גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #546754 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 546754      
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37628 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    19:48   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

השר יריב לוין: גם בשמאל יש הרבה מאוד אנשים שמייחלים לשינוי במערכת המשפט, כי בסוף המערכת הזו פוגעת דווקא בחלשים  

 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תמליל הראיון:
שאלה: חבר הכנסת-
תשובה: -שלום רב-
ש. -שר התיירות-
ת. -כל אחד והילדים שלו-
ש. -התיירות כמובן שמחה גם על פרקי הגשם האלה אבל יכול להיות שכבר עוד מעט לא תהיה שר התיירות, אולי, ועוד חודש וחצי אולי שר המשפטים יריב לוין?
ת. מי יודע, עוד מוקדם לדעת, תראו, צריך להרכיב ממשלה קודם כל, זו משימה לא פשוטה, באמת משימה לא פשוטה, ישנם פערים שהם ניתנים לגישור אבל הם מצריכים הרבה מאוד רצון טוב אצל כל השותפות כדי באמת להרכיב את החבילה הזאת ולהגיע למצב שתהיה לנו ממשלה שמסוגלת גם לתפקד לאורך זמן. ואח"כ, לאחר שנדע מהם התיקים שקיבלו השותפות, נעבור לשלב השני שהוא שלב חלוקת התיקים בתוך הליכוד.
ש. אומר אתמול ראש הממשלה-
ת. -לא נקדים את המאוחר-
ש. -"ישבו פרשנים, שיגרו לעברי איומים מפורשים, שאם אמנה את אחד מחברינו המוכשרים", שזה אתה, "לשר המשפטים, אני אשלם על כך מחיר אישי". יכול להיות שבעצם הדין ודברים האלה באולפן שישי, בסופו של דבר יביא אותך למשרד, זה מקדם אותך לשם?
ת. אני לא מאמין, אני לא חושב שראש הממשלה מקבל בסוף החלטות על פי זה שמישהו אמר משהו, אז הוא בכוונה יעשה הפוך. זה לא עובד ככה, בכלל, אתם יודעים, נאמרות כל כך הרבה מילים בכל כך הרבה מקומות, בסוף ההחלטות נעשות על פי שורה של שיקולים שדי מנותקים מהעניין זה. קודם כל יש שאלה של מה בכלל ישנו על השולחן, יכול להיות שבמשא ומתן הקואליציוני משרד המשפטים או כל משרד אחר בכלל יילך לשותפה אחרת, כך שכל הדיון הזה יהפוך ללא רלוונטי.
ש. לא... במערכת המשפטית צריכים לחשוש מיריב לוין?
ת. תראה, מי שחושב שמערכת המשפט צריכה להמשיך לתפקד ולפעול כפי שהיא פועלת היום, יש לו בהחלט סיבה לחשוש מכך שיתמנה שר שרוצה לעשות את הדברים בצורה אחרת. מי שמאמין כמוני שמערכת המשפט זקוקה לשינוי יסודי, עמוק, בשורה עמוקה של נושאים, אני חושב שזה מבטא עבורו תקווה גדולה.
ש. אתה מאמין שמערכת המשפט בהחלט יכולה להיות נקמנית? אמנם אותם פרשנים שהוא דיבר עליהם, דיברו אז בבדיחות הדעת, אבל אתה מאמין שמערכת המשפט נקמנית?
ת. תראי, אני יכול להגיד דבר אחד שאותי מאוד מטריד. אני חושב שאנחנו נתקלים לא פעם, אגב גם בעניינו של ראש הממשלה, אבל גם בהרבה מאוד מקרים אחרים שהיו בעבר, במצבים של אכיפה בררנית, של סטנדרט כפול, של תהליכים של הדלפות בלתי פוסקות שהמטרה שלהן היא בעצם להכריע את ההליך המשפטי תוך כדי התנהלותו ולא בדרך התקינה שבה הוא אמור להיות מוכרע. וצריך גם לומר שהיו בעבר מקרים שבהם אנשים עמדו להתמנות לתפקיד שר המשפטים ופתאום יש מאין ננקטו נגדם כל מיני הליכים, בחלק מהמקרים ההליכים האלה הסתיימו גם בלא כלום. אחד מהם אפילו מכהן היום כנשיא המדינה. ולכן אני חושב שהמערכת הזו זקוקה להרבה מאוד תיקונים, אחד התיקונים החשובים הוא בתחום של השקיפות: לייצר הרבה יותר שקיפות של התהליכים, קריטריונים הרבה יותר ברורים, קנה מידה הרבה יותר ברור שבו הציבור יידע שדברים מתנהלים בעניינו של כל אחד, בין אם הוא שר או מועמד לתפקיד מסוים, או אזרח מן השורה, בדיוק באותו אופן, וזה חלק מהשינוי הגדול שצריך להיעשות.
ש. לאיילת שקד הייתה גם אג'נדה של מינוי שופטים מצד מסוים של המפה הפוליטית, גם אתה באותו כיוון? תמשיך את דרכה בנושא הזה, בהנחה ותהיה?
ת. תראה, אני חושב שאיילת שקד ראויה להערכה על הרבה מאוד דברים שהיא עשתה, היא בוודאי הלכה לכיוון נכון. אבל אם מסתכלים על השורה התחתונה של המצב שאנחנו נמצאים בו היום, לטעמי מצבנו הרבה יותר גרוע ממה שהיינו בו לפני ארבע שנים, ואני אתן שורה של דוגמאות: בית המשפט העליון פעם ראשונה דן בחוק יסוד, בחוק הלאום, עם חשש שיתעקב בו ויפסול אותו. תארו לעצמכם מצב שבו בית המשפט העליון בארה"ב היה דן בביטול בסעיפים מחוקת ארצות הברית, זה דבר בלתי נתפס לחלוטין. כל מהלך הוצאת המסתננים סוכל ע"י בית המשפט שביטל בזה אחר זה את החוקים שהועברו בעניין זה. הפסילה הפוליטית של חבר הכנסת לשעבר בן ארי אל מול האפשרות שניתנה לבל"ד ולתומכי טרור אחרים להתמודד-
ש. -האם אתה מעקר את כוחו של בית המשפט-
ת. -רגע, אני רק אשלים בעוד משפט, והדוגמאות הן רבות. אני באופן אישי לא מאמין שמינוי כזה או אחר, טוב ככל שיהיה, יכול לשנות באמת את מערכת המשפט. אגב, אני יכול לספר לכם שבשעתו כאשר הייתי חבר כנסת ויעקב נאמן היה שר המשפטים, הוא העביר את החוק שמכונה "חוק גרוניס" שנועד לאפשר את כהונתו של השופט, נשיא ביהמ"ש בדימוס גרוניס כנשיא העליון, והוא בשעתו ביקש ממני להגיש את הצעת החוק הזאת כהצעת חוק פרטית ואני לא הסכמתי, מהטעם הפשוט שלמרות שההיגיון בחוק הזה של קיצור משך כהונת נשיא העליון היה נכון, העובדה שמישהו חשב שבמינוי פרסונלי כזה או אחר נתקן את המערכת היא שגיאה. ולכן אני חושב שצריך לעשות שינוי עמוק, לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים, לשרטט מחדש את קו הפרדת הרשויות כך שהשופטים לא ימנו שופטים, ושיטת חבר מביא חבר הזאת תיפסק, והתהליכים האלה שנעשים ללא שקיפות ייפסקו. להעביר את בחירת נשיא בית המשפט העליון לכנסת כפי שבוחרים את מבקר המדינה, אני חושב שאם נעשה את זה, נימצא באמת במקום אחר.
ש. אנשים מהצד של המרכז שמאל של המפה, שומעים אותך עכשיו, ונחנקים. יכול להיות שגם אנשים מהצד הימני של המפה, אתה יודע, חלק מהטענות היו שמפלגתם של בנט ושקד לא עברה את אחוז החסימה דווקא בגלל כל הססמאות האלה של לנצח את בג"ץ וכולי.
ת. טוב, לי יש תיאוריות אחרות מדוע הימין החדש לא עבר את אחוז החסימה. דעותי הן ידועות ואני גם אומר אותן לכל אורך הדרך ואני בוודאי לא חושב שיש אנשים במרכז-שמאל, אני אומר לך מהטעם הפשוט, אין דבר כזה מרכז-שמאל, הבחירות מאחורינו, לפחות עם הפייק הזה אפשר להפסיק. יש שמאל, בשמאל אולי יש אנשים מודאגים, אגב אני אומר לכם עוד דבר, אני חושב שגם בשמאל יש הרבה מאוד אנשים, ואני שומע את זה לא מעט ברחוב, שמייחלים גם הם לשינוי. כי אני חושב שמערכת המשפט שלנו היום פוגעת בצורה קשה מאוד דווקא באנשים החלשים ביותר בחברה. התמשכות ההליכים, חוסר הוודאות, כל הדברים האלה בדרך כלל משחקים דווקא לטובת מי שיש לו אורך נשימה, כיס יותר עמוק, ופוגעים בחלש יותר.
ש. בוא נדבר רגע על אחרי הבחירות, מרכיבים ממשלה, אתה חלק מ... אני מניח, האנשים שקרובים מאוד לראש הממשלה בנושא הזה. ישב פה קודם יעקב אשר ואמר, "תראו כל הסיפור של ליברמן זו הצגה אחת גדולה, בסוף הפערים לא כאלה גדולים", גם אתה מרגיש את זה?
ת. תשמע, יש ביטוי בערבית, "מן תומאק לבאב אללה", שאומר פחות או יותר "מהפה שלך לאלוקים", אז אתה יודע... מנקודת מבטי זה נראה יותר מסובך מהתיאור הזה. כן, יש פה פערים, גם אידאולוגים אמיתיים, חלק מהדברים נובעים מהעובדה שמפלגות רצו עם אג'נדות מסוימות לבחירות, הבטיחו דברים לבוחרים וצריך עכשיו לגשר בין האג'נדות האלה.
ש. אתה חושב שליברמן יכול לרדת מהעץ?
ת. תראי, אני לא רוצה לדבר בכלל על עצים אבל אני כן יכול להגיד דבר אחד: אם יש רצון, וזה לפחות הניסיון שלי לימד אותי, כשיש רצון הדברים נפתרים, כשאין רצון גם מחלוקת הכי קטנה הופכת למשהו שאי אפשר להתגבר אליו.
ש. אבל החשש לאי הקמת קואליציה הוא אמיתי לדעתך?
ת. כן, קודם כל החשש הזה קיים, אני אומר בצורה ברורה, היינו... תראו, צריך לזכור מה קרה בתהליך הקמת הממשלה הקודמת. ליברמן בסוף לא נכנס לממשלה, אמנם אז הצלחנו להקים ממשלה עם 61, גם זה נעשה ממש ברגע האחרון ממש בשנייה האחרונה. דבר כזה יכול לקרות, זה לא דבר תיאורטי, אני חושב שאסור שהוא יקרה, זו תהיה גם חוסר אחריות, אני חושב שזה לא מה שהבוחרים שבחרו בכלל המפלגות פוטנציאליות לממשלה הזו רוצים, ובהחלט התהליך יהיה תהליך ארוך, אני לא צופה שהוא יימשך לא יום ולא יומיים.
ש. אוקיי, טוב, השר יריב לוין תודה, תודה רבה לך.

מקור:
https://www.youtube.com/watch?v=JNcGrxWxj58


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  איש ראוי וערכי .. איש ישר ופשוט .. בהחלט מתאים לתפקיד. popay 17.04.19 19:55 1
  צודק בהחלט קול_קורא 17.04.19 19:57 2
  השינוי היחידי שצריך דמוקרטי 17.04.19 19:58 3
     פסקת ההתגברות חייבת להיות מוגבלת ל 80 חברי כנסת הרדאר 17.04.19 20:47 5
         החוצפה של בית המשפט שביצע הפיכה בזכות 32 ח''כ, לדרוש התגברות של 80 . גם 61 די והותר!!! dudi_du2 17.04.19 21:59 8
         למה שמונים? מאה ועשר! לעומת זאת מספיקים שלשה שופטים כדי לפסול חוק שחוקקו שבעים חברי כנסת. פשוטניק 17.04.19 22:04 9
  אחד המרכזיים הוא דניאל פרידמן הידוע כאיש שמאל אבל מבקר חרף עוז הגיבור 17.04.19 20:14 4
     גם חיים רמון...תוקף אותם בלי סוף. קוקי 17.04.19 22:31 11
  האיש המתאים ביותר להחזיר את אמון הציבור במשפט! WB 17.04.19 21:05 6
  סוף סוף שר צנוע וישר Rossoneri 17.04.19 21:38 7
  דבר ראשון שיטפל בסחבת הבלתי הגיונית והלא ריאלית שיש במערכת העמוסה מעל הצוואר Spook 17.04.19 22:07 10

   
   
popay
חבר מתאריך 10.9.09
15570 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    19:55   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. איש ראוי וערכי .. איש ישר ופשוט .. בהחלט מתאים לתפקיד.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קול_קורא
חבר מתאריך 18.2.12
1768 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    19:57   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. צודק בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מערכת המשפט שלנו אינה מערכת ששואפת להביא לצדק.
זו מערכת שמלבינה את פשעי החזקים הפושעים והנוכלים.
אפילו בית דין לעינייני עבודה לא מאזן ולא מנסה לאזן בין המעסיק לעובד. מבחינת בית המשפט אין שום בעיה אם מישהו מגיע עם עו"ד בשקל לשעה והשני עם עו"ד מליון דולר לשעה , מבחינתו שני הצדדים שווים.
הגיע הזמן לאמץ שיטה של שופט חוקר או מושבעים כי הרמה האישית של השופטים בארץ נמוכה עד מאוד גם עקב חוסר ההכשרה שלהם לתפקיד.
תשוו את דרך היסורים שעובר פסיכולוג עד שהוא נהיה פסיכולוג קליני לעומת חוסר ההכשרה שעובר שופט שיש לו השפעה הרבה יותר גדולה על חיי אדם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמוקרטי
חבר מתאריך 6.2.18
777 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    19:58   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. השינוי היחידי שצריך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
להוציא את הפוליטקאים מהועדה למינוי שופטים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרדאר
חבר מתאריך 3.5.18
2492 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    20:47   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. פסקת ההתגברות חייבת להיות מוגבלת ל 80 חברי כנסת  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
אם שני שליש מהפרלמנט דורשים לבטל פסילת בגצ לחוק הסותר את זכויות האדם, חופש העיסוק וכו אז לפרלמנט יש את המילה האחרונה.

כמוכן הגדלת מספר השופטים המורים על פסילת חוק שפוגע בזכויות האזרח הקטן.

אבל רוב של קואליציה רגילה הקטן מ 70 חברי כנסת זה חוסר איזון מובהק וסכנה לדמוקרטיה.

ואת זה אומר מתנחל ששייך לקבוצת מיעוט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2
חבר מתאריך 26.6.09
16918 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    21:59   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. החוצפה של בית המשפט שביצע הפיכה בזכות 32 ח''כ, לדרוש התגברות של 80 . גם 61 די והותר!!!  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוטניק
חבר מתאריך 14.1.18
1906 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    22:04   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. למה שמונים? מאה ועשר! לעומת זאת מספיקים שלשה שופטים כדי לפסול חוק שחוקקו שבעים חברי כנסת.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
זאת דמוקרטיה ראויה לשמה.
וגם להוציא כמובן את הפוליטיקאים מהועדה למינוי שופטים, מה יש להם בכלל לחפש שם?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוז הגיבור
חבר מתאריך 12.11.18
820 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    20:14   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אחד המרכזיים הוא דניאל פרידמן הידוע כאיש שמאל אבל מבקר חרף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
של המערכת.

ישרות חברים זה הכל !            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוקי
חבר מתאריך 24.3.18
2188 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    22:31   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. גם חיים רמון...תוקף אותם בלי סוף.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
WB
חבר מתאריך 8.7.02
15958 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    21:05   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. האיש המתאים ביותר להחזיר את אמון הציבור במשפט!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Rossoneri
חבר מתאריך 28.6.18
491 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    21:38   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. סוף סוף שר צנוע וישר  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו, לא תסמא את עיננו מלראות את כל מומיה.." (אורות ישראל, הראי"ה)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spook
חבר מתאריך 9.12.12
12838 הודעות
יום רביעי י''ב בניסן תשע''ט    22:07   17.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. דבר ראשון שיטפל בסחבת הבלתי הגיונית והלא ריאלית שיש במערכת העמוסה מעל הצוואר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות