גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #554424 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 554424        
Goldfinger
חבר מתאריך 21.5.19
254 הודעות
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:13   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

640 תיקים פליליים נפתחו בשנים האחרונות נגד שוטרים  

https://www.facebook.com/yedhaifa/posts/1309385865886425
640 תיקים פליליים נפתחו בשנים האחרונות נגד שוטרים

במושב מח"ש שהתקיים בכנס לשכת עורכי הדין באילת דנו בנושא מי חוקר את החוקרים. בין המשתתפים בפאנל עורכי דין מהשורה הראשונה ונציגים ממח"ש. במהלך הפאנל התפתח דיון סביב מקרה אישי שקרה לעורכת הדין תמי אולמן, בו הבן שלה הותקף על-ידי שוטרים.

מנהל המחלקה הפלילית במחלקה לחקירות שוטרים רונן יצחק: "מי שיחקור את החוקרים זה הגופים שמימלא קיימים. גופי מח"ש מבוקרים ע"י גופים שונים, כולל בתי המשפט. עבודת מח"ש מורכבת. מצד אחד להילחם ללא פשרות באלימות מצד שוטרים במיוחד כלפי אוכלוסיות מוחלשות וסובלות משיטור יתר. מצד שני, צריך לזכור, אסור למח"ש לעשות אכיפת יתר. במקום שבו נזמן שוטר לחקירה בלא חשד סביר שביצע עבירה פלילית, שכרנו ייצא בהפסדנו מאחר ושוטרים אחרים יירתעו לבצע את המשימה. מקום שבו לחקור ולעצור עד תום ההליכים נעשה זאת". לדברי יצחק, 640 תיקים בשנים האחרונות הועמדו שוטרים לתיקים פליליים. "זה לא עניין של מה בכך. חלק מהתלונות מקבלים שאינן בסמכות מח"ש. זה לא שאנחנו לא רוצים לחקור. אם צריך אנחנו הולכים לעררים נגד שוטרים. אנחנו לא נרתעים לעשות עבודתנו אבל צריך לעשותה ברגישות ובנחישות. יש מקומות שבהם מתגלה חשד לפלילים נגד שוטר אבל אנחנו הולכים לאפיק משמעתי כי הוא אפיק משמעותי ואפקטיבי. כשיש למשל חריגה מהמותר בשימוש בכוח מצד השוטר, למרות שיש ראיות שהוא חרג, אבל נעביר זאת להליך משמעתי כי צריך לזכור שזה עלול להיגמר בפיטורין".

עו"ד תמי אולמן: חזרה וסיפרה על המקרה בו התנהגו שוטרים כלפי הבן האתיופי המאומץ שלה בצורה מחפירה עד ששמעו שהוא באמת הבן המאומץ שלה... במשטרה ביקשו ממנו לוותר על התלונה נגד השוטרים, היא סירבה. זה נגמר בזיכוי השוטר. רציתי להגיש תביעה אזרחית, אבל סירבו לתת לי את החומר. זה מח"ש ואני חייבת להגיד לכם - תתביישו!

רונן יצחק: "לא אכנס לסיפור כזה או אחר, אנחנו פועלים על פי הנחיות פרקליט מידע, כולל בעניין צילום תיקי חקירה. הנתונים שמסרו כאן (ענת מהסניגוריה הציבורית), לא דומים כלל לאמת. לא דומים כלל לנתוני האמת (החזרה במקור). מח"ש מפרסמת את כל הנתונים בחוברת של פרקליטות המדינה. לעשות מניפולציה עם מספרים זה לא לעניין. אני רוצה לדבר על המהות".

הסניגורית הציבורית חיפה ענת מיסד כנען: "במח"ש לא תמצאו נתוני אמת. יש אמת מאוד סלקטיבית, מוצגת בצורה טועה ומטעה. בשנה אחתנפתחו 6320 תיקים. כמה מהם מועמדים לדין פלילי או משמעתי? 187 משמעתי או פלילי. מה קורה עם השאר? לא זוכים לשום טיפול כלשהוא, אפילו לא שיחה. זה כתב מבקר המדינה. לא אני. 90 אחוז מהתלונות במח"ש לא נחקרות. זה נתון שאי אפשר לחיות איתו. על סמך דבר כזה אי אפשר למגר את אלימות השוטרים? זה נתון מתוך מבקר המדינה 2017".

פרקליט המדינה שי ניצן: "המקרה שדיברתי עליו פגע באימון הציבור אבל האמת, ריבונו של עולם, מה יהיה איתה. אמון הציבור נפגע כי יש אינטרסנטים... כל סניגור עושה עבודתו נאמנה אבל כשיש מושב כזה מכובד ובו נאמר עדיף שלא תהיה מח"ש, זה נורא. אתם יודעים איזה אחוז שאנחנו מקבלים מהמשטרה נסגרים? 80 אחוז, כי כדי להמשיך צריך מעבר לספק סביר. רובם מחוסר ראיות, חלק מחוסר אשמה. אותו דבר עם שוטרים. בתיקים שאנחנו כן מגישים נגד שוטרים, הם הרבה יותר ניזוקים. אני לא מכיר את המקרה שהציגה עו"ד תמי אולמן, אבל בגדול ההחלטה היתה שהפעילו כוח נגד הבחור, חשבו שהוא נמלט משוטרים, כנראה בטעות, והשוטרים היכו אותו. מי שקיבל את ההחלטה הוא המשנה לפרקליט המדינה, מומי לנמברגר, הוא הגיע להחלטה כי אין מקום לדין פלילי כי השוטרים חשבו בטעות. ההחלטה היתה להעמיד לדין משמעתי. במכתב נכתב לתמי אולמן שיש לך אפשרות להגיש ערר. אני מכיר את תמי, ואני לא חושב שהיה מקום להתייאש. אולמן: שאקבל מהמשטרה את החומר, אז אגיש. שי ניצן: אני קורא לך, ואומר שאם מח"ש טעו, תגישי ערר. ואני אפילו קורא לך לעתור לבג"ץ אם אנחנו טועים, תאתגרי את המערכת. תמי לא דיברה כעורכת דין אלא כאמא שהרביצו לבן שלה. אם היו מרביצים לבן שלי, הייתי משתגע והייתי מגיש עתירה לבג"ץ במקרה הצורך. העניין הוא שאם הגישו נגדו הליך משמעתי, אי אפשר לקבל את חומר החקירה. אגב, אם תגישי ערר, אפסול את עצמי מלדון בזה בגלל אני מכיר אותך".

ענת מייסד: פעם לא מח"ש והיתה יותר אלימות במשטרה ולכן זה צריך להיאמר, אבל יש כאן פרדוקס כי יש פחות אלימות אבל גם פחות אימון במשטרה וצריך לשאול למה זה קורה? המכה הראשונה שהאזרח סופג מהמשטרה, זה אובדן אמון כל כך עמוק מהמשטרה. האכזבה היא גדולה מאוד ולפעמים זה עובר דור. אם קהילה שיש בה מקרים רבים כאלו, כמו הקהילה האתיופית, בעיניה אין למשטרה לגיטימציה לפעול. השעה הזאת היא שעת כושר טובה לקדם את חקירת השוטרים. משטרת ישראל מאוד עסוקה באמון הציבור - מצלמות וכו'. פרקליט המדינה עסוק בריענון ההנחיות שלו בנושא. זו שעה מצויינת לומר - אפס סובלנות לאלימות. לא סגירה קלה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  זוועה. אנשי אכיפת החוק. ישראל_ק 28.05.19 15:14 1
     תראה מחוז ירושלים. תראה עם מה הם מתמודדים. snoopy 28.05.19 17:47 6
  ככה זה כשהמשטרה הופכת למשטרע ביריון 28.05.19 15:15 2
  כמה תיקים פליליים נפתחו נגד פרקליטים מפרקליטות המדינה? או שכולם שם הם עדת מלאכים. Q 28.05.19 15:20 3
  ו 641 נסגרו צ'אצו 28.05.19 15:22 4
  סטטיסטיקה חלקית swedy 28.05.19 15:39 5

ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
21257 הודעות, 97 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:14   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. זוועה. אנשי אכיפת החוק.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
snoopy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.16
1820 הודעות, 16 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    17:47   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תראה מחוז ירושלים. תראה עם מה הם מתמודדים.  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
40104 הודעות, 247 מדרגים, 407 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:15   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ככה זה כשהמשטרה הופכת למשטרע  
בתגובה להודעה מספר 0

Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
30764 הודעות, 138 מדרגים, 272 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:20   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כמה תיקים פליליים נפתחו נגד פרקליטים מפרקליטות המדינה? או שכולם שם הם עדת מלאכים.  
בתגובה להודעה מספר 0

צ'אצו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.19
1051 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:22   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ו 641 נסגרו  
בתגובה להודעה מספר 0

גם זה שנפתח ברגעים אלו..

swedy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.11.15
2027 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ''ג באייר תשע''ט    15:39   28.05.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. סטטיסטיקה חלקית  
בתגובה להודעה מספר 0

כמה תיקים פליליים נפתחו מתוך כמה תלונות שהוגשו?
כמה תלונות לא נחקרו בכלל? (לא נפתח תיק חקירה)
כמה תיקים נסגרו מחוסר עניין לציבור?
כמה תיקים נסגרו מחוסר אשמה?

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות