אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #480412 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 480412      
עכשיו אפשר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.10.17
2810 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בתמוז תשע''ח    17:57   14.06.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אזרח שנעצר בעת שהפגין נגד היועץ המשפטי לממשלה תבע את המשטרה, אך זו דוחה את הגשת כתב ההגנה  

 
   עוצרים מהר, מגיבים לאט אזרח שנעצר בעת שהפגין נגד היועץ המשפטי לממשלה תבע את המשטרה, אך זו דוחה את הגשת כתב ההגנה במשך חודשים - בחסות בית המשפטהאזרח אורן סימון, שנעצר לפני כשנה וחצי בעת שהפגין נגד היועץ המשפטי

"כנראה שהמחשבה שאנחנו חיים במדינת חוק ושבה רשויות החוק מגינות על זכויות האזרח ולא פונה המדינה בעצמה נגד אזרחיה היא אשליה", כתב סימון במכתב ששיגר השבוע לשלל גורמים בכירים במערכת המשפט.

בזכות קוראים כמוך נבטיח את עתיד ״העין השביעית״
תרמו לנו עכשיו כדי שנוכל להמשיך לפקוח עין ביקורתית, עצמאית ובלתי תלויה
תרמו לעין השביעית
בחודש ינואר 2017 השתתף סימון בהפגנה שנערכה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בניסיון להמריצו לפעול בתקיפות לחקירת החשדות לשחיתות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וכמה ממקורביו. במהלך ההפגנה, טוען סימון, הוא נעצר באופן ברוטלי ומיותר. בעקבות המעצר הגיש סימון, לצד שישה אזרחים נוספים, תביעה נגד משטרת ישראל.

באמצעות עו"ד דניאל חקלאי טען סימון בתביעתו כי במהלך ההפגנה שוחח עם קצין המשטרה במקום, שאמר לו כי ההפגנה אינה חוקית ויש לפזרה. בהמשך פנה אל חבריו המפגינים וביקש מהם להתפזר אך כשהסתובב לדבר שוב עם הקצין "קפצו על התובע שני אנשי משטרה, תוך שאחד מהם צועק באוזנו 'אתה עצור' ואף מכופף את ידו השמאלית לאחור". בכתב התביעה נטען כי "שוטר אלים זה החל לדחוף את התובע 2 לעבר ניידת המשטרה שהייתה ממוקמת במרחק 20 מטרים. הוא עשה כן בעוצמה רבה. הוא עשה כן באגרסיביות. תובע 2 הועלה בכוח על ניידת המשטרה ונאזק כשידיו מאחורי גבו". סימון טוען בתביעתו כי לאחר המעצר המיותר, והכבילה הכואבת, נכלא "במתחם המכלאה הבלתי אנושית" של משטרת פתח-תקווה עד למחרת בבוקר.

בשל כל זאת תבע סימון פיצוי של 250 אלף שקלים ממשטרת ישראל. יחד עם הפיצוים שדרשו ששת האזרחים האחרים שנעצרו בנסיבות דומות על ידי המשטרה ושותפים לתביעה של סימון, הגיע הסכום הכולל של התביעה ל-810 אלף שקל.

אולם הגשת התביעה היתה רק שלב ראשון במסע של סימון לקבל פיצוי על שעבר מידי משטרת ישראל. כחודש לאחר הגשת התביעה ביקשה המשטרה, באמצעות עו"ד חנה לנדאו, ארכה של 45 יום להגשת כתב הגנה. על אף התנגדות התובעים, הארכה ניתנה. בתחילת חודש מרץ, משהמשטרה לא עמדה ביעד ולא הגישה כל כתב הגנה, פנו התובעים באמצעות עו"ד חקלאי לשופטת מירב כפיר מבית-משפט השלום בפתח תקווה וביקשו כי תיתן פסק דין בהעדר כתב הגנה ותקבל את תביעתם במלואה. עוד באותו היום הגישה המשטרה, באמצעות עו"ד אורנה פורגש, בקשה חדשה להארכת מועד הגשת כתב הגנה ב-30 יום נוספים ("חרף מאמצים שנעשו טרם אותרו כל החומרים ומידע הנחוץ לצורך הגשת כתב הגנה", נטען). בית-המשפט קיבל את בקשת המשטרה.

אך גם ביעד הזה לא עמדה המשטרה. באמצע חודש אפריל פנתה עו"ד פורגש לבית-המשפט פעם נוספת וביקשה עוד 30 יום להגשת כתב הגנה ("חרף מאמצים, טרם עלה בידי הח"מ לקבל את מלוא התייחסותם של כלל הגורמים הרלוונטיים לצורך גיבוש כתב הגנה", נטען). הבקשה אושרה.

באמצע חודש מאי הודיעה המשטרה לבית-המשפט, באמצעות עו"ד עדי מנע בן-דוד, כי "מלאכת כתיבת כתב ההגנה החלה אולם לצורך השלמתה נדרשים בירורים נוספים", ועל כן התבקש בית-המשפט לאשר 14 יום נוספים להגשת כתב הגנה.

"בשלב זה נוקט בית המשפט בצעד תמוה", כותב סימון במכתב התלונה ששיגר. במקום לקבל או לדחות את הבקשה החדשה של המשטרה, החליט הרשם הבכיר אורן כרמלי לפנות לתובעים ולהעניק להם שבועיים להגשת תגובתם לבקשת הארכת המועד. בנוסף העניק למשטרה עוד כשבועיים לתשובה לתגובה.

"למעשה", קובל סימון, "לא קיבלה השופטת החלטה להאריך את מועד הגשת כתב ההגנה והשתמשה בהעדר החלטה והעברת מסרי הצדדים לכאן ולשם כדי לקנות לפרקליטות עוד 30 יום בפועל, תוך שהיא מתעלמת מפניותינו החוזרות ונישנות לקבל פס"ד בהעדר הגנה". כך קרה שחלפו כבר למעלה מ-150 יום מאז הגשת התביעה וטרם הוגש כתב הגנה.

"לח"מ ברור שאם מצב הדברים היה הפוך, והמדינה היתה זו שתובעת את האזרח, זילזול כה מופגן מצד הנתבע בבית המשפט היה זוכה לתגובה מיידית וחריפה"
"זהו עינוי דין וביזיון בית המשפט שאינו מתקבל על הדעת במדינת חוק", טוען סימון במכתב שהפנה, בין היתר, לנשיאת בית-המשפט העליון, פרקליט המדינה, נציב התלונות נגד שופטים, מבקר המדינה, היועץ המשפטי לממשל מפכ"ל משטרת ישראל. "לח"מ ברור שאם מצב הדברים היה הפוך, והמדינה היתה זו שתובעת את האזרח, זילזול כה מופגן מצד הנתבע בבית המשפט היה זוכה לתגובה מיידית וחריפה. נראה לי שכל מי שעיניו בראשו רואה כי במקרה הזה תקינות ההליך נרמסה ברגל גסה על ידי בית המשפט והפרקליטות".

בהמשך מכתבו טוען סימון כי "היציאה להפגנות בפתח תקווה, אשר בעטיין אירע המעצר ההזוי והבזוי נשוא התביעה, שנושאן היה סחיבת הרגלים של הפרקליטות בבואם לטפל בחשד לשחיתויות של נושאי מישרה ציבורית בכירה, מקבל חיזוק מעורר חלחלה כאשר מביאים בחשבון שלא רק שניסתה המשטרה באלימות למנוע מחאה אזרחית לגיטימית (כפי שהתברר בהמשך בסידרה של פסקי דין בבית המשפט הגבוה לצדק), ממשיכה המדינה לנהוג באזרחים כאילו זכויותיהם הבסיסיות הן לא יותר מאשר מילה ריקה בספר החוקים של המדינה".

עוד מעלה סימון את האפשרות שהתביעה שהוגשה בשמו וחבריו להפגנות "מהלכת אימים על הפרקליטות ומערכת המשפט" ועל כן "המערכת מנסה לגונן על התנהלות לא חוקית ולא דמוקרטית של רשויות האכיפה, החל מהמעצר ההזוי שמטרתו מניעת חופש ביטוי ומחאה אזרחית, ממשיך דרך התרפסות בית המשפט בפני המשטרה והפרקליטות תוך רמיסת זכויות אזרח בסיסיות, וכלה בפרקליטות שמנסה לגונן על ראשי המערכת שלה, נגדם הופנתה המחאה מלכתחילה, על שהם נוהגים איפה ואיפה ואינם ממצים את הדין עם ראשי הרשות המבצעת, ובמשתמע נותנים יד לרמיסת זכויות אזרח עליהם הם אמונים להגן".

מפרקליטות המדינה נמסר בתגובה לפניית "העין השביעית": "כאשר המדינה מגישה כתב הגנה, היא עושה כל שביכולתה על מנת להביא בפני ביהמ"ש תמונה מלאה תוך התייחסות לכלל טענות התובעים, טענות עובדתיות ומשפטיות. בתיק זה, כמו ביתר התיקים של הפרקליטות, נערכו ישיבות עם כלל הגורמים הרלוונטיים, נאספו חומרים ונערכו בירורים על מנת לברר את כל העובדות לאשורן. יודגש כי כל בקשות המדינה נעשו לפי סדרי הדין וקיבלו את אישור ביהמ"ש. כתב ההגנה מצוי בשלבים סופיים ויוגש לביהמ"ש כמקובל".

מדוברת מערכת בתי המשפט נמסר: "מדובר בתיק תלוי ועומד שהוגש בדצמבר 2017 ובו טרם הושלמה הגשת כתבי הטענות".

מקור: אורן פרסיקו העין השביעית              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תסמונת ידועה דיבור-ישיר 14.06.18 18:07 1
  אנחנו חיים במדינת חוק סלקטיבי שמגינה רק על מי שהיא חפצה ביקרו. חרב דוד 14.06.18 22:30 2
  לפורום אפסים אהרון5 14.06.18 23:04 3

   
   
דיבור-ישיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.1.18
1299 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בתמוז תשע''ח    18:07   14.06.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תסמונת ידועה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   מעצרים חקירות כותרות, ואז מורידים הילוך


"יש לך כנפי רוח..דרוש אותם דרוש בן אדם וימצאו לך מיד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חרב דוד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.17
1020 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בתמוז תשע''ח    22:30   14.06.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אנחנו חיים במדינת חוק סלקטיבי שמגינה רק על מי שהיא חפצה ביקרו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   למרות שאני נגד דעתם אני מקווה שהם יקבלו כל שקל שתבעו ושיצא מכיסי האפסים שניצלו את כוחם לרעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
35457 הודעות, 170 מדרגים, 310 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בתמוז תשע''ח    23:04   14.06.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לפורום אפסים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות