גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #531995 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 531995      
השכל הישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
5310 הודעות, 73 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:21   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יורם הלוי: ''מאוכזב מאלשיך, יצר סביבו מעגל של איבה''  

מי שהיה מפקד מחוז ירושלים עד לא מזמן, ומועמד בולט לתפקיד המפכ"ל דיבר על מפקדו לשעבר: "הוא העביר עליי מידע ונוצרה מולי חומת רכילות שאי אפשר לעבור"

סיום תפקידו של מפכ"ל המשטרה לשעבר, רנ"צ רוני אלשיך, הביא עימו התבטאויות קשות של צמרת המשטרה, הנמצאת במצב בעייתי - גם בשל הקושי במינוי מפקד חדש במקומו של אלשיך, וגם המלחמה הפוליטית שהיא עומדת במרכזה בשל פרשיות השחיתות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מי שהיה מפקד מחוז ירושלים עד לא מזמן, ניצב בדימוס יורם הלוי, התראיין הבוקר (ראשון) בכאן ב' ותקף את מפקדו לשעבר: "תפקידו של מפכ"ל, בין השאר, זה ליצור לעצמו המשכיות ולפתח מפקדים כדי שיתקדמו. לצערי, כל מי שמגיע לסוף התפקיד מבין שאין אף אחד שיכול להחליף אותו".

ברקע ההתפתחות האחרונה בגזרה עליה פיקד לא מזמן, רצח בת השירות הלאומי, אורי אנסבכר ז"ל אמר: "האירוע התרחש די סמוך לאזור המגורים שלי, כשעברתי ראיתי את הניידות, לא צריך יותר ממבט כדי להבין שקרה שם דבר נוראי. אני מבין את האירוע. עבודת המשטרה הייתה מדהימה, למופת, במיוחד האיתור המהיר של החשוד, הן במודיעין והן בפן המבצעי, זו גאווה גדולה לכולנו. כל זה עדיין לא מוריד מהערך של האירוע הדרמטי של רצח של הנערה, שהוא אירוע כואב מאוד". 

"אירועים כאלה לא זרים לנו", המשיך הלוי, "אני ועמיתיי לצמרת המשטרה היינו בזירות מחרידות שכאלו, והיינו צריכים לנתק את הרגש ולהפנות את הכל לטובת עבודה ממוקדת, לפגוע, לנטרל כדי לשמור על השקט. אנחנו חיים במדינה כזאת - זה כנראה ילווה אותנו כל חיינו".

"למרות זאת, ירושלים היום הרבה יותר בטוחה מבעבר" הוסיף מפקד המחוז בדימוס, "אי אפשר להתעלם מאירועי הטרור בשנים האחרונות ובעבר. אנחנו מכירים את הגלים הללו. אבל היום יש הרבה יותר יכולות משהיו בעבר, שפכנו את כל הידע שלנו משנים קודמות על ירושלים. זה אך ורק תלוי בניסיון, בתעוזה ובאומץ של השוטרים. אני חושב שעשינו דברים שונים חריגים ואפילו קצת מוזרים בשנים האחרונות - ורואים תוצאה של עיר הרבה יותר בטוחה. בוא ניקח את הנתון האחרון שהתפרסם, מיליוני תיירים מגיעים לירושלים. זו הוכחה להצלחת המשטרה" סיכם. 

הלוי סיפר על ההתקדמות בציר הפיקוד במשטרה: "אני גדלתי ביחידות לוחמות שנהרגים שם הרבה לוחמים ומצילים מיליוני אנשים. במקומות האלה אתה מבין שדואגים לך. השנים חולפות, האווירה משתנה, אתה נמצא במקומות אחרים ובעייתיים באופן שונה, הרבה פחות מסוכנים מאיפה שאני גדלתי. עמדתי מול הסכנות האלו לא פעם, ואני וחבריי סיכנו את חיינו לא אחת. כשאתה נמצא למעלה, אתה מבין שאין פרגון. המלחמות הרבה יותר קשות. צר לי שזה ככה. לא רק אני חווה את זה. כל אלה שמגיעים לקצה ורוצים להתמודד, יש כאלה שמפריעים להם, שלא אוהבים את זה, ומשתמשים בכלים מסוימים כדי לפגוע בכל מיני אנשים. אני לא בכיין. זה עוד נושא שקורה היום - מישהו מביע משהו וישר כולם מתנפלים ואומרים שהנה הוא אומר משהו לא לעניין".

בהקשר הזה, דיבר על מפקדו לשעבר, רוני אלשיך: "בטח שהתאכזבתי מהיחס של אלשיך. תפקידו של מפכ"ל, בין היתר, זה ליצור המשכיות ולפתח מפקדים. לצערי, כל מי שמגיע לסוף התפקיד מבין שאין אף אחד שיכול להחליף אותו. אחד התפקידים הכי חשוב של מפקד זה לטפח את הפקודים, ובמקום זה הוא יצר סביבו מעגל של איבה, בגלל כל מיני דברים שהוא אמר, התבטאויות שלו. זה חבל". 

"דברים שאני חש אותם" אמר הניצב, "זה דברים שאנשים יודעים. ברור שהוא (אלשיך) יגיד 'לא'. קח למשל את הדוגמה שהוא הבין שאני מקורב לרה"מ. כולם יודעים שהוא אמר את זה. בסופו של דבר אתה נדבק באיזשהי רכילות שאי אפשר להיפטר ממנה. הרכילות הזו היא לא נכונה, אין לי יכולת להוכיח, אבל זה לא נכון. אני מוכן לעלות פוליגרף, זה לא היה ולא נברא".

על ועדת גולדברג, העוסקת במינוי בכירים אמר: "המידע הרכילותי שהמשטרה העבירה ליועמ"ש לא ראוי. מי העביר אם לא הארגון, אם זה לא הארגון איך אפשר להעביר מבחוץ לארגון?. אלשיך העביר עליי מידע, זה ידוע. מסמך אלשיך פורסם בטלויזיה. אני אפילו לא יודע מה כתוב בו. לא אמרתי לארדן שימנה אותי. מי שיחליט למנות שימנה, אם לא אז לא. כמו כל אחד אתה מצפה שיקדמו אותך. אני לא מתכוון יותר מתי לדוש בזה. אני מכבד את השר, ומכבד את ההחלטה שלו, למרות שהיא מהולה בהרבה מאוד רכילות". 

"לי כמפקד בשטח אין מקום וזמן להתעסק בלשכנע את הציבור נגד הרכילות הזו, כשאני אפילו לא יודע על מה מדובר" המשיך, "אחרי 38 שנים, אני לא ילד, עברתי כל כך הרבה דברים. אז מה לעשות? אני הלכתי לתפקיד הזה באופן מודע, לא הכריחו אותי, אפילו הפוליגרף שלי הודלף. רק שלי. רק אחר כך יצא צו איסור פרסום על הפוליגרפים של כולם. אני לא רוצה להישמע כאחד שמתחיל להילחם בזה ולהתבכיין. תשאל את אלשיך מה יש לו ממני". 

"אני הייתי פקוד שלו. כמו כל היחסים של מפקד פקוד עשיתי כל מה שנדרש, ביצעתי את תפקידי הכי טוב שאני יודע. התוצאות מדברות, יותר מהכל. בסופו של דבר אתה נתקל בקיר רכילות והוא בלתי עביר, אבל הוא קיים. החליטו מה שהחליטו, החלטתי מה שהחלטתי והמשכתי הלאה" סיפר הלוי.

הניצב בדימוס סיכם את הראיון כשדיבר על המשטרה: "ראינו את התוצאות של עבודת המשטרה בירושלים, ראינו את הירידה בפיגועים, את העלייה בתיירות. מדובר בעבודת משטרה קשה מאוד. הכל עובד כרגיל, העסקים פורחים, ותוך כדי אין סוף אירועים. עם ישראל לא יודע איזו משטרה יש לו - שעובדת כל הזמן. אנחנו עושים טעויות, וזה טבעי וזה ימשיך לקרות, אבל מנסים ללמוד ולהתקדם מהטעויות".

על הרצון לקבל את תפקיד המפכ"ל אמר: "אני אלך לחיים הפרטיים - יקראו לי, אני אגיע. לא? זה גם בסדר".

https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-684232

תחי מדינת ישראל מדינת הלאום היהודי

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  עושה רושם שפספסנו כאן מפכ''ל רציני מאוד. וחבל... במבי 10.02.19 14:27 1
     נכון. בחור ערכי מאוד שיכל לשפר את המערכת. ציוני 10.02.19 14:29 2
         הא בהא טליא... Achilles 10.02.19 14:30 3
         משום מה... תמיד מפספסים את הטובים ביותר לטובת הבינוניים (ע''ע בני (דיפולט) גנץ) , אלשייך UnderTaker 10.02.19 17:58 17
             בני גנץ כל כך בינוני שהוא אפילו לא החליט אם הוא שמאל או ימין ציוני 10.02.19 18:00 19
     בזכות אלשיך השכל הישר 10.02.19 14:31 4
     עושה רושם שאלשייך קטן ונקמן. Ofer H 10.02.19 15:05 7
     אלשיך הוא הדוגמא הכי טובה שיש... עוז הגיבור 10.02.19 19:28 20
  אלשיך שקרן סדרתי, כפי שהסרטון למטה מפרט. יונגרמן 10.02.19 14:50 5
     אכן שקרן מדופלם UnderTaker 10.02.19 17:59 18
  ניצב הלוי קצין מקצועי וערכי צפון 1 10.02.19 14:52 6
  החליל של ביבי ממשיך לנגן להכפיש את מי שחקר אותו מעיד_נאמן 10.02.19 15:06 8
  לפורום אפסים אהרון5 10.02.19 15:08 9
     כל מה שאני להגיד על התגובה הזאת, שהיא תגובה ירודה שלא מכבדת את בעליה. רועיקו 10.02.19 15:16 12
         במקרה הזה הבחור כנראה צודק (לגבי אלשיך) oranus 10.02.19 16:39 14
             לגבי אלשייך גם אני מסכים, רועיקו 10.02.19 16:52 15
  הלוואי וימצא האדם הנכון שימנה אותו למפכ''ל, אדם ערכי ועוצמתי!!! יחיד ומיוחד 10.02.19 15:14 10
  אני מקווה ששר הביטחון פנים הבא ימנה אותו למפכל. רועיקו 10.02.19 15:14 11
  כשרואים את התנהלות אלשיך במשטרה מצמרר לחשוב איך התנהג בשב''כ... פלומה 10.02.19 15:37 13
  אחד מהטובים. אולי הטוב שבהם, אבל גם כאן זה יתלק דיכוטומית לרקלאביבי. פרשןדתא 10.02.19 16:55 16

במבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.07
6851 הודעות, 95 מדרגים, 188 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:27   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. עושה רושם שפספסנו כאן מפכ''ל רציני מאוד. וחבל...  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
4881 הודעות, 40 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:29   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נכון. בחור ערכי מאוד שיכל לשפר את המערכת.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Achilles לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.17
1468 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:30   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הא בהא טליא...  
בתגובה להודעה מספר 2

UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
4050 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    17:58   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. משום מה... תמיד מפספסים את הטובים ביותר לטובת הבינוניים (ע''ע בני (דיפולט) גנץ) , אלשייך  
בתגובה להודעה מספר 2

והרשימה ארוכה ומתסכלת

____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃

ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
4881 הודעות, 40 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    18:00   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בני גנץ כל כך בינוני שהוא אפילו לא החליט אם הוא שמאל או ימין  
בתגובה להודעה מספר 17

השכל הישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
5310 הודעות, 73 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:31   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בזכות אלשיך  
בתגובה להודעה מספר 1

פיספוס רציני של אדם ערכי

תחי מדינת ישראל מדינת הלאום היהודי

Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
7696 הודעות, 56 מדרגים, 111 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:05   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. עושה רושם שאלשייך קטן ונקמן.  
בתגובה להודעה מספר 1

עוז הגיבור
חבר מתאריך 12.11.18
421 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    19:28   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אלשיך הוא הדוגמא הכי טובה שיש...  
בתגובה להודעה מספר 1

לדיפ סטייט. לא יכול להיות אחרת.

יונגרמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.18
782 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:50   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אלשיך שקרן סדרתי, כפי שהסרטון למטה מפרט.  
בתגובה להודעה מספר 0

https://www.youtube.com/watch?v=Z6r76O64ou4

UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
4050 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    17:59   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אכן שקרן מדופלם  
בתגובה להודעה מספר 5

____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃

צפון 1
חבר מתאריך 3.2.18
661 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    14:52   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ניצב הלוי קצין מקצועי וערכי  
בתגובה להודעה מספר 0

אין ספק שאל שייך הכשיל אותו מתוך אג׳נדה לא רלוונטית

מעיד_נאמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
12987 הודעות, 154 מדרגים, 288 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:06   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. החליל של ביבי ממשיך לנגן להכפיש את מי שחקר אותו  
בתגובה להודעה מספר 0

הטמטום שמאחורי : בלי הבדלי דת גזע ומין. הוא ההרסני מכולם

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
45805 הודעות, 203 מדרגים, 358 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:08   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לפורום אפסים  
בתגובה להודעה מספר 0

האנושות היא עדר של גלמים מזוכיסטים הנהנה להשתעבד לכבלי הפיסי והמשפט הבינלאומי ואוסר להתפכח מהם

רועיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
4972 הודעות, 40 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:16   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כל מה שאני להגיד על התגובה הזאת, שהיא תגובה ירודה שלא מכבדת את בעליה.  
בתגובה להודעה מספר 9

oranus
חבר מתאריך 20.7.14
328 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    16:39   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. במקרה הזה הבחור כנראה צודק (לגבי אלשיך)  
בתגובה להודעה מספר 12

רועיקו
חבר מתאריך 17.2.15
4972 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    16:52   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לגבי אלשייך גם אני מסכים,  
בתגובה להודעה מספר 14

יחיד ומיוחד
חבר מתאריך 15.7.18
179 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:14   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הלוואי וימצא האדם הנכון שימנה אותו למפכ''ל, אדם ערכי ועוצמתי!!!  
בתגובה להודעה מספר 0

נזקפת לזכותו הבסת הטרור בירושלים!!!
ועוד...

רועיקו
חבר מתאריך 17.2.15
4972 הודעות
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:14   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אני מקווה ששר הביטחון פנים הבא ימנה אותו למפכל.  
בתגובה להודעה מספר 0

פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
41623 הודעות, 140 מדרגים, 269 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    15:37   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כשרואים את התנהלות אלשיך במשטרה מצמרר לחשוב איך התנהג בשב''כ...  
בתגובה להודעה מספר 0

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית

פרשןדתא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
10792 הודעות, 95 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באדר א' תשע''ט    16:55   10.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אחד מהטובים. אולי הטוב שבהם, אבל גם כאן זה יתלק דיכוטומית לרקלאביבי.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות