גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #563435 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 563435        
סיסו מהתברואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.19
2000 הודעות, 29 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    06:49   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

העליון ביטל פסק דין שהגביל את כוחן של ועדות הקבלה ביישובים קהילתיים  

 
  

במושב ציפורי ניסו למנוע מסטיב ביתן להתיישב במקום על ידי עיוות ממצאים, שמועות ושכירת בלש פרטי. העליון קיבל פשרה בין הצדדים ומחק את הקביעות העקרוניות של המחוזי


ביום ראשון האחרון אישרו שופטי בית המשפט העליון פשרה שנחתמה בין מושב ציפורי לבין סטיב ביתן, שקנה שם שטח לפני שש שנים אך נתקל בהתנגדות גורפת לקבלתו. לפי ההסכם, ביתן יתקבל כחבר מלא באגודה השיתופית — ויבוטל פסק דין של בית המשפט המחוזי בנצרת, אשר מתח לפני כשנתיים ביקורת קשה על התנהלות אנשי המושב בצפון הארץ. זו כללה, בין השאר, עיוות ממצאי מכון אבחון, הפצת שמועות לא מבוססות והפעלת חוקרים פרטיים, בניסיון להציג את ביתן באור שלילי ולהצדיק את ההתנגדות לו.

התנהלות המושב ממחישה את הסכנה הטמונה בכוח של מושבים וקיבוצים לחרוץ גורלות ולקבוע מי רשאי לגור איפה. וכך, לצד הביקורת הישירה על המושב שליד נצרת, תרם פסק הדין של בית המשפט המחוזי גם כמה היבטים עקרוניים: אין קשר בין חברות באגודה שיתופית להקצאת קרקע; ההחלטה בנושא צריכה להיות של המדינה ולא של גוף פרטי; ובוודאי שיש לפסול התנגדות אשר "התקבלה ממניעים זרים, בלתי עניינים ובלתי סבירים". אישור הפשרה בבית המשפט העליון ביטל קביעות אלה. לא מפתיע שאנשי ציפורי נאחזים בהחלטה כדי לטעון ש"ברגע שפסק הדין של המחוזי בטל אז הוא לא קיים, לא צריך לדבר עליו. אין טעם להיכנס לדברים האלה", כפי שאומר מזכיר המושב, אברהם מיכאלי. פסק הדין הוא בסך הכל "חוות דעת סובייקטיבית של אותו שופט", הוסיף יו"ר הוועד, משה סולרו.


ב–29 ביולי 2013 חתם ביתן, אז בן 53 מנצרת עילית, על הסכם עם אחד מאנשי ציפורי על קניית "נחלה מספר 7" בכניסה למושב. ההסכם כלל תנאי, לפיו ביתן צריך להתקבל לחברות באגודה. בהתאם לכך, החלו ביתן ואשתו (שהתגרשו מאז) בהליך הקבלה: הם מילאו שאלונים, עברו ראיון של ועדת הקליטה, והופנו למבדק במכון אבחון ידוע. למחרת החליטה ועדת הקליטה להמליץ לוועד היישוב לדחות את בקשת בני הזוג, בנימוק של "חוסר התאמה לקהילה". כעבור חודש קיבל הוועד את ההמלצה, ובנובמבר אותה שנה דחתה האסיפה הכללית של המושב, ברוב של 50 מתנגדים מול שני תומכים, את הערעור שהגיש ביתן.

ייתכן שחלק מההתנגדות נבע משמועות שהופצו אז, כי ביתן מתכנן להפעיל בשטח שקנה צימרים על בסיס שעתי. "בית זונות ביער ציפורי — עכשיו בשיפוץ, הפתיחה בקרוב", נכתב בפליירים שנתלו ברחבי המושב, "פתוח 24 שעות ביום ולכל מגזר. נוער ציפורי מחפשים עבודה? אנחנו נשלם כסף טוב ושעות נוחות". בדצמבר 2013 הגיש המושב תביעה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד העברת הזכויות לביתן. מאוחר יותר, ביטלו ביתן ואיש ציפורי שמכר לו את השטח את התנאי בדבר חברות באגודה.

לטענת המושב, "אופיו הייחודי" כמושב עובדים "טמון בקשר האישי בין החברים וחיי הקהילה במקום", ולכן התנאי לרכישת הזכויות בנחלה במושב הוא קבלה לחברות באגודה. טענה נוספת היתה שההחלטה לדחות את בקשת ביתן "התקבלה כדין, על יסוד שיקולים ענייניים". מנגד, ביתן טען כי ציפורי הפסיק להיות מושב עובדים כבר לפני שנים רבות, וכי השימוש במונח זה "נועד אך על מנת להחזיק באדמות מדינה, ולמיין את המבקשים להתגורר במושב", על מנת לשמר "מדיניות של קרטל קרקעות", וכי אין כל קשר בין מגורים ביישוב לבין חברות באגודה.

מושב ציפורי, אתמול. חברי ועדת הקליטה לא ביקשו את תגובתו ביתן לאף אחד משני "האישומים" חסרי הבסיסצילום: גיל אליהו
פסק הדין של בית המשפט המחוזי דחה כל אחת מטענות המושב: "הסמכות לקבוע את זהות המתיישבים אינה נתונה לו באופן בלעדי ומכריע, אם כי ניתנה לו הרשות להביע דעתו והסכמתו", כתב השופט טאהא, שמדגיש כי "כוח ההכרעה הסופי נותר בידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י)". לדבריו, "אין בסיס לטענת ציפורי כי העברת הזכויות מותנית בקבלה לחברות באגודה", והחלטה על העברת זכויות במקרקעי מדינה בין אזרחים "אינה מצויה בתחום הריבונות הפרטי של אגודה שיתופית פרטית", אלא זו של רמ"י — "ומחויבת לאמות מידה של סבירות, שקיפות, מנהל תקין, צדק חלוקתי ושוויון".


לאחר שהסדיר את העניין העקרוני, החליט השופט טאהא לבדוק גם את התנגדות ציפורי להעברת הזכויות לביתן. המכסה הורם. כך התברר כי בניגוד לטענת המושב בדבר "אי התאמה לחיי קהילה", מכון האבחון קבע כי רמת ההתאמה של ביתן היא בינונית (דרגה שלוש מתוך חמש אפשריות), וכי ציפורי דווקא קלט בעבר מועמדים באותה רמה.

חוות הדעת האמיתית של מכון האבחון התגלתה רק בדיעבד, במסגרת ההליך המשפטי. במשך חודשים ארוכים סירבו בציפורי למסור פרטים על תהליך הקבלה. לדברי השופט טאהא, טענת המושב כי איננו חייב לחשוף דבר "מבטאת תפיסה שגויה, שלפיה ניתנה לאגודה אוטונומיה של הכרעה בעניין. יש לראות בחומרה רבה את הגישה, שהתבררה במהלך חקירתו הנגדית של מיכאלי, כי ביישובים כדוגמת ציפורי אין צורך בהחלטה מנומקת שעה שמדובר באגודה חקלאית".

לאחר שמיכאלי הודה כי מכון האבחון מצא שבני הזוג ביתן מתאימים לחיי קהילה, הועלה עניין אחר: מסקנת ועדת הקליטה התבססה גם על "מידע נוסף שהגיע לידיעת חברי הוועדה", לפיו ביתן נהג באלימות נגד נשותיו לשעבר, ותלויים נגדו תיקים ותביעות שונים. לדברי השופט טאהא, הטענה בעניין האלימות "התבררה כבלתי מבוססת בלשון המעטה. המידע היה לכל היותר בגדר שמועה ורכילות בלבד שהגיעה מחברות האגודה (כלומר — חברות ציפורי, א"ק)", ואילו חברי ועדת הקליטה הסתמכו "על שמועה זו מבלי שטרחו לערוך בדיקה כלשהי או לבדוק קיומו של רישום פלילי". באופן דומה, גם הטענה של יו"ר ועדת הקליטה, רחל אדלר, על הליכים משפטיים שונים נגד ביתן "התבררה כסתמית, בלתי מבוססת וממילא בלתי רלבנטית". המידע עליו התבססה ועדת הקליטה, הוא הוסיף, "התברר כעורבא פרח".


חברי ועדת הקליטה לא ביקשו את תגובתו ביתן לאף אחד משני "האישומים" חסרי הבסיס. כך היה גם באסיפה הכללית, שהתכנסה כעבור כשלושה חודשים בבית הכנסת של המושב, כדי לדון בערעור של ביתן. מפסק הדין עולה כי לחברי האסיפה לא הועברו בכלל הנימוקים לדחיית הבקשה המקורית של ביתן. חמור מכך, חברי האסיפה "ידעו כי קיימת שמועה שהפיצה אחת מתושבות ציפורי, כי ביתן נהג להכות את אשתו", אך הם "קיבלו הנחיה שלא לשאול שאלות בעניין, שכן נאמר להם שהנושא נבדק על ידי גורמים מקצועיים, על פיהם התקבלה החלטת הדחייה". במלים אחרות, אסיפת המושב שדחתה כמעט פה אחד את הערעור התקבלה על בסיס "שמועות בלתי מבוססות", שביתן כלל לא היה מודע להן.

בציפורי לא הסתפקו רק בקליטה ובהפצה של שמועות. בשלב כלשהו, אולי לקראת הדיון באסיפה הכללית או מעט לאחר הגשת התביעה לבית המשפט המחוזי, שכרו שם את שירותיו של משרד חקירות פרטי, "במטרה לאמת בדיעבד את הנתונים האמורים" שהינחו את ועדת הקליטה וראשי המושב. גם בדיקה זו "העלתה חרס בידה, ולא נמצאה כל ראיה לאימות העובדות", נכתב בפסק הדין. כך הודה מנהל משרד החקירות כי הנתונים בדו"ח שכתב "אינם בהכרח נכונים ב–100%", שהמסמך שהגיש "מבוסס על השערות בלבד ולא על עובדות", וכן שאחת העובדות שלו התחזתה לפעילה בארגון סיוע והציעה לגרושתו של ביתן סכום כסף אם תאשר כי הותקפה על ידיו. לדברי השופט, גם טענת משרד החקירות — עליה חזר מיכאלי בתצהיר לבית המשפט — כי ביתן התכוון להפעיל חדרים על בסיס שעתי "לא הוכחה כלל ועיקר, וניכר כי מדובר בניסיון של האגודה לחפש מידע נוסף, על מנת להצדיק בדיעבד את ההחלטה שהתקבלה".

במארס 2017 קבע בית המשפט המחוזי בנצרת כי לאחר שמכון האבחון קבע כי בני הזוג ביתן מתאימים לחיי קהילה ולאחר שהתברר כי שאר הנימוקים עליהם התבסס ציפורי "אינם נכונים כלל וממילא אינם רלוונטיים", הרי שסירוב המושב להעברת הזכויות "התקבל ממניעים זרים, בלתי ענייניים ובלתי סבירים". כחצי שנה לאחר מכן, ערער המושב על ההחלטה לבית המשפט העליון.

במשך חודשים רבים התנהלו דיונים בין עורכי הדין של שני הצדדים, עד להסכם שהגישו בתחילת החודש: ועד המושב והאסיפה הכללית קיבלו את ביתן כחבר אגודה, התביעות והטענות ההדדיות מסולקות, הפשרה מקבלת תוקף של פסק דין — והחלטת השופט טאהא, על שלל קביעותיה, מבוטלת. ביום ראשון אישרו את הפשרה שופטי העליון חנן מלצר, עוזי פוגלמן ודפנה ברק־ארז.

כמה ימים לאחר הגשת הפשרה, ניסתה עו"ד עדי ניר בנימיני מהקליניקה לזכויות אדם בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, אשר ייצגה את האגודה לזכויות האזרח, להגיש התנגדות להסכם. זאת, בטענה כי "אין לקבל מצב בו בדרך של הסכם פשרה, צד להליך יביא לביטול הקביעות העקרוניות של פסק הדין כאשר התוצאה המעשית שלו נותרת על כנה". בהחלטתם הקצרה, אין התייחסות לעמדה זו.

לדברי עו"ד בנימיני, הפרשה בציפורי היא "דוגמה לעוצמת הפגיעה שעלולה להיגרם בהיעדר כללים ברורים — ולצורך הדחוף בהסדרת הליכי הקצאת קרקעות מדינה ביישובים חקלאיים. למרבה הצער, לא מדובר בהתנהלות חריגה. לאורך השנים אנו עדים למקרים רבים בהם יישובים עושים שימוש פסול ופוגעני בהליכי הקבלה". היא הוסיפה שנראה כי התכלית העיקרית של הסכם הפשרה היתה "לבטל את הקביעות העקרוניות של פסק הדין, בעלות השפעה גדולה אלפי תושבים המתגוררים בישובים חקלאיים ברחבי הארץ — ועוד רבים המבקשים להתגורר בהם".

לדברי מזכיר המושב מיכאלי, "לא תמיד מה שכתוב בפסקי דין הוא נכון. מבחינתנו העניין נסגר. למה צריך לחזור לכל מיני דברים שהיו? מי רוצה לדבר על זה?". הוא הוסיף כי המושב לא היה קשור להפצת המודעות שהזהירו מ"בית הזונות" שיוחס לביתן. שלא לציטוט, מודה אחד החברים במושב כי במקרה של ביתן "אולי לא חקרנו לעומק את כל החוקים".

במושב היפנו לתגובה לעו"ד עופר גראור, שאמר כי "ציפורי חגג לאחרונה 70 שנה להיווסדו. המושב וחבריו הם מתפארת ההתיישבות בעמק יזרעאל. בית המשפט העליון קבע בפסק הדין שקביעות ותוצאות פסק הדין המחוזי אינן בתוקף, והוחלפו בהסכם פשרה אשר הסדיר את קבלת ביתן כחבר באגודה, תוך סילוק הדדי של יתר טענות הצדדים. טענות אחרות אינן אלא רכילות עיתונאית".

https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.7493354?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=ticker&utm_campaign=mivzakimnet<s=1562902951828



              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כמובן. עיתון ''הארץ''. כפי שאמר אחד העיתונאים לאחרונה: ''עיתון של האוייב''. JackAren 12.07.19 06:59 1
     מה לעזאזל?! Tier2 12.07.19 10:16 21
         להזכיר לך את דעתו של העיתון עם היטלר? מתעניין 12.07.19 10:25 23
             מכתב Tier2 12.07.19 13:01 28
         מצטרף לדברי JackAren סקוטי 12.07.19 10:31 24
             אברי גלעד - אמר לאחרונה שהוא לא מתראיין ל''הארץ'', כי זה ''אל מנאר'' - עיתון של האוייב. JackAren 12.07.19 10:40 25
                 שלא לדבר על הארץ באנגלית שזה מניפסט אנטישמי פר אקסלנס, עאלק מכפיש קוראים מימין.. סקוטי 12.07.19 10:47 26
                 אתה טועה Tier2 12.07.19 13:19 29
  תקציר? itai 12.07.19 07:10 2
     ישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים חם פה 12.07.19 07:45 3
         נורא. תודה רבה itai 12.07.19 08:02 4
         ועדת קבלה שמתנהלת ביושרה זה דבר מבורך רוני 12.07.19 08:43 9
             איני מסיר את האחריות מאותו אדם שרוצה להתקבל ולרכוש בית חם פה 12.07.19 08:47 10
             ב י ד י ו ק תותחן מחט 12.07.19 10:18 22
         אלא אם אתה ערבי גרי 12.07.19 08:52 11
             תתפלא חם פה 12.07.19 08:55 12
                 לא הבנתי גרי 12.07.19 08:57 14
                     כמובן שיש ויש חם פה 12.07.19 09:05 15
                         מסכים איתם אבל יש פה מורכבות גדולה אפילו יותר גרי 12.07.19 09:08 16
                             עזוב, אין דבר כזה פלסטיני חם פה 12.07.19 09:09 17
                                 דווקא יש, רק חבל שהערבים מכחישים את קיום הפלסטינים (פיליפ חתי, נציג הערבים בועדות האום גרי 12.07.19 09:12 18
  השופט במחוזי - טאהא. מאיזה מגזר ? רביב 12.07.19 08:14 5
     השופט טאהא תהה או טעה ? מזל דלי 12.07.19 08:21 6
  רוצים להכניס ערבים לכל היישובים בארץ ממש חדש 12.07.19 08:29 7
     מר סטיב ביתן אינו ערבי למיטב הבנתי חם פה 12.07.19 08:33 8
         זה התקדים, ככה עובדים שם ממש חדש 12.07.19 09:24 19
             תקדימים נקבעים בעליון ואיילת שקד החדירה לשם את מיטב המוחות שהימין יכול להנפיק. סקפטי 12.07.19 10:54 27
  ההחלטה חלה גם על הקיבוצים? אור השחר 12.07.19 08:55 13
     ברור , על כל אפשרויות הסינון ממש חדש 12.07.19 09:24 20
  אפשר קישור לפס''ד ? מאיר פנים 12.07.19 13:36 30

   
   
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
8599 הודעות, 50 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    06:59   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כמובן. עיתון ''הארץ''. כפי שאמר אחד העיתונאים לאחרונה: ''עיתון של האוייב''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tier2
חבר מתאריך 8.7.19
16 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:16   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מה לעזאזל?!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
זאת הכפשה פוגענית וחמורה, תתנצל.
1. לא התייחסת לגוף הדיווח. מה המשמעות לכך שמדובר על דיווח של הארץ בעיניך?
2. עיתון "הארץ" הוא מאחרוני הפטריוטים האמיתיים. כשאתה מקטלג אותו כאויב אתה מקטלג עשרות אלפי קוראים ומנויים, משמאל ומימין, אוהבי הארץ והעם, כאויב, ללא כל בסיס.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתעניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.18
9211 הודעות, 49 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:25   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. להזכיר לך את דעתו של העיתון עם היטלר?  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tier2
חבר מתאריך 8.7.19
16 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    13:01   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
אין שום קשר בין העיתון והמערכת כיום, לדיווח שהתפרסם בעת הופעתו של היטלר בתודעה הציבורית; כל הצוות של העיתון התחלף מאז כמה פעמים. אלא אם כן אתה מאמין שלעיתון יש אישיות, ואפשר לבוא לישות האמורפית הזאת שנקראת "עיתון הארץ" בטענות...



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.17
3434 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:31   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מצטרף לדברי JackAren  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
אתה בטח משתייך לציבור הקוראים המוכפש מימין



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
8599 הודעות, 50 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:40   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אברי גלעד - אמר לאחרונה שהוא לא מתראיין ל''הארץ'', כי זה ''אל מנאר'' - עיתון של האוייב.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
בפוסט המקורי שלי, לא זכרתי מי היה העיתונאי.
וזה נכון. "הארץ" מכפיש ומזיק לישראל, ללא הרף יום יום; והוא מקדם את הנארטיב הפלשתינאי.
הוא בעד חיסולה של ישראל כמדינה יהודית, והפיכתה לעוד מדינה מזרח תיכונית/ערבית/כל מסתנניה.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.17
3434 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:47   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. שלא לדבר על הארץ באנגלית שזה מניפסט אנטישמי פר אקסלנס, עאלק מכפיש קוראים מימין..  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tier2
חבר מתאריך 8.7.19
16 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    13:19   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אתה טועה  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
שים לב - צריך להבדיל בין הקו המערכתי של הארץ, שהוא ציוני (הוכחה-1), לבין דעות שמתפרסמות בו, שהן גם לא ציוניות, וגם ציוניות משמאל, וכן, גם מימין (הוכחה-2).

אתה טוען שהארץ מכפיש את ישראל, כלומר הדיווחים שלו אינם הוגנים? האם תוכל להביא בדל ראיה לכך? הארץ מדווח על עוולות ופשעי המדינה המערכתיים, כלומר שהחוק והשלטון מייצרים אותם.

עיתונות שמסתירה ומכסה את מה שרע במדינה, היא לא פטריוטית, להפך. היא מאפשרת לריקבון להמשך ולעם ישראל לסבול מכך. להבנתי הארץ מקדם נרטיב ליברלי שדוגל בשיוויון בפני החוק, חירות האדם על עצמו ואוטונומיה שלו. זה כולל התייחסות לחלקים נרחבים בנרטיב הפלסטיני, היות וגם הפלסטינים הם בני אדם.
מה שנחשב בישראל קיצוני, בכל מקום אחר הוא אלמנטרי, למשל שארצות הברית התנצלה על פשעי המלחמה שלה נגד האומות הראשונות הילידים, וכך גם אוסטרליה וקנדה. בישראל, אם אתה מדווח עובדתית על פשעי המלחמה הציונים במלחמת השחרור, אתה נחשב שמאל קיצוני, ולו רק בגלל שהכרת במציאות כפי שהיא


1 + עליך למצוא מאמר מערכת של העיתון ששולל את הציונות, ע"מ להוכיח את טענתך.
2

הערה לסקוטי - בוודאי שאני שמאלני. אבל לעיתון בין היתר קוראים ימנים בדעותיהם. ההכפשה היא לקרוא לעיתון לגיטימי "אויב".



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
itai
חבר מתאריך 16.5.13
14175 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:10   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תקציר?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    07:45   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
ימשיכו להחליט אם בן אדם יכול למכור את הנחלה שלו או לא. כל זאת על תקן: ״הנאים השכנים בעיניך?״

ברוב המקרים מנצח הכסף. ככל שהמזוודה שלך גדולה יותר, ככה הסיכויים שלך טובים יותר.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
itai
חבר מתאריך 16.5.13
14175 הודעות
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:02   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. נורא. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.02
8517 הודעות, 39 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:43   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ועדת קבלה שמתנהלת ביושרה זה דבר מבורך  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
בישוב קטן כאשר מתקבל אדם שאינו מתאים לאופי הקהילה כולם סובלים, אך מי שנפגע הכי הרבה זה האדם עצמו ומשפחתו.
כולנו רוצים דמוקרטיה מוחלטת ושכולם יגורו בכל מקום אבל החיים קצת יותר מורכבים.

דוגמא מושב דתי בא אדם שאינו יהודי אזרח המדינה ששירת ביחידת ביחידה מובחרת ורוצה להקים משק חקלאי ולגדל חזירים.
זה נראה לך הגיוני?



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:47   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איני מסיר את האחריות מאותו אדם שרוצה להתקבל ולרכוש בית  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
אני יודע שאני לא הייתי עושה זאת, כוונתי לדוגמא שהצגת, זה להיות בן אדם רע.

רוב המקרים הם דווקא אנשים נורמטיביים ורף הקבלה של אותם ישובים הוא פשוט גבוה מדי ואומר שכאן בא לידי ביטוי היחס של הצד השני, הישוב, שבמקרה כזה הוא זה אשר נוהג באופן קלוקל.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תותחן מחט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.18
2531 הודעות, 49 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:18   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. ב י ד י ו ק  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
דורגת באהבה!



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
8739 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:52   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אלא אם אתה ערבי  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ואז אין להם ברירה אלא לקבל אותך



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:55   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תתפלא  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
ודווקא הדוגמה שלך מייצגת את צד הקונה, שרוב הסיכויים יעשה דבר כזה דווקא ובכדי להתסיס ואף לכבוש. עם זאת, תמיד יש יוצאי דופן וכן כן, יש גם ערבים טובים, הפתעה.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
8739 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:57   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לא הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
פסק דין קדעאן קבע כי על הקהילה לקבל את משפחת קדעאן לגור שם למרות האופי הקהילתי.

לעומת פסק דין אביטן שקבע כי למרות עיקרון השיוויון צריך להגן על המיעוט הערבי המסכן ולכן לא הותר לאביטן לגור בקהילה ערבית



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:05   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כמובן שיש ויש  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
אתה מציג שתי דוגמאות ששתיהן לטובת הערבים. האם אפשר להכליל מתוך הדוגמאות שהבאת? כנראה שלא. האם קיים מחקר בנושא? אני בטוח שכן. האם התוצאות יהיו למה שאתה מכוון? כנראה שכן לעניות דעתי.
עם זאת בשכונות ערביות בירושלים יש יהודים שקנו מערבים בתים. הנה יש גם צד שני.
הבדלי תרבויות זה כנראה שורש הבעיה ולך תוכיח שאין לך אחות כשאתה בא אל מול גוף שבגלל אגו וכסף לא רוצה אותך. מזכיר שוב, שיש גם את היושרה הפנימית של כל אדם.
מזכיר לי את אותו מג״ד ממוצא בדואי שניסה להתקבל לקיבוץ כרם שלום ואפילו לא חזרו אליו. אני האמנתי לו ולא נראה לי שהוא חיפש פרובוקציות.
זה נושא שאפשר לדון בו שעות על גבי שעות. מעניין.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
8739 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:08   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מסכים איתם אבל יש פה מורכבות גדולה אפילו יותר  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
לא מדובר בהבדלי תרבויות אלא בלאומים שונים לגמרי, יהודים שרק רוצים מדינה לעצמם, וערבים שרוצים את המדינה של היהודים (ואם מעניין אותך לקרוא על כך, חפש את התוכנית הנקראת החזון העתידי לערבים הפלסטיניים בישראל - שם הם אומרים בריש גלי, מדינת ישראל לא יכולה להתקיים כמדינה יהודית... והעיקר בגץ מנסה להיות אובייקטיבי)



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:09   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. עזוב, אין דבר כזה פלסטיני  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
8739 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:12   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. דווקא יש, רק חבל שהערבים מכחישים את קיום הפלסטינים (פיליפ חתי, נציג הערבים בועדות האום  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
השונות)



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רביב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
9443 הודעות, 82 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:14   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. השופט במחוזי - טאהא. מאיזה מגזר ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


החלום שלי: בית ימני (ליכוד), בית מגשר (ימין חדש) ובית חילוני (לפיד וגנץ)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
6236 הודעות, 39 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:21   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. השופט טאהא תהה או טעה ?  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
19597 הודעות, 93 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:29   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. רוצים להכניס ערבים לכל היישובים בארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זו האג'נדה שלהם, לא חדש


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
8136 הודעות, 125 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:33   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מר סטיב ביתן אינו ערבי למיטב הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
19597 הודעות, 93 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:24   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. זה התקדים, ככה עובדים שם  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקפטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.18
1334 הודעות, 6 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    10:54   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. תקדימים נקבעים בעליון ואיילת שקד החדירה לשם את מיטב המוחות שהימין יכול להנפיק.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
תמיד קיימת האפשרות שהשופט פסק לגופו של עניין.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור השחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.12
6401 הודעות, 99 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    08:55   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ההחלטה חלה גם על הקיבוצים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אם בא לך לדרג אותי,אז בשמחה..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
19597 הודעות, 93 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    09:24   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ברור , על כל אפשרויות הסינון  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאיר פנים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.14
12388 הודעות, 131 מדרגים, 251 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בתמוז תשע''ט    13:36   12.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אפשר קישור לפס''ד ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד



תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות