אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #474926 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 474926      
יוסיפון
חבר מתאריך 7.5.18
53 הודעות
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:29   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

איתן כבל:חברי לתנועת העבודה, הגיע הזמן להתפכח מרעיון אוסלו  

 
   חברַי לתנועת העבודה, הגיע הזמן להתפכח

תחייתנו המדינית המחודשת לאור עקרונות מגילת העצמאות, תחת הנהגת דוד בן־גוריון וממשיכיו, העבירה את העם היהודי מן המאה ה–20 אל המאה ה–21. אבל כיום, שני עשורים כמעט אל תוך המאה ה–21, ההנהגה בישראל שבויה בקונספציות מדיניות כושלות, וכתוצאה מכך גם אוחזת באסטרטגיה צבאית שגויה.

את המפעל הציוני לא יחסל צבא זר, שהטנקים והנגמ"שים שלו ישעטו לתוך ערי ישראל. במאה ה–21 לא עומדת בפנינו סכנה שניאלץ להניף דגל לבן בתום קרבות. הסכנה האמיתית להמשך קיומו של המפעל הציוני ברוח האבות המייסדים היא בכך שאנחנו הופכים, במו ידינו, מאומה וממדינה ריבונית לקהילה יהודית המחזיקה בטריטוריה.

יש לציבור ולהנהגה בישראל תחושה משכרת שהזמן פועל לטובתנו. אך הקיפאון המדיני והתמורות הרבות שמתחוללות בשני העשורים האחרונים, הן בהיבט הדמוגרפי בגדה המערבית והן בהיבט הגיאופוליטי במזרח התיכון, מקרבים אותנו לנקודה מסוכנת, שממנה ואילך דמותה של ישראל תשתנה לדורות הבאים. אינני מתכוון להשתתף בוויכוח הדמוגרפי על מספר היהודים מול מספר הערבים, אך אין חולק על כך שבשטח הריבוני של ישראל ובשטחי יו"ש חיים לפחות כ–30% ערבים, שאף על פי שהם מיעוט מבחינה מספרית, הם עלולים לשנות את פניה של ישראל כך שהיא תחדל להיות יהודית או תחדל להיות דמוקרטית. מדינה שתספח את כל שטחי הגדה מבלי לתת זכויות לאוכלוסייה הפלסטינית לא תהיה דמוקרטית, והיסחפות אל סיוט המדינה הדו־לאומית תנפץ את החלום הציוני על מדינה יהודית. אשר על כן, עלינו להתפכח ולהתנער מקונספציות שבעטיין לא רק מנהיגי הימין מכורים לאשליות, אלא גם מנהיגים מתנועתי שלי.

בהעדר יוזמה מדינית, יש נטייה להישען על קונספציות מדיניות הכרוכות בתפישות אסטרטגיות כושלות — עד שיום אחד הן קורסות זו אל תוך זו. דוגמה להתמכרות מתמשכת של הנהגה לתפישות שגויות אפשר למצוא ערב מלחמת יום הכיפורים, כאשר ההנהגה היתה לכודה בפרדיגמה שלפיה לא ניתן להגיע להסכם שלום עם מצרים, ואימצה תפישה צבאית כוזבת, שגרסה שהערבים לא יעזו לפתוח במלחמה נגד ישראל.

כך קרה גם לכל ראשי הממשלה אשר דבקו בפרדיגמה של הסכמי אוסלו, שלפיה ניתן להגיע במזרח התיכון להסכמי שלום נוסח אירופה, עם גבולות פתוחים. כך קרסו פתרון "המעבר הבטוח" ושדה התעופה בדהנייה, שהיה לעיי חורבות. הפרדיגמה המדינית של אוסלו כללה גם תפישה צבאית שגויה, שלפיה ניתן לרסן את ארגוני הטרור באמצעות מנגנוני הביטחון. לקח קצת יותר מעשור עד שארגוני הטרור בעזה, בראשות חמאס, השליכו מהגגות את אנשי מנגנוני הביטחון של ערפאת ודחלאן. כך קרה גם לתפישה "תנו לטילים של חיזבאללה להחליד", שגרסה כי הכוחות הבינלאומיים באזור לא יאפשרו לחיזבאללה לממש את איום הטילים — מה שהוביל לתפישה שלפיה אין צורך לפתח נשק אנטי־רקטי מול איום חיזבאללה — וכך גם למדיניות מול ההתחזקות של חמאס בעזה בעשור האחרון.

ישראל מחזיקה בשנים האחרונות בתפישה שלפיה המצב הקיים יכול להימשך, שהאוטונומיה הפלסטינית יציבה ומעולם לא היה מצבנו המדיני טוב יותר. גם אם יש גורמים בהנהגת המדינה שמזהים נכונה את המציאות, הם אינם מסוגלים לפעול. בחוסר מעש ההנהגה נסחפת פעם אחר פעם בזרמי הטירוף של הקצוות הפוליטיים הקיצוניים משני הצדדים, מימין ומשמאל. ואט־אט ישראל נגררת לתרחיש האימים של מדינה דו־לאומית. לא רק ההנהגה הנוכחית של המדינה שבויה בקונספציה, אלא גם רבים במחנה השלום. כאמור, הדבקות הבלתי נסבלת של רבים במחנה השלום בפרדיגמות שנכשלו בזירה המדינית והכזיבו שוב ושוב בקלפיות היא אנטיתזה לחזון וליוזמה של בוני תנועת העבודה לדורותיהם. לתנועת העבודה, תנועתי, יש מניית זהב בתנועה הציונית ובהקמת המדינה, ומנהיגיה ידעו תמיד להציג תפישות מדיניות רלוונטיות. על כן, דווקא בנקודה קריטית זו עלינו להציג תפישה מדינית פרגמטית, שמתכתבת באופן ישיר עם המציאות המתגבשת לנגד עינינו. זו לא רק אחריותנו, זו חובתנו.

להלן אציג את עיקריה של תפישת ההתפכחות המדינית, שמבוססת על מהלך יזום והדרגתי של מדינת ישראל. אני סבור שאסור לנו להמתין לפלסטינים, וחובה עלינו לפעול מיוזמתנו כדי לשמור על ביטחון ישראל ועל החזון הציוני, אשר נשחקים בקיפאון המתמשך. חייבים להתפכח מן הרעיון של ויתור על שטחים תמורת הבטחות לשלום ומשאלות לב, ולעבור ליוזמה מדורגת ועצמית, שתבטיח את המשך ההתיישבות היהודית בגושים, אך בעיקר את המשך קיומנו כאן כביתו הדמוקרטי של העם היהודי.

אלו עיקרי יוזמת ההתפכחות:

ויתור על החזיונות בדבר חתימת הסכמי שלום על מדשאות הבית הלבן: כאנשי תנועת העבודה יש לנו אחריות לגבש ולהציג תפישה מדינית שתתאים למציאות שהשתנתה ללא הכר, ועל כן עלינו להתפכח מרעיון אוסלו. צו השעה הוא לאמץ אסטרטגיה חדשה, שבבסיסה ההבנה וההפנמה שבעת הזאת אין בצד הפלסטיני מנהיגות שבאמת רוצה או יכולה להיות שותפה להסכם שלום עמנו.

ממשלת ישראל תקבע מהם גושי ההתיישבות: מלים רבות נשפכו על המונח "גושי ההתיישבות", ונראה כי בארכיון הכנסת כבר אין מקום מרוב תוכניות שלום שהוצגו בפני המליאה. אף על פי כן, לא הממשלה ולא הכנסת הגדירו מהם גושי ההתיישבות. מתוך כ–400 אלף מתנחלים, כ–300 אלף (שהם כ–75%) חיים בגושי ההתיישבות. למעשה, מדובר ברוב מכריע של היהודים המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון. לכן, יש להגדיר כי גושי ההתיישבות יכללו את הגושים הבאים: גוש עציון, מעלה אדומים, קרני שומרון, אריאל ובקעת הירדן.

מדינת ישראל תחיל את החוק הישראלי על גושי ההתיישבות שהוגדרו בסעיף הקודם: לאחר הגדרה מחייבת של גושי ההתיישבות, יש להחיל עליהם את החוק הישראלי במלואו. על היישובים ביו"ש חלה כיום מערכת חוקים מורכבת, שנחלקת בין החוק הצבאי לחוק הישראלי, ולעתים גם החוק הירדני. מצב זה פוגע באזרחים ישראלים שחיים תחת חוק צבאי, המבחין בינם לבין כלל אזרחי ישראל ומטיל עליהם מגבלות מיותרות. אין סיבה מהותית שבגינה יוחל דין אחד על תושב גוש עציון ודין אחר על תושב חולון.

הכנת תוכניות מתאר מלאות ומפורטות ליישובים שבתוך הגושים, והסדרת מעמדם התכנוני: לאחר הגדרת גושי ההתיישבות והחלת החוק הישראלי, יש לתכנן תוכנית מתאר מלאה לפיתוח יישובי הגושים. כיום ממשלת ישראל קופאת על השמרים, ולא מאשרת תוכניות מתאר ליישובי הגושים. כך לא ניתן לבסס את ההתיישבות בהם בצורה אחראית ורצינית.

הקפאה מוחלטת של כל תהליכי התכנון והבנייה בהתנחלויות שמחוץ לגושי ההתיישבות: על המדינה להפסיק את כל תהליכי הבנייה והתכנון, ההסדרה המשפטית וההשקעות הכלכליות מחוץ לגושי ההתיישבות, ולקדם מהלך של פינוי־פיצוי לתושבי ההתנחלויות המבודדות. כפועל יוצא של חיזוק גושי ההתיישבות תיעצר לגמרי כל בנייה פרטית וציבורית באותן התנחלויות, מלבד דאגה לשירותים ולמתקנים ציבוריים בסיסיים.

אני מאמין שיוזמה ברוח זו תאפשר לישראל לשמור על זהותה כמדינה יהודית ודמוקרטית, עם רוב יהודי מבוסס. מטרת היוזמה היא קביעת גבול מדיני בינינו לפלסטינים, שיהיה חסם בפני התהליך המואץ של הפיכת ישראל למדינה אחת לשני עמים, שתוצאתו קץ הציונות וחיסולנו כמדינה יהודית ודמוקרטית. בנוסף, יש כאן אמירה שמה שמעבר לקו החדש יהיה נתון למו"מ בינינו לבין הפלסטינים.

אינני מוותר ולו לרגע על חלום השלום ועל השאיפה אליו, אך אני סבור שלנוכח המציאות שנוצרה בשטח בעשור האחרון, ישראל חייבת להתפכח. איננו יכולים להמתין לצד הפלסטיני, כיוון שאבו מאזן כבר ויתר על רעיון שתי המדינות, וכל רצונו הוא למנוע הקמה של מדינה פלסטינית חלשה לצד ישראל.

"הציונות שלי לא היתה מעולם ערטילאית, כי אם ציונות אנושית המאמינה בקדושת חיי עם וחיי אדם, המבקשת לחנך את האדם מישראל למאמצי עבודה ויצירה", אמר ברל כצנלסון ("היש מפלט מהתפוררות התנועה הציונית", הרצאה ב–1933). היוזמה היא ערך שזורם בד־נ־א שלנו כעם; מהקונגרס הציוני הראשון ועד לכינון השלום בין ישראל למצרים וירדן, היא עוברת בכל השלבים כחוט השני. הבעיה היא, שיוזמות מדיניות אינן חביבות על ממשלות הימין האחרונות.

הגיעה העת שאנחנו, בתנועת העבודה, נראה את התמונה המלאה ונתפכח מבחינה פוליטית. שמונה פעמים מאז רצח רבין הלכנו לקלפי. שבע פעמים הפסדנו. זו האמת הכואבת. אנחנו לא מצליחים לגרום לציבור הישראלי להצביע לנו. זה כ–40 שנה שאנחנו לא מנהיגים את המדינה — למעט כשמונה שנים בהנהגת רבין, פרס וברק. בזמן הזה השתנו החברה הישראלית והמפה הפוליטית, והשתנה המצב בשטח בינינו לבין הפלסטינים והעולם הערבי. בעשורים האחרונים האחריות היא בראש ובראשונה על הימין שמנהיג את המדינה, אך גם עלינו, כתנועת העבודה, מוטלת אחריות.

האחריות שלנו היא לבחון בעיניים פקוחות ובאומץ לב את הנתק שנוצר והתרחב במרוצת השנים בינינו לבין חלקים גדולים מאוד בציבור, לשכנע את הציבור שתפישת עולמנו ונציגינו ראויים יותר להנהיג את המדינה, ולחזור ולהנהיג. לא נוכל לשכנע איש — לא את עצמנו, ובוודאי לא את הציבור — שאנחנו ראויים להנהיג, אם לא נציג תפישת עולם שמתכתבת עם המציאות.

רבות כבר נכתב על שגיאות העבר של תנועת העבודה, ואינני מקל ראש באף לא אחת מהן או במחיר שאנחנו משלמים עליהן עד היום. לצערי, במישור המדיני של יחסינו עם הפלסטינים ועם העולם הערבי, בעשור האחרון אנחנו לוקים בהעדר יוזמה, היאחזות בתפישה שאיננה מחוברת למציאות, עיוורון, וירידה חמורה בשמיעה. אם נבחן את המצב בכנות, לא נוכל להתעלם מעובדה אחת צורמת: כל הניסיונות של כל ראשי הממשלה לאחר רצח רבין להוביל להסכם עם הפלסטינים, נכשלו.

מדוע? האם רק בגלל בעיות בצד שלנו? אינני סבור כך. אני מאמין שכולם, פרט לנתניהו בעשור האחרון, שלא יזם אף מהלך מדיני, באמת ניסו לקדם הסכם עם הפלסטינים. אבל כיום אין בצד השני מנהיג שיוביל את בני עמו אל השלום, וגם בצד שלנו אין כיום מנהיג שייזום, ולכן קונספציית אוסלו איננה רלוונטית עוד. ללא יוזמה שלנו וללא שותף רציני בצד השני, ולאור השינויים הדרמטיים שהתחוללו בשני העשורים האחרונים בשטח, אין לאוסלו זכות קיום.

הכלכלה משגשגת, סטארט־אפים ישראליים נמכרים במיליארדים, ישראל מצליחה למגר את הטרור, ובסך הכל התחושה היא שטוב במדינה. המציאות כיום דומה למציאות שהיתה ב–1972, ערב מלחמת יום הכיפורים, כשאי אפשר היה לדמיין משהו אחר. קשה לנו לדמיין כיצד חיינו כאן ייראו לאחר שנאבד את הרוב היהודי. כשאני מדבר על רוב ערבי, איני מתכוון ל–50% ערבים ועוד אחד שדי בהם כדי לאבד את האיזון המתקיים כיום. דמיינו לעצמכם כיצד תיראה הכנסת כשיהיו בה 45 חברי כנסת ערבים, או אפילו 30. זו לא פנטזיה, אלא מציאות שמתגבשת לאטה מתחת לאפנו. הורי היקרים לא עלו מתימן כדי לחיות במדינה עם רוב ערבי: את זה היה להם בתימן.

לכן, מבלי לוותר על השאיפה לשלום, אני סבור שלנוכח המציאות שהתגבשה בשטח בעשור האחרון, ישראל חייבת ליזום מהלכים חדשים ופורצי דרך בכדי לשנות את המצב.

https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6115188              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בוקר טוב,בוקר טוב! YagiUda 24.05.18 22:30 1
     הבעיה היא שאי אפשר להאמין באנשים כאלה שדרותי 24.05.18 22:33 2
     התעורר מאוחר מדי נווה מדבר 24.05.18 22:46 9
     יאללה איש השלג 24.05.18 23:53 19
     רק לא הבנתי מה עושים עם הערבים. פשוטניק 25.05.18 02:17 24
  השמאל הישראלי באופן כללי התחיל להכיר במציאות (באיחור עצום) ובכך ששלום עם הפרטנרים Prodigy 24.05.18 22:34 3
     תקרא... לא ממש... הוא מדבר כמו מדינאי עם asd.... shabor 25.05.18 07:49 36
  בוא ונתחיל בהחלת החוק והריבונות הישראלית על גושי ההתיישבות, בבקעה, בגוש עציון דניאל 24.05.18 22:36 4
  עקף את בנט מימין עם גושי ההתנחלויות YagiUda 24.05.18 22:36 5
     לא ממש. זרק את חברון. כאן מ-1999 25.05.18 02:43 25
  ברוך פוקח עיורים יקי 24.05.18 22:40 6
  ''טוברישי! ניסוי ''אוסלו'' על מדינת ישראל נחשל, לא נורא - ariel999 24.05.18 22:45 7
  אז מה איתן אייוסקה ? או שככה סתם נחתה עליך הארה NightKnight 24.05.18 22:45 8
     אכן זכה להארה אבי_85 24.05.18 23:21 18
  חקירת חוק 'ישראל היום' משבשת לו את התדרים. ישראל_ק 24.05.18 22:46 10
  האיש אולי מגלה איתי 24.05.18 22:48 11
     ממש לא. הוא פשוט רוצה לחזור לשלטון... shabor 25.05.18 07:50 37
  נרטיב לא תימני ניק מקומי 24.05.18 22:48 12
  בלבצן בלתי נלאה haier_82 24.05.18 22:50 13
  ''ישראל חייבת ליזום מהלכים חדשים ופורצי דרך בכדי לשנות את המצב.'' Braveheart 24.05.18 22:53 14
  מרוב קונספציות מוטעות עדיף שאהרון5 יענה לו. עכביש 24.05.18 23:02 15
  חברו לתנועה בהלול, מסכים עם תוכן הדברים? erz 24.05.18 23:03 16
  וזו התוכנית המדינית של מפלגת זהות! כבודו 24.05.18 23:20 17
     מסמך של חבורת משוגעים הזויה. אנחנו ניבחר והערבים הופ...יתאדו. פשוטניק 25.05.18 02:12 23
         פייגלין צודק. זו הדרך. כאן מ-1999 25.05.18 02:47 26
         לא... כי השלום כבר פרץ באוסלו... shabor 25.05.18 07:54 38
     באפלקציה זה דקה שלמה של גלילה פיניקית 25.05.18 07:56 39
     כבודו...קצת ארוך אפשר לתמצת ולא לשרוף את האשכול? סלקטור 25.05.18 08:57 44
         זה בדיוק העניין שזה מצע כבודו 25.05.18 12:09 50
             שיתפקד בחזרה לליכוד סלקטור 25.05.18 12:54 53
                 יש לי הרגשה של דז'ה-וו, בסרט הזה כבר היינו... כבודו 25.05.18 12:55 54
                     ממש כאן מ-1999 25.05.18 13:05 55
  הנה הנה (זה) משיח בא. אינדיבידואל 25.05.18 00:50 20
     תקרא הכל ותבין שזה משיח שקר.... סלקטור 25.05.18 08:56 43
  מקשקש בקומקום עם תיקונים קלים. בכל מקרה הוא רוצה מהלכים חד צדדים כדי לנטוש שטח גדול מיו''ש uz7 25.05.18 00:59 21
  לא מבין את כוונת המשורר .''המפעל הציוני ''... אנחנו עם יהודי ... חשמל 25.05.18 01:00 22
  כבל גזען צבי הנגב 25.05.18 03:40 27
  בוקר טוב כבל, התעוררת? אבל זה לא קצת מאוחר מידי? ביריון 25.05.18 04:53 28
  ''לכן, מבלי לוותר על השאיפה לשלום... givoni 25.05.18 05:51 29
  כותרת נחמדה לעוד נאום בכיינות והפחדה של כבל על שלטון הימין והדמוגרפיה כינרת 25.05.18 06:09 30
  מה עושים במפלגת העבודה ? מאיר פנים 25.05.18 06:33 31
  אי אפשר לסמוך עליו ועל אנשי מפלגתו. האיש מן הבקעה 25.05.18 06:36 32
  הכותרת מטעה קצת . הכבל עדיין מנותק שיתפכח לגמרי ואז ידבר אבינועם 25.05.18 06:54 33
  עד מתי נמשיך לשמוע אותו Zpatriots 25.05.18 07:22 34
  הוא מציע תוכנית התנתקות חדשה פיניקית 25.05.18 07:29 35
     אכן... סלקטור 25.05.18 08:54 42
  'קול קורא במדבר' {השמאל}. ש-עצמון 25.05.18 08:49 40
  כל סנטימטר וסנטימטר במדינת ישראל הוא של היהודים בלבד!!! סלקטור 25.05.18 08:53 41
  בסה''כ עוד תוכנית התנתקות hadyos 25.05.18 10:00 45
  לך תסביר את לקרשים. פלומה 25.05.18 10:01 46
  לא מאמין שאני אומר את זה, אבל כל הכבוד לו! ET 25.05.18 10:14 47
  מעניין, חבר כנסת ממפלגת העבודה קורא לספח את קרני שמרון ואריאל. טוק דוגרי 25.05.18 10:22 48
  גם סרס''פ עיוור מוצא לפעמים גרגר של אורז askzeev 25.05.18 10:32 49
  אמ;לק... לפחות לא עד הסוף... נכנסתי כי חשבתי שכבל קורץ לימין אבל הוא לא... אניאנונימיאני 25.05.18 12:27 51
  הגבול המדיני כבר נקבע, עבר הירדן לערבים oby 25.05.18 12:50 52

   
   
YagiUda לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.08
3222 הודעות, 30 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:30   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בוקר טוב,בוקר טוב!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שדרותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.18
569 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:33   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. הבעיה היא שאי אפשר להאמין באנשים כאלה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   אג’נדה יש אחת לא 200 אפשר קצת לטייל באפורים לא חייב שחור או לבן אבל במפלגה הזו מתהפכת כמו כיבה של מטייל בשבוע הראשון בתילאנד כל רבע שעה בערך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווה מדבר
חבר מתאריך 13.5.18
209 הודעות
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:46   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. התעורר מאוחר מדי  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש השלג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.17
3498 הודעות, 59 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    23:53   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. יאללה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוטניק
חבר מתאריך 14.1.18
722 הודעות, 4 מדרגים, 0 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    02:17   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. רק לא הבנתי מה עושים עם הערבים.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
   אוקיי, אנחנו מתכנסים בגושים ולא בונים מחוץ לגושים, מה עם הערבים מסביב? אנחנו שולטים עליהם? אז מה זה שונה מהיום?! הם שולטים? אז מה זה שונה מהקטסטרופה של ההתנתקות?!

נראה לי שהאשכול הזה זוכה לראות שני הזויים אחד מימין ואחד משמאל, שמתכננים תוכניות מבלי לשים לב לעובדה, שגרים פה עוד כמה אנשים שעמדתם לא מקבלת תשומת לב, והם יודעים לעשות הרבה בלגן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
19576 הודעות, 123 מדרגים, 231 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:34   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. השמאל הישראלי באופן כללי התחיל להכיר במציאות (באיחור עצום) ובכך ששלום עם הפרטנרים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא יקרה בשום פנים ואופן. האסטרטגיה החלופית היא לתת להם שטחים מבלי לשאול אותם ומבלי שהם אפילו יעמידו פנים שהם יעשו משהו בתמורה. בקיצור - כמו הטרנספר מעזה.

אני מקווה שההתנחלויות תגדלנה ותתפשטנה מספיק על מנת לגרום לשמאל לזנוח גם את התוכנית הזו.


ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את ההסתדרות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.03
13996 הודעות, 97 מדרגים, 192 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:49   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תקרא... לא ממש... הוא מדבר כמו מדינאי עם asd....  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   כאילו לאחר שקרענו את ארצנו עם גדר מפותלת וחסרת משמעות, נקרע גם את סמכותנו ביו'ש ונחיה א-לה שווייץ.
הערבים יפסיקו לרצוח בנו ברגע שנעשה זאת... הזוי שהוא לא מתבייש לפרסם זאת!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דניאל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.11
8817 הודעות, 44 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:36   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בוא ונתחיל בהחלת החוק והריבונות הישראלית על גושי ההתיישבות, בבקעה, בגוש עציון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ערכתי לאחרונה בתאריך 24.05.18 בשעה 22:48 בברכה, דניאל
 
באריאל, במעלה אדומים ובקרני שומרון..

ואחכ נראה..

ריבונות תחילה, בוא נראה את המחנ"צ תומכים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
YagiUda לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.08
3222 הודעות, 30 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:36   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. עקף את בנט מימין עם גושי ההתנחלויות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ובכדי שלא יחטוף מכות ממרב מיכאלי ושות' הוסיף את ההקפאה מחוץ לגושים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כאן מ-1999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
2067 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    02:43   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. לא ממש. זרק את חברון.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  


נמאס לי מהמציאות ומיצר ההשרדות שלי שמונעים ממני להיות שמאלני נאור ויפה...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
32833 הודעות, 172 מדרגים, 339 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:40   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ברוך פוקח עיורים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עם ישראל חי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4010 הודעות, 25 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:45   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ''טוברישי! ניסוי ''אוסלו'' על מדינת ישראל נחשל, לא נורא -  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נתחיל ניסוי חדש - "2 מדינות ל2 עמים" או משהו כזה...
אל תדאגו - אם יפול אפילו פגז אחד... עזה תרעד, כמו שאמר רבין...לבנון תרעד, כמו שאמר ברק... משהו כזה... בקיצור - מזרח התיכון החדש, כמו שאמר פרס"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NightKnight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.4.15
1425 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:45   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אז מה איתן אייוסקה ? או שככה סתם נחתה עליך הארה  
בתגובה להודעה מספר 0
 


עבודות פרך להורדת חיוך מפרצופם של רוצחים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
22457 הודעות, 93 מדרגים, 165 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    23:21   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אכן זכה להארה  
בתגובה להודעה מספר 8
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
16104 הודעות, 76 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:46   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. חקירת חוק 'ישראל היום' משבשת לו את התדרים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איתי
חבר מתאריך 1.5.17
222 הודעות
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:48   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. האיש אולי מגלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   סימני חזרה בתשובה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
13996 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:50   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ממש לא. הוא פשוט רוצה לחזור לשלטון...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ניק מקומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.16
6597 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:48   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נרטיב לא תימני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
haier_82 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.08
10431 הודעות, 44 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:50   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בלבצן בלתי נלאה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Braveheart לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.10.16
4654 הודעות, 46 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    22:53   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ''ישראל חייבת ליזום מהלכים חדשים ופורצי דרך בכדי לשנות את המצב.''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הכי פורץ דרך יהיה אם פשוט תביטו במציאות ותכירו בה כפי שהיא ולא תנסו למכור הזיות לאלה שעדיין עוד באופן הזוי מצביעים לכם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
7182 הודעות, 65 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    23:02   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מרוב קונספציות מוטעות עדיף שאהרון5 יענה לו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

הנה ציטוט שלו שבעצם מסכמת את ההבדל בין ימין ל0מול הזוי.

"קונספציית אוסלו איננה רלוונטית עוד. ללא יוזמה שלנו וללא שותף רציני בצד השני"

מה שידענו לפני הוא יודע בדיעבד.
הימין צעק שזה אסון, היום הוא יודע שכך.

אותו הדבר עם שלום עכשיו.
מה זה שלום עכשיו? מה יהיה אחר כך?
בכמה דם נשלם על שלום עכשיו?
נשמע שלא מעניין באיזה תנאים, העיקר שיהיה עכשיו!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
erz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.1.09
1160 הודעות, 6 מדרגים, 9 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    23:03   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. חברו לתנועה בהלול, מסכים עם תוכן הדברים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כבודו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.7.13
3088 הודעות, 29 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י' בסיון תשע''ח    23:20   24.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. וזו התוכנית המדינית של מפלגת זהות!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

התוכנית המדינית

תקציר

רקע לתכנית המדינית: מבוא – מה הצורך בתהליך המדיני?

בטחון אזרחי ישראל

אנשי ציבור רבים טוענים כי הסדר מדיני חיוני לשמירה על בטחונם של תושבי ישראל, אך מוכנותם להקריב קורבנות "למען השלום" מעידה כי הסוגיה הביטחונית כנראה איננה דאגתם העיקרית.

אין בעיה דמוגרפית

הדמוגרפיה כבר לא מהווה בעיה. בניגוד לשלל הסקרים שהתפרסמו, האישה התל אביבית יולדת יותר משכנתה ברמאללה. גם מבלי להתחשב בשיקולי הגירה ועלייה, הרוב היהודי בין הירדן לים יישמר ואף יגדל.

כ-12,000 עד 16,000 איש עוזבים ומהגרים מיו"ש מדי שנה, דרך מעבר גשר אלנבי לבדו - רובם צעירים.

אין בעיה פלשתינית

בעיית הלאומיות ה"פלשתינית" נוצרה באופן מלאכותי כתגובה לציונות.

אין לאומיות "פלשתינית". ישנה אומה ערבית שאיננה מקבלת את עצם הריבונות היהודית בשום חלק של ארץ ישראל.

פתרון "הבעיה הפלשתינית" לא יפתור את יסוד הסכסוך: התנגדותם לכל ריבונות יהודית בארץ ישראל.

"הלחץ הבינלאומי" אינו הבעיה.

המציאות מלמדת כי תהליך מדיני מגביר את הלחץ הבינלאומי ולא להפך, ולכן הלחץ לא יכול לשמש עילה לקיומו.

העבר הוכיח לנו לא פעם שכאשר ישראל מתעקשת על הדברים החיוניים לה ולביטחונה, ארה"ב היא זו שנסוגה לבסוף מעמדתה, מבלי לכפות עלינו דרך פעולה אחרת.

התהליך המדיני אינו מועיל לכלכלה

כפי שפורסם על ידי חטיבת המחקר של זהות, סך העלות של הסכמי אוסלו לציבור הישראלי עד היום היא יותר מטריליון ש"ח. התהליך המדיני הוא נטל כבד על כלכלת ישראל.

מהי מטרתן האמיתית של תכנית אוסלו ובנותיה?

המטרה בתוכנית מדינית היא הביקוש ללגיטימיות לזהות הישראלית על חשבון הזהות היהודית.

וכך הסביר את הדברים לא אחר מאשר אדריכל אוסלו – ד"ר רון פונדק, שהלך בינתיים לעולמו.

"אני רוצה שלום כדי שתהיה 'ישראליוּת'. זהו אמצעי להעביר את ישראל מעידן אחד לעידן אחר. 'ישראליזציה' של החברה במקום 'ייהוד' שלה יאפשרו לשלב את הלאומיות היהודית, שגשוג התרבות הישראלית, הפרדת הדת מהמדינה ושוויון מלא למיעוט הערבי בישראל".

כשהמלחמה לא נגמרת השלום לא מתחיל

משבר הזהות הפנימי שלנו מוביל לכך שהמושג 'ניצחון' אינו בנמצא כלל בלקסיקון שלנו.

עמדת הנחיתות הבסיסית הנובעת מכך מבוטאת במדויק בסיסמא: "שטחים תמורת שלום". לאורך ההיסטוריה, תמיד הצד המנצח במלחמה, הוא זה שהציע שלום תמורת נכסי היריב.

גירוש יהודים מביתם הפך ללגיטימי, אך איש לא יעלה על הדעת לפעול כך כלפי ערבים – ובצדק! אבדן תחושת הצדק של המדינה גורם לה להפר את זכויות האדם הבסיסיות ביותר של אזרחיה.

מטרת התכנית המדינית: יצירת תשתית מדינית למימוש זהותה היהודית של מדינת ישראל

עקרונות:

ארץ ישראל – זו ארצנו.

ארץ ישראל היא ארצו של עם ישראל לבדו, מכח דבקותנו בה בכל הדורות, על יסוד החלטת בורא העולם, א-להי ישראל.

שמירת זכויות אדם: עלינו לשמור על זכויות האדם של כל תושבי הארץ, המקבלים את העיקרון הראשון, ומבקשים לחיות עמנו בשלום.

זכויות אדם וזכויות אזרח: זכויות אדם וזכויות אזרח שונות זו מזו.  זכויות האדם מוקנות לו מבוראו, ולכן אינן ניתנות לשלילה על ידי האדם. אזרחות ניתנת על ידי המדינה – על פי שיקול דעת אנושי, ולכן ניתנת גם לשלילה על פיו.

הגישה לשאלת האזרוח - הבהרה

הבעיה הדמוגרפית כבר מאחורינו, יכולנו לצרף את יהודה ושומרון למדינת ישראל, ולתת מיד אזרחות אוטומטית לכל תושבי יו"ש הערבים.

התנגדותנו למתן זכות בחירה אוטומטית – למי שאינם יהודים, היא התנגדות עקרונית. מדינת ישראל הוקמה בכדי להיות מדינה יהודית. הטענה לפיה החלת ריבונות מחייבת מתן אזרחות איננה טענת אמת.

ארצות הברית, למשל, החילה את ריבונותה בפורטו ריקו ובטריטוריות נוספות, אך משיקוליה שלה לא נתנה לתושביהן זכויות הצבעה מלאות.

כך (והרבה יותר מכך) מותר גם לישראל, שקמה מתוך מטרה אחת ויחידה – להקים לעם היהודי מדינה בארץ ישראל – להימנע ממתן זכויות פוליטיות של הצבעה לכנסת, ולהסתפק במתן מעמד מלא של תושבות קבע עם כל זכויותיו הנלוות, לאוכלוסיה הערבית ביהודה ושומרון, המקבלת את ריבונותה של מדינת ישראל.

שלבי התכנית המדינית:

א. ביטול הסכם אוסלו

מדינת ישראל תחליט ואז תודיע רשמית, לרשות הפלשתינית ול"קוורטט" על ביטול מלא של הסכם אוסלו וכל נגזרותיו והחזרת המצב המשפטי ביהודה שומרון ועזה לקדמותו לפני ההסכמים.

ב. הצעה לכל המחבלים לנסיגה מכובדת

ישראל תציע לכל אדם בשטחי יש"ע שאינו מוכן לחיות תחת שליטת ישראל, נסיגה מכובדת עם נשקו ומשפחתו, בדומה למה שהוצע לארגוני המחבלים במלחמת לבנון הראשונה.

ג. החזרת השליטה הצבאית והביטחונית הישראלית בכל השטח

גורמי הביטחון ישתלטו מחדש על כל שטחי יש"ע. בהשתלטות ולאחריה, יחוסלו, יגורשו או ייאסרו כל גורמי הטרור שיישארו עדיין בשטח.

ד. החלת ריבונות ישראל

בכל השטח המשוחרר תוחל מיד ריבונות ישראלית מלאה. יופיעו סממני ריבונות ישראל בכל יש"ע.

כל אזרח ישראלי יהיה רשאי לנוע בחופשיות בכל מרחב ציבורי.

בשלב הראשון, התושבים הערבים יקבלו תעודת תושב ישראלית זמנית.

ה. הצעת אפשרויות לבחירה אישית

לאחר החלת ריבונות ישראל, תיפתח בפני כל תושב בוגר, האפשרות לבחור בעצמו בין שלוש אפשרויות: "סל הגירה", תושבות ואזרחות. איש לא יאולץ להחליט מיד, והאפשרות לבחור תישאר פתוחה בפניו.

אפשרות א' - סל הגירה נדיב למעוניינים להגר

המעוניינים יוכלו למכור את רכושם באופן מהיר, פשוט ורווחי.

60% מהאוכלוסיה הערבית ביהודה ושומרון מעוניינת להגר – מדובר בסך הכל בכ-170,000 בתי אב.

מחירו של סל הגירה כזה למדינת ישראל יהיה קטן בהרבה מהמחיר שישראל משלמת על הסכמי אוסלו כל שנה (כ-10% מתקציב המדינה).

ישראל תסייע באיתור מדינות קולטות ובמציאת מקומות עבודה.

אפשרות ב' - מעמד של תושבי קבע

מעמד זה יותנה בהצהרת אמונים גלויה למדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי. תושבי הקבע יוכלו לנוע בחופשיות ולעבוד בכל רחבי הארץ, ובכלל להנות מכל הזכויות המוקנות מתוקף מעמד תושבות הקבע.

ההבדלים היחידים בינם לבין אזרח רגיל יהיו חובת החיול וזכות ההצבעה.

אפשרות ג' - קבלת אזרחות ישראלית

יוקם מסלול ארוך טווח לקבלת אזרחות ישראלית.  במסגרת המסלול, יידרשו הפונים למסלול זה להתגייס לצבא או לשירות הלאומי, ובכלל לקשור את גורלם עם מדינת ישראל בדומה לעדה הדרוזית והצ'רקסית.

בנוסף לאפשרויות הנ"ל, ישנן עוד שתי אפשרויות:

מי שירצה להגר בלי עזרת ישראל, יוכל.

מי שיילחם בישראל, יגורש, ייאסר או ייהרג, ורכושו יולאם.

עידוד עליה ופתרון בעיות הדיור לזוגות צעירים

הכרעת הסכסוך והאפשרות לקבל קרקע, צפויה להגביר את העלייה ולהביא להאצה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

לא יהיו עוד "התנחלויות", ותסולק האנומליה המשפטית שבה מאות אלפי ישראלים חיו עשרות שנים מחוץ לישראל, כשהם בלב ארץ ישראל.

שינוי הכיוון המדיני בישראל, צפוי להביא במהירות לשינוי מוחלט בהרכב הציבור המתגורר ביהודה ושומרון.

חששות ביחס לתכנית המדינית

חשיבה חדשה תמיד מעוררת חששות. להלן נתייחס לחששות הנפוצים העולים אצל מי שנפגש בקו המדיני של זהות לראשונה.

הלחץ האמריקאי

כשמנהיגי ישראל מעמידים את האינטרס הישראלי לפני הכל, הממשל האמריקאי מקבל זאת – זו עובדה שנוסתה פעמים רבות בשטח.

בשאלות יסוד כגון ריבונות ישראל בירושלים, ישראל לא אמורה ולא יכולה להיכנע בפני לחץ חיצוני.

הסיוע האמריקאי

ההנחה שישראל חיה מידה של ארה"ב היא מופרכת לחלוטין: היום סכום הסיוע כולו צבאי – עומד על כ-3.5 מיליארד דולר לשנה – כ-3% מתקציב המדינה – אחוז אחד מהתל"ג בסך הכול.

ה"סיוע" הוא למעשה הזרמת כסף אמריקאית לתעשיית הנשק של עצמה, על חשבון האינטרסים הביטחוניים והכלכליים של ישראל.

ויתור על ה"סיוע" הנו כורח המציאות. הוויתור אפשרי בהחלט מבחינה כלכלית, ונכון מבחינה ביטחונית.

החרם האירופי

 החרם האירופי הוא בעיקר תולדה של ויתור על הצדק הישראלי. הרחבת מעגלי החרם לגופים אירופיים, באה בעקבות התהליך המדיני.

ישראל תמיד מצפה כי בעקבות וויתוריה תזכה ליתר הבנה מצד העולם המערבי. המציאות התבררה תמיד כהפוכה. צפוי כי תהליך הפוך יזכה בהתאמה לתגובה דומה.

שיבה אל הצדק הישראלי תתקבל בוודאי במחאה, אך האומות הנאורות יתמכו באופן בסיסי בצד הצודק.

ה"חרם" הוא בעיקרו חרם מצד גורמים פרטיים. לאירופאים יש אינטרס בשמירת יחסי הסחר התקינים איתנו, ואפשרות החרם איננה ממשית.

חשוב לזכור שישראל הצודקת, החיה בשלום עם זהותה היהודית, יכולה לייצר חרם נגדי על מי שמחרים אותה.

המשפט הבינלאומי

וועדת השופט העליון אדמונד לוי, ניסחה בבהירות והכריעה גישה משפטית: שטח יהודה ושומרון הוכר כשטח המיועד למדינה יהודית, שאין בו ריבון זולתה.

עמדה זו של הועדה הייתה אמורה לקבל אימוץ רשמי של ממשלת ישראל שהזמינה את מסמך מסקנותיה. השיקולים הרגילים מנעו מהממשלה לעשות צעד זה בפומבי, אך אם כך הדבר, וכאלה הן המסקנות ביחס לשטח הנתון לשלטון צבאי מגומגם, קל וחומר שכך הדבר ביחס לסיפוח מלא, חד משמעי ומוסדר.

לאן יהגרו הבוחרים להגר?

בסקרים שה"פלשתינים" מפרסמים רואים שרובם רוצים ומוכנים להגר, אך אין להם את היכולת הכלכלית להגר מכאן. אנו נספק למהגרים את הכסף הדרוש.

אנו מצויים כיום בעידן עולמי של הגירה נרחבת של ערבים למדינות כמו צ'ילה (חצי מליון פלשתינים) ארה"ב, ארגנטינה וברזיל. מדינות העולם ישמחו ויעדיפו לקבל מהגרים מעזה עם "סל הגירה" שיקל על קליטתם, מאשר לקבל מהגרים חסרי כל, וחסרי היכרות כלשהי עם המערב.

"מדינת אפרטהייד"

האבחנה בין אזרחות על בסיס לאומי לאזרחות על בסיס טריטוריאלי מצרפת את ישראל למדינות נאורות אחרות הנוהגות כך, ודבר אין לה עם "אפרטהייד". יש הבדל בין זכויות אדם לזכויות אזרח.

עם ישראל שב למולדתו העתיקה בכדי להקים בה מדינה יהודית. העקרונות לפיהם אנו מעוניינים שמדינה זו תתפקד, הם האמצעי ולא המטרה.

במקום בו נראה כי מתן אזרחות ללאומים אחרים עלול לאיים על זהותה היהודית של ישראל – זו זכותה המלאה של ישראל שלא לעשות זאת.

מדיניות החוץ של ישראל

מדיניות החוץ תבנה את תדמיתה של ישראל בצורה שונה מזו של היום: ישראל צריכה להיות מדינת עם התנ"ך המבשרת דרך מוסרית לאנושות.

מדיניות החוץ של ישראל תפעל בהתאם לעקרונות הבאים:

שיתוף פעולה ופיתוח - ישראל תשאף לפתח יחסי מסחר ושיתוף פעולה טכנולוגי כלכלי ותרבותי עם כל מדינות העולם. הצלחתה של מדינה אחת אינה צריכה לבוא על חשבון האחרת.

כיבוד הריבונות הלאומית - ישראל תכבד את זכותם של מדינות ועמים לבחור בדרכם את המשטרים הרצויים להם.

הדדיות - ישראל תדרוש לכבד את ריבונותה. התערבות של מדינות זרות בישראל תחייב אותה להגיב בהתאם.

מופת מוסרי - ישראל תגנה הפרות של זכויות אדם בעולם ותשאף לצמצם שיתופי פעולה עם משטרים מפרי זכויות אדם.

מדינת העם היהודי - ישראל תעודד עלייה של יחידים, משפחות וקהילות, במטרה להשלים את שיבת ציון.

ירושלים - יעדים ומדיניות

ירושלים היא מוקד הזהות ואופק המשמעות של מדינת ישראל.

ירושלים שייכת לאומה כולה, ולא רק לתושביה. לכן, בירושלים תהיה מסגרת תכנונית מרכזית וכללי יסוד שיבטיחו את אופייה של העיר כעיר הקודש, וכמוקד הריבונות הישראלי.

תכנון אסטרטגי

חזון אסטרטגי לפיתוחה של ירושלים יחזיר אותה להיות "לב הארץ" ומוקד בינלאומי לעליה לרגל כבעבר.

ירושלים בעלת האוכלוסייה השסועה בין יהודים וערבים, המוזנחת מבחינת תשתיותיה והעומדת בצומת האינטרסים של כל העולם משוועת ליחס ריבוני, רחב היקף ובעל חזון.

הגיע הזמן להרגיש בעלי הבית בבירה ולהתנהג בהתאם. ירושלים קוראת לנו.

ירושלים רבתי ומטרופולין ירושלים

במידה ותכניתה המדינית של זהות תוגשם, ניתן יהיה להפסיק לחנוק את העיר בין חומות וגדרות – האיום הבטחוני יוסר.

ניתן להרחיב ואף להכפיל את שטחה העירוני של ירושלים למזרח ולצפון, ולהעניק לעיר עתודות קרקע נרחבות לשכונות חדשות עם תשתיות גישה מודרניות.

מטרופולין ירושלים צריך לכלול את בית לחם וגוש עציון בדרום, את בית שמש ומודיעין במערב, את רמאללה בצפון, ואת מעלה אדומים ויריחו במזרח.

תשתיות אסטרטגיות: כביש טבעת מטרופוליני

יש לקדם כביש טבעת היקפי לירושלים, שייצור ויתחום את המעטפת החיצונית של העיר, ויחבר אותה אל המרכזים האורבניים שסביבה, ואותם - אחד אל השני.

הכביש יקיף את ירושלים ממעלה אדומים במזרח, דרך בית לחם וגוש עציון בדרום, אל מבשרת ציון במערב והלאה אל גבעת זאב ונווה יעקב דרך כפר אדומים בחזרה.

מנחת פנימי ושדה תעופה בינלאומי

המנחת הפנימי בעטרות ייפתח מחדש ויורחב, ושדה תעופה בינלאומי לשירות העיר ייבנה בבקעת הורקניה ממזרח לעיר.

שדה התעופה ישרת את העיר באופן שוטף, ובפרט יאפשר את ההתמודדות עם תקופות העומס של התיירות והעלייה לרגל, המצריכים מרווח קיבולת נוסעים גבוה ביחס לתפקוד השוטף.

אוכלוסייה של שני מיליון מצדיקה שדה תעופה בינלאומי סמוך לעיר, ובפרט אם מדובר בעיר המושכת גלי תיירות. היום יש כ-2 מיליון תושבים במטרופולין ירושלים, מה שמקביל לאוכלוסיית גוש דן כולה.

שדרוג כביש ההר וכביש ירושלים גוש דן

הצעדים האסטרטגיים שנדרשים במהירות האפשרית על מנת להפסיק לעכב את הצמיחה הטבעית של המטרופולין הירושלמי בשל תשתיות גישה מיושנות, מפורטים במצע המלא בפרק התכנון האסטרטגי ביהודה ושומרון.

כבישים במזרח העיר וגישה לעיר העתיקה

תשתיות הגישה במזרח העיר לקויות ביותר, ולא מאפשרות את פיתוחה. המציאות הזו לא מאפשרת את מימוש פוטנציאל התיירות והעלייה לרגל של העיר העתיקה, וגם לא מאפשרת את הפיכת סביבת העיר העתיקה למרכז השלטוני של העיר. שתי בעיות אלה צריכות לבוא על פתרונן.

קריית השלטון

מיקומה הנוכחי של קריית הממשלה, משכן הכנסת ומושב בית המשפט העליון במערב העיר הוא תוצאת היותה של העיר מחולקת.

יוחל בהליך ארוך טווח של פינוי-פיצוי תושבים משטחים סמוכים להר, כדי לאפשר העתקה מדורגת של קריית הממשלה וסמלי ריבונות לקרבת העיר העתיקה והר הבית.

מלונאות עולה הרגלים

מדי שנה מגיעים לירושלים כמיליון וחצי תיירים. בקצב הגידול הקיים עתיד הענף לגדול בתוך שני עשורים בסדר גודל שלם.

פיתוח ובניית ירושלים כמוקד רוחני עתידים להכפיל ולשלש גם את הצפי הנוכחי ולמשוך עשרות מיליוני תיירים ועולי רגלים מהעולם.

לב העיר – הר הבית

"השולט בהר – שולט בארץ" – אורי צבי גרינברג

הר הבית הוא המקום המקודש בתבל. הר הבית הוא ליבה הפועם של הארץ. קו ישיר עובר בין הפקרת ההר לערעור הלגיטימיות על עצם קיומה של מדינה יהודית.

במעשינו אנו מוותרים בפועל על ההר, אך הוויתור על ההר לא מונע מלחמה אלא מביא אותה.

ה"אסטרטגיה" של ממשלות ישראל, היא התנערות ממימוש הריבונות בהר וגלגול ה"בעיה" לדורות הבאים. הדבר הובילה לפיחות מתמשך במעמד העיר, לחלוקתה בפועל מחדש, ולהעברת מירב הריבונות בלב בירת ישראל לידי הווקף הירדני.

כיום, לא ניתן לבנות בית בירושלים בלי אישור אישי של ראש הממשלה, וארגון אונסק"ו הופך את מדיניותה המעשית של ישראל להחלטה בינלאומית עקרונית, וקובע כי אין שום קשר בין ישראל להר הבית.

הערבים הם רק האמצעי בסכסוך פנימי זה. ישראל מקדשת את ההר למוסלמים בכדי לברוח ממנו בעצמה. התוצאה היא אובדן סלע היסוד להצדקת קיומנו בארץ כולה, והפניית האנושות נגדנו.

בקידוש ההר למוסלמים, מביאה ישראל על עצמה מלחמה. הריבון היחיד בהר הבית תהיה מדינת ישראל, באמצעות משטרת ישראל, ומשמר מיוחד שתקים לשמירת הביטחון, הסדר, וקדושת המקום. כל גורם זר, במדים ובלעדיהם, יורחק מן ההר לצמיתות.

הר הבית ייפתח לתפילה יהודית ויושם בראש רשימת המקומות הקדושים ליהדות.

הר הבית יימסר לניהולה של הרבנות הראשית או לגוף מיוחד מטעמה שיופקד על כך, שיוכל גם להסדיר את העלייה והתפילה של היהודים בהר במסגרת ההלכה לתחומים המותרים, ולסמנם בשטח.

בית כנסת יהודי יוקם על ההר.

ארכאולוגיה

הר הבית ייפתח למחקר ארכיאולוגי. הנזק הארכיאולוגי שנגרם על ידי הפקרת הר הבית בידי הוואקף הירדני הוא נזק שלא ישוער ושלא ניתן להשיב. המדיניות כרגע אוסרת על מחקר ארכיאולוגי בהר עצמו, וארכיאולוגים מסתובבים מסביב להר בלבד כבר חמישים שנה. לא עוד.

ריבונות

הוואקף הירדני יאבד את כל מעמדו המדיני בהר - משטרת ישראל תוצב על ההר בדרך קבע, ולא בשוליו כפי שהדבר נעשה היום.

ביקורים בהר הבית יורשו בכל שעות היממה ללא הגבלה, ושמירה על ביטחונם של אזרחי ישראל על הר הבית תובטח באופן מוחלט תוך הקצאת כל הכוחות המשטרתיים הנדרשים לכך.

הגישה להר ליהודים תותר מכל שערי הר הבית ללא סייג, כפי שהיא מותרת למוסלמים. המוסלמים ימשיכו להתפלל במסגד אל-אקצה. עם זאת, כל ניסיון להפוך את התפילות לאירוע לאומני יטופל בחומרה.

דגל ישראל יחזור להיות מונף בהר הבית באורח קבע, כביטוי לריבונות הישראלית המוחלטת במקום, וכביטוי לזהות היהודית שמהר הבית מוצַאָהּ, אליו היא שבה, וממנו חיותה.

 

רקע לתכנית המדינית

מבוא
כהקדמה לתכנית המדינית, עלינו להגדיר לעצמנו מהי מטרתה. בלי הגדרה נכונה של המטרה, לא ניתן לגזור פתרונות להשגתה. מקובל לחשוב שהמטרה המדינית הראשית של מדינת ישראל היא השגת "שלום", ושהבעיות לפתחנו הן הבעיה הביטחונית והדמוגרפית, בעיית הלאומיות הפלשתינית המתחרה על אותה כברת ארץ, ובעיית הלחץ הבינלאומי ובמיוחד האמריקאי. יש המוסיפים לכך גם בעיה כלכלית. אולם, בחינה שטחית למדי מראה שלא אלו הבעיות הדוחקות בנו ללכת למסלול של ויתורים במסגרת מה שמכונה "משא ומתן מדיני".

ה"שלום" לא יכול להיות מוגדר כמטרה של מדינה. הגדרת השלום כמטרה הביאה לכיבוש צ'כוסלובקיה על ידי גרמניה הנאצית, ואיפשרה לגרמניה הנאצית לפתוח במלחמת עולם. שלום מתקיים רק אם אף צד לא חושב שכדאי לו להילחם. מלחמת העולם הראשונה התחילה כאשר כל אירופה הייתה מרושתת בהסכמי שלום. אין לנו סיבה להניח שהסכמי השלום שלנו יהיו יציבים יותר.

הביטחון איננו הבעיה, שהרי ככול שאנו מתקדמים יותר ב"תהליך השלום" – רמת הביטחון יורדת. הסטטיסטיקה הרשמית של מספר נפגעי הטרור, נרצחים ופצועים, בנתוני הביטוח הלאומי, מראה בבירור שמאז שהתחלנו ב"תהליך אוסלו", מספרם זינק פי כמה. פיצוץ אוטובוסים ומסעדות על ידי מחבלים מתאבדים, וטילים על תל אביב וירושלים, לא נראו במקומותינו קודם ל"תהליך השלום" של הסכמי אוסלו. על פי הניסיון המצטבר, השאיפה לביטחון צריכה להרחיק אותנו מכל תהליך מדיני. אם אנו ממשיכים להקריב קורבנות "למען השלום" – כנראה שהסוגיה הביטחונית איננה הבעיה העיקרית שלנו.

גם הדמוגרפיה כבר לא מהווה בעיה. האישה התל אביבית כבר לא יולדת פחות משכנתה ברמאללה אלא להיפך. על פי המכון האמריקני-ישראלי לדמוגרפיה AIDRG:
"המשך המגמה הנוכחית, בתוספת סבירה של כחצי מליון עולים ב-20 השנים הבאות, עשויים לשדרג את הרוב היהודי מ-66% ל-80% ב-2035".

כלומר בלי שום תהליך מדיני, יכול הרוב היהודי בין הירדן לים – כולל ערביי יו"ש - להגיע ל-80% בתוך כ-20 שנה. תהפוכות מדיניות ומשברים כלכליים עשויים בהחלט להאיץ את התהליך. צה"ל גם דיווח לכנסת שאין לו מושג כמה ערבים בעצם חיים ביהודה ושומרון, ושצה"ל פשוט מאמין למספרים של "הרשות הפלשתינית", אף שברור שהם מנופחים מאד. הנתון היחיד שצה"ל מסר הוא על ממדי גל העזיבה הנמשך מיו"ש, כ- 12,000 עד 16,000 איש מדי שנה, דרך מעבר גשר אלנבי לבדו. רוב העוזבים הם צעירים.

בעיית הלאומיות ה"פלשתינית" נוצרה באופן מלאכותי כתגובה לציונות. אין שום בעיה "פלשתינית" בשטחי ארץ ישראל בהם קיים ריבון "ערבי", דהיינו: ירדני, מצרי, סורי או לבנוני. אם תיעלם חלילה ישראל מהמפה, תיעלם באותו הרגע גם "הלאומיות הפלשתינית".

"מטרת היהודים בארץ ישראל היא להקים מדינה יהודית בארץ ישראל; מטרת הערבים בארץ ישראל היא - שהיהודים לא יקימו מדינה יהודית בארץ ישראל". פברואר 1947, שר החוץ הבריטי ארנסט בווין מסביר באו"ם את יסוד הסכסוך

דבר לא השתנה מאז הסברו הממצה של השר הבריטי. אין באמת לאומיות "פלשתינית". ישנה אומה ערבית שאיננה מקבלת את עצם הריבונות היהודית בשום חלק של ארץ ישראל. לכן, פתרון "הבעיה הפלשתינית" לא יפתור את יסוד הסכסוך, כלומר, את התנגדותם לכל ריבונות יהודית שהיא בארץ ישראל. זו גם הסיבה שמדינה "פלשתינית" עדיין לא קמה ולעולם לא תקום, על אף שמעולם לא הוגשה לקבוצה כל שהיא מדינה על מגש כסף שכזה. מדינה - זה פשוט לא מה שהם רוצים.

ה"לחץ הבינלאומי" גם הוא אינו הבעיה, שכן תמיד הוא גובר ביחס ישר לכניסתה של ישראל לתהליכים מדיניים. החרם הכלכלי שהיה ברובו חרם ערבי, קודם שהכרנו בקיומו של העם ה"פלשתיני" ובזכותו על לב הארץ, הפך לחרם עם דגש אירופאי לאחר שהחל תהליך אוסלו. ערב הסכמי אוסלו ריחף סימן שאלה גדול מעל הלגיטימיות של אש"פ ומנהיגיו. שום סימן שאלה שכזה לא ריחף מעל זכותם של היהודים למדינה משלהם.

כיום – אחרי 20 שנה של 'תהליך מדיני' התהפכו היוצרות. אנו מכירים בהם, הם לא מכירים בנו, והאמריקאים לא מוכנים לחייבם לעשות זאת כתנאי לפתיחת משא ומתן. כלומר, תהליך מדיני מגביר את הלחץ ולא מפחית אותו, ולכן הלחץ לא יכול לשמש עילה לקיומו.

כמו כן, בכל הפעמים בעבר שבהן ישראל עמדה בנחישות מנומקת על הדברים החיוניים לה ולבטחונה, ארה"ב היא שנסוגה לבסוף, ולא כפתה עלינו לפעול אחרת. העולם לא נוקף אצבע נגד הטבח ועקירת האוכלוסין הבלתי-פוסקים במזה"ת. אירופה המוצפת מוסלמים עסוקה בצרותיה. וכיום ישראל מייצאת לא תפוזים אלא את מיטב הטכנולוגיה הנחוצה לעולם להמשך שגשוגו. אם יהיה "לחץ", הוא יהיה כזה שישראל תוכל לעמוד בו בקלות רבה מבעבר.

גם בעיה "כלכלית" לא בא התהליך המדיני לפתור. נהפוך הוא. כפי שפורסם על ידי חטיבת המחקר של זהות "בדו"ח אוסלו", הסכמי אוסלו שואבים כ 10.5% מתקציב המדינה בכל שנה, ולמעלה מטריליון (1,000,000,000,000!) ש"ח מאז נחתמו, לא כולל סעיפים שאינם ניתנים לחישוב כגון השפעת התהליך על עלויות הדיור.

בשנים האחרונות צועדת ישראל אל מעמד של מעצמה כלכלית לא בזכות התהליך המדיני, אלא למרות התהליך הזה. תקציב המדינה לשנת 2016 הוא 347 מיליארד ש"ח. אילולי התהליך המדיני, היו כיום לכאורה בקופה הציבורית יתרות בסדרי גודל של שלוש שנות תקציב (!). מדובר בסכום שהוא פי שנים וחצי מעלות מבצע אפולו האמריקני לכיבוש הירח.

מטרת תכנית אוסלו ובנותיה
ובכן, אם זה לא "השלום" ולא ה"ביטחון", לא ה"דמוגרפיה" ולא ה"לאומיות הפלשתינית", לא הלחץ הבין לאומי ולא הכלכלה – מה המטרה שלשמה אנו מבקשים תכנית מדינית? התשובה האמיתית והעמוקה היא שאנו מבקשים לגיטימיות לזהות הישראלית.

וכך הסביר את הדברים לא אחר מאשר אדריכל אוסלו – ד"ר רון פונדק, שהלך בינתיים לעולמו :
"אני רוצה שלום כדי שתהיה 'ישראליוּת'. השלום איננו מטרה בפני עצמה. זהו אמצעי להעביר את ישראל מעידן אחד לעידן אחר, לעידן של מה שאני מחשיב כמדינה נורמלית. 'ישראליזציה' של החברה במקום 'ייהוד' שלה יאפשרו לשלב את הלאומיות היהודית, שגשוג התרבות הישראלית, הפרדת הדת מהמדינה ושוויון מלא למיעוט הערבי בישראל".

אנו, כלומר ה"ישראלים", מבקשים להגדיר את עצמנו באמצעות שכנינו. אנו שואפים למצב בו שכנינו יקבלו את קיומנו באזור, ומתוך כך יאמצנו העולם כולו אל משפחת העמים. אנו שואפים למצוא את מקומנו בין האומות ; שואפים למצב בו נהפוך ל'עם ככול העמים' – ובקיצור – אנו שואפים לייצר ליהודים זהות לאומית רגילה, זהות הבאה ככל העמים, מתוך ריבונות בארצם, במקום הזהות הנבדלת מכל העמים, זו הנובעת מן הברית העתיקה החרותה בבשרם.

במילים פשוטות, אנו שואפים לישראליות במקום יהודיות: להגדיר את עצמנו על יסוד האזרחות במקום על יסוד הלאומיות. כל עוד שכננו נלחמים בנו ולא מקבלים את הישראליות החדשה הזו כלגיטימית, אנו מוטחים שוב לנקודת המוצא היהודית ממנה יצאנו, או ברחנו. לכן, אנו זקוקים להסכם עם הערבים. לא בשל כל התירוצים הביטחוניים, הדמוגרפיים והאחרים, אנו זקוקים להסכם בכל מחיר איתם, כדי להגשים את חלום הנורמליות הישראלית. היהודים צריכים את שיתוף הפעולה של הערבים, כדי להיות ישראלים, או אם תרצו – הישראלי צריך את הערבי כדי לשכוח שהוא יהודי.

אלפי קורבנות הטרור, מסירת חבלי מולדת, עקירת יישובים על יושביהם, טילים בשמי תל-אביב, אובדן הלגיטימיות הקיומית, אובדן של יותר מ- 10% מתקציב המדינה בכל שנה - ונזקים רבים נוספים – כל אלה מודה ד"ר פונדק – אינם מחיר ה'שלום' או פתרון ה'בעיה' הדמוגרפית, אלא מחיר שיש לשלם במסגרת המאבק הפנימי על זהותה של המדינה.

כשהמלחמה לא נגמרת, השלום לא מתחיל
עמדת הנחיתות הבסיסית, זו התולה את הזהות הישראלית בשכנינו, מתעלת אותנו למשחק סכום אפס, המבוטא במדויק בסיסמא: "שטחים תמורת שלום".

לאורך ההיסטוריה, תמיד הצד המנצח במלחמה, הוא זה המציע שלום תמורת נכסי היריב. אולם אצלנו מתקיים מצב ייחודי בו הפקדנו בידי האויב החלש מאיתנו – צבאית וכלכלית – את הנכס החשוב מכל: את מפתחות הזהות הישראלית. הנכס הזה אינו תלוי כלל בתוצאת המלחמה. נהפוך הוא, אם באופן תיאורטי, יושמד האויב לחלוטין, נמצא עצמנו שוב כ'עם לבדד ישכון' – בדד עם זהותנו היהודית. לכן, אסור לנו באמת לנצח - ואכן, מעולם לא ניצחנו באמת. אף לא מלחמה אחת ממלחמות ישראל נסתיימה בכתב כניעה ללא תנאי כמקובל במלחמות קיומיות בין העמים המסתיימות בתבוסה מוחלטת של אחד הצדדים בשדה הקרב.

משבר הזהות הפנימי שלנו מוביל לכך שהמושג 'ניצחון' אינו בנמצא כלל בלקסיקון שלנו. גם כשצה"ל משמיד את צבאות האויב, בגבורה ובכישרון רב, אין אנו מעלים על הדעת לעשות את הצעד האחרון ולהוביל את מדינות האויב לכניעה מדינית מפורשת, כי אז לא יהיה עם מי לעשות שלום ולקבל הכרה. לכן המלחמות שלנו אף פעם לא נגמרות. נשק חדש וחיילים טריים תמיד יימצאו לאויבינו, וכשהמושג 'ניצחון' אינו בנמצא, המלחמה אף פעם לא באמת נגמרת והשלום לעולם לא באמת יכול להתחיל.

מי שעיניו בראשו מבין שהתהליך שאנו עדים לו אינו תהליך שלום, אלא המשך המלחמה באמצעים אחרים. התוצאה של התהליך מקבילה לתוצאה של מערכה צבאית מוצלחת עבור האויב: אנו חווים אובדן שטחים ולגיטימיות, נזק כלכלי ודמורליזציה פנימית. ההכרה במסגרת הסכם אוסלו בצדק ה"פלשתיני", ובזכותם על ארץ ישראל, והוויתורים הטריטוריאליים שבאו בעקבותיו, לא הובילו לייתר השלמה עם קיומה של ישראל אלא בדיוק להיפך: לתהליך חמור של דה-לגיטימציה במדינות המערב. המחיר בנפש גדול פי כמה מזה ששילמנו קודם ל"תהליך השלום", המחיר הכלכלי עצום – אולם החמורה מכל היא הדה-לגיטימציה בתודעת הדור הישראלי החדש. הצעיר הישראלי שעמד על דעתו לאחר תחילת התהליך המדיני (גילאי 30-40) כבר אינו רואה עצמו כיליד הארץ, אלא כאורח בארצו. מלח הארץ וסלע קיומה הוא האדם הערבי. גירוש יהודים מביתם הפך ללגיטימי, אך איש לא יעלה על הדעת לפעול כך כלפי ערבים. ניתן, אם כן, לומר במפורש כי האויב מצליח לנצח אותנו ב"שלום" ולהשיג אט אט את שביקש להשיג ונכשל בכך במלחמה.

הישראלי שכבר מבין כי שלום לא יקבל, מקווה כי לפחות באמצעות 'בקשיש' בדמותם של שטחים ש"גזל" מן הערבי ב-1967, ייאות הערבי להתעלם מ"גזלת 1948". אולם, הנסיגה בלגיטימיות כבר חצתה מזמן את קו 1948. ה"חטא הקדמון" באוניברסיטאות הנחשבות במערב, כבר אינו כיבושי 1967, ואף לא תוכנית החלוקה ב-1947. ה"חטא הקדמון" הוא הצהרת בלפור ב-1917, כלומר עצם פתיחת הפתח לחידוש הריבונות היהודית בארץ ישראל בכל שטח שהוא.

"הקמנו לכם מדינה... חלמנו על מקום שבו ספר הספרים החדש ייכתב לקראת גאולת העולם, כי אתם הרי עם סגולה", הסבירו אינטלקטואלים בריטים לפרופ' זאב צחור את כעסם על ישראל, "היו לעולם ציפיות, וראו מה עשיתם". 
מתוך ראיון שנתן צחור למאיר עוזיאל בעיתון מקור ראשון

כל התוכניות המדיניות שמוצעות לציבור בישראל על ידי הקשת הפוליטית על כל גווניה, באות מתוך תודעת ה"'ישראליזציה' של החברה במקום 'ייהוד' שלה" – כלשונו של רון פונדק. האופק שלהן אינו מימוש הזהות היהודית במימד הלאומי, אלא בדיוק ההיפך. התוכניות כולן מניחות שהקונפליקט הוא טריטוריאלי, ולכן ויתור על טריטוריה יביא לשלום אשר יאפשר לנו להתקבל כעם נורמלי בין שכננו מקרוב ומרחוק.

אבל דווקא הבריחה מהזהות חוסמת כל תקווה לשלום. אם אנו זקוקים לשלום בכדי לקבל הכרה ב'ישראליזציה' החדשה שהמצאנו לעצמנו, ואם כתוצאה מכך מקבל האויב תעודת ביטוח ואיננו מסוגלים לגבות ממנו מחיר שאין הוא מסוגל לעמוד בו – מדוע שייתן לנו שלום? מדוע שלא יוסיף לדרוש עוד ועוד מחירים כפי שאכן הוא עושה? מדוע שלא יוסיף ויכריע את המאבק באמצעות "תהליך השלום"?

תכנית אלטרנטיבית יכולה אם כן להצליח, רק אם תשרת מטרה אסטרטגית הפוכה לחלוטין. לא 'ישראליזציה' של המדינה אלא 'ייהוד' שלה .

מטרת התכנית המדינית

יצירת תשתית מדינית למימוש זהותה היהודית של מדינת ישראל

עקרונות

ארץ ישראל - זו ארצנו
ארץ ישראל היא ארצו של עם ישראל לבדו,
מכח דבקותנו בה בכל הדורות, כעם וכיחידים,
על יסוד החלטת בורא העולם, א-להי ישראל ,
שברצונו, נתנה לנו .

שמירת זכויות האדם
עלינו לשמור על זכויות האדם של כל תושבי הארץ,
המקבלים את העיקרון הראשון,
ומבקשים לחיות עמנו בשלום.

זכויות אדם וזכויות אזרח
זכויות אדם וזכויות אזרח הן שונות זו מזו.
זכויות האדם מוקנות לו מבוראו, ולכן אינן ניתנות לשלילה על ידי האדם.
אזרחות ניתנת על ידי האדם/מדינה – על פי שיקול דעת אנושי, ולכן ניתנת גם לשלילה על פיו.

הגישה לשאלת האזרוח - הבהרה

כפי שפירטנו מקודם, הבעיה הדמוגרפית כבר מאחורינו, ויכולנו לצרף את יהודה ושומרון למדינת ישראל, ולתת מיד אזרחות אוטומטית לכל תושבי יו"ש הערבים.

התנגדותנו למתן זכות בחירה אוטומטית – למי שאינם יהודים – מיד עם החלת הריבונות, היא התנגדות עקרונית ולא תועלתנית. מדינת ישראל הוקמה בכדי להיות מדינה יהודית – מדינתו של העם היהודי - ועליה לבטא את העקרון הזה ולגונן עליו בשיטת המשטר שלה.

הטענה לפיה החלת ריבונות מחייבת מתן אזרחות איננה טענת אמת. בשונה מן הזכות לאזרחות, אותה רשאית כל מדינה לחלק לכל אדם על פי שיקוליה , זכויות האדם מוקנות לו מאת ריבונו של עולם, ושום ריבון בשר ודם אינו יכול לשלול אותן ממנו. בדיוק כפי שארצות הברית, שבהזדמנויות היסטוריות שונות כבשה את האי פוארטו ריקו, האי גואם, איי הבתולה, איי מריאנה הצפוניים ואת סמואה האמריקנית – החילה בהם את ריבונותה, אך משיקוליה שלה, נתנה לתושביהן מעמד של נתינים שאינם בעלי זכויות הצבעה מלאות , כך והרבה יותר מכך מותר גם לישראל, שקמה מתוך מטרה אחת ויחידה – להקים לעם היהודי מדינה בארץ ישראל – לייצר מעמד אזרחי נפרד, תוך הקפדה על שמירת זכויות האדם, למי שאינם יהודים, בכדי לבטא את מטרת היסוד שלשמה הוקמה ולשמור עליה.

שלבי התוכנית המדינית

א. ביטול הסכם אוסלו
מדינת ישראל תחליט רשמית, ואז תודיע רשמית, לרשות הפלשתינית ול"קוורטט" (ארה"ב, האיחוד האירופי, האו"ם, ורוסיה) , על ביטול מלא של הסכם אוסלו וכל נגזרותיו והחזרת המצב המשפטי ביהודה שומרון ועזה לקדמותו לפני ההסכמים. ישראל תצרף להכרזה זו הוכחות מוצקות ומפורטות לטענתה שההסכמים הופרו מהותית על ידי הצד השני מאז תחילתם, ואף שהצד השני מלכתחילה לא התכוון לסיים את הסכסוך ולחיות בשלום עם ישראל, ולכן זכותה של ישראל, ואף חובתה למען בטחונה, לבטלם.

בכך, יחזור מעמדם של כל אנשי אש"ף ורש"פ על שלל ארגוני ה"בטחון" שלהם מבחינת ישראל למעמד של מחבלים, בדומה למעמדם של אנשי חמאס כיום.

ב. הצעה לכל המחבלים לנסיגה מכובדת
כדי לחסוך שפיכות דמים, ישראל תציע לכל אדם בשטחי יש"ע שמבקש להמשיך להילחם נגדה, או שמבקש להמשיך לשאת נשק "פלשתיני", או שאינו מוכן לחיות תחת שליטת ישראל, נסיגה מכובדת, עם כלי נשקו , ועם משפחתו, במתכונת דומה לנסיגת אלפי מחבלי אש"ף מביירות בסיום מלחמת לבנון הראשונה. אז הם נסוגו מביירות באופן מסודר, ותחת ערבות ישראלית ובינלאומית לעזיבתם הבטוחה.

שב"כ יבדוק את רשימות העוזבים ויעביר לידי ארגוני המחבלים, בטרם נסיגה, רשימה של מבוקשים אשר אינם ברשימות העוזבים, אם יהיו כאלו, ואשר ישראל מתכוונת לעצרם או לחסלם לאחר הנסיגה המוסכמת בשל מסוכנותם, ויוצע להם לעזוב בבטחה כל עוד הם יכולים.

ישראל תנצל הזדמנות זאת של נסיגה מוסכמת של האויב לחו"ל כדי לשחרר ולגרש את האסירים הבטחוניים שבבתי הכלא שלנו. שחרור האסירים וגירושם מהארץ מוצע כאן אך ורק כחלק ממהלך הכרעה שבו ישראל מסיימת סופית חמישים שנות אי-הכרעה מצידה. השחרור יהיה בכפוף לרשימות שירכיב שב"כ. ייתכן שיהיו אסירים שיגורשו גם אם יבקשו להישאר בכלא, וייתכן שיהיו אסירים שבקשתם לעזוב תסורב, אלו ואלו בשל מסוכנותם.

לאחר נסיגה מוסכמת זו, כל אדם בשטחי יש"ע שיילחם נגד ישראל, בנשק או בהסתה או בפעילות אסורה אחרת, או שיישא נשק שאינו מורשה ע"י ישראל, ייחשב למחבל.

בינתיים, ישלימו צה"ל, שב"כ, ושאר גורמי הבטחון והממשל שלנו את הכנותיהם להשתלטות-מחדש מלאה של ישראל על כל שטחי יש"ע שאינם מצויים כבר כעת בשליטתנו המלאה.

יש להעיר שככל מבצע צבאי, אין הכרח שהתוכנית תבוצע מיד לאחר הקמת ממשלה בישראל, או שתבוצע כולה בבת אחת. שיקולים מבצעיים ומעשיים, וכמובן שמירת שלומם ובטחונם של אזרחינו וחיילינו, עשויים לדחות את תחילת כל שלב בתוכנית למועד מתאים, לפצל ביצוע באזורים שונים לטובת עקרון ריכוז המאמץ, וכדו'.

ג. החזרת השליטה הצבאית והבטחונית הישראלית בכל השטח
צה"ל, בסיוע שאר גורמי הבטחון, ישתלט מחדש על כל שטחי יש"ע. בנוסף לצעד המהותי שפורט מקודם, של הצעת נסיגה מכובדת, שמטרתו לחסוך שפיכות דמים, ישראל תעשה ככל שניתן כדי לצמצם שפיכות דמים לא-הכרחית של תושבי יש"ע הערבים במהלך ההשתלטות ולאחריה ולמנוע אסון הומניטרי (אספקת מי שתיה וכד'), אולם בכל מקרה, מדובר במצב מלחמה, ושמירת בטחונם של אזרחינו וחיילינו קודמת לכל שיקול אחר.

בהשתלטות מחדש ולאחריה, יחוסלו, יגורשו או ייאסרו כל גורמי הטרור שיישארו עדיין בשטח, ייהרסו כל מתקני הטרור ויבוצעו חיפושים יסודיים לאיתור נשק, מנהרות, חומרי הסתה, וכד'. בסיום המבצע, לא יישאר עוד בין הירדן לים שום גורם ריבוני או חמוש פרט למדינת ישראל.

ד. החלת ריבונות ישראל
בכל השטח המשוחרר תוחל מיד ריבונות ישראלית מלאה. החלת הריבונות תתבצע בהתאם לחוק "שטח השיפוט והסמכויות" שחוקקה הכנסת הראשונה זמן קצר לאחר קום המדינה. חוק זה קבע כבר אז מפורשות גם את ההצדקה המוסרית וגם את הנוהל להחלת ריבונות ישראל בחלקי ארץ ישראל שהושבו ע"י צה"ל לשליטת עם ישראל:
"כל חוק החל על מדינת ישראל כולה ייראה כחל על כל השטח הכולל גם את שטח מדינת ישראל וגם כל חלק מארץ-ישראל אשר שר הבטחון הגדיר אותו במנשר כמוחזק על ידי צבא הגנה לישראל".

בצמוד להחלת ריבונות ישראל בכל שטחי יש"ע, תוחלף החלת החוק הישראלי במזרח ירושלים שנעשתה לפי חוק "סדרי השלטון והמשפט", והחלת החוק הישראלי ברמת הגולן שנעשתה לפי חוק "רמת הגולן" - שתי החלטות שהיו שרירותיות במהותן, ללא נימוק מוסרי מפורש, בהחלת ריבונות ישראל לפי חוק "שטח השיפוט והסמכויות", שמסדיר החלת ריבונות ישראל בחלקי ארץ ישראל, ארצנו שלנו.

מיד עם סיום ההשתלטות הבטחונית, יוקמו תחנות משטרה ושאר סממני ריבונות ישראל בכל עיר וכפר ביש"ע. כל אזרח ישראלי יהיה רשאי לנוע בחופשיות בכל מרחב ציבורי. התושבים הערבים יקבלו תעודת תושב ישראלית זמנית. הם יוכלו לבחור את הנהגתם המוניציפלית, וישלמו את מיסיהם המוניציפליים, וישראל לא תגבה מהם מיסים ולא תיתן להם שירותים, פרט לשמירת הבטחון, כמו בכל מקום בישראל, ושירותי בריאות של ישראל, שיינתנו לכל דורש בתשלום מלא. גופי הבריאות המקומיים הערבים הקיימים, למשל "הסהר האדום", יורשו כמובן להמשיך לפעול.

ה. הצעת אפשרויות לבחירה אישית
עד כה מעולם לא הוצעה לתושבי יש"ע הערבים האפשרות לבחור אישית לעצמם כיצד הם מעדיפים להתמודד עם נוכחותה ושלטונה של ישראל. תמיד ההחלטה ניתנה לגורם שהחליט בשבילם החלטה אחידה: תחילה מדינות ערב, ולאחר מכן ארגוני הטרור.

לאחר החלת ריבונות ישראל והחזרת הבטחון האישי לתושבים בכל השטח, כולל הבטחון האישי של התושבים הערבים שסבלו קודם משלטון הפחד של ארגוני הטרור, תיפתח בפני כל תושב בוגר, או משפחה, האפשרות לבחור בעצמם בין שלוש אפשרויות: "סל הגירה", תושבות, אזרחות. איש לא יאולץ להחליט מיד, והאפשרות לבחור תישאר פתוחה בפניו.

אפשרות א' - סל הגירה נדיב למעוניינים להגר
● למעלה מ-60% מערביי יש"ע מביעים את רצונם להגר וכ-20,000 מתוכם עושים זאת מידי שנה. אחד החסמים העיקריים העומדים בפניהם הוא חוסר יכולתם למכור את רכושם תחת שלטון האימים שיצר הסכם אוסלו. ערבי המוכר כיום נדל"ן ליהודי – דינו מוות על פי חוקי הרשות הפלשתינית וחוקי ממלכת ירדן . השבת הריבונות באופן מלא, חיונית להסרת הפחד ולמתן אפשרות למעוניינים בכך למכור את רכושם באופן מהיר, פשוט ורווחי .
● סך העלות של הסכמי אוסלו לציבור הישראלי עד היום היא יותר מטריליון (אלף מיליארד!) ש"ח. מדובר בסכומים שכבר שילמנו, וממשיכים לשלם בכל שנה נוספת בה אנו צועדים בנתיב אוסלו - ללא סיום נראה לעין. מדובר בכ-10.5% מתקציב המדינה שנזרק בכל שנה.
● על פי נתוני המכון האמריקני-ישראלי לדמוגרפיה AIDRG, חיים כיום ביהודה ושומרון כ– 1.75 מיליון ערבים . כ-1.5 מליון נוספים חיים בעזה, מתוכם 1.2 מיליון בעלי תעודת פליט של האו"ם, וכ-300,000 בתחומי ירושלים המאוחדת, שאינם רלוונטיים משום שירושלים כבר בריבונות ישראל. 1.75 מיליון ערביי יו"ש הם כ-280,000 בתי אב. כיוון שרק 60% מעוניינים להגר – מדובר בכ-170,000 בתי אב רלוונטיים.

בסכום שישראל השקיעה בפרוייקט "המזרח התיכון החדש" של אוסלו, ניתן היה באופן תיאורטי להשקיע חמישה מליון ש"ח בכדי לסייע לכל משפחה ערבית ביהודה ושומרון המעוניינת להגר למצוא את עתידה במקום אחר. אנו מדברים כאן, כמובן, על סכומים קטנים בהרבה.

● חשוב להדגיש שההוצאה הזו נמשכת וביתר שאת. ישראל ממשיכה להוציא כ-10% מתקציבה על ההימור שכשל, פשוט משום שאין לה שום אופק אחר, כלומר מטרה אחרת מזו של רון פונדק - מטרה אחרת, כפי שאנו מגדירים בתוכנית המדינית הזו. ברגע שנגדיר לעצמנו מחדש את המטרה, ניתן להפנות את התקציב שיתפנה לטובת הפתרון האמיתי.
● בנוסף לרכישת הנדל"ן ולחבילת הסיוע הכספי, תסייע ישראל באיתור מדינות קולטות ובמציאת מקומות עבודה. כאן המקום להזכיר כי העולם המערבי סובל מ"גידול אוכלוסיה שלילי" והוא זקוק להגירה איכותית בכדי להוסיף ולקיים את עצמו ברמתו הנוכחית. השאלה היא מי יבנה את גורדי השחקים בברלין, לונדון וטורונטו. האם יהיו אלה מהגרים חסרי כל שבנו עד כה בקתות בוץ בסודאן, או אוכלוסיה מיש"ע שצמחה לצד מדינה מפותחת, מגיעה עם הון עצמי ובנתה את מגדלי עזריאלי בתל אביב.
● יש לציין ש"הגירה-לכאורה" של מפרנסים ללא משפחותיהם לא תזוכה בסל הגירה.

אפשרות ב' - מעמד של תושבי קבע
לאחר פרק זמן שייקבע בהתאם לצרכי הביטחון, יוכלו התושבים להגיש באופן מדורג, בקשה לקבלת מעמד של תושב קבע. קבלת מעמד זה תותנה בהצהרת אמונים גלויה למדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי. הבקשה תיבחן, ומי שיתברר כי לא היה מעורב בלחימה או פגיעה מכוונת במדינה, יוכל לקבל את מעמד תושב הקבע. תושבי הקבע יוכלו לנוע בחופשיות ולעבוד בכל רחבי הארץ. על תושבי הקבע יוחלו כל חוקי המס. ההבדל היחיד בינם לבין אזרח רגיל יהיו חובת החיול וזכות ההצבעה.

אפשרות ג' - קבלת אזרחות ישראלית
למבקשים לקשור גורלם בעם ישראל, להוכיח נאמנותם ולקבל לבסוף אזרחות ישראלית מלאה, יוקם מסלול ארוך טווח לקבלת אזרחות ישראלית - מסלול אשר בו ייבחנו לאורך זמן התאמתם ונאמנותם . מלבד הצהרת הנאמנות, מבחני שפה, המלצות וכדומה, יידרשו הפונים למסלול זה להתגייס לצבא או לשירות הלאומי. מובן שמי ששיתף פעולה עם ישראל בעבר יזכה לתהליך מהיר ומקוצר יותר.

כמובן שבנוסף לשלוש האפשרויות הנ"ל ישנן עוד שתי אפשרויות:
● מי שירצה להגר בלי סיועה של ישראל, יוכל.
● מי שיחליט להילחם בישראל, יגורש ייאסר או ייהרג, ורכושו יולאם.

עידוד עליה ופתרון בעיות הדיור לזוגות צעירים
● הכרעת הסכסוך על ארץ ישראל, ריבונותנו הברורה על ארצנו, והאפשרות לקבל קרקע ולהקים את ביתך בלב מולדתך העתיקה במחיר שווה לכל נפש ובקרבת מרכזי הערים הוותיקות ומקומות העבודה, שתיפתח עם פתיחת שטחי יהודה ושומרון להתיישבות, בשילוב עם הסרת החסמים בפני התפתחות המשק ויצירת מקומות עבודה רבים, צפויה להגביר מאוד את העלייה ולהביא להאצה מהירה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. כל זאת בהתאם לתכנית לפתרון בעיית הדיור המוצעת במצע זה.
● לא יהיו עוד "התנחלויות", ותסולק האנומליה המשפטית שבה מאות אלפי ישראלים חיו עשרות שנים מחוץ לישראל, ליד ישראל, בשטח צבאי, כשהם בלב ארץ ישראל.
● תודעת ה"אורחים בארצם", של צעירי ישראל וההסברה המתנצלת המשפיעה לרעה על תחושת הסולידריות של צעירים יהודיים עם המדינה – עתידה להתחלף בתחושת שייכות, צדק וייעוד משותף ומאתגר. כוחות המשיכה הכלכליים והזהותיים שייצור שינוי הכיוון המדיני בישראל, לצד כוחות דחייה הפוכים בתכלית (המשבר הכלכלי העולמי והאנטישמיות הגואה), צפויים להביא במהירות לשינוי מוחלט בהרכב הציבור המתגורר ביהודה ושומרון.

חששות ביחס לתכנית המדינית

הלחץ האמריקאי
לאורך כל היסטוריית היחסים הישראלית-אמריקאית, ידעה ארה"ב ליישר קו עם המדיניות הישראלית, ובלבד שהייתה זו מדיניות ברורה ועקרונית המוכנה לשאת בנטל הלחץ. מאז הקמת המדינה שלוותה בלחץ על בן גוריון, לבל יכריז על עצמאותנו - לחץ אשר כלל הפעלת אמברגו על אספקת נשק בשעתה הקשה ביותר של ישראל, ועד ללחץ האמריקאי שנועד למנוע את הפצצת הכור בעיראק, ובמקרים נוספים, התברר תמיד, שכאשר מנהיגי ישראל מעמידים את האינטרס הישראלי לפני האמריקני ומוכנים לספוג את הלחצים, מתיישר לבסוף הממשל האמריקני עם המציאות החדשה, והחיים חוזרים למסלולם. אין זה מתקבל על הדעת שבשאלות יסוד כגון ריבונות ישראל בירושלים תיכנע ישראל בפני לחץ אמריקאי או כל לחץ אחר.

הסיוע האמריקאי
אצל רבים בישראל התקבעה ההנחה כאילו ישראל חיה מידה של ארה"ב. מדובר בהנחה מופרכת לחלוטין. סכום הסיוע - שכיום כולו צבאי – עומד על כ-3.5 מיליארד דולר לשנה – כ-3% מתקציב המדינה – אחוז אחד מהתל"ג בסך הכול. 75% מן הסכום הזה חייבת ישראל להוציא ברכישת נשק אמריקאי, ובקרוב תעלה חובת הרכישה בארה"ב ל-100%.

חלק מן הסכום ניתן היה לחסוך ברכישת מערכות נשק ישראליות שהן בדרך כלל טובות וזולות יותר. חלק אחר ניתן היה להרוויח מהסרת החסמים הפוליטיים על ייצור וייצוא מערכות נשק ישראליות. גם עסקת ה F-35 היא דוגמה מצוינת לפגיעת ה"סיוע" האמריקני בביטחון ישראל ובכלכלתה. ה"סיוע" הזה הוא בעיקרו אינטרס אמריקני. תעשיית הנשק האמריקנית היא מנוע הצמיחה המרכזי שהאמריקנים יכולים לסמוך עליו - תעשיה שצומחת גם בתקופת השפל הנוכחית, פי שבע ויותר מכל תעשיה אחרת בארה"ב, ומספקת מאות אלפי מקומות עבודה. ה"סיוע" הנו למעשה הזרמת כסף אמריקנית לתעשיית הנשק של עצמה על חשבון האינטרסים הביטחוניים והכלכליים של ישראל. מדובר בסכומי עתק המנוהלים ללא פיקוח ממשי ומזמינים שחיתות בהיקף נרחב.

לא רק לישראל מספקים האמריקאים נשק. ארה"ב מציפה את המזרח התיכון בנשק אמריקני ומספקת למדינות ערב נשק בהיקף שעולה על זה המיועד לישראל. הצבא הערבי היחיד שנותר סמוך ומאיים על גבולה של ישראל הוא הצבא המצרי – בזכות התמיכה והחימוש בנשק אמריקני שמצרים קיבלה תמורת הסכמתה לחתום איתנו על חוזה השלום בקמפ דיוויד.

ויתור על ה"סיוע" האמריקני הנו, אם כן, כורח המציאות . באופן יחסי כלכלת ישראל חזקה ויציבה הרבה יותר מזו האמריקאית. מאזן הסחר בין המדינות עומד על כשליש לטובת ישראל. הוויתור על ה"סיוע" אפשרי בהחלט מבחינה כלכלית, ונכון מאוד מבחינה ביטחונית. ישראל תוכל להוסיף ולרכוש בכסף ישראלי מערכות אמריקאיות שהיא באמת זקוקה להן, אך במקביל תגוון את אמצעי הגנתה במערכות ישראליות ואחרות.

כמו כן, ארה"ב היא מדינה דתית מאוד, יחסית לעולם המערבי ויחסית לתדמיתה הנפוצה. התמיכה הציבורית האמריקאית בישראל מושתתת על ערכים משותפים של אמונה וחירות שיסודן בתנ"ך ובנביאי ישראל. תמיכתם או אי תמיכתם של הממשלים האמריקניים לדורותיהם אינה משקפת את ההזדהות הציבורית לעומקה, משום שמדינת ישראל עצמה מנוכרת לאותם ערכים. החיבור לזהות היהודית במקום הניכור ממנה – כפי שהוא מבוטא במטרת התוכנית הזו - עתיד להציף ולהגביר את הזדהות הציבור האמריקני, ולאחר תקופה קצרה תיישר עמו גם ההנהגה האמריקאית קו מדיני.

כל זה ברור שבעתיים מאז בחירת הנשיא טראמפ, המשדר שדרים פרו-ישראליים ביותר, ובמקביל הצהיר כבר על כוונתו לשקול את המשך הסיוע.

החרם האירופי
כפי שהסברנו, החרם האירופי הוא בעיקר תולדה של ויתור על הצדק הישראלי. מאז ומתמיד הוחרמה ישראל על ידי מדינות ערב ועמדה בחרם הערבי ללא קשיים מיוחדים. הרחבת מעגלי החרם לגופים אירופיים, לא באה בשל חוסר תהליך מדיני, כפי שנהוג להסביר, אלא בדיוק להיפך – היא באה בעקבות התהליך המדיני.

תמיד מצפה ישראל כי בעקבות וויתוריה תזכה בייתר הבנה מצד העולם המערבי. המציאות התבררה תמיד כהפוכה. תמיד לאחר תקופה קצרה של תמיכה רפה מן הפה ולחוץ, הוביל הוויתור על הצדק הישראלי לתביעה מוסרית גוברת מצד המערב – תביעה המתורגמת ללחץ מדיני ובשוליים גם ללחץ כלכלי. צפוי כי תהליך הפוך יזכה בהתאמה לתגובה דומה. שיבה אל הצדק הישראלי תתקבל במחאה יחסית רפה, אך האומות הנאורות ישובו לתמוך באופן בסיסי בצד הצודק.

חשוב לזכור שה"חרם האירופאי" הוא בעיקרו חרם מצד גורמים פרטיים. לאירופאים אינטרס ברור בשמירת יחסי הסחר התקינים עם ישראל. על פי נתוני הלמ"ס, מייבאת ישראל מאירופה בהיקף של כ-25 מיליארד דולר בשנה, ומייצאת מוצרים חיוניים וייחודיים – בעיקר בתחום ההייטק. החרמת ישראל מצד ממשלות אירופאיות, מלבד מוצרי ההתנחלויות – כלל לא עומדת, וגם לא תעמוד על הפרק.

לסיום נושא זה, חשוב לזכור שישראל הצודקת, החיה בשלום עם זהותה היהודית, והפונה אל האנושות המאמינה – יכולה לייצר (ובקלות) חרם נגדי על מי שמחרים את ישראל. בארה"ב לבדה חיים כ-80 מיליון אוונגליסטים שסיסמתם היא הפסוק "ואברכה מברכך, ומקללך אאור" (בראשית י"ב, ג'). רמז מממשלת ישראל, יספיק בכדי להפוך כל מחרים למוחרם, על ידי ציבור ענק החפץ להתברך בברכת האל לעם שפסוק זה נאמר עליו - ולהופכו למאוד לא כדאי.

המשפט הבינלאומי
שאלה זו איננה שאלה של תוכן, אלא שאלה של נכונות לעמוד מאחורי האמת. מעמדם של יהודה ושומרון הוא פשוט הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין, כפי שניסחה בבהירות וועדת השופט העליון אדמונד לוי, שהכריעה כגישה המשפטית לפיה אין מעמד יהודה ושומרון כמעמד שטח צבאי כבוש. הוועדה סברה כי שטח יהודה ושומרון הוכר כשטח המיועד למדינה יהודית במסגרת הצהרת בלפור ב־1917 יחד עם הצהרות בינלאומיות נוספות בתקופה שלאחריה, וכי תכנית החלוקה מ־1947, שבה הובטח שטח זה למדינה פלשתינית, לא הגיעה לידי מימוש, ועל כן פקעה ולא קנתה אחיזה במשפט הבינלאומי. באופן דומה, הסיפוח הירדני של יהודה ושומרון ב־1950 לא הוכר על ידי מדינות העולם, ועל כן פקע גם הוא (בייחוד על רקע הכרזתה של ירדן מ־1988 כי היא מסתלקת מתביעת בעלות על שטחי יהודה ושומרון), ועל כן עדיין עומדת בתוקפה הצהרת בלפור מ־1917 שיעדה את שטחי יהודה ושומרון למדינה יהודית‏.

עמדה זו של הועדה הייתה אמורה לקבל אימוץ רשמי של ממשלת ישראל שהזמינה את מסמך מסקנותיה. השיקולים הרגילים מנעו מהממשלה לעשות צעד זה בפומבי, אך אם כך הדבר, וכאלה הן המסקנות ביחס למציאות של שלטון צבאי, שהננו מפוקפק מיסודו, קל וחומר שכך הדבר ביחס לסיפוח מלא, חד משמעי ומוסדר.

לאן יהגרו הבוחרים להגר?
ישנן מדינות רבות, למשל בדרום אמריקה, שקלטו במשך שנים וממשיכות לקלוט מהגרים ערבים מארץ ישראל באופן חוקי ולא כמסתננים. יש להם לאן להגר. רבים מהם, בעיקר צעירים רווקים, מהגרים כל הזמן גם בלי עזרתנו. הסקרים שה"פלשתינים" עצמם מפרסמים מדי פעם בעיתונות שלהם מראים שרובם רוצים ומוכנים להגר, אך אין להם את היכולת הכלכלית להגר מכאן. אנו נספק להם את הכסף הדרוש, וזה ישתלם מאד גם לנו.

היומון "אל-קודס", פירסם כתבה נרחבת על היקף ההגירה של צעירים מיהודה ושומרון , וציין בה, כי לפחות 400 אלף צעירים היגרו בעשורים האחרונים לחו"ל. על פי הכתבה, ישנם כפרים, בעיקר באיזור רמאללה, דוגמת דיר דבואן, המלאים בארמונות, שרובם נטושים, או מאוכלסים בזקן או זקנה. תושב הכפר רמון מזרחית לרמאללה מספר כי מתוך 44 בני כיתתו בכפר, 40 מתגוררים בארה"ב, וגם האחרים מקבלים כל העת הצעות להגר, כי החיים בארה"ב נוחים בהרבה, מחיי הפלשתינים באיו"ש. לדבריו, ברמאללה, ישנו משרד המתאם הגעת פלשתינים לראיונות לקבלת ויזה בקונסוליה האמריקאית במזרח ירושלים ורבים נעזרים בשירותיו.

אנו מצויים כיום בעידן עולמי של הגירה נרחבת, ובפרט של ערבים, שמהגרים מארצות ערב האומללות. עשרה מליון ערבים חיים כיום בברזיל. נשיאת ברזיל לשעבר, דילמה רוסף, אמרה בענין גל ההגירה לאירופה שהיא קידמה בברזיל מדיניות של קליטת מהגרים מכל העולם, שהתערובת האתנית היא חלק מזהותה של ברזיל, וש"ברזיל נבנתה על ידי קבוצות אתניות רבות מתרבויות רבות".
● ברזיל היא המדינה החמישית בעולם בגודל שטחה ואוכלוסייתה ומדינות נוספות ביבשת דרום אמריקה פתוחות להגירה ערבית מסיבית.
● מליוני ערבים חיים בצרפת.
● שלושה מליון וחצי ערבים חיים בארה"ב.
● שני מליון בארגנטינה.
● בצ'ילה חיים מליון ערבים, מחציתם "פלשתינים".

וההגירה נמשכת. ארצות המוצא שמספר המהגרים מהן לשבדיה גדל כיום הכי מהר הן סוריה, סומליה, אפגניסטן, ואריתריאה.

כלומר, לא רק שאין סיבה שמדינות בעולם לא יקבלו מהגרים גם מעזה, ובמספרים גדולים, אלא הם ישמחו ויעדיפו לקבל אותם, ובפרט עם "סל הגירה" שיקל על קליטתם, מאשר לקבל מהגרים חסרי כל, ממש כך, וחסרי היכרות כלשהי עם המערב, כמו למשל מסומליה ואפגניסטן.

"מדינת אפרטהייד"
ראשית, אי אפשר שלא לציין שעבדות במובנה הקדום שרירה וקיימת כיום אך ורק בחלק מן המדינות המוסלמיות. לכן, מגוחך ומקומם לשמוע האשמות ב"אפרטהייד" מנציגי תרבות השיעבוד המוסלמית ותומכיהם, כלפי המדינה המייצגת את בשורת החירות היהודית.
ובאשר לטענה עצמה, ה"אפרטהייד" הדרום-אפריקאי היה סל של חוקי הפרדה ואפליה על בסיס גזעי. איש אינו טוען שבארה"ב נהוגה מדיניות אפרטהייד משום שתושבי סמואה או פוארטו-ריקו שבריבונות ארה"ב אינם זכאים להצביע. הסיבה לכך היא שאיש בארה"ב לא יוריד מן האוטובוס אדם פורטוריקני בגלל צבע עורו. מאידך גיסא, תושב דרום-אפריקני לא היה יכול לשנות את צבע עורו בכדי לעלות לאוטובוס.

הבדלי מעמד אזרחי קיימים במספר מדינות במערב והם אינם נחשבים ל"אפרטהייד". האבחנה בין אזרחות על בסיס לאומי לאזרחות על בסיס טריטוריאלי מצרפת את ישראל למדינות נאורות אחרות ודבר אין לה עם "אפרטהייד".

יש הבדל בין זכויות אדם – זכויות המוקנות לו מידי בורא עולם, ובשר ודם אינו יכול לשלול אותן, לזכויות אזרח, הניתנות על ידי מדינות מעשה ידי אדם על פי האינטרסים והערכים שלהם.

עם ישראל שב למולדתו העתיקה בכדי להקים בה מדינה יהודית. העקרונות לפיהם אנו מעוניינים שמדינה זו תתפקד, הם האמצעי ולא המטרה. במקום בו נראה כי מתן אזרחות ללאומים אחרים עלול לאיים על זהותה היהודית של ישראל – זו זכותה המלאה של ישראל שלא לעשות זאת.

מדיניות החוץ של ישראל

מדינת ישראל תשאף ליישם בזירה הבינלאומית את ההבטחה "ונברכו בך כל משפחות האדמה". יש ציפייה מיוחדת מישראל, מדינת עם התנ"ך, כי לצד השתלבותה בקדמת המדינות המפותחות טכנולוגית, היא תהיה גם מופת מוסרי, "אור לגויים" - לעולם מבולבל ולתרבויות השוקעות במהירות.

מדיניות החוץ תבנה את תדמיתה של ישראל בצורה הפוכה לזו שנעשתה עד כה. במקום מדינה המבקשת לגיטימציה מן האומות, ומסבירה ללא הצלחה מדיניות שקשה מאד להסביר , ישראל צריכה להיות מדינה המבשרת דרך מוסרית לאנושות, מדינת עם התנ"ך הנותנת לגיטימיות להתנהלות מוסרית, ושוללת לגיטימיות ממדינות שאינן פועלות כך.

מדיניות החוץ של ישראל תפעל בהתאם לעקרונות הבאים:
1. שיתוף פעולה ופיתוח - ישראל תשאף לפתח יחסי מסחר ושיתוף פעולה טכנולוגי כלכלי ותרבותי עם כל מדינות העולם, מבלי להתפשר על עקרונותיה. ישראל תפעל לעזור למדינות מתפתחות לפתח את ההון האנושי שלהן, ללא יצירת תלות בה. ישראל תפתח תשתיות כדי לנצל טוב יותר את מקומה הגאוגרפי בצומת נתיבי הסחר הימי והיבשתי של אסיה-אירופה-אפריקה. אנו מאמינים שהצלחתה של מדינה אחת אינה צריכה לבוא על חשבון האחרת, ושהתנאי להמשך השגשוג שלנו הוא השגשוג של מדינות אחרות בשוק העולמי.
2. כיבוד הריבונות הלאומית - ישראל תכבד את זכותם של מדינות ועמים לבחור בדרכם את המשטרים הרצויים להם ללא התערבות חיצונית. ישראל תימנע מלהתערב בפוליטיקה הפנימית או בסכסוכים של מדינות אחרות, אלא אם משטריהן ביקשו מישראל להשיא להם עצה או לתווך. עקרון זה תקף כל עוד המדינה האחרת אינה מתערבת מצידה בנעשה בישראל.
3. הדדיות - כפי שישראל תכבד את הריבונות של מדינות אחרות, כך היא תדרוש מהן לכבד את ריבונותה . התערבות של מדינות זרות בישראל באמצעות ארגונים ישראליים או קבוצות טרור, תחייב את מדינת ישראל להגיב בהתאם.
4. מופת מוסרי - ישראל תגנה הפרות של זכויות אדם בעולם . ישראל לא תייצא נשק וידע צבאי למדינות המשתמשות בנשקן כדי להפר זכויות אדם , ותשאף לצמצם שיתופי פעולה עם משטרים מפרי זכויות אדם .
5. מדינת העם היהודי - ישראל היא מדינתו של כל העם היהודי, בציון ובגלות. ישראל תפעל לא רק לחיזוק הקשר עם יהדות הגולה, אלא תעודד עלייה של יחידים, משפחות וקהילות, במטרה להשלים את שיבת ציון.

ירושלים - יעדים ומדיניות

"אך בבואי היום לשיר לך, ולך לקשור כתרים, קטונתי מצעיר בנייך ומאחרון המשוררים"."ירושלים של זהב", נעמי שמר

ירושלים אינה עוד עיר בירה. ירושלים היא תמצית הקיום הלאומי היהודי. היא עשויה מהיסטוריה בת שלושת אלפים שנה, מגעגועים בני אלפיים שנה, מתקוות, מקדושה, משבועת חתנים, מדם, יזע ודמעות – אין מדינה יהודית בלי ירושלים.

ירושלים "לא נתחלקה לשבטים"
בשונה מערים אחרות – ירושלים היא סמל, מוקד הזהות ואופק המשמעות של מדינת ישראל. ירושלים שייכת לאומה כולה, לא רק לתושביה - ולכן לאומה, באמצעות נציגיה, יש את הסמכות והחובה להיות מעורבים בתכנונה ובעיצוב פניה. גם כיום מבינים תושבי העיר שיש מחיר למגורים בעיר שהיא לא רק שלהם . בתוך גבולות התכנון הלאומי של העיר, יישמרו כל כללי החירות היזמית והתכנונית אותם נחיל בשאר חלקי הארץ, אולם בשונה מערים אחרות – בירושלים תהיה מסגרת תכנונית מרכזית וכללי יסוד שתבטיח את אופיה של העיר כעיר הקודש מחד, וכמוקד הריבונות הישראלי – מאידך.

תכנון אסטרטגי
ירושלים בירת ישראל נעדרת כיום חזון אסטרטגי אשר יחזיר אותה להיות "לב הארץ" ומוקד בינלאומי לעליה לרגל כבעבר.

הבריחה מירושלים, שהחלה במסירת העיר העתיקה לירדנים במלחמת השחרור, והמשיכה במסירת הר הבית לווקף הירדני במלחמת ששת הימים, נמשכת עד ימינו והפכה שנית את בירת ישראל לעיר ספר חצויה.

מטרופולין ירושלים צריך לכלול את בית לחם וגוש עציון בדרום, את בית שמש ומודיעין במערב, את רמאללה בצפון, ואת מעלה אדומים ויריחו במזרח.

מטרופולין זה, שישמר ויפתח ריאות ירוקות ופארקים ואתרים היסטוריים, עם בנייה למגורים, מלונאות מודרנית, כביש טבעת ורשת כבישים ומנהרות פנימית, תחנות רכבת, ושדה תעופה פנימי בעטרות - מטרופולין זה עתיד להיות ה"גוש דן" הירושלמי שיציב את ירושלים במרכז הארץ כפי שראוי לה, במקום בשוליה.

קריית השלטון
יוחל בהליך ארוך טווח של פינוי-פיצוי תושבים משטחים סמוכים להר, כדי לאפשר העתקה מדורגת של קריית הממשלה וסמלי ריבונות לקרבת העיר העתיקה והר הבית .

מלונאות עולי רגלים
מדי שנה מגיעים לירושלים כמליון וחצי תיירים והם מתארחים בכ 10,000 חדרי מלון בבירה. בקצב הגידול הקיים עתיד הענף לגדול בתוך שני עשורים בסדר גודל שלם.

פיתוח ובניית ירושלים כמוקד רוחני עתידה להכפיל ולשלש גם את הצפי הנוכחי ולמשוך עשרות מליוני תיירים ועולי רגלים מהעולם. על העיר להיערך לקליטתם. מדובר כמובן במנוע צמיחה אדיר, שיחזיר במהרה את ההשקעות (הפרטיות) בתשתית המלונות החדשה והחדישה.

לב העיר – הר הבית
"השולט בהר - שולט בארץ" - אורי צבי גרינברג .

הר הבית הוא המקום המקודש בתבל. זהו המקום בו בחר א-להי ישראל להשכין שכינתו בעולמו, המקום בו מתחברת הפיסיקה והמטה-פיסיקה – המקום בו נברא אדם הראשון ונעקד אבינו יצחק, המקום בו נוצקו החיים והאומה, המקום בו עמד מקדשנו הראשון ומקדשנו השני – וכפי שבאורח פלא, התגשמו רוב הנבואות בדבר שיבת ציון, כך יתגשמו שאריתן, ובבוא העת, ישכון בהר לנצח - מקדשנו השלישי.

הר הבית הוא ליבה הפועם של הארץ. יפה זיהה אצ"ג באחיזתנו בהר את המדד לריבונות ישראל בארץ כולה. כשאנו מאבדים את אחיזתנו בהר, הלב חולה, זרימת הדם מתמעטת והאיברים מתדלדלים. כשהשליטה בהר נמסרת בפועל לווקף הירדני, ירושלים חוזרת ונחלקת, וערי ישראל מתרגלות למתקפות טילים כפי שאיש לא שיער בעבר. קו ישיר עובר בין הפקרת ההר לערעור הלגיטימיות על עצם קיומה של מדינה יהודית, בכל מקום בארץ - ערעור שצף ועולה כיום במכובדות והנאורות שבמדינות.

כשאנו אומרים במעשינו שאין לנו חלק בהר, אומר זאת העולם באונסק"ו, וכשאומר זאת העולם, אובדת הלגיטימיות לאחיזתנו בארץ, וכשאובדת הלגיטימיות לאחיזתנו בארץ, נוצקת הלגיטימיות לתקוף אותנו, וחוסר הלגיטימיות שלנו להגן על עצמנו. הנה כי כן, הויתור על ההר לא מונע מלחמה אלא מביא אותה.

ה"אסטרטגיה" של ממשלות ישראל מאז מלחמת ששת הימים, היא התנערות ממימוש הריבונות בהר וגלגול ה"בעיה" לדורות הבאים. ה"אסטרטגיה" הזו הובילה לפיחות מתמשך במעמד העיר, לחלוקתה בפועל מחדש, ולהעברת מירב הריבונות בלב בירת ישראל – בהר הבית – לידי הווקף הירדני. כיום, במקומות בהם שיחקו ילדים יהודים בבטחה במזרחה של העיר כבר לא דורכת כף רגל יהודי, לא ניתן לבנות בית בירושלים בלי אישור אישי של ראש הממשלה, וארגון אונסק"ו הופך את מדיניותה המעשית של ישראל להחלטה בינלאומית עקרונית, וקובע כי אין שום קשר בין ישראל להר הבית.

ההחלטה למסור את מפתחות ההר למוסלמים, מיד עם שחרורו, שווקה כתבונה מדינית, כ"ריאל פוליטיק" של שר הביטחון דאז משה דיין. אולם האמת היא שלא מדובר היה באילוץ אלא באסטרטגיה. כבר במלחמת השחרור הובילה אסטרטגיה מכוונת לנפילת הרובע היהודי ולאובדן ההזדמנות לשחרר את ההר, ואת כל יהודה ושומרון. קודם למלחמת ששת הימים התנגד דיין (וגם שרי המפד"ל) לשחרור העיר העתיקה, ואפילו מח"ט הצנחנים המשחררים, מוטה גור, היה משוכנע שבתוך זמן קצר יוחזר ההר לידי הירדנים.

הישראליות לא רצתה את "כל הוותיקן הזה" – כלשונו של משה דיין. גם הדתיות לא רצתה את ההר שמחזיר את התורה מן המימד הדתי-אישי הגלותי למימד התרבות הלאומית – וזו סיבת העומק להתנגדות החרדית לשיבת היהודים אל ההר כיום. אין דבר יותר אנטי-"דתי" ואנטי-גלותי מהר הבית והמקדש.

ירושלים היא מבוע של סכסוך הזהות הפנימי בתוך החברה הישראלית. הסכסוך שבין הזהות הישראלית והזהות היהודית. ההר נמסר והעיר נחלקת משום שהזהות הישראלית/דתית – בורחת מן השיבה אל הזהות היהודית/תרבותית. השיבה אל ההר היא החיבור שבין התרבויות.

הערבים אינם הסיבה, הערבים הם רק האמצעי בסכסוך פנימי זה. ירושלים אינה מופיעה בקוראן ולו פעם אחת. כשהמוסלמים בהר, הם משתחווים דרומה, אל מכה - ומפנים אל כיפת הסלע ואל מקום קודש הקודשים וארון הברית - את אחוריהם.
ישראל מקדשת את ההר למוסלמים בכדי לברוח ממנו בעצמה. התוצאה היא אובדן סלע היסוד להצדקת קיומנו בארץ כולה, והפניית האנושות נגדנו. בקידוש ההר למוסלמים, מביאה ישראל על עצמה מלחמה.

אין ירושלים בלי ההר. הריבון היחיד בהר הבית תהיה מדינת ישראל, באמצעות משטרת ישראל, ומשמר מיוחד שתקים לשמירת הביטחון, הסדר, וקדושת המקום . כל גורם זר, במדים ובלעדיהם, יורחק מן ההר לצמיתות.

המדיניות בהר בפועל

"גם" הר הבית הוא מקום קדוש
הר הבית ייפתח לתפילה יהודית ויושם בראש רשימת המקומות הקדושים ליהדות - רשימה ממנה הוא נעדר בינתיים. מתוקף חוק השמירה על המקומות הקדושים הוא יימסר לניהולה של הרבנות הראשית, שתוכל גם להסדיר את עליית היהודים להר במסגרת ההלכה לתחומים המותרים ולסמנם בשטח. בית כנסת יהודי יוקם על ההר, כפי התכניות השונות שהועלו בנוגע לכך במשך השנים.

ארכאולוגיה
כמו כן, הר הבית ייפתח למחקר ארכיאולוגי. הנזק הארכיאולוגי שנגרם על ידי הפקרת הר הבית בידי הוואקף הירדני הוא כבר לא ישוער. 6000 טון של עפר ארכאולוגי מהר הבית הושמדו במכוון על ידי הוואקף במהלך הבנייה הלא חוקית של מסגדים תת קרקעיים בהר. כל אפשרות הדיבורים על היעדר שרידים לבית המקדש בהר הבית היא תוצאה של מדיניות שאוסרת על מחקר ארכיאולגי בהר עצמו ומאלצת את הארכאולוגים להסתובב מסביב להר בלבד.

ריבונות
הוואקף הירדני יאבד את כל מעמדו הרשמי בהר. משטרת ישראל תוצב על ההר בדרך קבע, ולא בשוליו כפי שהדבר היום. ביקורים בהר הבית יורשו בכל שעות היממה ללא הגבלה, ושמירה על בטחונם של אזרחי ישראל על הר הבית תובטח באופן מוחלט תוך הקצאת כל הכוחות המשטרתיים הנדרשים לכך. הגישה להר ליהודים תותר מכל שערי הר הבית ללא סייג. זכויות המוסלמים לא תיפגענה על ידי השינוי, ותפילותיהם וביקוריהם בהר יימשכו כרגיל. ריבונות וזכויות דתיות אינם באים זה על חשבון זה.

דרכי הגישה אל הר הבית ישופרו ויוחלפו כליל, כראוי למקום שהוא "ליבו של עולם". דגל ישראל יחזור להיות מונף בהר הבית באורח קבע, כביטוי לריבונות הישראלית המוחלטת במקום, וכביטוי לזהות היהודית שמהר הבית היא באה, ואליו היא שבה, וממנו חיותה.

© כל הזכוות שמורות למפלגת זהות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוטניק
חבר מתאריך 14.1.18
722 הודעות, 4 מדרגים, 0 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    02:12   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מסמך של חבורת משוגעים הזויה. אנחנו ניבחר והערבים הופ...יתאדו.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
   והעולם כולו יכרע ברך בפני העוצמה האמונית של המפלגה החדשה.

"מי שלא יעזוב יוגלה ייאסר או יהרג". מי שכתב את המשפט הזה מקומו בבית משוגעים, כי הוא לא מסוגל לזהות את המציאות גם אם יתקעו אותה עמוק בפרצופו המטורף. הפלא ופלא, אפילו שהערבים לא יסכימו לעזוב, זהות תצליח להגלות אותם. לאן? אין בעיה, חולי הירח בזהות מכשירים את הירח לקליטת מיליון וחצי ערבים סרבני גלות.

והמשך לכל הגבוב החולני של תוכניות מהסלון של פייגלין,המדמיינות עולם שכולו מניף דגל לבן ונכנע ללא תנאי למנהיג הגדול והחזק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כאן מ-1999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
2067 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    02:47   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. פייגלין צודק. זו הדרך.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  


נמאס לי מהמציאות ומיצר ההשרדות שלי שמונעים ממני להיות שמאלני נאור ויפה...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.03
13996 הודעות, 97 מדרגים, 192 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:54   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לא... כי השלום כבר פרץ באוסלו...  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
8575 הודעות, 66 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:56   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. באפלקציה זה דקה שלמה של גלילה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלקטור
חבר מתאריך 2.10.17
448 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    08:57   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. כבודו...קצת ארוך אפשר לתמצת ולא לשרוף את האשכול?  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כבודו
חבר מתאריך 24.7.13
3088 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    12:09   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. זה בדיוק העניין שזה מצע  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלקטור
חבר מתאריך 2.10.17
448 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    12:54   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. שיתפקד בחזרה לליכוד  
בתגובה להודעה מספר 50
 
   ציבור הבוחרים שיבחר בו יגדל פי אלף מונים מהמפלגה עצמה.
אחרי כן שתהיה לו דריסת רגל בליכוד יוכל להשפיע הרבה יותר.
ולכן ציבור הבוחרים שלו יגדל משמעותית.
ואחרי ה"אקזיט"שיעשה בליכוד יקים מפלגה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כבודו
חבר מתאריך 24.7.13
3088 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    12:55   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. יש לי הרגשה של דז'ה-וו, בסרט הזה כבר היינו...  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כאן מ-1999
חבר מתאריך 16.7.14
2067 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    13:05   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. ממש  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  


נמאס לי מהמציאות ומיצר ההשרדות שלי שמונעים ממני להיות שמאלני נאור ויפה...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אינדיבידואל
חבר מתאריך 7.2.18
284 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    00:50   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הנה הנה (זה) משיח בא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אכן ימות המשיח !            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלקטור
חבר מתאריך 2.10.17
448 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    08:56   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. תקרא הכל ותבין שזה משיח שקר....  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.12.09
52282 הודעות, 178 מדרגים, 347 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    00:59   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מקשקש בקומקום עם תיקונים קלים. בכל מקרה הוא רוצה מהלכים חד צדדים כדי לנטוש שטח גדול מיו''ש  
בתגובה להודעה מספר 0
 


כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשמל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.1.14
2291 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    01:00   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. לא מבין את כוונת המשורר .''המפעל הציוני ''... אנחנו עם יהודי ...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא מפעל ...


טוב ארך אפים מגיבור ,ומושל ברוחו מלוכד עיר


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
3441 הודעות, 40 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    03:40   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. כבל גזען  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מה הוא עדיף על הערבים, לשיטתו?

והוא עוד פונה לשמאל ששכח מה זה להיות יהודים. לכבל אני מאמין שהוא מעוניין ברוב יהודי.
אך חבריו בשמאל רוצים מדינת כל אזרחיה ומסתנניה ומשחקים במושג רוב יהודי רק כדי לתעתע.
בלי שום קשר ליו"ש, מי שרוצה רוב יהודי לא מביא לפה מאסות של גויים על יסוד חוק השבות, לא מפנק מסתננים, ולא מפקיר את הנגב והגליל.
ובכלל, חי כמו יהודי כי למה שהנכדה של כבל תתחתן דוקא עם יהודי ולא עם בריטי או יפני נחמד מהפייסבוק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
30019 הודעות, 225 מדרגים, 367 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    04:53   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. בוקר טוב כבל, התעוררת? אבל זה לא קצת מאוחר מידי?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני למשל, בזכות האוסלו הזה "זכיתי" להשתתף בעשר הלוויות של חברים שנהרגו בגלל ההסכמים הארורים הללו, בין השאר הלוויה של אב ובנו שנהרגו באותו פיגוע, של בעל ואישתו שנרצחו מול ילדיהם ועוד זוועות שכאלה.

מי ייתן את הדין על כל האסונות שהסכמי אוסלו המיטו עלינו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
givoni לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.09
6007 הודעות, 113 מדרגים, 221 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    05:51   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ''לכן, מבלי לוותר על השאיפה לשלום...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני סבור שלנוכח המציאות שהתגבשה בשטח בעשור האחרון, ישראל חייבת ליזום מהלכים חדשים ופורצי דרך בכדי לשנות את המצב".


הגיע הזמן להתפכח מתהליך אוסלו אבל ליזום מהלכים חדשים ופורצי דרך כדי לשנות את המצב.

אוסלו ב' אמרנו?


Thats all folks            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
10139 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    06:09   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כותרת נחמדה לעוד נאום בכיינות והפחדה של כבל על שלטון הימין והדמוגרפיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   חשבתי לרגע שיש לכבל איזו בשורה על זה שחלומות השמאל פשטו את הרגל,
אבל הוא בסך הכל מבשר כהרגלו שצריך להתעורר מהחלום של הימין שהמצב פה טוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאיר פנים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.14
10346 הודעות, 110 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    06:33   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מה עושים במפלגת העבודה ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מיהם האנשים שם. ??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האיש מן הבקעה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.1.14
1298 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    06:36   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אי אפשר לסמוך עליו ועל אנשי מפלגתו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבינועם
חבר מתאריך 19.3.13
144 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    06:54   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הכותרת מטעה קצת . הכבל עדיין מנותק שיתפכח לגמרי ואז ידבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zpatriots לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.15
8037 הודעות, 27 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:22   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. עד מתי נמשיך לשמוע אותו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
8575 הודעות, 66 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    07:29   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. הוא מציע תוכנית התנתקות חדשה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלקטור
חבר מתאריך 2.10.17
448 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    08:54   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אכן...  
בתגובה להודעה מספר 35
 
   המילים המכובסות שלו לאוסלו.
כאילו לא נרצחו בגללם מספיק יהודים!!
מקומם שהוא עוד מעז לפצות פה על עניין אוסלו המושחת!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
22938 הודעות, 123 מדרגים, 226 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    08:49   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. 'קול קורא במדבר' {השמאל}.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הנשיא טראמפ על "הסכם הגרעין" {ההזוי} עם אירן:"seven years is tomorrow"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלקטור
חבר מתאריך 2.10.17
448 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    08:53   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. כל סנטימטר וסנטימטר במדינת ישראל הוא של היהודים בלבד!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   שום וויתור על שום מאחז או יישוב!!!
ועניין גושי ההתיישבות הוא שטויות במיץ.
כי באותו רגע יהיה אותו אפקט של גוש קטיף...
ולכן...אין כאן עניין לעם ישראל.
רק לחולי הרוח השמאלנים שמנסים להוציא את עצמם בסדר מעניין אוסלו.

דמם של המון יהודים נרצחים על ידיהם!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
hadyos
חבר מתאריך 2.1.17
337 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    10:00   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. בסה''כ עוד תוכנית התנתקות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   נדמה לי שניסו את זה ב- 2005 ואת התוצאות אנחנו רואים ומרגשים כמעט כל יום גם במישור ההסברתי בעולם... יש מדינות שחושבות שאנחנו עדיין כובשים בעזה....

כל תוכנית שמתעלמת מהרצחנות של הערבים סופה להכשל במבחן המציאות...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
35388 הודעות, 121 מדרגים, 227 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    10:01   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. לך תסביר את לקרשים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ET לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.6.02
32565 הודעות, 193 מדרגים, 356 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    10:14   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. לא מאמין שאני אומר את זה, אבל כל הכבוד לו!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אמנם אני לא מסכים עם תוכניותיו, חושב שהן שגויות מבחינה מדינית ומיותרות מבחינה חברתית, אבל בהחלט נחמד לראות איש שמאל מובהק, או איש מפלגת העבודה אם תרצו, שסוף סוף מדבר על תוכנית אמיתית במקום רק לחזור על מנטרת ה'ביבי פויה ו'אנחנו יותר טובים' שמפלגתו הנפיקה עד כה בשנים האחרונות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוק דוגרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.12
6137 הודעות, 40 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    10:22   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מעניין, חבר כנסת ממפלגת העבודה קורא לספח את קרני שמרון ואריאל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"כל סוף הוא התחלה חדשה ,העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
askzeev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.08
2738 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    10:32   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. גם סרס''פ עיוור מוצא לפעמים גרגר של אורז  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   (על משקל תרנגול עיוור)
הבעיה שהמהירות שכבל קצר חושב ומגיע למסקנה נכונה היא על חשבוננו
ומרביתנו לא נסכים לניסויים בבני אדם לבדוק איך הערבים מקיימים הסכמים

לידיעת הקורא איתן:
למדינה אי אפשר להישאר כיתה !
(בשונה מאדם כמוך למשל)
המילים היפות שלך בכתבה מועתקות מתוך אמירות שנאמרו בזמן אמת כשאתה הפגנת נגד...

משמע - אתה חושב ומכריז כיום את מה שחשבו ואמרו בצדק בדור הקודם,
אז כשעוד הייתה לך מפלגה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניאנונימיאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
29142 הודעות, 207 מדרגים, 351 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    12:27   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אמ;לק... לפחות לא עד הסוף... נכנסתי כי חשבתי שכבל קורץ לימין אבל הוא לא...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
oby לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.4.15
4253 הודעות, 38 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ח    12:50   25.05.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. הגבול המדיני כבר נקבע, עבר הירדן לערבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   פינוי פיצוי להתנחלויות מבודדות? למה לא פינוי פיצוי לערבים לירדן?
איך אתה מדבר על מדינה יהודית ורוצה למסור את יהודה לערבים?


גדי אייזנקוט הוא לא הרמטכ"ל שלי, כל עוד אלאור לא בבית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות