גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #565153 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 565153        
תכלת דומה לים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.14
8808 הודעות, 131 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ט    21:22   21.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שיטור יתר נגד תושב יו''ש? השופט זיכה  

שיטור יתר נגד תושב יו"ש? השופט זיכה

בית המשפט ביטל דו"ח של נאשם ששוטר רשם לו דו"ח תנועה כי נסע לעברו לבקשתו כשטלפון מונח על ברכיו.

שופט בית משפט השלום לתעבורה בירושלים זיכה את יאיר קהתי מדו"ח שהוגש נגדו בגין החזקת טלפון על ברכיו בזמן נהיגה.

הדו"ח כלל קנס של אלף שקלים ו-8 נקודות. קהתי הגיש בעבר תלונה נגד השוטר למחלקה לחקירות שוטרים, אולם היא לא נרשמה. לאחרונה הגיש תלונה נוספת לקצין תלונות הציבור במשטרה.

האירוע התרחש לפני כשנה. בשעת לילה מאוחרת חזר קהתי לביתו בגוש שילה והסיע ברכב נוסעים נוספים. כשהגיעו לשער של שבות רחל עצר אותם השוטר המדובר וביקש תעודות זהות מכל יושבי הרכב.

קהתי כתב בתלונתו, "ירדתי עם הרכב לשטח עפר כדי לא לחסום את הכביש ועצרתי כדי להוציא לו תעודות זהות. לאחר שהוצאתי את תעודת הזהות שלי התחלתי לצלם. השוטר לקח את התעודות (חוץ מאישה אחת) והלך לכיוון הניידת".

"הוא ביקש ממני להתקדם טיפה קדימה, ללא סיבה ברורה. אני, שחשדתי שהוא רוצה שאנהג תוך כדי שאני מצלם עם הטלפון ביד, הנחתי את הטלפון על הברכיים והתקדמתי מעט. הוא הגיע לעברי מהניידת ואמר לי שנהגתי תוך כדי שהטלפון שלי על הברכיים והוא נותן לי דו"ח", ציין קהתי.

הוא מסר לשוטר את גרסתו לאירועים, ובסרטון התיעוד ניתן לשמוע אותו אומר לשוטר, "אתה הכשלת אותי". לדבריו, השוטר סנוור אותו עם פנס, ואף "הייתי צריך להתווכח איתו כדי שירשום את מה שאני מבקש ממנו.. בסוף הוא כתב את התגובה שלי".

בין קהתי לשוטר התעורר וויכוח בנוגע לחובתו של השוטר לציין את שמו, ועל כן סירב לחתום על הדו"ח משום ש"ראיתי שכתב שאני התעסקתי בטלפון תוך כדי נהיגה".

קהתי ביקש להישפט על המקרה וייצג את עצמו בבית המשפט. במהלך המשפט ציין השוטר במפורש כי "כשהוא החל בנסיעה הטלפון שלו היה על ברכיו. הוא היה עם שתי הידיים על ההגה". השוטר טען כי נסיעה עם הטלפון על הברכיים מהווה עבירה.

שופט בית משפט השלום לתעבורה בירושלים, ניר נחשון, פסק לזכות קהתי. בהחלטתו כתב כי "לא שוכנעתי שהתביעה הוכיחה את יסודות העבירה במלואן.. התביעה לא הוכיחה שהנאשם אחז בטלפון כשהרכב היה בתנועה. יתירה מכך, עד התביעה הבחין בנאשם אוחז בשתי ידיו בהגה כשהתחיל בנסיעה".

"חובה להחזיק בהגה בשתי ידיים. מכאן, כי עיקר רכיב העבירה של שימוש בטלפון נגזר מאי אחיזת ההגה בשתי ידיים, מכאן כי כשרכיב זה נשלל הרי שלא קמה העבירה", הוסיף השופט

מארגון חוננו נמסר כי "על ההתנכלות המוכרת של משטרת ישראל נגד תושבי יו"ש באמצעות מעצרי שווא באישון לילה נוספה לאחרונה תופעה חמורה של שיטור יתר. אנו רואים תופעה זו בחומרה. תפקידה של משטרת התנועה הוא להגביר את הביטחון והבטיחות בכבישים ולא לשרת מדיניות של התנכלות והפחדה כנגד ציבור זה או אחר"
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/407893

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הרוצח הטרוריסט של ת. נגר אוכל קבוקים על חשבונם, ושוטרי ישראל בונים ארמונות בארגז החול קונטרס הספקות 21.07.19 21:25 1
  ככה זה שמחפשים את המטבע תחת הפנס, במקום להילחם בפושעים האמיתיים מתנכלים לאזרחים. אוהבחדשות 21.07.19 21:38 2
  מדוע התלונה במח''ש לא נרשמה? חרום והצלה 21.07.19 22:03 3
  זיכוי וזהו? איפה פיצוי על התעמרות השוטר? איפה נזיפה או פיטורים לשוטר שמכשיל אזרחים כדי לתת להם דו''ח? ANTI-PC 21.07.19 22:56 4
  מענין אם משטרת מחוז ש״י מהווה עוד זרוע ביצועית שעליה השתלט השמאל בעידוד המחלקה היהודית אור דוד 22.07.19 08:39 5

קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
1152 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ט    21:25   21.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הרוצח הטרוריסט של ת. נגר אוכל קבוקים על חשבונם, ושוטרי ישראל בונים ארמונות בארגז החול  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
44669 הודעות, 238 מדרגים, 459 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ט    21:38   21.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ככה זה שמחפשים את המטבע תחת הפנס, במקום להילחם בפושעים האמיתיים מתנכלים לאזרחים.  
בתגובה להודעה מספר 0

הרתעה זה שהאוייב מתחנן לשקט, עכשיו תגידו אתם אם יש הרתעה..

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חרום והצלה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.15
2394 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ט    22:03   21.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מדוע התלונה במח''ש לא נרשמה?  
בתגובה להודעה מספר 0

על פניו השוטר פושע ו/או רשלן.
טעות תמימה זה לא. כל שח"מיסט מתחיל יודע שנסיבות כאלו לא מצדיקות דו"ח. הסיפור מריח כמו התנכלות מכוונת מצד השוטר.

ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
2253 הודעות, 64 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ח בתמוז תשע''ט    22:56   21.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. זיכוי וזהו? איפה פיצוי על התעמרות השוטר? איפה נזיפה או פיטורים לשוטר שמכשיל אזרחים כדי לתת להם דו''ח?  
בתגובה להודעה מספר 0

משטרה פח! ארגון פשע מאורגן המטיל טרור על אזרחים תמימים בעוד שהם משקשקים מעבריינים אמיתיים.

איזה אינטרס יש לשוטרים לעבוד לפי החוק אם אין שום השלכות לעבריינותם?

העיקר דברויות הזויות כאילו המשטרה פתרה את כל פשעי החברה אנו מקבלים בצרורות על כל שטות קטנה.

הסוף יהיה שיהודים יתנהגו לשוטרים כמו שהערבים מתנהגים אליהם, יניסו אותם ויגרמו נזקים לניידות עד שהשוטרים יפסיקו להתנחל בכניסות לישובים יהודיים במטרה להטריד ולהציק לאזרחים יהודים.

בכניסות לכפרים השוטרים פוחדים לעמוד
ואם יכנסו לאיזה כפר האזרחים יסלקו אותם בבושת פנים מהכפר.(כבר היו מקרים)

משטרה פח!

אור דוד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.11.13
10494 הודעות, 125 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''ט בתמוז תשע''ט    08:39   22.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מענין אם משטרת מחוז ש״י מהווה עוד זרוע ביצועית שעליה השתלט השמאל בעידוד המחלקה היהודית  
בתגובה להודעה מספר 0

רַבִּ֥ים מַכְאוֹבִ֗ים לָרָ֫שָׁ֥ע וְהַבּוֹטֵ֥חַ בַּי-הוָ֑ה חֶ֝֗סֶד יְסוֹבְבֶֽנּוּ׃ (תהילים לב י)

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות