גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #526905 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 526905      
בית ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.18
4150 הודעות, 37 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:18   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''תוסיף 10,000 עכשיו - ותקבל 20 אלף בונוס'': הישראליות שנעצרו בארה''ב  

 
  
בחקירת האופציות הבינאריות
החקירה נמשכה אחרי שמנכ"לית יוקום לי אלבז נעצרה ב-2017 ■ באחרונה נעצרו ונשפטו עוד שלוש ישראליות שעבדו בתפקידים זוטרים יחסית בחברות אופציות בינאריות בישראל ■ בין הדברים שנאמרו ללקוחות, לפי כתב האישום: "אני כאן כדי לעזור לך לקבל את הרווח שתרצה להשיג"

שלי אפלברג וג'ניה וולינסקי
06:02 | עודכן ב: 07:38

האם 15 אלף האנשים שעבדו בעבר בענף האופציות הבינאריות הישראלי, שפעילותו נאסרה בידי המחוקק הישראלי, בסכנת מעצר בארה"ב? ייתכן. בכל מקרה, נראה ש-FBI החריף את המאבק בתעשיית ההימורים הזאת, והחל לבצע מעצרים גם של עובדים זוטרים שעבדו בה בעבר.

מתוך ארבע עובדות ישראליות שעבדו בחברות אופציות בינאריות, ושנעצרו בתקופה האחרונה, שתיים כבר הורשעו, לפי הודאתן, בקשירת קשר לביצוע הונאה אלקטרונית. כעת הן מחכות לגזר הדין שלהן.


לא מדובר במנהלות או בעלות שליטה בחברות אופציות בינאריות, כי אם בעובדות "רצפת השירות" - שעסקו בשיווק, מכירות או שימור לקוחות בחברות של אופציות בינאריות. העצורות קשורות לחברת יוקום, הנמצאת בבעלותו של יוסי הרצוג. הרצוג, שכנראה נמנע מלהגיע לארה"ב, נחקר בתחילת 2018 בישראל בידי FBI במשרדי להב 433.


בפועל, המעצרים הנוכחיים קשורים אך ורק לשלוש חברות ישראליות, מתוך 200-150 החברות שפעלו מישראל מול לקוחות בעולם. ואולם העובדה כי הן צפויות לרצות בקרוב מאסר בכלא פדרלי בארה"ב צריכה להדאיג לא מעט מעובדי התעשייה, שנהנו ממשכורות של עשרות אלפי שקלים בחודש.

עם העצורות נמנית ליסה מל (30), משתתפת בעונה הראשונה של תוכנית הריאליטי "היפה והחנון", שנעצרה ב-17 בספטמבר 2018 בשדה התעופה בלוס אנג'לס, ארה"ב, כשהתכוונה לחזור לישראל. נגד מל, שעבדה כנציגת מכירות ושימור לקוחות ביוקום, הוגש כתב אישום פלילי. תיקה חסוי כיום, ומקורבים לפרשה טוענים כי היא בדרך לעסקת טיעון.

הישראלית השנייה היא ליאורה וולס, אזרחית ארה"ב. וולס נעצרה והוגש נגדה כתב אישום ב-19 בדצמבר 2018. היא עבדה כנציגת מכירות ביוקום, והודתה באשמה במסגרת עסקת טיעון.


נציגת מכירות נוספת ביוקום, שירה אוזן מישראל, הודתה אף היא במסגרת עסקת טיעון יומיים לאחר מכן, ב–21 בדצמבר. וולס ואוזן הודו בקשירת קשר להונאה אלקטרונית, וממתינות לגזר דין, שצפוי להינתן במארס. במסגרת עסקת הטיעון הן יכולות לקבל עד 40 חודשי מאסר בכלא פדרלי. זאת במקום 20 שנה, שהוא העונש המרבי בגין העבירה.

"אני מרוויח רק כשאתה רווחי"

כלל המעצרים האלה קשורים לפרשה שהתפוצצה בספטמבר 2017 בעת מעצרה של לי אלבז, מנכ"לית יוקום, שבה עבדו מל, וולס ואוזן, שבבעלות יוסי הרצוג.
מעצרה של אלבז גרם לחשש בקרב בכירים בתעשייה הבינארית, כי הם נמצאים על הכוונת של FBI. רובם אף נמנעו, בשל כך, מלהגיע לארה"ב. הטיול למטרות פרטיות של אלבז לארה"ב נקטע כשנחתה בשדה התעופה בארה"ב עם מעצרה ושחרורה למעצר בית אצל דודתה בתמורה להפקדת ערבות בסך 1.8 מיליון דולר.

ליסה מל מתוך פייסבוק

התיק התגלגל לכתב אישום פלילי, שהוגש לבית המשפט המחוזי במרילנד במארס 2018. אלבז מואשמת בהונאה אלקטרונית וקשירת קשר לביצוע הונאה אלקטרונית. בכתב האישום נטען כי יוקום סיפקה שירותי שימור למשקיעים לשני אתרים של אופציות בינאריות - BinaryBook ו–BigOption. אלבז עבדה ביוקום ב–2014–2017. לטענת FBI, אתרים אלה שימשו לקידום ושיווק אופציות בינאריות כביכול, וכי אופציות בינאריות אלה נמכרו במרמה ושווקו ללקוחות אמריקאים.

עוד נטען בכתב האישום, כי בתפקידה כמנכ"לית יוקום בין מארס 2016 לדצמבר 2016, אלבז, עם שותפיה וקשריה, הטעו את המשקיעים באמצעות BinaryBook ו-BigOption. זאת, בין השאר, באמצעות טענה שקרית כי הם מייצגים את האינטרסים של המשקיעים. ואולם, למעשה, הבעלים של BinaryBook ו-BigOption הרוויח כשהמשקיעים איבדו את כסף.

לפי כתב האישום, בין השקרים של נציגי המכירות של יוקום כלפי הלקוחות ניתן למצוא: "אני כאן כדי לעזור לך לקבל את הרווח שתרצה להשיג"; "אני מרוויח רק כשאתה רווחי"; "אני מקבל עמלה של 5% בכל פעם שמשקיע מושך רווחים"; "האינטרס שלנו הוא משותף - ככל שתרוויח יותר, העמלה שלי תהיה גבוהה יותר"; כמה שיותר כסף יש לך בחשבון, כך הרווח שלך יהיה גדול יותר".

ב-FBI מציינים כי מדובר במצגי שווא שנועדו להרגיע את המשקיעים. בפועל, התברר לתביעה כי העמלות שגזרו העובדים נלקחו מסך ההפקדות, ולא היו תלויים ברווחים. מעבר לכך, נטען בתביעה, ניתן מצג מוטעה לגבי התשואה הצפויה על ההשקעה באמצעות BinaryBook ו–BigOption. בנוסף, נטען, כי כדי שהלקוחות לא יוכלו לאתר אותם, השתמשו הנציגים בשמות מזויפים - ולא חשפו כי הם פועלים מישראל, ובמקום זאת נתנו מצג שווא כי החברה פועלת מלונדון.

FBI חשף בכתב האישום את ההנחיות של ההנהלה לעובדים בנוגע לדרך הצגתם לפני הלקוחות, למשל, "כמו שאתה בטח שומע מהקול שלי, אני לא בריטי במקור. אני בעצם מ..., ועברתי ללונדון לפני... שנים כדי להשלים את התואר השני שלי בכלכלה".

לקוחות הפקידו 98.9 מיליון דולר

עורך דין יוסי הרצוג
עורך דין יוסי הרצוג יעל צור
FBI מצא כי נציגי המכירות הטעו את הלקוחות כי הם יכולים למשוך את כספם מחשבונותיהם בכל עת, אך בפועל הנציגים שיכנעו בתחבולות למנוע את המשיכה. תחבולות אלה ניתן גם ללמוד מתביעה אחרת, אזרחית, שהוגשה בידי לקוח אירי בישראל דרך משרד עורכי הדין פרידמן האזרחי.

בתביעה על סך 750 אלף שקל מצוטטת וולאס כאומרת: "תשמע, אם תוסיף עוד 10,000 עכשיו, אתן לך 20 אלף בונוס, כך שזה יהיה קל יותר עבורך; "רק מנסה לעזור"; "אז תפקיד כמה שאפשר, ואני אארגן משהו בשבילך"; "אנחנו קצת קצרים בזמן, יש לנו אירוע בעוד חמש דקות, למעשה בעוד שתי דקות"; "אתה צריך להתקשר לבנק שלך ולהוריד את החסימה של הכרטיס"; "הכספים הלכו לאיבוד בתוך השוק, גם שלך וגם של החברה"; אני לא יכולה לשנות את הכללים"; אנסה לראות אם אוכל להשיג עוד כספי בונוס בשבילך, כדי שיהיה לך יותר עם מה לעבוד". בפועל, תביעה זאת נסגרה מחוץ לכותלי בית המשפט לאחר מחיקתה עם תשלום של 250 אלף שקל, כך טוענים מקורבים לפרשה.

FBI מאשים כעת את אלבז כי תחת פיקוחה נציגי המכירות הציגו בצורה לא נכונה את התנאים של "העסקות ללא סיכון" וכן את "הבונוס", תוך שהם משתמשים במצגים המוטעים כדי לפגוע בכיסם של הלקוחות.

את הסכומים העצומים שהרוויחה BinaryBook מצא FBI דווקא בדו"חות של SpotOption, שהיתה אחת מפלטפורמות המסחר המוכרות בתחום האופציות הבינאריות. מהדו"חות עלה כי החל ברבעון השני של 2014 עד סוף 2016 הפקידו לקוחות 98.9 מיליון דולר אצל BinaryBook. החברה השיבה ללקוחות רק 19.9 מיליון דולר באותה תקופה - ומכאן אפשר להבין את ההפסד העצום שנגרם ללקוחות.

אלבז מואשמת בהונאה אלקטרונית וקשירת קשר לביצוע הונאה אלקטרונית, בכך שהיא ונציגים אחרים של שלוש החברות שמו להם למטרה להשיג מקסימום הפקדות ממשקיעים, ולנקוט צעדים שונים כדי להבטיח שהם יאבדו את כספם - ובכך להתעשר ולהעשיר את המותג. המותג הן חברות הברוקר הישראליות BinaryBook ו–BigOption, שבישראל ידוע כי הן חברות בבעלותו של הרצוג, שלהן נתנה יוקום שירותי תפעול של קשרי לקוחות ושימור.

בשיחותיה מול הלקוחות אלבז הזדהתה בשם הבדוי "לינה גרין", ומכתב האישום עולה כי הציגה את עצמה כמנהלת המסחר של החברות הקשורות BinaryBook ו–BigOption, דרכן התבצע המסחר באופציות הבינאריות. עוד מאשימים האמריקאים את אלבז, כי פיקחה על עבודתם של הנציגים של שלוש החברות האלה. מצגי השווא נועדו לגרום לכך שהלקוחות יפקידו את מיטב כספם תוך ידיעת החברות כי הם יאבדו אותו — שכן העובדים היו מודעים לכך כי החברה מרוויחה מהפסדי הלקוח.

חדשות רעות לעובדים בתעשייה

עד כה, בישראל היה קשה ללקוחות שנפגעו לאתר את עובדי החברה כדי למצות עמם את הדין. "הם פועלים תחת מעטה סודיות, ללא כל רגולציה, כשמעשיהם משולים לשיטות סינדיקטים בינלאומיים. כלומר, תרמית וגזל מתבצעים בישראל אל מול אנשים פרטיים בעולם מבלי לחשוף כל מידע אמיתי על פעילות החברה ומיקומה. לאחר שהלקוח הפסיד את כל כספו, אין עקבות המובילות חזרה ליוקום, עובדיה ואו למדינת ישראל בכלל", נכתב בכתב התביעה של פרידמן האזרחי.

הרשעתם של עובדים זוטרים, שאולי מילאו תפקיד קטן בתעשייה הבינארית הישראלית שפעלה מול לקוחות אמריקאים, עשויה להטריד לא מעט אנשים בישראל, גם אם סבורים שהתנתקותם מהתעשייה כבר לפני כמה שנים פוטרת אותם מסכנת המעצר וכתבי אישום. מתברר כי מבחינת FBI, כל מי שמילא תפקיד ואפילו קטן בתוכנית של חברות האופציות הבינאריות, והוביל לכך שקורבנות תמימים הפסידו מיליוני דולרים, חייב לתת על כך את הדין בארה"ב.

עד 2017 נחשבה ישראל מעצמה של חברות של אופציות בינאריות. רשות ניירות ערך בישראל הסתפקה בהוצאתה של התעשייה אל מחוץ לחוק, ומשטרת ישראל ישבה בחיבוק ידיים ולא ביצעה כל מעצרים. זאת על אף החשדות כי כמה משפחות פשע היו בעלים של זירות מסחר. אחת המטרות היתה הלבנת כספים באמצעות התעשייה, שעד לא מזמן גילגלה כ-5 מיליארד דולר ביום.

יוסי הרצוג מסר בתגובה: "יוקום, הקיימת 18 שנה, העסיקה ומעסיקה אלפי עובדים בארץ ובעולם. החברה מעניקה שירותים על פי חוק ובכפוף לכללי האתיקה ולחוות דעת משפטיות מהמחמירות ביותר. בעלי החברה גאה באלפי עובדיה, ופועל כדי ששמם לא יוכתם בעקבות מעשיהם של עשבים שוטים. החברה משתפת פעולה עם רשויות החוק בארץ ובעולם לגילוי האמת, וסומכת על בתי המשפט שיעשו את עבודתם נאמנה".              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  וואו. להעצר בארצות הברית על עבירות שוק ההון... זה רע מאד. וצריך לקוות על הפושעים שיוסגרו מעיד_נאמן 16.01.19 13:24 1
     ממש לא בעז 16.01.19 13:47 3
         1+ ממש חדש 16.01.19 13:53 7
  נפרגן אהרון5 16.01.19 13:40 2
  הרצוג הוא נוכל ocean 16.01.19 13:48 4
  הכותרת דוקא נשמעת כמו שיחה בין עורכי דין יוסריאן 16.01.19 13:50 5
  אפשר להאשים סטודנטים צעירים שעבדו בשימור לקוחות שלא בהכרח הבינו שזה לא חוקי? Blackcat 16.01.19 13:50 6
     הם מבינים טוב מאד עודד 16.01.19 16:30 8

   
   
מעיד_נאמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
12751 הודעות, 152 מדרגים, 284 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:24   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. וואו. להעצר בארצות הברית על עבירות שוק ההון... זה רע מאד. וצריך לקוות על הפושעים שיוסגרו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בסוף להכלא בכלא ישראלי


הטמטום שמאחורי : בלי הבדלי דת גזע ומין. הוא ההרסני מכולם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בעז לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.13
2058 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:47   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ממש לא  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
מקווה שינמקו בכלא האמריקאי
אנשים שפלים שגרמו להרס חייהם של אחרים במודע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
18016 הודעות, 85 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:53   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. 1+  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
45022 הודעות, 201 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:40   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נפרגן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בטוחני שהן היחידות.
חוץ מהן כולן צדיקות.


האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ocean
חבר מתאריך 16.6.14
256 הודעות
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:48   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הרצוג הוא נוכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מנצל את החלשים ביותר ובסוף נותן לעובדות שלו ליפול במקומו.
מאחלת לך מפגש עם גברת קארמה ממש בקרוב.
מי שמתעסק עם האנשים האלה יודע שאין רמה יותר נמוכה מהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
34931 הודעות, 258 מדרגים, 513 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:50   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הכותרת דוקא נשמעת כמו שיחה בין עורכי דין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


Washington Irving


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Blackcat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
10077 הודעות, 49 מדרגים, 95 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    13:50   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אפשר להאשים סטודנטים צעירים שעבדו בשימור לקוחות שלא בהכרח הבינו שזה לא חוקי?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מוזר שהם הולכים על אנשי השירות לקוחות ולא על ראשי החברות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עודד
חבר מתאריך 25.5.18
97 הודעות
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    16:30   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הם מבינים טוב מאד  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
הם משקרים במצח נחושה ללקוחות
וגוזלים מאנשים תמימים כספים.

זה אולי לא נשמע רציני אבל יש המון אנשים שהתאבדו.
החברות האלה גזלו מחולי סרטן את הכסף של התרופות שלהם והם נאלצו להתחנן לקבל כסף חזרה לתרופות (מכסף שכביכול נמצא בחשבון שלהם)
ומיטב בנינו.."בני טובים" צחקו להם בפנים.

טפו על הפרצוף של הישראלי המכוער.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות