אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה   אשכול נעול - לקריאה בלבד

קבוצות דיון סקופים נושא #504231 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 504231      
מאניה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
782 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ה בתשרי תשע''ט    07:42   04.10.18   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''חיסלתי את מפעל חיי - 7,500 עצים נעקרו מול עיני''  

ננעל בתאריך 04.10.18 בשעה 07:51 על-ידי Arrow

"חיסלתי את מפעל חיי - 7,500 עצים נעקרו מול עיני"
* * *

שמי דוגי ישראלי, חקלאי גאה. עד שלשום.
הרשו לי לשתף אתכם בסיפור הכואב שלי של התרסקות החיים שלי ושל חברי. סתם כך, ללא שום סיבה הגיונית. זו גם הסיבה שלפחות מחצית מכם הקוראים, בקושי גומרים את החודש, אם בכלל.

שלשום בבוקר, מפעל חיי שטיפחתי ואהבתי במשך 30 שנה החל להתחסל במו ידי. 7500 עצי רימונים, אפרסקים ומשמשים שהניבו פירות מדהימים, נעקרו אל מול עיני ויחד איתם גם הלב שלי.

ככל אחי החקלאים, ניסיתי גם אני בכל כוחי לשרוד כלכלית. עבדתי כקברניט בישראייר ומהכנסתי זו מימנתי את ההפסדים ממטעי הפירות. בשנה האחרונה פרשתי לגימלאות ועל כן אינני יכול להמשיך ולכסות את הפסדי בחקלאות ולכן, לפני כחודשיים סגרתי את ברזי ההשקיה והזמנתי טרקטור שהחל מאתמול בבוקר וגם ברגעים אלו ממש עוקר ומחסל עץ אחר עץ, מטע אחר מטע עד להפיכת השטח לשממה. מסוף שבוע הבא, תוכלו לראות חלקות אדמה באזור הפורח והירוק שבין רמלה ולטרון שהפכו לשדות בור מוזנחות.

בטח אתם שואלים: למה? איך יתכן שאנו משלמים כ 14 ₪ ויותר על ק"ג אפרסקים ודוגי החקלאי עוקר את העצים המניבים שלו? איך יתכן שפלפלים נמכרים ב9.90 ₪ ובכל זאת חקלאי הדרום יזנחו את החממות שהשקיעו בהם את כספם וחייהם? איפה ההיגיון? לאן הולך הכסף שלנו?

אז קודם כל כדאי שתדעו: אנחנו החקלאים מקבלים שקלים בודדים עבור התוצרת החקלאית שעבדנו לגדלה ביזע ובדמעות ואיכשהו 'בדרך' המחיר מוכפל ומשולש למחירים ההזויים שאתם משלמים בחנות על מוצרי מזון חקלאיים בסיסיים והכרחיים. המצב הזה הוא של כל החקלאים שחלקם כבר אחרי פשיטת רגל וחלקם נלחמים בשיניים בכדי לא לסגור את הברז ואת ההפסדים. אם המצב לא ישתנה במהירות, מה שיקרה הוא שהמחירים ימשיכו לעלות ואילו המגזר החקלאי ימשיך להתחסל.

איך זה קורה בעצם? פשוט. ישנה שכבה מאד קטנה של מאכרים וספסרים, חלקם באופן חוקי לגמרי כמו "מועצת הצמחים" שגובה כ20% מהרווחים של החקלאי וכל זאת עבור אספקה של 0 שירותים. כן, גוף שפועל מכוח חוקי מדינת ישראל שגובה כסף עבור זה שלא מספק אף שירות למשלם או לציבור.
זה הזוי, אבל תחשבו על גוף ממשלתי כמו "הרשות לאוויר" שתקח מהארנק שלכם שני משכורות בשנה רק עבור כך שאתם נושמים. פשוט כך. מדובר בחבורת עסקני חקלאות שרובם לא נגעו מעולם ברגב אדמה ושמוצצים את לשד כספנו וכספיכם עבור כלום, פשוט כלום. שום תועלת לא צמחה לאף חקלאי מ180 העסקנים הרוכבים על גבם השחוח מעבודת כפיים קשה.
ועוד לא דברנו על כך שאותה מועצת צמחים פוגעת בכיס שלכם על בסיס יומיומי בכך שמפיקה "מחירון סיטונאי יומי" שהוכח מעל לכל ספק כפיקטיבי ומוטה בעשרות אחוזים כלפי מעלה מה שעוזר להם להקטין למראית עין את פער התיווך ובכך היא "משלמת" לטייקונים ואלו מצידם גובים עבורה כספי היטלי נשך מהחקלאים. יד רוחצת יד.
זהו מערך קרטלי משוכלל המחובר אחד עם השני בכיסאות מוזיקליים, הדואג לאנשי שלומו, המתחלפים ביניהם בג'ובים.

אני מרגיש נבוך ומושפל. נבגד ממשרד החקלאות שבמקום למנוע את העוול והעושק של החקלאים נותן חסות לעושק הלחם והחלב שלהם. כן, אני ציוני גאה שהשתתף במלחמות ישראל למען האדמה הזו. וכעת אאלץ להחכיר אותם לערביי הסביבה תמורת סכום זעום וזאת רק בכדי שלא אשקע בחובות נוספים. אני בוכה רק מהמחשבה על הציונות שנחרבת בגלל בצע כסף של עסקנים ממשלתיים.

חברים יקרים,
לי כבר לא תהיה תקומה. בעקירת העצים שלי עצרתי את הדימום הכספי שלי והשתחררתי מהאריסות של מועצת הצמחים. זהו ניתוח מיותר וכואב מאד אבל לא נותרה לי כל ברירה.

אבל ברגעים אלו ממש, אלפי חקלאים מקבלים לביתם צווי עיקול והוצאה לפועל בשל חוסר יכולתם להמשיך ולהזרים כספים למימון העושק הזה. בידכם למנוע את המשך המצב על ידי פניה לשר החקלאות שיורה על סגירת המועצה והפסקת גביית הכספים עבורה. זו הצלת החקלאות וחסכון כספי ניכר לאזרחי ישראל.

אודה לכם מאד אם על כל עץ מ7500 העצים שאני עוקר לחינם, ישלח מייל, פקס או שיחת טלפון לשר החקלאות בכדי להעביר לו את המסר: אסור לעקור את החקלאות בישראל! הפסיקו לטפח את יוקר המחיה!
תודה מקרב לב!

Dugi Israeli
דרך: סטטוסים מצייצים

מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
''חיסלתי את מפעל חיי - 7,500 עצים נעקרו מול עיני'' מאניה 04.10.18 07:42 כותרת
  מדינה בהשמדה עצמית Rota 04.10.18 07:45 1
  כואב מאוד, אבל זה פוסט ישן. במבי 04.10.18 07:46 2
  עצוב. Midlife 04.10.18 07:47 3
  הידיעה הזו משנת מ2014 אלברט 04.10.18 07:49 4
  אזהרה משהו??? כי-נוי 04.10.18 07:49 5

Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש