אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #371611 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 371611      
במבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.07
5874 הודעות, 76 מדרגים, 150 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:31   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''תגידו לרבנים: בה''ד 1 הפך לקרקל''  

 
   http://www.inn.co.il/News/News.aspx/336633

"תגידו לרבנים: בה"ד 1 הפך לקרקל"
העיתון 'בשבע' חושף עדויות של צוערים וקצינים על התנהלות חמורה בתוך בית הספר לקצינים של צה"ל, המנוגדת גם לפקודת השירות המשותף.
אבישי גרינצייג, בשבע, כ"ט בכסלו תשע"ז, 29/12/2016

פקודת השירות המשותף מעוררת סערה בקרב הציונות הדתית בכלל ובקרב ישיבות ההסדר והמכינות בפרט, בעקבות שינויים פוגעניים שהיא עתידה לחולל בשמירה על אורח החיים הדתי של חיילים וקצינים בצה"ל.

אולם כעת מתברר, על פי עדויות בלעדיות שהגיעו לידי העיתון 'בשבע', שגם הפקודה הליברלית הזאת מופרת בעקביות בין כותלי הבסיס היוקרתי של צה"ל – בית הספר לקצינים, המכונה בה"ד 1. צוערים וקצינים חושפים התנהלות מנוגדת לפקודות בכל הנוגע לעירוב בין המינים, הן במהלך האימונים והמד"סים והן במגורים ובסדרי הלינה. יצוין כי אחוז הצוערים הדתיים בבה"ד 1, על פי ההערכות, עומד על לא פחות מארבעים, מה שלא מונע מהפיקוד הגבוה לשלול מרבים מהם את זכויותיהם הדתיות.

בחודשים האחרונים התקבלו תלונות במוקד עמותת 'צו 1', כמו גם ל'פורום רבנים צבאיים במילואים', מצוערים וקצינים דתיים שסיימו בשנים האחרונות את הכשרתם בבסיס. לא במהרה הסכימו החיילים לספר על הנעשה בבסיס ההדרכה. גם אחרי שהובטח להם כי שמותיהם ופרטים מזהים אודותיהם לא ייחשפו, הם עדיין חוששים שיודחו מהקורס ומתפקידי קצונה בעקבות עדויותיהם.

לסחוב חיילות על הגב

לפני כחודשיים התקיים אירוע קבלת שבת של חיל החינוך, כשעתיים לפני שבת. מדובר היה בהופעה של להקת ג'ויה. החיילים הדתיים בגדוד דקל ביקשו להשתחרר מהאירוע בשל שירת נשים, אך לטענתם המג"ד חייב את מפקדי הפלוגות שלא לשחרר את החיילים הדתיים. החיילים טענו שמדובר בסטייה מפקודת השירות המשותף שנכנסה לאחרונה לתוקף, שאמנם מחייבת את החיילים הדתיים להשתתף באירוע שירת נשים בטקס ייצוגי, אך פוטרת אותם משירת נשים במקרה של פעילות הווי. המג"ד מצדו סירב לפטור אותם, בטענה שמדובר בטקס רשמי, שבסמכותו לחייב אותם להישאר בו.

אך שירת נשים היא הבעיה הפחות חמורה כיום בבה"ד 1. אבי (שם בדוי), צוער בקורס, מתאר את הנעשה בגדוד גפן (גדוד בבה"ד 1 שבו קציני חי"ר מבצעים את ההשלמה החילית): "בגדוד שלנו יש ארבע פלוגות, אף פלוגה איננה נפרדת מגדרית. ביקשנו שיאפשרו לחיילים הדתיים פלוגה נפרדת, אך הבקשה נדחתה".

במסגרת ההכשרה התקיימו אימוני קרב מגע על ידי מדריכה, בהשתתפות צוערים וצוערות יחדיו. הצוערים הדתיים ביקשו להתאמן ללא נשים, אך גם כאן בקשתם נדחתה. אבי, שהשתתף באימון, מספר על חיילים דתיים בוגרי מכינות דתיות, שפחדו לסרב ונאלצו לתת לחיילות אגרופים בבטן באימונים. גם המד"סים היו פלוגתיים, וכך הצוערים הדתיים יצאו לריצות יחד עם הצוערות, כשהן לבושות במכנסיים קצרצרים.

שלומי (שם בדוי), צוער אף הוא, מספר על תחושותיו: "התחושה שלנו היא שצורכי הדת מעיקים על המערכת. כל הדתיים מרגישים ככה. אין להם בעיה אישית איתנו, אבל האווירה הכללית היא שהדת מהווה עול כבד על המערכת".

איך זה בא לידי ביטוי?

"במקום להתעסק במבצעיות, אנחנו כל הזמן צריכים לוודא שלא שיבצו אותנו לשמירה יחד עם חיילת, שאנחנו לא צריכים לתרגל אחד על אחד עם חיילת, שלא שיבצו אותנו בטעות לניווטים לבד עם חיילת. זו התמודדות יומיומית, ולצערי לא כולם עומדים בה".

האם לפחות נשמרת ההפרדה בין הצוערים לצוערות בזמן המנוחה והשינה?

"ממש לא. הבנות איתנו במגורים, באותה קומה. אפילו החילונים שונאים את זה. לבנים אסור להיכנס למתחם הבנות, אבל הבנות נכנסות לתוך החדרים של הבנים. זה לא מעניין אף אחד מהמפקדים. כולם מפחדים לפתוח את הפה. אנשים מפחדים שידיחו אותם מהקורס".

ומה קורה בשטח?

"בשטח המצב עוד יותר גרוע. בגדוד הדס, חיילת נכנסה לאוהל שלי כדי להעיר אותי לשמירה. המפק"צית (מפקדת צוות) ישנה יחד עם המפק"צים באותו אוהל. בלינת שטח, ישנו הצוערים והצוערות ביחד, אחד צמוד לשני ולפעמים אחד על גבי השני. זו אווירה שממש לא מתאימה לאדם דתי".

ובתרגילים?

"גם בתרגילים נאלצנו להתמודד כל הזמן עם בעיות. המפק"צים דרשו מחיילים דתיים להרים חיילות על הגב בתרגילים שדימו פציעות. בדרך כלל הם לא דרשו זאת מדתיים בכוונה, אלא מחוסר מודעות. אני סירבתי בתוקף, אבל לא כולם מסוגלים לעמוד בלחץ כשהמפקד צועק עליהם: גם במלחמה תגיד שאתה לא מרים בנות פצועות?!". התרגיל נעצר בעקבות סירובו של שלומי להרים בחורה על הגב.

ממה החיילים הדתיים חוששים? למה הם לא עומדים על זכויותיהם?

"אף אחד לא רוצה שיתייגו אותו כטראבל מייקר. אתה יודע שכל הזמן מסתכלים עליך בשבע עיניים ואם תתקומם על כל חריגה מהפקודות, עלולים בסופו של דבר להדיח אותך. יש גם מבדק סוציומטרי שבודק כמה אתה חברותי, וברור שאם כל הזמן נצעק, נקבל במבדק ציון מאוד נמוך. אתה צריך ממש ללחוץ ולהיאבק כדי לקבל זכויות שמגיעות לך על פי הפקודות".

איזה מסר היית רוצה להעביר לראשי הישיבות?

"תגיד לראשי הישיבות שהגענו לקרקל (גדוד חי"ר המשלב לוחמים ולוחמות יחד, א"ג). שגדוד גפן בבה"ד 1 הפך להיות גדוד קרקל".

עודד (שם בדוי), קצין דתי שעבר את ההכשרה בגדוד גפן במחזור הקודם, מתאר גם הוא מציאות עגומה: "הרס"ר אוכף ברצינות את ההפרדה במגורי הבנות, אבל למגורי הבנים הבנות יכולות להיכנס בחופשיות, ואף אחד מהמפקדים לא אומר להן כלום. היה אצלנו מקרה שצוערת נכנסה לחדר במגורי בנים וראתה צוער בלי בגדים".

חיילים שהצניעות חשובה להם יכולים להסתדר?

"המציאות בבה"ד 1 יוצרת בעיות שאי אפשר לשלוט בהן או לצפות אותן מראש. אתן לך דוגמה: המפקד שלח צוער וצוערת לנסיעה. הם היו אמורים לחזור תוך כמה שעות. אבל היו כל מיני עיכובים, ובסוף לא אישרו להם לחזור כי זו נסיעת לילה. בסוף הם ישנו יחד ב'בית החייל'. זו דוגמה לכך שדברים יכולים להסתבך בלי שום כוונה רעה של אף אחד.

"גם אם על הנייר יש הנחיות ואפשר לדרוש דרישות, בפעילות היומיומית יש אינספור מקרים שמנוגדים לפקודות, בגלל הערבוב בין הגברים לנשים. מי שרוצה לשמור על עצמו צריך כל הזמן לדרוש דרישות בזמן אמת, וגם אז הוא תלוי במפקדים, שנדרשים לרגישות גבוהה בכל רגע נתון".

קצין נוסף מספר שבתקופתו החל השינוי בהגדרת מגורי הבנים: "המג"ד קבע שמגורי בנים, שאליהם כניסת בנות אסורה, כוללים אך ורק את חדרי השינה עצמם, ולא כל הקומה. אפילו במסדרון שצמוד למקלחות הבנות הורשו להסתובב חופשי. בנות עשו מסאז'ים לבנים בתוך חדרי הבנים".

דובר צה"ל התבלבל

בעקבות הטענות, הפנה 'בשבע' לדובר צה"ל את השאלות הבאות: מדוע לא מאפשרים לצוערים דתיים בגדוד גפן לשרת בפלוגה מגדרית של חיילים בלבד? מה התגובה לטענת צוערים בעבר ובהווה בגדוד גפן הטוענים שהבנות נכנסות בחופשיות למגורי הבנים, ואין כל ניסיון למנוע זאת? מדוע לא מאפשרים לצוערים דתיים לערוך אימון קרב מגע או מד"ס עם גברים בלבד? ומה תגובת צה"ל על התחושה הכללית של צוערים בבה"ד 1, שהמערכת מתייחסת לצרכים ההלכתיים שלהם בתחום המגדרי כאל מטרד?

בדובר צה"ל בחרו להתייחס לשאלה הראשונה בלבד: "בצה״ל משרתים חיילים רבים מכלל החברה הישראלית, ונעשים מאמצים על מנת להתאים את השירות לאוכלוסיות השונות. לכל צוער ניתנת האפשרות לעבור את הקורס בסביבה מגדרית במסגרת צוותית״.

אמירה זו של דובר צה"ל, לפיה הסביבה המגדרית שמתאפשרת לחייל היא רק ברמה המצומצמת של צוות, מנוגדת לפקודת השילוב הראוי, לפיה יתאפשר לחייל לעבור למסגרת מגדרית גם ברמת הפלוגה. וכך קובעת פקודת השירות המשותף (סעיף 13): "בכל יחידה לוחמת מעורבת יתוכנן מסלול ההכשרה והשירות באופן שתינתן לחייל שיבקש זאת בשל אורח חייו הדתי, האפשרות לשרת במסגרת מגדרית, ברמת הפלוגה. חריגה מהוראה זו מחייבת אישור של ראש אכ"א, אם יקבל תחילה המלצה ממפקד הזרוע".

בנוסף לכך יצוין כי בניגוד לטענת דובר צה"ל, גם צוערים דתיים שביקשו לשרת בצוות מגדרי נתקלו בסירוב שרירותי.

לאחר שהערנו לדובר צה"ל שהתגובה מנוגדת לפקודת השירות המשותף, נשלחה התגובה הבאה: "הרכב הצוותים והפלוגות בבה"ד 1 נקבע בהתאם לפקודת השירות המשותף, אושר על ידי ראש אכ"א וייבחן פרטנית בכל מחזור".

בהתאם לדברים הללו, האם אכן מפקד זרוע היבשה המליץ לראש אכ"א לחרוג מן הפקודה? האם ראש אכ"א אישר מלכתחילה למנוע מצוערים דתיים פלוגה מגדרית? לידי 'בשבע' הגיעו הוכחות הסותרות את תשובת דובר צה"ל בעניין זה.

בעמותת 'צו 1' אומרים ל'בשבע': "במשך חודשים אנחנו מַתְרִיעִים על התנהלות צה"ל ביחס לציבור שומרי המסורת. אזהרותינו הן קול קורא במדבר. במקרים רבים בוחרים גורמים במערכת הפוליטית או באיגוד ישיבות ההסדר לתקוף אותנו במקום לסייע לנו. פקודות השירות המשותף טובות אולי במשרדים. בשטח הפקודות הללו קורסות ומאבדות כל משמעות. אין שום יכולת לאכוף את הפקודות בגדודי לוחמה, וגדוד גפן בבה"ד 1 מוכיח זאת.

"דובר צה"ל (היוצא) מוטי אלמוז אמר שלא תהיה בעיה לשלב נשים בטנקים ותקף את הרבנים שהתנגדו לכך. במקום לטפל בבעיות, דובר צה"ל עסוק בהכחשתן וביצירת בעיות נוספות. במקום להתייחס לגופו של עניין, הוא הפטיר 'הצווחות לא יעזרו'. יש לנו הרגשה קשה שאין עם מי לדבר. לא יעלה על הדעת שמיטב חיילינו יצטרכו להתפשר על ערכי התורה כדי להיות קצינים בצבא של העם היהודי".

לפני חודש נפגשו עם הרמטכ"ל איזנקוט כמה רבנים מקצוות שונים בקשת הדתית-לאומית, מהרב אלי סדן ועד הרבנים יובל שרלו, אוהד טהרלב והרבנית מיכל נגן מהזרם הליברלי, ודרשו לשנות את פקודת השירות המשותף, שפוגעת לדבריהם ביכולתו של החייל הדתי לשרת בתפקידי לוחמה. בפגישה זו וכן בשיחה נוספת עם הרב חיים דרוקמן, הודיע הרמטכ"ל שבכוונתו להקים צוות שיבחן מחדש את פקודת השירות המשותף. חודש חלף והצוות טרם הוקם. האירועים בבה"ד 1 מעמידים בספק את נכונותו של צה"ל לשפר עמדות לקראת חייליו הדתיים.              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אין מה לעשות. זה לא צבא ציונות דתית. 'לסחוב חיילות על הגב'... ומה עם פצועות חו''ח.? ZioNLight 29.12.16 09:33 1
     אל תגיד אין מה לעשות מלך_החומוס 29.12.16 09:38 3
         אתה טועה ובגדול! יקי 29.12.16 10:02 29
             בדומה ל'פיתרון' בלעם ל'בעיה' היהודית יהודי ישראלי 29.12.16 10:40 44
                 איפה כתוב בתורה איסור על ערבוב נשים וגברים? Snow 30.12.16 09:06 125
                     ''...קדושים תהיו כי קדוש אני...'' יהודי ישראלי 30.12.16 09:20 126
     אני אנסה להסביר לך אם אתה לא מבין לבד סולמית 29.12.16 09:40 5
         אההה אז שם אין בעיה אבל צה''ל חייב לחפש ולמצוא מדסני''ק בשביל דתיים אדוקים. כן... ZioNLight 29.12.16 09:44 8
             אין שום בעיה בזמן חירום אבל יש בעיה חמורה בזמן אינו זמן חירום סולמית 29.12.16 09:46 13
             כן! אם הצבא הוא הצבא העם' הוא חייב להיות מותאם לו! ולא מותאם רק לחילוני הליברל התל אביבי. יהודי ישראלי 29.12.16 10:41 46
                 אתה רואה מישהו מבאר שבע מתבכיין? רק הציונות הדתית הקיצונית ביותר עושה היסטריה. ZioNLight 29.12.16 10:57 56
                     לו זה היה 'כמה אנשים', אני מסכים. יהודי ישראלי 29.12.16 11:12 64
                         לשם מה אתה עונה לו? מה זה נותן? ולמי? אבנר וולפסון 29.12.16 11:31 78
                             כלל התגובות שלי נועדו גם ולפעמים בעיקר לכלל הקוראים שמחוסר ידיעה עשויים לחשוב כמוהו. יהודי ישראלי 29.12.16 11:33 79
                         + יאצק 29.12.16 11:45 85
                     טרול- 40% זה לא הציונות הדתית הקיצונית ש-י-ח 29.12.16 13:31 94
                     אל תספר לאף אחד שאתה כותב את התגובות האלו. הגורם האנושי 29.12.16 21:00 120
             לא מבין אותך... DBS 29.12.16 10:54 55
                 בהחלט צריך, ויש חיילים שסובלים מתת תנאים בשירותם שהיה ניתן לשפר לאין שיעור. וסובלים ZioNLight 29.12.16 10:59 58
                     אתה יכול לומר את זה לגבי כ-ל חייל בצה''ל DBS 29.12.16 11:11 63
     מי שהתאמן בסחיבת גבר פצוע יוכל לסחוב חיילת פצועה בזמן ארוע סטטיסטיקאי 29.12.16 09:42 6
     כפיים! מעכשיו, אתה מנשים כל אישה שאתה פוגש! מה? לא תנשים אותה לו הייתה זקוקה לכך? אור-וצל 29.12.16 09:47 15
     לפני 20 שנה לא שמעת על שירת נשים granit 29.12.16 09:49 16
     גיבוב של הבלים שדה יער 29.12.16 10:19 39
         ברור שיש פקודות וזה המקסימום כדי לאחד את כולם בצבא. אבל לשמור על אורח חיים של דתי ZioNLight 29.12.16 10:51 50
             שילוב נשים במסות בצהל החל לאחר בגצ אליס מילר... DBS 29.12.16 11:12 65
         אז אתה מציע צבא בלי חיילות עזיזה 29.12.16 10:52 52
         מה אתה עונה לבלוגר ממומן, הוא לא כאן כדי להשתכנע יאצק 29.12.16 11:49 86
         אני לא רוצה לפגוע בחיילת בגבול מצרים ואני מאוד מעריך את השרות שלה nav101 29.12.16 16:36 95
             איפה שמעת את הקשקוש הזה? עזיזה 30.12.16 10:09 131
                 תקרא עד הסוף ותבין ממי שמעתי את זה nav101 02.01.17 00:04 134
                     הבת שלי לוחמת ואין שום מסמך כזה שהבנות מתבקשות לחתום עליו. זו המצאה. עזיזה 02.01.17 00:13 135
                         הבנות מגיעות למסדר נשק nav101 02.01.17 01:42 136
     הפרדת הדת מהמדינה.האופציה היחידה שתעצור את הסחף משני הצדדים. madog 29.12.16 13:19 93
         אני חושב שאתה צודק nav101 29.12.16 16:41 96
     פעם שאלת את אחד מהדתיים ששירתת איתם איך הם מסתדרים? משה בן אברהם 29.12.16 19:02 108
     התגובה המטופשת של השנה. הגורם האנושי 29.12.16 20:54 116
     תגובה לא לעניין אחי. לא מתאים לך.. לוחם אביר 30.12.16 10:14 132
  עצוב שהפכנו לצבא ליבירלי.... בר-כוכבא 29.12.16 09:34 2
  מתי תבינו שמראים לדתיים את הדרך החוצה? במעשים, לא בדיבורים. ישראל_ק 29.12.16 09:40 4
     אוקיי, אז צריך לוותר? סטטיסטיקאי 29.12.16 09:44 9
         צריך להצביע על זה ולא להתבייש לומר את זה. ישראל_ק 29.12.16 09:47 14
             הצבא, כמו המדינה, הוא גוף ענק המשלב בתוכו המון אנשים בעלי אינטרסים שונים סטטיסטיקאי 29.12.16 09:58 27
         צפרא טבא ידידי יוסקה 29.12.16 09:56 21
             יהרג ובל יעבור הוא רק על קיום יחסים לא על שמיעת שירה או ריצה אחרי מד''סית סטטיסטיקאי 29.12.16 10:17 38
                 ידידי ורעי (: יוסקה 29.12.16 10:53 54
                 מסכים איתך nav101 29.12.16 16:43 97
         בהחלט כן. אם הברירה היא להוריד את הכיפה או לא להתגייס, אז ליהדות יש תשובה ברורה מאוד זבנג וגמרנו 29.12.16 09:58 26
             הברירה איננה להוריד את הכיפה סטטיסטיקאי 29.12.16 10:27 40
                 אבל הראו לך בכתבה שאין פה שום שמירה על ההלכה מצד הצבא, להפך, יש כפייה אנטי דתית זבנג וגמרנו 29.12.16 10:31 41
                     הצבא זה לא תוכנית כבקשתך ולא אירגון דתי, יש חובה לשרת בצבא וזה אמור להיות מספיק הדסי 29.12.16 10:35 43
                         בהלכה אין שום חובה לשרת בצבא. להפך, ההיסטוריה היהודית מלאה במלחמות של הרבנים נגד גיוס זבנג וגמרנו 29.12.16 10:43 47
                             אבא של סבא שלך היה מנשק את נעליך אם היה פוגש אותך במדי צה''ל סטטיסטיקאי 29.12.16 10:52 51
                                 אני חולק עליך בנקודת הזאת. יהודי ישראלי 29.12.16 11:35 82
                                     הם גם הזדעזעו כשהבת של השכן נישאה לגוי, וכשהשכנים התחברו ל''כת'' (החסידות). סטטיסטיקאי 29.12.16 12:35 88
                             אנחנו לא מדינת הלכה ומי שמסרב להגן על המדינה כנראה מתעב ושונא אותה הדסי 29.12.16 20:49 113
                                 לא הבנת. עבור האדם הדתי החובה העליונה היא החובה ההלכתית, ואם הצבא מסכן את רמתו הדתית זבנג וגמרנו 30.12.16 10:08 130
                         זו אמונתך. יהודים ב 2000 שנות גלות ייחלו להגיע לארץ ישראל יהודי ישראלי 29.12.16 10:46 48
                             ברור כי יש מי שיגן עליו, חילוני פרייאר אבל בניגוד לחרדי גם אמיץ ואוהב הארץ הדסי 29.12.16 20:50 114
                             אווו כמה נמוך הלכת! sektorg 30.12.16 09:58 128
     תכנית של הקרן החדשה והרפורמים בצבא ההשמדה הרוחנית לישראל אור דוד 29.12.16 09:51 18
  הם רוצים שהדתיים וחרדים יתנהגו איך שמזהי התהליכים מבינים אלמוני 29.12.16 09:43 7
  וזה רק הולך ומתדרדר כפיר גולן 29.12.16 09:45 10
  צה''ל הוא לא פרויקט לשוויון חברתי או מגדרי, הוא אמור להגן על המדינה נקודה, לא יותר לא פחות הדסי 29.12.16 09:45 11
     בכתבה נאמר שהם ישנו בלינת שטח אחד על השני אוהב ישראל 29.12.16 09:52 19
         אישית אני לא מאמינה לסיפר של ישנו אחד על השני אבל לא רואה שום בעיה אם בשטח הדסי 29.12.16 10:17 37
             אם את לא מאמינה, זה כבר סיפור אחר אוהב ישראל 29.12.16 13:14 91
                 כמה פרמיטיביות, מזל שאתה לא מציע לישון על עצים הדסי 29.12.16 20:52 115
     +1 עזיזה 29.12.16 10:06 33
     בן גוריון שהקים את צה''ל דווקא כן הגדיר אותו כגוף הנועד לטפל בהרבה בעיות חברתיות סטטיסטיקאי 29.12.16 10:40 45
         יש הבדל בין ללמד נערים לכתוב לבין לסכן את בטחון המדינה והחיילים בשביל לשלב אישה בתפקיד הדסי 29.12.16 20:54 117
     על נערי רפול לא שמעת ? nav101 29.12.16 16:50 98
         117 הדסי 29.12.16 20:54 118
  יש פקודות מסודרות המגדירות מהו שילוב ראוי IsraelDefense 29.12.16 09:46 12
     ברורררר sektorg 30.12.16 10:02 129
  הדתיים משתמטים, הדתיים משתמטים אוהב ישראל 29.12.16 09:51 17
  חבל שראשי המכינות לא מנחים את תלמידיהם לחתום ויתור באותו רגע. liozc 29.12.16 09:54 20
  אל''מ טליה לנקרי, ראש מחלקת ההגנה באגף המבצעים, ומי ששירתה כמג''דית הראשונה בצה''ל: itai 29.12.16 09:56 22
  הגיע הזמן שהרבנים מכל הזרמים יתכנסו ביחד ויכריזו שאין יותר מקום לדתיים בצבא כיום זבנג וגמרנו 29.12.16 09:56 23
  קמפיין בזוי של הציונות הדתית! DAN 1 29.12.16 09:56 24
     קמפיין בזוי של צה''ל לפגוע בדתיים. liozc 29.12.16 11:23 73
     אין אף תלונה כלפי אף חיילת!! כפיר 29.12.16 11:29 76
     תגובה שמקורה באטאיסטיות יאצק 29.12.16 12:03 87
  באופן כללי- כל עוד מדובר בתלונות מצד חיילים דתיים שמשרתים שלוש שנים - אפשר בהחלט ליאו מסי 29.12.16 09:57 25
     מטרת ההסדר למנוע פגיעה באורח החיים הדתי, אבל מתברר שזה לא מספיק והחרדים צודקים זבנג וגמרנו 29.12.16 09:59 28
         מטרת ההסדר היא לשרת פחות מחצי שירות. זוהי גם מטרתם של החרדים - לא לשרת. ליאו מסי 29.12.16 10:04 30
             וזו גם מטרת צה''ל - לא לקלוט דתיים אוהב ישראל 29.12.16 10:06 32
             הכל נובע מהעובדה ששירות כמיעוט דתי בתוך צבא חילוני ותחת מפקדים חילונים מסוכן מאוד זבנג וגמרנו 29.12.16 10:33 42
             ההסדר זה העתק הדבק של הנח''ל של פעם משה בן אברהם 29.12.16 19:14 111
     מדובר על בה''ד 1. קורס קצינים. לא ''שירות הסדר מגוחך'' jack10 02.01.17 04:19 137
  הרב טאו כבר כמה שנים מתריע על הענין ועל כך שמנשבות רוחות זרות בצה''ל כפיר 29.12.16 10:04 31
  אין לי בעיה עם פוליגמיה אבל לתת בוקסים למדריכה?חלילה יוג'ין 29.12.16 10:07 34
     לבדואים מותר הכל nav101 29.12.16 16:58 99
  עצרתי במילים אבישי גריינציג קרידו 29.12.16 10:08 35
     שטויות . אני אישית שירתתי ברבנות בבה''ד 1 , וכל מה שנאמר שם נכון . etayle 29.12.16 11:15 67
     בתור אחד שמכיר את העסק מבפנים כל מה שנאמר הוא נכון וממש לא רק לבה''ד1 כפיר 29.12.16 11:22 72
  כדאי לשמור על החיילות כדי שבוכריסים עם כיפות סרוגות לא יטרידו אותן RonRon 29.12.16 10:10 36
     לבוכריסים יש יצר כמו לכל גבר אוהב ישראל 29.12.16 13:19 92
  זה צבא העם,ואתם מיעוט . פוגבה 29.12.16 10:46 49
     בדמוקרטיה אמיתית אין זכות לרוב לרמוס את זכויות המיעוט סטטיסטיקאי 29.12.16 10:57 57
         אף אחד לא רומס את הזכויות שלך פוגבה 29.12.16 11:07 60
         רק שישראל היא לא דמוקרטיה אמיתית. anonymous 29.12.16 20:57 119
     אז אתה תומך במדינת הלכה ברגע ששומרי המצוות יהיו רוב? סטטיסטיקאי 29.12.16 11:00 59
         למזלי ולצערך פוגבה 29.12.16 11:08 61
             רע לך עכשיו? אנחנו בעיצומו של התהליך ולא נראה לי שכל כך רע במדינה סטטיסטיקאי 29.12.16 11:27 75
                 הצבעה לימין לאו דוקא מוכיחה זיקה לדת פוגבה 29.12.16 11:34 80
                     אני ממש לא מדבר על הימין, כשאני הגעתי לגדוד בסדיר היו בו שני דתיים, היום אין גדודים כאלה. סטטיסטיקאי 29.12.16 13:12 90
     40٪ זה לא רוב, אבל עדיין משמעותי מאוד. יהודי ישראלי 29.12.16 11:08 62
     אין אף צבא איכותי ופעיל ברמה גבוהה שמערב נשים בין שורות הלוחמים כפיר 29.12.16 11:21 71
     זה צבא העם, וחלק גדול מהעם דתי. אבל בלי קשר, אני מסכים איתך שהצבא צריך להיות חילוני נטו פובליציסט 29.12.16 11:31 77
         ושיפסיקו לחפש בפייסבוק תמונות של בחורות בביקיני כאלו שהצהירו על היותם דתיות nav101 29.12.16 17:08 100
         לגמרי להיפך, הצבא צריך להיות נטו דתי הניצוץ 29.12.16 18:29 106
  ואחר כך עוד רוצים שהחרדים יתגייסו... רוחה של הקרן התמנונית השתלטה על צה''ל. eli19 29.12.16 10:53 53
     לא רק על צה''ל אלא על כל המדינה!! כפיר 29.12.16 11:19 69
     איך יהיה צידוק לשנאת חרדים אם לא יגרמו לקצת שכן רוצים לשרת להבין איזה טעות זה אלמוני 29.12.16 11:26 74
  הכל החל בתקופת גל הירש לפני למעלה מעשר שנים 4321 29.12.16 11:13 66
  אני שירתתי ברבנות בבה''ד 1 , והכל שם נכון. etayle 29.12.16 11:16 68
     כל מילה נכונה 😢� 4321 29.12.16 11:20 70
  צבא גירוש לא יכול להיות צבא טוב, מאז הגירוש חנה הידרדרות תהומית! איש חברון 29.12.16 11:35 81
     אכן. אבנר וולפסון 29.12.16 11:40 84
     לא סתם חנה, חנה ושבעת בניה! יונגער בוחער 29.12.16 18:11 103
  בושה לצה''ל Beatman 29.12.16 11:40 83
  יש לתרגל לחימה נגד חיילות הצבא הסורי, חיזבאללה והחמאס...להתכונן לשנת 2017 tzionist 29.12.16 13:05 89
     תמונות כבר יש לך ? nav101 29.12.16 17:37 101
  נורא ואיום. איום ונורא. יונגער בוחער 29.12.16 18:10 102
     למייטב זכרוני אתה חרדי לשעבר, אתה לא זוכר שבישיבה הקטנה יכלו לעבור שבועות בלי שראית אשה? סטטיסטיקאי 29.12.16 18:26 105
         +1 אלעדי 30.12.16 12:34 133
     נכון, צודק בבנק באמת לפעמים צריך לסחוב את הפקידה על הגב או לרוץ אחריה ישראלצ'יק 30.12.16 07:17 121
  צבא של סיסיות בג׳ונגל המזרח תיכוני. תושב הארץ 29.12.16 18:14 104
  כדאי לכל חייל דתי שמתגייס לקרוא את זה nav101 29.12.16 18:44 107
  זאת לא בעיה של דתיים! אלא בעיה מבצעית. משה בן אברהם 29.12.16 19:07 109
  תגידו לרבנים: הצבא הוא לא צבא השם. לא תכתיבו לו. shnorkel 29.12.16 19:11 110
  הדבר הזה קיים בכל מקום סגור שיש בו זכרים ונקבות. הצבא פשוט החליט שזה מה שמתאים לו יותר... shabor 29.12.16 20:48 112
  דתיים תפנימו-קמפיין על שחיתות כספים בצה''ל ואז צה''ל יתיישר ויעמוד בשלשות ישראלצ'יק 30.12.16 07:23 122
     איך בלוג שמתעלל במשכורת הקטנות של אנשי קבע יכול להציל בדיוק את הצבא? דרום אדום 30.12.16 08:21 123
         מתעלל...חחח....הם מתעללים בנו! תקרא עד הסוף שם. ולעצם העניין- ישראלצ'יק 30.12.16 09:37 127
  כל עיניין השיוויון בצה''ל הוא דרך להראות לדתיים את הדרך החוצה marko 30.12.16 08:48 124

   
   
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
10263 הודעות, 94 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:33   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אין מה לעשות. זה לא צבא ציונות דתית. 'לסחוב חיילות על הגב'... ומה עם פצועות חו''ח.?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ערכתי לאחרונה בתאריך 29.12.16 בשעה 09:46 בברכה, ZioNLight
 
בתקופת שירותי בחיים לא שמעתי חיילים דתיים שיש להם בעיה עם שירת נשים.
לא שמעתי בכלל על המושג שירת נשים לפני 8.21 שנים.

''במסגרת ההכשרה התקיימו אימוני קרב מגע על ידי מדריכה, בהשתתפות צוערים וצוערות יחדיו. הצוערים הדתיים ביקשו להתאמן ללא נשים, אך גם כאן בקשתם נדחתה. אבי, שהשתתף באימון, מספר על חיילים דתיים בוגרי מכינות דתיות, שפחדו לסרב ונאלצו לתת לחיילות אגרופים בבטן באימונים. גם המד"סים היו פלוגתיים, וכך הצוערים הדתיים יצאו לריצות יחד עם הצוערות, כשהן לבושות במכנסיים קצרצרים.''

גם לי היתה מדריכה מדסי"ת והיו חיילים דתיים.

קיצר שלא יגייסו מישיבות 'הסדר' וזהו. מי שבא להתגייס לצבא לא בא לשמור על אורח חיים שלו ומה שהיה בבית אלא על המדינה. זה תפקידו של הצבא.
ועוד רוצים להגיד לבנות איזה אורך מכנסיים ללבוש בחום כשרצים.

זאת לא קייטנה כפי בקשתך כפי אמונתך ודמיונותיך .
שלא נדבר שיש מגוון רחב של דתיים ולרובם אין בעיה עם זה.

"דובר צה"ל (היוצא) מוטי אלמוז אמר שלא תהיה בעיה לשלב נשים בטנקים ותקף את הרבנים שהתנגדו לכך. במקום לטפל בבעיות, דובר צה"ל עסוק בהכחשתן וביצירת בעיות נוספות. במקום להתייחס לגופו של עניין, הוא הפטיר 'הצווחות לא יעזרו'. יש לנו הרגשה קשה שאין עם מי לדבר. לא יעלה על הדעת שמיטב חיילינו יצטרכו להתפשר על ערכי התורה כדי להיות קצינים בצבא של העם היהודי".


$ € £ הכותב  הוא שמאלני קיצוני ציוני וארצישראלי € £ $ 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלך_החומוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.15
4601 הודעות, 38 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:38   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אל תגיד אין מה לעשות  
בתגובה להודעה מספר 1
 
יש מה לעשות.
אפשר להתחשב ולנסות כמה שאפשר..
מהכתבה זה לא נשמע כאילו מנסים.
אני נגד לעשות ״דווקא״.
יש מקרים בהם אין מה לעשות, אבל שיגיעו אליהם רק אחרי שמיצו הכל.
למגזר אחר זה לא היה קורה.
אבל הציונות הדתית יכולה לספוג את זה, אז זה בסדר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
28550 הודעות, 145 מדרגים, 285 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:02   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אתה טועה ובגדול!  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   המטרה: להקטין את מספר חובשי הכיפות בעמדות השפעה!
השיטה: הערמת קשיים לשמירה על ערכים דתיים שיגרמו לדתיים לותר מראש או להתפשר


עם ישראל חי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. בדומה ל'פיתרון' בלעם ל'בעיה' היהודית  
בתגובה להודעה מספר 29
 
   שליחת נשים מידיניות כדי ליצור ערבוב והתוצאה מזה ריסוק הבסיס היהודי.
"...וראה בך ערוות דבר ושב מאחריך..."
כל ערבוב של גברים ונשים אסור באיסור חמור ע"פ התורה. מי שרואה עצמו כלומר מצוות, שיידע שזה הבסיס! בלי קדושה, אין כלום!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snow
חבר מתאריך 28.6.15
103 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    09:06   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  125. איפה כתוב בתורה איסור על ערבוב נשים וגברים?  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    09:20   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  126. ''...קדושים תהיו כי קדוש אני...''  
בתגובה להודעה מספר 125
 
   קדושה היא בידול מעריות וכל מה שדומה להם. ההגדרות המדויקות (איך) ניתנו בהר סיני למשה שהעביר ליהשע, והוא לזקנים וכו'...
התורה שבכתב היא 'מה' לעשות. שבע"פ, 'איך'.
דוגמאות:
1. "...וזבחת כאשר ציוויתיך". אין הוראות כיצד בתורה שבכתב.
2. "וכתבתם לאות על ידך והיום לטוטפות בין עיניך". מה לכתוב, על מה לכתוב. איפה להניח (בין העיניים ממש או בין מקור העיניים).
3. "זכור את יום השבת לקדשו" מה זה לקדשו, מה צריך לזכור בשבת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סולמית
חבר מתאריך 28.6.14
8719 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אני אנסה להסביר לך אם אתה לא מבין לבד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   רפואת החירום בישראל מכילה דתיים וחרדים רבים ובכל אופן לא שמעת מעולם על מקרה שמתנדב לא טיפל באשה נכון?
פשוט במקרה חירום אין שום בעיה לטפל באישה אבל זה לא אומר שאת האימונים צריך לעשת עליה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
10263 הודעות, 94 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:44   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אההה אז שם אין בעיה אבל צה''ל חייב לחפש ולמצוא מדסני''ק בשביל דתיים אדוקים. כן...  
בתגובה להודעה מספר 5
 


$ € £ הכותב  הוא שמאלני קיצוני ציוני וארצישראלי € £ $ 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סולמית
חבר מתאריך 28.6.14
8719 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:46   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אין שום בעיה בזמן חירום אבל יש בעיה חמורה בזמן אינו זמן חירום  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:41   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. כן! אם הצבא הוא הצבא העם' הוא חייב להיות מותאם לו! ולא מותאם רק לחילוני הליברל התל אביבי.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
10263 הודעות, 94 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:57   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אתה רואה מישהו מבאר שבע מתבכיין? רק הציונות הדתית הקיצונית ביותר עושה היסטריה.  
בתגובה להודעה מספר 46
 
שהרבנים יאשרו לשמוע שירת נשים. והאלה שיש להם בעיה עם חיילות שהיו שם תמיד , שילבשו כיסויי על העיניים ולא יקבעו את כל העיניינים לצבא.
לא יתכן שכל המדינה ומוסדותיה צריכים להגביל את עצמם בגלל שכמה אנשים בחרו לחיות בצורה כלשהי מאוד מסויימת שכדי להכיל אותם צריך לדכא את כל השאר.


$ € £ הכותב  הוא שמאלני קיצוני ציוני וארצישראלי € £ $ 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:12   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. לו זה היה 'כמה אנשים', אני מסכים.  
בתגובה להודעה מספר 56
 
   כשמדובר על 40٪ (!!!) ועל יהודים שבמדינת היהודים רוצים להיצמד ליהדותם, ושישנו חוק שירות חובה, ברור שחובה על הצבא להתאים את עצמו גם לשומרי מצוות.אלא א"כ מטרתו של צה"ל אינו להגן על המדינה אלא להוות כור היתוך חילוני לדתיים שמגיעים אליו, ומכאן ולהבא יידעו המלשבי"ם כיצד לנהוג.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
34209 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:31   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. לשם מה אתה עונה לו? מה זה נותן? ולמי?  
בתגובה להודעה מספר 64
 
   אתה רק מפרנס את גחמותיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:33   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. כלל התגובות שלי נועדו גם ולפעמים בעיקר לכלל הקוראים שמחוסר ידיעה עשויים לחשוב כמוהו.  
בתגובה להודעה מספר 78
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
2559 הודעות, 29 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:45   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. +  
בתגובה להודעה מספר 64
 
   אכן תשובה מוחצת ומחייבת את המדינה.
אני קורא לרבנים לפסוק לתלמידיהם לחתום וויתור על קורס הקצינים במידה והנהלים לא יוחזרו למה שהיה נהוג טרום הכנסת השפעות רפורמיות ו'פלורליסטיות'!!
נראה את אייזינקוט נותן פקודה ורץ לבצע אותה.
הדתיים והמסורתיים שחשוב להם המסורת ושמירת ערכי העהדות אינם אסקופה נדרסת!!
בעידן הפוסט פוליטיקלי קורט צריך לשים את הדברים על השולחן חד וברור!!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-י-ח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.15
1752 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:31   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. טרול- 40% זה לא הציונות הדתית הקיצונית  
בתגובה להודעה מספר 56
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגורם האנושי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.3.08
11152 הודעות, 159 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    21:00   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  120. אל תספר לאף אחד שאתה כותב את התגובות האלו.  
בתגובה להודעה מספר 56
 
  


טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DBS לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
824 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:54   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. לא מבין אותך...  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   צה"ל צריך לאפשר תנאי עבודה אופטימליים לחיילים.. כמו שלא תסתפק ב-f15i אלא תנסה להשיג f35 למרות שזה מצריך מערך אחזקה נפרד ויקר... אם אתה רוצה להחזיק 40-50 חיילים דתיים אצלך, תצטרך מערך אחזקה נפרד ויקר... אם אתה מראש לא מעוניין, תגיד ותפתור את הבעיה...


"הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
10263 הודעות, 94 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:59   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. בהחלט צריך, ויש חיילים שסובלים מתת תנאים בשירותם שהיה ניתן לשפר לאין שיעור. וסובלים  
בתגובה להודעה מספר 55
 
הרבה יותר מאשר לשמוע חיילת מזמרת או אימון עם מדסניקית או ליראות אותה עם מכנס קצר.
צה"ל עושה את המקסימום . אבל סליחה, להחליט לגבי חיילות שרוצות ואפשר שירתו בתפקיד XYZ כאילו הן צעצוע במקום לעשות את זה לגבי המיעט הדתי האדוק ביותר, זה שיא הטימטום.
אנחנו מדברים על חיילות שרוצות! להיות מדסניקיות שרוצות לשרת ולא כצעצוע ששמים אותן איפה שהגבר ויותר נכון לאן יציב אותה החייל הדתי.


$ € £ הכותב  הוא שמאלני קיצוני ציוני וארצישראלי € £ $ 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DBS לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
824 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:11   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. אתה יכול לומר את זה לגבי כ-ל חייל בצה''ל  
בתגובה להודעה מספר 58
 
   צורכי המערכת גוברים על צורכי החייל הבודד. במקרה הזה, מדובר במסה של חיילים. אז כן, לעניות דעתי, המערכת לא תתכופף בפני המדסניקית....


"הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:42   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מי שהתאמן בסחיבת גבר פצוע יוכל לסחוב חיילת פצועה בזמן ארוע  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   וכי אנחנו מתאמנים בדיוק על ארועי האמת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור-וצל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.16
747 הודעות, 10 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:47   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כפיים! מעכשיו, אתה מנשים כל אישה שאתה פוגש! מה? לא תנשים אותה לו הייתה זקוקה לכך?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
granit
חבר מתאריך 26.8.09
586 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:49   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לפני 20 שנה לא שמעת על שירת נשים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   כי לא הכריחו אף דתי להיות נוכח בשירת נשים. מי שרצה היה יוצא החוצה בזמן השירה. גם אחוז הדתיים בפלוגות רגילות היה נמוך אז ולא היו מרגישים כשבודדים היו יוצאים. רוב הדתיים שירתו בפלוגות או מחלקות הסדר ואותם מלכתחילה לא היו מביאים לשירת נשים.
לגבי פצועות, גם חובשים חרדים במד"א מטפלים בנשים, אין שום בעיה. באימונים אין שום סיבה בעולם שחייל יסחב חיילת, כמו שאף אחד לא ידרוש מחיילת לסחוב חייל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שדה יער לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.7.15
3383 הודעות, 53 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:19   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. גיבוב של הבלים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   'בתקופת שירותי בחיים לא שמעתי חיילים דתיים שיש להם בעיה עם שירת נשים'-
ואתה סמכות למשהו ?
כנראה היית עם חיילים שחיפפו בנושא. לא למדת בישיבה, אתה לא מכיר את הסוגיה, זה כמו שאני אחווה את דעתי בנושא שאין לי שמץ קלוש של מושג בו.

'גם לי היתה מדריכה מדסי"ת והיו חיילים דתיים'- שוב, אותה טענה. החוויות שלך בצבא לא נוגעות להלכה,ולמי שמקפיד ומקיים אותה

'קיצר שלא יגייסו מישיבות 'הסדר' וזהו.'- קיצר שלא יגייסו בנות לקרבי וזהו. עדיף לאבד חיילות בינוניות על חיילים קרביים.

'מי שבא להתגייס לצבא לא בא לשמור על אורח חיים שלו ומה שהיה בבית אלא על המדינה.'- שטויות, יש פקודות צבא , שאפילו zioNLight מחויב לשמור, כי איסור הדלקת אש בחדר אוכל בשבת, הקפדה על בשר וחלב וכן הלאה.. המפקדים החילונים השמאלנים לא צריכים לחפות את תפיסת עולמם על החיילים הדתיים.

'זאת לא קייטנה כפי בקשתך כפי אמונתך ודמיונותיך'- צודק. צריך לשמור על הסטטוס קוו שהיה עד היום בלי הרוח השמאלנית האנטי ציוניות שאתה דולג בה.

'דובר צה"ל (היוצא) מוטי אלמוז אמר שלא תהיה בעיה לשלב נשים בטנקים '- תשאל כל לוחם בשירריון מה הוא חושב על הראליות של לשרת עם אישה בטנק. כשהבנים משתנינים בבקבוקים? מה התעשה החיילת? תבקש מהמפקד שיחזיק לה? ועוד לא דיברתי על מצב 2..

בקיצור, ידוע שאתה מת שיהיה פה צבא בלי דתיים שלא באים לך טוב בעין, ואתה מעדיף חיילות ( שרובן לא עומדות בסרגל המאמצים וזה ידוע.. מה יקרה שיבוא מחבל בשעת מלחמה? היא תגיד לו ' אה,סליחה, לא הורגלתי בסרגל המאמצים הנשי שלי להתמודד מולך') שרובן המכריע בינוניות.

זה הצרה עם השמאל, מוכנים להקריב את כולנו ולשם בחיי אדם על מזבח השוויון המעוות שלכם


נעמי שמר נגד עמוס עוז שטען ש'ירושלים של זהב' אינו הומני https://www.youtube.com/watch?v=2W8gwoBxnGw


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
10263 הודעות, 94 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:51   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ברור שיש פקודות וזה המקסימום כדי לאחד את כולם בצבא. אבל לשמור על אורח חיים של דתי  
בתגובה להודעה מספר 39
 
הכי אדוק שיש?
נשבע באלוהים שבחיים לא ראיתי בעיה של דתיים בצה"ל בתקופתי.
אם יש פה חילונים (ולא החרדים והקיצונים ביותר שחושבים שכל הדתיים כמוהם) ויכולים להביא INPUT על אם היו בעיות היסטריות כאלה בתקופתם כשהיו גם אז גם דתיים וגם נשים בצה"ל?
אני לא מדבר על טנקים...


$ € £ הכותב  הוא שמאלני קיצוני ציוני וארצישראלי € £ $ 


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DBS לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
824 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:12   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. שילוב נשים במסות בצהל החל לאחר בגצ אליס מילר...  
בתגובה להודעה מספר 50
 
   אז לא כל כך תמצא בעיות כאלו לפני כן...


"הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עזיזה
חבר מתאריך 22.12.16
31 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:52   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אז אתה מציע צבא בלי חיילות  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
2559 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:49   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. מה אתה עונה לבלוגר ממומן, הוא לא כאן כדי להשתכנע  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    16:36   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. אני לא רוצה לפגוע בחיילת בגבול מצרים ואני מאוד מעריך את השרות שלה  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   אבל כשהגיעו מחבלים היא התחבאה
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1094813
ובנוסף חיילות קרקל בגלל המשקלים שהם סוחבות יש להם צניחת רחם והם לא יוכלו להביא ילדים לעולם והם חותמות שהם יודעות את זה ולא יוכלו לתבוע את צה"ל על נכות
כך שמעתי ממי שמשרת איתם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עזיזה
חבר מתאריך 22.12.16
31 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    10:09   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  131. איפה שמעת את הקשקוש הזה?  
בתגובה להודעה מספר 95
 
   לוחמות לא חותמות על שום מסמך כזה.

חיילים שקיבלו פיק בירכיים וסבלו מאי תפקוד בזמן אמת לצערי לא חסר. על אף שזה בעייתי ברמה הכללית , זה אנושי ולא מגדרי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' בטבת תשע''ז    00:04   02.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  134. תקרא עד הסוף ותבין ממי שמעתי את זה  
בתגובה להודעה מספר 131
 
   מחייל שמשרת איתם בקבע גם היום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עזיזה
חבר מתאריך 22.12.16
31 הודעות
יום שני ד' בטבת תשע''ז    00:13   02.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  135. הבת שלי לוחמת ואין שום מסמך כזה שהבנות מתבקשות לחתום עליו. זו המצאה.  
בתגובה להודעה מספר 134
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' בטבת תשע''ז    01:42   02.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  136. הבנות מגיעות למסדר נשק  
בתגובה להודעה מספר 135
 
   עם 2 נשקים בידיים שאני לא זוכר את שמם
ועם נשק שנקרא נגב על הגב ביחד מעל 30 קילו
אני לא בקיא בדברים האלו
אני מאחל לבת שלך בריאות אבל בת לא יכולה לקבל כוחות של בן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
2622 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:19   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. הפרדת הדת מהמדינה.האופציה היחידה שתעצור את הסחף משני הצדדים.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    16:41   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. אני חושב שאתה צודק  
בתגובה להודעה מספר 93
 
   אני מסתכל על הדתיים בארצות הברית ששם יש הפרדת הדת מהמדינה
המצב שלהם שמה הרבה יותר טוב מהמצב של הדתיים בארץ
וגם השירות שם הוא בשכר ולא חובה נראה הרבה יותר טוב ויותר מקצועי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
917 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    19:02   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. פעם שאלת את אחד מהדתיים ששירתת איתם איך הם מסתדרים?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   בצבא לא הייתי דתי והיה לנו חבר טוב שהשתתף איתנו בכל הפעילויות והיה נראה שהוא מסתדר כמו כולם.
פעם שאלנו אותו אם קשה לו בגלל שהוא דתי.
תשובתו הייתה שזאת מלחמה יום-יומית בשבילו ומאד קשה לו עם הרבה דברים.

אל תדאג - אם תהיה פצועה במלחמה אז ירימו אותה. זה לא אומר שגם באימון צריך להרים בחורות.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגורם האנושי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.3.08
11152 הודעות, 159 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:54   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  116. התגובה המטופשת של השנה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   צריך להתאמן בסחיבת אישה כדי לדעת לחלץ פצועה?


טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לוחם אביר
חבר מתאריך 15.7.16
430 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    10:14   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  132. תגובה לא לעניין אחי. לא מתאים לך..  
בתגובה להודעה מספר 1
 
טוב נו גם זה קורה


גם מליון סינים טועים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר-כוכבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
8737 הודעות, 72 מדרגים, 140 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:34   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עצוב שהפכנו לצבא ליבירלי....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עם ישראל חי וקיים לעד!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
6854 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מתי תבינו שמראים לדתיים את הדרך החוצה? במעשים, לא בדיבורים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:44   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אוקיי, אז צריך לוותר?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
6854 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:47   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. צריך להצביע על זה ולא להתבייש לומר את זה.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   עם דתיים הם לא מסתדרים... חרדים הם רוצים?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:58   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הצבא, כמו המדינה, הוא גוף ענק המשלב בתוכו המון אנשים בעלי אינטרסים שונים  
בתגובה להודעה מספר 14
 
   הצבא עובר במקביל תהליכים של הדתה ושל חילון, כמו שהחברה הישראלית עוברת, אי אפשר להתכחש לזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.7.14
8329 הודעות, 157 מדרגים, 309 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:56   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. צפרא טבא ידידי  
בתגובה להודעה מספר 9
 
יהרג ובל יעבור קודם לדרגת הסג״מ ואם ידירו עצמם בהפגנתיות מהקורס אזי צה״ל יסתפק בבינוניים בלית ברירה ויאלץ להחליט בעל כורחו ולא בעל כורחם של מיטב בנינו .


למה בן השפחה אותי יירש ,ונשארתי עני אביון ורש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:17   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. יהרג ובל יעבור הוא רק על קיום יחסים לא על שמיעת שירה או ריצה אחרי מד''סית  
בתגובה להודעה מספר 21
 
   זו רק הערה סמנטית, כי ברור שאסור לעבור שום איסור גם אם הוא לא "יהרג ובל יעבור".

לגופו של עניין:
ע" פ תורת המשחקים אם 100 עכברים ילחמו יחד נגד החתול הם יגמרו אותו, אבל הם לא מסוגלים להתאגד נגדו כי כל אחד חושש לחייו.
גם כל הדתיים לא יכולים להתאגד נגד הצבא...

שנית:
יש גופים שמעוניינים ופועלים להחלשתו של צה"ל,
מי שרוצה להכניס בנות לטנק לא איכפת לו לוותר על 40% מחייליו האיכותיים שלא יגיעו לפיקוד,
לא רק שהחלשת צה"ל לא מאיימת עליו אלא שהיא חלק מהאינטרס שלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.7.14
8329 הודעות, 157 מדרגים, 309 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:53   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. ידידי ורעי (:  
בתגובה להודעה מספר 38
 
באם יחליטו בציונות הדתית שזאת הדרך הנכונה בכדי למשוך את תשומת לב ראש הצבא אז כך ראוי לעשות ואפילו מול הטיעון הכי קשה שנוטים לחשוב עליו והוא שבזה אנו מפלגים את העם מכתונת הפסים שבה מתכסים כולם ,וידוע לכל שבזה מתאווה נפשם לפגוע ,אך משיבינו מה רב יוכל להיות ההפסד אזי יוותרו .


למה בן השפחה אותי יירש ,ונשארתי עני אביון ורש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    16:43   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. מסכים איתך  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:58   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. בהחלט כן. אם הברירה היא להוריד את הכיפה או לא להתגייס, אז ליהדות יש תשובה ברורה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 9
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 29.12.16 בשעה 10:30 בברכה, זבנג וגמרנו
 


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:27   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. הברירה איננה להוריד את הכיפה  
בתגובה להודעה מספר 26
 
   ולהיפך, דווקא שמירה על ההלכות מצד הצבא ביחד עם חברות אמיתית עם חילונים יכולה להביא שומר מצוות אל החילוניות,
דווקא מאבקים כאלו מחזקים את שומרי המצוות באמונתם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:31   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אבל הראו לך בכתבה שאין פה שום שמירה על ההלכה מצד הצבא, להפך, יש כפייה אנטי דתית  
בתגובה להודעה מספר 40
 
   והחיילים מעידים על כך שרבים מהם לא מצליחים להחזיק מעמד מול הלחץ הזה ומוותרים על ההלכה.


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:35   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. הצבא זה לא תוכנית כבקשתך ולא אירגון דתי, יש חובה לשרת בצבא וזה אמור להיות מספיק  
בתגובה להודעה מספר 41
 
   אפ כל אחד יתחיל לדרוש שהצבא יתאים לו אישית לא נצא מזה.
שומרים בגדול אבל בקטנות צריך להתפשר.
אישה זה לא השטן, האדם הדתי הנורמלי יכול להתקיים כשיש נשים בסביבתו בלי שיקרה נזק לאמונה שלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:43   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. בהלכה אין שום חובה לשרת בצבא. להפך, ההיסטוריה היהודית מלאה במלחמות של הרבנים נגד גיוס  
בתגובה להודעה מספר 43
 
   צעירים יהודים לצבאות שונים משום שהדבר הרחיק אותם מהיהדות.


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:52   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אבא של סבא שלך היה מנשק את נעליך אם היה פוגש אותך במדי צה''ל  
בתגובה להודעה מספר 47
 
   אין מצווה יותר חשובה משמירה והגנה על עם ישראל כולו.
(ואין שום דמיון בין זה לשירות בצבאות זרים)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:35   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. אני חולק עליך בנקודת הזאת.  
בתגובה להודעה מספר 51
 
   אבא של סבא שלך, שלי ושכל יהודי שמשפחתו שמרה מצוות, היו מזדעזעים לנוכח הצפצוף והדריסה ברגל גסה את היהדות בצבא שנושא את השם 'ישראל'.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    12:35   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. הם גם הזדעזעו כשהבת של השכן נישאה לגוי, וכשהשכנים התחברו ל''כת'' (החסידות).  
בתגובה להודעה מספר 82
 
   יהודים תמיד התווכחו על היהדות, עם הכופרים, המשכילים, ובין הזרמים השונים,
ההבדל בין אז להיום הוא האם אנחנו עושים את זה בגטו או בצבא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:49   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. אנחנו לא מדינת הלכה ומי שמסרב להגן על המדינה כנראה מתעב ושונא אותה  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    10:08   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  130. לא הבנת. עבור האדם הדתי החובה העליונה היא החובה ההלכתית, ואם הצבא מסכן את רמתו הדתית  
בתגובה להודעה מספר 113
 
   וזה אכן המצב כפי שמתואר בכתבה הזאת וכמובן במקורות נוספים, אז ההלכה מחייבת אותו להתרחק מהמקום המסוכן הזה.


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:46   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. זו אמונתך. יהודים ב 2000 שנות גלות ייחלו להגיע לארץ ישראל  
בתגובה להודעה מספר 43
 
   כדי לשמור מצוות. ואף שומר מצוות לא יוותר על יהדותו בשביל הצבא! כי היהדות ק-ו-ד-מ-ת לצבא! חד משמעית!!
ברור שהאישה אינה שטן חלילה.אנחנו לא נוצרים. אבל ערבוב בין גברים ונשים זה אכן מעשה שטן, והדבר הגרוע ביותר (!!!) שיכול להיות עבור שומר מצוות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:50   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. ברור כי יש מי שיגן עליו, חילוני פרייאר אבל בניגוד לחרדי גם אמיץ ואוהב הארץ  
בתגובה להודעה מספר 48
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
sektorg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
672 הודעות, 5 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    09:58   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  128. אווו כמה נמוך הלכת!  
בתגובה להודעה מספר 48
 
   הגזמת ! מעשי שטן???
למה הפכנו ? איזה בושות
מי שלא טוב לו שישב בבית , לא צריכים בצבא בלבלני שכל שכל יום בוכים אכלו לי שתו לי .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור דוד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.11.13
5571 הודעות, 80 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:51   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. תכנית של הקרן החדשה והרפורמים בצבא ההשמדה הרוחנית לישראל  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
8084 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:43   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. הם רוצים שהדתיים וחרדים יתנהגו איך שמזהי התהליכים מבינים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא איך שהרבנים מבינים .
כלומר על הרבנים ותלמידהם החיליים לעבור לדום מתוח בפני מזהי התהליכים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר גולן
חבר מתאריך 1.11.16
417 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:45   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. וזה רק הולך ומתדרדר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   את הרבנות הצבאית מזמן סירסרו מכל תוכן! אין לה ולו טיפת כוח, או סמכות.
גוף גדול שנפוח כמו בלון אוייר ענק אבל עם סכה קטנה הכל יכול להתפוצץ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:45   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. צה''ל הוא לא פרויקט לשוויון חברתי או מגדרי, הוא אמור להגן על המדינה נקודה, לא יותר לא פחות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ומה שיפריע לא צריך להתקיים.

ואני ממש לא בצד של הדתיים פה, אני חושבת שאישה בצבא צריכה לעשות כל תפקיד שהיא יכולה לעשות בשוויון מלא לגבר אבל הדגש הוא על יכולה!!! יכולה באמת לא עם הנחות שיתאימו את התפקיד ליכולת שלה ולא צריכה להיות שום התחשבות לא בגורמים דתיים ולא בגורמים פמינסטים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1216 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:52   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בכתבה נאמר שהם ישנו בלינת שטח אחד על השני  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   אמרי לי בבקשה, האם זה מה שאת מצפה מצה"ל? האם כך נראה צבא חזק?

לדעתי זאת קייטנה.


"שֹׁמֵר פִּיו וּלְשׁוֹנוֹ - שֹׁמֵר מִצָּרוֹת נַפְשׁוֹ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:17   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אישית אני לא מאמינה לסיפר של ישנו אחד על השני אבל לא רואה שום בעיה אם בשטח  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   ישנים ביחד (לא אחד על השני כמובן)

ועומדת מאחרי המילים שלי, הצבא צריך להגן על המדינה וכל קרקטריון שנבחן צריך להיות אחד, האם זה מועיל לצבא או לא.
לא קרטריון דתי, לא קרטריון פמינסטי ולא קרטריון חברתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1216 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:14   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. אם את לא מאמינה, זה כבר סיפור אחר  
בתגובה להודעה מספר 37
 
   אני דוקא כן מאמין לעדות של החייל בכתבה וזה לא נראה לי צבא אלא קייטנה. אם הייתי רוצה להשתולל, גם בתור אדם נשוי שקצת משעמם לו בחיי הנישואין, היה נשמע לי ממש טוב לינת שטח מעורבת סטייל "אחד על השני".

ואם הייתי דתי, אז כמובן שצה"ל בנוסח הזה לא היה מתאים לי.


"שֹׁמֵר פִּיו וּלְשׁוֹנוֹ - שֹׁמֵר מִצָּרוֹת נַפְשׁוֹ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:52   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. כמה פרמיטיביות, מזל שאתה לא מציע לישון על עצים  
בתגובה להודעה מספר 91
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עזיזה
חבר מתאריך 22.12.16
31 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:06   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. +1  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. בן גוריון שהקים את צה''ל דווקא כן הגדיר אותו כגוף הנועד לטפל בהרבה בעיות חברתיות  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   וכך גם הצבא התנהג כל השנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:54   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. יש הבדל בין ללמד נערים לכתוב לבין לסכן את בטחון המדינה והחיילים בשביל לשלב אישה בתפקיד  
בתגובה להודעה מספר 45
 
   שלא מתאים לה רק כי היא אישה
או לשלב חייל בעל מוגבלות בתפקיד שלא מתאים לו רק כי הוא מוגבל
וכן הלאה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    16:50   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. על נערי רפול לא שמעת ?  
בתגובה להודעה מספר 11
 
   אז בבקשה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A7%D7%90%22%D7%9D            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.08
24497 הודעות, 141 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:54   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  118. 117  
בתגובה להודעה מספר 98
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
IsraelDefense לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.7.14
3925 הודעות, 46 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:46   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יש פקודות מסודרות המגדירות מהו שילוב ראוי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אם לא ממלאים אותם זה לא תקין. אם לא עברו על פקודות, הכתבה לא שווה הרבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
sektorg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
672 הודעות, 5 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    10:02   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  129. ברורררר  
בתגובה להודעה מספר 12
 
   כולם כבר יודעים זאת, הרי לפני שהם יצאו לקצונה בבהד 1 הם לא ידעו שיש שילוב של גברים נשים ? , ידעו ועוד איך ידעו !
יש קבוצות של אנשים שפשוט אוהבים לבכות ולעשות דווקא ושישמעו אותם כל הזמן !
מקומם לא בצבא , שיחזרו ללמוד תורה כל היום ונראה מה יצא מהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1216 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:51   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הדתיים משתמטים, הדתיים משתמטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בפועל? הצבא פשוט לא רוצה אותם, ומכריח אותם להיות חילוניים או לעזוב.


"שֹׁמֵר פִּיו וּלְשׁוֹנוֹ - שֹׁמֵר מִצָּרוֹת נַפְשׁוֹ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.16
1565 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:54   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. חבל שראשי המכינות לא מנחים את תלמידיהם לחתום ויתור באותו רגע.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
itai
חבר מתאריך 16.5.13
3877 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:56   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אל''מ טליה לנקרי, ראש מחלקת ההגנה באגף המבצעים, ומי ששירתה כמג''דית הראשונה בצה''ל:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שילובן של נשים על תקן לוחמות, עשוי לפגוע בצה"ל ולהניא אותו ממטרתו העיקרית, שהיא לספק הגנה לישראל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:56   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הגיע הזמן שהרבנים מכל הזרמים יתכנסו ביחד ויכריזו שאין יותר מקום לדתיים בצבא כיום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
DAN 1
חבר מתאריך 29.6.16
137 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:56   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. קמפיין בזוי של הציונות הדתית!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אולי מספיק עם זה כבר?!
הלוחמות האלה הן הבנות שלנו !!
ZioNLight כתב נכון מאד!
מספיק עם הקמפיין הדוחה הזה!.
די.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc
חבר מתאריך 1.6.16
1565 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:23   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. קמפיין בזוי של צה''ל לפגוע בדתיים.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.15
627 הודעות, 2 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:29   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. אין אף תלונה כלפי אף חיילת!!  
בתגובה להודעה מספר 24
 
   כשפורסם כאן בעבר על פעילי שמאל שבמהלך הפגנה בבקעה ירקו על חיילת זה כאב לי מאוד ואולי אפילו יותר כי זאת חיילת ולא חייל שיש אולי סיכוי שיתגבר על זה יותר בקלות. כל עניין הכנסת נשים לצה"ל הינו למוסס את ערכי היהדות להדחיק את הדתיים לפגוע בו מקצועית ולעדן את הלוחמים. אורנה ברביבאי בעצמה עד לא מזמן ראש אכ"א אמרה בעצמה שדחיפתה להכנסת נשים למערך הלוחמים הוא כדי לעדן את הלוחמים. על זה הכעס וממש לא על אף חיילת שבהרבה תמימות ומוטיבציה חיובית נכנסת לעין הסערה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
2559 הודעות, 29 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    12:03   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. תגובה שמקורה באטאיסטיות  
בתגובה להודעה מספר 24
 
   מה אתה מבין בהנחיות דתיות.
שמירת יהדות זה לא קמפיין זה החיים שלנו!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליאו מסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.1.12
25518 הודעות, 159 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:57   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. באופן כללי- כל עוד מדובר בתלונות מצד חיילים דתיים שמשרתים שלוש שנים - אפשר בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לשמוע תלונות ולהתחשב ככל האפשר.

אם בחיילי הסדר משרתי השירות המגוחך - הרי שבעיני אין להם זכות לתלונות.


תודה ידידי, גזור ושמור.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    09:59   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מטרת ההסדר למנוע פגיעה באורח החיים הדתי, אבל מתברר שזה לא מספיק והחרדים צודקים  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליאו מסי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.1.12
25518 הודעות, 159 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:04   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מטרת ההסדר היא לשרת פחות מחצי שירות. זוהי גם מטרתם של החרדים - לא לשרת.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   כל השאר זה קישוטים.


תודה ידידי, גזור ושמור.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1216 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:06   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. וזו גם מטרת צה''ל - לא לקלוט דתיים  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   אחרת פשוט אי אפשר להבין את כל מה שמתואר בכתבה


"שֹׁמֵר פִּיו וּלְשׁוֹנוֹ - שֹׁמֵר מִצָּרוֹת נַפְשׁוֹ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
26995 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:33   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. הכל נובע מהעובדה ששירות כמיעוט דתי בתוך צבא חילוני ותחת מפקדים חילונים מסוכן מאוד  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 29.12.16 בשעה 10:43 בברכה, זבנג וגמרנו
 
מבחינה דתית, ולכן הרבנים מתאמצים לצמצם את הסכנה כמה שיותר. מהכתבה עולה שכיום בניגוד לעבר הסכנה גדולה יותר ולכן גם שירות חלקי במסגרת ההסדר כבר לא מספיק.


גם אני כבר תרמתי להגנתו של גיבור ישראל שחיסל את המחבל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
917 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    19:14   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. ההסדר זה העתק הדבק של הנח''ל של פעם  
בתגובה להודעה מספר 30
 
   רק במקום להקים האחזות הולכים ללמוד בישיבה.
נראה לי שאלו שכבר הולכים לקצונה חותמים וממשיכים לשירות ארוך כמו כולם.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
3181 הודעות, 25 מדרגים, 41 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' בטבת תשע''ז    04:19   02.01.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  137. מדובר על בה''ד 1. קורס קצינים. לא ''שירות הסדר מגוחך''  
בתגובה להודעה מספר 25
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.15
627 הודעות, 2 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:04   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הרב טאו כבר כמה שנים מתריע על הענין ועל כך שמנשבות רוחות זרות בצה''ל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   פעם אנשים קראו לו קיצוני ושהוא סתם מגזים וגם היום זה עדין לא הופנם כשנגיע לקצה של הקצה נפנים עד כמה זה נכון. כל הדבר הזה שמתואר כאן זה לא סתם חוסר אכיפה ספציפי זאת התנהלות כוללנית שבכל כוחה מנסה לעקר את רוח היהדות מצה"ל שהופכת אותו ל"לוחמנית מידי". זה הופיע עם פטור זקן ועד לשילוב נשים והנה מתברר שגם בה"ד 1 הוא גם חלק מהחבילה. מי שחושב שזה במקרה כדי שיתעורר זה ממש לא במקרה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוג'ין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.4.15
3612 הודעות, 52 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:07   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אין לי בעיה עם פוליגמיה אבל לתת בוקסים למדריכה?חלילה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    16:58   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. לבדואים מותר הכל  
בתגובה להודעה מספר 34
 
   אבל אם זה מגיע לחרדים פתאום נזכרים שיש חוק שאוסר את זה
http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1225050            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קרידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.09
6600 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:08   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. עצרתי במילים אבישי גריינציג  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא שאין בעיות בצה"ל אבל הבן אדם הזה ימציא גם אם הכל בסדר.


אני קודם כל יהודי ואח"כ ישראלי. בעד סגירת הרבנות הראשית והנקה במקומות ציבוריים בצניעות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
etayle לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
5957 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:15   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. שטויות . אני אישית שירתתי ברבנות בבה''ד 1 , וכל מה שנאמר שם נכון .  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   היחס לדתיים בבה"ד 1 הוא זוועתי ועלוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.15
627 הודעות, 2 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:22   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. בתור אחד שמכיר את העסק מבפנים כל מה שנאמר הוא נכון וממש לא רק לבה''ד1  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RonRon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.09
2212 הודעות, 19 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:10   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כדאי לשמור על החיילות כדי שבוכריסים עם כיפות סרוגות לא יטרידו אותן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1216 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:19   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. לבוכריסים יש יצר כמו לכל גבר  
בתגובה להודעה מספר 36
 
   ואם הבוכריס מתבגר ומוקף בחיילות צעירות, "מה יעשה הבן ולא יחטא"?


"שֹׁמֵר פִּיו וּלְשׁוֹנוֹ - שֹׁמֵר מִצָּרוֹת נַפְשׁוֹ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוגבה
חבר מתאריך 28.12.16
46 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:46   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. זה צבא העם,ואתם מיעוט .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   או שאתם חלק ממנו או שאתם לא .
לא רוצים לשרת ? אל תשרתו ,אנחנו כבר נסתדר עם צבא מעורב כמו הרבה מדינות אחרות בעולם .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:57   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. בדמוקרטיה אמיתית אין זכות לרוב לרמוס את זכויות המיעוט  
בתגובה להודעה מספר 49
 
   וחופש דת הוא אחת הזכויות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוגבה
חבר מתאריך 28.12.16
46 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:07   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. אף אחד לא רומס את הזכויות שלך  
בתגובה להודעה מספר 57
 
   אבל אם אתה בוחר להיפגע מאישה או ילדה ששרה
או מפחד מאימון קרב מגע מעורב
שחלילה יעורר אצלך את יצר הרע
כנראה שיש לך אישיוז שאתה צריך לטפל בהם מול איש מקצוע
ועדיף לנו כמה שפחות אנשים כאלה שיגנו על המדינה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
anonymous לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.15
2657 הודעות, 40 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:57   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  119. רק שישראל היא לא דמוקרטיה אמיתית.  
בתגובה להודעה מספר 57
 
כמו שיש חופש דת, צריך להיות גם חופש מדת וישראל רחוקה מזה שנות אור            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:00   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אז אתה תומך במדינת הלכה ברגע ששומרי המצוות יהיו רוב?  
בתגובה להודעה מספר 49
 
   לפי קצב הילודה מדובר בעוד כמה עשרות שנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוגבה
חבר מתאריך 28.12.16
46 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:08   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. למזלי ולצערך  
בתגובה להודעה מספר 59
 
   זה לא יקרה במחזור החיים שלנו
ומה שיקרה מעבר לכך זה רק בדמיון שלי ושלך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:27   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. רע לך עכשיו? אנחנו בעיצומו של התהליך ולא נראה לי שכל כך רע במדינה  
בתגובה להודעה מספר 61
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוגבה
חבר מתאריך 28.12.16
46 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:34   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. הצבעה לימין לאו דוקא מוכיחה זיקה לדת  
בתגובה להודעה מספר 75
 
   בתור סטטיסטיקאי אתה אמור לדעת את זה ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:12   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. אני ממש לא מדבר על הימין, כשאני הגעתי לגדוד בסדיר היו בו שני דתיים, היום אין גדודים כאלה.  
בתגובה להודעה מספר 80
 
   הדתיים להערכתי מהווים היום כ30% מהמלש"בים,
כשאתה מסתובב היום בצבא אתה רואה את הדתיים חלק אינטגרלי ממנו אפילו ביחידות עורפיות, מה שלפני 20 שנה לא היה בשום יחידה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.12
6385 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:08   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. 40٪ זה לא רוב, אבל עדיין משמעותי מאוד.  
בתגובה להודעה מספר 49
 
   וכשרואים את בזלזול ביהדות מצד מיעוט ששולט בצבא באמצעות אכ"א, חיל החינוך ועוד, תוצאתו היא דחיפה בכח של הדתיים והחרדים מצה"ל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.15
627 הודעות, 2 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:21   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. אין אף צבא איכותי ופעיל ברמה גבוהה שמערב נשים בין שורות הלוחמים  
בתגובה להודעה מספר 49
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פובליציסט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.2.15
2214 הודעות, 30 מדרגים, 41 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:31   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. זה צבא העם, וחלק גדול מהעם דתי. אבל בלי קשר, אני מסכים איתך שהצבא צריך להיות חילוני נטו  
בתגובה להודעה מספר 49
 
   ושהדתיים והחרדים לא יתגייסו, אבל... תפסיקו לרדת לחרדים לחיים למה הם לא מתגייסים.
כי הכתבות האלו הם התשובה.
ועם כל הכבוד לדת"ליים, לקח להם שבעים שנה להבין את מה שהחרדים הבינו כבר ברגע הראשון. גם אם אז זה לא היה בכזאת רמה, וגם אם אז לא היו ארגונים שאיגדו את התלונות של החיילים הדתיים יחדיו, פגיעה בערכי הדת תמיד היתה בצה"ל, ולצערי גם תמיד תהיה.
אז כן, הגיע הזמן לומר בקול ברור, מי שחילוני שיתגייס, מי שדתי, יתכבד ויוותר על קריירה צבאית. והמדינה צריכה לפטור דתיים משירות בצה"ל מהסיבה הזאת, במקום להטריד אותם ולהחתים אותם על אלף מסמכים של תורתו אומנותו ואיומים בסנקציות נגד מי שאינו מתגייס ומעז לעבוד בערב אחרי יום לימודים כדי להרוויח מאתיים שקל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    17:08   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. ושיפסיקו לחפש בפייסבוק תמונות של בחורות בביקיני כאלו שהצהירו על היותם דתיות  
בתגובה להודעה מספר 77
 
   זה לא צנוע
וחוץ מזה הם מצהירות על 3 דברים ואף אחד מהם זה לא שמירה על צניעות או משהו דומה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
8164 הודעות, 144 מדרגים, 288 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:29   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. לגמרי להיפך, הצבא צריך להיות נטו דתי  
בתגובה להודעה מספר 77
 
   הנשיא נבון ושמעון פרס שהיו נושאי כליו של בן גוריון היו רגילים לומר בשמו מעל כל במה אפשרית, שללא הרוח היהודית שנשאבת מהתנ"ך לא היה ולא יהיה שום סיכוי לעם היהודי להגיע להישגים הכבירים שהוא מגיע אליהם.

גם האלוף בר כוכבא מאושיות בניית צה"ל היה אומר וחוזר על ענין זה בהקשר לרוח הקרב הצה"לית.

היום רואים זאת במפגיע, כאשר רוח הקרב של בני הציונות הדתית וגם של שאר חיילים מאמינים בני מאמינים ראויה לציון מיוחד.

על הפסוק (שמות יז, ט) וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל יְהוֹשֻׁעַ בְּחַר לָנוּ אֲנָשִׁים וְצֵא הִלָּחֵם, אמרו חז"ל: (במכילתא) "רבי יהושע אומר בְּחַר לָנוּ - גבורים, אֲנָשִׁים - יראי חטא. רבי אלעזר המודעי אומר בְּחַר לָנוּ - יראי חטא, אֲנָשִׁים – גבורים". הוי אומר שעם החשיבות של שניהם, לא ברור מה קודם למה - הגבורה הצבאית או טהרת הנפש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
2907 הודעות, 23 מדרגים, 27 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    10:53   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. ואחר כך עוד רוצים שהחרדים יתגייסו... רוחה של הקרן התמנונית השתלטה על צה''ל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כפיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.15
627 הודעות, 2 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:19   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. לא רק על צה''ל אלא על כל המדינה!!  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמוני
חבר מתאריך 2.4.12
8084 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:26   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. איך יהיה צידוק לשנאת חרדים אם לא יגרמו לקצת שכן רוצים לשרת להבין איזה טעות זה  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
4321
חבר מתאריך 1.4.12
68 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:13   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. הכל החל בתקופת גל הירש לפני למעלה מעשר שנים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כבר אז הייתה עלינו כפייה אנטי דתית מובהקת. ראשי הנחש מנצלים את העובדה שמדובר במפקדים אידיאליסטים שיעשו את מקסימום הוויתורים האפשריים בשביל שלא ידיחו אותם מהקורס.
זו הסיבה שעל אף שאני קצין לוחם, אני לא מגיע למילואים.
כבר מזמן לא מדובר על צבא ההגנה לישראל - זהו צבא ההשמדה של ישראל. הורסים את עצמנו מבפנים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
etayle
חבר מתאריך 18.12.13
5957 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:16   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. אני שירתתי ברבנות בבה''ד 1 , והכל שם נכון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   פשוט בד"ב צוערים מעדיפים לשתוק כדי שלא יקדמו אותם . ומי שלא קולט שמה שעושים שם זו פשוט מלחמה בדת זה או שהוא נאיבי או טיפש או שקרן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
4321
חבר מתאריך 1.4.12
68 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:20   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. כל מילה נכונה 😢�  
בתגובה להודעה מספר 68
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
3389 הודעות, 59 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:35   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. צבא גירוש לא יכול להיות צבא טוב, מאז הגירוש חנה הידרדרות תהומית!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
34209 הודעות
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. אכן.  
בתגובה להודעה מספר 81
 
   ומלבד זאת, לצבא יהודי שהצניעות מופרת בו באופן סיסטמטי. בחפשיות. ובהפקרות. אין סיכוי לנצח במלחמה. נקודה.

דברים כג,טו:
כִּי ד' אֱלֹהֶיךָ מִתְהַלֵּךְ בְּקֶרֶב מַחֲנֶךָ, לְהַצִּילְךָ וְלָתֵת אֹיְבֶיךָ לְפָנֶיךָ, וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יונגער בוחער לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.08
3584 הודעות, 137 מדרגים, 15 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:11   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. לא סתם חנה, חנה ושבעת בניה!  
בתגובה להודעה מספר 81
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
15450 הודעות, 119 מדרגים, 237 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. בושה לצה''ל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ככה זה כאשר בעמדות מפתח יושבים להם קצינים פוסט מודרניים עם השגעונות ושנאת הדת היהודית שלהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzionist לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
8012 הודעות, 44 מדרגים, 83 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:05   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. יש לתרגל לחימה נגד חיילות הצבא הסורי, חיזבאללה והחמאס...להתכונן לשנת 2017  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    17:37   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. תמונות כבר יש לך ?  
בתגובה להודעה מספר 89
 
   קח עם אזהרת צניעות http://news.walla.co.il/item/2863963#!/wallahistory            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יונגער בוחער לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.08
3584 הודעות, 137 מדרגים, 15 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:10   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. נורא ואיום. איום ונורא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בבנק זה בסדר, בדואר זה מקובל, בבית הספר מול המורה של הילד זה הגיוני, בביקור אצל רופאת המשפחה זה מתקיים, בצבא זה השם ירחם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
27012 הודעות, 164 מדרגים, 317 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:26   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. למייטב זכרוני אתה חרדי לשעבר, אתה לא זוכר שבישיבה הקטנה יכלו לעבור שבועות בלי שראית אשה?  
בתגובה להודעה מספר 102
 
   אני לא נכנס לשאלה האם דרך החיים הזאת נכונה או שגוייה,
אך מכיוון שזוהי דרך החיים של חלק מבני 18 ומכיוון שכל גבר יודע מה ההורמונים עושים לבני 18 אתה צריך לדעת מה המשמעות של ארבע שעות שמירה לבד בחושך בחור נחמד עם בחורה נחמדה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.15
3097 הודעות, 39 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    12:34   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  133. +1  
בתגובה להודעה מספר 105
 


נהניתם? דרגו אותי חיובי. לא נהניתם? ספרו לי בפרטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
7285 הודעות, 61 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    07:17   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  121. נכון, צודק בבנק באמת לפעמים צריך לסחוב את הפקידה על הגב או לרוץ אחריה  
בתגובה להודעה מספר 102
 
  


מתי תבינו??הפוליטיקאים כאן שמים קצוץ על תושבים שאינם מאוגדים בקבוצה מסודרת או מפעילים לובי פוליטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תושב הארץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.12
16245 הודעות, 121 מדרגים, 177 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:14   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. צבא של סיסיות בג׳ונגל המזרח תיכוני.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nav101 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.05
563 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    18:44   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. כדאי לכל חייל דתי שמתגייס לקרוא את זה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא אני כתבתי http://www.mako.co.il/pzm-recruits/guides/Article-74a9c1628711d31006.htm            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
917 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    19:07   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. זאת לא בעיה של דתיים! אלא בעיה מבצעית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   העירוב הזה פשוט מסרס את הדרג המבצע.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shnorkel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.1.14
1399 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    19:11   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. תגידו לרבנים: הצבא הוא לא צבא השם. לא תכתיבו לו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   צה"ל הוא צבא העם, וזה כולל בנות.
לכל מי שטוען שבזמן האחרון הצבא נהיה אנטי דתי: איפה אתם חיים? הצבא הולך ונהיה דתי מיום ליום(כמו כל שאר המדינה). בתור חייל חילוני בסדיר(לפני הרבה שנים), הייתי מחויב להשתתף בטקסים דתיים והרצאות של רבנים, למרות שהצהרתי שלדעתי אין אלוהים. מישהו הקשיב, מישהו התחשב?
כולם טוחנים, תטחנו גם אתם. קשה? תשנו מבפנים או תנשכו שפתיים. אמונתכם לא נותנת לכם עדיפות על חייל לא מאמין או דתי פחות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.03
9885 הודעות, 65 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    20:48   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. הדבר הזה קיים בכל מקום סגור שיש בו זכרים ונקבות. הצבא פשוט החליט שזה מה שמתאים לו יותר...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
7285 הודעות, 61 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    07:23   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  122. דתיים תפנימו-קמפיין על שחיתות כספים בצה''ל ואז צה''ל יתיישר ויעמוד בשלשות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לבכות או להתמנות לסגן שר הביטחון לא יעזור.
צריך לפגוע בבטן הרכה של צה"ל -שחיתות הכספים שמתחוללת שם.

http://idf-il1.blogspot.co.il/2016/11/31-7.html


מתי תבינו??הפוליטיקאים כאן שמים קצוץ על תושבים שאינם מאוגדים בקבוצה מסודרת או מפעילים לובי פוליטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרום אדום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2754 הודעות, 31 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    08:21   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  123. איך בלוג שמתעלל במשכורת הקטנות של אנשי קבע יכול להציל בדיוק את הצבא?  
בתגובה להודעה מספר 122
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
7285 הודעות, 61 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום ששי א' בטבת תשע''ז    09:37   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  127. מתעלל...חחח....הם מתעללים בנו! תקרא עד הסוף שם. ולעצם העניין-  
בתגובה להודעה מספר 123
 
   קמפיין על הבזבוזים בצה"ל ושערוריות הפנסיות והמשכורות וההטבות הם חומר בעירה מצויין בכדי
לשרוף את מושבי העור של מקבלי ההחלטות בצה"ל. ברגע שנדע להחזיר מלחמה הם יתחילו לסגת
מהמאבק האנטי דתי שהם פתחו בו.
ככה בינתיים אנשים פה רק בוכים ומייללים במקום להעלות הצעות לשיפור המצב.


מתי תבינו??הפוליטיקאים כאן שמים קצוץ על תושבים שאינם מאוגדים בקבוצה מסודרת או מפעילים לובי פוליטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4271 הודעות
יום ששי א' בטבת תשע''ז    08:48   30.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  124. כל עיניין השיוויון בצה''ל הוא דרך להראות לדתיים את הדרך החוצה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   השמאל שעדיין שולט במוקדי הכוח לא רוצה לאבד את האחיזה שלו בצה"ל, וזו הדרך שלו.

צה"ל זה לא חברה פרטית, האזרחים בישראל ישלמו את המחיר במלחמה הבאה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות