אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #371635 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 371635      
Shay levy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.13
612 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:03   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מתיחות בין חמאס לדאעש סיני  

 
בשבועות האחרונים חלה הידרדרות ביחסים בין חמאס ברצועת עזה – בכלל זה כוחות ביטחון הפנים והזרוע הצבאית – לבין ארגון המדינה האסלאמית (להלן: דאעש) בסיני ותומכיו ברצועה. ההידרדרות באה לידי ביטוי בגל מעצרים נרחב של פעילי סלפיה-ג'יהאדיה ברצועה מצד חמאס, ובצעדים של דאעש למניעת הברחת סחורות לרצועה מסיני. המתיחות הגיעה לשיאה בהתבטאויות חסרות תקדים בחריפותן מצד מנהיג דאעש בסיני כלפי חמאס, בהן כינה את פעילי חמאס כופרים וקרא להם לצאת נגד תנועתם.

יצויין כי זוהי הפעם הראשונה שבה דאעש חושף את מנהיג שלוחתו בסיני, אבו האג'ר אל-האשמי; דאעש גם אישר בראיון את דבר מותו של אבו דעא אל-אנצארי, לשעבר ראש מחוז סיני של דאעש. צבא מצרים הודיע על חיסולו של אל-אנצארי באוגוסט.

עד עתה התנהלו אנשי דאעש בסיני באיפוק אל מול חמאס, ולא התבטאו כלל לגבי הארגון. זאת למרות שתומכי דאעש בעזה תוקפים ומגנים את חמאס השכם והערב ברשתות החברתיות. שתיקת מחוז סיני של דאעש בנוגע לחמאס בלטה עוד יותר לנוכח סרטונים שפרסמו מחוזות דאעש בעיראק וסוריה בהן פעילים מעזה השתלחו בחמאס ואיימו על אנשיו.

על פי דיווחים, הרקע להידרדרות הן הבנות שהושגו בין המודיעין המצרי לבין ממשל חמאס בעזה, ודאגה של חמאס מפני אפשרות של התקוממות מצד גורמי סלפיה-ג'יהאדיה.

גל מעצרים של פעילים סלפים ברצועה

בחודשים האחרונים עצר ממשל חמאס כ-350 פעילים מקרב התנועה הסלפית-ג'יהאדית. היומון אל-שרק אל-אוסט הציג שתי סיבות לגל המעצרים: האחת, ידיעות שאספה חמאס על כוונות של אותם פעילים לתקוף מטרות ביטחוניות של הארגון; השנייה - ניסיון לאסוף מידע אודות הקשרים בינם לבין דאעש בסיני. לדברי היומון, מצרים הגבירה לאחרונה את הלחץ על חמאס למסור לידיה מידע על פעילי דאעש מבוקשים שנמלטו לרצועת עזה ועל פעילים מעזה המקיימים קשרים עם דאעש בסיני, או שחברו אליו. המעצרים נעשו כחלק מהבנות רחבות יותר בין מצרים לחמאס.

מקורות פלסטינים מסרו לאל-שרק אל-אוסט, כי כוחות הביטחון של חמאס חוקרים את פעילי הסלפיה-ג'יהאדיה ברצועת עזה אודות קשריהם עם גורמים בסיני ואודות הברחת נשק, אמל"ח וכספים לחצי האי. המקורות ציינו, כי מהלכים אלה מעידים על נכונותה של חמאס לשתף פעולה עם מצרים במניעת מעבר פעילים סלפים-ג'יהאדיים מעזה לסיני. במקביל החלה מצרים לפעול כדי להקל על רצועת עזה באמצעות פתיחת מעבר רפיח במשך כמה ימים ברציפות.

בדיווח ביומון הלבנוני אל-אח'באר, המקורב לחזבאללה נאמר, כי גל המעצרים המסיבי התאפשר הודות למעצר הבלתי-צפוי של עבדאללה אל-אשקר, המכונה אבו אל-מחתסב אל-מקדסי, ממנהיגי תנועת הסלפיה-ג'יהאדיה בעזה, שבמחשבו נתגלה מידע מפורט על חוליות הפועלות בעזה. כן נעצר האחראי למערך הרקטות של התנועה, מה שאפשר לחמאס למנוע ירי רקטות אל ישראל ובכך גם למנוע תגובה ישראלית שהייתה פוגעת במאגרי האמל"ח שלו.

היומון טען כי מה שהוביל לגל המעצרים היה רצח הפעיל השיעי מת'קאל אל-סאלמי בעזה ולא ההבנות עם מצרים. לדברי היומון, לאחר שישראל השמידה מנהרות של הזרוע הצבאית בעקבות ירי רקטות בידי פעילי הסלפיה-ג'יהאדיה, איים עליהם חמאס כי אם ימשיכו בכך, להבא ינהג בהם כאילו הם סוכנים של "האויב הציוני", אולם, בפועל, רצח אל-סאלמי היה זה שהצית את התגובה החריפה של חמאס.


אבו אל-מחתסב אל-מקדסי, בכיר בסלפיה-ג'יהאדיה בעזה, שממשל חמאס עצר לאחרונה

תגובת דאעש סיני – סגירת המנהרות, חשיפת פעילים

בתגובה לצעדים של ממשל חמאס, החלו פעילי דאעש לפעול נגד המנהרות להברחת סחורות לרצועה ונגד המבריחים הפועלים בצפון סיני. דיווח על סגירת המנהרות הופיע לראשונה בדף הפייסבוק של "סיני 24," גוף חדשות הפועל מסיני ומקורב לדאעש שטען כי "מקורות מיוחדים דיווחו אודות התפתחויות חמורות באזור הגבול לנוכח האיומים על כמה מן המבריחים וסוחרי המנהרות מצד חמושי מחוז סיני, לבל יעבדו במנהרות, בהדגישם כי מי שיוכח שעבד – ייערף ראשו."

האתר פלסטין.נט, השייך לחמאס, דיווח מפי מקורות ברפיח, כי מחוז סיני של דאעש הכריח את הסוחרים ברפיח המצרית לעצור את הברחת הסחורות לרצועת עזה וכי אנשי הארגון איימו על נהגי משאיות כדי למנוע מהם מלהמשיך להעביר סחורות לאזור המנהרות. האתר ציין, כי משטר אל-סיסי פעל נגד המנהרות והביא לצמצום נפח העברת הסחורות ב-90%, ועם פעילות דאעש סיני נעצרו ההברחות לחלוטין.


היומון אל-שרק אל-אוסט דיווח, כי דאעש בסיני מונע העברת חומרים המשמשים לייצור רקטות וחומרי נפץ המיועדים לזרוע הצבאית של חמאס. מקורות פלסטיניים מסרו כי דאעש שיגר מסרים למוחמד סנואר, האחראי על ההתחמשות בזרוע הצבאית של חמאס, לפיהם המשך הפעילות במנהרות והעברת סחורות בהן מותנה בשחרור כל האסירים בבתי הכלא של חמאס ובפרט אלו הקשורים לדאעש בסיני. לדברי, היומון המהלך של דאעש חונק את מקורות ההכנסה של חמאס ומקשה עליו לשלם משכורות לאנשיו.

בכיר בחמאס מסר ליומון אל-אח'באר, כי "מחוז סיני סגר כמה ממנהרות האספקה הצבאית השייכות ל'התנגדות' בעזה, במיוחד כאלה הממוקמות מזרחית למעבר רפיח וכי חברי הארגון אף איימו על הסוחרים בסיני בשחיטה אם ימשיכו להעביר סחורות או דברים המיועדים ל דרך המנהרות המסחריות הממוקמות ממערב למעבר." חמאס מצדו הגיב בסגירת המנהרות בפני אנשי דאעש, במנעו מעבר פצועים מסיני לרצועה ומעבר פעילים מהרצועה לסיני.


דאעש החל לפרסם שמות פעילי חמאס שנהרגו בשורותיו

בשבועות האחרונים פרסם מחוז סיני של דאעש כמה שמות ותמונות של פעילים עזתיים שנהרגו בשורותיו, אשר בעבר היו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס. הדבר חורג מהמדיניות של מחוז סיני, שנהג עד כה להסתיר במכוון את העובדה שרבים מפעיליו הגיעו מעזה, כדי לא להביך את חמאס. כעת נראה שיש ניסיון מכוון להביך את הארגון השולט בעזה.

כך למשל, מחוז סיני פרסם את תמונתו ושמו של עבד אל-רחמן אל-מר'ציב, תושב מרכז הרצועה ופעיל לשעבר בזרוע הצבאית של חמאס, שנהרג בפשיטה על עמדה של הצבא המצרי.

דוגמה נוספת: מחוז סיני אישר לראשונה את דבר מותו של עבד אל-אלה קשטה ופרסם את תמונתו ברבים. ידיעות בדבר מותו של קשטה, תושב רפיח ופעיל בכיר לשעבר בזרוע הצבאית של חמאס, פורסמו כמה פעמים בשנתיים האחרונות, מאז הצטרף לדאעש. ככל הנראה הוא נהרג בפברואר האחרון, ועיתוי פרסום תמונתו כעת אינו מקרי.

פעיל עזתי נוסף שנהרג בשורות דאעש בסיני, הוא המטיף טארק בדואן ממחנה הפליטים אל-בוריג'. מחוז סיני טרם פרסם הודעה רשמית על מותו, אך גופי תקשורת של תנועת הסלפיה-ג'יהאדיה בעזה כבר אישרו שהפעיל לשעבר בזרוע הצבאית של חמאס נהרג על אדמת סיני.

עבד אל-רחמן אל-מר'ציב

עבד אל-אלה קשטה

ראש מחוז סיני של דאעש לפעילי חמאס: הפנו עורף לתנועתכם והילחמו בה

ראש מחוז סיני של דאעש, אבו האג'ר אל-האשמי, נתן ביטוי לזעם של ארגונו כלפי חמאס בראיון שהעניק לשבועון הרשמי של דאעש, אל-נבא, בו טען כי חמאס פתחה במלחמה נגד דאעש, וכי פעילי חמאס הם כופרים, תוך שהוא קורא להם להילחם בממשל חמאס ואף משגר איומים מרומזים עליהם. כך אמר:

"תנועת חמאס הכופרת נכנסה בפועל למלחמה נגד דאעש וחייליו. אנשיה ממלאים את התפקיד שהוכתב להם במלחמה הזאת בתוך עזה. וכי מלחמה היא רק תמרון עם רכבים משוריינים, עם חיל רגלים ומטוסים? מהו מעצר אחינו המונותאיסטים בעזה ועינויים אם לא מלחמה בדאעש? הם נוקמים בהם רק משום ששיגרו רקטות על היהודים, או משום שהרגו שיעי טמא, או משום שהם שואפים לשלטון על-פי חוקי אללה.

אל חברי תנועת חמאס, ובפרט גדודי עז אל-דין אל-קסאם : לבטח אתם חושבים על הגדרתנו אתכם ככופרים ואומרים לעצמכם: 'מדוע דאעש מגדיר אותנו ככופרים, שעה שאנו נלחמים ביהודים?' האם אינכם יודעים כי מי ששולט שלא על-פי חוקי אללה הוא כופר, גם אם הוא מתפלל, צם ונלחם ביהודים? האם אינכם יודעים כי כפירה מבטלת מעשים יהא אשר יהא שכרם ותהא אשר תהא מעלתם? האם אינכם יודעים שאתם חיילי הטאע'ות ששולט על-פי החוק הארצי, גם אם אתם טוענים שאתם נלחמים בטואע'ית? האינכם יודעים כי השמירה על הדת קודמת לשמירה על החיים, הכבוד והרכוש? לאן תלכו ? למען מה אתם נלחמים? באיזה מחנה אתם ניצבים היום?

אתם טוענים שתקימו את הדת מחר או מחרתיים. ודאי שאלתם את עצמכם מה דינכם כפרטים היום, בעוד אתם שומרים על חוקי הג'אהליה הארציים ונלחמים במי שכופר בהם . שאלו את עצמכם מה דינו של מי שמת היום מכם תחת דגל הממשלה הכופרת הזאת שמערערת על שלטונו של אללה ומטעה את האנשים בנוגע לדתם, באמצעות סיסמאות ריקות שהיא מסממת בעזרתן את האנשים המרומים?"

אל-האשמי פנה לאנשי הזרוע הצבאית של חמאס להילחם בממשלת חמאס: "לפיכך אנו קוראים לכם לחזור בתשובה מכפירתכם; לכפור בממשלת חמאס ובאלילות שלה, והילחם בה כפי שאתם נלחמים ביהודים, וכפי שאתם נלחמים ב פת"ח הכופרים. אם לא תעשו כן, 'המתינו עד אשר יקים אללה את דברו. אללה לא ינחה את קהל המופקרים' "

מקור הכתבה אתר ממר"י
http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=875141_memri&act=show&dbid=articles&dataid=4325


דרגו אותי יא קמצנים


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יאללה, תורידו להם את הראש צללפון 29.12.16 11:20 1
  אני מזהה תהליכים... Kayser Soze 29.12.16 11:27 2
  לא רק זה. הצעירים ברצועה מיואשים משלטון מחמאס השמרני והמתון שלא מייצר להם פתרונות צבאיים mek2 29.12.16 11:29 3
  נראה לי שפה בדיוק תל אביבי 29.12.16 12:21 4
     לדעתי אין צורך בזה Shay levy 29.12.16 13:40 6
  כמו שבגין פעם אמר, בהצלחה לשני הצדדים IsraelDefense 29.12.16 12:30 5
  שמדברים אלה עם אלה בשפה הערבית(שפת השלום והאחווה) הם מבינים. תושב הארץ 29.12.16 13:42 7

   
   
צללפון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.13
1041 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:20   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יאללה, תורידו להם את הראש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ההפצרה מיועדת לשני הצדדים כאחד. יאללה אודרוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
7119 הודעות, 54 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:27   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אני מזהה תהליכים...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
61336 הודעות, 120 מדרגים, 224 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    11:29   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא רק זה. הצעירים ברצועה מיואשים משלטון מחמאס השמרני והמתון שלא מייצר להם פתרונות צבאיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
לסכסוך עם ישראל. לצעירים ברצועה אין ברירה אלה לפנות למי שמייצר להם תקווה לחיים והם אנשי המדינה האסלאמית


|אם לא תגזים איך תדע איפה הגבול עובר(א.מ


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תל אביבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.14
819 הודעות, 9 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    12:21   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. נראה לי שפה בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הזמן לפעולת מוסד קטנה שתתן זריקת עידוד . יכול להיות אחלה שואו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Shay levy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.13
612 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:40   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לדעתי אין צורך בזה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
הם כבר יעשו את יעשו את זה לבד


דרגו אותי יא קמצנים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
IsraelDefense לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.7.14
3915 הודעות, 46 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    12:30   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כמו שבגין פעם אמר, בהצלחה לשני הצדדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תושב הארץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.5.12
16186 הודעות, 121 מדרגים, 177 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בכסלו תשע''ז    13:42   29.12.16   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שמדברים אלה עם אלה בשפה הערבית(שפת השלום והאחווה) הם מבינים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות