אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #446390 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 446390      
ירבה דעת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.17
4548 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    00:02   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ההצהרות בדיון מועצת הביטחון של האו״ם- המזרח התיכון וההתפתחויות באיראן  

 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 06.01.18 בשעה 22:16 בברכה, ירבה דעת
 

05 בינואר 2018, מועצת הביטחון מתכנסת לבקשת ארה״ב לדון על המצב במזרח התיכון וההתפתחויות באיראן.

המצב במזרח התיכון (איראן) - מועצת הביטחון, פגישה 8152.(וידיאו)לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

עוזר המזכיר הכללי, טיייה-ברוק זריהון

כנדרש, ברצוני לדווח למועצת הביטחון על ההתפתחויות המתמשכות ברפובליקה האסלאמית של איראן במסגרת סעיף סדר היום: המצב במזרח התיכון.
 מכיוון שמדובר באסיפה הציבורית הראשונה של מועצת הביטחון ב- 2018, אני רוצה בשם המחלקה לעניינים פוליטיים, לברך את ששת חברי המועצה החדשים הנבחרים בהנחה של אחריותם החשובה. אני גם מאחלת למועצת הביטחון שנה מוצלחת.
ההפגנות ברפובליקה האיסלאמית של איראן החלו ב -28 בדצמבר 2017, כאשר מאות איראנים התאספו, בדרך שלווה ברובה, במשהד, העיר השנייה בגודלה במדינה, וקראה סיסמאות נגד מצוקה כלכלית.
במהלך הימים הבאים נערכו מחאות באזורים עירוניים אחרים, כולל טהרן, וכן באזורים כפריים רבים. חלק מן הסיסמאות הביעו אכזבה גם משינויים איטיים או מצומצמים בקשיים החברתיים ובחירויות הפוליטיות, וביקרו את מה שהפגינים התנגדו למעמד המיוחס של הכמורה ושל יסודות הממסד הביטחוני במדינה. בחלק מהמקרים דרשו המפגינים מאיראן להפסיק את המעורבות היקרה באזור.
ככל שהמחאות הסלימו, חלקן הפכו אלימות. סרטונים שפורסמו על פלטפורמות מדיה חברתית, שחלקן נותרו חסומות במידה רבה על ידי הממשלה, וצילומים של ערוצי הטלוויזיה הממלכתיים הראו מכות של מפגינים, וכן שריפת משרדי ממשלה, בנקים ומרכזים דתיים.
על פי דיווחים בתקשורת האיראנית הרשמית, יותר מ -20 איראנים, בהם נער ושוטר, מתו במהלך ההפגנות. משרד הפנים האיראני ציין כי למעלה מ -1,000 מפגינים נעצרו, אם כי רבים מהם שוחררו מאז.
עם נוכחות מוגבלת מאוד על הקרקע, המזכירות אינה יכולה לאשר או להכחיש את האותנטיות של תמונות אלה ששודרו ולא את מידת האלימות. עם זאת, קיבלנו דיווחים כי המשטרה, ולא כוחות צבא, הגיבו למחאות.
ב -3 בינואר הודיעו משמרות המהפכה האיראניים על סיום ההפגנות נגד הממשלה. דיווחים אחרונים מצביעים על הפגנות קטנות ומפוזרות. בינתיים, בין ה -3 ל -5 בינואר, נערכו עצרות פרו-ממשלתיות גדולות ברחבי הארץ, כשהמשתתפים הביעו תמיכה במנהיג העליון וגינו אלימות.
ב -31 בדצמבר 2017, הנשיא רוחאני אמר בישיבת הממשלה כי העם האיראני צריך להיות מותר "שטח" כדי למחות ולמתוח ביקורת על הממשלה. בד בבד הדגיש כי אלימות לא תהיה נסבלת.
יומיים לאחר מכן, ב- 2 בינואר, האשים המנהיג העליון, איתאללה ח'אמנא'י, את אויבי איראן, מבלי לנקוב בשמם, על "תסיסה" של התסיסה.
ב- 3 בינואר כתב הנציג הקבוע של איראן לאו"ם, למזכ"ל האו"ם, כי הוא מאשים את ארצות-הברית בכך שהוא מגביר את "מעשי ההתערבות שלו באופן גרוטסקי בענייניה הפנימיים של איראן, בתואנה של תמיכה במחאה אקראית", באיראן.
פרוץ ההפגנות האלימות באיראן שם את תשומת הלב לאירועים בארץ. מספר מנהיגים בעולם הביעו תמיכה במפגינים האיראנים. אחרים, כולל האיחוד האירופי, קראו לשלטונות האיראנים לכבד את הזכות להפגנה הדדית ולחופש דעת. עם זאת, תומכים נוספים בממשלת איראן קוראים למחאה עניין פנימי.
ב- 3 בינואר פרסם המזכיר הכללי הודעה המגנה על אובדן החיים במחאה, וקרא לכבד את זכויותיו של האסיפה השלווה וחופש הביטוי, וההפגנות מתרחשות באופן שליו. באותו יום קרא הנציב העליון לזכויות האדם של האו"ם לשלטונות האיראניים "לטפל בגל המחאות שהתרחש ברחבי הארץ בזהירות רבה כדי לא לעורר עוד אלימות ותסיסה" ולחקור את כל מקרי המוות ופציעות חמורות שהתרחשו עד כה.
ב -5 בינואר אמרו ארבעה נציגים מיוחדים של האו"ם כי "על הרשויות באיראן לנקוט בפעולה מיידית כדי להבטיח שכל האזרחים יוכלו לממש בשלום את הזכות לחופש הביטוי והאסיפה, ולהבטיח כי זכויות יסוד אלה ואחרות אינן נפגשו באלימות ".
נכון להיום, עבודת הפיתוח של האומות המאוחדות ברפובליקה האסלאמית של איראן לא הושפעה באופן משמעותי מהאירועים האחרונים.
המזכירות תמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בשטח ולעסוק ברשויות האיראניות במטרה לתרום למאמצים הנוגעים, כפי שהדגיש המזכיר הכללי בהצהרתו מיום 3 בינואר, את הדאגות הלגיטימיות של האוכלוסייה באמצעים של שלום ולהימנע מאלימות או גמול נגד פרוטה שלווה.

נציגת ארה״ב ניקי היילי:

‎תודה לך, אדוני הנשיא ושנה טובה לכולם על כל חברי מועצת הביטחון והאסיפה הכללית. בשבוע שעבר, מה שקרה בשטח בכל רחבי איראן הוא דבר שהעולם צריך לשים לב אליו. זהו ביטוי ספונטני של זכויות אדם בסיסיות. העם האיראני מתרומם ביותר מ -79 מקומות ברחבי הארץ. זוהי תערוכה אדירה של אנשים אמיצים שנמאס להם כל כך מהממשלה המדכאת שלהם, שהם מוכנים להסתכן בחייהם במחאה.
‎העולם צריך להריע לאומץ לבם. יש לשמוע את קולות העם האיראני. דנו בתפקיד הנכון של זכויות האדם במועצת הביטחון. חלק מעמיתיו מאמינים שלזכויות האדם אין מקום כאן. הם מאמינים שזכויות האדם וחירויות היסוד הן רק של ממשלות השולטות בהן.
‎ארצות הברית אינה חולקת את האמונה הזאת. זכויות האדם אינן מתנה של ממשלות. הם זכותם הבלתי ניתנת לערעור של העם עצמו.
‎לא ניתן להפריד בין החירות לבין כבוד האדם לשלום ולביטחון. כאשר הזכויות של העם נדחות, העם בצדק להתנגד. אם הדאגות אינן מוכרות, אזי השלום והאיום מאוימים באופן בלתי נמנע. ראינו זאת שוב ושוב לאורך ההיסטוריה האנושית. המקרה של סוריה מספק עדות איומה זו לעובדה זו.
‎ומה שמתרחש בערים ובערים ברחבי איראן, נושא עכשיו את האמת הבסיסית הזאת. זלזולו של המשטר האיראני בזכויותיו של העם מתועד לאורך שנים רבות. לאנשי איראן יש סוף סוף מספיק, והם מראים את זה בכך שהם יוצאים לרחובות.
‎העם האיראני מבין את טיב המשטר. הם מבינים שחוסר הקול שלהם בממשלה איפשר למשטר להתעלם מהם. היא אפשרה למשטר להפיץ סכסוך וחוסר יציבות למרחקים.
‎אם אתם מקשיבים לסיסמאות שהם מזמרים ברחוב, הבנה זו באה בקול רם וברור. האו"ם מדווח כי המשטר האיראני מוציא לפחות 6 מיליארד דולר בכל שנה על משטר אסד הרצחני בסוריה. העם האיראני יודע זאת. וכך הם אומרים לממשלתם, "עזבו את סוריה". "תחשבו עלינו".
‎המשטר האיראני מוציא מדי שנה מיליונים על המיליציות בעיראק. זה נותן מיליונים יותר מדי שנה למורדים החותמים בתימן, כולל שליחת טילים בליסטיים כדי לירות במדינות אחרות. בינתיים, המשפחה האיראנית הממוצע הוא 15 אחוזים עניים היום יותר מאשר היה לפני 10 שנים. אז העם האיראני דורש "תחשבי עלינו".
‎המשטר נותן הלוואות ריבית נמוכה לאליטה ומחוברת היטב. זה rewards חוזי בנייה כדי להשחית את המהפכה האסלאמית משמר המהפכה חברות קורפ. הם בונים מבנים שקופצים על הבטיחות. אלפי מבנים אלה התמוטטו ברעידת אדמה. מאות מתו. והעם האיראני מזמר, "תחשבי עלינו".
‎היום העם האיראני מדבר עם הממשלה שלהם, והמסר שלהם הוא מוטל בספק: להפסיק את התמיכה בטרור. תפסיק לתת מיליארדים מכספנו לרוצחים ולדיקטטורים. להפסיק לקחת את העושר שלנו ולהוציא אותו על לוחמים זרים ומלחמות proxy. תחשוב עלינו.
‎מדינות אוהבות חופש בעולם הפיצו תמיכה למען העם האיראני. קנדה. נורווגיה. הממלכה המאוחדת. ישראל. צָרְפַת. שבדיה. האיחוד האירופי. אנו מכבדים ומעריכים את כל הצהרות התמיכה הללו בזכויות האדם האוניברסאליות. אבל אנחנו חייבים לעשות יותר. המשטר האיראני מנתק את הגישה לאינטרנט בניסיון לכבות את התקשורת בין המפגינים. הם מנסים להשתיק את קולו של העם האיראני. אנחנו לא יכולים להרשות לזה לקרות.
‎כל מדינה חברה באו"ם היא ריבונית, אך מדינות החברות אינן יכולות להשתמש בריבונות כמגן כאשר הן שוללות באופן מוחלט את זכויות האדם שלהן ואת החירויות הבסיסיות שלהן. אני קורא לכל חברי להצטרף אלי ולהגביר את המסר של העם האיראני. ואני קורא לממשלת איראן להפסיק לצנזר את קולו של העם ולהחזיר את הגישה לאינטרנט. כי בסופו של דבר העם האיראני יקבע את גורלו.
‎ולא יהיה שום ספק: ארצות הברית עומדת ללא
‎התנצלות עם אלה באיראן המחפשים חופש לעצמם, שגשוג למשפחותיהם, וכבוד לעם שלהם. לא נהיה שקטים. שום ניסיון לא ישר לקרוא למפגינים, "בובות של מעצמות זרות", ישנה זאת. העם האיראני יודע את האמת. ואנחנו יודעים את האמת.
‎הם פועלים מתוך רצון משלהם, למען עצמם, למען עתידם. שום דבר לא יעצור את האמריקנים מלהתייצב בסולידריות איתם. בשנת 2009, העולם עמד באופן פסיבי בעוד תקוות העם האיראני נמחצו על ידי ממשלתם. בשנת 2018 לא נשתוק.
‎שוב, העם האיראני מתרומם. הם מבקשים משהו שאף ממשלה אינה יכולה להכחיש אותם באופן לגיטימי: זכויות האדם שלהם וחירויות היסוד שלהם.

אנגלית:
Thank you, Mr. President, and Happy New Year to all of the members of the Security Council and the General Assembly. In the past week, what has happened on the ground throughout the nation of Iran is something the world must take note of. It is a spontaneous expression of fundamental human rights. The Iranian people are rising up in over 79 locations throughout the country. It is a powerful exhibition of brave people who have become so fed up with their oppressive government that they’re willing to risk their lives in protest.
The world should applaud their courage. The voices of the Iranian people should be heard. We have debated the proper role of human rights in the Security Council. Some of our colleagues believe that human rights have no place here. They believe human rights and fundamental freedoms are the business only of the governments that control them.
The United States does not share that belief. Human rights are not the gift of governments. They are the inalienable right of the people themselves.
Freedom and human dignity cannot be separated from peace and security. When the rights of the people are denied, the people rightly resist. If the concerns are not acknowledged, then peace and security are inevitably threatened. We have seen that repeatedly throughout human history. The case of Syria provides a horrible recent testament to this fact.
And what is happening in the towns and cities across Iran right now bears out this fundamental truth. The Iranian regime’s contempt for the rights of its people has been widely documented for many years. The people of Iran have finally had enough, and they are showing it by taking to the streets.
The Iranian people understand the nature of their regime. They understand that their lack of voice in their government has allowed the regime to ignore them. And it has allowed the regime to spread conflict and instability far and wide.
If you listen to the slogans they chant in the street, this understanding comes through loud and clear. The United Nations reports that the Iranian regime spends at least $6 billion every year propping up the murderous Assad regime in Syria. The people of Iran know this. And so they are telling their government, “Let go of Syria.” “Think of us.”
The Iranian regime spends millions on militias in Iraq each year. It gives millions more each year to the Houthi rebels in Yemen, including sending them ballistic missiles to fire at other countries. Meanwhile, the average Iranian family is 15 percent poorer today than it was 10 years ago. So the Iranian people demand, “think of us.”
The regime gives low interest loans to the elite and well-connected. It rewards construction contracts to corrupt Islamic Revolutionary Guard Corp-affiliated firms. They construct buildings that skimp on safety. Thousands of these buildings collapsed during an earthquake. Hundreds died. And the Iranian people chant, “think of us.”
Today the people of Iran are speaking to their government, and their message is undeniable: Stop the support for terrorism. Stop giving billions of our money to killers and dictators. Stop taking our wealth and spending it on foreign fighters and proxy wars. Think of us.
Freedom loving nations worldwide have spread support for the cause of the Iranian people. Canada. Norway. The United Kingdom. Israel. France. Sweden. The European Union. We honor and appreciate all of these statements of support for universal human rights. But we must do more. The Iranian regime is cutting off internet access in an attempt to shut down communication among the protestors. They are attempting to silence the voice of the Iranian people. We cannot allow that to happen.
Every UN Member State is sovereign, but Member States cannot use sovereignty as a shield when they categorically deny their people human rights and fundamental freedoms. I call on all of my colleagues to join me in amplifying the message of the Iranian people. And I call on the Government of Iran to stop censoring the voice of the people and to restore the access to the internet. Because in the end, the Iranian people will determine their own destiny.
And let there be no doubt whatsoever: the United States stands unapologetically with those in Iran who seek freedom for themselves, prosperity for their families, and dignity for their nation. We will not be quiet. No dishonest attempt to call the protestors, “puppets of foreign powers,” will change that. The Iranian people know the truth. And we know the truth.
They are acting of their own will, on their own behalf, for their own future. Nothing will stop Americans from standing in solidarity with them. In 2009, the world stood by passively while the hopes of the Iranian people were crushed by their government. In 2018, we will not be silent.
Once again, the people of Iran are rising up. They are asking for something that no government can legitimately deny them: their human rights and fundamental freedoms. They are calling out, “Think of us.”
If the founding principles of this institution mean anything, we will not only hear their cry, we will finally answer it. The Iranian regime is now on notice. The world will be watching what you do.
נציג כווית: מנסור איאד אל-עטיבי

אנו מצטערים להודיע ​​אחרי ששמענו מה היה בדו"חות, על פגיעה באזרחים רבים ואנשי כוחות הביטחון בגלל ההפגנות ומעשה אלימות בכמה ערים איראניות במשך כמה ימים, מדגיש בהקשר זה את הצורך לכבד את חופש ביטוי וההפגנה שלווים, אשר מובטח על ידי החוקה של הרפובליקה האיסלמית של איראן, ואת החוק הבינלאומי, כולל האמנה בדבר זכויות אזרחיות ומדיניות, אמנת האמנה הבינלאומית שאומצה על ידי העצרת הכללית של האו"ם ב 1966, אשר מבטיחה בין היתר את הזכות לחופש הביטוי וחופש ההתארגנות.
כווית מאמינה בחשיבות של דיפלומטיה מונעת התחזקות התפקיד של מועצת הביטחון במניעת קונפליקט והתמודדות עם אירועים ומשברים מוקדם אם היו סימנים של סיכונים בעתיד לשלום ולביטחון אזורי ובינלאומי. אנו מקווים כי אינו לוקחים ההפגנות העממיות המתרחשים הרפובליקה האיסלמית של איראן במשך כמה ימי מגמה זו, ואנחנו רוצים להדגיש כאן כשדנים אירועים כאלה על הצורך לנקוט עקרונות יציבים מקובלים ביחסים בין המדינות, על בסיס העקרונות של מגילת האו"ם, קוראת הכבוד ריבונות מדינה הלא-התערבות בענייניה הפנימיים ובהתחשב בתנאי ההפניה שקבעה האמנה של סוכנויות האו"ם שונות אשר, המועצה היא, ובהתאם לסעיף 24 של האמנה, הוא האיבר אחראי על התחזוקה של שלום וביטחון בינלאומיים כדי לטפל באיומים אמיתיים בכל לביטחון וליציבות העולמיים.
ראיתי כמה מדינות במזרח התיכון על העבר כמה שנים, הפגנות ומחאות היו שלווה בחיתוליהן, אך התפתחתי והפכתי, ולמרבה הצער, למעשי אלימות אשר גרמו לנפגעים מסיביים והרס תשתיות והתערבויות אבטחה חיצונית ערער ויציבות באזור, שהסתיים כמה מצבים הטרגיים הקהילה הבינלאומית בכללותה עסוקה בה וסובלת מתוצאותיה, ולכן איננו רוצים לחזור על אירועים כאלה, בין אם באיראן ואם במדינות אחרות.
הרפובליקה האיסלמית של איראן שכן ואנחנו מחויבים קשרים הסטוריים, ואנחנו להוטים על יחסים טובים ויציבים איתם המבוססים על יחסי שכנות טובים, כבוד הדדי ואינטרסים משותפים אי התערבות בענייניה הפנימיים, אשר אושרה על ידי החלטותינו בתוך המפרץ לאחר הערבי ומוסלמי והיא הממדים שאנו גאים היום להעביר דאגותיה וחששותיה של המועצה ואנו מאמינים כי יציבותה וביטחונה של איראן קשורות קשר הדוק לביטחון וליציבות האזור והעולם כולו. אנו מקווים כי אינו להתפתח למצב האירועים באיראן למעשי נוסף של אלימות וקוראים לנקוט בכל אמצעים הדרושים נהלים לנהוג באיפוק עליון בהתמודדות עם מפגינים לשלוט על מנת למנוע ליותר נפגע להתמודד עם דרישותיהם בחוכמה כדי לשפר את תנאי חייהם, כולל לחוס באזור יותר של מתח וחוסר יציבות.

נציג בריטניה:

אנחנו צופים באירועים שקורים באיראן ואנחנו ומביעים צער על אובדן החיים.
אני קוראים לממשלת איראן לתת לאנשים ללהיות מסוגלים לממש את זכותם לביטוי חופשי. תפקידן של הרשויות לכבד אותם.
המשך השימוש בעונש מוות, כולל לנוער, שלטון החוק חלש לעשותהגבלות על חופש הביטוי וחופש הדת או האמונה, כל אלה מדאיגים מאוד".
אבל בואו לא נשכח: איראן, משגשגת, יציבה מועילה לכולנו, באזור ומחוצה לו".


נציגת שבדיה:

‎עקבנו מקרוב אחר ההתפתחויות האחרונות באיראן. אנו מגנים את השימוש המופרז באלימות ואת האובדן הנורא של חייהם. למועצת הביטחון יש תפקיד מניעתי חיוני, ועלינו לשקול כל הזמן את האמצעים לעקוב אחר האזהרות המוקדמות בצורה המתאימה והקונסטרוקטיבית, לא משנה באיזו מדינה מושפעת או באיזה מצב מדובר. עם זאת, יש לנו הסתייגויות לגבי הפורמט והעיתוי של המפגש הזה.
‎עבור שבדיה והאיחוד האירופי, זכויות האדם היו תמיד נושא מרכזי ביחסינו עם איראן. שבדיה תומכת באופן חד משמעי בכבוד הדמוקרטיה, זכויות האדם ושלטון החוק בכל מקום בעולם. יש לכבד את זכות האדם לאסיפה של שלום ולחופש ביטוי. זה חייב להיות המצב באיראן כמו בכל מדינה אחרת. את הטענות ששודרו בהפגנות יש להקשיב להן ואת הסוגיות שהועלו יש לפתור באמצעות דיאלוג, כחלק מתהליך דמוקרטי.
‎ראינו את אישורו מחדש של הנשיא רוחאני לזכותו של העם למחות בשלווה. אנו מצפים משלטונות איראן להגיב על מחאות תוך מילוי מלא של התחייבויותיה של איראן על פי המשפט הבינלאומי לזכויות האדם.
‎בהקשר זה, לדיאלוג מתמשך וקרוב עם איראן יש חשיבות עליונה. שוודיה נמצאת בקשר עם השלטונות האיראנים על ההתפתחויות האחרונות. ברוח הכנות והכבוד הבהרנו כי אנו מצפים מכל הנוגעים בדבר להימנע משימוש מופרז ובלתי פרופורציונלי בכוח וכדי להבטיח את חופש הביטוי ולכבד אותו, כולל באינטרנט.
‎יש להפריד בין הפרת זכויות האדם באיראן לבין תכנית הפעולה המשותפת. שוודיה והאיחוד האירופי ברורות מאוד על תמיכתנו המלאה בהסכם. ליישומה המתמשך יש חשיבות מכרעת. ההסכם מבטיח את אופייה הבלעדי של תוכנית הגרעין האיראנית, התורמת ליציבות באזור ומחוצה לה. היא תורמת באופן משמעותי לחיזוק הארכיטקטורה הגלובלית לאי-הפצה.
אנגלית:
‏Let me start by congratulating you, Mr President, for assuming the Presidency of the Council. I also welcome the new members of the Council and thank Assistant Secretary-General Tayé-Brook Zerihoun for his briefing.
‏We have closely followed recent developments in Iran. We condemn the excessive use of violence and the deplorable loss of lives. The Security Council has an essential preventive function and we should constantly consider means to follow up on early warnings in the most suitable and constructive manner, no matter what country is affected or which situation is involved. We do, however, have our reservations on the format and timing of this meeting.
‏For Sweden and the European Union, human rights have always been a core issue in our relations with Iran. Sweden unequivocally supports respect for democracy, human rights and the rule of law everywhere around the world. The human right to peaceful assembly and to freedom of expression must be respected. This must be the case in Iran as in any other country. The grievances aired in the protests should be listened to and the issues raised ought to be resolved through dialogue, as part of a democratic process.
‏We have noted President Rouhani's reaffirmation of the people's right to protest peacefully. We expect the Iranian authorities to respond to protests in full compliance with Iran's obligations under international human rights law.
‏In this regard, continued and close dialogue with Iran is of outmost importance. Sweden has been in contact with the Iranian authorities on recent developments. In the spirit of frankness and respect, we have made clear that we expect all concerned to refrain from the excessive and disproportionate use of force and to ensure and respect freedom of expression, including on the internet.
‏Human rights violations in Iran must be separated from the Joint Comprehensive Plan of Action. Sweden and the European Union are very clear on our full support for the agreement. Its continued implementation is of crucial importance. The agreement is ensuring the exclusively peaceful nature of the Iranian nuclear programme, which contributes to stability in the region and beyond. It significantly contributes to strengthening the global non-proliferation architecture.


נציג פרו:

ממשלת איראן צריכה לכבד את אזרחיה.

נציג הולנד: קארל י.ג.ואן

בשבוע החולף התפשטו הפגנות אנטי-ממשלתיות באיראן, שמקורם במשהד, לעשרות ערים ואזורים איראניים. אלה היו הפגנות לגיטימיות ושקטות של העם האיראני נגד התנאים החברתיים והכלכליים שבהם הם מתמודדים בחיי היומיום שלהם.
היינו עדים לרמת אלימות מטרידה ולמות מוות שעלה ליותר מ -20, עם הרבה יותר פצועים ונעצרו. נראה כי המצב באיראן נרגע מעט. אנו מקווים שהמצב באיראן יתייצב עוד יותר. ואנחנו קוראים לכל הצדדים להימנע מכל אלימות נוספת. כמו כן אנו קוראים לממשלת איראן לפתוח בתהליך אחריות מקיף.
זה צריך להתייחס לכל המקרים של הפרות חמורות של זכויות אדם, כולל אלה הקשורים הרשות השלטונית האיראנית וסוכנויות הביטחון.
קץ לפטור מעונש על הפרות כאלה הוא בעל חשיבות עליונה.
הזכות להפגנה של שלום ולחופש ביטוי והרכבה הן זכויות יסוד. הם חלים על כל האנשים, בכל המדינות, ואיראן אינה יוצאת דופן. זה היה הדגיש על ידי האיחוד האירופי המדינות החברות בו בהצהרה האחרונה שלנו של ינואר 2.
לאור זאת, אנו מעריכים את ההצהרות הפומביות של נשיא איראן בנוגע ללגיטימיות של מחאה שקטה במדינה. ונשים לב לנכונות המוגברת להשתתפות שלטונות איראן בסוגיות הנוגעות לזכויות אדם.
עם זאת, ראינו כי הרפובליקה האסלאמית של איראן הטילה הגבלות לא מקוונות ומקוונות על הזכות לחופש הביטוי, הדעה, ההתאגדות וההתכנסות השלווה. ממלכת הולנד קוראת לרפובליקה האיסלאמית של איראן להפסיק את ההגבלות הללו, הן באופן לא מקוון והן באינטרנט.
ללא זכויות אדם וחירויות יסוד, לא יכול להיות שום כבוד אנושי. ללא כבוד האדם, לא יכולה להיות יציבות יציבה או ביטחון.
לפיכך, מנקודת המבט של מניעת סכסוך, יש למועצה זו אחריות לפעול מוקדם ובהחלט כאשר חירויות היסוד נמצאות תחת איום.
לכל אדם יש את הזכות לחירות הפרט כגון חופש הדת, חופש הביטוי וחופש ההתאספות.
יש להם זכויות בחירות, וזכות למשפט הוגן. אלה לא רק מילים. הם חובות על פי המשפט הבינלאומי.
ולכל הממשלות יש אחריות לכבד את החובות האלה.
לסיכום, ממלכת הולנד חוזרת על דאגתה להתפתחויות האחרונות באיראן. ואנו מקווים שההישיבה הנוכחית יכולה לפעול כאמצעי מניעה כדי למנוע הסלמה נוספת באלימות.
אנו קוראים לממשלת הרפובליקה האסלאמית של איראן:
תרגילי איפוק כאשר מגיבים לאנשים שמפעילים את זכויות האדם שלהם,
להרים הגבלות על חירויות היסוד,
הקפדה על שלטון החוק על ידי החזקתם של מבצעי הפרות חמורות של זכויות אדם באחריות.
הדיאלוג הוא חיוני בהקשר זה. דיאלוג באיראן לטפל בבעיות הקיימות. אלא גם דיאלוג בין איראן לבין הקהילה הבינלאומית הרחבה יותר.
ממלכת הולנד מחויבת למלא את תפקידה בדיאלוג כזה, במיוחד במהלך השנה שלנו במועצה זו.
אנגלית:

‏Let me first congratulate you for assuming your role as President of the Council.
‏This is the first time the Kingdom of the Netherlands takes the floor as a member of the Security Council for the year 2018.Let me therefore start by thanking my colleague, Sebastiano Cardi, his Deputy Permanent Representative Inigo Lambertini and his team for the excellent work done in 2017 by Italy, in the context of the split term 2017-2018 on this Council.
‏I would also like to thank Assistant Secretary-General Zerihoun for his briefing on the most recent developments in Iran. Given the value we attach to dialogue, we welcome the presence of Iran in the session today.
‏In my intervention today I will address three issues. The current situation in Iran, Human Rights and Prevention. Let me start with my first point the current situation in Iran.
‏Mr. President,
‏Over the past week anti-government protests in Iran that originated in Mashhad, have spread to dozens of Iranian cities and rural areas. These were legitimate and peaceful protests by the Iranian people against the social and economic conditions they face in their daily lives.
‏We have witnessed a disturbing level of violence and a death toll that has risen to more than 20, with many more wounded and arrested. The situation in Iran seems to have calmed down somewhat. We hope the situation in Iran further stabilises. Especially when it comes to the use of violence. And we therefore call on all sides to refrain from any more violence. We furthermore call upon the Iranian government to launch a comprehensive accountability process.
‏This should address  all cases of serious human rights violations, including those involving the Iranian judiciary and security agencies.
‏An end to impunity for such violations is paramount.
‏The right to peaceful demonstration and the right to freedom of expression and assembly are fundamental rights. They apply to all persons, in all countries, and Iran is no exception. This was stressed by the EU and its Member States in our recent statement of January 2nd.
‏In this light, we appreciate the public statements of the Iranian president regarding the legitimacy of peaceful protest in the country. And we take note of the increased willingness for engagement by the Iranian authorities on issues related to human rights.
‏However, we have seen that the Islamic Republic of Iran imposed both offline and online restrictions on the right to freedom of expression, opinion, association and peaceful assembly. The Kingdom of the Netherlands urges the Islamic Republic of Iran to end these restrictions, both offline and online. 
‏This brings me to my third point, prevention. Without human rights and fundamental freedoms, there can be no human dignity. Without human dignity, there can be no lasting stability or security.
‏Hence, from the perspective of conflict prevention, this Council has a responsibility to act early and decisively when fundamental freedoms are under threat.
‏Every person has the right to individual freedoms such as freedom of religion, freedom of speech and freedom of assembly.
‏They have electoral rights, and a right to a fair trial. These are not just words. They are obligations under international law.
‏And all governments have a responsibility to honour those obligations.
‏In conclusion, the Kingdom of the Netherlands reiterates its concern about the recent developments in Iran. And we hope that today’s session can work as a preventative measure to avoid further escalation of violence.
‏We call upon the government of the Islamic Republic of Iran to:
‏Exercise restraint when reacting to people exercising their human rights,
‏Lift restrictions on fundamental freedoms and,
‏Uphold the rule of law by holding perpetrators of serious human rights violations accountable.
‏Dialogue is crucial in this context. Dialogue within Iran to address existing grievances. But also dialogue between Iran and the broader international community.
‏The Kingdom of the Netherlands is committed to playing its role in such a dialogue, especially during our year on this Council.
נציג צרפת:

אנו קוראים לרשויות האיראניות לרסן ולכבד את החירויות הבסיסיות. האיראנים חייבים להיות מסוגלים להשמיע את דעותיהם.
יש לשמור על הסכם הגרעין עם איראן, אבן הפינה ליציבות האזור כולו.
ליצור דיאלוג כדי לפקח על הפעילות הבליסטית שלה.

נציגת פולין:

אנחנו עוקבים בהתפתחויות אחר מה שקורה באיראן, אנחנו מצרים על אובדן חיי אדם.
זכויות היסוד הבסיסיות הם חופש ההתכנסות ההפגנה וחופש הביטוי חייבים לכבד ולהגן על כך, יש אוכלוסיה צעירה שרוצה להשמיע את קולה.

תגובת שר החוץ של איראן מוחמד ג׳וואד זאריף:
‏שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זאריף אומר כי הדיון במועצת הביטחון בנושא ההפגנות באיראן היה "פשלה" נוספת במדיניות החוץ של ארצות הברית תחת ממשלו של דונלד טראמפ. הוא הוסיף כי מועצת הביטחון הדפה את ניסיונה של ארצות הברית לנצל את מעמדה כחברה קבועה במועצה.
https://twitter.com/kann_news/status/949419944030146561              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ישר כוח על הדברים אופיר צרפתי 06.01.18 00:04 1
  תודה על הבאת הדברים hutznik 06.01.18 00:19 2
  תמים הנציג צרפת הזה.. shpongle 06.01.18 00:24 3
  בכיף ובאהבה ירבה דעת 06.01.18 01:12 4
  באיזה שלב מגנים את ישראל? MeniX 06.01.18 01:27 5
     חיפשתי בכתבה מתי יזכירו את ישראל eytank 06.01.18 18:02 13
  אבל בואו לא נשכח: איראן, משגשגת, יציבה מועילה לכולנו, באזור ומחוצה לו-בריטניה ZioNLight 06.01.18 03:28 6
     בדיוק מה שרציתי לצטט. הנחש במערומיו. גם צרפת בקו ההזוי הזה avitano 06.01.18 05:46 9
  גינו כבר את המפגינים? TheTruth 06.01.18 03:35 7
  הסירחון לא עוצר בחלם 06.01.18 04:15 8
     אנחנו לא לבד, אלא יחד עם המעצמה שהצילה את אירופה והעולם כולו במלחמת העולם השניה. רביב 06.01.18 10:55 10
         זה נכון, אבל רק לחשוב כמה העולם שברירי בחלם 06.01.18 11:02 11
     יש להם הסכמים שמנים ען אירן eytank 06.01.18 18:04 14
  שבדיה, בריטניה, וצרפת, מראות לאמריקאים אצבע משולשת..מורשת אובאמה.. דניאל 06.01.18 11:20 12
  נציגת שוודיה: ״...תוכנית הגרעין האיראנית תורמת ליציבות באזור ומחוצה לו״; WTF?! Gill Bates 06.01.18 20:00 15
     בבקשה תתרגם הנה המקור ירבה דעת 06.01.18 21:33 16
         תודה! ועכשיו אחזור על מה שכתבתי בתגובה שלי, בקצרה: Gill Bates 06.01.18 22:03 17
             לא נפגעתי הכול בסדר נשמה. ירבה דעת 06.01.18 22:05 18
                 שבוע טוב גם לך, ותודה רבה! Gill Bates 06.01.18 22:11 19
                 ועכשיו גם ראיתי שהכנסת לידיעה הפותחת את הטקסט המקורי Gill Bates 06.01.18 22:13 20
                     הוספתי כרגע את המקור באנגלית ירבה דעת 06.01.18 22:16 21

   
   
אופיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
13709 הודעות, 105 מדרגים, 183 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    00:04   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ישר כוח על הדברים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


https://twitter.com/ofirzarfatinews


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hutznik לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4437 הודעות, 50 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    00:19   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה על הבאת הדברים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shpongle לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.11
1211 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    00:24   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תמים הנציג צרפת הזה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירבה דעת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.17
4548 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    01:12   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בכיף ובאהבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MeniX לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.9.14
2870 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    01:27   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. באיזה שלב מגנים את ישראל?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eytank לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.07
7485 הודעות, 41 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    18:02   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. חיפשתי בכתבה מתי יזכירו את ישראל  
בתגובה להודעה מספר 5
 
לא מצאתי


תחשוב טוב יהיה טוב!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
22369 הודעות, 183 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    03:28   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אבל בואו לא נשכח: איראן, משגשגת, יציבה מועילה לכולנו, באזור ומחוצה לו-בריטניה  
בתגובה להודעה מספר 0
 £ $ € £ $ הכותב שמאלני קיצוני וציוני קיצוני £ $ € £ $


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
7533 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    05:46   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בדיוק מה שרציתי לצטט. הנחש במערומיו. גם צרפת בקו ההזוי הזה  
בתגובה להודעה מספר 6
 
   זה לא מדאיג אותך?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
TheTruth לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.17
1754 הודעות, 10 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    03:35   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גינו כבר את המפגינים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   או את ישראל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בחלם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6786 הודעות, 35 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    04:15   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הסירחון לא עוצר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   "שוודיה והאיחוד האירופי ברורות מאוד על תמיכתנו המלאה בהסכם. ליישומה המתמשך יש חשיבות מכרעת. ההסכם מבטיח את אופייה הבלעדי של תוכנית הגרעין האיראנית, התורמת ליציבות באזור ומחוצה לה. היא תורמת באופן משמעותי לחיזוק הארכיטקטורה הגלובלית לאי-הפצה."

והצרפתים: "
לשמור על הסכם הגרעין עם איראן, אבן הפינה ליציבות האזור כולו.
ליצור דיאלוג כדי לפקח על הפעילות הבליסטית שלה"

כן, אנחנו די לבד מול כל החושך
שחור זה לבן


צה''ל נמצא דרך קבע בשני מצבים: מלחמה או הכנה למלחמה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
4913 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    10:55   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אנחנו לא לבד, אלא יחד עם המעצמה שהצילה את אירופה והעולם כולו במלחמת העולם השניה.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
   מסתבר שדבר לא השתנה באופן מהותי מאז.

תיקווה נוספת היא אנגליה שלמרות שעכשיו, כמו בתקופת עליית היטלר לשלטון, היא עדיין מהססת באיזה צד לבחור, הרי שבסופו של דבר העם האנגלי, כך אני מאמין, יבחר בצד הנכון. ייתכן שלצורך זה צריך איזה צ׳רצ׳יל שיעלה לשלטון. הברקזיט ללא ספק יעזור.

בהקשר המוסלמי יש הפעם גם סיכוי להצטרפותן של מדינות מזרח אירופאיות, אוסטריה ואולי גם נורווגיה ודנמרק.

ואל תשכח את מיקרונזיה. אימפריה מוסרית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בחלם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6786 הודעות, 35 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    11:02   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. זה נכון, אבל רק לחשוב כמה העולם שברירי  
בתגובה להודעה מספר 10
 
   וכמה קרוב היה ואילו כוחות הופעלו שהילארי תיקח את הנשיאות בארה"ב, כולל ההזוים מהשמאל הישראלי (מעניין מה זה אומר עליהם)
וצודק, אין כמו המוסריות של מיקרונזיה, מצפן מוסרי


צה''ל נמצא דרך קבע בשני מצבים: מלחמה או הכנה למלחמה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eytank לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.10.07
7485 הודעות, 41 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    18:04   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. יש להם הסכמים שמנים ען אירן  
בתגובה להודעה מספר 8
 
אחרת אין סיבה שידאגו לשילטון הקיים


תחשוב טוב יהיה טוב!!!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דניאל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.11
8109 הודעות, 41 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    11:20   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. שבדיה, בריטניה, וצרפת, מראות לאמריקאים אצבע משולשת..מורשת אובאמה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
12760 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    20:00   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נציגת שוודיה: ״...תוכנית הגרעין האיראנית תורמת ליציבות באזור ומחוצה לו״; WTF?!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   וזה עוד כלום לעומת המשפט ההזוי שבא אחריו.
אפילו מבלונדינית טיפשה, כמו נציגת שוודיה (ואין לי שום דבר נגד בלונדיניות אחרות), שמייצגת את המדינה הצבועה ביותר בעולם, לא הייתי מצפה למשפט כזה.
אם המשפט הזה הוא תוצאה של תרגום אוטומטי, אז מוטב להביא את הטקסט המקורי.
הרי כל אחד מאיתנו יכול ממילא לקבל תרגום מכונה בלחיצת כפתור.
ואולי כדאי להוציא הנחיה של הנהלת הפורום, האוסרת על שימוש בתרגום מכונה בידיעות הפותחות אשכולות;
רוצים להביא ידיעה בלשון זרה?
אז או שתתרגמו אותה, או שתביאו אותה ככתבה וכלשונה.
ואם אתם רוצים לחסוך לנו אפילו את לחיצת הכפתור הבודדה שמבצעת תרגום מכונה, אז לפחות תוסיפו את תרגום המכונה בתור תגובה, ולא בגוף הידיעה הפותחת;
שלא נחשוב חלילה שזה באמת נוסח הידיעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירבה דעת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.17
4548 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    21:33   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. בבקשה תתרגם הנה המקור  
בתגובה להודעה מספר 15
 
   Let me start by congratulating you, Mr President, for assuming the Presidency of the Council. I also welcome the new members of the Council and thank Assistant Secretary-General Tayé-Brook Zerihoun for his briefing.

Mr President,

We have closely followed recent developments in Iran. We condemn the excessive use of violence and the deplorable loss of lives. The Security Council has an essential preventive function and we should constantly consider means to follow up on early warnings in the most suitable and constructive manner, no matter what country is affected or which situation is involved. We do, however, have our reservations on the format and timing of this meeting.

Mr President,

For Sweden and the European Union, human rights have always been a core issue in our relations with Iran. Sweden unequivocally supports respect for democracy, human rights and the rule of law everywhere around the world. The human right to peaceful assembly and to freedom of expression must be respected. This must be the case in Iran as in any other country. The grievances aired in the protests should be listened to and the issues raised ought to be resolved through dialogue, as part of a democratic process.

Mr President,

We have noted President Rouhani's reaffirmation of the people's right to protest peacefully. We expect the Iranian authorities to respond to protests in full compliance with Iran's obligations under international human rights law.

Mr President,

In this regard, continued and close dialogue with Iran is of outmost importance. Sweden has been in contact with the Iranian authorities on recent developments. In the spirit of frankness and respect, we have made clear that we expect all concerned to refrain from the excessive and disproportionate use of force and to ensure and respect freedom of expression, including on the internet.

Mr President,

Human rights violations in Iran must be separated from the Joint Comprehensive Plan of Action. Sweden and the European Union are very clear on our full support for the agreement. Its continued implementation is of crucial importance. The agreement is ensuring the exclusively peaceful nature of the Iranian nuclear programme, which contributes to stability in the region and beyond. It significantly contributes to strengthening the global non-proliferation architecture.

Thank you Mr President.

http://www.government.se/statements/2018/01/unsc-briefing-middle-east/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
12760 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    22:03   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תודה! ועכשיו אחזור על מה שכתבתי בתגובה שלי, בקצרה:  
בתגובה להודעה מספר 16
 
   כשאין תרגום אנושי, נא להביא בגוף הידיעה את הטקסט המקורי, ובתגובה לידיעה - את התרגום
(כלומר בדיוק ההיפך ממה שנעשה במקרה זה).

לא דרשתי מאף אחד, גם לא ממך, להשקיע בתרגום ידני.
וזה שאני מעמיד אישית את עצמי בסטנדרטים מחמירים יותר, זה לא מחייב אותך.
כשאני מעלה ידיעה, אני אפילו לא מסתפק בתרגום אנושי שלי (ולכן גם לא אתרגם את הידיעה שציטטת כי גם זה מנוגד לסטנדרטים שלי), אלא מחמיר על עצמי עוד יותר:
אני משתדל בכלל לא להעלות ידיעה שכבר פורסמה אי שם ברשת, אלא רק סקופים שלי.
מבחינתי, זה עדיין ״פורום סקופים״, כפי שאני זוכר אותו מתחילת המאה הנוכחית.
זו יכולה להיות ידיעה סתמית על כך שתחנת רכבת נחסמה למשך זמן משמעותי עקב חפץ חשוד
(כפי שפרסמתי השבוע)
או הסקופ הגדול ביותר של הפורום בזמן מבצע צוק איתן
(שגם אותו היתה לי הזכות לפרסם בפורום, באופן בלעדי).

וכאמור, אני לא דורש את זה מאף אחד, ומקבל בהבנה את ה״קופי-פייסט״ שהרוב עושים, ואפילו את הגוגל-טרנסלייט;
כל שביקשתי הוא שבמקרה של תרגום מכונה, נא לפרסם את הטקסט המקורי בגוף הידיעה, ואת תרגום המכונה (לטובת מי שמתעצל ללחוץ על ה-translate בתפריט הדפדפן) - בתור תגובה.

תודה על ההבנה, וסליחה אם פגעתי בך אישית, שזו ממש לא היתה הכוונה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירבה דעת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.17
4548 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    22:05   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. לא נפגעתי הכול בסדר נשמה.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
שיהיה שבוע טוב ומבורך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
12760 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    22:11   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. שבוע טוב גם לך, ותודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gill Bates לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.13
12760 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    22:13   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ועכשיו גם ראיתי שהכנסת לידיעה הפותחת את הטקסט המקורי  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירבה דעת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.17
4548 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ט בטבת תשע''ח    22:16   06.01.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. הוספתי כרגע את המקור באנגלית  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות