גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #558680 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 558680        
Tornado
חבר מתאריך 10.8.17
9694 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:26   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

השוחד בחברת החשמל: השופט לשעבר דן כהן ושני עדי המדינה ישיבו למעלה מ-11 מיליון שקל  

 
  
כך עולה מהסכמי פשרה שאושרו ואליהם הגיעה החברה עם הדירקטור לשעבר, שהודה בקבלת שוחד של 1.1 מיליון יורו, וכן עם המשחדים שקיבלו מהתאגיד הגרמני 13.5 מיליון יורו למטרה זו: מנכ"ל סימנס לשעבר, אורן אהרונסון, ואיש הקש שלמה דניאל. התביעה נגד 5 בכירים לשעבר שהודו בקבלת שוחד תמשך

תומר גנון וליאור גוטמן12:1419.06.19

פרשת השוחד שישלמה סימנס לחברת החשמל: השופט לשעבר דן כהן שהורשע בקבלת שוחד בעת שכיהן כדירקטור בחברה, ושני עדי המדינה, מנכ"ל סימנס ישראל לשעבר אורן אהרונסון ואיש הקש שלמה דניאל, ישלמו למעלה מ-11 מיליון שקל במסגרת הסדר פשרה בתביעה שהגישה נגדם החברה. כך נודע ל"כלכליסט".


על פי ההסכמים, שהושגו בהליך גישור בפני השופטת בדימוס הלה גרסטל, ואושרו היום (ד') על ידי השופט עוז ניר נאוי, אהרונסון ישלם 9 מיליון שקל, דניאל 2 מיליון שקל וסכום הפשרה עם כהן, לבקשת הצדדים, יישאר חסוי. ההסדר כפוף לאישור בית המשפט. במידה והשניים לא ישיבו את הכספים במועד שנקבע, כך נקבע בהסדר, הסכומים צפויים להיות מוכפלים. כך בפסק הדין שינתן, אם תאושר הפשרה, יכתב כי אהרונסון ישיב 18 מיליון שקל, ודניאל 4 מיליון שקל, אולם הסכומים יקוזזו בחצי אם הם ישולמו במועד שיקבע.


במקביל, כך הודיעה סימנס שתובעת בעצמה את אהרונסון, היא הגיע איתו להסדר. ההסדר יכלול השבת חלק מהכספים שקיבל ממנה למטרת תשלומי השוחד ונותרו אצלו. הסכום שישיב אהרונסון טרם ידוע.

את שלמה דניאל ייצג עו"ד עמינדב בלוזר ואת אהרונסון ייצג עו"ד רובי בכר.

את התביעה על סך 13.5 מיליון יורו (כ-54 מיליון שקל) הגישה חברת החשמל לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד נגד 8 מעורבים – 6 בכירים בעבר שהורשעו בקבלת השוחד מסימנס בתמורה להטיית מכרזים מידע ושני עדי המדינה – בדרישה לקבל את הכספים לקופתה. טענתה המרכזית של החברה, באמצעות עו"ד יעקב שרביט ממשרד הרצוג פוקס נאמן, הייתה שמדובר בתשלומים לא חוקיים שקיבלו העובדים ועל כן הכספים צריכים לחזור לקופתה.


מדובר מלבד כהן בדוד קון, לשעבר המשנה למנכ"ל החברה, יו"ר ועדת מכרזים וסמנכ"ל ייצור והולכה; יעקב (יאשה) חאין (לשעבר המשנה למנכ"ל החברה, וסגן מנהל אגף הייצור בתקופה הרלוונטית); חיים בר-נר (לשעבר סגן מנהל אגף לתכנון הנדסי ומנהל מחלקה); יונה שוויצר (מנהל אגף התכנון ההנדסי לשעבר); צבי אייל (מנהל מחלקה באגף התכנון לשעבר). הוטלו עונשי מאסר בפועל שנעים בין 45 חודשים ל-28 חודשים, וכן קנסות וחילוט שנעו בין 1.7 מיליון שקל ל-200 אלף שקל. תביעת חברת החשמל נגדם תמשך.


כהן טען: סימנס העסיקה אותי כלוביסט

כהן אומנם הודה בהליך הפלילי שקיבל 1.1 מיליון יורו, אולם בפועל קביל מסימנס סכום גבוה יותר – 4 מיליון דולר. במסגרת ההליך הפלילי נגזר עליו עונש של 6 שנות מאסר, מתוכם הוא ריצה 4 בפועל, והוא שילם קנס של 10 מיליון שקל.


בכתב ההגנה שהגיש כהן בתביעה האזרחית הוא ביקש לדחות את תביעת חברת החשמל.

"תשלומים אלה שולמו לכהן הן בגין שירותים אותם העניק לסימנס ביחס לפרויקטים שונים אותם ביקשה ליזום ללא כל קשר שהוא לחברת החשמל", נטען בכתב ההגנה, "והן בשל העובדה כי סימנס ואהרונסון האמינו כי בשל עברו כדירקטור רב שנים, היכרות וניסיון בחברת החשמל, יוכל לסייע כדין בידי סימנס כשתדלן (לוביסט) בקשריה והתקשרויותיה עם חברת החשמל, והכל לאחר סיום כהונתו כדירקטור".

כתב ההגנה מפרט את השירותים השונים לכאורה שנתן כהן לסימנס: "סיוע ביזום הקמת תחנת כח פרטית בישראל בבעלות סימנס ואחרים; איתור ויזום פרויקטים הנדסיים בתחום האנרגיה ובתחומים נוספים במזרח התיכון (מחוץ לתחומי מדינת ישראל); ומכירת טורבינות לתחנות כח בינוניות במזרח התיכון (מחוץ לתחומי מדינת ישראל)".

לטענת כהן: "שירותי היזום האמורים היו נוספים לשירותי השתדלנות (lobbying) אותם העניק והיה אמור הנתבע להעניק לסימנס מכח כישוריו וקשריו עם חברת החשמל ועם גורמים אחרים במשק הישראלי. השירותים האמורים הוענקו כמובן על ידי הנתבע לסימנס בפועל ולא 'על הנייר'".

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3764586,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מחכה ליום שבו מי שהחליט לוותר לערבים על חובות של מילארדים ישיב את חובו. סתם עוד אחד 19.06.19 14:32 1
  11 מיליון שקל שהושקעו לפני 6 שנים נגד הזרם 19.06.19 14:36 2
  שופטים מושחתים. הוא משלם רק כי תפסו אותו, לא בגלל שהוא גנב צוק איתן 19.06.19 14:45 3
  התכשיט הזה קשור בקשרי משפחה לאהרון ברק אלף בית 19.06.19 15:28 4

   
   
סתם עוד אחד
חבר מתאריך 30.4.12
12497 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:32   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מחכה ליום שבו מי שהחליט לוותר לערבים על חובות של מילארדים ישיב את חובו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הבחירות חלפו עברו - מחפש חתימה חדשה.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם
חבר מתאריך 8.7.18
1461 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:36   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. 11 מיליון שקל שהושקעו לפני 6 שנים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הרוויחו כמה מאות אלפי שקלים....
שיחזיר גם את זה! גנבים!
בשם אלפי משפחות ישראליות קשות יום שניתקו אותן מהחשמל
פשע בל יכופר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צוק איתן
חבר מתאריך 17.7.14
7703 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    14:45   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שופטים מושחתים. הוא משלם רק כי תפסו אותו, לא בגלל שהוא גנב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הסכם פשרה נדיב אצל שופט אחר....

עושים אחד לשני נעים בגב.


אח"כ מתפלאים מדוע אין אמון.
מדוע לא הלכו איתו על רף הענישה והפסיקה הגבוה ביותר ללא שום חמלה, למשל כמו שהחמירו עם אולמרט או דרעי או כל נבחר ציבור אחר.
מדוע דם שופטים כחול יותר מדם נבחרי ציבור אחרים שסרחו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלף בית
חבר מתאריך 11.5.18
5925 הודעות
יום רביעי ט''ז בסיון תשע''ט    15:28   19.06.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. התכשיט הזה קשור בקשרי משפחה לאהרון ברק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
דן כהן נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון גאולה. שירת בצה"ל בחיל התותחנים.

למד משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ולאחר מכן התמחה אצל נשיא בית המשפט העליון, יואל זוסמן. לאחר ההתמחות עסק בעריכת דין במשרד פרטי. בשנת 1978מונה, ביוזמתו של זוסמן, לשופט בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, מינוי זה היה בהיותו בן 36, והוא הפך לשופט בית המשפט המחוזי הצעיר בישראל.
ב-1981 הועמד לדין משמעתי, לאחר שבמהלך דיון משפטי באולמו השמיע הערה, שלא פורסמה, ביחס לבית המשפט העליון. בית הדין המשמעתי לא קבע סנקציה על התבטאותו של כהן, אך נשיא בית המשפט העליון, משה לנדוי, ושר המשפטים, משה נסים, החליטו על העברתו מבאר שבע לבית המשפט בנצרת, ובעקבות זאת פרש כהן מכס השיפוט.

כהן פתח בתל אביב משרד עורכי דין עם שותפים אחדים. כעבור שנתיים נעצר יחד שותפו, עו"ד יוסי ירושלמי בחשד להעלמת הכנסות, והפרשה הסתיימה בעסקת כופר. בהמשך פתח כהן משרד חדש, עם עו"ד מיכאל שפיגלמן. לימד בפקולטה למשפטים ובבית הספר למינהל עסקים שלאוניברסיטת תל אביב. ב-1999 התמזג משרדו עם משרדם של יורם זמיר ואבנר ברק. בתו היחידה של כהן, אורנית, הייתה נשואה לאבנר ברק, בנו של נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק.

ב-1991 מינה אותו שר האנרגיה והתשתית, יובל נאמן, לדירקטור בחברת החשמל. ב-1993 מונה גם ליו"ר ועדת הנכסים של החברה. במסגרת תפקידו זה פעל לאישורן של עסקאות רכש במאות מיליוני שקלים, ובהן רכישת טורבינות גז מחברת "סימנס" ורכישת קרקע מצפון לתחנת הכוח אשכול באשדוד מחברת "רוגוזין". באביב 2001 פרש כהן מתפקידו בחברת החשמל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות