גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #562370 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 562370        
Goldfinger
חבר מתאריך 21.5.19
387 הודעות
יום ראשון ד' בתמוז תשע''ט    14:48   07.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חרף העדויות החדשות, בפרקליטות לא מתכוונים לפתוח מחדש את תיק אייל גולן  

https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.7452977?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=rss&utm_campaign=mivzakimnet

בפרקליטות לא מתכוונים לעת עתה לפתוח מחדש את תיק החקירה נגד אייל גולן, זאת על אף עדויות חדשות של מעריצות של הזמר שנחשפו בתחקיר של גיא מרוז ואורלי וילנאי. בפרקליטות סבורים שבהיעדר ראיה פיזית חדשה - כמו סרטונים, מסרונים או תמונות - יהיה קשה להוכיח את החשדות נגד גולן. מהעדויות החדשות עולה לכאורה חשד לעבירה "הבאת אדם לידי מעשה זנות", שבגינה גולן כלל לא נחקר.

בראיון הטלוויזיוני שערכו אורלי וגיא, סיפרו שלוש מעריצות של גולן שהסתירו מידע מהמשטרה בעת חקירתן לפני שש שנים, ולא סיפרו על עומק הניצול מצדו ומצד אנשיו, על שימוש בסמים ועל טובות הנאה שקיבלו בתמורה לשירותי המין שסיפקו לכאורה. שלוש הצעירות, ט', נ' ו-כ' סיפרו כי גולן ביקש מהן "לפנק" את חבריו, ובהם את נגניו בלהקה, בכמה הזדמנויות שונות, וזאת לכאורה בתמורה לקרבה אליו. אחת הנשים, ט', אמרה בראיון ששודר בשבוע שעבר כי אם המשטרה תפתח מחדש את התיק, היא תשתף פעולה עם החקירה ותמסור את כל מה שידוע לה, אולם בשלב זה נראה כי הפרקליטות לא מתכוונת לזמן אותה ולגבות ממנה גרסה חדשה.

בראיון לאורלי וגיא סיפרה הפרקליטה שטיפלה בתיק, לבנת מלמד, כי הפרסום של גיא פלג על החקירה שנפתחה בשלב כה ראשוני אפשר למעורבים להתכונן היטב לחקירה ולהעלים ראיות. "בשנייה שהתחלנו לקבל חומר עם בשר, דקות אחרי, זה דלף החוצה וזה הרס כל סיכוי", אמרה מלמד בראיון. אלא שבתחקיר נחשפה התנהלות לא מקצועית של המשטרה, שהתמהמה בביצוע פעולות חקירה בסיסיות. מלמד סיפרה כי כשהגיעו לחשודים גילו ש"הודעות נמחקו וסרטונים נעלמו". לדבריה, אחת העדות בפרשה סיפרה כיצד גולן סיפר לה שצילם את האקט המיני וביקש לשלוח אותו למנהלו האישי, בני פרץ.

גולן נחקר לראשונה ב-20 בנובמבר 2013, כשבוע לאחר שפורסמה החקירה בעניינו. החשדות נגדו היו בעילה אסורה בהסכמה, הדחת קטין לשימוש בסמים, מתן תשלום לקטין תמורה ליחסי מין ושימוש בסמים בנוכחות הקטינים. הוא לא נחקר כאמור בגין "הבאת אדם לידי מעשה זנות", עבירה שבה הורשע אביו של גולן, דני ביטון. התיק נגד גולן נגנז מחוסר ראיות מספיקות ב-2014. הפרקליטות החליטה לסגור את התיק גם נגד אנשיו של גולן, וביניהם נהגו האישי. על מעורבותו של מנהלו האישי בני פרץ הוטל צו איסור פרסום.

במסגרת הפרשה נגבו עדויות משש עדות. על סמך עדויותיהן של השלוש שהתראיינו בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ביטון, והוא היחיד שהועמד לדין במסגרת הפרשה. באפריל 2015 הורשע ביטון במסגרת הסדר טיעון ונשלח לשנתיים מאסר בפועל. גולן טען בראיונות שונים כי לא היה לו קשר לדברים ומאז שנחשפה הפרשה ניתק מגע עם אביו.

מלמד סיפרה עוד כי שלוש נערות שהעידו נגד גולן חזרו בהן לאחר מתן העדות ולאחר שקיימו שיחות עם עורכי דין. אחת מהן היא ע', שעדותה במשטרה נחשפה. "כל מה שסיפרתי על אייל לא נכון", אמרה, "לא שכבתי איתו, לא קיבלתי ממנו כסף, לא טיילתי איתו בקניון". עוד סיפרה: "לא עישנתי איתו סמים ולא קיבלתי ממנו סמים. הדבר היחיד שכן נכון הוא שפעם אחת הייתי בבית שלו, והוא אמר לי 'אני יודע מה את רוצה' ולקח אותי לבית של השכן שלו, הוריד את המכנס ואני עשיתי לו את מה שעשיתי לו על הספה".

על פי גולן ואנשיו, ע' היא אחת מעדות השקר במשטרה שביקשה להפליל את גולן אך מהתחקיר עולה כי ע', לפחות על סמך שיחה טלפונית שערכה עימה וילנאי, נותרה בקשר עם גולן. אביה של עדה אחרת, כ', שיוצגה על ידי עורכי דין מובילים ונסוגה בה מעדותה הראשונית, הצהיר כי לא מימן בעצמו את שכרם של עורכי הדין והסוגיה לא נחקרה במשטרה.

אייל גולן מסר בתגובה לתחקיר: "אני דוחה את הרצון של אורלי וגיא להיכנס לחיי הפרטיים. חיי הפרטיים הם כלשונם, פרטיים. והם רק שלי. לצערי התוכנית ניסתה לקיים 'חקירה פרטית' על אירוע שקרה לפני כשבע שנים באופן שלא נעשה מעולם בתקשורת הישראלית, ואשר למעשה סותר את החלטת הפרקליטות והמשטרה, שסגרו את התיק בתוך שלושה חודשים בלבד. חשוב לציין כי פעלתי, אני פועל ואפעל תמיד רק על פי החוק. אני דוחה בשאט נפש כל ניסיון לרמוז כאילו ניסיתי למחוק או לטשטש דברים כאלה או אחרים. ההפך הוא הנכון. שיתפתי פעולה עם הרשויות באופן מלא ובכל דרך אפשרית".

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא הבנתי מה העדויות החדשות? אלי הסיני 07.07.19 14:50 1
  אם נגיד מו''ל של אחד העיתונים בארץ נתפס בהתנהגות פרועה זה עניין לפרקליטות? ישראל_ק 07.07.19 14:53 2

אלי הסיני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.11.16
996 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בתמוז תשע''ט    14:50   07.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא הבנתי מה העדויות החדשות?  
בתגובה להודעה מספר 0

התנהג בצורה מגעילה זה כן אבל האם משהו היה לא בהסכמה? האם מישהי מהבנות התלוננה על אונס?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ישראל_ק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.15
21595 הודעות, 99 מדרגים, 197 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ד' בתמוז תשע''ט    14:53   07.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אם נגיד מו''ל של אחד העיתונים בארץ נתפס בהתנהגות פרועה זה עניין לפרקליטות?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות