גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #534387 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 534387      
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
12755 הודעות, 83 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו באדר א' תשע''ט    13:32   20.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

אלוף במיל' טל רוסו מצטרף למפלגת העבודה  

*אלוף במיל' טל רוסו מצטרף למפלגת העבודה*

*גבאי: "טל, אנחנו מאד שמחים על הצטרפותך למשימה הגדולה. טל הוא איש הביטחון שלנו ויהיה שותף מלא לעשייה ולקרב הגדול על שינוי פני המדינה. פוליטיקה זה לא עסק פשוט, אבל לפי הסיפורים שמספרים עליך, היית כבר בכל מדינות ערב בלי שהזמינו אותך ובלי דרכון כך שאין לי ספק שגם מכאן תביא הישגים גדולים למדינת ישראל ולעם ישראל."*

*אלוף במיל' טל רוסו: "היום אני עולה על מדים חדשים, בשירות מדינת ישראל. אני איש של עשייה ולא של דיבורים. עשייה שמכוונת לאזרחים והאזרחיות בישראל. שמחתי שאבי קרא לי לקחת חלק בנבחרת שהוא מוביל. ואני מודה לו על כך. אני קורא מכאן לכולנו לחזור הביתה. לחזור לדרך ולערכים. אותם ערכים שהקימו את המדינה הזו.*

אלוף (במיל') טל רוסו, לשעבר מפקד פיקוד דרום, מפקד מפקדת העומק וראש אגף מבצעים לשעבר, הצטרף היום למפלגת העבודה בראשות אבי גבאי.

במסיבת עיתונאים שנערכה לפני זמן קצר בתל-אביב בירך גבאי את רוסו על הצטרפותו
והתייחס בדבריו גם לניסיונות האיחוד בימין ואמר:
"הליכוד צירף היום למפלגת הבת שלו את הכהניסטים, הגזענים, המחרחרים והמסיתים. *הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית* על התנתקות סופית מדרכם של מנהיגי עבר שלו שיצאו ממליאת הכנסת כשכהנא עלה לנאום. לצד הליכוד יושבות 2 מפלגות האווירה שאומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני, כן ולא. לא וכן. מפלגות שלא מציגות חזון משלהן. מפלגות שכוללות בתוכן אנשי ימין אידיאולוגי קשה, כאלה שמאמינים בסיפוח ובהרחבת ההתנחלויות מחוץ לגושים המוסכמים. מפלגות שמפחדות לאמר דברים ברורים אפילו על ההסטוריה הקרובה שלנו. ההתנתקות מעזה היתה מהלך נכון או לא ? גם על זה אין עמדה."

נאומו המלא של יו"ר העבודה, אבי גבאי:

"אני שמח וגאה להציג כאן היום חיזוק משמעותי לנבחרת המצויינת שלנו, את האלוף במילואים טל רוסו.
בתחילת הדרך הגדרנו לעצמנו שהמצטרף יהיה איש בטחון מעודכן, כזה שיודע מה קורה עכשיו בזירות השונות. אדם שמכיר היטב את הזירות החשובות לבטחוננו – איראן, סוריה, רצועת עזה ויהודה ושומרון. אדם שמאמין ושותף לדרך שלנו, לדרך המעשית של מפלגת העבודה. אדם אמיתי ומעשי עם עמדות ברורות. אחד שלא חושש לאמר אותן כפי שהן. אדם שהוא מנהיג של ממש שדורות של לוחמים הלכו והולכים אחריו. את כל התכונות הללו יש לטל. טל, ברוך הבא לנבחרת המצוינת של מפלגת העבודה. טל הוא איש הביטחון שלנו ויהיה שותף מלא לעשייה ולקרב הגדול על שינוי פני המדינה. טל מצטרף היום גם לצוות הבטחוני מדיני שלנו. צוות שבו חברים אנשים עם יכולות והצלחות מוכחות בתחום – עמיר פרץ, שר הבטחון לשעבר, ח"כ עמר ברלב ותא"ל במיל אסף אגמון. ההצטרפות של טל משלימה נבחרת עם האנשים הטובים ביותר בפוליטיקה הישראלית: אנשים שהציבור מכיר, יודע את העמדות שלהם, מכיר את העשייה שלהם, אנשים שמחויבים לדרך אחת. כאן יש את הטובים ביותר בתחום הבטחוני מדיני, הטובים ביותר בתחומי הכלכלה והחברה והלוחמים והלוחמות הכי נחרצים בהגנה על החוק והדמוקרטיה בישראל. חברים – זו מפלגת העבודה – מאז ומתמיד – מפלגה שמרימה את שלושת הדגלים יחדיו. מפלגה שיודעת שאין סתירה בין הנושאים. להיפך הם קשורים ומזינים אחד את השני. זו הדרך שלנו. אנחנו בעידן שבו הליכוד מוביל לסיפוח של מיליוני פלסטינים למדינת ישראל. סיפוח שיסכן את אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. סיפוח שיסכן את הכלכלה שלנו ויפגע באיכות החיים ובשירותים הציבוריים שגם כך אינם טובים. זה אותו הליכוד שצירף היום למפלגת הבת שלו את הכהניסטים, הגזענים, המחרחרים והמסיתים. הליכוד הכריז היום סופית על פשיטת רגל ערכית. על התנתקות סופית מדרכם של מנהיגי עבר שלו שיצאו ממליאת הכנסת כשכהנא עלה לנאום. לצד הליכוד יושבות 2 מפלגות האווירה שאומרות דברים לא ברורים בעניין המדיני, כן ולא. לא וכן. מפלגות שלא מציגות חזון משלהן. מפלגות שכוללות בתוכן אנשי ימין אידיאולוגי קשה, כאלה שמאמינים בסיפוח ובהרחבת ההתנחלויות מחוץ לגושים המוסכמים. מפלגות שמפחדות לאמר דברים ברורים אפילו על ההסטוריה הקרובה שלנו. ההתנתקות מעזה היתה מהלך נכון או לא ? גם על זה אין עמדה.
אל מול התפישה של הליכוד אנחנו אומרים בקול רם וברור – הבטחון מעל הכל. מי שפוגע בנו נפגע בו כפליים. אבל יש לנו גם יד מושטת לפתרון מדיני. החזון שלנו והאינטרס שלנו הוא היפרדות מהפלסטינים. והדרך לשם היא דרך הסדר אזורי עם מדינות ערב המתונות ובמסגרתו פתרון של 2 המדינות. בשנה האחרונה פגשתי מנהיגים רבים במדינות ערב. הם רוצים שלום, הם רוצים נורמליזציה, הם מבינים שאחרי 70 שנה ישראל היא עובדה מוגמרת.
ולמרות זאת אינני יודע לאמר האם יש מי שמסוגל או רוצה לקבל את ההחלטות הקשות בצד הפלסטיני. אבל חובתנו, כמדינה החזקה באזור לקחת את גורלנו בידינו וליזום. גם צבאית וגם מדינית. למען עתידנו. הציונות מעולם לא נתנה לאחרים לקבוע את גורלנו. עלינו ללכת בדרכם של המייסדים - אסור לנו לתת לפלסטינים להוביל אותנו למדינה אחת עם רוב ערבי. זו הסכנה הגדולה ביותר לציונות. זה ללכת נגד המורשת של ההורים והסבים וסבתות שלנו שחלמו ובאו למדינה יהודית. הצטרפותו של טל יש בה תרומה גדולה למחנה השלום ואמירה ברורה – אפשר לעשות שלום בטוח. יש דרכים צבאיות לשמור על בטחוננו גם במסגרת של הסדר מדיני. זאת עמדתם של רבים מיוצאי מערכת הבטחון – אנשים שנלחמו בטרור ואינם צריכים תעודות הכשר על נאמנותם למדינה.
טל, אנחנו מאד שמחים על הצטרפותך למשימה הגדולה. פוליטיקה זה לא עסק פשוט, אבל לפי הסיפורים שמספרים עליך, היית כבר בכל מדינות ערב בלי שהזמינו אותך ובלי דרכון כך שאין לי ספק שגם מכאן תביא הישגים גדולים למדינת ישראל ולעם ישראל.

נאומו המלא של האלוף במיל', טל רוסו:
תודה רבה אבי, אני שמח וגאה להיות כאן אתכם היום ולהצטרף לנבחרת המצוינת של מפלגת העבודה. זהו רגע מאוד משמעותי עבורי. כמעט את כל שנותיי כאדם בוגר עשיתי בתוך המערכת הצבאית. שלושים וחמש שנים שירתתי את ישראל. הובלתי ופיקדתי על אלפי חיילים וקצינים במסגרות השונות של צה"ל, כדי לבטח ולבצר את ביטחונה של מדינת ישראל. פגשתי את אתגרי הביטחון של ישראל בכל זירה אפשרית. בעומק לבנון, בסמטאות עזה, בגזרת יהודה ושומרון, בשלל מבצעים מיוחדים בסביבתנו.
בחדרי מלחמה ובפורומים ביטחוניים רגישים.

את השירות הצבאי שלי, למעשה אף פעם לא הפסקתי, גם אחרי שהשתחררתי בשנת 2014,
חזרתי לצה"ל כאיש מילואים, לצידו של הרמטכ"ל, מפקדי וידידי רא"ל גדי אייזנקוט. בכל פעם שנקראתי לדגל – חזרתי לשרת את מדינת על ישראל.
היום אני עולה על מדים חדשים,
בשירות מדינת ישראל.
אני משוכנע שאהבת המדינה ותחושת האחריות הלאומית, ינחו אותי בשלום ובהצלחה להשגת המטרות, גם בדרכי החדשה.
אני מביט באתגרים הביטחוניים שמקיפים אותנו, ואני יודע שאפשר לעשות את זה אחרת.
אפשר לספק לציבור במדינת ישראל ביטחון אמיתי, ביטחון שמבוסס על פתרונות ארוכי טווח, על תכנון ועל חשיבה יצירתית, מחוץ לקופסא, על שיתופי פעולה ותכנון אסטרטגי.
בכוחו של צה"ל לספק את המעטפת הביטחונית למהלכים מדיניים אלו, ובראש ובראשונה להיפרדות בטוחה מהפלסטינים.
אני איש של עשייה ולא של דיבורים.
עשייה שמכוונת לאזרחים והאזרחיות בישראל, וזו בדיוק הסיבה שאני נמצא כאן היום. לאורך שנות שרותי בצה"ל,
פגשתי רבבות רבות של חיילים וחיילות, מעולם לא עניין אותי אם הם ימין או שמאל, אשכנזים או מזרחיים, דתיים או חילונים, יהודים או לא יהודים. כולם היו חיילים למען ביטחון מדינת ישראל.

כמו בצה"ל גם באזרחות, כולם שווים וכולם אחים. האחדות הזו חסרה לנו היום, ועליה לצאת בקול ברור וצלול מתוך המנהיגות הפוליטית. חוסר האחדות והפלגנות מחלישים אותנו יותר מאשר אויבינו. אני מצטרף היום למערכת הפוליטית, גם כדי לשמור ולחזק את הערך החשוב הזה – האחדות.
המעבר לשדה הפוליטי אינו קל.
לעזוב את מרחב הנוחות ולהצטרף לזירה הפוליטית. זו החלטה קשה. את ההחלטה קיבלתי בימים האחרונים, אחרי שיחות עם משפחתי ועם חבריי הקרובים, וכמובן עם אבי גבאי. למרות הרקע השונה, אבי ואני חולקים תפיסת עולם משותפת, על המדינה שלנו, על העתיד שלנו. על הביטחון שלנו.
שמחתי שאבי קרא לי לקחת חלק בנבחרת שהוא מוביל. ואני מודה לו על כך. אני קורא מכאן לכולנו לחזור הביתה. לחזור לדרך ולערכים. אותם ערכים שהקימו את המדינה הזו. הערכים של תנועת העבודה, עליהם גדלתי בקיבוץ שלי, קיבוץ חולתה. הערכים של מפלגת העבודה - קודם ביטחון, ויד שתמיד מושטת לשלום. מדינת ישראל צריכה את מפלגת העבודה.
זוהי המפלגה היחידה שמהווה ערובה בטוחה לשינוי במדינת ישראל. ומדינת ישראל צריכה שינוי. אני שמח לקחת חלק בשינוי הזה, ומתגייס לנבחרת.

תודה לך אבי על האמון, ותודה לכולם על קבלת הפנים החמה.

ועכשיו – חוזרים הביתה – לעבודה!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רכש מעניין של גבאי Dalev 20.02.19 13:55 1
  ימני אסלי. .. חד כתער 20.02.19 14:07 2
     קלמן ליבסקינד שאל הבוקר את השאלה הבאה.. עוז הגיבור 20.02.19 14:12 3
  מה זה רוסו ? מי זה רוסו ? אם עיניים לו בראשו , שלא יעז להכנס לספינה הטובעת. זראטוסטרא 20.02.19 16:36 4

Dalev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
6144 הודעות, 35 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו באדר א' תשע''ט    13:55   20.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רכש מעניין של גבאי  
בתגובה להודעה מספר 0

מעניין אם יש לו עוד שפן לכובע מחר לשיריון במקום 10

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חד כתער
חבר מתאריך 5.2.08
8596 הודעות
יום רביעי ט''ו באדר א' תשע''ט    14:07   20.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ימני אסלי. ..  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עוז הגיבור
חבר מתאריך 12.11.18
464 הודעות
יום רביעי ט''ו באדר א' תשע''ט    14:12   20.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. קלמן ליבסקינד שאל הבוקר את השאלה הבאה..  
בתגובה להודעה מספר 2

״איך ידע אבי גבאי למי לפנות..? ״

ודי לחכימא ברמיזא

זראטוסטרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
2904 הודעות, 15 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו באדר א' תשע''ט    16:36   20.02.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מה זה רוסו ? מי זה רוסו ? אם עיניים לו בראשו , שלא יעז להכנס לספינה הטובעת.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות