גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #558148 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 558148        
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    01:24   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מיוחד עבור רוטר: ההיערכות המיוחדת של נבחרת פולין לקראת השהייה בשבת בירושלים. יכבדו את המסורת המקומית  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 17.06.19 בשעה 01:50 בברכה, אסטריקס ושות'
 
תרגום שלי לכתבה של קספר סוסנובסקי באחד מאתרי הספורט הגדולים ביותר בפולין (מקור למטה):


למשחק המתוכנן בנובמבר, התאחדות הכדורגל הפולנית החלה להתארגן כבר באפריל. מדובר בעיקר על סוגיות ארגוניות. הסגל של בז'נצ'ק יופיע בירושלים בשבת. האוהדים הפולנים יחושו מהר בחג היהודי, אבל הוא ישפיע גם על השחקנים הפולנים.
__

יכול להיות שהתפריט עבור השחקנים יהיה שונה מהרגיל אבל יכול להיות שהשינוי יסתכם בכך שיוותרו על הכרובית. יכול להיות שארוחות השבת יצטרכו להיות מוכנות כבר מיום שישי. ההגעה לארוחת הערב תהיה יותר נוחה לשחקנים על ידי שימוש במדרגות מאשר עלייה במעלית. לפחות למשחק הם יגיעו באופן נורמלי, בניגוד לאוהדים שעבורם ההגעה לעיר עשויה לעלות ביוקר. הכל מפני שמסעה של נבחרת פולין לישראל במסגרת המרדף אחר הנקודות בדרך לאליפות אירופה נופל בשבת. לכך יש להוסיף שהמפגש מתוכנן בירושלים.

"זו עיר ייחודית בה אחוז המאמינים האדוקים הוא גדול", מספרת לנו ד"ר מגדלנה קוזלובסקה מהמכון ההיסטורי של אוניברסיטת ורשה, אשר מתמחה ביהדות. לכן, כבר עכשיו בדקנו את המשמעות של חג זה (השבת- א"ו) עבור עולם הספורט והאוהדים, אשר בזמן הזה ירצו לא רק לראות את המשחק שלנו אלא גם לבקר בירושלים.


רק מוצרים כשרים, ובמקום כרובית...


שבת מתחילה ביום שישי בשקיעת החמה ומסתיימת שעה אחר כך למחרת. עבור השחקנים הפולנים זה יהיה הזמן החשוב ביותר לפני המשחק המתוכנן ב-20:45. זמן, אשר לבני ישראל יש את החג שלהם שמורכב משירה, בילוי עם המשפחה, תפילות, אוכל ו...לא לעשות דבר. זה בעיקר האספקט האחרון שיוביל להשלכות עבור השחקנים והאוהדים אשר יגיעו לירושלים בשבת.

בהתחשב במגבלות ובאיסורים, מה שליהודים מותר לבצע ביום הזה, זה לא הרבה. לא מותרת להם אף עבודה אשר נהוגה בימי חול, במיוחד מלאכות יצירה. הן רשומות. יש להם 39, אבל מעשית הרבה יותר, מפני שיש להן הרחבות. עבור אנשים מתרבויות אחרות חלק מהאיסורים עלולים להיראות מוזרים. במהלך השבת אסור לזרוע, כלומר גם למשל לזרוק תפוח אכול על האדמה, בגלל שהוא מכיל גרעינים. אסור לכתוש, כלומר גם לסחוט מיץ מפירות. מעבר לכך אי אפשר לשטוף פירות, להמליח, לטחון, לאפות, לבשל, ולהמיס מוצק לתוך נוזל. צריך גם לתת את הדעת שבמטבח היהודי לא הכל יכול להופיע (האיסורים הם על כמה סוגי בשר), כך שלתומאש לשניאק (השף של הנבחרת- א"ו) יצטרך לעשות תמרון רב. ההתאחדות הודיעה כי תכבד את המסורת המקומית. המשמעות היא שלראשונה, כמעט בטוח ישתמשו במוצרים מקומיים. יתירה על כך, הבאת מוצרים ושמירתם או הכנתם במטבח כשר היא בעייתית. לעיתים קרובות אין זה משנה אם מדובר במלון, בלינה פרטית או בשהייה אצל מכר.
"מכרה שלי תמיד ביקשה ממני שאת המוצרים שלי לא אכניס למקרר שלה", מספרת לנו אגניישקה ז'אק שבישראל שלישראל נוסעת באופן שיטתי. "שם הטיפול הוא לא רק במהות המוצרים אלא גם באופן האחסון והשימור שלהם", היא מוסיפה.

התפריט של הקבוצה הפולנית עדיין לא ידוע, נמשכות השיחות על זמינות המוצרים ומה ומתי אתה ניתן לעשות איתם. לפעמים הן מעוררות הפתעה. המארחים המליצו על ברוקולי במקום כרובית. על האחרון בדרך כלל אין תולעים, וכשיש קל יותר לראות אותם וכך ההסתברות לאכול אותם היא פחותה. בכל מקרה, בשבת אי אפשר לצוד או לפגוע בבעלי חיים, אז אם במאוחר מבחינים בתולעת, בפועל, לא הרבה יכול להיעשות. מקרה הכרובית הוא כנראה סמלי, אך הוא מראה כיצד הגישה היא בישראל לתזונה ולמסורת.לשניאק כבר היה בירושלים, אבל הוא כנראה יצטרך לחזור לשם שוב.


מטבח סגור?


סוגיה נוספת היא האם בשבת לסגל הקבוצה תהיה גישה נורמלית למטבח או האם יוכלו להשתמש בצורה חופשית במכשירים המקומיים. בזמן השבת לא ניתן להכין מזון ויותר מכך אסור להדליק או לכבות, את התנור, אור, אש או הגז. אחת מהאפשרויות היא להכין מוקדם יותר את המזון ולאכול אותו בחלקים, קר או מחומם על ידי גופי חימום מיוחדים.
"זה לא שבשבת לא אוכלים חם. להיפך. יש פתרון לכך. יש גופי חימום שמופעלים אוטומטית על ידי עצמם, או שנשארים חמים כבר מיום שישי. לאלה היותר דתיים שאינם יכולים לבשל מים באותו יום, יש תרמוסים גדולים, אשר גם עובדים באופן אוטומטי" - אומרת קוזלובסקה.
לחזור לעניין של האדומים- לבנים, בדרך כלל הטבחים של הקבוצה שלנו נעזרים בצוות המקומי. אולם אם לשניאק ירצה לטפל במזון במהלך השבת, יכול להיות שאת רוב הדברים הוא יהיה מוכרח לעשות לבדו. הנחמה היחידה היא העובדה כי באמצע נובמבר השמש שוקעת בסביבות 17:00. המשחק הוא ב 20:45 כך שהארוחה שלפני המשחק תוכל להתבצע במלון ללא כל סיבוך.


מעלית לקומה אחת ובקשה לאור


למלונות בירושלים יש פונקציות שונות של תפקוד בשבת. מצד אחד, הם מנסים לכבד את העקרונות שלהם, מצד שני, הם משתדלים לא לעשות את החיים קשים לאורחים, אבל הרי חלקם הם גם יהודים, ולכן אי אפשר לגמרי לחמוק מהשבת.
האוטומציה מסייעת בהיצמדות לכללי החג. מפני, שלמשל, כאשר הזמנת המעלית מתבצעת באמצעות לחצני הקשה, במלונות רבים יש מצבי עבודה שונים למעליות (הן מכונות לעתים קרובות מעליות שבת). הן עוצרות כל קומה או כל קומה שנייה וכל הזמן נוסעות מלמעלה למטה, כך שלא צריך לבצע איתן שום דבר. סגל הקבוצה ביום שישי או בשבת ישתמש במדרגות או בשירות המעליות המקורי למדי. למרבה המזל, הם לא ימוקמו בקומות העליונות.
בנוגע להפעלה וכיבוי של התקנים ותאורה, בימי שישי ושבת, גלים, גלאי תנועה או חיישנים אוטומטים מועילים במיוחד. עם מים חמים בבתי מלון אין שום בעיה, זה מחומם באופן אוטומטי. לינה פרטית יכולה להיות שונה.

"כשמדובר על חימום מים באמבטיה, יש מכשירי חימום ביתיים בהם לעתים קרובות יש טיימרים מיוחדים" – מתארת קוזלובסקה."נשארתי פעם אצל מכר שאצלו התבקשתי להתרחץ לפני השקיעה, כדי שהלהבה בדוד לא תידלק לאחר מכן. האור בחדר האמבטיה היה מופעל כל הלילה, אם לא הייתי מדליקה אותו, זה לא יכול היה להיות מופעל מאוחר יותר", מתארת לנו ז'אק.


לאוהדים רק מוניות או..


עבור פעולות שלא יכולות להתבצע בשבת, מעסיקים יהודים אדוקים חילונים או אנשים מחוץ לארץ. כנראה מישהו כזה ינהג בשבת עבור הכדורגלנים הפולנים. התחבורה של הקבוצה תהיה מוטלת על המארחים. הבעיה תהיה עבור האוהדים שירצו להגיע לכאן בשישי בערב או בשבת בצהריים עבור המשחק. הצרות כנראה יתחילו כבר בנמל התעופה.
" אוטובוסים בשבת לא נעים שם. יש פחות מכוניות ברחובות, גם חנויות בחלק היהודי של ירושלים סגורות. עם זאת, זה לא שהחיים מתים שם. המוניות נוסעות בדרך כלל. אם האוהדים ירצו להתנייד ממקום למקום, בהחלט יש להם במה", אומרת ד"ר קוזלובסקה.

נסיעה במונית היא כמובן הוצאה גדולה בהרבה, אבל למרות זאת היא דרך בטוחה להתנייד בשבת, אם כי אי אפשר להשתמש בה בכל מקום. "אפשר לנסות לתפוס את האוטובוסים הערביים שנקראים "שירות". יושבים בהם 8 אנשים. הם נוסעים, בין היתר, משדה התעופה למרכז. הם ייקחו נוסע לעתים קרובות לכל מקום שירצה. מסלול המונית משדה התעופה יעלה יותר צ-300 זלוטי ושרות יגבו כ -70 זלוטי לאדם", מסבירה ז'אק.

אם מישהו מגיע לירושלים לפני השבת ושוכר דירה ומכונית לכמה ימים, הוא צריך להיות זהיר גם לאן הוא הוא נוסע במהלך היום הקדוש. בשכונות האורתודוקסיות של ירושלים (למשל מאה שערים) לא אוהבים את המראה של מכוניות חולפות."יש מקרים של זריקת אבנים או יריקה על כלי רכב", מודה ז'אק, אבל גם מסבירה כי הרבה תלוי במי אתה נתקל בירושלים.
המנעד של האנשים בירושלים הוא גדול, מהאולטרה-אורתודוכסים (חרדים- א"ו) ועד כאלו אינם מאמינים, ויש ביניהם גוונים רבים של דתיות. לכל אחד יש רגישות משלו. אני זוכרת מצב בו אישה אחת תהתה אם בשבת אפשר לנוע על ידי אופניים" ז'אק נזכרה, "אני חושבת שבסוף היא ויתרה על הרעיון".


אין טלפון, אין תשובה


אוהדים המעוניינים לנצל את השכירות לטווח קצר של מגורים או דירות פרטיות חייבים לקחת בחשבון כי בשבת עצמה, תקשורת עם הבעלים עשויה להיות מופרעת. שומרי השבת, לא מפעילים מכשירים חשמליים במהלך הזמן הזה, ומכך יוצא שהם לא עונים לטלפונים או לדואר אלקטרוני במחשב. בנוסף, הם לא יכולים לכתוב.
"פעם הוזמנתי למישהו לארוחת צהריים של שבת. עם זאת, הטיסה של יום שישי לישראל בוטלה. לא יכולתי לתקשר עם אדם זה ולהודיע לו על היעדרות. שלחתי הודעה בפלאפון. בסוף, קיבלתי תשובה בסמלי הבעה", מתארת ז'אק, "הוא קיבל את זה בהבנה מלאה".
"מבחינה פסיכולוגית, הפסקה כזו מכל דבר היא דבר רצוי. לעתים קרובות אני רואה כיצד אנשים דתיים מחכים ליום שבו הם באמת יכולים לנוח מהמציאות. הם נפגשים עם חברים, עם המשפחה שלהם, וקוראים ספרים נבחרים מראש. אברהם יהושע השל, פילוסוף והוגה, הסביר יפה את תפקיד השבת בספרו. הוא כתב שלמרות שליהודים אין עוד מקדש משלהם, כי הוא נהרס, יש להם מקדשים בזמן - מציאות אחרת. נראה לי שהם לוקחים את השבת במתנה, כחופשה נוספת" מסבירה הטיילנית.


באיצטדיון אין שבת


מספר פעילויות שיהודים לא יכלו לעשות בשבתות מנוגדות להכנות למשחק הכדורגל. האיסור על קשירת קשרים קבועים, מיתרגם למשל, לקשירת נעליים. זה יהיה קשה עבור שחקן כדורגל להתלבש כראוי לאימון או למשחקים. אירוע ספורטיבי, גם בשבת צריך לכלול אמצעיים אלקטרוניים, כולל תאורה רבת עוצמה, שנדמה שגם היא בעייתית. "בירושלים יש הרבה דתיים, אבל רובנו חיים נורמלי בשבת. הייתי מגדיר את זה כך, שהשבת לא תהיה תקפה באיצטדיון", אומר דני פורת, עיתונאי ערוץ הטלוויזיה הישראלית, ספורט 5.

את העובדה שעל משחקי הספורט השבת לא מותירה חותם, מספרים גם כדורגלנים שלנו, שלא פעם שיחקו בליגה הישראלית. "אני רק זוכר שזה היה אז שקט מאוד בכל מקום. היו להם ארוחות חגיגיות משלהם, אבל על המשחקים וכל מה שקשור אליהם זה לא ממש השפיע", אומר לוקש סורמה, ששיחק במכבי חיפה ובבני סכנין.
"בימי שישי האימונים היו רק עד לצהריים. ואז זה היה לנו חופש. זה נראה כמו פעם בשבוע ה -1 במאי שלנו(יום חג בפולין, א"ו), אבל התרגלנו לזה- מסביר רמיגיוש יז'יירסקי ומודה כי הוא לא זוכר משחקים ביום שישי. "הם תוכננו בשבת בשעה 14:00, 16:00, 18:00 ו 20:00 וביום ראשון. ביום שישי אחר הצהריים, לשחקנים כמעט תמיד היה זמן פנוי. ישראל היא מדינה קטנה, ואני יכול על אצבעות יד אחת, לספור נסיעות ביום שישי עבור משחקים בשבת. למעשה, אלו כמעט ולא היו, כי לכל מקום ניתן להגיע במספר שעות", הוא נזכר. "כשכבר היינו צריכים ללכת למקום כלשהו ביום שישי, אז הייתה ארוחת ערב משותפת, שכללה תפילות וכל זה. נראה לי שהשחקנים היו גמישים ,אומר יזיירסק'י, "הרי זה המקצוע שלהם".
כאשר מסתכלים על לוח המשחקים של 20 השנים האחרונות, נעשו מאמצים בישראל להימנע מלשחק ביום שישי. נכון לעכשיו, זה נמנע לחלוטין. בדרך כלל הם משחקים בימי שני.
ביום שישי, בשראל לא משחקת גם הנבחרת. כאשר זה כן קורה, זה משוחק בזמן מוזר של כדורגל, כלומר לפני השבת. בגלל זה המשחק האחרון ביום שישי התקיים בישראל בשעה 13:45 (ב -2013 מול פורטוגל). המפגש היה אז ברמת גן, באצטדיון הלאומי. כיום אין אצטדיון לאומי במדינה. משחקים בחיפה, בתל אביב, בנתניה ולפעמים בירושלים. בעיר הגדולה ביותר של המדינה, אצטדיון הכדורגל הוא גם גדול - יכול להחזיק 32 אלף צופים ולכן ההתאחדות שמחה לארגן כאן מפגשים עם יריבים חזקים. לאחרונה, בסתיו של 2017, הייתה זו ספרד.

"זה מתקן נחמד מאוד, אבל אנשים לא אוהבים את זה בגלל פקקי תנועה ובעיות התחבורה. האוהדים בירושלים מצוינים, אם כי האווירה הכי טובה היא בבאר שבע, רק ששם יש יציעים קטנים יותר ", מסביר פורת. אבל אוהדים פולנים שמגיעים לישראל, מעודדים. הפדרציה המקומית העריכה את תשואות הקהל בזמן ההמנון הישראלי והודתה לאוהדים בוורשה על "המחווה הספורטיבית מעוררת ההשראה" והזמינה אותם לירושלים. עבור השחקנים שלנו, המשחק לפני האחרון בבית G עשוי להיות רק פורמלי ומפגש מעניים מבחינה תרבותית.

מקור: https://www.sport.pl/pilka/7,65037,24904004,schodami-zamiast-winda-i-bez-kalafiora-kibice-tylko-taksowkami.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הלוואי שגם היהודים יכבדו את השבת... פשטות 17.06.19 01:25 1
     ששש אל תגלה להם.. אסטריקס ושות' 17.06.19 01:27 2
     היהודים לפחות לא ממציאים שקרים על יהודים אחרים יאבייביי 17.06.19 07:40 12
         עוד בדיחה לא מוצלחת יאבייביי 17.06.19 07:41 13
             ועוד אחד:האוהדים בירושלים הם מצוינים פשטות 17.06.19 07:51 14
             אם כבר אז הכי מצחיק זה שהמשחק הוא 3 שעות אחרי צאת השבת, כך שחלק גדול ממה שכתוב ביחס לאוהדים אסטריקס ושות' 17.06.19 12:09 16
     באמת בושה , עם ישראל שכח את השבת Tg55 17.06.19 12:33 17
         מעורר מחשבות נוגות Double Spanish 17.06.19 12:58 21
     כשזה בא מכבוד ולא מכפייה זה מצוין מוסקבה 17.06.19 12:41 18
         המדינה כמדינה ''כופה'' חוקים ומיסים לפי ערכיה פשטות 17.06.19 13:10 22
             ה''כפייה'' בחוקים היא בגלל שאנשים נפגעים באמת בגלל דברים מסויימים ולא בגלל אמונות. אני יודע שקשה עם המציאות 27סוט 17.06.19 13:18 23
                 שים לב שדברתי על המרחב הציבורי. ועל מימון וגופים ציבוריים. פשטות 17.06.19 13:30 24
     מכבדים בהחלט.. נופשים בשבת, נוסעים לבלות, מבלים עם המשפחה קצת.. 27סוט 17.06.19 12:48 19
  מעניין מאוד לקרוא את הזווית הזו. תודה! פיני 17.06.19 02:13 3
     אני מניח שרוב הטעויות מקורן בכתב ולא בדוקטור. אם כי סך הכל הרוב נכון. באתרים אחרים אסטריקס ושות' 17.06.19 07:12 7
  מזלזלים במסורת הכדורגל החילונית בהכ 17.06.19 02:20 4
     ולתפארת מדינת ישר אל פשטות 17.06.19 03:47 5
  בורות עיתונאית כנר 17.06.19 03:53 6
     יש הבדל בין העיקרון של השבת לבין איך שהיא מיושמת בפועל. ברור שלאדם זר זה ייראה מוזר אסטריקס ושות' 17.06.19 07:13 8
  אין קזינו בירושלים? Spike 17.06.19 07:14 9
     קזינו זה למפסידים:( אסטריקס ושות' 17.06.19 07:31 10
  מעניין מאוד, תודה BoomBoX 17.06.19 07:39 11
  נפלא ותודה על ההבאה. intelligent 17.06.19 10:43 15
  אהבתי הזווית... kitzz 17.06.19 12:48 20

   
   
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    01:25   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הלוואי שגם היהודים יכבדו את השבת...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 17.06.19 בשעה 01:30 בברכה, פשטות
 
בושה.. הפולנים אור ליהודים...

ומה שהכי חשוב שהם מלמדים את עמישראל שאפשר לעשות ספורט וגם לכבד את הדת.
כן זה אפשרי אם יש קצת כבוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    01:27   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ששש אל תגלה להם..  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
מהכתבה זה נראה שסמוטריץ' ראש הממשלה. אבל אני כמובן מסכים. חבל ועצוב שאת מה שרואים מבחוץ לנו קשה לראות מבפנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאבייביי
חבר מתאריך 11.6.19
6 הודעות
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:40   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. היהודים לפחות לא ממציאים שקרים על יהודים אחרים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  

"עבור פעולות שלא יכולות להתבצע בשבת, מעסיקים יהודים אדוקים חילונים או אנשים מחוץ לארץ. שקר וכזב!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאבייביי
חבר מתאריך 11.6.19
6 הודעות
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:41   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. עוד בדיחה לא מוצלחת  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
לא יכולתי לתקשר עם אדם זה ולהודיע לו על היעדרות. שלחתי הודעה בפלאפון. בסוף, קיבלתי תשובה בסמלי הבעה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:51   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ועוד אחד:האוהדים בירושלים הם מצוינים  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
סתאאאאם
אין על לה פמיליה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:09   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אם כבר אז הכי מצחיק זה שהמשחק הוא 3 שעות אחרי צאת השבת, כך שחלק גדול ממה שכתוב ביחס לאוהדים  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
בכלל לא רלוונטי..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tg55
חבר מתאריך 26.3.18
311 הודעות
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:33   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. באמת בושה , עם ישראל שכח את השבת  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ירידת הדורות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Double Spanish לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.08
8357 הודעות, 130 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:58   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מעורר מחשבות נוגות  
בתגובה להודעה מספר 17
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוסקבה
חבר מתאריך 9.11.18
82 הודעות
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:41   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כשזה בא מכבוד ולא מכפייה זה מצוין  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    13:10   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. המדינה כמדינה ''כופה'' חוקים ומיסים לפי ערכיה  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 17.06.19 בשעה 13:15 בברכה, פשטות
 
ויש מקום לקבל הרחבה של הערכים היהודיים במרחב הציבורי במדינת ישראל בארץ ישראל.
וכמו כל חוק שמגיע מערכי הרוב שהוא תמיד כפייה על מיעוט.
למשל חוג הגנת הדייר הוא כפייה על בעלי הדירות. חוק העונשין הוא כפייה על העברינים. פקודת המים הוא כפייה על הנישומים . חוקי התנועה בשבילי הם כפייה מתסכלת...וכו.
אלא שסדרי המדינה מושתתים על ערכים בסיסיים מובנים
ו"לכן אנחנו לא נראה בהם כפייה"
שבת במרחב הציבורי ולכל הפחות בגופים ובמימןן ציבורי יש מקום להכניס לתוך סל הערכים הבסיסיים.
אל תוך ערכי העם היושב כאן מכח היותו העם הנבחר לממלכת כהנים וגוי קדוש ולשם תכלית זו מבראשית. ולשם כך ורק בשם זה יש לנו זכויות בארץ המזרח תיכונית הקטנה הזו.
זה הדיון האם זה אמור להכנס לסל הערכים או שלא.
זה הדיון ולא שאלת הכפייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
11504 הודעות, 79 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    13:18   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ה''כפייה'' בחוקים היא בגלל שאנשים נפגעים באמת בגלל דברים מסויימים ולא בגלל אמונות. אני יודע שקשה עם המציאות  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
אבל אמונה בדת לא קשורה למציאות ולא אמורה להיות קשורה בחוקים. בחירה שלך בלבד, שלא אמורה להשפיע על אף אדם אחר.
אתה בטוח שאתה רוצה לקבל כאן חוקים שיהוו כפייה של הרוב על המיעוט מבחינה דתית? ובאירופה וארה"ב גם?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    13:30   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. שים לב שדברתי על המרחב הציבורי. ועל מימון וגופים ציבוריים.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
מה שתעשה בביתך או ברכבך בכביש זה עניינך הפרטי.
על זה לא ניתן לכפות עליך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
11504 הודעות, 79 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:48   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מכבדים בהחלט.. נופשים בשבת, נוסעים לבלות, מבלים עם המשפחה קצת..  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.14
1840 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    02:13   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מעניין מאוד לקרוא את הזווית הזו. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למרות שמי שהסביר לה את הלכות שבת כנראה לא היה תלמיד חכם במיוחד, היא קלטה שזה בסך הכל דבר יפה ונשמע שהיא דיי מעריכה ומכבדת.


-------זו רק דעתי, תודה שקראת. מה דעתך?-------


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:12   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני מניח שרוב הטעויות מקורן בכתב ולא בדוקטור. אם כי סך הכל הרוב נכון. באתרים אחרים  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
היה כתוב שהיהודים לא אוכלים בשרי בשבת..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בהכ
חבר מתאריך 10.12.17
1528 הודעות, 20 מדרגים, מינוס 3 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    02:20   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מזלזלים במסורת הכדורגל החילונית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ומביישים את המדינה בייצוא פרימיטיביות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    03:47   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ולתפארת מדינת ישר אל  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כנר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.17
6873 הודעות, 74 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    03:53   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בורות עיתונאית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עבור אנשים מתרבויות אחרות זה יראה מוזר?

הנוצרים, מרבית האנושות, מאמינים באדם ששמר שבת.
המוסלמים מאמינים באדם שנתן את התורה ואת ציווי השבת.

אפילו בעשרת הדברות זה מופיע


https://m.ynet.co.il/Articles/4328581 חובה כניסה לכל אזרח. בלי קשר לימין ושמאל.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:13   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. יש הבדל בין העיקרון של השבת לבין איך שהיא מיושמת בפועל. ברור שלאדם זר זה ייראה מוזר  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.14
10121 הודעות, 31 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:14   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אין קזינו בירושלים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
9493 הודעות, 96 מדרגים, 187 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:31   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. קזינו זה למפסידים:(  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BoomBoX לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.2.15
17307 הודעות, 94 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    07:39   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מעניין מאוד, תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


| לעבודה מאתגרת דרוש מנהיג ציוני בעל חזון ואמונה בצדקת הדרך.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
6404 הודעות, 87 מדרגים, 174 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    10:43   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נפלא ותודה על ההבאה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
99443 הודעות, 444 מדרגים, 870 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ד בסיון תשע''ט    12:48   17.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אהבתי הזווית...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
התרגשתי מהכבוד .
גם אם לא מדויק...פשוט יפה .


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות