גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #563434 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 563434        
מאן דהוא
חבר מתאריך 18.5.15
929 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    06:28   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הצד השני של המטבע: רק מעטים מזהירים מפני הסכנה שליברה מביא עימו  

 
  
הכותרות בישרו בהתלהבות על ליברה, המטבע הווירטואלי שמקדמת פייסבוק, הבעיה היא שמדובר בצעד מתוחכם של ענקית הטכנולוגיה, שיעמיק עוד יותר את שליטתה בחיינו

אם לא נזעק עכשיו, נשלם ביוקר:
הבנק המרכזי של יפן בוחן את הרעיון של פייסבוק, מטבע בטכנולוגיית קריפטו, ליברה, המבקש להשתלט על העולם. הבנק היפני מוצא זוויות מפחידות שאולי אחרים לא רואים. אפילו שכבר היו שהעלו תהיות לגבי המיזם השאפתני של אימפריית ההשתלטויות המסחרית העולמית, החובקת גם את וואטסאפ ואינסטגרם, שכמעט כל אחד מאיתנו, אם לא כולנו, משועבדים להם יומם ולילה.

בשנת 2012 חצה מספר המשתמשים בפייסבוק את המיליארד נפש, ברבע הראשון של השנה היו פעילים בפייסבוק על בסיס חודשי כ־2.38 מיליארד משתמשים, וזאת כאשר אוכלוסיית העולם מסתכמת ב־7.53 מיליארד נפש. בשנת 2012 אינסטגרם, שצברה פופולריות, נרכשה על ידי פייסבוק. במאי השנה מספר המשתמשים באינסטגרם הגיע למיליארד בני אדם. ומכיוון שאף לא רגולטור אחד חשב שצריך לעצור את תמנון הפייסבוק, אין פלא שתאבונו גובר וכעת הוא מנסה לייצר מטבע עולמי.

הבנק היפני טוען כי למרות שהמטבע המוכרז יהיה מגובה במטבעות רגילים ואג"ח ממשלתי של מדינות בעולם, יהיה קשה מאוד לרסן אותו באסדרה כלשהי והוא יביא לסיכון במערכת הפיננסית. זה יהיה כסף וירטואלי לחלוטין, שונה לחלוטין מכל צורה של תשלום דיגיטלי, מציין הבנק היפני.

העובדה שפייסבוק החליטה לתת למטבע גיבוי של מספר מטבעות קיימים, נועדה למנוע פיקוח או אסדרה של המטבע, טוענים עוד היפנים, שממש פוחדים מפלישה של המטבע אליהם. בטוקיו חוששים שאם פייסבוק תמיר את הליברה ליפנים בכסף שתאסוף מהאוכלוסייה היפנית ומבתי עסק מקומיים, היא תעשה שימוש בהון שצברה בכדי לרכוש אג"ח ממשלתי יפני. רכישות כאלו בקנה מידה רחב עלולות להעלות את מחיר האג"ח בשיעור משמעותי ולהפחית את הריבית במשק היפני, שגם כך היא אפסית, מה שיזעזע את המערכות הפיננסיות בארץ השמש העולה.רגולציה עכשיו

יפן אינה המדינה היחידה המודאגת מהמטבע החדש והחמקמק. בבזל, שוויץ, ממוקם הבנק הבינלאומי לסילוקין, the Bank for International Settlements. מדובר במעין בנק־על עולמי, הקובע רגולציה בנקאית לכל העולם ושעל פיו נוהגת מערכת הבנקאות העולמית. הבנק מזהיר כי יש לתאם עמדות מול הליברה, בשל הסיכונים הטכנולוגיים הטמונים במטבע החדש, למרות שהבנק אינו רואה סכנה מיידית להצטמקות המערכת הבנקאית המסורתית. לפי הבנק, שילוב של איסוף נתוני עומק על מיליארדי בני אדם, יחד עם פעילות המטבע, עלולים לשבש מערכות פיננסיות.

צרפת כבר הודיעה כי היא מקימה גוף לתיאום שיסתמך על שבע המדינות החזקות בעולם, 7G, כדי לבחון יחדיו את המטבע המאיים. הצרפתים מאוד חוששים כי המטבע החדש יאפשר הלבנת הון, ולכן פועלים ליצירת רגולציה בסוגיה. שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר לא מסתפק בכך. הוא חושש כי המטבע יחליף מטבעות של אומות מסביב לעולם ולכן סבור שאסור לליברה להתקיים.

גם הבנק שיושב בבזל טוען כי שבע המדינות החזקות והגדולות בעולם או ארגון עשרים המדינות, G20, חייבים לבחון ולהכין עצמם מול הליברה. הבעיה היא שפרט לצרפת, רוב המדינות, כולל ארה"ב, מגמגמות מול הליברה. אף אחת אינה רוצה להצטייר כמתנגדת לקידמה הטכנולוגית, וכל אחת מחכה שאחרת היא שתטען שהמלך עירום - או יותר מדויק במקרה זה, מסוכן - ותוציא את הערמונים מהאש.

כולם זוכרים את פעילותה הלא חוקית של פייסבוק במערכות בחירות. למשל, האפשרות שנתנה לקיימברידג' אנליטיקה הבריטית לכרות נתונים ושמות מהרשת החברתית לטובת מניפולציות בבחירות האחרונות לנשיאות בארה"ב. מתברר כי גם חברות אחרות הורשו לכרות נתונים אישיים של פרטים ממאגרה של פייסבוק. זאת כמובן ללא ידיעת המשתמשים התמימים ברשת החברתית הגדולה בעולם.

פייסבוק מצידה עונה לביקורת על המטבע ואומרת כי הקימה ארגון משפטי חדש בשם קליברה, שיהיה קונצרן עצמאי וקונסורציום עצמאי, איגוד הליברה, שיהיה אחראי לפיתוח ולניהול המטבע. המטבע החדש יאפשר, לפי פייסבוק, העברות מהירות של כסף, ליברה המגובה באג"ח עולמי, בכל העולם. נגיד הבנק של אנגליה מארק קרני אומר כי הבנק בראשותו מתייחס בראש פתוח למטבע החדש, אך לא עם דלת פתוחה. בניגוד למה שקרה במדינות, שקודם נתנו לפייסבוק ולרשתות אחרות להשתלט על העולם ורק אחר כך התעוררו והחלו להגביל את צעדיהן, הפעם דרושה לטענתו קודם כל רגולציה ואסדרה - לפני שיאפשרו לליברה לפעול.
לדברי קרני, חובת הבנק המרכזי היא בראש ובראשונה לנתיניו. עליו להגן על הצרכנים, למנוע הלבנת הון ולהגן על נתוני הפרט. עוד אומר הנגיד האנגלי כי אם מפתחים מטבע כמו ליברה, הפלטפורמה צריכה להיות בקוד פתוח, שיאפשר גם למתחרים להיכנס לתחום באותם תנאים. מובן שהשלטונות ייאלצו לבחון את השפעת המטבע החדש על היציבות הפיננסית והמדיניות המוניטרית, מציין עוד קרני.שאלת המיסוי

מעניין שלפי שעה אף אחד לא שאל - משום שכמו בגן היפני, לא רואים את התמונה במלואה - למי המערכת החדשה תשלם מסים. כבר היום אירופה מתמהמהת מול פייסבוק בסוגיה. לרשת החברתית היו בשנת 2018 הכנסות בסך 55.8 מיליארד דולר, הוצאות מחקר ופיתוח בסך 10.3 מיליארד דולר ורווח תפעולי של 24.9 מיליארד דולר. אולם, היא שילמה מסים בגובה 3.25 מיליארד דולר בלבד. בדיחה. בעיקר כשמדובר בחברה עם שווי שוק המגיע לכ־560 מיליארד דולר.
צרפת, שנמאס לה לחכות למסים שפייסבוק אינה משלמת כראוי לדעתה, כבר הודיעה כי תטיל מס חברות, ללא קשר למושבה של ההנהלה ומעשיה. פריז לא תאפשר למשוך הכנסות מצרכנים צרפתים ולשלם מעט מסים במקומות אחרים בעולם, שם פייסבוק מצאה מקלט מס. שאר המדינות, כולל ישראל, מגמגמות, פוחדות מענק הטכנולוגיה, המאיים לבלוע את העולם.
יו"ר הבנק הפדרלי האמריקאי, הפד, ג'רום פאוול, אומר כי הרעיון של הליברה עודנו בחיתוליו. אנשי פייסבוק נפגשו עם הנהלת הפד ודנו עמה על הרעיון, שנבחן על ידי הבנק. לפי פאוול, נכון שיש יתרונות למטבע הווירטואלי ליברה, אך יש גם סיכונים. בכל מקרה, להערכתו תהיה רגולציה בינלאומית של המטבע וארה"ב תתרום את חלקה. עוד אמר כי צריך לזכור כי פרט להעברת כסף יש לאפליקציה שימושים רבים אחרים. בקיצור, שוב גמגום, והפעם מצד ראש הבנק הכי חשוב בתבל. הנהלת פייסבוק נפגשה גם עם הנהלת הבנק הבינלאומי בבזל בכדי לרכך התנגדות. אולם, נציג הבנק אמר כי אינו יודע יותר ממה שפייסבוק פרסמה בהודעתה לתקשורת.
ולמי שעדיין לא ירד לסוף דעתנו, נסביר את מה שנסתר, כמו בגן היפני. בעזרת הליברה תוכל פייסבוק ללמוד עוד יותר על התנהגות מיליארדי בני אדם בעולם, על העדפות הלקוחות וכמובן על יכולותיו ומגבלותיו הפיננסיות של כל אדם או ארגון. כבר היום פייסבוק עושה שימוש ציני במידע שהיא אוספת עלינו ועל העדפותינו, בכדי שניירט פרסומות ומודעות המתאימות לנו. מחר, באמצעות הליברה, פייסבוק תשלים את ההשתלטות על חיינו - כשגם תרוקן את כיסנו. כבר לא תצטרכו חשבון בנק. האח הגדול ידאג לרושש אתכם בהדרגה.
כמות המידע שתהיה למערכת איגוד הליברה תהיה עצומה. אומנם ישנן המון חברות בתחום הפינטק, מערכות פיננסיות מבוססות טכנולוגיה, אבל לאף אחת אין את היקף המידע העצום והאינסופי שיש לפייסבוק, שאפילו לממשלות אין על אזרחיהן. כולם חשופים לגמרי וחסרי הגנה מול פייסבוק.

עם ליברה, פתאום כל נושא המלחמה בהון השחור והקמת גופים למניעת הלבנת הון ייראו מגוחכים. לממשלות לא תהיה אפשרות למנוע הלבנת הון או העברות כספים בינלאומיות באלפיות השנייה מנוכל אחד לארגון פשע שני. והן גם לא יוכלו לגבות מסי אמת. כל אחד ילמד מפייסבוק להחנות את כספו הווירטואלי באיים שמעולם לא שמע עליהם קודם, איים של מקלטי מס, הזקוקים רק לקווי תקשורת לוויינית במהירות האור.
ואם אתם חושבים כי אתם חכמים ותוכלו למנוע חדירה לכיסכם, הנה דוגמה שמוכיחה שטעות בידכם. מתברר כי פייסבוק וגם eBay נתפסו על ידי רשות ההגבלים העסקיים בבריטניה, הדואגת לתחרות הוגנת בפרסום, לאחר שפרסמו "ביקורות מפוברקות", כאילו היו חוות דעת של צרכנים מהקהל הרחב. הרגולטור הבריטי דרש בסוף החודש שעבר משתי החברות לעבור במסרק על אתריהם ולעקור מהשורש את הביקורות האלה. פייסבוק אמרה כי הסירה את המודעות המציעות ביקורות מפוברקות. השאלה המדאיגה היא, מדוע הייתה צריכה הרשת החברתית בכלל לקבל הערה מהרגולטור הבריטי כדי לעשות זאת.
צדיקים בסדוםובכל זאת, יחד עם שר האוצר הצרפתי יש עוד כמה צדיקים בסדום, המתנגדים לרעיון הליברה. כך, יו"ר ועדת השירותים הפיננסיים בבית הנבחרים האמריקאי, מקסין ווטרס הדמוקרטית, הדורשת מפייסבוק להפסיק מיד את תוכנית הליברה - עד שהקונגרס ידון בסוגיה. מדובר בהקמת בנק ללא כל תהליך סדור, היא אומרת.
מחוקקים נוספים כמו פטריק מקהנרי הרפובליקאי ושרווד בראון הדמוקרט, יוצאים גם הם נגד התוכנית השאפתנית, ואומרים שהיא תפגע בפרטיות. פייסבוק בחוכמתה החליטה לשתף פעולה עם מספר חברות כדי לרכך הביקורת המוטחת בה. היא צירפה למיזם חברות כמו "מאסטרקארד", "אובר", "ויזה" ו"פיי פאל". כך, יותר חברות ישתתפו בחגיגה ומנקודת ראותה של פייסבוק - אולי הלחץ של הפוליטיקאים יפחת. כדי למנוע חסימה, פייסבוק מגבה את המטבע שלה לא רק בדולרים, אלא גם ביורו ובעוד מטבעות, מה שייאלץ בנקים מרכזיים בעולם לתאם עמדות.
אם המהלך של פייסבוק יצלח, הכוח עלול לעבור מבנקים מרכזיים של מדינות, שיש להם סדר יום ציבורי לטובת האזרחים, לידי חברות פרטיות, שהדבר האחרון שמעניין אותם זה איכות החיים של האזרחים. החברות האלה חושבות קודם כל על האינטרסים שלהן ועל הרווחים שלהן, ולהשגת מטרה זו כל האמצעים כשרים.

מהסקירה לעיל עולה בבירור שמדינות העולם טרם התעוררו. אולם, אם לא יושמע קול זעקה, בחצי הראשון של 2020 השליטה העולמית תעבור למדינת פייסבוק, שלה מיליארדי נתינים. מדובר במונופול דורסני, ללא תחרות של ממש. זוהי המעצמה הגדולה בתבל. ללא נושאות מטוסים, מטוסי קרב או צבא, רק טכנולוגיה מסממת, המכניסה מאות מיליארדי דולרים, בהם אפשר לקנות כמעט כל אחד. והתשלום יהיה במטבע ליברה העובר לסוחר, היישר מהארנק האלקטרוני שפייסבוק תספק חינם אין כסף.
פייסבוק "תקל" עליכם, כמובן. תוכלו להעביר כסף וירטואלי גם באמצעות ווטסאפ, בו עושה כל פרט שימוש 23 פעם ביממה בממוצע. 3 מיליון חברות עושות שימוש באפליקציה הזו לעסקיהם, וגם הן יהיו טרף. פייסבוק אינה אוהבת מתחרים, בלשון המעטה, וכעת גם הבנקים יהיו מתחרים שלה. נשאלת השאלה, מדוע אינה רוכשת בנקים, כפי שרכשה מתחרות אחרות. התשובה פשוטה: מדוע לשלם, אם אפשר להקים בנק עולמי חינם ללא הגבלות רגולטוריות?
רעיון העברת כספים בטכנולוגיה חדשה של קריפטוקארנסי, שימוש בבלוקצ'ין, אולי טוב. כפי שהיה בזמנו רעיון הדפסת כסף נייר במקום שימוש במטבע זהב ומתכת כסף, או הופעת כרטיסי האשראי. אולם, יהיה זה משגה גדול לאפשר לקונגלומרט פייסבוק להשתלט גם על התחום הפיננסי בחיינו. במקום לאפשר זאת צריך לפרק את פייסבוק לכמה חברות ולדרוש שתשלם מסים בכל נקודה בה היא פעילה. האמריקאים ידעו בשנת 1984 לפרק את ענקית התקשורת "בייל" לשבע חברות. כך ייעשה לפייסבוק - אם חפצים חיים אנחנו. כמה חבל שלא כולם רואים התמונה המלאה (של האיום) - כמו בגן ריואנג'י.

https://www.maariv.co.il/business/economic/international/Article-707841


רוכב אופניים: בחיאת אל תרכב בכביש מפותל ללא שוליים


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הליברה הוא המטבע של אנשי התולעת האפלים; חייבים לחכות לחלליות של אלסיום ולכוון את הלב לתדר yctc 12.07.19 06:56 1
  מדאיג מאוד אברהם 12.07.19 07:00 2
  הרגע הפד האמריקני הוציא הזהרה Another One 12.07.19 07:08 3
     תוכל לשים כאן לינק? זה מאוד מעניין yctc 12.07.19 09:40 8
  הסכנה היא לא במטבע עצמו אלא המהלכים הפיננסים שענקית כמן פייסבוק יכולה לבצע באמצעותו. A_G 12.07.19 07:37 4
  אחד הרעיונות המרכזיים של מטבעות קריפטו זה שהם מבוזרים ולא מרכזיים - ליברה בדיוק ההפך NightKnight 12.07.19 07:55 5
  אני לא מאמין ב'מטבעות' אינטרנטיות. ש-עצמון 12.07.19 08:45 6
     אבל אתה מאמין גדול בכסף פיזי LA-V 12.07.19 09:30 7
         בניירות מצויירים... חשדנית 12.07.19 11:48 13
  בעולם רגיל צוקרברג היה נכלא ומוצא להורג בניסיון הפיכה של כל הממשלות בעולם Snowden 12.07.19 09:47 9
  צוקרברג העז להתחרות עם הבנק הפדרלי על המטבעות הווירטואליים - הליברה שלו נגד הביטקויין של הפד... חשדנית 12.07.19 10:14 10
     אם טראמפ גם נגד הביטקוין וגם נגד הליברה זה אומר שהוא נגד הCIA והפד ופייסבוק במקביל? Snowden 12.07.19 11:56 14
         כן. חשדנית 13.07.19 10:20 17
  לאט לאט אני מתחיל להאמין שכל הסרטים האלו משנות ה-90 ש''חזו'' שהתאגידים מנהלים את העולם קופיקו 12.07.19 10:26 11
  תחשבו איך פייסבוק שולטת לנו בחיים Nisso92 12.07.19 10:30 12
  שוכחים לציין מי יפגע הכי קשה מהליברה קוד 12.07.19 14:27 15
  שכחו להזכיר דווקא את המתנגד מס׳ 1 של הליברה: הנשיא טראמפ אלמר 12.07.19 14:47 16

   
   
yctc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.11.12
984 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    06:56   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הליברה הוא המטבע של אנשי התולעת האפלים; חייבים לחכות לחלליות של אלסיום ולכוון את הלב לתדר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


Et in Arcadia Ego


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
9503 הודעות, 50 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:00   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מדאיג מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Another One
חבר מתאריך 9.10.15
373 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:08   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הרגע הפד האמריקני הוציא הזהרה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yctc
חבר מתאריך 27.11.12
984 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:40   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תוכל לשים כאן לינק? זה מאוד מעניין  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


Et in Arcadia Ego


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
29724 הודעות, 123 מדרגים, 201 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:37   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הסכנה היא לא במטבע עצמו אלא המהלכים הפיננסים שענקית כמן פייסבוק יכולה לבצע באמצעותו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NightKnight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.4.15
2615 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:55   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אחד הרעיונות המרכזיים של מטבעות קריפטו זה שהם מבוזרים ולא מרכזיים - ליברה בדיוק ההפך  
בתגובה להודעה מספר 0
 


עבודות פרך להורדת חיוך מפרצופם של רוצחים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
33585 הודעות, 167 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:45   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני לא מאמין ב'מטבעות' אינטרנטיות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"חיינו הממהרים וחיינו העוברים לאט. דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד".{י.עמיחי}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LA-V לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.17
8294 הודעות, 112 מדרגים, 210 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:30   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אבל אתה מאמין גדול בכסף פיזי  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
שהבנק בעצם מחזיק בקושי 10 אחוז מהיתרות שלו בפועל, ובמידה ויקרה משבר הסיכוי שתראה את הכסף שלך שווה לסיכוי לדייט עם נעמי קמפבל..


"עדיף לאהוב ולאבד מאשר לא לאהוב בכלל." - אלפרד טניסון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.11.18
3058 הודעות, 44 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    11:48   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בניירות מצויירים...  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowden לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.11
20072 הודעות, 83 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:47   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בעולם רגיל צוקרברג היה נכלא ומוצא להורג בניסיון הפיכה של כל הממשלות בעולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 

צוקרברג מתכנן למעשה לשלוט עלינו בצורה ישירה מבלי להיבחר לתפקיד ומבלי שיש איזה רגולציה כלפיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.11.18
3058 הודעות, 44 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:14   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. צוקרברג העז להתחרות עם הבנק הפדרלי על המטבעות הווירטואליים - הליברה שלו נגד הביטקויין של הפד...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.07.19 בשעה 11:14 בברכה, חשדנית
 
מעניין מי ינצח. כרגע יש בליץ ענק של הפד נגד הליברה וכל התקשורת משתפת אתו פעולה (כי התקשורת בידיים של בעלי הפד), כולל באשכול זה...חח
טראמפ הצהיר כרגע שאינו תומך במטבעות הווירטואליים כולל הליברה של פייסבוק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snowden לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.11
20072 הודעות, 83 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    11:56   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אם טראמפ גם נגד הביטקוין וגם נגד הליברה זה אומר שהוא נגד הCIA והפד ופייסבוק במקביל?  
בתגובה להודעה מספר 10
 

וואו ממש מלחמת עולם מתרחשת בטוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשדנית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.11.18
3058 הודעות, 44 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י' בתמוז תשע''ט    10:20   13.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כן.  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
2644 הודעות, 16 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:26   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לאט לאט אני מתחיל להאמין שכל הסרטים האלו משנות ה-90 ש''חזו'' שהתאגידים מנהלים את העולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 

באמת חזו


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Nisso92 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.15
7728 הודעות, 82 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:30   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תחשבו איך פייסבוק שולטת לנו בחיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פייסבוק
אינסטגרם
ווצאפ

חברה אחת שנהיית אימפריה דיקטטורית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוד
חבר מתאריך 3.1.16
394 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    14:27   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שוכחים לציין מי יפגע הכי קשה מהליברה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שוק החלפות המט"ח סוחר בטריליוני דולרים כל יום!!! זהו מקור הרווחים הבטוח ביותר בעולם, רווחים במיליארדים מידי יום שזורמים בעיקר לכיסי הבנקים וחברות האשראי.
אין פלא שהמרוויחים העיקריים מהמצב בו עושקים את האזרחים באופן נבזי ללא שום תמורה זועקים חמס כשיש פיתרון בדמות מטבע עולמי באופק. זה שפיסבוק לא תמימים ויש להם אינטרס מסחרי זה ברור. זה שהבנקים המרכזיים משחקים בנו כמו בפיונים על לוח שח, זה כבר צריך להבהיר לאזרחים תמימים שעל כל קניה במטבע זר משלמים "שוחד" לחלפני הכספים המושחתים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.16
3524 הודעות, 71 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    14:47   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. שכחו להזכיר דווקא את המתנגד מס׳ 1 של הליברה: הנשיא טראמפ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות