גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #556665 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 556665        
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:31   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''הדומיננטיות של המערב וארה''ב קרובה לסיום'' פרופ' קנת' פומרנץ עושה (מאקרו) היסטוריה  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.19 בשעה 22:00 בברכה, חשדנית
 
https://www.israelhayom.co.il/article/663751
אריאל בולשטיין, ישראל היום, 6.6.19

"הסינים לא שואפים להפוך למעצמה? זה מיתוס" • פרופ' קנת' פומרנץ, "מר מאקרו־היסטוריה", שמתבונן על הרצף ההיסטורי מלמעלה - צופה את פני העתיד בראיון לרגל זכייתו בפרס דן דוד.

בשיחה עם "ישראל היום" פומרנץ, שמשמש כעת פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת שיקגו ובעבר אף כיהן כנשיא האגודה ההיסטורית האמריקנית, אינו מסתיר את הדאגה מפני מה שלדעתו מחכה לעולם המערבי, ומעל לכל למדינתו, ארה"ב, מעבר לפינה. העובדה שההיסטוריה הסינית נחשבת לתחום מומחיותו העיקרי מוסיפה לדאגה הזאת משקל, שהרי סין נחשבת למתחרה העיקרית של הציביליזציה המערבית בכלל, ושל ההגמוניה האמריקנית בפרט.

"יש הסתברות גבוהה שהדומיננטיות של המערב קרובה לסיומה, שהעולם שלנו הולך להיות רב־קוטבי, ויפעלו בו במקביל מוקדים שונים של כוח כלכלי, אידיאולוגי, תרבותי ופוליטי", צופה פרופ' פומרנץ, "אם נתמקד רק במישור הגיאופוליטי, ברור שבתוך כמה עשורים סין תהפוך למעצמה הרבה יותר משמעותית ממה שהיא עכשיו. ארה"ב לעומת זאת מקוטבת ומפולגת, והכיוון שבו היא מתקדמת אינו מעורר אופטימיות, בלשון המעטה. המוסדות האמריקניים מתערערים, וחלק מהנזק שנגרם להם אינו בר תיקון, לפחות בעתיד הקרוב".

קולות הרגעה אחדים אומרים שדווקא ההיסטוריה הסינית מלמדת שהסינים אינם שואפים להתפשט ולהכתיב את תפיסותיהם למדינות אחרות.

"מדובר במיתוס נפוץ. אם תשמיע את האמירה הזאת באוזני עמים שונים שסמוכים לסין בדרום־מזרח אסיה, הם בוודאי רק יגחכו ולא יסכימו לתוכנה. ובכלל, אם אומרים שעם כלשהו בחר מרצונו שלא להכתיב את רצונו לאחרים, כדאי לבדוק שני דברים: ראשית, אולי פשוט לא היו בידיו האמצעים לעשות זאת, ושנית, יש דרכים שונות להכתיב לאחרים את רצונך - זה יכול להיעשות באמצעות כפיית אמונות ודעות, או, למשל, באמצעות הפקת תועלת כלכלית מאחרים בלי כל כפייה רוחנית.

"מנהיגי סין מספיק חכמים כדי להבין שניסיונות התפשטות מסוימים, בוטים מדי, יולידו התנגדות, אבל זו תהיה טעות לחשוב שהם מוותרים על ההתפשטות החיצונית. ככלל, המשטר בסין רשם הישגים עצומים בעשורים האחרונים. לצד זאת, סין עומדת בפני בעיות עצומות לא פחות. סין מזדקנת במהירות, זיהום הסביבה שם נורא, המחסור במים מעמיק. כל אלה יקשו עליה להקרין את ההשפעה החוצה, ואין לדעת כיצד השלטון יגיב. לשלטון בסין השפעה אדירה על כל תחומי החיים, ובראש ובראשונה על תודעת האזרחים.

"אנשים שחיים בסין היום בטוחים שהם היורשים של ציביליזציה סינית עתיקה, אלא שזה נכון רק בחלקו. ברור שהמדינה הסינית מחנכת אותם לחשוב כך, כי זה משרת את מטרותיה. במקסיקו המדינה אינה מחנכת את התושבים לחשוב שהם הצאצאים הישירים של תרבות המאיה, אף שבשני המקומות האלה קיימת אותה מידה של קרבה גנטית בין האוכלוסייה הנוכחית לזו ששכנה שם לפני מאות ואלפי שנים".

מעבר לגבולות הזמן
פרופ' פומרנץ, שנחשב ל"מר מאקרו־היסטוריה" ולמי שבוחר להסתכל על הרצף ההיסטורי מלמעלה, מנסה להסביר במילים שלו מהי בעצם מאקרו־היסטוריה. "זה תחום שמנסה לחשוב על ההיסטוריה מעבר לגבולות המסורתיים של מדינה, לאום ואזור, ולזהות תהליכים אשר מגדירים את ההתפתחות של העולם בכללותו. במסגרת זו אנו עוסקים במגמות המשותפות לחלקים השונים של העולם - הקמה ועיצוב של מדינות, פריצות דרך טכנולוגיות שמשנות את פני האנושות, תבניות של מגפות, כיווני התפתחות כלכלית ועוד.

"אגב, דברים שמאקרו־כלכלה חוקרת לא בהכרח מתאפיינים בממדי ענק במובן של זמן ומקום. לעיתים, אירוע קטן ונקודתי כביכול יכול לחולל השפעה עצומה בכל העולם. לדוגמה, היו בתולדות האנושות מסמכים בודדים שהשפיעו על כל כדור הארץ, או סחורות מסוימות שיוצאו ממקום למקום וזמינותן הפתאומית שינתה ללא היכר את עולמנו".

האם ההקמה של מדינת ישראל המודרנית בשנת 1948 יכולה להיחשב למאורע מאקרו־היסטורי?

"בהחלט כן. נכון שלקוממיות היהודית החדשה יש קודם כל משמעות היסטורית לוקאלית עבור העם היהודי, אבל אפשר לראות אותה במשקפיים מאקרו־היסטוריים רחבים יותר כביטוי לתופעות גלובליות, הן בהקשר של דה־קולוניזציה של העולם בעקבות מלחמת העולם השנייה, הן בהקשר של פתרונות חלוקה כושלים שנכפו על ידי המעצמות הקולוניאליות, הן בהקשר של תנועת האוכלוסיות ההמונית האופיינית לימינו, שהרי העליות הגדולות לישראל הן אחד הביטויים שלה.
"אפילו עצם ההתייחסות השונה אל הופעת המדינה היהודית שאנו רואים בחלקים השונים של העולם ושילובה בתהליכי רוחב של 'המלחמה הקרה' הופכים את הדבר לחלק ממאקרו־היסטוריה. ברמה האישית, כיהודי שאמו הוברחה מגרמניה הנאצית ב'קינדרטרנספורט', איני יכול שלא לחשוב על סיפור הקמת המדינה הזאת. אני כמובן אמריקני, אבל ההיסטוריה האישית שלנו יכלה להתגלגל אחרת: כילדה שאיבדה את הוריה בשואה אמי רצתה לעלות לארץ ישראל, אבל אז היא נזכרה בהבטחה שנתנה להורים להצטרף לקרובים באמריקה, וכך עשתה".

היהירות מן השטן
אילו מהתהליכים שמתרחשים בעולמנו עכשיו ייראו בעיני מאקרו־היסטוריון שיישב בתל אביב בעוד 300 שנה מכריעים ומשני מציאות?

"אני מניח שהאתגרים הסביבתיים העומדים לפנינו כעת מתאימים להגדרה של תהליכים מאקרו־היסטוריים משני מציאות. יהיו להם השלכות ארוכות טווח על כדור הארץ כולו, והאופן שבו האנושות תתמודד עימם תקבע כיצד עמים שונים יחיו אלה עם אלה.

"הופעת הטכנולוגיות הדיגיטליות היא דוגמה ברורה נוספת לאירוע מאקרו־היסטורי שמתעצב לנגד עינינו, והדבר המעניין הוא שהוא רק מתחיל. אין לי מושג לאן הוא ייקח את האנושות, אך אין ספק שהיא תשתנה מאוד בעקבות הטכנולוגיות הדיגיטליות.

"גם ההגירה ההמונית תצוין בעתיד כמאורע מאקרו־היסטורי שמגדיר את ימינו אלה. אנשים כמובן תמיד עברו ממקום למקום, אולם לא בהיקפים הנוכחיים, וזה ישפיע על זהויות לאומיות וריבונויות. כתוצאה מכל אלה אני משער שאנחנו נכנסים לתקופה שבה כל הרעיון של מדינת לאום יתעצב מחדש. קיימת אופנה בקרב אינטלקטואלים להגיד שמדינות לאום ייעלמו ושהעולם נע לעבר מסגרות על־לאומיות, אבל אני לא חושב כך.

"כפי שמתבדח אחד העמיתים שלי, המקום היחיד שבו מדינות הלאום נעלמות הוא דמיונם של יושבי הפקולטות למדעי המדינה. מדינות הלאום ייראו שונה, אבל יישארו עימנו לטוב או לרע. כך גם ביחס לדתות: התחזית של היעלמות האמונה הדתית היתה נמהרת ושיקפה את הרצוי בעיני חוגים מסוימים ולא את המצוי. בחשיבה על מקום האמונה בהיסטוריה אנושית אין מקום לנוסחאות של היסטוריה ליניארית או מחזורית".

האם זה אומר שביחס לדברים אחרים ההיסטוריה יכולה לא רק להסביר את העבר אלא גם לנבא את העתיד? האם, למשל, ההיסטוריה נוהגת לחזור על עצמה?

"המאמצים לחפש מקבילה היסטורית לסיטואציה מסוימת אינם נטולי בסיס. לעיתים ההיסטוריה אכן חוזרת על עצמה, משום שאנשים נוקטים אותם צעדים שנוסו בעבר. הידע ההיסטורי אולי לא ייתן לנו חיזוי ודאי של מה שיקרה בעתיד, אבל לכל הפחות הוא יספק הערכה הסתברותית לגבי מה שנמצא מעבר לאופק. זה אפילו יכול להיות כלי שימושי להערכת מדיניות נוכחית. למשל, אם מישהו רוצה להבין מה יהיו ההשלכות של מלחמות הסחר, כדאי שיבדוק לאן מלחמות הסחר הובילו בעבר.

"המסקנה שלי מן הדוגמאות ההיסטוריות חד־משמעית: הסיכוי שלחץ של מדינה אחת על מדינה ריבונית אחרת לשנות את מדיניותה באמצעים של הגבלות הסחר יישא פרי - נמוך ביותר. היסטוריה, ובין היתר ההיסטוריה הלא רחוקה של המזרח התיכון, מלמדת עוד דבר - אל תהיה כל כך בטוח שאתה מבין את התהליכים לעומקם. מנהיגי ארה"ב היו בטוחים מדי שכל העולם נע אל עבר הדמוקרטיזציה וביקשו לדחוף את התהליכים האלה קדימה בקרב עמי ערב, פעם באמצעות התערבות צבאית בעיראק, ופעם באמצעות תמיכה נלהבת ב'אביב הערבי', והתוצאות היו הרסניות.

"מה שיכול בשלב מסוים להיראות כוודאי ובלתי נמנע, ייראה ממרחק של זמן כוודאי הרבה פחות, ואולי אפילו כמופרך. ההיסטוריה מלמדת את חשיבותה של מסגרת הזמן שבה נבחנת תופעה זו או אחרת. אני אוהב לשאול את תלמידיי איך השפיעה המצאת הרכבות על ענף ההובלה בסוסים ובכרכרות. הם תמיד ממהרים לענות שהרכבות חיסלו את ההובלה באמצעות סוסים. בטווח הרחוק זה באמת מה שקרה, אבל בטווח הקצר והבינוני הרכבות דווקא הביאו לפריחה של ההובלה באמצעות סוסים, מכיוון שהן הגבירו את התנועה בין הערים, מה שהוליד צורך עצום בכרכרות סוסים לתנועה בתוך הערים. ולכן אחד מלקחי ההיסטוריה מורה לנו לאמץ את הזהירות והסקפטיות ביחס למסקנות נמהרות".


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא חדשות אור_יקרות 08.06.19 21:36 1
     בול! לא חדשות. אפשר לנעול. מנהלים, לטיפולכם VERITAS 08.06.19 22:04 7
     גם לא סקופ אהרון5 09.06.19 10:48 40
  אמ;לק. להרשם ללימודי סינית? שלהבת 08.06.19 21:37 2
     ונוותר על עולם ששואף לדמוקרטיה וטוב לטובת דיקטטורה אכזרית. eli19 09.06.19 20:53 106
  מסכים איתו בהחלט libertarianNa 08.06.19 21:47 3
     שטויות. עיקר הידע במערב וזה החלק הכי חשוב. pingi 08.06.19 21:59 5
         חוכמה היא לא תמיד הפתרון לנצח libertarianNa 08.06.19 22:33 11
         אמנם יש במערב יותר חירות אך גם המערב היום לא ממש דמוקרטי The Humanist 09.06.19 18:40 96
     הטוב ינצח הרוע יפסיד . זה נצחי . כל השאר זה רק זמני . FBD 09.06.19 00:16 20
         הכל זמני libertarianNa 09.06.19 08:41 29
  מכת מוות לגלובליסטים, כל התיזות שלהם מתפוררות חשדנית 08.06.19 21:54 4
     כל עוד אין חיי נצח אי אפשר יהיה לבטל את הדתות. pingi 08.06.19 22:03 6
         אין קשר לחיי נצח. בתנ''ך אין חיי נצח למאמינים זה נכנס מאוחר יותר לאמונה היהודית חשדנית 08.06.19 22:10 9
             נכון מאד. מושג העולם הבא הושרש כנחמה על מפח הנפש בעולם הזה. מהרהרת 09.06.19 00:11 19
     יש בארהב מגמה פרוגרסיבית מסוכנת בה הטיעון הוא שהעושר הכלכלי של המדינה בא מניצול של אחרים יצחק היקר 08.06.19 22:18 10
     הנקודה הרביעית libertarianNa 08.06.19 22:36 12
         לגבי הנקודה הרביעית זה נכון בהסתייגות, הדת משתנה כמובן אבל הבסיס נשאר. הבעיה שהם רוצים לבטל את הדתות הקיימות חשדנית 09.06.19 09:35 34
  לא נשמע לי כמו מה שהולך לקרות.. ThelizardKing 08.06.19 22:06 8
     אם הייתי כבר אומר מי יעלה אחרי ארהב libertarianNa 08.06.19 22:38 13
         לא ברור על מה אתה מתבסס ThelizardKing 08.06.19 22:54 16
             בסוף יהיה מצב שהמלחמה הגדולה תהיה בין אירופה לאמריקה. הדיסלקט 09.06.19 00:39 21
             לדעתי הערעורים החברתיים שקיימים שם יערערו את אירופה לא פחות מאשר את ארהב. libertarianNa 09.06.19 08:53 30
                 יש לאיחוד אתגרים להתמודד איתם בזה אין ספק ThelizardKing 09.06.19 11:07 45
                     בניגוד לארצות הברית, ה''איחוד'' האירופאי בכלל לא מאוחד. Cheshire Cat 09.06.19 11:12 46
                         האיחוד האירופי נמצא בחיתוליו במונחים היסטוריים ויחסית לאיחודים אחרים הוא מאוד מאוחד ThelizardKing 09.06.19 11:29 52
                             רוב המהגרים בארה''ב באו מאותו המקום, הם היו בריטים. ג'רי 09.06.19 12:06 59
                                 עושה רושם שאתה לא מכיר את ההיסטוריה והתרבות האמריקאית ThelizardKing 09.06.19 12:27 62
                                     הטענה האחרונה שלי נכונה. ג'רי 09.06.19 12:41 65
                             ממש לא מאוחד. בריטניה בדרך לצאת מהאיחוד, המדינות החלשות מתחילות להתמרד (איטליה במיוחד) חשדנית 09.06.19 12:06 60
                                 זה לא בגלל הכסף עצמו אך כן בשביל תועלת חומרית עתידית (באופן טבעי) ThelizardKing 09.06.19 12:32 63
                                     הבנק העולמי, קרן המטבע, הפדרל ריזרב, מטה האיחוד האירופי, האו''ם...זה הכל זרועות של אותו תמנון חשדנית 09.06.19 15:43 78
                                         אבל הנושא הוא לא ה''תמנון'' אלא האיחוד האירופי ThelizardKing 09.06.19 18:04 91
                             אם הוא נמצא בחיתוליו אז הוא לא איחוד ולא בטיח.. כפי שאמרתי, אין כמעט שום קשר בין יווני לבין שבדי. Cheshire Cat 09.06.19 13:31 73
                                 הוא איחוד.. בחיתוליו. ThelizardKing 09.06.19 18:02 90
                                     כבר הראיתי לך שאין שם שום איחוד.. אבל אין לי התנגדות שאתה תחזה את העתיד ותדבר על חיתולי ה*קי של האיחוד. Cheshire Cat 09.06.19 21:12 107
                                         חחח הראת לי.. אבל העובדה היא שקיים איחוד ThelizardKing 09.06.19 21:25 109
                                             אין להם לא צבא, לא דת, לא לאום, לא תרבות, לא שפה, לא עם, לא מוצא ולא מטרות משותפות.. ואתה קורא להם איחוד. Cheshire Cat 09.06.19 21:33 111
                     הכנסת המהגרים בינתיים לא פתרה כלום libertarianNa 09.06.19 12:54 67
             האיחוד האירופאי לא יחזיק ראש דשא 09.06.19 16:06 81
                 חחח יש להם קשר מצוין, מהחזקים שהיו ThelizardKing 09.06.19 18:09 92
                     ההיסטוריה דווקא מלמדת הפוך ראש דשא 10.06.19 19:40 115
     נראה לי שזה קצת ווישפול ת'ינקינג מצידך כפרוגרסיבי רנה דקארט 08.06.19 22:54 15
         לא ניראה לי שאתה מבין את המושגים בהם אתה משתמש, אז לא אתייחס לתיוג ThelizardKing 08.06.19 22:59 17
             אי אפשר להכליל את כל האירופאים תחת סט ערכים אחד. ג'רי 09.06.19 07:35 24
                 באופן כללי, מערב-מרכז אירופה חולקים ערכים משותפים ThelizardKing 09.06.19 10:58 42
                     נתחיל מהסוף: הם ממש לא באים מאותו מוצא אתני. ג'רי 09.06.19 11:34 54
                         לא התכוונתי שכל מדינות האיחוד חולקות אותו מוצא אתני, אלא שחלק מאוד מרכזי בו חולק ThelizardKing 09.06.19 12:02 57
                             הקלטים לא היו גרמנים. ג'רי 09.06.19 12:20 61
                                 המדינות שציינתי אינן מיעוט קטן והן המדינות המנהיגות את האיחוד והעשירות באיחוד ThelizardKing 09.06.19 12:39 64
                                     אי אפשר בשיחה בין שני אנשים לבדוק אם יש התאמה בנושאים מורכבים כל כך. ג'רי 09.06.19 12:46 66
                                         למה השיחה חייבת להיות קצרה? ThelizardKing 09.06.19 13:31 74
                                             גם בשיחה ארוכה לא תוכל לעשות זאת. ג'רי 09.06.19 13:47 75
                                                 טוב.. לא יודע על מה אתה מתבסס, זה באמת לא מאוד מסובך ThelizardKing 09.06.19 18:01 89
                                                     אם זה לא היה כל כך מסובך היית מסוגל לענות על השאלה שלי: ג'רי 09.06.19 18:23 93
                                                         ואכן עניתי - הם ידברו ויסכימו חחח.. כמו שעשו עד כה. ThelizardKing 09.06.19 18:32 94
                                                             עד כה זה מעולם לא קרה. ג'רי 09.06.19 18:33 95
                                                                 בוודאי שזה קרה! ThelizardKing 09.06.19 18:40 97
                                                                     האיחוד הזה הוחזק בכוח ולא מרצון. ג'רי 09.06.19 18:43 98
                                                                         ברור.. גם עכשיו זה כך ThelizardKing 09.06.19 19:00 101
                                                                             האימפריות נבנו בעזרת צבאות חזקים. ג'רי 09.06.19 19:06 103
     גרמניה לא יכולה לקחת שום בכורה מארה''ב The Humanist 09.06.19 18:49 99
  איפה ההוא מהתברואה? זקי ושות 08.06.19 22:41 14
     אוהו זקי חזר... חשדנית 08.06.19 23:02 18
  פרופסור,אם אתה תותח עולם ומציעים לך לגור בסין או בארה''ב, מה היית בוחר?אתה מבין El Professor ,הגירה של כשרונ Kayser Soze 09.06.19 07:03 22
     הדומיננטיות של ארה''ב היא רק בגלל מערכת הדולר-פטרול, שמאפשרת לה להדפיס כסף בלי סוף חשדנית 09.06.19 09:24 33
         אחי. ארהב אימפריה לפני דולר-פטרוליום. סין היא פייק אחד ענק; המטבע, הצמיחה, המדע, IP, וכו. היא לא תמשוך חברות, Kayser Soze 09.06.19 09:51 36
             אחותי חשדנית 09.06.19 10:15 38
             רבים וגדולים כבר כתבו על זה. ארה''ב היא מעצמה בשקיעה חשדנית 09.06.19 10:29 39
             בדיוק ראש דשא 09.06.19 16:09 82
         החוב של עסקים בסין (והא גדול מאוד) הוא בדולר, כך שנפילה של דולר זה נפילה של סין מאן דהוא 10.06.19 02:00 113
  מה שיותר בטוח הוא שהדומננטיות של האקדמיה כסמכות הידע והחכמה קרובה מאוד לסיום. ג'רי 09.06.19 07:30 23
     איפה הוא אמר כלום? libertarianNa 09.06.19 08:57 31
         אנשי הרחוב לא יהפכו להיות פרפוסורים כי לא יהיה צורך בפרופסורים. ג'רי 09.06.19 10:53 41
             העניין שביוטיוב לך תדע מי מפרסם לך אמת ומי שרלטן libertarianNa 09.06.19 12:58 68
                 ואיך אתה יודע שמאמר אקדמי שווה משהו? ג'רי 09.06.19 13:12 70
  הפוך גוטה הפוך quantoms 09.06.19 07:40 25
  לדעתי, האיום הכי גדול על ארה״ב הוא לא סין אלא ההגירה. ג'רי 09.06.19 08:07 26
     מבחינה תרבותית, האיטלקים והאירלנדים לא היו כל כך מבריקים.. Cheshire Cat 09.06.19 08:38 28
         בארה''ב זה יותר קל libertarianNa 09.06.19 08:58 32
             זאת לא מדינת לאום, אבל זאת מדינה שבה אתה מחוייב לשפה, להיסטוריה, ל''אומה'' ולדגל... Cheshire Cat 09.06.19 09:45 35
         +1. ארה'ב מוכרת חלום. סין מוכרת דרעק מפלסטיק. איזה מדען/איש עסקים חולם לגור בסין? Kayser Soze 09.06.19 09:52 37
             סין מוכרת ''דרעק מפלסטיק'', למי שמחפש זול OferChina 09.06.19 11:00 43
             אתה צודק 100%. ארצות הברית למשל שולטת על כל מה שנמכר ונקנה בעולם. אתה יכול לקנות חיטה, נפט או סוכר רק בדולרים. Cheshire Cat 09.06.19 11:02 44
                 מה יקרה ביום שסין תדרוש מארה''ב לשלם לה ברנמינבי על כל הסחורות שהיא שולחת לארה''ב? חשדנית 09.06.19 11:15 47
                     אחותינו.. עם כל החשדנות שלך שכחת לבדוק משהו, ארה''ב היא המדינה היחידה בעולם שהחוב החיצוני שלה הוא במטבע שלה. Cheshire Cat 09.06.19 11:19 49
                         אחינו, לא לעולם חוסן. הדולר יפול כמו שהליש''ט לפניו נפל חשדנית 09.06.19 11:30 53
                             לא מציע לך להחזיק את הנשימה כשאת מחכה שארצות הברית תיפול. Cheshire Cat 09.06.19 13:26 71
                         התעשיה בסין נפרדת מתעשיות מזהמות ומעבירה את זה למדינות אחרות OferChina 09.06.19 14:14 76
                             חברה חולה תחת משטר אימה טוטליטרי.. אין לרובוטים האנושיים האלו שום צ'אנס להחליף את ארצות הברית כמנהיגת העולם. Cheshire Cat 09.06.19 16:35 85
                                 אתה מוזמן לבקר בסין. החברה פה בריאה והשוק חופשי יותר OferChina 09.06.19 16:48 87
                                     אני לא חושב שהסינים מחפשים מלחמה או שהם אנשים רעים או שהם אויבים. Cheshire Cat 09.06.19 17:06 88
                                         הבעיה היא שהמערב נהיה פחות ופחות דמוקרטי, פחות ופחות חופשי The Humanist 09.06.19 19:02 102
                                         אני מסכים איתך, רק אוסיף נקודה חשובה אחת: OferChina 09.06.19 20:39 105
                     במקרה כזה חבקוק 09.06.19 14:45 77
                         אף אחד לא יקנה ממנה נייר מצוייר בתמורה למטבע החדש חשדנית 09.06.19 15:54 79
                             ואיך שהוא אנשים ממשיכים לקנות את הנייר המצוייר חבקוק 09.06.19 16:14 83
                             את חיה במציאות אחרת.. בואי נתחיל מזה שאין סיני אחד בעולם שיסרב לקבל דולרים, אבל רוב העולם יסרב לכסף סיני. Cheshire Cat 09.06.19 16:39 86
         האיטלקים והיהודים היו מיעוט קטן, המצב היום שונה. ג'רי 09.06.19 11:46 55
             סן פרנסיסקו זאת לא אמריקה. למעשה כמעט כל קליפורניה לא. Cheshire Cat 09.06.19 13:28 72
                 לא כל כך הרבה זמן. ג'רי 09.06.19 15:55 80
  ההיסטוריה מלמדת שאלו שמנסים לחזות את העתיד מתוך ההיסטוריה בסה''כ מנסים להרויח כסף. נקודה 09.06.19 08:18 27
     :) ג'רי 09.06.19 11:47 56
  תמיד נזהר כשיש היסטוריונים שמתיימרים לדעת הכל קפטן סטפן 09.06.19 11:18 48
  על פי הקומוניסטים המערב נמצא בשקיע מאז 1917 ...עלק פרופסור .. עוד אחד לאוסף popay 09.06.19 11:22 50
     בדיוק.. כבר 100 שנה שהשמאל לא מפסיק לראות את הזריחה כשקיעה. Cheshire Cat 09.06.19 11:25 51
     בינתיים למערב יש מגוון רחב של בעיות libertarianNa 09.06.19 13:00 69
  לא מסכים, מאמין שסין דווקא תחווה משבר גדול בעשורים הקרובים Prodigy 09.06.19 12:05 58
  זה לא חדשות, ופומרנץ אינו מר מקרו-היסטוריה... Big Joe 09.06.19 16:21 84
  מעניין מאוד. תודה! Isaac 09.06.19 18:53 100
  אפשר לרסק את התעשיה הסינית די בקלות, לא צריך להתרגש SpinozaB 09.06.19 19:24 104
  ארה''ב אדמור 09.06.19 21:14 108
  אמ;לק דצכ_עדש 09.06.19 21:29 110
  הדמוקרטיות מחלישה את מדינות המערב....האנטי דמוקרטים הבינו את פלומה 09.06.19 23:24 112
  סין תיהיה דומה ליפן מאן דהוא 10.06.19 02:05 114

   
   
אור_יקרות
חבר מתאריך 10.12.07
55540 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:36   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא חדשות  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
VERITAS
חבר מתאריך 10.10.15
6045 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:04   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בול! לא חדשות. אפשר לנעול. מנהלים, לטיפולכם  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5
חבר מתאריך 19.10.15
49520 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    10:48   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. גם לא סקופ  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  

בסה"כ נושמד.
ביג דיל, אפשר לחשוב, למה מי מת?


רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלהבת
חבר מתאריך 3.7.14
12341 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:37   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אמ;לק. להרשם ללימודי סינית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


Magna est veritas et praevalebit


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19
חבר מתאריך 4.10.13
13122 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    20:53   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. ונוותר על עולם ששואף לדמוקרטיה וטוב לטובת דיקטטורה אכזרית.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:47   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מסכים איתו בהחלט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עידן המערב קרוב לסופו ובסכנה עמוקה, בעקבות כוחות עויינים שהוזרעו בתוך המדינות של המערב וכך החלישו אותו משמעותית כנגד כוחות האופל מהצד השני.
ההיסטוריה כל הזמן מלאה בגלגל של עליה וירידה, ואני מקווה שלא נראה את ירידת המערב אלא נראה התעוררות המונית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pingi
חבר מתאריך 9.9.14
7481 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:59   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. שטויות. עיקר הידע במערב וזה החלק הכי חשוב.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
רוב הגאונים במערב
גם מסין הם לומדים ובורחים
גם מהודו עוברים למערב

כל עוד חירויות הפרט דפוקות באותן מדינות
לעולם לא יהיה בידיהן הכח לנצח את המערב
וכל זה בתנאי שאומה גדולה מהמערב לא תתמרד
שתחליש את עוצמת המערב
מבחינתי רוסיה היא מערב על אף שאין בה דמוקרטיה תקינה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:33   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. חוכמה היא לא תמיד הפתרון לנצח  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
גם רומא הייתה מתקדמת ביותר, ובעיות מבפנים ומבחוץ כרסמו אותה ובסופו של דבר מיטטו אותה.


מסין לא הרבה בורחים, והסינים מדביקים את הקצב, הערבים רק הולכים וגודלים בכמות, לעומת המערב שמצטמצם ומתכלה, ועוד אפשר לפלישה שלהם למדינות שלהן.

בין היתר המערב בקלות יכול להפוך להיות גם כמו הסינים, ובהחלט הרבה קולות של המערב כמו הדמוקרטים, לייבור וכו' וכו' כבר הופכים להיות משטרי מחשבות, אנטי לאומיים, וכך להפוך לאט לאט למשהו שמתרחק מהאידיאל המערבי החופשי לאידיאל הקומוניסטי סוציאליסטי, גם אם לא לחלוטיןץ

גם מבחינתי רוסיה היא מערב, אבל אין הרבה מה לעשות כשמשחקי אגו בין רוסיה לארהב רק מפלגים את המערב במקום להתמודד עם האיומים שמבפנים וגם מבחוץ ביותר יעילות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:40   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. אמנם יש במערב יותר חירות אך גם המערב היום לא ממש דמוקרטי  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
יש נטייה להעביר את הכוח מהעם לידיהם של אליטות כאלה ואחרות. בישראל, אם אתה מהווה איום על האליטות יכולים לתפור לך בקלות תיק ולהשמיד אותך. גם אנחנו לא חיים בדמוקרטיה. בבתי המשפט בישראל שוררת אפליה חולנית, בלתי חוקית ובלתי דמוקרטית על בסיס דת, גזע, מין ועוד.
המערב בעצמו הולך ונהיה פחות דמוקרטי מיום ליום בגלל כל מיני אידאולוגיות פרוגרסיביות וקינוציות שמשתלטות עליו, בין היתר אפשר למנות את תרבות הפוליטיקלי קורקט, הפמיניזם הרדיקאלי וכולי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FBD
חבר מתאריך 13.10.15
9023 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    00:16   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הטוב ינצח הרוע יפסיד . זה נצחי . כל השאר זה רק זמני .  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:41   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הכל זמני  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
היו תקופות שה"רוע" היה בכוח והיו תקופות ש"הטוב" היה בכוח, והגלגל המשיך להסתובב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    21:54   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מכת מוות לגלובליסטים, כל התיזות שלהם מתפוררות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.19 בשעה 22:29 בברכה, חשדנית
 
תמצית שלי:

1. קנת' טוען שהלאום תמיד יהיה קיים לא ניתן להפריד אדם ממשפחתו/שבטו והתרבות שלו. לא ניתן להפוך אותנו לתושבי העולם הגדול, קוסמופוליטיים בני תרבות אחת ללא לאומים כמו שהגלובליסטים רוצים. זה יישאר רק בדמיונם של יושבי הפקולטות למדעי המדינה...

2. המערב מתפורר ומת מבפנים וזה ידוע. רואים את זה בירידה בילודה, רואים את זה במדד מצב הרוח, רואים את זה בעיוות של הקמת שני מעמדות - עשירים מאוד ועניים מאוד, בלי מעמד ביניים, כפי שהגלובליסטים רוצים, רואים את זה בשנאה העצמית ובהיעדר האמונה בצדקת הדרך.

3. סין תהפוך למעצמה ותחליף את הדומיננטיות המערבית. זה לא יהיה באמצעות מלחמה אלא באמצעות השפעה תרבותית-כלכלית-מסחרית

4. הדתות המסורתיות לא ייעלמו. התחזית של הגלובליסטים שאפשר יהיה לשנות את הדתות או בעצם לבטל אותן הייתה נמהרת מדי ושיקפה רק את הרצוי בעיני חוגים מסויימים ולא את המצוי. האמונה האנושית בגורם העליון הייתה ותמשיך להתקיים לעולם. זה חלק מהטבע האנושי

5. לא ניתן ללחוץ על מדינות לשנות את מדיניותן באמצעים של הגבלת סחר או תעשייה, כפי שהגלובליסטים רצו לעשות באמצעות כפיית הסכם האקלים או הסכמי הסחר בין המדינות..

6. הטכנולוגיה הדיגיטלית היא אירוע מאקרו היסטורי שנמצא עדיין בתהליכי עיצוב ועדיין לא ברור לאן יוביל אותנו בסופו של תהליך

7. ההקמה של מדינת ישראל היא אירוע מאקרו היסטורי שהשפיע על כל המזרח התיכון ועל מדיניות המעצמות, בעיקר בשל נשק הנפט

8. והלקח הכי חשוב - היהירות של האמריקאים דחפה אותם ליזום ולתכנן שינויים תרבותיים ומדינתיים קיצוניים כמו תכנית 'האביב הערבי' להחליף את כל המשטרים במזרח התיכון בזה של האחים המוסלמים. הכישלון המהדהד שלהם מעיד על כך שהייתה להם ראייה קצרת טווח. הם לא הבינו מה הם עושים, לא הייתה להם הבנה היסטורית, היתה להם מגלומניה של אני ואפסי עוד...

9. ההיסטוריה חוזרת על עצמה..


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pingi
חבר מתאריך 9.9.14
7481 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:03   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כל עוד אין חיי נצח אי אפשר יהיה לבטל את הדתות.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
משום שחלק מההבטחה של הדתות היא חיי נצח ועולם הבא.

המערב לא מתפורר וחזק מאי פעם

ההקמה של מדינת ישראל לא השפיעה בכלל על שום מקום
מלבד על המזרח התיכון ואולי קצת על הגירה של יהודים
בסופו של דבר ישראל היא חלק מארהב-מערב
אמנם היהודים בישראל המציאו כמה המצאות אבל יכלו להמציא
אותם גם בארהב , בנוסף, לדעתי , דוקא בישראל חלק מהמוחות
היהודיים אובדים (בגלל קשיי פרנסה ופרוטקציוניזם במדינה הקטנה)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:10   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אין קשר לחיי נצח. בתנ''ך אין חיי נצח למאמינים זה נכנס מאוחר יותר לאמונה היהודית  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.19 בשעה 22:26 בברכה, חשדנית
 
ספר דברים אומר את זה במפורש - אם תקיים את כל המצוות יהיה לך טוב על האדמה שעליה אתה חי
(דברים, ל)
ח וְאַתָּה תָשׁוּב וְשָׁמַעְתָּ בְּקוֹל יְהוָה וְעָשִׂיתָ אֶת-כָּל-מִצְו‍ֹתָיו אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. ט וְהוֹתִירְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכֹל מַעֲשֵׂה יָדֶךָ בִּפְרִי בִטְנְךָ וּבִפְרִי בְהֶמְתְּךָ וּבִפְרִי אַדְמָתְךָ לְטֹבָה כִּי יָשׁוּב יְהוָה לָשׂוּשׂ עָלֶיךָ לְטוֹב כַּאֲשֶׁר-שָׂשׂ עַל-אֲבֹתֶיךָ.
טו רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם אֶת-הַחַיִּים וְאֶת-הַטּוֹב וְאֶת-הַמָּוֶת וְאֶת-הָרָע. טז אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לְאַהֲבָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בִּדְרָכָיו וְלִשְׁמֹר מִצְו‍ֹתָיו וְחֻקֹּתָיו וּמִשְׁפָּטָיו וְחָיִיתָ וְרָבִיתָ וּבֵרַכְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בָּאָרֶץ אֲשֶׁר-אַתָּה בָא-שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ. יז וְאִם-יִפְנֶה לְבָבְךָ וְלֹא תִשְׁמָע וְנִדַּחְתָּ וְהִשְׁתַּחֲוִיתָ לֵאלֹהִים אֲחֵרִים וַעֲבַדְתָּם. יח הִגַּדְתִּי לָכֶם הַיּוֹם כִּי אָבֹד תֹּאבֵדוּן לֹא-תַאֲרִיכֻן יָמִים עַל-הָאֲדָמָה אֲשֶׁר אַתָּה עֹבֵר אֶת-הַיַּרְדֵּן לָבוֹא שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ. יט הַעִדֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת-הַשָּׁמַיִם וְאֶת-הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ. כ לְאַהֲבָה אֶת-יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לִשְׁמֹעַ בְּקֹלוֹ וּלְדָבְקָה-בוֹ כִּי הוּא חַיֶּיךָ וְאֹרֶךְ יָמֶיךָ לָשֶׁבֶת עַל-הָאֲדָמָה אֲשֶׁר נִשְׁבַּע יְהוָה לַאֲבֹתֶיךָ לְאַבְרָהָם לְיִצְחָק וּלְיַעֲקֹב לָתֵת לָהֶם.

וגם בעשרת הדיברות "למען יאריכון ימיך על האדמה". אין שמץ של עולם הבא


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מהרהרת
חבר מתאריך 3.11.16
4022 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    00:11   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. נכון מאד. מושג העולם הבא הושרש כנחמה על מפח הנפש בעולם הזה.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצחק היקר
חבר מתאריך 20.6.15
7021 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:18   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. יש בארהב מגמה פרוגרסיבית מסוכנת בה הטיעון הוא שהעושר הכלכלי של המדינה בא מניצול של אחרים  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
והחלשים..

וזה הגיע עד לטענות הזויות על צורך בפיצוי לשחורים על היותם עבדים וכיוצא בזה.

המערב מתפורר כיוון שהוא שבע ומתקדם - ומי ששבע ולמעשה ללא מטרה מסויימת- מחפש לעצמו מטרות או במילים אחרות מחפש לגרום לבעיות על מנת שיהיה מה לפתור ועל מה להתגבר.

כך המערב התחיל על התחממות כדור הארץ - שלא עבד, ועבר לשינויי אקלים...וכעת להסכם ירוק חדש ... ההזוי.

כל זה יחד עם שנאה עצמית, אובדן האמונה והתכחשות ללאום- יגרום לקריסה פנימה של החברה המערבית.

לסינים יש אמונה יש לאום ואין להם שנאה עצמית. לפחות בעתיד הקרוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:36   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הנקודה הרביעית  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
דתות כל הזמן משתנות, ועוברות רפורמות כאלה או אחרות, בעניין האיסלם הם חזרו אחורה, והיהדות נצרות רק ממשיכות להתקדם הלאה ולא להיות דומות למה שהן היו בעבר חוץ מכמה דברים טקסיים ומסורתיים.


ו5 יש דוגמאות על איך סין משנה את מדיניות מדינות שכנות באמצעות אגרוף כלכלי וחרמות מאורגנים על ידי הממשלה הקומוניסטית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    09:35   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לגבי הנקודה הרביעית זה נכון בהסתייגות, הדת משתנה כמובן אבל הבסיס נשאר. הבעיה שהם רוצים לבטל את הדתות הקיימות  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
ובמקומן להטמיע את הדת שלהם שהיא דת השטן ועיקרה - חופש מיני, פריצות, שלטון הכסף, יצירת מלחמות וסכסוכים, כאוס, ביטול כל הערכים המוסריים כולל אלה שבעשרת הדיברות, ביטול מוסד המשפחה והערבות ההדדית, אין פלא שהם בעד הומואים, פדופיליה, פורנוגרפיה, סכסוכים עולמיים..השליחים שלהם בארץ עושים הכל כדי לבטל את הדת היהודית, וחוק הגיוס הוא חלק מהמהלך הזה. הוא נועד לחלן את קצת הדתיים שנשארו באמצעות הצבא


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:06   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא נשמע לי כמו מה שהולך לקרות..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
העליה של סין מבוססת על המערב, על כך שהמערב חזק יותר מסין מבחינה כלכלית. כך שסין תהיה ללא ספק כח מאוד משמעותי, אך ספק אם היא יכולה לקחת את הבכורה.
אם יהיה חילוף הגמוניה זה יהיה אירופה על חשבון ארה"ב, כי אכן ארה"ב מתערערת אך יש מי שיקח את מקומה - גרמניה בגדול.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:38   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אם הייתי כבר אומר מי יעלה אחרי ארהב  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
זה כבר לא תיהיה אירופה שרחוקה מהכוח של ארהב, ובתכלס שווה לכלום לעומת ארהב בייחוד מבחינה צבאית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:54   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לא ברור על מה אתה מתבסס  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
האיחוד הוא הכח הכלכלי החזק ביותר בעולם כיום. היות ואירופה עדיין תחת הגמוניה אמריקאית (שמתערערת מאוד בימי טראמפ) ומסיבות היסטוריות האירופאים אינם משתמשים בעושר לצורך בניית צבא. ברגע שיחליטו לעשות זאת מדובר בשנים בודדות. מה גם שהכח הצבאי אינו משמעותי כבעבר.
אם האיחוד יחזיק מעמד ויתגבר על הקשיים שהוא נתקל בהם ועוד יתקל הרי שמדובר בכח שבהחלט יכול לקחת את ההגמוניה העולמית אחרי ארה"ב, אם הם ירגישו שהאמריקאים לא חולקים אותה תפישת עולם כמוהם (כלומר, אם נשיאים כדוגמת טראמפ יוסיפו להיבחר).


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט
חבר מתאריך 23.11.18
4546 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    00:39   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. בסוף יהיה מצב שהמלחמה הגדולה תהיה בין אירופה לאמריקה.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  


זומבים,צינים,כבשים,טיפשים. תביטו לשמיים מרססים אתכם בכמטריילס מסרטן בשמיים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:53   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. לדעתי הערעורים החברתיים שקיימים שם יערערו את אירופה לא פחות מאשר את ארהב.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
יחד עם האוכלוסיות שניהיו שם לנטל כלכלי, חברתי ותרבותי.

אין טעם לעושר וחיים טובים, אם אין צבא שייגן על הכל, כולל הגבולות.

אם היינו מדברים על אירופה של לפני כמה עשורים, אז הייתי מסכים, עכשיו שיטפלו קודם בבעיות של עצמם, בעיות ילודה, פלישה מאסיבית על ידי איסלמיסטים שמהווים נטל עצום על הכלכלות והחברות שם, יחד עם גלי פשיעה ענקיים שבאו בעקבותם.

אי אפשר להיות מעצמה להרבה זמן או בכלל אם המדינה מבפנים נראת כמו סלט קיא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:07   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. יש לאיחוד אתגרים להתמודד איתם בזה אין ספק  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
אבל אם נשווה את זה לאיחודים אחרים שהיו בהיסטוריה, נניח ארה"ב, האתגרים באיחוד לא מאוד קשים, בטח לא משהו שאי אפשר לפתור.

הכנסת המהגרים נועדה גם לפתור את הבעיה שציינת - הילודה הנמוכה. העובדה שיש בתוכם גם בעלי אידיאולוגיה קיצונית לא מאיימת על האיחוד באופן מהותי, וניראה שבעתיד תהיה אינטגרציה טובה יותר. לכן ההגירה דווקא תטיב עם הכלכלה, המהגרים הגדילו את כח העבודה, נוספו צעירים שיעבדו בשכר נמוך יחסית בעבודות שהאירופאים לא רוצים לעבוד בהן.

על הצבא דיברנו. ברגע שהם ירצו להיות תלויים בעצמם ולא ברה"ב ונאטו, הם בקלות יכולים להתחמש.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:12   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. בניגוד לארצות הברית, ה''איחוד'' האירופאי בכלל לא מאוחד.  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
אין דגל, צבא, לאום, שפה, תרבות, דת או מטרה משותפת. למעשה הרבה עמים שם
שונאים אחד את השני והם מחוברים ב"דבק רוק" שיכול להקרע בכל רגע נתון.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:29   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. האיחוד האירופי נמצא בחיתוליו במונחים היסטוריים ויחסית לאיחודים אחרים הוא מאוד מאוחד  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
מה חיבר בין שלל המהגרים שהגיעו לארה"ב והתיישבו באזורים שונים עד שהם נאלצו להילחם אחד בשני במלחמת אזרחים נוראית? גם להם לא הייתה תרבות משותפת, היא נוצרה מהאיחוד עצמו. לא תהיה בעיה ליצור תרבות ארופאית.
שפה ודגל (שקיים דרך אגב) הם לא עניניים מהותיים שיסכלו איחוד אלא בעיקר סמליים. ויכול להיות שבהמשך יהיו שפה ודגל יותר משמעותיים.
מטרה אחידה דווקא יש להם, חזון גלובליסטי של "משתפי הפעולה" והתמודדות עם הבעיות המהותיות העומדות בפני האנושות בכללותה.
מבחינת דת, הם מאוחדים מבחינת היחס לדת. חילוניות נרחבת וחופש מדת, אך גם חופש דת. הדת שם היא פרטית ואין לה השלכות על המדינה.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:06   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. רוב המהגרים בארה''ב באו מאותו המקום, הם היו בריטים.  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
מלחמת העצמאות הייתה מלחמה בין הבריטים שנשארו נאמנים למלכה לכאלה שלא. התרבות המשותפת של האמריקאים הייתה (ונשארת עד היום) התרבות האנגלית.

לא רק שתהיה בעיה ליצור "תרבות אירופית", אלא שאי אפשר "ליצור" תרבות, זה מעולם לא הצליח. תרבות לא נוצרת יש מאין אלא עוברת מדור לדור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:27   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. עושה רושם שאתה לא מכיר את ההיסטוריה והתרבות האמריקאית  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
לא דיברתי על מלחמת העצמאות אלא על מלחמת האזרחים, ראה כמה זמן כל האיחוד הזה היה רופף וכמעט התפוצץ ומה יצא ממנו בסופו של דבר.
התרבות האמריקאית היא ממש לא תרבות אנגלית, הבדל עצום בינהם. זו תרבות מהגרים שהתפתחה תוך כדי.

אם הטענה האחרונה שלך נכונה הרי שצריכה להיות רק תרבות אחת משחר ההיסטוריה, היות ולא ניתן היה ליצור אחת אחרת. כמובן שזה לא המצב וכמובן שנוצרו תרבויות לאורך ההיסטוריה כפונקציה של מכנה משותף כלשהו והזדהות בין פרטים בקבוצה.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:41   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. הטענה האחרונה שלי נכונה.  
בתגובה להודעה מספר 62
 
  
תרבות עוברת מדור ולדור ובכל דור מתווספים אליה דברים קטנים מאוד. תהליך של יצירת תרבות לוקח אלפי שנים.

אך אי אפשר ליצור תרבות חדשה בתקופה קצרה של דורות בודדים.

גם התרבות האמריקאים עדיין מבוססת ברובה על התרבות האנגלית, כי לא עברו מספיק שנים מאז הגירתם מבריטניה.

במלחמת האזרחים אלה היו צאצאי בריטים שנלחמו בצאצאי בריטים אחרים. המלחמה בכלל לא הייתה מלחמת תרבויות אלא מלחמה בין אלה שהתפרנסו בעיקר מעבודת אדמה לבין אנשי התעשייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:06   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. ממש לא מאוחד. בריטניה בדרך לצאת מהאיחוד, המדינות החלשות מתחילות להתמרד (איטליה במיוחד)  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
מדינות מזרח אירופה יוצאות נגד מדיניות האיחוד (לדוגמא בנושא המסתננים). יש הרבה קרעים. האיחוד בכל זאת מצליח לשלוט על המדינות רק בגלל הכסף שהוא מלווה להם באמצעות הבנק העולמי וקרן המטבע ומערכת הכסף החדשה שהוא בנה - היורו. כך הוא קושר אותן אליו ומפיל ברשת שלו (ע"ע יוון)


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:32   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. זה לא בגלל הכסף עצמו אך כן בשביל תועלת חומרית עתידית (באופן טבעי)  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  
ענייני סחר למשל הם הרבה יותר משמעותיים מכל עניין מוניטרי.

כאמור, קיימים אתגרים.. מי שלא ירצה להיות בפנים לא יהיה. אך ניראה שהרב ישארו, במיוחד לאור מה שקורה עם הברקזיט. אין פה איזה עניין של הכל או כלום.
ולא הייתי קורא לחילוקי דעות בריאים שיש בכל גוף שהוא "מרד".
אף אחד ביוון לא חויב לקבל את התכנית האירופית והבנק העולמי וקרן המטבע אינם גופים אירופאים.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    15:43   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. הבנק העולמי, קרן המטבע, הפדרל ריזרב, מטה האיחוד האירופי, האו''ם...זה הכל זרועות של אותו תמנון  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
ליוון לא הייתה ברירה. עיין כאן:
https://rotter.net/forum/scoops1/543940.shtml#3


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:04   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. אבל הנושא הוא לא ה''תמנון'' אלא האיחוד האירופי  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:31   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. אם הוא נמצא בחיתוליו אז הוא לא איחוד ולא בטיח.. כפי שאמרתי, אין כמעט שום קשר בין יווני לבין שבדי.  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
תחזור לדיון כשזה באמת יהיה איחוד כמו שארצות הברית עכשיו..
(לא שאתה תחזור כי למעשה זה לא איחוד אלא ארצות שנכבשו כלכלית
על ידי גרמניה, והעניין יתפרק בשניה שהאזרחים ידרשו חופש כמו
שקורה עכשיו בבריטניה)


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:02   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. הוא איחוד.. בחיתוליו.  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  
אני דווקא רוצה לדבר על זה עכשיו, ניראה לי רלוונטי.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:12   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. כבר הראיתי לך שאין שם שום איחוד.. אבל אין לי התנגדות שאתה תחזה את העתיד ותדבר על חיתולי ה*קי של האיחוד.  
בתגובה להודעה מספר 90
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:25   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. חחח הראת לי.. אבל העובדה היא שקיים איחוד  
בתגובה להודעה מספר 107
 
  
מדהים מה שקורה פה, הכחשת המציאות הזאת.. תלמדו את האירופאים על עצמם, על תרבותם ואם הם מאוחדים.

דרך אגב, למה שלא תימנע מרידוד השיח ושימוש בגסויות?


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:33   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. אין להם לא צבא, לא דת, לא לאום, לא תרבות, לא שפה, לא עם, לא מוצא ולא מטרות משותפות.. ואתה קורא להם איחוד.  
בתגובה להודעה מספר 109
 
  
וזה חוץ מהעניין שבכמעט כל מדינה שם יש סביבות חצי אוכלוסיה שרוצים
לעזוב את האיחוד.

(לא השתמשתי בגסות, סתם התבדחתי על החיתולים)


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:54   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. הכנסת המהגרים בינתיים לא פתרה כלום  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
כי רובם לא מהווים כוח עבודה, אלא אוכלוסייה בורה קיצונית, ולא כמה, נתונים סטטיסטים מראים שרוב העולם המוסלמי הוא קיצוני, ותומך בעמדות אולטרה קיצוניות דתיות, וזה ממש לא עוזר שמייבאים אותם בדיוק מאותם מקומות שיש אחוזי קיצוניות גבוהות בייחוד.

בינתיים הפשע שם גדל באחוזים עצומים, הם עולים לכלכלות שם מיליארדים, מכניסים אזורים שיש פחד להסתובב בהם, ובעיקרון כל הקאץ' של ההומופובים, סקסיסטיים וכו', הם החזירו את זה לשם ובגדול.


אם כבר הפתרון לדעתי אמור להיות לעודד ילודה במאמצים עילאיים, במקום לייבא ברברים לא מקומיים, יחד עם למצוא פתרונות יצירתיים אחרים בשביל לפתור את העניין של העבודות שהאירופאים פחות רוצים לעבוד בהן, והילודה.

אחר כך אני איהיה מוכן לקבל את זה שאירופה יכולה לחזור למעמדה כמו בעבר, מעצמת הידע והכוח, כי בינתיים הם מדשדשים עם בעיות פנימיות, בעוד שאנחנו מתמודדים עם אויבים שפועלים כמו נחילים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
7961 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:06   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. האיחוד האירופאי לא יחזיק  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
מדובר באוסף עמים שונים ללא שום קשר אחד לשני וללא שום אחווה ורעות הדדית.
כבר היום אנו חוזים בחריקות רציניות באיחוד עם בריטניה ומדינות מזרח אירופה של מתיישרות עם הפקידים בבריסל.

אנשים פשוט לא מבינים את העוצמה האמריקאית ועד כמה היא מושרשת בכל פרט בחיינו... תרבות, כלכלה, מסחר ועוד.
הצמיחה הסינית יכולה להיגמר בשניה אחת אם רק האמריקאים יגידו (מה שהיה החודש עם ואווי זה רק מתאבן).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:09   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. חחח יש להם קשר מצוין, מהחזקים שהיו  
בתגובה להודעה מספר 81
 
  
חריקות תמיד יש. האם זו אי ידיעת ההיסטוריה שבגינה אתה מצפה שהכל ילך חלק בשנים ראשונות של משהו או שזה רק הרצון לראות את אירופה נופלת?


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
7961 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    19:40   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. ההיסטוריה דווקא מלמדת הפוך  
בתגובה להודעה מספר 92
 
  
ש״אימפריות״ המורכבות מערב רב של עמים דינן להיכשל.
אין דוגמא אחת לישות שמורכבת מכל כך הרבה עמים שונים שהחזיקה מעמד לאורך זמן ושמרה על כוחה.
אם כבר מדברים על היסטוריה כן?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
47653 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:54   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נראה לי שזה קצת ווישפול ת'ינקינג מצידך כפרוגרסיבי  
בתגובה להודעה מספר 8
 

זה ניתוח מנותק מהמציאות כאשר כל הפרויקט האירופי עומד על סף התמוטטות ושלאירופה, וגרמניה עצמה, יש בעיות עצומות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:59   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לא ניראה לי שאתה מבין את המושגים בהם אתה משתמש, אז לא אתייחס לתיוג  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
מה שכן, אני דווקא חושב שבגלל שלאירופאים ערכים שונים משל חלקנו אז החלקנו החליטו שהאירופאים בבעיות מאוד גדולות, הם המנותקים. הם *רוצים* לראות את אירופה נופלת ומנבאים זאת בכל עת כאילו הרצון הפרטי שלהם משפיע על המציאות. אך זה לא קורה, והנתונים מראים אחרת.. לצערם כמובן.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    07:35   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אי אפשר להכליל את כל האירופאים תחת סט ערכים אחד.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 07:55 בברכה, ג'רי
 
כל לאום והערכים שלו. הערכים הצרפתים שונים מאוד, לפעמים בצורה קוטבית ממש, מהערכים האנגלו-סקסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    10:58   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. באופן כללי, מערב-מרכז אירופה חולקים ערכים משותפים  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
בכל מה שקשור לתפקיד המדינה, לבעיות שיש להתמודד עמן, זכויות, חזון גלובליסטי וכו.. ולראיה הם אכן מאוחדים.
השונות שקיימת מזכירה יותר חילוקי דעות תוך מדינתיים מאשר משהו שלא ניתן לגישור. מה גם שיש שם מדינה אחת שהיא מנהיגה ברורה.
ההסתכלות על העמים האירופאים היא מלאכותית. הם מאותו מוצא אתני (שבטים גרמאנים) וכבר חיו תחת אותה יישות לאורך ההיסטוריה. לכן גם אזרחי המדינות הללו יכולים לחיות במדינה אחרת באיחוד בלי להרגיש שינוי מהותי אלא רק הבדלים תרבותיים זניחים בהקשר זה.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:34   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. נתחיל מהסוף: הם ממש לא באים מאותו מוצא אתני.  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
הלטינים לא היו שבט גרמני, גם לא הקלטים.

לגבי האימפריה הרומית, גם המצרים היו חלק מהאימפריה, כך שזה לא מעיד על תרבות אחידה, למרות שהייתה לתרבות הרומית השפעה כמעט על כל העולם.

אבל הכי חשוב, בכל הנושאים שהזכרת: תפקיד המדינה, בעיות שיש להתמודד עימן וכו׳ יש גישות שונות ולפעמים מנוגדות בתרבויות השונות המרכיבות את אירופה, ולכן אי אפשר להכליל אותן כתרבות אחת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:02   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. לא התכוונתי שכל מדינות האיחוד חולקות אותו מוצא אתני, אלא שחלק מאוד מרכזי בו חולק  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  
מדינות כמו צרפת, גרמניה, הולנד, אוסטריה, בלגיה, בריטניה (אם הם ישארו בסוף איכשהו). לא שזה מאוד חשוב.
לא דיברתי על האימפריה הרומית, ואתה התעלמת מהכיבוש הערבי ומכך ששטחים כבושים לא היו באמת חלק מתרבות האימפריה אלא רק ינקו ממנה פה ושם מה שהיה אפשר תוך שימור תרבותם.
דיברתי על האימפריה הרומית הקדושה.
חילוקי הדעות הם יחסית מינוריים ויש קונצנזוס בנוגע לעניינים שציינתי. לא הייתה בהיסטוריה כזאת הסכמה בין מדינות.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:20   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. הקלטים לא היו גרמנים.  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
אז נשארת עם מיעוט קטן של מדינות בתוך האיחוד. גם האימפריה הרומית הקדושה מעולם לא שלטה ברוב השטחים של האיחוד האירופי היום.

לא יכולה להיות הסכמה בכל הנושאים שציינת. איך בכלל בודקים בצורה אובייקטיבית האם יש או אין הסכמה כזו? הנושאים האלה כל כך מורכבים, שאי אפשר להגדיר אותם בצורה רציונלית, ולכן גם קשה מאוד לאמוד הלימה במושגים כאלה בין שתי תרבויות שונות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:39   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. המדינות שציינתי אינן מיעוט קטן והן המדינות המנהיגות את האיחוד והעשירות באיחוד  
בתגובה להודעה מספר 61
 
  
שוב.... לא טענתי שלכולם אותו מוצא אתני אלא לגוש מרכזי בו.

לא ברור לי מה העניין עם ההסכמה. איך בודקים? מדברים אחד עם השני ורואים אם קיימת הסכמה על נושאים, לא מאוד מסובך. ניתן לבדוק זאת רק אובייקטיבית, ו"להגדיר בצורה רציונלית" לא בטוח שהבנתי לגמרי ל-מה אתה מתכוון, באיזה מובן הגדרה צריכה להיות רציונלית?


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:46   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. אי אפשר בשיחה בין שני אנשים לבדוק אם יש התאמה בנושאים מורכבים כל כך.  
בתגובה להודעה מספר 64
 
  
ובדיוק לזה התכוונתי.

איזו שאלה תשאל בשיחה קצרה בינך לאדם אחר כדי לדעת האם יש בין שניכם הסכמה בנושא הזכות למרד?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:31   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. למה השיחה חייבת להיות קצרה?  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  
איך בני אדם עשו זאת עד היום? בהתחשב בעובדה שלאורך ההיסטוריה האדם רק מגדיל את המסגרות שהוא נמצא בהן.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:47   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. גם בשיחה ארוכה לא תוכל לעשות זאת.  
בתגובה להודעה מספר 74
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 14:17 בברכה, ג'רי
 
עד היום אנשים לא הצליחו להגדיר את הדברים האלה ולרשום אותם כך שכולם יפרשו את הרשום באותה הצורה.

אם יש "הסכמה" בפירוש של חוק מסוים, אז זה אומר שכל אחד ממיליוני האנשים שמסכימים לגבי המשמעות של אותו החוק היה מסיק את אותה המסקנה באינסוף המקרים שהחוק הזה יכול להתייחס אליהם.

איך אפשר למדוד שזה אכן המצב ולטעון דבר גורף כל כך בעזרת שיחה בין שני אנשים, במיוחד כשמדובר בנושאים מורכבים כאלה?

כשמדובר באותה התרבות, החוקים והפרשנויות נוצרים בצורה היסטורית ומועברים מדור לדור ביחד עם השפה, הדת, אגדות הילדים וכו׳. כשמדובר בתרבויות שונות, זה לא המצב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:01   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. טוב.. לא יודע על מה אתה מתבסס, זה באמת לא מאוד מסובך  
בתגובה להודעה מספר 75
 
  
ולא צריך להסכים על 100 אחוז מהדברים כדי לחיות ביחד.
יש מספיק דוגמאות מההיסטוריה.
בגדול, זו גם אותה תרבות עם פילוסופיה דומה.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:23   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. אם זה לא היה כל כך מסובך היית מסוגל לענות על השאלה שלי:  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 18:32 בברכה, ג'רי
 
איך אתה קובע שאתה מסכים עם מישהו לגבי המשמעות של הזכות למרוד?

יש לך דוגמאות מההיסטוריה של שתי תרבויות שונות שהצליחו לגבש תוך כמה עשורים מערכת חוקים אחידה שלא קרסה, בלי שאף אחת משתי התרבויות הפכה לדומיננטית?

אין לאירופה את אותה התרבות והפילוסופיה שלהם שונה מאוד. לא רק שהפילוסופיה בין התרבויות שונה אלא גם ניקח את אותה התרבות, למשל, את הצרפתית ונקרא את מה שוולטר אמר על ז'אן-ז'אק רוסו, אז נגלה שאין הסכמה גדולה גם בין הפילוסופים באותה התרבות ממש, גם אם הם קבורים אחד ליד השני.

ואם נלך רחוק מזה ונשווה את ההוגים הבריטים, כמו הברון בייקון, דייוויד יום ואחרים לפילוסופים הצרפתים, כמו ז'אן-ז'אק רוסו, אז נראה שאלה גישות מנוגדות לגמרי, שסותרות אחת את השנייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:32   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. ואכן עניתי - הם ידברו ויסכימו חחח.. כמו שעשו עד כה.  
בתגובה להודעה מספר 93
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 18:38 בברכה, ThelizardKing
 
מה אכפת לי שאחת התרבויות תהפוך לדומיננטית? זה מה שטענתי מההתחלה - שיש מדינה אחת בולטת שמנהיגה את האיחוד כיום. יש גוש אחד שמסכים על הרבה מאוד דברים, הסכמה שלא הייתה לכל אורך ההיסטוריה בין מדינות. אנחנו חוזרים אחורה..
לעומת זאת היו מספיק מלחמות אזרחים בהיסטוריה ומדינות שהתאחדו עם שכנותיהן ומדינות מהגרים שמצאו מכנה משותף.
בקיצור, לא חושב שהעלית פה איזושהי בעיה, ויש דבר כזה שנקרא תרבות אירופאית. אתה בטח תלמד אותם שהם בעצם שונים זה מזה והם לא יכולים לחיות ביחד.. מצטער ידידי, אך לדעתי זה מגוחך. אם הם רוצים לחיות יחד סימן שהם מוצאים את המשותף. נחיה ונראה.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:33   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. עד כה זה מעולם לא קרה.  
בתגובה להודעה מספר 94
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 18:41 בברכה, ג'רי
 
יסכימו לגבי מה? אפשר להסכים לגבי השעה שבה הולכים לאכול או לגבי מספר השניות בשעה או לגבי מחיר האבטיח במכולת. אי אפשר להסכים על דברים שאי אפשר להגדיר אותם ולרשום אותם כך שכולם יבינו את הכתוב באותה הצורה.

לגבי העריכה שלך: כשתרבות אחת הופכת לדומיננטית ומדכאת תרבות אחרת, הכסף שצריך להשקיע כדי לדכא את התרבות האחרת יותר גדול מהתועלת שאיחוד אנוס כזה מביא.

בינתיים, הבריטים אמרו שהם לא רוצים "ביחד" כזה. נראה באמת מה יהיה לגבי האחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:40   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. בוודאי שזה קרה!  
בתגובה להודעה מספר 95
 
  
האם גרמניה לא אוחדה?
האם אז לא תפסו את זה כאילו ההבדלים בין פרוסיה לבוואריה הם גדולים? אם השכנות האלה התאחדו למה שגרמניה והולנד לא יתאחדו? בקיצור חבל על הזמן, לדעתי אין לך טיעון אמתי ובטח לא מבוסס על ההיסטוריה.
מי אמר לדכא? אתה מניח הרבה מאוד דברים שלא אמרתי


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:43   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. האיחוד הזה הוחזק בכוח ולא מרצון.  
בתגובה להודעה מספר 97
 
  
ביסמרק היה דיקטטור אכזר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ThelizardKing
חבר מתאריך 17.6.15
4081 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    19:00   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. ברור.. גם עכשיו זה כך  
בתגובה להודעה מספר 98
 
  
האמת ההיסטורית במקומה נשארת; האדם לאורך ההיסטוריה עבר למסגרות גדולות והולכות. שבטים התאחדו עם שכניהם, ערי מדינה לכדי אימפריות. על אף הבדלי תרבויות וכל מה שלא העלית פה. אין סיבה שזה לא יקרה באירופה, במיוחד כאשר הם רוצים את זה וההסכמה בינהם היא חסרת תקדים.


.I am the Lizard King I can do anything


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    19:06   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. האימפריות נבנו בעזרת צבאות חזקים.  
בתגובה להודעה מספר 101
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 19:21 בברכה, ג'רי
 
באימפריות הייתה תרבות דומיננטית אחת שהשתלטה על התרבויות האחרות בכוח. עלות תחזוקת האימפריות הייתה גבוהה ובסופו של דבר כל האימפריות הללו קרסו.

בהקשר הזה, מה אתה אומר על סיפור מגדל בבל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:49   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. גרמניה לא יכולה לקחת שום בכורה מארה''ב  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
מבחינת שטח ואוכלוסיה אין מקום להשוואה. אירופה היא לא גרמניה וגרמניה גם לא יכולה לכפות את כל רצונה על כל האיחוד האירופי שהוא מאוד מסואב וביורוקרטי ותלוי במדינות רבות. שלא לדבר על הבעיות הדמוגרפיות של גרמניה. בעצם, בריטניה כנראה תעקוף את גרמניה בטווח הרחוק. כל הבעיות שיש באמריקה יש גם בגרמניה. יש בגרמניה כנראה יותר ניאו-נאצים מאשר בכל ארה"ב. בכלל, הבעיות הדמוגרפיות בכל אירופה קשים יותר מאשר בארה"ב. גרמניה עצמה עברה תהליך של אמריקניזציה וכל התרבות שלה היא אמריקאית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זקי ושות
חבר מתאריך 1.4.12
53468 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    22:41   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. איפה ההוא מהתברואה?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום שבת ה' בסיון תשע''ט    23:02   08.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אוהו זקי חזר...  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.06.19 בשעה 23:20 בברכה, חשדנית
 

קראתי שהרמטכ"ל כוכבי זימן ישיבה עם ראשי הרשויות בדרום, מעניין...

קח הכל ברוח טובה


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze
חבר מתאריך 2.4.12
12817 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    07:03   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. פרופסור,אם אתה תותח עולם ומציעים לך לגור בסין או בארה''ב, מה היית בוחר?אתה מבין El Professor ,הגירה של כשרונ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה מה שהרים מדינות מצליחות. ומה לעשות שסין היא לא פאן.. ולא תהיה פאן.
ותכן כל מוביל מדעי, עיסקי, כלכלי חולם לגור בארה"ב.
ולכן אם כבר, ארהב רק תגדיל את הדומיננתיות שלה, וסין? כמו כל דיקטטורה גדולה בהסטוריה, כנראה תקרוס לתוך עצמה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    09:24   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הדומיננטיות של ארה''ב היא רק בגלל מערכת הדולר-פטרול, שמאפשרת לה להדפיס כסף בלי סוף  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
ביום שהדולר יפסיק להיות המטבע הבינלאומי ארה"ב תיפול כמו מגדל קלפים...סין צועדת לקראת היום הזה בצעדי ענק. ראשית, מבססת את המטבע הבינלאומי שלה רנמינבי ואוגרת זהב, הצעד הבא יהיה (ביחד עם השותפות שלה) למכור את כל אגרות החוב של ארה"ב ולהפיל את הדולר. ומתי זה יקרה? כשסין תהיה מוכנה...


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze
חבר מתאריך 2.4.12
12817 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    09:51   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אחי. ארהב אימפריה לפני דולר-פטרוליום. סין היא פייק אחד ענק; המטבע, הצמיחה, המדע, IP, וכו. היא לא תמשוך חברות,  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
אתה טועה לגבי סיבות ההצלחה האמריקאית.
אמריקה מוכרת חלום של הצלחה ודרכו מושכת כישרון, הון אנושי, כלכלי , וכו.
מי יעבור לסין עבור עבודה? סין לא תוכל לצמוח אורגנית.
מי שלא מאמין מוזמן לראות את ערי הרפאים הסיניות שיוצרות את הצמיחה המזוייפת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    10:15   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אחותי  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    10:29   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. רבים וגדולים כבר כתבו על זה. ארה''ב היא מעצמה בשקיעה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
האמריקאים חשבו שיוכלו להציל את ארה"ב באמצעות יצירת קואליציות חדשות (עם האחים המוסלמים בתכנית 'האביב הערבי') אבל זה לא הצליח להם. רוסיה (וברקע סין) טרפו להם את כל הקלפים..
ראה כאן על הספר של זקריה: "העולם הפוסט אמריקני"
https://www.haaretz.co.il/literature/1.1205984


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
7961 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:09   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
סוף סוף מישהו שכותב דברים נכונים.
אנשים מסתכלים על סין ולא מבינים שכל כולה מבוססת על ארצות הברית והמערב תוך דיכוי והפחדה של העם שלהם, נישול זכויות וזריעת חושך ואפלה.
זה ממשלא יכול להחזיק לאורך זמן ובטח לא להחליף את אמריקה, בדיוק כמו שברית המועצות לא החליפה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאן דהוא
חבר מתאריך 18.5.15
869 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:00   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. החוב של עסקים בסין (והא גדול מאוד) הוא בדולר, כך שנפילה של דולר זה נפילה של סין  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  


רוכב אופניים: בחיאת אל תרכב בכביש מפותל ללא שוליים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    07:30   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מה שיותר בטוח הוא שהדומננטיות של האקדמיה כסמכות הידע והחכמה קרובה מאוד לסיום.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פרופסורים שיכולים לדבר הרבה בלי לומר כלום יצטרכו לחפש מקומות תעסוקה חדשים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:57   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. איפה הוא אמר כלום?  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
אני אוהב שאנשי רחוב נהיים להיות פרופסורים,פסיכולוגים,אנשי כלכלה, פיזיקאים, רופאים, מדענים, הכל מהכל אפשר למצוא במדעי הכורסאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    10:53   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אנשי הרחוב לא יהפכו להיות פרפוסורים כי לא יהיה צורך בפרופסורים.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 11:15 בברכה, ג'רי
 
אין היום שום צורך באדם שמקריא הרצאה ל-200 אנשים כאשר אפשר לשדר הרצאה יותר טובה ביוטיוב למיליונים ואין שום יתרון בפרסום עבודה בז׳ורנל ששני אנשים שמעו עליו כאשר החידושים הגדולים ביותר מתפרסמים בבלוגים פתוחים עם אלפי צפיות.

ומכך נובע שהיום לא צריך ללמוד במוסד להשכלה גבוהה כדי לעבור בהצלחה בחינות התאמה למקצוע.

הכוח העיקרי של המוסדות האקדמיים נובע מהמונופול שלהם על סרטיפיקטים של בעלי המלאכות השונות, ברגע שיקחו מהם את המונפול הזה, הם יאבדו מכוחם.

ולשאלתך על דוגמה לטחינת מים של הפרופסור באשכול הזה. המשפט הבא, למשל, מעיד על כך שהאיש משתמש בביטויים מתמטיים רק כדי שדעתו תשמע יותר משמעותית: ״יש הסתברות גבוהה שהדומיננטיות של המערב קרובה לסיומה״. אין משמעות למילה ״הסתברות״ בלי לדבר על מודל מתמטי שיודע לחזות ״דומיננטיות״, שצריכה להיות ערך שניתן למדידה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:58   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. העניין שביוטיוב לך תדע מי מפרסם לך אמת ומי שרלטן  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
באתרים ספציפיים שיש להם עוד אמינות גבוהה ניחא, שם עוד אנשים עם מקצועות מלמדים דרך הרשת, אז אני כן מסכים איתך במובן כלשהו שאנחנו טיפה טיפה מתרחקים ממה שהיה בעבר.

אבל אנשי אקדמיה כל הזמן צריך, פיזיקאים, מתמיטיקאים, רופאים, חוקרים, וכו' וכו' ואין ספור עוד מדעים שאנשים לומדים.
משהו שלצערי באינטרנט לא מעורך כנראה מספיק, וזה בסדר לתת דעה וביקורת, אבל להתחיל לקרוא לכל דבר גיבוב שטויות כי לא מסכימים עם זה לאנשי מקצוע, זה חד צדדים, וגאוותנות, מבלי להתייחס לרוב האנשים שהם חסרי תואר וישר מבטלים כל תחזית או מחשבה מדעית כזאת או אחרת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:12   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. ואיך אתה יודע שמאמר אקדמי שווה משהו?  
בתגובה להודעה מספר 68
 
  
היום יודעים שמאמר אקדמי הוא בעל ערך לפי מקום הפרסום, לפי מה שאנשים אחרים אומרים עליו ולפי הציטוטים (מי ציטט וכמה ציטטו). באותה צורה בערך אפשר לדעת גם אם סרטון ביוטיוב שווה משהו.

יש בלוגים מקצועיים, שמפנים לפרסומים מעניינים, ואין היום לאקדמיה בלעדיות על הדברים אלה.

רופאים, פיזיקאים, מתמטיקאים וכו' הם אנשי מקצוע. היום יש לאקדמיה מונופול לתת אישור לאנשי מקצוע שהם בעלי ערך, אך המונופול הזה נובע, לדעתי, בעיקר מסיבות היסטוריות, כי לפני מהפכת המידע האמצעים להעברת ידע היו מוגבלים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
quantoms
חבר מתאריך 15.12.08
434 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    07:40   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הפוך גוטה הפוך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בלי להיכנס לדיוני סרק
"אז אמר"
אני מהמר הפוך 180 מעלות

מספיק לבדוק את התקציב של משרד הביטחון האמריקאי היום לעומת הסיני כדי להבין את גודל הטעות של המאמר הזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:07   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לדעתי, האיום הכי גדול על ארה״ב הוא לא סין אלא ההגירה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 08:14 בברכה, ג'רי
 
מדינות נבנות סביב תרבות דומיננטית. בארה״ב זו הייתה תרבות של אנשים שהגיעו מהאיים הבריטיים. אם הם לא יוכלו לשמור על כך, זה עלול לפרק את המדינה מבפנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:38   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מבחינה תרבותית, האיטלקים והאירלנדים לא היו כל כך מבריקים..  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
והסטודנטים המצטיינים בארצות הברית הם ממוצא יהודי, הודי ומזרח אסיה.

מכל המדינות בעולם, ארצות הברית יודעת איך להכיל הגירה. שם אם אתה
לא מדבר אנגלית במבטא אמריקני, אז אתה "פאקן פורינר" ואפילו הילדים
שלך מתביישים בך כי הם כבר אמריקנים אמיתיים.

ארצות הברית זה כמו הבורג במסע בין כוכבים.
"we are borg you will be assimilated resistance is futile"


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:58   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. בארה''ב זה יותר קל  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
בתור מדינת הגירה ולא מדינת לאום אתנית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    09:45   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. זאת לא מדינת לאום, אבל זאת מדינה שבה אתה מחוייב לשפה, להיסטוריה, ל''אומה'' ולדגל...  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
הם מקבצים את כל הלאומים מסביב ל"אמריקניות".. שם אתה לא יכול להתבדל,
כי אתה לא תהיה קיים מבחינה חברתית. ואם תנסה לעשות לגבי זה משהו בכוח,
אז רשויות החוק שם יכו בך ללא רחם וללא הגנה מאף אמריקני אחר.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze
חבר מתאריך 2.4.12
12817 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    09:52   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. +1. ארה'ב מוכרת חלום. סין מוכרת דרעק מפלסטיק. איזה מדען/איש עסקים חולם לגור בסין?  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OferChina
חבר מתאריך 17.1.09
297 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:00   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. סין מוכרת ''דרעק מפלסטיק'', למי שמחפש זול  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
אם תבקר בסין, תגלה שהמוצרים הסינים שנמכרים לסינים עצמם, הם באיכות מעולה. רכבים תוצרת סין שלא היית מעיף לעברם מבט שני, נעשים טובים משנה לשנה.
הסינים משקיעים בפיתוח ובזמן שהאמריקאים ושאר העולם נרדמים במחשבה שהסינים עדיין בשלב של "להעתיק מוצרים", הסינים רצים קדימה ומפתחים טכנולוגיות חדשות ויכולות שמי שלא נמצא פה, קשה לו להבין אותם.
מדענים סינים שלמדו בארה"ב מחוזרים על ידי הממשל כאן ומתוגמלים היטב. ההון האנושי בסין הוא ברמה גבוהה מאוד.

שבוע טוב
עופר
סין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:02   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אתה צודק 100%. ארצות הברית למשל שולטת על כל מה שנמכר ונקנה בעולם. אתה יכול לקנות חיטה, נפט או סוכר רק בדולרים.  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
סין לעולם לא תוכל לעשות את היואן כמטבע בינלאומי.. כולם יודעים שסין
זאת דיקטטורה ולכן אי אפשר לבטוח במטבע שלה.


אדם, גם אם פרופסור, מדבר דברי שטות של אהבלים רק בגלל שאלו
הרהורי ליבו ותקוותיו... דיקטטורת "עולם הפלסטיק" לעולם לא תצליח להגיע
ל"טכנולוגיה החייזרית" שיש לארצות הברית. ואין פרופסור או מדען בעולם
שיעדיף לחיות ולעבוד בסין אם יש לו אותה אפשרות לעשות זאת בארצות הברית.

החברה בסין דפוקה מיסודה וחברה דפוקה לא יכולה לנצח ביוזמה חברה תוססת
וחופשית כמו שיש בארצות הברית.וזה לפני שבכלל מגיעים הרובוטים שיהפכו
את ה"נכס העיקרי" של סין ללא נחוץ.

ארצות הברית זאת האימפריה ותמשיך להיות כזאת בזמן שהשמאל שתומך בסין,
אירופה ושאר "מתחרות".. ימשיך לנבא שחורות.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:15   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. מה יקרה ביום שסין תדרוש מארה''ב לשלם לה ברנמינבי על כל הסחורות שהיא שולחת לארה''ב?  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
התעשייה בארה"ב פשטה רגל ביום שהם התמכרו למוצרי הייבוא הזולים מחו"ל. גם בישראל, כל תעשיית הטקסטיל נסגרה בגלל הייבוא הזול מהסינים...


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:19   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אחותינו.. עם כל החשדנות שלך שכחת לבדוק משהו, ארה''ב היא המדינה היחידה בעולם שהחוב החיצוני שלה הוא במטבע שלה.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
ואם סין רוצה ליפול ושכל יתרות המטבע חוץ שלה יהיו שווים הרבה פחות
אז היא תדרוש מארצות הברית להדפיס לה דולרים כדי להחזיר לה.
(ארצות הברית תשרוד את העניין, סין לא)

ובקשר לתעשייה.. כל מדינה רוצה את התעשייה שנשארה בארצות הברית ובשמחה
היא תיתן את תעשיית הפלסטיק לסין. תעשייה מזהמת עם שכר נמוך ועובדים
לא מתוחכמים. לא צריך להתגעגע לכך.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:30   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. אחינו, לא לעולם חוסן. הדולר יפול כמו שהליש''ט לפניו נפל  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
וארה"ב תיפול כמו האימפריה הבריטית לפניה. זה רק עניין של זמן ונראה שהזמן הזה מתקרב...


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:26   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. לא מציע לך להחזיק את הנשימה כשאת מחכה שארצות הברית תיפול.  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
הדולר בעולם כמטבע, הוא משהו מיוחד, אולי רק הזהב היה שווה לו ולא
פלא שהוא התחיל מכך שעשו לו גיבוי בזהב.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OferChina
חבר מתאריך 17.1.09
297 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    14:14   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. התעשיה בסין נפרדת מתעשיות מזהמות ומעבירה את זה למדינות אחרות  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
שכר העבודה בסין הוא מזמן כבר לא נמוך.
והעובדים הסינים לא מחפשים עבודות קשות למלאכת כפיים אלא מעדיפים ללמוד. הצעירים בסין נעזרים בתמיכה של המשפחה כולה להמשך לימודים וכולם מחפשים עבודות בשירותים או בתחומים מתקדמים.
מה שכתבת נכון לפני 10-15 שנים ועכשיו אולי מתאים למחוזות עניים שהם בפירוש לא הרוב בסין.
סין מתקדמת בצעדי ענק, משקיעה בפיתוח ובדור העתיד ויותר ויותר תפתיע בתחומים טכנולוגים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:35   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. חברה חולה תחת משטר אימה טוטליטרי.. אין לרובוטים האנושיים האלו שום צ'אנס להחליף את ארצות הברית כמנהיגת העולם.  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OferChina
חבר מתאריך 17.1.09
297 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:48   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. אתה מוזמן לבקר בסין. החברה פה בריאה והשוק חופשי יותר  
בתגובה להודעה מספר 85
 
  
מהרבה מקומות אחרים בעולם. הידע שלך על סין נלקח כנראה ממקורות ששמחים להראות את הסינים כאויב המערב. הסינים אנשים טובים, אוהבים מאוד את ישראל, מעריצים יהודים. (ודואגים לעצמם בעשיית עסקים מול מי שמתאים להם).
עם עתיק וחכם, עם שלטון לא דמוקרטי...אבל שחושב קדימה עשרות שנים ולא רק תכניות לקדנציה הקרובה.
רוב הסינים הצעירים מרגישים שיש להם אפשרויות ועתיד טוב. הם לא שואפי מדון ולא מחפשי מלחמה. משפחות צעירות חיות ברווחה והתיאור שרשמת רחוק מהמציאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    17:06   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. אני לא חושב שהסינים מחפשים מלחמה או שהם אנשים רעים או שהם אויבים.  
בתגובה להודעה מספר 87
 
  
אני גם מאמין שרוב הסינים כן חיים בסדר תחת המשטר הטוטליטרי שלהם.

אני סך הכל מציין שכל עוד שהם כאלו, הם לא יוכלו להיות מעצמה שיכולה
להחליף מדינה פתוחה ופורחת כמו ארצות הברית. ואם אתה לא מאמין, אז
תסתכל אחורה על ברית המועצות ועכשיו על רוסיה.. מדינה כמובן ששונה
מסין אבל עם עבר והווה דומים, וגם היא לא בעמדה של להחליף את ארצות
הברית.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    19:02   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. הבעיה היא שהמערב נהיה פחות ופחות דמוקרטי, פחות ופחות חופשי  
בתגובה להודעה מספר 88
 
  
הדיפ סטייט נהיה יותר ויותר חזק והאליטות כופות על האזרחים חוקים ונורמות שרוב הציבור מתנגד להם.
פה בישראל המכשיר העיקרי אשר משרת את האליטה הדיקטטורית השמאלנית היא מערכת המשפט.
גם הדמוקרטיה המערבית הולכת והופכת לנחלת העבר במערב עצמו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OferChina
חבר מתאריך 17.1.09
297 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    20:39   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. אני מסכים איתך, רק אוסיף נקודה חשובה אחת:  
בתגובה להודעה מספר 88
 
  
הסינים לא רוצים להחליף את ארצות הברית כמנהיגי העולם.
הסינים חכמים, יש להם סבלנות וראיה ארוכת טווח. הסינים רוצים שלא יתערבו בעניינים שלהם ולא יכתיבו להם איך להתנהג. לסין יש חשיבה מה ששייך לה ועל מה היא אחראית. זה בפירוש לא כולל את השליטה על העולם - ממש לא.
אבל היא לא מעוניינת שארה"ב תכתיב לה מה מותר ומה אסור.
הסינים ימשיכו לפתח טכנולוגיות והם יעלו ויתפתחו. זה לא יתנגש במי שלא מתכוון להתנגש איתם.
(כל זאת דעתי הצנועה בלבד).
שבוע טוב
עופר
סין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חבקוק
חבר מתאריך 31.7.15
2343 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    14:45   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. במקרה כזה  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
ארה"ב תמיר דולארים ברנימבי. כתוצאה הדולר ירד ושער הרנימבי יעלה.
הסחורות הסיניות יתיקרו לייצוא בעוד האמריקאיות יוזלו לייצוא. התעשיה הסינית תתמוטט והאמריקאית תפרח. אופנוענים יגררו את גופות בכירי המשטר הסיני ברחובות בייג'ין לאחר ההפיכה הבלתי נמנעת וטראמפ יזכה בכהונה שלישית עקב פופולאריות חסרת תקדים (אולי הגזמתי לקראת הסוף...)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    15:54   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. אף אחד לא יקנה ממנה נייר מצוייר בתמורה למטבע החדש  
בתגובה להודעה מספר 77
 
  
זה כמו לקנות שטרות קמבודיים מלפני המהפכה


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חבקוק
חבר מתאריך 31.7.15
2343 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:14   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. ואיך שהוא אנשים ממשיכים לקנות את הנייר המצוייר  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
בין מטבע של ארה"ב לבין מטבע של דיקטטורה, כנראה שהבחירה קלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:39   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. את חיה במציאות אחרת.. בואי נתחיל מזה שאין סיני אחד בעולם שיסרב לקבל דולרים, אבל רוב העולם יסרב לכסף סיני.  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
עם כסף סיני אי אפשר לשלם על כלום, לא על נפט, לא על חיטה ואפילו יש מצב
שסין עצמה לא תיקח כסף סיני תמורת סחורות שהיא מייצאת.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:46   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. האיטלקים והיהודים היו מיעוט קטן, המצב היום שונה.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 12:01 בברכה, ג'רי
 
ארה״ב מעולם לא הייתה מדינה שידעה ״לקבל״ תרבויות שונות, הם פשוט ידעו להמיר את התרבויות השונות לתרבות שלהם בצורה מאוד מוצלחת וזה עבד כל עוד צאצאי הבריטים היו הרוב.

תנסה לבקר היום בסן פרנסיסקו, אתה הולך ברחוב ואנגלית היא כבר לא שפת האם של רוב האנשים שאתה פוגש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:28   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. סן פרנסיסקו זאת לא אמריקה. למעשה כמעט כל קליפורניה לא.  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
אין קשר לצאצאי הבריטים כי הרבה זמן שהם לא רוב.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    15:55   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לא כל כך הרבה זמן.  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
ב-1980 חצי מהאמריקאים עדיין הגדירו את עצמם כצאצאי הבריטים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נקודה
חבר מתאריך 25.4.18
868 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    08:18   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. ההיסטוריה מלמדת שאלו שמנסים לחזות את העתיד מתוך ההיסטוריה בסה''כ מנסים להרויח כסף.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:47   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. :)  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן סטפן
חבר מתאריך 21.6.17
315 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:18   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. תמיד נזהר כשיש היסטוריונים שמתיימרים לדעת הכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועוד יותר נזהר כשהם אומרים לי מה יקרה בעתיד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay
חבר מתאריך 10.9.09
16274 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:22   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. על פי הקומוניסטים המערב נמצא בשקיע מאז 1917 ...עלק פרופסור .. עוד אחד לאוסף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


[email protected]


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5348 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    11:25   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. בדיוק.. כבר 100 שנה שהשמאל לא מפסיק לראות את הזריחה כשקיעה.  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
libertarianNa
חבר מתאריך 8.12.18
707 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    13:00   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. בינתיים למערב יש מגוון רחב של בעיות  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
שהוא צריך לטפל, המצב של המערב הוא לא מעולה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
25994 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    12:05   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. לא מסכים, מאמין שסין דווקא תחווה משבר גדול בעשורים הקרובים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האוטומציה תפגע בה הרבה יותר מאשר במערב.


הליכוד זו המפלגה ששורפת הכי הרבה קולות לימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe
חבר מתאריך 2.9.05
161794 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    16:21   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. זה לא חדשות, ופומרנץ אינו מר מקרו-היסטוריה...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Isaac
חבר מתאריך 31.12.12
7802 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    18:53   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. מעניין מאוד. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SpinozaB
חבר מתאריך 12.7.14
33145 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    19:24   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. אפשר לרסק את התעשיה הסינית די בקלות, לא צריך להתרגש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


במדבר י"ג, ל"ג: "..ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם.."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אדמור
חבר מתאריך 5.5.12
2169 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:14   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. ארה''ב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והמערב עדיין בהובלה תרבותית ומדעית, וזה משפיע בסופו של דבר על כלכלית.

לא רואה את זה משתנה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דצכ_עדש
חבר מתאריך 21.9.18
82 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:29   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. אמ;לק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל אני דווקא זוכר שדוד פסיג טוען שסין איבדה את ההזדמנות להיות מעצמת על, בגלל הגבלת הילודה שהוטלה על העם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה
חבר מתאריך 13.1.15
44762 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    23:24   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. הדמוקרטיות מחלישה את מדינות המערב....האנטי דמוקרטים הבינו את  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
החולשות בדמוקרטיה ורוכבים על זה עד שממוטטים אותה


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאן דהוא
חבר מתאריך 18.5.15
869 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:05   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. סין תיהיה דומה ליפן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בעתיד יהיה משבר כלכלי שיתחיל בסין בגלל החוב המנופח למגזר העסקי והפרטי, בסופו של דבר סין מדינה חזקה אבל לעולם לא תעקוף את ארצות הברית

עוד משהו משמעותי הגרעון המסחרי של סין ביתרון על ארצות הברית אבל מול כל העולם לא ואם טראמפ יצליח (אנשאללה) להוריד את זה זה יפגע קשה במטבע הסיני


רוכב אופניים: בחיאת אל תרכב בכביש מפותל ללא שוליים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות