גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #551800 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 551800        
שלג לבן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.1.15
1195 הודעות, 19 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:46   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרוייקט לשיחזור מדעי בתלת מימד של המישורים הנרחבים שאבדו לפני כ-8000 שנה תחת הים הצפוני  

כתבה מדעית בגארדיאן

מאת
Nazia Parveen

תרגום שלי ביחד עם גוגל

אבוד בתחתית הים הצפוני כמעט מלפני כשמונת אלפים שנה, נמצא אזור עצום בין אנגליה לבין סקנדינביה הדרומית, אשר היה ביתם של אלפי מתיישבים בתקופת האבן עומד להתגלות מחדש. מומחים ימיים, מדענים וארכיאולוגים בילו את 15 השנים האחרונות במיפוי קפדני של אלפי קילומטרים מתחת למים בתקווה לחשוף שבטים פרהיסטוריים אבודים.

לפני שבועיים צוות של מדענים בריטים ובלגיים יצא למסע על פני הים הצפוני כדי לנסות ולשחזר את הנוף המזוליטי העתיק החבוי מתחת לגלים במשך 7,500 שנים. האזור היה שקע לאחר שאלפי קילומטרים מעוקבים של קרח דרומית לחוג הקוטב החלו להתמוסס ורמות מי הים החלו לעלות.

הארץ העתיקה, הידועה בשם "דוגרלנד", שהיו בה פעם מישורים גדולים עם קרקעות עשירות, יצרה גשר קרקעי חשוב בין בריטניה לצפון אירופה. זמן רב האמינו כי האזור נפגע על ידי הצפה קטסטרופלית.

באמצעות נתוני מיפוי קרקעית הים מתכננת הקבוצה לייצר תרשים תלת-ממדי המגלה את הנהרות, האגמים, הגבעות וקווי החוף של אותה ארץ. אוניות סקר ייעודיות ייקחו דגימות משקעים מאזורים נבחרים כדי לחלץ מיליוני שברים של דנ"א מצמחים ובעלי חיים קבורים.

פרופ' וינסנט גפני, מבית הספר למדעי הארכיאולוגיה והרפואה באוניברסיטת ברדפורד, אמר: "אם זה יצליח, תהיה זו הפעם הראשונה שמישהו ייצג ראיות כאלה להתיישבות במימיו הצפופים של הים הצפוני. זה יהיה ידע חדש על מה היה באמת ביבשת אבודה."

מדענים מברדפורד יצטרפו מומחים בלגיים על גבי האונייה בלגיקה עבור המסע המדעי בן 11 הימים באזור בראון באנק של דרום הים הצפוני.

גפני אמר שהם מתפללים למזג אוויר יציב ומזל טוב. "אנחנו לא יכולים ללכת בשדות האלה ולחפ קדרות או שברי אבן, אנחנו גם לא יכולים לחפור. אנחנו מתכוונים להפיל 'תופסנים', או לעשות מגרדות בקנה מידה קטן מאוד, כדי לראות אם אנחנו יכולים למצוא את האבנים או הכלים, כדי לתת לנו מושג על מה יש שם. אנחנו מדברים על שטח שהוא בגודל של מדינה אירופית מודרנית. ואנחנו כמעט לא יודעים על זה דבר.

"אנחנו מתכוננים לכך במשך זמן רב ועכשיו ונמצאים על סף השגתו. זהו הסיכוי האמיתי הראשון שהיה לנו. אנחנו לא יודעים אם נצליח ... אנחנו כל כך קרובים - אנחנו רק צריכים קצת מזל כדי להגיע למקום הנכון."

עד שרמות הים עלו בסוף עידן הקרח האחרון, בין 8,000 ל -10,000 שנה, שטח קרקע קישר את בריטניה לסקנדינביה וליבשת. במחקרים קודמים שמומנו על ידי מועצת המחקר האירופית, צוות ה- Lost Frontiers מיפה את אזור Doggerland, שהוא בערך בגודל של הולנד. הצוות יכול לזהות את המיקום של עמקים, ביצות, גבעות ואפילו צוקים לבנים, אך לא הצליח למצוא ראיות לפעילות אנושית.

גפני אמר שהוא התמקד בתקופה בין 11,000 לפנה"ס ל -5,000 לפני הספירה, תקופת האבן האמצעית, מה שהיה "התקופה הגדולה האחרונה של הציידים-לקטים."

הוא הוסיף: "שטחים נרחבים של הים הצפוני היו יבשים ומאוכלסים. אז רמות הים עלו, והרבה דברים התשנו בעולם בתקופה זו. המקומות הנעימים ביותר לחיות היו על המישורים הגדולים - אשר נמצאים מתחת לים. שם הם רצו לחיות, לא בהרים. אבל הכול אבד." ממצאים ארכיאולוגיים שנאספו על ידי דייגים במאה השנים האחרונות מעידים על רכס חול שממזרח לגרייט יארמאות', הידוע בשם הבראון באנק, אשר יכול היה להיות מקום מתרים להתיישבות.

גפני אמר כי הפרויקט מקווה לגלות לראשונה את התרבות ואת אורח החיים של הבריטים הפרהיסטוריים ששגשגו שם במשך 6,000 שנה.

הצוות מתכנן לשחזר אבקה פרחים עתיקה, ודנ"א צמחי או חייתי, ולהשתמש בטכניקות סקירה ברזולוציה גבוהה כדי לחשוף במדויק את מראה הנוף.

"זה לחפש מחט בערימת שחת כשאתה משליך דלי בגודל מטר כדי לחפש משהו באזור בגודל של הולנד", אמר גפני.

ניתן להבין כי ציוויליזציה העתיקה כיסתה אזור של 260,000 קמ"ר. עם זאת, לאחר שעידן הקרח הסתיים אזורי החוף הפכו פגיעים יותר ויותר להצפות קטסטרופליות ותרבויות שלמות אבדו.

קישורית לכתבה המקורית:
https://www.theguardian.com/science/2019/may/08/mapping-begins-of-lands-lost-to-north-sea-during-the-stone-age

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כל הבריאתנים והדרוויניסטים להתפקד. #התחלנו Mr W 15.05.19 13:54 1
     לפקודתך, מיסטר! :) רוני53 15.05.19 14:00 6
     ואם אני מאמין בשניהם? גרי 16.05.19 09:18 26
         אז אתה כמוני :) Mr W 16.05.19 20:37 29
  כלומר אנגליה הייתה מחוברת יבשתית לאירופה בעבר הרחוק? ריינג'ר ירוק 15.05.19 13:56 2
     כן, עד לפני 8000 שנה רוני53 15.05.19 13:59 5
  תודה, שלג! מאמר מאלף. חידש לי. מהרגעים המעטים בהם אני גאה להיות חבר בקהילת רוטר! רוני53 15.05.19 13:58 3
     תודה רוני - אנשים כמוך הם הסיבה שאני כותב פה שלג לבן 15.05.19 15:16 11
     מישהו מצמיד אקדח לרקה שלך? תמים דעים 15.05.19 21:45 20
  שבטים פלסטיניים קדומים הגיע הזמן 15.05.19 13:58 4
  עכשיו הבנתי מדוע היו שקישרו בין אטלנטיס לבין אזור שליד בריטניה. טוביה 15.05.19 14:05 7
     מובא שבדור אנוש שליש עולם שקע בים breslevhead 15.05.19 14:45 9
         היה יבשה אחת שנחלקה לכמה יבשות mustawt 15.05.19 15:16 12
             אתה מתבלבל עם תזוזת הלוחות הטקטוניים. ההצפה במקרה הזה קרתה בגלל המסת קרחונים שלג לבן 15.05.19 15:19 13
     יש כאלה שמייחסים את יבשת אטלנטיס לאי מיקונוס בים האגאי בר עם 15.05.19 15:48 16
         זו אחת מיני תיאוריות רבות שלג לבן 15.05.19 21:20 17
             רק שתדע, כשאומרים תרשיש אצלנו.. הכוונה למה שהיום תוניסיה.. ריק מתוכן 15.05.19 21:47 21
                 מר ''ריק מתוכן'' נראה לי שאתה מאוד מבולבל ואני רוצה לעשות קצת סדר כדי שלתוכן יהיה קצת יותר סדר שלג לבן 15.05.19 23:39 22
                     או, ראשית כול תודה לך על תגובתך העמוקה.. ריק מתוכן 16.05.19 18:54 27
                         תודה על תגובתך שלג לבן 17.05.19 02:37 31
                     אני חילוני אבל קשה לי שאין קצת הערכה ליהדות,אז אני יוסיף הברהמין משורש אברהם. הדיסלקט 17.05.19 05:17 33
                         אתה מאשים אותי בחוסר הערכה ליהדות - על בסיס מה? שלג לבן 17.05.19 20:50 34
                 עכשיו הבנתי למה דיברתי על תוניסיה - התבלבלת בין קרתגו (העיר הפיניקית שהייתה איפה שהיום תוניס) שלג לבן 16.05.19 09:08 25
                     זה בדיוק זה, רק שאני לא חושב שהתבלבלתי.. ריק מתוכן 16.05.19 20:32 28
                         קרתגו הייתה אחד מערוצי הסחר שהעבירו מתכות מאזור ספרד שבו חיו הטרטסים ביחד עם הפיניקים שלג לבן 17.05.19 01:42 30
  8000 שנה??? יהודי אמיתי 15.05.19 14:16 8
  תשעט Abc 15.05.19 15:04 10
  טרחתי לברר במדוייק.. הפלגה הייתה בשנת 1765 לבריאת העולם.. ריק מתוכן 15.05.19 15:25 14
     שמע אם תממן אותם ב100 מיליון דולר הם יקנו צוללת ויחקרו מקרוב :-) שלג לבן 15.05.19 15:47 15
         ידידי, אם היה לי 100M דולר.. הייתי נותן להם 99 וחי בלי דאגות עם מה שנשאר.. ריק מתוכן 15.05.19 21:38 18
  זה אצלי בבית היו אומרים Mr_Black 15.05.19 21:39 19
     ומה היו אומרים באמת? שלג לבן 16.05.19 00:02 23
  מרתק neriazm 16.05.19 00:20 24
  נו באמת כי-נוי 17.05.19 02:46 32
     ראה תגובה 34 שלג לבן 17.05.19 21:01 35
     עוד שאלה כמה חקרת בעולם סביבך בשביל שתוכל לקבוע את טענותיך ולהאשים אחרים בהזיות? שלג לבן 18.05.19 20:21 36

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
26101 הודעות, 262 מדרגים, 524 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:54   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כל הבריאתנים והדרוויניסטים להתפקד. #התחלנו  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
1893 הודעות, 9 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    14:00   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לפקודתך, מיסטר! :)  
בתגובה להודעה מספר 1

לא בריאתן ולא דרוויניסט. רק מאמין גדול במדע - ובאדם!

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
7919 הודעות, 59 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    09:18   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ואם אני מאמין בשניהם?  
בתגובה להודעה מספר 1

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
26101 הודעות, 262 מדרגים, 524 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    20:37   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אז אתה כמוני :)  
בתגובה להודעה מספר 26

ריינג'ר ירוק
חבר מתאריך 25.5.18
372 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:56   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כלומר אנגליה הייתה מחוברת יבשתית לאירופה בעבר הרחוק?  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 8.5.18
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:59   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כן, עד לפני 8000 שנה  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 8.5.18
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:58   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה, שלג! מאמר מאלף. חידש לי. מהרגעים המעטים בהם אני גאה להיות חבר בקהילת רוטר!  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 5.1.15
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:16   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תודה רוני - אנשים כמוך הם הסיבה שאני כותב פה  
בתגובה להודעה מספר 3

מכיוון שאני חובב פרה-היסטוריה אני מביא מדי פעם כתבות ומאמרים בנושא.

לצערי אנשים אינם מודעים לכך שלפני 12500 שנה פני הים היו נמוכים ביותר מ-100 בגלל מדפי הקרח העצומים שכיסו את כל צפון אמריקה ואת אירופה והיו בגובה של 3 ק"מ.

המסת הקרחונים העצומים האלה במהלך 12500 השנה האחרונות היא המקור למיתוסים של השיטפונות העצומים מרחבי העולם והעלמותן של יבשות אגדיות.

תמים דעים
חבר מתאריך 22.6.18
1145 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:45   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מישהו מצמיד אקדח לרקה שלך?  
בתגובה להודעה מספר 3

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.19 בשעה 21:51 בברכה, תמים דעים

הגיע הזמן
חבר מתאריך 30.11.18
95 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    13:58   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שבטים פלסטיניים קדומים  
בתגובה להודעה מספר 0

תמיד ידענו שיש להם צאצאים סקנדינביים

טוביה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
2746 הודעות, 67 מדרגים, 123 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    14:05   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. עכשיו הבנתי מדוע היו שקישרו בין אטלנטיס לבין אזור שליד בריטניה.  
בתגובה להודעה מספר 0

מעניין. תודה.

ב'תמ"ט חטא המרגלים; ה'תש"ח הקמת רשות השידור. כ- 3,300 שנה של לוזריות . לא שומע תקשורת תבוסתנית!

breslevhead
חבר מתאריך 6.2.19
295 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    14:45   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מובא שבדור אנוש שליש עולם שקע בים  
בתגובה להודעה מספר 7

mustawt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.9.17
1623 הודעות, 12 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:16   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. היה יבשה אחת שנחלקה לכמה יבשות  
בתגובה להודעה מספר 9

אם תחבר את צורת היבשה כמו פאזל תראה שיש התאמה .

חבר מתאריך 5.1.15
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:19   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אתה מתבלבל עם תזוזת הלוחות הטקטוניים. ההצפה במקרה הזה קרתה בגלל המסת קרחונים  
בתגובה להודעה מספר 12

בר עם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.09
1798 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:48   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יש כאלה שמייחסים את יבשת אטלנטיס לאי מיקונוס בים האגאי  
בתגובה להודעה מספר 7

חבר מתאריך 5.1.15
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:20   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. זו אחת מיני תיאוריות רבות  
בתגובה להודעה מספר 16

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.05.19 בשעה 21:27 בברכה, שלג לבן

יש שמזהים את אטלנטיס גם בתור תרשיש או האיים הקנריים, אפריקה או האיים הקריביים ואולי בכלל הודו עם המיתוס על הערים המעופפות וכלי נשק מיתולוגיים שגורמים לאחר פיצוצם למחיקת ערים ולפילים לבעור מהחום הנפלט בפיצוץ

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
141 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:47   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. רק שתדע, כשאומרים תרשיש אצלנו.. הכוונה למה שהיום תוניסיה..  
בתגובה להודעה מספר 17

אטלנטיס שזאת העיר הראשית שלפני המבול, ישבה בערך באזור של דרום אמריקה בימינו..

לגבי הודו והמארבתה וכול המיתולוגיה שלהם.. יש בזה הרבה משהו.. ממליץ במיוחד לברר מי היו הנאגה.. אבל ערים מעופפות וכלי נשק עוצמתיים ו"פעמונים" מעופפים, הכול היה.. דיברנו במקום אחר על טכנולוגיות עתיקות כמו בטריות או מכשירי ניווט לאוניות שהיו מכאניים לחלוטין, שהיו ידועות לקדמונים.. זה כי היה להם את הידע הרוחני על העולם.. גם אתה, או אני יכולים לקחת אובייקט, נגיד פעמון, ולהטיס אותו ממקום למקום, השאלה זה איך מתמרנים את האנרגיות, והיום הידע הזה הוא כבר לרוב אבוד.. אבל אפילו היום, כול מיני פאקירים הודים ונזירים בודהיסטים יכולים לרחף באוויר, זה לא כי הם סופרמן, זה כי הם מאוד רוחניים ומכפיפים את החומר שלהם לרוח..

בקיצור, יש ביהדות ובעיקר מצד הסוד (כמו למשל קטעים מספר הזוהר) כול כך הרבה תשובות ותובנות נכונות על איך העולם באמת מתנהל ולמה.. חבל שהרוב לא נחשף לזה ומנסה להבין את העולם רק בדרך "מדעית"..

חבר מתאריך 5.1.15
יום רביעי י' באייר תשע''ט    23:39   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מר ''ריק מתוכן'' נראה לי שאתה מאוד מבולבל ואני רוצה לעשות קצת סדר כדי שלתוכן יהיה קצת יותר סדר  
בתגובה להודעה מספר 21

1. תרשיש לא בתוניסיה, אלא בספרד. זו הייתה עיר פיניקית שסחרה עם כל אגן הים התיכון, בעיקר היא נודעה בתחום המתכות (מתכת הכסף במיוחד).

ראה קישורית:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tartessos

2. אין הוכחה שאטלנטיס היתה קיימת. הרעיון קיים בגלל שתלמיד של אפלטון ציטט את אפלטון שציטט איזה חרטום מצרי שראה איזה ספר בתקופה שבה רישום ההיסטוריה והגיאוגרפיה לא היו שיא הדיוק. מכאן ועד לקביעה המוגמרת מה הייתה אטלנטיס, היכן ומה עשו שם הדרך ארוכה למדי.

קישורית לערך אטלנטיס
https://he.wikipedia.org/wiki/אטלנטיס

מכיוון שאין לי הוכחות דיברתי על מקור לאגדות ולא לעובדות מוגמרות!

הסיפורים של המאהאבהראטה, לפי טענות ההודים, קרו לפני הרבה זמן. יש ויכוחים המבוססים על פלאואסטרונומיה לגבי התקופה שבה התרחשו האירועים (אין הוכחות מדעיות) וזה כל תאריך בין 11000 ל-7500 שנה אחורה. ההודים טוענים שמצאו את העיר של קרישנה "דווארקה" במפרץ גוג'ארט

קישורית על הסיפור של המאהאבהראטה של השקיעה של העיר של קרישנה מתתחת לגלי הים הים תוך יום אחד (מאוד מזכיר את הסוף של אטלנטיס) ועל התגלית של העיר על קרקעית הים על ידי המכון ההודי לאוקיאנוגרפיה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dv%C4%81rak%C4%81

אגב, לטענתם העיר הייתה בגודל של מנהטן היום וישבה בפתחו של נהר עתיק שיבש.
סרטון הודי על התגלית

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

(יש הטוענים שהתרבות ההארפאנית היא המשך של התרבות של קרישנה, אולם גם לכך אין הוכחות (הכיבושים האיסלמיים של הודו מחקו כל סיפריה שיכלה להכיל מידע על כך).
https://en.wikipedia.org/wiki/Harappa

ערבבת גם את ה"סוללה מבגדד",שאף אחד לא יודע כרגע היכן היא. והיא כנראה נותרה הרבה אחרי מעללי קרישנה ואטלנטיס
https://en.wikipedia.org/wiki/Baghdad_Battery

כנ"ל גם "מנגנון אנטיקיתרה" שדיברתי עליו וגם הוא רק בן כ2000 שנה.
https://en.wikipedia.org/wiki/Antikythera_mechanism

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

למה הסוללה והמנגנון לא המשיכו והידע היה צריך להתגלות מחדש 1700-1800 שנה יותר מאוחר, פשוט כי האנושות לא הייתה מפותחת מספיק להפוך את זה לנחלת הכלל?

כנ"ל גם מנוע הקיטור של הירון מלפני אלפיים שנה
https://about-history.com/why-wasnt-the-steam-engine-used-from-the-ancient-period/

ועוד הרבה דברים אחרים שפותחו במרכז הידע של העולם הקלאסי באלכסנדריה.
תגליות בתחומי המתמטיקה, הידראוליקה, האופטיקה, ההנדסה, הרפואה, היסטוריה, אסטרונומיה, רובוטיקה, שנמחקו מהעולם בגלל מלחמות וקיצוניות דתית (בהתחלה הרומאים, ואחר כך הנוצרים ובסוף המוסלמים)

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

הידיעות של היוונים לא הגיעו מידע רוחני, אלא ממחקר מדעי!!!

ולגבי כל הפאקירים המעופפים, אני לא ראיתי שום דבר כזה. אתה ראית?, ניסית? אין שום הוכחה מדעית שדברים כאלה קיימים - ועל זה נאמר "יגעת ומצאת תאמין, לא יגעת לא מצאת אל תאמין" - הורג אותי שאת מביא דברים כאלה כעובדות מוגמרות....או שאתה נותן לכל מיני איצטגנינים לבלבל לך את המוח. הכוון את האנרגיה שלך לחפש אחר האמת ולזקק אותה מתוך הרעש שאופף אותך - "השקט נמצא בין הרעשים".

לגבי תורת "הסוד" לא רק היהדות עוסקת בזה, אלא גם ההודים, הסינים, היפנים, הרוסים, אינידיאנים למיניהם ועוד תרבויות שעלו ונעלמו.

יש כאלה שקוראים ל"אנרגיות" "כוח חיים", צ'אקרה, צ'י, קי, ביו-פולי וכו'

כמדען וכאומן לחימה בכיר אני מנסה להבין את הנושא כבר עשרות שנים, אך הממסד המדעי חושש לחקור את הנושא או שפשוט בוחר להתעלם.

אנשים המכירים אותי אישית לא פעם הגיבו בתדהמה לכל מיני דברים שגיליתי במסעי, אולם שם זה ניגמר - גימיק או כואב לי ... בו תטפל בי.

לדעתי, הנושא יכול להפוך לטכנולוגיה, לטוב ולרע.

גם את תורת "הסוד", או איך שקוראים לזה אפשר לבחון בדרך מדעית, ואם יש בזה מן האמת, אפשר יהיה לפתח ממנה טכנולוגיה שתשנה את העולם, אבל רק אם יש בה אמת ומדענים לא יפחדו לגעת בדבר.

ועד שזה יקרה יבואו איצטגנינים ויגידו שעם מדע לא ניתן להגיע רחוק...

עם הטכנולוגיה של היום אנו נראה כאלים לבני אדם שחיו רק לפני 2500 שנה, וזה קרה תוך כ200 שנה - מסה קריטית של ידע ומשאבים הם הסוד להיווצרות ציווליזציות. אסונות טבע, אי מודעות לסביבה וכניעה לאגו הן הסיבות לנפילתן

אני מקווה שעשיתי קצת סדר בדברים מר "ריק מתוכן" יקר

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
141 הודעות
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    18:54   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. או, ראשית כול תודה לך על תגובתך העמוקה..  
בתגובה להודעה מספר 22

צודק, קראתי עכשיו את ההודעה המקורית שלי, זה נשמע כמו שרלטנות, זורק משפט בומבסטי כעובדה ויאללה.. טוב שקראת לי לסדר..

דבר ראשון כדאי שאני אפרוש את נקודת המבט שלי, לאור זאת תבין איך אני רואה את פני הדברים בפירוש שלי של המציאות, נקודת המוצא היא הדת, גדלתי אמנם באווירה דתית, אבל בזמן הצבא "יצאתי בשאלה", חייתי את חיי ובשלב מסויים לפניי איזה שנתיים וחצי התחלתי לחקור מי בעצם הכוחות שמניעים את העולם, סתם כדי להבין למה הכול נראה לי כ"כ דפוק..

גיליתי שהעולם הוא לא בדיוק מה שנראה לנו(ולהסביר את זה עכשיו, בע"פ לא בכתב, ייקח לי איזה 3 שעות דיבור בלי להכין חומרי רקע..), לא הכול נשלט בצורה שנדמה לנו ובעצם אנחנו חיים בסוג של מטריקס, אנשים נולדים, גדלים ועובדים ומעבירים את ימיהם מבלי להבין שהם חיים בשקר וזה כך כבר אלפיי שנים, מי שאחראיים לכול הסיפור הזה זאת קבוצה שמנהלת פה את הכול כבר אלפיי שנים ונקרא לה לצורך הנוחות אילומינטי(שאני מניח ששמעת על זה בתור "תיאוריית קשר"..), כשעיכלתי את זה ודעתי הפנימה את הרעיון, התחלתי לחזור בתשובה, אני לא תלמיד חכם, ואני ברוב הדברים רק בתחילת הדרך בצעדי תינוק, אבל זאת האמת שלאורה אני צועד ולפחות אני מודע לבעיה של כמה אני ריק מתוכן אמיתי.

היות וכך לוח השנים שלי נראה כך :http://www.odyeda.com/he/ (מצטער על הקישורית, לא הצלחתי לגזור את התמונה מהמקור..)

מבחינתי מאדם הראשון, ועד לשנייה זאת, עברו 5779 שנים ותו לו..

אחריי ההקדמה הזאת, בוא נתחיל לענות עניינית למה שכתבת..

1)קראתי את הקישור, תודה!, אמנם ויקיפדיה זה כביכול לא מקור אקדמאי ובצדק, אבל לפעמים זה טוב בשביל לסקור בקצרה ולרענן זיכרון על תחום ידע נרחב..

ידידי, יצא שקצת חטאת במה שאני חטאתי, נחרצות יתר.. דבר ראשון למה מעניין אותנו בכלל תרשיש ומיקומה?, בשבילי התשובה היא בעיקר כדי להבין לאן רצה להפליג יונה הנביא בבואו לברוח משליחותו.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

בעקרון תרשיש זה מקום שיש מגוון דעות לגבי איפה הוא מצוי, נכנסתי עכשיו לדעת כדי להביא אותם, אבל עדיף לדעתי שאני פשוט אתן לינק לשם :http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=3796

גם בשיעור שהבאתי לינק אליו וגם בדעת יש את התשובה מבחינתי, כמו שתרגמו ה-70 תרשיש = קרתגו, זאת המסורת של יהודי תוניסיה, זאת ההוכחה היחידה שיש לי, אבל ככה מקובל אצלנו..

אגב, לפני שחזרתי בתשובה אחזתי בדעה שתרשיש זאת טרויה או טארסוס וזה נמצא בכלל במערב טורקיה של ימינו, גם הדעה שלך מאוד יפה בהחלט היה ניתן לקבל אותה כהשערה טובה, וזאת למה, בכול האזכורים של תרשיש, מדובר על עיר מסחר ימית עם צי חזק במקום מאוד רחוק, זה היה נחשב אז בזמנו של דוד המלך(שהזכיר את תרשיש מספר פעמים בתהילים) למשל קצה העולם..

גם בלינק ששלחת לי על Tartessos, הכול מצויין כהיתכנות, השערה, הם אפילו לא יודעים איפה העיר עצמה פיזית ישבה, יודעים שהייתה תרבות כזאת, אבל איפה בפועל היה המרכז שלה?, רק משערים.. אין שום ספק שמדובר בתרבות פיניקית הדוגמא של הכתב שם מאוד מפעימה בעיני, שוב פעם, לא יכול לגזור מהמכשיר, הנה לינק לכתב דעץ, כתב עברי קדום:https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9B%D7%AA%D7%91_%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99_%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%9D

חוקרים וכול מיני "מבקרי המקרא" למיניהם יטענו שיש פה דיפוזיה של עם פרמיטיבי(העבריים) שלמד את הכתב מעם מפותח ומתקדם(הפניקים), זה מה שגם רשום בויקי.. אבל האמת היא בדיוק הפוכה, הכתב העברי הקדום הוא המקורי, למעשה הכתב המקורי של העולם, וכול השאר התפתח או נובע ממנו, ועדיין, עם טיפה תרגום סביר שיכלתי לקרוא את הטקסט הפיניקי כמעט כמו שאני קורא את הודעתך.. מדהים..

גם הסיכה שראיתי בלינק שלך היא דבר מאוד מיוחד, איזה תחכום ואיזה אמנות ליצור כזה דבר, הטענה שלי היא שזה לא שעכשיו אנחנו בפסגת האנושות, אלא שעכשיו אנחנו בשיא השפל של "ירידת הדורות" נתייחס לזה עוד בהמשך כי יש לי הרבה למה להגיב ועוד לא סיימנו את הנקודה הראשונה..

2)אטלנטיס, נחזור שניה ללוח השנים העברי.. לצערי לנוחיותך אני מתחיל להתייחס לשנים לפי ספירת הנוצרים.. העולם נברא בשנת -3761 למניינם, מאז, במשך עשרה דורות בני האדם מילאו את הארץ והשחיתו אותה ואת זרעם, עד שלה' נמאס ובשנת -2105 למניינם הביא את המבול.. עשרה דורות ב1656 שנה.. תוחלת חיים מרשימה הייתי אומר, בזמן הזה של העשרה דורות, כדי להזהיר אותם מפני המבול, הקב"ה שבר שליש מהארץ שבזמנו הייתה יבשת אחת(פנגיאה) ושיקע אותה בים, זה היה ההתחלה של שבירת הארץ שהסתיימה עם 7 ימים ו7 יבשות, הכול במהלך כירוגי ומדוייק של בורא עולם, והכול שואף לתכלית..

בזמן המבול, עוצבו היבשות כמעט סופית, אמנם היו עוד כמה ארועי ענק משני גיאוגרפיה(cataclysm) כמו למשל הפיכת סדום, אבל התבנית של העולם כמו שבערך אנחנו מכירים היום עוצבה שם..

בני האדם שלפניי המבול היו מאוד מאוד מפותחים טכנולוגית ורוחנית והייתה להם עיר מאוד מתקדמת ומאוד נאורה, שמה הידע שלהם בא מהשמיים ממש, כול הסיפור של המלאכים הנופלים שאני מניח ששמעת עליו, הם הביאו איתם ידע ממשי על איך העולם עובד, "פיענחו את הקוד של המטריקס"..

זאת הייתה אטלנטיס.. העיר עצמה נמחקה אבל במיקום הפיזי שלה איפה שהיא הייתה עדיין יש השפעה רוחנית, יש אנשים, וזה ממש לא שייך אליי או לרמתי, שמודעים לזה בוא נגיד כך, והם מצביעים על אזור ליד דרום אמריקה של ימינו, מתחת לאוקיינוס, זה לא מעניין אותי, זה לא שייך אליי, סתם הבעתי את מה שממעתי בתור עובדה כי אני מאוד מאוד סומך על המקור.. למי זה כן שייך בימינו?, לאילומינטי, וממה שמעניין אותם אני משתדל להתרחק..

מי בכול זאת העביר את הידע המעורפל על אטלנטיס אל הצד הזה של המבול?, עוג מלך הבשן, היה בן או נכד של שמחזי מהמלאכים הנופלים, הוא שרד את המבול כי ה' החליט לתת לו חיות מסיבותיו הוא..

טוב אני מרגיש שאני צריך לתת יותר מקורות ולהסביר את עצמי יותר ואפילו לא התחלתי להתייחס לרוב דברייך.. בע"ה אני אכתוב לך בערב מהבית את ההמשך..

חבר מתאריך 5.1.15
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    02:37   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. תודה על תגובתך  
בתגובה להודעה מספר 27

ערכתי לאחרונה בתאריך 17.05.19 בשעה 02:48 בברכה, שלג לבן

1. לא מבין מדוע אנשים צריכים לספור את ימי הבריאה, ככתובם. יש הרבה אנשים מאמינים, שאני מכיר שאל לנו לקבוע את פרקי הזמן עבור האל, כימי האדם - בעיקר לאור העובדה שב"יום הבריאה הראשון" נוצר האור.

אם תתעקש, תוכל להסתכל על העיתוי שהאור התפזר ביקום לאחר המפץ הגדול, כיום הראשון. גם זה תיאוריה, אבל הרבה יותר הגיונית מקביעתך, שתדע דרכי אלוהים מהן (היית שם כשזה קרה?).

מאוד ממליץ לך לקרוא את הספר של מריו ליביו, "שגיאות גאוניות" כדי לעשות לך קצת סדר בראש.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

2. תחושת המטריקס מוכרת לרבים, ויש כאלה שטוענים שאנו אכן חלק מסימולצית מחשב "אלוהית":

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

מפה ועד לאילומינטי, שאף אחד לא מצא בתכל'ס, הדרך עוד ארוכה - וזו לא סיבה לחפש סיבה לחזור בשאלה או בתשובה.

כבר ציינתי שגם אני מחפש את "האמת", אבל אני עושה זאת כמדען ולא כמחפש פירושים מילוליים שאינם מבוססים על עובדות לאלגוריות שאנשים כתבו. - אני לא סותר אמונה, איש איש באמונותו יחיה, אבל הדברים שאתה כותב מסמרים את שערי ועוד אנשים דתיים למדי שאני מכיר.

אין לך שמץ מה היה לפני המבול וגם לא שביב הוכחה מוצקה לתמוך בטענותייך.

אגב כבר כתבתי בעבר, שהיה יותר מ"מבול" אחד במהלך ההפשרות של מדפי הקרח (תחשוב איך נראה משהו בגודל של הים התיכון שנשפך מצפון אמריקה לאוקיינוס האטלנטי או משהו דומה שנשפך מכיוון סקנדינביה לכיוון הים הכספי או הים השחור, שהיה אגם עד לפני כ-8000-7500 שנה).

https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sea_deluge_hypothesis

המיקום מתאים לסיקום של תיבת נוח על הרי אררט שהם דרומית לשם. אולי נסע עם הזרם שבא מצפון?

ראה מטה מעקב מדעי אחר גובה פני הים ב-24000 השנה האחרונות (בודקים מיקום שונים אלמוגים ומתארכים)

שים לב שהשטפון הראשון היה לפני כ-14700 שנה

באופן מפתיע זה חופף את השינוי האקלימי שנקרא יונגר דריאס

https://en.wikipedia.org/wiki/Younger_Dryas

ויש כאלה שטוענים שכוכב שביט פגע בצפון אמריקה וגרם להתמוטטות קיר הקרח האדיר ולשפיכת ים קרח עצום לאוקיינוס האטלנטי, דבר שגרם לשינוי אקלימי גלובלי למשך אלפי שנים (הסהרה הפכה לירוקה ופוריה ומלאת אגמים לתקופה של כ-5000 שנה), כולל מאמרים שטוענים שמצאו יהלומי פגיעה התקופה זו.

כל התיאוריות של המלאכים הנופלים אלה סיפורי אגדות ללא שמץ הוכחה, משהו בסגנון אריך פון דניקן, שהתגלה כשרלטן וזייף ממצאים כדי חמכור את "מרכבות האלים" שלו.

"ריק מתוכן" יקר, עדיף שתמלא את עצמך בעובדות ולא באשליות ובקונספירציות.

אם את מחפש אירגונים שמנסים להשתלט על העולם, אולי תבדוק תחת הערך "האחים המוסלמים"?

בחרתי ללמוד מדע, כדי להבין טוב יותר את העולם החומרי סביבי וללמדתי אומנויות לחימה כדי להבין את העולם הרוחני סביבי. אני מנסה לעשות מכך סינתזה של תובנות חדשות וללמד את מי שמוכן לשמוע.

העולם מסקרן ויש הרבה מה ללמוד. למד מדע, כדי שלאיצטגנינים או "אילומינטי" יהיה קשה יותר לשטוף לך את המוח ולנתק אותך מהמציאות.

רק אם תרכוש מספיק ידע מדעי וספרותי תוכל לרכוש כלים מנטליים לזקק את הרעשים שסביבך ולהבין את המציאות שאופפת אותך.

האמת נמצאת בין הרעשים...

לילה טוב איש יקר

הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
4265 הודעות, 35 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    05:17   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אני חילוני אבל קשה לי שאין קצת הערכה ליהדות,אז אני יוסיף הברהמין משורש אברהם.  
בתגובה להודעה מספר 22

והם קיבלו את חכמתם מאברהם אבינו והם הקאסטה הכי גבוה והחכמה בהודו.
אף על פי שאברהם לא היה יהודי ,היה עברי לאחר 3 דורות ממנו נוצר העם היהודי עם בוא יהודה בן יעקב לעולם.

זומבים,צינים,כבשים,טיפשים. תביטו לשמיים מרססים אתכם בכמטריילס מסרטן בשמיים.

חבר מתאריך 5.1.15
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    20:50   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אתה מאשים אותי בחוסר הערכה ליהדות - על בסיס מה?  
בתגובה להודעה מספר 33

אם הייתה קורא את הפוסטים שלי היית רואה שההפך הוא הנכון

לדוגמה:
https://rotter.net/forum/scoops1/544416.shtml

על פסח ומדע.

אין שום צורך לספירה אובססיבית של ימים, כפשוטם, במקרא.

זה קיבעון/עיוורון מחשבתי שמנוגד לכל דבר שקיים בעולם.

יש לכך בדיוק אותה משמעות כמו של כת "העולם השטוח" - חסר הגיון לחלוטין.

רוח היהדות אינה בספירת ימים מהבריאה - וכל מי שאומר אחרת כאילו אומר שהעולם שטוח והשמש מקיפה את כדור הארץ.

ועל זה אמר גליליאו "ואף על פי כן נוע תנוע"
https://en.wikipedia.org/wiki/And_yet_it_moves

ומשאר ההערות שלך אפשר להבין שאתה מאמין בקשר בין סיפורי אברהם לסיפורי בראהמה - כי אתה בטוח יודע זאת והיית שם ומצאת את כל ההוכחות הפיזיות וההיסטוריות לכך.

אתה גם מנסה לקשר את עצמך לדבר הנורא הזה שנקרא קאסטות, איזה מזל שאצלנו כולם חכמים ואין את "קאסטת הטמאים" שבה כולם יכולים להתעלל.

אולי כדאי שתלך תלמד ותחכים ולא תתהדר בנוצותיהם של הברהמינים.

גם לך אגיד "יגעת ומצת תאמין לא יגעת לא מצאת אל תאמין"
או "לך את הנמלה עצל למד דרכיה וחכם"

סופ"ש נעים

חבר מתאריך 5.1.15
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    09:08   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. עכשיו הבנתי למה דיברתי על תוניסיה - התבלבלת בין קרתגו (העיר הפיניקית שהייתה איפה שהיום תוניס)  
בתגובה להודעה מספר 21

לבין טרטאסוס, העיר הפיניקית שישבה בדרום ספרד על חוף האוקיינוס האטלנטי
שציינתי בתגותי מעלה.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carthage

מן הסתם צירי הסחר בתקופת שלמה המלך עברו בשתי הערים הללו

ממליץ בחום שתקרא את הערך של Tartessos (שאגב גם מקושרת לתיאוריות של אטלנטיס - היות וישבה על חופיו האוקיינוס)

ושתצפה בסרטון הבא של נאשיונאל גיאוגרפיק על העיר הזו

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ממצאים פיניקיים נמצאו באזורים רבים בדרום ספרד ודרום פורטוגל, שזה שטח עצום עבור תרבות מתקופת הברונזה.

הם עסקו גם בסחר נרחב עם אפריקה וכנראה הייתה להם תחנת סחר באיים הקנריים.

https://en.wikipedia.org/wiki/Guanches#cite_note-14

תרשיש נמחקה בצונמי לפני 2500 שנה בדומה למה שקרה בליסבון לפני 270 שנה:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%93%D7%9E%D7%94_%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%9F_(1755)

אותו איזור טקטוני פעיל בדיוק!

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
141 הודעות
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    20:32   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. זה בדיוק זה, רק שאני לא חושב שהתבלבלתי..  
בתגובה להודעה מספר 25

בתרגום ה-70, כשבאים לתרגם את המילה תרשיש ליוונית, תמיד רשמו קרתגו, וזה שם שמופיע הרבה יחסית בתנ"ך, תמיד כמקום מרוחק עם צי אניות.. מסחר, ומתכות יקרות.. אין ביננו באמת הבדל בגישה כפי שהסברתי בתגובה 27.. עכשיו אני אמשיך להגיב לתגובה מספר 22 שלך..

חבר מתאריך 5.1.15
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    01:42   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. קרתגו הייתה אחד מערוצי הסחר שהעבירו מתכות מאזור ספרד שבו חיו הטרטסים ביחד עם הפיניקים  
בתגובה להודעה מספר 28

החל מהמאה ה-11 לפני הספירה

קישוריתת לתמונה:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/aa/Iberia_300BC-en.svg

את מה שנישאר שם, חניבעל די הרס כאשר נילחם ברומאים.

https://www.ancient.eu/Phoenician_Colonization/

תרגום השבעים נעשה בערך כ-250 שנה אחרי שטרטסוס ירדה מגדולתה וקרתגו הייתה בשיאה, 100 שנה לפני שהוחרבה על ידי הרומאים.

מבחינתם משהו פיניקי בקצה העולם עם מתכות היה יותר רלוונטי לקרתגו לזמנם, אולם לתקופת שלמה המלך, טרטסוס הייתה המקור עיקרי גם לבדיל, שהיה חשוב ביותר לייצור ברונזה.

תרגום ה-72 כבודו במקומו מונח, אבל אתה צריך להבין את המגבלות של הידע הגיאוגרפי וההיסטורי שהיו להם אז.

היו גם הרבה נושאים אם גירסאות שונות של כל מיני ספרים שתורגמו, ומבחינתם 700 שנה אחורה זה סוג של אגדה ומתרגמים למה שמכירים.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%9D

יהודי אמיתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.17
958 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    14:16   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. 8000 שנה???  
בתגובה להודעה מספר 0

Abc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.7.14
6269 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:04   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תשעט  
בתגובה להודעה מספר 0

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
141 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:25   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. טרחתי לברר במדוייק.. הפלגה הייתה בשנת 1765 לבריאת העולם..  
בתגובה להודעה מספר 0

דהיינו זה קרה בסך הכול לפני 4014 שנים, העיקר שנים שיקרו לי שהמדע זה דבר מדוייק..

תשמע שלג, כול הכבוד וח"ח על התרגום.. מה אתה אומר?, ימצאו איזה שריד לציוויליזציה של ציידים לקטים(שלהבדיל מחברה חקלאית לא ישבו כביכול במקום ובנו.. אלא נעו עם העדרים ועונות השנה..) דרך המתודולוגיה המעניינת שהם הציגו? או שאפילו הם מבינים שזה חארטה?.. ניחא לנסות לתאר את תוואי השטח.. אבל באמת למצוא חומר ביולוגי שקשור לאותה תרבות עלומה דרך "תופסנים"?!

נו שויין..

חבר מתאריך 5.1.15
יום רביעי י' באייר תשע''ט    15:47   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שמע אם תממן אותם ב100 מיליון דולר הם יקנו צוללת ויחקרו מקרוב :-)  
בתגובה להודעה מספר 14

הם עושים מה שהם יכולים עם מה שיש.

אם יזכו בלוטו וימצאו משהו בר תיארוך ובר זיהוי זה יהיה נחמד.

הם יכולים לנסות לחפש דברים על גדות נהרות או בפתחם לים - אלה הם בררך כלל אזורים מועדפים להתיישבות אנושית, אפילו חצי קבועה.

ומדנ"א וממצאים אורגניים אפשר להוציא הרבה מאוד מידע.

דוגמה לכך ניתן לראות במחקר שעשו סביב "אוזי איש הקרח" שנרצח לפני כ-5300 שנה. הם הצליחו להבין איך נראה, היכן גדל, במה חלה, במה עסק, באיזה טכונולוגיה השתמש, מה אכל לפני מותו, הקרב האחרון לפני מותו וכיצד נרצח ומת.

דוגמה נוספת ל"זכייה בלוטו" - מציאת "מנגנון האנטיקיתרה" גילה לנו שלפני 2200 שנה היו מחשבים מכניים, במאה ה-15 הצליחו לבנו מחדש מנגנונים באותה רמת מורכבות (למדענים לקח יותר מ-90 שנה להבין מה בכלל מצאו דייגים בתחילת המאה ה-20)

ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
141 הודעות
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:38   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ידידי, אם היה לי 100M דולר.. הייתי נותן להם 99 וחי בלי דאגות עם מה שנשאר..  
בתגובה להודעה מספר 15

אוזי איש הקרח אכן היה מקרה מרתק, גם בפרו מצאו כמה תופעות כאלה של בני אדם שמתו והשתמרו בזכות התנאי סביבה.. למרות שאוזי זה ממש מקרה מיוחד כי אפילו היה ניתן לזהות את הקעקועים.. וכמה שאמרת זה "זכייה בלוטו", עוד יום או יומיים, והממצא של אוזי היה אחרת לגמריי או בכלל לא נמצא..

בקיצור, שיהיה להם בהצלחה, אולי גם יתמזל מזלם והם יעלו משהו בחכתם..

Mr_Black לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.2.18
5011 הודעות, 47 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י' באייר תשע''ט    21:39   15.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. זה אצלי בבית היו אומרים  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 5.1.15
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    00:02   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ומה היו אומרים באמת?  
בתגובה להודעה מספר 19

neriazm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
5257 הודעות, 70 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א באייר תשע''ט    00:20   16.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0

תודה רבה!

כי-נוי
חבר מתאריך 27.3.17
552 הודעות
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    02:46   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. נו באמת  
בתגובה להודעה מספר 0

מבזבזים זמן על הבלים והזיות ...

עולמינו בן 5779

ואם יש לאנשים זמן פנוי להמציא כל מיני המצאות כאלו ואחרות אז אולי שיתנדבו בכל מיני מקומית שיעשו משהו עם עצמם חבל על החיים ...

חבר מתאריך 5.1.15
יום ששי י''ב באייר תשע''ט    21:01   17.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ראה תגובה 34  
בתגובה להודעה מספר 32

ערכתי לאחרונה בתאריך 17.05.19 בשעה 21:08 בברכה, שלג לבן

מי שטוען שהוא מבין כל פרט וכל פרק זמן של מעשה הבריאה - חי בהזייה

אפילו משה לא טען לדבר כזה - הוא עדיין היה בן אדם ועשה טעויות של בני אדם.

ברוך השם, אני מתנדב מספיק ותורם למדינה יום יום.

ולהרביץ ידע בקוראי הפורום זה מעשה חובה לדידי - להביא נאורות למובלים באפלת הבערות עח ידי איצטגנינים שטוענים לידע אלוהי בתיווך ישיר או כאלה שעושים בתורה קרדום לחפור בו.

https://he.wikisource.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%94_%D7%90%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%93_%D7%94

ואם הידע שאני מביא לטעמו של מישהו אינו נכון שיביא הוכחה מוצקה לכך בלי ההצטקצקות של "ככתוב...."

לך וצבור חוכמה מהעולם - צא למסע של גילויים במקום לחיות בפינה ולרעוד מפחד שמא אמונתך ל-5779 תתערר ועולמך יקרוס.

יש מדענים דתיים רבים שיודעים להבדיל עיקר מטפל

אני תקווה שיום אחד תצטרף לשורותיהם ולאור היקר שהם רואים בעולם

חבר מתאריך 5.1.15
יום שבת י''ג באייר תשע''ט    20:21   18.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. עוד שאלה כמה חקרת בעולם סביבך בשביל שתוכל לקבוע את טענותיך ולהאשים אחרים בהזיות?  
בתגובה להודעה מספר 32

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות