גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #556742 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 556742        
פלוני
חבר מתאריך 24.2.16
193 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:13   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פריימריז פתוחים רחבים במפלגות הימין: שקד, סמוטריץ', פייגלין ובן-גביר תומכים, בנט מתלבט, הרב פרץ מתנגד  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.06.19 בשעה 21:19 בברכה, פלוני
 
במאמר מערכת שהתפרסם השבת בעלון "עולם קטן", קוראים העורכים לקיום פריימריז (אינטרנטיים) פתוחים רחבים בשורות מפלגות הימין, ומציינים כי פנו לדמויות הבולטות המרכיבות אותן:
אנשי עוצמה יהודית הביעו תמיכה ללא סייג בהליכה לפריימריז פתוחים, סמוטריץ' הצהיר אף הוא שמפלגתו תתמוך במהלך, וכך גם איילת שקד, הסבורה שהערך של קבלת אמון הציבור גדול יותר משריון כזה או אחר. נפתלי בנט השיב שבימים הקרובים יגבש את עמדותיו באשר להמשך הדרך. משה פייגלין תומך אף הוא במהלך. הבית היהודי בינתיים לא מעוניינים


"הרבה אוויר נדרש כדי לחזור לכתוב שוב על המערכה הפוליטית לקראת בחירות, אבל אף אחד לא שואל אותנו. אלו בדיוק הרגעים שבהם מותר להגיד שעם כל הכעס שצריך לכעוס על מי שהביא עלינו את הקלקול הזה (ליברמן, נתניהו, פייגלין, אבל כן, בהחלט גם איחוד הימין על מרכיביו וכמובן בנט ושקד). כנראה שמאת ה' הייתה זאת, והוא ששולח אותנו לקדר שוב כדי שנעשה את זה הפעם קצת יותר טוב.

כששומעים את הדיבורים שיוצאים החוצה בינתיים בהליך הרכבת הרשימות המחודש ומבינים ששוב יש דילים ספקולטיביים והורדות ידיים מאחורי הגב של הבוחרים, נוצר הרושם שהמסר לא ממש עבר שם.

ברגעים אלה ממש מתבשלים להם כל מיני חיבורים מאחורי הגב של כולנו. מפאת כבודם של הנוגעים בדבר, שמתכוונים כולם לטוב, לא נפרט כאן את כל הסבך שרק השבוע האחרון הצליח לספק: אלו מנסים להקדים את אלו בחיבור לאלו כדי שההם יגיעו לחיבור כשיד מאחורי הגב; זה מתעקש להגיע במקום הראשון, זה דורש ענווה מזולתו, והאחר מזכיר בביטחון מופלא שהוא שווה יותר מנדטים מחברו כשהוא שוכח ממש רגע אחרי הבחירות האחרונות לאילו תוצאות מבישות הגיעו כאן כולם. פתאום בשולחן המשא ומתן כולם הופכים לנכס האלקטורלי הכי חשוב למדינה בערך.

חברים, הציבור לא יהיה אתכם גם הפעם. לא תאמינו כמה מהר נגיע בעוד רגע לתאריך האחרון להגשת הרשימות כשעוד פעם אלו מפוצלים מאלה. ואתם יכולים להיות בטוחים שכולם ישננו לנו סיבות מצוינות למה הפיצול הזה נוצר ובאשמת מי.

הנה כמה תובנות סופר בסיסיות שכל מי שהיה מעוניין יכול להבין עוד לפני הבחירות הקודמות. אבל אם גם אחריהן הוא מסרב להיות קשוב להן, באמת שכבר אין עוד מה לעשות איתו.

בוחרים לא אוהבים שמחליטים בשבילם מאחורי דלתות סגורות, בכל מיני ועדות של אנשים חכמים במיוחד, מי יעמוד בראשם. הם לא נותנים אמון בריבים פוליטיים על מיזוגי רשימות של צוותי משא ומתן שעוסקים בשאלות כמו באיזה מקום כל אחד יהיה, מי יתחבר ובאיזה תנאי.
בוחרים רוצים חתירה להנהגה לאומית. הם רוצים לראות את הקול שלהם הכי קרוב להנהגת המדינה. במילים פשוטות, רוב מכריע של הבוחרים מחפש לשים את הפתק שלו במפלגה ששואפת לשלטון.
שתי הנחות היסוד האלה, שהוכחו כנכונות במערכת הבחירות האחרונה, מובילות לדרך אחת בלבד: בחירות מקדימות. אומנם נשפכה אינסוף ביקורת על השיטה הזו, אולם כשמדובר בציבור דעתן ומגוון כמו בציונות הדתית, ובטח בתוך סיטואציית רסיסי המפלגות שנוצרה, אין בשלב הזה דרך טובה יותר לייצר חיבור של הבוחרים למפלגה שלהם. הבוחרים זורמים באופן זמני בלבד עם מפלגות שרשימתן מונחתת מלמעלה כשהן חדשות ונוצרו כדי לייצר בשורה חדשה או אם מדובר במפלגת נישה. במיוחד במצב הנוכחי הציבור הימני, הדתי והמסורתי ייתן אמון רק במה שהוא ייצור, שהוא ישלח לייצג אותו. זה לא מספיק כמובן בשביל לנצח ולהיות גדולים, אבל זה הבסיס.

מכל שיטות הפריימריז השיטה שתוריד חסמים, תקטין אפשרות לקומבינות ומפקדי ארגזים ותאפשר לציבור הרחב להצטרף בקלות היא שיטת פריימריז פתוחים רחבים. הציבור יכריע את מי הוא רוצה לשלוח בראשות הרשימה וכיצד תיראה יתר הרשימה. כולם פוקדים, כולם בוחרים, כל מי שמעוניין מציע מועמדות. סמוטריץ', בנט, בן גביר, הרב רפי פרץ, איילת שקד, הלוואי שגם אלי ישי ואפילו אם פייגלין יחליט שהוא רוצה. כולם כולל כולם. ליברלים, שמרנים, דוסים, לייטים וגם חילונים ששותפים לדרך ומאמינים בבסיס הפשוט של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל.

השיטה שתאפשר לציבור הרחב להצטרף בקלות היא שיטת פריימריז פתוחים רחבים
.
הציבור יכריע את מי הוא רוצה לשלוח בראשות הרשימה וכיצד תיראה יתר הרשימה. סמוטריץ', בנט, בן גביר, הרב רפי פרץ, איילת שקד, הלוואי שגם אלי ישי ואפילו אם פייגלין יחליט שהוא רוצה. כולם כולל כולם. ליברלים, שמרנים, דוסים, לייטים וגם חילונים ששותפים לדרך ומאמינים בבסיס הפשוט של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל

חשוב להיות מאוחדים סביב הדרישה הזו כדי שכל המוזכרים לעיל ידעו שאם הם אינם משתתפים בפריימריז, או חלילה משתתפים ואינם מקבלים את הכרעת הבוחר, אף אחד לא יסתכל לכיוונם גם אם הם ירכיבו את הרשימה הכי נוצצת.

*פריימריז מצומצמים – חגיגה רחבה*
אם רוצים תהליך פריימריז חסכוני, כדאי לאמץ את השיטה האינטרנטית. מדובר בתהליך רזה כלכלית ומהיר ביצוע שלמעשה כבר הוכן על המדף לפריימריז הבאים לפני שעזב נפתלי בנט את הבית היהודי. הכול עובר באופן פשוט דרך הרשת: נרשמים בקלות, מקבלים סיסמה אישית מאובטחת לסלולר, וכשנפתחות הקלפיות מצביעים מהמכשירים בבית הצבעה דיסקרטית ומאובטחת.

שוחחנו עם חברת Yayasoft, החברה המובילה בתחום בארץ, שביצעה כבר מאות מערכות בחירות לאינספור גופים בארץ ובחו"ל. היא הייתה גם החברה שהפיקה את הפריימריז הראשונים והשניים לבית היהודי ועומדת גם מאחורי הפקת הבחירות המקדימות הממוחשבות של המפלגות הגדולות האחרות לאורך השנים האחרונות.

יאיר חן, מנכ"ל החברה, אומר שמדובר במהלך עם רמות אבטחה מהגבוהות בעולם. חוץ ממגבלות ה-IP הבסיסיות, שמצמצמות למעשה את תופעות קבלני הקולות צמצום יעיל יותר מהקלפי הפיזית, יש שורה של אמצעים שמבטיחים, לטענתו, תהליך מסודר ואמין במיוחד. באסטוניה כבר אימצו את השיטה אפילו לבחירות הארציות. הדגם הזה עובד בארץ גם בבחירות לגופים בעלי הרבה מאוד אינטרסים כלכליים וציבוריים, כמו ההסתדרות הכללית, ההסתדרות הלאומית וחברות שבהן ועדי עובדים.

החיסרון בשיטה הזו הוא שמדלגים על הזיהוי הוויזואלי-פיזי של הבוחר, מה שלכאורה מאפשר לו להעביר את הקוד הסודי שלו לבוחר אחר או להיות מושפע בבחירה מהורה או ממעביד שיבקש לראות את תהליך הבחירה. עם זאת מספר המקרים שבוחרים יעבירו את הקוד שלהם לאדם אחר אמור להיות זעום עד זניח. וכפי שכולנו יודעים, השפעות משפחתיות מתרחשות גם בקלפיות הפיזיות, ואף יותר מכך (כשקבלן הקולות גם דוחף לך את פתק ההצבעה שאתה צריך לשים במעטפה).

את כל ההון שייחסך מכוח האדם הרב, הציוד ושכירות המקומות שפריימריז פיזיים דורשים יהיה אפשר להשקיע בקמפיין של כל המפלגה, וכל עניינו יהיה לייצר חגיגת דמוקרטיה רחבה שתזמין את הציבור הימני הרחב לעצב את רשימת הכנסת היחידה שתעמוד לימין הליכוד. זה עצמו יהיה חלק חשוב בקמפיין הבחירות.

*כמה זה יעלה למתמודדים?*
עוד טענה שנאמרה תמיד נגד שיטת הפריימריז היא שהיא מאלצת את המתמודדים לשפוך כסף רב כדי להציג את עצמם לציבור. ואולם המציאות השתנתה, מכיוון שהיום תחם החוק את כל הסיפור הזה, והמדינה עצמה מקציבה לכל מועמד סכום מבוקר בהתאם לקריטריונים. החוק, שקובע תקרת הוצאות, צמצם צמצום דרמטי את היתרון שהיה עלול להיות למועמד בעל אמצעים כלכליים.

*על איזו תשתית מפלגתית תשב הרשימה הנבחרת?*
היינו שמחים לראות כאן מפלגה אחת ולא רק רשימה משותפת, אבל נכון לעכשיו המפלגות למיניהן עדיין רואות צורך בשימור מוסדותיהן. הלכך גם הפעם מה שעומד על הפרק הוא ריצה ברשימה משותפת של כמה מפלגות. אבל גם העובדה הזו אינה צריכה להיות גורם מעכב או מונע: התשתית המשפטית הפשוטה היא חתימה כבר מחר על הסכם של הליכה משותפת לבחירות שבו כל מפלגה חותמת שאת הרכב הרשימה המשותפת יקבע הציבור בפריימריז הפתוחים והמשותפים.

ככה נדלג אחר כבוד על המאבקים המכוערים שראינו בעבר על נציג איזו מפלגה יעמוד בראש הרשימה ואיזה מקום נשריין לעוצמה יהודית וכמה נציגים יהיו בעשירייה הראשונה לאיחוד הלאומי. כולם כולם רצים ריצה שווה ומקבלים את אמון הציבור במקומם ברשימה המשותפת.

*אז מי מסכים לפריימריז פתוחים ומי המתנגדים?*
כדי לגלות מהי עמדתן של הדמויות הבולטות וכדי לדלג על הספקולציות פשוט פנינו אליהם:
אנשי עוצמה יהודית הביעו תמיכה ללא כל סייג בהליכה לפריימריז פתוחים. בסך הכול אפשר גם להבין אותם, כי להערכתם, שבהחלט מתכתבת עם המציאות, הם זוכים לתמיכה עמוקה יותר מהייצוג שקיבלו בהסכם בבחירות האחרונות.
ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצהיר אף הוא שמפלגתו האיחוד הלאומי תתמוך במהלך. על אף התנגדותו העקרונית לפריימריז, בעיקר בגלל הקמפיינים האישיים שמלווים מהלך כזה, הוא סבור שבמצב הנוכחי השיטה הזו כנראה תחסוך הרבה מאוד מאבקים ציבוריים מיותרים.
גם איילת שקד הצהירה בפנינו שתהיה מוכנה למהלך, והיא מעדיפה אותו על פני סידור רשימות מאחורי דלתות סגורות. אגב, משיחות אחרות עם מגוון גורמים הבנו שמאחורי הדלתות הסגורות שקד מקבלת מכל הגורמים הצעות מפתות במיוחד, וכולם שמים אותה באחד משני המקומות הראשונים. חרף זאת גם היא סבורה, במיוחד אחרי המערכה האחרונה, שהערך של קבלת אמון הציבור גדול יותר משריון כזה או אחר.
גם לנפתלי בנט פנינו בעניין, והוא השיב שבימים הקרובים יגבש את עמדותיו באשר להמשך הדרך.
משה פייגלין אמר לנו שלא רק שמפלגת "זהות" תומכת במהלך, אלא אף הציעה הצעה דומה במאמר שפורסם בערוץ 7. אמנם הצעתו הייתה מסויגת, והוא מדגיש בפנינו כי "הצעתנו היתה ספציפית לבנט ושקד, לא נכנסה לדירוג בתוך הרשימות אלא לסדר הובלת הרשימה המשותפת", אולם בתור המפלגה שנשארה הכי רחוק מאחוז החסימה, יהיה עליו לקבל את הדרישה הציבורית לפריימריז על כל הרשימה עם כל המפלגות.

אם כן, יוצא שהיחידים שאינם מעוניינים במוצהר בפריימריז הם דווקא אנשי מפלגת הבית היהודי,שלמעשה מחויבת בינתיים למהלך על פי החוקה שלה. יתרה מכך, מדובר במפלגה שעשרות אלפים התפקדו אליה בתשלום בדיוק בשביל הזכות לעצב את הרשימה שלה. כדי לבטל את ההחלטה הזו בפועל צריך רוב במרכז שיעשה זאת. כזכור, לפני ארבעה חודשים, בגלל תחושת החירום לאחר עזיבתם של בנט ושקד, העביר ניר אורבך מהלך שבו ביקש מאנשי המרכז לבטל חד-פעמית את הוראת החוקה כדי לאפשר לוועדה ציבורית לקבוע את זהות היו"ר, אולם הפעם אין לכך כל הצדקה.

מאנשי הרב רפי פרץ מסרו לנו את הדברים האלה: "אני בעד שיטת בחירה דמוקרטית המביאה לידי ביטוי את רצונו של ציבור הבוחרים גם בהרכבת הרשימה לכנסת. עם זאת פריימריז עושים כאשר נבחרי הציבור פעלו ועשו במהלך תקופה ואפשר לבחון אותם על אותה עשייה ולבחור אם להעניק להם תקופת שליחות נוספת. במצב שאנו נמצאים כעת, נבחרי הבית היהודי שרק לפני חודשים מספר קיבלו את אמון הציבור טרם הספיקו לפעול במסגרת המנדט שהוענק להם, ועל כן אין צורך להביא אותם לבחירה מחודשת. אני שמח שהוועדה הציבורית עשתה עבודתה נאמנה ובחרה אנשים מצוינים להוביל את הציונות הדתית בכנסת".

צריך להגיד ביושר: הרב רפי פרץ משלם את המחיר הכי גבוה על הכניסה לפריימריז. הוא האדם היחיד שעזב את חייו האזרחיים בעקבות קריאתה של הועדה המסדרת, לא לפני שהתלבט ארוכות אם להכניס עצמו לקלחת הפוליטית. להשאיר אותו עכשיו בין שתי אופציות – להיבחר בפריימריז או לעזוב את המגרש הפוליטי, עוד לפני שניתנה לו ההזדמנות להוכיח את עצמו – זה לא הדבר הכי הגון.

אולם עם כל ההבנה למציאות הלא פשוטה אליה נקלע, חשוב לזכור שכל מערכת הבחירות הזו היא תוצאה של 120 חברי כנסת שהקריבו את מקומם הבטוח במשכן, והיא דורשת מכולם לשלם מחיר. לכן, למרות שבוודאי לא היינו רוצים שכך הדברים יתגלגלו, עלינו לדרוש מכל המתמודדים לוותר כדי שהרשימה תהיה באמת הפרי של בחירת הציבור.

נותרו עוד חודשיים עד להגשת הרשימות. זה יכול להיות מבאס ומייאש ומפולג בעוד אינסוף ספינים והורדות ידיים שיביאו את כולם מותשים לקלפיות, ואפשר שמחר ילחצו כולם ידיים, יקבעו פריימריז משותפים ורחבים, יסיימו את התהליך במינימום נפגעים וירכזו כוחות בניסיון לבנות חשק בציבור לבוא ולהשתתף בבניית רשימה ראויה שתהיה בבוא היום חלופה להנהגת המדינה.

*שבת שלח לך: שבת ללא לשון הרע*
חשוב מאוד שיהיה מאמץ ציבורי להביא לידי אחדות רחבה ככל האפשר במפלגות שמימין לליכוד ולפריימריז רחבים ככל האפשר, אבל לא בכך אנו יוצאים ידי חובת מאמצינו בחודשים הקרובים. יש נושא אחד שיכול להשפיע לא פחות על המציאות הישראלית דווקא מכיוון שלא תמיד מייחסים לו את החשיבות הראויה לו: לשון הרע.

לאוזנינו באה יוזמה עממית, שעוברת בשלב הזה מפה לאוזן, שמנסה לגרום לכמה שיותר מאיתנו להחליט יחד שבשבת שלח לך לא מדברים לשון הרע. ככה, פשוט ונקי. זה כנראה עוד לא קיבל תאוצה בוואטסאפ, אבל זה כל כך מתוק וכל כך גבוה וכל כך מעורר געגוע שאנחנו משתפים לפחות את קוראי 'עולם קטן' כדי לגרום לכם להצטרף כמונו לעניין וגם כדי שתגייסו את הקהילה שלכם לעניין.

לפני שמדברים על העוצמה הרוחנית והחברתית שיכולה לצמוח ממיזם כזה ואיזה דבר מדהים זה יכול להיות אם בעוד כמה וכמה קהילות ובתי כנסת נצליח יחד לדבר, ללמוד, להעביר שיעורים סביב הצורך הקיומי הזה של החברה הישראלית – לדבר פחות לשון הרע – לפני כל זה, אפילו ברמה הכי אישית, יכול להיות מסקרן מאוד לתרגל שבת כזאת. לעבור 25 שעות נקיות מדיבורים על אחרים. סביר להניח שנצטרך לשתוק הרבה, אבל ודאי יצאו בסוף גם דיבורים איטיים יותר וטובים יותר במקום.

יש תחושה באוויר שהנושא של תיקון לשון הרע מצפה לתיקון מלמעלה ומתקבל בברכה גם כאן למטה. הצמידים של עומר אדם – לשון הרע לא מדבר אליי – מעטרים לא מעט ידיים של בני נוער, וגם חולצות טריקו מחייכות ברחוב באותו מסר. לצידם עוד ועוד חוברות 'שמירת הלשון' מופצות בעשרות אלפי עותקים וגרסאות.

מערכת הבחירות המתקרבת ממש זועקת לעזרתנו, האזרחים, שנתקן משהו קטן בנו, וברור מאוד שנראה את ההשפעה של התיקון הזה גם באיך שהבחירות האלה ייראו.

בלי נדר, גם אנחנו כאן בשבוע הבא ננסה להקדיש ליוזמה הזו את תשומת הלב.

שבת שלח לך – ננסה יחד לתקן את הדיבור בעוד כמה מילימטרים חשובים. איזה יופי של חברה ישראלית תצמח לנו בזכות זה. תכניסו ליומנים. זה בדיוק הזמן להפעיל וואטסאפ."


(מקור: מאמר מערכת "עולם קטן", גיליון 701, "נשא" ושבועות)              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  עד שיסכימו על זה ואז יריבו מי יהיה שר ומי לא micmic 09.06.19 21:15 1
  המפזל עם המנדט בקושי מתנגד איש אשכוליות 09.06.19 21:15 2
     אתה רואה אותם אחידים בדעה שלהם? micmic 09.06.19 21:16 3
         זה בלוק טכני, לא משנה מי יעמוד בראש איש אשכוליות 09.06.19 21:18 7
             וזה כמו האיחוד הימין שגם שם היו צריכים להיות הסכמים בינם לבין עצמם על תיקים וכדומה micmic 09.06.19 21:20 10
                 הם יכולים להתפצל אחרי הבחירות איש אשכוליות 09.06.19 21:32 12
  אז שהמפדל תרוץ לבד בנג'ו 09.06.19 21:16 4
  שכל מי שמסכים יתחיל להניע מהלך.. אית'ן האנט 09.06.19 21:16 5
  רעיון מבורך דרומייי 09.06.19 21:17 6
  זו הדרך של בן גביר להיות בשלישיה הראשונה במקום להתבזות במקום לא ריאלי ולקוות לחוק נורווגי תשבץ 09.06.19 21:18 8
     +1 me אני 10.06.19 01:29 44
  פריימריז אינטרנטי מגוחך יותר, הרבה יותר, מהמדגם של גב' צמח בבב 09.06.19 21:19 9
     המאמר התייחס לנושא האבטחה באופן ישיר: עתיד מתוק 09.06.19 22:26 24
         לא דיברתי על אבטחה, אלא על אי קיום קשר בין השתתפות בפריימריז לבין הצבעה למפלגה בבב 09.06.19 23:44 32
         ציפית לשמוע משהו אחר ממנכ״ל שמנסה למכור את המוצר שלו? ג'רי 10.06.19 02:20 50
  הלוואי הלוואי הלוואי ווקי טוקי 09.06.19 21:32 11
  פיגלין ובן גביר הם הפכים בגישות, והבית היהודי בחים לא ילכו לבחירות פתוחות הם ''עסקונה'' סגורה. pingi 09.06.19 21:36 13
     לידיעתך חבר Law 09.06.19 21:52 20
     פייגלין זה לא רק כלכלה עתיד מתוק 09.06.19 22:28 26
  במחילה מהרב פרץ, למה הצביע בעד פיזור הכנסת,? עמלץ פלד 09.06.19 21:37 14
  רעיון מצוין ושווה כי זה מה שימחק את ליברמן ראו וידאו ישר לעיניין למה 09.06.19 21:38 15
     ווידאו חזק ביותר. אדם תותח. ישר ולפנים הפרטיזן 10.06.19 02:13 48
         כן ממש אני אהבתי ושמתי לי למטרה לשתף אותו כמה שאפשר למה 10.06.19 02:18 49
  חו''ח בחירות באינטרנט- השמאל יתערב ויצביע למועמדים שיחלישו את הימין סמפו 09.06.19 21:39 16
     קראתי את המאמר עתיד מתוק 09.06.19 22:30 27
  הרב פרץ מתנגד. מםתיע מאוד ברוך השם 09.06.19 21:41 17
     קצת משונה שהיא תגרוף את המקום ה-1 בקלות כשאפילו את % החסימה היא לא עברה תשבץ 09.06.19 21:47 18
         בחירות שניות בתקופה כל כך קצרה ירימו היטב את המפלגות הקטנות של הימין ברוך השם 09.06.19 21:47 19
             בוחרי המפלגות הגדולות לא יזדרזו להצביע שוב,דבר שיאפשר לקטנות לגדול. אליצור 10.06.19 00:46 41
         היו בטוחים שהיא תיכנס בלי בעיה. כמוני... עטרה 10.06.19 00:35 36
         פיצול הימין היה טעות. ללא ספק. אבל זה לא סותר שהיא שווה כמעט 4 מנדטים.. וזה לא סקרים, זה ספירה אמיתית... מעיד_נאמן 10.06.19 01:33 45
         הימין החדש קיבל יותר מכל אחת מ3 המפלגות שהרכיבו את איחוד הימין תודה רבה 10.06.19 02:56 51
     טיפס על עץ גבוה מדי אור_יקרות 09.06.19 21:55 21
     הגזמת עתיד מתוק 09.06.19 22:31 30
  הזומבים יסתערו, המצביעים יברחו בולגקוב 09.06.19 21:56 22
  הרעיון ביסודו נכון וכתבתי זאת כאן כמה פעמים-אבל אני לא מציע ללכת לפריימריז פתוחים שמש בגבעון1 09.06.19 22:15 23
  פריימריז דרך האינטרנט הדרך הקצרה לזיופים מוזמנים. כנראה מחפשים להכניס את שקד בדלת האחורית חשדנית 09.06.19 22:27 25
  שנציגי המפדל הישנה לא יכנסו. זה יהיה ברכה למגזר. מי צריך הנחתות משונות כמו ר' פרץ? מעיד_נאמן 09.06.19 22:30 28
  הרעיון בפני עצמו מבורך, השאלה היא איך דואגים שהתוצאות לא יושפעו מגורמים שאינם מעוניינים בטובת המפלגה אני 09.06.19 22:30 29
  הבהרה חשובה בתוך הכתבה לגבי פייגלין - ההצעה שלו היתה לבנט ושקד בלבד, וטוב שכך Prodigy 09.06.19 22:32 31
     צריך לראות מה מתגבש.. הייחודיות של פייגלין יכולה ללכת לאיבוד בקלות galt 09.06.19 23:55 34
         פייגלין לא מוכיח את עצמו בשום מערכת בחירות עם מפלגה ובתוך מפלגה, מלבד שריפת קולות בפעם האחרונה. uz7 10.06.19 00:40 38
         חבל על הקול שלך.. לך על הכי קרוב עמלץ פלד 10.06.19 02:00 47
     ירוץ בסופו של דבריו מסכימים על 90% עם כולם, אין סיבה להתפצל. uz7 10.06.19 00:41 39
  5 מפלגות 10 בתי כנסת בני מרום 09.06.19 23:52 33
  מנסה ללא הצלחה לקרוא בין השורות, האם מרב מיכאלי תוכל להחליט אם סמוטריץ או איילת ינהיגו את הימין. לעניות דעתי 10.06.19 00:27 35
  בנט יודע שהוא לא יכבד את החלטת הבוחר, אז הוא מקרטע. uz7 10.06.19 00:39 37
  רעיון אדיר יוחנן 10.06.19 00:44 40
  הלוואי שהמהלך הכה חשוב הזה יצליח. איש ונוב לו 10.06.19 01:19 42
  רעיון מעולה ומבורך, לכו על זה אבי_85 10.06.19 01:24 43
  תיאורית האם אפשר לקיים פריימריז דרך כל המפלגות? twito6 10.06.19 01:41 46
  צאו לדרך. הבית היהודי ירוצו לבד? נראה אותם תודה רבה 10.06.19 02:56 52

   
   
micmic
חבר מתאריך 21.12.14
40098 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:15   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. עד שיסכימו על זה ואז יריבו מי יהיה שר ומי לא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא יהיה לזה סוף            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש אשכוליות
חבר מתאריך 12.11.11
15222 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:15   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. המפזל עם המנדט בקושי מתנגד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
איזה בדיחה אז שישארו בחוץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
micmic
חבר מתאריך 21.12.14
40098 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:16   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אתה רואה אותם אחידים בדעה שלהם?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
אם מישהו מקום ראשון אז הוא יקבע לאחרים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש אשכוליות
חבר מתאריך 12.11.11
15222 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:18   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זה בלוק טכני, לא משנה מי יעמוד בראש  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
רצים ביחד רק בשביל לא לשרוף קולות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
micmic
חבר מתאריך 21.12.14
40098 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:20   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. וזה כמו האיחוד הימין שגם שם היו צריכים להיות הסכמים בינם לבין עצמם על תיקים וכדומה  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
הם יתחברו כטכני בלי לדעת מה הם יקבלו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש אשכוליות
חבר מתאריך 12.11.11
15222 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:32   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הם יכולים להתפצל אחרי הבחירות  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
בן גביר לא נכנס לכנסת כי היה ממקום רחוק במקום שביעי והיה תלוי בחוק נורבגי שהבטיחו להעביר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בנג'ו
חבר מתאריך 27.8.13
16032 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:16   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אז שהמפדל תרוץ לבד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ככה יישרפו מינימום קולות בימין
הם שווים לבד גג 1%
וזה אחרי שהייתי נדיב איתם עקב מוצאי החג            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אית'ן האנט
חבר מתאריך 21.8.18
533 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:16   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. שכל מי שמסכים יתחיל להניע מהלך..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הבית היהודי תהפוך ללא רלוונטית אם לא תסכים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי
חבר מתאריך 30.8.17
2656 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:17   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. רעיון מבורך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
57450 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:18   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. זו הדרך של בן גביר להיות בשלישיה הראשונה במקום להתבזות במקום לא ריאלי ולקוות לחוק נורווגי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
me אני
חבר מתאריך 1.4.12
23420 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    01:29   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. +1  
בתגובה להודעה מספר 8
 


ואם נחרבנו ונחרב העולם עמנו ע"י שנאת חנם,נשוב להבנות והעולם עמנו יבנה ע"י אהבת חנם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12627 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:19   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. פריימריז אינטרנטי מגוחך יותר, הרבה יותר, מהמדגם של גב' צמח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:26   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. המאמר התייחס לנושא האבטחה באופן ישיר:  
בתגובה להודעה מספר 9
 

"שוחחנו עם חברת Yayasoft, החברה המובילה בתחום בארץ, שביצעה כבר מאות מערכות בחירות לאינספור גופים בארץ ובחו"ל. היא הייתה גם החברה שהפיקה את הפריימריז הראשונים והשניים לבית היהודי ועומדת גם מאחורי הפקת הבחירות המקדימות הממוחשבות של המפלגות הגדולות האחרות לאורך השנים האחרונות.

יאיר חן, מנכ"ל החברה, אומר שמדובר במהלך עם רמות אבטחה מהגבוהות בעולם. חוץ ממגבלות ה-IP הבסיסיות, שמצמצמות למעשה את תופעות קבלני הקולות צמצום יעיל יותר מהקלפי הפיזית, יש שורה של אמצעים שמבטיחים, לטענתו, תהליך מסודר ואמין במיוחד. באסטוניה כבר אימצו את השיטה אפילו לבחירות הארציות. הדגם הזה עובד בארץ גם בבחירות לגופים בעלי הרבה מאוד אינטרסים כלכליים וציבוריים, כמו ההסתדרות הכללית, ההסתדרות הלאומית וחברות שבהן ועדי עובדים.

החיסרון בשיטה הזו הוא שמדלגים על הזיהוי הוויזואלי-פיזי של הבוחר, מה שלכאורה מאפשר לו להעביר את הקוד הסודי שלו לבוחר אחר או להיות מושפע בבחירה מהורה או ממעביד שיבקש לראות את תהליך הבחירה. עם זאת מספר המקרים שבוחרים יעבירו את הקוד שלהם לאדם אחר אמור להיות זעום עד זניח. וכפי שכולנו יודעים, השפעות משפחתיות מתרחשות גם בקלפיות הפיזיות, ואף יותר מכך (כשקבלן הקולות גם דוחף לך את פתק ההצבעה שאתה צריך לשים במעטפה)."


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12627 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    23:44   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. לא דיברתי על אבטחה, אלא על אי קיום קשר בין השתתפות בפריימריז לבין הצבעה למפלגה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
6016 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:20   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ציפית לשמוע משהו אחר ממנכ״ל שמנסה למכור את המוצר שלו?  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.06.19 בשעה 02:27 בברכה, ג'רי
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ווקי טוקי
חבר מתאריך 7.6.12
3927 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:32   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הלוואי הלוואי הלוואי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pingi
חבר מתאריך 9.9.14
7481 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:36   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. פיגלין ובן גביר הם הפכים בגישות, והבית היהודי בחים לא ילכו לבחירות פתוחות הם ''עסקונה'' סגורה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שקד לא קשורה כי היא לא דתיה
ובנט מבולבל מאוד מהבחירות כנראה מחפש ספונסר בגלל ענינים פיננסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Law
חבר מתאריך 4.10.18
1910 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:52   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לידיעתך חבר  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
פייגלין לא מחשיב עצמו דתי, אלא יהודי.

כל תפיסת עולמו לגבי היהדות היא חירות, יהודי הוא בן חורין ואתה תהיה אתה, ככה בעצם בנויה מפלגת זהות על עיקרון החירות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:28   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. פייגלין זה לא רק כלכלה  
בתגובה להודעה מספר 13
 

בנושאי המלחמה,
וצורת ההתנהלות הרצויה של מוסדות המדינה, הם מסכימים.

אני מעריך שגם יש ביניהם הסכמה על לא מעט נושאים כלכליים.


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד
חבר מתאריך 27.12.17
18198 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:37   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. במחילה מהרב פרץ, למה הצביע בעד פיזור הכנסת,?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
למה
חבר מתאריך 30.12.08
4214 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:38   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. רעיון מצוין ושווה כי זה מה שימחק את ליברמן ראו וידאו ישר לעיניין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10214710147770580&id=1330600653            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפרטיזן
חבר מתאריך 25.1.15
1661 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:13   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. ווידאו חזק ביותר. אדם תותח. ישר ולפנים  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
למה
חבר מתאריך 30.12.08
4214 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:18   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. כן ממש אני אהבתי ושמתי לי למטרה לשתף אותו כמה שאפשר  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
כולם חייבים לשמוע אותו
דרך אגב אתה שיתפת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
9438 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:39   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. חו''ח בחירות באינטרנט- השמאל יתערב ויצביע למועמדים שיחלישו את הימין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אפשרי רק אם מדובר בציבור מתפקדים-
התנאי להתפקדות צריכה להיות תשלום אגרה של מאות שקלים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:30   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. קראתי את המאמר  
בתגובה להודעה מספר 16
 

והייתה התייחסות לנושא האבטחה,
https://rotter.net/forum/scoops1/556742.shtml#24

אבל לא ראיתי איך מחליטים מי יכול להירשם להצבעה.
מן הראוי שהנושא יובהר,
כדי שלאנשים לא יהיה חשש שגורמים עוינים לישראל יתערבו.


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברוך השם
חבר מתאריך 26.2.18
4083 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:41   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הרב פרץ מתנגד. מםתיע מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לכל ילד ברור שהוא לא יגיע אפילו למקופ 19 בפריימריז פתוחים. שקד לעומת זאת יכולה לגרוף את המקום ה1 בקלות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ
חבר מתאריך 12.10.04
57450 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:47   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. קצת משונה שהיא תגרוף את המקום ה-1 בקלות כשאפילו את % החסימה היא לא עברה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
איפה היו אותם מצביעים שמרימים אותה כל כך בקלות למקום ה-1 ב-9 באפריל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברוך השם
חבר מתאריך 26.2.18
4083 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:47   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בחירות שניות בתקופה כל כך קצרה ירימו היטב את המפלגות הקטנות של הימין  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור
חבר מתאריך 2.4.12
19278 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:46   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. בוחרי המפלגות הגדולות לא יזדרזו להצביע שוב,דבר שיאפשר לקטנות לגדול.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  

ההשתתפות בבחירות הבאות יהיו נמוכות להערכתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
913 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:35   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. היו בטוחים שהיא תיכנס בלי בעיה. כמוני...  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מעיד_נאמן
חבר מתאריך 2.4.12
14083 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    01:33   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. פיצול הימין היה טעות. ללא ספק. אבל זה לא סותר שהיא שווה כמעט 4 מנדטים.. וזה לא סקרים, זה ספירה אמיתית...  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  


הטמטום שמאחורי : בלי הבדלי דת גזע ומין. הוא ההרסני מכולם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
47066 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:56   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. הימין החדש קיבל יותר מכל אחת מ3 המפלגות שהרכיבו את איחוד הימין  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  


עצמאות... בואו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות
חבר מתאריך 10.12.07
55540 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:55   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. טיפס על עץ גבוה מדי  
בתגובה להודעה מספר 17
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:31   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הגזמת  
בתגובה להודעה מספר 17
 

פרץ אמור להגיע למקום 4 עד 6.

מפלגה משותפת כזו תקבל להערכתי לפחות 8 מנדטים,
עם סיכוי להגיע אפילו ל-14 מנדטים.


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
12072 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    21:56   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הזומבים יסתערו, המצביעים יברחו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמש בגבעון1
חבר מתאריך 10.6.11
3293 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:15   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הרעיון ביסודו נכון וכתבתי זאת כאן כמה פעמים-אבל אני לא מציע ללכת לפריימריז פתוחים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זאת התפזרות גדולה מדי לטעמי.
איחוד טכני של כולם -תוך הסכמות וויתורים על מקומות עדיף בהרבה.
הפריימריז יכולים לעוות מאד את התמונה ,במצב של היום,שהכל דחוף ואין זמן.
קפיצה של שקד למקומות גבוהים- למרות הכישלון בבחירות עלול להבריח הרבה בוחרים
שמרניים,למשל,חרדלים.ועוד.
לכן עדיף מיד להתכנס ולכנס את כולם כולל כולם ולהגיע להבנות.
זה בטוח לא יבטא באופן מלא את האידאולוגיות של כולם-אבל יש אינסוף אידאולוגיות
וחייבים חייבים להתכנס תחת מטריה לפחות טכנית.אגב שכולם מתחייבים ללכת עם הימין
ולא עם גנץ.כולל פייגלין.אחרת לא עשינו כלום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:27   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. פריימריז דרך האינטרנט הדרך הקצרה לזיופים מוזמנים. כנראה מחפשים להכניס את שקד בדלת האחורית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחרי שהציבור הישראלי כבר אמר את דברו באפריל וסילק אותה ואת בנט מהכנסת, הימין המזוייף...


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מעיד_נאמן
חבר מתאריך 2.4.12
14083 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:30   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. שנציגי המפדל הישנה לא יכנסו. זה יהיה ברכה למגזר. מי צריך הנחתות משונות כמו ר' פרץ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הטמטום שמאחורי : בלי הבדלי דת גזע ומין. הוא ההרסני מכולם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אני
חבר מתאריך 15.1.19
374 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:30   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הרעיון בפני עצמו מבורך, השאלה היא איך דואגים שהתוצאות לא יושפעו מגורמים שאינם מעוניינים בטובת המפלגה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy
חבר מתאריך 17.2.15
25994 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    22:32   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הבהרה חשובה בתוך הכתבה לגבי פייגלין - ההצעה שלו היתה לבנט ושקד בלבד, וטוב שכך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מקווה מאד שבשום פנים ואופן לא ירוץ עם הפרימיטיבים סמוטריץ ועוצמה.


הליכוד זו המפלגה ששורפת הכי הרבה קולות לימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt
חבר מתאריך 2.4.12
56114 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    23:55   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. צריך לראות מה מתגבש.. הייחודיות של פייגלין יכולה ללכת לאיבוד בקלות  
בתגובה להודעה מספר 31
 

בכל מיני קונסטלציות.. אם זה יקרה אני אוותר על הקלפי הפעם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7
חבר מתאריך 13.12.09
57276 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:40   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. פייגלין לא מוכיח את עצמו בשום מערכת בחירות עם מפלגה ובתוך מפלגה, מלבד שריפת קולות בפעם האחרונה.  
בתגובה להודעה מספר 34
 


כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד
חבר מתאריך 27.12.17
18198 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:00   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. חבל על הקול שלך.. לך על הכי קרוב  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7
חבר מתאריך 13.12.09
57276 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:41   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. ירוץ בסופו של דבריו מסכימים על 90% עם כולם, אין סיבה להתפצל.  
בתגובה להודעה מספר 31
 


כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בני מרום
חבר מתאריך 20.8.13
5695 הודעות
יום ראשון ו' בסיון תשע''ט    23:52   09.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. 5 מפלגות 10 בתי כנסת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לעניות דעתי
חבר מתאריך 27.2.14
284 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:27   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מנסה ללא הצלחה לקרוא בין השורות, האם מרב מיכאלי תוכל להחליט אם סמוטריץ או איילת ינהיגו את הימין.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
uz7
חבר מתאריך 13.12.09
57276 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:39   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בנט יודע שהוא לא יכבד את החלטת הבוחר, אז הוא מקרטע.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוחנן
חבר מתאריך 18.12.17
856 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    00:44   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. רעיון אדיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני ועוד רבים כמוני תומכים בו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו
חבר מתאריך 17.9.18
2044 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    01:19   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. הלוואי שהמהלך הכה חשוב הזה יצליח.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85
חבר מתאריך 19.12.13
32516 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    01:24   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. רעיון מעולה ומבורך, לכו על זה  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
twito6
חבר מתאריך 27.5.13
2777 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    01:41   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. תיאורית האם אפשר לקיים פריימריז דרך כל המפלגות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נשמע קצת מורכב ולא מסודר,            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
47066 הודעות
יום שני ז' בסיון תשע''ט    02:56   10.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. צאו לדרך. הבית היהודי ירוצו לבד? נראה אותם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עצמאות... בואו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות