גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #553036 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 553036        
עוד1
חבר מתאריך 31.5.15
12238 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:01   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

עורך יומון המקורב לחזבאללה: לאיראן יש ארסנל המאיים על אירופה ויכולת להפיל מדינות  

 


21/5/2019

עורך יומון לבנוני המקורב לחזבאללה: לאיראן יש היום ארסנל המאיים על מערב אירופה ויכולת להפיל מדינות

הקדמה

ב-16 במאי 2019, פרסם אבראהים אל-אמין, עורך היומון הלבנוני אל-אח'באר המקורב לחזבאללה, מאמר שכותרתו: "שיח המלחמה נגד איראן: ארצנו איננה מחוץ למערכה"[1], שעסק באפשרות של מתקפה נגד איראן והשלכותיה על לבנון.


לדברי אל-אמין, לא ברור מהי עמדת ממשל ארה"ב כלפי מערכה נגד איראן, אך בעלות בריתה - ישראל, סעודיה, האמירויות וחלקים מאירופה - קוראים לה להנחית עליה מכה קשה, כדרך היחידה להסיג את איראן מעמדותיה. לדבריו, צעדי ארה"ב עד כה לא מעידים שתהיה מלחמה, אך הם מכשירים לכך את הקרקע. הוא השווה את העימות בין ארה"ב לאיראן, לזה שבין ישראל לחזבאללה: כפי שישראל רוצה להכות בחזבאללה, אך אנשי המקצוע שלה סבורים שלא תושג הכרעה והמחיר יהיה כבד, כך גם לארה"ב ידוע מחירה של מלחמה באיראן גם אם היא רוצה בהחלשתה.


לדעת כותב המאמר, תומכי המלחמה באיראן לא מבינים את נקודות החוזק של איראן. לדבריו, איראן חזקה כלכלית, מדינית וצבאית, בעלת ארסנל גדול היכול לאיים גם על אירופה, בעלת יכולות לחימה שעלולות לערער את יציבותן של מדינות, ובעלי בריתה הרבים באפגיניסטן, סוריה, עיראק, תימן פלסטין ומקומות נוספים בעולם הערבי והאסלאמי יתגייסו לצידה במקרה של מלחמה.


אל-אמין הזהיר כי אם תפרוץ מלחמה, חזבאללה יהיה בליבה כחלק מציר ההתנגדות, והאש תגיע גם לישראל, לסעודיה, לאמירויות ולעוד מדינות.


אבראהים אל-אמין[2]

להלן תרגום קטעים מן המאמר:

צעדי ארה"ב מכשירים את הקרקע לעימות גדול בכמה זירות

"נראה שבממשל האמריקני הנוכחי יש אי ודאות בנוגע להתנהגות מול איראן. מדיניותו של דונלד טראמפ כקודמיו, מתבססת על הכנעת העולם, אך כל אחד וסגנונו. טראמפ שאוהב עסקאות, יודע שהדבר מחייב לרכז את כל גורמי הכוח לפני המו"מ ובמהלכו והוא בוחן את הדברים לפי האינטרס הישיר של ארה"ב כפי שהוא רואה אותו. כך הוא נוהג לגבי איראן. אולם הגורם המשתנה כאן קשור לאופיו של צוותו הפנימי ולאופי האינטרסים של ארה"ב ובעלות בריתה בעולם ובאזור.

אם כן, אנו מול ברית (שיש לה דעה אחרת כלפי איראן) הכוללת את צוותי משרד החוץ, המועצה לביטחון לאומי וגורמים בעלי השפעה בארה"ב וגם את הברית של ישראל, סעודיה, האמירויות וכן קולות אירופיים. זו ברית הסבורה כי לא ניתן להגיע להבנה עם איראן, שתביאה לציית למדיניות ארה"ב וכי הגיעה העת להכותה קשות, דבר שיחולל בה משבר שיוביל [אותה] לקריסה פוליטית פנימית ויחליש את כל הציר שהיא מנהיגה באזור. בעלי הדעה הזאת טוענים כי המלחמות שפקדו את האזור משנת 2001 בעיראק, בסוריה, בפלסטין ובלבנון לא השיגו את יעדן - להכות את האסטרטגיה האיראנית העוינת את האינטרסים של המערב ושל ישראל - ולכן אין זה מועיל לשוב ולכוון [את המכה] אל הזרועות, אלא יש להכות ישירות בראש...

עד כה איש אינו יכול לקבוע נחרצות לאן מועדות פני ארה"ב. ההתגייסות המדינית, הצבאית, הדיפלומטית והתקשורתית אינה משקפת בהכרח כיוון של מלחמה, אך היא מכשירה את הקרקע לעימות גדול בכמה זירות שלא יסתיים בהכרח בהכרעה. לכן כולם דנים בנושא באופן ריאלי, אף שיש מוטיבציה גבוהה ליריבי איראן ולאויביה [לפעול]. במצב כזה, אנו לפני דגם דומה לזה של העימות הקיים בין ישראל לחזבאללה בלבנון, שבו לאויב יש את כל הסיבות לפתוח במלחמה ענקית. קיימת גם אווירה אזורית מתאימה מבחינת האיבה וההתגייסות נגד חזבאללה במספר לא מועט של בירות ערביות והמשך האווירה העוינת כלפיו בלבנון. ואולם בישראל יש גורמים מקצועיים הסבורים כי מתחייבת בחינה של כל האפשרויות, של אופן התפקוד ושל היכולת להכריע את המערכה. מלבד זאת, המחיר [של המלחמה כיום] גבוה מזה שהעריכו בעבר. כך גם לגבי איראן. היום איש אינו מעז לקרוא לעימות כולל אך רבים רוצים שהיא לא תצבור כוח..."

לאיראן יש ציר של בעלי ברית שיצטרפו למערכה לצידה; ביכולתה להפיל מדינות

"מצדדי המלחמה מניחים שאיראן תעמוד בפני קשיים שיניעו אותה לסגת ולנהל מו"מ. חלקם רואים את מצבה של איראן היום כמו זה שהיה לפני שלושים שנה וטועים לחשוב שהנהגתה מעדיפה את הישרדות המשטר על פני כל דבר אחר. לדעתם, כפי שהאימאם חומיני קיבל החלטה להפסיק את המלחמה בעיראק במאה הקודמת, כך ההנהגה האיראנית תיסוג אם יופעלו עליה לחצים ובהם מכה קשה. אולם, ייתכן שאלה החמיצו הערכה מסוג אחר לגבי המצב באיראן ולגבי הקלפים החזקים שבידיה.

בהקשר זה אפשר להציג את [הנקודות] הבאות:

- איראן היום חזקה מאות מונים מבחינה כלכלית, מדינית, צבאית ומבחינת השפעתה, בהשוואה למצבה בימי המלחמה עם עיראק. יש לה יכולות שיאפשרו לה להתמודד, למרות הקשיים, עם כל [השלכות] המצור המוטל עליה. אופי כלכלתה מאפשר התמודדות עם סוג כזה של לחצים כלכליים.

- לטהראן יש היום יחסים הדוקים עם האזור ועם העולם, שימנעו את בידודה. מדינות המפרץ, שעמדו לצד סדאם חוסיין במלחמתו נגד איראן, כבר לא חושבות באותו אופן ודואגות לעצמן יותר מאשר לאינטרסים האמריקאים... אפילו אירופה מתייחסת לאיראן באופן שונה, בדומה לתורכיה, אפגניסטן, פקיסטן ורוסיה. וושינגטון לא תמצא במדינות אלה מרחב פתוח לניהול מלחמה הרסנית נגד איראן.

- לאיראן יש היום ארסנל צבאי, מהסוג שמאיים על הקצה הרחוק ביותר של מערב אירופה בנוסף ליכולתה העצומה להרוס את כל מוקדי ההשפעה במזרח התיכון. יש לה יכולות לחימה, שיאפשרו לה לפתוח במלחמה לתקופה שאיננה מתאימה [בהכרח] לאינטרסים של צבאות ומדינות גדולות כמו ארה"ב [שעלולה] לערער ואולי אף להפיל מה שמכונה מדינות הקיימות כיום.

- לאיראן יש ציר של בעלי ברית, שיצטרפו למערכה לצידה: צבא אמיתי באפגניסטן, כוח רב השפעה בסוריה ובעיראק, מפלגה שיש לה יכולות של מדינה כמו חזבאללה ויכולות עצומות בתימן, נוסף על בעלי ברית בפלסטין ובאזורים אחרים בעולם הערבי, שיחושו בצורך לסייע לה..."

הפעולות נגד מתקני הנפט והמכליות במפרץ עלולות להישנות ואף להתרחב

"להפצצה שביצעו מטוסי הכוחות התימנים [החות'ים] נגד מתקני הנפט המרכזיים בסעודיה, היו תוצאות. כך גם לפעולות, שפגעו במכליות הנפט באמירויות, בלי קשר למבצעיהן, היה מסר הקשור להתייחסות לרעיון מלחמה קטלנית [אפשרית] נגד מדינה כמו איראן. יש לציין כי המכליות שנפגעו באמירויות לא היו בדובאי או במפרץ הפרסי, אלא מחוץ למיצרי הורמוז וכי יש מי שאומר שסגירת המיצרים הללו על ידי איראן, לא תשבש את הובלת הנפט מהאזורים שמחוץ למיצרים במפרץ. לכן, איש לא יכול להיות בטוח שפעולות כאלה לא יישנו ולא יורחבו בהיקפן, במיקומן ובעצמתן.


כמו כן, יש עניין נוסף שראוי לעמוד עליו. שכן, ממשל טראמפ כבר ביקש מאזרחי ארה"ב בכל מדינות האזור לנקוט אמצעי זהירות והטיל מעין עוצר על אלפי הדיפלומטים והפקידים שלו במדינות האזור. הוא עורך תמרונים כדי להגן על בסיסיו הצבאיים, או על מטותיו הדיפלומטיים והמדיניים במדינות האלה. אין כל משמעות לצעד הזה, אם תפרוץ מלחמה. אפילו בעלות בריתה של ארה"ב, המאיצות בה לצאת למלחמה - ישראל, סעודיה, מאע"מ ומדינות נוספות - יודעות היטב כי לשונות האש תגענה אליהן כאשר תתלקח."

חזבאללה יהיה בלב המערכה

"בכל הנוגע לנו, בלבנון ובפלסטין, הכול יודעים כי היעד העיקרי של מלחמה נגד איראן הוא מתן ערובה לביטחון ישראל ושלומה באמצעות פגיעה בבעלי הברית של איראן באזור. ישראל יודעת היטב, וזו עובדה ידועה, שהיא תהיה מעורבת במלחמה ותהיה יעד ממשי של בעלי הברית של איראן. היא תתנהג כאילו שהיא ניצבת בפני הזדמנות לפגוע ב'סוכנים של איראן', כפי שאמר שר החוץ האמריקאי.

היום, ישנה הסתה נגד חזבאללה בשיח האמריקאי, הישראלי והסעודי שמופנה נגד איראן. הם רוצים בראש ובראשונה את הראש של חזב [אללה], אשר יודע זאת היטב. הוא גם מכיר את חוזקותיו ואת מקומו במערכה... שהוא יהיה בליבה.

די להציג תמונה אחת: כאשר איומי האויב היו קשורים לפעילי ההתנגדות ולמתקנים בלבנון, רמז חסן נסראללה על [אפשרות פגיעה] במתקני הגרעין בדימונה ובמכלי האמוניה בחיפה. אפשר רק לדמיין מה תהיה עמדתו אם האיום [של האויב] יהיה קשור לאיראן - מרכז ציר ההתנגדות ומגינו.

המנהיג הסובייטי ההיסטורי ג'וזף סטאלין נשאל יום אחד על אופי הקשר בין ברית המועצות - מרכז התנועה הקומוניסטית - עם מפלגות וכוחות קומוניסטים בעולם וענה: אנחנו תומכים ונותנים חסות לכל המפלגות הקומוניסטיות בעולם. כל אחד מאיתנו פועל לפי מעמדו ותנאיו. אם מפלגה קומוניסטית [כלשהי] תהיה במשבר בארצה, אנו נבחן את הדרכים לסייע לו ומה הכי טוב לעשות. אולם, במקרה שאנו נהיה נתונים למשבר, הרי שאין ויכוח על כך שכל הקומוניסטים בעולם יחלצו להגן על ברית המועצות."


[1] https://www.al-akhbar.com, 16.5.2019

[2] https://www.newlebanon.info, 31.10.2018

ממר"י - המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון; כל הזכויות שמורות; ניתן לצטט חומרים מן האתר רק עם מתן קרדיט הולם.

http://www.memri.org.il/cgi-webaxy/item?5011&fbclid=IwAR3qwU2vsDvOwBjhjSzjRw734HHEk9NTs2CLfhmxw6Ilsi3wgwJ3dy6WddI              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מדינות מערב אירופה חלשות ומחפשות לשלם פרוטקשין לאירן Zpatriots 22.05.19 00:05 1
     מדינות אירופה מחפשות דרכים שאיראן לא תזמר על כל מי שקיבל שוחד GaggeR 22.05.19 00:10 2
         100% dan4ik 22.05.19 00:17 5
         100+ הפוך גוטה 22.05.19 00:22 10
         +1 בדיוק Starback 22.05.19 00:27 12
         מאין הביטחון שהם קיבלו שוחד? יש לזה מקור? צוף על המים 22.05.19 00:37 23
             איראן בעבר איימה לפרסם... GaggeR 22.05.19 01:36 35
     וישראל לא משלמת פרוטקשן? Cyber 22.05.19 00:50 30
         פרוטקשן מעל השולחן. כאן מדובר בשוחד לכאורה של פקידי ובכירי האיחוד האירופי. ש-עצמון 22.05.19 06:08 41
  שטויות. איש ונוב לו 22.05.19 00:12 3
  זה הזמן לגמור את הסיפור האיראני כחול 22.05.19 00:16 4
     הם יהיו חסינים כמו צפון קוריאה. ש-עצמון 22.05.19 06:10 42
  אני רגוע יותר מדי שהם מדברים שטויות. גיא_גיא 22.05.19 00:17 6
  ולסדאם הצבא הרביעי בגודלו בעולם Dalev 22.05.19 00:18 7
     הירושימה נגמרה באסון של 60 מיליון או כמה שלא יהיה הרוגים אלבן 22.05.19 00:21 9
         60 מיליון (קצת יותר) זה מספר ההרוגים בכל מלחמת העולם השנייה. סביב 90 אלף אם אני זוכר נכון נהרגו מהפיצוץ winter1 22.05.19 00:32 16
             סליחה צודק טעות נוראית שלי אבל עדיין זה מלא אבדות אלבן 22.05.19 00:33 18
                 המון. כמובן שהיום יש פצצות הרבה יותר חזקות winter1 22.05.19 00:34 19
                     כמו אם כל הפצצות שהיא לא אפילו לא קונבציונלית הרגה כמעט 100 מחבלים של דעאש מתחת לאדמה אלבן 22.05.19 00:36 20
                         שהיו באפגניסטן אלבן 22.05.19 00:36 21
                         בכל הקשור לכח האש הקונבציונלי של ארה''ב מיותר לציין שמדובר כח אש אימתני שאין שני לו winter1 22.05.19 00:39 25
                             בעיקרון רוסיה מנסה להתחרות באמריקאים בנושא הזה ויש להם כבר נשק קונבציונלי שעובר את החלל אלבן 22.05.19 00:43 27
                                 ממה שאני זוכר תקציב הביטחון האמריקאי כ-600 מיליארד דולר, תקציב הביטחון הרוסי כ-50 מיליארד דולר winter1 22.05.19 00:49 29
                                     על סמך איזה מקור מידע אתה מסתמך , נראה לך שהתקציב על ייצור הנשק הסודי של רוסיה יהיה חשוף אלבן 22.05.19 01:13 32
                                         אפשר לבצע פעולות מחקר מסוימות כדי להעריך איזה חלק מהתמ''ג רוסיה מוציאה על ביטחון. בכל המקרה המידע ודרך איסופו winter1 22.05.19 01:17 34
                                             אני יודע על מה אתה מדבר , אבל אתה לא מכיר את רוסיה כנראה כמו שאני מכיר אותה אלבן 22.05.19 01:47 37
                                     אני אומר לך יחזור שוב הרעיון של איחוד ברית המועצות לשעבר אלבן 22.05.19 01:14 33
                                     תקציב הביטחון האמריקאי עומד השנה על 720~ מיליארד דולר GaggeR 22.05.19 01:37 36
                                     תצפה בזה זה באמת הולך להיותהמצב עם הכוח העולה של רוסיה ברגע שארהב רק תמצמץ לשנייה אלבן 22.05.19 03:09 38
     הצבא של סדאם היה-הרבה-הרבה יותר חזק באופן יחסי מאשר איראן כיום. גיא_גיא 22.05.19 00:28 14
         לאירן אין צבא בכלל עוף החול 22.05.19 00:37 22
         זולת הסיכון הגרעיני Dalev 22.05.19 00:37 24
             ההתנהגות שלהם בשנים האחרונות רק מוכיחות למה חשוב לשבור אותם עוף החול 22.05.19 00:41 26
  נכון, אבל תזכיר גם מה יש לנאט''ו? nyd 22.05.19 00:20 8
  מביך לקרוא לישראל בשם פלסטין FuNatic 22.05.19 00:25 11
  רטוריקה אירנית רגילה. איומים, ההליכה על הסף אירנית.קלאסיקה. אפס יכולות של צבא פרימיטיבי ומאותגר כלכלית Kayser Soze 22.05.19 00:27 13
  אלף לילה ולילה winter1 22.05.19 00:29 15
  בולשיט בריבוע בחזקת 100 עוף החול 22.05.19 00:33 17
  אירן עוד יחריבו את כל העולם אם תהיה מלחמה. הם אולי לא חזקים, אבל יש להם כח טילים חזק מאוד. גם אירופה תיפגע טלקו 22.05.19 00:46 28
  חלום שלי לראות תקיפה ישראלית בזמן תהלוכה צבאית של החיזבאללה = להשמדת 80% מהארגון Jay 22.05.19 01:12 31
     זהה לחלום של אחמד neoray 22.05.19 03:33 39
  לא מסכים. אם אירופה תפגין נחישות היא לא 'תופל' בידי אירן. ש-עצמון 22.05.19 06:05 40
  כלל גדול - למי שמרבה בלהג, אין אקדח טעון אלף כרמל 22.05.19 06:20 43
  לקחו עכבר ועשו ממנו נמר. רובי news 22.05.19 07:35 44
  אירן היא נמר של נייר .נמושה. כונן 22.05.19 07:50 45
  אכן מלחמה מלאה זה כנראה גוג ומגוג שכולם שמעו עליו.... שמשון הגיבור3 22.05.19 09:53 46
  אני מכיר כמה אנשים שאחרי החמין של שבת חושבים שיש להם ארסנל שיכול salo 22.05.19 09:55 47
  נראה מאמר מטעם.. אחד האדם 22.05.19 11:22 48

   
   
Zpatriots
חבר מתאריך 19.4.15
11867 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:05   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מדינות מערב אירופה חלשות ומחפשות לשלם פרוטקשין לאירן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
32169 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:10   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מדינות אירופה מחפשות דרכים שאיראן לא תזמר על כל מי שקיבל שוחד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
על הסכם הגרעין של 2015.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dan4ik
חבר מתאריך 26.1.14
2558 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:17   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. 100%  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה
חבר מתאריך 14.3.16
17811 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:22   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. 100+  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Starback
חבר מתאריך 21.10.15
7499 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:27   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. +1 בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צוף על המים
חבר מתאריך 14.2.18
962 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:37   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מאין הביטחון שהם קיבלו שוחד? יש לזה מקור?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
32169 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:36   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. איראן בעבר איימה לפרסם...  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
מיד אחרי שטראמפ פרש מהסכם הגרעין הם אמרו שלא כדאי לאירופאים לפרוש גם כי הם יגלו הכל על ההסכם.

אם הם סתם אמרו? אולי. אבל אין ספק שמדובר בסקנדל של הסכם שלא היה אמור לקרות ומשהו לא תקין קרה מאחורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cyber
חבר מתאריך 19.11.14
1182 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:50   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. וישראל לא משלמת פרוטקשן?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
32677 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    06:08   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. פרוטקשן מעל השולחן. כאן מדובר בשוחד לכאורה של פקידי ובכירי האיחוד האירופי.  
בתגובה להודעה מספר 30
 

זה שונה לחלוטין.
אם יתגלה שאנשי חמאס מושחתים {והם מושחתים} לא יקרה להם כלום.
אם יתגגלה שמאן דהו מהאיחוד קיבל שוחד הוא יובל לכלא.


"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו
חבר מתאריך 17.9.18
1851 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:12   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שטויות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כחול
חבר מתאריך 2.10.03
14995 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:16   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. זה הזמן לגמור את הסיפור האיראני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחרת, עוד 5 או 10 שנים, לאיראן יהיו טילים בליסטים עם יכולת גרעינית שיגיעו גם לאירופה.
ואירופה מוכיחה שלא למדה כלום מההיסטוריה.צ'מברליין היה גאה בדור המנהיגים הנוכחי, ממשיכי דרכו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
32677 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    06:10   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. הם יהיו חסינים כמו צפון קוריאה.  
בתגובה להודעה מספר 4
 


"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גיא_גיא
חבר מתאריך 13.11.17
1352 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:17   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני רגוע יותר מדי שהם מדברים שטויות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין הרבה מה להגיד חוץ משטויות.
העולם היום לא בשנת 2000, צבאות מערב יודעים טוב יותר להתמודד עם מלחמת פרוקסי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dalev
חבר מתאריך 29.12.08
7735 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:18   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ולסדאם הצבא הרביעי בגודלו בעולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ראינו כבר מה קורה למי שמתעסק עם האמריקאים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:21   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הירושימה נגמרה באסון של 60 מיליון או כמה שלא יהיה הרוגים  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
עד עכשיו מלפי 70 שנה עד היום יש שם באיזור קרינה מאוד גבוהה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:32   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. 60 מיליון (קצת יותר) זה מספר ההרוגים בכל מלחמת העולם השנייה. סביב 90 אלף אם אני זוכר נכון נהרגו מהפיצוץ  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
בהירושימה. עוד כמה רבבות בתקופה שאחרי הפיצוץ. כמובן שעוד רבים חלו במחלות שנים אח"כ, אבל אין קשר למספר שציינת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:33   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. סליחה צודק טעות נוראית שלי אבל עדיין זה מלא אבדות  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:34   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. המון. כמובן שהיום יש פצצות הרבה יותר חזקות  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:36   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כמו אם כל הפצצות שהיא לא אפילו לא קונבציונלית הרגה כמעט 100 מחבלים של דעאש מתחת לאדמה  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:36   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. שהיו באפגניסטן  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:39   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. בכל הקשור לכח האש הקונבציונלי של ארה''ב מיותר לציין שמדובר כח אש אימתני שאין שני לו  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:43   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. בעיקרון רוסיה מנסה להתחרות באמריקאים בנושא הזה ויש להם כבר נשק קונבציונלי שעובר את החלל  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
ויכול להגיע לכל מרחק בעולם אפילו לשהות בחלל עד 60 שעות שזה משהואדיר ושה בעיקרון נ'ק סודי שלרוסיה הוא קייםוממשיכים לפתח אותו ואולי בגללזה ארהב מתחרה עם רוסיה על זה ויש סנקציות בגלל החשד לנשק הזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:49   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ממה שאני זוכר תקציב הביטחון האמריקאי כ-600 מיליארד דולר, תקציב הביטחון הרוסי כ-50 מיליארד דולר  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
אין גם מה להשוות את התעשיות הביטחוניות, הפרטיות ואת רמת האקדמיה והאקדמאים.

בכל מקרה נשקים שעוברים בחלל יש לכולם (טיל בליסטי) ואני מניח שלכולם יש נשקים נגד מטרות בחלל (לווינים וכדומה). טיל כזה או אחר, גם אם ישהה בחלל או ישוגר מהחלל, לא ידביק את הפער שיש בין המדינות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:13   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. על סמך איזה מקור מידע אתה מסתמך , נראה לך שהתקציב על ייצור הנשק הסודי של רוסיה יהיה חשוף  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
לעולם ?
זה משהו פנים מדיני שאפילו אזרחי רוסיה לא ממש יודעים עליו , אסור להעלים עין מרוסיה הסובייטית , הרעיון נשאר עדיין אותו רעיון האיחוד , עכשיו קזחסטן בלארוס וקירגיזסטן חתמו על ברית פרו רוסית עם רוסיה קשור בכלכלה בצבא ובדיפלומטיה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:17   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אפשר לבצע פעולות מחקר מסוימות כדי להעריך איזה חלק מהתמ''ג רוסיה מוציאה על ביטחון. בכל המקרה המידע ודרך איסופו  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
קיים גם ברשת. יש נתונים שונים שמסופקים על ידי גופים שונים. אתם מוזמן להביט ולראות מה אתה חושב על הנתונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:47   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אני יודע על מה אתה מדבר , אבל אתה לא מכיר את רוסיה כנראה כמו שאני מכיר אותה  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
סבתא שלי הייתה סגנית המושלת של מחוז פטרבורג מהמפלגה הקומוניסטית , והיא ידעה שדברים שמאז עוד מסווגים וישנו נשק שהנאצים פיתחו אתמטוס הסילון הראשון אםלא ידעת , אתהניסויים בנשים בהריון ושינויי הגנטיקה שכיום זה נקרא הפרייה חוץ גופית זה מה שעשו הנאצים בערך הם השתמשו בנשות היהודים במקום בעכברי מעבדה
ואז גם לרוסיה היה את הנשק הזה אבלהוא היה עוד בחיתוליו , היום זה כבר מוכן לשיגור מה שנקרא מחכים למי שלוחץ ראשון על המתג האדום ..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:14   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אני אומר לך יחזור שוב הרעיון של איחוד ברית המועצות לשעבר  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
כי עדיין כולם חושבים שככה היה טוב לכולם , וככה הם היו חזקים בעיקרון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR
חבר מתאריך 2.4.12
32169 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:37   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תקציב הביטחון האמריקאי עומד השנה על 720~ מיליארד דולר  
בתגובה להודעה מספר 29
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלבן
חבר מתאריך 1.5.18
233 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    03:09   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. תצפה בזה זה באמת הולך להיותהמצב עם הכוח העולה של רוסיה ברגע שארהב רק תמצמץ לשנייה  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
https://youtu.be/0fi8_E4CDNw            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גיא_גיא
חבר מתאריך 13.11.17
1352 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:28   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הצבא של סדאם היה-הרבה-הרבה יותר חזק באופן יחסי מאשר איראן כיום.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
האיום מעיראק בזמנו היה משמעותי הרבה יותר על ישראל מאשר איראן.
הצבא העיאקי כולו יכל לעמוד במרחק של 250 קילומטר מתל אביב,
אנשים אולי שוכחים אבל יחסי ירדן עיראק הין מצויינים.
החזית המזרחית היתה מסוכנית מאד.
אחרי מלחמת המפרץ והסכם עם ירדן החזית הזאת ירדה.
עם כל הכבוד לסיכונים שיש היום על ישראל , זה אפילו לא מתקרב לסיכון שהיה אז.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוף החול
חבר מתאריך 27.3.19
750 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:37   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. לאירן אין צבא בכלל  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
יש להם הרבה פוטושופ (גרוע).
יש להם משמרות מהפכה שהם יותר בסגנון של כנופיות טרור. הם חזקים בלגייס כל מיני מוסלמים סתומים או נואשים לרצוח ולמות בשבילם. הם טובים בלשלוח חוליות חיסול לאזרחים שלא מצפים להם ואין להם איך להתגונן. זו בקושי מדינה שלא לדבר על מעצמה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dalev
חבר מתאריך 29.12.08
7735 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:37   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. זולת הסיכון הגרעיני  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
שטרם התממש למזלנו, אתה צודק בהחלט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוף החול
חבר מתאריך 27.3.19
750 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:41   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ההתנהגות שלהם בשנים האחרונות רק מוכיחות למה חשוב לשבור אותם  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
עכשיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nyd
חבר מתאריך 12.6.02
2782 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:20   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. נכון, אבל תזכיר גם מה יש לנאט''ו?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FuNatic
חבר מתאריך 17.12.13
2546 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:25   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מביך לקרוא לישראל בשם פלסטין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בעלי הדעה הזאת טוענים כי המלחמות שפקדו את האזור משנת 2001 בעיראק, בסוריה, בפלסטין ובלבנון לא השיגו את יעדן

אותם בעלי דעה הם
 " צוותי משרד החוץ, המועצה לביטחון לאומי וגורמים בעלי השפעה בארה"ב וגם את הברית של ישראל, סעודיה, האמירויות וכן קולות אירופיים."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze
חבר מתאריך 2.4.12
12589 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:27   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. רטוריקה אירנית רגילה. איומים, ההליכה על הסף אירנית.קלאסיקה. אפס יכולות של צבא פרימיטיבי ומאותגר כלכלית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
4726 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:29   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אלף לילה ולילה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוף החול
חבר מתאריך 27.3.19
750 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:33   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בולשיט בריבוע בחזקת 100  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נמאס לי שמנסים להציג את פחי הזבל עם החיתולים וחולצות מאו כאילו הם איזו אימפריה ומעצמה. הם לא! המדינות היחידות שהם יכולים לערער ולהרוס זה מדינות שממילא חרבות, לא יציבות ובכאוס מסויים - סוריה, לבנון, תימן, עירק וכו'. הם טובים בטרור. הם פחדנים שמשתמשים ב- ומסתתרים מאחורי כל מיני פלאחים שהם משלמים להם דמי כיס כדי להיטחן ולרצוח בשבילם.
ולפני שמישה ויגיד שאני מזלזל בהם ומשתחצן - לא, אני לא מזלזל ביכולת שלהם לעקוץ ולגרום נזק אבל בואו לא ננפח את הפרעושים האלה לגודל של פיל.
באשר למדינות מערב אירופה, הן לא צריכות את משמרות הטרור לערער ולהרוס אותן, הן עושות את זה לבד יותר טוב מכל מה שמישהו אחר יכול לעשות להן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו
חבר מתאריך 2.8.18
6629 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    00:46   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אירן עוד יחריבו את כל העולם אם תהיה מלחמה. הם אולי לא חזקים, אבל יש להם כח טילים חזק מאוד. גם אירופה תיפגע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Jay
חבר מתאריך 8.2.16
3411 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    01:12   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. חלום שלי לראות תקיפה ישראלית בזמן תהלוכה צבאית של החיזבאללה = להשמדת 80% מהארגון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המיותר הזה בתוך שניות.

להוריד פצצות מצרר, דלק ושאר ירקות על מנת לגרום לשטיח של אש שישמיד את התהלוכה על הנוכחים בה ואז לצאת למתקפה יזומה שתפקידה להשמיד את ה20% הנותרים ואת המילואים שינסו להילחם.

הפואנטה היא שלא יהיה מי שילחץ על כפתורי השיגור מרחוק כי כולם היו בתהלוכה והם מתים.

אם מישהו חכם בצה״ל אז כשיחליטו להשמיד את החיזבאללה, ככה יעשו את זה.

שמישהו יעביר את זה לרמטכ״ל ולמר ביטחון...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
neoray
חבר מתאריך 2.6.15
2393 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    03:33   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. זהה לחלום של אחמד  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
לתקוף את הדגלנים על הר הרצל בערב יום העצמאות.
התקיפה בעופרת יצוקה על שוטרי החמאס היתה מקבץ נעים לאגו הפגוע ,אבל לא ממש מוטט את החמאס (שרובו ככולו פועל בתוואי תת קרקעי )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון
חבר מתאריך 10.4.16
32677 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    06:05   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. לא מסכים. אם אירופה תפגין נחישות היא לא 'תופל' בידי אירן.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

גם רוסיה שחזקה עשרות מונים מאירן לא מעזה לפגוע במדינות נאטו.
ברור שאם האירופים יפגינו רפיסות הם יחוו פגיעה קשה,לא התמוטטות.
כי המפתח לנצחון כולל שני מרכיבים בלבד-
עוצמה צבאית {וכלכלית} ונחישות.


"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלף כרמל
חבר מתאריך 21.2.19
1306 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    06:20   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. כלל גדול - למי שמרבה בלהג, אין אקדח טעון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ומכל מקום, אסור לזלזל באוייב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רובי news
חבר מתאריך 28.7.15
4709 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    07:35   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. לקחו עכבר ועשו ממנו נמר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ניראה לי שמישהו קצת נסחף אם היכולת של האירנים.

אין ספק שזו בעיה שצריכים למגר לפני שהיא תיהיהי בעיה קשה אבל מפה ועד להפיל מדינות הדרך רחוקה וארוכה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כונן
חבר מתאריך 6.5.12
11084 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    07:50   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אירן היא נמר של נייר .נמושה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כמו שהביא אתמול כאן משהו דעה מעניינת.אירן פחדנית.רמאית.ושקרנית.היא משתמשת בחיזבאללה .בחותים בתימן.ובעוד כוחות בעקיפין מול הכוחות האמריקאים .לא מגיבה על תקיפות לכאורה של ישראל על אדמת סוריה ולא מזמן הייתה כתבה על מצעד הטילים שניראה מבויים.בקיצור כלב בעור של אריה .לא מזלזל אבל לקחת כל דבר בפורפורציה .


"אדם שלא היה שמאלני בצעירותו הוא חסר לב, אדם שלא הפך לימני עם השנים הוא חסר מוח"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3
חבר מתאריך 16.5.19
398 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    09:53   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אכן מלחמה מלאה זה כנראה גוג ומגוג שכולם שמעו עליו....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועל ישראל והמערב להתכונן אליו שלא יגידו לא היינו מוכנים מספיק......            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
salo
חבר מתאריך 11.10.15
1655 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    09:55   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אני מכיר כמה אנשים שאחרי החמין של שבת חושבים שיש להם ארסנל שיכול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
להפיל כמה מדינות.
זה לא אומר שבאמת יש להם...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם
חבר מתאריך 15.1.15
17903 הודעות
יום רביעי י''ז באייר תשע''ט    11:22   22.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נראה מאמר מטעם..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אירן מאד לא חזקה בעיקר כלכלית
צבא מיושן, חיל אויר פגום,
את העירקים לא הצליחו לנצח.. ורוב מערכות הנשק שלהם לא השתפרו מאז            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות