אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #492000 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 492000      
TwinPeaks
חבר מתאריך 24.12.17
1110 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    08:26   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

סיכול ממוקד: האם המשטרה מחזיקה ''בנק'' על אישי ציבור - ומי אסף חומרים על המפכ''ל הבא  

 
  
24 שעות אחרי שהוחלט למנות את גל הירש למפכ"ל - ביקש החוקר מס' 1 מני יצחקי את החומרים שהמשטרה אספה עליו ■ הקלטות ומסמכים חשאיים חושפים מה קורה כשהמשטרה מסמנת אדם מסוים ■ המשטרה: הטענה מופרכת מיסודה

ב-26 באוגוסט 2015 צילצל הטלפון הנייד של ניצב מני יצחקי, אז ראש אגף החקירות והמודיעין (אח"מ) במשטרה. מהעבר השני של הקו נשמע קולו הכעוס של פקודו, תנ"צ גיא ניר, שהיה באותה תקופה ראש חטיבת המודיעין במשטרה. כמה דקות קודם לכן גילה ניר כי אנשיו של יצחקי פנו לקצינה בחטיבה שלו, ללא ידיעתו, וביקשו ממנה לאסוף בהקדם חומרים על מי שרק ביום האתמול פורסם כי הוא האיש המיועד לתפקיד המפכ"ל — תא"ל (במיל') גל הירש. “מני, זה מביך", אמר ניר. "מחר תגידו לי 'תביא מידע על יורם הלוי'", הוסיף כשהוא מכוון לניצב שבאותם ימים היה גם הוא מועמד לתפקיד המפכ"ל.

יצחקי לא התבלבל. הוא ביקש מניר לסייע בחיפוש החומרים על המפכ"ל המיועד. הבירור שערך ניר לבקשת יצחקי עוד באותו היום העלה כי בקשת עזרה משפטית הנוגעת לחברות הקשורות להירש הועברה מממשלת גאורגיה כמה חודשים קודם לכן, אך הקצינים ביחידת להב 433 שבחנו את המידע החליטו שאין בחומר כל בסיס לפתוח בחקירה נגד הירש בישראל. בערב אותו יום העלה ניר את העניין בשיחה נוספת שקיים עם יצחקי. "הם היו בסדר", השיב ראש אח"מ בהתייחס לחוקרים. "הירש לא היה יעד שלהם", הסביר. אבל מרגע שהירש נהפך למועמד לתפקיד המפכ"ל, המצב השתנה.

תמלילי השיחות, שנחשפים כאן לראשונה, לקוחים מתוך הקלטות שהגיעו בחודשים האחרונים למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ואף ללשכת היועץ המשפטי לממשלה. הסיפור שעולה מהן מבעית: לא רק בגלל היוזמה המפוקפקת לפתוח מחדש תיק שכבר הוחלט שלא לחקור אותו; גם לא מפני שמועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל סוכלה בעקבות הפתיחה מחדש של התיק; אלא גם, ואולי בעיקר - בגלל האפשרות השרירה שבכירים במשטרה יכולים לפתוח ולסגור חקירות כראות עיניהם, תוך הסתרת עובדות לא נוחות, דילוג על נוהלי עבודה והימנעות מכוונת מניהול רישומים; בגלל הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לחסל אדם, כחוק, ובאמצעות החוק.

בסוף השבוע שעבר דיווח מוטי גילת בחדשות כאן 11 על הכוונה לסגור את תיק הירש בנימוק שאין בו די ראיות. במהלך השבוע הספיקו המשטרה והפרקליטות לדווח כי שלוש שנים לאחר שנפתחה, החקירה עדיין לא הסתיימה, ועוד צפויות השלמות חקירה שייארכו חודשים רבים.

החומרים שבידינו מספרים שניצב יצחקי סבר שהתיק נגד הירש לא העלה כל חשד לעבירה פלילית גם בימים שבהם יזם את פתיחתו. "זו בעיה בצד האתי ובצד המשמעתי", אמר בשיחה עם ניר, והסביר למה לשיטתו, לפחות נכון לאותה שעה (אוגוסט 2015), לא היה בחומרים כל חשד לפלילים.

לראש אח"מ אין סמכות לחקור ענייני אתיקה ומשמעת הנוגעים לאזרחים, גם כשהם מועמדים לתפקידים בכירים במשטרה. למרות זאת, יצחקי הורה לסיים את איסוף החומר על הירש כדי להעבירו לבחינת גורם שלישי (באותו הזמן התכוון להעביר את התיק למח"ש). זאת, בידיעה שיידרשו לאותו גורם שבועות רק כדי ללמוד את החומר. בינתיים, ניתן היה לחזות, המינוי יתנדף. וכך אכן היה.

"יריקה בפנים" של בכיר המשטרה

יום לפני שיחת הטלפון בין שני קציני המשטרה, ב-25 באוגוסט 2015, הטיל השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, פצצה. על רקע הסכסוכים הקשים בצמרת המשטרה, ארדן הודיע שמועמדו לתפקיד המפכ"ל הבא הוא אדם מחוץ לשורות הארגון - הירש. כבר למחרת החלו דיווחים בתקשורת על אי שביעות רצון מהמינוי. חלק מהמבקרים היו הורים לחללי צה"ל ששירתו תחת הירש כמפקד אוגדה במלחמת לבנון השנייה. כותרות אחרות עסקו בביקורת שהגיעה ממקורות במשטרה. העדפת הירש על פני המועמדים מתוך המשטרה "זו יריקה בפניהם", צוטטו קצינים בכירים ועלומי שם.

בסוף אותו השבוע כבר פורסם כי במשטרה מתקיימת "בדיקה" סביב מידע מחשיד נגד הירש הנוגע לפרשת שוחד לכאורה, שהועבר במסגרת בקשת עזרה משפטית מממשלת גאורגיה. בהמשך הועברו החומרים לבחינת היועץ המשפטי לממשלה ולוועדת טירקל, שעסקה בבחינת מינוי המפכ"ל. כחודש לאחר ההכרזה על המינוי הודיע ארדן על ביטול המינוי בשל בחינת אותו מידע.

הודעת הדוברות של ארדן הסבירה כי הסרת המועמדות של הירש באה על רקע "הזמן המתמשך (של בחינת המידע שהועבר בעניינו של הירש; ג"מ) והעובדה שלא ניתן לקבל מסגרת זמנים קצובה למה שמכונה אצלנו 'תהליך בדיקה'". הבדיקה נהפכה בהמשך לחקירה, שבה גויס עד מדינה, וצו איסור פרסום הוטל על זהותו. כשתתפרסם זהותו, צפויה למשטרה מבוכה רבה.

הארכיון של יצחקי

"מלאכת מחשבת" הוא שמה של מערכת המידע של מערך המודיעין במשטרת ישראל. כל פיסת מידע מודיעיני - החל במידע על פריצה למכולת ועד לידיעה שמוסרת רשות אכיפה זרה - מתועד במערכת הזאת. בכל יום מתווספות אליה מאות ידיעות, ובכל שנה צוברת המערכת כ-100 אלף ידיעות. מספר הבקשות לעזרה משפטית שמגיעות מרשויות זרות, כמו זו שהועברה בעניינו של הירש, הוא כ-250 בשנה.

יצחקי, ראש אח"מ דאז, אמנם היה מתוקף תפקידו אחראי על חטיבת המודיעין, אך כשרצה לקבל מידע מתוך מחשבי המודיעין, הוא נדרש להעביר בקשה לראש חטיבת המודיעין. אבל יצחקי לא אוהב להיות תלוי באחרים; הוא אוהב שהמידע זמין לו. זו הסיבה שביוני 2014 ביקש מאנשי חטיבת המודיעין להכין עבורו את "מסמך יצחקי" - שאותו חשף העיתונאי רביב דרוקר בחדשות עשר לפני שנתיים - רשימה שמרכזת את כל המידע המודיעיני שמחזיקה המשטרה נגד כ-40 ח"כים ושרים. לאחר חשיפת המסמך טען יצחקי שהמידע נועד לצורך בקרה פנימית. הוא זכה לגיבוי מהמפכ"ל, רוני אלשיך, ומהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

למרות הגיבוי, נותרו סימני שאלה, כמו העובדה שהמפכ"ל בזמן הכנת המסמך, יוחנן דנינו והיועץ המשפטי הקודם, יהודה וינשטיין, לא עודכנו בעריכתו; או העובדה שמעולם לא נערכה ישיבה פנימית לעדכון מה ייעשה בכל המידע המודיעיני שנאסף על ח"כים. אבל יצחקי מתעקש: המסמך נערך ל"צורכי בקרה". שמותיהם של 40 הח"כים במסמך, אגב, מעולם לא פורסמו, אך בימים שלאחר החשיפה מישהו טרח להדליף לתקשורת שם אחד של פוליטיקאי שיש עליו מידע במסגרת המסמך המדובר - השר הממונה על יצחקי, ארדן.

באחרונה חשף העיתונאי קלמן ליבסקינד ב"מעריב" כי בארכיון הפרטי של יצחקי היה מידע על מאות "יעדים" נוספים, לצורכי בקרה כמובן, ובהם אישי ציבור וראשי רשויות. ואולם בכל החומר שצבר יצחקי במשרדו לא נמצא מידע על הירש. כלומר, יצחקי היה זקוק לגישה למחשבי חטיבת המודיעין כדי להגיע למידע על המפכ"ל המיועד.

ב-26 באוגוסט 2015, בבוקר שלמחרת ההודעה בעניין מינויו של הירש למפכ"ל, פנתה העוזרת האישית של יצחקי, שלומית לנדס, ישירות לראש חוליית העזרה המשפטית בחטיבת המודיעין, רפ"ק ליאת פדן־קילנר, בבקשה לחלץ מהמחשב חומר מודיעיני אודות המפכ"ל הבא. זאת, מבלי ליידע את ראש החטיבה.

פדן־קילנר היתה כפופה לניר, אך על רקע מתיחות ביניהם היא שמרה על קשר רציף עם יצחקי, שיחסיו עם ניר היו גם כן רעועים (ראו מסגרת). רגע לפני שפנתה לבצע את שהוטל עליה על ידי יצחקי, החליטה פדן־קילנר לעדכן בעניין את מפקדה הישיר, ראש מדור אינטרפול, סנ"צ חזי קרפ. זה יידע את מפקד החטיבה ניר - שהגיב בזעם. איך יכול להיות שיצחקי הסתיר ממנו פנייה שכזו? לא סביר כי ראש אח"מ היה מודע לקיומה של בקשה בעניין הירש בין 250 בקשות העזרה המשפטית המועברות בכל שנה. איך בכלל ידע יצחקי לפנות ישירות דווקא לפדן־קילנר מחוליית העזרה המשפטית?

בהמשך שלחה העוזרת של ניר מסרון ללנדס, העוזרת של יצחקי: "בנושא כל כך רגיש יש משנה חשיבות לעבודה מסודרת ולפנייה בכתב באמצעות הלשכות", כתבה העוזרת של ניר. לנדס השיבה מיידית: "הפנייה נעשתה בהנחיית ראש אח"מ. גיא מוזמן לדבר אתו".

"תעבירו משהו כתוב"

ב-11 בבוקר של ה-26 באוגוסט 2015, לאחר חלופת המסרונים בין העוזרות של הקצינים הבכירים, ניר התקשר ליצחקי. בשיחה תועד רק קולו של ניר, ייתכן שעקב תקלה טכנית. אך גם מדבריו של ניר ניתן ללמוד לא מעט.

"מני, למה לא דיברת אתי? אני לא יודע אם להיעלב מזה, או לחשוב שאני ממודר — מתקשרת שלומית (לנדס, ג"מ), ישירות לליאת קילנר... אין בעיה, או שתדברו אתי או שתעבירו משהו כתוב", הוסיף.

"משהו כתוב" לא עבר. כפי שיצחקי יגלה בעצמו בשיחה אחרת בהמשך, הוא התכוון שלא להותיר טביעות אצבע בסיפור הירש. "זה מביך", נשמע ניר אומר. "מחר תגידו לי 'תביא מידע על יורם הלוי'".

בהמשך אותו היום, יצחקי מתקשר לניר ומבקש להתעדכן אם הוא העלה משהו בחכתו. ניר משיב שאין בפיו בשורה. ישנה בקשת העזרה המשפטית שהועברה ב-2015 מממשלת גאורגיה, אבל זו הועברה לידי האגף של יצחקי, ומשם נותבה לשתי יחידות של להב 433, הכפופות ליצחקי - היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) והיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה).

"אני אגיד לך משהו", אומר ניר, "ממה שעולה אצלנו, משני הדברים לפחות וממה שקיבלנו מיאחב"ל ומיאח"ה, אין שם שום דבר".

יצחקי סבור דווקא שיש ראיות נגד הירש, אך הוא לא מתכוון לחקור אותן בעצמו. בשיחה טוען יצחקי למעורבות של מח"ש בבדיקה של הירש: "העברנו להם את זה, הם חוקרים, מח"ש. אני מנתק מפה, לא רוצה להיות בסיפור הזה", אומר יצחקי לניר.

אפשר להבין למה יצחקי מבקש להתרחק מניהול החקירה. מצב שבו ראש אח"מ דוחף חקירה נגד מי שמיועד להיות המפכ"ל, כלומר הבוס העתידי שלו - הוא מצב בעייתי, ניגוד עניינים שזועק לשמים. נדמה שליצחקי היה נוח לגלגל האחריות לפתחה של המחלקה לחקירות שוטרים. אלא שמקור בכיר שהיה בסוד העניינים במשרד המשפטים, טען השבוע בשיחה עם TheMarker שטענתו של יצחקי פשוט נטולת אמת - מח"ש מעולם לא קיבלה חומרים בעניין הירש ומעולם גם לא שקלה לחקור אותו. "אין למח"ש סמכות לחקור אזרח", הסביר אותו מקור בפשטות.

בפועל, מיום תחילת הבדיקה ועד היום, התיק של הירש מנוהל במשטרה במשך רוב התקופה תחת פיקודו של יצחקי עצמו. במלים אחרות, ראש אח"מ הסכים בכל זאת "להיות בסיפור הזה", אבל זה קרה רק כשנוכח כי הסיכויים להפיל את התיק על מח"ש לא קיימים.

"בגלל הבלגן תגיד לה בסדר, אל תעדכן אותה"

בהמשך השיחה ב-26 לאוגוסט בערב, ניר מוצא דרך מתוחכמת לבחון את כוונותיו של יצחקי ביחס להירש - אם הירש צפוי להיות המפכ"ל הבא, יש לקדם את נושא הסיווג הביטחוני שלו. "בנושא אחר", אומר ניר ליצחקי בשיחה, "אין לו סיווג... ראש יחב"מ (היחידה לביטחון המידע, האמונה על הסיווגים הביטחוניים; ג"מ) שאלה אותי מה לעשות?". יצחקי ממליץ לסבן את ראש יחב"מ: "עכשיו עזוב. בגלל הבלגן, תגיד לה בסדר, בסדר, בסדר. אל תעדכן אותה".

שם שעולה בשיחה כמה פעמים הוא זה של עו"ד פול לנדס, מי שהיה באותם ימים ראש הרשות לאיסור הלבנת הון היוצא. ניר אומר ליצחקי: "אולי אצל פול לנדס יש חומרים", ויצחקי משיב לו: "הרגע יצאנו מישיבה (ברשות לאיסור הלבנת הון; ג"מ), יש להם ים, ים של חומר אצל פול". אותו פול לנדס הוא גם בעלה של שלומית לנדס, אז העוזרת של יצחקי - אותה עוזרת שפנתה לרפ"ק פדן־קילנר, שלא לפי הנוהל. ניר התלונן במכתבים שונים ששלח, על כך שלאורך כל תקופתו בחטיבה זיהה סימנים לקשרים ישירים בין הרשות לבין לשכת יצחקי. זאת, שלא לפי הנוהל, כלומר - שלא באמצעות חטיבת המודיעין.

הקושי הוא שפול לנדס הודיע על עזיבת את הרשות כמה חודשים לפני פרשת הירש, וביוני 2015 - חודשיים לפני ההודעה על מינוי הירש, מונתה לו ממלאת מקום, עו"ד שלומית ווגמן. אירוע הפרידה הרשמי מלנדס ברשות נערך שבוע לאחר ההודעה על מינוי הירש - ב-3 בספטמבר 2015. בהזמנה לאירוע כונה לנדס בתואר "ראש הרשות (לשעבר)".

האם כשיצחקי מספר שמצא ים של חומר "אצל פול", הדבר מעיד על מעורבות של פול לנדס באיסוף החומר גם לאחר תום כהונתו? זו הפרשנות שנתן לדברים עורך דינו של ניר, מיכאל דבורין, במכתב ששיגר ליועץ המשפטי. ישנה גם אפשרות ששמו של לנדס פשוט נהפך לכינוי השגור של הרשות בפי יצחקי וניר, כלומר שחומר שנמצא "אצל פול", בעצם נמצא אצל הרשות.

"זה בכל זאת מתן שוחד. הבנת?"

כדי להבין היטב את המשך השיחה, חשוב לדעת מה בדיוק החזיקה המשטרה בהקשר של הירש. עוד לפני שעלה שמו כמועמד למפכ"לות ב-2015, הועברה למשטרת ישראל בקשת עזרה משפטית מממשלת גאורגיה. מדובר בהליך שבמסגרתו מבקשת מדינה אחת מאחרת, לבצע פעולת חקירה מסוימת, לטובת חקירה שהמדינה המבקשת מנהלת. זה לא אומר שהמדינה מקבלת הבקשה נדרשת לפתוח בחקירה. זה כן אומר שהיא מתבקשת לבצע פעולת חקירה ולדווח על תוצאותיה למדינה המבקשת, כדי שזו תוכל להשלים את החקירה בשטחה.

במקרה שבתהליך מתגלה חשד לעבירה גם בישראל, למשטרה ישנה כמובן הסמכות להחליט על פתיחת חקירה מקומית על סמך החומר שאליו נחשפה. מהשיחה בין יצחקי לניר עולה כי איפשהו במשטרה שוכב לו מסמך, ובו המלצה של החוקרים שלא לחקור את התיק - החלטה שהתקבלה כשאיש עוד לא חלם שהירש יהיה מועמד למפכ"ל.

יצחקי יודע שסיכומי החקירה שהופקו בעניין הירש נולדו בלהב 433, הכפופה למקורבו, רוני ריטמן. למרות זאת, הוא מתעקש שהדו"חות יועברו על ידי חטיבת המודיעין, כלומר על ידי ניר. "תשמע, אנחנו מחויבים עד מחר להעביר את כל החומר. עכשיו בדו"חות שם... קראת אותם?", אומר יצחקי. "איזה דו"חות?", שואל ניר, "לנו יש את הבקשה הראשונית (בקשת העזרה המשפטית; ג"מ). כל היתר, אני אומר לך, לא נמצא אצלנו". "לא הגיוני", מתעקש ראש אח"מ.

נדמה ששני הצדדים מודעים לנפיצות השיחה שהם מנהלים. לעתים זה נשמע כאילו השניים מדברים לפרוטוקול. "אני רק אסביר לך מה כתוב שם... החומרים מצורפים, כתוב בדו"ח שלכם" (של חטיבת המודיעין), ומפרט אודות הראיות שצורפו לבקשה. ניר, מצדו, טוען את ההפך הגמור: "הבנתי מהתשובה של יאחב"ל (חלק מלהב 433, הכפופה ליצחקי; ג"מ) שאין ראיות".

בלהט הוויכוח מודה יצחקי שכבר הוחלט שלא לחקור את התיק, וחושף את מה שלטענתו מהווה את הבעיה המרכזית בתיק הירש. החשד המרכזי שעולה בפרשה הוא לעבירה של שוחד לעובד ציבור זר. מדובר בעבירה שהתווספה לספר החוקים בישראל רק ב-2008, במסגרת תיקון 99 לחוק העונשין. הבעיה בתיק הירש היתה, כך לדברי יצחקי, שהחשדות שעלו מהתיק נגעו לפעולות מ-2007 - כלומר בתקופה שהמעשים לא היו אסורים לפי החוק בישראל. "אני אגיד לך. יש המון ראיות... הבעיה, תיקון 99... התיקון נכנס לתוקף, ב-2009-2008... והעניינים היו ב-2007. אבל בצד האתי ובצד המשמעתי זה בעייתי. כי זה בכל זאת מתן שוחד. הבנת?".

ניר בכלל מצביע על קושי אחר בחקירה. לפי החומרים, אומר ניר, הירש אינו רשום כבעליה הרשמי של החברה שבאמצעותה שולמו הכספים שנחשדים ככספי שוחד: "הבנתי שהוא לא מחובר (לחברה; ג"מ) כשראיתי את המסמך מיאחב"ל", אומר ניר.

יצחקי מגלה שעכשיו המצב שונה, נמצאו ראיות חדשות לקשר בין הירש לחברה: "מחובר, מחובר", הוא אומר לניר בשיחה. ומי עזר "לחבר"? החבר'ה של פול לנדס ברשות לאיסור הלבנת הון: "באו החבר'ה של פול והראו שהחברה הזאת, שאנחנו התייחסנו אליה, שהיא רשומה על שם של מישהו אחר, למעשה היא שלו (הירש)", אומר יצחקי.

בהמשך השיחה יצחקי מוסר את ההסבר הלא ייאמן הבא, לסגירת התיק של הירש בעבר: "נכון לאותו זמן יאחב"ל היו בסדר. הוא (הירש; ג"מ) לא היה יעד שלהם. הם לא נדרשו לזה בכלל". עכשיו, כשהירש אמור להפוך למפכ"ל, מסביר יצחקי, הדברים שונים, "הוציאו את (החומרים; ג"מ) מרשלה"ה (הרשות לאיסור הלבנת הון, ג"מ). עושים אחד ועוד אחד ואומרים שהחברה היא שלו".

"אה בנצי, איך סידרנו לך את המפכ"לות"

פרשת גל הירש התפוצצה בתקופה שבה התחלפו המפכ"לים. יוחנן דנינו עזב בסוף יוני 2015, מעט לאחר כינונה של ממשלה חדשה, שעדיין לא הספיקה לאתר לו מחליף. במקומו של דנינו מונה ניצב בנצי סאו כממלא מקום המפכ"ל למשך כמה חודשים. המפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך, היה אז אלמוני עבור רוב הציבור בישראל.

בשלב שהוכרזה מועמדותו של הירש, דווח מפי מקורביו של סאו כי הוא נעלב מכך שלא הוצע לו התפקיד. יש לציין כי אין עקבות למעורבות כלשהי של סאו בהחייאת התיק של הירש, שעליה ניצח יצחקי.

במכתב ששלח באחרונה עו"ד דבורין, המייצג את תנ"צ ניר, ליועץ המשפטי לממשלה, מתואר אירוע חריג שנערך כמה ימים לאחר שפורסם על הבדיקה שיזם יצחקי נגד המפכ"ל הבא. "במהלך ישיבת הערכת מצב שבועית בראשות ממלא מקום המפכ"ל דאז סאו ובנוכחות קצינים בכירים נוספים, פנה יצחקי לסאו ואמר לו: 'אה בנצי, איך סידרנו לך את המפכ"לות?'". בעקבות האמירה מתאר דבורין כי "ניצב סאו, כמו תנ"צ ניר ואחרים, ששמעו את דברי יצחקי, היו בהלם מוחלט מהתעוזה וההתרסה שבדברים". עו"ד דבורין הוסיף כי ניר מוכן להיבדק בפוליגרף כדי לאמת את סיפור האמירה הזו.

האם הדברים שמיוחסים ליצחקי הם בכלל בדיחה? קשה לדעת. מידה רבה של אמת בכל אופן, יש באמירה הזו. הפעולה של יצחקי אכן חיסלה את המפכ"לות של הירש ופתחה מחדש את המרוץ לתפקיד.

ויש היבט נוסף שמתגלה מתוך אותה ספק־הלצה שמיוחסת ליצחקי: בזמן שאנחנו מקדישים זמן כמעט אינסופי למאמץ להילחם בשחיתות, ופחות מדי תשומת לב לאנשים העוסקים במלאכת אכיפת החוק, אנחנו נותנים בידי האנשים האלה כמות מסוכנת של כוח. בהיעדר פיקוח מספיק, יש סכנה שהסמכות לאכוף את החוק תהפוך לסמכות לאכוף אותו בהתאם לאינטרסים. באין תיעוד ופיקוח - המלחמה בשחיתות, יכולה להפוך לשחיתות בפני עצמה.

המשטרה: "ראש אח"מ דאז עשה בדיוק את המצופה ממנו"

מני יצחקי סירב להגיב לכתבה.

ממשטרת ישראל נמסר: "המידע בעניינו של הירש היה מצוי בידי המשטרה כמה חודשים לפני ההודעה על הכוונה למנותו למפכ"ל. מדובר בבקשה שהגיעה למשטרה מרשות אכיפה של מדינה הנוגעת בדבר, כדי לברר סוגיות שונות הנוגעות אליו. לפיכך, הטענה כי בעקבות המינוי החלו לחפש מידע היא מופרכת מיסודה. יתרה מכך, ראש אח"מ דאז עשה בדיוק את המצופה ממנו עת שמע מהתקשורת על המינוי המיועד, וביקש באופן מיידי להעביר אליו את המידע המדובר, וכבר למחרת הגיש את המידע ליועץ המשפטי לממשלה. גם הטענה על 'עקיפת סמכות ובניגוד לנהלים' כאשר פנה ראש אח"מ לקצינה באגף, היא מופרכת, שכן ראשית, בהיותו ראש אח"מ בסמכותו לפנות לכל קצין וקצינה באגף ולהנחות אותם לביצוע משימות לפי שיקול דעתו המקצועי. שנית, המטרה של פנייה ישירה זו היא הרגישות הנדרשת והצורך בדיסקרטיות, אפילו מפני אנשים בתוך המערך עצמו, וכפי שעולה מכתבה זו, הזהירות היתה במקום".

"גם הטענה על כך שמשטרת ישראל פתחה בחקירה ממניע זה או אחר היא מופרכת ושקרית, שכן מי שהורה על פתיחת החקירה נגד הירש היה היועץ המשפטי לממשלה. בנוסף, הטענה לגבי פגישתו של ניצב יצחקי עם פול לנדס היא שקר מוחלט, שכן באותה עת לנדס כבר לא כיהן בשום תפקיד ברשות להלבנת הון. גם פה אנו רואים ניסיון נואל להשחיר את שמה של קצינה מוערכת ללא כל אחיזה במציאות. למותר לציין כי לפני מינוי אדם לתפקיד בכיר במערכת אכיפת החוק, ראוי שייבדק כי הוא נקי מכל רבב ולכן כל מידע על חשד כזה או אחר ראוי שיונח בפני מקבלי ההחלטות בבואם לשקול מינוי זה או אחר. לפיכך, ניצב יצחקי פעל בדיוק כפי שמצופה מקצין במשטרה.

"הדברים המובאים בפנייתכם הם לא יותר מהטלת רפש בניצב יצחקי, קצין עתיר זכויות והישגים משמעותיים שהחוק והצדק הנחו אותו בכל הקריירה המקצועית שלו. למותר לציין כי החקירה נגד הירש מתנהלת בצורה סדורה ומהימנה, ללא משוא פנים, ללא כל אינטרס זר או כוונה נסתרת. מדובר בחקירה מורכבת המצריכה שיתופי פעולה וחיקורי דין בחו"ל. פרוצדורות חקירתיות האורכות זמן רב בשל האישורים הנדרשים הן בתוך מערכת אכיפת החוק בארץ והן מול מדינות היעד".

ממח"ש נמסר: "החקירה מבוצעת על ידי משטרת ישראל ולא על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, והיא איננה מעורבת בה".

ממשרד המשפטים והרשות לאיסור הלבנת הון נמסר: "כפי שהבהרנו מספר פעמים, המידע הראשוני שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה דאז, כלל לא הגיע מפנייה של משטרת ישראל אלא מגופים אחרים. בישיבה שקיים היועץ המשפטי לממשלה דאז יום לאחר ההודעה על המינוי, נתבקשו כלל הגופים, לרבות המשטרה, להעביר את המידע הקיים אצלם בעניין. בהמשך לכך, החלה בדיקה בקשר למינוי בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה דאז, שלא על ידי המשטרה. חקירת המשטרה בעניין החלה מספר חודשים לאחר מכן, ולאחר שכבר הוסרה מועמדותו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל.

כמו כן - ובניגוד לאמור בפנייה - פול לנדס לא כיהן בתקופה הרלוונטית כראש הרשות, והוא סיים את תפקידו כחודשיים לפני שהוצגה מועמדותו של הירש לתפקיד. העניין טופל על ידי הגורמים הרלוונטיים ברשות באותה עת בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה דאז.

בהתייחס לשאלתך בדבר פנייה של ראש אח"מ לרשות, להלן תגובת הרשות: לא בוצעה פניה כזו והממשק המשותף היחיד בין המשטרה והרשות בנושא ביום שלאחר ההכרזה היה במסגרת הפגישה האמורה שכינס היועץ ביום 26.8. מיותר לציין כי מאחר שלנדס סיים את עבודתו כחודשיים קודם לכן, הוא לא נכח באותה פגישה וממילא לא הייתה לו גישה לחומרי הרשות באותה עת.

עו"ד מיכאל דבורין, המייצג את גיא ניר, מסר: "ניר מסר את תלונותיו המפורטות לגורמים המוסמכים והוא סמוך ובטוח שהם יפעלו בכדי להגיע לחקר האמת. ניר ימשיך לשרת במשטרת ישראל וימשיך לפעול ללא חת למיגור תופעות פסולות במשטרה".

פול לנדס מסר: "ביוני 2015 סיימתי את תפקידי כראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ועברתי לתפקיד במשרד ראש הממשלה. מאז סיום תפקידי ברשות לא עסקתי בענייניה, ובכלל זה לא קיימתי פגישה עם אדם כלשהו בכלל, ועם יצחקי בפרט בענייני הרשות, ולא העברתי למאן דהוא חומרים הקשורים לרשות. בשנות עבודתי ברשות, העברת המידע בין הרשות למשטרת ישראל נעשתה אך ורק בהתאם לחוק, לתקנות, לנהלים ולכללים. קשרי עבודה בין הגופים התקיימו בהתאם למקובל ולנהוג בין רשויות אכיפה".

הטרדות, תלונות והשעיות בצמרת המשטרה

היריבות בין ניצב מני יצחקי, לשעבר ראש אגף החקירות והמודיעין (אח"מ), לתנ"צ גיא ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין במשטרה, הידרדרה לאחר התפוצצות פרשת גל הירש, וירדה לפסים אישיים ומכוערים.

בשנים האחרונות גילה ניר מעורבות בפרשה שגמרה את הקריירה של ראש להב 443 רוני ריטמן (המקורב ליצחקי) - שהחלה בתלונה במח"ש בגין הטרדה מינית של צ', העוזרת של ניר, שהיתה בעבר פקודה של ריטמן. התלונה נסגרה בסופו של דבר תוך קביעת ממצאים קשים נגד ריטמן, שנאלץ לפרוש על רקע בג"ץ שהגישה צ' ומאבק תקשורתי וציבורי שהתנהל נגד המשך כהונתו במשטרה.

בהמשך מצא עצמו ניר תחת הליך משמעתי שבמרכזו יחסיו עם אותה צ'. ניר מואשם ב"התנהגות שאינה הולמת שוטר", שמתבטאת בכך ששהה כמה לילות במחיצתה של צ', אף שבמשטרה מבהירים שאין בכך רמיזה לקשר רומנטי בין השניים. על רקע הבדיקה המשמעתית, זה כשנתיים וחצי שניר מצוי בחופשה כפויה, בהוראת המפכ"ל רוני אלשיך. במהלך התקופה, אגב, ממשיך ניר לקבל משכורת, ובאחרונה זומן לשימוע לפני פיטורים.

ליאת פדן־קילנר, שאליה פנתה לשכת יצחקי בבוקר ה-26 באוגוסט 2015 למחרת ההודעה על מינוי הירש למפכ"ל, שימשה שחקנית משנה בעלילה הזו. היא שימשה כראש חוליית העזרה המשפטית והיתה כפופה לניר, אך קיימה קשר ישיר עם יצחקי. קשר זה נחשף במסגרת הודעה שפדן־קילנר עצמה מסרה נגד ניר במסגרת ההליך המשמעתי שנערך לו. פדן־קילנר התלוננה כי חשה שניר מחפש אותה, פוגע בקידומה ("עושה לי סיכול ממוקד"), ומטיל עליה עונשים שלא בצדק. מבין השורות בעדותה עולה כי היא קיימה קשר ישיר עם יצחקי, שכלל טלפונים, פגישות ומסרונים תכופים - שעסקו גם בתפקודו של ניר.

עוד סיפרה פדן־קילנר בהודעה בהליך נגד ניר, כי ביוני 2015, חודשיים לפני פרוץ פרשת הירש, היא קיבלה מיצחקי הבטחה אישית שישבץ אותה בתפקיד חדש ביחידת להב 443, עליה פיקד אז מקורבו, ניצב ריטמן. ההבטחה קוימה בסופו של דבר, בתוספת קידומה לדרגת סגן ניצב.

יצחקי סיים את תפקידו כראש אח"מ ופרש מהמשטרה בסוף 2017 - כאשר שמונה חודשים מאוחר יותר תיק הירש עוד מדשדש.

עורך דינה של צ', חי בראל מסר בתגובה: "הליכי המשמעת הנוגעים לצ' נועדו להתנכל לחושפי שחיתות ולמוטרדת מינית במשטרה".

התיק הנוסף של הירש: חשד להטיית מכרז של עיריית ראשל"צ

ב-2016 נפתח תיק חקירה נוסף נגד גל הירש. במרכזו: חשד להטיית מכרז של עיריית ראשון לציון לעבודת פינוי מוקשים, לטובת חברת דיפנסיב שילד שבבעלות הירש.

החברה של הירש זכתה במכרז שבו התמודדו חברות אחרות עם ניסיון רב בפינוי מוקשים. זאת, שעה שלדיפנסיב שילד לא היה כלל רישיון לעסוק בפינוי נפלים. לימור ברזילי, הפקידה בעירייה שניהלה את תיק פינוי הנפלים, נחשדת בין השאר, בכך שהעבירה חומרים מהמכרז למעוז איגר, בעלי חברה שהיתה שותפה של דיפנסיב שילד
בפרויקט.

באפריל 2017 הודיעה המשטרה על סיום החקירה נגד חלק מהמעורבים בתיק, וציינה כי התגבשה תשתית ראייתית להעמדה לדין של ברזילי ואיגר. באשר להירש ולחשודים נוספים, מסרה בשעתו המשטרה כי "טרם התגבשה תשתית ראייתית בפרשה".

ללא קשר לתוצאת החקירה הזו, תיק ראשון לציון נולד חודשים רבים לאחר שמועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל ירדה מהפרק. מכאן שחקירת הפרשה לא השפיעה על מועמדותו לתפקיד המפכ"ל.

https://www.themarker.com/law/.premium-1.6339774              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לקרוא ולא להאמין. המשטרה מתנהגת כמו מאפיה TwinPeaks 03.08.18 08:29 1
     למה כמו? יקי 03.08.18 08:30 2
  המשטרע פועלת המאפיה לכל דבר ועניין,לא יכול להיות גוף שאין עליו פיקוח לימור 03.08.18 08:34 3
  משטרה? יש גורם ששמו פעם היה אסור לפרסום, שהוא מחזיק את החומרים. מי יודע את השם? ניק מקומי 03.08.18 08:35 4
  מאפיה. הכי מפחיד זה שהיועמ''ש גיבה את המאפיונר יצחקי! eli19 03.08.18 09:20 5
     היועמ''ש בעצמו מבוייץ ע''י המשטרה. אם יתפוס יוזמה יתלשו לו אותם UnderTaker 03.08.18 09:27 8
         היועץ המשפטי מסובך עד תואר בפרשת אשכנזי/בניהו שבטעות נקראת פרשת גלנט, אם לימור 03.08.18 16:14 16
  לפורום אפסים אהרון5 03.08.18 09:23 6
     שהוא גם היה חלק מהמדמנה פעם, אה? Big_Like 03.08.18 14:20 10
         יש מילכוד אהרון5 03.08.18 16:59 18
  המשטרה כמו כל מקום אחר דואגת לעצמה מאיר פנים 03.08.18 09:24 7
  מפחיד איזה זבל אנושי מתפקיד בראש המערכת הזו. shabor 03.08.18 09:44 9
  בואו נפרגן. יש עוד:אגף החקירות והמודיעין של המשטרה כפי שמעולם לא הכרתם somebody 03.08.18 14:23 11
     ברגע שתרבות השלטון תעמוד לדיון על סדר היום אהרון5 03.08.18 17:00 19
  יחידת חיסול ע''ש דנינו שעכשיו עובד בבלאקיוב. אלימלך זורקין 03.08.18 14:53 12
  מאפיית הסיכולים במקום למלא את תפקידם .... פלומה 03.08.18 15:07 13
  ומה יקרה עם החשיפה הזאת? כחול 03.08.18 15:11 14
  והדבר הזה אמון על שמירת החוק??? פחחחח Zair 03.08.18 15:29 15
  מאפיה! Mr W 03.08.18 16:20 17
     ישראל היא מדינת אליטות אהרון5 03.08.18 17:01 20
  אני. . . מ ז ו ע ז ע ת . . . bugy 03.08.18 18:42 21
  האם חפץ אהרון5 03.08.18 18:53 22

   
   
TwinPeaks
חבר מתאריך 24.12.17
1110 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    08:29   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לקרוא ולא להאמין. המשטרה מתנהגת כמו מאפיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי
חבר מתאריך 4.4.02
33517 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    08:30   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. למה כמו?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


עם ישראל חי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לימור
חבר מתאריך 15.11.15
5106 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    08:34   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. המשטרע פועלת המאפיה לכל דבר ועניין,לא יכול להיות גוף שאין עליו פיקוח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ניק מקומי
חבר מתאריך 15.9.16
7853 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    08:35   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. משטרה? יש גורם ששמו פעם היה אסור לפרסום, שהוא מחזיק את החומרים. מי יודע את השם?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
9770 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    09:20   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מאפיה. הכי מפחיד זה שהיועמ''ש גיבה את המאפיונר יצחקי!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
2450 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    09:27   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. היועמ''ש בעצמו מבוייץ ע''י המשטרה. אם יתפוס יוזמה יתלשו לו אותם  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  


____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לימור
חבר מתאריך 15.11.15
5106 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    16:14   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. היועץ המשפטי מסובך עד תואר בפרשת אשכנזי/בניהו שבטעות נקראת פרשת גלנט, אם  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
הוא יציין יש עליו כבר תיק מוכן,משטרע רע רע רע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
38049 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    09:23   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לפורום אפסים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

מדינת אליטות.
אפשר להחליט שכל החלטה משטרתית בדרג גבוה תחייב אישור של נציג בכיר ממשרד מבקר המדינה, יכול להיות מפכל בדימוס.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big_Like
חבר מתאריך 15.2.18
329 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    14:20   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שהוא גם היה חלק מהמדמנה פעם, אה?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
38049 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    16:59   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. יש מילכוד  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אבל תמיד עוד עין זה דבר טוב.
אתה תחשוש להתפרע כשיש לידך צופה.
בגדול אני אומר שצריך בקרה ופיקוח.
בקרה על הפיקוח ופיקוח על הבקרה.
בקרת פיקוח על הבקרה.
ופיקוח בקרה על הפיקוח.
אחרת אי אפשר איתם.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאיר פנים
חבר מתאריך 19.12.14
10774 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    09:24   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. המשטרה כמו כל מקום אחר דואגת לעצמה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הכל פרוטקציות במדינה. קשרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
14750 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    09:44   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מפחיד איזה זבל אנושי מתפקיד בראש המערכת הזו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
somebody
חבר מתאריך 29.3.15
18758 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    14:23   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בואו נפרגן. יש עוד:אגף החקירות והמודיעין של המשטרה כפי שמעולם לא הכרתם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
טיוחים וקידומים: אגף החקירות והמודיעין של המשטרה כפי שמעולם לא הכרתם

המקורב לניצב גדי סיסו שהתקבל ליחידה רגישה מיוחדת למרות ענייני הסמים, הטיוח שהוביל לסיכון חיי מקורות והמפקד שנבר במחשבי המודיעין לצורך עבירות מין

העדות שמסרה סגן ניצב סימה ימין ז"ל לפני כשנתיים וחצי במחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) הייתה מטלטלת. סנ"צ ימין, קצינה מקצועית ומוערכת שהלכה לעולמה בטרם עת בשנה שעברה, שימשה אז כראש היחידה לביטחון מידע במערך המודיעין (יחב"מ). מדובר באחד התפקידים הרגישים במשטרת ישראל, שבמסגרתו הייתה אחראית על בדיקות הפוליגרף לשוטרים, על שמירת סודות הארגון, על מתן סיווג ביטחוני, על תחקירים ביטחוניים ועל אישורי מעבר והתאמה של קצינים ושוטרים מיחידה ליחידה.

ימין גוללה בעדותה שורת מקרים שבהם קצינים בתפקידים רגישים, כאלה שנתגלו כקשורים לענייני מין וסמים, לא טופלו בגלל קרבתם לראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב מני יצחקי, או לבכירים אחרים. עוד סיפרה כיצד נזף בה יצחקי והתעמר בה כשביקשה לעשות את עבודתה, כיצד טאטאו פרשיות חמורות, וכיצד הטיפול בהן נמרח. 


https://twitter.com/KalmanLiebskind/status/1025316975982129153?s=19

ב־9 בדצמבר 2015 התיישבה סנ"צ ימין מול חוקר מח"ש והשיבה על שאלותיו. היא פירטה את התהליך שבו קצינים ושוטרים אמורים לעבור ביחידה שלה מבחן המכונה "התאמה תעסוקתית", לפני יציאה לקורסים, לפני מעבר תפקיד ולפני קבלת דרגה. היא הסבירה כי המבחן הזה הוא מעין צומת שבו אמורים במשטרה לזהות בעיות בהתנהגותו של השוטר, באמצעות תחקיר, שאלות, ראיון ובמידת הצורך גם פוליגרף. 

ימין גוללה בהרחבה את סיפור קליטתו במשטרה של ב', מקורב מאוד לניצב גדי סיסו, היום ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ופירטה כיצד התגייסו בכירי המערכת כדי לשבץ אותו ליחידה נחשבת ומבוקשת, חרף בעיות קשות שזוהו כבר בתחילת הדרך. היו שם בעיות של ניגודי עניינים, אמרה, ותיארה כיצד פנתה בעניין לתת־ניצב קובי זריהן (היום ראש חטיבת המודיעין). "אמרתי לקובי זריהן שזה לא תקין (...) קובי אמר לי שיש לו הרבה כאלה בלהב".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
38049 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    17:00   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ברגע שתרבות השלטון תעמוד לדיון על סדר היום  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
תפתח תיבת פנג'ורה.
כל המדמנה תשפך.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין
חבר מתאריך 11.11.13
19204 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    14:53   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יחידת חיסול ע''ש דנינו שעכשיו עובד בבלאקיוב.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
37060 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    15:07   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מאפיית הסיכולים במקום למלא את תפקידם ....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יודעים שאין אך לא מפריע להשחיר את המועמד כי לא נסחט.. אז מראש סוחטים לעברו את ההדק בסיכול ממוקד... מאפייה שמשתמשת בכוח המדינה נותנת לה לפגוע בטובים וישרים לעקם את המערכת ולהשחית אותה.... כעת שצו את ארדן על הכוונת לכן לחפש פגמים בתפקודו או הכשלה מכוונת מבפנים בהיותו שר ולהציג את התנהלותו פושעת או ללחוץ עליו למנות לחיצים ואנשי שלום הקרן.


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול
חבר מתאריך 2.10.03
12716 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    15:11   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ומה יקרה עם החשיפה הזאת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המשטרה מחליטה לא רק מי ינהיג אותה, אלה גם מי ינהיג את המדינה. אתמול זה היה הירש, היום זה נתניהו.
החומר הזה הוא פצצה, אם זה נכון, נדרשת הקמת ועדת חקירה שתחקור את המשטרה כמו שחוקרים ארגון פשע מאורגן, ותבער מתוך צמרתו את כל הפושעים המסוכנים שלכאורה לפי הכתבה נמצאים בו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair
חבר מתאריך 30.4.12
1159 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    15:29   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. והדבר הזה אמון על שמירת החוק??? פחחחח  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
17401 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    16:20   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מאפיה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והמאפיה הזאת גם קובעת מי יהיה ראש ממשלה ומי יהיה שר או ח"כ.

זו כבר לא דיקטטורה משפטית גרידא. אלא דיקטטורה משטרתית-משפטית.

ישראל איננה דמוקרטיה יותר.


הצ(ב)יעו והשפיעו: https://rotter.net/forum/kafe/17582.shtml


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
38049 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    17:01   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ישראל היא מדינת אליטות  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
תוך כמה מאות שנים נדע.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bugy
חבר מתאריך 18.12.08
8300 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    18:42   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אני. . . מ ז ו ע ז ע ת . . .  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
38049 הודעות
יום ששי כ''ב באב תשע''ח    18:53   03.08.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. האם חפץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אסף?


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות