גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #557899 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 557899        
השכל הישר
חבר מתאריך 20.7.14
7664 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:23   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

התנהלות השופט חנן מלצר, יושב ראש ועדת הבחירות, ממשיכה לעורר שאלות  

 
  
עדויות נוספות אודות תרגיליו של המשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון, שלא מאפשר לבדוק את הטעויות בספירת הקולות, ובתוצאות הבחירות שעליהן הכריז. וגם: המצאות נוספות של השופט בדיון שנערך בעניין "תחקיר הבוטים"

קלמן ליבסקינד

1.לפני שבועיים סיפרתי כאן על הקרב המתנהל מאז הבחירות בסוגיית ספירת קולות המצביעים, קרב שיכריע אם הליכוד יקבל מנדט נוסף על חשבון יהדות התורה. צריך להדגיש, בעיקר על רקע ההחלטה לפזר את הכנסת: העניין החשוב כאן איננו אם יישב בכנסת עמית הלוי, מקום 36 בליכוד, או יצחק פינדרוס, מקום 8 ביהדות התורה. העניין החשוב כאן טמון בהזדמנות לעקוב אחרי התנהלותו המקוממת של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שמונה השבוע לתפקיד גם במערכת הבחירות הקרובה.

מלצר, שספג ביקורת קשה על התנהלותו במערכת הבחירות, עושה כל מה שהוא יכול - וזה כולל תרגילים, תירוצים, מריחת זמן ושימוש בכל תכסיס אפשרי - כדי לא לאפשר לליכוד לנהל בהגינות את המאבק הזה. ההשוואה בין היחס שהוא מעניק ליהדות התורה, שנלחמת להותיר על כנן את התוצאות שעליהן הכריז מלצר עם תום הבחירות, ליחס שהוא מעניק לליכוד - מעוררת מחשבות נוגות על מה שמתרחש אצלו כשהוא יושב בבית המשפט העליון ודן בסתם תיקים שאנחנו לא שומעים עליהם.


תזכורת קטנה: לליכוד היה בבחירות האחרונות הסכם עודפים עם איחוד מפלגות הימין. ליהדות התורה היה הסכם כזה עם ש"ס. חישוב חלוקת הקולות, לפי חוק באדר עופר, לימד שכדי להעביר את מנדט המחלוקת מיהדות התורה לליכוד, צריכים בליכוד להוכיח שמגיעים להם או לאיחוד הימין עוד 179 קולות, או לחילופין להוכיח שיש לגרוע מחשבונן של יהדות התורה או ש"ס 71 קולות.
עמית הלוי, שהחוק העניק לו בסך הכל 14 יום כדי להגיש ערעור על התוצאות, מצא שורה של קלפיות שבדיקה ראשונה שלהן לימדה שיש חשש שקולות שנספרו בהן לטובת הליכוד או איחוד הימין נרשמו בטעות לטובת מפלגות אחרות. הלוי העביר את פרטיה של כל קלפי "חשודה" כזו לבדיקתה של ועדת הבחירות. בדקה התשעים - לפי הנחיה שקיבל מהוועדה עצמה - ערער רק על קלפיות שהוועדה אישרה לו שבדקה אותן בשנית ומצאה בהן טעויות הקלדה.

בערעור, שהוגש לבית המשפט המחוזי באמצעות עו"ד שמחה רוטמן, פירט הלוי 185 קולות שוועדת הבחירות אישרה לו, שאמורים להיות מוסטים בחזרה לליכוד או לאיחוד הימין בגלל טעויות. הלוי הבהיר לבית המשפט שיש לו מידע על קלפיות נוספות שיש חשש שגם בהן אירעו טעויות הקלדה, ושאותן לא צירף גם משום סד הזמנים הלוחץ, וגם משום שוועדת הבחירות הנחתה אותו במפורש לא להגיש ערעור על קלפיות שהוועדה טרם הספיקה לבדוק, ולאשר שאכן היו בהן טעויות.

מרגע שהוגש הערעור הזה לבית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, התגייס מלצר כדי לעשות כל שביכולתו להביא לדחייתו. אני שומע לאחרונה כל מיני טענות שמייחסות את ההתנהגות הזו של המשנה לנשיאה לעברו הפוליטי במפלגת העבודה. נדמה לי שהסיפור פשוט בהרבה. הדבר האחרון שהיה צריך עכשיו מלצר, שכאמור ספג הערות רבות על תפקודו במהלך מערכת הבחירות, זה שבית המשפט יקבע שחלוקת המנדטים שלו לא הייתה נכונה ושהספירה שהוא היה ממונה עליה התנהלה באופן עקום.

כך או כך, זה התחיל בבקשה של השופט אהרון פרקש, נשיא המחוזי בירושלים, שמלצר יעביר לו בתוך עשרה ימים תגובה מקדמית לערעור. מלצר, שלא אמור לתפקד בהליך הזה כשופט אלא כמי שאחראי על בסיס הנתונים, היה אמור לעשות דבר פשוט. לא לקבוע מי צודק. לא להחליט אם יש או אין לקבל את הערעור. גם לא לפסוק למי יוענק המנדט האחרון. לטובת ההכרעות הללו ציווה המחוקק להושיב הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי. מלצר היה אמור להתייחס בעיקר לטענות העובדתיות הבסיסיות שבערעור, ולאשר אם אותם 185 קולות אכן נרשמו בטעות ומגיעים לליכוד ולבית היהודי.

שלוש פעמים ביקש מלצר לדחות את מועד הגשת התשובה המאוד בסיסית ופשוטה הזו. 40 יום בסך הכל הוא מרח את הגשת התשובה, בטענה שהלוי אינו היחיד בסיפור ושעוד מפלגות פנו וביקשו לבדוק קלפיות חשודות. במהלך 40 הימים הללו הוא הערים קשיים על אנשי איחוד הימין, איפשר להם לערוך בדיקה אחת ומנע מהם את השנייה, שבה ביקשו שיבדוק 42 קלפיות חשודות, כשבמקביל הוא פותח את הדלת ומאפשר לאנשי יהדות התורה לעיין בכל הקלפיות שרק ביקשו.

תזוזה של מאות קולות
לפני כמה ימים, כשהואיל בטובו להגיש את התשובה, כאמור אחרי 40 יום - בהליך שלכולם ברור שנוכח נסיבותיו אמור היה להתנהל במהירות - פתח מלצר כשהוא מסביר לשופטי הערכאה שמתחתיו שלדעתו "דין הערעור להידחות". מלצר, כאמור, לא אמור בכלל לשמש כשופט בהליך הזה, ואיש לא שאל אותו איך לדעתו ההליך הזה במחוזי אמור להסתיים. זו הייתה התערבות שמטרתה להשפיע על שופטי המחוזי ולהבהיר להם מה היה המשנה לנשיאת העליון פוסק, לו היה יושב בכיסאם. אבל זה עוד כלום.

ההסבר הראשון שלו לסיבת דחיית הערעור היה מדהים. "נוכח חקיקת חוק התפזרות הכנסת העשרים ואחת... וקביעת מועד לבחירות ה־22, ייתכן וההליכים דנן הפכו עיוניים ויש לדחותם בהתאם לעילה זו בלבד". אתם הבנתם? מלצר, כמו ההוא שרצח את הוריו וביקש רחמים משום שהוא יתום, טרח לדחות שוב ושוב את מתן התשובה לשאלה הפשוטה של בית המשפט, ועכשיו הוא מבקש מהשופטים לא לדון בה כי ממילא הכנסת התפזרה בינתיים והסיפור לא רלוונטי.

לטענת מלצר הספירה הנכונה, גם אחרי תיקון הטעויות שנמצאו בעקבות הערעור והבדיקות הנוספות, מובילה להענקת המנדט הנוסף ליהדות התורה ולא לליכוד. אלא שכשמבינים שלפי החישוב שלו המנדט הזה הולך ליהדות התורה בעקבות פער של ארבעה־עשרה קולות בין הצדדים - ההיתר שהעניק לאנשי יהדות התורה לעיין בקלפיות שחשודות כמוטעות בעיניהם, והתשובה השלילית שהעניק לבקשה של אנשי איחוד הימין לעיין ב־42 קלפיות שחשודות כמוטעות בעיניהם, נראים מקוממים. הם מקוממים בעיקר בגלל אחד התירוצים שבהם השתמש מלצר מול איחוד הימין.

"כל עיון מבוקש... מצריך עבודה רבה והעסקת צוות מיוחד של ועדת הבחירות המרכזית, ועד כה נעניתי לכך במידת האפשר... אולם עתה, כאשר על ועדת הבחירות המרכזית להיערך לבחירות לכנסת ה־22 - הדבר איננו אפשרי ומעשי עוד". אתם הבנתם? יושבים עובדי מדינה שכל עבודתם לדאוג לטוהר הבחירות, הם צריכים לסרוק משהו כמו שני ניירות בכל אחת מ־42 הקלפיות החשודות ככאלה שאירעו בהן טעויות הקלדה, ושעשויות להביא לשינוי במפת המנדטים, והמשנה לנשיאת בית המשפט העליון מסביר שאין להם זמן. בשביל מה אנחנו משלמים לאנשים האלה, אם לא כדי שיוודאו שהתוצאות של הבחירות נכונות? כמה מסובך זה לסרוק כמה עשרות ניירות?
ומכיוון שמלצר נשען על ערימה של עניינים פרוצדורליים במלחמתו נגד ניסיונו של עמית הלוי להביא לספירה הגונה של הקלפיות, צריך להגיד משהו על הגישה הזו של השופט, לפני שנציג כמה דוגמאות. מהשופט מלצר, כנאמן מטעם הציבור על ניהול תקין של הבחירות, היינו מצפים רק לדבר אחד, במיוחד כשהטעויות - והוא מודה שהיו לא מעט כאלה - נעשו במשמרת שלו. לדבוק באמת ובעובדות, ולא לנסות להטות את התוצאות בטענות פרוצדורליות.

טענות כאלה - לגיטימי שיועלו על ידי יהדות התורה, כמי שעלולה להיפגע מההחלטה, לא על ידי יו"ר ועדת הבחירות. וכשאתה רואה את מלצר מתעקש בכל כוחו לא לאפשר לבית המשפט להתיר את ספירת הקלפיות שהלוי ואיחוד הימין טוענים שיש בהן טעויות הקלדה, אתה שואל: רגע, מי שומר פה על האינטרס שלנו, הציבור? הרי אנחנו, האזרחים, כבוד השופט מלצר, נתנו לך בידיים את האחריות לדאוג לניהולן התקין של הבחירות. סמכנו עליך שאתה תעמוד על המשמר ותוודא שמה ששלשלנו לקלפי זה בדיוק מה שייספר בסוף. הקול שלנו - אצלך ביד. אז איך זה שאתה נלחם נגד בדיקת קלפיות, שיש חשש כי יש בהן טעויות? ואיך אתה עושה את זה אחרי שאתה בעצמך נוכחת שקלפיות שהלוי ואחרים הצביעו עליהן כבעייתיות, אכן הניבו תזוזה של מאות קולות? ואיך אתה מרשה לעצמך לעשות את זה כשהשאלה מי יקבל את המנדט האחרון תלויה בארבעה, חמישה או עשרה קולות?

לקדש את הפרוצדורה

רוצים להבין מה הן טענות פרוצדורליות מטופשות? הנה דוגמה. מלצר ניסה לשכנע את בית המשפט לא לקבל את טענתו של הלוי, שלפיה ועדת הבחירות של מלצר אישרה לו שיש ליקויים בספירת הקלפיות. וזו טענה מוזרה. משום שהלוי מחזיק ביד אישור של הוועדה לכל טענה של טעות בכל קלפי שהגיש בערעור. נכון, אומר מלצר, אבל כשפנית אלינו, לוועדה, היית צריך לפנות בהליך אחר עם טופס אחר. תגיד, מר מלצר, אתה רציני? הרי הוועדה שלך היא שאישרה להלוי שיש טעויות. הרי אתה בעצמך כתבת בהחלטה מפורשת שאתה הנחית את אנשי הוועדה לבדוק עבורו את הקלפיות החשודות. אז איך זה שלא אמרת לו, ולו פעם אחת, שיש בעיה פרוצדורלית עם האופן שבו הוא פונה אליכם?
ובכלל, אנשי הוועדה שלך - ויש לו הוכחה כתובה על זה - הנחו את הלוי שלא להגיש ערעור על שום קלפי מעבר למה שהם אישרו לו. אז מה הוא אמור להבין מזה? אבל עזבו את זה. נניח שצריך לקדש פה את הפרוצדורה. איזה עניין לעזאזל יש לממונה על ניקיון הבחירות שלנו לדחוף להכרעה שתביא תוצאה שונה מזו שעבורה הצבענו בקלפי? וכשהוא יודע שיש טעויות, שהרי הוא עצמו מצא אותן, איזה אינטרס יש לו לטעון שלא צריך להתחשב בהן כי הלוי חתם על הטופס הלא נכון? ונניח שהלוי בכלל לא היה מגיש ערעור למחוזי. ונניח שהכנסת לא מעניינת אותו יותר. האם לא היינו מצפים שמלצר עצמו יהפוך עולמות וימצא את הדרך להביא לתיקון התוצאות?

הלאה. עוד דוגמה. מלצר טען בבית המשפט שהערעור של הלוי צריך להימחק בשל חוסר ניקיון כפיים. הוא דאג להטיח את הרפש הזה בהלוי פעם אחר פעם, במסמך אחר מסמך. על מה ולמה? ובכן, מלצר טען שבקלפיות שנבדקו עבור הלוי לא נמצאו רק 185 קולות לטובתו, אלא גם שלושה קולות שאמורים היו להיתוסף ליהדות התורה, וקול אחד שהיה אמור להיגרע מהליכוד, ועליהם הלוי לא דיווח לבית המשפט.

להלוי הייתה תשובה מוכנה לעניין הזה. באחת משתי הקלפיות הללו, הקלפי בנתניה, נערכו שלוש ספירות: אחת על ידי ועדת הקלפי, אחת על ידי אנשיו של מלצר, ואחת ככל הנראה על ידי השופטת המחוזית בוועדת הבחירות האזורית. כל אחת הניבה תוצאה אחרת. ומכיוון שספירה אחת העניקה לו קול, וספירה אחרת גרעה ממנו קול, הוא החליט לא להתייחס כלל בערעור לקלפי הזו.
בקלפי השנייה, בביתר עלית, אפילו מלצר הודה בכתב שהספירה החוזרת, זו שמעניקה ליהדות התורה עוד שלושה קולות, מגלה גם שאין התאמה בין מספר הפתקים למספר המצביעים והמעטפות. ומכיוון שלאף אחד לא ברור כמה כשרה הקלפי, הסביר הלוי, שמתי אותה בצד, ואף שלחתי לוועדה עדויות מוקלטות על אי־הסדרים שהיו בה.
אבל יודעים מה? נגיד שהלוי לא היה בסדר. נגיד שהוא היה חייב לדווח על הכל. אבל תראו מה אנשי יהדות התורה העלימו מבית המשפט: מתברר שבספירה חוזרת שנערכה עבורם ולבקשתם, התגלו באחת הקלפיות ברעננה ארבעה קולות שמגיעים לליכוד, וגם הם – איכשהו – לא סיפרו על זה לבית המשפט. ולמה זה יותר חמור מהמקרה של הלוי? כי בניגוד להלוי, שרק קיבל דיווח מרחוק על הקלפיות, אנשי יהדות התורה היו נוכחים פיזית במעמד הספירה במשרדי ועדת הבחירות. הם ראו את הקולות של הליכוד ולא טרחו לספר עליהם בערעור שהגישו לבית המשפט.

רגע, זה לא הכל. מתברר שהיה מקרה חמור בהרבה. בקלפי בכפר יונה נמצאה סתירה בין כמה טפסים. בטופס אחד דווח על 17 קולות ליהדות התורה. בטופס הסיכום, בפרוטוקול ובתוצאות האמת - לא. מלצר בדק את הקלפי הזו, והבהיר לאנשי יהדות התורה שלדעתו לא מגיעים להם עוד קולות. מה עשו אנשי יהדות התורה? הכלילו את 17 הקולות הללו בערעור שלהם, כאילו לא אמר להם מלצר דבר, וגם לא טרחו לספר לבית המשפט שעמדתו של מלצר הייתה שאי אפשר להוסיף להם את הקולות. נו, ומה אתם חושבים קרה? לא תאמינו. כלום. אותם, בניגוד להתקפות הבוטות שלו נגד הלוי, מלצר לא טרח להאשים בחוסר ניקיון כפיים. את הערעור שהם הגישו, בניגוד למה שדרש אצל הלוי, מלצר לא דרש לפסול בנימוק הזה.
אין לי מושג מה היה קורה אם מלצר היה מאפשר לבדוק את כל הקלפיות החשודות. אולי מנדט אחד היה נוסע לליכוד. אולי לא. אבל כפי שכתבתי למעלה, הסיפור הזה חשוב, לא רק מפני שכל מנדט שווה משהו כמו מיליון וחצי שקל מימון בחירות, ולא רק בגלל המחשבה שאולי יושב בכנסת מישהו שנואם ומצביע ומגיש הצעות חוק, והוא בכלל לא אמור להיות שם. הוא חשוב רק בגלל התחושה הקשה שהאיש השני בחשיבותו בבית המשפט העליון עושה הכל כדי שהדבר הכי בסיסי בדמוקרטיה - הקולות שלנו - יעלו אבק במחסני ועדת הבחירות, ולא ייספרו כראוי.
2. עסקנו פה כבר פעמיים, ובהרחבה, בעניינו של אותו דיון הזוי שניהל מלצר כמה שבועות לפני הבחירות, בעקבות פרסום "תחקיר הבוטים" ב"ידיעות אחרונות". מלצר חקר אז ארוכות צייצנים ימניים בטוויטר על אודות הציוצים שלהם, במחזה שעורר מחשבות נוגות על האיום שיוצא דווקא מבית המשפט העליון על חופש הביטוי.

לפני שבועיים הבאתי כאן דוגמה לקטע בהחלטה שפרסם השופט מלצר בעקבות אותו דיון, ושאותו המציא מדמיונו. מלצר רצה אז להוכיח שאותם צייצנים מימין לא באמת הוגים בעצמם את ציוציהם, אלא ישנו גורם עלום שמכתיב להם מה לפרסם ברשת. הייתה לו גם הוכחה. הן בראיונות עיתונאיים, והן בהחלטה שפרסם נשען מלצר על העדות שהעיד בפניו יצחק חדאד, תלמיד כולל, פעיל ש"ס, אב ל־12 ילדים מאשדוד, שב"ידיעות אחרונות" הוצג באופן מעורר גיחוך כראש הרשת שמפעיל הליכוד.

מלצר סיפר שכאשר חקר את אותו חדאד בעניין ציוץ שצייץ נגד הגוש החוסם שמתכננים בכחול לבן להעמיד מול נתניהו, חדאד השיב לו שאיננו יודע כלל מהו גוש חוסם. תמליל הדיון שהבאתי כאן לימד שבניגוד לדברים של מלצר, חדאד דווקא כן הסביר לו מהו גוש חוסם. ובכן, מסתבר שזה לא המקרה היחיד שבו פרסם מלצר החלטות שחלקים בהן אינם אלא המצאות שלו, שאינן מבוססות על דבר.

הנה דוגמה נוספת.
בכחול לבן ניסו להוכיח שאותה רשת צייצנים של הליכוד ידעה להגיב ברשת החברתית על אירועים עוד לפני שאלה התרחשו במציאות. רוצה לומר: מישהו תדרך אותם מראש מאחורי הקלעים. אלא מה? ב"דוח הבוטים", אותו "מחקר" שעליו נשענה כל העתירה לוועדת הבחירות, הייתה רק דוגמה אחת למקרה שנחשד ככזה.

לפי הדוגמה הזו, חיים אלקסלסי, איש ימין הפעיל בטוויטר, צייץ בתגובה לחשיפת עמית סגל בחדשות 12 על הפריצה לטלפון של בני גנץ כבר בשעה 11:09 בבוקר, תשע שעות לפני המהדורה שבה נחשף הסיפור. אלקסלסי הגיע להעיד בוועדה, והסביר לשופט מלצר שמדובר בשקר. צייצתי בשעה 20:03, שלוש דקות אחרי פתיחת המהדורה, טען, כשהוא מניף את ידו עם מכשיר הטלפון הסלולרי שלו ומציג את ההוכחה. "אני יכול להראות את זה לכבוד השופט", אמר. מלצר לא רצה. "אמרת את זה, זה בסדר", ענה. אלקסלסי רצה להיות בטוח שהוא שכנע. "בסדר? אתה מאמין לי?", שאל את השופט. "כן", השיב מלצר.

קודם לכן העיד יצחק חדאד. גם ממנו ניסה מלצר להוציא משהו בעניין. "יש לך חוש נבואי?", שאל לפתע את חדאד. "לא", השיב העד. "ואם אני אומר לך שהיו אירועים שאתה הקדמת את האירוע בכמה דקות, אז מה אתה תאמר לי על זה?", "זה לא יכול להיות", השיב חדאד.

עברתי על החומר שהוגש בהליך הזה. מדובר, כך נראה, בעוד המצאה של מלצר. נגד חדאד אין בשום מקום טענה שלפיה צייץ על אודות איזשהו אירוע לפני שזה התרחש, כפי שהטיח בו השופט. פשוט כלום. לא ב"דוח הבוטים". גם לא בעתירה של כחול לבן. אבל זה מילא.

בהחלטה הסופית שלו בסוגיה, עם תום הדיון, כתב השופט את המשפט הבא: "במיוחד יש לתמוה על ציוצים אחדים שהקדימו לכאורה התרחשויות שפורסמו בכלי התקשורת ההמוניים, ודמו לדליפה של 'מידע פנים' בתחום דיני ניירות ערך".

רגע, מר מלצר, איפה בדיוק ראית ציוצים כאלה? הרי בכל ההליך שהתנהל אצלך לא הובאה ולו ראיה אחת שדבר כזה התרחש. היחיד שנגדו נטען הדבר היה אלקסלסי, והוא כזכור העיד לפניך, הציע לך להיווכח שמדובר בשטויות, הושיט לך את מכשיר הסלולר שלו.אמרת לו שאין צורך, ואף הוספת שאתה מאמין לו. אז מאיפה המשפט הזה הקובע שיש ציוצים שהקדימו את ההתרחשויות שאליהן התייחסו?

הוצא מהקשרו
והנה עוד סיפור תמוה. אחרי שאותו חדאד הוצג כראש הרשת הליכודית, הגיע לעדות בפני מלצר החוקר הפרטי שנשלח לנהל עם חדאד סדרת שיחות וגם פגישה אחת, כדי להוכיח את הקשר שלו לליכוד. החוקר, כך התברר, לא שמע מחדאד את שמו של איש ליכוד אחד, וגם לא חילץ ממנו עדות ולו לשקל אחד שמישהו משלם למישהו. יתרה מכך, עדותו של החוקר העלתה את החשד שלפיו חדאד בכלל דיבר איתו בעיקר על קשריו בש"ס. אלא שליוזמי הדוח נגד הליכוד היה נוח לצטט מתוך השעות המוקלטות משפט אחד שקשור דווקא לליכוד.

חדאד חזר וטען בפני מלצר שאם הוא יטרח להאזין לשיחה המוקלטת, הוא יתרשם בקלות שמדובר בשיחה שכולה צחוק וקלות ראש. "הוללות", בלשונו. מכיוון שבאמת מוזר לנהל שעות של דיונים לגבי הקלטה שמישהו אמר שהיא קיימת, בלי להציג אותה ובלי לאפשר לצדדים לשמוע אותה ולהיווכח מה יש בה, הורה מלצר להעביר את כל ההקלטות לוועדה עוד באותו ערב, ואת התמלולים שלהן עד למחרת בבוקר.

כשעורך הדין של הליכוד, אבי הלוי, ביקש שהחומר יועבר גם לצדדים, אישר מלצר: "ודאי, ודאי, גם לצדדים". השבוע צלצלתי לצדדים לשאול אם קיבלו את החומר הזה, לפי הוראת השופט. התשובה שהתקבלה מכולם הייתה שלילית. עו"ד דוד אלבז, פרקליטו של יצחק חדאד - שנפגע קשה מהפרסום השלילי שקיבל בעקבות הפרשה הזו, וביקש להוכיח שהכל קשקוש מקושקש - גם הראה לי מייל ששלח לוועדה של מלצר עוד לפני הבחירות, ובו תהה למה לא קיבל את החומר.

עו"ד אלבז, כמו האחרים, לא קיבל עד היום שום נייר או הקלטה שיסייעו לו להבין על מה ולמה הפילו את התיק על הלקוח שלו. מעבר לכך, צריך להודות שהסיטואציה שבה השופט מלצר מנהל דיון שבו מוטחות בליכוד ובסתם אזרחים טענות קשות, שמבוססות כולן על חומר שלא הוצג לאיש, די בעייתית.

מלצר, באמצעות דוברות הוועדה, אישר לי השבוע שההקלטות אומנם הגיעו אליו, אבל לא הסביר למה לא העביר אותן לצדדים. חזרתי אליו וביקשתי לדעת אם מעבר לעובדה שקיבל את ההקלטות, שאולי היו יכולות להציג באור האמיתי את הניסיון להפיל את התיק הזה על הליכוד ועל חדאד, הוא גם טרח להאזין להן. "ההקלטות נשמעו למטרת גיבוש ההחלטה בעתירה, ככל שנדרש לכך. פרט לכך אין לנו להוסיף על תגובתנו הקודמת", הגיעה התשובה.

חזרתי והתעקשתי. מה זאת אומרת "ככל שנדרש"? האם יכול להיות שהשופט חשב שזה לא נדרש, ולכן לא האזין? תשובה לשאלה הזו לא קיבלתי. גם לא לשאלה איך זה יכול להיות שלמרות החלטת השופט, התיק התנהל מהתחלה ועד הסוף בלי שהצדדים ראו את החומר שעליו הוא התבסס, ועד היום לא קיבלו כלום.


תגובת השופט חנן מלצר , באמצעות דובר ועדת הבחירות המרכזית:

"א. ההקלטות בנושא החלטת יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, כב' המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט ח' מלצר, המוזכרת בפנייתך, הועברו למזכירות הוועדה עוד ביום הדיון. נוכח העובדה שההחלטה הסופית בעתירה דנן ניתנה בסמוך למועד הדיון (יומיים לאחר מכן), לא נדרשו לצורך גיבוש ההחלטה תמלילי ההקלטות, מעבר לשמיעת ההקלטות.
ב. לא נמצאה במזכירות הוועדה פנייתו של עו"ד אלבז מתאריך 5 באפריל בבקשת הפרוטוקול, וככל שזו אכן נשלחה, לא אותרה אצלנו כל בקשה חוזרת או תזכורת בנושא מאז, ומִמֵּילָא פנייה כאמור לא הועברה אל יושב ראש הוועדה.
ג. יוזכר כי בהחלטה הסופית, שבה דחה כב' השופט מלצר את העתירה כולה, הוא נתן דגש לחשיבות השמירה על חופש הביטוי, תוך הבהרה כי רק פעילות תעמולתית אנונימית מכוונת או ממומנת, מטעם מפלגה או מתמודד בבחירות, היא אסורה, והעותרים לא הרימו את נטל ההוכחה להראות כי אכן הייתה התארגנות שכזו.
ד. לא נהוג להסביר את האמור בהחלטה המדברת בעד עצמה וחלוטה".

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-703629


ימני בנשמה אוהב כל יהודי


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  וכמו תמיד: הפקידים היחידים בארץ שלא יתנו לעולם דין וחשבון על החלטותיהם הם השופטים דור3 15.06.19 23:32 1
     בשר מבשר החונטא בעלי דם כחול משתין מפסגת עזריאלי ללא בושה!! יאצק 16.06.19 00:24 19
         חייבים לרסק כבר את המהפיכה השיפוטית של אהרון ברק OutsideTheBox 16.06.19 00:33 20
             אהרון ברק כמו חברו הדמוקרט קים ג'ון און מדברים הרבה על דמוקרטיה כדי לשלוט בה rabi jakob 16.06.19 10:52 47
         מדהים. הכל הצגה. פשוט לא יימן שזה קרה ושהוא קיבל את המנדט שוב. ליבסקינד אמיץ וחד פוסטמודרני 16.06.19 00:36 22
         מה שעצוב עוד יותר שהימין לא הצליח לפרק את החונטה ומלצר ימשיך גם לבחירות הבאות. mabar 16.06.19 01:41 30
             מלצר רץ בזמנו בפריימריז של מפלגת העבודה. הוא שמאלן, איש מפלגה, עם אג'נדה JackAren 16.06.19 05:06 33
         הוא פסל את בן ארי? ורד הרים 16.06.19 09:24 40
  המטריד ביותר זה שהוא מונה גם ליו''ר וועדת הבחירות לבחירות הקרובות LA-V 15.06.19 23:34 2
     הוא מונה ע״י ועדה שמורכבת רק משופטים אלמר 15.06.19 23:45 6
         הוועדה שבחרה בו ככלב שב על קיאו כסיל שונה באיוולתו פתאום הרגישות לביקורת ציבורית נעלמת rabi jakob 16.06.19 09:44 44
  שטויות דרומייי 15.06.19 23:39 3
     לא חשבת על כך שזה מעיד על התנהלות לקויה לקראת הבחירות הבאות? או מה לגבי תקציב הבחירות?? איש חברון 15.06.19 23:45 4
         שופט או לא שופט דרומייי 15.06.19 23:49 7
             וכל זה לא קשור, לא לנושא האשכול ולא לתגובה הקודמת שלך. איש חברון 15.06.19 23:50 8
                 אם אתה חושב שמלצר לא מתאים דרומייי 16.06.19 00:18 17
                     חחח... אני לא רובוט 16.06.19 00:36 23
     יש נפקא מינה לטוהר המידות של השופט Zahav 15.06.19 23:53 11
     מה שטויות?! אפילו כעניין כלכלי. כל חכ נבחר הרוויח כ220.000 שח דור3 16.06.19 00:21 18
     לא שטויות, אם לא ברור אז הבעיות הן הרבה מעבר למנדט הזה OutsideTheBox 16.06.19 00:35 21
  יש כאן קטע מדהים שמטיל ספק בכל פסק דין שיצא עד כה מידי מלצר ואולי מידי כל שופטי העליון. lurker 15.06.19 23:45 5
  הכותרת וכל הידיעה הזו היא מגמתית , פוליטית ושקרית צדקצדקצדק 15.06.19 23:52 9
     צודק. מלצר הוא אחד האנשים הבזויים, המגמתיים, הפוליטיים והשקריים איש חברון 15.06.19 23:53 10
     רוצה גם להתייחס לעובדות או שאתה מסתפק בזריקת ססמאות? tamirs 16.06.19 00:09 16
         איך אדם שהיה פוליטיקאי ורד הרים 16.06.19 09:26 41
     מה שקרי בכל מה שנכתב? ומניין לך שזה שקרי? יהודי ישראלי 16.06.19 01:10 25
         זה מושכלת יסוד במערכת המשפט ביקורת נגד השופטים היא שיקרית אלף בית 16.06.19 01:27 29
  כמה אפשר לנצל את הזמנים שאין מנהלים ברוטר לדחיפת אג׳נדה? darwin 15.06.19 23:54 12
     תחקיר כזה היה צריך להיות נעוץ בראש הסקופים עד סיום הבחירות! יהודי ישראלי 16.06.19 01:11 26
     אג'נדה? הועלו טענות קשות כנגד יו''ר ועדת הבחירות. יש לך מידע שמוכיח שהטענות לא נכונות? סמפו 16.06.19 01:19 27
  מה זה משנה בסוף אורלי עדס מסדרת המספרים ימין דמוקרטי 15.06.19 23:54 13
  כשיש אג'נדה למי אכפת מציאות? shabor 15.06.19 23:55 14
  מלצר עבריין חכם. הבחירות האלו הוא ישמור על התחת שלו. ולא הוא יגמור כמו אולמרט וקצב. אלי 16.06.19 00:04 15
  ואח''כ ישאלו למה צריך לכבד את החלטות ביהמ''ש… יחצניק 16.06.19 00:39 24
  קלמן ליבסקינד הוא נכון להיום העיתונאי היחיד בישראל סמפו 16.06.19 01:20 28
  ככל שהחונטה תנהג כפי שנהגה עם מינויו של מלצר כך מתקרב היום למהפכה שתרסן אותה. גושן 16.06.19 04:27 31
  יש כל כך הרבה שופטים בעליון שבמקום לשפוט הייתי שולח למלצר... אנא כורדי 16.06.19 04:40 32
  אני רק שאלה.... ידיד נפש 16.06.19 06:34 34
  השופט שנשלח ע''י החונטה טובטוב 16.06.19 06:56 35
  פקידי ה****השתלטו לנו סתם אחת 16.06.19 06:58 36
  מי לעזאזל יחקור את המקרה ויעשה צדק..? איך אפשר לקיים מדינה אשר לאזרחיה אין אמון בשיט במערכת המשפט UnderTaker 16.06.19 07:02 37
  חמשיר מנחם כזביוב 16.06.19 08:11 38
  אנחנו חיים בברית המועצות הישראלי ליה 16.06.19 08:55 39
     הימין החדש לא עבר את אחוז החסימה אלעדי 16.06.19 09:39 43
         אין לי אמון בועדת הבחירות ולא בשופט הזה ולא בספירה והעובדה שלא נתנו לספור הכל הכל מחדש מעידה ליה 16.06.19 10:10 45
             ליה היקרה, אני איתך בחוסר האמון במערכת המשפט. לא צריך לינקים וסרטונים אלעדי 16.06.19 10:58 48
                 איני מסכימה עם עמדתך. מתקיימת שחיתות מפחידה בכל הנוגע לספירה. הכל שקר ורמיה. בנט רצה ליה 16.06.19 13:25 57
  הגזימו לגמרי עם ה''עליהום'' על מלצר אלעדי 16.06.19 09:38 42
     מי שהגזים לגמרי הוא מלצר ותרגיליו המכוערים. להחליף את הפיקוח בבחירות הבאות. אין לנו אמון! ליה 16.06.19 10:12 46
     הטיעון שלך לא ברור. מה מוטה בסקירת ההתנהלות של מלצר? פרשןדתא 16.06.19 11:05 49
         \ אלעדי 16.06.19 11:13 50
             תכל'ס. פרשןדתא 16.06.19 11:22 52
                 תודה על התשובה אלעדי 16.06.19 11:27 53
         בעיני מלצר לא מקודשת שום פרוצדורה לנוכח מעשיו המבהילים ממש. למלצר יש רק מטרה אחת. ליה 16.06.19 13:33 58
  רק טעות אחת בכתבה, אנחנו לא מינינו את מלצר, הוא שייך לחונטה, עושה מה בא לו!.. המבצע 16.06.19 11:22 51
     ובכלל. מדוע גם פה ממונה שופט? מדוע לא ממונה אדם עם מקצוע אחר? מה יתרונו? ליה 16.06.19 13:34 59
  מ עלילות החונטה שחבר 16.06.19 11:40 54
  הם משתינים עלינו בקשת ארי סטון 16.06.19 12:19 55
  שערוריה. יכול להיות שאם היה נספר כראוי לא היו בחירות חוזרות Zair 16.06.19 12:25 56
     בטוח שזה המצב. ליה 16.06.19 14:10 60
  המערכת המשפטית משקרת לעם. הבחירות זיוף אחד גדול. Zair 16.06.19 17:09 61

   
   
דור3
חבר מתאריך 2.4.12
11479 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:32   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. וכמו תמיד: הפקידים היחידים בארץ שלא יתנו לעולם דין וחשבון על החלטותיהם הם השופטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לכן מלצר נבחר שוב לתפקיד - ללא היסוס            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
8253 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:24   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. בשר מבשר החונטא בעלי דם כחול משתין מפסגת עזריאלי ללא בושה!!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ואיפה מר מלצר הנימוקים שבגינם פסלת את בן ארי ??? מדוע אתה מסרב מלפרסם אותם??? בעע בא להקיא משלטון העריצים הזה!!!
רבותי אנחנו לא בדמוקרטיה אלא בדיקטטורה !!!!
לא סופרים אותנו העם חבל על כספי הבחירות!!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
2613 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:33   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. חייבים לרסק כבר את המהפיכה השיפוטית של אהרון ברק  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
לנתץ אותה לרסיסים למען הדמוקרטיה.

אהרון ברק הרס את הדמוקרטיה במדינת ישראל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rabi jakob
חבר מתאריך 31.12.12
2447 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    10:52   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אהרון ברק כמו חברו הדמוקרט קים ג'ון און מדברים הרבה על דמוקרטיה כדי לשלוט בה  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
כמו כל השמאלנים בעולם המילה החביבה עליהם דמוקרטיה כדי שיתנו להם לשלוט בה ולא ישליטו אותה עליהם

חידון לפורום: מי המדינה ששמה הרשמי היא "הדמוקרטיה"?

כשסטלין (שמש העמים של רוב העיתונאים בארץ לפחות בעבר) הגלה את מתנגדיו בהמוניהם בלי שעשו דבר מה היתה האשמה? פגיעה בדמוקרטיה

אחינו יהודי רוסיה המבוגרים שגרים פה אומרים שהמילה דמוקרטיה שנשמעת בתקשורת הממוסדת היא הכי מפחידה אותם על האשמה במילה כזו לא היה שום טיעון להתגוננות אצל הנאורים הקומוניסטים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוסטמודרני
חבר מתאריך 3.9.18
4835 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:36   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מדהים. הכל הצגה. פשוט לא יימן שזה קרה ושהוא קיבל את המנדט שוב. ליבסקינד אמיץ וחד  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


על מה הבחירות בעצם ?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mabar
חבר מתאריך 22.2.15
2856 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:41   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מה שעצוב עוד יותר שהימין לא הצליח לפרק את החונטה ומלצר ימשיך גם לבחירות הבאות.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren
חבר מתאריך 16.1.09
8532 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    05:06   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מלצר רץ בזמנו בפריימריז של מפלגת העבודה. הוא שמאלן, איש מפלגה, עם אג'נדה  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
עם אג'נדה ברורה ובוטה של שמאל "פרוגרסיבי".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים
חבר מתאריך 12.3.17
2730 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:24   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. הוא פסל את בן ארי?  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LA-V
חבר מתאריך 30.4.17
8135 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:34   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. המטריד ביותר זה שהוא מונה גם ליו''ר וועדת הבחירות לבחירות הקרובות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"עדיף לאהוב ולאבד מאשר לא לאהוב בכלל." - אלפרד טניסון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר
חבר מתאריך 23.6.16
3433 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:45   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הוא מונה ע״י ועדה שמורכבת רק משופטים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
השופטים אולי כבר אינם סניף של מרצ, וקיימים ביניהם בודדים שמעזים לאחוז באג׳נדות פוליטיות אחרות, אך הם עדיין מיעוט.
אז מונתה ועדה, שכמעט כל חבריה מתעבים את הימין, וזה לא היה פלא שאותה ועדה בחרה למנות שוב את השופט שהיפלה באופן כל כך קיצוני את הימין.
באשכול אחר הוכחתי איך תוצאות הבחירות הושפעו באופן כל כך קיצוני מתפקודו של השופט מלצר, ושאילו הבחירות היו מתנהלות באופן תקין, גוש הימין היה מצליח להקים ממשלת רוב אפילו בלי ליברמן.
מלצר כנראה ידע שהעובדה שהצליח להטות את תוצאות הבחירות ולמנוע מנתניהו להרכיב ממשלה, תיחשב לו כהישג בקרב חברי הוועדה שאמורים לביןר בו שוב, והוא לא הכזיב וסיפק את הסחורה.
והוא עשה זאת באומץ, בלי לנסות אפילו להסוות את מעשיו, כמו אותו שוחה בבריכה ציבורית שלא יכול להתאפק מלהטיל את מימיו, אך במקום לעשות זאת בתוך בגד הים שלו כשהוא במעמקי הבריכה, הוא מעדיף לעלות למקפצה ולשלוף את אברו ולהטיל את מימיו על ראשי השוחים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rabi jakob
חבר מתאריך 31.12.12
2447 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:44   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. הוועדה שבחרה בו ככלב שב על קיאו כסיל שונה באיוולתו פתאום הרגישות לביקורת ציבורית נעלמת  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי
חבר מתאריך 30.8.17
2656 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:39   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שטויות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המנדט נשאר באותו גוש וגם ככה יש סבב בחירות נוסף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון
חבר מתאריך 1.4.12
6882 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:45   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. לא חשבת על כך שזה מעיד על התנהלות לקויה לקראת הבחירות הבאות? או מה לגבי תקציב הבחירות??  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
תקציב הבחירות נקבע לפי מספר המנדטים שכל מפלגה קיבלה, כך שזה מאד מאד רלוונטי!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי
חבר מתאריך 30.8.17
2656 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:49   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שופט או לא שופט  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
אם הליכוד יפיק לקחים מהבחירות האחרונות הימין ינצח בגדול.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון
חבר מתאריך 1.4.12
6882 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:50   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. וכל זה לא קשור, לא לנושא האשכול ולא לתגובה הקודמת שלך.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרומייי
חבר מתאריך 30.8.17
2656 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:18   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אם אתה חושב שמלצר לא מתאים  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
תפנה לבג"ץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אני לא רובוט
חבר מתאריך 8.5.18
679 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:36   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. חחח...  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  


עדיף שתי ציפורים ביד מציפור אחת על העץ.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zahav
חבר מתאריך 24.2.11
4421 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:53   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. יש נפקא מינה לטוהר המידות של השופט  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ולא משנה שהכנסת התפזרה.
שופטים צריכים לעמוד לביקורת. במיוחד בענייני בחירות והכרעות שלטון. ויש לציבור עניין רב בזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דור3
חבר מתאריך 2.4.12
11479 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:21   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מה שטויות?! אפילו כעניין כלכלי. כל חכ נבחר הרוויח כ220.000 שח  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
רק על סכום כזה מתנהלים משםטים שלימים בארץ. למה שמי שחושב שהיה צריך להבחר יוותר על זה?

ומה עם מימון בחירות? (מליון וחצי לפה או לשם?)

וחוץ מזה, מי שעומד כאן לדין הוא מלצר והאם הוא ראוי וכשיר להיור יור וועדת הבחירות.

למרבה הפלא (או שלא) הוא 'נבחר' שוב לתפקיד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
2613 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:35   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לא שטויות, אם לא ברור אז הבעיות הן הרבה מעבר למנדט הזה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
lurker
חבר מתאריך 18.9.05
21868 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:45   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש כאן קטע מדהים שמטיל ספק בכל פסק דין שיצא עד כה מידי מלצר ואולי מידי כל שופטי העליון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

".. בהחלטה הסופית שלו בסוגיה, עם תום הדיון, כתב השופט את המשפט הבא: "במיוחד יש לתמוה על ציוצים אחדים שהקדימו לכאורה התרחשויות שפורסמו בכלי התקשורת ההמוניים, ודמו לדליפה של 'מידע פנים' בתחום דיני ניירות ערך".

רגע, מר מלצר, איפה בדיוק ראית ציוצים כאלה? הרי בכל ההליך שהתנהל אצלך לא הובאה ולו ראיה אחת שדבר כזה התרחש. היחיד שנגדו נטען הדבר היה אלקסלסי, והוא כזכור העיד לפניך, הציע לך להיווכח שמדובר בשטויות, הושיט לך את מכשיר הסלולר שלו.אמרת לו שאין צורך, ואף הוספת שאתה מאמין לו. אז מאיפה המשפט הזה הקובע שיש ציוצים שהקדימו את ההתרחשויות שאליהן התייחסו?.."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צדקצדקצדק
חבר מתאריך 17.11.17
345 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:52   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הכותרת וכל הידיעה הזו היא מגמתית , פוליטית ושקרית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון
חבר מתאריך 1.4.12
6882 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:53   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. צודק. מלצר הוא אחד האנשים הבזויים, המגמתיים, הפוליטיים והשקריים  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tamirs
חבר מתאריך 9.1.15
2583 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:09   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. רוצה גם להתייחס לעובדות או שאתה מסתפק בזריקת ססמאות?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים
חבר מתאריך 12.3.17
2730 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:26   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. איך אדם שהיה פוליטיקאי  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
הופך להיות שופט ללא אינטרסים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13764 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:10   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מה שקרי בכל מה שנכתב? ומניין לך שזה שקרי?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלף בית
חבר מתאריך 11.5.18
5925 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:27   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. זה מושכלת יסוד במערכת המשפט ביקורת נגד השופטים היא שיקרית  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
זה מזכיר לי סיפור ששמעתי מאסיר ציון שעלה לארץ . הוא רצה לעלות ואז הגיע לחקירה בקגב.
אמרו לו תראה אם אתה לא מאמין במשטר הקומוניסטי שהוא פאר היצירה האנושית והצדק האנושי ובגלל זה אתה רוצה לעלות לארץ ישראל נתצטרך לאשפז אותך בבית חולים פסיכיאטרי . כי פעולה כזו מלמדת שאתה לא נורמלי .
הוא ענה להם . מה פתאום חס וחלילה . אין משטר יותר מוסרי וצודק מהמשטר הקומוניסטי אבל אני רוצה שמשטר כזה יהיה גם בארץ ישראל .
נתנו לו לעלות .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
darwin
חבר מתאריך 7.5.08
15007 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:54   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כמה אפשר לנצל את הזמנים שאין מנהלים ברוטר לדחיפת אג׳נדה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי ישראלי
חבר מתאריך 30.11.12
13764 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:11   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תחקיר כזה היה צריך להיות נעוץ בראש הסקופים עד סיום הבחירות!  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
9438 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:19   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אג'נדה? הועלו טענות קשות כנגד יו''ר ועדת הבחירות. יש לך מידע שמוכיח שהטענות לא נכונות?  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ימין דמוקרטי
חבר מתאריך 12.5.19
277 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:54   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מה זה משנה בסוף אורלי עדס מסדרת המספרים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
18441 הודעות
יום שבת י''ב בסיון תשע''ט    23:55   15.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כשיש אג'נדה למי אכפת מציאות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי
חבר מתאריך 13.11.17
711 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:04   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מלצר עבריין חכם. הבחירות האלו הוא ישמור על התחת שלו. ולא הוא יגמור כמו אולמרט וקצב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יחצניק
חבר מתאריך 15.2.16
1835 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    00:39   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ואח''כ ישאלו למה צריך לכבד את החלטות ביהמ''ש…  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וזו רק סיבה אחת מתוך 200..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
9438 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    01:20   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. קלמן ליבסקינד הוא נכון להיום העיתונאי היחיד בישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גושן
חבר מתאריך 31.3.19
511 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    04:27   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. ככל שהחונטה תנהג כפי שנהגה עם מינויו של מלצר כך מתקרב היום למהפכה שתרסן אותה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
החונטה יודעת זאת. ברם, כמו במשל הצפרדע והעקרב, החונטה לא מסוגלת להתאפק....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנא כורדי
חבר מתאריך 4.5.19
737 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    04:40   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. יש כל כך הרבה שופטים בעליון שבמקום לשפוט הייתי שולח למלצר...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ידיד נפש
חבר מתאריך 17.4.15
1372 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    06:34   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אני רק שאלה....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בבחירות הקרובות.. יש טעם בכלל להצביע?
במילא הפוליטיקאים לא מתייחסים לרצון שלי (נתניהו, ליברמן, גבאי ושאר השחקנים).
וועדת הבחירות מסתבר שזו וועדת המכירות...
וואללה לא יודע...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טובטוב
חבר מתאריך 2.4.12
843 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    06:56   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. השופט שנשלח ע''י החונטה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לפקח על גניבת הבחירות.


156


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם אחת
חבר מתאריך 3.8.18
2791 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    06:58   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. פקידי ה****השתלטו לנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 

על המדינה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
5099 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    07:02   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. מי לעזאזל יחקור את המקרה ויעשה צדק..? איך אפשר לקיים מדינה אשר לאזרחיה אין אמון בשיט במערכת המשפט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנחם כזביוב
חבר מתאריך 27.2.17
570 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    08:11   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. חמשיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שפוט השופטים, דור שופט את שופטיו
זו חוצפה גדולה שהעם בוחן את מעשיו
של מי שאמור על הבחירות לפקח
אבל עושה ממשרתו שירקעס מבדח
אולי סוף סוף המרמור הצבורי יתן אותותיו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    08:55   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אנחנו חיים בברית המועצות הישראלי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://www.maariv.co.il/journalists/Article-703629

תגוביות:

6.הוא מונה ע״י ועדה שמורכבת רק משופטים. תוצאות הבחירות הושפעו באופן כל כך קיצוני מתפקודו של השופט מלצר ואילו הבחירות היו מתנהלות באופן תקין, גוש הימין היה מצליח להקים ממשלת רוב אפילו בלי ליברמן. מלצר כנראה ידע שהעובדה שהצליח להטות את תוצאות הבחירות ולמנוע מנתניהו להרכיב ממשלה, תיחשב לו כהישג בקרב חברי הוועדה שאמורים לבחור בו שוב והוא לא הכזיב וסיפק את הסחורה.

10.ואח''כ ישאלו למה צריך לכבד את החלטות ביהמ''ש...

13.השופט שנשלח ע''י החונטה לפקח על גניבת הבחירות.

הוא עשה זאת בלי לנסות אפילו להסוות את מעשיו, כמו אותו שוחה בבריכה ציבורית שלא יכול להתאפק מלהטיל את מימיו, אך במקום לעשות זאת בתוך בגד הים שלו כשהוא במעמקי הבריכה, הוא מעדיף לעלות למקפצה ולשלוף את אברו ולהטיל את מימיו על ראשי השוחים.

22.אסור שהוא יהיה יו"ר ועדת הבחירות. שלא נצטער שוב ש-"חסרים" אלף פתקים ורוב החיילים "הצביעו" בל"ד ועזרו לה לעבור את אחוז החסימה. איך רק על הבדיחה הזאת שמאות חיילים כביכול הצביעו "בל"ד" לא יצאנו לרחובות לשרוף את המועדון הסגור של מלצר?

24.חמור מאוד כל מה שמתרחש בוועדת הבחירות. האם כאן זה סוריה? מדוע תוצאות הבחירות אינן משקפות את רצון הציבור בקלפי? חייבים להעביר את השופט מלצר מתפקיד יו"ר וועדת הבחירות לכנסת ה- 22 . אין לציבור אמון בוועדה הזאת. הצבעת הציבור אינה משתקפת בחלוקת המנדטים בכנסת. אלה לא בחירות אמיתיות.

32.הדבר החשוב ביותר בכתבות כמו אלה של קלמן ליבסקינד הוא ההוכחה שהזיופים בבחירות מנוצלים כיום על ידי ועדת הבחירות המרכזית כדי למנוע הקמת ממשלה נוספת בראשות נתניהו. אני בטוח שמר מלצר יזם בין השאר מחיקות של קולות של הימין החדש כדי שלא יעברו את אחוז החסימה והוספת קולות לליברמן שהבטיח לאנשי אהרן ברק שלא ייכנס לממשלה עם נתניהו - כנראה בתמורה לסגירת התיקים שהתנהלו נגדו.

33.כעת ברור מדוע הימין החדש לא "עבר". כי מלצר לא העביר...!!!

34.לא יאומן! הימין החדש היה נכנס עם 4 מושבים ומעיף את ליברמן, אבל המשקיפים הוצאו ומר"צ והערבים קיבלו את קולות החיילים.

35.פשוט מדהים. גם משתינים למים מהמקפצה וגם מספרים לנו שאסור לנגוע בביהמ"ש העליון...

https://rotter.net/forum/gil/27789.shtml#80            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי
חבר מתאריך 16.2.15
8654 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:39   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. הימין החדש לא עבר את אחוז החסימה  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
הם עברו על כל הפרוטוקולים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    10:10   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אין לי אמון בועדת הבחירות ולא בשופט הזה ולא בספירה והעובדה שלא נתנו לספור הכל הכל מחדש מעידה  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
על גודל הרמיה. שכן אילו היה מדובר במעשה לא מכוון - היה על המערכת כולה להסכים לספור מיד!!! את כל הקלפיות ואת כל הדיווחים. מה גם שבנט ושקד הסכימו לבצע את העבודה בעצמם.

לא היה גבול לרמאות ולשקרים ולמחסומים ולשימת הרגליים בפניהם מספירת ובדיקת כל כל כל כל הקלפיות בארץ.

ומה נסגר עם העובדה שיישוב דתי כולו - הצביע למפלגה ערבית?

הכל שקר וכזב. הכל.

זה השמאל וזה בג"צ שרוצים לעשות סיכול ממוקד לימין ולבחירות שלו ועושים זאת בכל מקום ובכל דרך.

אמר פרופ' מאוטנר שבג"צ אינו בית משפט אלא מרכז פעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת. הוא עצמו איש שמאל - אבל כנראה האחד הישר במחנה שלו!!!

פרופ' מאוטנר: בג''צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

השמאל הפסיד הרבה מאד כוח בפוליטיקה וסובל הפסדים פוליטיים גדולים מאד ומה שהוא עושה בעצם, הוא העתיק את הפעילות הפוליטית שלו מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר - לבית המשפט העליון - והפך אותו למוסד שממנו הוא מנהל פוליטיקה.
אחרי 30 שנה של כיוון כזה מצידו של בית המשפט, בית המשפט מוצא את עצמו כרגע במצב של אובדן לגיטימציה...

יש לנו משבר חמור כרגע עם בית המשפט העליון שהוא מוסד מדינה חשוב מאין כמותו.

כדאי שנפתח חשיבה חדשה לגמרי לגבי איך הוא צריך לפעול ב- 30 השנים הבאות.

בכך יעסוק האשכול.

****

פרופ' מאוטנר:

*באוקטובר 2007, פורסם שמו כמועמד לכהונת שופט בבית המשפט העליון.

*מנחם מאוטנר הוא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, לשעבר דיקן הפקולטה.

*הינו עורך ראשי של סדרת הספרים משפט חברה ותרבות היוצאת לאור על ידי הפקולטה למשפטים.

*היה מראשוני המבקרים את מהפכת "הכל שפיט" של פרופ' אהרן ברק, ואת תפיסת בית המשפט כמין כנסייה של מאמינים חילונים.

https://rotter.net/forum/gil/27789.shtml

פוליטיזציה של משפט
פרופ' מנחם מאוטנר, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב

https://www.youtube.com/watch?v=MaGOlzc8ydM

החל מדקה 16:26

להלן התמלול המלא:

קבוצת מלכי הגבעה של השמאל הפסידה הרבה מאד כוח בפוליטיקה וסובלת הפסדים פוליטיים גדולים מאד ומה שהיא עושה בעצם, היא העתיקה את הפעילות הפוליטית שלה במידה רבה מאד מהפוליטיקה של הבחירות, שהיא הפוליטיקה של הכנסת, למקום אחר - לבית המשפט העליון - והפכה אותו למוסד שממנו היא מנהלת פוליטיקה.

בראש העותרים לבג"צ חברי הכנסת של מר"צ והעבודה והעתירות שלהם תמיד על נושאים פוליטיים.

בג"צ הפך למוסד פוליטי.

****            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי
חבר מתאריך 16.2.15
8654 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    10:58   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. ליה היקרה, אני איתך בחוסר האמון במערכת המשפט. לא צריך לינקים וסרטונים  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
ולדעתי בראשות ועדת הבחירות צריך לעמוד איש מקצוע (עם ייעוץ משפטי מקצועי) ולא שופט.
אבל לטעון שמלצר מחק קולות של הימין החדש זה פתאטי (במחילה מכבודך).

ולא צריך לספור הכל מחדש (וזה גם לא אפשרי, אם היית פעם בקלפי וראית איך אורזים את החומרים). בשביל זה יש נהלים לכל דבר.

מי שהיה ער בזמן קיבל את כל החומרים והצליח לתקן טעויות. מי שהתמהמה בשלב הזה ונזכר קצת יותר מאוחר, נתקל בבעיות בירוקרטיות.

ולגבי היישוב הדתי - אני מניח שהתכוונת לזה

היתה שם טעות הקלדה שתוקנה.

יש עוד מקום בעייתי בתוצאות האמת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    13:25   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. איני מסכימה עם עמדתך. מתקיימת שחיתות מפחידה בכל הנוגע לספירה. הכל שקר ורמיה. בנט רצה  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 16.06.19 בשעה 13:31 בברכה, ליה
 
לבדוק את כל הרשימות מכל הקלפיות לדעתי - וזה סוכל. הוא בדק רק מספר קלפיות שעליהן היה לו מידע. הכל רמאות וגניבת דעת.

נוכלים עליך ישראל ושחיתות מהנוראיות בעולם!!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי
חבר מתאריך 16.2.15
8654 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    09:38   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. הגזימו לגמרי עם ה''עליהום'' על מלצר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חלקו הראשון של הכתבה מוטה בצורה קיצונית לטובת מגישי העתירה, ולהתרשמותי העתירה הזו היא כסת"ח של הליכוד ושל עמית הלוי (שניהם ביחד וכל אחד בנפרד) על שהתעצלו לעשות את עבודתם בשבוע הקריטי של אחרי הבחירות (כמו שחרשו ביהדו"ת ובימין החדש), והפסידו את המועד. כן, קוראים לזה "סופיות הדיון".

חלקו השני של הכתבה, עם כל הכבוד לקלמן, לא קשור כלל לתוצאות הבחירות (אם כבר להיפך, תחקיר הבוטים וגרורותיו הניעו אנשים להצביע לליכוד - ועל כך ברכותיי).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    10:12   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מי שהגזים לגמרי הוא מלצר ותרגיליו המכוערים. להחליף את הפיקוח בבחירות הבאות. אין לנו אמון!  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
11988 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:05   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. הטיעון שלך לא ברור. מה מוטה בסקירת ההתנהלות של מלצר?  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
ליבסקינד סוקר התנהלות מקבילה של מלצר בשתי נושאים דומים-
האחת העתירות של יהדוהת לקבלת מנדט נוסף והשניה של עמית הלוי באותו ענין בדיוק.

הרושם שנוצר הוא התנהלות שונה לחלוטין בשתי הנושאים.

הדקדוק הפרוצדוראלי עם הליכוד והסלחנות הפרוצדוראלית עם יהדוהת בולטים לעין.

גם סיפור מסירת ההקלטות לצדדים חשוב בעיני.

ולו רק בגלל הפרוצדורה ההו-כה-מקודשת בעיני כבודו.
וגם בגלל שאני אישית רציתי לשמוע את ההקשרים הנכונים לציטוטי הדלפון חדד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי
חבר מתאריך 16.2.15
8654 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:13   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. \  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
חסרה לי התשובה הרשמית של השופט, על כל 14 סעיפיה (ומשום מה היא גם לא מופיעה באתר של כל החלטות הועדה, נראה שלא עדכנו אותו מאז הבחירות), אבל עמית הלוי (ובעקבותיו קלמן) נצמדים יותר מידי לטענה של מלצר שהועדה עסוקה בהכנות לבחירות (שנאמרה בדרך אגב ולא כטיעון עיקרי).

להבנתי הטיעון העיקרי הוא הזמן בו הוגשה הבקשה / עתירה.

באמת שלא ברור לי -ואולי תאיר את עיניי- איזה פרוטוקולים צריך "לסרוק" עכשיו? הלא הכל נסרק והועבר לכל הצדדים לבקשתם בשבוע שאחרי הבחירות. כך היה עם הימין החדש וכך היה עם יהדות התורה.

מלבד זאת שאני באמת לא רואה אינטרס למלצר לדאוג ליהדו"ת על חשבון הליכוד. מה שמביא אותי למסקנה שההחלטה שלו (בנושא הזה לפחות) לא נגועה בשיקולים זרים, אלא אמיתית-משפטית, גם אם לא אמיתית-אבסולוטית, מה שקורה בערך בכל משפט, פלילי או אזרחי.

בנוגע למסירת ההקלטות - האמת שלא נכנסתי לעובי הקורה, אני לא מכיר את החוק בנושא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
11988 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:22   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. תכל'ס.  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
כל מי שניהל הליכים יודע.

כשהמערכת הפרוצדוראלית מקלה עליך זה פלוס

כשהמערכת הפרוצדוראלית מקשה עליך זה מינוס.

עכשיו, יש שתי סוגי שופטים, ולכן יש צדק מסויים בשתי הגישות.

אבל שופט שינקוט בגישה אחת לצד אחד ובגישה שניה לצד שני זה חוסר צדק.

קל.

עכשיו בנוגע למניע. נדמה לי שאתה לא כל כך ברשת. למחנה לפיד חשוב מאד העובדה שנוצר שיוויון מנדטים וכן לאור העובדה הלא באמת חשובה שמנדט ליכודי אחד ניתן לבןדהן וטכנית כחול לבן גדולה יותר במנדטים.

המנדט של עמית הלוי הוא שובר שיוויון תדמיתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי
חבר מתאריך 16.2.15
8654 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:27   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. תודה על התשובה  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
אבל אני לא חושב שהחלפת העומד בראש יכולה להועיל. רוצים לעזור לטוהר הבחירות? לכו להיות משקיפים בקלפיות, ותוודאו שהפרוטוקול נכתב נכונה. אחר כך תשוו את זה להקלדה - ותהיו רגועים שבקלפי שלכם הכל בסדר.
10,000 אנשים כאלה - והכל תקין.

בס"ד אכתוב על זה מאמר ברוטר לפני הבחירות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    13:33   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. בעיני מלצר לא מקודשת שום פרוצדורה לנוכח מעשיו המבהילים ממש. למלצר יש רק מטרה אחת.  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
והמבין יבין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המבצע
חבר מתאריך 28.1.19
1017 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:22   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. רק טעות אחת בכתבה, אנחנו לא מינינו את מלצר, הוא שייך לחונטה, עושה מה בא לו!..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"הרי אנחנו, האזרחים, כבוד השופט מלצר, נתנו לך בידיים את האחריות לדאוג לניהולן התקין של הבחירות. סמכנו עליך שאתה תעמוד על המשמר ותוודא שמה ששלשלנו לקלפי זה בדיוק מה שייספר בסוף. הקול שלנו - אצלך ביד."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    13:34   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ובכלל. מדוע גם פה ממונה שופט? מדוע לא ממונה אדם עם מקצוע אחר? מה יתרונו?  
בתגובה להודעה מספר 51
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שחבר
חבר מתאריך 19.5.19
70 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    11:40   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מ עלילות החונטה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
השופט מלצר...
השופט מלצר אינו ראוי לשמש השופט בישראל .
הוא מוטה פוליטית לטובת השמאל .
הוא היה מועמד מפלגת העבודה לכנסת .
בפסיקותיו השקופות הוא מביא לידי ביטוי את ערכי השמאל .
כפי שהם באים לידי ביטוי על ידי הקרן החדשה לישראל .
הדברים שאני כותב מכאבים לי כי כל אזרח חייב לרצות לכבד את בית המשפט .
אולם בפסיקותיו מלצר לא מכבד את תפקידו .
והוא עושה בו קרדום לקדם את האג'נדה שלו .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארי סטון
חבר מתאריך 12.1.08
4071 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    12:19   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הם משתינים עלינו בקשת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair
חבר מתאריך 30.4.12
2002 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    12:25   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. שערוריה. יכול להיות שאם היה נספר כראוי לא היו בחירות חוזרות  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
19630 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    14:10   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. בטוח שזה המצב.  
בתגובה להודעה מספר 56
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair
חבר מתאריך 30.4.12
2002 הודעות
יום ראשון י''ג בסיון תשע''ט    17:09   16.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. המערכת המשפטית משקרת לעם. הבחירות זיוף אחד גדול.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות