אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #455224 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 455224      
zada22
חבר מתאריך 2.5.12
270 הודעות
יום שני ד' באדר תשע''ח    22:55   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ניר מעוז: ''מעל התנהלות הסנגוריה הציבורית מתנוסס דגל שחור''  

ואיתנו ניר מעוז, אח של דניאל מעוז. בשבוע שעבר הורשע דניאל מעוז, וחוץ משני מאסרי עולם על רצח שני הוריו ועוד חמש שנים על שיבוש הליכי חקירה הוא הורשע גם בבידוי ראיות, כי הוא ניסה להפליל ברצח את אחיו התאום ניר מעוז, והוא איתנו כאן שלום ניר.

בוקר טוב ישי

איך מבחינתך התחושה אחרי שבית המשפט פוסק שלא רק שאתה נפגע עבירה גם מרשיע את דניאל בעניין הזה?

תראה ההרשעה עצמה לא מפתיעה אותי, באמת ההחלטה שם של בית המשפט להכיר בי בעצם כנפגע עבירה כאן, זו ההחלטה התקדימית מדהימה שהיא החלטה טובה ואני מלא הערכה שם לשופט, שבאמת דיבר שם בהחלטה על שמירת כבודם וזכויותיהם של נפגעי עבירה
וזה דבר מדהים כי אני מאוד מקווה שזה יכול לעזור גם בעתיד לאנשים אחרים שנאצלים להתמודד עם כזאת התנהלות.

רגע זה לא היה ברור שאתה נפגע עבירה אם אחיך מנסה להפליל אותך ברצח שני ההורים?

זהו אנחנו המשפחה לא הופתענו מזה שהרוצח המשיך במהלך המשפט להתנהג כמו מפלצת. מה שהפתיע אותנו לצערנו זה ההתנהלות של הסנגוריה הציבורית שבמהלך המשפט, באינספור ראיונות ופרסומים פגעה בי מאוד קשה בעצם הוסיפה לנו התמודדות קשה במקביל למשפט עם רדיפה תקשורתית. ולצערי באותו דיון שהיה שבוע שעבר שבו הוא הורשע בבידוי ראיות, הסנגור שם מטעם הסנגוריה הציבורית טען שלא נפגעתי מהניסיון להפליל אותי ואין לשמוע את קולי ולאפשר לי להגיש הצהרת נפגע, שזו זכותי על פי חוק.

ועוד דבר מדהים שקרה שם זה שהסנגור שם טען שאחת הסיבות שלא לשמוע אותי היא שאני מנהל תביעת דיבה נגד הסנגור הקודם של הרוצח שבעצם תראה אני לצערי מבין את זה בדרך אחת.

רגע תסביר לנו את העניין, אתה מנהל תביעת דיבה נגד העו"ד דוד ברהום הסנגור הקודם?

כן

על מה?

על שלל ראיונות שלו ופרסומים שהוא ביצע במשך תקופה ארוכה במהלך משפט הרצח, שהם היו מבחינתי מאוד פוגעניים.

שבהם הוא ייחס לך ברמז את הרצח?

לא לא ברמז, זאת הבעיה. הוא האשים אותי ברצח, האשים אותי בדברים נוספים

הבנתי, ואחר כך מתחלף סנגור בסנגוריה הציבורית וגם הוא מאשים אותך, אומר שאתה לא נפגע עבירה בין השאר בגלל שאתה תובע את הסנגור הקודם?

זהו בתיק הזה של בידוי הראיות מייצג אותו סנגור אחר שאמר שם שלא צריך לשמוע אותי ואחת הסיבות היא שאני מנהל תביעת דיבה נגד הסנגור הקודם ואני מבין את זה בדרך אחת, שבעצם הסנגוריה מנסה אחרי כל הפגיעה שהייתה במהלך המשפט, גם עכשיו מנסה להשתיק אותי כאיזה סוג של נקמה שלא ברורה לי. ותראה אני ואתה מממנים את הסנגוריה הציבורית. יש לנו כציבור אינטרס שתהיה לנו סנגוריה ציבורית טובה ראויה והוגנת. היא אמורה לפעול למען המטרה שלשמה היא הוקמה, וזה ייצוג נאשמים בבית המשפט. הסנגוריה ציבורית, בטח לא הוקמה כדי לפגוע בנפגעי עבירה ועדים, בטח לא מחוץ לבית המשפט. וסנגור הוא לא אקדח להשכיר.

לצערי מעל ההתנהלות של הסנגוריה הציבורית, וזה מצטרף למה שהיה בדיון האחרון
בעצם מתנוסס דגל שחור. מדובר לטעמי בגוף שאיבד קשר עם מוסר בסיסי, זה אובדן דרך מוחלט. יש שם הנהלה שעד היום לא פרסמה שום התנצלות, שום התייחסות להתנהלות שהייתה
שמכירה בנזק שנגרם בגלל ההתנהלות שלהם במקביל למשפט. וההנהלה נותנת שם גב
לפעולות פוגעניות קשות ביותר נגד עדים וקרבנות עבירה ולצערי אני לא רואה כרגע שום תקווה
לשינוי חיובי שם עד שההנהלה הזאת תתחלף, ואני חושב שהיא צריכה להתחלף.

מה שכן, היתה לנו נקודת אור מדהימה כי השופט שם נתן החלטה תקדימית וממש כתב שם שצריך לשמור על כבודם וזכויותיהם של נפגעי עבירה.

כן, אבל כשאומרים שאתה נפגע עבירה צריך לספר מה קרה שם. דניאל מעוז פונה לשותפו לתא בכלא וביחד איתו בעצם הם מזייפים מסמך שנשלח כביכול באנונימיות אל הפרקליטות וממציאים עד ראיה שכביכול ראה אותך מבצע את הרצח או נמלט מזירת הרצח.

נכון, הוא חבר שם לעבריין נוסף בשם רוני בן ארבון שהשתחרר מהכלא וברגע שהוא השתחרר מהכלא הוא בעצם הדפיס שם את המכתב, הוא השתמש בכפפות והסתיר את הפנים שלו ושרף את הראיות. היתה שם התנהלות עבריינית מאוד ברורה. ודרך אגב המשטרה עשתה שם עבודה מדהימה כשהיא עלתה עליהם ותפסה את העניין הזה. כתב אישום הוגש מזמן, לצערי הוא משך את המשפט הזה כבר הרבה שנים. רוני בן ארבון כבר הורשע בשנה שעברה וקיבל עונש מצחיק של חמישה חודשי מאסר. בידוי ראיות שיבוש משפט רצח כפול של ההורים שלי, גם שם במשפט היתה הכרה בפגיעה בי, ולמרות זאת הוא קיבל עונש הזוי של חמישה חודשים. ועומד להיות דיון על העונש של הרוצח על בידוי הראיות, ופה אני מאוד מקווה, עכשיו אנחנו יודעים שקולי יישמע כי השופט שם נתן החלטה מדהימה.

אני שם לב שאתה מקפיד לקרוא לו הרוצח ולא אחיך, אחיך התאום.

בהחלט, הוא לא יותר מרוצח ומפלצת, הוא שום דבר אחר חוץ מזה, אני חושב שאתה תסכים איתי.

תגיד בעולם שבו כל אצבע מאשימה שמופנית כלפיך הופכת אותך כבר לחצי אשם, לא היה שלב שאתה הרגשת שהאשמה הזאת, מופרכת ככל שתהיה למרות שהמערכת המשפטית בסוף עמדה לצידך שאתה הרגשת במגננה אפילו מול המשפחה מול האחים שלך האחרים?

תודה לאל האחים האחרים שלי גיא ותמר, הם האחים הגדולים שלי ולא נאלצתי להתמודד עם דבר כזה. יש לי אחים מדהימים. התמודדות אחרות היו לי והן היו מאוד קשות. אני חושב שהיו שם סנגורים שלא טיפשים, הכירו את הר הראיות שהיה, הבינו טוב מאוד מה הם עושים. מה שהיה קשה לי במיוחד זה ההתמודדות עם ההתנהלות של הסנגוריה הציבורית וכן זה היה מאוד מאוד קשה. אתה במצב שבו לפעמים אתה חושש לצאת מהבית כי אתמול הסנגור עמד מול מצלמה בגלימה מחוץ לאולם בית המשפט. כשסנגור מדבר יש לדברים נופך של אמת, אנשים אומרים אין עשן בלי אש וזה מאוד קשה.

בוא נצרף בנקודה הזאת את עורכת הדין, מי שמייצגת אתכם, את משפחת מעוז ד"ר דנה פוגץ' מהקריה האקדמית אונו, שלום.

בוקר טוב

אומרת הסנגוריה הציבורית בתגובה לדברים שהשמיע כאן ניר מדובר בטרגדיה משפחתית קשה והסנגוריה הציבורית משתתפת בצערו של ניר ומשפחתו לא התנגדנו שקולו של ניר מעוז יישמע והגשנו עמדה זו בבית המשפט לסנגוריה הציבורית תפקיד חשוב בייצוג ושמירה על זכויותיהם של חשודים ונאשמים בתהליכים פליליים גם במקרה הזה הסנגוריה פעלה להגן על דניאל מעוז שבאותו שלב עדין היה נאשם וטען טענות חפות שאותו ייצג סנגורו חשוב לציין שכל הטענות, וזה אני חושב משפט המפתח בתגובה שלהם כל הטענות שהציג הסנגור במהלך המשפט היו טענותיו של הנאשם ולא עמדותיו שלו.

אני קצת מתפלאת על התגובה הזאת של הסנגוריה כיוון שהיא לא נכונה לפחות בשני היבטים. ראשית הם כן התנגדו לכך שניר יוכר כנפגע עבירה ושנית ההתנגדות הזאת היתה כשכבר נקבעה אשמתו של דניאל מעוז בבידוי ראיות, ויש לנו כמובן פרוטוקול שמראה את זה כך שחבל שהסנגוריה הציבורית גם מוסיפה דברים שאינם נכונים על הפגיעה בנפגעים. וכמובן שגם לכל הסיפור הזה היבטים רחבים הרבה יותר מעבר לניר מעוז מול הרוצח של הוריו. יש כאן שאלות מאוד גדולות שעולות בכלל לגבי ההתנהלות של הסנגוריה הציבורית כיוון שאני מסכימה שהתפקיד שלהם הוא לייצג נאשמים וחשודים וזה תפקיד מאוד חשוב אבל התפקיד שלהם הוא לא לפגוע בנפגעים עוד יותר. והתפקיד שלהם בפירוש הוא לא להמשיך ולטעון טענות שקריות אחרי שכבר הוכרע הדין ונקבעה אשמתו של אותו רוצח. צריך לזכור שאנחנו משלמים את עלות הסנגוריה הציבורית מכספי המיסים, ואני לא בטוחה שאזרחי מדינת ישראל צריכים לשלם עבור פעולות משפטיות מיותרות ופוגעניות כאלה.

כן נאמר רק שגם הזכרנו את תביעת הדיבה נגד עורך הדין דוד ברהום הסנגור הקודם. הוא מסר לנו בתגובה: אני מבין את מצוקתו של ניר ומשתתף בצער המשפחה חשוב להדגיש שכל פעולותי היו להגן על הנאשם ולהציג את טיעוניו ולא היה בכל דברי כדי להביע עמדה או לפגוע בבני המשפחה תביעתו של ניר מעוז תתברר בבית המשפט ואני ממתין שהדברים יתבררו בבית המשפט. אלו התגובות מהסנגוריה הציבורית, אני מודה לשניכם, ד"ר דנה פוגץ', הקריה האקדמית אונו וניר מעוז אחיו של דניאל מעוז, שלפחות חלק מהפרק הזה מאחוריך. תודה רבה לשניכם, יום טוב.

תודה רבה

נכון להבוקר בגלצ 18022018 דקה 32

והראיון בפייסבוק

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה על הפוסט המעניין והמושקע (עם הצבעים) Reflektor 19.02.18 23:04 1
  עם כל הכבוד לסנגורים שמנסים לחלץ את לקוחותיהם בכל דרך-חשוב להזכיר שגם כאן ישנם קוים אדומים Hermon 19.02.18 23:05 2
  תמיד שמח, שווה גם להקשיב לסרטון zada22 19.02.18 23:52 3

Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
8281 הודעות, 51 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' באדר תשע''ח    23:04   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה על הפוסט המעניין והמושקע (עם הצבעים)  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
30116 הודעות, 80 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שני ד' באדר תשע''ח    23:05   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עם כל הכבוד לסנגורים שמנסים לחלץ את לקוחותיהם בכל דרך-חשוב להזכיר שגם כאן ישנם קוים אדומים  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
zada22
חבר מתאריך 2.5.12
270 הודעות
יום שני ד' באדר תשע''ח    23:52   19.02.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תמיד שמח, שווה גם להקשיב לסרטון  
בתגובה להודעה מספר 0

ביקורת עניינית על מערכת שאיפשרה ואפילו לקחה חלק במרדף אחר חף מפשע בתקופה הקשה בחייו

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות