גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #558679 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 558679        
יהלום שבכתר
חבר מתאריך 2.7.15
3506 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:24   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

סדרן בכותל לטרנסג'נדר: ''יש רק שני מינים, זכרים פה - נשים שם''  

 
  
טרנסג'נדר יהודי-אמריקני שביקש להיכנס לעזרת הגברים בכותל עם קבוצת תגלית-להט"ב, ניתקל בהתנגדות הסדרן. במקום התפתח עימות שבסופו הצליח להסתנן לרחבה: "אני לא מסתיר את יהדותי, ולעיתים קרובות סובל בגלל זה. בילדותי זרקו עליי חפצים כי הייתי יהודי, היום זועמים עליי כי אני תומך בישראל".

איתי אילנאי
פורסם: 18.06.19 , 12:10לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

תיעוד העימות בכותל


"יש רק שני מינים: זכרים ונקבות. גברים פה, נשים בצד השני": את המשפט הזה (ועוד כמה) אמר הסדרן התורן בכותל המערבי לסופי מיקגרל, במהלך עימות שאירע ביום א' בכניסה לעזרת הגברים, כאשר מיקגרל – טרנסג'נדר יהודי אמריקני – ניסה להיכנס להתפלל, ואילו הסדרן ניסה למנוע זאת בעדו: "אני פרובוקטור, לא נותן לכם להיכנס", אמר.

אבל מיקגרל, שמרגיש כי מקומו דווקא בעזרת הגברים, לא התכוון לוותר: חבוש בכיפה ושרשרת עם תליון "חי" שהוא עונד באופן קבוע, הוא עקף את החסימה, חצה בנחישות את הרחבה ונגע באצבעותיו באבני הכותל, לראשונה.

הניסיון לא עבר לגמרי בשקט, כפי שניתן לראות בתיעוד המצולם, והוא ספג קריאות גנאי ממתפללים. גם המדריכה המלווה ספגה קריאות בנוסח "פרובוקטורית. תחשבי שזה היה מסגד". אבל הצעקות "עופי מכאן!" לא מנעו ממנו להרגיש שהוא נמצא, סוף-סוף, בדיוק במקום שבו הוא מרגיש שלם, שבו זהויותיו כיהודי וכטרנסג'נדר מתלכדות.

הכותל לא קרס. לאחר דקות בודדות סב מיקגרל על עקביו ויצא מעזרת הגברים, בוכה ומחייך, רועד. חבריו הגאים קיבלו אותו בחוץ בחיבוקים ועידודי תמיכה. "לא התכוונתי לייצר אמירה פוליטית", יאמר לי כמה דקות לאחר מכן. "פשוט רציתי לגעת בפאקינג כותל".


"לא התכוונתי לייצר אמירה פוליטית". סופי מיקגרל מנסה להיכנס לעזרת הגברים בכותל(צילום: אוהד צויגנברג)

מיקגרל מבהיר כי לא ביקש לעורר פרובוקציה כשפרץ לעזרת הגברים בכותל המערבי. הוא בסך הכל ביקש להיות קרוב לקיר שעליו שמע כל חייו, ובמקביל להיות קרוב לעצמו. זה לא פשוט כשאתה טרנסג'נדר יהודי. הנראות החיצונית שלו מקטלגת אותו פעמים רבות כאישה, אך מבפנים הוא מרגיש יותר כמו גבר.

הוא בן 20, מתגורר במינסוטה ובן לאם יהודייה. מגדיר עצמו כחילוני, אך מחובר לשורשי התרבות היהודית. תומך נלהב של ישראל, ומי ששימור המסורת חשוב לו מאוד. כששמע על ההזדמנות לבקר בישראל, ועוד עם קבוצה שכולה מורכבת מלהט"בים, קפץ על המציאה.

"להיות מוקף באנשים כמוני"
ביום שני שעבר הצטרפתי לקבוצה ייחודית של פרויקט "תגלית", שכל חבריה צעירים יהודים מארצות-הברית וקנדה - חלקם דתיים - המשתייכים לקהילת הלהט"ב. בשנים האחרונות מקיים הארגון, שמטרתו חיזוק הקשר בין יהודי התפוצות לישראל, טיולי "נישה" המיועדים לקהלים ספציפיים. במסגרת זו מסיירות בימים אלה בישראל חמש קבוצות "גאות", הכוללות כ־150 משתתפים להט"בים.


"אני רוצה להיות מסוגל לדבר על כמה אני אוהב נשים וכמה אני אוהב לאכול גפילטע פיש באותו זמן". סופי מיקגרל בעזרת הגברים בכותל(צילום: אוהד צויגנברג)

הביקורים תוזמנו כך שישתלבו עם מצעד הגאווה שהתקיים בשבוע שעבר בתל אביב. "זו ההזדמנות שלנו להציג בפני המשתתפים את ישראל האמיתית - מגוונת, פלורליסטית וסובלנית", אומר מנכ"ל "תגלית" גידי מרק. "משתתפי התוכנית חוזרים לארצם לאחר שחוו כאן חוויה חיובית, מהנה ומשנת חיים שמקרבת אותם למדינת ישראל, לישראלים ולזהותם היהודית".

"שתי הזהויות המרכזיות שלי הן להיות קוויר (זהות מגדרית או מינית שאינה בזרם המרכזי ומערערת על קטגוריות מובחנות, א"א) ולהיות יהודי. הרבה פעמים אני לא יכול להיות שתיהן באותו הזמן", מסביר מיקגרל. "אני רוצה להיות מסוגל לדבר על כמה אני אוהב נשים וכמה אני אוהב לאכול גפילטע פיש באותו זמן, וזה משהו שמתאפשר לי רק כאן, במסגרת הקבוצה של 'תגלית'. זו תחושה מאוד מחזקת להיות מוקף באנשים כמוני".

הכותל הוא ללא ספק אחד משיאיו של כל ביקור בישראל, אך גם הנקודה שממחישה יותר מכל את המפגש הנפיץ בין יהדות לקוויריות. אבל זה לא האתגר היחיד: מסתבר שבימינו להיות יהודי וציוני באמריקה זה לא פשוט בכלל. "אני לא מסתיר את היהדות שלי, ולעיתים קרובות סובל בגלל זה", אומר מיקגרל ומלטף את שרשרת החי שלו. "כשהייתי תלמיד בבית הספר ילדים זרקו עליי חפצים כי הייתי יהודי, וגם היום, כשאני מדבר על אהבתי לישראל, זה לא תמיד מוצא חן בעיני הרבה אנשים".

איך אתה יודע שזה לא מוצא חן בעיניהם?

"כי הם פשוט אומרים לי את זה, בפרצוף. בארצות הברית יש הרבה אנטי-ציונות וזה מפחיד, כי אני ציוני נלהב".

אבא חסיד, בן טרנסג'נדר
פנחס סגל הוא ללא ספק הדמות הצבעונית ביותר מבין חברי הקבוצה, ולא רק משום שיש לו גרב אחד אדום ואחד כחול. על ציפורניו לק שחור, זרועותיו מכוסות קעקועים, פרצופו מעוטר עגילים ועל שערו הארוך כיפה עגולה, מהודקת בסיכה דמויית נוצה. "אני רגיל להתלבש כמו שבא לי", אומר סגל, שבאופן כללי מפיץ שמחה בכל משפט שיוצא לו מהפה.


ההתנגדות לישראל מחריפה עוד יותר בתוך קהילת הלהט"ב באמריקה(צילום: אוהד צויגנברג)

הוא טרנסג'נדר בן 19, אביו חסיד חב"ד ואימו יהודייה חילונית, שמתגורר בעיירה קטנה בשם לוקאס במדינת טקסס. "אם לא שמעת על המקום הזה, זה אומר שהכל בסדר אתך", הוא אומר במבטא דרומי. בגיל 14 כבר הבין שזהותו המגדרית שונה מזו של רוב האנשים שמקיפים אותו, ובגיל 16 סיפר על כך להוריו. "באופן מפתיע אבא שלי קיבל אותי לגמרי, ואפילו התחיל לפנות אליי כזכר", הוא אומר. "דווקא אמא שלי, הליברלית לכאורה, התקשתה הרבה יותר".

היום הוא מגדיר עצמו כטרנסג'נדר וגיי, והוא דווקא עבר בקלות את סדרן הכותל שפיספס אותו לגמרי בכניסה לרחבת הגברים. בעיירה הקטנה שלו בטקסס הוא הולך מעת לעת לבית הכנסת, ומציין את חגי ישראל עם המשפחה. "אין סתירה בין הזהות היהודית לזהות הלהט"בית שלי", הוא אומר. "אני מקבל תגובות חריפות מאנשים שמרנים יותר, אבל מבחינתי - זה מי שאני".

ובכל זאת, בטקסס הוא מעדיף להסתובב בלי כיפה מחשש שיספוג הערות לא נעימות, וכשהוא מגיע למפגשים של הקהילה הגאה הוא אפילו לא מגלה שהוא יהודי. ההתנגדות לישראל, כך מתגלה, מחריפה עוד יותר בתוך קהילת הלהט"ב באמריקה, שתופסת עצמה כמייצגת ומגינה על זכויות מיעוטים.

דת מרתיעה להט"ב
רק בשבוע שעבר גורשו שתי נשים ממצעד הגאווה בוושינגטון, בגלל שנשאו במהלכו דגל גאווה שעליו צויר מגן דוד. אבל סגל מסביר שזה לא יחס מיוחד ליהדות, אלא עניין שנוגע לדת בכלל: "בחוגים להט"בים קשה במיוחד לאנשים לראות מישהו עם סממן דתי", הוא אומר. "הרבה להט"בים שגדלו במשפחות שמרניות נזרקו מהבית שלהם, וכשהם רואים מישהו דתי זה מרתיע אותם".ליד חומות העיר העתיקה הם מתאספים לתמונה קבוצתית עם דגל הגאווה, ואז נכנסים בשער יפו(צילום: אוהד צויגנברג)

בישראל הקונפליקט הזה מתאייד. "בתל אביב הרגשתי הכי בבית בעולם, למרות שזו הפעם הראשונה שביקרתי בה", אומר סגל. "לא חששתי להיות גיי ולא חששתי להיות יהודי, וזה היה נהדר".

בגלל זה החלטת לבוא לישראל?

"גם, אבל בעיקר כי היחס שלי לישראל הוא מורכב. אני לא יודע הרבה על ישראל, אבל אני כן שומע בחדשות על פעילות של צה"ל ברצועת עזה, על חיילי צה"ל שמפציצים או יורים בפלסטינים, וזה גורם לי להרגיש חצוי. אני מאוד רוצה לתמוך בישראל, ולא תמיד מצליח. עכשיו, אחרי שהייתי ב'יד ושם', אני מבין למה יהודים באו לישראל. באופן די מוזר, זה גרם לקונפליקט הפנימי שלי להתעצם, אבל זה בהחלט גרם לי להבין טוב יותר את מדינת ישראל ואת המהלכים שהיא עושה".

חולם להיות רב הומוסקסואל
ליד חומות העיר העתיקה הם מתאספים לתמונה קבוצתית עם דגל הגאווה, ואז נכנסים בשער יפו. למרגלות השער אני משוחח עם אריאל בארי, כיפה על ראשו וציצית מבצבצת מחולצת הכפתורים שלו.

הוא בן 23 מאוהיו, הומוסקסואל שעומד להתחיל השנה את לימודיו לרבנות בישיבה קונסרבטיבית בניו-יורק. "אני אוהב יהדות, את התלמוד, את החוק היהודי", הוא אומר. "אבל אין הרבה רבנים להט"בים, ואני רוצה להיות אחד הראשונים. המטרה שלי היא להיות מסוגל לקבל החלטות בתחום ההלכה, במיוחד בכל מה שנוגע לקהילה הגאה. מי שמקבל את ההחלטות האלו היום הם רבנים סטרייטים, ונקודת המוצא שלהם במקרים רבים היא הומופובית".

יגידו לך שהדת היא לא תמיד תוכנית כבקשתך.

"ואני לא מבקש שתהיה כזו, אבל החוק היהודי תמיד עירב שיח קהילתי, דיון, השמעה של עמדות שונות. אני חושב שבהיבט הזה צריך לשמוע גם את עמדתה של הקהילה הלהט"בית".

אנטישמיות בכנס להט"ב אמריקני
בארי, שזו הפעם הרביעית שלו בישראל, שומר לדבריו על כל חוקי ההלכה. איך זה מסתדר עם להיות גיי? "זה מסתדר", הוא עונה. "יש מעט מאוד חוקי הלכה שקשורים לזהות מינית. כשאני שומר כשרות או שבת זה לא קשור למיניות שלי. בכל הנוגע ליחסי אישות, אני עכשיו במערכת יחסים עם בן זוג, גם הוא יהודי דתי וגיי, אבל אנחנו לא מקיימים יחסי מין בגלל שעדיין לא התחתנו. מהבחינה הזו אין הבדל בינינו לבין זוג סטרייטים".

נטש את האולפן:
הרב קבע: משפחה להט"בית זה לא נורמלי
קובי נחשוני
במרכז הרפורמי לדת ומדינה פנו בדרישה דחופה לשר המשפטים להעמיד לדין את הרבנים המסיתים נגד הלהט"ב, ובאולפן טען ראש תנועת "חזון" דברים קשים נגד חברי הקהילה הגאה. כשהתבקש יו"ר "חברותא - הומואים דתיים" להגיב, בחר הרב דרור לנטוש באמצע הריאיון, וסירב להאזין לדברים
הרב קבע: משפחה להט"בית זה לא נורמלי - ונטש את האולפן
הוא גדל במשפחה חילונית, מנותקת לחלוטין מהדת היהודית. בגיל תשע הבין שהוא גיי ובגיל 15 החל להתעניין בדת. "תיכון זה שלב קשה להרבה בני נוער, ובמיוחד למישהו גיי", הוא אומר. "הייתי בתקופה אפלה ושם התחברתי ליהדות. הלכתי לבית כנסת, נפגשתי עם רבנים".

איך אתה מחבר בין היותך אמריקאי גיי להיותך פרו-ישראלי?

"זה לא פשוט. בקהילות הלהט"ביות באמריקה הרבה פעמים דוחים אותי. לא רוצים להקשיב לי כי מבחינתם אני לא מוסרי. אני יכול להבין חלק מהטענות שלהם. לעיתים ישראל הולכת רחוק מדי עם המדיניות שלה, אבל גם המבקרים שלה הולכים רחוק מדי. להגדיר את ישראל כמדינה שמבצעת רצח עם זו הגזמה פראית, לתאר את ישראל כנאצית זו אנטישמיות לשמה".

בארי אף נתקל באנטישמיות בכנס של הקהילה הלהט"בית. "מישהו חטף את הכיפה שלי, זרק אותה על הרצפה וצעק עליי שאני נאצי", הוא מספר. "יש אנשים שברגע שגילו שאני תומך בישראל, ניתקו איתי קשר. זה כואב, כי קהילת הלהט"ב מנסה להיות מכלילה ולא מדירה".

אתה מרגיש לפעמים כמי שנדחף החוצה מכל הזהויות שלו?

"ברמה הממסדית אני מרגיש מושתק, אבל כאדם פרטי איש לא יפגע בתפיסת הזהות שלי. אני יהודי, אני גיי, וזה לא יילקח ממני רק כי למישהו זה לא מתאים".

כבר לא חרדה
בארי מדבר בקול שקט ועדין, אך מתגלה כאדם בעל עוצמות. זה נכון בנוגע לרבים מחברי הקבוצה שעימם שוחחתי, אנשים שנדחקו החוצה מכל קבוצה שאליה ביקשו להשתייך.

חרדים בבריטניה:
לא נלמד על הלהט"ב. ניתן חינוך ביתי
יצחק טסלר
בבריטניה החלו לאכוף את "חוק השוויון" במערכת החינוך. בתי ספר שלא מתייחסים בתוכנית הלימודים ללהט"ב, קיבלו אזהרת סגירה - ובקהילה היהודית בבריטניה נחושים שלא להיכנע, גם במחיר ירידה למחתרת ו"חינוך ביתי" - ואפילו הגירה: "אנו מלמדים את ילדינו על ערכים בריטיים כמו שלטון החוק, אך לא נלמד על סגנון חיים אלטרנטיבי"
הקהילה החרדית בבריטניה: לא נלמד על הלהט"ב. ניתן חינוך ביתי
חווה קאהן (34) היא מדריכת הקבוצה. מגן דוד בצבעי הגאווה מקועקע על רגלה. היא נולדה בשכונת קראון הייטס בברוקלין, מרכז קהילת חב"ד בניו-יורק, למשפחה חרדית עם עשרה ילדים. "למדתי בבית ספר לבנות, ובבית דיברתי רק יידיש", היא מספרת. "כשגדלתי הכול היה מאוד ברור: אם לא תעשי את זה תלכי לגיהינום, אם תעשי את זה תלכי לגן עדן".

בכיתה ט' החלה להתרחק מהדת. "זה התחיל בקטנה", היא אומרת. "בהתחלה אכלתי בסתר ממתקים לא כשרים, ולא קרה לי כלום. לאט-לאט זה התפתח". קאהן התרחקה מהמשפחה ומצאה עצמה במרכז לנוער בסיכון בברוקלין. "שם הבנתי שיש דרכים אחרות לחיות", היא אומרת.

במקביל החלה להתמודד עם שאלות בנוגע למיניות שלה: "מצאתי את עצמי מתאהבת במורות שהיו לי, ולא ידעתי מה זה אומר. עד שקראתי ספר והתחלתי להבין מה קורה לי. במשך שנים חשבתי שאני ביסקסואלית, עד שבגיל 21 הבנתי שאני לסבית".

"בישראל הרגשתי לראשונה שאני יכולה לנשום"
כל זה לא גרם לה לנתק קשר עם זהותה היהודית, אפילו להפך. בגיל 16 הגיעה לישראל לראשונה, ירדה מהמטוס בנתב"ג ומיד הרגישה בבית. "בפעם הראשונה הרגשתי שאני יכולה לנשום", היא מספרת. בהמשך עשתה עלייה, הכירה בת זוג ישראלית שומרת מסורת, והיום הן נשואות. "עשינו חופה בישראל והתחתנו באופן רשמי בארצות הברית", היא אומרת.

איך הקשר עם המשפחה שלך?

"הם עשו דרך ארוכה. בהתחלה אבא שלי דיבר על בת הזוג שלי כ'זאתי', ועכשיו הוא כבר שואל מה שלומה. היום אנחנו יכולות לבקר את ההורים שלי בביתם, אבל בת הזוג שלי לא מקובלת עליהם כבת משפחה".

בימים אלה היא גרה בארצות הברית, שם משלימה בת הזוג שלה לימודי פוסט-דוקטורט, אבל אחריהם הן מתכננות לשוב ארצה. בינתיים, היא מעבירה את הקיצים שלה כמדריכה ב"תגלית", של קבוצות סטרייטיות ולהט"ביות כאחד.

"קבוצות הלהט"ב קטנות ואינטימיות יותר", היא אומרת. "בגלל שהמשתתפים הם חלק ממיעוט בחייהם האישיים, הם מתחברים מהר. המטרה של תגלית היא לחבר את המשתתפים למורשת היהודית ולקהילה היהודית, אבל בקבוצה הלהט"בית אנחנו מנסים גם לעזור להם להתחבר לזהות הקווירית שלהם ולשלב בינה לבין הזהות היהודית. זה מאוד מרגש".


מקור:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5526988,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  נו... ומה לא נכון??? יש רק שני מינים. זכר ונקבה. כל השאר המצאה של משוגעים מסיניו 19.06.19 14:25 1
     מבחינה ביולוגית Will33 19.06.19 14:33 11
         אבל יש סיבה למנוע ממנו/ה להיכנס לעזרת גברים ולהבדיל למלתחות של גברים חובב 19.06.19 14:41 17
         נכון אין סיבה למנוע ממנו לחיות איך שהוא רוצה שחר אבקשך 19.06.19 14:44 25
             שלא תהיה נגיעה? ברצינות? avin 19.06.19 15:06 63
                 ברור שיש עוד סיבות שחר אבקשך 19.06.19 15:10 71
                     והיות שאנחנו כבר בנושא, ומהסקרנות avin 19.06.19 15:17 79
                         איך אדם מעז לקבוע למה אחרים עושים משהו, בתחום שאינו מבין בו, אפילו לא במעט, נפלא מבינתי בבב 19.06.19 15:30 87
                             לא קבעתי, שיערתי avin 19.06.19 21:38 206
                                 יופי ואני אשער שחילונים לומדים באוניברסיטה מעורבת, בגלל שהראש שלהם שקוע בבילויים בבב 19.06.19 21:53 209
                                     תשער, ולא תטעה בהרבה avin 19.06.19 21:59 211
                                         לא דיברתי על נסיון למצא בן-זוג.. בבב 19.06.19 23:19 212
                                         איזה שטויות. הלימודים באוניברסיטה כל כך אינטנסיביים אין ראש בכלל למה שרשמת מילה 20.06.19 08:58 215
                                             קראתי עכשיו על אוניברסיטאות avin 20.06.19 09:31 216
                                                 אל תצטער בשבילי. המטרה היתה ונשארה התואר. מילה 20.06.19 10:41 221
                                                     נו, אז אני מאחל לך שעם סיום הלימודים avin 20.06.19 10:45 222
                         הסבר קצר ע''פ המקורות.(מסכת סוכה דף נ''א עמוד ב') GIGSO 19.06.19 15:47 100
                             אם תרשה לי לקצר, מה שהבנתי avin 19.06.19 21:40 207
                                 מפרידים בין גברים לנשים GIGSO 20.06.19 08:57 214
                                     מה קורה ברחבה? golani 20.06.19 10:09 220
                                         או שאתה טומן את ראשך בחול GIGSO 20.06.19 12:59 223
                         מה?! מה כתבת פה?! אצל הנשים והגברים יש 'מזרח' באותה מידה. בטח בכותל. דור3 19.06.19 16:12 111
         זה שהאדם מגדיר את עצמו כמשהו שהוא לא זה בעייתי גרי 19.06.19 15:05 61
         אם מישהו מרגיש שהוא זברה יתנו לו להיכנס לכותל? Scotland 19.06.19 15:58 108
         חלוקת העזרות בכותל היא לפי מינים Beatman 19.06.19 17:21 132
         רק מבחינה ביולוגית? דובדבן 19.06.19 17:41 143
         זה מדוייק להפליא אבי הטחול 19.06.19 18:11 172
     נכון מאוד. מסכים Gavrik 19.06.19 15:15 76
     תשובתך היתה אולי מעניינת אם זה היה נושא הכתבה, אבל זה רק קליקבייט לכתבת מגזין חופרת אלימלך זורקין 19.06.19 15:17 77
     מדויק ביותר המתפרה 19.06.19 16:29 115
     על פי ההלכה יש ארבעה מינים גדול 19.06.19 17:22 133
  פרובוקציה. יהלום שבכתר 19.06.19 14:26 2
     ברור,הרבה משונים כמוהו ינסו לעשות זאת בעתיד-אין להתיירא מהם- מקום לגברים ומקום לנשים אברהם 19.06.19 16:19 114
  ומה הבעיה עם מה שאמר? ליצן 19.06.19 14:27 3
     אין בעיה. SHARKY 19.06.19 14:29 6
         הוא לא יחטוף אנחנו נחטוף אעופה אשכונה 19.06.19 14:42 19
  מעניין שעם גנטיקאים אין ללהט''ב בעיות. החלוקה הזו לכרומוזום X ו-Y כל כך מיושנת ולא נאורה. סתם עוד אחד 19.06.19 14:28 4
     ככה להתייחס לכותל... Beatman 19.06.19 17:29 136
  אני גם מרגיש כמו בת, ולכן אני מתעקש להיכנס למלתחות הנשים. שבילים 19.06.19 14:29 5
     +1000 מכבי או מוות 20.06.19 05:48 213
  בסוף זה גם מרכז רוחני לתמהוניים, לשונים ולמדוכאים...בריאות שלמה עוץ לי גוץ לי 19.06.19 14:30 7
  מבלי לקרוא את הכתבה עושה רושם שהסדן ''ניתח'' בצורה מושלמת את המציאות winter1 19.06.19 14:31 8
  ההיפך מזכרים- נקבות , לא? bb_king 19.06.19 14:31 9
  פעל בחכמה ! חיליק 19.06.19 14:32 10
  דיי במבית 19.06.19 14:33 12
  אני מיקרוגל רגיש לאבנים. והכותל אמור להתאים את עצמו אלי ולהיות פלסטיק ואם לא הוא פשוט פוגע ברגשותי. פשטות 19.06.19 14:36 13
     אבל אתה לא, אתה טרול היגיון 19.06.19 14:43 22
         טרול ויקיפדיה: מפלצת מיתולוגית דמוית אדם יצורים גדולים טיפשים ומכוערים חשיפה לשמש הופכת אותם לסלע פשטות 19.06.19 14:53 40
             אבל זו הקצנה, כי אנשים שהם מיקרוגל יש 4 בכל העולם היגיון 19.06.19 14:57 45
                 אבל ניתן להם לגיטימציה גדול 19.06.19 17:34 138
                     קווירים זה באמת יותר שולי היגיון 19.06.19 17:46 147
                         אני לא יודע מה התועלת גדול 19.06.19 18:02 164
                             גם עכשיו וגם אז זו החלטה פוליטית היגיון 19.06.19 18:07 168
                 שימור המסורת עפרא דארעא 19.06.19 19:00 186
         אם היית נלחם על זכותו של מישהו להיות מיקרוגל זה אומר יותר עליך מאשר עליו winter1 19.06.19 14:56 44
             אתה דילגת על העניין העיקרי היגיון 19.06.19 14:58 50
                 אני לא צריך להגן על זכותו של אף מושגע גם אם קיימים עשרות מיליונים כאלה בעולם. אני כן צריך לדרוש מאנשים winter1 19.06.19 15:04 59
                     הנה אתה מכיר בבעיה של אנשים שלא מרגישים כמו מינם היגיון 19.06.19 15:13 74
                         לא הבנתי, בטח שאני מכיר בבעיה הזאת. כמו מחלות רבות אחרות - נראה שכרגע גם למחלה זו אין תרופה או פיתרון winter1 19.06.19 15:17 80
                             אז אני אחדד היגיון 19.06.19 15:23 82
                                 נראה שמישהו מעוות פה את המציאות. בוא נעשה ניסוי מחשבתי winter1 19.06.19 15:33 88
                                     רוב הטרנסים זה גברים עם פיאה? היגיון 19.06.19 15:41 94
                                         א. רוב הטראנסים לא עושים ניתוח לשינוי מין נקודה. אי אפשר להתווכח עם הנתון הזה winter1 19.06.19 15:43 99
                                             אני לא מתווכח עם הנתון היגיון 19.06.19 15:50 103
                             ואגב גם אם נסב את דוגמת ישו לעניין היגיון 19.06.19 15:26 83
                                 הראש שלך מלא במחשבות זימה? מה הקשר כדי להיכנס למקלחות להציץ? אלה אנשים פגועי נפש שבוחן המציאות שלהם לקוי winter1 19.06.19 15:35 92
                         למה נראה לך שהם לא יציצו? תראה בכתבה עצמה אחת ממושאי הכתבה מגדירה עצמה כגבר הומו יודע שלא יודע 20.06.19 10:04 219
         :) avin 19.06.19 15:07 66
     חחח אעופה אשכונה 19.06.19 14:43 23
  אסור לפגוע ביהודים,אבל הוא יכל להגיד שהוא גבר , לא הבנתי את הקטע הנשי טראנס פה עמלץ פלד 19.06.19 14:36 14
     פרובוקטור!!! זה מה שהוא!! כנראה מאלו שבילו בהנגר 11 ... יאצק 19.06.19 14:43 24
         לא ראיתי וקראתי את הכל. לא יודע, אם הוא בחור גבר יהודי , גם שמראהו כמו בחורה שייכנס עמלץ פלד 19.06.19 14:56 43
             זהו שלא. מדובר בבחורה ש''מרגיש שהמקום שלו זה דווקא בעזרת הגברים'' פרשןדתא 19.06.19 17:07 127
  א. אמלק, ב. איפה הבעיה? קדמי 19.06.19 14:38 15
  כמה מסכנים יש בעולם עפרנח 19.06.19 14:39 16
  מלכתחילה למה יש הפרדה היגיון 19.06.19 14:41 18
     כי זה בית תפילה. בית כנסת. עפרנח 19.06.19 14:42 20
         איזה בית תפילה? זה רחבה גדולה וקיר היגיון 19.06.19 14:47 29
             אתה אשכרה ממשיך עם קו השאלות הזה. מרתק! Egozile 19.06.19 14:49 35
                 לא מבין ממה אתה מתרגש היגיון 19.06.19 14:51 37
                     בניגוד לכל בית כנסת ''רגיל'', הכותל הוא ''מקום קדוש'' עפרנח 19.06.19 14:53 42
                         אני מקבל את החוק ב100% היגיון 19.06.19 14:59 53
                             ולכן יש קבוצה שיוצרת את המהלך הבא שלי. mikeli 19.06.19 21:52 208
                     מישהו אמר למישהו לא להגיע לכותל על בסיס עדה או זרם? לא, אז למה אתה מציג את המצב Egozile 19.06.19 14:57 47
                         הוא / היא בסוף נכנס והכל בסדר היגיון 19.06.19 15:00 54
                             מז''א סייגת? כתוב שהוא נכנס, ואתה כותב שאם הוא לא נכנס אז זה רע. אבל הוא נכנס! Egozile 19.06.19 15:05 60
                                 מה שאני ראיתי בסרטון זה אדם המנסה למנוע מאדם אחד לגשת לכותל. היגיון 19.06.19 15:07 64
                                     תצפה שוב בסרטון. ניתוח פשוט לא נכון, במקרה הטוב. Egozile 19.06.19 15:09 68
             והאם אתה מוכן לכבד גם את אלו שאלפיים שנה התייחסו למקום זה בקדושה? פשטות 19.06.19 14:58 49
     גם בעזרת נשים אפשר לגעת בכותל. שבילים 19.06.19 14:46 27
     גם בעזרת הנשים אפשר לגעת בכותל... שחר אבקשך 19.06.19 14:47 28
         למה יש עזרת נשים זו השאלה היגיון 19.06.19 14:48 33
             למה יש כותל זו השאלה. או למה יש ירושלים. חלאס... Egozile 19.06.19 14:52 39
                 וואו בינתיים טענה מהותית אחת לא שמעתי ממך היגיון 19.06.19 15:01 56
                     גם אני לא שמעתי ממך טענה מהותית אחת, מלבד זה שלא בסדר להדיר יהודים מהכותל. וזאת למרות Egozile 19.06.19 15:06 62
             תראה.. פה איפה שמתחיל החול, זה החול. ואיפה שמתחיל הים, זה הים... קונטרס הספקות 19.06.19 17:46 146
                 אני באמת לא מחפש תשובה...... היגיון 19.06.19 17:49 149
                     אז יש בזה המון *הגיון* שאתה מכלה זמנך וזמנם של אחרים בהקלדות סרק... :) קונטרס הספקות 19.06.19 17:52 152
                         אחד לא הכריח אותך או את שאר הגולשים לקרוא את דבריי היגיון 19.06.19 18:01 163
     אוי ואבוי שיהודים בגירים שואלים שאלות כאלה. Egozile 19.06.19 14:48 32
         המחשבות שלך מרתקות, אבל תוסיף איזו טענה שאפשר להתייחס אליה היגיון 19.06.19 14:51 38
     כי רצו לשמור על הצביון היהודי אורתודכסי של המקום שקובע תפילה בהפרדה winter1 19.06.19 14:48 34
         אני משתדל לא לפלוט דברים שאני לא יודע היגיון 19.06.19 14:53 41
             מי הודר מהמקום???? למה סתם לכתוב? Egozile 19.06.19 14:58 48
             שאלת למה אז זאת הסיבה. לשמור על הצביון האורתודכסי של המקום כפי שהיה מאות בשנים winter1 19.06.19 15:01 57
                 זכותך, אני חסיד של שינוי היגיון 19.06.19 15:02 58
                     גם אני בעד שינוי איפה שלדעתי צריך אחד כזה, אבל באבולוציה ולא ברבולוציה winter1 19.06.19 15:07 65
             היהדות האורתודוקסית היא היהדות. זה שקמו רפורמים\להטב''ים\צגונטגמגו''ים והמציאו גימיק חדש, קונטרס הספקות 19.06.19 17:51 151
                 אבל כל הלהטבים והרפורמים הם גם יהודים היגיון 19.06.19 17:58 158
  השמש זורחת במזרח ושוקעת במערב BlackHawkIL 19.06.19 14:42 21
  לפורום פרובוקציה להטבית אילנד 19.06.19 14:44 26
  על זה נאמר HAIM 19.06.19 14:48 30
     ++ דצכ_עדש 19.06.19 15:10 70
  שיילכו למסגד יקבלו אותם בברכה. .. מקורי 19.06.19 14:48 31
  חוצפה של הטרנסג'נדר. חיה איך שאתה רוצה, אך כבד את מנהגי המקום איילגולן 19.06.19 14:51 36
     אם היה מתקרב למסגד ''הוא לא היה'' נקודה... קונטרס הספקות 19.06.19 17:40 142
  למה לא ניגש ל'כותל הרפורמי' ? אלי סקופר 19.06.19 14:57 46
     מבחינת ההלכה - לאיזו עזרה צריך להתיר לטרנסג'נדר להכנס? ירושלמי ציוני 19.06.19 15:17 78
         אי אפשר לחלק. גם אשה בת מאה תצטרך לשבת בעזרת הנשים תודה רבה 19.06.19 16:39 120
             בכוונה שאלתי על טרנסג׳נדר, ולא על הומו או לסבית ׳סתם׳ ירושלמי ציוני 19.06.19 17:06 126
                 בדרך כלל לא נצרכו לזה בהלכה, כי מי שהגיע למקום הזה, בד''כ הדת ממנו והלאה .. מה שכן... קונטרס הספקות 19.06.19 17:40 141
                     אין ספק שהמציאות המשתנה מעוררת שאלות חדשות ירושלמי ציוני 19.06.19 17:50 150
                         לפי דעתי בהחלט יש מקום ל''מטילים עליו חומר זה וחומר זה'' בדומה לאנדרוגינוס לספק וכד'... קונטרס הספקות 19.06.19 17:54 154
                             רק שפה אין שאלה של ספק (וחומרה), כי העובדות ידועות ירושלמי ציוני 19.06.19 18:06 167
                                 לא התכוונתי שיש ספק, אלא דין חומרא בדומה לזה של ספק. קונטרס הספקות 19.06.19 18:15 176
         לכאורה גם אם הוא גבר, לא יוכל להיכנס לעזרת גברים אלי סקופר 19.06.19 18:12 174
             מניעת כניסה לכותל - או אף לבית כנסת - היא תשובה בעייתית בעיני ירושלמי ציוני 19.06.19 19:39 190
                 שאלת מבחינת ההלכה. אז זאת התשובה לדעתי. אלי סקופר 20.06.19 15:40 226
         מטרת העל של ההפרדה היא אכן שלא יבואו לקלות ראש (עבירות של עריות) הלכה ברורה 19.06.19 18:34 181
             כלומר, אם הבנתי דבריך לשיטתך - גם אשה הנראית כגבר וגם גבר הנראה כאשה יכנסו לעזרת נשים? ירושלמי ציוני 19.06.19 19:38 189
                 אין בעיה עם אשה הנראית כגבר בעזרת נשים הלכה ברורה 20.06.19 09:43 218
     פחחח.... אז איך יכתבו כתבה על ''תגלית - בטל''ה''?? shabor 19.06.19 15:43 98
  במקום לקבל טיפול נפשי ממסדים את כל החלאים האלה וכבר בא 19.06.19 14:58 51
  גם לי זה קרה kanija 19.06.19 14:59 52
     גדול!!! shabor 19.06.19 15:41 95
     זה היה טוב..... קונטרס הספקות 19.06.19 17:37 140
     חחח... intelligent 19.06.19 17:42 144
     חחח ענק! Mr W 19.06.19 21:20 205
  הגיייז כבר ממש מעיקים חמסוניה 19.06.19 15:00 55
  יש מקום לחמלה, בצניעות וברגישות לדעתי יש מקום לתת לו להיכנס. HowesMan 19.06.19 15:08 67
  שינסה לעלות להר הבית. דצכ_עדש 19.06.19 15:10 69
  כתבת מגזין להטבית במסווה של ניוז. אלימלך זורקין 19.06.19 15:13 72
     איפה המסווה? tzurf 19.06.19 15:22 81
     חחח... כתבה טראנס-ז'אנרית... השאלה אם היו מכניסים אותה לעזרת נייעס... קונטרס הספקות 19.06.19 17:36 139
  פאקינג כותל זה חדש בולגקוב 19.06.19 15:13 73
  אלוהים יודע (והוא כנראה באמת יודע :) avin 19.06.19 15:14 75
  הסדרן ציין אמת פשוטה וגמורה. galt 19.06.19 15:26 84
  נו מה הסקופ פה ? חדש בערך 19.06.19 15:28 85
  לפי ההלכה היא אשה לכל דבר הלכה ברורה 19.06.19 15:30 86
     ''כל בר דעת מבין שלבית הכנסת לא נכנסות נשים באמצע התפילה'' פיניקית 19.06.19 15:34 90
         אחזור שוב: לבית הכנסת היהודי לא נכנסות נשים. יש מקום עבורן בעזרת נשים הלכה ברורה 19.06.19 18:31 180
     לא בטוח שתשובה כזו תגשים את מטרת ההפרדה בין גברים לנשים ירושלמי ציוני 19.06.19 15:35 91
         לא בטוח שחשבת עד הסוף ארנון 19.06.19 16:37 117
             נמחיש: דנה אינטרנשיונל. איפה יהיה בסה״כ יותר קלות ראש- ירושלמי ציוני 19.06.19 17:01 123
                 שיעשו עוד כותל כמו שעשו לרפורמים ביריון 19.06.19 17:03 124
                 לא מכיר. הוא נראה כמו אישה? ארנון 19.06.19 17:18 131
                     זו שזכתה באירווזיון בעבר... היתה ירון כהן, עברה ניתוח לשינוי מין. נראית לגמרי כמו אשה ירושלמי ציוני 19.06.19 17:26 134
                         אללה איסטור ארנון 19.06.19 18:44 184
                             פרובוקציות - זה משהו אחר. ברור. ירושלמי ציוני 19.06.19 19:42 191
  לא הבנתי מה הוא רוצה פיניקית 19.06.19 15:33 89
  ח ח ח ... תגלית בטל''ה shabor 19.06.19 15:38 93
  אלוהים יודע מה את/אתה מחיצה לא תשנה זאת. על מי הפוזות.... של נעלייך! miklo 19.06.19 15:42 96
  חולי נפש. רפואה שלימה במהרה! טומי לפיד 19.06.19 15:42 97
  לאן ישלח הסדרן טומטום או אנדרוגנוס? ביריון 19.06.19 15:47 101
     הם לא ישאלו שאלות והסדרן לא ישלח אותם פיניקית 19.06.19 15:53 104
         👍 ביריון 19.06.19 15:54 105
  אישה התחפשה לגבר וניסתה להתפרץ לעזרת גברים בכותל. סדרן המקום מנע את הפרובוקציה. איתי שלום 19.06.19 15:49 102
     לא מנע כלום פיניקית 19.06.19 15:54 106
     זאת כותרת שיותר משקפת את המציאות General 19.06.19 16:18 113
  אוי איזה פשע חמור הוא אמר שיש רק שני מינים? פשוט 19.06.19 15:56 107
  צודק הסדרן. ושהנפגעת התורנת תלך לחפש לה מקום אחר לבלבל במוח Mr W 19.06.19 15:59 109
  זה שיש רק 2 מינים זה נכון. יאיר צרפתי 19.06.19 16:08 110
  אני אף פעם לא מבין את זה General 19.06.19 16:17 112
  ''תחשבי שזה היה מסגד'' Crucial 19.06.19 16:34 116
     גזענות תודה רבה 19.06.19 16:39 121
     הנאורות ממש נוטפת ממך תלמד אותנו קצת פשוט 19.06.19 17:57 157
  אם לא ניתן לעצור אותה פיזית, ההתייחסות הנכונה הייתה לארגן את הנוכחים ET 19.06.19 16:38 118
  צודק. איש ונוב לו 19.06.19 16:39 119
  חוסר היכולת של הלהט''בים לכבד תרבויות אחרות, פשוט מבחיל. ואגב: מאיים מאוד על מעמד האשה. תמהוני 19.06.19 17:00 122
  יפה שהסדרן יודע מה שכל ילד נורמלי יודע הבוטח אליך 19.06.19 17:04 125
  ואני חשבתי שע''פ היהדות יש ארבעה מינים SlevinKelevra 19.06.19 17:12 128
  זה לא הוא, זאת היא! Beatman 19.06.19 17:12 129
  פרובוקטור דרור 19.06.19 17:18 130
  מזכיר לי שיר מהגלגול הקודם... רוח רוח רוח רוח, למה לא תשכב לנוח? כמה רעש וצלצולים עוד יעשה קונטרס הספקות 19.06.19 17:28 135
  חשבתי שזאת כתבה של מקרה ספציפי, שלא מקדם אג'נדה, אבל התבדיתי. המבצע 19.06.19 17:31 137
     ממש לא. השמות שמנית הם בעיה פיזיולוגית. 2 איברי מין או כלום. intelligent 19.06.19 17:48 148
  חבל שלא הלכה לרופא להתלונן על בעיות זיקפה intelligent 19.06.19 17:45 145
  היא לא צריכה אישור מאף אחד להיכנס למקום ציבורי דפי 19.06.19 17:52 153
  לא הבנתי. הוא עשה שינוי מין בשביל להרגיש אישה ולהיכנס לרחבת הגברים בכותל? השסק 19.06.19 17:54 155
     הטימטום האנושי להכניס אנשים לתבניות דפי 19.06.19 17:56 156
         מה הקשר? במידה והפכת להיות אישה, תכנס לרחבת נשים. מה הבעיה? הבנת המקרא השסק 19.06.19 17:58 159
             הקשר: זה מקום ציבורי בחירה שלה לאן להיכנס דפי 19.06.19 17:59 160
                 אז מותר לי להיכנס למקלחות נשים בבריכה הציבורית? השסק 19.06.19 18:00 161
                     הכותל הוא מקלחת ציבורית?! דפי 19.06.19 18:01 162
                         למה את מכניסה אנשים לתבניות??? השסק 19.06.19 18:03 165
                             אין פה עירום/התערטלות דפי 19.06.19 18:04 166
                                 כל אחד ותבניתו. אל תתחכמי השסק 19.06.19 18:08 169
                                     אתה מביא דוגמאות לא קשורות כדי להצדיק את מה שלא ניתן להצדיק מלכתחילה דפי 19.06.19 18:10 171
                                         אם אין צורך בתבניות, אנא בטלי את השירותים. השסק 19.06.19 18:11 173
                         לא הבנתי. את אוסרת על טרנסג'נדרים לשהות עם בני/בנות מינם??? לטראנסית יש נפש של אשה!! תמהוני 19.06.19 18:29 178
                             מה שאתה לא מבין הוא שאני לא כמוך איסורים ואיסורים ואיסורים דפי 19.06.19 18:30 179
                                 אז זה בסדר שאכריז על עצמי כאשה בנפשי, ואצטרף למלתחות הנשים הביולוגיות? או שפתאום אסור אסור? תמהוני 19.06.19 19:09 187
                                     מקלחות ושירותים איפה שיש התערטלות זה לדיון אחר דפי 19.06.19 19:12 188
                                         למה לא קשור? etayle 19.06.19 20:10 193
                                             אל תסיט את נושא הדיון. נושא הדיון הוא החופש של הפרט במרחב הציבורי דפי 19.06.19 20:16 195
                                                 מלתחות בבית מלון /חדר כושר/ בריכה etayle 19.06.19 20:20 196
                                                     אם תכתוב 80 פעם את אותו דבר אני לא אבין אחרת דפי 19.06.19 20:22 197
                                                         הדיון תאורטי etayle 19.06.19 20:24 198
                                                             מה זאת אומרת לא קשור לחוק? אתה חי במדינת חוק דפי 19.06.19 20:34 199
                                                                 אני באמת לא מבין etayle 19.06.19 21:10 203
     זאת בחורה שמרגישה כאילו היא גבר Beatman 19.06.19 18:50 185
  להעיף אותו מהארץ, סוטה. קונדסון 19.06.19 18:09 170
     תגיד אתה חי בצפון קוריאה?! דפי 19.06.19 18:13 175
     למה לא פשוט לכלוא? לחייב תכנית המרה? לסקול באבנים? רעיונות נוספים? gold1980 19.06.19 20:11 194
         הוא סוטה מדרך הישר, מדרך הנורמה, משבש לילדים שלנו את המח קונדסון 19.06.19 21:15 204
  כל הכבוד לסדרן. וכל הבוז לחולה המדומיינת. וגם בריאות הנפ' במהרה איש חברון 19.06.19 18:29 177
  נו ומה הבעיה parker 19.06.19 18:38 182
  פעם ראשונה שאני שומע על טרנסג'נדר גיי eliya 19.06.19 18:42 183
  סדרן בשרותים בתחנה מרכזית של עפולה גם אמר שיש רק שני מינים הטוען 19.06.19 20:03 192
  בדיוק בשביל זה הקצו אזור לרפורמים - ''עזרת ישראל'' ERIK85 19.06.19 20:42 200
  אכן במין האנושי יש רק גברים ונשים, מישהו רוצה להמציא מחדש את סדר הבריאה? dave333 19.06.19 20:44 201
  הוא צודק סלט 19.06.19 21:07 202
  אירן בדרך הקול השפוי 19.06.19 21:57 210
  פצועות בראש לגמן 20.06.19 09:33 217
  זה מה שהוא כתב מיסטר סופי מיקרוגל: גן_Jah 20.06.19 14:15 224
     אה. והוא גם סה''כ רצה להתפלל בפאקינג כותל,להגדרתו. איזה צדיק. גן_Jah 20.06.19 14:35 225

   
   
מסיניו
חבר מתאריך 27.3.15
5906 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:25   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. נו... ומה לא נכון??? יש רק שני מינים. זכר ונקבה. כל השאר המצאה של משוגעים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Will33
חבר מתאריך 2.4.12
2951 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:33   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מבחינה ביולוגית  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
יש כעיקרון רק שני מינים.
למרות שגם זה לא מדוייק כי קיימים אנדרוגינוס שנולדים עם איברי רבייה נשיים וגבריים יחד

אבל טראנסג'נדר זה לא מין ביולוגי. זה מין בהיבט הנפשי שבנאדם מרגיש שייך למגדר הפוך מהמגדר הביולוגי שלו

זה לא משהו מדעי כי מדובר בתחושה והרגשה של בנאדם. אבל אם ככה הוא בוחר לחיות את חייו וככה הוא שלם עם עצמו, אז אין סיבה למנוע את זה ממנו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובב
חבר מתאריך 12.3.19
449 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:41   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אבל יש סיבה למנוע ממנו/ה להיכנס לעזרת גברים ולהבדיל למלתחות של גברים  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שחר אבקשך
חבר מתאריך 9.5.18
853 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:44   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. נכון אין סיבה למנוע ממנו לחיות איך שהוא רוצה  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אבל ההתעקשות להיכנס בכח לעזרת הגברים היא סתם פרובוקציה, ההפרדה שם היא כדי להפריד בין גופים של זכרים לנקבות כדי שלא תיהיה נגיעה ועוד, ומה לעשות לו יש גוף נשי לא משנה מה שהוא חושב על עצמו.
ובכל מקרה אין הבדל בין שתי הרחבות (חוץ מהגודל) הוא יכול להכנס לעזרת נשים ולגעת באבני הכותל ולהתפלל בדיוק כמו בעזרת הגברים בלי להפריע לשאר המתפללים.
הרצון לעשות דווקא ולהגיד אני גבר לא משנה מה תאמרו הוא הבעייתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:06   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. שלא תהיה נגיעה? ברצינות?  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
נער הייתי וגם זקנתי, ובחיים לא חשבתי למה ההפרדה הזו. אלוהים אדירים, כמה חרמנות יש ליראיך - נגיעה!


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שחר אבקשך
חבר מתאריך 9.5.18
853 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:10   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. ברור שיש עוד סיבות  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
אבל כן יש איסור נגיעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:17   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. והיות שאנחנו כבר בנושא, ומהסקרנות  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
מהן שאר הסיבות?

הסיבה שנראית לי הגיונית זה שהגברים חשובים (עולים לתורה, קיר מזרח או איך שלא קוראים למקומות החשובים, כוהנים וכו) והנשים לא נחשבות.

יש עוד?


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12627 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:30   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. איך אדם מעז לקבוע למה אחרים עושים משהו, בתחום שאינו מבין בו, אפילו לא במעט, נפלא מבינתי  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
למען הסר ספק - הסיבה שכתבת הינה שקר לשטות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:38   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  206. לא קבעתי, שיערתי  
בתגובה להודעה מספר 87
 
  
ואם תסלח לי, ״שקר לשטות״ זה לא עברית


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12627 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:53   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  209. יופי ואני אשער שחילונים לומדים באוניברסיטה מעורבת, בגלל שהראש שלהם שקוע בבילויים  
בתגובה להודעה מספר 206
 
  
לעניין הטעות שמצאת, המקלדת החליפה בין 'ו' לבין 'ל', אבל מיהרת כבר לשער שהעברית שלי קלוקלת...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:59   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  211. תשער, ולא תטעה בהרבה  
בתגובה להודעה מספר 209
 
  
ה״כיף״ באוניברסיטה, והסיכוי למצוא בן-זוג הינם שיקול חשוב בבחירה בלימודים אקדמיים.

ולעניין הטעות שלך, קורה לכולנו. הערתי הן בגלל שאני מטבעי קשה לי עם דברים שלא מאורגנים בצורה נוחה בשבילי, והן משום שליבבתיני במילות החיבה שזיכית אותי בהן.


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב
חבר מתאריך 19.8.12
12627 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    23:19   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  212. לא דיברתי על נסיון למצא בן-זוג..  
בתגובה להודעה מספר 211
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מילה
חבר מתאריך 15.5.17
1846 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    08:58   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  215. איזה שטויות. הלימודים באוניברסיטה כל כך אינטנסיביים אין ראש בכלל למה שרשמת  
בתגובה להודעה מספר 211
 
  
נכון שיש אנשים שמוצאים בני זוג אבל זה ממש מיעוט.
לי לא היה זמן לבילויים ואם כבר זה פגע בזוגיות שהיתה לי בתחילת הלימודים.

אבל כל מה שרשמתי רלוונטי ללימודים של מדעים אמיתיים. מי שהולך למדעי הרוח והחיים לתארים פילוסופיים אז אולי באמת הולך בשביל זה, אני כבר לא יודעת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    09:31   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  216. קראתי עכשיו על אוניברסיטאות  
בתגובה להודעה מספר 215
 
  
העילית בארה״ב, וזה בדיוק ככה. יותר מזה, הדיבור על באר-שבע, למשל, זה שהם עושים כל-כך הרבה חיים שקשה ללמוד שמה.

מצטער אם לך זה לא קרה. גם לי לא, ודווקא מסיבה טובה - בת-זוג ״מהבית״.


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מילה
חבר מתאריך 15.5.17
1846 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    10:41   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  221. אל תצטער בשבילי. המטרה היתה ונשארה התואר.  
בתגובה להודעה מספר 216
 
  
כמו שכתבתי היה לי בנזוג לפני תחילת התואר ודווקא העומס הלימודי הוביל לפרידה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    10:45   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  222. נו, אז אני מאחל לך שעם סיום הלימודים  
בתגובה להודעה מספר 221
 
  
תזכי לבן זוג וצאצאים!


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GIGSO
חבר מתאריך 18.12.13
619 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:47   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. הסבר קצר ע''פ המקורות.(מסכת סוכה דף נ''א עמוד ב')  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 19.06.19 בשעה 16:27 בברכה, GIGSO
 
כתוב במשנה(תורה שבע"פ):"מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו
ובמוצאי יום טוב הראשון של חג ירדו לעזרת נשים ומתקנין שם תיקון גדול..."

שואלת הגמרא:"מאי(מהו) תיקון גדול?"

משיבה הגמרא:"אמר רבי אלעזר כאותה ששנינו(העזרת נשים), חלקה היתה בראשונה(לא היו זיזין יוצאין מן הכתלים) ,

והקיפוה גזוזטרא(נתנו זיזין בכתלים בולטין מן הכותל סביב סביב וכל שנה מסדרין שם גזוזטראות כדי שיהו נשים עומדות שם בשמחת בית השואבה ורואות)

והתקינו שיהו נשים יושבות מלמעלה ואנשים מלמטה.

תנו(שנו) רבנן, בראשונה היו נשים מבפנים(בעזרת נשים)ואנשים מבחוץ(ברחבה של הר הבית ובחיל) והיו באים לידי קלות ראש.

התקינו, שיהו נשים יושבות מבחוץ ואנשים מבפנים ועדיין היו באין לידי קלות ראש.

התקינו שיהו נשים יושבות מלמעלה ואנשים מלמטה.

שואלת הגמרא:"היכי עביד הכי?" - (איך הרשו לעצמם להוסיף ולשנות ממה שבנה המלך שלמה?)

והכתיב {(שהרי כתוב) לגבי דוד המלך שציווה על שלמה המלך על מידות בית המקדש} (דברי הימים א כח, יט) "הכל בכתב מיד ה' עלי השכיל" -(כל מלאכת התבנית שהודיע הקב"ה לדוד המלך ע"י גד החוזה ונתן הנביא.)

עונה הגמרא: "אמר רב, קרא אשכחו." (כתוב כך בתורה,שצריך להבדיל אנשים מנשים ולעשות גדר בישראל שלא יבאו לידי קלקול.)

(זכריה יב, יב) "וספדה הארץ, משפחות משפחות לבד, משפחת בית דוד לבד ונשיהם לבד..."
(בנבואת זכריה מתנבא לעתיד שיספדו על משיח בן יוסף שנהרג במלחמת גוג ומגוג וכתיב משפחת בית דוד לבד ונשיהם לבד שאפילו בשעת הצער צריך להבדיל אנשים מנשים)

אמרו,(חכמי התורה) והלא דברים קל וחומר,
ומה לעתיד לבא, שעוסקין בהספד (המצטער אינו מיקל ראשו מהר), ואין יצר הרע שולט בהם, אמרה תורה, אנשים לבד ונשים לבד,
עכשיו שעסוקין בשמחה (קרובים לקלות ראש) ויצר הרע שולט בהם, על אחת כמה וכמה.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:40   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  207. אם תרשה לי לקצר, מה שהבנתי  
בתגובה להודעה מספר 100
 
  
זה שמפרידים בין גברים ונשים כדי שיתרכזו בתפילה?


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GIGSO
חבר מתאריך 18.12.13
619 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    08:57   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  214. מפרידים בין גברים לנשים  
בתגובה להודעה מספר 207
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 20.06.19 בשעה 09:04 בברכה, GIGSO
 
כי גברים ונשים מטבעם נמשכים אחד לשני.

שים אותם ביחד בארוע של שמחה, ה"פלרטוט" הוא ממש אוטומטי.
מספיק לראות בכל חתונה שבה יש ריקודים מעורבים מה קורה ברחבה.

גם בשמחת בית השואבה היו באים לידי קלות ראש למרות שהייתה הפרדה, אך לא מספקת, והחליטו להפריד בצורה מוחלטת.

והביאו את הדברים שכתובים בנבואת זכריה, על הפרדה בין גברים לנשים אפילו בזמן של צער, כחיזוק להחלטתם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
golani
חבר מתאריך 24.7.14
473 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    10:09   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  220. מה קורה ברחבה?  
בתגובה להודעה מספר 214
 
  
"שים אותם ביחד בארוע של שמחה, ה"פלרטוט" הוא ממש אוטומטי.
מספיק לראות בכל חתונה שבה יש ריקודים מעורבים מה קורה ברחבה." כמה שטויות אתה מוציא מהפה, מה קורה כבר בחתונות מעורבות? אורגיות??
לפי מה שזכור לי בחתונות מעורבות רוקדים ברחבה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GIGSO
חבר מתאריך 18.12.13
619 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    12:59   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  223. או שאתה טומן את ראשך בחול  
בתגובה להודעה מספר 220
 
  
או שאתה מיתמם או שזכרונך הוא סלקטיבי.

כך או כך, זו המציאות.

כך היה אז ו כך זה גם היום.

לא מוצאת חן בעיניך הקביעה שזה אסור? תשאל את עצמך מדוע...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דור3
חבר מתאריך 2.4.12
11479 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    16:12   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. מה?! מה כתבת פה?! אצל הנשים והגברים יש 'מזרח' באותה מידה. בטח בכותל.  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
מאיפה באו הקישקושעם האלה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי
חבר מתאריך 10.1.18
8363 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:05   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. זה שהאדם מגדיר את עצמו כמשהו שהוא לא זה בעייתי  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Scotland
חבר מתאריך 19.1.14
1413 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. אם מישהו מרגיש שהוא זברה יתנו לו להיכנס לכותל?  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman
חבר מתאריך 11.12.13
20675 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:21   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  132. חלוקת העזרות בכותל היא לפי מינים  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
לא לפי הרגשות ותפיסות עצמיות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דובדבן
חבר מתאריך 9.9.17
335 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:41   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  143. רק מבחינה ביולוגית?  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
בסדר לא אמר שיום דבר שלא נכון. בכותל יש איזור לגברים, ואיזור לנשים. נקודה.
הגברת זאת היא אישה עד שתוכיח שהמולקולות שלה הם גבריים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי הטחול
חבר מתאריך 1.8.11
1001 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:11   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  172. זה מדוייק להפליא  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אנדרוגינוס הוא לא מין שלישי אלה מוטציה גנטית. כרומוזום שלישי בנוסף ל xx או ל xy וכו. מספרם זעיר באוכלוסייה באופן שאי אפשר להגדיר אותם כמין שלישי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gavrik
חבר מתאריך 13.7.17
276 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:15   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. נכון מאוד. מסכים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אבל לדעתי (בלבד) לכל יהודי לא משנה עד כמה גדול החטא שלו,לא משנה עד כמה הוא מחולל וטמא ועד כמה למטה הוא נמצא כרגע, מגיע לו כמו לכל יהודי להתפלל בכותל, במה שהיה בית המקדש היכלו של בורא עולם, אם ירצה בכך. מסכים שלאיזור הגברים הוא לא יכול להיכנס והוא צריך להיכנס לאיזור של המין המולד שלו ואף אחד לא צריך להלבין אותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין
חבר מתאריך 11.11.13
24054 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:17   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. תשובתך היתה אולי מעניינת אם זה היה נושא הכתבה, אבל זה רק קליקבייט לכתבת מגזין חופרת  
בתגובה להודעה מספר 1
 

על איזה ווטאבר שלא אמור היה לככב בפורום חדשות מלכתחילה, אבל זה יפה שהם תמיד גוררים אתכם לדיונים שכלל לא צריכים להתנהל, בטח לא פה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
10980 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    16:29   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. מדויק ביותר  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גדול
חבר מתאריך 10.7.18
856 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:22   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  133. על פי ההלכה יש ארבעה מינים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
זכר, נקבה, אנדרוגיניוס וטומטום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהלום שבכתר
חבר מתאריך 2.7.15
3506 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:26   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. פרובוקציה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כולם יודעים שזה מקום קדוש וגורם לאי נוחות לשאר הסביבה,
זה כמו טענת עיריית ירושלים ביחס לשלטים של תנועת חזון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם
חבר מתאריך 7.6.16
9404 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    16:19   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. ברור,הרבה משונים כמוהו ינסו לעשות זאת בעתיד-אין להתיירא מהם- מקום לגברים ומקום לנשים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליצן
חבר מתאריך 11.1.18
4046 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:27   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ומה הבעיה עם מה שאמר?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SHARKY
חבר מתאריך 23.10.18
638 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:29   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אין בעיה.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
אבל הוא יחטוף עכשיו טרור להטבי בכמויות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אעופה אשכונה
חבר מתאריך 5.3.18
906 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הוא לא יחטוף אנחנו נחטוף  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
וואו כל כך נמאס מהם. יצאו מכל החורים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם עוד אחד
חבר מתאריך 30.4.12
12497 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:28   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מעניין שעם גנטיקאים אין ללהט''ב בעיות. החלוקה הזו לכרומוזום X ו-Y כל כך מיושנת ולא נאורה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
העיקר מה שהיה לו להגיד ביציאה: "פשוט רציתי לגעת בפאקינג כותל"


הבחירות חלפו עברו - מחפש חתימה חדשה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman
חבר מתאריך 11.12.13
20675 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:29   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  136. ככה להתייחס לכותל...  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שבילים
חבר מתאריך 18.12.13
3357 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:29   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אני גם מרגיש כמו בת, ולכן אני מתעקש להיכנס למלתחות הנשים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אפילו שבגלל הניראות שלי חושבים שאני בן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מכבי או מוות
חבר מתאריך 3.6.16
1508 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    05:48   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  213. +1000  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוץ לי גוץ לי
חבר מתאריך 30.5.18
313 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:30   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בסוף זה גם מרכז רוחני לתמהוניים, לשונים ולמדוכאים...בריאות שלמה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני בטוח שב2000 שנות גלות וב 1500 שנות שלטון הממלכה היו דברים יותר גרועים מזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:31   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מבלי לקרוא את הכתבה עושה רושם שהסדן ''ניתח'' בצורה מושלמת את המציאות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bb_king
חבר מתאריך 1.1.13
9764 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:31   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ההיפך מזכרים- נקבות , לא?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חיליק
חבר מתאריך 4.4.18
978 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:32   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. פעל בחכמה !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לטבים לא לטבים שיהיו לטבים בבית שלהם הגזימו עם השגעונות שלהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
במבית
חבר מתאריך 26.5.18
1964 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:33   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. דיי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הם כבר ממאיסים את עצמם אפילו על עצמם...


"חינוך הוא הנשק החזק ביותר שניתן להשתמש בו כדי לשנות את העולם"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:36   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני מיקרוגל רגיש לאבנים. והכותל אמור להתאים את עצמו אלי ולהיות פלסטיק ואם לא הוא פשוט פוגע ברגשותי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 19.06.19 בשעה 14:55 בברכה, פשטות
 
כל חיי בפלסטינבליה בארה"ב סבלתי מזה אפילו בכליות מצאו לי פלסטיק במקום אבנים.
מבחינתי הכותל הוא פלסטיק דרך בחיי.
בילדותי שיחקתי בחמש אבנים מפלסטיק בצבע כחול לבן כי יש לי רגישות לאבנים ואני אוהב ציון.
הגעתי במיוחד מפלסטינבליה במסגרת תגלית לנשק את הארץ ולחון את פלסטיקיה.
משרד החוץ החליף עבורי את נתבג וריצף אותו בפלסטיקים (למעט האסלה בעצמה שגרמה לי תחושה לא טובה כבר בכניסתי לארץ - לתשומת לב יור הקואליציה דוד ביטן סורי דוד פלסטיק)
מה זה שהכותל לא מתאים את עצמו אלי
היכן הפלורליזם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:43   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אבל אתה לא, אתה טרול  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אם היית מתלבש כמיקרוגל מאז נעוריך, והיה ניכר כי אתה באמת חושב שאתה כזה, גם על זכותך לחמם את הכותל הייתי נלחם.
בטח ובטח אם הייתי שם לב שיש ציבור די נרחב של מיקרוגלים.

אבל כאמור אתה טרול

באהבה ;-)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:53   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. טרול ויקיפדיה: מפלצת מיתולוגית דמוית אדם יצורים גדולים טיפשים ומכוערים חשיפה לשמש הופכת אותם לסלע  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
מויקפדיה עם השמטות מתבקשות.
מסכים איתך שהטרלתי
אבל הכתבה הזו כזו מטורללת שרציתי לחדג את ההזייה של ההתפתחות המטורללת בתרבות המערבית בה "אהיה מה שאהיה והעולם יתאים את עצמו אלי" יכבד אותי וירמוס את כבוד עצמו על חשבון כבודו יען ויען כי כך אני.
ואכן השתמשתי בהטרלה כדי לחדד את הטרלול            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:57   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אבל זו הקצנה, כי אנשים שהם מיקרוגל יש 4 בכל העולם  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
ויש מישהי שהתחתנה עם גשר לא מזמן

לא, לא צריך לאמץ כל הזיה, אבל עניין הלהטב הוא אחוזים ניכרים מהאוכלוסיה, ויש תימוכין ברפואה, וזה אנשים שלא מבקשים לעשות רע


ההגחכה שלהם היא פשוט טקטיקה הזויה ולא הוגנת

כמו שאני אגיד, מה זה כל החובשי כיפות ההזויים??? אני שם פיתה על הראש כי זה הדת שלי בלה בלה בלה
זה ילדותי
אף אחד לא שם פיתה על הראש, ואם זה היה המצב, המון אנשים שעושים את זה, זה כבר לא צריך להיות מוזר או מודר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גדול
חבר מתאריך 10.7.18
856 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:34   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  138. אבל ניתן להם לגיטימציה  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
ונפמפם לכולם שזה בסדר אז יהיו יותר מ4 עיין ערך הקווירים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:46   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  147. קווירים זה באמת יותר שולי  
בתגובה להודעה מספר 138
 
  
ואני לא באמת מאמין שהרבה אנשים ירצו להיות מיקרו.. מה התועלת בזה? :-)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גדול
חבר מתאריך 10.7.18
856 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:02   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  164. אני לא יודע מה התועלת  
בתגובה להודעה מספר 147
 
  
הרעיון הוא פשוט,

לקחו דבר שהוא תמיד היה בעולם (הומוסקסואל) הוסיפו לזה טראנסג'אנדרים והתחילו לפמפם לנו שזה נורמטיבי ובכל מספרם עלה לעין ערוך עד שאומרים שכיום זה נורמטיבי.

אני באמת רוצה להאמין שזה נורמטיבי וזה בסדר, אני בטוח שהם לא חולים ואין ועם לקחת כדורים או טיפול, השאלה שלי היא אחרת מקווה שאתה או מישהו אחר יוכל לענות לי.

עד שנות 80 בספר dsm 1/2/3 ישבו רופאים, פסיכיאטרים ופסיכולוגים והחליטו שהומוסקסואל זוהי מחלת נפש. ממספר 4 שינו את ההחלטה.
המצב כיום הוא כזה, אם אני אומר שאני חושב כמו ההחלטה הישנה יגידו לי שני דברים, או שהמצב שהם הבינו כיום דברים שלא הבינו פעם, או שעד לפני 40 שנה זאת הייתה החלטה פוליטית.
אז אני מבובל, אם זאת החלטה פוליטית מי אמר שעכשיו זה לא ואם הם הבינו דברים חדשים יכול להיות שעוד עשרים שנה יבינו עוד דברים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:07   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  168. גם עכשיו וגם אז זו החלטה פוליטית  
בתגובה להודעה מספר 164
 
  
הכל פוליטי

לדעתי זה לא משנה אם זה מחלה או הפרעה או מה שזה לא יהיה, השאלה היחידה היא מה ההשלכות?

האם אתה מעניק להם יכולת להתחתן?
האם אתה מעניק להם זכות לחיות?
האם לאמץ ילדים?
האם אתה מספק להם טיפול רפואי על מנת לטפל בהפרעה?
האם ההפרעה הזו פוגמת באיכות החיים? בחברה?

כל אלה שאלות פוליטיות...

הכל דעות.. אני מאמין שכל עוד להטב זו תופעה שאינה מזיקה, אין סיבה לא לתת להם כל זכות שיש לכל אחד אחר

אחרים יטענו שהתופעה מאוד מזיקה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרא דארעא
חבר מתאריך 8.4.15
428 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    19:00   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  186. שימור המסורת  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
הוא בן 20, מתגורר במינסוטה ובן לאם יהודייה. מגדיר עצמו כחילוני, אך מחובר לשורשי התרבות היהודית. תומך נלהב של ישראל, ומי ששימור המסורת חשוב לו מאוד.

אנשים חובשים כיפה כי אבא שלהם חבש כיפה מפני שאבא שלו חבש וכו׳ וכו׳ וכו׳ כי כך הלכו ׳כל היהודים׳ באיזשהו זמן לסימן שהם מקושרים בה׳ והם בני אברהם יצחק ויעקב. וזה שימור המסורת!

כל המטומטמים למיניהם (סליחה על הביטוי), איפה ראו את מה שהם עושים? אולי בסדום ועמורה…


הלל הזקן: דעלך סני - לחברך לא תעביד…


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:56   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אם היית נלחם על זכותו של מישהו להיות מיקרוגל זה אומר יותר עליך מאשר עליו  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
אף פעם לא הבנתי את עניין הטרנסג'נדרים. יש בימינו הרבה אנשים שמדמיינים דברים. חלקם חושבים שיש לםה כוחות מיסטיים, חלקם מאמינים שהם גלגול של מישהו (ישו?), חלקם בטוחים שהם אבטיח, פייה ועוד.


כל עוד בנאדם לא פוגע באחר - מי אני שאפריע לו לחשוב שהוא מיקרוגל, ישו או אבטיח. אני גם לא אפריע לגבר שבטוח שהוא אישה (ואני באמת בטוח שכך הוא מרגיש - אבל הרגשה אינה עדות למציאות, היא כן עדות לבוחן מציאות לקוי), אבל בטח שלא אקבל את שיגעונו כתופעה לגיטימית רק כי גורמים בחברה לוחצים לעשות זאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אתה דילגת על העניין העיקרי  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
אם היו מיליונים בעולם שטוענים שהם מיקרוגל, רק אז....

אבל אין, כי אין לזה שחר או היגיון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:04   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אני לא צריך להגן על זכותו של אף מושגע גם אם קיימים עשרות מיליונים כאלה בעולם. אני כן צריך לדרוש מאנשים  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
להפסיק להתעסק לאנשים אחרים בחיים. במקרה של המיקרוגלים - תהיה מיקרוגל ושתהיה לך זכות להיות כזה ושאף אחד לא יתערב בבחירתך להיות מיקרוגל. כנ"ל לגבי חולי הנפש (או בעלי הבעיה הנוירולוגית או הפיזיולוגית או בעיה ביוכימית כלשהי) המכונים טרנסג'נדרים. מנגד לא ניתן להתאים את החברה לרצונותיהם של חולי נפש. לדעתי ההצעה שלי די מאוזנת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:13   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. הנה אתה מכיר בבעיה של אנשים שלא מרגישים כמו מינם  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
אפשר לקרוא לזה מחלת נפש, או בעיית זהות, זה קיים.

אז הטרנג׳נדרים מנסים להתקבל בחברה לפי המין אותו הם מרגישים ולא הביולוגי.
לכן ראוי לדעתי כן לתת לטרנסית להשתמש בשירותי נשים , כי היא לא חושבת כגבר שיכנס לשירותי נשים כדי להציץ ..... היא מרגישה אשה.

אני כן מסכים איתך וחושב שלעשות שירותים מיוחדים לטראנסים בכל מקום ציבורי זה באמת באמת מוגזם .. צריך להתחשב אבל לא לשבור את המערכת על מקדש הPC            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:17   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לא הבנתי, בטח שאני מכיר בבעיה הזאת. כמו מחלות רבות אחרות - נראה שכרגע גם למחלה זו אין תרופה או פיתרון  
בתגובה להודעה מספר 74
 
  
אתה טוען שראוי לתת לה להיכנס לשירותי הנשים כי היא מרגישה אישה - מה בדבר התחושות של הנשים שנמצאות איתה יחד בשירותים/מקלחות? זה בדיוק החוסר ההתחשבות ולשבור את המערכת על מקדש ה-PC שהזכרת בתגובתך. אם הייתי מתעורר יום אחד והייתי אומר שאני ישו, נולדתי כישו, תמיד הייתי ישו - היו יודעים בדיוק באיזה חדר לסגור אותי, גם אם לא הייתי מסוכן לסביבה.


ההתחשבות צריכה להיות בכך שלא ננסה לכפות על אותו אדם טיפול, לא נגרש אותו ממוסדות כאלה ואחרים, לא נפלה אותו (עד כמה שאפשר במצב כזה) ועוד. אבל לא צריך לשנות את איך שהמערכת עובדת בגלל מיעוט קטן וזניח של חולי נפש שמשום מה הצטרפו להומואים וללסביות (שהם אובייקטיבית לא חולי נפש) וכך נהיה להם לובי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:23   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. אז אני אחדד  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
אני מניח שאתה לא אשה

דיברתי עם הרבה נשים, ולרובן המוחלט זה ממש לא מפריע. למה? כי הן לא מפחדות מטראנסים, כי הם מאמינות שהן אכן מרגישות נשים.

בראש הגברי, זה ישר הולך למזימות של איך הטראנסיות ועוד אלפי גברים ינצלו את ההזדמנות ויטרידו מינית את הנשים בשירותים...

אבל זה ממש לא ככה, אתה מבין שטראנסיות כמעט באופן מוחלט נמשכות לגברים? ולכן הרבה יותר ״נפיץ״ לכאורה שהן יכנסו לשירותי גברים??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:33   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. נראה שמישהו מעוות פה את המציאות. בוא נעשה ניסוי מחשבתי  
בתגובה להודעה מספר 82
 
  
טראנסית שלא עברה ניתוח מלא לשינוי מין מגיעה לבריכה (בריכה תל אביבית עם הרבה אנשים ליברלים). כידוע - רוב הטראנסים לא עוברים ניתוח לשינוי מין. הרוב נשאר מין אחר רק בתוך המוח שלו. הטרנסית הזאת מגיעה למלתחות ומורידה את המגבת מול כל הילדות, נערות ונשים. מתחת למגבת מתגלה משהו שהם לא כל כך ציפו לו. האם לדעתך זה יתקבל בהבנה? אני לא חושב שיש יותר מ-5% אחוז בישראל שיגידו לי שזה לא יפריע לאותן נשים, אין כמעט נשים שיגידו שזה לא יפריע להם.

נ.ב
אני לא חושב שמישהו רוצים לזמום או לנצל, אתה זה שלא מכיר במציאות. ודי מוזר לי שבזבזת זמן בלבדר עם הרבה נשים על אם הן מוכנות שטראנסים יכנסו למקלחות או לא, ואני די בטוח שלא הבהרת שמדובר בטראנסים שהם בעצם גבר עם פיאה (רוב הטראנסים), לא כאלה שעשו את השינוי המלא.

נ.ב 2
אתה מדבר על להעניק להן זכות. זה אומר בקרב כל הנשים - ערביות, דרוזיות, דתיות, חרדיות, מסורתיות. ולא לדבר על זה שרוב החילוניות שאני מכיר (ואני מכיר כמעט ורק חילוניות) לא היו מקבלות גבר זר עם פיאה מתקלח איתן במלתחות בצבא, בבריכה וכן הלאה.

הפיתרון הפשוט ביותר שלא הצעת (מרוב עיוות המציאות אי אפשר לחשוב בהיגיון) הוא להוסיף תא שלישי או מלתחה שלישית של יוניסקס. אבל כמובן שמבחינתך זה לא פיתרון כי אותה חולת נפש מרגישה אישה ומתביישת מגברים, ואותו חולה נפש מרגיש גבר ומתבייש מנשים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:41   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. רוב הטרנסים זה גברים עם פיאה?  
בתגובה להודעה מספר 88
 
  
גם אלה שלא עושים שינוי מין מלא, לוקחים הורמונים, נראים נשיים ויש להם שדיים. אז שיורידו את המגבת בשירותי גברים זה יותר הגיוני?

ובבקשה אל תעשה ממני טיפש, ברור שיש אופציה לתאי שירותים יוניסקס, אבל אני הנחתי שבעיניך זה ממש ללכת רחוק עם הענקת זכויות. (ככה גם לטעמי נראה לי מוגזם עכשיו שבכל מקום ציבורי יהיו 3 תאי שירותים בשביל זה. אבל אם זה היה קורה לא הייתי מתנגד לזה)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:43   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. א. רוב הטראנסים לא עושים ניתוח לשינוי מין נקודה. אי אפשר להתווכח עם הנתון הזה  
בתגובה להודעה מספר 94
 
  
שירותי יוניסקס הם לא בשביל הטראנסים. גם אתה יכול להיכנס לשירותי יוניסקס. יכול להיות שיהיה טראנס שיפגע מזה ויגיד שהוא גבר שלא רוצה להשתין ליד נשים (ולהפך). יכול להיות שאי אפשר ללכת רחוק מדי בשביל חולי נפש. יכול להיות שלא צריך לבצע שום התאמה בשביל חולי נפש.

נ.ב
גבר עם פין שיש לו גם שדיים הוא לא אישה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:50   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. אני לא מתווכח עם הנתון  
בתגובה להודעה מספר 99
 
  
אבל למתוח את זה עד להצגה כאילו אין להם בכלל מאפיינים נשיים, כאילו כל גבר שרק שם פיאה כבר נכנס לקטגוריה, זה מוגזם מאוד.

אז הילדים במקלחת יראו אשה קצת מוזרה... ואגב שאר הנשים לא רצות עם אברי המין שלהם בחוץ שכולם יראו. גם ככה רוב האנשים מצניעים אפילו כשהם במקלחות של המין שלהם. אז אני לא חושב שהסכנה לילדות רצינית...
אגב הטראנסיות גם ככה מרגישות דחויות, נראה לי שהן האחרונות שיורידו את המגבת מול כולם, הם הרי יודעות איך זה יסתיים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:26   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. ואגב גם אם נסב את דוגמת ישו לעניין  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
אם היום היית קם בבוקר ומחליט שאתה מרגיש אשה ותמיד הרגשת אשה, לא יאמינו לך, אלא אם באמת תעשה צעדים שיגרמו לאנשים להאמין שאתה לא סתם משוגע.

טראנסים הם כאלה שסובלים מהבעיה מילדותם, לא גברים בוגרים שזורקים על עצמם פאה כדי להיכנס למקלחות של הנשים ולהציץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:35   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. הראש שלך מלא במחשבות זימה? מה הקשר כדי להיכנס למקלחות להציץ? אלה אנשים פגועי נפש שבוחן המציאות שלהם לקוי  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  
ואגב הרוב נשארים עם פאה אם אתה לא יודע - הרוב המוחלט לא עושה ניתוח שינוי מין מלא.


חחח, לא ברור למה הזכרת בכלל את נושא ההצצה והניצול במקלחות. מצחיק אותי שחשבת שאתה מקיים דיון עם מישהו שחושב שטראנסים מתנהגים כמו שהם מתנהגים כי הם רוצים להיכנס למקלחות ולהציץ לנשים. נראה לי שבשלב זה כאשר רמת הטיעונים היא כזאת - אנו יכולים לסיים את הדיון בברכת המשך יום נעים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יודע שלא יודע
חבר מתאריך 30.3.17
640 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    10:04   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  219. למה נראה לך שהם לא יציצו? תראה בכתבה עצמה אחת ממושאי הכתבה מגדירה עצמה כגבר הומו  
בתגובה להודעה מספר 74
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:07   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. :)  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אעופה אשכונה
חבר מתאריך 5.3.18
906 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:43   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. חחח  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
טוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד
חבר מתאריך 27.12.17
18198 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:36   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אסור לפגוע ביהודים,אבל הוא יכל להגיד שהוא גבר , לא הבנתי את הקטע הנשי טראנס פה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק
חבר מתאריך 15.1.15
8253 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:43   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. פרובוקטור!!! זה מה שהוא!! כנראה מאלו שבילו בהנגר 11 ...  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד
חבר מתאריך 27.12.17
18198 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:56   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. לא ראיתי וקראתי את הכל. לא יודע, אם הוא בחור גבר יהודי , גם שמראהו כמו בחורה שייכנס  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
שנאמר -'ביתי בית תפילה לכל העמים'יף.

יהדות מקרבת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
11988 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:07   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  127. זהו שלא. מדובר בבחורה ש''מרגיש שהמקום שלו זה דווקא בעזרת הגברים''  
בתגובה להודעה מספר 43
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קדמי
חבר מתאריך 13.7.09
3971 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:38   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. א. אמלק, ב. איפה הבעיה?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
10042 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:39   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כמה מסכנים יש בעולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 

הבעיה מתחילה כשאין גבולות
אנשים הולכים לאיבוד


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:41   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מלכתחילה למה יש הפרדה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למה יש בכלל אנשים שמאשרים לאנשים אחרים לגעת בכותל או לא, מאיזה סמכות?

הכותל שייך לעם ישראל, לא מבין אם ולמה יש סינון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
10042 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כי זה בית תפילה. בית כנסת.  
בתגובה להודעה מספר 18
 

מזל ששאלת


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:47   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. איזה בית תפילה? זה רחבה גדולה וקיר  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
וגם אם זה בית תפילה, הוא לא שייך לקהילה ספציפית מקומית
הוא של כולם וכולם צריכים להיכנס            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:49   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אתה אשכרה ממשיך עם קו השאלות הזה. מרתק!  
בתגובה להודעה מספר 29
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:51   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. לא מבין ממה אתה מתרגש  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
הכותל הוא לא בית כנסת שכונתי. הוא מקום קדוש לכל העם היהודי, אפילו לרפורמי הכי בזוי בעיני היהדות האותודוקסית.

מי יגיד שלא? למי הזכות על הכותל המערבי? למי? לאיזו עדה? לאיזה זרם?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
10042 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:53   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. בניגוד לכל בית כנסת ''רגיל'', הכותל הוא ''מקום קדוש''  
בתגובה להודעה מספר 37
 

לפי החוק (האמיתי), לאף אחד אין רשות לקבוע דבר פרט לאחראי על המקומות הקדושים.
מבחינה חוקית זה מעין (להבדיל...) הותיקן. רשות עצמאית.

לכן, לשאלתך, זה "ה"מקום בו לסדרן יש סמכות מוחלטת לקבוע מי נכנס.


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:59   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. אני מקבל את החוק ב100%  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
ואני עדיין הייתי טוען שצריך להיות אחרת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mikeli
חבר מתאריך 23.10.09
1710 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:52   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  208. ולכן יש קבוצה שיוצרת את המהלך הבא שלי.  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
שהמפלגה הבאה שתגיד שתשנה את החוק שמקומות קדושים ציבוריים ישארו בידי האורטודוקסים וחוקיה תקבל את הקול שלי.
לא ביבי לא בנט ולא פרץ, חייבים לשנות את ולהגיד קבל עם ועדה אין לנו בעיה איתכם אבל אל תכנסו לנו לקישקעס.

מחר יבוא אדם ויאמר שהוא רוצה להתפלל בכותל ערום ? יש חוקים וצריך לשנות אותם בצורה דמוקרטית על פי חוק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:57   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. מישהו אמר למישהו לא להגיע לכותל על בסיס עדה או זרם? לא, אז למה אתה מציג את המצב  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
כאילו מנעו מבחור להיכנס לכותל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:00   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הוא / היא בסוף נכנס והכל בסדר  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
גם סייגתי, שאם שה אכן המצב

אני פשוט מבקש לצאת כנגד הבעלות של זרם מסוים ביהדות, על מקום קדוש של העם היהודי, זהו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:05   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. מז''א סייגת? כתוב שהוא נכנס, ואתה כותב שאם הוא לא נכנס אז זה רע. אבל הוא נכנס!  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  
לא רצו למנוע מאף אחד להיכנס לכותל, ואתה כותב פה כמה תגובות על אנשים שמודרים מהכותל.
הכל בסדר?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:07   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. מה שאני ראיתי בסרטון זה אדם המנסה למנוע מאדם אחד לגשת לכותל.  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  
כן, בסוף הוא נכנס והכל בסדר.

אני דיברתי באופן עקרוני, שלא ראוי לטעמי שיש מישהו שקובע איך אתה צריך להיראות בשביל לגשת לקיר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:09   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. תצפה שוב בסרטון. ניתוח פשוט לא נכון, במקרה הטוב.  
בתגובה להודעה מספר 64
 
  
ראית אדם אומר לאדם אחר לא להיכנס לכותל כלל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות
חבר מתאריך 16.10.15
2209 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. והאם אתה מוכן לכבד גם את אלו שאלפיים שנה התייחסו למקום זה בקדושה?  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
או שצריך לכבד רק להטבגרדעכחיםפמצ"ים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שבילים
חבר מתאריך 18.12.13
3357 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:46   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. גם בעזרת נשים אפשר לגעת בכותל.  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שחר אבקשך
חבר מתאריך 9.5.18
853 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:47   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם בעזרת הנשים אפשר לגעת בכותל...  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
למה יש בכלל אנשים שמאשרים לאנשים אחרים לגעת בכותל או לא, מאיזה סמכות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:48   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. למה יש עזרת נשים זו השאלה  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
ברור לי שאני במיעוט פה, אל תנסי להסביר לי את תורת ישראל, אני מכיר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:52   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. למה יש כותל זו השאלה. או למה יש ירושלים. חלאס...  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
והכי מצחיק זה שאתה כותב לא לנסות להסביר לך את תורת ישראל כי אתה מכיר...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:01   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. וואו בינתיים טענה מהותית אחת לא שמעתי ממך  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
וכן אני מוכן לכבד כל אדם, גם מי שצוחק עלי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:06   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. גם אני לא שמעתי ממך טענה מהותית אחת, מלבד זה שלא בסדר להדיר יהודים מהכותל. וזאת למרות  
בתגובה להודעה מספר 56
 
  
שלא הדירו אף אחד מהכותל.
אתה בונה כאן משהו שלא קיים. אין הדרה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:46   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  146. תראה.. פה איפה שמתחיל החול, זה החול. ואיפה שמתחיל הים, זה הים...  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
התשובה הכי טובה בשבילך זה אשרי העם ש*ככה* לו....

בינינו, אף אחד לא משתכנע שאתה מחפש תשובה....

זה כמו שתשאל: "תסביר לי בבקשה מה זה 2+2, אבל בלי לערב מתמטיקה"...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:49   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  149. אני באמת לא מחפש תשובה......  
בתגובה להודעה מספר 146
 
  
גם בנושא הזה וגם באופן כללי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:52   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  152. אז יש בזה המון *הגיון* שאתה מכלה זמנך וזמנם של אחרים בהקלדות סרק... :)  
בתגובה להודעה מספר 149
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:01   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  163. אחד לא הכריח אותך או את שאר הגולשים לקרוא את דבריי  
בתגובה להודעה מספר 152
 
  
כלומר עכשיו כן, כי קיבלת התרעה על התגובה שלי לדברים שלך אז תיאלץ להשחית את זמנך ולהיווכח שגם בהודעה הזו אין שום דבר חשוב..

אבל לזה אתה כבר הכנסת את עצמך

שיהיה ערב נפלא :-)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:48   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אוי ואבוי שיהודים בגירים שואלים שאלות כאלה.  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:51   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. המחשבות שלך מרתקות, אבל תוסיף איזו טענה שאפשר להתייחס אליה  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:48   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. כי רצו לשמור על הצביון היהודי אורתודכסי של המקום שקובע תפילה בהפרדה  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
אני מקווה שלא תפלוט את השטות שאומרת שמעולם לא הייתה הפרדה בכותל. אני חילוני גמור, אבל אני שונא שקרים היסטורים. לפני שמישהו פולט את השטות הזאת שיבדוק קודם כל את האמיתות ההיסטורית של הטענה. אומנם כמה תועמלנים ניסו לטעון שאין מסורת של תפילה בהפרדה, אך למעשה המסורת כן הייתה ובשל ריאקציה עות'מאנית (בימי עבד אלחמיד השני שהיה בין הסולטאנים היחידים שבאמת ראה בעצמו כח'ליפה) כלפי הקהילה היהודית נקבע סטטוס קוו בו יהודים לא יתפללו ויחגגו בכותל (לכן הם היו מתפללים עם משפחות וגם "על הדרך" כדי לא לעורר חשד).

עוד יותר מצחיק שאנשים נאורים ומנשכילים לא מודעים לסיבות לפרוץ מאורעות תרפ"ט, המכונות בהיסטוריוגרפיה הערבית ת'ורת אלבראק, דהיינו "מהפכת הכותל" (אלבראק היה הסוס המכונף של מחמד אותו קשר בסמוך להר הבית. הכותל מכונה בפי הערבים חאאט אלבראק - קיר אלבראק).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:53   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אני משתדל לא לפלוט דברים שאני לא יודע  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
לא התייחסתי למה היה או לא היה, ואני סומך עליך בנושא..
פשוט מציין מה ראוי בעיני.
לא ראוי בעיני שבגלל שהיהדות האורתודוקסית שולטת במקום, יש יהודים שמודרים מהמקום (במידה ואכן זה המצב)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Egozile
חבר מתאריך 24.2.15
2400 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מי הודר מהמקום???? למה סתם לכתוב?  
בתגובה להודעה מספר 41
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:01   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. שאלת למה אז זאת הסיבה. לשמור על הצביון האורתודכסי של המקום כפי שהיה מאות בשנים  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
כפי שאני לא מתכוון בשם המודרנה לשנות את סדרי התפילה שהתעצבו במשך מאות ואלפי שנים אצל מוסלמים, נוצרים, הינדים, סיקים, פוליתאיסטים למיניהם ועוד, כך איני רוצה לשנות סדרי עולם של היהודים.

ואף אחד לא מודר מהמקום, הוא פשוט צריך לפעול בהתאם לכללים כדי להיכנס (כמו בהרבה אתרים בעולם - ולא רק כאלה שהם דתיים).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:02   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. זכותך, אני חסיד של שינוי  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
אבל ברור לי שאני במיעוט ושזה לא יקרה :-)

אני פשוט אשים פתק בכותל ואתפלל :-)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
5381 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:07   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. גם אני בעד שינוי איפה שלדעתי צריך אחד כזה, אבל באבולוציה ולא ברבולוציה  
בתגובה להודעה מספר 58
 
  
מקווה שלא תסמוך יותר מדי על הפתק בכותל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:51   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  151. היהדות האורתודוקסית היא היהדות. זה שקמו רפורמים\להטב''ים\צגונטגמגו''ים והמציאו גימיק חדש,  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
זה לא אומר שצריך להשתולל עם שאלות שמוצצים מהאצבע, שלא יהיה בה נמק....
עד שאתה שואל על האורתודוקסים, שאל על הממציאים החדשים. אגב, התשובה היא בדיוק אותה תשובה כמו נותן לעצמך... לא מתאים לך היהדות המקורית, כי אתה רוצה להיות חופשי, אז ממציאים שאלות, וממילא ממציאים תשובות, מנסחים אותן יפה יפה בלועזית, והופ! דת חדשה....

כיוון שהוציא את עצמו מן הכלל- כפר בעיקר. קודם החליט שלא בר לו להשתייך, למה יש מסיבה אש בדיוק בשאבעס, אז- כפר בעיקר... המציא לו כפירה לדיכוי המצפונון....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון
חבר מתאריך 26.11.16
546 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  158. אבל כל הלהטבים והרפורמים הם גם יהודים  
בתגובה להודעה מספר 151
 
  
אם יהודים מסוימים מחליטים לשנות מנהגים ביהדות, הם הופכים לכופרים בעיני האורתודוקסים, אבל לא בעיני שאר היהודים.. ובעיני שאר היהודים, גם האורתודוקסים יהודים.. יהדות היא כל זרמי היהודים.

אם כך, האורתודוקסים הם אולי ״המקוריים״ (נניח), אבל הם גם היהודים היחידים שלא מוכנים לקבל סוג אחר של יהדות ...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL
חבר מתאריך 18.9.16
18035 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. השמש זורחת במזרח ושוקעת במערב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אילנד
חבר מתאריך 28.4.19
288 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:44   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לפורום פרובוקציה להטבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
HAIM
חבר מתאריך 31.12.08
3526 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:48   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. על זה נאמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והיית משוגע ממראה עיניך...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דצכ_עדש
חבר מתאריך 21.9.18
82 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:10   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. ++  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקורי
חבר מתאריך 13.1.11
19419 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:48   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. שיילכו למסגד יקבלו אותם בברכה. ..  
בתגובה להודעה מספר 0
 


.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איילגולן
חבר מתאריך 12.7.16
4732 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:51   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. חוצפה של הטרנסג'נדר. חיה איך שאתה רוצה, אך כבד את מנהגי המקום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הוא לא היה מעז לנהוג כך במסגד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:40   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  142. אם היה מתקרב למסגד ''הוא לא היה'' נקודה...  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי סקופר
חבר מתאריך 27.12.12
14473 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:57   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. למה לא ניגש ל'כותל הרפורמי' ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

שם יש גישה ל-2 המינים גם יחד..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:17   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. מבחינת ההלכה - לאיזו עזרה צריך להתיר לטרנסג'נדר להכנס?  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
אם מטרת ההפרדה היא שלא יבואו 'לידי קלות ראש' - מה יגשים את המטרה? לפםי המין הביולוגי או לפי המין הפסיכולוגי שלו/ה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה
חבר מתאריך 1.1.09
47066 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    16:39   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  120. אי אפשר לחלק. גם אשה בת מאה תצטרך לשבת בעזרת הנשים  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
וגם גבר שחובב גברים יישב בעזרת הגברים.


עצמאות... בואו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:06   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  126. בכוונה שאלתי על טרנסג׳נדר, ולא על הומו או לסבית ׳סתם׳  
בתגובה להודעה מספר 120
 
  
כי חלק מהשינוי שהטרנסג׳נדרים עושים - הוא שעושה ש׳קלות ראש׳ תיווצר דווקא כאשר הגבר שעבר ניתוח לשינוי מין, והמתלבש כמו אשה - יכנס לעזרת גברים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:40   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  141. בדרך כלל לא נצרכו לזה בהלכה, כי מי שהגיע למקום הזה, בד''כ הדת ממנו והלאה .. מה שכן...  
בתגובה להודעה מספר 126
 
  
הרב מאיר אליהו שליט"א נדרש לשאלה האם גבר שעשה ניתוח לשינוי וזה... ואביו נפטר האם הוא\היא צריך לומר קדיש....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:50   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  150. אין ספק שהמציאות המשתנה מעוררת שאלות חדשות  
בתגובה להודעה מספר 141
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 19.06.19 בשעה 17:56 בברכה, ירושלמי ציוני
 
למטה 'הלכה ברורה' הציע בכיוון שאשה תמיד תהא אשה, וגבר תמיד יהא גבר (אף שהוא התייחס רק ללבוש, ולא לניתוח לשינוי מין)
https://rotter.net/forum/scoops1/558679.shtml#86

פעם זה היה רק לבוש, היום זה כבר ניתוח לשינוי מין, מחר מן הסתם יהיה אפשר גם לשלב רחם מלאכותי בגבר שעבר ניתוח כזה...

וכשלעצמי אני תוהה - האם לא יתכן מצב בו אדם כזה, יחשב לגבר לצורך אחד, ולאשה לצורך אחר - לפי תכלית היחס השונה שההלכה נותנת לגבר לעומת אשה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:54   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  154. לפי דעתי בהחלט יש מקום ל''מטילים עליו חומר זה וחומר זה'' בדומה לאנדרוגינוס לספק וכד'...  
בתגובה להודעה מספר 150
 
  
פשוט שצורת אשה, גם אם הייתה פעם גבר, לא צריכה להכנס לעזרת גברים ולעורר מבוכה לה ולהם...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:06   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  167. רק שפה אין שאלה של ספק (וחומרה), כי העובדות ידועות  
בתגובה להודעה מספר 154
 
  
גם אין מצב של כפל אברי רביה כמו אצל האנדרוגינוס.

ופתרון של מניעת כניסה לתפילה אינו משביע רצון, לענ״ד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:15   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  176. לא התכוונתי שיש ספק, אלא דין חומרא בדומה לזה של ספק.  
בתגובה להודעה מספר 167
 
  
גם לא אמרתי להדיר מתפילה, אבל שוב, לפי העניין... יותר מסתבר שאם עבר שינוי ואינו יכול להוציא זרע וכד', לא נראה שיש מניעה מחשיבה בעזרת נשים, אם לא מהצד החינוכי, (כך שאם זה בצנעה, יש מקום לחשוב על זה)...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי סקופר
חבר מתאריך 27.12.12
14473 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:12   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  174. לכאורה גם אם הוא גבר, לא יוכל להיכנס לעזרת גברים  
בתגובה להודעה מספר 78
 

כיוון שנראה כאשה. ולעזרת נשים גם לא כיוון שהוא גבר. וכל שכן במצב הפוך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    19:39   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  190. מניעת כניסה לכותל - או אף לבית כנסת - היא תשובה בעייתית בעיני  
בתגובה להודעה מספר 174
 
  
אני חושב שברור למה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי סקופר
חבר מתאריך 27.12.12
14473 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    15:40   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  226. שאלת מבחינת ההלכה. אז זאת התשובה לדעתי.  
בתגובה להודעה מספר 190
 

אין לו/לה להלין אלא על עצמה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלכה ברורה
חבר מתאריך 6.2.19
43 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:34   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  181. מטרת העל של ההפרדה היא אכן שלא יבואו לקלות ראש (עבירות של עריות)  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
אבל לא פלוג רבנן, ואשה הנראית כגבר לא יכולה להיכנס לעזרת הגברים.

בוודאי במקרה זה שאינה נראית כגבר מושלם, והמראה שלה מעורר עניין.

אמנם, גבר הנראה כאשה גמורה, שזהו דבר היכול להביא הרהור למי שאינו יודע שמדובר בגבר, אסור גם לו להיכנס לעזרת הגברים, ויש להתיר לו להיכנס לעזרת הנשים, כאשר ישמור מרחק מהנשים סביבו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    19:38   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  189. כלומר, אם הבנתי דבריך לשיטתך - גם אשה הנראית כגבר וגם גבר הנראה כאשה יכנסו לעזרת נשים?  
בתגובה להודעה מספר 181
 
  
ואני מתכוון למצב בו נראים ממש - ניתוח לשינוי מין מלא.

במצב הראשון - אשה הנראית כגבר - זה נוגד את הרציונל של הפרה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלכה ברורה
חבר מתאריך 6.2.19
43 הודעות
יום חמישי י''ז בסיון תשע''ט    09:43   20.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  218. אין בעיה עם אשה הנראית כגבר בעזרת נשים  
בתגובה להודעה מספר 189
 
  
כי אין איסור לאשה להרהר בגבר.

לכל היותר זה יעורר ענין, ואז יעלו על העובדה שהיא אשה במקור, וימשיכו הלאה תוך רחמים על המסכנה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
18441 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:43   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. פחחח.... אז איך יכתבו כתבה על ''תגלית - בטל''ה''??  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
וכבר בא
חבר מתאריך 6.3.15
2219 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:58   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. במקום לקבל טיפול נפשי ממסדים את כל החלאים האלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kanija
חבר מתאריך 27.2.14
4261 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:59   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. גם לי זה קרה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נסעתי בנת"צ, עצר אותי שוטר.
הסברתי לו שהרכב שלי הוא טראנסוהיקל, והוא הסביר לי שיש רכב פרטי או תח"צ, אין כזה דבר טראנס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
18441 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:41   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. גדול!!!  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:37   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  140. זה היה טוב.....  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent
חבר מתאריך 19.11.17
6404 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  144. חחח...  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
26407 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    21:20   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  205. חחח ענק!  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חמסוניה
חבר מתאריך 28.4.15
1995 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:00   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הגיייז כבר ממש מעיקים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כדאי לכם לדרג אותי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
HowesMan
חבר מתאריך 29.5.19
47 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:08   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. יש מקום לחמלה, בצניעות וברגישות לדעתי יש מקום לתת לו להיכנס.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כן עוד אינו לבוש או מתנהג בצורה פורבוקטיבית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דצכ_עדש
חבר מתאריך 21.9.18
82 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:10   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. שינסה לעלות להר הבית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אולי אצל הערבים יהיה לו יותר מזל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין
חבר מתאריך 11.11.13
24054 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:13   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. כתבת מגזין להטבית במסווה של ניוז.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אגב, יש מתקפה

https://rotter.net/forum/scoops1/558675.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tzurf
חבר מתאריך 11.7.14
7092 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:22   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. איפה המסווה?  
בתגובה להודעה מספר 72
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות
חבר מתאריך 16.4.19
864 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:36   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  139. חחח... כתבה טראנס-ז'אנרית... השאלה אם היו מכניסים אותה לעזרת נייעס...  
בתגובה להודעה מספר 72
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב
חבר מתאריך 2.4.12
12072 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:13   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. פאקינג כותל זה חדש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
צחקתי בקול.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin
חבר מתאריך 5.5.02
6667 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:14   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. אלוהים יודע (והוא כנראה באמת יודע :)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שאני חושב שכולם שווים לכולם (חוץ מאנשים שמעצבנים אותי).

בכל זאת, בכותל לא הייתי עושה בעיות. רוצים שאלך לעזרת נשים, לא הייתי הולך לעזרת גברים.

אנשים עצבניים במקומות האלו. זוכר שרציתי - כתייר בארצי - להיכנס למסגד הגדול בעכו מיד אחרי תפילה, ומישהו כמעט התפלץ ו״הציע״ לי בתוקף לעוף משם. עפתי.


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt
חבר מתאריך 2.4.12
56114 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:26   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. הסדרן ציין אמת פשוטה וגמורה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ואני כמעט משוכנע שמדובר בפרובוקציה מתוכננת...

בכלל, כללי המקום לא צריכים להיות קשורים "להרגשה" של אותו טראנסג'נדר.. מה ז"א "אני מרגיש שמקומי בעזרת הגברים"? ואם אני ארגיש שמקומי בעזרת הנשים? יש כללים למקום הזה וצריך לכבד אותם...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חדש בערך
חבר מתאריך 18.7.17
11218 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:28   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. נו מה הסקופ פה ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל ילד יודע שצד אחד זה לגברים, וצד אחד לנשים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלכה ברורה
חבר מתאריך 6.2.19
43 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:30   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. לפי ההלכה היא אשה לכל דבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ומשכך, הסדרן צריך להכניס אותה לעזרת נשים.

המין אינו משתנה אם חובשים כיפה או מתלבשים כזכר.

כל בר דעת מבין שלבית הכנסת לא נכנסות נשים באמצע התפילה, וכל סדרן רשאי לאכוף את זה, קל וחומר בכותל שהוא המקום הקדוש ביותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית
חבר מתאריך 31.10.13
18927 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:34   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. ''כל בר דעת מבין שלבית הכנסת לא נכנסות נשים באמצע התפילה''  
בתגובה להודעה מספר 86
 
  
אני מקווה שאתה לא התכוונת למה שכתבת

אבל לא מצפה להרבה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלכה ברורה
חבר מתאריך 6.2.19
43 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:31   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  180. אחזור שוב: לבית הכנסת היהודי לא נכנסות נשים. יש מקום עבורן בעזרת נשים  
בתגובה להודעה מספר 90
 
  
אמנם יש יהודים כאלה שהם גויים גמורים לכל דבר, והקשר היחיד שלהם ליהדות הוא שהאמא שלהם יהודיה, ואצלם אכן נהוג שנשים וגברים יושבים יחד בבית הכנסת.

אבל ביהדות אין מושג כזה. גם בבית המקדש היתה עזרת נשים. היות ואנחנו יהודים, והמדינה הזאת היא מדינה יהודית, מטבע הדברים גם מקום קדוש כמו הכותל מתנהל בצורה יהודית לפי חוקי היהדות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:35   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. לא בטוח שתשובה כזו תגשים את מטרת ההפרדה בין גברים לנשים  
בתגובה להודעה מספר 86
 
  
https://rotter.net/forum/scoops1/558679.shtml#78            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארנון
חבר מתאריך 26.3.17
291 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    16:37   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. לא בטוח שחשבת עד הסוף  
בתגובה להודעה מספר 91
 
  
מטרת ההפרדה כפי שכתבת היא שלא יבואו לידי קלות ראש.
אז נכון שלאותה סוטה תהיה יותר קלות ראש אם היא תיכנס לעזרת נשים, אבל לגבי שאר המתפללים - היא אישה בעזרת גברים. אז איפה יש יותר קלות ראש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:01   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  123. נמחיש: דנה אינטרנשיונל. איפה יהיה בסה״כ יותר קלות ראש-  
בתגובה להודעה מספר 117
 
  
אם היא תהיה בעזרת גברים (המין הביולוגי שלה) - שאז כל הגברים יראו לנגד עיניהם אשה המתפללת עימם
או אם היא תהיה בעזרת נשים - שאז כל הנשים יתייחסו אליה כאל עוד אשה בהמון
?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון
חבר מתאריך 2.9.07
40831 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:03   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  124. שיעשו עוד כותל כמו שעשו לרפורמים  
בתגובה להודעה מספר 123
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארנון
חבר מתאריך 26.3.17
291 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:18   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  131. לא מכיר. הוא נראה כמו אישה?  
בתגובה להודעה מספר 123
 
  
אז אתה מציע שנלך לפי המראה?
חשבתי שהצעת שנלך לפי "המין הפסיכולוגי" שלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    17:26   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  134. זו שזכתה באירווזיון בעבר... היתה ירון כהן, עברה ניתוח לשינוי מין. נראית לגמרי כמו אשה  
בתגובה להודעה מספר 131
 
  
אתה יכול לגגל עליה ולהתרשם.

אני לא מציע - אלא באמת שואל; אבל ביסוד שאלתי באמת היתה הנחה שהלבוש יהיה תואם בדרך כלל את המין הפסיכולוגי וההיפך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארנון
חבר מתאריך 26.3.17
291 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    18:44   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  184. אללה איסטור  
בתגובה להודעה מספר 134
 
  
הוא באמת נראה כמו אישה.
אחד כזה באמת יכול להיכנס בעזרת נשים ואף אחד לא יאמר לו כלום, אם לא יחפש פרובוקציות.

זה לא המקרה הנדון כאן באשכול. לפי התמונה בראש האשכול זו אישה, אמנם מכוערת להפליא אבל עדיין נראית כמו אישה, ולכן הסדרן הפנה אותה לעזרת נשים. אבל היא מחפשת לעשות פרובוקציות ושיכירו ב"מין הפסיכולוגי" שלה, גם במחיר רמיסת הסדרים בכותל. שתלך לעזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני
חבר מתאריך 1.1.13
40662 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    19:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  191. פרובוקציות - זה משהו אחר. ברור.  
בתגובה להודעה מספר 184
 
  
ובמצב ההפוך של אשה שעברה ניתוח והפכה לגבר? אותו הגיון?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית
חבר מתאריך 31.10.13
18927 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:33   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. לא הבנתי מה הוא רוצה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שהיה מתלבש כמו מה שהוא חושב, ואף אחד לא היה אומר מילה

מן הסתם, הוא יכול להיכנס לאיזו עזרה שהוא רוצה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor
חבר מתאריך 30.11.03
18441 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:38   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. ח ח ח ... תגלית בטל''ה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עוד מעט יעשו תגלית חייזרים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
1229 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. אלוהים יודע מה את/אתה מחיצה לא תשנה זאת. על מי הפוזות.... של נעלייך!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מקום קדוש. דורש כבוד לעצמך ולא נותן לאלוהים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טומי לפיד
חבר מתאריך 4.4.12
1594 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:42   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. חולי נפש. רפואה שלימה במהרה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הגזימו עם ההתעסקות בהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון
חבר מתאריך 2.9.07
40831 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:47   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. לאן ישלח הסדרן טומטום או אנדרוגנוס?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
''יש רק שני מינים, זכרים פה - נשים שם''            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית
חבר מתאריך 31.10.13
18927 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:53   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. הם לא ישאלו שאלות והסדרן לא ישלח אותם  
בתגובה להודעה מספר 101