף עצמו לחלוטין לסמכות כלשהי, בין אם זה אל, אדם או מדינה. אין סמכות קדושה
הוגי דעות נוספים בארגון בינה משתפים את הציבור הרחב במסקנותיהם האקטואליות מאירועים היסטוריים, כך לדוגמא שמעון נבו וקנין המשמש כראש הישיבה החילונית של ארגון בינה בבאר שבע כותב את הדברים הבאים מידי דברו על פרשת זכור את אשר עשה לך עמלק:

"המנהיגים צריכים להפנים – הסטנדרטים שלנו השתנו"

"ראשי השלטון צריכים להפנים את הצורך שלנו בהקפדה על סטנדרטים אחרים. האיום באויב חיצוני לא יכול להיות תירוץ לכשלונות פנימה, ועתה ההקפדה על הפרטים היא שם המשחק. היחס לכל קהילה וקהילה כשווה וחשובה. הצורך באיזון הפערים הכלכליים וחוסר הפשרות שלנו כלפי מנהיגים שסורחים כל אלה צריכים לשמש נר לרגלינו. אזלו תירוצי ההקמה וההגנה על הגבולות, והגיעה העת להתחיל ולכונן את חברתנו פנימה."
למקרה שחלילה לא הובן מי הם המנהיגים שסרחו, טרחו באתר בינה לשים את התמונה של נתניהו פעמיים במאמר זה

כמלמדים אחרים בבינה גם וקנין טורח להאשים הציבור הדתי לאומי בתוספת ההילה של אחד שהגיע מהציבור הזה, וקנין מקביל בין ארגון אי"ל ובין הנאצים בלי שהוא טורח לספר לקהל קוראיו שמדובר בארגון שכל כולו פיקציה.

ניר ברוידא הינו ראש הישיבה החילונית והסמנכ"ל של ארגון בינה כחבריו עוסק גם ברוידא בהסקת מסקנות פוליטיות מתוך הספרות היהודית ובלקחים חשובים עבור בנימין נתניהו, וכך לדוגמא פרסם ברוידא מאמר שכותרתו: "פרשת בשלח: את הלקח שלמד משה ילמד נתניהו בדרך הקשה"

העיסוק בחטאיו של הציבור הדתי לאומי לא פסח על ברוידא ובמאמר שפרסם ברוידא תחת הכותרת: "גם ידיהם של הרבנים שפכו את הדם הזה" כתב ברוידא את הדברים הבאים:

"רצח רבין (שמגיע בפתחו של חורבן מסוג אחר), לא בוצע על ידי יגאל עמיר בלבד. רבין נרצח על ידי ציבור שלם של רבנים, מנהיגי ציבור, מורים ומחנכים שהוציאו עצמם מהמשחק הדמוקרטי, והכשירו את הקרקע לתפיסה ששמה את ההלכה ואת הדת (באופן המוטעה שבו הם תופסים אותה) מעל לדמוקרטיה הישראלית ולערכיה, כפי שעוצבו על ידי אבותינו הציוניים וממשיכי דרכם בדמותו של רבין."

"על המדרגות המובילות לאחד המקדשים של ישראל הריבונית נרצח אדם, גיבור חיל, מנהיג. מאות-אלפים געו בבכי ברחבי כיכר מלכי ישראל, אך לא קם "רבי צדוק" אחד בציבור הדתי-לאומי, שיעמוד על מדרגות הכיכר ויגיד: "רבותיי, זו אחריותנו". אנחנו עדיין מחכים שיעמוד הציבור הזה על מנהיגיו, וירחץ את ידיו בדם העגלה הערופה אשר על מדרגות הכיכר. עד אז, לא נשכח ולא נסלח!"
לארגון בינה יש מועצה מייעצת, ומשיטוט קל עולה כי גם חברי המועצה המייעצת אינם בוחלים בעיסוקים פוליטיים, וכמו שזה נראה, ככל שזה תלוי בהם מרצ הייתה מרכיבה את הקואליציה

כך לדוגמא ד"ר צביה (ציקי) ולדן שהינה חברת המועצה המייעצת של בינה ובנוסף חברה גם במועצה המייעצת של יוזמת זנבה, ולדן מציגה עצמה כתומכת ותיקה של מר"צ, ולפי פרסומים ב-YNET אף הוצבה במקום 99 מטעם רשימת מרץ לכנסת, מידי פעם ולדן חותמת על עצומות, וכך לדוגמא ולדן חתומה על עצומה כנגד ראש עריית באר שבע שמנע תערוכה של מחסום ווטש, וכן חתמה על עצומה של כמה עשרות אנשי רוח ה'מכירים' במדינת פלסטין

חבר מועצה נוסף של ארגון בינה -יגאל צחור- משמש אף הוא על פי פרסומים שונים כחבר בוועדה המייעצת של יוזמת ז'נבה בנוסף, יגאל צחור מייעץ למפלגת העבודה לא להצטרף לקואליציה עם נתניהו תוך כדי שהוא משחק במשחק המילים האסוציאטיבי הגאוני "לא גרורה של נתניהו"

חבר נוסף במועצה המייעצת של ארגון בינה הוא ניר מאיר שנבחר כיו"ר מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה, שטרח ומצא כי הפרעונים היגרו ממצרים לירושלים, ואלו דבריו

הקטע הזה, מן ההגדה הקיבוצית, מסמל את תחושותיי בתקופה האחרונה. גזרות "פרעה" מירושלים אינן חדלות לרגע. רשות המסים רשות המים משרד החקלאות משרד האוצר משרד הכלכלה משרד החינוך ובראש כולם רשות מקרקעי ישראל… וכאשר יענו אותו… כן ירבה וכן יפרוץ. התנועה הקיבוצית מקבלת את פני החג הזה כשהיא גדולה וחזקה מאשר היתה אי-פעם. נעשה כמיטב יכולתנו שכך זה גם יימשך
מורה נוסף בארגון בינה הוא תומר פרסיקו, כחלק מחבריו לארגון בינה משמש פרסיקו גם כעמית מחקר במכון הרטמן גם פרסיקו עוסק ברקיחת לקחים אקטואליים פוליטיים עם הגיגים רוחניים, והנה לדוגמא חלקים ממאמר שפרסם פרסיקו בהארץ:

"במצב הנוכחי, שבו ראש הממשלה מבטיח לאזרחי ישראל עתיד של סכסוך נצחי, של דיכוי תמידי של מיליוני פלסטינים, לנסיגה אל האתנוצנטריזם הלאומי כסיפר־על יש יתרון ברור: היא שמה קץ ליומרה לכינון חברה צודקת, דמוקרטית ושוויונית, ונותנת לגיטימציה (מיתית ומוסרית) לחיים על החרב ולאפליה… קריסתה של הישראליות אל יסודותיה הקמאיים, וראיית הסכסוך עם הפלסטינים דרך משקפיים מיתיים, אינן על כן דרכם של הגזענים והבורים. חשוב להבין, שבמצב הנוכחי הראייה הזאת תהפוך להיות בחירתם של אנשים חכמים ובעלי מצפון. באמצעותה יוכלו להצדיק את חייהם במצב של מלחמה תמידית ומעשי עוול ללא תאריך תפוגה.
פרסיקו ממשיך ותוקף את נתניהו גם במאמרים נוספים, ומאמר נוסף קבע פרסיקו כי חלק עצום בעם סולד ומואס בנתניהו, באותו מאמר מייעץ פרסיקו למפלגת העבודה ולמפלגת מר"צ כמה עצות מועילות לדעתו, ומגלה למי שזה מפתיע אותו כי הוא עצמו מצביע מרצ.

מורה נוספת בבינה היא לאה שקדיאל שקדיאל פעילה בנוסף גם בארגון הקונצנזוסיאלי מחסום ווטש ובארגון רבנים לזכויות אדם.

דמות ססגונית נוספת הנמנית על מורי ההוראה בארגון בינה הוא ארי אלון, במקומות אחרים לא השכילו להכיל את אלון ולפי פרסומים שונים אלון פוטר ממיזם 929 בשל התנהלות פרובוקטיבית וגם אלון מלמד במקביל במכון הרטמן

מורה נוסף בבינה ליאון וינר דאו משמש אף הוא במקביל כעמית מחקר במכון הרטמן, והדבר מחדד את התובנה כי הרטמן ובינה הם אותה הגברת פחות או יותר בשינוי אדרת, כדאי לזכור שאלו הן שני המוסדות היחידים שזכו במכרז להעברת ההשתלמויות לקציני צה"ל, השתלמויות חובה כאמור המהוות תנאי לקבלת דרגת רב סרן, אכן פלורליזם במיטבו

שנאת עשירים בארץ היא ספורט לאומי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
5478 הודעות
   10:09   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הימין נרדם בשמירה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
8983 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:38   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. לא נרדם בשמירה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
   אף פעם לא עלה לשמירה בכלל.

נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חיפושית
חבר מתאריך 4.2.02
48878 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:12   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כיצד ניתן לנצח במלחמות אם אנחנו לא יודעים עבור מה אנחנו נלחמים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ...

האמונה: http://haemuna.weebly.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gustav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8806 הודעות, 66 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:15   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נו באמת...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא מדובר בילדים בני שלוש! אם קצינים בצה"ל לא מבינים במה הם משתלמים או טרם גיבשו שכל וזהות אז הבעיה היא לא מי מעביר את ההשתלמויות...
קצת נסחפנו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הספקן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.8.14
2334 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:29   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כלומר לדעתך סרטי תעמולה לא משפיעים על מבוגרים?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   אל תגיד את זה למשרדי פרסום שלא יצחקו עליך. מזה בדיוק הם מתפרנסים.
מהטיית דעת הקהל ליעדים שעבורם קיבלו כסף.

אם אכן המקומות שמעבירים השתלמות מקבלים מימון מהקרן להשמדת ישראל אז צריכה לקום וועדת חקירה לגבי תהליך קבלת ההחלטות של בחירת המקומות והאישים שמעבירים את הקורסים.
חוץ מזה שצריך לחקור איך אדם שנותן שירותי ייעוץ לגוף ממשלתי גם זוכה במכרזים מאותו גוף. יש כאן משהו לא תקין.
מקווה שהמשטרה והמנכ"ל החדש שכנראה לא נגוע כמו צמרת צה"ל יחקרו כמו שצריך בנושא, בתקווה שלא יחסמו ע"י הפרקליטות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:57   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לא מדובר רק בשטיפת מוח. השמאלנים האלה הקימו רסן משפטי שמסוכן לכל חיילינו. התביעה של החייל  
בתגובה להודעה מספר 12
 
   שירה ברוצח בחברון הוא דוגמית מהסוג הזה של האנשים האלה. התאווה של התובע הצבאי נובעת מאותה חשיבה שמטרתה להפחיד אותנו ולשתק את עמנו כך שנאבד את יכולת התגובה הטבעית והנורמלית. השמאל הזה מבצע שתילת אימה ופחד בלב העם היהודי מפני תוצאה של כל מעשה שלנו כדי שלא נעשה דבר והאויב ינצח אותנו בסופו של דבר. המטרה היא לייאש אותנו כדי שנסכים להתאבד מרצון. הלקח מהשואה הוא שעלינו להיות ממש חזקים ונחושים ועל המשמר ולא להאמין לאף אחד ובאף אחד למעט בעצמנו וברצוננו להילחם על זכותנו על ארץ ישראל ועל המדינה היהודית. הפעולות שעל המדינה לנקוט בהן הן להקים ועדת חקירה למעשי הקרן הזרה בישראל. לשנות בחקיקה את פעילות בגצ ולהגבילה. להוציא אל מחוץ לחוק את כל אירגוני הזדון הפועלים באין מפריע ובמימון זר ובראש ובראשונה את שוברים שתיקה ובצלם. ודרך אגב ציקי ולדן המוזכרת בתחקיר היא הבת של שמעון פרס.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
13683 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:39   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. צודק בהחלט.  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gustav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8806 הודעות, 66 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:17   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. זה מה שכתבתי?  
בתגובה להודעה מספר 12
 
   אני רחוק כמזרח ממערב מלתמוך בכך אבל להתייחס לקצינים בצורה מזלזלת נראה לי לא לעניין.

וכן, תעמולה משפיעה על חלק מהמבוגרים. גם ריח טוב של תבשילים ...

לדוגמה, התעמולה של השמאל לא השפיעה על כל המבוגרים בבחירות האחרונות ...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Vclan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.16
829 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:22   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. ועדיין הספיק בשביל שמפלגה לא ציונית בראשות מטומטמים שמתקראת 'המחנה הציוני' תקבל 24 מנדטים.  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gustav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8806 הודעות, 66 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:40   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. זה לא בגלל ששטפו מוח לימניים...  
בתגובה להודעה מספר 51
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רקאמת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
2098 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:05   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. כופים על הקצינים להשתלם  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   להכין עבודות שנבדקות על ידי המרצים והמנחים.

צריך לבדוק אם האירגונים האלה מעבירים פידבק
לצבא. חוות דעת שמשמשת לסינון קצינים שדיעותיהם
לא תואמות את עמדות השמאל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
16666 הודעות, 133 מדרגים, 266 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:16   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. דניאל הרטמן איש מעורר הסתייגות חמורה, אבל המכון עצמו לא כל כך נורא,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
אם כי כמה מהחוקרים שם לא כלבבי.

בורא עולם חנן אותך באינטלגנציה רגשית? אל תהסס להשתמש בה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
6271 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:21   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כתבה חשובה מאוד כדי שנוכל להבין איך צומחים יאיר גולנים בצבא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תושב הארץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.12
13500 הודעות, 105 מדרגים, 153 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:28   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הלואי וכל צה''ל יאיר גולנים, אדם משכמו ומעלה, קצין מעולה  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   ורחוק מרחק שמים וארץ מתדמית השמאלן שאת ודומייך מנסים להדביק לו.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אגנוסטיקן
חבר מתאריך 8.5.16
40 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:30   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. פישל בגדול , מה זה משנה אם הוא ימני או שמאלן פשוט לא מחובר למקום בו הוא מתקיים  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
6271 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    11:11   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. טועה פעמיים זה לא את זה אתה, וכולי תקווה שתופעת היאיר גולנים בצה''ל הינה שולית  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:59   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. יאיר גולן איש שמאל קיצוני. תקרא את ההבלים שהוא נאם ותבין איך הקרן החדשה מדברת מלועו  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בראבאס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.11.15
741 הודעות, 6 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:27   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אלוף בצה''ל שמשווה בין ישראל 2016 לגרמניה בשנים 1936-1946, הוא או אידיוט שימושי או  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   שמאלן אידאולוגי ששכח איפה הוא חי ומי לעזאזל הוא האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רקאמת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
2098 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:07   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. או שהוא קצין שעבר לאורך הדרך שטיפת מוח  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
6993 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:26   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בכדי שהשמאל לא יאשים אותם בנאציזים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תושב הארץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.12
13500 הודעות, 105 מדרגים, 153 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:26   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. עדות אישית: סדרת חינוך לקצונה זוטרה בה הביאו מרצים מהשמאל שמאלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   האחד ערבי מהכפר נחף, דוקטור במכון ון ליר, שטען על גזל אדמות משפחתו לטובת הקמת העיר כרמיאל. על ההשפלות בבידוק לפני טיסה, כיבוש, קיפוח, אפליה ובלה בלה בלה.
הרצאה של גברת ירושלמית, פעילה בארגון נגד כפיה דתית, שפימפמה על האסון העומד להתרחש בשכונת מגוריה, הולכים לבנות בית כנסת.
יצויין כי היה נסיון חלוש ליצור איזון ע"י פגישה עם יהודי חרדי ותו לא.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:00   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. ולכם החיילים היתה תחושה שמותר להביע מחאה? או שפחדתם כשהסתייגתם?  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רקאמת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
2098 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:08   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. מממ  
בתגובה להודעה מספר 40
 
   יש מצב שהאירגונים האלה מעבירים פידבק

לצבא. חוות דעת שמשמשת לסינון קצינים שדיעותיהם

לא תואמות את עמדות השמאל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
7791 הודעות, 80 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:30   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בזמן שממשל ביבי מדכא כל יוזמה וארגון פרו ישראלי באירופה, הקרן החדשה פורחת תחתיו פה בארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.02
14330 הודעות, 172 מדרגים, 330 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    19:05   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. האם יש מצב שהוא מקבל תגמול מהקטרים?  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיכל בת שאול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.15
4155 הודעות, 82 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:31   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לא רחוק אותו יום- שבשעת מלחמה קצינים יניחו את נשקם מטעמי מצפון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
משהו לא טוב עובר על צה"ל.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.11
13287 הודעות, 136 מדרגים, 270 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:34   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. בצוק איתן התפרסם שטייס שהתבקש להפציץ סיפר בדאגה בקשר שהוא רואה ילדים במבנה  
בתגובה להודעה מספר 15
 
מהפיקוד הודיעו לו לחזור..

הבניין כמובן שרץ מחבלים למחרת נורו ממנו טילים לישראל ונהרג נער יהודי ביישוב מעוטף עזה

חובה מוטלת על ממשלת ישראל, לקדם את רעיון הטרנספר. כעת מובן לכל - שזה או הם או אנחנו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
1945 הודעות, 43 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:31   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. על זה דיברתי כשכתבתי שקציניו הבכירים של צה''ל עוברים שטיפה הקרובה לאנטישמית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
1147 הודעות, 16 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:33   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. חבל ,עדיף להב''ה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ליכוד 43 מנדטים ומפד"ל 12 החזירו 3 מדינות ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
1945 הודעות, 43 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:34   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. שמח לראות עד כמה אצלך בהזיה, הכל הולך שחור/לבן בצורה כ''כ קיצונית - חושף את פרצופך  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
1147 הודעות, 16 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:41   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. זה בכלל אמיתי ומהימן או מאתר קונספירציות?  
בתגובה להודעה מספר 18
 
   לא יודע אם שווה לקרוא . האתר מקור טוב?

ליכוד 43 מנדטים ומפד"ל 12 החזירו 3 מדינות ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
1945 הודעות, 43 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:42   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לא מכיר את האתר, אבל מכיר מידיעה את תוכן הדברים...  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
4778 הודעות, 46 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    10:57   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כמובן שאת תגובה 10 למשל לא תקרא או שתתעלם ממנה..  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיזיקאי
חבר מתאריך 21.2.15
378 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    11:15   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. תגובה של טרול אורגינל,  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   יש לי בן דוד שהוא סאל בגולני שסיפר לי על הדברים הנ"ל,
אבל אתה כנראה בגילגול ה3-5 שלך ברוטר ממשיך באותו קו,מעניין מה היה השם הקודם,
מאחל לך רפואה שלמה,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight
חבר מתאריך 22.4.16
1147 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    11:18   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. איזה נזק ניגרם מהפעילות?  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  

ליכוד 43 מנדטים ומפד"ל 12 החזירו 3 מדינות ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
1984 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.11
1196 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:19   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. יש לך ילדים? אני רוצה להעביר להם סדנה בנושא איסלאם  
בתגובה להודעה מספר 24
 
   ולסיכום גם אולי לקחת אותם לסיור במכה.

כאיש ימין, אני יודע שאם הייתי רושם יהדות והר הבית היית מתנגד, אבל תחליף בגזענות וסיור של הקרן החדשה בחברון ואולי עוד היית מסוגל להסכים.
קוראים לזה שטיפת מוח פוליטית ואין לזה שום מקום בצה"ל.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
1147 הודעות, 16 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:19   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. שאלתי שאלה לגיטימית. במה זה הזיק, מה זה גרם ומה עם כל הקצינים הימנים שעברו  
בתגובה להודעה מספר 25
 
   את הסדנאות? איזה שטיפת מוטח עשו להם והאם זה גרם להם להיות זומבים?

ליכוד 43 מנדטים ומפד"ל 12 החזירו 3 מדינות ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Vclan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.16
829 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:29   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. לפי המתחולל בצמרת צה''ל, שטיפת המוח דווקא מאוד מצליחה.  
בתגובה להודעה מספר 50
 
   צה"ל הופך לצבא ההגנה לערבים בחסותם, בו "ערך" ההגנה על חיי האויב גובר על הגדרת תפקידו של צה"ל כמגן ישראל.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
1147 הודעות, 16 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    19:01   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. 20% מהבתים בעזה לכל הפחות, הושמדו, 2,203 הרוגים מתוכם כ-1,068-1,408 פעילי טרור‏  
בתגובה להודעה מספר 55
 
   וכ-795-1,135 אזרחים כולל ילדים ונשים בנוסף מעל ל-11,000 פצועים, נוהל חניבאל, אסון הומניטרי וכלכלי ברצועה שיקח הרבה זמן לשקם, גורמים לטענה שלך להיות חסרת כל יסוד עובדתי.
פשוט הצבא בא ואומר "אנחנו לא חמאס ולא דאעש" , לא יודע גם למה יש וויכוח על מה שאייזנקוט אמר שאם יש מחסום ומרווח בין ילדה בת 13 עם מספריים לחיילים , לא אמור להגמר במחסנית מרונת על הילדה, לא להסכים לזה ,זה לא ניראה טוב . כמובן הוא לא טען שצה"ל מתנהג כך, להיפך זה להראות שהרמטכ"ל מודע למיקרים ואינו תומך בהם וזה מועבר למפקדים בשטח.
כדי להיות צבא נורמלי ,מוסרי וערכי לא צריך את הקרן החדשה כמו שלא צריך את התורה שתגיד לנו "לא תרצח" כדי להכניס אותו לחוקים, שום דבר לא השתנה , הפקודות נישארו אותן פקודות פשוט מזמן לא היתה אינתיפאדה.
עובדה- חיילים מחסלים מחבלים ואין בעיה.
עובדה- גם ילדים עם סכינים ונשים עם סכינים לא מוגנים מהמוות.
עובדה- ירי במחבל מנוטרל והצאותו להורג בניגוד לנהלים = לא חוקי אז וכשמצולם , בעיה גדולה לא להעמיד לדין.
בגלל שאנחנו הצד החזק והם המסכנים כביכול אז אחריותינו גם לא להשתמש בכוח מופרז ולהתנהג כמו דאעש כאשר יש אפשרות להיות צבא נורמלי ,מוסרי וערכי וגם לבצע את הפעולות הנחוצות עם אותן תוצאות בשטח .

ליכוד 43 מנדטים ומפד"ל 12 החזירו 3 מדינות ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:39   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. זה לא אותו אחד שקרא לעצמו BIG JOE? גם הוא השתמש באנגלית לצורך הזדהות בכינוי  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
13683 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:37   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הניסיון הזה להתמם, ולומר נו עזבו שטויות, קונספירציות.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   נועדו להסיח את הדעת מהשיטה שנרקמת על ידי הקרן והארגונים שבמשך שנים מנסים להטוות דרך לסגל הבכיר שהוא יוריד ויעביר את ההנחיו לחייל .
ומה שמדאיג איך בשמאל יוצאים להגנה על הקרן לישראל החדשה, מה שאומר שהם זה הם.
ולכן גם כאן בפורום אנשי השטח יוצאים להגן על הקרן הדרך אותה דרך.

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
50430 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    19:44   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. לא קונספירציות. פארנויה פשוטה.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
   https://m.youtube.com/watch?v=MDgx8y7WLlI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
936 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:30   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. עוד עצוב אחד שחושב שהאור נובע לו מהירח. תרים תמכנסיים ילד!  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.12.13
11159 הודעות, 132 מדרגים, 254 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:54   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. האיש וההטרלה. גם חסה הגדיש את הסאה בסוף.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  

חרם על ישראל? הכל מתחיל מפה חברים שעושים דה לגיטימציה ליהדות ואין פוצה פה ומצפצף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hmarcel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.02
6395 הודעות, 37 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:25   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לאחר הצהרת סגן-הרמטכ''ל, מצידי, שיעברו השתלמויות גם בעזה ובחברון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
6387 הודעות, 58 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:29   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. צהלפ וממשלת ישראל הפכו להיות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   המוציאים לפועל את אידאולגיית שוברים שתיקה. התופעה תפסק רק כאשר תתחיל התופעה של עריקות המונית כתוצאה מאובדן אמון בצבא. בינתיים ביבי לא נראה מודאג. צוק איתן והחייל היורה מאחוריו.

I have a dream: מודעות לתרבות!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
13906 הודעות, 112 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:34   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. האויב הפוסט ציוני פוסט-מודרני מושרש בכל מקום בארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ונלחם על דעת הקהל שהולכת ומקצינה שמאלה מיום ליום עד לרמות הזויות שמעיזים להשוות בסה"כ דעות שונות לרוע ולזוועה שהתרחשה בשואה

מה שקורה בצבא מפחיד לא פחות, ערך חיי האדם של אזרחי האוייב הוא מעל חיילי צה"ל, מפקד שמחונך במדרשות אלו ישלך ללא שום יסורי מצפון חיילים למותם, כאילו תפקידו הוא להגן על אזרחי האוייב ("הרי האויב הוא אתה") ואם מישהו יעז להגיד אחרת, הוא יואשם מיידית ב"דעות חשוכות כמו בגרמניה של שנות ה-30".


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:37   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. תיאור מדוייק של המצב המפלצתי בו אנו שקועים עד צוואר בגלל מעשי השמאל  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.11
13287 הודעות, 136 מדרגים, 270 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    12:38   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. דברי ההבל שמנפיקים בכירים בצה''ל, מדהימים אפילו שמאלנים תמימים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
צה"ל הופך להיות זרוע מבצעת של NIF ושל האנטישמי המרושע - ג'ורג' סורוס

קיימת סכנה ברורה ליהודים דווקא מהגוף שאמור להגן עלינו.
כל כך הזוי, וכל כך מקומם שזה לא הזוי אלא עובדה קיימת..

חובה מוטלת על ממשלת ישראל, לקדם את רעיון הטרנספר. כעת מובן לכל - שזה או הם או אנחנו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:43   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אמרנו כבר בשנת 2010 שמשהו מזעזע מתרחש בצה״ל. הצמרת של צהל היא רקבון וסרחון אחד גדול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מזל שהעם והציבור הרחב לא מצביע לחלאות ממר״צ. הגיעה העת ששר הבטחון יטפל בכל החלאות האלה שחדרו כמו וירוס לכל תא של גוף המדינה היהודית במאמץ לחסל את הישות היהודית ואת יכולת הלחימה שלנו. האם בוגי, ביבי, בנט, שקד, ויתר מנהיגינו קוראים את המידע הזוועתי הזה? אני מלאת חלחלה מעומק החדירה של הקרן החדשה לחיסול. לסלק את הקרן. לחסום מימון זר. לנקות את הצבא מהזבל הזה ולפתוח את כל הדרגות לכולם. צהל מובל על ידי צמרת שמאלנית חולנית. די כבר! אי אפשר יותר. ותודה עצומה למי שערך את התחקיר הזה. זה בדיוק מה שמתרחש במערכת המשפט שגנבו אותה סמולנים והפכו אותה למרכז פעילות פוליטית שלהם אחרי שאיבדו כוחם בכנסת. שיטות השמאל הן שערוריה ויש לפעול נגדו באמצעות חקיקה דרקונית. רק חבל שכחלון הצבוע מסרב לאפשר טיפול יסודי בבגצ שהוא מוסד פוליטי בגלימת מוסד משפטי. אנחנו בסכנה מהשמאל.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Derner לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.14
25038 הודעות, 122 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:50   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לא יעזור לך גברת ליה , אנחנו נמשיך לשלוט דרך כל הערוצים שאנחנו לופתים - בית המשפט ,התקשורת  
בתגובה להודעה מספר 33
 
   והצבא.


ממממממממוווווווואאאאאהההההההה

מת על הפאניקה שלכם ועל סיפורי הסבתא שאתם מספרים אחד לשני. תמשיכו.

אגב , לאיזו "חקיקה דרקונית" נגד השמאל את מתכוונת ? ביטול זכות הצבעה לסמולנים עוכרים ? מבחנים פוליטים למתגייסים לצה"ל? מה בדיוק ?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לילך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.11
936 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:07   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. כיף לך, אבל אתה יודע, כל כיף קצר הוא! ואין כאן כל ''פאניקה'' אלא התעוררות שהגיעה זמנה.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
דרך ארוכה ולא כיפית, אך איתנה לעם איתן!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
10371 הודעות, 78 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:12   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. שכחת לחתום למטה, בברכה האיחוד האירופי, אלה שאחראים למוות של, למשל, 2 מיליון עיראקים  
בתגובה להודעה מספר 34
 
יחד עם ידידתכם הקרובה ארה"ב.
כשישראל תגיע למיליון הרוגים פלסטינים, תטיפו לנו.
עד אז אתם נאטסים מתועבים.
אין לי כח לספור את שאר הרוגי המלכות של נאטו, בשלב זה נסתפק בכ 20000 לובים. אולי 50.

לא ייאמן אבל המדינה הזו היא בין שוחרות השלום בעולם, אם לספור הרוגי אוייב.

https://www.facebook.com/ohavimetyehudaveshomron?ref=stream


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
13683 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:07   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נראה לי שלך לא יעזור העם לא קונה את התעמולה השמאלנית וכן,  
בתגובה להודעה מספר 34
 
   לפרק את התשתית שהשמאל הקים לקוח זמן ואנחנו בכיוון.

מקווה שביבי לא יכניס את המחנה הציוני לממשלה .
השמאל חותרים להיכנס לממשלה מסיבה אחת למנוע פירוק ארגוני השמאל החתרנים ולשמור על מינויי בית המשפט..

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
8983 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:57   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. שר הבטחון גם הוא כזה  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  

נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
8983 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    13:56   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. נראה שעל צה''ל שורה רוח המפקד השמאלני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא פלא שכל המפקדים מתישרים לשמאל, אם מבקשי קידום הם.

נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
PASTE לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.4.11
37371 הודעות, 141 מדרגים, 249 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:14   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. בחסות ביבינוקיו הצבא הפך לזרוע של הקרן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:52   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. לא קשור בכלל ובשום דבר לביבי. אלה שמאלנים נבלות שהחדירו את החרא מזה עשורים לצמרת שם  
בתגובה להודעה מספר 43
 
   יש לחוקק חוק שיבטל לחלוטין את יכולתו של בג"צ להתערב בדברים פוליטיים ולבטל בחקיקה את זכות העמידה בפני בג"צ השמאלני של אנשים שלא נפגעו אישית. כך יבוא קץ למחלה הממארת שמשליט פה בג"צ. מחלת חיסול המדינה היהודית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Derner לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.14
25038 הודעות, 122 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:17   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. ''חוק שיבטל לחלוטין את יכולתו של בג''צ להתערב בדברים פוליטיים''..... בטח , למה לא.....  
בתגובה להודעה מספר 47
 
   כדי שתוכלו לחוקק חוקים כמו ביטול האופוזיציה , איסור בחוק על מינוי שרים שדעתם הפוליטית לא ימנית קיצונית , וביטול זכות הצבעה לערבים.....? כאלה דברים פוליטיים?

חלומות נעימים, גברת ליה........


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Vclan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.16
829 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:57   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. דמגוג. הדברים שתארת הם דברים לא חוקיים גם ללא פירוש הזוי לחוקי היסוד, לא 'פוליטיים' גרידא.  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
10371 הודעות, 78 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    14:17   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. ההסבר למה בשמאל רוצים משטר צבאי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.facebook.com/ohavimetyehudaveshomron?ref=stream


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורן אדרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.13
20468 הודעות, 195 מדרגים, 366 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    15:39   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. מדהים  
בתגובה להודעה מספר 0
 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאן דאמר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
3103 הודעות, 39 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:28   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מה עושים עם זה ת'כלס? מה עם סגן שר הבטחון של בנט, או שהוא רק עציץ במשרד????  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

כל מצווה ומעשה טוב - מקרבים אותנו לגאולה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צוק איתן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.14
3945 הודעות, 58 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:43   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. ולכן הם נדבקו בחיידק הממאיר השמאלני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
14372 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    16:48   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. תיבת התהודה האמריקנית בצמרת צה''ל / אמנון לורד / מידה / (חדש!)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בכל מקום בו מעורב אינטרס אמריקני צצים אלופים בדימוס המשווקים את הסחורה כאילו מדובר באינטרס ישראלי. בינתיים, הממסד הביטחוני מאבד את אמון העם ומתבצר כאופוזיציה לממשלת הימין

לממשלות ימין יש אידאולוגיה ולכן הן פועלות לפעמים בניגוד לעמדת הצבא. הצבא, באומץ גדול, מציג את האמת אל מול הממשלה, אבל בסוף הצבא לא יכול להחליף את המדינאים או את העם". זה דברו של האלוף (מיל') נועם תיבון בשבת שעברה. דוגמא להערכת-אמת כזו: "הכרחי לסיים את הסכסוך, זה אינטרס ראשון במעלה".

תיבון מציג שתי תפיסות, שכנראה מושרשות בתודעת אלופי המטכ"ל:

האחת, "אנחנו הצבא מייצגים את האמת" לעומת הממשלה שמייצגת "אידאולוגיה".

השנייה, שיש תפיסה אחידה ואחודה בצמרת צה"ל בנושאים הקרדינליים, ובעיקר בנושא הפלסטיני. הייתי אומר, שיש כאן חדשות. תפיסה שונה או אף סותרת לעמדת המנהיגות המדינית זה מצב סביר. כשזה קורה על רקע מחלוקת בנושא חשוב, זה גם בריא. אבל הקביעה של האלוף תיבון מריחה כחשיבה "פוליטית". זאת כיוון שהמצב של "ממשלת ימין" בגוון כזה או אחר הוא מציאות של לא מעט שנים, עם הפסקות מתודיות באמצע כדי לאפשר לצמרת הממסד הביטחוני ליישר קו עם הנהגה מדינית שאיננה "ימנית" ויחד לחולל עוד מחדל לאומי.

לקראת יום העצמאות, תהיה זו חריגה מהמסורת להקשות על עצמנו, ולבחון בצורה ביקורתית את הצמרת הביטחונית ובעיקר את צה"ל. הנטייה היא לשקוע בנוסטלגיה לצלילי "הפלמ"חניק מחפש את המחר", ולדהור ברוורס ארבעה ארבעה על הג'יפ הדוהר בשבילי עפר – "לך, לך! למדבר! הדרכים יובילו".

זה עתה פורסמו בהדלפה הממצאים של דו"ח מבקר המדינה על 'צוק איתן'. הציבור יודע הכל על המערכה. את מה שרלוונטי: שהחיילים והמפקדים לחמו בהקרבה ואף בכשרון בדרג הטקטי המוגבל; שהדרג הבכיר בצה"ל נראה לעתים כאובד עצות והמתקפה הייתה למעשה הזזת קו המגננה קדימה אל תוך שטח הרצועה. שהיו מנהרות וכן הלאה. יודעים גם שכתוצאה מהרתעה הומניטרית ומשפטית הרבה מחבלים קיבלו התרעה מוקדמת לפני שמקומות המסתור שלהם הופצצו. ובכל מקרה, הספקי הפגיעה בחמאס וכמות ההרס גרמו לכך שחמאס שומר על שקט יחסי בדרום יותר מאי פעם ב-15 השנים האחרונות. הוא בוחר לשמר יכולות חבלה רגילות ביהודה ושומרון וליד גדר הרצועה.

הציבור יודע ש'צוק איתן' לא היה הצלחה צבאית מסחררת, ונשארה "תחושת חמיצות", אם כי לא תחושת שכול וחדלון כמו אחרי מלחמת לבנון השנייה. יתכן שכל קברניט לאומי אחר היה ניזוק ממערכה כמו 'צוק איתן'. אבל משום מה מנהיגותו של בנימין נתניהו לא קרסה. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שבציבור עדיין שמור הזיכרון הטראומתי של שלושה כישלונות אדירים ברמה הלאומית, שהממסד הביטחוני היה שותף מלא בהם. יותר מכישלון של הדרג המדיני, 'צוק איתן' נתפס בעיני רבים, ובצדק, ככישלון נוסף של המערכת הביטחונית.

בין הסכם אוסלו של 1993 ועד תום כהונת אולמרט ב-2009, הציבור הישראלי חווה על בשרו גם את ההתנתקות וגם את מלחמת לבנון השנייה, זאת בנוסף לטרור שבא בעקבות הסכם אוסלו. הסכם אוסלו שינה במידה רבה את הדי-אן-איי של צה"ל. פרשת מדחת יוסף ורצח הרב הרלינג בהר עיבל סימלו את התהליך הזה יותר מכל; וכישלונה הצורב של ההתנתקות, שעל-פי מומחי הממסד הביטחוני הייתה צריכה להביא לשקט ולביטחון, עדיין נוכח יום-יום בחדשות.

התוצאה היא אבדן אמון בממסד הביטחוני. שלושת הכשלונות האדירים האלה, שאת תוצאותיהם חווה הציבור על בשרו ומדד אותם בדם, שכנעו רבים שההערכות של בכירי צה"ל ושל המנהיגים הביטחוניים שהובילו את המדינה היו שגויות.

שינוי הדיסקט. אלוף פיקוד המרכז יעלון מתאם את הנסיגות של הסכם וואי עם מקביליו הפלסטיניים, 1998. צילום: דו"צשינוי הדיסקט. אלוף פיקוד המרכז יעלון מתאם את הנסיגות של הסכם וואי עם מקביליו הפלסטיניים, 1998. צילום: דו"צ
תיבת התהודה של אובמה

אבל יש לכישלונות אלו היבט חמור יותר, הנוגע לאופן בו משרת חלק מהממסד הביטחוני את האינטרסים של ארצות-הברית באזור.

רק בימים האחרונים נחשף הכישלון הגובל בקלון של קברניטי זרועות הביטחון בנושא הגרעין האיראני. בכתבה של דייויד סמואלס ב'ניו-יורק טיימס' שפורסמה בסוף השבוע האחרון, מתראיין גם ליאון פנטה, שהיה ראש הסי-איי-איי ושר ההגנה בחצרו של אובמה, אשר תפקידו היה למנוע מישראל לצאת למכת מנע על מתקני הגרעין האיראניים. פנטה סיפר לכתב שהשאלה שראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון דאז ברק שאלו אותו כל הזמן הייתה – "האם הנשיא אובמה רציני?" בהבטחתו שהוא יבלום פצצה איראנית גם באמצעים צבאיים. מהשאלות שלהם ניתן להבין כמה נתניהו וברק חשדו באובמה. פנטה אמר אז שבהתחשב במה שהוא יודע מהנשיא, ההערכה שלו היא שהוא רציני. סמואלס שאל אותו, האם ביודעו את מה שידוע היום הערכתו היתה דומה? "כנראה שלא", אמר פנטה. כלומר: אובמה הונה את סביבתו ואת ישראל לגבי כל נושא הגרעין האיראני.

בראיון אחר, שפורסם השבוע בתכנית 'עובדה' השלים פנטה את הפאזל: האמריקנים השתמשו בראש המוסד מאיר דגן ככלי לטרפוד התקיפה המתוכננת.

הנה כי כן, שתי הערכות שגויות לחלוטין של ראשי הממסד הביטחוני שנאבקו נגד ראש הממשלה בנושא הגרעין: האחת לגבי מחויבותו של הנשיא אובמה; השנייה לגבי כל מערך המדיניות שלו במזרח התיכון. אף אחד ממעריכי המודיעין לא צפה שאובמה ישתמש בהסכם הגרעין כדי לחזק את איראן, להחזיר לה את הלגיטימציה הבינלאומית, ולהעניק לה יד חופשית בכל רחבי המזרח התיכון. זו שגיאה קולוסלית בהערכה שמזכירה גם את ההערכות של צמרת הביטחון לגבי הצורך למסור את רמת הגולן כדי לעשות הסכם שלום עם סוריה ולהוציא אותה מציר הרשע.

אני זוכר שיחה שקיימתי בקיץ 2012 עם בכיר שאמר שאין לו אמון בנשיא אובמה. את זה יכולתי להבין מהניסיון של צופה מהצד בשלוש השנים שקדמו. אבל הוא אמר גם שאובמה לא מתייחס אלינו הישראלים אחרת ממה שהוא מתייחס, למשל, ללובים. זאת נראתה לי הגזמה של בעל תפקיד חשדן. היום, אחרי החשיפה בניו-יורק טיימס, ברור לגמרי שאובמה בחר להפקיר את ישראל כמשקל עודף. קברניטי הביטחון בדמותם של גבי אשכנזי, דיסקין ודגן, עם תמיכה סמכותית ומוסרית של הנשיא דאז שמעון פרס, העניקו לאובמה את הגיבוי שהיה דרוש לו. ברור שהם טעו והטעו.

העובדה שהדרג המדיני צדק במקרה הזה לעומת הדרג הביטחוני-צבאי שהיה שותף למהלך ההטעיה, לא יכולה לנחם. זאת בייחוד משום שהטעות בהערכה לא נעשתה בתום לב. בהקשר הזה צריך לחזור לדברים שאמרה איילה חסון כשעוד היתה המגישה של 'השבוע יומן אירועים' בערב שבת בערוץ הראשון: "גם האמריקנים מחזיקים כל מיני לשעברים בצה"ל באופן כלכלי כדי שיתאימו את עצמם לעמדות האמריקניות". "התנסחתי בזהירות", היא אמרה באירוניה, ואמיר בר-שלום הכתב הצבאי חיזק את דבריה.

יש כאן פוליטיזציה של הדרג הבכיר של צה"ל, החורגת הרבה מעבר לרמה הנסלחת. בכל סוגיה בה האמריקנים מעורבים, צצים מומחים שתומכים באופן אוטומטי בעמדה האמריקנית. הסכמי אוסלו, ההתנתקות, מפת הדרכים, הסכם הגרעין, וגם רק לאחרונה, על בקעת הירדן.

כאשר ישראל נאבקה מול ג'ון קרי על נושא הביטחון בבקעה הופיעו אלופים בדימוס, שהתגלו כמשתפי פעולה עם האמריקנים בעיצוב תכנית ההגנה הביטחונית בבקעה.

לפני שבועות אחדים השתתפתי בפאנל, שבו דיבר אל"מ שאול אריאל. אחרי כל השנים האלה ואחרי כל הניסיונות, הוא עדיין דיבר בביטחון על "סידורי הביטחון" בבקעה, בעומק השטח, ועל הגדר שהיא הקו הירוק למעשה. מי יכול לקחת ברצינות את "סידורי הביטחון" האלה? אבל שאול אריאלי מאמין בזה. הבעיה היא עם אלופים במיל' שמתגייסים למכירת הסחורה הפגומה.

המהדהד החדש. ידלין, צילום: גדעון מרקוביץ' /פלאש90המהדהד החדש. ידלין, צילום: גדעון מרקוביץ' /פלאש90
המהדהד התורן

היום עומד על הפרק מזכר ההבנות הביטחוניות שכולל את נושא הרכש לעשור הבא. נראה שהבית הלבן בחר באלוף (מיל') עמוס ידלין בתור תחנת הממסר לססמאות שלו וללוחמה הפסיכולוגית שלו נגד ממשלת ישראל. ידלין פרסם לפני ימים אחדים מסמך במסגרת מכון ה-INSS שהוא עומד בראשו, אשר מתאר את המשבר במשא-ומתן על חבילת הביטחון שנועדה גם לפצות את ישראל על פגעי הסכם הגרעין.

לאור מה שתמיד חשדנו אבל קיבל את אישורו ב'ניו-יורק טיימס', ברור שממשל אובמה עוין לישראל או לפחות רואה בה נטל נסבל. מהלך ההתכנסות של הממשל וחזרה למדיניות הבדידות האמריקנית מחייב גם את החלשת המחויבות האמריקנית לאזור ובמיוחד כלפי ישראל. אך זו אמת שקשה לאמרה במפורש.

לשם כך המציאו את ה-INSS, ועבור זה צה"ל הכשיר את עמוס ידלין כאלוף, כדי שברגע הנכון הוא יהיה סוכן המכירות של הספינים של הבית הלבן. הנה מה שהוא כותב, בין השאר: "היחסים בין אובמה ואנשיו וראש הממשלה נתניהו סובלים מהיעדר אמון… האווירה משפיעה לשלילה על כל דיאלוג בין ישראל לממשל ועל יכולתם של המנהיגים להיפגש לפיסגה ולפתור את הבעיות".

עוד פולט פיו של ידלין את קולות הבטן של הבית הלבן: "הדם הרע גורע מרצון הממשל להעניק לנתניהו ניצחון כשזה נוגע לחבילת הביטחון". אחר כך מכניס ידלין לרשימת המעקשים גם סעיף שנקרא "זהות בערכים": "גם אם הדבר לא נאמר במפורש, הממשל האמריקני מטיל ספק בכך שארצות-הברית וישראל מחלקות ביניהן ערכים זהים, דבר שבעבר תרם לחבילות סיוע נדיבות".

לא מדובר בחבילות סיוע אלא בחבילות נראטיבים ארוזות היטב, שהבית הלבן מנסה למכור כדי להסוות את מדיניות הנסיגה וההפקרה שלו מחד גיסא, ואת הסיוע שלו לאיראן מאידך גיסא. האם בין הממשל האמריקני לשלטון האייתוללות יש "זהות ערכים"? אולי דווקא כן. בכל אופן כיוון שידלין חוזר על הנראטיב המפוברק שנקרא "דוקטרינת אובמה", הקובעת כביכול שאמריקה אינה רואה עוד במזרח התיכון אינטרס מרכזי, ברור שהניתוח שלו הוא יותר בגדר של מיחזור מסרים מאשר אמירה רצינית. אין דבר כזה "דוקטרינת אובמה". זו סיסמא שבן רודס הגה בחדרו כדי לשווק את מחדלי ארצות-הברית במזרח התיכון.

ידלין משלב בדיון נושא שאינו ידוע כל כך בציבור, הנוגע לגוף שמרכז בידיו את המגעים עם האמריקנים בעניין מזכר ההבנות. "העובדה שישראל הכפיפה את משרד הביטחון לטובת המועצה לביטחון לאומי… במגעים עם ארצות-הברית מקשה על סגירת הפערים בין שתי המדינות לגבי ה-MOU". כותב ידלין. מתברר שראש הממשלה לא סומך על "הממסד הביטחוני" שבסיסו הוא במשרד הביטחון. איילה חסון התאפקה ולא אמרה את המלה "שוחד". אבל כנראה שמגעים דומים בדור האחרון עם צמרת הביטחון הולידו יותר חבילות סיוע כלכליות לאנשי ביטחון בכירים מאשר לביטחון ישראל.

כישלונות ההערכה והביצוע של קברניטי הביטחון בעשורים האחרונים, יחד עם התחושה שחלק מהבכירים בדימוס מעדיפים לשרת את האינטרס האמריקני הזר על פני האינטרס הלאומי הישראלי שאותו מגדירה ממשלת ישראל, פוגעים במעמד מערכת הביטחון. אף כי מעמדו של צה"ל בתודעת הציבור איתן – וטוב שכך – בכיריו צריכים להיות מודאגים מהכרסום באמון הציבור והחשדות לגבי המניעים של אחדים מתוכם. התבצרות במישור המוסרי הגבוה לא תועיל כאן.

http://mida.org.il/2016/05/10/%d7%aa%d7%99%d7%91%d7%aa-%d7%94%d7%aa%d7%94%d7%95%d7%93%d7%94-%d7%94%d7%90%d7%9e%d7%a8%d7%99%d7%a7%d7%a0%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%a6%d7%9e%d7%a8%d7%aa-%d7%a6%d7%94%d7%9c/#comment-33397


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
lurker לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.05
12506 הודעות, 233 מדרגים, 465 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:04   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. חיל החינוך חפצים להנחיל דת חדשה בצה''ל - כתבה מאתר ''כיפה''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לחיל חינוך, ולגורמים נוספים בצבא, יש דת חדשה, דת הליברליזם, והם חפצים להנחיל אותה לכל חיילי צה"ל (כפייה דתית כבר אמרנו?), אלא שיש מישהו שעומד בדרך, מישהו שמדבר על הקשר שלנו לארצנו

איתי אסמן

ט"ו טבת תשע"ו, 27/12/2015 20:18

אפשר למחוא כפיים. צה"ל החליט: פשרה. מכירת אגף "תודעה יהודית" לחיל החינוך של צה"ל בוטלה - במקום זה "תודעה יהודית" תימכר בסוף לאכ"א. מן פשרה שכזאת.

אבל מה הרקע שעומד מאחורי אותה פשרה? לאן בדיוק נושבות הרוחות בכל הנוגע לתודעה יהודית? על כך אספר לכם.

במשך הרבה שנים גורמים מסוימים בצבא מנסים להדיר את הרבנות הצבאית בכלל, ואת תחום תודעה יהודית בפרט, ולצמצם את היקף פעילותם. התנגדותם של אכ"א וחיל החינוך לרבנות אינה עניין תקציבי, שהרי הגופים שהרבנות עובדת איתם אלו גופים אזרחיים שרובם פועלים בהתנדבות. הוויכוח הוא הרבה יותר עמוק, ולא לחינם עיתון ה'ארץ' כל שבוע מפרסם כתבה בנושא שולי שכזה בחברה הישראלית. כדי להבין על מה הוויכוח, אביא לפניכם את המסרים אותם חיל חינוך ואכ"א חפצים להנחיל לכל חייל בצה"ל.

מתוך מסמך היסוד של חיל חינוך (כל ההדגשות בציטוטים הם שלי, א"א):

"צה"ל אינו מגדיר "יהדות" או "ישראליות" מהי. מקומן של שאלות אלה הוא "המגרש החברתי", ושם הן אמורות להידון ולהתברר.

בגיבוש הזהות הישראלית והיהודית, יש להתחשב בעובדה שצה"ל מורכב ממגוון עדות ודתות- חיילים המשרתים כתף אל כתף ביחידות צה"ל השונות".

כלומר, חיל חינוך לקח על עצמו מטרה, לגבש את הזהות היהודית (והישראלית). כדי לעשות זאת, יש להתחשב בכולם, גם במסורת ישראל וגם בדתות השונות- אסלאם, נצרות וכו'. הזהות היהודית איננה סימן קריאה אלא סימן שאלה.

כך כותב קצין חינוך ראשי באגרת שהוא שלח בחודש תשרי לכל מפקדי צה"ל:
"מפקדים, בין התאריכים 24-27.9.15 נציין את חג הקרבן, עיד אל עדחא... חג הקרבן הינו חג דתי מרכזי, הנפתח בתפילה, ובמהלכו מתקיימת שחיטת קרבן, זכרון למסורת המוסלמית אודות מעשה העקידה של ישמעאל בידי אברהם.. עיד אל עדחא וחגי תשרי הינם חגים בעלי מכנה משותף".

כך כותבת קצינה בכירה נוספת בחיל החינוך, אל"מ יעל הס, אשתו של מנכ"ל התנועה הקונסרבטיבית, יזהר הס, לכבוד פורים לכל חיילי צה"ל:
"שתי דמויות מופת נשיות עומדות במרכזה (של המגילה) דמויות שקשה שלא לחוש אליהן אמפתיה גדולה. הראשונה.. אסתר והשנייה, השולית לכאורה, היא ושתי.. ושתי היא אולי הפמיניסטית הראשונה "ותמאן המלכה ושתי לבוא".

תכני היהדות אינם יכולים להיות כפופים למי שמחנך על עקידת ישמעאל וושתי הפמינסטית כדמות מופת, רק מי שמאמין בתורה יכול להעביר אותה ולחנך על ברכיה את הדורות הבאים.

בנוסף, חיל חינוך עובד עם מכון שיטים, הרטמן ובינה שממומנים ע"י הקרן החדשה לישראל, ותפיסת עולמם היא טשטוש הזהות היהודית.

כך למשל כתוב בתפיסה החינוכית של בינה, שמעבירים שבתות רבות לחיילים וקצינים בצבא: "העשייה בצה"ל מכוונת למפקדים ובכירים, ומטרתה עיסוק בשאלות של זהות ישראלית-יהודית מתוך גישה פלורליסטית, בדגש על המעשה הציוני כביטוי ליהדות פתוחה ומתחדשת".

על מנת לגבש את הזהות היהודית, מי שרוצה להיות רב סרן בצה"ל חייב לעבור קורס "ייעוד וייחוד" מטעם 'בינה', בו מכריחים אותו להיכנס לכנסייה (לא פחות) על מנת להיפגש עם הזהות הישראלית הרב-גונית, כך שיוכל לגבש את ה"זהות היהודית" שלו.

כך כתב קצין במשוב לאחר הקורס: "כיהודי המתחזק באמונתו, נחשפתי במהלך ההשתלמות לתכנים שצרמו לי מאוד, שלדעתי סותרים את מטרת ההשתלמות ואף מטשטשים את הזהות היהודית.

ברור לי שחופש הביטוי הוא ערך נעלה, אך לא יתכן כי בשם אותו החופש לא יעמוד אדם מנגד אדם בעל שיעור קומה שידע לסתור את דבריהם או לחזק את המושג יהודי ע"פ ההלכה (ברצוני לציין כי אין פרופורציה בין כמות התכנים שעסקו בהצגת הפלורליזם אל מול הרצאה קצרה של רב אורתודוכסי, מעבר לכך בסוף ההשתלמות בוחרים המשתלמים ספרים המוענקים כשי ומרביתם בעלי אותו האופי, אני קיבלתי ספר ששמו "אתגר השיבה אל המסורת", שבבסיסו הוא מציג את היהדות כפרימיטיבית ומיושנת, ומציע להכניס חידושים ביהדות על מנת להתאימה לעידן המודרני)".

אך אל דאגה, לרבנות "מציעים פשרה". מהי אותה פשרה? להיות כפופים לכל המרבה במחיר: חיל חינוך, אכ"א, לא משנה, העיקר להיות כפופים. הרי אסור שהרבנות תלך בראש זקוף, חס ושלום.

לחיל חינוך, ולגורמים נוספים בצבא, יש דת חדשה, דת הליברליזם, והם חפצים להנחיל אותה לכל חיילי צה"ל(כפייה דתית כבר אמרנו?), אלא שיש מישהו שעומד בדרך, מישהו שמדבר על הקשר שלנו לארצנו, על מסורת ברורה, כזאת עם סימני קריאה, על סוכות ועל פסח, על שבת וכשרות. דת זו, העתיקה והישנה, סותרת את דת הליברליזם סתירה מוחצת. זאת בדיוק הסיבה שעיתון הארץ וגורמים צבאיים עלומים חברו יחדיו על מנת שתהיה רק דת אחד בישראל, הדת שלהם, ולאחר שהם יגדירו מהי יהדות, מי יודע? אולי גם יספחו אליהם את הגיור, ויגדירו סוף סוף גם מהו יהודי.

הכותב הוא סרן איתי אסמן, רב גדוד במיל'

http://www.kipa.co.il/now/17/65803.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hamta לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
771 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    18:54   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. זה יעלון האפס אשם לגמרי. הוא בעצמו מסייע לסרס את צה''ל.  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ger1
חבר מתאריך 19.4.12
391 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    22:19   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. וזאת בדיוק הסיבה- מדוע אני חילוני  
בתגובה להודעה מספר 63
 
   שלא רוצה שהזהות היהודית תמחק מהאחרים וממני
על ידי גורמים ציונים עולמיים שמטרתם יהודי ישראלי פלורליסטי
ורב תרבותי עם סממנים יהודים אבל בטח לא דתי
לשם קבלת עולים רפורמים על ידי חינוך של כפייה
רעיונית

החלטתי שבבחירות הבאות אני לא אצביע לא לגוש הימין המתחזה לימין
ולא לגוש השמאל-כי אין לי אמונה באף אחד מהם-כולם זהים
כיוון ששתולי שמאל מפארים את הימין מלמעלה עד למטה

ובמשרד החינוך ישנו שר כמו השר בנט שמפלגתו מקבלת כספים מהקרן החדשה לישראל
והתוכניות שמשרד החינוך מעביר דוגמת "תוכנית בארי" של מכון הרטמן
ותוכנית תל"י וזאת ממפלגה ששמה -הבית היהודי

הגעתי למסקנה שהציונות עושה ליהדות סירוס במתכוון ובמלוא העוצמה
ממדינה "יהודית דמוקרטית" כמו שנכתב ליהדות תרבותית בלבד
חסרת אמונה שמתאימה אולי לרפורמים וקונסרבטיבים

ואם הציונות לא מקיימת את "יהודית דמוקרטית" ופוגעת ביהדות כיום
משנה את דמותה באופן מלאכותי על ידי חינוך מחדש של הנוער

אישית איני יכול עוד לתמוך בציונית

לא משכנע אחרים- אומר את דעתי
אם הציונות רוצה להוסיף לעוולות שבוצעו בעבר על ידה -גם את סירוס
הדת היהודית על ידי משטר נתניהו בנט לשם קבלת הרפורמים
דף ההיסטוריה לא שוכחת


beeri.hartman.org.il//About_Us_view.asp?Cat_Id=140&Cat_Type=About&Title_Cat_Name=אודות בארי

דוגמא: להתאבל, אבל במידה אני לא צם אבל בטח לא בז לצמים

beeri.hartman.org.il/SHINews_View.asp?Article_Id=299&Cat_Id=213&Cat_Type=Article

יהדות לא נכס דתי

https://shi-webfiles.s3.amazonaws.com/Beeri_2013_Maariv.pdf


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ger1
חבר מתאריך 19.4.12
391 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    17:45   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. מכון הרטמן מהאתר הנוצרי קתוליק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.16 בשעה 18:51 בברכה, ger1
 
www.catholic.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=7539:rabbi-david-hartman-zl_he&catid=65&Itemid=326&lang=he


תתעוררו ממשלת ישראל נתניהו כמפקד העליון וצהל
מכניסים גופים נוצריים לישראל דוגמת
השדולה לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות בעולם-בכנסת (רוברט אילטוב הבית היהודי?)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ger1
חבר מתאריך 19.4.12
391 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    20:22   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. או כמו הקרן לידידות  
בתגובה להודעה מספר 69
 
   ובשמה המלא הקרן לידידות בין נוצרים ויהודים International Fellowship of Christians and Jews אין לנו צורך בתרומות חיצוניות
ממשלת ישראל צריכה לטחוב את ידיה לכיסה ולעשות את מלאכתה
במקום נוצרים ידידים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומי-בר-נתן
חבר מתאריך 15.12.14
8 הודעות
יום רביעי ג' באייר תשע''ו    09:39   11.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. עובדה שיש צורך. כל עוד המדינה לא עושה - טוב מאד שמישהו כן עושה  
בתגובה להודעה מספר 78
 
   אולי הגיע הזמן להפסיק את האיבה בין היהדות לנצרות ואת 2,000 שנות הגלות המדממות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
401 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    18:45   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. לאן נעלם השכל הישר בצבא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מתחיל הקודקד באימרה 'המיותרת'-לא הייתי רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה בת 13.ממשיך בפסטיבל 'החייל היורה' במחבל 'התמים' שנאשם בהריגה וצהל מגייס למילואים פרקליט בכיר כדי שיהיה התובע נגדו. לא נרגענו וקבלנו את מופע האיימים של ס' הרמטכל על השואה,החברה בישרל ומה שבינהם. עבור לספר הדרכה על ספר הדרכה אוילי ובו השוואה שוב לגרמניה. וכעת הידיעה על הפרטה של סדרות חינוך עם הקרן החדשה ועוד מכון עם אנשים רדיקלים שכנראה תוקפים קשות את ראש הממשלה. ואייך ייתכן שצהל יממן מישהו או מישהם שמתנגדים לסמל הריבונות ראש הממשלה. ובטח יש עוד דברים הזויים. בכלל הצבא והמפקדים הפכו להיות הממונים על ההומניטריקה למחבלים. מישהו צריך להפסיק את הטרוף ולהעביר את הצבא למחוזות להם הוא שייך. הצבא ממונה על הבטחון,על המלחמות שנקווה שלא תקרנה,על אימונים,הצטיידות וכיו"ב. הצבא לא צריך לעסוק בנושאים אזרחיים,בודאי לא להתבטא בנושאים שנויים במחלוקת. ודבר אחד קטן שמעצבן-תחנת גלי צהל אמורה להיות תחנת שידור של הצבא. בפועל 99 אחוז מהזמן התחנה עוסקת בנושאים שונים ומעסיקה עיתונאים סופר שמאלנים. והכי מעצבן שרואים חיילים במדים מראיינים פוליטיקאים,ונשאלת השאלה לשם כך קיימת התחנה?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hamta
חבר מתאריך 2.4.12
771 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    18:58   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. כל צמרת צה''ל ומשרד הביטחון רוצה להסתיר מכם את המגה-כשלונות בהגנה על תושבי ישראל  
בתגובה להודעה מספר 70
 
   כל ההתבחבשות האנטי יהודית של יעלון ושות' נועדו להצדיק את קיומם ולהסתיר את העובדה שמדובר במערכת כושלת לגמרי!
100000 טילים מכוונים עלינו מצפון יש?! יש!
10000 טילים מדוייקים ביותר מכוונים עלינו מדרום, יש? יש!

פצצת אטום שתכוון ואולי כבר מכוונת עלינו ממזרח, יש? יש!

שמאלנות היא מצב נפשי, לא מצב של חוסר ידע!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
1151 הודעות
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    18:48   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. מסביר המון!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ההיסטוריה מלמדת שכל דבר שהשמאל הכלכלי נגע בו, נהרס.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Starback לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.15
1344 הודעות, 10 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ב' באייר תשע''ו    18:59   10.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. נגמרה לנו המדינה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אם אלה פני הדברים אז שלושת בניי יחשבו טוב טוב אם בכלל להתגייס ולתרום למדינה שמפקירה אותנו.
תשכחו ממדינה יהודית מציונות ועליה יהודית.
עכשיו ברור יותר מאי פעם מי שולט פה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רקאמת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
2098 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ג' באייר תשע''ו    15:43   11.05.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. מי שהכניס את יעוד ויחוד לצהל היה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הרמטכל לשעבר בוגי יעלון ב 2003


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות