גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #527004 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 527004      
Yanik לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.6.16
619 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:24   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ליצמן: לשקול איחוד עם ש''ס בגלל סיכוי לכתב אישום נגד דרעי  

ערכתי לאחרונה בתאריך 16.01.19 בשעה 19:39 בברכה, Yanik

ליצמן: לשקול איחוד עם ש"ס בגלל סיכוי לכתב אישום נגד דרעי
הדברים נאמרו בדיון סגור בכנסת, בו הביע סגן השר ליצמן את תמיכתו באיחוד שכזה. עם זאת, ההערכה היא כי מיזוג אגודת ישראל ודגל התורה מרחיק את האפשרות של איחוד עם ש"ס, זאת לאור העובדה כי לש"ס אין קלף מיקוח מול שאר השותפות החרדיות
יקי אדמקריקי אדמקר
יום רביעי, 16 בינואר 2019, 18:08
Play Video
ליצמן: לשקול איחוד עם ש"ס בגלל סיכוי לכתב אישום נגד דרעי

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
התנאי של ליצמן: איחוד בגוש החרדי רק עם אלי ישי והפלג הירושלמי
לכתבה
יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן הביע היום (רביעי) את תמיכתו באיחוד של יהדות התורה וש"ס בבחירות הקרובות. לוואלה! NEWS נודע כי ליצמן, שדיבר בדיון סגור בכנסת, אמר כי יש "מידע משפטי לפיו יש סיכוי רב שיוגש נגד דרעי כתב אישום קודם הבחירות".

בחודש נובמבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי בעבירות מרמה, הפרת אמונים, שבועת שקר ועבירות כלכליות, ובלשכתו אמרו כי "כשהפרקליטות תידרש לעניין, יתברר כי השר לא עבר על החוק".

ליצמן אמר בדיון כי אפשרות של הגשת אישום נגד דרעי קודם הבחירות תוביל לכך שמפלגת ש"ס "תחטוף מכה", כלשונו, והכוח החרדי בממשלה ובכנסת ייפגע. הוא הוסיף כי "האינטרס שלנו הוא להגדיל ולשמר את הכוח הזה". סגן השר ציין בפני הנוכחים ש"צריך לקחת את זה בחשבון".

מעמד החתימה בין דגל התורה לאגודת ישראל לקראת הבחירות בכנסת (אתר רשמי , יקי אדמקר)
רגע החתימה על איחוד מפלגות אגודת ישראל ודגל התורה (צילום: יקי אדמקר)
בשבוע שעבר ליצמן אמר בפורום אחר כי קיים חשש שש"ס לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות, זאת בין היתר לאור הסקרים האחרונים החוזים לה בין ארבעה לחמישה מנדטים. בסביבת ליצמן הכחישו בתגובה לוואלה! NEWS את הדברים, והוסיפו כי "ליצמן חזר על עמדתו בפני חברי אגודת ישראל בעד מהלך אחדות כולל בציבור החרדי בשל שלל סיבות, שעיקרן שמירה על הנציגות החרדית הקיימת ואף להגדילה".

פורום ועדת השמונה של סיעת אגודות ישראל, המייצג את הסיעה שבראשה עומד ליצמן, התכנס היום לדיון בכנסת. עיקר הדיון עסק בהסכם שנחתם מאוחר יותר עם דגל התורה, הסיעה השנייה המרכיבה את יהדות התורה - על ריצה משותפת בבחירות הקרובות.
משה גפני (ראובן קסטרו)
"מדובר על תהליך היסטורי שלא היה כדוגמתו", ח"כ משה גפני (צילום: ראובן קסטרו)
לפי ההסכם שנחתם לשתי קדנציות, יחסי הכוחות בין שתי הסיעות ברשימה לכנסת תהיה שווה אף שעד כה 'אגודת ישראל' קיבלה יחס גדול יותר מחברתה. נציג סיעת 'אגודת ישראל' (ליצמן) יקבל את המקום הראשון ונציג 'דגל התורה' (גפני) יקבל את המקום השני. שאר המקומות ברשימה, החל מהמקום השלישי והלאה, יחולקו בין הסיעות בהתאם, ובקדנציה הבאה סידור המקומות יתהפך.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני אמר כי "מדובר על תהליך היסטורי שלא היה כדוגמתו. אנחנו המפלגה הראשונה שסיימה את דיוניה הפנימיים ויוצאת לבחירות בהסכם שוויוני". גפני התייחס בדבריו גם לאפשרות של איחוד עם שאר המפלגות החרדיות, ובראשן ש"ס ואמר כי "עשינו סעיף בהסכם שנוכל להתאחד גם עם מפלגות אחרות, אבל זה יהיה צריך להיעשות בהסכמה של כולם".

סגן השר ליצמן אמר כי "יהדות התורה ניגשת לבחירות אלו באחדות מלאה ובכוחות משותפים. אנו עדים לצעד מבורך של קידוש השם גדול - להיות המפלגה הראשונה בישראל שמגיעה לסיכום מוקדם על סדר הרשימה ומתוך אחדות. אני בטוח שהמהלך יביא לתוספת כוח משמעותית בבחירות ולהצלחה גדולה".
ישיבת ממשלה, 6 בינואר 2019 (אתר רשמי , אלכס קולומויסקי)
אין לש"ס קלף מיקוח, השר אריה דרעי (צילום: אלכס קולומויסקי)
ההסכם בין שתי הסיעות ביהדות התורה נחתם מוקדם מהצפוי בהשוואה לבחירות הקודמות. ההערכה במפלגות החרדיות היא כי ההסכם המשותף מרחיק אפשרות של איחוד חרדי עם ש"ס ומפלגות אחרות, לאור העובדה כי לש"ס, החוששת מכך שלא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות, אין קלף מיקוח מול שאר השותפות החרדיות, כמו למשל לרוץ עם 'דגל התורה' ולהשאיר את חברתה 'אגודת ישראל' לרוץ בנפרד.

בשבוע שעבר חשף וואלה! NEWS כי ליצמן הציב תנאי עיקרי למהלך של אחדות במפלגות החרדיות לפיו יש לכלול גם את מפלגת יחד של אלי ישי ואת 'הפלג הירושלמי' הליטאי. מאז הפרסום, התברר כי הפלג הירושלמי מתנגד לכל אפשרות של כניסה לכנסת וכן, פטרונו הרוחני של ישי הרב מאיר מאזוז מתנגד להציב מועמד אחר מטעמו לטובת המהלך, חרף התנגדותו של דרעי להיותו של ישי נציג ברשימה כזו.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תעשה טובה תערוך ותוריד את כל מתנחל גאה 16.01.19 19:30 1
  לא נראה לי קשור. אם יוגש כתב אישום, יהיה משהו אחר במקום דרעי. העיקר לאחד כוחות. טלקו 16.01.19 19:31 2
  חשבתי לשקול בשלילה בגלל הביזיון, אז המשכתי לקרוא וגיליתי שהפוך יוסריאן 16.01.19 19:32 3
  ושוב האשכנזים בולעים את הספרדים pingi 16.01.19 19:47 4
     בדיוק הפוך אני 16.01.19 21:55 6
  דרעי יזחל על גחונו כדי להציל את עצמו ... וליצמן יתחבר לעבריין כדי למשול בספרדים .. טרמי 16.01.19 19:58 5
     לא משנה. העיקר לאחד כוחות. עולה תמימה 16.01.19 21:57 7
  דגל ויהדות התורה לבד מספיק חזקות גם בלי העקמת בגב בדמות שס אחד מהשורה 16.01.19 21:58 8
     אסון לעם ישראל אם שס לא תעבור את אחוז החסימה Ofer H 17.01.19 09:21 9
         אתה טועה לדעתי אחד מהשורה 17.01.19 10:07 10
             אני מסכים שהסתלקותו של הרב עובדיה יוסף זצל גרמה למשבר הנהגתי. Ofer H 17.01.19 11:00 12
                 שס זו דרעי ודרעי זה שס. יחד זו שס שאתהה רוצה שתיכנס אחד מהשורה 17.01.19 11:25 13
  הסביח שאני אוכל יותר מוכשר מאלי ישי Trop sensible 17.01.19 10:07 11

מתנחל גאה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.14
1575 הודעות, 39 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:30   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תעשה טובה תערוך ותוריד את כל  
בתגובה להודעה מספר 0

ההפניות לכתבות אחרות

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
4492 הודעות, 66 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:31   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא נראה לי קשור. אם יוגש כתב אישום, יהיה משהו אחר במקום דרעי. העיקר לאחד כוחות.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
34952 הודעות, 258 מדרגים, 513 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:32   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. חשבתי לשקול בשלילה בגלל הביזיון, אז המשכתי לקרוא וגיליתי שהפוך  
בתגובה להודעה מספר 0

Washington Irving

pingi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.14
5671 הודעות, 24 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:47   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ושוב האשכנזים בולעים את הספרדים  
בתגובה להודעה מספר 0

אני
חבר מתאריך 15.1.19
7 הודעות
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    21:55   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בדיוק הפוך  
בתגובה להודעה מספר 4

אם יתאחדו יהיו ברשימה גם נציגים של ספרדים וגם נציגים אשכנזים וככה יהיה יצוג מאוזן אבל אם לא יתאחדו ובמקרה שס לא תעבור את אחוז החסימה אז לא יהיה יצוג ביכלל לספרדים

טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
2609 הודעות, 18 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    19:58   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. דרעי יזחל על גחונו כדי להציל את עצמו ... וליצמן יתחבר לעבריין כדי למשול בספרדים ..  
בתגובה להודעה מספר 0

עולה תמימה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.12.18
1760 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    21:57   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא משנה. העיקר לאחד כוחות.  
בתגובה להודעה מספר 5

אחד מהשורה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.8.15
5864 הודעות, 112 מדרגים, 203 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' בשבט תשע''ט    21:58   16.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. דגל ויהדות התורה לבד מספיק חזקות גם בלי העקמת בגב בדמות שס  
בתגובה להודעה מספר 0

טוב ששס תישאר מחוץ לממשלה הבאה, טוב לעם ישראל ששס לא תעבור את אחוז החסימה.

במידה ולא יהיה איחוד עם שס, כשבמקביל יהיה איחוד של האיחוד לאימי, בית יהןדי, יחד ועוצמה לישראל, הסיכוי של שס לעבור את אחוז החסימה הוא אפסי.

אני לא שונא ערבים- אני אוהב יהודים!

Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
6372 הודעות, 51 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א בשבט תשע''ט    09:21   17.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אסון לעם ישראל אם שס לא תעבור את אחוז החסימה  
בתגובה להודעה מספר 8

אסון אם עצמה תעבור.

חבר מתאריך 12.8.15
יום חמישי י''א בשבט תשע''ט    10:07   17.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אתה טועה לדעתי  
בתגובה להודעה מספר 9

שס הייתה חלק משמעותי מאסון אוסלו וכני נזהר שלא להגיד שהייתה הגורם העיקרי.

שס היום למעשה ללא מנהגותו האדירה של הרב עובדיה מונהגת בידי דרעי, איש חלקלק ועבריין מורשע, שלא לומר סידרתי.

עוצמה לישראל, ככל הנראה לא תשב בקואליציה, אבל תמשוך את הממשלה כולה ימינה, היות ואם הם ימין קיצוני, סמוטריץ הוא ימין, בנט מרכז, כלומר כל המערכת זזה ממינה בתודעה בלי ששמנו לב.

בנוסף, עוצמה מעולם לא ישבה בכנסת כך שאי אפשר לשפוט אותה לפני שנתת לה הזדמנות.

Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
6372 הודעות, 51 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א בשבט תשע''ט    11:00   17.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אני מסכים שהסתלקותו של הרב עובדיה יוסף זצל גרמה למשבר הנהגתי.  
בתגובה להודעה מספר 10

אבל, שס באופי שלה תמליץ קודם כל על הצטרפות לממשלת ימין ולכן היא חשובה. (לא אכפת לי מדרעי, שילך שישאר, הוא פחות מעניין לצורך הדיון).
מדוע איני שמח בהצטרפות של עצמה למרות שאני ימני ושמח על כל מפלגה ימנית? כי היא מביאה איתה התלהמות ואני נגד זה. השמאל מתלהם ואיני אוהב אותו גם בגלל זה וגם בגלל הדעות שלו. חבל לי שגם חלק מהימין מתנהג בהתלהמות כמו השמאל. כי את הדעות של עוצמה אני אוהב, לא מסכים אבל מתחבר אליהם.

חבר מתאריך 12.8.15
יום חמישי י''א בשבט תשע''ט    11:25   17.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. שס זו דרעי ודרעי זה שס. יחד זו שס שאתהה רוצה שתיכנס  
בתגובה להודעה מספר 12

קולות השסניקים ילכו ליחד אם יתאחד עם עוצמה ועם האיחוד הלאומי.
זה יצור מפלגה של 8 מנדטים התקווה.
אם 2 מהם יהיו מיכאל בן ארי ובן גביר, זה יכול להיות כח ימני, מתון יחסית למרזל וגופשטיין, אבל כח מחץ עם יכולת הסברה מרשימה ודעות שיעזרו להחזיר את השיח למקום שפוי

Trop sensible לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.17
3811 הודעות, 64 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א בשבט תשע''ט    10:07   17.01.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הסביח שאני אוכל יותר מוכשר מאלי ישי  
בתגובה להודעה מספר 0

איך אדם שהוטלה עליו אחריות מיוחדת לאסון הכרמל מעז לחזור שוב לפוליטיקה?

"תגידי לי מילים יפות מבכי ואושר".

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות