גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #547078 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 547078      
ERIK85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.10.08
9788 הודעות, 77 מדרגים, 150 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    21:48   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הזיופים במגזר הערבי נחשפים: ''הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות''  

 
  
הזיופים במגזר הערבי נחשפים: "הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות"

קלמן ליבסקינד

ראשי ועדות קלפי שמחלקים עשרות מעטפות למצביע בודד, בעלי תפקידים שמאפשרים להצביע במקום מי שלא הגיעו לבחור: עשרות עדויות חושפות רמאויות ושחיתויות בקלפיות

ערב בחירות 2013 החליט שגיא קייזלר, אז מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, להרים פרויקט התנדבותי רחב, בניסיון לשמור ככל שניתן על טוהר הבחירות במגזר הערבי. קייזלר, לא מופרך להעריך, לא עשה את זה רק לשם שמיים. נוכח עדויות ארוכות שנים על זיופי בחירות במגזר הערבי, ועל בסיס ההנחה שלפיה זיופים כאלה משרתים את המפלגות הערביות בפרט, ואת האגף השמאלי בכלל, ההערכה הייתה שהמאמץ ישתלם. 

הרקע לכל המהלך הזה, חשוב להדגיש כבר כאן, מקורו במנהג היסטורי של רוב המפלגות לוותר על זכותן לשבץ את אנשיהן בוועדות הקלפי במגזר הערבי. חלקן, משום שהתקשו לגייס פעילים לצורך המטרה הזו. רובן, מתוך הבנה שגם אם הכל יתנהל לפי הספר - הסיכוי שיקבלו שם קולות נמוך מאוד.

כך או כך, בבחירות ההן, של 2013, הצליח קייזלר לאסוף כ־200 מתנדבים, ששובצו בתפקידים השונים בוועדות הקלפי במגזר, על חשבון מקומות שפינו להם מפלגות הימין. בבחירות 2015, עם מאמץ גדול, הוא כבר הצליח לשבץ אנשים ברוב הקלפיות ביישובים הערביים. בבחירות שנערכו לפני שבוע וחצי קייזלר כבר גייס, באמצעות משרד יחסי הציבור שלו, יחד עם גד דעי, 1,350 פעילים. המערך הרחב הזה הופעל תחת פיקוח מלא של הליכוד ומעקב יומיומי של עופר גולן, מנהל הקמפיין של המפלגה.

הפעם, כלקח מאירועי מערכות הבחירות הקודמות, שבהן לא טרחה המשטרה לפתוח בחקירה רצינית, גם כשהועברו אליה עדויות על זיופים, צוידו חברי ועדות הקלפי במצלמות נסתרות, כדי שיוכלו לתעד הכל. 

היו מי שניסו לגרור את הסיפור הזה אל המקום הגזעני. היו מי שמשכו אותו אל הדיון המשפטי, ואל השאלה האם מותר או אסור לצלם בקלפי (חשוב להדגיש שהמצלמות היו על חברי הוועדה, ולא מאחורי הפרגוד). אלה ואלה בורחים מהדיון החשוב, ומהעובדות המטרידות באמת. והעובדות קשות מדי, מכדי שניתן יהיה להתעלם מהן מתוך רצון שלא להעליב מגזר שלם. 

עיינתי השבוע בתחקירים שפרסמתי בעבר לגבי זיופי בחירות במגזר הערבי והדרוזי. ב־1999, בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה של אהוד ברק. ב־2001, כשאברום בורג ובנימין בן אליעזר התמודדו על ההנהגה. אחר כך, בבחירות לכנסת ב־2006, ובבחירות לכנסת ב־2013. אותם סיפורים. כלום לא השתנה. 

במגזר הערבי, מגזר גדול ורחב, אין באמת בחירות נקיות, ולא היו כאלה מעולם. מדובר במגזר שבו לכל אורך הקו - מצפון עד דרום, בעיר ובכפר - היו מאז ומתמיד ניסיונות זיופים והטיות בחירות, בהיקף ובאופן שלא קיים במגזר היהודי. 

משטרת ישראל וועדת הבחירות התייחסו תמיד אל האירועים הללו כאל פולקלור. תרבות פנימית של מגזר, שאין להתערב בה. אף פעם לא נערכה חקירה משמעותית. אף פעם לא הוצבו אמצעי פיקוח. אף פעם לא נגבו עדויות ממאות חברי ועדות קלפי, שהיו עדים לרמאויות, לזיופים, להטיות בספירה ולניסיונות להצביע במקומם של מי שלא הגיעו. 

הסיפור הזה רק מחמיר, כשלוקחים בחשבון שכמעט בכל המקרים, העבריינים הם אנשים שנמצאים בקלפיות במימון מלא של המדינה, שמשלמת להם את שכרם. 

כמו בשנים קודמות, כך גם השנה. ועדת הבחירות בראשות השופט חנן מלצר השקיעה אנרגיות בלתי נגמרות באיומי סייבר ובניתוחים של תעמולה ברשתות החברתיות. מלצר עצמו הקדיש יום שלם כדי לחקור צייצנים בטוויטר, רק משום שבאחד העיתונים היה כתוב שהם מופעלים על ידי רשת, שלא הייתה ולא נבראה. במאסה הענקית של הזיופים לא הושקע פרומיל מכל האנרגיה הזו.

בשבוע האחרון אספתי עדויות מעשרות חברי ועדות קלפי ששובצו במגזר הערבי, הדרוזי והבדואי. הסיפורים מסמרי שיער, והם מציירים תמונה של מדינה שעוצמת את עיניה, כשהבחירות בקרב מרכיב חשוב באוכלוסייה שלה הן פיקציה. על עובדה אחת יהיה קשה לחלוק. הנוכחות של אותם נציגים, שנשלחו על ידי הליכוד לקלפיות במגזר הערבי, הקשו עד מאוד, כפי שתיווכחו, על היכולת לזייף. בלעדיהם, אין שום ספק, היקף העבריינות היה גבוה בהרבה. למה את העבודה הזו צריכים לעשות שליחי הליכוד ולא אנשי משטרת ישראל? שאלה מצוינת. 

כך או כך, העדויות המתומצתות שיובאו כאן הן דוגמאות בלבד, כשליש מאלו שנאספו ב"מעריב". לבקשתם של כמעט כל המרואיינים, שחששו, שמם לא יוזכר והוא שמור במערכת. 

כעביה, יו"ר ועדת הקלפי: 
"הייתי היהודי היחיד בקלפי. כל השאר היו ערבים. באזור שבע בערב, כשהיינו בערך על 40% הצבעה, בא אלי אחד מחברי הוועדה והציע שהם יכפילו לי את הכסף שאני מקבל על היום הזה, ובתמורה אני אאפשר להם להתחלק בשאר הקולות, של אלה שלא הצביעו. זה כבר הגיע לרמה שהתחילו לשאול אותי, בשיא הרצינות, כמה אני רוצה. מה שהדהים אותי היה שכל חברי הוועדה היו בתוך הדיון הזה. היו שם שלושה חברי ועדה ועוד משקיף אחד או שניים. הייתי די מופתע. אמרתי להם שזה לא חוקי ושאני בעד דמוקרטיה, שבה כל אחד בוחר בעצמו. כל כמה דקות ניגש אלי מישהו והציע לי את זה שוב. 'אולי בכל זאת אתה רוצה', 'זה לא באמת ישפיע על התוצאה הכללית', 'ממילא כולם משקרים'. אמרתי להם שזה לא בסדר. במהלך ספירת הקולות היו אצלנו שוטרים. גם הם היו ערבים, אבל אם הבנתי נכון, לא מהכפר עצמו. מה שהדהים אותי היה שגם אז ההצעות נמשכו, והשוטרים שמעו את זה ולא אמרו כלום". 

דיר אל־אסד, משקיף:
"היו, במהלך היום, הרבה ניסיונות לעגל פינות. מתישהו, בשעות אחר הצהריים, יצאתי מהקלפי להצביע בקלפי נגישה בכפר, שני רחובות מהקלפי שלי. בחוץ תפס אותי איש בשם נימר, שנאמר לי שהוא סגן ראש הכפר או סגן ראש המועצה, ובהתחלה פנה אלי יפה. הוא הציע לי לאכול, ושאל אותי עד איזו שעה אני נשאר בקלפי. כשאמרתי לו שאני נשאר עד אחרי הספירה, הוא שאל 'אתה מהליכוד, נכון?', אמרתי 'כן'. הוא שאל 'אתה רוצה שביבי ינצח, נכון?', אמרתי 'כן'. אז הוא אמר לי 'תשמע, לי לא אכפת שהוא ינצח, כי ממילא זה מה שיקרה, אבל אני רוצה שהמפלגה שלי תקבל כמה שיותר קולות, כי ככה אני מקבל יותר תקציבים'. הייתי בטוח שהוא צוחק עלי, ואז הוא הציע לי: 'בסוף היום, בוא נחלק את הקולות. חצי חצי בקולות שיישארו. חלק לליכוד וחלק לנו'. היו איזה 200 קולות שלא הצביעו. אמרתי לו, 'אתה צוחק עלי?'. ראיתי שיש לו תג של ועדת הבחירות. אחר כך אמרו לי גם חברי הקלפי שהוא בוועדת הבחירות האזורית. אמרתי לו שאני לא עושה דברים כאלה". 

אום אל־פחם, סגן יו"ר קלפי:
"באזור שעה שמונה בערב נכנס לקלפי אדם בגיל 50־60, לא בעל תפקיד, וביקש ממני לבוא איתו רגע לדבר בצד. הוא שאל אותי 'אתה יודע למה הוצאתי אותך?'. אמרתי לו 'לא'. הוא אמר לי: 'שמע, יש פה אחוזי הצבעה נמוכים, בוא נעלה אותם'. שיחקתי אותה כאילו אני לא מבין. הוא אמר לי: 'אני הולך לעשות סיבוב בעוד כמה קלפיות, עוד חצי שעה אני אחזור אליך'. עברה עוד איזה רבע שעה, ובא מישהו אחר. שאל אותי: 'תגיד, אתה פה בשביל הכסף או בשביל האידיאולוגיה?'. אמרתי לו 'באתי לעבוד'. כולם שמעו את השיחה הזו מסביב, כולם ידעו למה הוא בא, ולאף אחד זה לא היה נראה בעייתי או מוזר. אמרתי לו שאני לא מבין מה הוא רוצה. הוא ענה לי: 'יש פה אנשים שלא הצביעו, בוא נצביע במקומם ונחלק בינינו את הקולות'. היו אז אולי 50%. אמרתי לו: 'אני לא מעוניין, זה נגד החוק'. 

"חזרתי לקלפי, ואז כולם התחילו לנסות להוציא אותי החוצה. הייתי היהודי היחיד שם. קודם הגיע הראשון שהוציא אותי, ושחזר בינתיים. הוא אמר לי: 'בוא נלך לאכול, בוא אלי הביתה'. אמרתי לו תודה וחזרתי פנימה. ואז עוד מישהי לקחה אותי החוצה. 'בוא אני אראה לך איפה אני עובדת כאן באזור'. כשניסיתי לחזור שוב פנימה, אני רואה עשרות אנשים, משהו כמו 30 איש, חוסמים לי את הכניסה לקלפי. אמרו לי: 'אי אפשר להיכנס עכשיו, כי יש שם אשה שמתלבשת בפנים'. היה ברור לי מה קורה שם בפנים. היה לי ברור שמכניסים שם מעטפות. ברור שאף אחת לא מתלבשת בקלפי, בטח לא כשכמעט כל מי שנשארו בפנים היו גברים. אחרי כמה זמן נתנו לי להיכנס. מאוחר יותר, במהלך הספירה, שוב ניסו להוציא אותי החוצה". 

אכסאל, משקיף: 
"היה אצלנו בקלפי עניין כזה שהמשקיפים והיו"ר, שהיה מרע"ם־בל"ד, היו נכנסים מאחורי הפרגוד ומביאים למצביעים את הפתק שהם צריכים להצביע. כששאלתי מה זה, הסבירו לי שהם צריכים עזרה. היו אולי 20 מצביעים שהיו"ר נכנס איתם אל מאחורי הפרגוד והצביע איתם. הוא ואחד משני המשקיפים. חוץ מזה, חברי ועדת הקלפי לא נתנו לי לבדוק תעודות זהות, כשהיו דברים חשודים. הם לא הרשו לי. 

"לקראת הערב, יושב ראש ועדת הקלפי אמר לי ללכת הביתה. הלכתי. פחדתי על החיים שלי. ראיתי איך איימו בבוקר על חבר שלי, שבא לקלפי סמוכה ויצא בליווי משטרה, והחלטתי לא לקחת סיכון. ממה שאני זוכר, עד שאני יצאתי הצביעו בקלפי שלנו בערך 200 איש. אחר כך נכנסתי לאתר של ועדת הבחירות וראיתי שהצביעו שם כמעט 500. בוא נגיד שאין שום סיכוי שכל כך הרבה אנשים הגיעו בשעתיים וחצי שהשארתי את הקלפי אחרי שהלכתי".

רהט, חבר ועדה: 
"יו"ר הוועדה, שהיה איש כריזמטי עם מעמד, כך זה נראה, היה מטעם רע"ם־בל"ד. כבר מתחילת היום הוא התחיל לרמוז לי לגבי האפשרות לחלק בינינו את הקולות. קצת לפני סוף ההצבעה, בערך ברבע לעשר בערב, הוא סימן לי לצאת מהכיתה שבה הייתה הקלפי, ולבוא איתו לכיתה אחרת, סמוכה. עד אז הגיעו להצביע רק 248 איש מתוך 607 שהיו זכאים. הוא שאל אותי: 'מה אתה מציע לעשות עם כל אלה שלא באו'? אמרתי לו 'כלום'. ואז הוא הציע לי שהוא ייקח 340 מהקולות שנשארו לדע"ם (רע"מ־בל"ד – ק"ל), וכדי שאני לא ארגיש פראייר הוא ייתן לי את מה שנשאר. אמרתי לו שזה לא חוקי". 

ג'סר א־זרקא, חבר ועדה: 
"יו"ר הקלפי אצלנו היה תושב המקום. באמצע היום הוא פנה אלינו והציע לסגור את הדלת. הוא אמר לנו: 'בואו נראה כמה אנשים עדיין לא הצביעו, נחלק את הקולות בינינו, כל אחד ייקח 50 ונסגור את הסיפור'. אנחנו סירבנו כמובן, אבל הוא חזר והציע את זה עוד כמה פעמים במהלך היום. יותר מאוחר הגיע אלינו מזכיר הקלפי שלידנו, בחור יהודי, שבא לעדכן אותנו שיושב הראש שלנו הציע את זה גם בקלפי שלו. ראיתי שהוא קצת חושש. בכל מקרה, אנחנו דחינו אותו בכל פעם שהוא העלה את הרעיון". 

ירכא, חבר ועדה: 
"במהלך היום היו כל מיני אירועים שהיו מנוגדים לחוק. אנשים שנכנסו להצביע בזוגות. אבא ובן שהצביעו יחד. הייתה אישה אחת שהגיעה להצביע שלוש פעמים, כל פעם עם תעודת זהות אחרת, אפילו לא החליפה בגדים, ובכל פעם החברים בוועדת הקלפי אמרו לי: 'זו לא היא, זו אחותה'. הערתי להם על זה כל פעם, אבל החלטתי לא להתכתש על דברים כאלה. הבלגן הגדול התחיל לקראת ספירת הקולות. כשנגמרה ההצבעה, עשינו הפסקה של חמש דקות, ואז חברי הוועדה סגרו את הדלת והתחילו לדבר ביניהם בערבית. שאלתי את אחד המשקיפים, בחור דרוזי שהיה מטעם ש"ס, מה הסיפור? אמר לי שנשארו 350 קולות ושרוצים לחלק את זה בין הנציגים. בשלב הזה היה נראה לי, ממהלך העניינים, שהמזכיר היה נגד, אבל לא לגמרי הבנתי מה קורה. אמרתי להם: 'אתם יודעים שזה פלילי'. אמרו לי: 'כך המנהג פה, תמיד עשינו את זה'. אחר כך דיבר איתי הנציג של חד"ש, שניסה לשכנע אותי. הוא לא התייאש. 'כל הנציגים מסכימים, אז למה לא לחלק?'. הם חזרו כל הזמן על זה שזה המנהג במגזר, ושככה עשו אצלם תמיד. כולם שם רצו לחלק את הקולות. בסוף הם הבינו שזה לא ילך איתי". 

רהט, יו"ר ועדה:
"הבוקר התחיל עם אווירה מצוינת, אחר כך נוצרו חיכוכים, שהגיעו לצעקות, לאלימות, ולזה שנאלצתי להזמין משטרה, כשהתברר לי שהחברים בוועדה לא מוכנים שאני אסתכל בתעודות זהות של נשים. היו ארבעה חבר'ה שאיימו עלי: 'אם אתה תתעקש להסתכל על תעודות זהות של נשים, או שנזרוק אותך מפה, או שלא תצא מפה חי'. בצהריים התחילו כל מיני ניסיונות לתחמן. אנשים נכנסו וצילמו את המספר הסידורי של כאלה שהם יודעים שלא מצביעים, ואז נכנסו משהו כמו 40 איש יחד וניסו לתפוס טרמפ ולהצביע על המספרים שלהם. כשדרשתי לבדוק בעצמי את תעודות הזהות כדי לא לאפשר להם לרמות, לקחו אותי הצדה חבר ועדה ואחד המשקיפים, והסבירו לי שזה לא יימשך ככה. 

"לגבי עניין הנשים, הם הביאו בשלב מסוים מישהי, ואמרו שהיא תבדוק את התעודות של הנשים במקומי. מתישהו המזכיר התחיל לנסות לסגור איך מחלקים את הקולות בלילה. הוא היה כל הזמן עם איזה חבר שלו, שאותו הוצאתי החוצה כמה פעמים. בשמונה בערב אנשים הפסיקו כבר כמעט להגיע, ואז נכנס מישהו לקלפי וביקש לדבר איתי בחוץ. אמרתי: 'אני לא יוצא מפה'. ואז, כשבערך שישה אנשים מסביבנו, כולם חברי ועדת קלפי, הוא לא התבייש להתחיל להציע הצעות. 'בספירת קולות, זה רק אנחנו נהיה פה, בוא נראה איך אנחנו סוגרים את הקולות'. הוא לא היה חבר ועדה, אבל כולם מסביב שמעו, כולל המזכיר וחברי הוועדה, ואף אחד לא התערב. לאף אחד זה לא נראה מוזר. הוצאתי אותו החוצה בצעקות. 

"בערך ברבע לעשר הלכתי לשירותים. בא אלי אותו חבר של המזכיר, שהוצאתי כמה פעמים החוצה, ואמר לי: 'תראה, צריך לסגור בינינו איך זה ייסגר פה עם הקולות'. הוא אמר לי: 'גם אני בנאדם ישר, אני רק דואג לך שלא יהרגו אותך בדרך החוצה'. בסוף קראתי למשטרה". 

כפר קאסם, משקיף:
"אצלנו בקלפי היה משהו מדהים. בחוץ, בכניסה, הייתה עמדה לחלוקת תעודות. ממש ככה. אנשים נכנסו עם תעודות לא שלהם. היו אנשים שהצביעו אצלנו כמה פעמים, כל פעם עם תעודה אחרת, אבל כל פעם אמרו לי בוועדה: 'אתה מתבלבל, זה לא הוא, זה בן דוד שלו. הוא דומה לו'. היו אצלי הרבה אנשים שבאו יותר מפעם אחת. יש אנשים שהצביעו אצלי ואחר כך ראיתי אותם במסדרון, בתור להיכנס להצביע גם בקלפי אחרת. היה קשה להילחם בזה. פעם אחת המזכיר, גם הוא יהודי, ניסה לבחון מישהי אם היא זוכרת מה מספר תעודת הזהות שלה או מה תאריך הלידה שלה. היא לא ידעה, אבל היושב ראש נתן לה להצביע. היה אחד שהיושב ראש נתן לו בוחטה של מעטפות, ההוא נכנס מאחורי הפרגוד, מילא פתקים ואחר כך שלשל את הכל. היו אצלנו 670 בעלי זכות בחירה, 330 סומנו כמי שהגיעו להצביע, וכשפתחנו היו בפנים 360 מעטפות". 

סכנין, סגן יו"ר ועדת קלפי:
"בשעות אחר הצהריים התחיל להיות לחץ בתור להצביע, ואז התחילו הרמאויות. אני זוכר איזה בלגן שהיה, כשנכנסה בחורה בת 17, אולי 20, ואני מסתכל בתעודת זהות שלה וכתוב שהיא ילידת 1940. התחילו להגיד לי כולם מסביב בוועדה, 'מה, אתה לא רואה שזאת היא?'. בכל רמאות כזו שניסיתי לעצור, הלכו והתגברו הצעקות נגדי. הם אמרו לי שאני מפריע ומכביד על ההליך. עוד קודם לכן, כבר בבוקר, הם הודיעו לי שאני לא יכול לבדוק תעודות זהות, את זה רק המזכיר המקומי עושה.אני רק מסמן מי שכבר הצביע. הם לא נתנו לי בכלל לראות תעודות זהות. כדי לוודא שהם לא מזייפים, דרשתי מהמזכיר להקריא את מספרי תעודות הזהות בקול, ואז פתאום קלטתי שהוא בכלל לא קורא מתוך התעודות שלהם, אלא מתוך פתקים שנתנו להם קודם, עם מספרי תעודת זהות של אנשים שלא באים להצביע כנראה, אבל בכל מקרה לא שלהם. 

"באיזשהו שלב נהיה כבר לחץ מטורף. בכל פעם שניסיתי לבדוק משהו התחילו לצעוק עלי. היה אחד בוועדה שהיה סוג של מנהיג החבורה. הוא לא הפסיק לאיים עלי. במקביל, מחוץ לקלפי הייתה חבורה של חבר'ה, שכל הזמן הזהירו אותי וצעקו לי שאני לא אצא היום על הרגליים מסכנין. פחדתי. היה מפחיד מאוד. וזה הלך להתגבר. בשלב מסוים גנבו לי את הפלאפון שהיה מונח על שולחן הוועדה. עשרות צעירים עשו שם בלגן כל הזמן. מתישהו תפס אותי אחד מחברי הוועדה ואמר לי לצאת החוצה. יצאתי איתו. היינו ככה רבע שעה בחוץ. הייתה לי הרגשה שכל מה שהם רוצים זה שאני אשאיר אותם שם בפנים לבד, בלי השגחה. כשנתנו לי לחזור פנימה, כבר לא אפשרו לי יותר לגעת ברשימות. בסוף היום המזכיר הוציא אותי עם הרכב שלו החוצה מסכנין, כדי שלא יפגעו בי". 

פוריידיס, חבר ועדת קלפי:
"על הבוקר התחיל בלגן, כשהגיע מישהו להצביע בלי תעודת זהות ולקח שתי מעטפות. התחיל ויכוח איתו, ואז הוא שבר את הקלפי. חצי שעה אחר כך, כשהייתי לחוץ עוד ממה שקרה, המזכיר התחיל לדבר איתי. 'אתה מצביע לבית היהודי? אנחנו נארגן לך כאן 50 קולות'. לא הבנתי. שאלתי מה זאת אומרת. הוא אמר לי: 'אנחנו ניקח כל אחד כמה שהוא רוצה, ונחלק בינינו'. אמרתי לו 'יש חוק'. שאל אותי: 'אתה לא רוצה שהם יקבלו הרבה?'. רציתי להוריד אותו ממני, אז אמרתי לו: 'בוא נדבר בהמשך היום'. היו כמה מקרים שבהם אנשים קיבלו שתי מעטפות והצביעו פעמיים. כל פעם שאלתי את היו"ר למה יש להם שתיים, אבל זה תמיד היה אחרי שהם כבר שלשלו את המעטפות. זה כנראה נהוג שם, כי אחרי שהערתי על זה היו אולי 20 או 30 אנשים שהתרעמו ולא הבינו למה הם לא יכולים לקבל יותר ממעטפה אחת. 

"חוץ מזה, הם לא נתנו לי לגעת בכלום בקלפי. לא בפרוטוקולים ולא בבדיקה של תעודות הזהות. לא היה לי שום תפקיד. אחרי שבע בערב, יו"ר הקלפי אומר לי: 'שמע, אתה גר רחוק, אתה יכול ללכת הביתה. אמרתי לו שאני מתכוון להישאר עד הסוף. הוא אמר לי: 'חבל, זה יהיה מאוחר'. כשלא הייתי מוכן, זה התחיל לעבור מחיוכים לעצבים, עד שבסוף הוא פשוט גירש אותי. האמת, העדפתי ללכת ולא לפתוח שם במלחמה. למרות שפוריידיס הוא לא יישוב אלים, האווירה הייתה לא נעימה. יצאתי החוצה, ישבתי מחוץ לקלפי, ואז הוא החזיר אותי והייתי נוכח בחלק מהספירה. כשראיתי את התוצאות, הן נראו לי חשודות. היו למעלה מ־90% הצבעה ויותר מ־600 מצביעים. אני בטוח שלא עברו אצלי באותו יום 600 איש, אבל מכיוון שהם לא נתנו לי כל היום לבדוק או לסמן, אין לי הוכחה לזה". 

עראבה, סגן יו"ר ועדת הקלפי:
"תוך כדי ההצבעות, די בתחילת היום, בא אלי בנאדם, שראיתי שכל המקומיים בקלפי מכבדים אותו, ניגש אלי מול כל חברי הוועדה, ואמר לי: 'אני אתן לך עשר מעטפות שתשים בהן ליכוד, ואתה תיתן לי עשר מעטפות שלי'. אמרתי לו: 'אין מצב בחיים'. ישב עלי, לחץ עלי, לא עזב. 'אין בעיה, הכל בינינו, אף אחד לא יידע'. הוא לא היה חבר קלפי, אבל היה לו מעמד שם. הוא נשאר כל היום, הסתובב בחוץ, כל הזמן נכנס ויוצא. באזור שמונה בערב, כשכולם התחילו להגיע להצביע והתחיל עומס, הוא נעמד בדלת של הקלפי. הגיעו כל מיני אנשים מהאזור, כולם מכירים את כולם, ואמרו להם שהם לא יכולים להצביע כל עוד אני נמצא שם. היה דיבור עם היו"ר והמזכיר הערבים שמעיפים אותי החוצה בכל מחיר. אנשים שם כמעט הרביצו לי מכות. שני אלה אמרו לאנשים שלא יצביעו כל עוד אני בפנים. היו איזה 15 חבר'ה שהתחילו לאיים עלי שאצא החוצה. 

"עוד לפני זה, באזור שתיים בצהריים, כשהיו כל מיני איומים לא ידידותיים, התחלתי לפחד. יצאתי החוצה, הלכתי לשוטר בחוץ, ואמרתי לו: 'הם מאיימים עלי'. הוא אמר לי שאם לא הרביצו לי הוא לא מתערב. שאם ירביצו לי, הוא יעצור אותם. הייתי איזה שעתיים וחצי בחוץ עד שכמעט גררתי אותי פנימה. התקשרנו לוועדת הבחירות. לקח הרבה זמן עד שענו. אין לי דרך לדעת מה קרה בפנים כשאני בחוץ. זה היה מסריח העסק הזה".

https://m.maariv.co.il/journalists/Article-695150


"ובאמת ההויה היא טובה מאד, כשהאדם המסתכל בה, פועל בקרבה וחי עמה, הוא טוב" (הראי"ה קוק)


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כתבה מיותרת. הייתה צריכה להיות כתבה רק אם הם לא היו מזייפים זה באמת היה סקופ דידי האגדי 20.04.19 21:51 1
     אדרבה כתבה חשובה מאוד סקוטי 20.04.19 22:09 6
     אם יפסלו את הקלפיות הבעייתיות בנט יכנס נשארים 20.04.19 23:03 33
         או שבלד תיפסל המבצע 20.04.19 23:54 41
             בהחלט 2 הצלחות בתביעה משפטית אחת נשארים 21.04.19 00:36 46
  ומה המכנה המשותף בכל הישובים האלה? Deadlocked 20.04.19 21:52 2
     כולם אוהבים כסף וכח יקי 21.04.19 00:16 44
  ומה יעשו עם המידע הזה צ'אצו 20.04.19 21:54 3
  נו? אבל ציידו אותם במצלמות. היה מותר להם לצלם אירועים חריגים. אז למה הם לא מעבירים את התיעוד למשטרה? EyeKey 20.04.19 22:00 4
     יש הוכחות. לדבריו, המשורה בוחרת להתעלם gardner 20.04.19 22:12 7
         איפה כתוב את זה? EyeKey 21.04.19 02:03 52
             בכתבה, תקרא סטטיסטיקאי 21.04.19 11:52 78
  אני לא מבין משהו אני ואנוכי 20.04.19 22:06 5
     כי הם פחדו מהמצלמות... כנראה למרות שאמרו להסיר הם חששו שיש עוד כמה שנשארו GaggeR 20.04.19 22:19 8
  על בביס תעודות זהות ודרכונים ביומטריים צפון 1 20.04.19 22:21 9
     עדיף בדיקת דם. ג'רי 20.04.19 23:07 35
  הכתבה הזאת הינה ''כמו כוסות רוח למת''. איש ונוב לו 20.04.19 22:26 10
  הזיופים במגזר הערבי נחשפים: ''הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות'' פרה אדומה 20.04.19 21:51 11
     לא חדש... News_Max 20.04.19 21:55 12
     יש ממשלה רחבה - צריך להחליט על ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט לטיפול בזיופי בחירות. פרה אדומה 20.04.19 21:55 13
         במאה אחוז אחד האדם 20.04.19 22:37 22
         אפילו בתור בדיחה זה לא מצחיק. אולי ימנו את מלצר בתור ראש הועדה. משה בן אברהם 20.04.19 22:38 23
     כמעט נפלט לי לכתוב ''אם כן, בטח מחר יפסלו את המפלגות הנ''ל''... קונטרס הספקות 20.04.19 22:04 14
     פתרון פשוט- טביעות אצבע לכל מצביע רבינו 20.04.19 22:09 15
     אם תישלל זכות הצבעה מערבים, תוצאות בחירות בישראל יהיו יותר אמינות. אבי_85 20.04.19 22:10 16
         זה מזכיר לי את הבדיחה נאקימה 21.04.19 04:18 57
     לא עשיתי תחשיב מדוייק, אבל 20000 קולות פחות, ובל'ד לא היו בכנסת, והימין החדש כן. פרה אדומה 20.04.19 22:12 17
         אגב, איך זה בקלפיות החרדיות? אחד האדם 20.04.19 22:38 24
             לא יודע? יש תלונות? עדויות? אם כן, שיבדקו. פרה אדומה 20.04.19 22:46 27
     נמאס מהשטויות! יש להקים ועדה מקצועית ופרלמנטרית מיד! שיביאו פתרונות. ומצלמות זה קשקוש ZioNLight 20.04.19 22:15 18
         אני מבין מדבריך שלאבירי הדמוקרטיה מהשמאל לא מפריעים הזיופים... רבינו 20.04.19 22:27 21
     יש זיהוי ביומטרי לרוב האוכלוסיה צפון 1 20.04.19 22:20 19
     לא ולא ולא ולא... הפוך גוטה 20.04.19 22:25 20
         וואוו סיכמת יפה מאוד-חשוב מאוד אבי_85 20.04.19 22:39 26
         ++ 100 דידי האגדי 20.04.19 22:50 29
         +101 Beatman 21.04.19 03:37 55
         מדויק מנדי 21.04.19 10:45 75
         +102 Lestat 21.04.19 12:01 81
     כפול :) הגבוה 20.04.19 22:39 25
  תגובת מלצר נדרשת ח-י_נ-צ 20.04.19 22:47 28
     לא.. לא הוא מנדי 21.04.19 10:42 72
  דבר שידוע לכל ככה זה עובד גם בתארים בבגרויות ברשיונות ככה המוכרים דופקים את החנויות בשביל החברים שלהם במגזר Zpatriots 20.04.19 22:53 30
     חח.. לא רק במגזר מנדי 21.04.19 10:38 70
  עבודה טובה מאוד. לא פלא למה אחוז ההצבעה צנחה הפעם במגזר הערבי. סגול88 20.04.19 22:57 31
  עוד הוכחה שלא ניתן לכפות ערכים בסיסיים על מי שזה לא מעניין אותם SerahKastel 20.04.19 23:00 32
     מלא שיתקעו אבל למה לבצע טרור Zpatriots 21.04.19 06:14 58
  ומי נפגע מזה? דרומייי 20.04.19 23:05 34
     מה שמעניין במה שהבאת זה Aviel 21.04.19 10:42 71
         חחח דרומייי 21.04.19 10:43 74
  זה מוכיח שהשיטה הנוכחית שמסתמכת על המשקיפים היא הדבר הטוב ביותר שיכול להיות. ג'רי 20.04.19 23:10 36
     מעניין אותי לדעת מה גורם לך לכתוב כל כך הרבה תגובות בעד המשך הזיופים זבנג וגמרנו 21.04.19 00:09 42
         מעניין מה מניע אותך לטעון שמתן כוח לבוחרים בדמוקרטיה להשקיף נקרא ''תמיכה בזיופים'' ג'רי 21.04.19 02:52 54
         ג'רי בסה''כ מתנגד להכניס מחשוב לבחירות, מנדי 21.04.19 10:18 66
  בבחירות הבאות הצבעה ביומטרית בלבד!!! עליבבה 20.04.19 23:26 37
     אם אנשים בקלפי רוצים וכולם משתפים פעולה אז הם יזייפו גם דברים כאלה. ג'רי 20.04.19 23:33 39
  דבר ידוע. כל חבר ועדת קלפי שלא הגיש תלונה במשטרה בעקבות מקרה שראה הוא עבריין ומפר אמונים ! Z-L 20.04.19 23:33 38
     נכון מאד. המינימום זה לדווח לועדת הבחירות. tzviki2 21.04.19 00:56 51
         עצם זה שהם לא עשו אף אחד מהם, למרות שהיה להם מצלמות, גורם לי לפקפק באופן כבד באמינות הסיפור EyeKey 21.04.19 02:05 53
             הפוך גוטה מנדי 21.04.19 10:22 68
  פשוט מפחיד. מסתבר שאנחנו לא ''הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון''. tzurf 20.04.19 23:51 40
  אז מסתבר ששס לא כברה את % החסימה פשוט גנבה קולות מגדלהשן 21.04.19 00:13 43
     שונא חרדים/שמאלן טיפוסי. פיל ענק בחדר אבל הי תראו ציפור (ש''ס) ישראלצ'יק 21.04.19 00:50 50
  עוד אחד, אבל אלו ערבים, למי יש כח להתעסק איתם? אוהבחדשות 21.04.19 00:19 45
  תחושת בחילה קשה, כמה המדינה שלנו עלובה. איך הימין במקום לשים את עיקר הדגש נגד זיופי הקולות ישראלצ'יק 21.04.19 00:41 47
  כתבה מיותרת, לא יעשו עם זה כלום! המבצע 21.04.19 00:45 48
  אפשר לבדוק נושא הצבעות דרך דיווחי המזכיר למערכת טל-קלפי מוטה זוכמיר 21.04.19 00:50 49
  אז בספירה הסופית צריך לכפול את חד''ש-תע''ל ורע''מ-בל''ד Beatman 21.04.19 03:42 56
  תזכורת: בבחירות הללו ''כחול-לבן'' קיבלה אחוז חריג של קולות ברבים מישובי המגזר הערבי והבדואי. זבוב על הקיר 21.04.19 07:36 59
     לפחות נדע להבא, בבחירות הבאות להצביע נגד ''מפלגת כחול לבן''. מנדי 21.04.19 10:28 69
  הזיופים במגזר הערבי נחשפים: ''הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות'' דוידזון 21.04.19 08:40 60
     פורסם אתמול מסיניו 21.04.19 08:45 61
     איך לא פוסלים את הקלפיות האלה? מגן ולא יראה 21.04.19 08:47 62
  עובד באושר עד בחיפה אמר לי שהוא מעולם לא הצביע כי לפני הבחירות אוספים את כל הת.ז. ומצביעים בשביל כל הישוב פשטות 21.04.19 09:04 63
  וגם המשטרה שלנו חלשה מנדי 21.04.19 10:02 64
  כשהשמאל מאשר הכל מותר Zpatriots 21.04.19 10:05 65
     מה , השמאל בשלטון ? דרנר 21.04.19 10:19 67
         מעשית כן ERIK85 21.04.19 10:42 73
             טוב, סבבה. מעולה. דרנר 21.04.19 11:55 79
         מה, את ועדת הבחירות לא ניהל שופט מהעליון שבמקרה גם איש מפלגת העבודה בעברו? זבוב על הקיר 21.04.19 11:02 76
             נו ו? איזה טענות יש לך כלפיו? דרנר 21.04.19 11:55 80
  הליכוד שומר על הדמוקרטיה , השמאל מזייף אותה. uz7 21.04.19 11:09 77
  במדינה מתוקנת האנשים המעורבים היו יושבים בכלא להרבה זמן Zair 22.04.19 00:12 82

   
   
דידי האגדי
חבר מתאריך 3.4.19
166 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    21:51   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כתבה מיותרת. הייתה צריכה להיות כתבה רק אם הם לא היו מזייפים זה באמת היה סקופ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.17
3038 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:09   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אדרבה כתבה חשובה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
נושא שיותר מדי מתעלמים ממנו בתקשורת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
27794 הודעות, 125 מדרגים, 241 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:03   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אם יפסלו את הקלפיות הבעייתיות בנט יכנס  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 20.04.19 בשעה 23:12 בברכה, נשארים
 
הימין החדש צריך להגיש בקדה לבימ"ש לפסילת הקלפיות.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המבצע
חבר מתאריך 28.1.19
550 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:54   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. או שבלד תיפסל  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
27794 הודעות, 125 מדרגים, 241 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:36   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. בהחלט 2 הצלחות בתביעה משפטית אחת  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  

רק צריך שהמפלגות יזיזו את עצמם ולא יפחדו להילחם למען טוהר הבחירות והדמוקרטיה ..


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Deadlocked לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.4.12
2156 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    21:52   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ומה המכנה המשותף בכל הישובים האלה?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.4.02
35448 הודעות, 188 מדרגים, 371 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:16   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. כולם אוהבים כסף וכח  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


עם ישראל חי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צ'אצו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.19
565 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    21:54   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ומה יעשו עם המידע הזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גורנישט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
6849 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:00   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. נו? אבל ציידו אותם במצלמות. היה מותר להם לצלם אירועים חריגים. אז למה הם לא מעבירים את התיעוד למשטרה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עד אז סיפורי מעשיות מבחינתי.

לא אומר שזה לא אמיתי, אבל אמור להיות להם הוכחה אם זה אמיתי. הוכחה שאפשר ללכת איתה למשטרה ולועדת הבחירות (לפני שהוכרזו התוצאות הסופיות..).
אז איך זה שלא פסלו אף קלפי שם?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gardner לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.14
4991 הודעות, 38 מדרגים, 67 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:12   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. יש הוכחות. לדבריו, המשורה בוחרת להתעלם  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
6849 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    02:03   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. איפה כתוב את זה?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
34863 הודעות, 199 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    11:52   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. בכתבה, תקרא  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
השוטרים עצמם שמעו את הצעות השוחד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אני ואנוכי
חבר מתאריך 7.12.17
307 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:06   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אני לא מבין משהו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אם זו הנורמה, לחלק את הקולות של מי שלא הצביעו בין המפלגות הערביות, איך זה שאחוזי ההצבעה הסופיים במגזר הערבי נמוכים כל כך?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
30890 הודעות, 288 מדרגים, 572 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:19   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כי הם פחדו מהמצלמות... כנראה למרות שאמרו להסיר הם חששו שיש עוד כמה שנשארו  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפון 1
חבר מתאריך 3.2.18
771 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:21   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. על בביס תעודות זהות ודרכונים ביומטריים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בבחירות הבאות הצבעה באמצעות טביעת אצבע בלבד .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
5836 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:07   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. עדיף בדיקת דם.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.18
1293 הודעות, 21 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:26   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הכתבה הזאת הינה ''כמו כוסות רוח למת''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
35590 הודעות, 253 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
   21:51   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הזיופים במגזר הערבי נחשפים: ''הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

(מנהלים - חלק מהעדויות פורסמו - אבל כאן יש ריכוז של כל העדויות בתחקיר)


https://www.maariv.co.il/journalists/Article-695150

ראשי ועדות קלפי שמחלקים עשרות מעטפות למצביע בודד, בעלי תפקידים שמאפשרים להצביע במקום מי שלא הגיעו לבחור: עשרות עדויות חושפות רמאויות ושחיתויות בקלפיות


קלמן ליבסקינד 20/04/2019


ערב בחירות 2013 החליט שגיא קייזלר, אז מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, להרים פרויקט התנדבותי רחב, בניסיון לשמור ככל שניתן על טוהר הבחירות במגזר הערבי. קייזלר, לא מופרך להעריך, לא עשה את זה רק לשם שמיים. נוכח עדויות ארוכות שנים על זיופי בחירות במגזר הערבי, ועל בסיס ההנחה שלפיה זיופים כאלה משרתים את המפלגות הערביות בפרט, ואת האגף השמאלי בכלל, ההערכה הייתה שהמאמץ ישתלם.

הרקע לכל המהלך הזה, חשוב להדגיש כבר כאן, מקורו במנהג היסטורי של רוב המפלגות לוותר על זכותן לשבץ את אנשיהן בוועדות הקלפי במגזר הערבי. חלקן, משום שהתקשו לגייס פעילים לצורך המטרה הזו. רובן, מתוך הבנה שגם אם הכל יתנהל לפי הספר - הסיכוי שיקבלו שם קולות נמוך מאוד. כך או כך, בבחירות ההן, של 2013, הצליח קייזלר לאסוף כ־200 מתנדבים, ששובצו בתפקידים השונים בוועדות הקלפי במגזר, על חשבון מקומות שפינו להם מפלגות הימין. בבחירות 2015, עם מאמץ גדול, הוא כבר הצליח לשבץ אנשים ברוב הקלפיות ביישובים הערביים. בבחירות שנערכו לפני שבוע וחצי קייזלר כבר גייס, באמצעות משרד יחסי הציבור שלו, יחד עם גד דעי, 1,350 פעילים. המערך הרחב הזה הופעל תחת פיקוח מלא של הליכוד ומעקב יומיומי של עופר גולן, מנהל הקמפיין של המפלגה. הפעם, כלקח מאירועי מערכות הבחירות הקודמות, שבהן לא טרחה המשטרה לפתוח בחקירה רצינית, גם כשהועברו אליה עדויות על זיופים, צוידו חברי ועדות הקלפי במצלמות נסתרות, כדי שיוכלו לתעד הכל.
היו מי שניסו לגרור את הסיפור הזה אל המקום הגזעני. היו מי שמשכו אותו אל הדיון המשפטי, ואל השאלה האם מותר או אסור לצלם בקלפי (חשוב להדגיש שהמצלמות היו על חברי הוועדה, ולא מאחורי הפרגוד). אלה ואלה בורחים מהדיון החשוב, ומהעובדות המטרידות באמת. והעובדות קשות מדי, מכדי שניתן יהיה להתעלם מהן מתוך רצון שלא להעליב מגזר שלם. עיינתי השבוע בתחקירים שפרסמתי בעבר לגבי זיופי בחירות במגזר הערבי והדרוזי. ב־1999, בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה של אהוד ברק. ב־2001, כשאברום בורג ובנימין בן אליעזר התמודדו על ההנהגה. אחר כך, בבחירות לכנסת ב־2006, ובבחירות לכנסת ב־2013. אותם סיפורים. כלום לא השתנה. במגזר הערבי, מגזר גדול ורחב, אין באמת בחירות נקיות, ולא היו כאלה מעולם. מדובר במגזר שבו לכל אורך הקו - מצפון עד דרום, בעיר ובכפר - היו מאז ומתמיד ניסיונות זיופים והטיות בחירות, בהיקף ובאופן שלא קיים במגזר היהודי. משטרת ישראל וועדת הבחירות התייחסו תמיד אל האירועים הללו כאל פולקלור. תרבות פנימית של מגזר, שאין להתערב בה. אף פעם לא נערכה חקירה משמעותית. אף פעם לא הוצבו אמצעי פיקוח. אף פעם לא נגבו עדויות ממאות חברי ועדות קלפי, שהיו עדים לרמאויות, לזיופים, להטיות בספירה ולניסיונות להצביע במקומם של מי שלא הגיעו. הסיפור הזה רק מחמיר, כשלוקחים בחשבון שכמעט בכל המקרים, העבריינים הם אנשים שנמצאים בקלפיות במימון מלא של המדינה, שמשלמת להם את שכרם. כמו בשנים קודמות, כך גם השנה. ועדת הבחירות בראשות השופט חנן מלצר השקיעה אנרגיות בלתי נגמרות באיומי סייבר ובניתוחים של תעמולה ברשתות החברתיות. מלצר עצמו הקדיש יום שלם כדי לחקור צייצנים בטוויטר, רק משום שבאחד העיתונים היה כתוב שהם מופעלים על ידי רשת, שלא הייתה ולא נבראה. במאסה הענקית של הזיופים לא הושקע פרומיל מכל האנרגיה הזו. בשבוע האחרון אספתי עדויות מעשרות חברי ועדות קלפי ששובצו במגזר הערבי, הדרוזי והבדואי. הסיפורים מסמרי שיער, והם מציירים תמונה של מדינה שעוצמת את עיניה, כשהבחירות בקרב מרכיב חשוב באוכלוסייה שלה הן פיקציה. על עובדה אחת יהיה קשה לחלוק. הנוכחות של אותם נציגים, שנשלחו על ידי הליכוד לקלפיות במגזר הערבי, הקשו עד מאוד, כפי שתיווכחו, על היכולת לזייף. בלעדיהם, אין שום ספק, היקף העבריינות היה גבוה בהרבה. למה את העבודה הזו צריכים לעשות שליחי הליכוד ולא אנשי משטרת ישראל? שאלה מצוינת. כך או כך, העדויות המתומצתות שיובאו כאן הן דוגמאות בלבד, כשליש מאלו שנאספו ב"מעריב". לבקשתם של כמעט כל המרואיינים, שחששו, שמם לא יוזכר והוא שמור במערכת.

כעביה, יו"ר ועדת הקלפי: "הייתי היהודי היחיד בקלפי. כל השאר היו ערבים. באזור שבע בערב, כשהיינו בערך על 40% הצבעה, בא אלי אחד מחברי הוועדה והציע שהם יכפילו לי את הכסף שאני מקבל על היום הזה, ובתמורה אני אאפשר להם להתחלק בשאר הקולות, של אלה שלא הצביעו. זה כבר הגיע לרמה שהתחילו לשאול אותי, בשיא הרצינות, כמה אני רוצה. מה שהדהים אותי היה שכל חברי הוועדה היו בתוך הדיון הזה. היו שם שלושה חברי ועדה ועוד משקיף אחד או שניים. הייתי די מופתע. אמרתי להם שזה לא חוקי ושאני בעד דמוקרטיה, שבה כל אחד בוחר בעצמו. כל כמה דקות ניגש אלי מישהו והציע לי את זה שוב. 'אולי בכל זאת אתה רוצה', 'זה לא באמת ישפיע על התוצאה הכללית', 'ממילא כולם משקרים'. אמרתי להם שזה לא בסדר. במהלך ספירת הקולות היו אצלנו שוטרים. גם הם היו ערבים, אבל אם הבנתי נכון, לא מהכפר עצמו. מה שהדהים אותי היה שגם אז ההצעות נמשכו, והשוטרים שמעו את זה ולא אמרו כלום".

דיר אל־אסד, משקיף: "היו, במהלך היום, הרבה ניסיונות לעגל פינות. מתישהו, בשעות אחר הצהריים, יצאתי מהקלפי להצביע בקלפי נגישה בכפר, שני רחובות מהקלפי שלי. בחוץ תפס אותי איש בשם נימר, שנאמר לי שהוא סגן ראש הכפר או סגן ראש המועצה, ובהתחלה פנה אלי יפה. הוא הציע לי לאכול, ושאל אותי עד איזו שעה אני נשאר בקלפי. כשאמרתי לו שאני נשאר עד אחרי הספירה, הוא שאל 'אתה מהליכוד, נכון?', אמרתי 'כן'. הוא שאל 'אתה רוצה שביבי ינצח, נכון?', אמרתי 'כן'. אז הוא אמר לי 'תשמע, לי לא אכפת שהוא ינצח, כי ממילא זה מה שיקרה, אבל אני רוצה שהמפלגה שלי תקבל כמה שיותר קולות, כי ככה אני מקבל יותר תקציבים'. הייתי בטוח שהוא צוחק עלי, ואז הוא הציע לי: 'בסוף היום, בוא נחלק את הקולות. חצי חצי בקולות שיישארו. חלק לליכוד וחלק לנו'. היו איזה 200 קולות שלא הצביעו. אמרתי לו, 'אתה צוחק עלי?'. ראיתי שיש לו תג של ועדת הבחירות. אחר כך אמרו לי גם חברי הקלפי שהוא בוועדת הבחירות האזורית. אמרתי לו שאני לא עושה דברים כאלה".

אום אל־פחם, סגן יו"ר קלפי: "באזור שעה שמונה בערב נכנס לקלפי אדם בגיל 50־60, לא בעל תפקיד, וביקש ממני לבוא איתו רגע לדבר בצד. הוא שאל אותי 'אתה יודע למה הוצאתי אותך?'. אמרתי לו 'לא'. הוא אמר לי: 'שמע, יש פה אחוזי הצבעה נמוכים, בוא נעלה אותם'. שיחקתי אותה כאילו אני לא מבין. הוא אמר לי: 'אני הולך לעשות סיבוב בעוד כמה קלפיות, עוד חצי שעה אני אחזור אליך'. עברה עוד איזה רבע שעה, ובא מישהו אחר. שאל אותי: 'תגיד, אתה פה בשביל הכסף או בשביל האידיאולוגיה?'. אמרתי לו 'באתי לעבוד'. כולם שמעו את השיחה הזו מסביב, כולם ידעו למה הוא בא, ולאף אחד זה לא היה נראה בעייתי או מוזר. אמרתי לו שאני לא מבין מה הוא רוצה. הוא ענה לי: 'יש פה אנשים שלא הצביעו, בוא נצביע במקומם ונחלק בינינו את הקולות'. היו אז אולי 50%. אמרתי לו: 'אני לא מעוניין, זה נגד החוק'. "חזרתי לקלפי, ואז כולם התחילו לנסות להוציא אותי החוצה. הייתי היהודי היחיד שם. קודם הגיע הראשון שהוציא אותי, ושחזר בינתיים. הוא אמר לי: 'בוא נלך לאכול, בוא אלי הביתה'. אמרתי לו תודה וחזרתי פנימה. ואז עוד מישהי לקחה אותי החוצה. 'בוא אני אראה לך איפה אני עובדת כאן באזור'. כשניסיתי לחזור שוב פנימה, אני רואה עשרות אנשים, משהו כמו 30 איש, חוסמים לי את הכניסה לקלפי. אמרו לי: 'אי אפשר להיכנס עכשיו, כי יש שם אשה שמתלבשת בפנים'. היה ברור לי מה קורה שם בפנים. היה לי ברור שמכניסים שם מעטפות. ברור שאף אחת לא מתלבשת בקלפי, בטח לא כשכמעט כל מי שנשארו בפנים היו גברים. אחרי כמה זמן נתנו לי להיכנס. מאוחר יותר, במהלך הספירה, שוב ניסו להוציא אותי החוצה".

אכסאל, משקיף: "היה אצלנו בקלפי עניין כזה שהמשקיפים והיו"ר, שהיה מרע"ם־בל"ד, היו נכנסים מאחורי הפרגוד ומביאים למצביעים את הפתק שהם צריכים להצביע. כששאלתי מה זה, הסבירו לי שהם צריכים עזרה. היו אולי 20 מצביעים שהיו"ר נכנס איתם אל מאחורי הפרגוד והצביע איתם. הוא ואחד משני המשקיפים. חוץ מזה, חברי ועדת הקלפי לא נתנו לי לבדוק תעודות זהות, כשהיו דברים חשודים. הם לא הרשו לי. "לקראת הערב, יושב ראש ועדת הקלפי אמר לי ללכת הביתה. הלכתי. פחדתי על החיים שלי. ראיתי איך איימו בבוקר על חבר שלי, שבא לקלפי סמוכה ויצא בליווי משטרה, והחלטתי לא לקחת סיכון. ממה שאני זוכר, עד שאני יצאתי הצביעו בקלפי שלנו בערך 200 איש. אחר כך נכנסתי לאתר של ועדת הבחירות וראיתי שהצביעו שם כמעט 500. בוא נגיד שאין שום סיכוי שכל כך הרבה אנשים הגיעו בשעתיים וחצי שהשארתי את הקלפי אחרי שהלכתי".

רהט, חבר ועדה: "יו"ר הוועדה, שהיה איש כריזמטי עם מעמד, כך זה נראה, היה מטעם רע"ם־בל"ד. כבר מתחילת היום הוא התחיל לרמוז לי לגבי האפשרות לחלק בינינו את הקולות. קצת לפני סוף ההצבעה, בערך ברבע לעשר בערב, הוא סימן לי לצאת מהכיתה שבה הייתה הקלפי, ולבוא איתו לכיתה אחרת, סמוכה. עד אז הגיעו להצביע רק 248 איש מתוך 607 שהיו זכאים. הוא שאל אותי: 'מה אתה מציע לעשות עם כל אלה שלא באו'? אמרתי לו 'כלום'. ואז הוא הציע לי שהוא ייקח 340 מהקולות שנשארו לדע"ם (רע"מ־בל"ד – ק"ל), וכדי שאני לא ארגיש פראייר הוא ייתן לי את מה שנשאר. אמרתי לו שזה לא חוקי". ג'סר א־זרקא, חבר ועדה: "יו"ר הקלפי אצלנו היה תושב המקום. באמצע היום הוא פנה אלינו והציע לסגור את הדלת. הוא אמר לנו: 'בואו נראה כמה אנשים עדיין לא הצביעו, נחלק את הקולות בינינו, כל אחד ייקח 50 ונסגור את הסיפור'. אנחנו סירבנו כמובן, אבל הוא חזר והציע את זה עוד כמה פעמים במהלך היום. יותר מאוחר הגיע אלינו מזכיר הקלפי שלידנו, בחור יהודי, שבא לעדכן אותנו שיושב הראש שלנו הציע את זה גם בקלפי שלו. ראיתי שהוא קצת חושש. בכל מקרה, אנחנו דחינו אותו בכל פעם שהוא העלה את הרעיון". ירכא, חבר ועדה: "במהלך היום היו כל מיני אירועים שהיו מנוגדים לחוק. אנשים שנכנסו להצביע בזוגות. אבא ובן שהצביעו יחד. הייתה אישה אחת שהגיעה להצביע שלוש פעמים, כל פעם עם תעודת זהות אחרת, אפילו לא החליפה בגדים, ובכל פעם החברים בוועדת הקלפי אמרו לי: 'זו לא היא, זו אחותה'. הערתי להם על זה כל פעם, אבל החלטתי לא להתכתש על דברים כאלה. הבלגן הגדול התחיל לקראת ספירת הקולות. כשנגמרה ההצבעה, עשינו הפסקה של חמש דקות, ואז חברי הוועדה סגרו את הדלת והתחילו לדבר ביניהם בערבית. שאלתי את אחד המשקיפים, בחור דרוזי שהיה מטעם ש"ס, מה הסיפור? אמר לי שנשארו 350 קולות ושרוצים לחלק את זה בין הנציגים. בשלב הזה היה נראה לי, ממהלך העניינים, שהמזכיר היה נגד, אבל לא לגמרי הבנתי מה קורה. אמרתי להם: 'אתם יודעים שזה פלילי'. אמרו לי: 'כך המנהג פה, תמיד עשינו את זה'. אחר כך דיבר איתי הנציג של חד"ש, שניסה לשכנע אותי. הוא לא התייאש. 'כל הנציגים מסכימים, אז למה לא לחלק?'. הם חזרו כל הזמן על זה שזה המנהג במגזר, ושככה עשו אצלם תמיד. כולם שם רצו לחלק את הקולות. בסוף הם הבינו שזה לא ילך איתי".

רהט, יו"ר ועדה: "הבוקר התחיל עם אווירה מצוינת, אחר כך נוצרו חיכוכים, שהגיעו לצעקות, לאלימות, ולזה שנאלצתי להזמין משטרה, כשהתברר לי שהחברים בוועדה לא מוכנים שאני אסתכל בתעודות זהות של נשים. היו ארבעה חבר'ה שאיימו עלי: 'אם אתה תתעקש להסתכל על תעודות זהות של נשים, או שנזרוק אותך מפה, או שלא תצא מפה חי'. בצהריים התחילו כל מיני ניסיונות לתחמן. אנשים נכנסו וצילמו את המספר הסידורי של כאלה שהם יודעים שלא מצביעים, ואז נכנסו משהו כמו 40 איש יחד וניסו לתפוס טרמפ ולהצביע על המספרים שלהם. כשדרשתי לבדוק בעצמי את תעודות הזהות כדי לא לאפשר להם לרמות, לקחו אותי הצדה חבר ועדה ואחד המשקיפים, והסבירו לי שזה לא יימשך ככה. "לגבי עניין הנשים, הם הביאו בשלב מסוים מישהי, ואמרו שהיא תבדוק את התעודות של הנשים במקומי. מתישהו המזכיר התחיל לנסות לסגור איך מחלקים את הקולות בלילה. הוא היה כל הזמן עם איזה חבר שלו, שאותו הוצאתי החוצה כמה פעמים. בשמונה בערב אנשים הפסיקו כבר כמעט להגיע, ואז נכנס מישהו לקלפי וביקש לדבר איתי בחוץ. אמרתי: 'אני לא יוצא מפה'. ואז, כשבערך שישה אנשים מסביבנו, כולם חברי ועדת קלפי, הוא לא התבייש להתחיל להציע הצעות. 'בספירת קולות, זה רק אנחנו נהיה פה, בוא נראה איך אנחנו סוגרים את הקולות'. הוא לא היה חבר ועדה, אבל כולם מסביב שמעו, כולל המזכיר וחברי הוועדה, ואף אחד לא התערב. לאף אחד זה לא נראה מוזר. הוצאתי אותו החוצה בצעקות. "בערך ברבע לעשר הלכתי לשירותים. בא אלי אותו חבר של המזכיר, שהוצאתי כמה פעמים החוצה, ואמר לי: 'תראה, צריך לסגור בינינו איך זה ייסגר פה עם הקולות'. הוא אמר לי: 'גם אני בנאדם ישר, אני רק דואג לך שלא יהרגו אותך בדרך החוצה'. בסוף קראתי למשטרה".

כפר קאסם, משקיף: "אצלנו בקלפי היה משהו מדהים. בחוץ, בכניסה, הייתה עמדה לחלוקת תעודות. ממש ככה. אנשים נכנסו עם תעודות לא שלהם. היו אנשים שהצביעו אצלנו כמה פעמים, כל פעם עם תעודה אחרת, אבל כל פעם אמרו לי בוועדה: 'אתה מתבלבל, זה לא הוא, זה בן דוד שלו. הוא דומה לו'. היו אצלי הרבה אנשים שבאו יותר מפעם אחת. יש אנשים שהצביעו אצלי ואחר כך ראיתי אותם במסדרון, בתור להיכנס להצביע גם בקלפי אחרת. היה קשה להילחם בזה. פעם אחת המזכיר, גם הוא יהודי, ניסה לבחון מישהי אם היא זוכרת מה מספר תעודת הזהות שלה או מה תאריך הלידה שלה. היא לא ידעה, אבל היושב ראש נתן לה להצביע. היה אחד שהיושב ראש נתן לו בוחטה של מעטפות, ההוא נכנס מאחורי הפרגוד, מילא פתקים ואחר כך שלשל את הכל. היו אצלנו 670 בעלי זכות בחירה, 330 סומנו כמי שהגיעו להצביע, וכשפתחנו היו בפנים 360 מעטפות". סכנין, סגן יו"ר ועדת קלפי: "בשעות אחר הצהריים התחיל להיות לחץ בתור להצביע, ואז התחילו הרמאויות. אני זוכר איזה בלגן שהיה, כשנכנסה בחורה בת 17, אולי 20, ואני מסתכל בתעודת זהות שלה וכתוב שהיא ילידת 1940. התחילו להגיד לי כולם מסביב בוועדה, 'מה, אתה לא רואה שזאת היא?'. בכל רמאות כזו שניסיתי לעצור, הלכו והתגברו הצעקות נגדי. הם אמרו לי שאני מפריע ומכביד על ההליך. עוד קודם לכן, כבר בבוקר, הם הודיעו לי שאני לא יכול לבדוק תעודות זהות, את זה רק המזכיר המקומי עושה.אני רק מסמן מי שכבר הצביע. הם לא נתנו לי בכלל לראות תעודות זהות. כדי לוודא שהם לא מזייפים, דרשתי מהמזכיר להקריא את מספרי תעודות הזהות בקול, ואז פתאום קלטתי שהוא בכלל לא קורא מתוך התעודות שלהם, אלא מתוך פתקים שנתנו להם קודם, עם מספרי תעודת זהות של אנשים שלא באים להצביע כנראה, אבל בכל מקרה לא שלהם. "באיזשהו שלב נהיה כבר לחץ מטורף. בכל פעם שניסיתי לבדוק משהו התחילו לצעוק עלי. היה אחד בוועדה שהיה סוג של מנהיג החבורה. הוא לא הפסיק לאיים עלי. במקביל, מחוץ לקלפי הייתה חבורה של חבר'ה, שכל הזמן הזהירו אותי וצעקו לי שאני לא אצא היום על הרגליים מסכנין. פחדתי. היה מפחיד מאוד. וזה הלך להתגבר. בשלב מסוים גנבו לי את הפלאפון שהיה מונח על שולחן הוועדה. עשרות צעירים עשו שם בלגן כל הזמן. מתישהו תפס אותי אחד מחברי הוועדה ואמר לי לצאת החוצה. יצאתי איתו. היינו ככה רבע שעה בחוץ. הייתה לי הרגשה שכל מה שהם רוצים זה שאני אשאיר אותם שם בפנים לבד, בלי השגחה. כשנתנו לי לחזור פנימה, כבר לא אפשרו לי יותר לגעת ברשימות. בסוף היום המזכיר הוציא אותי עם הרכב שלו החוצה מסכנין, כדי שלא יפגעו בי".


פוריידיס, חבר ועדת קלפי: "על הבוקר התחיל בלגן, כשהגיע מישהו להצביע בלי תעודת זהות ולקח שתי מעטפות. התחיל ויכוח איתו, ואז הוא שבר את הקלפי. חצי שעה אחר כך, כשהייתי לחוץ עוד ממה שקרה, המזכיר התחיל לדבר איתי. 'אתה מצביע לבית היהודי? אנחנו נארגן לך כאן 50 קולות'. לא הבנתי. שאלתי מה זאת אומרת. הוא אמר לי: 'אנחנו ניקח כל אחד כמה שהוא רוצה, ונחלק בינינו'. אמרתי לו 'יש חוק'. שאל אותי: 'אתה לא רוצה שהם יקבלו הרבה?'. רציתי להוריד אותו ממני, אז אמרתי לו: 'בוא נדבר בהמשך היום'. היו כמה מקרים שבהם אנשים קיבלו שתי מעטפות והצביעו פעמיים. כל פעם שאלתי את היו"ר למה יש להם שתיים, אבל זה תמיד היה אחרי שהם כבר שלשלו את המעטפות. זה כנראה נהוג שם, כי אחרי שהערתי על זה היו אולי 20 או 30 אנשים שהתרעמו ולא הבינו למה הם לא יכולים לקבל יותר ממעטפה אחת. "חוץ מזה, הם לא נתנו לי לגעת בכלום בקלפי. לא בפרוטוקולים ולא בבדיקה של תעודות הזהות. לא היה לי שום תפקיד. אחרי שבע בערב, יו"ר הקלפי אומר לי: 'שמע, אתה גר רחוק, אתה יכול ללכת הביתה. אמרתי לו שאני מתכוון להישאר עד הסוף. הוא אמר לי: 'חבל, זה יהיה מאוחר'. כשלא הייתי מוכן, זה התחיל לעבור מחיוכים לעצבים, עד שבסוף הוא פשוט גירש אותי. האמת, העדפתי ללכת ולא לפתוח שם במלחמה. למרות שפוריידיס הוא לא יישוב אלים, האווירה הייתה לא נעימה. יצאתי החוצה, ישבתי מחוץ לקלפי, ואז הוא החזיר אותי והייתי נוכח בחלק מהספירה. כשראיתי את התוצאות, הן נראו לי חשודות. היו למעלה מ־90% הצבעה ויותר מ־600 מצביעים. אני בטוח שלא עברו אצלי באותו יום 600 איש, אבל מכיוון שהם לא נתנו לי כל היום לבדוק או לסמן, אין לי הוכחה לזה".


עראבה, סגן יו"ר ועדת הקלפי: "תוך כדי ההצבעות, די בתחילת היום, בא אלי בנאדם, שראיתי שכל המקומיים בקלפי מכבדים אותו, ניגש אלי מול כל חברי הוועדה, ואמר לי: 'אני אתן לך עשר מעטפות שתשים בהן ליכוד, ואתה תיתן לי עשר מעטפות שלי'. אמרתי לו: 'אין מצב בחיים'. ישב עלי, לחץ עלי, לא עזב. 'אין בעיה, הכל בינינו, אף אחד לא יידע'. הוא לא היה חבר קלפי, אבל היה לו מעמד שם. הוא נשאר כל היום, הסתובב בחוץ, כל הזמן נכנס ויוצא. באזור שמונה בערב, כשכולם התחילו להגיע להצביע והתחיל עומס, הוא נעמד בדלת של הקלפי. הגיעו כל מיני אנשים מהאזור, כולם מכירים את כולם, ואמרו להם שהם לא יכולים להצביע כל עוד אני נמצא שם. היה דיבור עם היו"ר והמזכיר הערבים שמעיפים אותי החוצה בכל מחיר. אנשים שם כמעט הרביצו לי מכות. שני אלה אמרו לאנשים שלא יצביעו כל עוד אני בפנים. היו איזה 15 חבר'ה שהתחילו לאיים עלי שאצא החוצה. "עוד לפני זה, באזור שתיים בצהריים, כשהיו כל מיני איומים לא ידידותיים, התחלתי לפחד. יצאתי החוצה, הלכתי לשוטר בחוץ, ואמרתי לו: 'הם מאיימים עלי'. הוא אמר לי שאם לא הרביצו לי הוא לא מתערב. שאם ירביצו לי, הוא יעצור אותם. הייתי איזה שעתיים וחצי בחוץ עד שכמעט גררתי אותי פנימה. התקשרנו לוועדת הבחירות. לקח הרבה זמן עד שענו. אין לי דרך לדעת מה קרה בפנים כשאני בחוץ. זה היה מסריח העסק הזה".


כשזה מגיע לענייני תזונה, סכרת והשמנה אני מאבד את חוש ההומור. ראו הוזהרתם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
News_Max לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.17
2352 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
   21:55   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לא חדש...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
הוצע לי דבר דומה ב2013            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
35590 הודעות, 253 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
   21:55   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. יש ממשלה רחבה - צריך להחליט על ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט לטיפול בזיופי בחירות.  
בתגובה להודעה מספר 11
 


כשזה מגיע לענייני תזונה, סכרת והשמנה אני מאבד את חוש ההומור. ראו הוזהרתם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
17208 הודעות, 36 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
   22:37   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. במאה אחוז  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
8350 הודעות, 42 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
   22:38   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אפילו בתור בדיחה זה לא מצחיק. אולי ימנו את מלצר בתור ראש הועדה.  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
ואם לא הוא אז תואם שלו מהחונטה.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
156 הודעות
   22:04   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כמעט נפלט לי לכתוב ''אם כן, בטח מחר יפסלו את המפלגות הנ''ל''...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אבל אז נזכרתי מי מנהל את המדינה וברכתי ברכות השחר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רבינו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.16
4099 הודעות, 53 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
   22:09   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. פתרון פשוט- טביעות אצבע לכל מצביע  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
30907 הודעות, 119 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
   22:10   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אם תישלל זכות הצבעה מערבים, תוצאות בחירות בישראל יהיו יותר אמינות.  
בתגובה להודעה מספר 11
 

מה גם, למה ערבים צריכים נציגים בכנסת? ממילא הם דואגים ל״פלסטינים״ ביהודה שומרון ועזה
ישראל תדאג למגזר הערבי ולא תקפח אותם, גם בלי נציגים/מפלגות ערביות בכנסת


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נאקימה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.2.13
3357 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    04:18   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. זה מזכיר לי את הבדיחה  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
אחד מתקשר לרבי ושואל רבי אני נמצא בשבעה של אבא
האם מותר לי לצאת לבחור בבחירות
הרבי : אבא שלך הצביע לפני שעה אתה יכול            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
35590 הודעות, 253 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
   22:12   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לא עשיתי תחשיב מדוייק, אבל 20000 קולות פחות, ובל'ד לא היו בכנסת, והימין החדש כן.  
בתגובה להודעה מספר 11
 


כשזה מגיע לענייני תזונה, סכרת והשמנה אני מאבד את חוש ההומור. ראו הוזהרתם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
17208 הודעות, 36 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
   22:38   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אגב, איך זה בקלפיות החרדיות?  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
35590 הודעות, 253 מדרגים, 504 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:46   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לא יודע? יש תלונות? עדויות? אם כן, שיבדקו.  
בתגובה להודעה מספר 24
 


כשזה מגיע לענייני תזונה, סכרת והשמנה אני מאבד את חוש ההומור. ראו הוזהרתם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
34204 הודעות, 285 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
   22:15   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. נמאס מהשטויות! יש להקים ועדה מקצועית ופרלמנטרית מיד! שיביאו פתרונות. ומצלמות זה קשקוש  
בתגובה להודעה מספר 11
 

אתם חייבים לדרוש את זה. מה זאת שיטת ההצבעה הזאת? שתהיה גם מכונת הצבעה שאפשר להצביע רק עם כרטיס מיוחד עם הגנה מיוחדת וגם שתהיה ספירה ידנית וגם מצלמות.
+שוטרים בקלפיות וטנקים בערים ערביות₪ £ $ € £ $ ₪ הכותב שמאלני קיצוני , ציוני קיצוני וקיבוצניק טהור ₪ £ $ € £ $ ₪


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רבינו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.16
4099 הודעות, 53 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
   22:27   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אני מבין מדבריך שלאבירי הדמוקרטיה מהשמאל לא מפריעים הזיופים...  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
לא מאוד מפתיע שיורשי סטאלין לא מזדעזעים מזיופים כל עוד הם לכיוון הנכון של ה"חברים"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפון 1
חבר מתאריך 3.2.18
771 הודעות
   22:20   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. יש זיהוי ביומטרי לרוב האוכלוסיה  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
בבחיגות הבאות הצבעה באמצעות טביעת אצבע בלבד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
17251 הודעות, 159 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
   22:25   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לא ולא ולא ולא...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
לא לפקח עליהם יותר ממה שזה היום.
לא להעניש.
לא לנסות לחנך.
לא 'להכיל'.

אז מה כן?
פשוט, לעודד הגירה.
זה יסדר את המדינה באופן אוטומטי.

בשליפה, ללא רשימה מראש:

ביטוח לאומי.
עומס בבתי חולים.
רמאויות בקלפי.
רמאויות בבגרויות.
שיריון בפקולטות נחשבות.
חברי כנסת תומכי מחבלים.
גניבות רכבים.
גניבות כלליות.
פרוטקשן.
הסטטיסטיקות של ישראל בעולם.
העומס בבתי הכלא (והמימון של זה).
הצקות לבנות יהודיות.
פיצוצי נפצים וזיקוקים בשכונות מעורבות.
טרור.
א-י-ו-ם - ד-מ-ו-ג-ר-פ-י.
ועוד ועוד ועוד ..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
30907 הודעות, 119 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
   22:39   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. וואוו סיכמת יפה מאוד-חשוב מאוד  
בתגובה להודעה מספר 20
 

ביטוח לאומי.
עומס בבתי חולים.
רמאויות בקלפי.
רמאויות בבגרויות.
שיריון בפקולטות נחשבות.
חברי כנסת תומכי מחבלים.
גניבות רכבים.
גניבות כלליות.
פרוטקשן.
הסטטיסטיקות של ישראל בעולם.
העומס בבתי הכלא (והמימון של זה).
הצקות לבנות יהודיות.
פיצוצי נפצים וזיקוקים בשכונות מעורבות.
טרור.
א-י-ו-ם - ד-מ-ו-ג-ר-פ-י.
ועוד ועוד ועוד ..


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דידי האגדי
חבר מתאריך 3.4.19
166 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:50   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ++ 100  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
20178 הודעות, 148 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    03:37   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. +101  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:45   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. מדויק  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lestat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.2.14
4144 הודעות, 58 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    12:01   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. +102  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגבוה
חבר מתאריך 19.6.17
456 הודעות
   22:39   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. כפול :)  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
https://rotter.net/forum/scoops1/547078.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ח-י_נ-צ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.1.18
705 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:47   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. תגובת מלצר נדרשת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מעניין באיזו דרך "אלגנטית" ימסמס את הטענות והעדויות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:42   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. לא.. לא הוא  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
הוא מסתתר עמוק, עמוק בממ"ד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zpatriots לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.15
11270 הודעות, 31 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:53   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. דבר שידוע לכל ככה זה עובד גם בתארים בבגרויות ברשיונות ככה המוכרים דופקים את החנויות בשביל החברים שלהם במגזר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:38   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. חח.. לא רק במגזר  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
שלי יחימוביץ' היתה אלופה עולמית בתחום וכולם התלוצצו, שהיא מעתיקה גם את הלוגו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סגול88 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
8339 הודעות, 49 מדרגים, 91 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    22:57   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. עבודה טובה מאוד. לא פלא למה אחוז ההצבעה צנחה הפעם במגזר הערבי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תחשוב טוב, יהיה טוב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SerahKastel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4254 הודעות, 41 מדרגים, 81 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:00   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. עוד הוכחה שלא ניתן לכפות ערכים בסיסיים על מי שזה לא מעניין אותם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חלקים גדולים מדי מן המגזר הערבי מתעקשים שוב ושוב להיתקע במאה ה13,
הפלא היחיד הוא שאנו עדיין מתפלאים על כך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zpatriots לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.15
11270 הודעות, 31 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    06:14   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. מלא שיתקעו אבל למה לבצע טרור  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.17
2529 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:05   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ומי נפגע מזה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אלי ישי לפני ארבע שנים ונפתלי בנט עכשיו. אם ההצבעה שם הייתה אמיתית אין ספק שהם היו בכנסת ככל הנראה מקבלי ההחלטות נח להם בזה וככה מרחיקים יריבים פוליטים בחסות החוק. קחו לדוגמא לפני חמש חודשים בבחירות לרשויות המקומיות דרעי הינחה שבכל הקלפיות יהיה מצלמות. אבל בבחירות לכנסת הוא לא נתן הנחייה כזאת. פשוט ביזיון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Aviel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.11
8244 הודעות, 60 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:42   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. מה שמעניין במה שהבאת זה  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
"דירה באשדוד החל מ 1.1 מיליון שקל"
🤣            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.17
2529 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:43   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. חחח  
בתגובה להודעה מספר 71
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
5836 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:10   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. זה מוכיח שהשיטה הנוכחית שמסתמכת על המשקיפים היא הדבר הטוב ביותר שיכול להיות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 20.04.19 בשעה 23:35 בברכה, ג'רי
 
במיוחד הסיפור על כך ששוטרים ומזכירי הקלפיות שיתפו פעולה, והיחידים שלא אפשרו לזה לקרות היו המשקיפים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37628 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:09   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מעניין אותי לדעת מה גורם לך לכתוב כל כך הרבה תגובות בעד המשך הזיופים  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
5836 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    02:52   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מעניין מה מניע אותך לטעון שמתן כוח לבוחרים בדמוקרטיה להשקיף נקרא ''תמיכה בזיופים''  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.04.19 בשעה 03:51 בברכה, ג'רי
 
ולקיחת הכוח הזה מהבוחרים והעברתו למערכת היררכית וריכוזית, בה הסיכוי לזיוף גדול עשרות מונים, נקרא "מלחמה בזיופים".

אני ממליץ לראות את מה שפייגלין אומר בהקשר הזה וגם בהקשר של המאגר הביומטרי:

https://youtu.be/Qt9SQOWAD8I            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:18   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. ג'רי בסה''כ מתנגד להכניס מחשוב לבחירות,  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
מחשש וודאי, לגניבת כל הבחירות לגמרי בבת אחת. הדרך היעילה היא להכניס את הפרקליטות לעובי הקורה וגם שופטים נוספים, על חנן מלצר הפנסיונר, שכל הצלחות נופלות לו מהידיים. יש להכניס מצלמות לקלפיות ערביות (לא לפרגוד כמובן), יש להוסיף שוטרים ומשקיפים. יש להורות לשוטרים באזור הקלפיות הערביות, להעלות טורים ולהפעיל כח סביר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עליבבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.4.18
533 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:26   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בבחירות הבאות הצבעה ביומטרית בלבד!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
טביעת אצבע, ומי שלא רוצה ביומטרי לע יועל להצביע!!!
....וברור שבג"ץ יגיד שזה לא חוקי....אז יגיד!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
5836 הודעות
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:33   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אם אנשים בקלפי רוצים וכולם משתפים פעולה אז הם יזייפו גם דברים כאלה.  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 20.04.19 בשעה 23:40 בברכה, ג'רי
 
הפתרון של הליכוד לשלוח משקיפים היה הפתרון הנכון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Z-L לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.1.06
18366 הודעות, 93 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:33   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. דבר ידוע. כל חבר ועדת קלפי שלא הגיש תלונה במשטרה בעקבות מקרה שראה הוא עבריין ומפר אמונים !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzviki2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.10.12
4193 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:56   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. נכון מאד. המינימום זה לדווח לועדת הבחירות.  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
6849 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    02:05   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. עצם זה שהם לא עשו אף אחד מהם, למרות שהיה להם מצלמות, גורם לי לפקפק באופן כבד באמינות הסיפור  
בתגובה להודעה מספר 51
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:22   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. הפוך גוטה  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
העובדים אמינים. הם כבר מסכנים את עצמם בעדותם. לפחות יוכלו לטעון - אמת דיברתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
7040 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ט''ו בניסן תשע''ט    23:51   20.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. פשוט מפחיד. מסתבר שאנחנו לא ''הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגדלהשן
חבר מתאריך 15.6.16
214 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:13   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אז מסתבר ששס לא כברה את % החסימה פשוט גנבה קולות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9623 הודעות, 71 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:50   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. שונא חרדים/שמאלן טיפוסי. פיל ענק בחדר אבל הי תראו ציפור (ש''ס)  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
אתה מביך ברמות.


הם צועקים די להסתה ושיסוי אבל זה לא מפריע להם לתת במה לסמיון גרפמן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
44215 הודעות, 231 מדרגים, 446 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:19   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. עוד אחד, אבל אלו ערבים, למי יש כח להתעסק איתם?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
קלפי 2805 בטמרה, מזכיר הקלפי כותב בפרוטוקול "דיאד מחמוד, יו"ר ועדת הקלפי בסגירת הקלפי לקח מס' מעטפות, הלך מאחורי הפרגוד והכניס לקלפי מעטפות עם קולות מטעם סיעת ש"ס"


והציבור שותק ועולם כמנהגו נוהג.
#וועדת_חקירה_ממלכתית

https://www.facebook.com/groups/2254369628163079/permalink/2402816516651722/


הרתעה זה שהאוייב מתחנן לשקט, עכשיו תגידו אתם אם יש הרתעה..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9623 הודעות, 71 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:41   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. תחושת בחילה קשה, כמה המדינה שלנו עלובה. איך הימין במקום לשים את עיקר הדגש נגד זיופי הקולות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.04.19 בשעה 00:47 בברכה, ישראלצ'יק
 
משקיע משאבים באופן לא אפקטיבי בקשקושי סרק.
בפעם הבאה להציב כוחות מג"ב ומשטרה בכוננות בתוך הכפרים ושלושה חברי קלפי יהודים.
מאות קולות מזוייפים בקלפי זה לא להאמין...עד היום חשבתי על עשרות בודדות לקלפי.


הם צועקים די להסתה ושיסוי אבל זה לא מפריע להם לתת במה לסמיון גרפמן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המבצע
חבר מתאריך 28.1.19
550 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:45   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כתבה מיותרת, לא יעשו עם זה כלום!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פעם הבאה, להסכים לחלוקת קולות. או שיפסלו את הקלפי, או שלפחות נרוויח קולות לימין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוטה זוכמיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.15
776 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    00:50   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אפשר לבדוק נושא הצבעות דרך דיווחי המזכיר למערכת טל-קלפי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בקלפי שלי דיווחתי בין 20:00 לכמעט 22:00 על 12 מצביאים בלבד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
20178 הודעות, 148 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    03:42   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אז בספירה הסופית צריך לכפול את חד''ש-תע''ל ורע''מ-בל''ד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ב-0.6 אם לא נמוך יותר.
וגם את מרצ באיזה 0.8.

ככה רע"מ-בל"ד ומרצ לא עוברים את אחוז החסימה וחד"ש-תע"ל מקבלים איזה 4.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
1877 הודעות, 17 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    07:36   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. תזכורת: בבחירות הללו ''כחול-לבן'' קיבלה אחוז חריג של קולות ברבים מישובי המגזר הערבי והבדואי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בנוסף לדפוסי ההצבעה הרגילים במגזר, כמובן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:28   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. לפחות נדע להבא, בבחירות הבאות להצביע נגד ''מפלגת כחול לבן''.  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
גם בשל הזיופים הכרוכים בה וגם בשל תמיכת האוייבים בה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
144884 הודעות, 533 מדרגים, 969 נקודות.  ראה משוב
   08:40   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. הזיופים במגזר הערבי נחשפים: ''הוא הציע לי - בסוף היום, בוא נחלק את הקולות''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

ראשי ועדות קלפי שמחלקים עשרות מעטפות למצביע בודד, בעלי תפקידים שמאפשרים להצביע במקום מי שלא הגיעו לבחור: עשרות עדויות חושפות רמאויות ושחיתויות בקלפיות
קלמן ליבסקינד

ערב בחירות 2013 החליט שגיא קייזלר, אז מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, להרים פרויקט התנדבותי רחב, בניסיון לשמור ככל שניתן על טוהר הבחירות במגזר הערבי. קייזלר, לא מופרך להעריך, לא עשה את זה רק לשם שמיים. נוכח עדויות ארוכות שנים על זיופי בחירות במגזר הערבי, ועל בסיס ההנחה שלפיה זיופים כאלה משרתים את המפלגות הערביות בפרט, ואת האגף השמאלי בכלל, ההערכה הייתה שהמאמץ ישתלם. 

הרקע לכל המהלך הזה, חשוב להדגיש כבר כאן, מקורו במנהג היסטורי של רוב המפלגות לוותר על זכותן לשבץ את אנשיהן בוועדות הקלפי במגזר הערבי. חלקן, משום שהתקשו לגייס פעילים לצורך המטרה הזו. רובן, מתוך הבנה שגם אם הכל יתנהל לפי הספר - הסיכוי שיקבלו שם קולות נמוך מאוד.

כך או כך, בבחירות ההן, של 2013, הצליח קייזלר לאסוף כ־200 מתנדבים, ששובצו בתפקידים השונים בוועדות הקלפי במגזר, על חשבון מקומות שפינו להם מפלגות הימין. בבחירות 2015, עם מאמץ גדול, הוא כבר הצליח לשבץ אנשים ברוב הקלפיות ביישובים הערביים. בבחירות שנערכו לפני שבוע וחצי קייזלר כבר גייס, באמצעות משרד יחסי הציבור שלו, יחד עם גד דעי, 1,350 פעילים. המערך הרחב הזה הופעל תחת פיקוח מלא של הליכוד ומעקב יומיומי של עופר גולן, מנהל הקמפיין של המפלגה.

הפעם, כלקח מאירועי מערכות הבחירות הקודמות, שבהן לא טרחה המשטרה לפתוח בחקירה רצינית, גם כשהועברו אליה עדויות על זיופים, צוידו חברי ועדות הקלפי במצלמות נסתרות, כדי שיוכלו לתעד הכל. 

היו מי שניסו לגרור את הסיפור הזה אל המקום הגזעני. היו מי שמשכו אותו אל הדיון המשפטי, ואל השאלה האם מותר או אסור לצלם בקלפי (חשוב להדגיש שהמצלמות היו על חברי הוועדה, ולא מאחורי הפרגוד). אלה ואלה בורחים מהדיון החשוב, ומהעובדות המטרידות באמת. והעובדות קשות מדי, מכדי שניתן יהיה להתעלם מהן מתוך רצון שלא להעליב מגזר שלם. 

עיינתי השבוע בתחקירים שפרסמתי בעבר לגבי זיופי בחירות במגזר הערבי והדרוזי. ב־1999, בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה של אהוד ברק. ב־2001, כשאברום בורג ובנימין בן אליעזר התמודדו על ההנהגה. אחר כך, בבחירות לכנסת ב־2006, ובבחירות לכנסת ב־2013. אותם סיפורים. כלום לא השתנה. 

במגזר הערבי, מגזר גדול ורחב, אין באמת בחירות נקיות, ולא היו כאלה מעולם. מדובר במגזר שבו לכל אורך הקו - מצפון עד דרום, בעיר ובכפר - היו מאז ומתמיד ניסיונות זיופים והטיות בחירות, בהיקף ובאופן שלא קיים במגזר היהודי. 

משטרת ישראל וועדת הבחירות התייחסו תמיד אל האירועים הללו כאל פולקלור. תרבות פנימית של מגזר, שאין להתערב בה. אף פעם לא נערכה חקירה משמעותית. אף פעם לא הוצבו אמצעי פיקוח. אף פעם לא נגבו עדויות ממאות חברי ועדות קלפי, שהיו עדים לרמאויות, לזיופים, להטיות בספירה ולניסיונות להצביע במקומם של מי שלא הגיעו. 

הסיפור הזה רק מחמיר, כשלוקחים בחשבון שכמעט בכל המקרים, העבריינים הם אנשים שנמצאים בקלפיות במימון מלא של המדינה, שמשלמת להם את שכרם. 

כמו בשנים קודמות, כך גם השנה. ועדת הבחירות בראשות השופט חנן מלצר השקיעה אנרגיות בלתי נגמרות באיומי סייבר ובניתוחים של תעמולה ברשתות החברתיות. מלצר עצמו הקדיש יום שלם כדי לחקור צייצנים בטוויטר, רק משום שבאחד העיתונים היה כתוב שהם מופעלים על ידי רשת, שלא הייתה ולא נבראה. במאסה הענקית של הזיופים לא הושקע פרומיל מכל האנרגיה הזו.


בשבוע האחרון אספתי עדויות מעשרות חברי ועדות קלפי ששובצו במגזר הערבי, הדרוזי והבדואי. הסיפורים מסמרי שיער, והם מציירים תמונה של מדינה שעוצמת את עיניה, כשהבחירות בקרב מרכיב חשוב באוכלוסייה שלה הן פיקציה. על עובדה אחת יהיה קשה לחלוק. הנוכחות של אותם נציגים, שנשלחו על ידי הליכוד לקלפיות במגזר הערבי, הקשו עד מאוד, כפי שתיווכחו, על היכולת לזייף. בלעדיהם, אין שום ספק, היקף העבריינות היה גבוה בהרבה. למה את העבודה הזו צריכים לעשות שליחי הליכוד ולא אנשי משטרת ישראל? שאלה מצוינת. 

כך או כך, העדויות המתומצתות שיובאו כאן הן דוגמאות בלבד, כשליש מאלו שנאספו ב"מעריב". לבקשתם של כמעט כל המרואיינים, שחששו, שמם לא יוזכר והוא שמור במערכת. 

כעביה, יו"ר ועדת הקלפי: 
"הייתי היהודי היחיד בקלפי. כל השאר היו ערבים. באזור שבע בערב, כשהיינו בערך על 40% הצבעה, בא אלי אחד מחברי הוועדה והציע שהם יכפילו לי את הכסף שאני מקבל על היום הזה, ובתמורה אני אאפשר להם להתחלק בשאר הקולות, של אלה שלא הצביעו. זה כבר הגיע לרמה שהתחילו לשאול אותי, בשיא הרצינות, כמה אני רוצה. מה שהדהים אותי היה שכל חברי הוועדה היו בתוך הדיון הזה. היו שם שלושה חברי ועדה ועוד משקיף אחד או שניים. הייתי די מופתע. אמרתי להם שזה לא חוקי ושאני בעד דמוקרטיה, שבה כל אחד בוחר בעצמו. כל כמה דקות ניגש אלי מישהו והציע לי את זה שוב. 'אולי בכל זאת אתה רוצה', 'זה לא באמת ישפיע על התוצאה הכללית', 'ממילא כולם משקרים'. אמרתי להם שזה לא בסדר. במהלך ספירת הקולות היו אצלנו שוטרים. גם הם היו ערבים, אבל אם הבנתי נכון, לא מהכפר עצמו. מה שהדהים אותי היה שגם אז ההצעות נמשכו, והשוטרים שמעו את זה ולא אמרו כלום". 

דיר אל־אסד, משקיף:
"היו, במהלך היום, הרבה ניסיונות לעגל פינות. מתישהו, בשעות אחר הצהריים, יצאתי מהקלפי להצביע בקלפי נגישה בכפר, שני רחובות מהקלפי שלי. בחוץ תפס אותי איש בשם נימר, שנאמר לי שהוא סגן ראש הכפר או סגן ראש המועצה, ובהתחלה פנה אלי יפה. הוא הציע לי לאכול, ושאל אותי עד איזו שעה אני נשאר בקלפי. כשאמרתי לו שאני נשאר עד אחרי הספירה, הוא שאל 'אתה מהליכוד, נכון?', אמרתי 'כן'. הוא שאל 'אתה רוצה שביבי ינצח, נכון?', אמרתי 'כן'. אז הוא אמר לי 'תשמע, לי לא אכפת שהוא ינצח, כי ממילא זה מה שיקרה, אבל אני רוצה שהמפלגה שלי תקבל כמה שיותר קולות, כי ככה אני מקבל יותר תקציבים'. הייתי בטוח שהוא צוחק עלי, ואז הוא הציע לי: 'בסוף היום, בוא נחלק את הקולות. חצי חצי בקולות שיישארו. חלק לליכוד וחלק לנו'. היו איזה 200 קולות שלא הצביעו. אמרתי לו, 'אתה צוחק עלי?'. ראיתי שיש לו תג של ועדת הבחירות. אחר כך אמרו לי גם חברי הקלפי שהוא בוועדת הבחירות האזורית. אמרתי לו שאני לא עושה דברים כאלה". 

אום אל־פחם, סגן יו"ר קלפי:
"באזור שעה שמונה בערב נכנס לקלפי אדם בגיל 50־60, לא בעל תפקיד, וביקש ממני לבוא איתו רגע לדבר בצד. הוא שאל אותי 'אתה יודע למה הוצאתי אותך?'. אמרתי לו 'לא'. הוא אמר לי: 'שמע, יש פה אחוזי הצבעה נמוכים, בוא נעלה אותם'. שיחקתי אותה כאילו אני לא מבין. הוא אמר לי: 'אני הולך לעשות סיבוב בעוד כמה קלפיות, עוד חצי שעה אני אחזור אליך'. עברה עוד איזה רבע שעה, ובא מישהו אחר. שאל אותי: 'תגיד, אתה פה בשביל הכסף או בשביל האידיאולוגיה?'. אמרתי לו 'באתי לעבוד'. כולם שמעו את השיחה הזו מסביב, כולם ידעו למה הוא בא, ולאף אחד זה לא היה נראה בעייתי או מוזר. אמרתי לו שאני לא מבין מה הוא רוצה. הוא ענה לי: 'יש פה אנשים שלא הצביעו, בוא נצביע במקומם ונחלק בינינו את הקולות'. היו אז אולי 50%. אמרתי לו: 'אני לא מעוניין, זה נגד החוק'. 

"חזרתי לקלפי, ואז כולם התחילו לנסות להוציא אותי החוצה. הייתי היהודי היחיד שם. קודם הגיע הראשון שהוציא אותי, ושחזר בינתיים. הוא אמר לי: 'בוא נלך לאכול, בוא אלי הביתה'. אמרתי לו תודה וחזרתי פנימה. ואז עוד מישהי לקחה אותי החוצה. 'בוא אני אראה לך איפה אני עובדת כאן באזור'. כשניסיתי לחזור שוב פנימה, אני רואה עשרות אנשים, משהו כמו 30 איש, חוסמים לי את הכניסה לקלפי. אמרו לי: 'אי אפשר להיכנס עכשיו, כי יש שם אשה שמתלבשת בפנים'. היה ברור לי מה קורה שם בפנים. היה לי ברור שמכניסים שם מעטפות. ברור שאף אחת לא מתלבשת בקלפי, בטח לא כשכמעט כל מי שנשארו בפנים היו גברים. אחרי כמה זמן נתנו לי להיכנס. מאוחר יותר, במהלך הספירה, שוב ניסו להוציא אותי החוצה". 

אכסאל, משקיף: 
"היה אצלנו בקלפי עניין כזה שהמשקיפים והיו"ר, שהיה מרע"ם־בל"ד, היו נכנסים מאחורי הפרגוד ומביאים למצביעים את הפתק שהם צריכים להצביע. כששאלתי מה זה, הסבירו לי שהם צריכים עזרה. היו אולי 20 מצביעים שהיו"ר נכנס איתם אל מאחורי הפרגוד והצביע איתם. הוא ואחד משני המשקיפים. חוץ מזה, חברי ועדת הקלפי לא נתנו לי לבדוק תעודות זהות, כשהיו דברים חשודים. הם לא הרשו לי. 

"לקראת הערב, יושב ראש ועדת הקלפי אמר לי ללכת הביתה. הלכתי. פחדתי על החיים שלי. ראיתי איך איימו בבוקר על חבר שלי, שבא לקלפי סמוכה ויצא בליווי משטרה, והחלטתי לא לקחת סיכון. ממה שאני זוכר, עד שאני יצאתי הצביעו בקלפי שלנו בערך 200 איש. אחר כך נכנסתי לאתר של ועדת הבחירות וראיתי שהצביעו שם כמעט 500. בוא נגיד שאין שום סיכוי שכל כך הרבה אנשים הגיעו בשעתיים וחצי שהשארתי את הקלפי אחרי שהלכתי".

רהט, חבר ועדה: 
"יו"ר הוועדה, שהיה איש כריזמטי עם מעמד, כך זה נראה, היה מטעם רע"ם־בל"ד. כבר מתחילת היום הוא התחיל לרמוז לי לגבי האפשרות לחלק בינינו את הקולות. קצת לפני סוף ההצבעה, בערך ברבע לעשר בערב, הוא סימן לי לצאת מהכיתה שבה הייתה הקלפי, ולבוא איתו לכיתה אחרת, סמוכה. עד אז הגיעו להצביע רק 248 איש מתוך 607 שהיו זכאים. הוא שאל אותי: 'מה אתה מציע לעשות עם כל אלה שלא באו'? אמרתי לו 'כלום'. ואז הוא הציע לי שהוא ייקח 340 מהקולות שנשארו לדע"ם (רע"מ־בל"ד – ק"ל), וכדי שאני לא ארגיש פראייר הוא ייתן לי את מה שנשאר. אמרתי לו שזה לא חוקי". 

ג'סר א־זרקא, חבר ועדה: 
"יו"ר הקלפי אצלנו היה תושב המקום. באמצע היום הוא פנה אלינו והציע לסגור את הדלת. הוא אמר לנו: 'בואו נראה כמה אנשים עדיין לא הצביעו, נחלק את הקולות בינינו, כל אחד ייקח 50 ונסגור את הסיפור'. אנחנו סירבנו כמובן, אבל הוא חזר והציע את זה עוד כמה פעמים במהלך היום. יותר מאוחר הגיע אלינו מזכיר הקלפי שלידנו, בחור יהודי, שבא לעדכן אותנו שיושב הראש שלנו הציע את זה גם בקלפי שלו. ראיתי שהוא קצת חושש. בכל מקרה, אנחנו דחינו אותו בכל פעם שהוא העלה את הרעיון". 

ירכא, חבר ועדה: 
"במהלך היום היו כל מיני אירועים שהיו מנוגדים לחוק. אנשים שנכנסו להצביע בזוגות. אבא ובן שהצביעו יחד. הייתה אישה אחת שהגיעה להצביע שלוש פעמים, כל פעם עם תעודת זהות אחרת, אפילו לא החליפה בגדים, ובכל פעם החברים בוועדת הקלפי אמרו לי: 'זו לא היא, זו אחותה'. הערתי להם על זה כל פעם, אבל החלטתי לא להתכתש על דברים כאלה. הבלגן הגדול התחיל לקראת ספירת הקולות. כשנגמרה ההצבעה, עשינו הפסקה של חמש דקות, ואז חברי הוועדה סגרו את הדלת והתחילו לדבר ביניהם בערבית. שאלתי את אחד המשקיפים, בחור דרוזי שהיה מטעם ש"ס, מה הסיפור? אמר לי שנשארו 350 קולות ושרוצים לחלק את זה בין הנציגים. בשלב הזה היה נראה לי, ממהלך העניינים, שהמזכיר היה נגד, אבל לא לגמרי הבנתי מה קורה. אמרתי להם: 'אתם יודעים שזה פלילי'. אמרו לי: 'כך המנהג פה, תמיד עשינו את זה'. אחר כך דיבר איתי הנציג של חד"ש, שניסה לשכנע אותי. הוא לא התייאש. 'כל הנציגים מסכימים, אז למה לא לחלק?'. הם חזרו כל הזמן על זה שזה המנהג במגזר, ושככה עשו אצלם תמיד. כולם שם רצו לחלק את הקולות. בסוף הם הבינו שזה לא ילך איתי". 

רהט, יו"ר ועדה:
"הבוקר התחיל עם אווירה מצוינת, אחר כך נוצרו חיכוכים, שהגיעו לצעקות, לאלימות, ולזה שנאלצתי להזמין משטרה, כשהתברר לי שהחברים בוועדה לא מוכנים שאני אסתכל בתעודות זהות של נשים. היו ארבעה חבר'ה שאיימו עלי: 'אם אתה תתעקש להסתכל על תעודות זהות של נשים, או שנזרוק אותך מפה, או שלא תצא מפה חי'. בצהריים התחילו כל מיני ניסיונות לתחמן. אנשים נכנסו וצילמו את המספר הסידורי של כאלה שהם יודעים שלא מצביעים, ואז נכנסו משהו כמו 40 איש יחד וניסו לתפוס טרמפ ולהצביע על המספרים שלהם. כשדרשתי לבדוק בעצמי את תעודות הזהות כדי לא לאפשר להם לרמות, לקחו אותי הצדה חבר ועדה ואחד המשקיפים, והסבירו לי שזה לא יימשך ככה. 

"לגבי עניין הנשים, הם הביאו בשלב מסוים מישהי, ואמרו שהיא תבדוק את התעודות של הנשים במקומי. מתישהו המזכיר התחיל לנסות לסגור איך מחלקים את הקולות בלילה. הוא היה כל הזמן עם איזה חבר שלו, שאותו הוצאתי החוצה כמה פעמים. בשמונה בערב אנשים הפסיקו כבר כמעט להגיע, ואז נכנס מישהו לקלפי וביקש לדבר איתי בחוץ. אמרתי: 'אני לא יוצא מפה'. ואז, כשבערך שישה אנשים מסביבנו, כולם חברי ועדת קלפי, הוא לא התבייש להתחיל להציע הצעות. 'בספירת קולות, זה רק אנחנו נהיה פה, בוא נראה איך אנחנו סוגרים את הקולות'. הוא לא היה חבר ועדה, אבל כולם מסביב שמעו, כולל המזכיר וחברי הוועדה, ואף אחד לא התערב. לאף אחד זה לא נראה מוזר. הוצאתי אותו החוצה בצעקות. 

"בערך ברבע לעשר הלכתי לשירותים. בא אלי אותו חבר של המזכיר, שהוצאתי כמה פעמים החוצה, ואמר לי: 'תראה, צריך לסגור בינינו איך זה ייסגר פה עם הקולות'. הוא אמר לי: 'גם אני בנאדם ישר, אני רק דואג לך שלא יהרגו אותך בדרך החוצה'. בסוף קראתי למשטרה". 

כפר קאסם, משקיף:
"אצלנו בקלפי היה משהו מדהים. בחוץ, בכניסה, הייתה עמדה לחלוקת תעודות. ממש ככה. אנשים נכנסו עם תעודות לא שלהם. היו אנשים שהצביעו אצלנו כמה פעמים, כל פעם עם תעודה אחרת, אבל כל פעם אמרו לי בוועדה: 'אתה מתבלבל, זה לא הוא, זה בן דוד שלו. הוא דומה לו'. היו אצלי הרבה אנשים שבאו יותר מפעם אחת. יש אנשים שהצביעו אצלי ואחר כך ראיתי אותם במסדרון, בתור להיכנס להצביע גם בקלפי אחרת. היה קשה להילחם בזה. פעם אחת המזכיר, גם הוא יהודי, ניסה לבחון מישהי אם היא זוכרת מה מספר תעודת הזהות שלה או מה תאריך הלידה שלה. היא לא ידעה, אבל היושב ראש נתן לה להצביע. היה אחד שהיושב ראש נתן לו בוחטה של מעטפות, ההוא נכנס מאחורי הפרגוד, מילא פתקים ואחר כך שלשל את הכל. היו אצלנו 670 בעלי זכות בחירה, 330 סומנו כמי שהגיעו להצביע, וכשפתחנו היו בפנים 360 מעטפות". 

סכנין, סגן יו"ר ועדת קלפי:
"בשעות אחר הצהריים התחיל להיות לחץ בתור להצביע, ואז התחילו הרמאויות. אני זוכר איזה בלגן שהיה, כשנכנסה בחורה בת 17, אולי 20, ואני מסתכל בתעודת זהות שלה וכתוב שהיא ילידת 1940. התחילו להגיד לי כולם מסביב בוועדה, 'מה, אתה לא רואה שזאת היא?'. בכל רמאות כזו שניסיתי לעצור, הלכו והתגברו הצעקות נגדי. הם אמרו לי שאני מפריע ומכביד על ההליך. עוד קודם לכן, כבר בבוקר, הם הודיעו לי שאני לא יכול לבדוק תעודות זהות, את זה רק המזכיר המקומי עושה.אני רק מסמן מי שכבר הצביע. הם לא נתנו לי בכלל לראות תעודות זהות. כדי לוודא שהם לא מזייפים, דרשתי מהמזכיר להקריא את מספרי תעודות הזהות בקול, ואז פתאום קלטתי שהוא בכלל לא קורא מתוך התעודות שלהם, אלא מתוך פתקים שנתנו להם קודם, עם מספרי תעודת זהות של אנשים שלא באים להצביע כנראה, אבל בכל מקרה לא שלהם. 

"באיזשהו שלב נהיה כבר לחץ מטורף. בכל פעם שניסיתי לבדוק משהו התחילו לצעוק עלי. היה אחד בוועדה שהיה סוג של מנהיג החבורה. הוא לא הפסיק לאיים עלי. במקביל, מחוץ לקלפי הייתה חבורה של חבר'ה, שכל הזמן הזהירו אותי וצעקו לי שאני לא אצא היום על הרגליים מסכנין. פחדתי. היה מפחיד מאוד. וזה הלך להתגבר. בשלב מסוים גנבו לי את הפלאפון שהיה מונח על שולחן הוועדה. עשרות צעירים עשו שם בלגן כל הזמן. מתישהו תפס אותי אחד מחברי הוועדה ואמר לי לצאת החוצה. יצאתי איתו. היינו ככה רבע שעה בחוץ. הייתה לי הרגשה שכל מה שהם רוצים זה שאני אשאיר אותם שם בפנים לבד, בלי השגחה. כשנתנו לי לחזור פנימה, כבר לא אפשרו לי יותר לגעת ברשימות. בסוף היום המזכיר הוציא אותי עם הרכב שלו החוצה מסכנין, כדי שלא יפגעו בי". 

פוריידיס, חבר ועדת קלפי:
"על הבוקר התחיל בלגן, כשהגיע מישהו להצביע בלי תעודת זהות ולקח שתי מעטפות. התחיל ויכוח איתו, ואז הוא שבר את הקלפי. חצי שעה אחר כך, כשהייתי לחוץ עוד ממה שקרה, המזכיר התחיל לדבר איתי. 'אתה מצביע לבית היהודי? אנחנו נארגן לך כאן 50 קולות'. לא הבנתי. שאלתי מה זאת אומרת. הוא אמר לי: 'אנחנו ניקח כל אחד כמה שהוא רוצה, ונחלק בינינו'. אמרתי לו 'יש חוק'. שאל אותי: 'אתה לא רוצה שהם יקבלו הרבה?'. רציתי להוריד אותו ממני, אז אמרתי לו: 'בוא נדבר בהמשך היום'. היו כמה מקרים שבהם אנשים קיבלו שתי מעטפות והצביעו פעמיים. כל פעם שאלתי את היו"ר למה יש להם שתיים, אבל זה תמיד היה אחרי שהם כבר שלשלו את המעטפות. זה כנראה נהוג שם, כי אחרי שהערתי על זה היו אולי 20 או 30 אנשים שהתרעמו ולא הבינו למה הם לא יכולים לקבל יותר ממעטפה אחת. 

"חוץ מזה, הם לא נתנו לי לגעת בכלום בקלפי. לא בפרוטוקולים ולא בבדיקה של תעודות הזהות. לא היה לי שום תפקיד. אחרי שבע בערב, יו"ר הקלפי אומר לי: 'שמע, אתה גר רחוק, אתה יכול ללכת הביתה. אמרתי לו שאני מתכוון להישאר עד הסוף. הוא אמר לי: 'חבל, זה יהיה מאוחר'. כשלא הייתי מוכן, זה התחיל לעבור מחיוכים לעצבים, עד שבסוף הוא פשוט גירש אותי. האמת, העדפתי ללכת ולא לפתוח שם במלחמה. למרות שפוריידיס הוא לא יישוב אלים, האווירה הייתה לא נעימה. יצאתי החוצה, ישבתי מחוץ לקלפי, ואז הוא החזיר אותי והייתי נוכח בחלק מהספירה. כשראיתי את התוצאות, הן נראו לי חשודות. היו למעלה מ־90% הצבעה ויותר מ־600 מצביעים. אני בטוח שלא עברו אצלי באותו יום 600 איש, אבל מכיוון שהם לא נתנו לי כל היום לבדוק או לסמן, אין לי הוכחה לזה". 

עראבה, סגן יו"ר ועדת הקלפי:
"תוך כדי ההצבעות, די בתחילת היום, בא אלי בנאדם, שראיתי שכל המקומיים בקלפי מכבדים אותו, ניגש אלי מול כל חברי הוועדה, ואמר לי: 'אני אתן לך עשר מעטפות שתשים בהן ליכוד, ואתה תיתן לי עשר מעטפות שלי'. אמרתי לו: 'אין מצב בחיים'. ישב עלי, לחץ עלי, לא עזב. 'אין בעיה, הכל בינינו, אף אחד לא יידע'. הוא לא היה חבר קלפי, אבל היה לו מעמד שם. הוא נשאר כל היום, הסתובב בחוץ, כל הזמן נכנס ויוצא. באזור שמונה בערב, כשכולם התחילו להגיע להצביע והתחיל עומס, הוא נעמד בדלת של הקלפי. הגיעו כל מיני אנשים מהאזור, כולם מכירים את כולם, ואמרו להם שהם לא יכולים להצביע כל עוד אני נמצא שם. היה דיבור עם היו"ר והמזכיר הערבים שמעיפים אותי החוצה בכל מחיר. אנשים שם כמעט הרביצו לי מכות. שני אלה אמרו לאנשים שלא יצביעו כל עוד אני בפנים. היו איזה 15 חבר'ה שהתחילו לאיים עלי שאצא החוצה. 

"עוד לפני זה, באזור שתיים בצהריים, כשהיו כל מיני איומים לא ידידותיים, התחלתי לפחד. יצאתי החוצה, הלכתי לשוטר בחוץ, ואמרתי לו: 'הם מאיימים עלי'. הוא אמר לי שאם לא הרביצו לי הוא לא מתערב. שאם ירביצו לי, הוא יעצור אותם. הייתי איזה שעתיים וחצי בחוץ עד שכמעט גררתי אותי פנימה. התקשרנו לוועדת הבחירות. לקח הרבה זמן עד שענו. אין לי דרך לדעת מה קרה בפנים כשאני בחוץ. זה היה מסריח העסק הזה".

מקור: מעריב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסיניו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.15
5630 הודעות, 84 מדרגים, 159 נקודות.  ראה משוב
   08:45   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. פורסם אתמול  
בתגובה להודעה מספר 60
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ולא יראה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
1981 הודעות, 39 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
   08:47   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. איך לא פוסלים את הקלפיות האלה?  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  


קִרְיָה יְפֵהפִיָה מָשׂוֹשׂ לְעָרַיִךְ עִיר נֶאֱמָנָה אַתְּ לְמַלְכֵּךְ וְשָׂרַיִךְ


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
1465 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    09:04   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. עובד באושר עד בחיפה אמר לי שהוא מעולם לא הצביע כי לפני הבחירות אוספים את כל הת.ז. ומצביעים בשביל כל הישוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הוא הציע לי את התעודת זהות שלו תמורת כסף. לא אכפת לו מה אני שם מיצידו גם בן גביר עזוב אותך הכל מכור. סוף ציטוט
כמובן ערבי...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי
חבר מתאריך 1.1.19
637 הודעות
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:02   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. וגם המשטרה שלנו חלשה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המשטרה אינה מספקת מענה בשטח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zpatriots לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.15
11270 הודעות, 31 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:05   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. כשהשמאל מאשר הכל מותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרנר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.1.19
4420 הודעות, 34 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:19   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. מה , השמאל בשלטון ?  
בתגובה להודעה מספר 65
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ERIK85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.10.08
9788 הודעות, 77 מדרגים, 150 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    10:42   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. מעשית כן  
בתגובה להודעה מספר 67
 
  
רשימה חלקית:
בגץ
פרקליטות
תקשורת
משטרה
צה"ל


"ובאמת ההויה היא טובה מאד, כשהאדם המסתכל בה, פועל בקרבה וחי עמה, הוא טוב" (הראי"ה קוק)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרנר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.1.19
4420 הודעות, 34 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    11:55   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. טוב, סבבה. מעולה.  
בתגובה להודעה מספר 73
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
1877 הודעות, 17 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    11:02   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. מה, את ועדת הבחירות לא ניהל שופט מהעליון שבמקרה גם איש מפלגת העבודה בעברו?  
בתגובה להודעה מספר 67
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרנר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.1.19
4420 הודעות, 34 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    11:55   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. נו ו? איזה טענות יש לך כלפיו?  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  
אגב, מי מינה אותו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.12.09
56383 הודעות, 194 מדרגים, 383 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט''ז בניסן תשע''ט    11:09   21.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. הליכוד שומר על הדמוקרטיה , השמאל מזייף אותה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
1856 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ז בניסן תשע''ט    00:12   22.04.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. במדינה מתוקנת האנשים המעורבים היו יושבים בכלא להרבה זמן  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות