גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #557670 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 557670        
gold1980
חבר מתאריך 20.7.14
29305 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:40   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תוכנית כוכבי להכרעת האויב | ''תפסיקו לחשוב בקטן'', נזף כוכבי בקצינים, אבל בין השורות מסתתר גם מסר לדרג המדיני  

 
  
תוכנית כוכבי להכרעת האויב

הרמטכ"ל אביב כוכבי הציג השבוע לפורום הפיקוד הבכיר את המהפכה שהוא מתכוון לחולל בצה"ל | המסר המרכזי בתוכנית הרב–שנתית "תנופה": כדי לנצח במערכה צריך להשמיד לפחות 50 אחוז מכוחו של האויב, והיחידות הלוחמות ייבחנו לפי מספר ההרוגים והפצועים בצד השני | לצורך מימוש החזון צפוי הצבא להצטייד באמצעים עתידניים, מרובוטים אוטונומיים ועד לייזר התקפי | "תפסיקו לחשוב בקטן", נזף כוכבי בקצינים, אבל בין השורות מסתתר גם מסר לדרג המדיני

אלכס פישמן
מוסף שבת
ידיעותאחרונות

14.06.19

כאשר מונה לרמטכ"ל מכרו אותו לציבור כאמן, פסנתרן, צייר, פילוסוף ואפילו צמחוני. בעידן הנוכחי, הכומתה האדומה הפכה להיות נספח בלתי רלוונטי לכישורים האמנותיים, ולא להיפך. מאז שנכנס לתפקידו בינואר השנה והפך לאחד האנשים המשפיעים ביותר במדינת ישראל, נותר אביב כוכבי דמות אניגמטית. עד עכשיו. תוכנית העבודה הרב־שנתית "תנופה", שפרטיה נחשפים כאן לראשונה, חושפת גם את דמותו של כוכבי כמפקד הצבא. הרמטכ"ל הצמחוני הראשון, כך מתברר, רחוק מלהיות צמחוני בכל הנוגע לתפיסתו האסטרטגית. מדובר בקצין קשוח החתום על תוכנית שעוסקת בהשמדה שיטתית של האויב. יחידות לוחמות ייבחנו אצלו על פי מספר ההרוגים והפצועים שיפילו בצד השני, לצד היקף אמצעי הלחימה שישמידו. לא עוד מבצעים צבאיים ממושכים, עם פזילה לממד המדיני, שנועדו לגרום לאויב לדמם כדי להרוויח זמן ולהרתיע אותו עד שיתאושש, יעמוד על רגליו ויחליט אם הוא רוצה להמשיך להילחם.
 
כוכבי מדבר על נוקאאוט בסיבוב הראשון שפירושו חיסול פיזי, אגרסיבי, תוך זמן קצר, בקצב של מאות הרוגים לאויב בכל יום, כך שהתוצאה תהיה ברורה לכל הצדדים. יחידה צבאית שתבקיע אל תוך מערכי האויב תצטרך להציג, כהישג נדרש, השמדה של יותר מ־50 אחוז מכוחו של האויב. זה נכון בלבנון וזה נכון בעזה.
 
זהו השינוי המרכזי בתפיסת ההפעלה שמוביל כוכבי בתוך הצבא. הוא עצמו, כרמטכ"ל, ביטל או שינה תוכניות מבצעיות מול חיזבאללה שגיבש בהיותו מפקד פיקוד הצפון. עקב אכילס של התוכנית הוא הממשק מול הדרג המדיני, שיצטרך לא רק לשלם בהגדלת תקציבים, אלא גם לעכל תפיסת עולם מבצעית־מדינית אחרת מזו שהיה רגיל אליה. אלא שמאז תחילת השנה (וכנראה עד סופה) אין ממש עם מי לדבר. הדרג המדיני הרלוונטי היחידי מבחינתו של הרמטכ"ל הוא ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. עכשיו הכל תלוי בנפשות שירכיבו את בממשלה הבאה: מי יהיו הקברניטים המדיניים־ביטחוניים שיאשרו את תוכנית העבודה הרב־שנתית שמציג כוכבי, כולל התקציבים ורכש אמצעי הלחימה.
 
בתוכנית שגיבש כוכבי אומר בעצם לדרג המדיני: שיקולים מדיניים כמו האם לשמר את שלטון חמאס או לא, צריכים להיבחן עד לרגע שבו ניתנת הפקודה לצה"ל לצאת לדרך. מעורבות של הדרג המדיני תוך לחימה, שתגרום להפסקת רצף ההשמדה, תגרום לתוכנית הצבאית לאבד מהאפקטיביות שלה. השלמת המשימה מותנית בהפעלת עוצמה קבועה לאורך זמן. אחרת ההישג הנדרש – השמדה פיזית של עיקר כוחו של האויב – לא יושג. במצב כזה צה"ל גם יספוג אבידות וגם לא יציג ניצחון מובהק. במילים אחרות: מרגע שנתתם את פקודת האש – תנו לנו לעבוד. בשוך הקרבות, כשחמאס יבין שהוא צריך לאסוף את הכוח הצבאי שלו מחדש, יהיה קל יותר להחליט האם לישראל יש אינטרס שהוא יישאר בשלטון.
 כוחות צה"ל ערוכים בגבול הרצועה. לתפיסתו של כוכבי, אין תחליף למהלך הקרקעי

 
מבחינתו של כוכבי, נדרש פחות שימוש במנופים כלכליים ומדיניים כדי להגיע להכרעה. הוא מציע משוואה שונה בין השימוש בירי מנגד (מטוסים וטילים) לבין התמרון הרב־זרועי, שבמרכזו המהלומה היבשתית. לא מיותר לציין שלדרג המדיני תהיה בעיה לתת לצבא התחייבות כזו.
 
ללמוד ממוטה גור
 
ביום שני השבוע כינס הרמטכ"ל את סגל הפיקוד הבכיר – מדרגת אלוף־משנה ומעלה – והציג באופן רשמי את תוכנית "תנופה", שאמורה להיכנס לתוקף ב־1 בינואר 2020 ולהסתיים ב־2024. "תנופה" מחליפה את תוכנית "גדעון" שהוביל הרמטכ"ל הקודם, גדי איזנקוט, ושבמרכזה עמדו חיזוק צבא היבשה, חיזוק כושר ההרתעה של צה"ל ופעילות מבצעית במסגרת המב"ם (המערכה שבין המלחמות) שנועדה לשחוק את יכולות האויב. הפרק הזה הסתיים ונפתח הפרק של כוכבי, שיעצב את דמותו של צה"ל בעשור הקרוב.
 
ערב כניסתו לתפקיד השקיע כוכבי לא מעט מזמנו בקריאת ביוגרפיות של רמטכ"לי עבר. בעיקר הוא התרשם מהשנים הכאוטיות שליוו את הרמטכ"ל מוטה גור ז"ל, שנכנס לתפקידו אחרי מלחמת יום הכיפורים, כאשר חזית הצפון המשיכה לבעור תחת טרור יומיומי מתמשך. הוא הקדיש זמן לקריאת לקחי המלחמות והקרבות המרכזיים שניהל צה"ל כמעט מיום הקמתו, וניסה להבין איך, מתי ומדוע השתנו והתערפלו מושגי יסוד כמו ניצחון והכרעה.
 
בישיבת המטכ"ל הראשונה שניהל, ב־16 בינואר, הציג כוכבי לאלופים גרפים שהכין, המצביעים על תהליך מסוכן שעוברים חיזבאללה והחמאס, המכונים בפיו "צבאות הטרור". על פי הגרפים, הפער האיכותי ביכולות של שני הצדדים הולך ומצטמצם, משום שהאויב ממשיך לפתח ולנצל את היתרונות היחסיים שלו בתחום ההיעלמות בתוך האוכלוסייה האזרחית ומתחת לקרקע, בונה כוח התקפי, משפר את הכמות ואת הדיוק של הרקטות ומכניס לשימוש אמצעי לחימה חדשים יחסית כמו רחפנים, כטב"מים (כלי טיס בלתי מאוישים) ועוד. כוכבי הודיע לנוכחים שאת הגרף הזה צריך לשנות ומהר, אחרת ישראל תיקלע לעוד ועוד סיבובי לחימה שסופם חמיצות בלי תוצאה מובהקת.
 
דוגמה אופיינית לסגירת הפער הזה הציג חמאס בתחילת מאי השנה, כאשר בתוך יומיים שיגר יותר מ־800 רקטות – כ־500 מהן ביום הראשון. לשם השוואה, במבצע צוק איתן, ביום שבו הגיע הירי מעזה לשיאו, שיגר חמאס 180 רקטות. היכולת שלו לייצר קצב אש גבוה יותר, תוך שימוש ברקטות מדויקות יותר שחלקן מצליחות לחדור את מערכות ההגנה האקטיבית, משמעותה הרבה יותר הרס ונפגעים בעורף הישראלי. ואכן, בסבב של מאי השנה נהרגו ארבעה אזרחים ישראלים ביממה אחת. לתפיסתו של כוכבי, עוד סיבוב ועוד סיבוב מהסוג הזה ירוקנו מתוכן את המושגים הכרעה והרתעה.
 
גם הסטרטאפים מתגייסים
 
מבנה הכוח, כפי שהוא מוצג בתוכנית החדשה, אמור לשרת יכולת ההשמדה של אלפי מטרות ביום, תוך שמירה על עוצמת אש קבועה. המלחמה, לפי תפיסת עולמו, צריכה להיות מוכרעת מהר ככל האפשר, שכן האויב ישגר רקטות לעבר ישראל עד הרגע האחרון ויגרום נזקים לא מבוטלים. הכרעה מהירה תושג אך ורק בלחימה סימולטנית של כל הזרועות, בכל הממדים, כולל סייבר וכולל מכות יבשתיות רבות עוצמה, הכרוכות גם בתמרון קרקעי. בנקודה זו ממשיך כוכבי את הקו שקבע איזנקוט, אבל הוא מבקש להפוך את הכוח היבשתי לגוף ביצועי הרבה יותר קטלני מכפי שהיה עד כה. איזנקוט דיבר על צוותי קרב חטיבתיים שישמשו כ"אגרופי מהלומות ביבשה". כוכבי מדבר על צוות קרב חטיבתי בריבוע. כלומר, כזה שיהיה מצויד ביכולות טכנולוגיות ומודיעיניות שאין היום בנמצא, כמו יכולות רובוטיות לוחמות. מדובר במוצרים שהתעשייה הביטחונית הישראלית כבר עוסקת בהם ויודעת לייצר אותם. בעולם משתעשעים ברעיונות האלה אבל בזהירות רבה, לנוכח ההיבטים המוסריים של השימוש בהם. במערב קיים למשל אב טיפוס לנגמ"שים רובוטיים אוטונומיים הנושא סנסורים ואמצעי לחימה, החל בטילי נ"ט ועד רחפנים. הכלים האלה פועלים במקביל, משוחחים זה עם זה ועוסקים באיתור ובהשמדת האויב עד לפריצת הכוח היבשתי האנושי. זה לא מדע בדיוני. ומבחינת צה"ל, ההתלבטות המוסרית של מדינות המערב האחרות לא אמורה להיות מכשול להכנסתן של המערכות הללו, אם וכאשר תתקבל ההחלטה לפתח ולייצר אותן.
 
כשהרמטכ"ל מדבר על השמדת מטרות מהירה, הוא מתכוון לפרק זמן של שלוש־ארבע שניות מרגע שהמטרה אותרה וסומנה ועד להשמדה. כשמדובר במטרות נעות זה יכול לקחת גם דקות, אבל רק בקצבים כאלה אפשר להגיע להשמדת אלפי מטרות ביום. הטכנולוגיה הדרושה לצורך כך קיימת, ובחלקה הגדול דווקא בסטארטאפים בשוק האזרחי.
 
בין בינת–ג'בייל לבית חנון
 
ההחלטה המבצעית השנייה שקיבל כוכבי באותה ישיבת מטכ"ל, ב־16 בינואר, הייתה להקים "מינהלת מטרות", שתפקידה להפוך במהירות את המידע המודיעיני לתוכנית מבצעית. היא מתחברת לגוף ותיק יותר שהקים איזנקוט, "זירת מטרות", שהא גוף מודיעיני־איסופי המשותף לאמ"ן, לחיל האוויר ולגורמים רלוונטיים נוספים. "זירת מטרות" מביאה את המטרה, ומינהלת המטרות מייצרת את המבצע להשמדתה. החיבור הזה, שהוא למעשה מפעל להשמדת מטרות, יעבוד בזירות הלחימה השונות עד לרמת השטח. כוכבי גם חותר להשלים את אותו "אינטרנט מבצעי", שדרכו יוכל המ"פ לדבר עם טייס הקרב שמעליו, ובישיבת המטכ"ל הראשונה שלו הוקצו לצורך כך עשרות מיליוני שקלים.
 
ההחלטה המבצעית הראשונה שקיבל כוכבי, באותו דיון, הייתה שיפור המוכנות הצבאית מול רצועת עזה. לצורך כך הוא הורה להסיט 600 מיליון שקל מתקציב צה"ל כדי לרכוש אמצעי פריצה, אמצעי נ"ט, כוונות מתקדמות, מערכות ראיית לילה ואמצעים נוספים לחטיבות החי"ר. כל אלה נועדו להגדיל את יכולת ההשמדה של יחידות הקצה. כשבאים אליו קצינים בפורום מטכ"ל ומציגים לו את המשמעויות הכספיות והטכנולוגיות, כוכבי מאבד סבלנות. "תפסיקו לחשוב בקטן", הוא נוזף בהם.
 
במארס השנה, חודש וחצי אחרי כניסתו לתפקיד, קיים כוכבי סדנה שעסקה בתפיסת ההפעלה להשגת הניצחון. בתקשורת כינו אותה בלגלוג "סדנת הניצחון". במשך כמה ימים למדו כ־80 אלופים ותתי־אלופים את לקחי הפעילויות שביצע צה"ל בעשורים האחרונים על פי נושאים: הפעלת חיל האוויר, האש הקרקעית, התמרון הקרקעי וכדומה. "בואו נסתכל במראה ונראה מה עשינו טוב במעלה הדרך ואיפה סטינו", אמר כוכבי למשתתפים. מה שעשה עם עצמו, ערב כניסתו לתפקיד, עשה עם הקצונה הבכירה, כדי לרתום את האנשים לרעיונות שלו.
 
קחו למשל את מלחמה לבנון השנייה. אחת המסקנות שעלו בסדנה היא שהמטרה לא צריכה להיות כיבוש יעד מסוים, כמו העיירה בינת־ג'בייל, אלא השמדת האויב בתוך אותה מטרה. הכיבוש הוא אקט תודעתי – אבל הוא לא ניצחון ולא הכרעה. כוכבי עצמו דיבר בסדנה על העיירה בית חנון בצפון רצועת עזה, שממנה נורו במהלך מבצע עופרת יצוקה רקטות לעבר ישראל. עד שלא נכנסו לשם פיזית, עם כוח יבשתי, אמר, ועד שלא כבשו את השכונות סביבה – האש לא פסקה. מבחינתו, אין תחליף למהלך הקרקעי – ובלבד שהוא תכליתי.
 
בתום הסדנה נקבעה סדרה של עקרונות יסוד לתפיסת ההפעלה בעתיד והוקמו 40 צוותים שדנו בכל אחד מן הנושאים המרכיבים את תפיסת ההפעלה. למשל, צוות שעוסק בהגנה, צוות שעוסק בהתקפה ובתמרון הרב־זרועי והרב־ממדי, צוות שעוסק ברציפות מהלומות האש וכן הלאה. כל צוות כזה, שבראשו עומד אלוף או תת־אלוף, מרכז סביבו קבוצה גדולה מאוד של קצינים בכירים בדרגת אלוף־משנה ומעלה. כך שמאז חודש מארס, כל סגל הפיקוד הבכיר של צה"ל עובד, לומד ומכין תוכניות, הפורטות לפרטים את עקרונות תוכנית העבודה הרב־שנתית שהכין כוכבי. העבודות שמגישים הצוותים הללו נדונות על ידי ועדת היגוי בראשות סגן הרמטכ"ל איל זמיר, שבה חברים גם ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, ראש אגף התכנון (אג"ת), אלוף אמיר אבולעפיה, וראש חטיבת התכנון באג"ת, תא"ל הדי זילברמן, שאתמול הודיעו על מינויו לדובר צה"ל. לעיתים מוצגות העבודות גם לרמטכ"ל עצמו.
 
הוועדות האלה ימשיכו לעבוד עד אוגוסט, אז תיערך סדנת סיכום ויחל שלב האינטגרציה של כל הרעיונות. אבל לעבודת הצוותים כבר יש תפוקות. באותו כנס של סגל הפיקוד הבכיר, ביום שני השבוע, הוצגה סדרה של פתרונות שהביאה הוועדה העוסקת בנשק תלול מסלול. מדובר במגוון אמצעי לחימה חדשים וטכנולוגיות חדשות למלחמה ברקטות קצרות הטווח וארוכות טווח.
 
לכוכבי יש טכניקות לרתימת הקצונה הבכירה לעגלה שלו. ביומו הראשון בתפקיד הוא ביקש מהקצינים הבכירים לתאר לו בכמה דפים את תמונת הצבא כפי שהם רואים אותה: מה נכון, מה לא נכון, מה צריך לשפר. כ־500 קצינים נענו לאתגר. על בסיס הדברים שכתבו עיבדה מחלקת מדעי ההתנהגות (ממד"ה) את תמונת המצב על הלכי הרוח של הקצונה הבכירה ואופן ראייתה את הארגון. בחלק מהמקרים ביקש הרמטכ"ל לקרוא בעצמו את הדפים כדי לקבל התרשמות מכלי ראשון.
 
ברוח זו הוא גם מקיים ארוחות צהריים לסקטורים שונים בצבא – למשל נגדים, או קצינים בתחום טכני מסוים, כ־20 אנשי קבע בכל מפגש – כדי לשמוע בעיות מקצועיות בתחומים שונים ולספוג הלכי רוח. בנוסף הוא קיים עד כה שלושה מפגשים לכל הקצינים בדרגת סגן־אלוף, שבהם הציג את עיקרי תפיסת ההפעלה שלו. הכנס הרביעי, האחרון, היה לאנשי מילואים בדרגת סגן־אלוף ומעלה.
 
צבאות הטרור
 
במקביל להיערכות של צה"ל לחמש השנים הבאות קיים הרמטכ"ל סדנה נפרדת שעסקה בהערכת המצב העכשווית: מה יודע הצבא לעשות אם פורצת מלחמה מחר בבוקר והיכן ניתן לבצע שינויים מיידיים לשיפור המוכנות. זה הוביל לסדרת אימונים ותרגילים של צוותי הקרב החטיבתיים שאמורים להיכנס לרצועה אם תינתן פקודה. אחד היעדים של התוכנית הרב־שנתית החדשה היא להתאים את האימונים למציאות ככל האפשר. למשל, להתאמן בשולי הערים הגדולות כדי לחוש את הלחימה בשטח בנוי צפוף אוכלוסין.
 
תפיסת ההפעלה שמכתיבה את תוכנית העבודה החדשה של כוכבי דומה מאוד למסמך שחיברו בראשית 2019 הח"כים עמר בר־לב ועפר שלח, חברי ועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון, תחת הכותרת "הכוח היבשתי בצה"ל בעשור הקרוב". המסמך הזה, שהגיע בסופו של דבר גם למטכ"ל, הוכן כמענה לתפיסת הביטחון שהציג נתניהו בפני הקבינט לפני כשנה תחת הכותרת "תפיסת הביטחון 2030". תפיסת הביטחון הלאומי כוללת היבטים מדיניים, צבאיים, כלכליים וחברתיים, אבל בפרק העוסק בכוח הצבאי הוא מדבר בעיקר על נשק התקפי המיועד לפגיעה מרחוק, כמו מטוסים וטילים, וכן על סייבר, הגנת העורף, חיזוק המכשול על הגבול, הגנה מפני טילים ושימוש ברובוטיקה בלוחמת היבשה. זוהי תפיסת עולם המבטאת חרדה פוליטית של הדרג המדיני מפני מהלך יבשתי, קורבנות והרס, שגם לא מצטלמים טוב בעולם.
 
הן המסמך של שלח ובר־לב והן תוכנית העבודה של כוכבי הולכות לכיוון אחר: כן להכרעה יבשתית, כן למהלך קרקעי גדול שתכליתו לקצר את המערכה ולשרת את ההכרעה. כמובן שזוהי מערכה סימולטנית, שהיבשה היא רק ממד אחד שלה. בכל תא שטח יפעל צה"ל בכל הממדים שהוא יודע לעבוד בהם – החל ביכולות מן החלל וכלה בסייבר, כשבעתיד הרחוק יוכנסו אולי גם יכולות של לייזר התקפי.
 
שאלת הנפגעים, הן בקרב כוחותינו והן בקרב אוכלוסייה לא מעורבת, על רקע תפיסת ההפעלה שמציג כוכבי, חוזרת שוב ושוב בדיונים ובכנסים שהוא מקיים. הרמטכ"ל אומר שם בגלוי: אנחנו לא מתמודדים מול ארגוני טרור אלא מול צבאות טרור שכל אחד מהם הוא בהיקף של 30 עד 40 אלף איש. הצבאות הללו מצוידים בכ־120 אלף רקטות בצפון ו־20 אלף רקטות בדרום. וזה רק חלק ממה שהאויב מחזיק ביד. כשיורים על העורף הישראלי, הוא שב ואומר, זה ערכי ומוסרי לקטוע את הירי הזה גם במחיר פגיעה בבלתי מעורבים.
 
לבנון, למשל, מוגדרת כמדינת אויב, וחלק גדול מהתשתיות של ממשלת לבנון משרתות ישירות את כושר הלחימה של חיזבאללה. לכן, תחנת כוח המספקת חשמל לבונקר של נסראללה – תושמד, ואם נמל התעופה ביירות ישרת את ההצטיידות של חיזבאללה, הוא ייהרס. כנ"ל לגבי עזה. כמובן שייעשה מאמץ אמיתי לפנות אוכלוסייה אזרחית בצד השני ולהזהירה לפני תקיפה, אבל מרגע שהחלה התקיפה, כל בית שמתוכו ייצאו מחבלים ייהרס. אגב, אחד הצוותים שהקים כוכבי לבחינת תוכנית העבודה כולל משפטנים שבחנו את ההיבטים של פגיעה בבלתי מעורבים.
 
כדי לפנות משאבים לצורך מימוש תפיסת ההפעלה החדשה, מגזרים רבים בצה"ל ייסגרו או ייפגעו. או כפי שהגדיר זאת כוכבי בכנס של סגל הפיקוד הבכיר: "ישן מפני חדש תוציאו". מערכים מתיישנים בתחום ההגנה האווירית, למשל, ייסגרו בחלקם. זרוע הים, כך נראה, לא תהיה הזרוע המועדפת בארבע השנים הקרובות. כוכבי הודיע למטכ"ל: הכל פתוח, כולל קיצור משך השירות הסדיר, בתנאי שתוצג עבודת מטה מסודרת ומנומקת וכל עוד הדבר אינו פוגע בעוצמתו של הצבא. ואכן, צה"ל נכנס לסדרת דיונים על קצב הההצטיידות בטנקים ובכלי טיס ושיט. הכיוון הוא פחות פלטפורמות ויותר חימוש חדשני.
 
לפני כמה חודשים דיבר נתניהו על תוספת של 40 מיליארד שקל לתקציב הביטחון בעשור הקרוב. לדעת אנשי מקצוע, זוהי הערכת חסר. אם רוצים שהצבא יבצע את השינוי במהירות – יידרש יותר.
 
פרידה מהגברת הזקנה
 
מוקש אחר העומד בדרכו של כוכבי הוא העובדה שבשנה האחרונה כל תוכנית ההצטיידות לעתיד של צה"ל תקועה, בעיקר בתחום הכוח האווירי. בספטמבר אשתקד החליט חיל האוויר להוציא לארה"ב משלחת של קצינים מקצועיים וטייסים, לצד אנשי משרד הביטחון, כדי לבחון את כלי הטיס שהחיל מבקש לרכוש לעשור הקרוב. על מסוקי היסעור הכבדים נאמר שסיימו את תפקידם כבר בסוף 2009 והנושא אף עלה בדוחות של מבקר המדינה, אבל הם לא הוחלפו. מחכים כנראה לאסון. על טייסת מטוסי התדלוק בואינג 707 ("ראם") אמר אחד ממפקדי המערך, בעל בלורית בעברו: "על ראשה של הזקנה הזו לא נותרה אפילו שערה אחת שאפשר לסרק". וזה קורה בעידן שבו סוגיית הגרעין האיראני חוזרת לתמונה.
 
הצורך ביכולת השמדה של אלפי מטרות מביאה שוב את חיל האוויר לדילמה לגבי מטוס הקרב הבא: האם להמשיך עם ה־35־F, או לרכוש את ה־15X־F החדש של חיל האוויר האמריקאי הנושא 13 טונות של חימוש. במקביל, הכוחות המיוחדים רוצים את המטוס־מסוק V22.
 
אלא שלמציאות דינמיקה משלה: שר הביטחון ליברמן עזב, הוכרזו בחירות, נכנס רמטכ"ל חדש, המשלחת לא יצאה לארה"ב והיא תנסה לצאת שוב כנראה רק בסוף 2019. שנה שלמה הלכה לאיבוד. ייצור כלי טיס אורך 36 חודשים בממוצע מרגע חתימת החוזה, ושרשרת האישורים טרם חתימת החוזה נמשכת כשנה, ועוד לא דיברנו על ההתדיינות בין ישראל לארה"ב לגבי השינויים שתבקש ישראל להכניס בכלי הטיס. כך שגם אם הכל ילך למישרין, המסוק הכבד הבא ייכנס לשירות בחיל האוויר רק באמצע העשור הבא.
 
גם הרמטכ"ל וגם ראש הממשלה מבינים שישראל לא יכולה לנצל לצורך כך את כל 38 מיליארד הדולר של הסיוע הביטחוני האמריקאי לעשור הקרוב. ישראל כבר מחויבת למחצית מהסכום הזה במסגרת הלוואות הגישור לרכש שתי הטייסות הראשונות של ה־35־F, וצריך לקנות גם חימוש, חלקי חילוף ומנועים למטוסים ולטנקים בסכומי עתק. מכיוון שסכומים גדולים כבר משועבדים, מה שנותר לעשור הקרוב הם מיליארד וחצי דולר לשנה, שאיתם חיל האוויר יצטרך להסתדר. כמו כן, כוכבי לא משאיר בלעדית בידי מפקד חיל האוויר את ההחלטה על מסוק התובלה הכבד העתידי ודורש את מעורבות הקליינטים של המסוק – זרוע היבשה והכוחות המיוחדים. ספק אם יו"ר הוועדה המטכ"לית העוסקת ב"מהלומות האש" הרציפות על האויב, שהוא במקרה גם מפקד חיל האוויר, מקבל בשמחה את ההתערבות הזו בעניניו.
 
תוכנית "תנופה" לא תגיע בהכרח למיצוי. האמצעים והטכנולוגיות יוקצו רק לחלק מן היחידות. טילי הקרקע־קרקע ארוכי הטווח שרוכש צה"ל לא יגיעו לכמות האופטימלית שתשרת את התוכניות להנחתת מהלומות אש על האויב. אבל "תנופה" חורשת תלם ומסמנת תפנית לא רק בצבא, אלא גם בתפיסת החברה את המלחמה. אין מלחמות דה־לוקס רק מן האוויר.
 
במהלך הדיונים הזכירו את מלחמת ששת הימים. במלחמה נהרגו 779 חיילים – 130 הרוגים ביום – ובכל זאת היא הסתיימה בניצחון צבאי אדיר. שכחנו כנראה שלניצחון יש מחיר, ומי שצריך לשלם אותו הם הלוחמים, לא האזרחים. והחלופה להתחככות של לוחמים באויב היא פגיעה באזרחים ובמרקם החיים בעורף.
 

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5524892,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  חבל על הזמן והמאמץ ראנץ 14.06.19 07:44 1
     והמישו הזה הוא בג''צ GAMBA 14.06.19 10:40 44
         הערה אומללה הנובעת משטיפת מוח ואהבת 14.06.19 11:40 60
             הערה נכונה הנובעת מניסיון The Humanist 14.06.19 22:02 77
                 כיף לקרוא את תגובותיך. קונדסון 15.06.19 00:04 83
                 הטעות הוא להקשיב להם אורגניסט 16.06.19 09:59 88
         בגץ לא הפריע לאולמרט לתקוף את הכור בסוריה, Muse 14.06.19 12:05 63
             ברור. בג''ץ גם לא ידע על התכנית הזאת. The Humanist 14.06.19 21:57 76
         מי שמנע את הכרעת מחבלי עזה הוא מנדלבליט אורגניסט 16.06.19 09:58 87
     זו לא תוכנית תואמת ביבי, אם תקרא את הכתבה תבין למי היא תואמת. ZOG 14.06.19 20:22 75
     בקיצור הוא חושש שביבי לא יתן לו להגיב חזק כפי שהיה רוצה gkhzv 14.06.19 23:37 81
  סוף סוף רמטכ''ל המבין שצה''ל צריך להיות צבא מוסרי. ביריון 14.06.19 07:44 2
     אשרינו שאביב כוכבי רמטכ''ל. סיסו מהתברואה 14.06.19 08:41 20
         יש לו טעות אחת, מאות הרוגים צריכים להיות תוך דקות כי אחרי זה יעצרו אותו הניצוץ 14.06.19 18:01 69
     נקווה שהמעשים ישקפו את המילים איש מעם ישראל 14.06.19 09:20 34
         צבא היבשה בקריסה טוטאלית,להשמיד את האויב?אנחנו פשוט לא מסוגלים rolt 14.06.19 10:48 47
             הדלת שם זקוקה לגרוז עמוק, כמו צה''ל. סיסו מהתברואה 14.06.19 18:18 70
  זה בדיוק כוח האדם היושב במטכ''ל. מקטינים ראש כדי לא להיכנס למלחמות gandalf 14.06.19 07:46 3
  ובינתיים יאיר נתניהו צייץ במהלך הלילה, לאחר הירי והפגיעה הישירה בשדרות - תגובה קשה ביותר בגנות הירי gold1980 14.06.19 07:46 4
     תזכורת קטנה ראנץ 14.06.19 07:49 5
         זה העבודה.... מציאותי 14.06.19 08:01 9
         הוא סגן ראש הממשלה, זה לא עבודה מכובדת מבחינתך? Snowden 14.06.19 08:41 21
             כל עוד הוא לא ממלא מקום ראש הממשלה ראנץ 14.06.19 08:52 23
                 למה שיעבוד אם אני ואתה מממנים אותו? אור_יקרות 14.06.19 10:42 45
                     אני ממש לא מבין ראנץ 14.06.19 11:00 50
     מדובר באפס קטן liran 14.06.19 07:52 6
     כן, אפילו בביירות הרגישו את ההדף של הפיצוצים במחסני הרקטות... או ש.... קונטרס הספקות 14.06.19 07:59 8
     צריך לקרוא לכלב בשמו אהרון5 14.06.19 09:13 30
         אתה צודק במאת האחוזים The Humanist 14.06.19 22:12 78
     תזכורת: אבא נתניהו לחץ יד לרוצח המונים אוהב 14.06.19 09:23 36
     הטרלה מיותרת שלא קשורה לפה. Ofer H 14.06.19 09:25 38
     משתדל לא הגיב לציוצים שלו... snoopy 14.06.19 17:41 68
         לא קצת פוליטיקה אלא הרבה מאוד פוליטיקה The Humanist 14.06.19 22:17 80
             היה לי מרצה בשם אורי מילשטיין. הוא פיתח את עיקרון השרידות snoopy 15.06.19 12:45 85
     יצור מעורר בחילה, ג'ובניק זורק רפש לכל עבר, שילך לעבוד ויעלם לנו מהנוף. סיסו מהתברואה 14.06.19 18:19 71
  חמודי...הסיכוי שלך להוציא לפועל את התכנית זה אולי אם תקבל אישור להתקין קאונטר סטרייק במחשב קונטרס הספקות 14.06.19 07:58 7
     כבד את רצון הבוחר אהרון5 14.06.19 09:18 33
  מים לגרון ניחר. madog 14.06.19 08:07 10
  משב רוח מרענן אחרי רמטכל הכלניות ורמטכל המספריים, מאחל לו בהצלחה ושיזכה ליישם את משנתו. מיאני ומהאני 14.06.19 08:07 11
  מישהו זוכר את אייזנקוט ? שהתעסק בתודעה היהודית ? בזקנים ? באלאור אזריה ? במספרים ? אהל 14.06.19 08:10 12
     גם אייזנקוט התעסק בבנין הכח ומערכת המב''מ שהנהיג בסוריה תרמה לביטחון המדינה רבות בבלימת ההתבססות האירנית. דני מכפר סבא 14.06.19 09:10 29
     אייזנקוט סירב להשתתף בערב זכרון להרוגי החמאס ..... לזכותו אינו 14.06.19 10:12 41
  נשמע מעולה Tommy 14.06.19 08:12 13
  תוכנית טובה אבל לא יקרה, כול התוכנית שלו מתבססת על מרגע החלטה על לחימה להפעיל עוצמת אש גבוהה ועקבית ישראלי 14.06.19 08:14 14
     להערכתי זו בדיוק מטרתו, לטפטף לדרג המדיני שכשתפעילו את צהל לא תוכלו לעצור עד השגת היעדים מיאני ומהאני 14.06.19 08:22 16
         האינטרס הצבאי ברוב המקרים לא משתלב עם האינטרס הפוליטי ישראלי 14.06.19 11:07 51
  כמה דיבורים ותכניות והנה אתמול בלילה כלום בפיתה צבי הנגב 14.06.19 08:21 15
     אכן, אבל מחלה קשה דורשת זמן ומאמצים רבים לריפוי, והוא רק מספר חודשים בתפקיד . מרשמלוי 14.06.19 09:23 35
  עצרתי פה: ''כדי לנצח במערכה צריך להשמיד לפחות 50 אחוז מכוחו של האויב'' הפוך גוטה 14.06.19 08:24 17
     עם יחידות טרור שפועלות אוטונומית חשוב להשמיד את כח האדם. משה בן אברהם 14.06.19 08:38 19
     חמאס וחיזבלה הם לא צבאות רגילים אין להם נכסים גדולים שבהשמדתם הכרעת מלחמה ינשוף 14.06.19 09:01 25
         יש להם נכסים שחשוב להשמיד אותם יותר מאת הלוחמים:מאגרי הרקטות, מרכזי הקשר והמודיעין,מפקדות tec 14.06.19 11:25 53
             זו החשיבה של מלחמת לבנון השניה - וראינו שהיא מביאה לתבוסתנו cesium 14.06.19 15:25 66
     לא בטוח שזה סותר אהרון5 14.06.19 09:16 31
     ממש לא חסרות תוחלת cesium 14.06.19 15:26 67
     להזכירך, שבועיים אחרי תום ששת-הימים עתיד מתוק 14.06.19 19:25 73
  איזה תותח בולגקוב 14.06.19 08:36 18
  כוכבי עושה רושם בתור מינוי מוצלח. משה בן אברהם 14.06.19 08:43 22
     הבעיה לא המינויים אלא הממנה mic 14.06.19 08:56 24
         את ה'בעיה' תוכל לנסות לתקן בקלפי. הפוך גוטה 14.06.19 09:04 27
             העם אוהב הפסקות אש ושחיקת הרתעה עורב אפור 14.06.19 10:34 42
  יחסי ציבור בשקל... חשדנית 14.06.19 09:02 26
     את לא חייבת לנסות להצדיק את הכינוי שלך כל הזמן ינשוף 14.06.19 09:09 28
     יחצ זול אני מסכים לא מסכים שכוכבי בכיס של וקסנר ירוק בעיניים 14.06.19 10:51 48
  לא יותר הגיוני לעשות את כל ההכנות בשקט, ורק לאחר ביצועים מרשימים ומכריעים, נדבר על מרשמלוי 14.06.19 09:17 32
  אני אוהב את מה שאני קורא. Ofer H 14.06.19 09:24 37
  אביב כוכבי בן אדם ענק, אני סומך עלין בעיניים עצומות. תרם המון לישראל בגלוי ובנסתר. pedro 14.06.19 09:27 39
  הפצ''ר אישר תוכניות לרא''ל כוכבי ? על ביבי (הפסיבי) אני בכלל לא מדבר מוטה זוכמיר 14.06.19 09:42 40
  קשה להביע עמדה, מאחר ולא קראתי מה עמדת הנהגת המדינה. אני מתכוון ל בג''צ כמובן Kayser Soze 14.06.19 10:38 43
     זה נכון , רק נזכיר בג''צ=ביבי ואהבת 14.06.19 11:47 61
  מעולה, צריך לנצל את חלון ההזדמנות כשטראמפ נשיא בהיר 14.06.19 10:48 46
  מעודד. יש תקווה. לא בגלל שהכל יצא לפועל, אבל לפחות יש מי שבאו לעבוד ואיכפת להם. פיני 14.06.19 10:55 49
  נשמע טוב תכלת דומה לים 14.06.19 11:10 52
  עדיף במקביל לפתוח להם את דרך הים ליציאה לאירופה בספינות מהגרים. למה ישראל מונעת מהם יציאה tec 14.06.19 11:28 54
  או! הנה רמטכ״ל לגיטימי שיכול לעמוד בראש המדינה eraniko 14.06.19 11:28 55
     חחח עכשיו הלחצת את ביבי ינשוף 14.06.19 11:31 56
  מאמין למה שכתב רון בן ישי יותר מאשר לרמטכ''ל. צה''ל כבר לא מסוגל לנצח qm 14.06.19 11:31 57
  מופתע לטובה. נראה כמה זמן זה ימשך Prodigy 14.06.19 11:33 58
  תותח !!!! שי-10 14.06.19 11:37 59
  תכנית טובה ולכן תסוכל ע''י ביבי, Muse 14.06.19 12:04 62
  מדברים כאן על הריסת תשתיות בלבנון ישראלצ'יק 14.06.19 15:03 64
     אכן, תפיסה שגויה, גם לפי סאן-צו עתיד מתוק 14.06.19 19:53 74
  אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק אריק 14.06.19 15:10 65
  מה עם הקש בגג ? אשרי המאמין לעיתונים ותוכניות . חובבן החדשות 14.06.19 18:38 72
  אם ככה אז למה לא הושמדו המשגרים שירו על ישראל בסבב האחרון? צדקיהו 14.06.19 22:12 79
  סומכים עלייך יא כוכב תעשה סדר. Quads 14.06.19 23:38 82
  מה שווה רמטכ''ל עם מי שמחליט בסופו של דבר הם היועצים המשפטיים. קונדסון 15.06.19 00:06 84
  מקווה בשבילו ובשביל כולנו שהדרג המדיני יתחלף בקרוב הסטלן 15.06.19 13:45 86

   
   
ראנץ
חבר מתאריך 31.10.17
3078 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:44   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. חבל על הזמן והמאמץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש מעליו מי שמאשר{או יותר נכון לא מאשר}תוכניות כאלו.
צריך להמתין לאיזה 10-20 הלוויות כדי שמישהו ישקול ברצינות את התוכנית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GAMBA
חבר מתאריך 2.12.17
1592 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:40   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. והמישו הזה הוא בג''צ  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ואהבת
חבר מתאריך 26.7.18
531 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:40   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. הערה אומללה הנובעת משטיפת מוח  
בתגובה להודעה מספר 44
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    22:02   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. הערה נכונה הנובעת מניסיון  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  
הדרג הצבאי, תחת לחץ של הפרקליט הצבאי, סירב למלא את פקודותיו של אולמרט וברק ולחסל את חמאס ולירות על בית חולים שיבא בטענה שזה נוגד את החוק הבינלאומי.
החוק הבינלאומי זאת פיקציה שממילא אף מדינה לא לוקחת ברצינות מלבד ישראל. החוק מאוד מעורפל ואפשר לפרש אותו לכל קיצוניות שלא תרצה. במקום לפרש את החוק באופן פרו ישראלי או לטעון שהחוק הישראלי הוא הקובע ולא החוק הבינלאומי (כפי שזאת עמדת ישראל לגבי ההתנחלויות לדוגמה) בג"ץ והפרקליטות הצבאית לא רק שמפרשים את החוק באופן הכי מחמיר והכי אנטי ישראלי שרק אפשר וקושרים לצה"ל את הידיים אלא שלעיתים קרובות גם כשפעולה מסוימת לא מהווה עבירה על החוק הבינלאומי הפרקליטות הצבאית ובג"ץ מונעים מצה"ל את האפשרות לתקוף את האויב בטענה שזה לא מוסרי או לא פרופורציונלי או שעלינו לשמש דוגמה ומופת לעולם ולהיות עם סגולה ולכן גם מתקפה מסוימת לא מהווה עבירה על החוק הבינלאומי אבל היא עלולה להוביל למות אזרחים אסור לנו לבצע אותה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונדסון
חבר מתאריך 6.5.18
1979 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    00:04   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. כיף לקרוא את תגובותיך.  
בתגובה להודעה מספר 77
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורגניסט
חבר מתאריך 25.12.17
75 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:59   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. הטעות הוא להקשיב להם  
בתגובה להודעה מספר 77
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Muse
חבר מתאריך 8.6.18
5457 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    12:05   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. בגץ לא הפריע לאולמרט לתקוף את הכור בסוריה,  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
אתה סתם מתרץ את ראש הממשלה הרופס בכל הזמנים.
שכחת גם את הארוויזיון, החופש הגדול ושאר הסיבות המעקבות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    21:57   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. ברור. בג''ץ גם לא ידע על התכנית הזאת.  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
אם היה יודע אולי היה מוציא צוו ביניים שהיה דוחה את התקיפה.
מעבר לכך גם בג"ץ לא רוצה שכולנו מושמד. השופטים, אמנם רוצים שנחיה בדיקטטורה משפטית, אבל לא רוצים שכולנו נושמד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורגניסט
חבר מתאריך 25.12.17
75 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:58   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. מי שמנע את הכרעת מחבלי עזה הוא מנדלבליט  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
לא הבגץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZOG
חבר מתאריך 19.9.16
4319 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    20:22   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. זו לא תוכנית תואמת ביבי, אם תקרא את הכתבה תבין למי היא תואמת.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
עופר שלח השמאלן לכאורה.
שהציג תכנית כמעט זהה לפני כמה שנים.

יישום של תכנית אגרסיבית נכונה וצודקת כזו לא יכול ליקרות תחת הממשלה הרופסת הנוכחית.

אבל שטופי המח ימשיכו לשיר במקהלה שכחול לבן ויש עתיד זה שמאל חלש, וישראל תמשיך להיות חלשה תחת שלטון הסולטן המושחת והרופס בעל קול הבריטון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gkhzv
חבר מתאריך 30.3.17
503 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    23:37   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. בקיצור הוא חושש שביבי לא יתן לו להגיב חזק כפי שהיה רוצה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
משפט המפתח במאמר הזה

לאחר שניתנת פקודה שיתנו לצה"ל לבצע את הפעולה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
40831 הודעות, 247 מדרגים, 407 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:44   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. סוף סוף רמטכ''ל המבין שצה''ל צריך להיות צבא מוסרי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 14.06.19 בשעה 08:42 בברכה, ביריון
 
היחידות הלוחמות ייבחנו לפי מספר ההרוגים והפצועים בצד השני            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סיסו מהתברואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.19
1706 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:41   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אשרינו שאביב כוכבי רמטכ''ל.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
14446 הודעות, 202 מדרגים, 404 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    18:01   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. יש לו טעות אחת, מאות הרוגים צריכים להיות תוך דקות כי אחרי זה יעצרו אותו  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש מעם ישראל
חבר מתאריך 2.7.14
559 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:20   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. נקווה שהמעשים ישקפו את המילים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
אויב צריך להשמיד
זהו


המצב בלתי נסבל? ברור! הבטחות מקיימים - "...ואם בחקתי תמאסו ואם את משפטי תגעל נפשכם..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rolt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.16
2209 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:48   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. צבא היבשה בקריסה טוטאלית,להשמיד את האויב?אנחנו פשוט לא מסוגלים  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
https://youtu.be/BA2YgYzeJMM

ההרצאה המזעזעת ביותר שאני ראיתי,כל אבא לילד בקרבי חייב לראות.מלחמת יום כיפור 2 מעבר לפינה

קשה לצפיה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סיסו מהתברואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.19
1706 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    18:18   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. הדלת שם זקוקה לגרוז עמוק, כמו צה''ל.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
33359 הודעות, 160 מדרגים, 306 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:46   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. זה בדיוק כוח האדם היושב במטכ''ל. מקטינים ראש כדי לא להיכנס למלחמות  
בתגובה להודעה מספר 0
 


רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
29305 הודעות, 164 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:46   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ובינתיים יאיר נתניהו צייץ במהלך הלילה, לאחר הירי והפגיעה הישירה בשדרות - תגובה קשה ביותר בגנות הירי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.17
3078 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:49   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תזכורת קטנה  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
לך לעבוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מציאותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.5.15
3445 הודעות, 25 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:01   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. זה העבודה....  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
הוא העוזר של הרועה....
ככה מדברים עם עדר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowden לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.11
19922 הודעות, 82 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:41   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. הוא סגן ראש הממשלה, זה לא עבודה מכובדת מבחינתך?  
בתגובה להודעה מספר 5
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.17
3078 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:52   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כל עוד הוא לא ממלא מקום ראש הממשלה  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
זה עוד בסדר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
55540 הודעות, 311 מדרגים, 544 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:42   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. למה שיעבוד אם אני ואתה מממנים אותו?  
בתגובה להודעה מספר 23
 
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.17
3078 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:00   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אני ממש לא מבין  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
גם אם אנחנו מממנים לו חלק גדול מהוצאות היום יום,
הבן אדם בא ממשפחה שהיא באמת מלח הארץ{עזוב כרגע את הדעות הפוליטיות שלנו על אביו}.משפחה ערכית,תורמת,מובילה,ההשכלה היא משמעותית ויוצאת דופן אצל משפחתו.
איך יוצא בחור כזה?בלי שום רצון להתפתח ולעמוד בזכות עצמו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liran לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.10
31448 הודעות, 131 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:52   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מדובר באפס קטן  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  


"אינני מרגיש חובה להאמין כי אותו אל שהעניק לנו תובנה, היגיון ושכל התכוון שנוותר על השימוש בהם."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:59   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כן, אפילו בביירות הרגישו את ההדף של הפיצוצים במחסני הרקטות... או ש....  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
49520 הודעות, 216 מדרגים, 376 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:13   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. צריך לקרוא לכלב בשמו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 14.06.19 בשעה 09:26 בברכה, אהרון5
 
השמאל מסרס!
השמאל אשם בכל המצב שאליו הגיעה האנושות!
השמאל הישראלי והנאורות העולמית.
התרבות המחליאה הזו היא קרקע פוריה לאסלאם, טרור וזוועות! והיא תוביל להשמדתנו! כדאי שתתחילו להתכונן: תוך דור נושמד! בחסות ערכי המוסר של תרבות הנאורות.
עופר בינשטוק נחסם לאחר שאמר את האמת הזו, כעת נראה אם חובבי חופש הביטוי יסתמו גם את הפה שלי.

אני הצעתי מודעות לתרבות והטלת ספק בערכי הנאורות. אבל עדר הגלמים מתעקש להמשיך לרוץ קדימה (לתהום) בלי לדעת לאן עם הראש עמוק באדמה, העיקר שימשיך להשתעבד ולסגוד לשילוש הקדוש של הדת השלטת בעולם בתקופתנו: דת הנאורות.

1. החוק הבינלאומי. לא חוק.
2. הפוליטיקלי קורקט. לא קורקט.
3. ערכי המוסר של הנאורות. לא ערכים ולא מוסר, סתם תוצרי קלקול קיבה של מר גבריהו שהאנושות התלהבה מהם והחליטה לסגוד להם.


רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    22:12   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. אתה צודק במאת האחוזים  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
הדבר היחידי שמונע מהמערב בכלל וישראל בפרט לנצח במלחמות נגד הטרור ונגד משטרים חשוכים זאת המוסריות המזויפת של השמאל המערבי. היא מזויפת מפני שאף אחד לא באמת מאמין בה. זה בא לידי ביטוי בעיקר בגידתה של אירופה. זוועות ופשעים מחרידים שמתחוללים בכל רחבי אפריקה, העולם במוסלמי, רוסיה, בין, אמריקה הלטינית וכולי לא מעניינים את המערב בכלל ואירופה בפרט (הכוונה בעיקר לתקשורת המערבית שיש לה השפעה מכרעת על דעת הקהל והדרג הפוליטי) אבל אם ישראל תבנה כמה בתים בירושלים או תהרוג כמה מחבלים חמושים התקשורת השמאלנית בכל רחבי המערב (גם באירופה וגם בארה"ב וגם בישראל) תציג את ישראל כמקור כל הבעיות בעולם. כנ"ל עם ארגוני זכויות אדם שהם כולם שמאל קיצוני צבוע אשר לא רק שלא מאמינים באידאלים הנעלים להם הם מטיפים אלא שהם בעצם בזים באידאלים האלה ובוגדים בהם ותומכים דווקא באלה אשר מפרים זכויות אדם ומונעים את העונש אשר מגיע לאלה אשר מפרים זכויות אדם בעולם. זה ניכר במיוחד ביחס שארגוני זכויות הדם נותנים לישראל לעומת משטרים מוסלמיים חולניים. ישראל מוצגת כאויב האנושות. בשנה אחת האו"ם מוציא פי 5 יותר גינוים נגד ישראל מאשר כל שאר העולם גם יחד.
המוסריות המזויפת, הצבועה, הסלקטיבית והלא אמיתית אשר השתלטה על השמאל בעולם המערבי היא זאת אשר מונעת ממדינות כמו ישראל לנצח במלחמה נגד הטרור. היא זאת אשר מונעת מאבק מזוין נגד איראן. היא זאת אשר הורסת את המערב מבפנים. בין המוסריות המזויפת הזאת למוסריות אמיתית, כנה ואובייקטיבית אין דבר ולו חצי דבר משותף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
16024 הודעות, 102 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:23   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תזכורת: אבא נתניהו לחץ יד לרוצח המונים  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
זה שהשפה התחתונה שלו רועדת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
13605 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:25   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הטרלה מיותרת שלא קשורה לפה.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
snoopy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.16
1837 הודעות, 17 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    17:41   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. משתדל לא הגיב לציוצים שלו...  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
אבל ברק היה בסיירת מטכל וגם יעלון, גנץ לחם בלבנון והוביל את צהל להישגים בכל תפקיד שהיה.. כולם התקדמו בעבודה קשה (וקצת פליטיקה).
אבל אתה אדון יאיר מה בכלל עשית? הנכד של שרון בטייס, הבן מופז היה בצנחנים. הבן של אייזנקוט גם ביחידה מובחרת. בשרות נתקלתי בבן של עמיר פרץ שהיה לוחם. למעשה יצא להתקל בהרבה בנים של...רובם רצו להתקדם בזכות עצמם.
יאיר. קודם צא מהבית ותפסיק לחיות על חשבוננו ואחר כך אולי יהיה לך זכות להעביר ביקורת על מי שלפחותת ניסה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The Humanist לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.19
1025 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    22:17   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לא קצת פוליטיקה אלא הרבה מאוד פוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 68
 
  
כמו במערכת המשפט כך גם בצבא בהתחלה אתה מתקדם בזכות כישרון אבל החל מדרגה מסוימת (בדרך כלל סגן אלוף) הקידום תלוי נטו בשיקולים לא מקצועיים. וכך קורה לעיתים שהאנשים הלא נכונים מקודמים. לעיתים בגלל קשרים ופרוטקציות, לעיתים בגלל אג'נדה פוליטית, לעיתים בזכות סיכולים ממוקדים ליריבים וכולי. בנוסף, בניגוד לתקופת קום המדינה, היום מרבית הקצינים לא מחפשים להתקדם בצבא כדי לתרום למדינה, מתוך ציונות ומתוך רצון להגן על עם ישראל. היום הקצינים מחפשים להתקדם רק בשביל השכר, הפנסיה, הכבוד, המוניטין, האגו, קרש קפיצה לחיים פוליטיים, כדי לזכות בכוח ושררה ועוד סיבות אנוכיות אחרות. כך שאני לא הייתי מתרגש מקצין שהתקדם גבוה. לא בטוח שהוא חפץ בטובת המדינה ולא בטוח שהוא התקדם מפני שהיה טוב מאחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
snoopy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.16
1837 הודעות, 17 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    12:45   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. היה לי מרצה בשם אורי מילשטיין. הוא פיתח את עיקרון השרידות  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
טוען פחות או יותר את מה שאתה טוען בשם השרידות.לא תמיד הסכמתי איתו אבל למדתי ממנו לא מעט. בעיקר היסטוריה צבאית.
אתה לא טועה בטענה שלך. אבל לבקר החלטות מדיניות או צבאיות כשאתה לא עושה כלום ויותר גרוע שגם לא עשית כלום זה חוסר מודעות עצמית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סיסו מהתברואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.19
1706 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    18:19   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. יצור מעורר בחילה, ג'ובניק זורק רפש לכל עבר, שילך לעבוד ויעלם לנו מהנוף.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    07:58   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. חמודי...הסיכוי שלך להוציא לפועל את התכנית זה אולי אם תקבל אישור להתקין קאונטר סטרייק במחשב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
(סליחה אם נתתי דוגמא עתיקה, זה מה שזכור לי מהילדות של הגלגול הקודם...)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
49520 הודעות, 216 מדרגים, 376 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:18   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. כבד את רצון הבוחר  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
ימין ימני חזק וזהות חזקה ישנו את התמונה.


רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
madog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
5389 הודעות, 38 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:07   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מים לגרון ניחר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שינויים יכולים להגיע מלמטה למעלה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיאני ומהאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.8.18
1385 הודעות, 17 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:07   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. משב רוח מרענן אחרי רמטכל הכלניות ורמטכל המספריים, מאחל לו בהצלחה ושיזכה ליישם את משנתו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.1.17
968 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:10   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. מישהו זוכר את אייזנקוט ? שהתעסק בתודעה היהודית ? בזקנים ? באלאור אזריה ? במספרים ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
סוף כל סוף גישה שונה של רמטכ"ל שנוהג וחושב כפי שלוחם אמיתי אמור לנהוג

עכשיו עוד דבר "קטן" הביצוע. מאחל לו שיוכל לממש את החזון המוצג כמה שיותר מהר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
18949 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:10   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. גם אייזנקוט התעסק בבנין הכח ומערכת המב''מ שהנהיג בסוריה תרמה לביטחון המדינה רבות בבלימת ההתבססות האירנית.  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  


עובדות חשובות ולא דעות קדומות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אינו
חבר מתאריך 11.8.17
283 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:12   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אייזנקוט סירב להשתתף בערב זכרון להרוגי החמאס ..... לזכותו  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1075 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:12   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. נשמע מעולה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
180 מעלות מהרמטכל הקודם. שאפו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
17422 הודעות, 86 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:14   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תוכנית טובה אבל לא יקרה, כול התוכנית שלו מתבססת על מרגע החלטה על לחימה להפעיל עוצמת אש גבוהה ועקבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ביבי כידוע נותן הפסקות אש כול יום לחמאס ככה שכוכבי הביא תוכנית טובה אולי למלחמה מול חיזבאללה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיאני ומהאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.8.18
1385 הודעות, 17 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:22   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. להערכתי זו בדיוק מטרתו, לטפטף לדרג המדיני שכשתפעילו את צהל לא תוכלו לעצור עד השגת היעדים  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
בסך הכל מה שהוא עושה זה דבר נכון ומבורך, לשנות תודעה זה תהליך שלוקח זמן אם הוא ימשיך להחדיר את התפיסה הזו גם לכל דרגי הפיקוד כמו שמצטייר שהוא כבר עושה ולאט לאט לדחוף את זה גם לדרג המדיני הוא יצליח ובגדול, נקווה שיצליח כי הצלחתו תהיה ללא ספק הצלחתנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
17422 הודעות, 86 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:07   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. האינטרס הצבאי ברוב המקרים לא משתלב עם האינטרס הפוליטי  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
בעיה שהוא רומז על דרך לפתור אותה אבל בוא, הפוליטיקאים לא ישבו בשקט כי הרמטכל ביקש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
8234 הודעות, 90 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:21   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כמה דיבורים ותכניות והנה אתמול בלילה כלום בפיתה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הוא מדבר על חשיבה כשהגרורות של המשפטיזציה המגדר והתבוסה כבר בכל הגוף.
כוכבי, תעביר קודם את המערכת כימותרפיה דחופה לפני הכל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מרשמלוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.2.12
5345 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:23   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אכן, אבל מחלה קשה דורשת זמן ומאמצים רבים לריפוי, והוא רק מספר חודשים בתפקיד .  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
18008 הודעות, 170 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:24   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. עצרתי פה: ''כדי לנצח במערכה צריך להשמיד לפחות 50 אחוז מכוחו של האויב''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ממש לא.
החוכמה היא להכות בנקודות מפתח, באופן שינטרל את הצד השני. כמות ההרוגים בצד השני איננה חשובה.

דוגמאות להרוגים רבים ללא תוחלת:
- מלחמת אירן-עירק.
- המלחמה בסוריה.

דוגמאות להתמקדות בנקודות מפתח:
- הפתעת האויב והשמדת רוב מטוסיו על הקרקע בתחילת ששת הימים.
- כיתור הארמיה השלישית ביום כיפור (והחוכמה היתה באי השמדתה).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
8814 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:38   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. עם יחידות טרור שפועלות אוטונומית חשוב להשמיד את כח האדם.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ינשוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.6.14
3644 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:01   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. חמאס וחיזבלה הם לא צבאות רגילים אין להם נכסים גדולים שבהשמדתם הכרעת מלחמה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
זה היתרון שלהם
אבל מאגר הלוחמים שלהם יחסית לאירן עיראק או מצריים הוא קטן מאוד
ולכן הריגת החיילים שלהם משמעותית מאוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tec לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.10.07
30909 הודעות, 120 מדרגים, 237 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:25   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. יש להם נכסים שחשוב להשמיד אותם יותר מאת הלוחמים:מאגרי הרקטות, מרכזי הקשר והמודיעין,מפקדות  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
אם הצלחת להשמיד להם 90% מהרקטות על ההתחלה, עם מה שנשאר הם לא יכולים לאיים הרבה, כי כמות הרקטות הקטנה שתישאר לא תגרום לנפגעים רבים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
cesium לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.17
2380 הודעות, 9 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    15:25   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. זו החשיבה של מלחמת לבנון השניה - וראינו שהיא מביאה לתבוסתנו  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
גם עם 10% מהקרטות הם יוכלו לירות למשך שנים ללא הפסקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
49520 הודעות, 216 מדרגים, 376 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:16   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לא בטוח שזה סותר  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
בוא ניתן קרדיט לכך שיש גם סודות צבאיים...


רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
cesium לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.7.17
2380 הודעות, 9 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    15:26   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. ממש לא חסרות תוחלת  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
מלחמת אירן-עירק הפכה את עירק למעצמה אזורית והיה צורך במלחמת המפרץ כדי להחזירה לקופסה. המלחמה בסוריה הכניסה את אירן לסוריה ושימרה את משטר אסד. בסופו של דבר, אין נקודות מפתח שינטרלו את הצד השני. הם לא בנויים כך, אלא בצורה מבוזרת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות, 50 מדרגים, 99 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    19:25   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. להזכירך, שבועיים אחרי תום ששת-הימים  
בתגובה להודעה מספר 17
 

המצרים מפרים את הפסקת האש.
אחרי שנתיים בערך של הפרות בלתי-פוסקות,
הממשלה טרחה לקרוא למצב "מלחמת ההתשה".

הימין האמיתי לא משלה עצמו שאפשר לנצח את האויב במערכה אחת,
אבל בהחלט ניתן להבין שגם לאויב פנאטי קשה מאוד להילחם,
אם אין לו חיילים לשלוח לקרב.

ושוב, כדי להבהיר ולהדגיש:

אין פה אקסיומה.
מובן שאי-אפשר להילחם בלי כלי לחימה
(כיום חיילים, בעתיד, רובוטים),
אבל גם לפגיעה בנקודות מפתח / נקודות תורפה יש חשיבות גדולה.

במקרה של האויב, עוד מפא"י כבר הבינו מה התורפה:

השלטון.

ברגע שאתה חודר לשטח האויב ומתקרב לעיר הבירה של האויב,
אז צפה למבול של תחינות להפסקת אש.

עוד משהו ששלטון גולדה הבחין בו:

כסף לסבסוד העם...
פגעו למצרים בבתי הזיקוק,
לא איפשרו להם לבצע שיט בתעלת סואץ,
הכריחו את האויב להוציא כספים כדי להגן גם על עומק ארצו,
וכך הכסף של מצריים התחיל להיגמר,
והיה קשה לשלטון המצרי לסבסד את הלחם,
והתחילו מהומות לחם,
ואנואר החליט להאיץ את השיחות על הסדר "שלום".

האידיאל הוא גם להרוג הרבה חיילים לאויב,
גם לפגוע בנקודות תורפה,
וגם לשמור על מוכנות להמשיך בלחימה,
במקום לעצור ולהמתין לראות אם האויב מסכים לחיות עימך בשלום.

אגב, מרכיב חשוב במדיניות של ימין אמיתי הוא:
כיבוש שטח, גירוש אוכלוסיית האויב,
והשמדת היישוב ממנו גורשה.
שלא יהיה לאוכלוסייה לאן לחזור,
ושלחיילי האויב לא יהיה יותר בסיס לוגיסטי אזרחי באזור.

אכזרי, אבל זה מה שעבד תמיד לאורך ההיסטוריה.
הכי חשוב: כמו בן-גוריון, לא להכריז על זה,
ולא לתאר את זה. פשוט לעשות את זה.


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
12072 הודעות, 112 מדרגים, 222 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:36   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. איזה תותח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אמנם בקרוב יקראו לו ברוטר שפן, אבל יש פה פוטנציאל להשארת חותם חיובי לשנים רבות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה בן אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.15
8814 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:43   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כוכבי עושה רושם בתור מינוי מוצלח.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
באמת הגיע הזמן שנתניהו יבצע מינוי טוב. חוץ מראש המוסד כמעט כל המינויים הבכירים של ביבי התגלו כגרועים.


כך אזדרע שמא גליפא מפורש בארבעין ותרין אתוון דעובדא דבראשית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.14
4247 הודעות, 45 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    08:56   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. הבעיה לא המינויים אלא הממנה  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
18008 הודעות, 170 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:04   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. את ה'בעיה' תוכל לנסות לתקן בקלפי.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עורב אפור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.15
3712 הודעות, 29 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:34   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. העם אוהב הפסקות אש ושחיקת הרתעה  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
הרבה יותר מעניין אותו שמחה לאיד כלפי ה״שמאל״            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.11.18
2834 הודעות, 43 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:02   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. יחסי ציבור בשקל...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שום דבר לא ישתנה בהלקח שהרמטכ"ל בוגר קרן וקסנר ומכאן עבד נרצע של הגלובליסטים...


ביבי זה שמאל גלובליסטי בתחפושת ימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ינשוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.6.14
3644 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:09   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. את לא חייבת לנסות להצדיק את הכינוי שלך כל הזמן  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
את לא מכירה את הרמטכל לא ישבת בדיונים אז תני לזמן לעבור ואז תוכלי לשפוט אותו
לא מכובד לקרוא לאדם שכל חייו לחם והסתכן עבד נרצע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירוק בעיניים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
2984 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:51   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. יחצ זול אני מסכים לא מסכים שכוכבי בכיס של וקסנר  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
שורה תחתונה ללא מנדט מקובעי המדיניות הצבא כמו עכבר על גלגל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מרשמלוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.2.12
5345 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:17   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. לא יותר הגיוני לעשות את כל ההכנות בשקט, ורק לאחר ביצועים מרשימים ומכריעים, נדבר על  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
התכניות ועל כל המאפיינים שהביאו להצלחה ?
למה לקשקש ולברבר, כשהמציאות היא אחרת, למשל, היועץ המשפטי יחליט שמהלך חשוב, זה או אחר, אינו "מידתי", או אינו "חוקתי", ובכך להשבית את יכולתו של צה"ל בהיותו בתנופת הכרעה של חיסול פיזי של מחצית כוחות האוייב,
ועל זה כבר נאמר "אל יתהלל חוגר כמפתח" ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
13605 הודעות, 81 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:24   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אני אוהב את מה שאני קורא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pedro לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.08
9608 הודעות, 98 מדרגים, 137 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:27   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אביב כוכבי בן אדם ענק, אני סומך עלין בעיניים עצומות. תרם המון לישראל בגלוי ובנסתר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוטה זוכמיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.15
846 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    09:42   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. הפצ''ר אישר תוכניות לרא''ל כוכבי ? על ביבי (הפסיבי) אני בכלל לא מדבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אובדן אמון הציבור במערכות התקשורת והמשפט הינה פגיעה חמורה בחוסנה של מדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
12817 הודעות, 72 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:38   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. קשה להביע עמדה, מאחר ולא קראתי מה עמדת הנהגת המדינה. אני מתכוון ל בג''צ כמובן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ואהבת
חבר מתאריך 26.7.18
531 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:47   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. זה נכון , רק נזכיר בג''צ=ביבי  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
מזל ש 13 שנות משילות עומדות איתן להזכיר לנו זאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
1562 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:48   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מעולה, צריך לנצל את חלון ההזדמנות כשטראמפ נשיא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.14
1840 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    10:55   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. מעודד. יש תקווה. לא בגלל שהכל יצא לפועל, אבל לפחות יש מי שבאו לעבוד ואיכפת להם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


-------זו רק דעתי, תודה שקראת. מה דעתך?-------


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תכלת דומה לים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.14
8755 הודעות, 131 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:10   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. נשמע טוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tec לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.10.07
30909 הודעות, 120 מדרגים, 237 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:28   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. עדיף במקביל לפתוח להם את דרך הים ליציאה לאירופה בספינות מהגרים. למה ישראל מונעת מהם יציאה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
במסגרת הסגר?
את ישראל צריכה להדאיג כניסת אניות, לא יציאת אניות, גם אם כמה מחבלים יברחו לחו"ל.

בנוסף, ישראל יכולה לאפשר יציאה מפוקחת ומאושרת מראש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eraniko
חבר מתאריך 8.1.15
347 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:28   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. או! הנה רמטכ״ל לגיטימי שיכול לעמוד בראש המדינה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בעתיד, ולא כמו הפחדן בני גנץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ינשוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.6.14
3644 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:31   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. חחח עכשיו הלחצת את ביבי  
בתגובה להודעה מספר 55
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
qm
חבר מתאריך 9.8.02
60192 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:31   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מאמין למה שכתב רון בן ישי יותר מאשר לרמטכ''ל. צה''ל כבר לא מסוגל לנצח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולהכריע מלחמות


https://www.maariv.co.il/news/military/Article-701750            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
25994 הודעות, 144 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:33   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. מופתע לטובה. נראה כמה זמן זה ימשך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הליכוד זו המפלגה ששורפת הכי הרבה קולות לימין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שי-10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.1.17
823 הודעות, 8 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    11:37   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. תותח !!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Muse לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.6.18
5457 הודעות, 53 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    12:04   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. תכנית טובה ולכן תסוכל ע''י ביבי,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כדי שכוכבי לא יצבור פופלריות ויאיים עליו בעתיד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9991 הודעות, 72 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    15:03   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. מדברים כאן על הריסת תשתיות בלבנון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל זה לא יקרה כמו שזה לא קרה בלבנון 2 . או אז יקפצו האירופאים והאמריקאים וימנעו מאיתנו להפציץ. חפשו ביוטיוב מה אמר עמוס ידלין על לבנון 2 למה היסתבכנו.


מש' הביטחון מפרסם במיליונים ב’הארץ’ https://rotter.net/forum/scoops1/553899.shtml


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
3694 הודעות, 50 מדרגים, 99 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    19:53   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. אכן, תפיסה שגויה, גם לפי סאן-צו  
בתגובה להודעה מספר 64
 

לפעמים כדאי להשאיר לאויב פתח הימלטות.

ימין אמיתי יודע שכדי להכריע אויב,
צריך לכבוש את אדמתו.
כי כל אויב, חזק ככל שיהיה, צריך לעמוד על משהו.
וקשה לעמוד על אוויר ועל הים.

לכן תחת ימין אמיתי, הצבא ישלח לכבוש שטח,
לגרש אוכלוסיית אויב (שלא ברחה בעצמה,
עקב הפצצת נכסיה שהפכו ממילא למוצבים ונכסים צבאיים),
ולהחריב עד היסוד את ישוביה.

האוכלוסייה תברח צפונה, כי ימין אמיתי
לא מפציץ את תחנות הכוח,
ולא את מאגרי הדלק ולא את הגשרים.
הוא משאיר תקווה לאוכלוסיית האויב
כאילו יש לה חיים טובים לברוח אליהם
("בצפון יש חשמל, יש דלק").
ואז יש לה מוטיבציה לברוח.

אבל אחרי שהלחימה תסתיים,
האוכלוסייה תגלה שאין לה בתים לחזור אליהם.
ומה תעשה אז? תישאר בצפון.

האויב יכריח את האוכלוסייה לחזור דרומה?
איך? צה"ל שולט בשטח.
מעצמות העולם יאיימו וידרשו את נסיגת צה"ל?
בסדר. צה"ל נסוג, ואז האויב יכול להכניס שוב את האוכלוסייה.
אבל עכשיו האויב צריך להשקיע כספים רבים בלבנות ישובים מחדש.
זה בא על חשבון הוצאות לחימה.

עד היום, ישנם ישובים בדרום לבנון שנזק הלחימה ב-2006
ניכר בהם.

אם האויב לא יקים את היישוב מחדש,
אז הוא מאבד בסיס לוגיסטי אזרחי לפעול ממנו.

זו המשמעות האסטרטגית.

ואגב, ככל שישראל מתחזקת ומתעצמת,
כספית וטכנולוגית, כך יורדת המוטיבציה של מעצמות העולם
לבוא בדרישות נסיגה מישראל.

וזו המשמעות האסטרטגית הגדולה והחשובה יותר.


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד = שמאל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריק
חבר מתאריך 4.1.17
261 הודעות
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    15:10   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובבן החדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.14
1558 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    18:38   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. מה עם הקש בגג ? אשרי המאמין לעיתונים ותוכניות .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדקיהו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.10
2435 הודעות, 19 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    22:12   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. אם ככה אז למה לא הושמדו המשגרים שירו על ישראל בסבב האחרון?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


ושהאחרון יסגור את האור


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Quads לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.4.18
1297 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''א בסיון תשע''ט    23:38   14.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. סומכים עלייך יא כוכב תעשה סדר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונדסון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
1979 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    00:06   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. מה שווה רמטכ''ל עם מי שמחליט בסופו של דבר הם היועצים המשפטיים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסטלן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.18
3135 הודעות, 19 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    13:45   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. מקווה בשבילו ובשביל כולנו שהדרג המדיני יתחלף בקרוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כדי שהוא יוכל באמת ליישם את התוכניות שלו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות