אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #415766 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 415766      
צחוק הגורל
חבר מתאריך 12.4.17
215 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:03   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

המסתננים החדשים: כ-20 אלף אוקראינים וגיאורגים הציפו את ישראל והגישו בקשה למקלט  

 
   אריתראים? סודנים? רוב המהגרים החדשים הם ממזרח אירופה ■ כמה מהם שוהים בישראל לא חוקית? ואיך זה קשור להסכמים של המדינה? ■ דוח G

22/07/2017, 08:04 שחר סמוחה

ארבע השעות שבין 8 בבוקר ל-12 בצהריים מספקות חסד נדיר לממתינים להכרעתם של פקידי לשכת האוכלוסין וההגירה בפינת הרחובות סלמה ואברבאנל בדרום תל אביב. השמש מסתתרת בשעות הללו מאחורי הבניין הגדול, ועד שהיא מטפסת אל מרכז השמיים ומלהיטה את המדרכה שמול הכניסה, יכולים הממתינים להישען על הברזלים שעל שפת הכביש, להירגע ממה שעבר עליהם בשעות שעד פתיחת הדלתות, לעשן סיגריה, ולקוות לטוב.

חלק מהאנשים שאיתם דיברנו טוענים שעד השעה 08:00 נשלט התור על-ידי עבריינים, הגובים מאות שקלים מאלה שמעוניינים להתמקם בתחילתו, ושפעילות הסידור שלו, שלעיתים קרובות מלווה באלימות, מתחילה כבר ב-3 או 4 בבוקר. כשהדלתות נפתחות, מאות האנשים שהמתינו בחוץ נדחקים פנימה, פוסעים דרך גלאי המתכות הרגיש ונדחסים למעליות הקטנות והאיטיות שלוקחות אותם לקומה הרביעית. שם, הם מוסיפים להמתין עד שבסופו של דבר הם מתיישבים מול פקידי היחידה לטיפול במבקשי מקלט. אלו מעבדים את בקשותיהם, קובעים להם ראיונות ובסופו של תהליך, שאורך בין כמה שבועות לכמה חודשים, מספקים להם תשובות - כמעט תמיד שליליות.

בבניין ברחוב סלמה יש גם סניף של משרד הפנים שישראלים מן השורה מגיעים אליו כדי להוציא דרכון או תעודת זהות, אבל הפעילות העיקרית בו היא של זרים שמגישים בו בקשות למקלט מדיני. הישראלי הממוצע עשוי להניח בשלב הזה שרובם המוחלט של ההמונים שנדחסים לסניף ארבע פעמים בשבוע הם אזרחים אריתראים או סודנים, אבל הוא טועה, ובגדול: בעוד שב-2014 אכן התמקמו אזרחי שתי המדינות האפריקאיות בראש טבלת מבקשי המקלט עם 1,203 בקשות (אריתריאה) ו-903 בקשות (סודן), שנה לאחר מכן המצב השתנה בצורה דרמטית, ושתי מדינות אחרות, מפתיעות למדי, תפסו את ההובלה.

ב-2013 הגיש רק אזרח גיאורגי יחיד בקשה למקלט מדיני בישראל, ב-2014 עלה המספר ל-27 אזרחים, ב-2015 הגישו אזרחי המדינה המרכז-אסייאתית 736 בקשות, וב-2016 זינק המספר ל-3,668 בקשות. מגמת הגשת הבקשות מגיאורגיה אומנם נבלמה בגלל נוהל חדש של הרשות שיפורט בהמשך (מתחילת 2017 הגישו אזרחי המדינה רק 1,328 בקשות), אולם קצב הגשת הבקשות של אזרחי המדינה שמובילה את הטבלה לא מראה שום סימני האטה.

גם מבקשי המקלט מאוקראינה החלו בטפטוף: רק ארבעה אזרחים אוקראינים הגישו ב-2013 בקשות למקלט מדיני בישראל, אולם שנה לאחר מכן עלה המספר ל-51, ב-2015 הוא טיפס ל-703 וב-2016 הוא רשם זינוק נחשוני ללא פחות מ-6,680 בקשות מקלט. בששת החודשים הראשונים של 2017 הגישו אזרחי המדינה 5,718 בקשות למקלט מדיני בישראל. בשבועות האחרונים ישנם דיווחים גם על עשרות מהגרים ממונגוליה שעושים את אותו הדבר.

וכך, בעוד ש-40 אלף מבקשי מקלט מאריתריאה ומסודן ממקדים אליהם כבר שנים זעם, חמלה ובעיקר תשומת לב, מעטים הבחינו שמאז 2015 הגישו 19,033 אוקראינים וגיאורגים בקשות מקלט בישראל וניתן להניח שרבים אחרים כלל לא טרחו לעשות זאת. אף על פי שאף אחת מהבקשות לא אושרה, רק מעטים מאלו שהגישו אותן עזבו את הארץ לאחר שפג תוקף אשרת השהייה. אם לשפוט מניסיון העבר, עד שהמדינה תתעורר ותפעל בנחישות להרחקתם, ילדים ייוולדו, משפחות ייקרעו, לבבות יישברו וכספי ציבור יבוזבזו.

ואז הגיעו המתווכים

ממה נובעת העלייה במספר מבקשי המקלט משתי המדינות? ברמת המאקרו, שתי המדינות סובלות מחוסר יציבות מתמשך בגלל התוקפנות הרוסית כלפיהן. כלכלותיהן נחלשו בשנים האחרונות ולפחות באוקראינה ישנם אזורים שבהן מתנהל מאבק אלים. כך או אחרת, אזרחיהן של שתי המדינות נאלצים למצוא דרכים יצירתיות להתפרנס.

ברמת המיקרו, הסיבות פרוזאיות יותר: הסכמים מדיניים שחתמה ישראל עם אוקראינה (ב-2011) וגיאורגיה (ב-2014), שבין השאר פטרו את אזרחי המדינות מהצורך בבקשת אשרת תייר. אזרחיהן יכולים להגיע לישראל כתיירים - ועשרות אלפים מהם אכן עושים זאת מדי שנה - והם מקבלים את אשרת התייר שלהם עם נחיתתם.

מנהל היחידה לטיפול בבקשות מקלט ברשות האוכלוסין וההגירה, חיים אפרים, אומר כי הרשות צפתה שההקלה בכניסה לארץ של אזרחי המדינות תביא לכך ש"תיירים" רבים יבואו הנה על מנת לעבוד והתריעה על כך מראש: "לפלטפורמה הזאת של טיפול במבקשי מקלט קפצו כל מיני מתווכים, חברות כוח אדם ועורכי דין, והם מנצלים את התשתית כדי להגיש בקשות סרק. אנחנו צריכים לבדוק כל בקשה בגלל שאנו חתומים על האמנה ואני לא יכול לבוא ולומר, 'אני יודע שזו בקשת סרק ואני לא דן בה'. הניצול הזה גרם לעלייה במספר הבקשות מאוקראינה ומגיאורגיה ואנחנו מנסים למצוא פתרונות במסגרת החוק והנהלים".

"כשזה קרה, ראינו התחלה של עלייה הדרגתית בבקשות למקלט", הוא נזכר. "כמובן שייחסנו את זה למדיניות הפטור ונערכנו לזה מבחינת תיקון הנוהל - החלה של סדר דין מהיר למדינות שמוגדרות ככאלו שניתן להוציא אליהן בבטחה. זה אומר שהמבקש עובר ראיון מקיף וממצה, הטענות שלו נבחנות, אך אם אין לו טענות ייחודיות ופרטניות, ניתן לדחות אותו בהליך מהיר גם אם הוא מעלה טענה שיש בה מרכיב עילתי".

- מה זה מרכיב עילתי?

"מדינת ישראל חתומה על אמנת הפליטים וכל מי שנרדף על רקע דת, גזע, לאום, הבעת דעה פוליטית או השתייכות לקבוצה חברתית כלשהי ואז מעלה את הטענה הזאת ומוכיח פחד מבוסס מפני רדיפה - מגיע לו מקלט מדיני".

הנוהל החדש שנכנס לתוקף בפברואר השנה, מסביר אפרים, מתבסס על חוות דעת ממשרד החוץ שקובעת שגיאורגיה היא מדינה בטוחה: "זה מאפשר לנו להרחיק מישראל נתינים משם גם אם הם מציגים טענה פוליטית - למשל שאותו אדם משתייך לארגון אופוזיציוני למשטר. אנחנו יכולים לדחות אותו בהליך מהיר כי אנחנו יודעים שיש שם שלטון דמוקרטי עם חופש ביטוי. טענות כאלו אנחנו דוחים באותו יום. הפרקטיקה הזאת גרמה לירידה חדה במספר הבקשות. היה לנו סדר גודל של 300 בקשות בחודש טרם תיקון הנוהל וכיום מדובר על בקשות בודדות. עכשיו אנחנו רוצים שהנוהל הזה יחול גם על אוקראינה וכרגע זה נמצא בטיפול משרד החוץ".

- אז מתוך כל אלפי בקשות המקלט, כמה התקבלו עד כה?

"כולן נדחו".

- וכמה מאלו שסורבו ונשארו ללא אשרה באמת עזבו את הארץ?

"רק בודדים. אלפים שוהים בישראל ועובדים בה ללא אשרה. אנחנו מנסים לאתר את אותם אנשים, לעצור אותם ולהרחיק אותם. זה קורה וזה מבוצע על-ידי יחידות האכיפה שפזורות ברחבי הארץ".

אפרים אומר שאותם אנשים מאותרים בעיקר על-פי הכתובות שהם מספקים לרשות האוכלוסין וההגירה (כשמבקש מקלט מגיש את הבקשה שלו, הוא צריך למסור פרטים אישיים ופרטי התקשרות כמו כתובת וטלפון): "בדרך כלל מבקשי המקלט מרוכזים במקומות עבודה שלא הרבה ישראלים רוצים לעבוד בהם, כמו למשל משחטות, מפעלים ומקומות גדולים שבהם הם עוסקים בניקיון ואתרי בנייה. אחרי שתוקפה של האשרה של מבקש המקלט פג, הוא עובד בשחור".

על אף שאפרים אומר שהוא סבור שיחידת האכיפה של הרשות עושה "עבודה טובה בסופו של דבר", הנתונים מראים שהפעילות שלה מצומצמת למדי, ובוודאי שאינה מזכירה את המאמץ המרוכז של משטרת ההגירה לגירוש עשרות אלפי עובדים זרים בראשית העשור שעבר: כך, בשלושה החודשים הראשונים של השנה הורחקו מישראל רק 537 זרים שאשרת התייר שלהם פגה. במהלך כל שנת 2016 גורשו מישראל 1,836 זרים בסטטוס זה. מתוך 3,221 הזרים שהורחקו מישראל בשנה שעברה (כולל עובדים שאשרתם פגה) - 1,166 היו אוקראינים ו-432 היו גיאורגים.

- מה ניתן לעשות כדי לטפל בתופעה?

אפרים: "שינוי חוק הכניסה לישראל. מבקש מקלט שנכנס באופן חוקי לישראל, להבדיל מהמסתננים שמגיעים ממצרים, יתכבד ויכנס למתקן שהייה כמו חולות ויגיש משם את הבקשה. הוא צריך להמתין במקום כזה בעודו נמצא במתקן פתוח, כפי שזה נעשה במרבית מדינות אירופה".

בהמלצה הנוספת של אפרים יש גם מתיחת ביקורת מרומזת על משרד החוץ, שהגיע להסכמים מול שתי המדינות בלי לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של ביטול הצורך בבקשת אשרת כניסה לישראל עבור נתיניהן: "אם אנחנו מדברים על מדינות שאנחנו מחילים לגביהן הסכמי פטור מאשרה, אנחנו צריכים לבדוק את המצב בהן. האם יש הפרות של זכויות אדם או אם הן בטוחות, ולהוציא דו"ח שיאפשר לי כמנהל יחידת הטיפול במבקשי מקלט להשקיע את המשאבים שלי בצורה נכונה. אם היום אני מגיע למצב שיש מאות אנשים מאוקראינה שמגיעים אליי ולי אין את היכולת לטפל בהם באופן מהיר, אז אני נמצא בבעיה. ואם מדינת ישראל לא מגדירה את אוקראינה כמדינה בטוחה, אז צריך לבדוק האם ניתן לבחון בשנית את מדיניות הפטור מהצורך באשרה, כי המצב הזה לא סביר".

אפרים אומר שכל מבקשי המקלט מתודרכים מראש בארץ המוצא שלהם, ושהם מגיעים אל עורכי דין ישראלים מיד עם נחיתתם: "אני קורא לאנשים הללו מחוללי התופעה. זה מתחיל בחברות כוח אדם ותיווך במדינות המוצא ועד לחברות בארץ ובסוף השרשרת - המעסיקים. מבקשי המקלט מקבלים תדרוך ויש להם סיפורים שלא הם עצמם כתבו, אבל הם מתודרכים להציג את הגרסה הזו. זה משהו שכולם מבינים וכולם יודעים, אבל אני לא יכול להקל ראש במבקש מקלט בין אם הוא מגיע מתודרך או לא. הוא ייבחן על-פי אותן אמות מידה".

אפרים רואה בעורכי הדין שמטפלים במבקשי המקלט "חלק מהתעשייה": "אני מניח שעבור טיפול בתיק הם גובים כמה אלפי שקלים. תראה, כולם מרוויחים מהתעשייה הזאת. המפסידים הם מבקשי המקלט. אין צל של ספק. אני יכול לומר לך שרבים מהם חושבים שהם באים הנה לקבל עבודה כי זה מה שאומרים להם בארצות המוצא שלהם. הם חושבים שזה כמו אותם ישראלים שהולכים לעבוד בעגלות בארה"ב. הם אפילו לא מודעים לכך שזה לא חוקי. רבים עושים את זה בתמימות".

"אין לי לאן לחזור"

אולה בוסרובה, בת 34 מאוקראינה הייתה אחת ממבקשי המקלט שהמתינו על המדרכה שליד סניף רשות האוכלוסין וההגירה ביום חמישי שעבר והסכימו לשוחח איתנו. היא אומרת שהגיעה לישראל לפני כמה שנים כשהחלה הלחימה באזור דונייצק, וששמעה על האפשרות לשפר את מצבה בארץ מחברים באדנקלסניקי (רשת חברתית בשפה הרוסית). "הם הגיעו לישראל לפני המון שנים, וכשהגעתי הנה בעצמי ראיתי את הנחישות שלהם לעזור. כשפוצצו לי את הבית במדינה שלי, אף אחד לא עזר לי. כל הרכוש שלי נהרס שם. הגעתי הנה בלי כלום".

- למה לא עברת לקייב? אין שם לחימה.

"הייתי בקייב, אבל לא יכולתי לשכור שם דירה, בגלל שאם נכנסים שם למודעות (השכרת דירה) ישר שואלים אם אתה מדונייצק ואם כן, אז לא משכירים לך. עד המלחמה עבדתי בקייב וכשהיא התחילה, פיטרו אותי רק בגלל שאני מדונייצק".

בוסרובה אומרת שהיא עובדת פה ושם וכי היא נסמכת על עזרתם של חברים בישראל. "הם עוזרים לי לעבוד כמה שעות ביום, עוזרים לי עם אוכל, נתנו לי חדר לחיות בו וככה אני מנסה לחיות. בכל אופן, אני חיה ומעל הראש שלי לא עפות רקטות ואני לא שומעת איך מפוצצים בחוץ את העיר שלי ואני מודה לאל על כך. שמעתי שהיהודים הישראלים בעצמם סבלו מגירוש בעבר, והם מבינים אנשים בסיטואציה קשה כמו שאף אחד אחר לא מבין".

לצורך ההתנהלות מול הרשויות היא נעזרת בעורך דין ישראלי שלטענתה עוזר לה ללא תשלום, והיא אומרת שבסופו של דבר הייתה מעוניינת לחזור לאוקראינה. "הייתי רוצה שבעיר שלי תיגמר המלחמה, שיבנו מחדש את הבית שהרסו לי, ובשמחה הייתי חוזרת לשם. חוזרת לחיים שהיו לי, בלי מלחמות ובלי נשים, ילדים וזקנים שנהרגים". כשאנחנו שואלים אותה אם היא מודעת לכך שכל בקשות המקלט שמגישים נתיני אוקראינה נפסלות, פניה מתקדרות: "אני מקווה שבמקרה שלי יאשרו לי את הבקשה, בגלל שאני לא יכולה לחזור לשם, אין לי לאן לחזור".

שניים אחרים שממתינים בסמוך לסניף הם גאורגי יעקובשווילי, בן 25, מהעיר גורי שבגיאורגיה, וממוקה חבדלידז'ה, בן 27, מהבירה טיביליסי. הם מספרים שהכירו בישראל לאחר שהגיעו לפה לפני כשמונה חודשים, ושזמן קצר לאחר הגעתם הגישו בקשות מקלט ובמקביל החלו לעבוד - חבדלידז'ה בניקיון בבית מלון בתל אביב ויעקובשווילי במטבח בפתח תקווה.

הם אומרים שהגיעו הנה בגלל "בעיות כלכליות ובעיות עם המשטרה", וכהוכחה למצב הקשה בארצם שולפים טלפון ומראים בו סרטון של הפגנה סוערת שמפוזרת על-ידי שוטרים. יעקובשווילי אומר שלאחר שפוטר מעבודתו בעירייה ללא סיבה, שמע שבישראל אפשר להסתדר ולעבוד ללא צורך בוויזה. לאחר שהגיע הנה התברר לו שהמצב יותר מורכב ועקב כך הגיש בקשת מקלט. אם היא לא תאושר, הוא אומר שייאלץ לחזור לגיאורגיה, שאותה הוא מתאר בהיסח דעת כ"נהדרת" רגע לפני שהוא נזכר לומר שהיא גם מסוכנת.

"חבר מביא חבר"

אחד מעורכי הדין שמייצגים מבקשי מקלט מאוקראינה ומגיאורגיה מסכים לדבר בתנאי ששמו לא יוזכר. לדבריו, הוא טיפל בתיקי בקשת המקלט של כמה אזרחי גיאורגיה ואוקראינים שהגישו בקשות מקלט, אולם מאז שנכנס לתוקפו הנוהל המזורז לדחיית בקשות המקלט שלהם, הוא כבר אינו מתעסק בתחום. "התחלתי מכוח האינרציה. לקוחות באו, חבר הביא חבר, וכשזה פסק, זה פסק. אני לא בוחר במה לעסוק". כשהוא נשאל על כך, הוא מסרב בתוקף לומר מה גובה שכר הטרחה שהוא גבה בעבור טיפול בתיקים הללו.

"תראה, מישהו ברשות ההגירה הגדיר את זה כתיירות מבקשי מקלט ואני אומר לך שבקשר לגיאורגים זה פסק מאז שנכנס לתוקפו הנוהל שמאפשר לפסול במהירות את בקשות המקלט שלהם, על סמך חוות הדעת שאומרת שהמדינה שלהם לא מסוכנת. אבל כולם משחקים את המשחק, ושופט שפעם התמחיתי אצלו אמר לי פעם שהוא מעדיף לזכות עשרה אשמים מאשר להרשיע חף מפשע אחד. המדיניות של ישראל היא מדיניות מכילה שבאה ובודקת את כל המקרים הללו ואני בטוח שיש ממש אחוזים בודדים של אנשים שבאמת צריכים את הסיוע ואת העזרה של המדינה. אבל אתה יודע איך זה - אנשים מקבלים הטבות כשהם מגישים את בקשת המקלט שלהם. יש הרי פסיקת בג"ץ מ-2010 שמאפשרת להם לעבוד כל עוד בקשת המקלט שלהם מתבררת. אז למעשה, אנחנו עדים פה למצב של מהגרי עבודה והמערכת לא יודעת להתמודד בזמן אמת עם הדבר הזה ועשרות אנשים התעשרו מזה - אלו שמשכירים להם דירות, ואלו שמעסיקים אותם".

את הצד שהוא מילא במשוואה עורך הדין מתאר כ"עבודה פקידותית ללא חדשנות משפטית": "מוכשר ככל שתהיה ויודע לטעון טוב ככל שתוכל, בסופו של יום דוחים את הבקשות הללו. השופטים קובעים שההחלטה של הרשות אינה בלתי סבירה".

"אין מקום לשנות מדיניות"

במשרד החוץ סבורים שאין סיבה לשינוי מדיניות, כלומר לחייב שוב את אזרחי אוקראינה וגיאורגיה לבקש אשרת כניסה לישראל לפני הגעתם לפה. במשרד מזכירים שההסכם עם אוקראינה נחתם ב-2010, שנתיים לאחר שהסכם דומה נחתם עם רוסיה והביא לעלייה של פי עשרה במספר התיירים שנכנסו לישראל ולהכנסה של מיליארדי שקלים לקופת המדינה. "כשבאנו לחתום על ההסכמים עם אוקראינה ב-2010, שמענו את אותן אזהרות מאותם אנשים, אבל זו לא החלטה שהתקבלה כלאחר יד ובמשך כמה שנים באמת הכול היה בסדר", אומר גורם במשרד.

אותו גורם אומר שאיש לא חזה את המשבר שנוצר באוקראינה לאחר הפלישה הרוסית לחצי האי קרים ב-2014 ושמאוחר יותר גרם לכך ששוויו של המטבע האוקראיני איבד שני שלישים מערכו ויצר לאזרחי המדינה תמריץ לעבוד מחוץ למולדתם. את האחריות למצב שנוצר מאז 2015 הוא מטיל על משרד הפנים האחראי על רשות האוכלוסין וההגירה: "סוגיית מבקשי המקלט היא מייד אין יזראל. הגיעו אנשים, הגישו בקשה וראו שזה יופי של סטרט-אפ. לוקח למדינה שלוש שנים לבדוק זכאות של בן אדם למקלט. אין דבר כזה באף מדינה בעולם. מי שיצר את הבעיה הזאת זה משרד הפנים, חד וחלק. לא מרוע אלא מאימפוטנציה".

- האם צריך לחייב שוב את אזרחי אוקראינה לבקש אשרת כניסה לישראל?

"אין מקום לשנות מדיניות. חד משמעית. אוקראינה חתמה לאחרונה על הסכם עם האיחוד האירופי - גוש של חצי מיליארד איש שבחלק מהמדינות שם יש משכורות יותר גבוהות מישראל ושצפוי להוריד את הלחץ מישראל. צריך לחתום על הסכם זרים בתחום הבניין כדי שלפחות חלק מהאוכלוסייה שאנחנו מדברים עליה תוכל לבוא הנה בצורה חוקית. צריך לייעל את תהליך בדיקת בקשות המקלט ולקצר אותו לימים ספורים וצריך ליצור אכיפה. אם הם שב"חים, שיטפלו בהם כמו שמדינת ישראל יודעת. במקום ליצור נזק במיליארדים, שייקחו עוד פקחים בדרום תל אביב. מעבר לזה, צריך לטפל במאכערים בצד הישראלי שחלקם תמימים ולא יודעים שהם באים הנה לעבוד בצורה לא חוקית. אני חושב שאם כל הדברים הללו ייושמו, אנחנו נראה שיפור במצב תוך חצי שנה".

סמנכ"לית משרד החוץ לעניינים קונסולריים, סטלה ראפ, אומרת שכדי להוציא מישראל את האזרחים הגיאורגיים ששוהים פה ללא אשרה, גיבשה ישראל לאחרונה הסכם עם ממשלת גיאורגיה, לפיו יקבלו אזרחי המדינה שיעזבו את הארץ מרצונם "חבילת קליטה קטנה" מממשלתם. במקביל, היא אומרת, פועלים במשרד כדי להשיג חוות דעת משפטית שתקבע שאוקראינה אינה מדינה מסוכנת, ושתאפשר לפסול בצורה מהירה את בקשות המקלט שאזרחי המדינה מגישים בישראל.

מנהל מחלקת אירו-אסיה במשרד החוץ, יעקב ליבנה, מוסיף: "אנחנו חושבים שצריך לצמצם דרמטית את פרק הזמן שבו נבחנת הבקשה למקלט מדיני משלוש שנים לימים ספורים. הדבר יצמצם את המוטיבציה של אותם אנשים ואת מספר מבקשי המקלט ואנחנו סבורים שצריך להגביר את האכיפה על מי שמנצל לרעה את ההסכם בין המדינות במקום לבטל את כולו ולשפוך את התינוק עם המים".

גם ראפ וגם מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון שמואלי, מזכירים שחוות הדעת שהוצאה כבר לגבי גיאורגיה צמצמה בחודשים האחרונים בצורה ניכרת את מספר בקשות המקלט שאזרחי המדינה הגישו. מתי כל זה יקרה? ראפ אומרת ש"בימים הקרובים", אולם מדגישה כי חוות הדעת תצטרך קודם לכן לקבל אישור ממשרד המשפטים.

ומה לגבי הנתינים הזרים שנמצאים פה ללא אשרות בתוקף? האם ליחידת האכיפה של הרשות - שמפעילה 160 פקחים, שרק 40 מהם פועלים בדרום תל אביב שבו ריכוז הזרים הלא חוקיים הגדול בישראל - ישנה יכולת לטפל במספר הזרים הלא חוקיים ששוהים בישראל? שמואלי אומר כי הוא מעריך שרבים מאזרחי גיאורגיה השוהים בישראל ללא אשרה יעזבו במסגרת ההסכם שגובש עם ממשלתם, וכי הוא מקווה שבקרוב יגובש הסכם דומה עם ממשלת אוקראינה. אם זה לא יקרה, הוא אומר, "כל אחד שיגיע לחדש את האשרה שלו פשוט ייעצר ויגורש".

- ומה עם אנשים שפשוט נטמעו בקהילה ואינם נמצאים עוד בקשר עם הרשויות?

"כל מי שנתפס מגורש. הרחקנו מהארץ מתחילת השנה בסביבות 5,000 זרים. צריך קצת סבלנות עם הסיפור הזה. אנחנו פועלים בדרום תל אביב יחד עם ועדי השכונות, ואני אומר לך שהם פחות לוחצים בעניין הזה. מה שלוחץ להם יותר זה אוכלוסיות אחרות".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001197809              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מי במשרד החוץ תוצרת אלון ליאל חושב שלא צריך להחזיר מדיניות ויזות? מי? ומה מטרתו הנסתרת? ליה 22.07.17 10:12 1
     משרד החוץ הוא כמו הצבא ויתר ארגוני הבטחון משלט של שמאל קיצוני עמוס 22.07.17 10:28 3
         ובמה העניין קשור למשרד החוץ? Big Joe 22.07.17 11:28 22
     איש מוכשר מאין כמוהו אלון ליאל. לפני 16 שנה היה מנכל במשך פחות משנה - ועדיין הוא שולט... Big Joe 22.07.17 11:27 21
         איש חצוף. מקבל פנסיה מהמדינה ומעודד עלייה חרם. ש-עצמון 22.07.17 12:06 25
             והקשר לנושא האשכול? Big Joe 22.07.17 12:14 26
                 כדאי שתקרא כתבות עד הסוף ותדע מה כתוב בהן לפני שאתה מגיב את התגובות שלך! ליה 22.07.17 13:50 28
                     פחחח... אתה מנותקת לחלוטין... תחזרי לחממה המוגנת של גילוי מסמכים... Big Joe 22.07.17 14:02 30
                     זו דרכו של יוסף הגדול Sidewinder 22.07.17 16:40 39
                         עוד אחד שמתקשה בקריאה. מה הקשר בין ההערה שלי לגבי אלון ליאל וכל הזיבולים בעקבותיה? Big Joe 22.07.17 16:41 40
                             כל מה שלא מתאים לתפיסת עולמך הינה 'זיבול'? ש-עצמון 22.07.17 17:21 50
                                 מה שלא קשור לעניין, ומה שלא מתיחס לנאמר - הוא אכן זיבול. בדיוק כמו השאלה הזאת שלך. Big Joe 22.07.17 18:22 53
                                     מה לא ברור במה שאמרה?הסוכנים הזרים במשרד החוץ שמים מקלות בגלגלי הממשלה אורוול 1984 22.07.17 19:18 61
                                         שאלתי שאלה עניינית. קיבלתי ממך ערימת קיא. מה הקשר של אלון ליאל לנושא האשכול? Big Joe 22.07.17 19:24 63
                 קשור לתגובה 21. מר ג'ו. ש-עצמון 22.07.17 17:20 49
                     תסביר את הקשר של אלון ליאל לאשכול הזה. Big Joe 22.07.17 18:23 54
  שמישהו יעורר את ביבי (שר החוץ וראש הממשלה) רקאמת 22.07.17 10:22 2
     האימפוטנטיות של דרעי מדהימה ומעוררת זעם. eyalg 22.07.17 10:30 4
         הוא עסוק בהשרדות אישית מול המשטרה ובית המשפט qm 22.07.17 10:32 5
             אתה מצפה מנבחר ציבור שיגלה לפחות מראית עין של אחריות ופעילות בנושאים המהותיים עליהם eyalg 22.07.17 10:35 6
             דרעי מתחנף חזק לשמאל/לתקשורת, בתיקווה ש''יאתרגו'' אותו JackAren 22.07.17 10:39 9
         לדעתי צריך לבדוק אם הוא לא קיבל שוחד בנושא nightspy 22.07.17 10:36 8
         דרעי לא אימפוטנט. הוא מלקק לשמאל לאיתרוג עצמי בדיוק כמו כחלון וזו הסיבה שהם לא עושים כלום ליה 22.07.17 13:51 29
  לעצור את הויזות משמע לעצור את התיירות ירובעל 22.07.17 10:35 7
     לא תודה.... המקור 22.07.17 11:23 19
         מאז ביטול הוויזות מרוסיה עליה של מאות אחוזים מהתיירות, מה שהכניס מליארדים ירובעל 22.07.17 11:26 20
     גאורגים או אוקראיינים ? אין להם מה לאכול במזרח אירופה נראה לך שהם יכולים לבלות לילה במלון אורוול 1984 22.07.17 19:20 62
         במדינת קייב ומוסקבה וגם בטיבלסי, יש ''רוסים חדשים'' למכביר ירובעל 22.07.17 21:43 77
  איזה גבול יש לנו אתם?. פלומה 22.07.17 10:40 10
  הפלישה המוסתרת אגנוסטיקן 22.07.17 10:49 11
  בזמן שאנו מקטרים, יותר ויותר אנשים בעולם רואים בישראל מדינה משגשגת dudi_du2 22.07.17 10:54 12
     גם חבר'ה מבנגלדאש מהגרים בהמוניהם ליוון לעבודה בחקלאות בשכר של 15$ ליום. הכל יחסי. eyalg 22.07.17 10:57 13
         נכון, וישראל מדינה חזקה כלכלית יחסית ליוון ולהרבה יותר מדינות נוספות Prodigy 22.07.17 14:05 34
  אחרי שהפושע המשוחרר נתן תושבות לפליטי דארפור גלי הנהירה האלה רק יגברו תשבץ 22.07.17 11:00 14
  מדינה מתאבדת המקור 22.07.17 11:04 15
  אני מוכן לאמץ אוקראיניות ירמיה80 22.07.17 11:05 16
     למה לך להכניס לבית אישה שרואה בך ארנק מהלך וכרטיס שהיה בישראל? עדיף ישראלית. הפוך גוטה 22.07.17 17:13 46
  לאחסן אותם בדרום ת''א...אולי זה יגרום לקיצוץ כלשהו במספר הסודנים שם nostradamus 22.07.17 11:07 17
  דרעי הוא שר הפנים הגרוע בתולדות מדינת ישראל ישראלי 22.07.17 11:09 18
     דווקא עובד יפה מאוד כדי להציל את העור שלו. בינתיים עושה רושם שבפרקליטות ובמשטרה מרוצים. הפוך גוטה 22.07.17 17:15 48
  מצויין... שיעיפי את הארותראים החסרי נאמנות תל אביבי 22.07.17 11:30 23
  עדיפים 1000 מונים על הערבים הרוצחים. ש-עצמון 22.07.17 12:05 24
     תודה שהעשרת אותנו במידע החיוני והמשמעותי הזה. גם סטייק פילה עדיף על אנטריקוט. eyalg 22.07.17 12:16 27
     כן, כמו הסבים והסבתות של אותם אוקראינים מלפני 75-80 שנה Ariel 22.07.17 14:04 32
         גם על ההווה Emerick 22.07.17 21:14 73
  וראיתי אותם עובדים בסופר (עובדות) - יש להם אשורי עבודה? מישהוא שם בירושלים עוצם עיניים 495 22.07.17 14:04 31
  זה אמנם שונה מהאריתראים, אבל גם כאן אין בסיס לומר שהאוקראינים והאריתראים הם פליטים Prodigy 22.07.17 14:05 33
     אם יחדשו חובת ויזות זה יהיה בילטרלי. אבל מה כל קשה לדחות את הבקשות ולהחזירם הבייתה? Big Joe 22.07.17 15:42 35
         דחיית הבקשות היא פיתרון פחות אפקטיבי. מניעה תמיד עדיפה על תיקון Prodigy 22.07.17 16:32 37
             אני לא מבין את הטענה שלך. הבקשה למקלט מוגשת בארץ, בין אם יש חובת ויזות ובין אם לא Big Joe 22.07.17 16:46 42
                 נכון, שכחתי לגבי אלו שנוסעים לאומן... Prodigy 22.07.17 17:03 44
                     יש פה איזו אי הבנה. הוא לא יגיש בקשה למקלט כשהוא באוקראינה. הוא יבקש ויזה לבקר Big Joe 22.07.17 18:26 55
  כתבה מזעזעת. Spike 22.07.17 16:22 36
     אתה צודק בכך שמדובר באוכלוסיה פחות בעייתית מאשר המסתננים מאפריקה Prodigy 22.07.17 16:34 38
         לדעתי צריך להפריד. Spike 22.07.17 16:44 41
         מדרג גזעי מעניין מאוד. הסודנים והאריתראים מעולם לא עשו פוגרום ליהודים ואין אצלם אנטישמיות Emerick 22.07.17 21:11 72
     מה אתה רוצה לחכות שיתחילו לאנוס ואז תגרש אותם? אורוול 1984 22.07.17 19:25 64
         קשה לשמור על תרבות דיון עם אנשים תוקפניים. Spike 22.07.17 21:00 68
     בקיצור האוקראינים צדיקים יראי שמיים אבל כל השאר זבלים אנסים ? Emerick 22.07.17 21:09 71
         לא. כל מי שנמצא פה בניגוד לחוק לגרש. Spike 22.07.17 21:20 75
  לאשר אשרת שהייה רק לאוקראיניות marko 22.07.17 16:57 43
     לזה קשה להתנגד Prodigy 22.07.17 17:04 45
     מת על אוקראיניות, אבל גם הגאורגיות דורגו ברשימת הנשים היפות בעולם במקום מכובד Avi139 22.07.17 18:19 52
         או קיי אני מאשר גם אותן.. marko 22.07.17 18:36 57
         הן נחתו כבר בחוף בבת ים ולפי איך שהן נראות אורוול 1984 22.07.17 19:30 65
         הגאורגיות באמת בין הנשים היפות בעולם ariel99 22.07.17 19:38 66
             כל אישה עם גנים משמעותיים ממזרח אירופה - עקומת ההזדקנות שלה תלולה מאוד Emerick 22.07.17 21:08 70
  יש גם מסתננות מאוקראינה? HellZone 22.07.17 17:14 47
     לא בדיוק, אבל ישנן לא מעט אוקראיניות שמגיעות ומנסות למצוא כאן בן זוג marko 22.07.17 17:29 51
         ״מחפשות בן זוג״.... ״מחפשות אזרחות״... מספיק עם הקלישאות האלו Liranush 22.07.17 18:28 56
             נתפסה לך ה''.'' במקלדת ? marko 22.07.17 18:49 58
  חלאס עם זה, הם לא יותר טובים מהאפריקאים. לגרש את כולם במיידי. Ariel 22.07.17 18:57 59
     אבל מי אומר שהאפריקאים לא טובים מהם ? Emerick 22.07.17 21:15 74
  ההבדל בין האנשים האלה לבין כל האפריקאים, House MD 22.07.17 19:06 60
  עורכי דין חלאות! צריך לשלול מהם רשיון עריכת דין, ולדון אותם בעון בגידה במולדת אבי_85 22.07.17 20:49 67
  ציטוט של מסתננת אוקראינית, התזההו את התדרוך ילדים? האינג'יניר 22.07.17 21:06 69
  המגפה שהמדינה לא מספיק מודעת לה.. jewm 22.07.17 21:38 76
     אז אם יגיירו אותן הילדים יהיו יהודים. Big Joe 22.07.17 21:44 78
         הן לא יתגיירו jewm 22.07.17 22:33 79
  לוד מוצפת! בגיאורגים לא חוקיים מאן דאמר 23.07.17 13:57 80

   
   
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:12   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מי במשרד החוץ תוצרת אלון ליאל חושב שלא צריך להחזיר מדיניות ויזות? מי? ומה מטרתו הנסתרת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
15157 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:28   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. משרד החוץ הוא כמו הצבא ויתר ארגוני הבטחון משלט של שמאל קיצוני  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   שלטון "ימני" אימפוטנטי, אפילו במאה שנים לא יזיז את מערכות השלטון מצפורני השמאל.

אין ימין בשלטון - עודה


נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:28   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. ובמה העניין קשור למשרד החוץ?  
בתגובה להודעה מספר 3
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:27   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. איש מוכשר מאין כמוהו אלון ליאל. לפני 16 שנה היה מנכל במשך פחות משנה - ועדיין הוא שולט...  
בתגובה להודעה מספר 1
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
17274 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    12:06   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. איש חצוף. מקבל פנסיה מהמדינה ומעודד עלייה חרם.  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    12:14   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. והקשר לנושא האשכול?  
בתגובה להודעה מספר 25
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    13:50   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כדאי שתקרא כתבות עד הסוף ותדע מה כתוב בהן לפני שאתה מגיב את התגובות שלך!  
בתגובה להודעה מספר 26
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    14:02   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. פחחח... אתה מנותקת לחלוטין... תחזרי לחממה המוגנת של גילוי מסמכים...  
בתגובה להודעה מספר 28
 
שם הסוטול חוגג            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Sidewinder
חבר מתאריך 27.9.07
3845 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:40   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. זו דרכו של יוסף הגדול  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   אם הדעה שלך לא מקובלת עליו , אז את מנותקת , וזה לא קשור לנושא האשכול.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:41   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. עוד אחד שמתקשה בקריאה. מה הקשר בין ההערה שלי לגבי אלון ליאל וכל הזיבולים בעקבותיה?  
בתגובה להודעה מספר 39
 
כולל שלך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
17274 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:21   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. כל מה שלא מתאים לתפיסת עולמך הינה 'זיבול'?  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:22   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. מה שלא קשור לעניין, ומה שלא מתיחס לנאמר - הוא אכן זיבול. בדיוק כמו השאלה הזאת שלך.  
בתגובה להודעה מספר 50
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:18   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. מה לא ברור במה שאמרה?הסוכנים הזרים במשרד החוץ שמים מקלות בגלגלי הממשלה  
בתגובה להודעה מספר 53
 
   הזבלון ליאל הוא יהודי מחמד של האנטישמים מאירופה שכעת בטוחים שיהודי תמורת כסף ימכור את אמא שלו.חוץ מזה אשתו הנבלה היתה נשיאת הקרן להשמדת ישראל קפיש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:24   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. שאלתי שאלה עניינית. קיבלתי ממך ערימת קיא. מה הקשר של אלון ליאל לנושא האשכול?  
בתגובה להודעה מספר 61
 
השנאה החולנית שלך היא בעיה קשה - אבל שלך. אני אתמקד בדיון ובקשור אליו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
17274 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:20   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. קשור לתגובה 21. מר ג'ו.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:23   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. תסביר את הקשר של אלון ליאל לאשכול הזה.  
בתגובה להודעה מספר 49
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רקאמת
חבר מתאריך 2.2.15
5382 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:22   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. שמישהו יעורר את ביבי (שר החוץ וראש הממשלה)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ביבי חייב לעצור את החור בסכר.

לצערי , לא ניתן לסמוך על שר הפנים דרעי, שלא עושה כלום כדי לעצור
את השיטפון.


''השמאל בישראל...לפני קום המדינה, וגם אחריה...לא נרתעו משכתוב ההסטוריה''.הרטמן גיבורת מרד גטו ורשה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eyalg
חבר מתאריך 2.4.12
22849 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:30   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. האימפוטנטיות של דרעי מדהימה ומעוררת זעם.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   האסון הזה קורה במשמרת של האיש המושחת הזה שהתעקש לחזור את מקום הפשע בו שדד את המדינה לפני כמה עשורים מטעמים סקטוריאלים צרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
56115 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:32   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הוא עסוק בהשרדות אישית מול המשטרה ובית המשפט  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eyalg
חבר מתאריך 2.4.12
22849 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:35   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אתה מצפה מנבחר ציבור שיגלה לפחות מראית עין של אחריות ופעילות בנושאים המהותיים עליהם  
בתגובה להודעה מספר 5
 
   הוא מופקד.
לא שמעתי אותו אפילו מדבר על הנושא.
האיש בזוי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren
חבר מתאריך 16.1.09
4392 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:39   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. דרעי מתחנף חזק לשמאל/לתקשורת, בתיקווה ש''יאתרגו'' אותו  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nightspy
חבר מתאריך 11.12.07
8878 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:36   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לדעתי צריך לבדוק אם הוא לא קיבל שוחד בנושא  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
17510 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    13:51   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. דרעי לא אימפוטנט. הוא מלקק לשמאל לאיתרוג עצמי בדיוק כמו כחלון וזו הסיבה שהם לא עושים כלום  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירובעל
חבר מתאריך 28.9.07
8229 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:35   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לעצור את הויזות משמע לעצור את התיירות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עדיף גאורגים או אוקראיינים על הסודנים המוסלמים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המקור
חבר מתאריך 19.2.09
20506 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:23   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. לא תודה....  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   עאלק תיירות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירובעל
חבר מתאריך 28.9.07
8229 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:26   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מאז ביטול הוויזות מרוסיה עליה של מאות אחוזים מהתיירות, מה שהכניס מליארדים  
בתגובה להודעה מספר 19
 
   לאוצר המדינה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:20   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. גאורגים או אוקראיינים ? אין להם מה לאכול במזרח אירופה נראה לך שהם יכולים לבלות לילה במלון  
בתגובה להודעה מספר 7
 
   הם באו מעולם שלישי עם משכורת ממוצעת של 100 דולר הם בלחץ יכולים להשכיר אכסניה במחירים של ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירובעל
חבר מתאריך 28.9.07
8229 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:43   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. במדינת קייב ומוסקבה וגם בטיבלסי, יש ''רוסים חדשים'' למכביר  
בתגובה להודעה מספר 62
 
   ערך הדירות והמשכורות במוסקבה עולה אין שעור בהשוואה לתל אביב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
30094 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:40   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איזה גבול יש לנו אתם?.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אגנוסטיקן
חבר מתאריך 8.5.16
4822 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:49   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הפלישה המוסתרת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2
חבר מתאריך 26.6.09
13820 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:54   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. בזמן שאנו מקטרים, יותר ויותר אנשים בעולם רואים בישראל מדינה משגשגת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מקום לקנאה ושאיפה להגר אליו...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eyalg
חבר מתאריך 2.4.12
22849 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    10:57   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. גם חבר'ה מבנגלדאש מהגרים בהמוניהם ליוון לעבודה בחקלאות בשכר של 15$ ליום. הכל יחסי.  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    14:05   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. נכון, וישראל מדינה חזקה כלכלית יחסית ליוון ולהרבה יותר מדינות נוספות  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
46948 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:00   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אחרי שהפושע המשוחרר נתן תושבות לפליטי דארפור גלי הנהירה האלה רק יגברו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המקור
חבר מתאריך 19.2.09
20506 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:04   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מדינה מתאבדת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הזוי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירמיה80
חבר מתאריך 7.10.07
3607 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:05   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אני מוכן לאמץ אוקראיניות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:13   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. למה לך להכניס לבית אישה שרואה בך ארנק מהלך וכרטיס שהיה בישראל? עדיף ישראלית.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   כל עוד אין ילדים ברקע, אתה מלך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nostradamus
חבר מתאריך 4.11.15
1042 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:07   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לאחסן אותם בדרום ת''א...אולי זה יגרום לקיצוץ כלשהו במספר הסודנים שם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי
חבר מתאריך 24.10.12
11314 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:09   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. דרעי הוא שר הפנים הגרוע בתולדות מדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שחיתות ואפס עבודה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה
חבר מתאריך 14.3.16
9103 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:15   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. דווקא עובד יפה מאוד כדי להציל את העור שלו. בינתיים עושה רושם שבפרקליטות ובמשטרה מרוצים.  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תל אביבי
חבר מתאריך 22.3.14
1249 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    11:30   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מצויין... שיעיפי את הארותראים החסרי נאמנות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   עם התרבות הרעה... אני החלפתי את כל העובדים שלי מארותראים לאוקראינים.... ואוו... איזה הבדל.... ואין מינוסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
17274 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    12:05   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. עדיפים 1000 מונים על הערבים הרוצחים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת"{א.גלבע}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eyalg
חבר מתאריך 2.4.12
22849 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    12:16   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. תודה שהעשרת אותנו במידע החיוני והמשמעותי הזה. גם סטייק פילה עדיף על אנטריקוט.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
   רציתי שתדע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ariel
חבר מתאריך 23.9.12
8894 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    14:04   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. כן, כמו הסבים והסבתות של אותם אוקראינים מלפני 75-80 שנה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
   תקרא קצת היסטוריה על המדינה הזאת ו "אהבה" שלה ליהודים לפני שאתה מתרפק עליהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
4449 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:14   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. גם על ההווה  
בתגובה להודעה מספר 32
 


'' סירת האהבה התנפצה אל חיי היום יום ... ,,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
495
חבר מתאריך 16.4.02
61141 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    14:04   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. וראיתי אותם עובדים בסופר (עובדות) - יש להם אשורי עבודה? מישהוא שם בירושלים עוצם עיניים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כל עוד דולק הנר אפשר לתקן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    14:05   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. זה אמנם שונה מהאריתראים, אבל גם כאן אין בסיס לומר שהאוקראינים והאריתראים הם פליטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   האוקראינים פשוט יכולים ללכת למערב אוקראינה, והגיאורגים... למה הם אמורים להיות פליטים, בדיוק?

בכל מקרה, יש לחדש את הויזות כדי למנוע את הביזיון הזה.


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    15:42   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אם יחדשו חובת ויזות זה יהיה בילטרלי. אבל מה כל קשה לדחות את הבקשות ולהחזירם הבייתה?  
בתגובה להודעה מספר 33
 
הרי גם מי שמגיע עם ויזה יכול להגיש בקשה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:32   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. דחיית הבקשות היא פיתרון פחות אפקטיבי. מניעה תמיד עדיפה על תיקון  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   אם ניצור מצב בו פשוט נמנע ממאסה של מהגרים לבוא לכאן מאוקראינה באמצעות ויזה, אז נימנע מתסריטים כגון:

1. סיפורים שלא ניתן לאמת ולא ניתן לסתור.
2. לחץ של כלי התעמולה ו"אוהבים" למיניהם להשאיר אותם כאן באמצעות סחיטה רגשית.
3. הישארות בלתי חוקית של מי שבקשתו נדחתה.
4. סיוט בירוקרטי שיגרום לזמן ארוך מאד עד שהבקשות תיבדקנה, מה שיגרום לנו להגיע למצב בסעיף 2 (כי הרי הם פה שנים והם "ישראלים לכל דבר" ורוצים לשרת בצה"ל וכו').

כל התסריטים האלו פתירים, אבל ישראל (וממשלה מערבית בכלל) אינה מסוגלת להתמודד בצורה טובה עם הדברים הללו, מניסיון עבר. אז למה ללכת לשם בכלל? אם מזהים דפוס של הסתננות ממקום מסוים, פשוט לחסום את הכניסה משם או להגביל אותה בצורה שתצמצם את ההסתננות משמעותית.

ומה אכפת לי אם נצטרך ויזה גם לאוקראינה? לא הפסד גדול עבורנו...


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:46   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אני לא מבין את הטענה שלך. הבקשה למקלט מוגשת בארץ, בין אם יש חובת ויזות ובין אם לא  
בתגובה להודעה מספר 37
 
היא יכולה להדחות מניה וביה. (סיפורים שלא ניתן לאמת - נדחים) . אם אתה מתכוון להחזיר חובת ויזות ולמנוע הנפקתן, אז תסתבך עם הנחנחים שנוסעים לאומן... כי עניין של ויזות הוא תמיד בילטרלי. (אלא אם אתה ארה"ב...).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:03   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. נכון, שכחתי לגבי אלו שנוסעים לאומן...  
בתגובה להודעה מספר 42
 
   אז זה יותר בעייתי.

בכל מקרה, אם המסתנן כבר מגיע לפה - יותר קשה לסלק אותו מאשר אם היה יושב באוקראינה ומגיש בקשה פה.
למען האמת, אני לא חושב שהוא אפילו היה מנסה להגיש כאן בקשה במצב כזה, אלא היה מנסה במקום אחר.


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:26   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. יש פה איזו אי הבנה. הוא לא יגיש בקשה למקלט כשהוא באוקראינה. הוא יבקש ויזה לבקר  
בתגובה להודעה מספר 44
 
ויזה כזאת לא יכולה להמנע מבקשת תיור סתמית. טאז כשיהיה כאן - יבקש. ההנחה שויזה תעכב מבקשי תושבות היא מופרכת מעיקרה, כי כאלה דווקא יעשו כל מאמץ להגיע. אבל תיירים עשויים לוותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike
חבר מתאריך 11.12.14
5623 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:22   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כתבה מזעזעת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   כמה גרוזינים ואוקראינים נמצאים בדורם תל אביב? אונסים? תוקפים? גונבים?
כמה מהם חצו את הגדר ללא אישור? מבלי לבקש מקלט? לכמה מהם אין תעודה מזהה? להשוות עם אריתראים? סודנים? השווה פסולה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:34   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אתה צודק בכך שמדובר באוכלוסיה פחות בעייתית מאשר המסתננים מאפריקה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
   אבל לפי הכתבה, יש פה הרבה שהסתננו ונמצאים פה בצורה בלתי חוקית ויש מקום להשוואה.


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike
חבר מתאריך 11.12.14
5623 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:44   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. לדעתי צריך להפריד.  
בתגובה להודעה מספר 38
 
   בין אלו שהסתננו באופן לא חוקי לאלו שנכנסו באופן חוקי לארץ ובמבקשים מקלט אבל מדינה מסרבת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
4449 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:11   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. מדרג גזעי מעניין מאוד. הסודנים והאריתראים מעולם לא עשו פוגרום ליהודים ואין אצלם אנטישמיות  
בתגובה להודעה מספר 38
 
שורשית...


'' סירת האהבה התנפצה אל חיי היום יום ... ,,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:25   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. מה אתה רוצה לחכות שיתחילו לאנוס ואז תגרש אותם?  
בתגובה להודעה מספר 36
 
   וכן אוקריאני ללא זכות השבות הוא מסתנן בדיוק כמו סודני זה שלבן בא לך יותר טוב בעין זה משהו אחר הדיון פה הוא על חוקיים או לא חוקיים.ואני לא מתחיל לדבר על ההיסטוריה המטונפת של הנאצים האוקריאנים במלחמת העולם השניה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike
חבר מתאריך 11.12.14
5623 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:00   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. קשה לשמור על תרבות דיון עם אנשים תוקפניים.  
בתגובה להודעה מספר 64
 
   יחד עם זאת חשוב לי לענות לך. אין כל הבדל בדעה שלי כלפי הבדלי מין, דת, גזע, לאום, הולדת, מולדת וכו'.

מי שחדר לשטח של מדינת ישראל בלילה תוך קפיצה מעל גדר, הוא שונה בעיניי לבין מי שנכנס למדינת ישראל תוך הצגת תעודה מזהה ואישור ממדינת ישראל.


לגבי דעה לוקה על אוקראינים. הם כבר מזמן לא נאצים. תלמד את זה כבר. מאז התחלפו כבר כמה דורות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
4449 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:09   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. בקיצור האוקראינים צדיקים יראי שמיים אבל כל השאר זבלים אנסים ?  
בתגובה להודעה מספר 36
 


'' סירת האהבה התנפצה אל חיי היום יום ... ,,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike
חבר מתאריך 11.12.14
5623 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:20   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. לא. כל מי שנמצא פה בניגוד לחוק לגרש.  
בתגובה להודעה מספר 71
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4702 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    16:57   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. לאשר אשרת שהייה רק לאוקראיניות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
16723 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:04   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לזה קשה להתנגד  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  


שימו לב, שמאלנים: לא כל ביקורת עליכם היא הסתה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Avi139
חבר מתאריך 11.7.14
3217 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:19   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. מת על אוקראיניות, אבל גם הגאורגיות דורגו ברשימת הנשים היפות בעולם במקום מכובד  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  


אשמח לדירוג, המדרג ידורג


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4702 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:36   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. או קיי אני מאשר גם אותן..  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984
חבר מתאריך 31.5.12
3495 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:30   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. הן נחתו כבר בחוף בבת ים ולפי איך שהן נראות  
בתגובה להודעה מספר 52
 
   צריך לקוות שלא יהיו תורים במשרדי הרבנות כתוצאה מהתורים של האוקראיניות והגאורגיות במשרד הפנים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel99
חבר מתאריך 15.9.14
9278 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:38   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. הגאורגיות באמת בין הנשים היפות בעולם  
בתגובה להודעה מספר 52
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 22.07.17 בשעה 19:45 בברכה, ariel99
 
אבל רק בגיל צעיר - הם משתנים מהר מאוד...

https://rotter.net/forum/scoops1/247736.shtml#26


שר ההקדשים המצרי מחמוד זקזוק: "האסלאם התפשט ברחבי העולם במשך 1,300 שנים מבלי שהיו לו מיקרופונים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
4449 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:08   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. כל אישה עם גנים משמעותיים ממזרח אירופה - עקומת ההזדקנות שלה תלולה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 66
 
וזה תקף גם לאוקראיניות


'' סירת האהבה התנפצה אל חיי היום יום ... ,,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
HellZone
חבר מתאריך 27.8.14
226 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:14   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. יש גם מסתננות מאוקראינה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מקווה מאוד...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4702 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    17:29   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. לא בדיוק, אבל ישנן לא מעט אוקראיניות שמגיעות ומנסות למצוא כאן בן זוג  
בתגובה להודעה מספר 47
 
   הדרך הכי טריוויאלית לאזרחות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Liranush
חבר מתאריך 11.12.13
2243 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:28   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. ״מחפשות בן זוג״.... ״מחפשות אזרחות״... מספיק עם הקלישאות האלו  
בתגובה להודעה מספר 51
 
   מחפשות כאן כסף ואופציה בערך היחידה שלהן לשדרג את איכות החיים שלהן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
marko
חבר מתאריך 19.2.08
4702 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:49   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. נתפסה לך ה''.'' במקלדת ?  
בתגובה להודעה מספר 56
 
   הם רוצות אזרחות כדי לשפר את איכות החיים מן הסתם, איזו עוד סיבה יש לרצות אזרחות זרה?!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ariel
חבר מתאריך 23.9.12
8894 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    18:57   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. חלאס עם זה, הם לא יותר טובים מהאפריקאים. לגרש את כולם במיידי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Emerick
חבר מתאריך 8.8.16
4449 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:15   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. אבל מי אומר שהאפריקאים לא טובים מהם ?  
בתגובה להודעה מספר 59
 
אני אומר לגרש אותם ולהשאיר את האפריקאים


'' סירת האהבה התנפצה אל חיי היום יום ... ,,


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
House MD
חבר מתאריך 8.10.16
1730 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    19:06   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. ההבדל בין האנשים האלה לבין כל האפריקאים,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שהאנשים האלה, במידה והמדינה תחליט להיענות לבקשה שלהם - יעבדו פה, ישלמו מיסים ויהיו אנשים תורמים בחברה. הם הגיעו ממקומות קשים מאוד, ויש להם רק מה להרוויח מהחיים בארץ, ובחלק מן המקרים גם לישראל יש מה להרוויח מהאנשים האלה. בניגוד לכך, האפריקאים הם כלום ושום דבר - שלא תורמים בכלום ורק פוגעים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85
חבר מתאריך 19.12.13
17095 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    20:49   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. עורכי דין חלאות! צריך לשלול מהם רשיון עריכת דין, ולדון אותם בעון בגידה במולדת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
ולמה? כי מי שחותר להציף את מדינת ישראל במאות ואלפי זרים, הוא מכוון לטשטש את זהותה היהודית של מדינת ישראל

עוכרי דין מסריחים


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר
חבר מתאריך 16.7.14
23482 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:06   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. ציטוט של מסתננת אוקראינית, התזההו את התדרוך ילדים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בוסרובה אומרת שהיא עובדת פה ושם וכי היא נסמכת על עזרתם של חברים בישראל. "הם עוזרים לי לעבוד כמה שעות ביום, עוזרים לי עם אוכל, נתנו לי חדר לחיות בו וככה אני מנסה לחיות. בכל אופן, אני חיה
(1) ומעל הראש שלי לא עפות רקטות ואני לא שומעת איך מפוצצים בחוץ את העיר שלי ואני מודה לאל על כך. (2) שמעתי שהיהודים הישראלים בעצמם סבלו מגירוש בעבר, והם מבינים אנשים בסיטואציה קשה כמו שאף אחד אחר לא מבין".

היהודים הישראלים היחידים שסבלו גירוש הם אזרחי גוש קטיף שנזרקו מבתיהם בידי ראש ממשלה ציניקן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jewm
חבר מתאריך 15.12.13
51 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:38   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. המגפה שהמדינה לא מספיק מודעת לה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בזמן ההמתנה במשרד הפנים הבחורוות מנסות למצוא את מזלן פה ולהתחתן ( תראו מה קורה באפלקציות היכרויות כמו טינדר) הרבה ישראלים דוברי רוסית נופלים בפח ומתחתנים איתן מה שגורם בעצם להתבוללות, כל הילדים של המשפחות האלה כבר לא יהיו יהודים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
153977 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    21:44   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. אז אם יגיירו אותן הילדים יהיו יהודים.  
בתגובה להודעה מספר 76
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jewm
חבר מתאריך 15.12.13
51 הודעות
יום שבת כ''ח בתמוז תשע''ז    22:33   22.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. הן לא יתגיירו  
בתגובה להודעה מספר 78
 
   אלה הבחורות שצריכות ת.ז. וחיים טובים יותר ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאן דאמר
חבר מתאריך 2.4.12
3615 הודעות
יום ראשון כ''ט בתמוז תשע''ז    13:57   23.07.17   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לוד מוצפת! בגיאורגים לא חוקיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כשטרולים שונאי ישראל מדרגים שלילי, תדרגו אותי חיובי כל מצווה ומעשה טוב - מקרבים אותנו לגאולה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות