גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #551018 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 551018      
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
37697 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:30   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נמרוד ברנע, קורבן עלילת השווא במרצ, חושף את הסיפור המלא בפוסט מטלטל:  

נתחיל בדבר החשוב ביותר, שהיה נכון מהרגע הראשון ונכון גם עכשיו:

מעולם לא הטרדתי, פגעתי מינית או תקפתי מינית אישה כלשהי.

קרה שפגעתי, ככל האדם, ברגשות של אנשים. קרה שנהגתי באנוכיות ובחוסר התחשבות. אבל המושג "פגיעה מינית", גם אם אפשר לדון על גבולותיו, לא יכול להתגמש עד אינסוף, ואני מעולם לא עשיתי דבר שנכלל בגבולות הסבירים של ההגדרה הזאת או אפילו מתקרב אליהם.

מעולם גם לא הוגשה נגדי תלונה כזאת. לא במשטרה, לא בביהמ"ש, לא אצל ממונה למניעת הטרדה מינית במקום העבודה, לא בשירותי הצבאי ואפילו לא בביה"ד של מרצ. לא הוגשה לא תלונה אחת ובטח שלא ארבע. ובלשון פס"ד בקובלנה שלי נגד יו"ר מרצ תמר זנדברג:

"העותר עמד במרכזם של פרסומים רבים על מעשים מיניים בלתי תקינים וזאת מבלי שנפתחו כנגדו הליכים חוקיים כלשהם, ואף לא הוגשה כנגדו תלונה כלשהי למי מרשויות החוק. כנגד העותר אף לא הוגשה קובלנה כלשהי לבית הדין ואיש לא פנה לבית הדין בעניינו של העותר על פי הנוהל הנזכר לעיל."

למרות שלא הוגשה נגדי תלונה בשום מוסד כדין – עולמי חרב עלי. ולא משנה כמה ניצחונות משפטיים יהיו לי, כמות השקרים, השמועות והדיסאינפורמציה שהופצה לגבי ילוו אותי עוד תקופה ארוכה.

עזבתי את מקום עבודתי כדי לנהל את קרב חיי, תמר זנדברג הודיעה ברבים שאני פוגע מינית, יש לינץ' חסר רחמים ברשתות החברתיות נגדי, מיכל רוזין עושה לי דמוניזציה והשוותה אותי ליגאל עמיר, הרסו את שמי הטוב ופגעו ביכולתי להתפרנס, עשו לי 'תג מחיר' בכניסה לבניין, חסכונתיי הדלים התאדו כליל ונכנסתי לחובות כדי לממן ייעוץ משפטי, אנשים קרובים ממרצ שעם חלקם אני בקשר מעל עשור ניתקו עמי קשר.

אני פעיל פוליטית מזה 20 שנה. מעולם לא תיארתי לעצמי שיהיה מי שינצל מאבק חשוב כמו המאבק בפגיעה מינית ויעשה בו שימוש לטובת אינטרסים פוליטיים צרים. בטח שלא במרצ - והכל תוך רמיסת ערכי יסוד של הזכות להליך הוגן ושלטון החוק. לא קל לתפוס שתרחיש כזה ייתכן, אבל למרבה הזעזוע והכאב, זה מה שקרה, ובפוסט הזה אספר כיצד.

לפניכם טקסט ארוך וכרונולוגי. אין לי ברירה אחרת: קל מאוד להכתים את שמו של אדם, קשה מאוד לנקות אותו. פוסט מבולבל בפייסבוק וחמש דקות ברדיו הספיקו כדי שהחיים שלי יירדו לחלוטין ממסלולם.

"או שתעזוב את מרצ והפוליטיקה – או שנהרוס לך את החיים" -

בחודש אוקטובר האחרון פנתה אלי אישה בשם אלישבע פלדמן, עמה קיימתי קשר מיני בעבר, וטענה שפגעתי בה מינית ב-2005, בתחילת קשר שנמשך אחר כך שנים רבות. ניסיתי לשוחח עמה על כך, הצעתי לה להיפגש כדי להבין איך היא חוותה את הדברים – אך לשווא. מהר מאוד השיחה עברה לאפיקים אחרים. הוצבו לי שתי אפשרויות:

לעזוב את מרצ והפעילות הפוליטית לצמיתות או שיהרסו לי את החיים, יהרסו אותי במרצ, בשמאל ובכל מעגלי החיים הרלוונטיים שלי.

נורת אזהרה בגודל של פצצת אטום נדלקה לי מעל הראש: למה אלישבע שאינה קשורה למרצ דורשת ממני להתפטר?

היום אנחנו כבר יודעים, כי אלישבע מספרת ופרסמה עדויות קשות (להרחבה - חפשו בפרסומים של אלישבע בפייסבוק ובטוויטר), שמי שעמד מאחורי הסחיטה באיומים היו שתי פעילות מרצ שתדרכו אותה, הפעילו אותה, תמרנו אותה, לחצו עליה, השתמשו בה וניצלו אותה לצרכים פוליטיים ציניים של מאבקים פנימיים בתוך מרצ.

הן יצרו אצל אלישבע את הרושם שאני לא פחות מאנס סדרתי, שיש שמועות עלי שאנסתי קטינות, שיש עשרות נשים במרצ שמפחדות ממני, שהדבר ידוע כבר שנים ושהסיבה היחידה שאיש לא עושה דבר היא שאני דמות פוליטית כל כך חזקה ועוצמתית במרצ ושרק מישהי שהיא לא ממרצ, יכולה לחשוף את היותי עבריין מין סדרתי. המסר היה ברור – תחשפי ותסללי את הדרך לאחרות.

יום אחרי תחילת הסחיטה באיומים, אלישבע פנתה לבוס שלי, ח"כ אילן גילאון. מכיוון שאלישבע לא הייתה פעילה, מעורבת או תומכת במרצ ושלא היה שום קשר בין הטענות שלה נגדי למרצ – התחלתי לחשוד שקורה כאן משהו גדול יותר. ואכן, היום היא מספרת שעשתה זאת בתדרוכן ובהנחייתן של שתי הפעילות.

חודשים ספורים קודם לכן, אדם אחר מהמעגלים הפוליטיים הקרובים של אילן גילאון, נתבקש לפרוש בנסיבות דומות לאחר שעלו טענות נגדו אודות הטרדה מינית לכאורה. לאחר מסכת לחצים אדירה, מצד תמר זנדברג ומיכל רוזין והקבוצה הפוליטית שאותן שתי פעילות משתייכות אליה, הוא החליט לפרוש – על אף שהוא הכחיש ועדיין מכחיש את הטענות נגדו. יש כמה קווי דמיון משמעותיים בין שתי הפרשיות: אותן שתי חברות מרצ יצרו קשר עם אנשים/נשים שבעבר ניהלו קשר מיני/רומנטי עם גברים ממחנה מסוים במפלגה ובהווה ביטאו כלפיהם רגשות שליליים. הן עודדו אותם לפנות למרצ עם תלונה על פגיעה מינית לכאורה, ולא לרשויות החוק, למרות שאין קשר בין אף אחד מן האירועים למרצ. באופן דומה, גם אז הסנקציה שנתבקשה הייתה סילוק מן המפלגה.

אני ידעתי שלא רק שלא פגעתי מינית באלישבע – אלא לא פגעתי מינית באף אישה. כאמור, אני לא טוען לעליונות מוסרית יוצאת דופן ולא מתכחש לממדיה העצומים של תופעת הפגיעה המינית, אלא רק כופר לחלוטין בהאשמות הספציפיות נגדי בגין תקיפה מינית לכאורה.
החלטתי להודיע לאילן על סיום תפקידי כיועצו הפרלמנטרי, כדי לא לסכן אותו פוליטית, ולצאת למאבק לטיהור שמי.

אף על פי שעזבתי את מקום העבודה שלי, האיומים הישירים והעקיפים והפרסומים ברשתות רק התגברו. לא היה לי מושג איך להתמודד בסיטואציה הזאת. אין שום מדריך לזה. לא יכולתי לדעת איפה זה ייגמר ואילו סכנות נשקפות לי ולבת זוגי. החלטתי להגיש תלונה במשטרה בגין סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע של סחיטה באיומים ולשון הרע נגד אלישבע ושתי העסקניות ממרצ (אחת מהן ידועה כ"אורלי", על כך אכתוב בהמשך), מגובה בראיות קשות.

כמה שבועות לאחר מכן אלישבע פרסמה פוסט ארוך, נוקב ומאשים נגדי תוך ציון שמי המלא. הוא כלל האשמות קשות ביותר. הדברים שתוארו שם הציגו אותי כגרוע שבעברייני המין.

אלישבע ואני היינו בקשר ארוך מאוד, שהתאים לשנינו. היו לי חומרים רבים שהוכיחו שמה שאירע בלילה שבו עסק הפוסט לא היה שונה ממפגשים רבים אחרים שהיא יזמה הן את קיומם והן את תוכנם, גם אחרי אותו לילה, והיו לשביעות רצונה.
בחרתי לא לפרסם את החומרים, מטעמי צנעת פרט ואמונה ערכית עמוקה שיש דברים שצריכים להתברר לעומק באופן ענייני. בחרתי להימנע מכל לכלוך או פרסום "צהוב", שערורייתי או פיקנטי בנושא. גזרתי על עצמי שתיקה ובחרתי באפיק משפטי של תביעה לטיהור שם.

לא היה זה הפרסום הראשון של אלישבע בפייסבוק בענייני – וכבר פנו אלי כמה אנשים בנושא לשאול מה קרה, אבל הפוסט הזה הכה גלים. מאות לייקים ושיתופים הגיעו כמו צונאמי. הטוויטר החל לגעוש גם כן. פוסטים של אנשים שלא מכירים את אלישבע או אותי החלו לצוץ בנושא.

גברת אחת, שמעולם לא פגשתי, גילתה גסות ותוקפנות יוצאי דופן בהתבטאויותיה נגדי ובין היתר פתחה משחק יומי בטוויטר – "בכמה נשים נמרוד ברנע פגע מינית?". באותו הזמן לא ידעתי שאותה גברת היא בת זוג של חבר ועידת מרצ, שבמקרה גם היה ספק שירותים בתשלום של מרצ בעבר, שעמו הייתי מצוי במתיחות על רקע פוליטי מזה תקופה ארוכה.

בשלב הזה (בנובמבר), פניתי ליו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג. בפגישה איתה הצגתי בפניה את כל הראיות שהצגתי בפני המשטרה על הסחיטה שאני עובר, קשירת הקשר נגדי והמעורבות המרכזית של אותן שתי חברות מפלגה בעניין. ביקשתי ממנה לערוך בירור, אבל זנדברג סירבה בתוקף. היא טענה שזה חמור מאוד שפניתי למשטרה נגד חברות מפלגה, אמרה לי שאין לה סמכות לטפל בסיטואציה, שאין לה מנדט בנושא ושאין לה שום כוונה לעסוק בזה. "ברגע שהלכת למשטרה – אין יותר אנחנו כמפלגה" אמרה לי יו"ר התנועה. היא סיפרה שאלישבע פנתה אליה והיא אמרה לה מה שהיא אומרת לכל אישה שפונה אליה – שיש לה שתי אפשרויות: ללכת למשטרה או למרכז סיוע, ושהיא מוכנה ללוות אותה לכל אחד מהם. שאלתי אותה האם התקבלו פניות נוספות בענייני והיא השיבה בשלילה.

סיימתי בבקשה – שזנדברג לא תעביר לי מסרים דרך שליחים ותעדכן אותי ככל שתחליט לפעול בנושא. היא הבטיחה ואמרה שכמובן, לא תעשה שום דבר בלי לדבר איתי קודם.

זאת הייתה הפעם האחרונה שדיברנו.

תביעה לטיהור שם -

בדצמבר, לנוכח הלינץ' ההולך ומתעצם ברשתות, ובעקבות קריאתה החוזרת ונשנית של אלישבע שאתבע אותה אם אני חושב שהיא טועה, הגשתי תביעת לשון הרע נגד אלישבע ונגד אותה גברת שהשמיצה אותי באינטנסיביות.

עם הגשת התביעה בביהמ"ש החל גל חדש של האשמות נגדי ברשתות, הפעם בטענה שהגשתי "תביעת השתקה". מבחינתם, אין לי שום דרך לגיטימית להתמודד עם טענות שקריות נגדי, הרי ברגע שפורסם פוסט בפייסבוק שבו מישהי כותבת שפגעתי בה מינית – עלי להיעלם מעל פני האדמה או להסתובב עם התווית "עבריין מין" בגלל שככה החליטו בפייסבוק. היו גם מי שכתבו שאני צריך לשטוח את גירסתי, ואז הם יוכלו להחליט – בתור חבר המושבעים הווירטואלי, ועד אז – אני אשם מבחינתם.

בדיון בביהמ"ש השלום, הבחין השופט שמדובר בתיק שמתאים לגישור. היה ברור שאני נכון לכל פיתרון אשר יחשוף את האמת ויטהר את שמי. לא בצע כסף הניע אותי. בהסכמת הצדדים התחלנו את הליך הגישור.

התביעה צוירה על ידי מתנגדיי כצעד אלים המוכיח שאני מייצג את כל תחלואי הפטריארכיה. אבל הבחירה באפיק המשפטי היתה ניסיון להביא לבירור הוגן ואובייקטיבי של הדברים, באין חלופה אחרת. אבוי לנו אם נגיע ליום שבו פנייה לרשויות תהיה דבר פסול או מגונה. המקומות היחידים שבהם פנייה לחוק אינה לגיטימית היא בארגוני פשיעה וחברות מושחתות.

לא פניתי לרשתות החברתיות, לא הלכתי לעיתונאים, לא ניסיתי להכפיש או להשמיץ אף אחד. עד לרגע זה, שתקתי. ניסיתי להגן על הנכס היחיד שיש לי, שמי הטוב, בכלי היחיד שעמד לרשותי – הזכויות שלי.

"אורלי", שקרים וזנדברג -

בתחילת 2019 נודע לי ש"מתלוננת" נוספת עולה לדבר תחת השם "אורלי" בתכנית של קרן נויבך, שתדווח שיש כבר שלוש "תלונות" נגדי. עו"ד שלי ביקשה להיפגש עם נציג מצוות התכנית, לשטוח בפניו את דברינו, להציג מסמכים והקלטות. לרגע לא ביקשנו למנוע את הפרסום.

לתדהמתי צוות התכנית של קרן נויבך לא הסתפק בדחיית הבקשה שלנו להיפגש איתנו אלא גם סירב לקבל מאיתנו מסמכים באי-מייל.

זו לא הייתה הפעם האחרונה שזכיתי ליחס מגמתי מאמצעי התקשורת, שהעדיפו כותרות צהובות על "הטרדות מיניות" מאשר לנסות להתעמק בעובדות או אפילו לקיים את הסטנדרט העיתונאי הבסיסי ולבקש תגובה לפני פרסום ידיעה.

באשר ל"אורלי": לפני שש שנים ערכתי מסיבה פרטית בבר בתל-אביב. הגיעו אליה חברות וחברים שלי ממעגלים שונים, חלקם ממרצ, חלקם משירותי הצבאי, חלקם מהלימודים וכו'. אחת המשתתפות במסיבה הייתה "אורלי", פעילה במרצ בסביבות גילי, בחורה אסרטיבית וחדה. באותה התקופה היא הייתה בקשר לא בלעדי עם בן הזוג שלה, גם הוא פעיל מרכזי מרצ, אחד מהאנשים המקורבים ביותר לתמר זנדברג מאז היבחרה לכנסת. במהלך המסיבה קיימנו מגע מיני הדדי בהסכמה ואחר כך חזרנו למסיבה.

כמה ימים לאחר מכן המראתי לברלין ואחרי שלושה חודשים חזרתי ארצה. בן הזוג של "אורלי", נפגש איתי וסיפר שהוא נפגע ממני מאוד בגלל ש"אורלי" בגדה בו איתי. הוא סיפר שזה הוציא אותו מדעתו תקופה ארוכה ועורר בו מחשבות על נקמה מסוימת. התנצלתי, סיכמנו שהדברים לא יחזרו על עצמם, ונפרדנו כידידים.

זה היה ב-2013. בשנים שחלפו הייתי בקשרים חברתיים ופוליטיים עם "אורלי" ובן זוגה.

ב-2.1 "אורלי" עלתה לשידור אצל נויבך וסיפרה במשך כ-25 שניות על אירוע קשה וחמור, שבו לטענתה ניסיתי לדחוף אותה לשירותים במסגרת מסיבה של המפלגה, היא הדפה אותי והצליחה להימלט. זהו שקר מוחלט. לאחר מכן במשך דקות ארוכות היא דיברה על מרצ, הסבירה מדוע חייבים להרחיק אותי מן ההנהלה ורזמה רמיזה שקרית שגורמים בעלי כוח פוליטי מגנים עלי. לדבריה, היא פנתה לזנדברג חודש קודם לכן עם תלונה נגדי, ודבר לא נעשה.

בתוכניתה של נויבך לא הובהר ש"אורלי" מקורבת מאוד לזנדברג שעלתה להתראיין בהמשך התכנית. לא הובהר שהיא היתה מעורבת בתוך פחות מחצי שנה בהולדתן של שתי פרשיות נגד אנשים מאותה קבוצה פוליטית. לא הובהר ש"התלונה" שלה באה לעולם כחודש לאחר שהגשתי נגדה תלונה במשטרה על סחיטה באיומים.

אחרי "אורלי" עלתה לשידור מועמדת בפריימריז במרצ, שהציגה את עצמה כמי ש"אורלי" פנתה אליה לסיוע ותמיכה, תוך שהיא מסתירה שהיא ו"אורלי" לא רק חברות קרובות אלא גם פעילות מחנאיות בולטות במרצ. החל מאותו רגע אותה פריימריסטית הפכה את הפרשה שלי לקרדום לחפור בו לצרכי הבחירות הפנימיות.

אחריה, עלתה לראיון יו"ר מרצ זנדברג. נויבך ביקרה אותה בחריפות על כך שהיא לא עושה דבר בנוגע ל"תלונות על פגיעה מינית במרצ". זנדברג גמגמה ולא הצליחה להציג עמדה קוהרנטית או לענות על שאלות. היא כן אמרה שאין לה סמכות בנושא, כינתה "חרפה" את ההליך המשפטי שניהלתי ואמרה ש"הועבר לי המסר" לא להגיע לישיבות הנהלת המפלגה.

עם סיום הראיון הוציאה ח"כ מיכל רוזין הודעה שהיא קוראת לי להשעות את עצמי. שלחתי לה ווצאפ וביקשתי ממנה להיפגש ולדבר על הדברים פנים אל פנים.
היא לא ענתה להודעה הזאת.

במהלך החודשים מספר "התלונות" נגדי צמח לארבע על פי הצהרות של זנדברג שדווחו באמצעי התקשורת והדהדו ברשתות. איש לא מסר לי למי יש טענות נגדי, מהן הטענות נגדי או כל פרט מידע אחר. זנדברג החזיקה את המידע אצלה במייל, השתמשו בו נגדי באמצעי התקשורת – מבלי שאף אחד נחשף אליהן. בחודש מרץ מישהי צייצה מחשבון אנונימי בטוויטר וטענה שתקפתי אותה מינית אך לא תיארה או אפיינה בשום צורה את האירוע שאליו היא מתייחסת. שתי "התלונות" האחרות נחשפו בטוויטר לאחר מכן, ואפילו לכאורה לא מדובר בתלונות על פגיעה מינית - אגיע לכך בהמשך.

כשמקארתי וקפקא נפגשים במרצ -

מייד לאחר השידור אצל קרן נויבך זנדברג ורוזין פרסמו בעמוד הפייסבוק הודעה שלפיה יו"ר המפלגה פנתה לביה"ד של המפלגה לפני מספר שבועות בנושא. גם זה שקר. הפנייה הראשונה שלהן לביה"ד נולדה רק למחרת השידור.

זוהי רק הדוגמה הראשונה, מיני רבות, לפייק ניוז, שקרים בוטים וחוזרים ונשנים שיופצו על ידי זנדברג ורוזין בנושא, בניסיונן להדוף את הביקורת, לרכוב על התלהמות ברשתות החברתיות, לסלק אותי ממרצ ולהגן על עצמן.

קצרה היריעה מלפרט את כל השקרים של זנדברג ורוזין בנושא. אולי אדרש לכך בהמשך. בינתיים, אני מקווה שכולם יסכימו איתי ששום מטרה, נעלה ככל שתהיה, אינה מצדיקה את תרבות השקר בקרב נבחרי ציבור. כשיו"ר מפלגה משקרת לאורך חודשים בנושא כה רגיש וחשוב – זאת לא פרוצדורה, אלא מהות, וזו פגיעה ביושרה של המאבק החשוב בפגיעות מיניות, שבשמו כביכול היא רומסת עקרונות יסוד דמוקרטיים.

במקביל, הגיעו אלי שמועות כי זנדברג פנתה לביה"ד של המפלגה בבקשה למנות בודקת ל"תלונות" שהיא קיבלה בענייני, בהליך שמתקיים בדלתיים סגורות, בלעדיי. לא האמנתי למשמע אוזניי. לא הבנתי באיזו שיטה ניתן לקיים הליך משפטי נגד אדם מבלי שהוא יהיה נוכח בו או יוכל לדעת אפילו מה האשמות נגדו.

יתרה מזאת, זנדברג ביקשה מביה"ד למנות "בודקת", בלי כל מקור סמכות. ביה"ד לא היה יכול להעניק לזנדברג את מבוקשה, שכן גם הוא מוגבל על ידי שלטון החוק. ביה"ד דחה את בקשתה של זנדברג בהרכב של חמישה.

אבל הביקורת בפייסבוק נשפה בצווארה של זנדברג, ומיכל רוזין עקפה אותה בהצעות יותר קיצוניות ומתלהמות לאופן סילוקי מהמפלגה. אחרי שבקשתה נדחתה, זנדברג הוציאה הודעה לעיתונות, כי לאור העובדה שביה"ד לא קיבל החלטה מהר מספיק לטענתה והעלה בפניה שאלות של סמכות – היא תמנה "בודקת" מטעמה. אותה "בודקת" היתה גלית דשא, מקורבת של זנדברג, חברת ועידת מרצ ומעורבת באינטרסים הפוליטיים במפלגה, שאף הצהירה מראש שהיא מאמינה למתלוננות, לפני שהגיעה לכדי בירור. כמו כן, לא היה בכוונתה לאפשר לי לראות את תוכן ה"תלונות" אלא רק לקבל "דיווח כללי". דשא לא נדרשה להיות כפופה לחוק, אלא רק לצרכים הפוליטיים של זנדברג.

זנדברג לא הסתפקה בתפקיד יו"ר המפלגה - היא החליטה להיות גם החוקרת, גם התובעת, גם בית משפט שדה וגם התליינית.

בתור פמיניסט, לא הייתה לי כוונה לאפשר לזנדברג, או לאף אדם אחר, לרמוס אותי ואת זכויותיי בשם פרשנות מסולפת, עקומה ופוגענית של פמיניזם. אין פמיניזם בלי זכויות אדם. כשהצטרפתי למרצ ב-1999, שנים רבות לפני שזנדברג הצטרפה לפעילות, עשיתי זאת בין היתר כי היא מחוייבת לזכויות אדם, דמוקרטיה ושלטון החוק. אותם עקרונות שמותקפים כיום חדשות לבקרים על ידי הממשלה, והנה – יו"ר מרצ וח"כ מטעמה, חותרת תחתם ועוד מתיימרות להציג את זה בתור אקט פמיניסטי.

עתרתי לביה"ד של מרצ נגד זנדברג על ההליך המכור - והעתירה התקבלה. בזמן שזנדברג נהנתה מהייעוץ המשפטי של המפלגה, מערך דוברות ומשכורת על חשבוננו – אני נאלצתי להתמודד מולה בתור מובטל, שלווה כספים כדי לממן ייעוץ משפטי, בלי מעמד ציבורי, בלי חברים וקשרים בתקשורת.

תג מחיר -

בתחילת פברואר, יצאתי בבוקר מהבית עם בת זוגי ולנגד עיני התגלתה פעולת "תג מחיר". בכניסה לביתי רוסס גרפיטי: "ברנע שב בבית", "האנסים תחילה" (התייחסות לסלוגן של הקבוצה הפוליטית אליה אני משתייך – "האנשים תחילה") ועוד שאר השמצות. הגשתי תלונה במשטרה.

למחרת דווח דיווח אוהד על האירוע בעמוד פייסבוק פמיניסטי. בתגובות שונות נטען שברגע שתבעתי "תביעת השתקה", חשפתי את עצמי לביטויים כאלה של "התנגדות". חוסר האונים האדיר ברגע הזה מתמצת אולי את החוויה כולה: מותר לעשות לי כמעט הכול (או הכול - בתגובות היו גם מי שקראו לשלוח אלי בריונים שיכו אותי), ולי אסור לעשות דבר.

אלישבע חוזרת בה, תוכן "התלונות" האחרות נחשף -

בתחילת אפריל התקיים דיון משפטי משמעותי בנוכחותי ובנוכחות אלישבע. עלו בו סוגיות עקרוניות בנוגע לפמיניזם, ובהן התובנה שכמו ש"לא הוא לא", "כן הוא כן". הוסכם גם שתפיסות פסאודו פמיניסטיות, שמקטינות נשים ומעצבות אותן כחלשות וכחסרות אוטונומיה להחליט מה הן רוצות לחוות, הן פטרנליסטיות ולא פמיניסטיות.

הדיון הופסק כי היה ברור שאלישבע רוצה להרהר בדברים. הופננו לגישור. עוד לפני הגישור אלישבע כתבה לי.

אלישבע שלחה לי ביוזמתה מכתב התנצלות. לא מכתב התנצלות שהוכתב על ידי עורכי הדין או על ידי ביהמ"ש – מכתב שאלישבע ניסחה בעצמה ושלחה אלי. בכיתי מרוב התרגשות. הערכתי ועודני מעריך את היושרה והאומץ של אלישבע. המכתב כלל התייחסות לגורמים הפוליטיים במרצ שניצלו, תמרנו והשתמשו באלישבע במסגרת היריבויות הפנים-מפלגתיות. בהסכם הגישור, לא נכללה שום התחייבות מצד אלישבע פרט לפרסום מכתב ההתנצלות שניסחה ביוזמתה ושלחה לי בעצמה. מאז היא מרבה לפרסם פוסטים ברשתות השונות שמספרים את האמת ומתנגדים להשמצות נגדי. פרסומים אלה הם ביוזמתה ועל דעתה בלבד. היא לא מחויבת אליהם משפטית, אין אליהם שום התייחסות בהסכם הגישור, ולא אני ביקשתי ממנה לפרסם אותם.

אחרי שהסכם הגישור קיבל מעמד של פסק דין בביהמ"ש, אלישבע פרסמה את מכתב ההתנצלות המקורי בפייסבוק. הבחירות לכנסת הסתיימו ולא הוגשה נגדי אף תלונה. חשבתי שאוכל סוף-סוף לחזור לשקם את חיי.

אלא שהרשתות הוסיפו לסעור, בטענה שאין די בחרטה של אלישבע, כי יש מתלוננות נוספות.
אלישבע עצמה הודתה שמי ששכנעו אותה להתייחס לחוויה שעברה כאל פגיעה מינית השתמשו בידיעה על ה"מתלוננות" הנוספות כדי לחזק את טענתן, וה"מתלוננות" דיברו רק אחרי אלישבע, כי הסתמכו על העדות שלה כהוכחה לכך שאני אדם מסוכן ושסביר שנפגעו ממני.
בשבוע האחרון ברשתות החברתיות נחשף סוף סוף תוכנן של ה"תלונות":
מתברר שהבחורה שצייצה שתקפתי אותה – מלינה כי *ניסיתי* לנשק אותה במפגש בבר בפלורנטין.
בחורה אחרת מספרת שהיא יזמה איתי מגע מיני, שנפגשנו מספר פעמים ושנהגתי בה בעדינות ובכבוד, ושמספר שבועות לאחר המפגש המיני האחרון שלנו – היא הרגישה שזה לא תקין עקב פער הגילאים בינינו. הסירו דאגה מלבכם - היא הייתה בגירה בזמן המדובר.
אין לי כוונה לנהל קרב גרסאות באינטרנט מול שתי נשים אלה, שאני מכבד, שאני רוצה בטובתן ושהייתי מעוניין לנהל איתן דיאלוג. בשלב זה, די לי בכך שהטענות הללו, גם בפרשנות המחמירה ביותר שלהן, אינן מתארות משהו שמתקרב לפגיעה מינית, לתקיפה מינית או לכפייה כלשהי.
למותר לציין שאף אחת מהנשים הללו לא בחרה להגיש תלונה נגדי – ולכן הטענות שלהן לא יכולות להתברר.

על כל עמדה תיאורטית אפשר לקיים דיונים ארוכים ופורים בפלטפורמות שונות. כאן מדובר בחיים שלי, אדם בשר ודם, ועל המחיר העצום שאני והקרובים לי משלמים בגלל ניסיון פוליטי, משובש ומעוות, לחלק את העולם לשחור ולבן, לכפות סיסמאות פשטניות על מצבים מורכבים ולסמן שעיר לעזאזל שאם רק נסלק אותו "ויהי מחננו טהור".

המאבק שלי מעולם לא היה על מקום במרצ, אלא על שמי הטוב, על האפשרות לנהל חיים נורמליים בעולם, מבלי להיות מודר ומושמץ. הפעילות הפוליטית היא חלק ניכר ומשמעותי מחיי ומלווה אותי מאז נעוריי, והניסיון למנוע ממני להמשיך בה הוא פגיעה אנושה בי, אבל לא בזה הנזק מסתכם.

לא הייתי שורד את התקופה הזאת בלי האנשים הקרובים אלי. יש לי בת זוג מדהימה שכל יום אני אומר תודה מחדש שהכרתי אותה, משפחה תומכת וחברות וחברי אמת. גם ברגעים שהרגשתי הכי בודד, הכי חלש, הכי חסר תקווה – הם היו שם בשבילי. ועל כן אהיה לנצח אסיר תודה להם.

עצוב לי, וכואב לי בצורה שקשה לתאר, שלא משנה מה נקבע בביהמ"ש או העובדה שלא הוגשה נגדי תלונה אחת – יהיה מי שימשיך לרדוף אותי, לסמן אותי בתור נבל ולהסית נגדי. האמת והעובדות לא מעניינות אותם. להם יש נרטיב, יש סיסמאות ויש פייסבוק, וזה מה שחשוב להם.
אני משלים עם זה שאותם כבר לא אשכנע - אבל אני מקווה שבכל זאת, אתכם כן הצלחתי.

הפוסט הפומבי המקורי:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10161832894435473&set=a.10151392131900473&type=3

פסק הדין המלא של בית הדין של מרצ:
https://drive.google.com/file/d/1CEKSmKwi29YaCmE8HHIEQjROnLA5nSkG/view

פוסט ההתנצלות הפומבי של המתלוננת:
https://www.facebook.com/elisheva.feldman/posts/10157184908923996

פוסט פומבי נוסף של המתלוננת בו היא כותבת על הקנוניה נגד ברנע:
https://www.facebook.com/elisheva.feldman/posts/10157189120278996

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אותו צבע, אותו ריח . אשר טריגר 12.05.19 03:38 1
     תגובת מרצ מתבקשת. לא שמענו גם כלום ממרצ לגבי פרשת אליגון ומעוזיה סגל פוסטמודרני 12.05.19 07:51 33
  יש מישהי שהוא *לא* היה איתה? מנחם כזביוב 12.05.19 03:49 2
     ומי אתה לשפוט? עורב אפור 12.05.19 04:08 7
         הוא שמני שופט כשכתב פוסט וביקש ליידע את הצבור בפרטי הארועים כולם מנחם כזביוב 12.05.19 07:30 29
     וואי, גם שאלתי את עצמי. הבנאדם היה מעורה מינית מכל מיני כיוונים פיקאצ'ו 12.05.19 05:02 16
         מי שהולך לישון עם כלבים Mighty 12.05.19 06:25 22
         אין שום קשר ל'צד פוליטי' בענייני ''מגע מיני'' באר שבעי 12.05.19 08:51 42
             ואלה אני סטודנט בגבעת רם ולא מכיר את המגע המיני הקל שאתה מתאר פיקאצ'ו 12.05.19 08:56 45
                 כי זה גבעת רם (: כולם עסוקים שם בלמוד באמת.. סע להר הצופים.. nyd 12.05.19 09:23 50
     אנחנו עוד לא באירן Amnonimus 12.05.19 23:01 62
  מקווה שהוא כעת מבין מה זה שר''צ המתפרה 12.05.19 03:49 3
  ''זובחי אדם'' כפשוטו ממש זרתוסטרא 12.05.19 03:58 4
     אשכרה ביטוי שמתאים למר״צ אבי_85 12.05.19 04:13 8
  זה לא אלה שפסלו את עוצמה יהודית? לוגיקה 12.05.19 03:59 5
  כואב הלב מאן דהוא 12.05.19 04:08 6
     אולי כי כך זה יצא Mikmik 12.05.19 04:25 10
  השמאלנים אלופים בלהאמין במשהו נאצל, לעשות בדיוק ההיפך - ולשכנע אותך שזה בגללך יצחק היקר 12.05.19 04:14 9
     ויייייי מדוייקקקק חתול 12.05.19 05:20 17
  מפלגה שהתהדרה בעבר ברמת המוסריות גולש ירוק 12.05.19 04:32 11
  הכותרת קובעת עובדה משהו שלא הוכח , יתכן שהוא באמת קורבן ויתכן שזו הצגה טובה ועדיין... uz7 12.05.19 04:41 12
  ירי בשק של נחשים אלכס מהכרמל 12.05.19 04:46 13
  שפיצים מר''צ, אחד אחד שפיצים מלח הארץ. הגורם האנושי 12.05.19 04:57 14
     מרץ לא מדמנה. לפי מה שעולה כאן זו מחראה של ממש. חתול 12.05.19 05:22 18
         טוב אז כפי שאתה יודע אני מעדיף להתנסח בעדינות כדי שהריח לא יתפרץ. הגורם האנושי 12.05.19 05:31 19
             צודק, אחי חתול 12.05.19 06:59 25
     חומץ הארץ פוסטמודרני 12.05.19 08:09 36
         התכוונת חומצה? הגורם האנושי 12.05.19 08:25 37
             מלח הארץ ...חומץ הארץ פוסטמודרני 12.05.19 09:18 49
  יש לי רשימה של עוד גמה חברים במר''צ שכדאי להתחיל הליך תלונות נגדם. פלדל 12.05.19 04:57 15
  בטוויטר הועלו נגדו שאלות נוקבות גם אחרי פוסט זה (שלא נענו) נאמן למקור 12.05.19 06:15 20
     לא תרחיב? דג ירוק 12.05.19 08:26 38
         הנה באר שבעי 12.05.19 08:56 46
             הנאורים שמקפידים על השם שלהם גם בערבית בפייסבוק בהיסטריה קלה. מכין פופקורן. ברור שאנחנו לפני השיא כי... פוסטמודרני 12.05.19 09:05 47
             תודה דג ירוק 12.05.19 09:25 51
             תודה. לא התפניתי לזה בבוקר. פרשה שלא צריכה להתפרסם. שיחקרו במשטרה וזהו נאמן למקור 12.05.19 10:19 57
  נמרוד ברנע - אותי שכנעת. כנעני 12.05.19 06:16 21
     אני השתכנעתי בצדקתו מרגע שתמר זנדברג הפכה למעורבת. חלאה צבועה ושקרנית. זר קוציםריחני 12.05.19 07:02 26
     אין לי מושג מי אומר אמת אם כי הוא נשמע משכנע עוף החול 12.05.19 09:56 54
  בולשבו-פאשיסטים של ה0מאל. מה אפשר לצפות מהם? רק שנאה. על עצמם ועל כל העולם אלף כרמל 12.05.19 06:35 23
  ערכים כקרדום לחבוט בהם. זדון ואיבה בין אנשי הזדון והאיבה. מזבח אדם למען הכלל. rocsteady 12.05.19 06:36 24
  הג'יהד הנשי נפסק רק אצל מי שנפגע מכך אישית. במקרה אחר הוא היה מצטרף ללינצ' פרשןדתא 12.05.19 07:10 27
  חרמנים שם בשמאל- ואף מילה על דן בן-אמוץ אברהם 12.05.19 07:15 28
  מעבר להתנהלות הפוליטית, מעציב אותי לראות את היחס כלפי יחסי אישות כמקור להנאה רגעית ותו לא shabor 12.05.19 07:41 30
  אמרת זינ-ברג ורו-זין אמרת הכל קונדור 12.05.19 07:45 31
  הכל חוזר אליך וקקה בידיך 🙊 Sub woofer 12.05.19 07:47 32
  ארבע מילים: זנברג, רוזין, נויבך, מרץ רציני 12.05.19 07:53 34
  ''לא יהיה כלום, כי אין כלום'' barry white 12.05.19 07:56 35
  מרשעים יצא רשע... איש צעיר 12.05.19 08:27 39
  תפירת תיקים? מי היה מאמין.... Snufkin 12.05.19 08:48 40
  גועל נפש של טלנובלה.. ריק מתוכן 12.05.19 08:49 41
  אני ממש לא תומך מרץ אבל בעד לעצור את הטרור הפמיניסטי ארבינקא 12.05.19 08:53 43
  כשנוהל ''משה קצב'' מופעל בתוך הנגמ''ש כנען 12.05.19 08:54 44
  תמיד חיבבתי את המאבקים הפוליטיים ב''שמאל'', הרבה יותר מהמאבקים המשמימים ב''ימין''. טלנובלה לתפארת. Q 12.05.19 09:08 48
  אמזונות בפעולה 495 12.05.19 09:34 52
  אני לא מבין את זנדברג וחבריה. הן לא מפחדות? ברצינות עכשיו? goldenn 12.05.19 09:40 53
     אולי זו חלק מהמטרה? אלעדי 12.05.19 10:01 55
         אני מאחל ומקווה שלא. goldenn 12.05.19 10:18 56
  האם זה מי שתמיד בימין מדברים על ''בכיר במרצ שהטריד מינית ומרצ משתיקים?'' חדש דנדש 12.05.19 10:32 58
  אני מאמין לו Sub 12.05.19 10:44 59
     גם אני מאמין לו חתול 12.05.19 22:36 61
  מדהים! מתברר שהקשר בין בנים לבנות שלא למטרת נישואין גורם לטראומות קשות וקשה להשתחרר מהן בהיר 12.05.19 11:00 60

אשר טריגר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.7.18
2271 הודעות, 38 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:38   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אותו צבע, אותו ריח .  
בתגובה להודעה מספר 0

vapor.reviews

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
פוסטמודרני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
4023 הודעות, 48 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:51   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. תגובת מרצ מתבקשת. לא שמענו גם כלום ממרצ לגבי פרשת אליגון ומעוזיה סגל  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.05.19 בשעה 08:08 בברכה, פוסטמודרני

פרשיית אליגון גם היא בליבה של מרצ.
התקפה על בסיס מגדרי, דתי וגם גזעני .
שובניזם קולוניאליסטי ודריסה ברגל גסה של המיעוט .

מעוזיה סגל , שמגן על אל יגון היה חבר מרצ.
אל יגון הצביע מרצ.

איך זה שלא שמענו כלום ממי שקופצות תמיד ראשונות ?

יש פה קווים דומים ולא יפים בין סיפור ברנע לסיפור הנוכחי .
"הזדעזעות סלקטיבית " הייתי קורא לזה

משהו רע מאוד קורה במרצ. זנדברג הוכיחה עוד מימי קלוגהופט שהיא תעשה הכל ,גם דברים גבוליים או מעבר לכך כדי להגיע לשליטה ( מה היה הגמול של קלוגהופט ומדוע לא נרשם?)

בכל מקרה, עצוב ומקומם וחושף את דרך הפעולה של שיטת סיכול זו .
שווה אולי לחזור לרחלי רוטנר והפרשה ההיא ולחפש קווי דמיון.
צדק צדק תרדוף

ישראל בחרה דמוקרטית. סוף להפיכה השיפוטית. תוחזר הדמוקרטיה!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מנחם כזביוב
חבר מתאריך 27.2.17
280 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:49   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. יש מישהי שהוא *לא* היה איתה?  
בתגובה להודעה מספר 0

אני לא מפנה בקורת דווקא לאדון ברנע, שאין לי מושג אם הוא צודק או משמיציו.
אבל, לפי תיאורו, כל הדאחקות והגיחוכים על המוסריות והעדר הנאמנות בעניינים אינטימיים בחוגי השמאל, מחווירים לחלוטין אל מול המציאות.
גועל נפש.

עורב אפור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.15
3220 הודעות, 27 מדרגים, 49 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:08   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ומי אתה לשפוט?  
בתגובה להודעה מספר 2

מנחם כזביוב
חבר מתאריך 27.2.17
280 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:30   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הוא שמני שופט כשכתב פוסט וביקש ליידע את הצבור בפרטי הארועים כולם  
בתגובה להודעה מספר 7

אני מבהיר שאין בתחושתי כדי לחוות דעה על המקרה מבחינה משפטית, ואפילו צבורית.
סתם עשה לי איכסה.
נראה לי שעוד מותר לכתוב את זה.

פיקאצ'ו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.5.18
1511 הודעות, 41 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    05:02   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. וואי, גם שאלתי את עצמי. הבנאדם היה מעורה מינית מכל מיני כיוונים  
בתגובה להודעה מספר 2

כל שגם אם הוא היה תקין לחלוטין חוקית, הוא מראש יצר לעצמו פוטנציאלים למלכודות אלו.
קראתי את כל הפוסט, הוא באמת בילה הרבה מינית ספונטנית.
האם כך זה טיפוסי ונפוץ, מגע מיני ספונטני בקרב החוג החילוני או וגם המאוד שמאלי?
האם יש בכללי פיזור מיני ומימושו בחברה הזו?
אני רוצה להאמין שלא, יענו לי נא חברים.

כמו השמאלי, גם הנתיב האמצעי הוא לעקיפה בלבד! חזרו לימין וחלאס לסכן אחרים.

Mighty
חבר מתאריך 19.11.17
699 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:25   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מי שהולך לישון עם כלבים  
בתגובה להודעה מספר 16

שלא יתפלא שיקום עם פשפשים....

באר שבעי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.13
18842 הודעות, 79 מדרגים, 149 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:51   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אין שום קשר ל'צד פוליטי' בענייני ''מגע מיני''  
בתגובה להודעה מספר 16

החברה של הים היא מתירנית וכך גם הצעירים.

וכן, מגע מיני "רב" הוא נפוץ מאוד. מציע לך להסתובב טיפה בחוגים הסטודניאלים ברחבי הארץ, תופתע לגלות עד כמה זה "קל".

עזוב, בוא תפתח אפליקציית טינדר. תכוון אותה ל-40 ק"מ. כל בת שתראה שם? 98% שיש לה מטרה מסוימת כשהיא נרשמה לאפליקציה, ובוא נגיד שהמטרה הראשית אינה להקים משפחה ולהתחתן עם הראשון שיש לה איתו מאטץ'.

אותו דבר לגברים כמובן.

פיקאצ'ו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.5.18
1511 הודעות, 41 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:56   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. ואלה אני סטודנט בגבעת רם ולא מכיר את המגע המיני הקל שאתה מתאר  
בתגובה להודעה מספר 42

וגם לא רוצה להכיר.
אני אולי נאיבי?
בכל מקרה, זה חורבן חברתי בעיני...
אבל תודה לך על התשובה

כמו השמאלי, גם הנתיב האמצעי הוא לעקיפה בלבד! חזרו לימין וחלאס לסכן אחרים.

nyd לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.6.02
2720 הודעות, 34 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:23   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. כי זה גבעת רם (: כולם עסוקים שם בלמוד באמת.. סע להר הצופים..  
בתגובה להודעה מספר 45

Amnonimus
חבר מתאריך 6.5.18
539 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    23:01   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אנחנו עוד לא באירן  
בתגובה להודעה מספר 2

יחסים שבהסכמה הם עניינם של הנוגעים בדבר בלבד.

המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
10873 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:49   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מקווה שהוא כעת מבין מה זה שר''צ  
בתגובה להודעה מספר 0

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים

זרתוסטרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4338 הודעות, 55 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:58   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ''זובחי אדם'' כפשוטו ממש  
בתגובה להודעה מספר 0

* כה אמר זרתוסטרא *

אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
31247 הודעות, 119 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:13   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אשכרה ביטוי שמתאים למר״צ  
בתגובה להודעה מספר 4

"אין לנו ארץ אחרת"

לוגיקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
5261 הודעות, 35 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    03:59   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זה לא אלה שפסלו את עוצמה יהודית?  
בתגובה להודעה מספר 0

בטח במקרה התפלק להם חיסול פוליטי רק פעם אחת..

מה שלום העמותה הלא קיימת של דוח הבוטים?
זה גם לא מרצ בטעות?

מנהיגת אמת.
הספיק ראיון בודד מול סמוטריץ בכדי להבין מה הבעיה ולאן זה הולך.

הורה טנק רתום לפרד

מאן דהוא
חבר מתאריך 18.5.15
786 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:08   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כואב הלב  
בתגובה להודעה מספר 0

רוכב אופניים: בחיאת אל תרכב בכביש מפותל ללא שוליים

Mikmik
חבר מתאריך 29.4.17
605 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:25   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אולי כי כך זה יצא  
בתגובה להודעה מספר 6

אבל בסיטואציה אחרת הוא היה מהמחסלים שישמיצו אנשים ויגמרו להם את החיים. מרצ.

יצחק היקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.15
6852 הודעות, 57 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:14   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. השמאלנים אלופים בלהאמין במשהו נאצל, לעשות בדיוק ההיפך - ולשכנע אותך שזה בגללך  
בתגובה להודעה מספר 0

ושאתה לא מבין את עומק הבעייה.

חתול
חבר מתאריך 21.10.15
3818 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    05:20   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ויייייי מדוייקקקק  
בתגובה להודעה מספר 9

...

גולש ירוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.14
1192 הודעות, 4 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:32   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מפלגה שהתהדרה בעבר ברמת המוסריות  
בתגובה להודעה מספר 0

שהיא מייצגת איבדה את זה לחלוטין.
מבצעים המתוארים זה נראה יותר כמו סניף של הקאמורה... עם כלי נשק שונים...

uz7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.12.09
56512 הודעות, 194 מדרגים, 383 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:41   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הכותרת קובעת עובדה משהו שלא הוכח , יתכן שהוא באמת קורבן ויתכן שזו הצגה טובה ועדיין...  
בתגובה להודעה מספר 0

זכותו להלחם על שמו הטוב, מדינה דמוקרטית!? שיוויון זכויות לכל אדם, משהו שהשמאל שכח.

כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל

אלכס מהכרמל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.2.14
10802 הודעות, 201 מדרגים, 381 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:46   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ירי בשק של נחשים  
בתגובה להודעה מספר 0

ליצירת קשר alexmehakarmel at gmail

הגורם האנושי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.3.08
12878 הודעות, 175 מדרגים, 332 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:57   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. שפיצים מר''צ, אחד אחד שפיצים מלח הארץ.  
בתגובה להודעה מספר 0

רק שארץ מלוחה לא מצמיחה דבר. אותו הדבר מר"צ שום דבר טוב לא יצמח מהמדמנה הפוליטית הזאת.

טרור: זה לא יגמר אם לא נטרנספר

חתול
חבר מתאריך 21.10.15
3818 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    05:22   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מרץ לא מדמנה. לפי מה שעולה כאן זו מחראה של ממש.  
בתגובה להודעה מספר 14

...

חבר מתאריך 7.3.08
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    05:31   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. טוב אז כפי שאתה יודע אני מעדיף להתנסח בעדינות כדי שהריח לא יתפרץ.  
בתגובה להודעה מספר 18

חתול
חבר מתאריך 21.10.15
3818 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:59   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. צודק, אחי  
בתגובה להודעה מספר 19

..

חבר מתאריך 3.9.18
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:09   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. חומץ הארץ  
בתגובה להודעה מספר 14

חבר מתאריך 7.3.08
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:25   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. התכוונת חומצה?  
בתגובה להודעה מספר 36

חבר מתאריך 3.9.18
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:18   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. מלח הארץ ...חומץ הארץ  
בתגובה להודעה מספר 37

פלדל
חבר מתאריך 10.7.13
7439 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    04:57   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יש לי רשימה של עוד גמה חברים במר''צ שכדאי להתחיל הליך תלונות נגדם.  
בתגובה להודעה מספר 0

נאמן למקור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.09
7172 הודעות, 72 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:15   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בטוויטר הועלו נגדו שאלות נוקבות גם אחרי פוסט זה (שלא נענו)  
בתגובה להודעה מספר 0

הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

דג ירוק
חבר מתאריך 8.12.16
350 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:26   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לא תרחיב?  
בתגובה להודעה מספר 20

באר שבעי
חבר מתאריך 23.6.13
18842 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:56   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. הנה  
בתגובה להודעה מספר 38

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

(זה שרשור של כמה ציוצים)

פוסטמודרני
חבר מתאריך 3.9.18
4023 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:05   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. הנאורים שמקפידים על השם שלהם גם בערבית בפייסבוק בהיסטריה קלה. מכין פופקורן. ברור שאנחנו לפני השיא כי...  
בתגובה להודעה מספר 46

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.05.19 בשעה 09:15 בברכה, פוסטמודרני

עוד לא הסבירו איך ביבי אשם.

פיספסתי את ה״בפרקים האחרונים ״ :
אז הגורביץ הזה הוא זה שהיה עם גלינה במערכת יחסית פתוחה וכעס על ברנע על כך שהיה בניהם מגע מיני במסיבה של ברנע בתל אביב?

קצת כמו משחקי הכס....כל כך הרבה דמויות , תככים ומזימות .
למה שפשוט לא נשב ונדבר ? אפשר לפתור כל סכסוך עם הכלה ורצון טוב, בקטע של חברת מופת כזה.

מי האמין שנתגעגע לגלאון ....

דג ירוק
חבר מתאריך 8.12.16
350 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:25   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. תודה  
בתגובה להודעה מספר 46

נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
7172 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    10:19   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. תודה. לא התפניתי לזה בבוקר. פרשה שלא צריכה להתפרסם. שיחקרו במשטרה וזהו  
בתגובה להודעה מספר 46

הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים

כנעני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.7.10
13786 הודעות, 106 מדרגים, 207 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:16   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. נמרוד ברנע - אותי שכנעת.  
בתגובה להודעה מספר 0

זר קוציםריחני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.16
2242 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:02   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אני השתכנעתי בצדקתו מרגע שתמר זנדברג הפכה למעורבת. חלאה צבועה ושקרנית.  
בתגובה להודעה מספר 21

I just dropped in to see what condition my condition was in

עוף החול
חבר מתאריך 27.3.19
550 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:56   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. אין לי מושג מי אומר אמת אם כי הוא נשמע משכנע  
בתגובה להודעה מספר 21

אמר מישהו למעלה וצדק, לפני המקרה הוא בטח היה מראשוני המוקיעים ְבכיכר נגד מואשמים. מצחיק איך הם חושבים שזה יפגע רק במי שהם שונאים.

וראית איך השחיל הסתה נגד הממשלה? המחנה שלו מפוצץ את חייו והוא היה חייב להשחיל את זה.

אלף כרמל
חבר מתאריך 21.2.19
1071 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:35   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. בולשבו-פאשיסטים של ה0מאל. מה אפשר לצפות מהם? רק שנאה. על עצמם ועל כל העולם  
בתגובה להודעה מספר 0

rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
3128 הודעות, 16 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    06:36   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ערכים כקרדום לחבוט בהם. זדון ואיבה בין אנשי הזדון והאיבה. מזבח אדם למען הכלל.  
בתגובה להודעה מספר 0

פרשןדתא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
11706 הודעות, 101 מדרגים, 199 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:10   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הג'יהד הנשי נפסק רק אצל מי שנפגע מכך אישית. במקרה אחר הוא היה מצטרף ללינצ'  
בתגובה להודעה מספר 0

אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
8982 הודעות, 48 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:15   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. חרמנים שם בשמאל- ואף מילה על דן בן-אמוץ  
בתגובה להודעה מספר 0

shabor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.03
17812 הודעות, 122 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:41   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מעבר להתנהלות הפוליטית, מעציב אותי לראות את היחס כלפי יחסי אישות כמקור להנאה רגעית ותו לא  
בתגובה להודעה מספר 0

הפיכת ההנאה למטרה, במקום להבין שההנאה היא הדרך למשהו גבוה יותר היא רעה חולה בדורנו.
ע"ע דמויות מריאליטי אוכל...

קונדור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.4.10
2263 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:45   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אמרת זינ-ברג ורו-זין אמרת הכל  
בתגובה להודעה מספר 0

ישנן נשים שהאמת היא דטיח לרגליהן ויעשו הכל כדי לקדם את האג'נדה שלהן. אם צריך - ימכרו את האמת, האידיאולגיה והמשפחה. הכל כשר ומותר.
אבל היי, ביבי עישן סיגרים......... שרה שתתה שמפניה ורודה..... מה? הרסנו חיים של גבר? בשר מבשרנו? התנהלנו כמו אחרון ראשי המאפיה? המשכנו לשחוק את אמון הגברים וחיזקנו את טענת הגדת תלונות שוא מיניות??? שיקפצו לנו כולם!
שני "מנהיגות" עם 0 יושרה!
המדהים הוא שהן עדיין מעזות להראות את פרצופן בציבור 🤮🤮
ולך נמרוד אגיד כל הכבוד על עמידתך לעשיית צדק!!!! מקווה שתגיש תביעה ענקית כנגד כל החברים והחברות שעשו עליך סיבוב והרסו את חייך. בהצלחה.

Sub woofer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.10.16
1172 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:47   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הכל חוזר אליך וקקה בידיך 🙊  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.05.19 בשעה 07:58 בברכה, Sub woofer

לפני שזה קרה לך עשית את זה לגברים אחרים.
מה עכשיו באת אלינו להתלונן? רצית מרצ קיבלת מרצ.
המקרה שלך הוא לקח לכל הגברים שחושבים שאם יהיו בצד הנכון יחוסו עליהם.

רציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.16
3635 הודעות, 32 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:53   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ארבע מילים: זנברג, רוזין, נויבך, מרץ  
בתגובה להודעה מספר 0

רדיפה...

barry white לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.12
16987 הודעות, 142 מדרגים, 278 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    07:56   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ''לא יהיה כלום, כי אין כלום''  
בתגובה להודעה מספר 0

|----| "הוי ארצי מולדתי, את הולכת פייפן..."

איש צעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.08
24432 הודעות, 164 מדרגים, 302 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:27   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מרשעים יצא רשע...  
בתגובה להודעה מספר 0

תמיד אמשיך לנשק מזוזות

Snufkin
חבר מתאריך 6.2.19
332 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:48   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. תפירת תיקים? מי היה מאמין....  
בתגובה להודעה מספר 0

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
92 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:49   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. גועל נפש של טלנובלה..  
בתגובה להודעה מספר 0

תרבות מינית מתירנית ומופקרת.. פמיניסט שאוהב לטייל בברלין, ותמר זנדברג..

לא מחכים לעונה הבאה..

ארבינקא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.15
2175 הודעות, 41 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:53   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אני ממש לא תומך מרץ אבל בעד לעצור את הטרור הפמיניסטי  
בתגובה להודעה מספר 0

זה מטורף שבתוך שניות אפשר לחרב חיי אדם בעזרת שקר וחצי אמת הניתנת לפרשנות, והוצאת שם רע. זה לא בסדר וגם האמון האוטומטי וההתייצבות האוטומטית לצד הנשים בסיפור- הם עוול.
מצד שני, מר ברנע ואחרים, מה שתכנסו לפחות מיטות-תיכנסו לפחות צרות.

כנען לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.17
1445 הודעות, 15 מדרגים, 13 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    08:54   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. כשנוהל ''משה קצב'' מופעל בתוך הנגמ''ש  
בתגובה להודעה מספר 0

Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
30650 הודעות, 138 מדרגים, 272 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:08   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. תמיד חיבבתי את המאבקים הפוליטיים ב''שמאל'', הרבה יותר מהמאבקים המשמימים ב''ימין''. טלנובלה לתפארת.  
בתגובה להודעה מספר 0

495 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.02
64190 הודעות, 197 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:34   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אמזונות בפעולה  
בתגובה להודעה מספר 0

מויקיפדיה
במיתולוגיה היוונית, אמזונה היא אישה לוחמת, חלק משבט האמזונות שמונה נשים בלבד. על פי המיתולוגיה, מקום משכנן של האמזונות ב"ארץ האמזונות" שבקצה האויקומנה. האמזונות ראו עצמן כבנותיו של ארס, אל המלחמה.....

goldenn לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.1.18
1033 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    09:40   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. אני לא מבין את זנדברג וחבריה. הן לא מפחדות? ברצינות עכשיו?  
בתגובה להודעה מספר 0

אם דוחקים ככה בן אדם לפינה בצורה כל כך חולנית, זה יכול להיגמר רע, רע מאוד.
המבין יבין.
אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל הן צריכות להבין שבעולם של היום, לא הכול
נגמר בדיבורים, אם ימשיכו לדחוק בן אדם בצורה כל כך קשה, זה יכול להיגמר בצורה
שהן לא תיארו לעצמן.

אלעדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.15
8424 הודעות, 100 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    10:01   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. אולי זו חלק מהמטרה?  
בתגובה להודעה מספר 53

goldenn לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.1.18
1033 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    10:18   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אני מאחל ומקווה שלא.  
בתגובה להודעה מספר 55

חדש דנדש
חבר מתאריך 2.4.12
1014 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    10:32   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. האם זה מי שתמיד בימין מדברים על ''בכיר במרצ שהטריד מינית ומרצ משתיקים?''  
בתגובה להודעה מספר 0

או שמדובר בסיפור אחר

Sub לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.14
11738 הודעות, 124 מדרגים, 246 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    10:44   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אני מאמין לו  
בתגובה להודעה מספר 0

חתול
חבר מתאריך 21.10.15
3818 הודעות
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    22:36   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. גם אני מאמין לו  
בתגובה להודעה מספר 59

ובמקביל קורא לו לעשות דחוףףףף בדיקת איידס

בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
1154 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' באייר תשע''ט    11:00   12.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. מדהים! מתברר שהקשר בין בנים לבנות שלא למטרת נישואין גורם לטראומות קשות וקשה להשתחרר מהן  
בתגובה להודעה מספר 0

בנות יקרות זכרו נא רק 'שמירת נגיעה' תמנע מכן טראומות ומשברים!

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות