אפליקציית אייפון לפורום סקופים  |  אפליקציית אנדרואיד לפורום סקופים  |  אפליקציית WindowsPhone לפורום סקופים

גירסת הדפסה          
קבוצות דיון סקופים נושא #52797 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 52797   
זהב
חבר מתאריך 2.9.07
12010 הודעות
יום ששי ל' בתשרי תשע''ד    00:39   04.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הכירו את המועמד מס' 5 של משה ליאון: האם היה 'מיסיונר' בעברו? -חשיפה  

3 באוקטובר 2013
-חדשות היום / חרדים
צוות אתר קוקר

תדהמה: בשעה שהמועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון משחר על פתחיהם של גדולי ישראל ומשווע לתמיכתם, יש פרט מעניין שליאון אינו 'טורח' להזכיר לרבנים. המועמד מס׳ 5 ברשימת הליכוד-ביתנו בראשות משה ליאון למועצת העיר ירושלים: ד״ר אברהם נגוסה, שימש בעברו כפעיל מיסיון נוצרי, נגוסה הוא בן להורים נוצרים שהואשמו בעבר בפעילות מסיונרית, שאבותיהם היהודים המירו את דתם לפני שנים.

בקרב חוגים חרדים הביעו זעזוע ובפרט ארגוני ההצלה מפעילות הכתות המיסיונריות, מהצבת מועמד שפעל בעברו כמיסיונר נוצרי, ומאז לא התגייר מעולם, נגוסה מוצב ברשימה יהודית לאומית, בראשות מי שמבקש אמון הציבור החרדי ומנהיגיו.

מי אתה אברהם נגוסה? מס׳ 5 ברשימת משה ליאון לעיריית ירושלים: משיחה שערכנו עם אנשי יד לאחים הם מספרים כי נגוסה פעל למען הנצרות החל משנות ה-80 אז שימש כפעיל מיסיון נוצרי, עפ״י פרסומים בתקשורת הוא עבד למען הכנסייה באתיופיה, שמימנו את לימודי הדת שלו בבריטניה. בהמשך, המיסיון האנגלי הצליח לשכנע ארגון נוצרי גרמני, שנגוסה עבד עבורו באתיופיה, לממן את לימודיו בהודו.

מתחקירים בתקשורת הזרה עולה כי נגוסה ניהל בית יתומים של הכנסייה בגונדר, אתיופיה, על שם "פול הקדוש" וארגן פעולות ותוכניות רוחניות נוצריות שונות. הוא עבד והיה בקשר עם הכנסייה האנגליקנית שמיסיונרים מטעמה פעלו באתיופיה בקרב הקהילות היהודיות. שמו של המיסיון: GMJ בתרגום חופשי: "משרד הכנסייה בקרב היהודים" וכן עם ארגון גרמני נוצרי שהפעיל מוסדות שונים לילדים במצוקה באתיופיה בשם: knh- kinder not hilfe

לדברי ד״ר אברהם נגוסה בתחקיר שנערך בשעתו ב׳מעריב׳, הוא רואה עצמו יהודי למרות שמשפחתו קיבלה על עצמה את הנצרות לפני שנים רבות ולמרות שהוא מעולם לא התגייר, ״אני רואה עצמי כיהודי שומר מצוות. האמונה שלי יהודית. אז נכון שלא שמרתי מצוות באתיופיה ועבדתי במוסד נוצרי, אבל מה שהיה היה ואני לא מבין למה צריך להזכיר היסטוריה של לפני הרבה שנים״ אמר נגוסה בתגובה לתחקיר.

ממטהו של משה ליאון נמסר בתגובה: "כי מדובר ברכילות זולה, נגוסה כבר פרש מהנצרות, ומדובר בפגיעה ביהודי טוב".

מ'יד לאחים' נמסר בתגובה: "כי נגוסה כיום לא פועל בנצרות ואינו פעיל בנצרות, אולם בקרב הקהילה האתיופית נשמרים ממנו בשל החשש כי מי ששימש בעברו כמיסיונר טרם המיר את דתו".
.- See more at: http://www.kooker.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%9E%D7%93-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%95%D7%90%D7%A9%D7%9D-%D7%91%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%95/#sthash.HHQHJ64d.dpuf

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ''לא התגייר מעולם'' - משמע שאינו יהודי. בני האור 04.10.13 01:04 1

בני האור
גולש אורח
יום ששי ל' בתשרי תשע''ד    01:04   04.10.13   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ''לא התגייר מעולם'' - משמע שאינו יהודי.  
בתגובה להודעה מספר 0

נראה שיש כן בהחלט עילה לתביעת לשון הרע. אני במקומו הייתי תובע את הנבלות.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות