גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #553503 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 553503        
יחיעם
חבר מתאריך 17.4.19
835 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    06:47   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קבוצת אנשי חינוך יוזמת: אוטונומיה שתגן על הזרם הממלכתי מפני המדינה  

 
  
ההתארגנות פועלת לעיגון בחוק של הקמת מועצה חינוכית עצמאית לחינוך הממלכתי. פעילי היוזמה מבקשים להחזיר לתוכנית הלימודים ערכים הומניסטיים וקוראים למורים להצטרף


24.05.2019 04:16
אור קשתי התראות במייל
אנשי חינוך יוזמים התארגנות חדשה שתפעל להגן על בתי הספר הממלכתיים מפני התערבות דתית ולאומנית של משרד החינוך. מובילי היוזמה מבקשים לעורר ולכוון התנגדות של ועדי הורים וראשי רשויות שייאבקו על זכותם להשתתף בקביעת תוכנית הלימודים בבתי הספר, לצד דרישה להשוות את מעמד הזרם הממלכתי לזה הדתי ולעגן בחוק אוטונומיה פדגוגית, כולל מועצת חינוך עצמאית. על סמך הניסיון שנצבר בהתארגנויות חילוניות שהצליחו בשנים האחרונות לצמצם את ההשפעה של עמותות דתיות, נדמה כי היעד הראשון הוא בר השגה, בעוד שהשני מחייב מאבק ציבורי ארוך טווח. התגייסות של ראשי ערים, למשל רון חולדאי בתל אביב, עשויה להיות משמעותית.

בדומה ליוזמות המחאה שהתארגנו השבוע — של שופטים בדימוס, עורכי דין פרטיים ומרצים למשפטים ברחבי הארץ — העילה המיידית, הדחופה, של התארגנות אנשי החינוך היא הפגיעה שמובילה הממשלה שבשלבי הקמה במערכת המשפט, ובכללה עיקור בג"ץ וחקיקה פרסונלית. ואולם, ההקשר רחב יותר ומתייחס גם למסירה הצפויה של משרד החינוך לנציג רשימת איחוד מפלגות הימין. רפי פרץ לא צריך להוביל מהפכה. זו כבר איננה נדרשת. תחת השרים גדעון סער ונפתלי בנט למד משרד החינוך להתיישר לימין והפנים את רוח המפקד. לא מדובר רק בשכתוב אגרסיבי של ספרי לימוד (כמו במקרה של מקצוע האזרחות) או שליחת ארגונים דתיים לפעול בבתי ספר חילוניים, אלא בצמצום מתמיד של מרחב השיח המותר: מוטב שלא לדבר על פוליטיקה, להרהר על המציאות או לבקר את השלטון שמעצב אותה. מי שחורג נקרא לסדר, לעתים גם מפוטר.

בין פעילי היוזמה — "מחנכים לדמוקרטיה", בשמה הזמני — הפרופסורים נמרוד אלוני, יורם הרפז, דני בר־טל ומרדכי קרמניצר (המשמש כפרשן המשפטי של "הארץ"), ד"ר ריקי טסלר וד"ר מוחמד עיסאווי, מיכל שליו־רייכר מהפורום החילוני ועוד. כן משתתפים מורים ונציגים של התנועה הקיבוצית וכמה ארגונים אזרחיים. "יש רגעים שבהם ישיבה שאננה על הגדר כמוה כהסכמה שבשתיקה עם הרס הבית המשותף", נכתב בטיוטת מסמך היסוד, "אנחנו רואים כיצד מהלכים דומים מתקיימים בימים אלה בטורקיה, הונגריה, פולין ומדינות אחרות. המשותף לכולן שהן נשענות על שלטון הרוב כביטוי בלבדי של משטר דמוקרטי, אך רומסות ברגל גסה את זכויות האדם, השוויון האזרחי, חופש הביטוי, הפרדת הרשויות ועצמאות בית המשפט העליון, מבקר המדינה, התקשורת, האקדמיה והיצירה האמנותית".

לא יהיה נכון להפריד בין שתי החזיתות, זו שתתנהל בספרי החוקים וזו שתיכנס לבתי הספר. עקרונות מגילת העצמאות וסעיפי חוק החינוך הממלכתי לא עניינו את שר החינוך היוצא, ונראה כי יחייבו עוד פחות את מי שיחליף אותו. למרות ששני שלישים מהתלמידים, יהודים וערבים, לומדים תחת החינוך ממלכתי, המבנה הקיים של מערכת החינוך מאפשר לנציג קבוצת מיעוט לקבוע במידה רבה את אופי החינוך שיקבל הרוב. לעומת זאת, איש לא מערער על האוטונומיה החינוכית של הזרם הדתי והנחשול החרדי. רק עצמאותם מקודשת. מבחינה זו, הדרישה שגם הזרם הממלכתי, על שני מרכיביו, יהיה זכאי לעצב את החינוך של ילדיו נראית צודקת. הגינות בסיסית.

"אנחנו צריכים עצמאות פדגוגית כדי שנוכל להגשים את הדרך החינוכית שלנו ולא להיות שבויים בידי שרי חינוך מהממלכתי־דתי, שמכתיבים בעלי תפקידים ועקרונות מנחים זרים", אומר אלוני, פרופסור לחינוך במכללת סמינר הקיבוצים. "מול עקרונות כמו עליונות ההלכה על הדמוקרטיה, הדרת נשים או צנזור מחשבה חופשית, צריך לתרגם לבתי הספר חזון אחר, המדגיש למשל את המוסר ההומניסטי של כבוד האדם ושוויון ערך האדם, התרבות הדמוקרטית, חיים משותפים של יהודים וערבים ועוד. שהדתיים יהיו בדרכם, ולנו יאפשרו את דרכנו".

"לא פשוט להתניע פעולה פוליטית של מנהלים, מורים ותלמידים", מוסיף הרפז, פרופסור לחינוך במכללה האקדמית בית ברל, "מעצם טבעו, החינוך הוא שמרני. רק מעטים מנסים לשנות את מדיניות המשרד או בית הספר. המטרה שלנו היא שאנשי החינוך ילכו נגד ההיגיון הפנימי הזה, ויצטרפו לכוחות נוספים שמנסים להחזיר את החברה בישראל למסלול דמוקרטי. הבנו שאין ברירה אלא לפעול לעצמאות החינוך הממלכתי־חילוני". לדברי בר־טל, פרופסור בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב, "היו שרים שראו בחינוך הדתי את המודל לאיך הזרם הממלכתי צריך להתנהל. המשמעות היא פגיעה קשה בערכים שלנו. לא צריך להמציא שום דבר: רק שיישמו את עקרונות מגילת העצמאות ומטרות חוק החינוך הממלכתי".

לדברי שליו־רייכר, "רק שילוב של כוחות דמוקרטיים יוכל לבלום את המגמות האנטי דמוקרטיות שתגביר הממשלה הבאה. החיבור בין האקדמיה לשטח, בין בעלי ניסיון רב במערכת החינוך לחברים בארגוני החברה האזרחית, מבטיח אמירה אידאולוגית־ערכית שציבור גדול צמא לה". ד"ר עיסאווי, ראש מכללת אלקאסמי בבאקה אל־גרבייה, עמד לפני כעשר שנים בראש ועדה ציבורית שהגישה למשרד החינוך דו"ח מפורט לחיזוק החיים המשותפים. המלצותיה נקברו. "יש הצדקה מלאה לאוטונומיה של החינוך הממלכתי העברי, ובמקרה של הזרם הערבי על אחת כמה וכמה", הוא מוסיף.

הממשלה הבאה והכנסת החדשה לא צפויות להיענות לדרישה לאוטונומיה חינוכית — לא בחינוך העברי ובוודאי שלא הערבי. מסתמן שעד שמאבק ציבורי בנושא יבשיל, אם בכלל, נדרשת דרך אחרת. הניסיון של ארגונים כמו הפורום החילוני ויוזמות חילוניות אחרות ברשויות המקומיות עשוי להתברר בעל ערך. מעטים דמיינו לפני שנתיים־שלוש את האפשרות שתלונות הורים על הדתה בספרי לימוד יזכו להקשבה מצד מנהלים ומורים או שקבוצה נחושה תצליח להרחיק עמותות אורתודוקסיות מבתי הספר הממלכתיים. לכן, היוזמה החדשה תיבחן פחות בניסוח הצהרות ויותר בעידוד יוזמות מקומיות — של מנהלים ומורים, הורים ועמותות — ובחיבור ביניהן ועם אוניברסיטאות, מכללות להוראה ותנועות הנוער. אפשר רק לדמיין את תגובת משרד החינוך לסירוב של כמה עשרות מנהלים להתערבות פסולה בחינוך הממלכתי.

מרכיב מרכזי בהתנגדות שמור לראשי רשויות מקומיות — קיבוצים וערים עם ייצוג משמעותי של ציבור ליברלי. חוק חינוך ממלכתי מ–1953 מכיר באפשרות של "תוכנית השלמה לפי דרישת הורים" בבתי הספר, שהרשות המקומית נושאת במימונה. לדברי עו"ד יעל כפרי מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, בחוק אין כל הגבלה על היקף תוכניות כאלה או התייחסות כלשהי לתוכן שלהן. ממילא, לא מעט רשויות מקומיות פועלות כך כבר כיום, בהתאם לסדר העדיפויות המקומי. המשמעות היא שבשנת הלימודים הבאה יכולה מועצת העיר לממן שעות לימוד נוספות, מעבר לתוכנית הליבה, אשר יוקדשו למשל לחיזוק הדמוקרטיה והחיים משותפים. למעשה, תל אביב־יפו כבר עושה זאת. אחריות לוקחים, לא תובעים.

פעילות־נגד דמוקרטית כזאת מציעה אופק אחר, שונה מרעיונות על נטישת המסגרת הממלכתית. "אנחנו תומכים בכל יוזמה שתגביר את החינוך לחילוניות ודמוקרטיה", אומרים בפורום החילוני, שחברים בו חלמו בעבר על הקמת זרם חדש ונפרד. "החינוך הממלכתי שאנחנו נאבקים עליו מחויב לחברה דמוקרטית, ליברלית והומניסטית. אסור לו להפוך לחינוך סקטוריאלי, כמו החינוך הדתי־לאומי או החרדי", אומר פרופ' הרפז.

זמן לשתוק
בתחילת השבוע, ככל הנראה בתגובה לדיון ער מדי בקבוצת הפייסבוק הסגורה של המורים לאזרחות, פרסמה האחראית על המקצוע בחינוך הממלכתי, עינת אוחיון, אזהרה יוצאת דופן. "קומץ של חברים מנצל את הבמה להצפה של דעותיהם הפוליטיות, על מנת להכעיס ולהתריס", כתבה, "אין זה המקום! חל איסור מוחלט על שימוש בפלטפורמה זו של המשרד לשם קידום עצומות על גווניהן השונים". אוחיון מונתה לתפקיד על ידי בנט, והחליפה את המפקחת הקודמת שפתחה את קבוצת הפייסבוק כחלק ממדיניות מוצהרת של שיח פתוח בין מורים מכל המגזרים. דיונים כאלה, מיותר לציין, כמעט ולא מתקיימים בחינוך הדתי. זמן לשתוק.

"תמוה בעיני האיסור על שיח פוליטי בקבוצת מורים לאזרחות, כי זה הלוז של המקצוע", כתב בתגובה מורה לאזרחות. אחר הוסיף: "כמורים שאמורים להיות שגרירי הדמוקרטיה וערכיה בבתי הספר, אנחנו צריכים להגיב לתהליכים לא דמוקרטיים שמתרחשים כאן. בנושא שלטון החוק ומלחמה בשחיתות שלטונית, כולנו צריכים לומר באופן ברור שיש דברים שאסור לעשות... אנחנו צריכים להקנות את הערכים הדמוקרטיים לתלמידים ולמחות נגד מי שפוגע בהם, ולא להתעסק רק בשאלות טכניות כמו 'עד מתי אפשר להגיש את ציוני מטלת הביצוע'".

אין ספק שהדיונים כפי שהתפתחו בקבוצת הפייסבוק היו פוליטיים, מימין ומשמאל. ואולם, גם השתקתם היא מעשה פוליטי. נדמה כי אוחיון (ומי שמינה אותה) מעדיפה שלא לעסוק במציאות שמסביב, על תהליכיה השונים. ואולי המטרה היא אחרת: התמקדות בצדדים הטכניים — של קבוצת הפייסבוק ובהקשר רחב יותר של לימודי האזרחות — היא הדרך הבטוחה להשניא את המקצוע ואת הדמוקרטיה על הדור הבא של המצביעים.

https://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.7280429              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מיעוט שולי וצעקן ששולט בעיקר בעיתון הארץ וממומן ע''י גרורות הסרטן של הקרן לישראל חדשה אבן מאסו 24.05.19 06:49 1
     התארגנות עויינת, שמטרתה למחוק את רוח היהדות ממערכת החינוך (בדרכם של יוסי שריד JackAren 24.05.19 07:19 7
         ריקי טסלר ושות'...הקרן החדשה בהיסטריה מוחלטת . פוסטמודרני 24.05.19 07:54 14
             שכחת את מרדכי קרמניצר מהמכון הישראלי ל''דמוקרטיה'' gardner 24.05.19 12:14 40
                 ''אזרחות'' היא שטיפת מוח שמאלנית במסוה ערכי. לסלק ''מקצוע'' זה מהחינוך. עוזי 24.05.19 13:02 46
     לא מיעוט כמו שנדמה הלטאה 24.05.19 09:24 36
         החילונים האלה (לא המסורתיים) הם בסביבות ה8 אחוז מהמדינה gardner 24.05.19 12:14 41
     רוב. ולא מיעוט. ZOG 24.05.19 11:42 37
         וזה לא קורה? אתה רואה שמערכת החינוך דוחפת ילדים להיות דתיים? gardner 24.05.19 12:14 42
         מזו אוריינטציה חילונית? vrs 24.05.19 13:09 48
  ''להגן'' על החילונים מפני תכנים דתיים זה טוב... כי לא דמוקרטי שיכניסו להם תכנים שלא כרצונם קונטרס הספקות 24.05.19 06:55 2
  12 השבטים ראש דשא 24.05.19 06:57 3
     מצויין שיקימו בתי ספר נפרדים צפוני1 24.05.19 07:05 4
         נעלם והלכה המדינה bazooka 24.05.19 07:12 5
             המדינה יכולה להעלם אעופה אשכונה 24.05.19 07:32 11
                 תתביש. בוגד. רוצה לחזור מגוז 24.05.19 08:25 23
                     גרמניה הנאצית כבשה חלקים עצומים מאירופה. מה גורם לך לחשוב יהודי ישראלי 24.05.19 09:05 34
                     האמת, לדעתי, באמצע. ואני אומר את זה כציוני בן ציוני בן ציוני avin 24.05.19 11:46 38
                     העם היהודי וכל יהודי שהוא שומר תורה ומצוות באמת אינו חש בפחד vrs 24.05.19 13:21 54
             ח שמע, שאול 24.05.19 08:12 18
                 סליחה מה זה הניסוח הזה? bazooka 24.05.19 08:29 25
                     לא כתבתי שאתה תעלם... צפוני1 24.05.19 08:43 26
                         תודה על ההבהרה bazooka 24.05.19 09:01 32
                     ועל זה עניתי לך אדון שאול 24.05.19 12:44 43
                         אוויר חם ונפוח bazooka 24.05.19 12:55 45
                             ודאי שאתה מתעב קיצוניים שאול 24.05.19 13:12 50
                                 תכירו זה שאול שיודע ש״כל מי שחושב אחרת ממני הוא קיצוני״ כלשונו bazooka 24.05.19 13:19 53
             אלו שאתה מצדד בהם, רובם כבר עברו ל L.A או לברלין, יהודי ישראלי 24.05.19 09:03 33
  החרדים החילונים. אין הבדל חוץ מזה שהקבוצה החדשה קיצונית בהרבה מכל קבוצה חרדית צללפון 24.05.19 07:13 6
     אין בעיה שיקימו רשת עצמאית צפוני1 24.05.19 07:20 8
         אתה מזכיר לי נשכחות מהילדות הלטאה 24.05.19 08:47 28
             תבדוק שוב שאותם אנשים שכתבו זאת בהארץ צפוני1 24.05.19 08:52 30
             לא הבנת. הרעיון הוא עמוק יותר. יהודי ישראלי 24.05.19 09:00 31
                 אתה טוען שחילונים לא פועלים מתוך אידיאולוגיה? הלטאה 24.05.19 13:06 47
                     חלילה! אני חושב שללא אידאולוגיה יהודים יקרים שאינם שומרי מצוות יהודי ישראלי 24.05.19 13:10 49
                 אגב מה רע בלזנוח מסורת ולהתבולל? למה זהות זה חשוב? avitano 24.05.19 13:14 51
                     ברור לי שמי שעבורו 'יהודי' זה רק מי שרדפו אותו ללא מהות בפני עצמה, יהודי ישראלי 24.05.19 13:21 55
  מיעוט ששולט בשיח הציבורי בגלל שיש להם תקשורת מחבקת יאיר צרפתי 24.05.19 07:27 9
  נו... שירגישו קצת מה שמרגישים חלק מהציבור הדתי. shabor 24.05.19 07:28 10
  גם היום הם יכולים לפתוח בית ספר מוכש''ר מאמנת 24.05.19 07:41 12
  הפסקתי ב''אנשי חינוך'' ריפרפתי למטה וראיתי ''הארץ'' מטפיסי 24.05.19 07:52 13
  נו, כבר יש רשימה, עכשיו רק להרחיק אותם כמה שאפשר מהילדים nitzan 24.05.19 07:56 15
  שוב אתם?? סתם אחת 24.05.19 08:00 16
  אם יקרה, זו תהייה הזדמנות פז לניקוי ארוות במערכת החינוך. אפשר לפטר כאלו למרות הקביעות. זבוב על הקיר 24.05.19 08:00 17
  נשמע מצויין בחלם 24.05.19 08:16 19
  כל כך הרבה מילים, בשביל לומר: רוצים לחסל, את המדינה היהודית? מהיהודים 24.05.19 08:16 20
  איזה יופי. איפה מזמינים גם כתבה מלטפת ומקדמת אג'נדה של בודדים צווחנים? נאמן למקור 24.05.19 08:20 21
  שיעשו מה שהם רוצים, רק שיקימו גוף עצמאי-חילוני בבב 24.05.19 08:22 22
  כל עוד למדו את שירי דוד שמעוני, הכל היה בסדר. עכשיו הם קופצים? אלף כרמל 24.05.19 08:27 24
  אני אוהב שמה שלא נח - לא דמוקרטי. ורד הרים 24.05.19 08:45 27
  ואני ישבתי שחלק מרעיון הדמוקרטיה הוא פלורליזם שמאפשר קבלת דעות שונות... יהודי ישראלי 24.05.19 08:50 29
     פלורליזם הוא במשמעותו המילולית ״ריבוי״. ריבוי דעות, ריבוי קהילות זה מצויין. אבל הלטאה 24.05.19 09:22 35
  עוד קבוצה של שמאל קיצוני, אנטי יהודי ועם סממנים של אנטי ציונות ואנטי ישראליות עמוד האש 24.05.19 11:56 39
  אז מה ממלכתי פה?! זה חינוך עצמאי כמו של החרדים. אמור מעתה: חרדים דתיים וחרדים לא דתיים. מירו 24.05.19 12:47 44
  קיצוניים 27סוט 24.05.19 13:15 52
  יפה, צריך לאפשר להם ולחזק אותם סטטיסטיקאי 24.05.19 13:38 56

   
   
אבן מאסו
חבר מתאריך 13.3.08
4425 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    06:49   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מיעוט שולי וצעקן ששולט בעיקר בעיתון הארץ וממומן ע''י גרורות הסרטן של הקרן לישראל חדשה  
בתגובה להודעה מספר 0
 

עדיין לא ירדו לברלין?


נר לאחד, נר למאה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren
חבר מתאריך 16.1.09
8427 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:19   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. התארגנות עויינת, שמטרתה למחוק את רוח היהדות ממערכת החינוך (בדרכם של יוסי שריד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ויולי תמיר).
וכמובן, העיתון העויין "הארץ" משמש להם שופר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוסטמודרני
חבר מתאריך 3.9.18
4450 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:54   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ריקי טסלר ושות'...הקרן החדשה בהיסטריה מוחלטת .  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


ישראל בחרה דמוקרטית. סוף להפיכה השיפוטית. תוחזר הדמוקרטיה!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gardner
חבר מתאריך 29.7.14
5092 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:14   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. שכחת את מרדכי קרמניצר מהמכון הישראלי ל''דמוקרטיה''  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
נמרוד אלוני (בן של שולמית)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוזי
חבר מתאריך 28.2.19
560 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:02   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. ''אזרחות'' היא שטיפת מוח שמאלנית במסוה ערכי. לסלק ''מקצוע'' זה מהחינוך.  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
בעל תקופת הגרוש המרושע של היהודים מחבל קטיף וצפון השומרון, מורי האזרחות עסקו בשטיפת מוחות התלמידים לתמוך במעשה המרושע הזה שנוגד את כל העקרונות היפים שבהם הם מנפנפים.

אף מורנ ךאזרחות לא קם כמו איזה אמיל זולה נגד הרישעות!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלטאה
חבר מתאריך 14.4.19
302 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:24   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. לא מיעוט כמו שנדמה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
כשהחילונים יבינו שהקרקע בוערת והנה מה שהזהירו ממנו עשורים סוף סוף הגיע, אתה תראה שהם לא מיעוט קטן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gardner
חבר מתאריך 29.7.14
5092 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:14   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. החילונים האלה (לא המסורתיים) הם בסביבות ה8 אחוז מהמדינה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZOG
חבר מתאריך 19.9.16
4191 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    11:42   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. רוב. ולא מיעוט.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
כחילוני אני מעוניין שילדי ילמדו תכנים המתאימים לתפיסת עולמי.
גם תנך ותושבע וחגי ישראל, כפי שאני למדתי, אך באוריינטציה חילונית.
אם זו זכותו של המיעוט למערכת חינוך משלו הבנוייה על ערכיו, וודאי שזו גם זכותו של הרוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gardner
חבר מתאריך 29.7.14
5092 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:14   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. וזה לא קורה? אתה רואה שמערכת החינוך דוחפת ילדים להיות דתיים?  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
אני רואה את ההיפך המוחלט. כמורה, התכנים שמשרד החינוך דוחף הם הרבה יותר ערכים הומניסטיים וגלובליים, על חשבון ערכי מסורת, משפחה וזהות לאומית.

אני יכול להציג דוגמאות למכביר של מערכי שיעור שמשרד החינוך מעלה לזמנים שונים שנפשי מתפלצת כל פעם מחדש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vrs
חבר מתאריך 2.1.08
3328 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:09   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מזו אוריינטציה חילונית?  
בתגובה להודעה מספר 37
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.05.19 בשעה 13:51 בברכה, vrs
 
הייתי שמח שלאדם שינסה להסביר מזה, בהקשר של יהדות, ולא יראה לקהל הרחב שהוא בור( מחילה על הבוטות) ואני לא סתם מתבטא ככה, כי זה פשוט העקירה החירוגית שמערכת חינוך ששאבה מים ממקורות קומוניסטים רצתה להנחיל .
קומוניסטים זה קבוצת האמת ריקה
יהודים ללא תורה ומצוות = קבוצת האמת ריקה, וזה לא קשור לרצון שלי לאהוב כל יהודי באשר יהודי ולכבד כל אדם באשר הוא אדם, אני מדבר עם עצם הזהות, הציונות הסתה להפריד את הדת מהלאום, אבל זו פשוט גם בורות לשמה

אנחנו קיבלנו עסקת חבילה שמכילה את הכל, במעמד הר סיני, זוהי הלאומיות או הזהות או דת או מה שלא תקראו , זה מחובר באופן שלא ניתן להפריד, כל מה שיש לאדם יהודי( ישראל) הוא מהניגזרת של המעמד שהיינו בו,אפשר לחלוק עלי , אבל שוב אם אנו מדברים על הוכחות, העם היהודי קיים 3332 שנים ולעולם לא ימוש, ממלכות נופלות וקמות , הכל מתחלף אבל הוא נשאר , בדומה לדברים שכתב טולסטוי.

העניין הוא שלעולם לא תמצא יהודי שלא שומר תורה ומצוות שזרעו עומד ונשאר כדרכו של ״הראשון בחבורה״ , לעולם לא תמצא יהודי חילוני שסבא / רבא שלו היה גם, לעולם לא תמצא אדם שיגיד לך שהוא יהודי כי סבא רבה רבה שלו היה שחקן תאטרון בגרמניה לפני 200 שנה. בן גוריון קרה לזה ״ויטמין ״ כי פחד מאד להוציא את המילה , אבל אנחנו עם ״האמונה״, שהיא אגב הכח הכי חזק שיש .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
367 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    06:55   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ''להגן'' על החילונים מפני תכנים דתיים זה טוב... כי לא דמוקרטי שיכניסו להם תכנים שלא כרצונם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל להחליט לדתיים מה הם ילמדו זה דמוקרטי...

הטאקט נשרף אתמול עם שדות הקוצים?...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
7846 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    06:57   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. 12 השבטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני1
חבר מתאריך 20.7.02
2158 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:05   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מצויין שיקימו בתי ספר נפרדים  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ממילא הם ילד וכלב
עוד דור שניים יעלמו מחיינו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bazooka
חבר מתאריך 27.3.19
99 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:12   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. נעלם והלכה המדינה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
נעלם וגם אתם תעלמו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אעופה אשכונה
חבר מתאריך 5.3.18
758 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:32   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. המדינה יכולה להעלם  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
העם היהודי לא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגוז
חבר מתאריך 11.5.18
53 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:25   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. תתביש. בוגד. רוצה לחזור  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
למצב של היהודי הגלותי ללא משענת שמפחד ומגיף תריסים מכל רעש בשוק, הנתון לחסדי אומות העולם שגם כשדוחפים אותך לתא גז רעיל הם מסתובבים לצד השני?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:05   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. גרמניה הנאצית כבשה חלקים עצומים מאירופה. מה גורם לך לחשוב  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
שאם הייתה מדינה יהודית, היא הייתה מצליחה להילחם ועוד בהצלחה נגד מכונת המוות הגרמנית?

ברור שזה מבורך שסופסוף אנחנו בארץ ישראל. אל עדיין, אין טעם להתנשא...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6612 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    11:46   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. האמת, לדעתי, באמצע. ואני אומר את זה כציוני בן ציוני בן ציוני  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
לא הייתי רוצה לחיות בעולם בלי מדינת ישראל. אני לא יכול לשכוח איך אמר לי פעם עולה חדש מרוסיה: "אתה לא יהודי". התעלפתי ממה שהוא אמר עד שהבנתי שהוא אומר שאני לא הולך כפוף ונחבא אל הכלים.

מצד שני, אי אפשר להתווכח עם השרידות המוכחת של הפיזור, ההסתגרות, והכפפת הראש.


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vrs
חבר מתאריך 2.1.08
3328 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:21   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. העם היהודי וכל יהודי שהוא שומר תורה ומצוות באמת אינו חש בפחד  
בתגובה להודעה מספר 23
 

כי יש לו על מי להשען , כי הוא יודע מה תכלית הבריאה , כי הוא חיי אותה מהרגע שהוא מקבל דעת עד הרגע ששופכים את הכף חול האחרונה .

דיברת על ה״שואה״? כמובן שלא ילמדו אותך במערכת החינוך על יהודים שומרי תורה ומצוות בחורבן יהדות אירופה , עשרות רבות של עדויות , על איך גדולי התורה התייחסו לנאצים שניה לפני המיטה, הם אפילו לא נתנו אליהם יחס,
וכל עדות מדהימה יותר מהשניה , אבל אתה חיי במערכת חינוך, שמייסדיה דגלו בערכים של השמדת היהודי הגלותי , אוכל להמליץ לך לקרוא על איך אותם אנשים שחלקם אתה מעריך מאד , התבטאו כלפי יהודי השואה, וכלפי אותם ״אבק אדם״ , והמוטיב הזה חוזר רבות בספריהם .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שאול
חבר מתאריך 13.10.09
15834 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:12   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ח שמע,  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
תתכופף רגע..
תסתכל טוב טוב על איזור הישבן, תראה אם בוקע משם אור חזק ומסנוור..
אם לא, כנראה שהשמש לא זורחת משם.

שרדנו אלפי שנים בלעדיכם, נשרוד עוד עוד כמה..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bazooka
חבר מתאריך 27.3.19
99 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:29   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. סליחה מה זה הניסוח הזה?  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  

הבן אדם כתב שאנחנו ״נעלם״ ועניתי לו. אנחנו לא נעלם אבל אם כן נעלם אז כל מי שפה יעלם ביחד איתנו.
לא התכוונתי שהעם היהודי יעלם יה גאון שהשמש לא זורחת לו מהתחת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני1
חבר מתאריך 20.7.02
2158 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:43   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לא כתבתי שאתה תעלם...  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.05.19 בשעה 08:50 בברכה, צפוני1
 
כתבתי שהשיטה של השמאל הקיצוני השולל כל איזכור למדינה היהודית ולמסורתה (לא קשור לקיום מצוות) תעלם מה לעשות תראה מה קרה לרפורמים בארה"ב ותחשב לבד מה קורה לקהילה ששוללת ילודה או מצמצמת עד מאוד ...
לעומתה הקהילה המסורתית שהיא בעד המשפחה ובעד ילדים מתרבה בקצב גדול

וסליחה עם נפגעת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bazooka
חבר מתאריך 27.3.19
99 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:01   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. תודה על ההבהרה  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
עם זה אני מסכים. פשוט מהניסוח של ״ילד וכלב״ הסקתי שאתה מדבר על חילונים באופן כללי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שאול
חבר מתאריך 13.10.09
15834 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:44   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ועל זה עניתי לך אדון  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
3 אחוז שחושב שהוא אליטה כשבסהכ הוא חלק מאויר חם ונפוח שאתם לא מחזיקים פה כלום.
3 אחוזי הנאורים שמרכיבים את בגצ ואת מוסדות ה"תרבות" ו"מדעי" הרוח לא תורמים שום דבר לתחזוקת המדינה או הפרחתה.
רק יונקים בהנאה מעטיני השלטון תקציבי ענק ומייצרים המון שום דבר וקצת רעש וצלצולים.
מדינת ישראל תסתדר נהדר בלעדיכם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bazooka
חבר מתאריך 27.3.19
99 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:55   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אוויר חם ונפוח  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
אני שם לב שיש לך תמיד קונוטציות לאזור מאוד ספציפי. בדקת את העניין?
ולגבי מה שכתבת - לא יודע מאיפה הבאת את המספר הזה 3 אחוז המאוד ספציפי או על מי לעזאזאל אתה מדבר. אני חשבתי שהייתה פה הכפשה כלפי כלל החילונים וכשהובהר שלא על כל מדובר אין פה שום עניין. אני מתעב קיצוניים מ2 צידי המתרס ומאוד אשמח אם רעיונותיהם ייעלמו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שאול
חבר מתאריך 13.10.09
15834 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:12   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ודאי שאתה מתעב קיצוניים  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
כל מי שחושב אחרת ממך הוא קיצוני.
תמשיך להסתתר מאחורי מילים יפות והסברים מפותלים.
אתה קבעת שאם לא החבר'ה שעליהם מושתת הפוסט (דהיינו אלו שרוצים לכפות את ערכיהם על הכלל במסווה של ועדות חינוכיות נטולות פיקוח)
המדינה תעלם.
ועל זה אמשיך לומר לך, אתם הקיצוניים ונסתדר נהדר בלעדיכם אז תחסוך מאיתנו איומים מגוכחים שכאלה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bazooka
חבר מתאריך 27.3.19
99 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:19   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. תכירו זה שאול שיודע ש״כל מי שחושב אחרת ממני הוא קיצוני״ כלשונו  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
שאול תפסיק לחשוב ולקבוע בשבילי, תודה ושבת שלום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:03   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אלו שאתה מצדד בהם, רובם כבר עברו ל L.A או לברלין,  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
והשאר בדרך לשם.
מי שמתכחש לתורת ישראל ולמסורת עד כדי כך, לא יחזיק פה לאורך זמן. כי עם כל הכבוד לערכים שהמצאנו, יש לנו חיים לנהל...
איך אני יודע?
תגובתו של סער על התבוללותה של ביתו.
תגובתם של היורדים למשרות נוצצות בחו"ל.
הנוחות מנצחת כשהערכים הם מרגרינה שימושית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צללפון
חבר מתאריך 30.8.13
4773 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:13   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. החרדים החילונים. אין הבדל חוץ מזה שהקבוצה החדשה קיצונית בהרבה מכל קבוצה חרדית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני1
חבר מתאריך 20.7.02
2158 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:20   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אין בעיה שיקימו רשת עצמאית  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
שמאל קיצוני אנטי דתי יהודי
בעד דת האהבה האסלם

רק שישימו את זה בפרונט כמו בית ספר דתי וחרדי
וכל הורה שיבחר את הטוב לו

לדעתי יהיו להם בתי ספר קטנים שיעלמו עם הזמן בשל תרבות המשפחה שלהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלטאה
חבר מתאריך 14.4.19
302 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:47   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אתה מזכיר לי נשכחות מהילדות  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
במושב בו גדלתי, הילדים מהבתים המסורתיים היו קוראים לילדים החילוניים ״מה אתה ערבי?״ כי הם לא האמינו באלוהים. הרעיון שבו אתה לא שייך ולא רוצה דת כלל היה בלתי נתפס.
והנה תראה את ההודעה שלך - רמת שיח דומה: אם אתה חילוני ליברלי, הרי שאתה אוהב איסלאם (לא משנה שבתולדות העם היהודי, ליברל כמו חולדאי כנראה נלחם ביותר מוסלמים מאשר כל תושבי חברון היהודים ביחד).

רק שהילדים ההם היו בני 10, בן כמה אתה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צפוני1
חבר מתאריך 20.7.02
2158 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:52   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. תבדוק שוב שאותם אנשים שכתבו זאת בהארץ  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
הם סלחניים לגבי תרבות מוסלמית
וחסרי סבלנות לגבי היהדות

ותקרא שוב מה כתבתי...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:00   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לא הבנת. הרעיון הוא עמוק יותר.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
אדם שקובע את הערכים של עצמו בעצמו, מכופף אותם כשנוח לו.
דוגמא? ציונות.
ציונות היא ערך חשוב. ייבוש הביצות והקמת מדינת ישראל חשובות מאוד והם ערך חזק ויציב.
עד ש... מציעים לך משרה מכובדת בעמק הסיליקון בקליפורניה.

עוד דוגמא?
התבוללות.
העם היהודי הוא דבר חשוב, והמשכיותו חשובה מאין כמותה! כ"כ חשובה שהקמנו מדינה כדי לשמר אותה! אבל סנדרה מאסטוניה בחורה מקסימה ואני לא רואה כל הבדל בנינו.אני אוהב אותה, ולא אוותר על האהבה בשביל....
הבנת?

בהתנגשות בין ערכים לנוחות, פילוסופיית הנוחות של האדם תמיד תביא אותו אל זרועותיה בלי מאמץ.

והיהודים? הם כבר 3332 שנה לא זזו מילימטר בדתם ובאמונתם! תחת שלטון יווני או רומאי וגזרות נוראות! תחת עינויי האינקווזיציה, ופרעות שונות ומשונות, לעולם לא עזבו ולא יעזבו את דת אבותם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלטאה
חבר מתאריך 14.4.19
302 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:06   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אתה טוען שחילונים לא פועלים מתוך אידיאולוגיה?  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
זו קביעה מאוד מאוד מוזרה בהתחשב בכך שכל מדינת ישראל עומדת על הישגים והקרבות חילוניים (בראש ובראשונה).

אדם עומד ברשות עצמו, ורק אתה צריך להחליט מה לעשות עם ההזדמנות האחת לחיות שקיבלת. ירצה לעבור לעמק הסיליקון - יעבור, ירצה להתבולל - יתבולל. אני נלחם על הזכות של הילדים שלי לבחור את הדרך שלהם מתוך מקום של חופש.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:10   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. חלילה! אני חושב שללא אידאולוגיה יהודים יקרים שאינם שומרי מצוות  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
ייבשו כאן ביצות והשקיעו מנוחותם ומרצם לטובת הציונות.
אני אומר שאידאולוגיה שאנחנו המצאנו, יכולה להחזיק לא לאורך זמן. ובמיוחד שאינה יכולה לעבור דורות על גבי דורות. ולכן כשאדם בעל אידאולוגיה כמו שמעון פרס שהשקיע רבות ממרצו וחכמתו לטובת המדינה, כבר לא יכול לשכנע את נכדיו להחזיק בה.
וכפי שכתבת - אתה מחנך אותם לחופש.
חופש הוא זמן פנוי או חיים ללא עול כלשהו.זה כבר לא אידאולוגיה אלא פינוי החיים מהפרעות לאא מטרה או תוכן...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano
חבר מתאריך 27.5.13
8347 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:14   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אגב מה רע בלזנוח מסורת ולהתבולל? למה זהות זה חשוב?  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
הרבה אנשי רוח חושבים שאולי עדיף לייצר עולם אחד גלובלי שבו כולם הם כולם
ושהשבטיות הלאומית תיעלם

פילוסופים אומרים שבעתיד המאוד רחוק יתכן ויסתכלו על התקופה שלנו כ "תקופת הלאומנות" ונהיה רק פיסת היסטוריה לא מאוד מוצלחת
עם מלחמות מיותרות ושנאה לאחר

אז כבר יהיה עולם אחד שבו כולם כבר מעורבבים בדם של כולם ואין זהות אחת או דת שמבדלת וכולם פשוט חיים בהרמוניה מבחינת זכויות וחופש בחירה

זה לא בהכרח רע לזנוח מסורת
אני פשוט חושב שהאנושות כיום עוד לא מוכנה לזה תפישתית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:21   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. ברור לי שמי שעבורו 'יהודי' זה רק מי שרדפו אותו ללא מהות בפני עצמה,  
בתגובה להודעה מספר 51
 
  
או סתם טייטל גרוע שהדבקנו לעצמינו שגורם לנו לסבול כבר אלפי שנים, ברטר לי שעבורו הפיתרון להתבולל הוא דווקא מעולה!
ברור לי שמי שלא מכיר את ההווה היהודי המפואר ומתרפק על ההסטוריה הצבאית/מדינית/לאומית של העם הזה, זה לא יחזיק מים.
אבל מי שלומד את יסודות היהדות.מבין את משמעותה כדרך חיים באופן העמוק ביותר של המילה, הוא לעולם לא יחשוב אפילו לוותר על יהדותו.

החזון הפילוסופי שדיברת עליו, לא חידשת דבר.
הסעבה לגזירות אנטיוכוס על היהודים לפני מעל 2000 שנה נעוץ בדיוק בנקודה הזאת - כולנו בני אדם עם מאוויים ורצונות, בוא נתאחד ונממש את דחפינו כך עוד לא נפגע באחר ו'נהנה מהחיים'.
עם ישראל לא קיבל זאת כי הוא מכיר משהו הרבה יותר מענג, הקבה יותר משמעותי והרבה הרבה יותר עמוק מהצבת הנטיות שלי במרכז והפיכתם לעיקר. ובגלל זה עם העם היהודי זה לא הלך ב 3332 שנה האחרונות, וגם לא יעבוד בעתיד...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי
חבר מתאריך 2.4.12
48228 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:27   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מיעוט ששולט בשיח הציבורי בגלל שיש להם תקשורת מחבקת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין סיבה אחת שקבוצות קטנות כל כך תקבלנה כל כך הרבה חשיפה


הליכוד, לא ימין, לא חזק.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
18154 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:28   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נו... שירגישו קצת מה שמרגישים חלק מהציבור הדתי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אממה.... בא נראה מי יסכים להוציא מאות ואלפי שקלים בחודש רק בשביל לקבל ערכים הומניסטים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאמנת
חבר מתאריך 12.5.15
151 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:41   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. גם היום הם יכולים לפתוח בית ספר מוכש''ר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מוכש"ר-מוכר שאינו רשמי.

ולקבל 70% תקציב ולוותר על תקציבי מעטפת ודומיהם ולהשאר עם כ55%.

או לפתוח מוסד פטור, לקבל 55% מינוס מעטפת, יוצא כ30%.

בדיוק כמו החרדים.

הפתח המאפשר בתי ספר פרטיים או חצי פרטיים קיים לכל הציבור ומכוחו נפתחו בתי הספר הדמוקרטיים והאנטרוספיים.
גם החינוך הנוצרי בישראל הוא מוכש"ר, אך עם תוספת תקציב, מעבר לתקציבי המוכש"ר החרדי מכח תקנה שעברה לפני שנתיים בעקבות שתיתות רבות.

אבל הם רוצים גם חינוך ממלכתי וגם אוטונומיה מלאה.
הראשונים שירויחו זה החרדים שיבקשו 100% תקציב ואוטונומיה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מטפיסי
חבר מתאריך 2.4.12
2903 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:52   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הפסקתי ב''אנשי חינוך'' ריפרפתי למטה וראיתי ''הארץ''  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nitzan
חבר מתאריך 2.4.12
6670 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    07:56   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נו, כבר יש רשימה, עכשיו רק להרחיק אותם כמה שאפשר מהילדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 


הניצחון למתמידים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם אחת
חבר מתאריך 3.8.18
2630 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:00   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. שוב אתם??  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מדהים כמה כוח יש לקבוצה לא גדולה, בעמדות מפתח..גם אם כל העם יצביע ימין,קומץ קטן עם כסף רב כשלצידו מערכת המשפט והתקשורת, יעשה לנו את המוות...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר
חבר מתאריך 4.3.18
2017 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:00   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אם יקרה, זו תהייה הזדמנות פז לניקוי ארוות במערכת החינוך. אפשר לפטר כאלו למרות הקביעות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כמו כל עובד מדינה אחר המסרב, פשוטו כמשמעו, לבצע את עבודתו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בחלם
חבר מתאריך 2.4.12
11289 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:16   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. נשמע מצויין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
היפרדות.
הם שם אנחנו כאן


צה''ל נמצא דרך קבע בשני מצבים: מלחמה או הכנה למלחמה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מהיהודים
חבר מתאריך 9.2.09
9471 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:16   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כל כך הרבה מילים, בשביל לומר: רוצים לחסל, את המדינה היהודית?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נאמן למקור
חבר מתאריך 16.2.09
7206 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:20   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. איזה יופי. איפה מזמינים גם כתבה מלטפת ומקדמת אג'נדה של בודדים צווחנים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הרב ישעיהו רוטר ז"ל - תהא נשמתך צרורה בצרור החיים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12421 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:22   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. שיעשו מה שהם רוצים, רק שיקימו גוף עצמאי-חילוני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלף כרמל
חבר מתאריך 21.2.19
1306 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:27   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. כל עוד למדו את שירי דוד שמעוני, הכל היה בסדר. עכשיו הם קופצים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הנה שני בתים שכתב המתפקר, והייתי צריך ללמוד אותו:
אַל תִשְׁמַע, בְּנִי, אֶל מוּסַר אָב
וּלְתוֹרַת אֵם אַל אֹזֶן תַט,
כִּי מוּסַר אָב הוּא: "קַו לְקַו..."
וְתוֹרַת אֵם: "לְאַט, לְאַט..."
וְסוּפַת-אָבִיב דּוֹבְרָה כֵן:
"הַקְשִׁיבָה, אִישׁ, לְשִׁיר הַבֵּן!

לְשִׁיר הַבֵּן וּלְשִׁיר הַנִּין,
הַבָּא בְּעַד עֲרָפֶל עָב?
וּדְרֹס לְךָ שְׁבִיל, וְסוּרָה מִן
הַדֶּרֶךְ, הָלַךְ בָּה הָאָב,
כִּי לָמָה תֶחֱטָא אֶל הַדּוֹר,
דוֹר עָתִיד רָחוֹק מוּצַף-אוֹר!
על זה חונכנו...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים
חבר מתאריך 12.3.17
2587 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:45   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אני אוהב שמה שלא נח - לא דמוקרטי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עצימת עיניים מדרגה ראשונה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13619 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    08:50   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ואני ישבתי שחלק מרעיון הדמוקרטיה הוא פלורליזם שמאפשר קבלת דעות שונות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בניגוד למערכת הדתית שהיא שמרנית.
אז אם רוצים להעתיק את המודל הדתי והחרדי, למה הם עדיין נושאים לשווא את דגל הדמוקרטיה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלטאה
חבר מתאריך 14.4.19
302 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    09:22   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. פלורליזם הוא במשמעותו המילולית ״ריבוי״. ריבוי דעות, ריבוי קהילות זה מצויין. אבל  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
עדיין בסופו של דבר צריך להנחיל ערכים ואג׳נדה חינוכית. פלורליזם כמובן הוא חלק ממערכת ליברלית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוד האש
חבר מתאריך 16.12.13
2413 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    11:56   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. עוד קבוצה של שמאל קיצוני, אנטי יהודי ועם סממנים של אנטי ציונות ואנטי ישראליות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תָּאִיר כְּאוֹר יוֹם חֶשְׁכַּת לַיְלָה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מירו
חבר מתאריך 24.8.14
1033 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    12:47   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אז מה ממלכתי פה?! זה חינוך עצמאי כמו של החרדים. אמור מעתה: חרדים דתיים וחרדים לא דתיים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט
חבר מתאריך 29.11.14
11276 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:15   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. קיצוניים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי
חבר מתאריך 17.5.10
35148 הודעות
יום ששי י''ט באייר תשע''ט    13:38   24.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. יפה, צריך לאפשר להם ולחזק אותם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולצמצם להם תקציבים כמו שמצמצמים לחרדים שמסרבים ללמד את מקצועות הליבה,
היהדות היא חלק עיקרי בליבה שלנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות